Új privát üzeneted érkezett!

petitpois írta:Orsi,
szuper hogy vegul meglett a kocsi,teljes felszerelessel sikerult?(Mozes stb)Remlejuk hamarosan kuldik es akkor mi is lathatjuk:)


Gratula a pocakgratulációhoz!!! ez nagyon jó érzés :)

ez most csak a kocsi, mert nekem van egy loola szettem (mózes+hordozó+loola), így ezek azzal kompatibilisek.
a mózest már nem használjuk, mert hason fekve Lilinek már szűk. Háton alvós babával még tuti 1-2 hónapig jó lenne, de hason több helyet foglal a karjai miatt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, ez a gonosz meg duplázott :evil: :evil: :evil:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Ok, megvagy, nagyon arik a gyerkőcök, főleg a közös főzés! Mindkét fiú nagyon életrevaló!!!! :P Bejelölhetlek?

Azt hiszem Fendikét is megtaláltam, a születési dátumból következtettem. Ugyanazon az oldalon, mint Orsi, és én, csak lentebb, jól tippeltem? :roll: :wink:

Pandus! :D
Nővérkéd hogy van, már otthon van?

Kép

Kép
donika
 
 

 
 

Pandácska :D
édes minden :D :D nagyon-nagyon tetszik.
anyagra még sosem próbáltam a dekupázst.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hat a kepfeltotest azt hiszem hanyagolom.Mar egy oraja ezen mergelodok :twisted: :twisted:
Pedig a kep merete 400*300 tehat a max alatt van :shock: :

Kép
petitpois
 
 


Jó reggelt!

Micsoda iwiw vadászat folyik itt lányok????? :D
Lassan a tali már feleslegessé válik :lol:

Ezek után már én is megtaláltam Orsit és Donikát, Pandával taliztam az intézetben, senki más... :)

Kép
fendike
 
 


Donika,
Igen otthon van már szombat óta. Holnap megyek hozzá ott is alszom és babázhatok :D

Orsi,
Köszönöm :D

Petipois,
Jpg a kép?

Pénteken megyek cukorterhelésre reggel és lehet lesz uh is :D holnap meg a védőnőhöz szívhangot hallgatni.
Vendég
 


Pandacska,
igen jpg kep es a legkisebbre kicsinyitettem de igy sem megy. :cry:

Lanyok,
en is bejelolhetlek benenteket iwiwen?Pu-ben megadom az adataim ha gondoljatok..Ha mar a talira nem tudok elmenni :cry:

Kép
petitpois
 
 


Petitpois,
küldd át, megpróbálom feltenni :D hátha.
engem nyugodtan :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois,
persze, jöhet!!! :D

Pandus,
tök jók a képek!
Nehéz megcsinálni? Én nagyon nem vagyok ügyi ilyenekben.. :?

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Nehéz megcsinálni? Én nagyon nem vagyok ügyi ilyenekben.. :?

nekem 1 gramm kézügyességem nincs, és még nekem is megy :D
szóval mondhatom, hogy nem nehéz :) :)

persze van aki ezt is művészien űzi, hy gyönyörű hátteret fest és arra a képek... na ez az ami nekem már nem megy :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
köszi, akkor majd megpróbálom.. :D
annyira nem vagyok reménytelen eset mint pl. a férjem, :D de fenntartással kezdek neki ilyeneknek
viszont nagyon happy vagyok ha sikerül.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Tuti menni fog neked is csak a ragasztásnál kell figyelni hogy szép legyen ne szakadjon el stb.

Petipois,
Küldheted a privit.
Vendég
 


Petitpois! :D
Nekem is küldheted a privit!!!!

Most bejelöltem Orsit, Fendikét és Pandust! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Pandus! :)
Cukorterhelésre a 22. héten kell menni? Nekem a 24. hetet írták! :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


donika írta:Pandus! :)
Cukorterhelésre a 22. héten kell menni? Nekem a 24. hetet írták! :oops:

26. hétig illik megcsinálni. ennyi a kitétel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
Elvileg 24. de lehet 22 is. Végülis mindegy mert szerintem a cukrom jó voltam 5 pontos terhelésen az is tökéletes volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Gömböcske:
Személyesen csak Pandácskával,Zöldcocával,és Hannával, Erkával és Harcikával találkoztam még eddig. Drokkolok neked. Gyere a hírekkel.

Fendike:
Az almátol egyébbként is lazább a széklet, fertőzés nélkül is. Én azzal tartom rendbe hogy ne legyen szorulásom. Szerintem csak beszélned kéne az orvosoddal!

Orsi:
Grtula a babakocsihoz. Gyere mesélj róla milyen és szeretnénk képet is rola.

Pandácska:
Aranyosak ezek a képek. Én megeszek minden nap 2 almát és nekem elég laza így a széletem mert külömben a gravidátol nekem is szorulásom van. Terhesség előtt meg kefír kellett hozzá.

Csiperke:
Az én keresztlányom is Viktória. Nekem is tetszik ez a két név.

Petitpois:
Köszi. Igen gondolkodtuk ha fiu akkor Krisztián lesz ez tuti de ha lány akkor a Vivienre gondoltunk de ez még nem végleges. De okt.4.-én megyünk henetikai UH-ra és ott hátha megtudjuk hogy mi lesz. Addig már nem gondolkozunk másik neven.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Sziasztok

Nyuszipuncs
írtam privit, bocs ha hosszú lett

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Gömböcske,
köszi és a férjednek is, nem veszek be semmit, csak elmúlik magától... :roll:
Bár tegnap este elég szarul voltam, rázott a hideg nagyon, 3 takaró sem volt elég és hányinger.
Sztem vmi vírus, kb.1 hétig szoktak ezek nálam tartani... :roll:

Lányok, látom rengeteg jelentkező akad, tehát mindenkinek székrekedése van, amit írnak is a könyvek, mint a terhesség velejárója.
Jellemző, hogy nálam épp az ellenkezője üti fel a fejét, :D de a fertőzés vagy mi? előtt sem igazán volt problámám, meglátjuk később... :roll:

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Jó és rossz hírek is vannak: a Baba remekül van, csak sajnos a méhszájam félig nyitva van, így szigorúan feküdnöm kell szinte a szülésig. Az ok stressz lehet, vagy valami kis fertőzés. Kaptam kúpot, amit esténként kell használni, de sajnos jobb nem lesz a helyzet, csak rosszabb ne legyen!!!! 2 hét múlvára visszarendelt. A torkom is kicsit fáj.
Az anyukám is márciusban szült engem, és novembertől felpolcolt lábakkal feküdt nyitott méhszáj miatt. Lehet, hogy családi vonás.

Az afp-re azt mondta, hogy 2 nappal korábban mentem, és ha később megyek, szerinte pont 1 lett volna. Nem az UH méret alapján, hanem a betöltött 16. héten kell menni afp-re.

Ti az iwiwen jelölgetitek egymást? Nálunk a párom van fent, ha gondoljátok valamelyikőtöknek megírom a nevét priviben.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske, pihizz szépen!!!!!!!!!!!!!!Nem lesz gond, nyugi!
Vendég
 


Fendike,Orsi,Donika,Pandacska,

ment a privi az adatokkal :lol:

Gombocske sajnalom hogy nem jo hireket kaptal de ha betartod az orvos utasitasait nem lesz semmi baj.A lenyeg hogy a baba jol van..Drukk neked++

Kép
petitpois
 
 


Gömböcske,
hú ez nem hangzik túl jól!
És ez javulhat ha fekszel, mit mondtak???? :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike,

gyors voltal nagyon,koszi :lol: mar vissza is igazoltam :lol:

Kép
petitpois
 
 


Petipois,
Nem kaptam privit :(

Gömböcske,
Pihenjél csak és minden rendben lesz!!
Vendég
 


Gömböcske!
Orvos utasításokat kell betartani. Bármennyire is nehéz.
Mi elszórakoztatunk a neten keresztül. :lol: :lol: :lol:

Lafi!
Én is végig szedem a metet. Sőt szoptatás alatt is!
Ebből nem hagyok. :D
Vendég
 


Gömböcske :D
mit jelent az, hogy félig nyitva?
külső, belső méhszáj, nyakcsatorna???
mit írt a kiskönyvedbe C vagy CX kezdettel??

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Nem tudom elolvasni az írását. Benyúlt, és akkor állapította meg, hogy nyitva van, azt mondta, hogy ha a 4. gyerekemet várnám, akkor lenne normális, hogy ilyen állapotban van a méhszáj.

Ez mit jelent? Egész napi fekvés, vagy azért a lakásban járkálhatok?

Az anyukám szerint össze kéne varrni (ő nem orvos, csak neki összevarrták, jól rám ijesztett).

Olyan jó lett volna már az egészséges magzatnak felhőtlenül örülni, és most erre ez jött.

Nagyon aranyosak vagytok, köszi a lelki segítséget!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:Szia Orsi!

Nem tudom elolvasni az írását. Benyúlt, és akkor állapította meg, hogy nyitva van, azt mondta, hogy ha a 4. gyerekemet várnám, akkor lenne normális, hogy ilyen állapotban van a méhszáj.

Ez mit jelent? Egész napi fekvés, vagy azért a lakásban járkálhatok?

Az anyukám szerint össze kéne varrni (ő nem orvos, csak neki összevarrták, jól rám ijesztett).

anélkül, hogy tudnám mi a diagnózis (tehát a konkrét számot) nem tudok semmit sem mondani. lehet eltúlzás, lehet szigorú fekvés is.
(a "félig nyitva" orvosilag értelmezhetetlen fogalom)

ha azt mondta, hogy többedik terhességnél normális, akkor én azt saccolom, hogy a külső méhszáj van kúpnyira van nyitva. Ez lehet élettani (alkati) és fertőzés okozta is.

ma már nem varrnak annyira hirtelen, mert nem igazolt, hogy varrással bármit is meg lehet előzni ill. oldani. Az én dokim azt mondja, hogy amit a varrás megtart az magától sem nyílna tovább, és ha a méhszáj tényleg nyílni akar, akkor a varrás sem fogja meg.

szóval tényleg semmit nem tudok mondani, mivel nem tudom, hogy mi lehet nálad.
annyi mindenképp javasolt, hogy feküdj sokat... de a mennyit és mennyire lehet mozogni az attól függ, hogy milyen állapotú a méhszájad.

(olyan érdekelne a kiskönyvből, hogy mondjuk C3100 vagy CX 2100 vagy hasonló számok a többedik oszlop)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, mi az a C és Cx?
Nekem C3000....
Bár eddig úgy olvastam , hogy >3000, na akkor az egy C volt.

Kavicska, de jó, hhogy te is szeded a szopi alatt is, mert eddig hülyének éreztem magam, hogy szedni akarom.....de ha Te is szeded majd, megnyugtatott!
Vendég
 


Gömböcske! :)
Jól van, azért ne kenődj el!! A babávan minden rendben, ez nagyon fontos, és sajna pihizni kell! Gondolom itt azt értette, hogy feküdni, nem emelni, nem hajolni, no szex, de a lakásban biztos járkálhatsz! Hátha legközelebbre javulna! Ez javulhat egyébként?

Én is ma voltam genetikai UH-án, itthon, a kisfiammal minden rendben, még a kezét is szétnyitotta, és látszott mind az 5 ujja, olyan aranyos volt! :P Jövő hét hétfőn a kórházban megnéz spec. uh-al, hogy az artériákban a vér hogy áramlik. Ő ezt minden kismamánál megnézi, mert ha vmi nem ok, akkor ad rá gyógyszert! Ja, és a miómám felszívódott, szóval tényleg jó hírekkel tértünk haza!!!! :D

Petitpois!
Én nem kaptam privit! :(

Kép

Kép
donika
 
 


lafead írta:Orsi, mi az a C és Cx?
Nekem C3000....
Bár eddig úgy olvastam , hogy >3000, na akkor az egy C volt.

C vagy CX a cervix vagyis a méhszáj állapota
a számok pedig
ABCD (pl. 3000)
A - méhnyak hossza cm-ben ált. 3, 2 az enyhe rövidülés, 1 az már megrövidült méhnyak
B- külső méhszáj állapota (1 nyitott, 0 zárt)
C- nyakcsatorna állapota(1 nyitott, 0 zárt)
D - belső méhszáj állapota (1 nyitott, 0 zárt)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


donika írta: Ez javulhat egyébként?

nem, ha kinyílt akkor kinyílt

(olyan van, hogy különböző orvos másként ítéli meg az állapotát, vagy a hosszát)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Én is megnéztem CX:3000, azt mondta teljesen zárt!

Kép

Kép
donika
 
 


Nekem még nem is nézték meg a méhszájamat :roll: gondolom majd pénteken ez is megtörténik.

Lafi,
Másik topicba írtad hogy tej zsöminél egy órát kell várni utána szúrnak. És akkor kész is mehetek haza?
Vendég
 


Orsi, köszi!!!!

Donika, jól van!!!!!!!Örülök!
Vendég
 


Hali!

Fendike:Hívtad már az orvosod? Szerintem beszélned kellene vele.

Gömböcske:
Ez valóban jó hír is meg nem is. Akkor most csak pihi van. De tudod a célíérdekében mindent. Ugy látom mindeggyikönknek akad valami gondja. Nehogy simán menjen minden. Pihengessél sokat, próbáld fekve elfoglalni magad.Nem lesz semmi gond. Vigyázz magadra!!

Donika: Gratula a jó hírekhez és hogy minden rendben van.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lafi, Nyuszi! :P
Köszi, aranyosak vagytok! Még hátra van a héten a szív uh, remélem ott is minden ok lesz!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Donika: Nyugi biztos minden rendben lesz!!!

Erika: Írtam neked privit. Az enyém is kicsit hosszura sikerült .Bocsi

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Donika,
gratula, jó lehetett látni nagyon a picit
nekem úgy hiányzik, eddig kb. vhogy 2hetente láttam, most meg 4 hétig semmi, remélem azért minden rendben van vele.. :roll:
Genetikai UH-ra jó ha 19+6 naposan megyek????
Előző hétre terveztem, de az a csüt. pont Mindenszentek, és szeretnék Hajdú drnőhöz menni...

Orsi,
Nekem C:3000 van beírva! Az jó???
Miben más a CX??

Nyuszi,
köszi már jobban vagyok, bizti vmi gyors lefolyású fertőzés volt, ma még csak 2szer mentem wc-re, ez már majdnem normális.. :D

Gömböcske,
fel a fejjel és a kontroll után mindenképp kérdezz rá mennyire szigorú a fekvés, azért jó sok idő van még hátra... :shock:

Kép
fendike
 
 


Pandus, igen, utána haza is mehetsz!
Vendég
 


Fendike! :D
Köszi! Szerintem jó a 19+6 genetikai uh-ra, lényeg, hogy már a 18. hetet betöltve menjél! Egyébként ha csak uh, mármint nincs vérvétel, akkor a praxisba is bejelntkezhetsz nála: www.ultrahang.com, itt vasárnaponként rendel, és kb. 3 héttel korábban be kell jelentkezni! Ez a Hajdú drnő magánrendelője, én lehet, hogy ide fogok menni majd!
Örülök, hogy már szinte teljesen jól vagy, a végén még hiányozni fog a klotyó manó!!!? :lol: :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


fendike írta:Orsi,
Nekem C:3000 van beírva! Az jó???
Miben más a CX??

a c vagy cx ugyanaz, van aki így írja van aki úgy.
a 3000 tökéletes

Csajok :)
ne haragudjatok, hogy ilyennel jövök, csak beírom :oops: :oops: :oops:

ca. 1.5-2 héten belül elkészül a webshopom, a fiaim ruháit adom el ill. lesz kevesebb lányos ruha is azokból, amit Lili már kinőtt.
ha valaki minőségi rucikat keres babáknak, akkor esetleg kukkantson be.
szólok, a összeáll a projekt :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Nem haragszunk, sőt!! Biztos nagyon jó rucikat fogsz árulni, bár én még nem nagyon merek babaruhát vásárolni, de azért be fogok kukkantani! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Lafi,
Köszi :D

Donika,
Nem kaptál képet az uh-on?
Vendég
 


Orsi, nekem bejön az ötleted, majd élek is vele!
Vendég
 


Sziasztok!

Jó reggelt Mindenkinek!

Orsi! Már régóta meg szeretném tőled kérdezni, hogy miért vagy te Icsilya??? :D
Köszi, hogy ilyen jól összefoglaltad a méhnyakkal kapcsolatos tudnivalókat. :)

Én nekem sem volt még méhnyak vizsgálatom.
Igaz, a 11-ik héten voltam méhnyak szűrésen, akkor teljesen tárt volt. De azóta semmi. Sőt nem is kell mennem csak a 18-ik heti UH után ellenőrzésre. :roll:
Már azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy steril (a biztonság kedvéért) kesztyűt és megnézem magamnak. :oops: :lol:

Gömböcske!
Hidd el a mai modern korban, már nincs felhőtlen babavárás. Amióta ennyi vizsgálat van (ami a Te és a babád egészségét szolgálja) csak az izgulászás van vele. (természetesen pozitiv értelemben is :) )
Nagyon nagy az információ áramlás. Sok mindent tudsz, vagy tudni vélsz, vagy éppen nem tudsz és máris izgulhatsz.
De ezzel együtt örülni kell annak, hogy édesanyák leszünk.
És nincs más hátra csak előre: ha feküdni kell, hát fekszünk, ha vérnyomás gyógyit kell szedni, szedjük. Ha cukor roblémák vannak diétázunk, ha no sex, akkor No Sex! :lol: A cél szentesíti az eszközt! :)

Lafi!
Engem maximálisan megnyugtat az a tudat, hogy szedem a metet. Ígyhát kénytelen vagyok szedni! :lol: :lol:

Kavics
15+0 Kép
Vendég
 


aranykavics írta:Orsi! Már régóta meg szeretném tőled kérdezni, hogy miért vagy te Icsilya??? :D

Igaz, a 11-ik héten voltam méhnyak szűrésen, akkor teljesen tárt volt. De azóta semmi. Sőt nem is kell mennem csak a 18-ik heti UH után ellenőrzésre. :roll:
Már azon gondolkodtam, hogy beszerzek egy steril (a biztonság kedvéért) kesztyűt és megnézem magamnak. :oops: :lol:

az önvizsgálatot még véletlenül se... ne nyisd ki a méhszájad, ha nem muszáj :evil: :twisted: :lol:
ennél sűrűbben nem is kell nézni, teljesen jó ez így.

majd egyszer elmesélem az Icsilya történetét. (annyit elöljáróban, hjogy az orsolyából jön)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kavics, grat, 15 hetes vagy!!!!!!!!!!!És engem is megnyugtat a met....
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: