Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszi a tanácsokat, így fogok tenni.
Na tényleg zárjuk a témát.

Ha babás szobába megyek (ha sikerül), akkor ott én fürdethetem a kicsit, vagy akkor is elviszik?
Ha elviszik, mikor mutatják meg, hogy hogyan kell fürdetni?
Lehet, hogy ez hülye kérdés, de én még nem fürdettem kisbabát.
Tudom, erre is válaszol a szülésznő, de őt nem hívhatom naponta, ti pedig már átéltétek ezt.
Szóval légyszi válaszoljatok.

Kata
kata7778
 
 


Szia Kata!

Ha babás szobában vagy akkor is elviszik a babákat fürdetni. Ha jól emlékszem az elsőn van a csecsemős szoba ahol fürdetik őket, de sajna az ajtó le van függönnyözve nem lehet belátni. Azt nem tudom meg lehet-e nézni fürdetést v megfürdetni a babát, a MÁV-ban lehetett nézni is és hazamenetel előtti este füröszteni is.Lehet mire odajutsz itt is bevezetik.

Melinda
A kombinált szerek közül sokfélét(pl.oscilloc,homeogene.coryzalia stb)
echinacea-megelőzés,immunrendsz.erősítő
Chamomilla-fogzás ,nyugtalanság
Alium cepa-megfázás stb
Vannak még de azokat az én fiam öklendezős, ugatós stb tüneteire írták fel pont ezért voltak hatásosak, mostanában nagyon ritkán kellenek már hála az égnek.Menjetek el egy homeos dokihoz felír több dolgot ami a te gyerkőcödnek jó és utána már van mihez nyúlnod ill.más tünetek jelentkezésekor telefonon is tud segíteni, mivel az első vizsgálat után már "ismeri" a gyereket.A Homeopata Orvosi Egyesületnél találsz bőven infót ill.tudsz választani gyerekorvost is.

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok,

én még új vagyok, és csak azért kukkolok be, hogy van-e valaki köztetek aki FErenczi doktornál szült?? Mondjuk én nagyon bízom benne...csak érdekelne másnak is a tapasztalata. Előre is köszi.
Amúgy két héten belül szülök valamikor, úgyhogy már nincs sok hátra....
zanyiro
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi mindenkinek az Infókat.

Kriszti: amúgy lehet, hogy én is császáros leszek. Bár reménykedem, hogy nem. Majd még ezt megkonzultálom a dokival Kép

És képzeljétek tegnap voltunk genetikai UH-n. Mindent rendben találtak Kép

Valamint a kórház dolgozóiról megint csak pozitív tapasztalataim voltak. Annyira rendes és aranyos volt mindenki, hogy egyre jobban szeretem ezt a kórházat. Jó volt, hogy nem egy munkadarabnak tekintik az embert, hanem tényleg foglalkoznak vele Kép

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


KisvirágKép

Örülök,hogy minden rendben vanKépKép
Fiú,vagy lány?Bocsi,lehet,hogy már írtad,nem emlékszem.A Schöpfiben voltál 4 ds uh-on?
Miért kell császáron gondolkodni?(engem csaszisztak)

Sziasztok


Melinda+Vivien (7hetes)Kép

Kép
kmelinda
 
 


Szia Meli!

Most már 100 %, hogy kisfiú dörömböl a pocimban. Tegnap rendesen meg mutatta magát. Kép
A 2006. nyári kisbabák topicba a 105 üzim alatt van a sztárfotónk Kép http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/discus.cgi

Viszont 4D-n még nem voltam, és azt kivételesen nem a Schöfibe tervezem. Bár nem tudom ott mennyibe kerül.

A császár azért kerülhet szóba, mert van a petefészkembe egy jó indulatú fibróma és lehet, hogy ki kellene szedni a szüléskor. (Két legyet egy csapásra címen) A másik ok pedig a szemem lenne, bár nem tudom hány dioptria felett indokolt a császár.

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szia Virág,

Nem olyan vészes a császár Kép Nekem már nem is látszik a helye, V. jó sebész is Kép Császárnál amit talál kiveszi, legyen az mioma, fibróma.
Nekem ez is szimpatikus, mert találkoztam olyan kismamával akit a császár után külön műtöttek a fenti panaszok egyikével Kép.
Egyedül az anesztesre figyelj, hogy ne azt válaszd akit Õ ajánl hanem Sorbán dokit!(amúgy nem úszod meg az altatást)

Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok

Én is a Sorbán dr-t ajánlom,nekem is ő csinálta szurit a gerincbe.Meg sem kottyantKépEgyébként nagyon ari doki,rengeteget beszélgettünk a szülőszobán,és a műtőben is,csaszi közbenKépVégig fogta a kezem.
Mindenkinek csak jót tudok mondani róla.

Nemtudom mi van ma a levegőben(talán front vanKép),de egész nap nyügi a Vivikém.KépSemmi,sehol nem jó nekiKépHa el is alszik,éberen alszik,és 2-3perc szunyóka után ismét ordításKép
Egyébként nekem is fáj egész nap a fejem.

Sziasztok

Melinda+Vivi (7hetes)

Kép
kmelinda
 
 


KisvirágKép

Első baba?Mi lesz a neve,tudjátok már?
Mi a 4Ds uh-t a Praxisban csináltattuk, Győrfy dr-nál!Ezt tudom neked ajánlani,mi 2* is voltunkKép

Melinda

Kép
kmelinda
 
 


Sziasztok!

Kriszti és Meli: köszi nektek az infót.
Ha jól néztem akkor márc. 8-án talán ő fogja tartani a Szülészeti fájdalomcsillapítás előadást.

Meli: igen ő lesz az első babánk. Nagyon várjuk őt. Hát a nevét még nem tudjuk. Jókat vitázunk még rajta. Még pont 20 hét van, hogy döntsünk.

4d-re a Kleopátra házat néztük ki, mert én Dimenzó tag vagyok és legalább a vizsgálat ára visszajön. Két ismerősöm is volt ott és meg voltak elégedve.

Valaki volt tegnap az első előadáson? Mi voltunk és nekem személy szerint tetszett. Kép

Mindenkinek kellemes estét.
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kisvirág!

A március 8-i előadást nem Sorbán doki tartja, hanem dr. Bányász Tamara.
Sehol senki, aki Ferenczy dokinál szült??
zanyiro
 
 


Zanyiro!

A tájékoztatóban az van, hogy vagy a Bányász Tamara, vagy a Sorbán doki. De neked ezek szerint már több infod van Kép
Végülis nekem mindegy ki tartja én valószínű megyek.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


A Schöfiben a 4D-s uh.13000ft,dvd-re veszik,4 nagy képet adnak,és véleményem szerint,messzemenően az egyik legjobb minőséget csinálják amit edig láttam.Arról nem is beszélve,hogy hozzáértő uh-s,csinálja a vizsgálatot,és töviről hegyire végig nézik a babát.Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
Noé

mimi12
 
 


Kisvirág,

tudom, csak én múlt héten beszéltem Sorbán dokival, és azt mondta, hogy ő ősszel szokta tartani, ami igaz is, mert azon ott voltam.KépNagyon szimpi orvos!
zanyiro
 
 


Sziasztok!

Kisvirág én voltam az első előadáson és nagyon "bejött" Szőnyi doki. El is gondolkoztam, hogy talán nála kéne szülnöm?!
Nem drágább mint a mostani dokim, de viszont fiatalabb és sokkal szimpibb. Tudja valaki merre van magánja? Tudom bizti volt már 1000 hozzászólás, de ritkán jutok nethez, akkor is keveset, így ha tud valaki nekem valami írni róla azt megköszönném. Vagy valami kis infót akkor a bettusi@freemail.hu-ra ráfirkanthatná.

Előre is köszönöm, és jó napot mindenkinek: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Sziasztok Lányok?

Tud valaki segíteni, hogy Sorbán-t hol lehet elérni (telszám vagy ilyesmi)? és mikor érdemes felkérni. Dokim és szülésznőm már van. Most 27+2 hétben vagyok és egyenlőre úgy tűnik szépen fekszik a pocaklakó, így ha nem forgolódik sokat akkor simán szülök, mármint nem császárral.

