Új privát üzeneted érkezett!

Nemtom, nekem meg a védőnő ezt mondta...

De bevallom én mostmár semmiben nem hiszek. Tényleg. Málnalevélről is hallottam ezt is-azt is. Homeós bogyókról dettó. Anyu meg 26 éve is megszült 4 óra alatt engem farosan, egy tolófájásra. Mindenféle cucc nélkül. Szóval... :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Csajok!
Beszéltem a szülésznővel (nem tudom, hogy Dömötör-nek hívják-e, nem derült ki, sem ő nem mondta, sem a Kisfalvi).Mondta, hogy ideje lenne CTGre menni, mert a 36. héttől szoktak. Jelentkezzek be! Tehát, ezt nem ő csinálja. Nem tudom, mit és miért értettem ennyire félre :shock: Mindenesetre jövő keddre sikerült bejelentkeznem, utánna találkozom vele és beszélünk.
Megmondom őszintén, megint elbizonytalanodtam ebben a fogadott szülésznő kérdésben!? :oops:
Tudom, ti mind a fogadott szülésznő mellett álltok, de miért is :?: Csak kérdezem? Nem megsértődni!!!
UI: ugy érzem nem vagyok most jó passzban

Köszi Panni a nyugtatást! Tegnap még 135/75 körüli értékeket mértem ma már 130 alatt volt egész nap. Ugyhogy valószínű megnyugodtam egy kicsit a toxémia miatt, de azért vittem még egy vizeletet az SZTKba. Biztos ami biztos.
Ezekhez a homeos bogyókhoz nem tudok hozzászolni! De az tény, hogy mielőtt erről hallottunk akkor is születtek gyerekek! Bár, ha lehet könnyebb a szülés, akkor miért ne :? Hááááát, ki tudja!

Kép
p.andi
 
 


Panni! Csak abból kiindulva gondolom, hogy Andinak sem ajánlotta a Zsuzsit, hanem ezt a Margitot... De ki tudja??? Csak én úgy gondoltam, nem úgy megyek oda a dokihoz, hogy én a -zsuzsit szeretném szülésznőnek, hanem megkérdem, ő kit ajánl, és majd megbeszéljük...

Andi! Ez érdekes... :roll: Akkor nem volt szimpi a nő így telefonon keresztül? Ez a gáz az egészben, hogy felhívod, találkozol vele, és mi van ha nem szimpi? Akkor már tök kellemetlen azt mondani, hogy bocs, de mégse szeretném, hogy ott legyen a szülésemnél... viszont az ember nem fog kifizetni 30ezret egy olyannak, aki nem szimpi és nem kedves...

A homeós bogyókkal és málnalevéllel kapcsolatban: én is hallottam már, hogy az illető itta a teát 4 héttel a szülés előtt, és végül megcsászározták, mert nem tágult.. :? :shock:
De én megpróbálok hinni benne, mert az sokat számít... és mivel Lilivel is ittam, ráfoghatom, hogy azért volt könnyű szülésem...és ha most mégis nehéz lenne, akkor is, én mindent megtettem...
Amúgy ez biztos alkati kérdés is, mint a csíkozódás. Van aki végig keni a pocakját és mégis úgy néz ki mint egy zebre, más meg nem keni és nem lesz csíkos... én kenem és nem csíkos, de ki tudja milyen lenne, ha nem kenném...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 

 
 

Panni, Szőlő! Nektek a fogadott szülésznő csinálta/ja a ctg-t?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi, ez félreértés, és nekem is azt mondta Kisfalvi hogy a szülésznő csinálja a CTG-t, de nem. Ő csak utána megnézi hogy minden rendben van-e vele, esetleg megmutatja egy orvosnak is. Én is azt hittem hogy ő fogja csinálni, de nem, ez nem így van.

Én azért fogadtam szülésznőt, mert egyrészt ő egy abszolút biztos pont nekem.... Tudom hogy ha bármi van őt hívhatom, bármilyen hülye kérdéssel piszkálhatom (nyiván nm teszem, meg nem hajnal kettőkor...), ha szülünk azonnal jön, ott van velünk végig, tudja mikor kell a dokit is hívni. nekem biztonságérzetet ad hogy nem egy idegen szülésznő lesz ott velünk, hanem egy olyan akit ismerek már.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Gabi, azt nem mondom hogy nem volt szimpi a Margit! Kedves volt, mondta hogy a Kisfalvi említette hogy valaki fogja keresni; ajánlotta hogy jelentkezzek be CTGre minnél hamarabb és ha nagyon nem sikerül időpontot egyeztetni, akkor Ő esetleg tud segíteni; de ennyi. Igazából lehet hogy én vártam sokat ettől a beszélgetéstől :o
De mostmár azt sem tudom, mit várjak a keddi beszélgetéstől :?
Mit is kéne megbeszélni vele? Mit kérdezzek tőle? Annyira nem vagyok képben :?

Kép
p.andi
 
 


Andi, bármit ami a szüléssel meg akórházi napokkal kapcsolatban felmerül benned. Onnantól hogy a szülőszobára mit vigyél, meg a kóráhzba mit vigyél, odáig hogy miről ismered meg a fájásokat vagy a magzatvizet vagy a nyákdugót. Hogy mi a szülés menete mikor bementek a kórházba stbstb. Ő ezért is van, hogy ilyenekre válaszoljon. Nekem legalábbis annyira részletesen elmagyarázott mindent az első találkozáskor a Kati.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Az én fejemben elég sok kérdés kavarog, amit majd a szülésznővel szeretnék megbeszélni, pl. mikor induljak el ha beindul a szülés itthon, gátvédelem (többek közt ezért is fogadok szülésznőt), homeopátia, meg a szülés körüli dolgok... Tudom ezeket a dokival is meg lehet beszélni, de valahogy mégis más egy nővel kivesézni ezeket a dolgokat, míg a Kisfalvival csak felületesen esik szó róla.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Lányok!

Gabci nagyon jól leírta az utcsó hozzászólásásban a lényeget,hogy tul.képp miket érdemes és kell a szülésznővel megbeszélni.

Már írtam hogy mindenkinek mások az elvárásai...pl.nekem nagyon fontos volt hogy a szülésznő jártas legyen a gátvédelemben,fiatal legyen,laza,jó fej,ne kelljen vele feszengeni,lehessen vele poénkodni(akár szülés közben is-és ez így is volt :wink: )jó kapcsolat legyen a szülésznő és a férjem közt is,higyjen a homeopátiában.Nekem ezek voltak a legfontosabbak.Ezeket mind elmondtam a Kiosfalvinak is,így ajánlotta a Zsuzsit8meg valszeg azért is mert épp a Zsuzsi rá is ért)

Andi!

Miért jó és sztem kell a fogadott szülésznő???
Szőlő már jól leírta de én is leírom az én verzióm :wink:

-ott a szülésnél a szülésznő sokkal többet van az emberrel mint a doki és nem mindegy hogy egy vadidegennel kell ott megismerkedni aki esetleg épp egyszerre 5 vajúdó kismamára ügyel
-végig ott tud lenni
-mindenben segít
-az ember a kialakult kapcsolat lévén mer is kérdezni,kérni bármit
-ha beindul a szülés őt lehet hívni,tanácsot kérni stb...és ott vár a kórházban
-szülés után is többször feljön,meglátogat és segít bármiben
-apróság ugyan,de megpróbál jó helyet szerezni(pl.olyan szobába ahol kevesen vannak,vagy nincs roma stb...)

CTG:nekem a Csilla csinálta az első 2-t a MÁV-ban,aztán nekem igenis a Zsuzsi(szülésznő)csinálta a többi 3-at a szülőszobán és nem kellett bejelentkezni sem csak vele egyeztettünk időpontot.

Figyu,én nagyon bátran ajánlom neketek a Zsuzsit.Nagyon közvetlen,kedves,jó fej,fiatal,abszolút nyitott bárminemű kérésre....nem akarok beleszólni de talán rugalmasabb is mint egy idősebb szülésznő minden tekintetben.Ti tudjátok hogy ti mit akartok,mik az elvárásaitok én csak tanácsot adhatok :wink: :wink: :wink:

Gabci,pl.neked sztem ő lenne a megfelelő!! :wink: Te is hiszel a homeoban és gátvédelmet szeretnél,szal a Zsuzsi mindkettőben profi.És ahogy megismertelek az írásaidból,szetm neked is bejönne ő mint nekem meg a Ritának.De tényleg nem szólok többet bele :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni! Nyugodtan szólj bele :D Örülök a véleményednek, meg mindenkiének, ezek segítenek a döntésben.
Akkor szerinted mondjam a Kisfalvinak, hogy én hallottam egy Zsuzsi nevű szülésznőről és őt szeretném???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Én ugyanezt tettem anno :wink: Mondtam neki ,hogy a Ritának milyen szimpi a Zsuzsi és hogy én is őt szeretném és a Kisfalvi mondta hogy OK!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Háááát nagyon úgy tűnik kihúzzuk a befektetésig.... :( Bár még van csütörtök reggelig pár napunk, de.... Semmi jele. Picit el vagyok kenődve tőle. Nem akarok a kórházban aszalódni egy hetet még pluszban.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Panni, akkor ezt fogom tenni :)

Szőlő, ne már, plusz egy hetet várnak a kórházban???? :shock: :shock: :shock:
Nagyon-nagyon drukkolok, hogy hamarabb kibújjon magától Mazsi (a kis makacs!!! :))

És légyszi Ti is drukkoljatok majd nekem, hogy erre ne kerüljön sor, annyira félek tőle, nem bírnám ki, ha 3 napnál tovább nem lehetnék együtt Lilivel :cry: Valahogy annyira biztos vagyok benne, hogy én is túl fogom hordani, de nem akaroooooooooooooooommmmm!!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika, nem tudom, ezt csak én mondtam.... Nem tudom hogy mikor indítják. Egyértelműen Kati se tudta megmondani, gondolom ez mindig egyénfüggő és a vizsgálat eredményeitől is függ. Nem tdom meddig hagyják max hordani. De jövő héten Kisfalvival is úgyis kell találkoznom, legjobb lenne a Klinikán ha már úgyis megyek minden nap, ő biztos meg tudja mondani.

Én egyébként abban voltam biztos hogy Mazsi előbb jön, szóval nyugi, ezek a megérzések nem mindig működnek! :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!
Kicsit régen voltam erre, és csak itt olvasgatok, szóval, senki ne sértődjön,és ne ítéljen de: ez a szülésznő sztori...nem tudom ,én azt gondolom, hogy ebben a spec pillanatban, amikor életet adunk, nem olyan emberek vesznek minket körül, akik nem értenek hozzá...nekem 26 hónapja se volt fogadott szülésznőm, és valahogy mégis kitette a szivét-lelkét értünk :lol: , mertem jkérdezni, és Ő mert tanácsot adni! Az a hangulat ami egy szülőszobán van, olyan bizalmas, hogy szégyen lenne, ha nem így működne, mert akkor bizony valóban nagy gáz van!
Volt egy kellemetlen élménybeszámoló, egy barátnőm részéről, amikor a fogadott szülésznője le se kakálta, hogy szül :? ...szóval, nem tudom, és azt gondolom, hogy olyan jó megadni a természetes menetét a dolognak, mert Én se születtem máshogy, mégis anyunak egy csoda volt...hol volt még akkor a fogadott szülészmő esete :)
Bocsánat minden mamitól, akit megbántottam, de ez a privát dolog, ami ki kellett, hogy jöjjön belőlem...valamint még az "elvárt" összeg!!!!! :shock:
Én azt hiszem ez vicc, mert a gyerekeink bizony 30 ezer minimum nélkül is megtalálják az utat a Világ felé, és az igazi segítség egy Nőnek aki életet ad, az az az Ember lesz, akivel ezt a csodát elkövették...Ja és az nem a szülésznő :)

Na ennnyi csajok!!
ANDIKÁM: Mi van Veled mami...Marci rendben? Mi ez a toxémiás mizéria? Ha van kedved hívni, kérlek hívj fel és beszéljünk!!!

Kép
tóth. kriszta
 
 


Kriszta, szerintem nem bántódott meg senki rajta, ezt mindenki másképp fogja fel, én úgy ahogy leírtam feljebb, te meg így. Ettől nem lesz egyikőnk sem jobb vagy rosszabb ember, egyszerűen másképp látjuka dolgokat. :wink:

ha már itt tartunk hogy "elvárt összeg" , szerintem az furább hogy néhány doki, akinek az ember otthagy egy rakat pénzt a magánrendelésén közli hogy nála 120 000 ft a szülés.... Van ismerősöm aki 5. hónapban ezért kellett hogy orvost váltson, mert ők ezt nem tudták kifizetni. Bevallom picit én is sokalltam a 30-at a szülésznőnek, de most nem érzem úgy hogy irreális lenne... Vagy csak nagyon elfogult vagyok Katival szemben. :roll: (Nekem már most is sokat segített.)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!
Látom a "fogadott szülésznő" téma megmozgatott mindenkit!
De így van ez jól! Nem vagyunk egyformák, nem egyforma a véleményünk!! De ez így nagyon rendben van :lol: :lol: :lol:

Sajnálom nagyon Szőlő, hogy még mindig nincs Mazsi!! :cry:
Borzasztó lehet így várakozni!
Tudom, hogy a kiírt dátum csak sacc, nade valamihez tartania kell magának a kismamának!! És akkor hosszú várakozás után eljön a KIIRT nap, és még mindig semmi ...........:shock: :shock: :shock:
Akkor most mi lesz :?

Valamiért egyébként nekem is az az érzésem, hogy meg fogom én is ugyanezt élni, mint te, Szőlő!!
De fel a fejjel :) Kitartás :D :D

Köszi, Kriszta! Már túl vagyok a pánikon!!! Kedd óta sokkal alacsonyabb a vérnyomásom is!! Ez a hülye stresz :twisted:
Néha azt gondolom, kevesebbet kéne kérdezősködni, olvasni és gondolkodni :?
Egyébként minden a legnagyobb rendben! :P Marcika ezerrel ficánkol! Hétfőn hívlak!!!

Kép
p.andi
 
 


Kriszta! Néha kicsit én is elbizonytalanodom szülésznő kérdésben, mivel én is fogadott szülésznő nélkül, az ügyeletes szülésznővel szültem meg Lilit, és minden rendben volt. De akkor még nem ilyen helyzetben volt az eü, nem volt tumultus, rajtam kívül senki sem szült akkor, ami most szinte esélytelen. Igaz, nem vagyok az a típus, akit babusgatni kell, ha fájdalmam van, arra meg egyébként is ott lesz a párom, de bármi lehet, és ha valami probléma adódna, akkor megnyugtató, hogy tud rám figyelni és csak velem foglalkozni, nem még másik 5 anyukával... Illetve nekem második szülésre nagyon fontos lenne, hogy gátvédelemmel szülhessek, erre pedig nem hiszem, hogy fogadott szülésznő nélkül lenne lehetőségem.
Ez az én véleményem. De természetesen nem bántódtam meg a tiéden sem, sőt meg tudlak érteni... :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Kriszta!

Senki nem sértődik meg a másik véleményén...DE mi/én se írtunk negatív kritikát arról aki nem fogad szülésznőt,akkor sztem úgy fair hogy arról se írjon senki negatív kritikát aki fogad és egyátalán a tényről hogy fogadott szülésznő.Én megértelek ha te nem fogadsz és én is írhatnék neked arról hogy igenis miért jó,mert sajna saját tapasztalatomból is meríthetnék hogy milyen fogadott szülésznő nélkül,elhagyatva,lesz@rva,bunkón viselkedő ügyeletes szülésznővel.Egy csomó indokot tudnék hozni hogy miért jó.....és egy csomó negatívumot hogy miért nem jó ha nincs.Nincs harag csak tartsuk tiszteletbe a másik döntését,ha nem is egyezik a vélemény,nem feltéttlen kell negatívumokat írni róla...
Sajna pedig amit arról írtál hogy az ügyeletese szülésznőnek is kedvesnek ..stb..kéne lenni...az szinte már csak illúzió :( én örülnék a legjobban ha ez nem így lenne.

Szőlő!

És így utólag sztem se sok a 30.000ft a szülésznőnek,legalábbis nálunk a miénk nagyon megérdemelte.Nem csak hogy a szülésnél maximumot nyújtott,de előtte már hetekkel bármikor hívhattam és segített,szmélyesen is és telefonon is.Sőt,ő is hívott nem egyszer hogy érdeklődjön.

Nagyon drukk hogy hamarosan kibújonn a várva várt babátok!!!

Gabci!

Ne szugeráld be magadnak hogy túl fogod hordani mert akkor tényleg az lesz!!Tudod ,minden az agyban dől el :wink:
Inkább arra gondolj hogy időben jön a pici :wink:


Amúgy erről a befektetésről nekem nem is beszélt a dokink....amikor én kérdeztem annyit mondott, hogy akár 2 hetet is várunk az indítással,de nem feltétlen kell befeküdni csak naponta menni CTG-re.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Nem negatív kritikának szántam, bocsánat, ha úgy tűnt, csak az én nézőpontomat tolmácsoltam, nem utalva arra, hogy aki fogad az nem tudja mit tesz!!!!!!!!!!!!!!!!:) Ez fontos, mert nem írtam ilyet :)
Bocsánat, ha félreérthető voltam, nem szándékosan, de szerettem volna ezt leírni! Nálunk LIza 2 héttel korábban jött, és bízom benne, hogy a fiunk is így jár majd el....ezek az utolsó napok , és hetek a legrosszabbak...sajnos nagyon nehezen megy a várakozás, mert már jó lenne, ha kint lenne, ismerném, látnám, és tudnám, hogy minden rendben van Vele! Szóval...nehéz várni, és biztos nagyon nehezemre esne nekem is, ha nem jönne a kiírt időre, de...sebaj..csak minden ok legyen :lol:
Nagyon jó befelé figyelni, de azért ugye valljuk be annak is van egy határa! :lol: :lol: :lol:

Kép
tóth. kriszta
 
 


Kép Már a 33. héten..mi lesz még!!

Ezek vagyunk mi mostanában :lol: :P :?:

Kép
tóth. kriszta
 
 


Kriszta! Szép nagy pocid van! :)
Lizáról nem raksz fel képet?

Nekem is kéne csinálni pocifotót, már rég készült és ki tudja meddig lesz meg... :)

Lányok! Akik már szültetek a klinikán... kell vinni a babának kisplédet, amivel be lehet takargatni, vagy adnak? és apának miben kell lenni a szülésnél? adnak zöld ruhát neki, vagy... ??? asszem ezt már kérdeztem, de nem emlékszem a válaszra... :oops:

Ritával vajon mi lehet??? Nagyon eltűnt.... REmélem csak Marci foglalja le ennyire....

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


panny írta:
Gabci!

Ne szugeráld be magadnak hogy túl fogod hordani mert akkor tényleg az lesz!!Tudod ,minden az agyban dől el :wink:
Inkább arra gondolj hogy időben jön a pici :wink:


Amúgy erről a befektetésről nekem nem is beszélt a dokink....amikor én kérdeztem annyit mondott, hogy akár 2 hetet is várunk az indítással,de nem feltétlen kell befeküdni csak naponta menni CTG-re.

Panni


Na jó, megpróbálom!!! :D Egyébként ma rájöttem, hogy már most minden este úgy fekszem le, hogy reménykedek, talán ma éjszaka elindul valami.... pedig még kicsit várhatnánk... de ha ki akarna jönni sem bánnám már...

Ez a napi ctg-zés sem leányálom, pláne, hogy jó messze lakunk, de még mindig inkább, mint egy hetet bent feküdni.
De ahogy Szőlő írja, úgy néz ki megváltozott a rendszer... hétfőn rákérdezek Kisfalvinál.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Csajok! Ezt találtam most a neten:

Szülésindító "koktél"

És akkor jöjjön az a keverék, amely segíthet abban az esetben, ha az édesanya túlhordja a babáját és szeretné elkerülni a kórházi szülésindítást.

* 1 adag Caulophyllum thalictroides D4,
* 10 csepp Cimicifuga D2,
* 1 adag Pulsatilla D30.


Ezeket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.
A koktél összetevőiről a gyógyszerész a következőket mondta:

- a Caulophyllum-ot természetes oxitocinnak is nevezik, homeopata orvosok már a 9. hónaptól javasolják, mert fellazítja a méh izomzatát. Szülés alatt segíti a méhszáj tágulását,

- a Cimicifuga fájásgyengeségre jó, tehát segíthet beindítani a szülést,

- a Pulsatilla szintén a méhre hat, a rendszertelen fájásgyengeséget rendszeressé teszi.

Panni, mi a véleményed?

Asszem be fogom szerezni az összetevőket, hátha nem lesz rá szükség... :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


gabcika, apának egy papucs kell (vagy gondolom tiszta talpú cipő is jó ha azt akarja), zöld köpenyt adnak neki ott. Meg valami kéynelmes ruci, ne farmerban feszengje végig a ki tudja hány órát :roll:

A kisplédről egyelőre nem tudok nyilatkozni, de a tegnapi CTG-t mivel szülőszobán csinálták,láttam, oda be volt készítve egy olyan kis kocsi amibe a babát teszik, ás volt benne pléd, szóval szerintem adnak.

Kép Kép
szõlõ
 
 


köszi Szőlő!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika, napi CTG csak a betöltött 40. hét után van, azért te még attól messze vagy nyugi :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


na jó, belátom kezdek türelmetlenné válni, pedig még okom sincs rá... :oops: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Bizony nincs még, nyugi :wink: Nme hiszem hogy túl fogod hordani, bár magamnál is ezt hittem igazából... :roll:

Mondjuk bevallom ezt a hétvégét nem bánom hogy nem jött, mert Kisfalvi nem volt itthon (de mondta hogy ha kell akkor hazajön), de azért ma már kijöhetne a Mazsigyerek, így anyák napja alkalmából :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Anyukák! Mindenkinek boldog anyák napját!!! :D

Szőlő Neked meg egy anyák napi babát kívánok!!!! :D :wink:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Jó reggelt!!
Húú, de korán kelők vagytok! Szőlő, te nem is alszol már (5:43-as hozzószólás :shock: )?

Minden Anyának sok boldog Anyáknapját kívánok!!

Furi, hogy jövőre már nekem is mást is fog jelenteni ez az "ünnep"!

:lol: :P :lol:

Kép
p.andi
 
 


Hehe, férjem korán ment dolgozni, meg én is 7-re mentem CTG-re. Meg a fájások amúgyse hagytak aludni.... :?

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok anyuk...nagyon boldog anyáknapjátnektek :lol: egy kicsit késve, de akkor is!!!
Most beszéltem Kisfalvi dokival, és azt mondta, hogy: semmi más nem kell a gyerekeinknek, mint pelus, mert minden mást adnak. ennyi...szóval én készítek dolgokat, de remélem nem kell a fél gyerekszobát bevinni :lol: Kép Ő Liza a nagylányom! Gabcikának :)

Kép
tóth. kriszta
 
 


Kriszta nekem a szülésznő a popsitörlőt is mondta még, de ezeken kívül mést tényleg nem. :)

Nagyon szép a kislányod! :)

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, valóban elég elfoglalt voltam az elmúlt napokban. Először is a múlt szombaton (26-án) volt a sógornőm esüvője, amire már előtte is kellett készülni, meg persze az a hétvége teljesen eltelt. Nagyon jó v olt, Marci is egész jól bírt a körülményekhez képest, mi meg jót buliztunk Apával! :-) Csak utána a vasárnap volt egy kicsit húzós 2 óra alvás után! :-)

Aztán a z elmúlt 45 nap meg itthobn volt Apa, nem dolgozott, így egy csomót programot csináltunk együtt. Pénteken 11-től 5-ig a MArgitszigeten voltunk, Marci szinte végig aludt a babkocsiban a jó levegőn. TEgnap meg a nagymamákat jártuk végig és megköszöntöttük őket anyák napja alkalmából. Ja és reggel engem is megköszöntött Marci, kaptam egy szép virágot! :-) Nagyon aranyos volt én meg persze jót pityeregtem az első anyák napi köszöntésemen. :-)

Marci egyébként szépen növöget, holnap megyünk oltásra majd kiderül hogy mist pontosan mekkora. Csomót vigyorog, meg gagyorászik, nagyon édes! :-)

Most viszont felébredt és nemsokára kajálnia kell, úgyhogy befejezem, A héten valószínűleg már sűrűbben tudok jönni!

Rita

mpuma
 
 


Hali csajok :wink:

Kicsit én is eltűntem,de nekünk is sok program volt...Majálisoztunk,lóverseny,nagymamák látogatása...stb..szal nálunk mindig zajlik az élet a lurkókkal :wink:

Kriszta!

OK :wink: nincs harag és szép a kislányod!Hát valszeg ilyenem nekem már nem lesz... :? majd lesznek menyeim :shock: Remélem nem leszek tipikus fiús anya(mint az anyósom :wink: )

Gabcika!

Igaz, hogy van abban a kiskocsiban takaró a babáknak,de némelyik elég viseltes,meg amúgy is jól jött a hazai pléd amikor oldalra fektettem mert mondjuk nem büfizett,szal jó volt vele kitámasztani.Sztem nem sok helyet foglal,vigyél be magaddal.

A homeos koktélt még nem hallottam...ártani tuti nem árt úgyhogy én a helyedben kipróbálnám de csak szigorúan a kiírt dátum után.Egyébként homeos indításra azt is hallottam, hogy a Caullophyllumot(amit már most is szedsz)szal abból naponta többször 4x-5x is bevenni.

Rita!

Mi is folyton jövünjk-megyünk :wink: Olika is általában végigalussza a programokat.Nagyon kis alkalmazkodó...a lényeg hogy cici legyen :wink: Én is kivi vagyok már a súlyára,mi se mérjük itthon.De látom ,hogy erőteljes hurkásodásba kezdett :lol: :lol: :lol:

Szőlő!

Na mizu??Nem akarsz szülni???? :lol:

Ma 6 hetes a babucink!!Nekem is kell mennem a dokinkhoz..asszem szerdán el is megyek.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


panny írta:Szőlő!

Na mizu??Nem akarsz szülni???? :lol:



:lol: :lol: Nemnem, én úgy döntöttem hogy megdöntöm a várandósság világrekordját, úgyhogy erre gyúrok...

Legkésőbb szerda este el fogok tűnni innen, aztán már úgy térek vissza hogy Mazsi kint lesz. :wink: De hogy mikor, az kérdéses.... :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kriszta! Köszi a képet, nagyon helyes a kiscsajod!!! :D

Rita! Jó, hogy jöttél! Örülök, hogy minden rendben nálatok!

Panni, köszi a homeos infot, ki fogom próbálni vagy ezt-vagy azt, de természetesen csak túlhordás esetén! Jesszusom, már 6 hetes Olivér... :shock: Hogy repül az idő.

MA voltam dokinál. Pont telefonáltak neki, hogy szülése van.. már kezdtem örülni, hogy Szőlő!!!!! de nem... :( valami Mariann... :evil:
Viszont még jó, hogy nem későbbre mentem, mert akkor lemondott volna, és pipa lettem volna, hogy feleslegesen utaztam be.... Persze, ha Szőlő szült volna, megbocsátottam volna neki!!! :lol:

Szóval, méhszáj zárt, ma még nem szülök, minden méret okés,levette a streptot.
Szülésznő kérdésére mondtam, hogy a Zsuzsit szeretném, csak vigyorgott és mondta ok. Holnap beszél vele és délután hívom, hogy mit sikerült intézni. A héten már kéne mennem ctg-re.

ANdi, voltál már ctg-n? Margittal találkoztál?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja és újabb képek jöhetnek a babókról!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni! még egy kérdés...

Ha többféle homeos bogyeszt szedek, egyszerre be lehet venni őket(úgy értem közvetlen egymás után)? vagy külön időpontokba???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika, kérdezted tőle hogy "Doktor úr, a Szőlő szül?" :lol: :lol: Sajna nem én voltam... Én csak CTG-n meg flow-n voltam ma meg megyek holnap is meg azután is. Vele scak csütörtökön délelőtt találkozom ha nem szülünk előbb.

Kép Kép
szõlõ
 
 


Szőlő!

Ha nem indul meg, én megpróbálnám a helyedben (így, hogy vannak azért fájásaid) a C30-as Caulophyllumot. Rosszat nem tesz, az tuti, de ha jönni akar, akkor segít neki. (Többszörös tapasztalat! Vagy ha megindult, de nem tágulsz eléggé, akkor vajúdás közben félóránként.)

Judit

Kép
Kép
dezsojudit
 
 


Judit, köszi, az a helyzet hogy az erős fájásaim/görcseim mint kiderült, a málnalevél teától voltak.... Íg hogy nem iszom, csak keményedek.

Kép Kép
szõlõ
 
 


szőlő írta:Gabcika, kérdezted tőle hogy "Doktor úr, a Szőlő szül?" :lol: :lol: Sajna nem én voltam... Én csak CTG-n meg flow-n voltam ma meg megyek holnap is meg azután is. Vele scak csütörtökön délelőtt találkozom ha nem szülünk előbb.



:lol: :lol: :lol:

Nem, csak mondta Csillának, hogy a nemtommilyen Mariann 3ujjnyi méhszájjal a szülőszobán van.... na, tudom, hogy Te nem Mariann vagy... :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


:lol: Nemnem, én tényleg nem :wink:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki előbukkant legalább egy beköszönésre :lol:
Tök jó, hogy Pannyéknál és Ritáéknál minden rendben. Hogy szalad az idő, már ennyi idősek a fiucskák.... :shock:

Gabcika, holnap megyek CTGre és a szülésznőhöz. Utánna jövök és megosztom veletek az élményeket!!!

Szőlő, "Legkésőbb szerda este el fogok tűnni innen" ez azt jelenti, hogy megbeszélted a dokival, hogy csütörtökön befektet :?: Ha így van, az elég gáz :cry: Bár, gondolom neked már "majdnem" mindegy, csak meglegyen Mazsi! Bár addig még sok minden történhet............. :wink:

Gabcika, mi meg beérünk a finisbe!!!! Te fel vagy készülve a szülésre és mindarra ami utánna változni fog? :roll: :roll: :roll:

Kép
p.andi
 
 


p.andi írta:Gabcika, mi meg beérünk a finisbe!!!! Te fel vagy készülve a szülésre és mindarra ami utánna változni fog? :roll: :roll: :roll:


Hááát... a szülésre igen...asszem... már nagyon várom!
De hogy utána mi lesz... arra nem tudok felkészülni, fogalmam sincsen hogy lesz 2 gyerekkel... :roll: :D De már nagyon várom, hogy együtt magamhoz ölelhessem őket! :)

szerintem nekünk második-harmadik gyerkőcöt váró anyukáknak sem könnyebb, mint az elsőt váróknak, hiába van tapasztalat...

És Te, hogy érzed? Felkészültél?
Én egyébként mindig azt mondtam, hogy erre nem lehet felkészülni, mert fogalmunk sincs, hogy milyen lesz, ez egy abszolút új helyzet...nem tudhatjuk előre mire számítsunk... csak bele lehet rázódni.. :D

Kíváncsi vagyok, mi lesz ma ctg-n és milyen lesz a benyomásod Margitról!!!! Írj, ha hazaértél!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi, igen, ezt már megbeszéltük, betöltött 41. héten be kell feküdni. Hogy mikor történik majd bármi is azt nem tudom, erről még nem beszéltünk. Gondolom még ő is reménykedik abban hogy nem kell neindításról beszélni, én mindenképpen... :roll:

Kép Kép
szõlõ
 
 


Sziasztok Anyukák, ki így, ki úgy! :lol:
Köszönöm LIza nevében is az elismeréseket, örülök, hogy másnak is tetszik 1 kicsit! :)
Nem irigyellek Titeket csajok így a lassan 41-ik héten... én se akarnék kijönni onnan, ahol jól érzem magam, na de azért már siethetnének ezek a gyerekek egy kicsit!
Remélem mindenki jól van? Andi, tegnap el voltam havazva, anyóséknál voltunk, meg Liza...szóval hnap hívlak, mert ma meg próbálom magam utolérni itthon!!! :lol:

Kép
tóth. kriszta
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: