Új privát üzeneted érkezett!

Mérienn,

Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Kép Én a 30. hét körül kerültem a Szabolcsba, mégsem volt probléma. S már 6 hetes a kisfiam. Maxinálisan meg voltam elégedve a kórházzal, szülésznővel, ápolókkal. Szüléstörténetem nem sokkal feljebb olvashatod.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Mérienn
Bocsi, hogy ismeretlenül írok ide, de csak meg szeretnélek nyugtatni Atalay doktornővel kapcsolatban. Én most vagyok 7 hetes terhes és kb. olyan biztonságban érzem magam nála, mintha mondjuk édasanyám lenne az orvosom.Családom összes nőtagja hozzá jár, sőt még jónéhány barátnőm is. Csak jót tudok róla mondani.
Üdv mindenkinek
Jura
jura
 
 


Helló csajok!
Olyan rendesek vagytok! Oké, no para.
Niácska gyönyörű a babád! A lányom folyamatosan megcsodálja... Meddig voltatok a kórházban? Apát igazán lefektethették volna melléd is, nem? Gondolom aznap éjjel már nem sokat aludtál. A ctg-re járás hogy működik? És a vizitek? Neked úgy látom nagyon frissek még az emlékek. Tényleg csak negyed óráig lehet a picit megnézni? Te miért kerültél a Szabolcsba?

Kedves Jura én sem ismerek senkit a hozzászólók közül, de hidd el jelen állapotomban minden hozzászólás érdekel, így Neked is köszi. Első babád lesz? Volt már uh?
Mérienn
mérienn
 
 

 
 

Sziasztok!

A 20. hétben járok és a Szabolcsban fogok szülni, Gáti Istvánnál.Úgy tudom létezik valamiféle baba-mama szoba. Valaki megtudja mondani pontosan ez mit jelent? Két-három kismama fekszik együtt az újszülöttekkel vagy egyedüli kórtermek vannak? És szült már valaki a G.Istvánnál? Vagy ismeretek valakit aki nála szült?
kriss
 
 


Mérienn,

Hát igen, frissek az élmények. Olyannyira, hogy tegnap volt szerencsém sűrgösségbe visszamenni 39.5 fokos lázzal. Kép Mellgyulladás. Kép( Most csak hőemelkedésem van, s Apum vigyáz a gyerekeimre...
Kérdéseidre válaszolva:
- Kedden este mentem be, és szombaton engedtek ki. A benntartozkodás 5 nap. Vagyis ha 12-ig szülsz akkor az 5. napon hazamehetsz, ha utána, akkor sajnos plusz egy éjszaka. Persze aláírhatod a saját felelősségre való távozást.
- Kedden éjjel én egy percet sem aludtam, egyrészt mert kényelmetlen volt a szülőágy alvásra, másrészt rendszeres de gyenge fájásaim voltak. Na meg az adrenalinszintem is fenn lehetet az egsz kórházban tartózkodás miatt.
- Én választottam szülésznőt, így vele egyeztetve mindig időpontra mentem CTG-re. Egyébként meg órákat kell várni azt hiszem a 9-es épületben.
- Bálintot elvitték, mert kékült s el akart azonnal aludni. Így egy picit melegítették. Mire leértem az osztályra, azonnal hozták.

Kriss,
Van baba mama szoba, két ágyasak. Nem kell érte fizetni. A babák 6-11 vannak kinn, kivéve a gyerekvizit idején. Éjjelre minden babát bevisznek.
Egyéb szobákban 3 óránként viszik szopira a kicsiket, különben nincsenek veled.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Niácska!

Gyógyulj meg! A mellgyulladás elég borzasztó lehet! Sajnos nekem nem lövellt be a tejem annó, így ilyen jellegű emlékekkel nem rendelkezem, (max 40-50g volt végig), de meséltek róla, milyen szörnyű érzés. Próbáld masszírozni, az állítólag használ. Igaz ki mer hozzányúlni, ha fáj? Mit csináltak veled a kórházban?

Na, tegnap megvolt az első személyes találka a dokinővel. Nagyon megértő volt, már amennyire a helyzetből adódóan lehet. Gondolom nem volt neki teljesen tiszta a dokim viselkedése, dehát nekem sem az. Mindegy, rendes volt, az a lényeg. Sőt mikor elmondtam első gyermekem születését, rögtön mondta és javasolta is az EDA-t, így kérni fogom. Igaz kicsit tartok tőle, de nyugtatgatott, hogy náluk csinálják ezt a legrégebben.Min. fél órát beszéltük át a dolgokat. Annyira meg voltam kavarodva, hogy elfelejtettem megkérdezni mivel tartozom. Ne tudd meg... Pár km-rel odébb villant be, irány vissza. Gondolhatod! Nesze neked első benyomás... Azt mondta nagy nevetve, semmi baj, Ő is elfelejtette. Legalább így még élénkebben fog rám emlékezni. Talán még pozítivan is jött ki, hogy azonnal visszamentem. Holnap mutatja be a kórházat.
mérienn
 
 


Mérienn,
a kórházban átmaszírozták, leszívták a nagy géppel, s hazaengedtek. Azóta szerencsére jobban vagyok. Kép

EDÁtól ne félj! Tényleg gyakorlottak benne! Én nem bántam meg, hogy kértem. Gyorsabb lett a szülés (nálam) s tényleg fájdalommentes. Ha meg kell gátat varrni, az egyáltalán nem fáj EDÁval.

Niácska
niácska
 
 


Niácska!

Örülök, hogy jobban vagy. Nem lehet most Neked könnyű. Csak vigyázz nehogy újra becsomósodjon.

Köszi a biztatást, már nincs két hetem sem hátra. Tegnap bemutatta a dokinő a kórházat, nekem szimpi volt. A Honvédban pl nincs bent a WC és a fürdő sem a a szobában. ÁT kellet caflatni az egész folyosón. A szülőszoba is jobban felszerelt, tök jók a paravánok. Na lesz, ami lesz, majd meglátjuk...

Helóka: Mérienn
mérienn
 
 


Niácska!

Elfelejtettem megkérdezni Tőled, hogy ha vki EDA-t kér, akkor előzetesen szükséges-e valamilyen vizsgálatokat elvégezni. Sőt mi több azt is szeretném megérdeklődni, hogy az anesztesnek, aki csinálja mennyi pénz illik adni, vagy ez hogy működik? Ne haragudj az indiszkréció miatt, ha tolakodónak tartod kérdéseimet, akkor ne válaszolj. Csak olyan rossz, hogy senkit nem ismerek és nem tudom mik a szokások, és persze nem szeretnék kilógni a sorból. Szerdán kell mennem ctg-re, nagy nehezen megtaláltuk az alagsort. Remélem nem lesznek nagyon sokan, 9-re hívott a dokinőm.

Egyébként hogy van a cickód? Rendbejött már? Mekkora már a babócád?

Mérienn
mérienn
 
 


Mérienn,

Bálint holnap (kedd) lesz 7 hetes. Kép Köszönjük, jól vagyunk, teljesen meggyógyultam. Bálint ugyan még csúnyát kakil az antibiotikumos tejtől, de csak kitisztul majd belőle.

EDA: nálam nem volt semmilyen előzetes vizsgálat. Egyszerűen csak megkérdezték, hogy van-e gyógyszerérzékenységem és vérzékeny vagyok-e... stb. Aztán szúrtak.
Mi nem adtunk pénzt, mert nem számítottunk EDÁra. Én szerettem volna "rendesen" szülni, úgy mint Nimródot, de annyira fájt, hogy szóltam, hogy szúrjanak hátba de nyomban! Kép
Egyébként a szobatársam azt mondta hogy ő 10-et adott az anesztesnek, a dokinak 70-et, a szülésznőnek 30-at, ami szerintem nagyon sok. Na de ő tudta.

Remélem tudtam segíteni.
Niácska
niácska
 
 


Szia Niácska!

De jó neve van a fiaidnak! A Nimród különösen tetszik. Nagyon szép név! Őt hol szülted? Örülök, hogy jobban vagytok, gondoltam rátok így ismeretlenül is.

Szóval akkor nincs semmi előzetes vizsgálat. És Te döntheted el, hogy mikor kéred az epidurált? Úgy tudom egy idő után már nem adják be. Ha a két szülésedet összehasonlítod, akkor van vmi hasonlóság? Vagy tényleg minden szülés más? Neked milyenek a tapasztalataid? Én az elsővel nem és nem tágultam. Szerinted készülhetek megint egy elhúzódó szülésre, vagy a szervezetem már tudja mit kell csinálni és menni fog minden gördülékenyen. Az orvosom annó mikor kérdeztem össze vissza beszélt ezügyben, nem lehetett kivenni a szavaiból, hogy mire számítsunk. Pedig én aztán nem görcsöltem a z első előtt. 175cm vagyok igazi jó nagy csípővel 72 kg átlagsúllyal szimplán, gyerekkel 92 kg-t nyomtam az elsővel is, most is... Szóval azt hittem majd belőlem kipottyan a gyerek... Nem gondoltam arra, ami volt...

Hát pézügyek tekintetében megdöbbentem mi max 50-et osztunk szét, nem annyit mint a fentebb leírt csaj. Sajna nem nyertünk a lottón... Én nagyon soknak tartom a fent említett összeget, persze mindenkinek szuverén joga, mennyit ad. Csak sajnos így lesznek egyre pénzéhesebbek a dokik...

Azért köszi ismét, hogy válaszolsz, lassan már elvándorlok, 11 napom van hátra. Nem tudom a lányom hogy fog nélkülözni, mostanság mintha érezné tapadókorongokkal lóg rajtam. Nálatok megviselte Nimródot Bálint jövetele?

Puszi: Mérienn
mérienn
 
 


Mérienn,

Nimród az Istvánban született.

A szülésznő megkérdezte hogy kérek-e EDÁt, akkor még nem kértem. Aztán amikor nagyon fájt, akkor megkérdeztem, hogy lehet-e mégis. Kép Lehetett. (3 ujjnyinál)

Sajnos én nem tudom megmondani, hogy mire számíts a második szülésnél. Mondjuk nálam volt hasonlóság. Ugyanúgy indult el a szülés (magzatvíz folyás), ugyanúgy fájásgyengeség volt. Kaptam mindkettőnél oxitocint. Aztán mindkettő relatív gyorsan meglett. Nimród 7 óra alatt, Bálintnak már csak 3 órára volt szüksége. Kép
Szerintem a szervezet emlékszik, csak kérdés mire. Kép

Pénzügyi kérdésben én sem értettem egyet a csajjal, de ő így gondolta. Mi is hasonlóan gondolkodtunk mint ti. Viszont ismerek olyan dokit is, aki megmondta hogy két nullával több a szülés mint a vizit. S a vizsgálat 7000 volt! Kép Mondjuk a barátnőm pont akkor szült amikor nem volt Magyarországon a doki, hanem nyaralt külföldön.

Mennyi idős is a lányod?
Nimród helyzete speciális. Ugyanis mi együtt lakunk a szüleimmel, akik odaadó gyerekbarátok. Így már többször voltunk nélküle "nyaralni" egy két napra. Legutóbb augusztusban egy vidéki esküvőn. Akkor sem volt semmi baj. Most sem.
Egyébként én naponta láttam őt, ugyanis Apjuk behozta őt a kórházba. Na nem az épületbe, hanem a kertbe. Én meg minden nap lementem hozzá s játszottunk egy fél órát. (Én fáradtam el) Aztán Apja elvitte mentőautót nézni, s én visszamentem.

Volt aki felhozta a kisgyerekét. Én nem értek vele egyet, s én nem tettem. De ez is csak egy vélemény.

Mindjárt itt a babád! Kép Kitartást!
Aztán számolj ám be nekünk, ha hazaértetek!
Gondolunk rátok!

Niácska
niácska
 
 


Kriss! Kép
Te vagy az első, aki ugyanannál az orvosnál szül mint én, és netezik itt. Már rég nem írtam, mert mi is a harmadikat várjuk, közben fööiskolára járok, írom a szakdolgozatomat, ja, és jön a karácsony Kép)

Tehát én már kétszer szültem Gáti profnál a Szabolcs utcában. Kristóf 4 és fél éves, Bálint 2 éves. Most is kisfiút várunk Kép

Amúgy én nyitottam a topicot, így az elsöö hozzászólások közt megtalálod a beszámolómat. E-mailben pedig szívesen válaszolok minden kérdésedre! szeredas@axelero.hu
Én ma töltöttem a 25. hetet, így elég közel lesz a szülésünk, ha jól számolom. Március 12-re vagyok kiírva. És te? Nálatok kislány vagy kisfiú készülöödik? Régóta jársz Gáti profhoz?

Többiek! Tényleg megújult a szülööszoba? Mikor? Mi változott? Kíváncsivá tettetek!!! Kép
Üdvözlettel: Dorka
dorka
 
 


Dorka, nem tudom milyen volt a régi, de most egyéni kis lukak vannak. Ha jól tudom, régen állva, át lehetett látni a másik részbe. Most nem lehet. Egyebet nem tudok. Kép

Boldog babavárást!
niácska
 
 


Szia Niácska!

Sajnos jó okom volt a hallgatásra. Csütörtök este 5-kor elkezdett hányni a lányom, 8-ra olyan állapotba került, hogy vinni kellett a kórházba, már közepesen ki volt száradva. 1 nap alatt 15-ször hányt, rögtön befektették, branülözték, amit csak 3.-ra sikerült bekötni, utána infúzió. Semmit nem aludtam éjszaka, fél óránként hányt 3-6-ig, már csak a nyálát és epét. Borzalmas volt. Senkinek nem kívánom. Másnap elkezdett a hasa is menni, át akartak küldeni a Lászlóba, de rám való tekintettel nem tették. Másnap is hányogatott sajnos, nem nagyon javult. Hála Isten a 3. napon kiürült a vírus. A párom éjszaka volt, én nappal reggel 7-től este 11-ig, tiszta hullák vagyunk. Gondold el 7 üveg /1 üveg fél liter/infúziót kapott 2,5 nap alatt, az én pici 3 éves lányom./12 kg/ Rengeteget bőgtem, rémisztően nézett ki. A pocaklakóra ráparancsoltam még maradjon, most egyszerűen nem tudok elmenni szülni. Ma hazaengedték, de holnap még kontrollra kell vinni, meg vissza, ha ismét hányna, Hála Isten viszonylag rendben van, csak nagyon nyűgös és fáj a pocója időnként. Tegnap is borzasztó volt, igaz "csak" 2-szer hányt, de egész nap sírt, fájt a pocakja. Csak a gyereke ne legyen beteg az embernek, ennél szörnyűbb érzés nincs a világon!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na, gondolhatod milyen idilli állapotban várom a tesóját. Az idegeim kész vannak, és hulla fáradt vagyok. Szombatra vagyok kiírva, remélem egy pár napot tudok pihenni. Persze, hogy írok majd. Puszi

Mérienn

Megnéztem a fiaidról a képeket, nagyon aranyosak, főleg ahol együtt vannak. Amúgy varrsz? /Kockás nacik/ Én is varrok, de csak a lányomnak...
mérienn
 
 


Mérienn,
Hát ez borzasztó! Még szerencse hogy pocaklakó nem akart kijönni. További mihamarabbi gyógyulást a lánykádnak!

Az egyforma nacikat a 80 éves Dédink varta. Kép

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok!

Két hete szültem a Szabolcs utcában, ami az azt követő eseményekhez képest sétagalopp volt. A szülés után egyből elvitték a babát, nem tehettem mellre sem, este 6-ra vittek le az osztályra, baba-mama szobába, de már aznap nem kaptam meg a babát. Másnap reggel hozták ki, akkor segített egy csecsemős először és utoljára mellre tenni a csemetét. Közölte, hogy befelé forduló a mellbimbóm, vegyek bimbóvédőt. Mint utóbb kiderült, nem is lett volna szükség védőre, feleslegesen gyötörtem a gyereket. Második nap végére "bedurrantak" a melleim, 2000 Ft ellenére mutatott hajlandóságot az éjszakás nővér, hogy segít. Reggelre úgy besárgult gyermekem, hogy több mint egy napig fényben volt, addig ki sem adták etetésre, nyomták belé a tápszert. Ott tartózkodásunk 4. napján láttam megint, de olyan aluszékony volt a sárgaság miatt, hogy nem volt hajlandó szopni (+a bimbóvédő sem jött be neki). Mondták, hogy fejjem a tejet, de segítséget nem nagyon adtak, hogy hogy masszírozzam a melleimet, semmit nem mondtak, csak odaadták a fejő gépet, hogy azzal sanyargassam a melleimet. A fejések alkamával jó ha 10ml tejet ki tudtam sajtolni magamból, mire közölte is az egyik csecsemős, hogy sose fogok nagy mennyiségeket produkálni. Mondanom sem kell, hogy lelkileg milyen szinten megviselt a dolog. Azóta hazajöttünk, de sajnos a kicsi lány semmilyen hajlandóságot nem mutat a szopásra, neki a cumisüveg egyszerűbb. Szörnyű érzés, hogy volt egy lehetőségem, hogy maximálisan megadjam a babámnak amire szüksége van, de egy olyan helyre kerültünk, ahol szarnak az ember fejére, és tápszerrel tömik a gyereket. A segítségnyújtás leghalványabb jelét sem mutatták, kivéve, ha pénzt adtál nekik, de mint utólag látom, ez a segítség is nulla volt.
Így maradt a tápszer, a cumis üveg és a fejés (amíg még van tej).
Tőlem ha bárki kérdezné, hogy milyen a kórház, én csak eltanácsolni tudnám!!! Felháborító, hogy ilyen emberek dolgoznak az egészségügyben, és mi rájuk vagyunk utalva. Sajnálom, hogy nincsenek megfizetve, de ennek nem rajtunk kéne csattannia. Első babásként ez kemény tanulópénz volt! Szeretnénk még gyereket, de azt már most biztosan tudom, hogy nem a Szabolcs utcában fogom megszülni, még ha így orvost is kell cserélnem.
andikal
 
 


Andikal, gratula a kicsi lányodhoz!

Lenne néhány kérdésem:
- kinél szültél?
- választottál szülésznőt?
- a szülés egyébként pozitív élmény maradt?
- a naponta látogató védő nénit nem kérdezted meg a problémádról?

Más: én az elsőt az Istvánban szültem, s ott hasonló a helyzet, csak ott egyből kapsz egy babát, akivel azt sem tudod mit kezdj éjjel nappal. Jó, tápszert nem kap, de nővérnek színét sem látod. Az sem jobb.

A másodiknál meg már tudni fogod mit kell tenni. Hidd el.

Niácska
niácska
 
 


Andikal!
A csecsemőosztályon hasonló rosszakat tapasztaltam, de ettől még én tuti itt fogom szülni a következő babát is. Ahogy Niácska is mondta, a másodiknál már tudni fogod mit tegyél. Engem épp úgy szoktattak rá a bimbóvédőre, mint téged és sok hónapi szenvedés után elmentem az istvánba egy szoptatási ambulanciára, ahol kiderült, hogy a bimbóvédőtől lesz állandóan sebes és véres a cicim. A gyerek onnantól kezdve anélkül szopizott és végre nekem se fájt, arról nem beszélve, hogy sokkal kényelmesebb volt. Mindezt 5 hónap szenvedés után, amit a csecsemősöknek köszönhettem, akik szerint a gyerekem csak bimbóvédővel tud szopizni. Az pedig, hogy mennyire pénzéhesek, nekem csak a távozásnál derült ki, de ez hosszú történet és nem akarom megint felhúzni magam rajta.

Niácska
Tápszert a Szabolcsban sem kap autómatikusan, de ha nincs tej megkérdezik, hogy tápszert vagy anyatejet (gyűjtőből, na én ezt sose adnám a gyerekemnek) adjanak.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Andikal!

Olvastam a hozzászólásodat és sajnálom, hogy úgy bántak veled, ahogy leírtad. Azt szeretném megkérdezni, hogy miért nem tették rá a mellkasodra a kicsit szülés után, volt valami oka, vagy a Szabolcsban ez nem szokás? Apás szülés volt egyébként?
A férjemmel mi is ott tervezzük egyenlőre a szülést, most a 24. hétben vagyok, nekem az egész családomat ebben a kórházban kezelték mindenféle nyavajájukkal, ezért szeretnék én is itt szülni.
ÜDv:Sueda
sueda
 
 


Nyanya,
Tőlem nem kérdezték meg. Viszont én kértem, hogy éjszaka is hozzák ki nekem. S némi pénzmag ellenében hozták is. Kép

Sueda,
Nekem odaadták Bálintot úgy 1 percre, majd elvitték, felöltöztették s utána visszahozták. Később nagyon fázott, kékült s ezért elvitték melegedni.
Én úgy tudom, hogy melletted lehet megőrzés alatt a baba.

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok!
Én is a Szabolcsban szültem a kislányomat az Egyed prof.-nál.A terhesgondozással és a szüléssel kapcs.csak pozitív tapasztalataim vannak.Végig nagyon odafigyelt rám és egyetlen forintot nem kért,amit adtam azt természetesen elfogadta.Brucner Ilona volt a szülésznőm csodás párost alkottak a dokival!A csecsemősökön az enyhe kifejezés hogy kivoltam akadva-tisztelet a kivételnek-a neveket nem tudom de a fiatalok és egy szemüveges nagydarab nővér "tündérek".Az idősebbje,
a főnővér és a helyettese azoktól óvakodjon mindenki!Régi megrögzött damagógok-azt hiszik mi vagyunk a kórházért és nem az van értünk!Érdekes módon engem kevéssé érdekelt hogy milyenek a fürdőszobák,csak egy számított hogy jó kezekbe legyek én és a kiskölyök!
krisz0303
 
 


Sziasztok

Én 16-ra vagyok kiírva, megigérem utánna leírom a tapasztalataimat. Én eddig inkább pozitív dolgokat hallottam , és a kórházlátogatás alkalmával jó tapasztalatokat szereztem, de most picit megijedtem. Van választott szülésznőm, aki azt mondta rögtön megkapom a babát, majd letisztjtják és utánna visszahozzék, hogy szpoizzon kicsit. Hát én nagyon bízom abban, hogy ez tényleg így lesz.
Eda: nem kellett előre eldöntenem, hogy kérek-e vagy nem , azt mondták nyugodtan ráérek közben is, ha mér létom mennyire bírom, vagy nem bírom. Ők bármikor be tudják adni bő 3 ujnyi tágulásig.

Szóval, majd jövök...

Hulcsi

hulcsi
 
 


Helló csajok!

Dec 1-jén 14 óra 55-kor megszületett Szonja baba 3660g-al és 58 cm-rel. Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat, megkönnyítve a kórházhoz való hozzáállást...

Aznap reggelre kellett mennem ctg-re. A dokinőm még előtte úgy döntött megvizsgál, mivel elég ramatyul néztem ki, dagadó lábakkal és kissé megfázottan. Nem fogjátok elhinni! Vizsgálat közben megrepedt a burok és az egész vizsgálót beterítettem magzatvízzel beleértve a dokinőmet is. Kissé kínos volt, dehát ez van. Na felküldtek a szülőszobára... Nem mondom, hogy nem voltam betojva. Természetesen fájás semmi, így elkezdték nyomni az oxitocint, egyúttal egy arab doki bekötötte az eda-t. Komolyan mondom, meg sem éreztem. Alig pár perc alatt kész lett vele. Azt mondták bő kétujjnyi vagyok. Az eda-t akkor indítják, ha 3 perces fájásaim vannak és min 30 mp-ig tartanak. Jött a párom is hamarosan, kezdtek sűrűsödni a kontrakciók, de még mindig csak 5 percesek voltak. Atalay dokinő közben vizsgálgatott kb óránként, na akkor a falra tudtam volna mászni. Gabcsi volt a szülésznőm, komolyan mondom tündéri egy teremtés, csak ajánlani tudom mindenkinek. Kb 1 körül a dokinő úgy rátágított, hogy 5 perces fájásokból rögtön percesek lettek. Azt mondta nem kell ám szenvedni és szólt az anesztesnek. Az eda maga volt a megváltás, mindenkinek csak ajánlani tudom. Nagyon jó volt, éreztem az összehúzódásokat a lábamat is, de nem volt az az éles fájdalom hozzá. Szépen beindult a dolog, nevetgéltünk, Gabcsi szórakoztatott sokszor. Többnyire kettesben lehettünk a férjemmel, hagytak békén, nem jött a főorvos, az ügyeletes sem vizsgált meg és fölöslegesen nem turkáltak bennem. 3 körül már 4 ujjnyi voltam. Olyan háromnegyed óránként kaptam újabb adag érzéstelenítést, nagyon jól esett. A vége felé azért nem volt már leányálom a dolog, de össze sem lehet hasonlítani az eda nélküli szüléssel. Mindenki nagyon figyelt rám és körültekintőek voltak, egy percig sem éreztem magam bizonytalanságban. A végén megvárták míg eltűnik a méhszáj pereme, nem siettettek. Végül 4 nyomásra kibújt az én drágám. Annyira gyors volt, hogy még a csecsemős sem ért fel időben. A dokinőm halál laza volt, mobilozott, miközben jött ki a gyerek feje. Egyik kezével tágította a gátat, a másikban egy gyors telefont rendezett. De egyáltalán nem zavart, mivel ment minden magától. Gabcsi 2 cm-t vágott. A pici lány ahogy kijött rögtön rámtették, a párom vágta a köldökzsinórt. Annyira boldog voltam hogy csak zokogni tudtam. A világ legcsodásabb érzése világra hozni egy gyereket. Utána a kicsit rendbetették, majd kb fél órára megkaptam. Szopi is volt. Majd összevarrtak. Elég sokáig ottmaradtam a szülőszobán, mivel császár volt, nem értek rám. A dokinő jelezte, hogy pár ezrest adni kellene a műtősnek, mert kinéznek. Elég hülye érzés volt... Adtunk. Végre bekerültem egy babamamás szobába (majdnem nem volt hely). Amikor kiment az eda hatása (6 óra) elkezdett lángolni az alsó részem, alig aludtam vmit egész éjjel. Gáz volt, pedig bogyót is adtak. Ami nem tetszett, hogy egész éjjel a véres hálóingben voltam, mondván majd holnap tisztát kapok, már ne fürödjek. Komolyan ez a legnegatívabb emlékem.

Nem voltak szezám tárulj vizitek, egyszerűen megkérdezték hogy vagyok. Tök segítőkészek voltak, mindenki nagyon rendben volt. Az összes csecsemős egy tündér, kiváltképp Nati. Nekem csak pozítív élményeim vannak. Anyatejem sajna alig van, be sem lövellt a cickóm, most is csak 40 g van 2 ciciből 4 óránként. Amíg nem indul be a tej, addig egyébként teáztatás van. Először nem értettem vele egyet, aztán rájöttem nem hülyeség, attól még szopik a gyerek. Sőt ha azt mondtam ne adjanak neki tápszert, nem adtak volna. Sajnos kérnem kellett, mivel éhes volt a csöppem. Szóval abszolút nem értek egyet az előttem szólóval, sajnálom, hogy neki ilyen rossz érzései vannak. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy váltottam és itt szültem. A gátkezelés is kíméletes, abszolút liberálisan és bizalmasan folyik egy nővérrel a kezelőben. Sajnos nekem egy belső varratom begyulladt, így őrült fájdalmam volt, de ezt leszámítva minden okés.5 nap után hazaengedtek, pedig mi is voltunk kék fény alatt, de 3 óránként kaptam a picit szopni, + refluxos volt ő is, amit nagyon komolyan vettek, nem úgy, mint a Honvédban, és megoldást is találtak rá. Egyszóval én mindenkinek ajánlom a kórházat. Ja még a fülét is kifúrták, arra is van lehetőség. Mennem kell fürdetni, pusza mindenkinek.

Mérienn
mérienn
 
 


Mérienn!
Gratulálok a lányodhoz.
Nem értem miért kellett a műtősnek pénzt adnod, ha nem is műtöttek. Azt meg kifejezetten undorítónak tartom, hogy erre Atalay drnő felhívta a figyelmed. Még szerencse, hogy én nem nála szülök. Az azért érdekelne, hogy mit jelent pontosan, hogy "kinéznek"?
Az anesztesed Ayoub George és tényleg csak jókat hallottam róla.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Mérienn!
Gratulálok a kisbabádhoz, jó neked, hogy jó emlékekkel tértél haza a kórházból. Én még a 25. hétben vagyok, de azért kicsit aggódom. Bár elég pozitívan nyilatkoztál, talán mégsem kell tartani a dolgoktól. Én is a kézi vizsgálatoktól félek a leginkább.
Szülés után mennyire volt erőd zuhanyozni WC-re menni? Katétert kaptál egyébként?

Üdv:Sueda
sueda
 
 


Mérienn,

gratula a kis hercegnőhöz! Kép Esetleg képet be tudnál tenni róla? (esetleg mindkét gyerkőcről? Kép )

Krisztával egyetértek, miért is kellett adnod pénzt a műtösnek? Egyáltalán ki az a műtős?? Aki letolt téged az osztályra? (Nekem nem mondták hogy adni kellene, de én 500 Ft adtam)

Sueda,
EDA után 8 órával simán ki tudtam menni zuhanyozni. 6 óra elteltével én nagyon szédültem még és zsibbadt a lábam, így nem rizikóztam.
Katétert folyamatosan nem kaptam, bár mielőtt kibújt a baba feltették egy percre, hogy ne legyen baleset. De EDÁban nem érezni belőle semmit.
Remélem nem baj, hogy leírtam a tapasztalataimat én is.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Mérienn

Gratulálok a kisbabádhoz.Nagyon klassz amit írtál. Nekem , ha addig nem indul be a szülés , csütörtökön kell befeküdnöm, de így elolvasva amit írtál, már sokkal lelkesebben készülődök. Külön örülök, hogy említetted Gabcsit, mert nekem ő a választott szülésznőm, és nagyon számítok a segítségére.

Minden jót Nektek, vigyázz magatokra, a tejcsi miatt pedig ne aggój, biztosan megindul majd...

Szia

Hulcsi

hulcsi
 
 


Helló lányok!

A nagylányom éppen most tüntette el az egész eddigi irományomat, tiszta ideg vagyok.

Köszike a gratulákat.

A műtős az a személy, aki némi pénzmag ellenében 10 perces munkát végez veled, azaz az egyik ágyról átrak a másikra, majd letol a végső kórházi helyedre. Elég rémisztő volt, annyira körbeugrált, elég nyilvánvaló volt az oka... Nem érintett szarul, hogy szólt a dokinőm, csak a szitu volt szar, ugyanis szülés után rögtön ezt kellet hallanom. Még örülni sem lehet felhőtlenül. Atalay dokinő nem kért egyébként pénzt, csak annyit mondott ez egy team munka, így gondolni kell a szülésznőre, az aneszetsre, és ezek szerint a műtősfiúra is. 2 rongyot kénytelenek voltunk odaadni.Lényegében szinte a semmiért, 2-szeri átpakolásért. Ez van, legyen vele boldog. A Gabcsinak, és az aneszetesnek, a dokinőnek szívesen adtam ők megdolgoztak a pénzükért és valóban mindenre figyeltek, még poénkodtak is, ami szintén görcsoldó hatású.

Az edával semmit nem érezni, de tényleg semmit nem lehet érezni a katéterezéskor, én is utólag tudtam meg, hogy volt nekem is. Az eda után alig tudtam élni is, mivel a gátam borzasztóan fájt, egyébként biztosan fel tudtam volna kelni, fürödni stb. Másnap némi egyensúlyzavarom volt, mivel a hatalmas pocómtól való megszabadulásom némi derékproblémákat eredményezett, de délutánra már vigéckedtem.

Képeket raknék, de nem tudom hogy kell, légyszi tájékoztassatok.

Hulcsi hidd el minden szupi lesz, készülj lelkesen!! Mikor lesz a nagy nap?

Csók mindenkinek:Mérienn
mérienn
 
 


Mérienn!
Én akkor sem adtam volna, már csakazértsem. És még csak meg sem dolgozott érte, csak a munkáját végezte, amiért megkapja a fizetését. Véleményem szerint Atalay erkölcstelen és pofátlan. Bocsi de nagyon dühít, hogy ilyen megtörténhet.
Képet úgy tudsz feltölteni, hogy ráböksz a "Melléklet feltöltése..." gombra a "Nézet/Küldés" mellett.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Második picimet várom és másodszorra a Szabolcs utcai kórházat választottam.Sajnos a szülészetről semmit nem tudok (csak amit eddig olvastam a neten). Ha valakinek van tapasztalata Török Miklós doktorral kapcsolatban, kérem ossza meg velem.Egyébként a 14. hétben vagyok, még csak 1x találkoztam a dokival.
Köszi

Susu
susu
 
 


Mérienn

szia
16-ra vagyok kiírva, és mivel nem pesti vagyok, ha addig nem történik semmi, akkor aznapra beszéltük meg a dokimmal, hogy befekszek.Utánna meg csak a babám tudja mit akar...KépNemigen fogják megindítani egyhamar, mert szerencsére minden nagyon rendben van, egyszerűen csak jól érzi benn magát a kisfiam Kép

Ez a pénzkérdés nagyon érdekes...az a helyzet, hogy ha így "odamondják" akkor az tény, hogy zavarja és bántja az embert, ugyanakkor, ha ugymond megérdemlik, mert rendesen bántak veled, akkor szerintem nem gáz, és inkább szóljon a doki, mnit kellemetlen helyzetbe kerülj. Mondjuk ezt leszámítva én csak az orvosomnak és szülésznőmnek szándékozok adni, mert tőlük igényleg plusz szolgáltatást.Nehéz itt szerintem igazságot tenni....

Hulcsi

hulcsi
 
 


Sziasztok!


Nyanya, egyetértünk. Szerintem sem etikus pénzt kérni a műtős fiúnak. Hisz ez a dolga!! Az más ha adsz neki. De akkor sem ezres nagyságrendbe! Kép

Susu, bár én nem hozzá jártam, de többször találkoztam Török dokival. Nagyon szimpatikus volt mindig. Jó hírét hallottam eddig.

Hulcsi, készülj örömmel a szülésre! Kép Szerintem jó kórház, a szülőszoba remek. A gyerekosztályon légy határozott, akkor segítenek. Nekem nem volt problémám.

Aztán várjuk ám a beszámolót!
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Hulcsi!
Érdekes meglátásaid vannak Kép
1. "ha ugymond megérdemlik, mert rendesen bántak veled,"
mert átemelt egyik ágyról a másikra és nem ejtett le?
2. "akkor szerintem nem gáz, és inkább szóljon a doki, mnit kellemetlen helyzetbe kerülj."
Vajon mi lehet az a kellemetlen helyzet? Leköpdösnek, mert nem adtam pár ezrest valakinek, aki a munkáját végzi és semmi plussz szolgáltatást nem ad?
Szép kis világban élünk Kép Sajnálom, hogy Te ezt helyesnek látod Kép
üdv.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta

Nem látom helyesnek,egyáltalán, de ha ez van,márpedig ez van, akkor önző módon jobbnak látom nem kisérletezni, és inkább adni neki attól függetlenül, hogy ez a dolga.

És igazad van...szép kis világban élünk

Szia
Hulcsi

hulcsi
 
 


Hulcsi!
De miért ?????
Csak mert egy erkölcstelen doktornő turkál a zsebedben és szétosztja a pénzed?
Tulajdonképpen mitől tartassz? Mi történhet ha mégsem adsz?
Én annak adok pénzt, aki szerintem megérdemli. Felkérésre soha.
És tudod mit, arra a mondatára a dokinak, hogy ez Team munka, megmondtam volna, hogy igaza van itt a hálapénz amit neki szántam, de inkább ossza szét a team-nek.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta

Fene tudja...lehet, hogy azért, mert már érzékeltem a különbséget, hogy mi van akkor ha adsz, és mi van akkor, ha nem, és fene tudja, talán tartok attól, hogy legközelebb mi lesz, ha mondjuk ugyanahhoz a doktornőhöz vagy beteghordóhoz kerülök.
Őszintén mondom, becsülendő, hogy te egy ilyen helyzetben ennyire bátor lennél.
Én erősnek találom az erkölcstelen doktornő kifejezést. Szerintem ez kevésbé erkölcstelen, mint egy olyan orvos, aki semmilyen összegről nem beszél, de minden kivizsgálás nélkül hagyja, hogy 3 terhességből 3 végződjön vetéléssel, csak azért, hogy még pár hónapig eljárj a magánrendelésére, és visszaél azzal, hogy megbízol benne.

Mellesleg szerintem ez tényleg nagyon bonyolult kérdés, és mindenki azt csinál és gondol erről amit akar, és amire lehetősége van.Minden eset más, és mindenkinek mások a tapasztalatai. Az én tapasztalataim alapján a tiszta ügyeket szeretem, ha feketén-fehéren megmondják mi mennyi, és ezért mit kapok, majd ezután eldöntöm, hogy ez nekem megfelelő-e.
Könnyen lehet, hogy egydül vagyok a véleményemmel, de ez vagyok én , és nem hiszem, hogy ezért magyarázkodnom kéne.

Csak bízni tudok benne, hogy az egészségügyi rendszer egyszer megváltozik majd, és nyugodtan elmehetek a városunk kórházába is, ahelyett, hogy sok utazás, pénz és időfeláldozás árán Pestre kelljen járnom.
Hulcsi

hulcsi
 
 


Kriszta,
nem rossz ötlet a dokik hálapénzének szétosztása. Kép Egyébként meg tényleg nem dob le a műtösfiú csak azért mert nem adsz neki pénzt. Nekem pl a papucsomat fennhagyta, s visszament érte, s ezért is adtam neki az 500 Ft-ot. De nem lett volna semmi, ha nem adok.

Egy másik kérdés. Te adsz a gyerekrendelőben a dokinak pénzt? Mondjuk egy oltásnál?
(Én nem. Ugyanis neki ez a dolga. Rendelési időbe megyek, bejeletkezek, ott vagyok időben, nála van a taj kártyánk...) Mégis úgy veszem észre hogy "elvárják" tőlem.
Érdekelne a véleményed.

Niácska
niácska
 
 


Hulcsi!
Nem piszkálni akarlak és persze, hogy nem kell magyarázkodnod. Értem, hogy miről beszélsz és tényleg erkölcstelenebb kivizsgálás nélkül hagyni a beteget, csak hogy tovább járjon oda. Remélem nem veled történt meg. Kép De azért mindenkinek már ne kelljen adni. Miért nem adunk a takarítónéninek, hisz megérdemli. Ha nem adunk neki, majd szarosan hagyja a wc-t? Szoktassuk rá Őt is, hogy csak hálapénzért takarítson. A Műtősfiu a 8 álltalánosával a munkáját végzi és ezért fizetést kap. Bocsi nem lenézni akarom, csak van különbség az orvos és a műtősfiú között. Én adtam a dokimnak, mert megkértem, hogy Ő legyen ott a szülésnél és nem az ügyeletet vártam, ez plussz szolgáltatás. Valamint adtam a szülésznőnek és az anesztesnek, mert Őket is előre felkértem. Ezen kívül azoknak a nővéreknek akik szerintem (és nem más szerint) megérdemelték. A Gyerekorvosnak is adtam volna de annyira felháborító volt a viselkedése, hogy a neki szánt borítékot inkább hazavittem. Az én zsebembe ne nyúljon be egy doki sem és ne mondja meg, hogy osszam szét a pénzem. Egyébként én is a tiszta ügyeket szeretem és én is megkérdeztem a terhességem elején, hogy mennyi lesz a szülés. Viszont, hogy mi a tiszta (vagy tisztességes) ügy azt elég nehéz eldönteni.

Niácska!
Én csak a 15 hónapos oltásnál vittem a rendelőbe és ott nem adtam pénzt, a többinél kihívtam és akkor természetesen adtam, hisz nem kötelessége házhoz jönni. Szerencsére a rendelőben nem érezteti senki, hogy pénzt vár, de ha így lenne, azonnal orvost váltanék.
Nem a hálapénzzel van bajom, hanem azzal ahogy visszaélnek vele egyes orvosok.

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Kriszta
ok, akkor szerintem megbeszéltükKép Meghát ez a topic nem is egészen erről szól. Sajnos amit írtam az velem történt, ezért alakult így a véleményem, ahogy.
Én most ezzel a kórházzal, és a személyzettel annyira meg vagyok elégeve, hogy egyenlőre máshogy nem tudom kimutatni a hálámat. Természetesen, ha valami negatívat fogok tapasztalni eszembe sem jut majd pénzt adni, tehát tulajdonképpen egyetértünk Kép

Szia

Hulcsi

hulcsi
 
 


Hulcsi!
akkor ezt túlbeszéltük Kép
A kórház tényleg nagyon jó, én itt szültem 2 éve és nemsokára megint megyek Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Helló csajok!

Micsoda fergeteges vitapartit indukáltam... Alszik a babám, kaptam némi időt. Még jó, hogy a végére egyezőek lettek az álláspontok. Atalay dokinő nem nevezhető erkölcstelennek, mindazon túlmenően nem volt vmi jó dolog, hogy éppen akkor mondta ezt a pénzügyet, amikor pár perces voltam. Az az igazság, hogy bizonyára én is szigorúbban látnám a hekyzetet, de valahogy lekötelezettjének érzem magamat, mivel lássuk be nem sok doki vállal el a 37. hétben, azért ezzel egyet értetek, ugye? Szóval én lekötelezettje vagyok a dokinőnek, hálás vagyok neki, mivel kihúzott a szarból. Mellesleg megkérdezném mi a véleményetek az előző orvosomról, akihez 5 éve viszem a lóvét (gombaügyek+1 szülés), most bejelentette, hogy a magánrendelőjében kíván látni, 50000Ft-ot otthagytam a 9 hónap alatt és a végén nem képes annyit sem mondani, hogy nem lesz ott, amikor szülök... Szóval akkor Őt hogy minősítsük... És még mindig nem ez a legdurvább helyzet. Sorolhatnám. Visszatérve a dokinőmre. Nagyon korrekt volt és még azt is el tudom képzelni, hogy a team munka alatt azt értette adjak neki és Ő majd szétosztja. Igaz, akkor nem szólt volna a szülőszobán. Egyébiránt minden nap bejött, rámnézett, volt pár jó szava hozzám. Nem lett volna kötelessége. Azért gondolom, hogy nem pénzfüggő, mivel rengeteg pénze van, neki a presztizs a lényeg. Ő vezeti a szüléslistát, neki van a legtöbb szülése a Szabolcsban. A szobatársnőm férje ott nőgyógyász a HIETÉ-n, innen a közeli infók. Egyébként 40000-et adtam neki, 5-5000-et a szülésznőnek és az anesztesnek. Ezek alsó kategóriák, de nem érdekel, mi 50-et szántunk mindenre, hát így osztottam el.

Hulcsi! Nagyon gondolok Rád, mindent bele, azután részletesen számolj be!

Puszállak Benneteket.
mérienn
 
 


Próbálok képet küldeni, de béna vagyok, nem történik semmi, hiába nyomkodom a melléklet feltöltést...

Mit rontok el?
mérienn
 
 


Mérienn!
A régi dokid minősíthetettlen. Talán elkerülhető lett volna, ha úgy kezded, hogy elvállalja e a szülésed. Bár ki tudja. Hallottam már ilyet és elég undorító.
Lehet, hogy a szobatársnőd férje a dokim Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Melléklet feltöltése után a Tallózás-ra böksz és kiválasztod a fájlt.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Mérienn

Nagyon köszönöm a drukkot, jövök majd, és mindent megírok. A dokid....szavakat nem találok.Én is hasonló cipőben jártam, csak nekem miatta ...is... nem születhetett még eddig babám.
De most minden ok, a dokim, a kórház...tényleg csak jót tudok mondani, és én is tök hálás vagyok mindenkinek, pedig a szülésem még hátra van Kép)

jó éjszakát!

Hulcsi

hulcsi
 
 


Nem akarom újra generálni a hálapénzről szóló vitát, de valamit mindenki elfelejt.
Szerintem egyikőtök sem tudná közelítőleg sem megbecsülni, hogy egy orvos, laboros , műtösfiú stb. hivatalosan mennyit keres (most nem igazán a nőgyógyászokról beszélek).
Sajnos nekem 20 hónaposan kellett a lányomat bölcsibe adni, mert a férjem orvos és az ő keresete az én cégemnél még a titkárnőét sem üti meg.
Sajnos a hálapénz már régen nemn a háláról, hanem a fizetés kiegészítésről szól.
Ezt muszály volt hozzáfűznöm.

Susu
susu
 
 


Susu!
Fogadok Te se tudod megsaccolni az én fizetésem. Ezt nekem is muszály volt hozzáfűznöm. Itt nem arról van szó, hogy ki mennyit keres. Akinek a zsebében turkálnak, azt sem biztos, hogy felveti a pénz.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Helló lánykák!

A Zsirai doki feleségével voltam egy szobában. Annyira imádnivaló egy lány, úgy örültem Neki. Kislányuk lett, egy kis tündér. Nagyon aranyos egy pár.

Egyébiránt evidens volt, hogy a dokimnál fogok szülni, nem volt egy percig sem kérdéses a dolog. Először győzködtem magamat, hogy mindenkinek van magánélete, természetesen Ő is ember... Aztán kezdtem rájönni, ha én nem érdeklődöm, nem is tudom meg, hogy halasztották a viszérműtétjét, és ott sem lesz, ha szülök. Minden a véletleneken múlt. És még képes voltam felhívni, hogy mondjon maga helyett vki mást... Utána tiszta aggyal rájöttem hülye vagyok, ha egy csöppet is lelkiismeretes lett volna, tudott volna üzenni (pl a szülésznőkkel, amikor ctg-re megyek) a helyzetről, hisz nem várom el, hogy felhívjon... De nem tette. Egy életre végeztem vele. Pedig kedveltem, de ezt nem fogom megemészteni..

Hulcsi! Nem is írtad fiú lesz, vagy nunás? Hajrá, hajrá!

Ja nekem is van a hálapénzhez hozzászólnivalóm. Megértem, hogy kevés a dokiknak a lóvé, de nem ez lenne a módja a fizetéskiegészítésnek. Azért elgondolkozhatunk a nőgyógyászok + keresetén. Átlagban havonta egy jobb orvosnak 20 szülése biztos, hogy van. Számolhatunk átlag 50000Ft-os hálalóvékkal. Az szerény számítások közt is havi 1 milka ADÓMENTES jövedelem! Nem akarom megmondani mennyi a bruttóm, de nem éri el fenti összeg 20%-át sem, ami után ADÓT, TB-t fizetek. Na, akkor hol is van az igazság? Ezt nekem is muszáj volt leírnom.

Nyanyus én analfabéta vagyok a géphez... Hol is találom a tallózást? Bocsi nem akarok az agyadra menni. Rákattintok a melléklet feltöltésre és semmi sem történik, de tényleg. Előtte kell vmit csinálni? Hogy kerül ide egy kép? Hol kell állnom előtte?

Egyébként képzeljétek a babócám nagyon jó baba. Most a gyerekorvos és a védőnő felváltva zargatnak, hogy ne 4 h-ként adjak neki 140g kaját, hanem sűrűbben keveset. Mégis mit kezdjek egy öklét rágó picúrral, aki nem hajlandó szunyálni, míg a pocója nincs teljesen tele. A vizet, teát köpi ki, követeli az adagot. Persze mindamellet bukós, de az sem tetszett a dokinőnek, amit erre adtak, pedig tök jó grízesíti a tejet és a tápszert, azóta nem bukik a lány, de a doktornő nem akarja felírni. Kísérleteztem,de bukások voltak, így kiköveteltem azt a grízesítőt. Remélem nem fogja megtagadni, mert kitépem a székéből, ha igen. Elvégre nem próbababám van. Tejem sajna csak 40 g 2 cickóból, de már beletörődtem, csak gyarapodjon a lányzó. Lassan eléri a születési súlyát. Megyek, mert cirkuszol a másik.

Helló.
mérienn
 
 


Kép

és ne legyen nagyobb a képed 300kbájtnál

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: