Új privát üzeneted érkezett!

Helbad:

Én most jöttem haza a kórházból így frissek az emlékek.A tisztába tevéshez kellenek cuccok(pelus,popsitörlő,popsikenőcs+alkohol,vatta és hintőpor a köldökcsonkhoz), mert azt nem adnak, a fürdetéshez nem kell semmi, mert ők fürdetnek.
Max még saját rucit lehet bevinni, de az nem szükséges.

Üdv:
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Helga!
Nekem is mondták, hogy kell vinni. Megkérdeztem és azt mondták nem kötelező. Ugyhogy nem vittem. A hazamenős cuccát készítettem ki, de azt meg hozta be apa mikor mehettünk haza. Pelenkát, popsitörlöt, popsikenőcsöt is kértek. Azt vittem. De mivel babásban voltam, megfeleztem a pelenka adagot és azt adtam be, mondván, hogy a baba kint van, fizetősbe voltam. Elején volt éjszaka bent. Popsitörlőből meg vettem utazó csomagot az kisebb és azt adtam be. Ha gondolod megkérdem a szülésznőm, hogy mennyire kérik a ruhát, mert tartom vele a kapcsolatot. Néha szoktunk beszélgetni.

Viki
iviki
 
 


Kicsilány/Anna!

Gratulálok nektek és jó egészséget kívánok. Mennyivel született a picur? Simán szültél? Ha van időd írd le az élményeid. Úgy szeretek szüléstörténeteket olvasni.

Viki
iviki
 
 

 
 

Viki:

Köszönöm szépen. Simának indult, de sajna altatásos császár lett belőle, mert rá volt tekeredve a köldökzsinor 2* és volt rajta valami csomó féleség is. Amúgy 3540g és 56 cm lett a nagylányom.
A szüléstörténetet épp most próbálom megírni, ha sikerül a www.alizbaba.atw.hu címen eltudod majd olvasni. Csak kicsit még nehéz szavakba önteni a történteket, mert nem erre számítottam, de azért összehozom.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Kicsilány!

Láttam az oldalatokat. Nagyon tetszik. Hogy kell ilyet csinálni? Nagyon édes a pici lányka. Szopizik szépen?

Viki
iviki
 
 


Sziasztok!

Kicsilány: nagy gratula Aliz babához Kép Legyen benne sok örömötök Kép (Szuper a honlapotok)

Helbad: én akarok pár alkalommal felkészítőre menni, mert az előző turnusból volt amire nem tudtam menni.

Chr: én júli 14-re vagyok kiírva Kép A felkészítők pedig 16.30-kor kezdődnek.

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

KicsilányKép!
Gratulálok gyönyörűséges Alízbabához!
Megnézegettem a honlapotokat is és ott láttam, hogy LL elektromos orrszívóra pályáztok. Én is vettem annak idején (augusztusban) ugyanilyet, jó drága volt, de én azt mondtam, hogy nekem minden pénzt megér, hogy ne kelljen porszívóval kínoznom a kisbabámat. A boltban próbáltak lebeszélni róla, hogy már panaszkodtak rá, hogy semmit sem ér, de én azt gondoltam, hogy ennyit pénzért csak nem árulnak selejtet.
Akár az ablakon is kidobhattam volna azt a majdnem 10000Ft-ot. Tényleg semmit sem ér, nem szív, csak szerencsétlenkedtünk vele. Aztán kipróbáltuk a porszívós verziót (mert ha a baba orra el van dugulva akkor szegény enni sem tud, és muszáj kitisztítani az orrát), és kiderült, hogy nagyon kíméletesen, és hatékonyan eltávolítja a trutyit. Pedig én előtte azt mondtam, hogy én porszívós orrszívót SOHA nem fogok használni, mert az kegyetlenség. Ez hülyeség, Jack nem is sír amikor használjuk, a Sterimaros fújás ellen tiltakozik inkább.

Bocs, hogy kéretlenül osztom itt a tanácsokat, hidd el, nem akarok rosszat.

Üdv.:

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Iviki !

Nagyon köszönön a megkérdezed a szülésznőt, de 24-én a CTG-n majd én is rákérdezek a dolgokra. Van még néhány dolog amit nem szereztem be, és ha kell a kórházba jó lenne ha már egyben lennének.
helbad
 
 


Sziasztok!

Kicsilány/Anna!

Én is gratulálok a gyönyörű kislányotokhoz,SOK BOLDOGSÁGOT kívánok nektek,és jó egészséget mindkettőtöknek!

Orrszívó/porszívó:egyetértek Mankával!
Mi is csak szerencsétlenkedtünk az elektromos orrszívóval,nem ér semmit..én sem szeretem az orrát szívni Bencének,de ha muszáj,akkor porszívó!Õt is inkább csak a Sterimar zavarja...

Manka!Most néztem meg Jackről a képet a profilodban,rengeteget nőtt,és egyre szívdöglesztőbbKép

SINEZ!!!!Merre vagy??????Mi van veled????

Kellemes nyuszit mindenkinek!!!

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Szia Kriszta!

Képzeld, Jack már az egyfogúak "rendjébe" tartozikKép, most növeszti a másodikat. Ti hogy álltok a fogzással?
Én is megcsodáltam Bencédet, a "sminkje" is jóKépKép. A színéről ítélve őszibarack lehet.. vagy talán Hipp almapüréKép? Ti hol jártok már a hozzátápiban?

Sok locsolót a lányoknak és még több pirostojást a fiúknakKép!
Kép
Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Szia Manka!

Bencének még nem tartozik a "fogasok" közéKépKép
De nyálzik rendesen,meg vesz a szájába mindent,amit csak elér!
Hétfőn kapta az utsó oltást,hősiesen viselte!
A dokibá azt mondta,hogy kb 2-3 hét,és kibújik alul a fogacskája.....
Az alapozója almapüréKépKépKép
Már elég sok mindent megeszik,gyümölcsöt szinte mindent/alma,banán,barackok,sütőtök stb../kb 2 hete már pipihusis bébiételt is megkóstolta,zöldségek közül a répát,meg a vegyes zöldséget/Kecskeméti/eszi meg inkább.
Mennem kell,apának dolga van a géppel!
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Manka!

Ezt elfelejtettem az előbb:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9118

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok!

Zita!
Igen, nagyon elrepült az idő, piciZita már 8 hónapos lesz. Hihetetlen Kép! Teszek fel képet a gyerkőcökről:
Kép


Jelenleg két ismerősöm is babázik a Schöpfiben Kép Kép! Igazi babadömping van a családunkban és a baráti körben Kép!
Gratulálok a frissbabásoknak és jó pocakosodást a még babaváróknak!
Pusza, Virág
virga
 
 


Helbad!
Még nem sikerült elérnem a szülésznőt, de írok, amint beszéltem vele.

Én is csináltam albumot a lányokról itt a babaneten az albumba. E.Kinga és E.Anikó. Ha valakit érdekel.

Iviki
iviki
 
 


Szia Kisvirag!

És te is most fogsz járni az előkészítőre? Vagy te már végignézted? :o)

És szerinted / szerintetek oda a férjek is jöhetnek vagy lökötnek néznek bennünket, ha együtt megyünk? Kép)

Üdv: chr
chr
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a hsznosabbnál-hasznosabb válaszokat!Nagyon aranyosak vagytok:-)

Felhívtam a hölgyet és tudtam foglani szobát.
Megpróbálom beszerezni én is a szoptatós könyvet meg elolvastam amiket küldtetek azokat is már nagy részben. Hát annyi infó, hogy...de azért majd csak megy, meg állítólag a csecsemősok is elég rendesek a 3. emeleten, így remélem majd ők is segítenek.

Az előkészítőt nagyon ajánlom aki még az elején-közepén jár a terhességnek és fél 5-től kezdődnek szerdánként.

Kicsilány, gratulálok a babához.

Többieknek meg olyan jó, hogy már 2 kisbabójuk-gyerkőcük is van:-)

Szeretném ha végig velem lenne majd a baba, mert szerintem jobb ha már abban a 3-4 napban szokjuk egymás illatát, hangját stb. remélem a többieket sem zavarjuk majd.

Érdekes hogy otthonra a védőnő és mindenki a gyógyszertári dolgokat ajánlja a korházba meg mégis a különböző márkákat kell vinni. ez miért van?
Pelenka szerintetek mennyi kell? azt is le kell adni ha én pelenkázom akkor is külön adaggal?

Málnalevéltea szerintetek iható már a 34. héttől? Segített az valakinek?

Mindenkinek szép napot!
Kari
(34+1)
kari
 
 


Sziasztok !

Én is beszereztem a málnalevél teát, bár különböző vélemények terjednek róla. Azt hogy hasznos nem lehet nagyon megállapítani szerintem, mivel nem tudod, hogy vele vagy nélküle milyen lett volna.
Csütörtökön mi is megyünk a párommal a felkészítőre, bár én csak a mostanit és a következőt terveztem be. A többi is hasznos vagy melyiket ajánljátok még feltétlenül?

Iviki!
Ma a szülésznővel álmodtam, így azt hiszem hogy a ctg napján felkeresem őket.

Másik kérdésem, hogy mellszívót kell vinni a kórházba? Ugyanis nekem a védőnőm azt mondta, hogy addig ne szerezzem be, amíg nem derül ki, hogy menniy tejem lesz, lesz-e szükség egyáltalán rá.
helbad
 
 


Helbad!

Én az első szülésnél nem vittem mellszívót, kipróbáltam az elektromos pesztonkát, olyan volt a szobában, de az olyan erősen szívta, hogy a vér spriccelt, attól sebesedett ki. Utána be hozzattam az enyémet a kézit és azzal sokkal kellemesebb volt. Nem mondom, hogy nem fájt ezek után, de mikor begyógyult akkor tényleg nem fájt. Én ajánlom, hogy vigyél. És szülés után 1-2 nappal is kipróbálhatod egy kicsit, serkenti a tejtermelődést. Nekem se volt még igazán tejem, de próbálkoztam és jó sok lett. Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e. De szerintem van benne valami. Én az Avent Isis ajánlom.
Egyébként a csecsemősők szeretik ajánlgatni a bimbóvédőt nagyon. Ha nem muszáj ne vegyetek. De ha tényleg nem menne, akkor segíthet. Ne adjátok fel egyből. Nem könnyű tudom. És ne higgyetek abban, hogy ha anyukám se tudott engem, akkor én se fogok tudni. Szerintem nagyon sok múlik az akaráson, tessék bebeszélni magatoknak hogy igen is tudok szoptatni, és van tejem. Mert ha bepánikoltok attól is lehet kevesebb tej. Nem akarok okoskodni. De nekem is voltak ilyen periódusaim.

Kari!
Nyugodtan tarts a babád magad mellett, ha Neked úgy jó. Én is megkérdeztem a többieket, hogy nem zavarja e őket. De úgyse mondják, hogy igen. És mi azért nem tudtunk aludni, mert nagyon meleg volt a szobában. Nem a babáktól. Első éjszaka úgy tudom, még nem engedik, hogy kint legyen, de utána igen. Második nap is végig kint volt a picurom, de tejem még nem volt sok. A manó meg csak aludt, nem is lehetett felkelteni enni. Ha még is sikerült felkelteni, cuppantott egy párat és kész. Aztán délután keservesen sírt. Annyira sírt, hogy nem tudtam a szájába adni a cicit. Na akkor bevittem hogy etessék meg. Kb 5 perc volt, megvártam és utána vittem is vissza a szobámba. Ez után már ha éhes volt felkelt és szopizott rendesen. Nem aludt el egyből. 3-4 nap már nem olyan aluszékonyak, legalábbis az enyémekkel igy volt. Persze aludtak sokat, de nem úgy, hogy alig lehet felkelteni őket.

Nem tudom miért kérnek márkás dolgokat. Ha nem azt viszel, se szól senki érte. Én egy csomag pelust vittem. És megfeleztem és a felét adtam csak oda, mert babás szobába voltam. Popsi törlőből meg vettem kis adagost és azt adtam oda. Az első babánál elvitték az egészet, nekem nem maradt. Hozzattam be másikat. Tanultam belőle. Bár amit kaptok baba csomagot abba is szokott lenni minta. De nem biztos, hogy első nap megkapjátok. Meg lehet, hogy ez is változott már. 2002-ben sok minden volt ebben az ingyen csomagban. 2004-ben már sokkal kevesebb, inkább újságok, kevesebb termék minta.
Szerintem felezd meg nyugodtan. De olyan is van, hogy nem kérik. Nem azt adják a babádra amit leadsz. Egyet kibontanak, és azzal pelenkáznak, mikor elfogy kibontják a köv.csomagot. Ne lepődjetek meg, ha nem az a pelenka van rajtuk.

Málnalevelet nem próbáltam. Én homeos golyót (méhszáj tágulást segíti) szedtem a másodiknál. És elég jó szülésem volt. Túl hordtam a manócskát. De 1 nap túlhordás után 2 ujjnyi voltam, semmi fájással. Ezzel mászkáltam. Aztán az 5 nap túlhordásnál jöttek a fájások rendesen. Egyből indultam a kórházba, azt mondták 4 ujjnyi és eltűnőben. Már 1 óra sincs a szülésből. És tényleg úgy volt. Alig akartam elhinni. Nem tudom, hogy tényleg emiatt volt-e, vagy azért mert a második. Pasz.

Jó sokat kérdeztetek. Jó sokat írtamKép

Mindenkinek csoda szép napot!!!

Iviki
iviki
 
 


Kari !

Fogadtál szülésznőt? Hány ágyas szobába foglaltad végül a szobát és mikortól?
helbad
 
 


Sziasztok!

Fürdető: szerintem azért nem a gyógyszertárit használják bent, mert a kórházi fürdetés más, mint az otthoni fürdetés. Igazából ott nem is fürdetik őket, hanem csak belógatják a csap alá. Akkor meg egyszerűbb a különféle fürdetőket használni, nem a csúszós gyógyszertárit. Én kétszer voltam bent, amikor Zitus született, először a szülésnél, senki nem kért tőlem pelenkát, krémet, fürdetőt, stb. Amikor két hetes lett visszakerültem egy kisműtétre, akkor viszont kértek, sőt a szobatársamat még le is szúrták, hogy miért nem vitt. Egyébként lehet kapni pl. a dm-ben pici mintákat (pl. Babylove fürdető, törlőkendő 30 db-os), azt érdemes leadni szerintem.
Bimbóvédő: az első gyerkőcnél használtam, azt értem el vele, hogy 6 hétig pokolian fájt a szoptatás, vérzett, sebes volt. A másodiknál egyszer sem használtam, bár tanácsolták a kórházban. Így csak kb. 10 napig fájt, utána már megedződött.

Voltam ma bent a kórházban babákat látogatni, szinte kedvet kaptam még egyhez Kép. De aztán gyorsan lebeszéltem magam Kép.
Szép napot! Virág
virga
 
 


Szia Chr!

Én már voltam pár előadáson, de nem tudtam mindre elmenni. Van még olyan téma ami még érdekelne. Nyugodtam mehet a párod is veled. Sokan jöttek párosan. Egyszer az én párom is jött. Senkit nem néztek ott hülyének Kép

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a Gratulációkat!

Manka, Kriszta:
Köszönöm a "kéretlen" tanácsot. Sikerült magam rábeszélni a porszívos változatra. Igazából csak azért, szemeztem az LivingLabbal, mert félek használni egy porszívosat, de talán megbarátkozom vele.

Viki:
A honlapot a párom csinálja, úgyhogy nem igazán tudom elmondani hogy kell csinálni. Annyit tudok hogy FrontPage nevű progival (ez az Office 2003-ban van). Én csak most fogom majd megtanulni a használatát, hogy tudjam majd én is frissíteni az oldalt. Ha gondolod megkérem a páromat, hogy írja le röviden hogy kell csinálni és akkor elküldjük neked emailban.
Az a csomag amit írtál az mindenkinek jár a kórházban, csak mert én nem kaptam?
A szopizással még bajban vagyunk, de majd csak belejövök.
Kari:
Én nem vittem márkás dolgokat és nem szóltak érte. Pelusból adtam le egyedül Pamperst, mert csak az volt nálam mikor kérték. Nem volt elég amit leadtam ezért még hozattam be, de az már rossmannos volt. A többi termék is rossmanos volt alapból. Úgy voltam vele minek adjak le drága holmit, ha úgysem az én babám kapja meg, mert ő velem van.

Üdv: Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kicsilány!

Mi januárban vettünk Livinglab-os orrszívót, mert nagyon taknyosak voltak a lányok. Ha megyünk valahova, vizsgálat..stb, akkor az kéznél van, gondoltam. Hát kidobtam az ablakon 10000ftot. Semmit nem ér. Ki se szívja. Nagyon gyenge a motorja. Sokra mentem vele. Nehogy megvegyétek. Nekem nem félnek a lányok az porszívóstól, akkor ellenkeznek, mikor náthásak, mert akkor ugye több is jön az orrukból és kilő.
Majd hozzá szokik. Sterimarral könnyebben ki is jön. És azt 15napos kortól használható.
Mi a gondod a szopizással? Hátha tudok segíteni.
Pelust azért is kérnek, mert sok babát ott hagynak ám, sajnos.

Helbad!
Még nem értem el a Krisztit, nem vette fel, lehet éppen szültek.

Süss fel nap!!!!

Viki
iviki
 
 


Kisvirág!

Köszönöm a választ. Akkor ma megyünk az első előadásra a párommal. :o)

Üdv: chr
chr
 
 


Gig
Köszi a tornával kapcsolatban amit írtál.
Bettus

Ui: Kiderült hogy lányom lesz!!! Juhéjj Kép

Kép
bettus79
 
 


Bettus!

Nagy az öröm látom. Lányt szeretnél nagyon?
Neve is van már?

Viki
iviki
 
 


Viki:

A gondom maga a baba. Valahogy nem igazán akar szopizni rendesen. Úgy gondolom, hogy a baj a testhelyzettel lehet, próbáltam ülve, fekve, de sehogy sem jön össze. Elkezd enni, de kb 2-3 perc után kiköpi a cicit és csak cuppog meg nyalogatja, közben meg felfalja a saját kezét.
A másik bajom pedig, hogy ő állandóan enne.Próbáltam az igény szerinti szoptatást, de akkor 1-1,5 óránként evett egy keveset. A védőnő azt mondta 3 óránként gyakrabban ne etessem mert az nem jó a gyomrának. Most a 3 óránkénti etetést próbálom. Van amikor kibirja, van amikor nem, olyankor adok neki egy kis teát és azzal elvan egy ideig.Nem igazán tudom eldönteni, hogy akkor milyen etetési ritmusra próbáljam meg beállítani.
Ha van ötleted szívesen veszem.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Bár nem engem kérdezel Kép, de szerintem ne itasd teával, mert akkor kevesebbet fog szopni.
Én Zitust igény szerint szoptattam/szoptatom, eleinte Õ is óránként/másfél óránként evett. Az anyatej nagyon gyorsan emészthető, ezért gyakrabban kérnek enni. A hasa akkor fáj, ha túl sok előtejet eszik (ami cukrosabb, mint a hátsó tej). Én ezt úgy oldottam meg, hogy ha 3 óránál hamarabb jelezte, hogy éhes, akkor ugyanarra a cicire tettem vissza, amelyikből utoljára evett. Ha két ciciből etetsz, akkor pedig arra tedd vissza a következő etetésnél, amelyikkel befejeztétek.
Én mindkét módszert kipróbáltam már: Levit időre etettem, méregettem, teljesen depis is lettem, állandóan aggódtam, hogy miért csak ennyit eszik, biztosan nem elég, éhezik, stb. stb.
Zitát nem méregettem állandóan, hetente egyszer, hogy lássam hízik-e, akkor evett, ha éhes volt, nem akkor amikor az óra mondta. Zitánál nyugodtabb vagyok, nem aggódom grammok miatt, annyit eszik, amennyi jólesik.
Szoptatási helyzet: van itt egy topik, szoptatási poziciók a címe, asszem az "Anyaságon" belül. Ha rákeresel találhatsz hasznos helyzeteket, hátha beválik valamelyik.
Kitartás Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 


<font face="Comic Sans Ms"><font color="0000ff">Anna!

Helyesen van mellen a babád? Ezt megnézte a védőnő? Tud hatékonyan szopizni? A http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=foto2 oldalon találsz több szoptatási testtartást is. A DanCer fogás kifejezetten a "lecsúszós" babáknak van. Már ha tényleg a lecsúszás a baj, és nem egy esetleges cumizavar miatt ő engedi el. A http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato_elsohet1 oldalon is megtalálod a leírását a helyes mellretételnek, meg van még jónéhány egyéb információ is, ami számodra érdekes lehet.
Az igény szerinti szoptatással kapcsolatban pedig érdemes elolvasnod Schneiderné Diószegi Eszter laktációs tanácsadó blogjait:
Igény szerinti szoptatás I.
Igény szerinti szoptatás II.
Igény szerinti szoptatás III.
Igény szerinti szoptatás IV.
Szüksége van-e a szoptatott babának vízre, teára?
Saját tapasztalatom is azt mutatja, hogy nem kell beállítani őket, mert maguktól is beállnak egy fajta jól követhető ritmusra, amit persze egy-egy fejlődési ugrás, betegség, oltás fel tud borítani. Ja és egy majd kéthetes babától teljese normális dolog is lehet, hogy ilyen sűrűn kér enni. A fiam majdnem másfél hónapig evett napi 10-12-szer. Aztán magától redukálta ezt a számot.

Ha nem sikerül egyedül megoldani a problémát, akkor találsz telefonos, e-mail-es illetve akár személyes segítségnyújtási lehetőségeket a http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=ibclc_szak és http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=hova oldalakon.

Üdv:

Zita</font></font>
pzita
 
 


Kicsilány!

Egyetértek Virág írásával! Ne hallgass a védőnőre. Nekem egyik manóm se bírta ki 3óráig az elején. 2hós körül kezdtek beállni a 3 órára, előtte 1,5-2óránként ettek. Ha bele gondolunk, ugye, mi se 3 óránként eszünk, hanem mikor éhesek vagyunk, általában. Teát tényleg ne adj, megzavarhatja a szopást is. Mert az üvegből ömlik, nem igazán kell küzdeni érte. És teliti is a pociját. Esetleg mielőtt mellre teszed, finom körkörös mozdulattokkal masszírozd át a melled, akkor fel lazulnak a tejcsatornák, és könnyebben jön a tejcsi. Ki is csordul, meglátod. Nekem a szülésznő mutatta meg a második babánál, és tényleg jobb volt. Lehet, ha könnyebben jön, jobban rá kap.
Egyébként rendesen bekapja a baba a cicit? Nem csak a bimbót kell, a bimbóudvart is.
Mérni is tényleg felesleges. Én is az elsőnél csak idegeskedtem, mert mindig vissza kérte magát, sose tudtam lemérni mennyit eszik. Aztán csak minden nap egyszer azonos időben mértem meg. A gyerekdokink is ezt ajánlotta, és mindig egy heti mérést kellett csak hasonlítani. A védőnő meg nyagatott, hogy mennyit eszik, ne egyen sűrűn. Szóval én is kaptam ellenkező tanácsokat. Nehéz eldönteni az első babánál mi is a jó.
Az előbb nem válaszoltam a csomagra. Én ugy tudom mindenkinek jár. Baba-csomag. Kétféle is van. Én 2002 és 2004ben is kaptam. Felicitas az egyik. Lehet megszűntették. Nem tudom. Vagy kifogyták tán belőle, az is lehet.

Kérdezz nyugodtan.

Ja nekem a szoptatásban az jött be nagyon, hogy egy kispárnára fektettem a babát (nem sült oda a karomra), és azzal vettem az ölembe, karomba, a lábam alá sámli, hátam mögé párna. Ne csak a baba feje forduljon oda, hanem a teste is.

Iviki
iviki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat. Azt hiszem a teával akkor leállunk, és maradok az igény szerinti szoptatásnál.
A mellretételnél a kórházban segítettek, és ott ment is. Itthon is ugyanúgy próbáltam meg, abban a pozicióban de itthon már nem működött. Megnézem azt a topikot hátha megtalálom az ideális poziciót.

Üdv:
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kicsilány!

Jelentkezz majd, hogy javult e a helyzet!!!
Szorítok nektek.
Viki
iviki
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Kitartás, lesz ez még jobb is Kép!

Csomag: én is kaptam 2002-ben és 2005-ben is. 2002-ben csak a Felicitas félét, tavaly pedig kettőt: egy Felicitas félét, meg valami másfajtát. Volt benne törlőkendő, pelenkaminta, Sudocrem minta, Nivea minták, mosópor minta, öblítő stb. Úgy tudom mindenkinek jár.

Üdv, Virág
virga
 
 


Iviki

Igen én lányt szerettem volna, habár a "szakértők" mind azt mondták hogy fiús hasam van. Nem tudom van aki átlát a hason? Kép
Amúgy Kitti lesz a neve, már régóta tudom ha lányom lesz mi lesz a neve, a fiúnéven törtük volna rendesen a fejünket, de majd talán legközelebb Kép

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Virág!

Én mindkétszer kaptam mindkettő. A másik egy karton dobozféle. Lehet kifogytak??. 2004-ben azt hittem én se kapok, és mikor mehettünk haza, akkor szóltak, hogy menjek vegyem át gyorsan a csomagot. Akkor kapták. Ezért gondolom.

Bettus!
Nekem is jósoltak fiút az elsőnél, és nem jött be. Pedig a párom még bele is élte magát. Kitti az szép név, és ritka is. Kép
Hogy bírod ezt az időváltozást?

Viki
iviki
 
 


Sziasztok !

Képzeljétek tegnap voltam a felkészítőn, nagyon tetsztt, jó sokáig eltartott (negyed 8-ig) Tetsztett hogy mindenre rá lehetett kérdezni, így kiderült, hogy ami a dokimnál nem lehet, azt nem a kórház tiltja, hanem az Õ konzervatizmusán múlik. Hétfőn megyek CTG-re és utána beállítok hozzá egy listával (úgyis vinni kell a leletet, hogy én mit szeretnék. A párom fel van rá készülve, hogy ha a doki nemet mond, akkor még váltunk az utolsó hónapban. Amúgy mindenkinek ajánlom a felkészítőt, nagyon hasznos dolgok hanzanak el.
helbad
 
 


Szia Helbad!

Mi is ott voltunk tegnap a Söfiben. Kép

Csak nem ti voltatok az ajtónál ülő pár?
chr
 
 


De igen!!! Ti hol ültetek? Én teljesen ledöbbentem, hogy milyen dokim van. Nekem a rendelések kapcsán nem ez jött le, ráadásul, amikor kérdeztem tőle dolgokat (labda stb.) válaszolt is. Csak azt felejtette el mondani, hogy lehet használni csak nem nála :-( Majd hétfőn beszámolok hogy mit is mondott a listámra.
helbad
 
 


OK. Kíváncsi vagyok. :o)
Mi az ablak alatti első két szék.
Az én párom ment ki telefonálni meg kávéért. :o)
És sikrült az őt érdeklő köldökzsinórvérről lemaradnia. :o)
De elmeséltem neki mindent. :o)
Jöttök jövőhéten is?
chr
 
 


JA, egyébként nekem is nagyon szimpi volt a dok. :o)
chr
 
 


Igen megyünk, a szülőszobát mindenképp megszeretném nézni, plusz a szülésznőkre is kíváncsi vagyok, mertg én még nem kértem fel senkit. Mikorra vagy kiírva? Köldökzsinórvért mi is vetetünk le, azért érdekelt annyira.
helbad
 
 


mert jövő héten lesz a szülőszoba megnézése is?

Ezt jó tudni, bár én mindegyikre szeretnék elmenni. :o)

Én júli 20-21-re.

És te?

Ti hol tároltatnátok a kzsvért? - Ha nem titok. :o)
chr
 
 


Nekem a szólólap szerint 04.26. (szerda!!!) Bábadélután, hasznos tanácsok a sszülőszobán. Gondolom akkor meg lehet nézni azt is, ha nem akkor majd időpontot kérek rá.
A köldökzsv.t a Zelion Kft-vel kötöttük meg a szerződést, már a kis doboz is nálam van, amit magammal kell vinnem a kórházba. A nagy nap elvileg 05.28.
Ki a dokid?
helbad
 
 


akkor neked igen közel van. Kép

Én a Schleffer doktor úrhoz járok.

Hallottál róla esetleg valamit?
chr
 
 


Nem, a Nyéki Boldizsárnál szült egy volt kolléganőm, meg a Ferentzi dokinál volt genetikán egy másik. Amúgy senkiről semmit nem tudok. Én is úgy kapcsolódtam be a fórumba, hogy a dokim után érdeklődtem, de nem nagyon tudtak segíteni nekem. Viszont a tegnapi tényleg jó fejnek tűnt és ha a párom is azt mondja akkor az már nem semmi. Remélhetőleg a valóságban is ilyen és nem az előadának szólt ez a pozitív hozzáállás.
helbad
 
 


Chr!

Anyukám kolleganője a Scheffer doktornál szült. És első szülésemnél találkoztam is vele. Nem hallottam róla rosszat még. Kedves volt, és aranyos, mosolygos.Egy lánnyal is beszélgettem, aki nála szült, és ő se panaszkodott.

Helbad
neked ki a dokid?

Viki
iviki
 
 


Szakács Zoltán. Tegnap a Szőnyi dr. konzervatívnak állította be, de aranyszínűnek,akivel mindent meg lehet beszélni. Nála nem lehet inni, feküdni kell. Nekem ez nemtetszik,így hétfőn megpróbálok vele beszélni,hogy úgy legyen minden ahogy én szeretném.
helbad
 
 


Helbad!

Az én szülésznőmnek is ő a dokija, de azon kívül nem tudok róla semmit.
Egyébként a dokidat akkor hívják mikor már közeledsz a végéhez. Az elején nincs ott, csak a szülésznő. És tőle függ, hogy sétálhatsz-e. Nem a dokidtól. A végén persze nem lehet sétálni, de szerintem nem is fogsz akarni. A végén én se akartamKép. Örültem, hogy feküdhetek. Inni nekem se lehetet, a szülésznők se engedték. Ezért kértem azt a nedves kendőt és azzal nedvesítettem a szám, arcom. Azért időnként kimentem a wc-re ott van csap is, és kiöblitettem a szám, nagyon jól esett. Kép))

Viki
iviki
 
 


Hogy hívják a szülésznődet? Abban reménykedek még, hogy párom is ott lesz, akkor ő csak tud segíteni, ha szomjas leszek stb. Azért még beszélek a dokival is, csak nem olyan szőrősszívű:-)
helbad
 
 


Helbad!

Fehérfi Kriszti volt a szülésznőm.
Egyébként a dokit tényleg nem hívják az elején, szóval a sétálás nem hiszem,hogy tőle függne. Általában 1 óra ctg, utána sétálhatsz ha minden rendben. Nekem igy volt az elsőnél.


Viki
iviki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?