Új privát üzeneted érkezett!

Skinga!

nem tudom, hogy Dorogra is ugyanonnan megy-e víz, mint Esztergomba, de szerdán a baba-mama klubban pont a víz volt a téma és az egyik mama azt mesélte, hogy az ő babájának akkor múlt el a bőrproblémája, amikor elhagyta a csapvizet fürdetéskor. Õk esztergomban laknak és a picinek vmi forrásvizet hoznak. Úgy jöttek rá, hogy nemrég költöztek az Alföldről ide és csak azóta van ez a dolog náluk és a felnőtteknek is száraz lett a bőre. Időnként tényleg tiszta hipószagú a víz. Ezeket azért írom, mert visszanéztem a másik topic-ra és ott írtad ezt a bőrdolgot. Talán érdemes ezt is kipróbálni. Állítólag Táton is van valahol forrásvíz. Mi Bajótra szoktunk kimenni forrásvízért néhány ballonnal. A benzint leszámítva ingyen van. Összehasonlíthatatlan a tea, a leves, stb... amióta nem csapvízzel főzök.
Remélem segít valamit, bár elég macerás dolog.
Mi kútvízzel fürdetünk.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Ecsv! majd hétfőn meglátjuk mi lesz az oviban. eddig nem nagy siker! :-(
Neked hova fog járni? Remélem Nektek könnyebben megy majd mint nekünk.

Ildus! Ha felszúrták, akkor most már csak jobb lesz, hiszen megszüntették a betegség forrását.
A Baby Nurofen tényleg nagyon jó! Próbáld ki, ha nagyon fáj neki.

További szép napot!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok,

Na jó kis nap volt ez a péntek 13.
Kicsi fiam elég sírizős, csúnya fül, gyógyulj!

Pity,
van emil címed? írok majd, ha megadod v. beteszed a profilodba.
Én nem tudok neked segíteni, hogy itt hogyan mennek a dolgok, de szerintem kell magánrendelésre járni és a szülésért is ált. kell fizetni. Az a legtisztább, ha megkérdezed a dokit, hogy mennyi lesz a szülés és akkor mindenki tisztán lát.
Zsóka, szerintem egyálalán nem ciki megkérdezni, sőt, legalább az ember tudja mire számíthat. Pesten egyébként már a szülésznő felfogadása is dívik. Én is fogadtam szülésznőt és akkor hívtam amikor csak kérdésem volt, ill. ezzel azt is vállalta, hogy bejön akár éjjel és ünnepnapon is ha szülünk. Olyan jó volt egy ismerős szülésznő a szülés alatt, akivel előzőleg már sokat beszélgettünk és mindig ő végezte el az NST-t is. Ha normál szülésről van szó ugyis a szülésznő végzi a dolgokat, a doki csak a végére kell.
Nekem mindkét gyermekemnél ugyanaz a szülésznőm volt és sosem volt gátmetszésem, a másodiknál kipróbáltam a labdát, a kádat is, halk zene szólt, szóval szerintem megérte választani. Ha az ember csak dokit választ az is jó, az ismerős arc, aki végigkísérte a terhességet.
Egyébként Pity nagy gratula az 1,7 cmeredhez! Kép Zsóka neked is!

Ecsv,
Köszi. Kép
Nálatok minden oké?

Zsu,
Ez a víz-téma olyan elkeserítő!
Mikor meghoztuk az újszülöttet Tesco ásványvizet vettem neki a fürdetéshez egy darabig, biztos, ami biztos alapon. Minden este gázon melegítettem neki. Nem volt semmi. Annyira, de annyira rossz, hogy ennyi baj van a vízzel és bizony én elhiszem, hogy ettől lehet bőrprobléma.

Gabi,
Ne izgulj vigasztalunk! Kép Bár a csajszid szerintem az első nap az ovi középpontja lesz. Kép

Na megyek, mert a férjem indítja a filmet!
ilduska
 
 

 
 

Ildus:ó jaj!Pedig annyira drukkolok nektek.Mit mondtak,ettől már végre MEGGYÓGYUL?Most is folyik belőle valami,be is van kötve?Vagy csak egyszer jött ki a váladék és kész?Bocs ha hülye vagyok,de szerencsére eddig ezt megúsztuk.Nagyon kíváncsi vagyok,hogy reggelre lesz e már változás ettől?Írj,ha tudsz!

Pity:ne is aggodj,ilyenkor még nem nagyon tudnak mit mondani a dokik.Majd ha 3 hét múlva visszamész akkor már többet tudnak és remélhetőleg megint lesz uh,hogy lásd is a csöppet!Az a lényeg,hogy jó választásnak tűnik neked a dokid.Bízz benne és örülj a pocakodnakKép

Zsuzsa:tanfolyam?KépÉn sem voltam mindig ilyen,az élet vitt ráKépEgyszerűen nem bírom az igazságtalanságot,a linkséget,pláne ha a családomról van szó!Sajnos ilyen világot élünk:ha nem vagy leleményes eltaposnak!Na mára ennyi okosság elég leszKép

petergabi
 
 


Kata,
Köszi! Remélem, most már tényleg jobb lesz.
ilduska
 
 


Kata,
Köszi! Remélem, most már tényleg jobb lesz.
ilduska
 
 


Gabi!

Köszönjük, az okítást, mindig tanul az ember.
Én amikor Egomban szültem, akkor nagyon nyuszi voltam és el is tapostak a csecsemőo.on ...lelkileg. Kép Kép Kép . Az alatt a 4 nap alatt annyira de annyira hiányzott a párom!
Petikével az első négy napon csak úgy örültem a fejemnek,hogy jaj, de jó, itthon vagyok! Kép Kép Kép

Zs.

Na, igen szülés Egomban: hát itt is dívik úgy tudom a szülésznőfogadás. Az én szülésznőm végig pofákat vágott, biztos a boríték hiánya miatt. Juszt se adtam neki semmit utólag. Egyébként Vasné Katit sokan dícsérik, velem is emberséges, kedves volt, de ő is tokodi, lehet, hogy ez is benne van a pakliban.

Zsooka!

szerintem is kérdezd meg hogy mi mennyi, az a biztos. A Zámbo. nekünk azt mondta, hogy annyit amennyit gondolunk, annyit adjunk. De van olyan doki aki kerek perec megmondja, hogy pl. 30.

Amikor odaadtam a pénzt a Z.nak, akkor elegánsan csak annyit mondott, hogy "köszönöm, hogy erre is gondolt" és persze meg sem nézte ott helyben.

Lányok!
Lenne vki, aki meghívna az iwiw-re?
előre is kösz.Zs.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Nekem is Vassné Kati volt az első szülésemnél a szülésznő, és őt hívtam a másodikhoz is -csak épp nem lett rá szükség, a császár miatt. Amúgy tényleg nagyon szimpi, még az utcán is mindig megismer, ha találkozunk Kép
És annak idején mi nem adtunk pénzt a szülésznőknek, hanem egy ajándékkosarat állíttattunk össze. Nagyon örültek neki Kép

Egyébként nekem télleg semmi bajom nem volt sem a csecsemősökkel, sem senkivel.

Ildus,
kitartást!
jamina
 
 


Zsuzsi,
azt írja a wiw, hogy a meghívóküldés átmenetileg nem érhető el!
jamina
 
 


Jó reggelt!

Gabi,
Hát, az éjszaka még nem volt az igazi.
Nálunk már Dorkának is felszúrták a fülét 2 éves korában, 2x is. Ugyhogy kezdünk a témában profik lenni Kép Nála váladékozott a fülszúrás után is, és néhány napig nem érheti víz. Most a fülszúrás után leszívta a Doktornő a folyadékot és már nem volt a vattán utána semmi. De itthon kb. fél órát volt bent a vatta, addig is úgy hogy tömködtem percenként, aztán kiesett és már nem raktam vissza. De a lepedőjén nem vette észre foltot. Szerintem ez változó, hogy utána jön-e valami.
Reméljük, hogy meggyógyul, tuti akkor lesz, ha annak mondják vagy 1 hónapig. Én már nem hiszek, hétfőn már nem volt baj, ahogy abbahagytuk az antibit, visszajött a gyulli. Hrrr.

Ma pedig nyertem egy utat Pestre Kép Dorka sebe váladékozik... Kép Kép Kép Nem tudom mivel érdemeltem én ezt ki! Ennyi bajunk nem volt sosem! Most már idénre legalább, vagy az elkövetkező 10 évre kiizgultam magam! Elhatároztam, hogy februártól egészségesek leszünk és kész!


Lányok, meséljetek még mi volt a vizes-témán a játszin! Kár, hogy nem tudtam elmenni, mert ez engem nagyon érdekel.
ilduska
 
 


Ildus:nem is tudom,hogy mit mondjak!Szorítok nektek és sok energiát neked!+++++++++++++++++++
Majd jelentkezz ha visszajöttetek.Melyik kórházba mentek?

petergabi
 
 


Ezt kaptam ma:

PRÓBAFÜRDÉS IGAZI ÉLMÉNYEKKEL!

Az Aquasziget Esztergom egyszeri, ingyenes kipróbálási lehetőséget kínál az Esztergomban és az Esztergom környéki településeken lakóknak.
Az ajánlat az alábbi települések állandó vagy ideiglenes lakosaira érvényes:
Annavölgy, Csolnok, Dág, Dömös, Dorog, Esztergom, Kesztölc, Leányvár, Máriahalom, Mogyorósbánya, Piliscsév, Pilismarót, Sárisáp, Tát, Tokod, Tokodaltáró, Úny.
A várható érdeklődésre tekintettel javasoljuk az előzetes időpont egyeztetést.
A fürödni szándékozók hétfőtől péntekig, 8 és 16 óra között regisztrálhatnak, a 33/511 - 131 telefonszámon.
Az ingyenes kipróbálásra hétfőtől péntekig, 8 és 20 óra között nyílik lehetőség.
A jogosultság igazolása a fürdőbe érkezéskor a lakcímkártya bemutatásával és igénylő lap kitöltésével történik.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!