Szülésfelkészítő nekem is nagyon tetszett és ma is megyek:-)Kisvirág, veled ha minden igaz, akkor randizom is:-)

Mindenkinek szép napot!
Kari
kari
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy nem ismeri valaki véletlenül Szajkó Kriszina szülésznőt? Szült valaki esetleg vele? Április végén szülnék, de még nincs szülésznőm.

Ildikó
lido23
 
 


Lido23!

Én nem ismerem, de az Ági és a Judit nagyon jó.
Marikát még véletlenül se!
hanna15
 
 


Lido23!
Az nem a fiatal szülésznő?Engem vizsgált egy fiatal rövid haju,vékonyka,és aprócska szülésznő,ő tök aranyos és kedves volt.De volt egy középkoru szülésznő is,szőkés haju,(nem tudom a nevét)ő is rendi volt.
Én az Ági szülésznőnél szültem,őt merem ajánlani,nagyon rendes és segítőkész.

mimi12
 
 


Sziasztok!

Kisvirág + Kari. Hogy tetszett az előadás? Engem a 3 ágyas szülőszoba egy kicsit megrémisztett. Az egy ágyas kicsit barátságosabbnak tűnt, de hát ezt egyéne válogatja?!
Én is bekéreckedhetnék majd egy "randira" a következő felkészítőn?! Szívesen megismernék titeket. Meg ha jól emléxem Kisvirággal "közel" egykorú várandósok vagyunk?! Mintha láttalak volna az őszi babák topikban, csak eltűntél mostanság? vagy tévedek.

Most látom, hogy a következő előadás pont nőnapon lesz Kép Ti jöttök arra is?

Majd írjatok ha lesz időtök.

Sziasztok: Bettus

Kép
bettus79
 
 


Kari!

Ha van már szülésznőd, akkor ő segít összehozni a randit a Sorbán dokival. Én lassan szülök, és csak ebben a hónapban beszéltem vele, szerinem azért ráérsz még ezzel.Vannak napok mikor ügyeletes, egész nap ott van, bár megéri személyesen beszélni vele, mert rendi!

Mimi12: én is Áginál fogok szülni, megkérdezhetem, hogy mennyit adtál neki??? Mondott ő neked fix árat?? Bocs az indiszkrét kérdésért, de tanácstalan vagyok ezügyben.....
Előre is köszi.
zanyiro
 
 


Szia Bettus!

Nekem nagyon tetszett a tegnapi előadás. Nagyon sok infót kaptunk. Annak is örültem, hogy megnézhettük a szülőszobákat. Kicsit vegyes érzelmek vannak bennem. Mindkét szülőszobának vannak előnyei és hátrányai. Most nem soronám el őket. Ha odakerülök akkor úgyis a sors dönti el melyikbe megyek Kép

Jöv.héten megyek és talizhatunk Kép Kari is biztos jön Kép Jön az egyik barátnőm is, aki nagyjából Karival egyidős Kép

Amúgy én a nyári topicba írok. Igaz az őszibe is írtam egyszer-kétszer, de oda már rég nem pötyögtem.

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szia Zanyiro!
Nekem nem volt a fogadott szülésznőm az Ági,ügyeletes volt.Ha ügyeletes szülésznőhöz esel be,rád van bízva az ár.Állítólag a fogadottnál 10körül szoktak adni de,úgy hallom azt is ránk bizzák.

mimi12
 
 


Bettus!
Nem rossz a 3 ágyas se. Én mindkettőt ott szültem. Az egyágyas foglalt volt mindkétszer. De másodszor meg tök egyedül voltam, az nap csak ketten szültünk. De mikor ott vagy, szerintem úgy se ezzel fogsz foglalkozni.

Iviki
iviki
 
 


Lido Kép
Én nem nála szültem, de találkoztam vele az osztályon, nagyon kedves volt + a fogadott dokim vele szeret dolgozni, de végül nem "fogadtam fel" mert 4 hetet a kórházban töltöttem, igy megismertem az ügyeletes szülésznöket és ugy voltam vele, hogy majdnem mindegy, melyiknél szülök.
minyu

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Köszi mimi12 a választ,de ezt a 10000 szerintem inkább annak adják, akit nem fogadnak...Mert van, aki nem fogad szülésznőt, de azért ad annak némi pénzt, akinél szül, úgyhogy fogadott szülésznő esetében tuti, hogy több....
zanyiro
 
 


sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hol lehet málnalevél teát beszerezni? Sürgősen szükségem lenne rá.
nagyon köszi
Orsi
macus
 
 


Macus, bioboltban lehet kapni, a gyógyszertárakban betiltották, úgyhogy csak óvatosan!!!
zanyiro
 
 


Zanyiro!
Én 2004-ben szültem, akkor én is kérdeztem a szobatársaim, hogy mennyit adtak, hogy szokás. A nem fogadottra mondtak ők is 10000-t. Nekem fogadott volt, aki nem kért összeget, rám bízta.
Iviki
iviki
 
 


IVIKI

és megkérdezhetem, hogy mennyit adtál? Amúgy melyik szülésznőnél szültél??

Zanyiro
zanyiro
 
 


Zanyiro!
Fehérfi Kriszti volt a szülésznőm. Én nagyon megvoltam vele elégedve. Sokszor a szabadnapján jött be ctg-t csinálni. A fejésben is segített, mikor megkértem. Megmutatta, hogy masszírozzam át a mellem, hogy könnyebben jöjjön a tej. Amit írtam összeget annak a dupláját adtam. Sőt a gátam is lemosta mindig, ha bent volt. Ezt ajánlom neked is, este a szülőszoba előterében kell gyülekezni gátmosásra. Általában az ügyeletes szülésznő vagy nővér csinálja. De majd kérdezd meg a nővért. Pár perc az egész. Meg az ultrahang mellett van az anytejgyűjtő, oda is érdemes egyszer lenézni, inkább reggel, mert később sokan vannak. Nagyon kedves lány van ott, ő is megtudja mutatni, hogy hogy kell fejni, átmasszírozni, ha megkérded.
Mikorra várod a babát? Lehet tudni mi lesz?

Iviki
iviki
 
 


Sziasztok!

Kisvirág
Akkor megkérdezhetem, hogy ti hol szoktatok talizni? Az épület előbb, vagy inkább bent. Én a múltkor késtem egy picit, mert már nagyon kellett wc-nem. Aztán persze emiatt el is feledkeztem a telcsimről. És persze én voltam az a bunkó akinek ott csörgött. Tök ciki volt, és én is annak tartom, de teljesen kiment a fejemből Kép
Válaszod előre is köszönöm.

Bettus

Kép
bettus79
 
 


<font color="0000ff">Zanyiro!

Ha a harmadikon leszel esetleg, akkor természetesen nem kell gátkezelésre az elsőre menni, mert akkor a harmadikon csinálják a nővérszobában. Az anyatejgyűjtőt én is csak ajánlani tudom kőszikla mellek puhítására.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Köszike a válaszokat, megnyugodtam, mert én is ennyit tervezek adni az Áginak. Az anyatejgyűjtőt sokan ajánlották,úgyhogy tuti, hogy le fogok nézni,mert amúgy is parázok egy kicsit a szoptatástól.
Keddre vagyok kiírva, de sajnos a kisfiam semmi hajlandóságot nem mutat arra, hogy esetleg kibújna. Ezt mutatja az is, hogy olyan jó kis ctg-ket produkálunk, hogy a dokim nyugodt szívvel behívott keddre vizsgálatra. Nekem az egész terhességem szuper volt, ha legalább egy keményedésem lenne, már elöntene az örömmámor.De hát semmi....remélem, hogy ha ennyire hirtelen fog jönni az egész, azért túlélem majd, és nem lesz fájdalmasabb mint akinek már vannak jóslófájásai.Kép
zanyiro
 
 


Bettus,

Mi eddig a bent az italautomata mellett lévő székeknél taliztunk. Én kb. negyed körül leszek ott és biztos egy szürke alapon fehér vékony csíkos gatyóba (csak ez jön rám)leszek. Félhosszú hajam és szemüvegem van Kép Tán így megismersz. Kép
A barátnőmnek jó nagy kerek pocija van és rövid haja.

Igen arra emlékszem, hogy vkinek csörgött a telcsije, de elég elől ültünk és nem forogtam hátra Kép És szerintem egyáltalán nem vagy bunkó. Kép

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


zanyiro!

Nekem se volt szülés előtt sose semmilyen fájásom. A szülési fájdalmakat is jól türtem, a vége igaz húzos volt, de szívesen átélném újra. Ha lehet szoptatds meg a babát még a szülőszobán, mikor visszahozzák pólyában, akkor lehet. Jót tesz nagyon. A baba szopóreflexe még nagyon élénk az első két órában. Meg a méhösszehúzódást is segíti. Én így tettem mindkét babámnál. És elég jól szopiztak, és sok tejem is lett, sokáig. Babásszobába mész? Mi lesz a fiad neve?

Iviki
iviki
 
 


IVIKI!

Most azért megnyugtattál, hátha nekem se fog annyira fájni, így, hogy sosem volt semmi bajom....bizakodom, egy kicsit parázok....sosem voltam kórházban.....ráadásul megnéztem a szülőszobát, hát legszívesebben távolról elkerülnémKép
Kétágyas fizetősbe megyek, ott velem lehet a fiam mindig...nekem nagyon aktív még itt a pocakbanKép, remélem kint majd azért megnyugszikKép

Kép
zanyiro
 
 


Zanyiro!
Én is babásban voltam. Nem tudtam volna elképzelni, hogy baba nélkül legyek. Jó is volt így. Hülyeség, hogy a baba miatt nem tudsz aludni, pihenni. Aludni nem a baba miatt nem tudsz, hanem az élmény miatt. Az első pár nap még olyan aluszékonyak, hogy alig lehet felkelteni szoptatáshoz. Én is már mindent kitaláltam, hogy hogy kelltegessem enni, de alig lehetett. Aztán itthon persze, már nem aludt úgy. Meg az első lányom pont a 4.napra sárgult be, maradni kellett még egy napot. Csak szopira hozták ki, de akkor se mindig, nővér függő volt. De olyan rossz volt, hogy nincs ott velem. Komolyan néha úgy unatkoztam, hogy nem volt ott. KékfényeztékKép Napozott a drága. Ne izgulj, gondolj majd arra, hogy minden egyes fájással közelebb kerülsz a nagy találkozáshoz, és arra is, hogy ő is küzd, segíteni kell neki. Meg a félelem is fokozza a fájdalmat, azt mondják. Szerintem van benne valami. Nem mondom, hogy nem fáj, de megéri. Én még mindig jobban félek a fogorvostól, mint a szüléstől.
Szorítok neked.
Iviki
iviki
 
 


Sziasztok!

Sinez!
Hol vagy??? Hogy vagy???
Remélem csak azért nem írsz mostanában,mert sűrűek a programjaitok,és nem a gépetek adta be az unalmast!
Ha tudsz,jelentkezz!!!!
Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok,

már csak két napom van, de nem történik semmi...vannak itt többen, akik túlhordták a babót????
zanyiro
 
 


Szia Zanyiro!

Nyugi, majd fog történni, ha itt az ideje Kép A sógornőm 10 nappal hordta túl a fiát és egészséges babája született. Szerintem próbálj ne stesszelni.
Tudom marha könnyű innen dumálni. Ha majd ott leszek remélem eszembe jut mit javasoltam Kép

Vigyázz magadra és én szorítok a távolból, hogy minden rendben legyen veletek!!!
Drukk, drukk, drukk, drukk...

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Szia Kisvirág,

aranyos vagy, köszönöm szépenKép Csak ez a bizonytalanság annyira rossz.Kép És a sógornőd természetes úton szült???? Nem lett túl nagy a baba?? Mert én ettől félek, hogy kicsi fiam közbe nő, nő és aztán majd nézek nagyokat, amikor ki kell nyomniKép
Tényleg jólesik, hogy drukkolsz, köszönöm szépenKép
zanyiro
 
 


Zanyiro!
Én az elsőt egy nappal szültem előbb. Már elvoltam kenődve, hogy befektetnek és inditják. A kicsit meg 5nappal később szültem, nem volt gond. Ne várd, mig vártam nekem se történt semmi, mikor meg már probáltam nem rá gondolni, akkor történt a dolog. Már amennyire nem lehet várni, meg rágondolni. Mert ilyenkor már én is mindig azt lestem mikor történik végre valami. Pihenj egy nagyotKép) Szorítok nektek.

Iviki
iviki
 
 


Zanyiro!

Én Októberben szültem!Először 4.-ére,utána 27.ére voltam kiírva,és a kisfiam 21.én megszületett!!A kiírás az csak egy útmutató,hogy kb mikorra várható a babóca!Tudja ő,hogy mikor kell már kibújni!Kép
Ne idegeskedj,érezni fogod,ha eljött az idő!
Ne félj,nem nő mostmár olyan sokatKép
Pihenj sokat,aludj amennyit tudsz,készülj a nagy napra!!!
NAGYON drukkolok neked!!!!

Üdv:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Zanyiro!

A sógornőmnél rendesen indult a szülés. Csak a baba rendesen maga köré tekerte a zsinórt és ez miatt császár lett a vége. Amúgy rendesen szült volna. És a baba 3,80 és 51 cm lett. Szép hosszú baba volt Kép
Kitartás nektek és tényleg próbálj lazítani!!!

Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a drukkokat. Sajnos nálam tuti, hogy jó az időpont, mert doki irányította a folyamatot, ergo tudom mikor fogant meg a kiscsávó...
Na a köldökzsinórról ne is beszéljünkKép Most szült egy ismerősöm, és azért nem indult be a szülés neki, mert túl rövid volt a zsinór, így visszatartotta a babát, ráadásul neki is a nyakán volt.
Annyira nem idegeskedem, csak minden gondolatom már a szülés körül forog, ami szerintem érthető is, hisz nagyon közel van az idő......
Ami inkább bánt, hogy a környezetemben mindenki császárral szüli a kisfiúkat, mert náluk sem történt semmiKépKép
Kedden megyek méhszájvizsgálatra, akkor remélem valami biztatót mond majd a doki.Egy nyugtat, hogy már múltkor 2000-es volt a méhszáj és némi puhulást észlelt a doki, tehát azért valami történt.
Holnap ismét ctg....szorítsatok...
zanyiro
 
 


SziasztokKép

HÛÛÛÛÛÛÛÛ-HA!!Itt aztán megy a drukkKép
ZanyiroKépÉn is küldök neked SOK-SOK ++++++++energiát!KépÉn már nem is mondom,hogy::NE IDEGESKEDJ,NE IZGULJKépKép
Kitartás!

Pusz mindenkinek

Melinda+Vivcsi(2 hó+5napKép)

Kép
kmelinda
 
 


Szia Melinda!Kép

Rendbejött már a tündérke szeme??

Pusz:Kriszta

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


Sziasztok Csajok,

mi továbbra is egyben.Hát ez a hetem is jól kezdódik.Nem hiszitek el, hogy mit történt. Tegnap este bedurrant az egyik fogam, és most be van dagadva a pofám Ráadásul ez egy olyan fog,amire azt mondta a doki néni, hogy meg kell röntgenezni, várjuk meg míg megszülök, eddig nem igazán volt különösebb gond vele.....Én belehülyülök, hogyha egy nappal a várható szülési dátum előtt még kapok egy gyökérkezelést is
zanyiro
 
 


ZanyiroKépKépKép
Mi jöhet még?

KrisztaKép
Igen,úgy néz ki,rendbehozta a szemcsepp a Vivcsi szemétKép(kopp-kopp)
Ma hagytam abba a szemcsepp használatát,remélem nem jön elő újra!!
Hány hónapos oltást kapja a picurod?(Ne haragudj,ha már írtad,elfelejtettem,hogy mennyi idősök vagytokKép)

Sziasztok

Melinda

Kép
kmelinda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?