Vizes témához: én természetesen, mint mindig Kép késve érkeztem, és lemaradtam róla. Amúgy saját bőrömön is tapasztaltam: amikor Egomban laktunk (úgy másfél évig) borzasztóan szárította a bőrünket a víz Kép Nem győztem Ádit krémezni gyógyszertári kenőccsel.

Ildus Kép
jamina
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt mindenkinek!

Ildus
Betettem a profilomba a címemet. Remélem látszik is (olyan rossz a gépem)..
Jobbulást kívánok!

Zsu
Nem iszom vizet a csapból, és nem is főzök vele.
Sajnos nekünk nincs kocsink (még), és ezért nálunk a coop 35Ft-os mentes víz a divat.
Anyukám látta nyáron a közszolgálati híradóban, hogy "a vízszennyezésekkor egy a magzat halálát okozó anyag a "megngedett szint felett" volt... és emiatt nőtt meg aztán a vetélések száma" - nekem is akkor halt meg a babám, bár nem lehetek biztos abban, hogy attól.
De egyébként is milyen dolog az, hogy a vízben lehet magzati halált okozó anyag??? Most akkor a megengedett szint alatt van??
Nem értem. A neten hetekig próbáltam erről bármilyen infót találni, de sajnos nem találtam meg sem a riportot, se mást. (Lehet, hoyg kacsa volt? Kép )
A másik nem túl szívderítő infóm a dologgal kapcsolatban, hogy apukám a polgárvédelemnél dolgozott, ahol a vízzel és egyéb dolgokkal kapcsolatos katasztrófa elhárítási terveket dolgoztak ki.
És a ktasztrófavédelmnek a politikája az, hogy a kis bajt elhallgatják.
Nem akarok vészmadár vagy kényeskedő lenni, de lehet, hogy több hullámban történt már vízszennyezés, mint amennyiről tudunk.
Szóval, ahogy mondtad, biztos, ami sicher Kép

A vizes infók engem is érdekelnek.

Egyébként tényleg nagyon boldog vagyok, mióta tudom. Reggel és este émelygek, tele vagyok pattanásokkal, de olyan régóta vártam már erre, és most végre eljött.
A férjem is mondta, hogy megszépültem, mióta megcsináltuk a teszteket.

Puszi mindenkinek, és köszönöm a jótanácsokat!
pitypalatty
pitypalatty
 
 


Sziasztok!
Zsu
köszönöm szépen a tippet,hát igen...elég elgondolkodtató.Szerintem meg fogjuk mi is probálni kiiktatni a Bazsinak a csapvizet,és majd meglátjuk.
Ildus
Gyogyulást a kicsikédnek!!!Én is fülfájos voltam pici koromban elég sokáig,ugyhogy tudom,hogy a létezö összes fájdalom közül ez az egyik legrosszabb.

Szép napot mindenkinek

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Újabb felfedezésem víz ügyben: én sütöm a kenyeret gépben és rájöttem, hogy ha forrásvízzel csinálom csapvíz helyett, akkor sokkal magasabbra jön fel a kenyér. Gondolom ez az emberekre is érvényes. Lehet, hogy a csapvíztől voltam régen, olyan nyomott? Kép

Egyébként Ildus Domiján gondolkodtam, és ahogy írja Ildus, hogy amint abbahagyták az antib.ot, rögtön visszajött, akkor az jutott az eszembe, hogy az antibiotikumok irtják az immunrendszert nagyon és ha valaki sokáig szedi, akkor eléggé ramaty lesz neki a védekezőképessége. És akkor eszembe jutott, hogy nemrég láttam ezüstvizet a bioboltban, ami egy 2. immunrendszert képez a testnek. Lehet hogy érdemes lenne megkérdezni, hogy Dominak lehet-e adni ilyet, mert azt gondolom,hogy amig az immunrendszer nincs a helyzet magaslatán, addig mindenféle nyavaja tornyosul. Ha érdekel, akkor megkeresem a prospektust róla. olyasmi, mint a kalcimusc, amit a gyerekdoki szokott felírni.

Jamina!

Kösz az infot a füdőről, feltétlen kipróbáljuk!

Pitty!

Sajnálom, ami az első babáddal történt, ez tényleg szomorú. És abban is biztos vagyok, hogy mi csak a jéghegy csúcsáról tudunk.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Jamina, koszi az infot a furdorol.
Ha valaki mar jart, legyszi, szamoljon be, milyen.
JO lenne elmenni...
Koszi.
Rahel
rahel
 
 


A fürdö dolog tényleg nagyon jo!!!KépEngem is érdekelne egy beszámolo!!

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok,
Köszönjük a szorítást és az energiát, segített. Kép Dorka sebéről lekerült a kötés, a váladék, ami jött az nem volt baj. Olyan jóóó! Holnap vissza fülészet, remélem ott is jó híreket kapunk. Don ma kipróbálta az almát! Igencsak imerkedett vele. Kép

Zsu,
Köszi az ezüstvíz dolgot, megkérdezem majd a bioboltban, de ha van róla prospektusod írhatsz róla. Kép Nem ismered a noni juice-t? az is nagyon szuper dolog állítólag.

Én már jártam a fürdőben kabátban Kép Amikor megnyílt körbe lehetett járni, volt utcabál és tüzijáték, akkor lementünk. Nagyon szép. (Kívülről annyira nem jól sikerült szerintem, de belül annál jobb) Hallottam már róla jót is rosszat is, majd ha meggyógyulunk megyünk, aztán beszámolok. Nyáron a kertben jól játszhatnak majd a gyerekek, van játszótér, kismedence csúszdával, ami teknős formájú.
Kép
A benti gyerekmedencében egy bohóc fejéből jön ki víz. Látszólag ez a medence elég kicsire sikerült, szerintem max. 2-3 éves korig élvezik, aztán majd kiderül. Ha valamelyikőtök megy, írjon milyen volt.
ilduska
 
 


A kolloidalt ezüst hatása

Hogy hogyan mûködik a kolloidállt ezüst, senki sem tudja pontosan, csupán találgatják.(Talán, mert nem jelent pénzt a tudományos felgöngyölítése). Több hipotézissel is találkozhatunk, a tény azonban az, hogy rendkívüli hatása van az élõlények gyógyítására. Feltételezések szerint ezt a hatását a mozgóképességének és a mágneses térrel rendelkezõ tulajdonságának köszönheti. Behatol a sejtekbe, azokba is amelyeket patogének uralnak, nem öli meg, csipán megvonja az életterüket. Ilyen körülmények között a vírus, vagy baktérium képtelen az alkalmazkodásra, a mutálásra, ami a kémiai gyógyításban bekövetkezhet. Az ezüstkolloid pozitív töltésénél fogva szelektálhatja a patogének által elfoglalt, tehát negatív töltésû sejteket. Bejutva képtelenné teszik az enzimeket az oxigéntermelésre.

Egyes tudós a kolloidállt ezüst mûködését a máj mûködésével hozza kapcsolatba. A májban levõ Kuppfer sejtekben letanyázva az ezüst a szûrõ munkáját végezi. Kiszûri a patogéneket a testbõl, mielõtt elkezdõdhetne a mérgek lerakódása.

Más elképzelés szerint az ezüstkolloid felgyorsítja a sejtek felújulását az izmokban és a csontokban.

Ez az apró részecskéjû kolloidállt folyadék mindenképpen jótékony hatással van a sejtekre, aminek pontos folyamata még rejtély.

Az újabb kori gyógyítás eredményét a nyolcvanas évek végén jegyezte fel Dr. Robert O. Becker, aki maga a gyógyító és a beteg szerepét játszotta. Állítása szerint a rákos sejtek nem pusztultak el a gyógyulás folyamatában, hanem regenerálódtak, visszatértek a normális sejtek soraiba.

Többen megerõsítették azt az állítást, amely az immunrendszer munkájának hanyatlását hozza össze a test ezüsthiányával. Ha viszont van a testben elegendõ ezüst, bármely sejt képes a regenerálódásra. Gyengül a gyulladás, antimikróbális, gombaellenes, antibiotik tulajdonság lép fel. Mindez még alaposabb felderítésre szorul azok számára, akik tudományos magyarázatot igényelnek.

Az azonban elgondolkoztató, ha ilyen tulajdonságokkal rendelkezik az ezüstvíz, miért nincs forgalomban? Hiszen ma még az egyszerû meghûléssel sem tudunk megbirkózni a hagyományos gyógyszerekkel.

Emberi jogunk azonban, hogy éljünk Isten adta örökségünkkel, azzal a képességünkkel, hogy gondját viseljük önmagunknak természetes módon, Isten adta gyógyszerekkel, olcsón

Kinga
skinga
 
 


Ezt találtam az ezüstvizröl a neten

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Hey lányok, mi ez a lustaság? Kép
ilduska
 
 


Én álmos vagyok és rosszkedvű, úgyhogy jobb, ha nem írok :P

Ecsv,
kérdezted a múltkor, mikor kezdünk az oviban. Márc. 1-től.

Egyébként a mi ovinkban egyáltalán nincs beszoktatás, ehhez mit szóltok?
jamina
 
 


Csatlakozom én is Jamina első mondatához.UUUUUUUtááálom a januártKépTegnap meg ez a szegény Rebeka is....KépMég ma is sokszor eszembe jutott ez a szegény családqclipart{sad}

Ildus:mesélj Te,hogy vagytok????Mond hogy JÓL!Kép

petergabi
 
 


De jó, hogy vagytok, vagy 100x megnéztem ezen a hideg napon, hogy írt-e valaki.

Jamina,
Miért vagy rosszkedvű? ha szabad megkérdezni.
Van egy párkányi barátnőm, ott sem szokás a beszoktatás az oviba, azt vallják, hogy jobb a gyereknek, ha ott marad és megtanulja, hogy ott nincsen az anyuka. Már az első nap ott kellett hagyni 3-ig a gyereket. Ott aztán rend a leleke mindennek. (Aztán lehet ám, hogy ez ovifüggő) És ott úgy van asszem, hogy nem is mehetsz be nappal, 3-kor van ajtónyitás, addig ott kell várakozni az ajtó előtt, ha hamarabb érkezel.
Én inkább amolyan beszoktatós típus vagyok, nekem az jobban tetszik, aztán ki tudja...

Gabi,
Mi is szorítottunk Rebekáért, tegnap teljesen ledöbbentem a híradót látva Kép
Orsi és Dorka jól vannak?
Köszi, nem kiabálok el semmit! Hétfőn fül tisza volt, köldök szép. Még azért befigyelt egy vérvétel Dorkának, amolyan ráadásként, úgy néz ki az is rendben. Kép Nagyon ügyes volt, azt mondták a vérvételen, hogy néhány hisztis felnőtt tanulhatna tőle Kép
Jól mutat, hogy külön írod a sorokat Kép

Kata,
Mizu az oviban?
ilduska
 
 


Á, semmi konkrét oka nem volt a tegnapi rosszkedvemnek, de vannak napok, amikor az ember legszívesebben mindenkit felnyársalna, de legalábbis bezárkózna egy remetelakba, hogy hagyja őt az emberiség békén. Ez volt tegnap. Remélem, mára elmúlik...

Ildus, drukkolok Nektek, hogy minden rendben legyen!

Már a fiam is úgy ment oviba, hogy nem volt semmi beszoktatás, 1/2 3-ra kellett érte menni az első napon. Meglepő, de elég jól működik! Úgy 2-3 napig simán ment oviba, aztán úgy másfél-két hétig reggelente volt egy kis pityergés (gondolom, akkor fogta fel igazán a tényállást), de aztán beszokottnak volt tekinthető.
A lányommal tán azért lesz könnyebb, mert ő sokat jár be az oviba, amikor hozzuk-visszük Ádit. neki egy cseppet sem idegen már a környezet, a gyerekek, az óvónők. Igaz, ő nagyon anyás. De majd márciusban meglátjuk Kép
Szerencsére nincs az a drákói szigor, mint a párkányi oviban Kép

Zsuzsi

Ui: kicseréltem a képet a profilomban. Igaz, ez sem friss kép, de jobb, mint a régi volt Kép
jamina
 
 


Jó reggelt!
Ildus:
ez már azért jobban hangzikKépNálunk szerencsére jól vannak a csajok,de az anyjuk...Egyszerűen csak vegetálok napok óta.Életemben először még a szülőit is kihagytam tegnapKép

Ez az óvi téma engem is egyre jobban izgat,habár valószínű,hogy mire aktuális lesz nálunk már dömösön lakunk.Mondjuk azt még nem döntöttük el,hogy melyik lenne jobb?Ha csak kicsit vidéki óvi v. ha nagyon...Kép

petergabi
 
 


Jamina,
akkor oké, remélem azért ma már nem vagy nyársalós kedvedben Kép
A kép a profilodban nem a régi? ezt a képet már nagyon sokszor láttam. Kép Arik a gyerkőcök.

Gabesz,
Milyen dolog ez, kihagyni a szülőit!? Kép
Milyen tüneteid vannak? Nekem két napja hasogat a fejem, nem bírok lehajolni, mert úgy érzem szétreped.
Ovi: szerintem jó, ha közel van. Ugyis körbenéztek majd a dömösi oviban, h. tetszik vagy sem. Orsi busszal jár majd isibe nem? Hányadikos most?
Voltál már háziorvosnál?
A Józsefban lehet korcsolyázni az udvaron? Réges régen, le volt locsolva, voltam is ott egyszer, de mostanság nem vagyok jártas ilyenben, de úgy elmennék valami megbízható helyre korizni. Tudtok valami jégpályát a környéken? Van rá egy fogadásom, hogy a legközelebbi a Westend teteje v. a városligeti.

Az írja, ki hogy karbantartás van, nem írhatok, aztán ilyenkor szokott az lenni, hogy 100x ott van egy hsz...
ilduska
 
 


Szasztok Csajok!

Nálunk az ovi kezd okés lenni. Kép Azért nem írtam eddig, mert amikor írtam, hogy jobb, egyre rosszabb lett.
Ma már "csak" röggel sírt. Már ott ebédel, illetve már ott van ebéd időben is, tudniilik nem igen akar ott sem ebédelni.
Viszont a tavasz már jöhetne, mert mire mi elindulunk, lemegy a nap. Persze, hogy mindkettőt lepkehálóval kell üldözni, hogy felöltöztessem őket. Szóval, ez a része még katasztrófális, de ez legyen a legnagyobb bajom.

Jami, neked melyikbe jár majd?

Ildus, de jó, hogy jobban vagytok! Korihelyet sajnos nem tudok, tán még Párkányban lehet érdeklődni.

Gabi, Weöres Sándort idézem, hátha jobb kedved lesz:
JANUÁR, FEBRUÁR ITT A NYÁR!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Ildus:
nálam nem igazán van kézzel fogható jele a depinek,egyszerűen elég volt a szürkeségből!Ma egy kicsit jobb,mert legalább fehérség vanKépAz ovival én is úgy vagyok,hogy jobb lenne majd dömösön,persze ha tetszik.Már csak azért is mivel anyóspajtival közösen építettünk majd,tehát ő is mindig kéznél leszKép.Na nem egy fedél alatt,hanem külön bejáratú lakássalKép
Kívülről nagyon édi az óvi:jó levegő,fa játszótér..stb.Majd ha a gondozókat is megismerem akkor elválik.
Orsi szegény majd buszozik,ha nem tudjuk összehozni a kocsikázást neki.Igaz,hogy most is,de dömösön csak óránként van buszKép
Háziorvos....elnapolva egyenlőreKép

Kata:
köszi a megnyugtatást,már csak kb.90 napot kell aludni addigKép

Hol vannak az újak,a pocakosok?
Jaj,nem tud valaki itt egonban szabó-varrót?Van jó pár kabátunk ami zibzár cserére vár,de eddig sehol sem leltem embert,aki ért ilyenhezKép

petergabi
 
 


Gabi,
Hány kell??? Kép
Van egy pár szabó-varró, de a zibzárt megvarrja a cipész is (nekünk tök jól megcsinált egy kabátot) a Bástyával szemben abban az udvarban, ahol van a biobolt.
Holnap sütni fog a nap! ha az rtl eltalálja... ugyhogy fel a fejjel.

Kata,
dejó! Az öltözködést ne is mondddd! Nem költözünk délre? Kép Gabi is jön asszem. Kép
ilduska
 
 


Gabi, szerintem is jobban jársz majd a vidéki levegőjű ovival, mint az autók füstjétől telített városival.

Én ha cipzárt cseréltetek, mindig a Belvárosi Udvarba megyek a cipészhez, nagyon korrekt és gyorsan dolgozik. Bemész és jobb oldalt találod, rögtön az elején. Ki is van írva, hogy táskák, cipők, stb. javítása.
Remélem tudtam segíteni!

Gyerkőcök ébredeznek, ma se sokáig tartott a szieszta!

Amúgy tényleg hol vannak a többiek?
Szilvi, Ecsv, Kinga, Rahel, Zsuzsi, Pity, Zsóka, Réka és a többiek?

Kép
Kép
kata_77
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Mostanság kevesebbet leszek körötökben, mert nálunk általános a dögvész: Petike nem eszik és rekedt lett, Zsuzskám ma produkált 3 hosszúlépést a pelenkába és én is beadtam a kulcsot egy torokramászó vírus jóvoltából, úgyhogy totálcsőd, de hál Istennek életveszély nincs, úgy hogy örülünk Kép

Egyébként voltunk a minap Rahel-éknél és nekem elhihetitek, hogy nagyon tündéri egyéves KisPeti. Olyan édes, kacsintós nézése van!

Régi adósságomat törlesztem: az esztergomi szülésem története következik:

Egy szép hétfői napon - 5 nappal a kiírt időpont után - a dr.úr azt mondta, hogy felvesz az osztályra. Másnap felvett és a nyomaték kedvéért feltett egy méhszájpuhító zselét kb 11-kor. ettől egy órán keresztül nagyon görcsölt a hasam egyfolytában. utána kellemes langyos fájásokkal megindult a tágulás. du. 5-kor aztán burkot repesztett, amitől azonnal nagyon kemény és erős fájásaim lettek. szó szerint leszállt a kék köd és én már nem voltam ott egyáltalán. Nagyon megijedtem, hogy ez ennyire durva. csak azt mondogattam, hogy ki lehet bírni, ki lehet bírni..., meg hogy gyere baba, gyere!. A szülésznő végig a pofákat vágta, talán mert nagyon kiabáltam a fájások alatt. Ellazulásról szó sem lehetett, annyira kiakadtam. szörnyűnek éreztem az egészet, hogy mások látnak engem meztelen, hogy odapakoltam a flaszterra, hogy az utánam jövő kismamák hallják, hogyan kiabálok, stb... de a baba szerencsére jött és jött. 7kor azt mondták feküdjek föl a szülőágyra. nyomjak, ha érzem az ingert. Hát nem nagyon találtam meg mikor kéne nyomni, vagy sem. El is fáradtam a nagy szenvedésbe. Aztán állítólag nem voltak elég erősek a tolófájások és kaptam oxitocint a karomban. Na akkor éreztem, hogy most tényleg van tolóinger. Akkor meg azt mondták fogjam vissza magam - gondolom a gát védelmében kellett volna - de mondtam, hogy ez most olyan erős, hogy nem bírom visszafogni. S este 8-ra meg lett Zsuzska. Mondták, hogy kislány, mint vártuk. Hát az első gondolatom az volt, hogy szegény, én őt lánynak szültem, mit kell majd kiállnia ha ő is gyereket akar! Szerencsére ma ezt már nem így gondolom. Hamarosan rámtették, nem fürdették meg csak letörölték és az orrát sem szívták le. Gátmetszés persze volt, hátrafelé és elég hosszú, ezenkívül aranyér-kizáródás is, ami eléggé fájdalmas volt. Vissza a vajúdóba, ott egy kicsit a család örömködhetett, beengedték a szüleimet is. Babát megszoptattam. Én nagyon ki voltam égve. Alig emlékszem, mi történt ott. Férjem nyomatékos kérésére csak fekve szállítottak át a rooming in-re. Babát örzésre vitték 6 órára.
A csecsemőosztályon aztán jött a hidegzuhany: csak nyomatékos kérésemre volt hajlanó a nővér a lábamnál segíteni, hogy valahogy átkecmeregjek az ágyra. jól megnyomorgatta a méhemet, hogy kijöjjön a vér, vagy csak bosszúból, nem tudom, de látszott rajta, hogy nem igazán érdekli az én nyűgöm.
Van még tovább is, de most nincs kedvem leírni, majd folytatom máskor. Máris el vagyok kámpicsorodva az emlékektől.
Minden jó, ha vége jó, Petike otthon született!!!
És boldogságban végig. És meghitten és felszabadultan.

Ildus! Koripályaszerűség a 11-es út mentén van belvizes szántón koriznak az emberek kb féluton Tát felé. Elég nagy placcnak tűnik.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok!

Már régóta írok a babanetre de csak most fedeztem fel,hogy környékbeliek is vannak.

Tothzsu!

Sajnálom,hogy iyen negatív élményeid vannak.
Az első szülésem nekem is horror volt,pedig fogadott orvos mellett a MÁV. kórházban szültem.
Mikor a második babámat vártam a barátnőm mondta,hogy próbáljam ki az ő orvosát,(Iványi Dr.)
Nagyon örülök,hogy hallgattam rá,mert végig nagyon kedves volt és a szülésről is csak jó emlékem van.


Többieket is üdvözlöm,ha nem baj írogatnék ide is néha.

Üdv,Saxi
saxi
 
 


Szia Saxi,
nahát, ugyanaz az orvosunk, de jó Kép Írj sokat, szívesen látunk mindenkit.

Egyébként egyik ismerősömnek épp az a neve, mint Neked Kép

Zsuzsi
jamina
 
 


Szia Zsuzsi!

Tényleg?Ez a név pedig elég ritka.
Te is meg vagy elégedve az orvossal?
Megnéztem a profilodat,nagyon aranyosak a gyerekek.
Nekem két lányom van,szerettük volna ha a második fiú,de így jött össze és most már nem bánom.
Iványi doktor mindíg azt mondja,hogy nem baj majd a harmadik.Hát,gondolkodunk rajta erősen de még nem döntöttünk.
Ha tudok holnap jelentkezem.

Üdv,Saxi
saxi
 
 


Ildus,
vszeg szenilis vagyok, és mindig ugyanazt a képet pakolom vissza, be kéne már újítani egyet Kép

Kata,
enyém gyerekek a csolnoki ovi sorait erősítik, méghozzá a telepi oviét (merthogy kettő is van a nálunk!)

Saxi,
a te vezetékneved a mi falunkban nem ritka Kép
Én is nagyon meg vagyok elégedve Iványival, és nagyon sajnálom, hogy pár éven belül nyugdíjba fog menni. Vele még a rákszűrés sem volt kellemetlen élmény, úgy eldumálgattunk közben Kép
Egyébként nekem azt mondta, új pácienseket már nem is vállal, csak akiket már ismer.
jamina
 
 


Sziasztok!

Jamina!

Látom csolnoki vagy,én is az voltam,csak elköltöztem Dorogra,kb.11 éve.Anyuék még ott laknak így egy héten egyszer biztosan ott vagyunk.
De amíg Boglárka nem járt oviba többször is mentem velük,hogy jó levegőn futkossanak.

Nekem is mondta az Iványi,hogy már nem vállal újakat.
De remélem azért nyugdíj mellett még dolgozgat egy kicsit,mert nem szeretnék másik orvost.
A rákszűrésről nekem is hasonló élményem van,pedig azelőtt nagyon féltem tőle.

Mennem kell mert a lányok nyúznak.KépKép

Üdv,Saxi
saxi
 
 


Sziasztok lányok,

Zsu,
upsz, ez a szüléstörténet nem semmi.
Nem is értem, hogy emberek miért választanak maguknak olyan munkát, ami egyáltalán nem az ő stílusuk. Az a szülésznő, aki a pofákat vágta menjen inkább máshová, ahol nem kell együtt érezni a páciensel. A szülő nőnek támogatásra van szüksége nem pofavágásra! Hüm. Erre a munkára is születni kell. Irgum-burgum ennek a szülésznőnek.
Én azért választottam azt a kórházat, ahol szültem, mert ott a természetesség hívei, és nem vágják az infúziót mindjárt az ajtóban a nő kezébe és nem vágnak gátat, csak ha nagyon-nagyon muszáj. Na és szülésznőt is ezért választottam, hát nekem egy vadidegen ne vágjon pofákat, ne seittessen és ne nyomkodja a hasamat a kórteremben, hogy kijöjjön a vér. Elképesztő. Nálunk épp az volt, hogy már túlsegítette magát. Kép És karácsonyra írt lapot is! Kép

Saxi,
Üdv. itt is.
Először azt, hittem, hogy szaxofonozol. Kép Aztán megnéztem a profilodat. Kép
Mennyi idősek a lányok?
ilduska
 
 


Ilduska!

Köszi.Kép
SzaxszofonKépKép

Boglárka 4 éves volt októberben,
Liliána 1 éves volt novemberben.
Két kis haramia,persze jó értelemben.
Teszek fel róluk egy képet.


Kép

A kép nem mostanság készült,de majd utánanézek frissebbnek is.

Mennem kell főzni,később még jövök.

Üdv,Saxi
saxi
 
 


Sziasztok!

Sax, üdv itt köztünk! A Kicsi hányadikán született novemberben? Az én Kicsim nov.25-én volt egy éves!

Kata

Kép
Kép
kata_77
 
 


Saxi, még valami, Egomban szültél Te is?

Kép
Kép
kata_77
 
 


Szia Kata!

Igen Esztegomban szültem.
Liliána Nov.27.én volt egy éves.

Üdv,Saxi
saxi
 
 


Sziasztok!
Süt a nap,tehát magagra találtam végreKép

Ildus:
azért a délre menés még nem lejátszott dologKép

Zsuzsa:
először is gyógyuljatok gyorsan meg!!!
Ami a szülésedet illeti,hát nem is tudom?!Nekem azért így kívülről nem volt annyira borzalmas.Persze leszámítva a szülésznőtKépPont neki kellett volna maximálisan veled lenni.A doki csak a végén jön a képbe.Ugyan nekem nem volt fogadott szülésznőm,de teljes mértékben meg voltam vele elégedve!Ahogy Ildus is írta,ugyan is egyről beszélünkKép,Õ pont a másik véglet volt!Az a szerencse,hogy másodikra találtál olyan megoldást ami számodra megnyugtató volt.Nekem a biztonságérzethez kell a kórház,ragszkodom a szentimréhez,az orvosomhoz!Mint ahogy írtam is neked,szerintem bátor voltál!Kép

Saxi:
üdv. köztünk!

petergabi
 
 


Sziasztok,

Húú, Kata és Saxi máris imeri egymást a kórházból Kép

Gabi,
Jól gondold meg a Dömöst, ott is -15 volt reggel... Kép bár a -51 nél 100x jobb. Kép

Mi a véleményetek a biorezonanciás állapotfelmérésről, vagyis, hogy az egyes tetstrészek, akár sejtek rezgéseiből állapítják meg, hogy mi baja az embernek? 240 Hz és 1,5gHZ kötötti folyamatosan változó frekveniájú elektromágneses térben szövetről szövetre végigvizsgálják a testet úgy, hogy te csak ülsz és kész. Lehet ebben hinni?

(Már több. mint 1 órája karbantartás van, babanet! hrrr)
ilduska
 
 


Sziasztok!

Nagyded oviban, kisded tízóraizik, így tudok írni.

Saxi, akkor mi együtt voltunk kórházban, nem tudom emlékszel-e rám, nekem képről ismerős vagy!

Ildus, gyerkőcökkel minden oké?
Nálunk alakulnak a dolgok, már csak reggel van egy kis pityergés.
A biorezonanciás állaptfelmérésről nekem az a véleményem, hogy hiszem, ha látom.
Viszont, ha nagyon hiszel benne, elképzelhező, hogy hat.

A tízórainak vége, így hát most búcsúzom!
Hát, nem evett sokat!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Lányok,
nem akarunk egy biztonsági tartalékot? Nagyon utálom, hogy 10-ből 8-szor nem jön be a babanet!

Van egy másik fórumos oldal, ahová sokan átköltöztek már a babanetről:
http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/
Csinálhatnánk ott egy topikot magunknak vészhelyzet idejére.

Voltunk ma Tescoban, a nap fénypontjaként Kép

Zsuzsi
jamina
 
 


Jó estét!

Jami, én benne vagyok!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Jól van, akkor ezt a linket mentsétek el magatoknak, csináltam új topikot:
http://www.izgi.hu/izgi/forum/phpBB2/viewtopic.php?t=251

Zsuzsi
jamina
 
 


Sziasztok!
Hol vagytok csajok?Arról volt szó,hogy a másik oldal csak biztonsági megoldásKép

petergabi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: