Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Igen, megvagyok még én is!Kép

Én tavaly júliusban fürödtema velencei tóban, nekem azt mondta a dokim hogy lehetKép Pedig akkor 6 hónapos terhes voltamKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Krisztocs,

Igenis, értettem Kép)) Majd rád csörgök... de általában este fél hét - hét körül megyünk haza aputól, nem baj?

Manó,
Nekem is annyit mondott védőnéni, hogy ha nem vagyok hajlamos a fertőzésekre/felfázásra, akkor nincs gond. Egyelőre nem tapasztaltam...

Hanzika
27+2

Kép
hanzika
 
 


Kriszta (és akit érdekel), Kép

Ádám tett fel egy-két képet rólam (pocakomról) a Hanzika album alá.

Kép
hanzika
 
 

 
 

Manó!

Regivel még én is simán fürcsiztem, sőt júniusban is fürödtem még benne, csak jobb félni, mint megijedni alapon inkább nem mentem be a javaslatára. Csak van benne valami, ha többen is mentek ugyanazzal a nyavalyával a héten. Kép

Hanzi,
Dehogy baj, Regi úgyis kb fél nyolckor fürdik, csak még egy nap nem lesz jó nekem a héten, de azt még nem tudom melyik, mert jön egy barátnőm. De még ez se 100%, úgyhogy csörizz feltétlenül!!!
Amúgy én már rég meglestem a képeidet Kép Teljesen meglepődtem, mert én utoljára az esküvőn láttalak, és ahhoz képest, sokat nőtt! Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Mi ismét a múlt keddhez képest 4 hétre megyünk doki bácsihoz, ha addig nem lesz semmi nyűgöm. De miért lenne?Kép A fürdéssel kapcsolatban akkor talán jól döntöttem. Sajna a Tiszába is csak térdig megyek majd, viszont kapok egy rendes, kényelmes napozószéket, azt majd jól leteszem az árnyékba és olvasgatok, meg pecázokKép Sajnos a horgászszékünk megadta magát, azért van szükség erre a beruházára. Meg akartam nézni a képeiteket, de csak néhányat tudtam, mert olyan furán csak a fél képet töltötte fel jó néhány esetbenKép

Hanzika! Szerintem most már kicsit vegyél vissza a tempóból, nehogy gáz legyen! Apukádnak továbbra is jobbulást, meg persze a cicának is. Hogyan vettétek észre, hogy beteg? Ja, és riporter Ádámnak egy kalappalKép Megnéztem a képeidet, tényleg nőtt a pocid, de hát ez is a dolgaKép

Marycus! Karácsonyi baba, de szép ajándékKép Az én párom szülinapra kapjaKép Számolj ám be majd, ha elmentél a doktorunkhozKép

A cukros terheléseshez annyit, hogy szerintem mindenképpen vigyetek magatokkal egy szendvicset, hogy ha vége, azonnal megehessétek. Nekem is csak utána lett bajom, amikor már egy halom időt ültünk a dugóban és nem volt nálam kaja, mert nem gondoltam rá. Hanzika, én nem mehettem sehová, 1 órát bent a laborban kellett ülni (és csapolták sorra a népeket az orrom előtt), 1 órát pedig a folyosón várakoztam. Biztos volt már aki rosszul lett...

Ja, és egész nap dolgozom, és már kényelmetlen az asztalnál ülniKép Odaér a pocim az asztalhoz, ha meg hátrébb megyek, messze van a monitor. Sehogy se jó. A 3 lapom teljesen összecsúszott...1 hónapig lógathattam a lábam, most meg mindennek el kell készülnie pikk-pakkKép

szirom
32+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Tegnap ügyfélnél voltam, ahonnan kicsit ciki lett volna internetezni, bár azért amit írtatok azt elolvastam egy ráérős néhány percemben.

Igen, karácsonyi baba lesz, ha minden igaz, ez szép ajándék, bár most még kicsit furcsa, hogy lehet, hogy a karácsonyt kórházban töltöm. Én még nem voltam kórházban...

A hugom már mondta, hogy halasszuk januárra a karácsonyt, akkor a fenyőfa is olcsóbb...

Szirom: A dokit még nem döntöttük el, de ha megyek feltétlenül szólni fogok.
Én is sokat ülök, mert alapvetően ülőmunkát végzek. Ha ügyfélnél vagyok akkor fordul elő, hogy állnom, szaladgálnom kell, viszont akkor egész nap, szóval egyik sem ideális. Ami nálam nagyobb probléma, hogy meddig vezethetek, illetve tudok vezetni autót, mert a munkámból kifolyólag sokszor kell használnom kocsit. Szerencsére mostanában csak egy hosszabb út van betervezve Hódmezővásárhelyig, de azt már bejelentettem, hogy egyedül nem vállalom, hogy odáig és vissza levezetek és ott oktatást tartok, meg támogatást nyújtok. Hajnalban megyek és késő este jövök. Ez még baba nélkül is fárasztó, nemhogy ebben az állapotban. Még a megoldás nemigen körvonalazódott, de ha más nem lesz, akkor férji segítséget veszek igénybe és megpróbálom behajtani a plussz költségeinket (végülis párom szabit venne ki ezért) a cégen, ami szerintem igen macerás dolog.


Hanzika: A meddig dolgozom kérdés esetében erősen csak tervről beszélhetek, mivel még nincs ebben gyakorlatom (első baba), azt gondolom a jövő dönti el mikor is hagyom abba a munkát. Már annyi mindent hallottam, volt aki a munkahelyéről ment szülni és volt aki már jóval korábban nem tudta vállalni a munkát. Én most még nem tudom elképzelni, hogy egyedül mit kezdenék otthon a nagy pocakommal. Bár biztosan lehet mit csinálni, csak talán még nem jutottam el olyan időig, amikor már körvonalazódik bennem, mi mindent kell elrendeznem a szülésig. Mi a párommal megbeszéltük, hogy nem vásárolunk a babának semmit, csak az utolsó pillanatban és akkor sem túl sok mindent, inkább, majd fokozatosan, ha már megszületett akkor tudjuk mire van szükség. Ez itt Pesten nem olyan nagy gond, hisz majdnem minden nyitva van még hétvégén is. De lehet, hogy most még ezt is rosszul gondolom, vagy megváltozik a véleményem. Bár azért kiságya és néhány ruhácskája azért lesz és az alapvető ellátáshoz szükséges dolgokat megveszzük. Azért írjatok ezzel kapcsolatban tapasztalatokról, mert szívesen veszem.
A cicáddal remélem minden rendben lesz.

Tegnap voltam védőnéninél, kicsit emelkedett a vérnyomásom, de azt mondta egy emelkedés még nem gond, de figyelni kell. Eddig két kilót híztam, most járok a 21. héten. Azt mondta, hogy ez így jó. Ti mennyit híztatok?

Üdv. mindenkinek!
Marycus
marycus
 
 


Marycus,
Tapasztalatból mondom, hogy dögunalom otthon lenni pocakosan egyedül (egy darabig van mit csinálni azért), de azért ne dolgozz végig semmiképp! Ne az motiváljon, hogy unatkozol otthon esetleg, hanem, hogy muszáj pihenned! Én a hetedik hónapig dolgoztam, és akkor már ideje volt lelépni, mert ahogy Szirom is írja, már nem volt kényelmes a gép előtt ülni. Nem fértem el a hasamtól Kép

Így utólag azt mondom, hogy azt is jól látod, hogy csak alapvető dolgokat vegyetek, mert velünk elszaladt a ló az első babánál, és tényleg felesleges holmik is voltak. Leginkább ugye ruhák. Kb két hét-egy hónapig lesz jó egy méret rá az elején, úgyhogy tök felesleges a nagy ruhatár. Na, mi aztán bevásároltunk anno Kép

A vérnyomásra tényleg figyeljél, tudod esetleg otthon mérni?
Én Regivel összesen 10 kg-t híztam, most legutóbb két hete voltam mérve, akkor tartottam 2 kg-nál. Tényleg teljesen tökéletes amennyit híztál! Kép

Még nem is biztos, hogy karikor bent leszel! Lehet, hogy előbb vagy később fog jönni a babó Kép Elhiszem, hogy nem dob fel a dolog, én valószínűleg mikuláskor leszek bent, és már attól is rosszul vagyok Kép

Mese,
MÁR MEGHALUNK A KIVÁNCSISÁGTÓL!!! Gyere már mesélni, és kérünk képeket is!!!

Képzeljétek, nekiálltam vasalni, de fél óra után abbahagytam, olyan szarul lettem Kép Keményedett a pocim ezerrel, és alig álltam a lábamon, szédültem, már ott tartottam, hogy hívom apát, mert mi lesz Regivel, ha dobok itt egy hátast? Kép Kép
De azóta már helyrejöttem...csak kicsit elkeseredtem, hogy ha már most nem bírom, mi lesz itt később??? Regivel negyed ennyit nem szenvedtem Kép

Szirom,
csak a második vérvétel után lehet enni? mármint a cukros víz ivása után nem? Még jó, hogy van büfé az sztk-ban Kép


Kriszta
24+3

Kriszta
krisztocs
 
 


Marycus!

Én október 12-re voltam kiírva és szeptember 1-től nem dolgoztam. de az utolsó 2 hét a munkahelyemne már nagyon rossz volt. Dagad a lábam ha 5 perciga gép előtt ültem, pedig én is irodai munkát végeztem. a hasam engem még nem is zavart volna. A másik hogy egyáltalán nem tudtam már koncentrálni. csak sétálgattam, mindenkinek meséltem hogy mi van a babával, szóval nem volt már túl kellemes a helyzetKép))
Én a szeptemberta zzal töltöttem, hogy vásárolgattam a a babának. na nem a nagy dolgokat, azok már megvoltak, hanem órát, képet, lámpát, szóval kiegészítőket a szobájába. plusz jártam a védőnőhöz, orvoshoz, ctg-re, egy percig sem unatkoztam. Én is azt javasolom hogy az utolsó 1,5-2 hónapot érdemes otthon eltölteni. Én akkor már éjjel elég szarul aludtam, így jó volt legalább nappal pihengetni amikor csak kedvem támadt.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát ami engem illet, én a lusták közé tartozom, ha lehet így fogalmazni, de én már áprilistól nem dolgozom. Igaz, nekem vagy reggel 6-ra kellett mennem, és akkor 4-kor keltem, vagy éjfélig tartott a munkaidőm. És ilyen extrém időpontokban 55 km-t kellett vezetnem, úgyhogy engem simán kiírtak. Én egy percig sem unatkoztam itthon, mindig van mit csinálnom. Néha meg a semmitevés is jól esik. Mondjuk engem amióta megtudtam, hogy babánk lesz, annyira nem érdekelt a munkám, hogy el sem tudom mondani. Az is igaz, hogy már éppen kezdett idegesíteni a munkahelyem. Nagyjából úgy tudom lefesteni, hogy a média világa tele stresszel, hajtással és mindez ötvözve egy multi cég ökörségeivel. Brrr... No jó, az is tény, hogy az utóbbi 12 évet végighajtottam rendesen, néha 2-3 helyre dolgoztam egyszerre, volt több műszak, éjszakáztam, szóval ami kell. Megérdemlem a pihit, és Vízipók is, hogy ne talpig stresszben ücsörögjön a pocimban.

Ma voltunk 3D-n, és meg is nyugodtam, de kicsit el is vagyok keseredve. Annak nagyon örülök, hogy minden rendben van Vízipókkal, csuda egészséges és már 4 dkg híján 2 kgKép Viszont most a változatosság kedvéért farfekvéses, és annyira összehúzta magát, hogy még az orrocskáját sem láttukKép Nem is kellett fizetnünk a 3D-ért, csak a szűrésért, és felajánlották, hogy menjünk vissza a jövő héten újra. Pedig már úgy szerettem volna látni őt!Kép

Kriszta! Persze, hogy csak a 2. vérvétel után lehet enni, az a lényegeKép Azt nézik,hogyan hat rád a cukros vizecskeKép Azért kellemetlen, mert hirtelen felnyomják a cukorszintet, aztán később hirtelen is esik le. No, olyankor jó enni... A vasalást különben én tök jól bíromKép

Marycus! Hízásban 8 kg-nál tartok, de én szerintem attól is hízok, ha ránézek a kajára. Viszont előtte rámjött egy halom plusz súlyKép No, azt lesz nehéz leadni...

szirom
32+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Hát nem mondom, hogy ma is egyszerű napom volt - úgy látszik, minél közelebb kerülök ahhoz, hogy már ne dolgozzak, annál több mindent sóznak rám. Most kitalálták, hogy egy külsős raktárunkhoz találjak ki útmutatót (termékek be- és kivétele, leltárprogram stb). Két héttel (na jó, max néggyel) a zárásom előtt... Meg aztán egy adatfeldolgozó rendszert is lecserélünk izzig-vérig számítógépesre és persze az meg hozzám tartozik. Erre mondja a művelt francia: c'est la vie! Kép

Kirsztocs,
Holnap vagy holnapután jó? Bár aput pénteken kiengedik, de attól még arra járhatok KépKépKép Bár ma is gondolkodtam rajta, de aztán háromnegyed hatkor tudtam csak bentről eljönni Kép
A másik meg, nem kell az egész házat kivasalni! Emlékszel, én is pont erről panaszkodtam, mikor a tapétázás volt nálunk.. nekiálltam, de úgy keményedett a hasam, meg nem bírtam. Így a jó fele még mindig bent csücsül a szekérnyben! Kép
A terheléses cukor meg nem is volt annyira vészes, mint gondoltam. Én is csak itthon lettem "rosszul", a Klinikán nem is ettem, csak egy almát és egy körtét. Ja és a citromléből ittam, mert az esett jól Kép A rosszullét abból állt, hogy hazaérve ebédeltem, és tök fáradt és nyomott lettem... Ja, és persze, hogy csak a második vérvétel után ehetsz és ihatsz is! Addig semmi!

Szirom,
Köszi a jókívánságokat Kép Ádám túljutott az előselejtezőn, 18-án megy megint Kép Remélem, hogy ott is túljut Kép
Cicón úgy vettük észre, hogy beteg, hogy mindig nyaldosta a farkát és kopott róla a szőr. Ha végighúztad a kezed, akkor olyan volt, mint a pikkelysömörös bőr... a többit tudod Kép
Hát nem irigyellek a cukorvizsgálat miatt! Minek kellett ott a laborban ülni??? Tőlem csak annyit kérdeztek, hogy nem hánytam-e ki (már elnézést).
Ja, és sajnálom, hogy a babó most nem mutatta premierben magát. Jövő héten mentek akkor megint?
És még egy ja: ha jól bírod, viszem hozzád a vasalnivalónkat :D

Marycus,
Nekem is az első babám, de én már most tudom - és érzem -, hogy nem bírám végigcsinálni 6 héttel a szülés előttig. Hasonló felállásban, mint te, bár nem kell autózni. Nekem sokan javasolták bent is, meg mások is (pl Krisztocs), hogy ha bírod, akkor sem érdemes 7-7,5-8 hónapnál tovább dolgozni. Már csak azért sem, mert akkor már a pocakod és a terhességgel járó dolgok (pl. lábdagadás, görcs, fáradtság az utolsó 3 hónapban) is akadályozhat. Én úgy gondolom, hogy nem a cég van értem, hanem én vagyok a cégért... És különben is törvényileg a szülés előtt 6 héttel már kötelező elengedni (elküldeni?) a kismamát szülési szabadságra. A vezetést meg egyedül később be ne vállald! Ne adj Isten, bármi történhet és akkor egyedül mit csinálsz?
Meg aztán akkor lesz pár heted beszerezni egy-két dolgot. És a végén nagyon sűrűn is kell orvoshoz, vizsgálatokra járni (a 28. héttől már elkezdődik, ha jól tudom. Lányok, akik már szültek?). Manó is ezt javasolta pl, és ő már tudja Kép
Én a 27. hét felénél tartok és két hete voltam védőnéninél, akkor 4 kg-nál tartottam.

Jövő héten megyek a 28. hetes UH-ra a Klinikára, aztán meg ma bejelentkeztem a Praxisba is 4D-re... augusztus 20-ára (!) kaptam időpontot! Kíváncsi leszek! Kép

Pusszancs
Hanzika
27+3

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Beugrottam sietve, mert még mindig van munkám. Ilyen szar - elnézést - cikkeket régen adtak le, pedig volt rá idejük bőven (pont a havilap borzalmas). Egy kissé fel is idegesítettem magam, mert mindenki csinál hibákat, de nekem ilyen összetákolt munkával nem lenne képem odaállni senki elé... No mindegy. Még van 2-3 órám, hogy befejezzem, mert le kell adnom, és azonnal indulunk is nyaralni. Csomagolni még semmit sem volt időm, pedig egy hétre megyünk...Kép Addig is legytek, jók, ha esetleg lesz még pár szabad percem, akkor bekukkantokKép

Hanzika! Asszem azért kellett bent ülni, mert voltak olyanok, akik rosszul lettek. Szóval elővigyázatosságból. 3D - igen, ha hazajöttünk, valószínűleg elmegyünk újra. Vízipók tegnap nagyon csöndben volt, most viszont akkorákat kalimpál,, hogy csak na ... remélem, most fordul vissza fejfejvésbeKép

Marycus! Még azt akartam neked írni, hogy azért szerintem ne hagyjatok mindent az utolsó pillanatra! Mi van, ha előbb jön a pici, vagy leesik egy méteres hó, vagy valamiért feküdnöd kell vagy akármi? Tapasztalatból azt mondhatom,hogy az én emberem elég jól bírja a bevásárlásokat úgy általában, de ha a babacuccokat egyedül kellett volna (vagy kellene) megvennie, hát belezavarodott volna szerintem. Vagy az lenne, hogy megvesz mindent egy helyen, nem méri föl a választékot és az árakat, csak essen túl rajta. Tényleg nyitva van szinte minden hétvégén is, csak óriási különbségek vannak az árakban és a kínálatban. Ja, és nekem néhány óra bevásárlás után dagad a lábam, és már úgy szeretnék leülni. Vagy esetleg bekeményedik a pocim. Szóval a 7. hónaptól már azért szerintem nincs kockázat - már ha babonás vagyKép

No, most már eldugulok, vissza a hajtásba, legeytek jók!

szirom
32+4

Ui: a teraszunkon az idén még nem ment 26 fok fölé a hőmérséklet, az átlag 24, de most 32 fok van. Minden elismerésem és együttérzésem azoké, akik panelban laknak...

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Pihenjél ám ott nekem a Tisza mellett Kép)))) És vigyázz az emberedre és Vizipókra Kép))

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Tegnap hajtós napot fogtam ki, és ráadásul az a nagy meleg is. Ti hogy bírtátok?

Szirom:
Kellemes pihenést és vigyázz magadra!

Most még nálunk is az üldögélő korszak van, de még nem gond, a doki azt mondta elég, ha a végén megfordul. Hát remélem nem lesz lusta hozzá.

Tegnap délután elmentem a dokihoz. Nagyon rendes volt. Mondta, hogy általában félidősen nem szokott átvenni pácienseket, de az én esetemben kivételt tesz. Úgyhogy mostantól hozzá fogok járni. Kicsit eltolódik ugyan a tervszerinti kontrollok hete ezért majd figyelni kell. Ez csak azért van így, mert két hete voltam a régi dokimnál, s hozzá ugye 4 hét múlva kellett volna menni. Most még csak két hét telt el, de nem mertem nagyon halogatni a dokiváltást, mert ki tudja... Így viszont a következő vizsgálat megint négy hét múlva esedékes. Nem tudom sikerült-e érthető lenni...

Szerettem volna tegnap megnézni a szülőotthonos terhestornát, de már késő volt mikor eljöttünk a dokitól, úgyhogy nem sikerült elmenni. Van valakinek tapasztalata terhestorna ügyileg? Esetleg a szülőotthonban tartottal kapcsolatban?
Eddig nagyon nem füllt a fogam ehhez a dologhoz, mert ebben a melegben mindent el tudok képzelni, csak azt nem hogy még plussz tornázzam is. Inkább esténként sétálgatunk másfél órát. Az nekem nagyon jót tesz. Mindig felfrissülök és jobban is érzem magam utána.

Végülis azért én sem szeretnék mindent az utolsó pillanatra hagyni, mert bármi történhet. Csak még nem tudom mikor érzem úgy, hogy most már vásárolgathatunk. Most még inkább várok...
Babonás csak néha vagyok, de Pocaklakóval kapcsolatban talán jobban.

Hanzika: Én sem kívánok sztahanovista lenni, de most még van munka és még energiám is akad. S ki tudja miért most nem bosszantanak fel olyan dolgok, amelyek korábban kihoztak a sodromból, úgyhogy nyugodtabban is dolgozom. A főnökeim viszon még nemigazán szokták meg a helyzetet. Úgy érzem nem számolnak azzal, hogy mondjuk én holnaptól nem dolgozom. Vannak olyan munkák, amelyekre csak úgy nem biztos, hogy be tud ugrani valaki, most nyáron meg még nehezebb, mert mindenki igyekszik szabira menni. Így aztán van olyan időszak, hogy szabiról kellene berángatni valakit, ha én nem tudnék bejönni. De ők tudják, mi a jó nekik...

Ezek szerint aug. 20. munkanap a Praxisban. Bár én is dolgozom 20-án. Az ügyfél nagyon kedves volt, mert mondta, hogy tőlük tök jól lehet látni a tüzijátékot, úgyhogy megengedik nekem, hogy az irodájukból nézzem. Mondtam, hogy azért 9 után már nem szeretnék náluk dolgozni, de azért köszi.

Na most már jó hosszúra nyújtottam, amiért bocs!

Mindenkinek jó hétvégét!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok fiatalok Kép

Mijezanagypangásitten???? Mindenki nyaral, vagy mi a szösz van?

Mi jól vagyunk - és nem nyaralunk Kép Egyre több a munka - úgy tűnik, hogy a vége felé indul be a nagyüzem, mint Sziromnál. Egyre inkább az látszik, hogy még szeptember közepéig munka van, aztán lehet vásárolgatni, meg egyebek...

18-án voltam dokibácsinál, minden a legnagyobb rendben Kép Előtte volt 28. hetes UH is, furi volt, mert Mocorgót már nem lehet egyben látni a képernyőn, csak részekben KépKép De ismét megerősítettek, hogy egészséges kisfiam lesz és egy szupi képet is kaptam, ahol jól látszik az arcocskája Kép

Ma meg 4D-s UH-n voltunk. Az is egy élmény volt! Győrfy doki várt minket jól megvizsgálta a babát, majd jöhetett a "mozizás". Persze kis szégyelős Mocorgóm csak a fél arcát mutatta, nem akaródzott jobban előbújni Kép Ja, és már befordult fejjel lefelé! Itt is kaptunk képeket, nagyon aranyosak, meg a videó is jó Kép A képet Ádám feltette a képekhez.

Marycus,
Én is sokáig úgy gondoltam, hogy pótolhatatlan vagyok, de most már látszik, hogy nem - és őszintén, nem is bánom. Most már egyre nehezebb bejárni, dolgozni, bent lenni. Hiányzik, hogy nem tudok lepihenni, ha úgy érzem pl. Úgyhogy már nagyon várom, hogy végre itthon lehessek és pihenhessek és felkészülhessek a nagy eseményre! Kép

Mára ennyi. Most már Ti jöttök - úgyhogy ragadjatok tollat, akarom mondani billentyűzetet és írjatok Kép

Hanzika
28+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

A Hanzika pocakosan c. albumban tekinthető meg Mcorgó... Jó szórakozást hozzá :-)

Hanzika férje

Kép
hanzika
 
 


Bocs, most módosítottam a címet: Hanzika és Mocorgó...

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk végreKép Azt hittem, ezer oldalt kell elolvasnom, erre mit kell látnom? Hogy alig fordultatok meg ittKép

Ez a nyaralás nekem már nem esett olyan marha jól, pedig ezt nem hittem volna. Alapvetően az volt a bajom, hogy nem találtam egy olyan széket vagy fotelt, amiben kényelmesen ülhettem volna. Aztán a 3. napon rábukkantam, és akkor a párom cipelte nekem a teraszra, meg a tűzrakóhelyre meg mindenhováKép Ja, azt nem írtam, hogy társasággal voltunk, 8-an. Horgászni is csak egyszer voltam lent, igaz, az én fogtam a legnagyobb halat így is - egy 15 centis balintKép Vissza kellett dobni. Nem nagyon van víz a Tiszában, át lehet sétálni Ukrajnába, de komolyan. Az egyik fiúnak muszáj is volt, mert átfújta az ukrán partra a szél az egyik gumicsónakot, no, mellkasig érő volt a legmélyebb víz! A Duna is pici, de ami nagyobb baj, hogy a kutunkban is lecsökkent a vízszint, olyannyira, hogy este amikor hazajöttünk, a szivattyú már nem tudott semmit felhozni, ergo nincs most vizünk! Most várom a helyi szakembert, hátha kitalál valamit. Még az is lehet, hogy kútfúrás lesz a vége! Csak legyen valami, mert víz nélkül borzasztó....

Lányok! Ti mikor raktátok össze a kórházi csomagotokat? Link vagyok, hogy nekem még nincs összekészítve, vagy ráérek még? Úgy gondoltam, hogy 3 táskát csinálok, egy rendes kórházi csomagot, az szerintem jó nagy lesz, egy kisebbet, ami hirtelen kellhet, ha menni kell, és egyet Vízipóknak, az itthon marad és majd az ember hozza be. Jó, így, vagy van más tapasztalatotok? Ha jó így, akkor a kicsibe ti mit tettetek vagy tesztek? Segítség!Kép

Hanzika! Megnéztem a 3D-t, aranybogár MocorgóKép Én örültem volna, ha Vízipók ennyire megmutatja magát! Végül úgy döntöttünk, hogy nem megyünk vissza. Ha ennyire nem akarta a gyerkőc, hogy kukkoljunk, akkor nem erőltetjük, úgyis találkozunk előbb-utóbb!Kép

Marycus! Tök jó, hogy rendeződött a doktor-helyzeted! A tornáról nem tudok semmit, csak annyit, hogy ki van írva a kórház előterében, hogy mikor lesz, meg hogy kit kell hívni. Nekem videokazattám van, de idegesít, és alig csináltam. Séta az nálam is bejön, csak mostanában egyáltalán nem vagyok olyan fitt, sőt, a múlt héten még meg is kellett állnom, mert bekeményedett a pocakom. Előkészítőre viszont megyünk szeptember 1-jén, jön még valaki?

Lemértem a pocim, 116 cm. Éreztem én, hogy baromira nagyot nőtt!

Tessék írni! Kriszta, merre vagy?

szirom
33+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jaaaaj csajok...itten vagyok....Kép Csak annyira nincs időm, hogy csak na Kép (mi lesz két gyerekkel?????)
Regike egy-két hete nagyon rosszul alszik éjjel, alig élek Kép Lehet, hogy kedvesen így készít fel ismét az éjszakázásra Kép
Persze rámjött a fészekrakó ösztön, és tegnap megállás nélkül nagytakarítottam, selejteztem stb. Meg is lett az eredménye, kemény poci Kép De nem bíííírok magammal Kép

Ma voltam vérvételen, ha nem lesz ezen magas a cukor, akkor hétfőn megyek a terhelésesre Kép Figyuzzatok, a glükózt meg lehet venni előző nap is? Úgy értem, hogy nem kell tök frissnek lennie, ugyi? Megkérdeztem ma, vihetek citronylevet Kép Viszont nem emlékszem olyasmire, hogy a két óra alatt fél óránként vennének vért....Ezt mondta a nőci....Szerintetek még nagyon álmos volt, vagy tényleg így van???

Hanzi, mingyá rohanok megnézni Mocorgót Kép Szóval elégedett voltál a Praxissal? Nemsokára nekünk is kéne már időpont valahova...Kép

Szirom,
Nekem csak egy csomim volt, azt is a 37. hét környékén szedtem össze Kép A baba cuccait meg összekészítettem, aztán csak táskába kellett tennie apucinak Kép Ja, és arról se feledkezz meg, hogy miben akarsz hazajönni Kép Mert a páromnak hiába mondtam bent a kórházban, hogy másnap mit hozzon, hozott ő mindent Kép

Képzeljétek, Regi olyan cuki, mindenkinek újságolja, hogy tesója kisfiú lesz, persze mindez így zajlik kb:
Hentesnél: csak úgy a nőcinek: "Kisfiú lesz" TB-nél: ügyintézőnek: "Kisfiú lesz", szegény "áldozatok" meg csak lesnek hirtelen, hogy miről beszél Kép Viszont tegnap rátette a pocimra a kezét, és teljesen odáig volt, rohant apjához, hogy: "Öcsi megrúgott" Kép Már most árulkodik Kép Kép

Na, vége az anekdotáknak, legyetek jók, és írjatok!!!!

Kriszta
25+4

Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi,
meglestem Mocorgót Kép Annyira cuki, ahogy cumizza az ujját Kép Szerintem nagyon jó képek lettek!!!

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Még mindig várom azt a nyomorult "mestert". Most már koszos vagyok, fürdeni szeretnék, meg egy hetes szennyest mosni, meg virágot öntözni, mert dögrováson vannak, a klotyó lehúzásáról nem is beszélve. De a páromnak nem nyávoghatok, mert így is úgy el van keseredve, lelkiismereti kérdést csinál az egészből... Ja, és nincs itthon kenyér meg tej, de nem merek elmenni, mer tuti pont akkor jönne a vizes.

Kriszta! Simán megveheted a glükózt bármikor, az egy fehér por (mondhatni gyümölcscukor) egy papírdobozkában, szerintem semmi baja nem lehet. Csak kétszer vesznek vért, ha megnézed a beutalót, rá is van írva, hogy 0, ill. 120 perces eredményt kér doki bácsi. Nekem kihangsúlyozta, hogy ne hagyjam magam félóránként szurkálni, még akkor sem, ha a laborban ezt szeretnék, mert neki ez a kettő eredmény kell.

A csomaginfót köszi! Tényleg, és miben jöttél haza a kórházból? Kismamagúnyában vagy feljön az emberre valami más is?Kép Nagyon hülyét kérdeztem?

Most kezdek kicsit parázni a szülés miatt, szerintetek ez normális? Ti mennyire voltatok betojva?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

Nem lehet egyszerű víz nélkül Kép Akkor döbben rá az ember, hogy mi lenne vele alapvető dolgok nélkül, mikor csőtörés van, áramszünet és még sorolhatnám Kép

Én egy olyan kertészfarmerban jöttem haza, ami tulképp nem kismamanaci kimondottan, de amíg pici volt a pocim azt hordtam. Az teljesen jó volt, bár hozzá teszem, viszonylag kis hassal tértem haza Kép Gondolom, ez alkati kérdés is, meg hát hogy mennyire nyúlnak meg a dolgok, na és, hogy mennyire gondoskodnak a poci leszorításáról szülés után.

Jó, hogy mondod, tényleg az van a papíron, hogy 0 és 120 perc, ezért is lepődtem meg. De, így hogy neked mondta doki bácsi, akkor én se hagyom magam Kép Amúgy tőled is akartak venni fél óránként?

A betojás természetes, én totál be voltam -elnézést- szarva, most már nincs ilyen érzésem (bár lehet, hogy rámjön majd), gondolom, mert sejtem mi vár rám. Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Lett vizünk!Kép Szaladok zuhanyozni is mindjárt, csak amíg szerelt ez az ember, itt múlattam az időt a gépnél, és gondoltam, most már megírom a jó hírtKép Mondjuk nem tuti, hogy teljesen megoldódott a probléma, mert állítólag még lejjebb megy még a vízszint, de most ok. KépKép

Kriszta! Tőlem nem is akartak félóránként vért venni, de a figyelmeztetést azért az eszembe véstem, és résen voltamKép Elég egyértelműen van megírva a beutaló. Nekem mással vacakolak, nem tudom, hogy emlékszel-e, de először nem is vették le a vért, mert előző nap vacsoráztam. Úgy kellett újra visszamennem... Doki bácsi szerint szórakoztak.

A kertészfarmer nem rossz ötlet, nekem is van, bár most már nem jó rám. De jó sokáig tudtam hordani. Azt hogy érted, hogy mennyire gondoskodnak a poci leszorításáról szülés után? Világíts meg, mert erről még semmit se tudokKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
ja és amiket feltétlenül tegyél be a kórházi motyódba:
- Garmastan kenőcs
- szoptatós melltartó (nálam egy volt, de szerintem jobb, ha kettő van)
- a melltartóba olyan vattakorong, ami tejcsit felszívja, ha csöpög (nem jut eszembe a neve :o)
- Tena Lady-ből az extra méretű (1 csomag)
- ja és van egy kamillával átitatott kendő, nem tudom a nevét, azt pont akkor tesztelték rajtunk, mikor bent voltam, tehát kaptuk, de nagyon jó volt, le lehetett vele törölni a cicit és még hűsített is Kép

Hát kb ennyi, persze még más is kell nyilván, csak ezekre lehet, hogy most még nem gondolsz Kép De bocsi, ha nagyon okoska akartam lenni Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Szirom,
Hú, télleg! Rémlik, hogy írtad a vacsit! És akkor meddig ne egyek előtte? Két napig??? Kép
Hogy fogom ezt kibírni...még este 10-kor is zabálok Kép Ezt a tortúrát!....

Szülés után általában vagy rátesznek valami "zsákot" a pocira, ami egyből nyomja le, vagy ilyen pocileszorítót raknak rá, amit körbetekernek a hasadon (gumis), és tök jó szorosra állítják. Olyasmi, mint egy fűző Kép Az rajtad van kb egy éjszaka (legalábbis rajtam addig volt), és tök jó lapos lett a hasim (na, azért kockás hasiról ne álmodj Kép Kép)

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Csak írjál le szépen minden tapasztalatot, ami eszedbe jutKép Sosem lehet elég okos az emberKép Lassan tényleg muszáj lesz összepakolni, bár még egy vásárlásunk hátravan, és annak jó része apróság. Na azt fogja az ember nehezen viselniKép

A vacsiról annyit, hogy ez mindenki szerint hülyeség, ilyet még ember nem hallott, még doki bácsi se. Egyébként nekem azt mondták, hogy este 6 után ne egyek, és jól be is tartottam, bár majd éhen pusztultam. Mi egyébként sem vacsorázunk korán, mert ha a párom dolgozik, akkor az este fél 8-as komppal jön haza. De eddig még egyetlen ismerősömtől sem kérdezték meg, hogy vacsizott-e, csak azt, hogy ugye éhgyomira jött....

Kockahasról meg nem álmodom, el sem tudom képzelni. Nem mostanában volt nekem olyanKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Jaaaaj, nem is írtam a legnagyobb "poént"....ugye a múltkori vérvételnél kötözködtek velem, hogy a lánykori nevem van a tb kártyán. Ezért is mentem el hétfőn megcsináltatni, hogy nehogy megint gond legyen belőle. Erre ma mi vár? Új rendszerük van, és a beutalón kívűl semmi nem kell nekik..............................Kép
És így is a beutalón a mostani nevem volt, de a rendszer a papírokat a lánykorira állította ki...szóval kész diliház.

Szirom,
Más most nem jut eszembe, illetve összeségében annyi, hogy én már nagyon várom, hogy mehessek, valahogy imádtam ott lenni (na persze azért elég volt a 8 nap), és jó volt, hogy mindenki (ismerősök, rokonok) kényeztetnek, és én vagyok a világ közepe Kép Na és persze a szerelem, boldogság, amit a lányom iránt éreztem, és amit most a fiam iránt fogok Kép

Na jó, befejeztem a nyáladzást Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Köszi a dicséreteket, tényleg jó fej kiskrapek az én szégyenlős kisfiam Kép))

Kriszta,
Nekem is kétszer vettek vért - alapból, meg két óra elteltével.

Szirom,
Most hogy így kérdezgetsz rájövök, hogy nekem is illenék már beszerezni ezt-azt, nehogy a legvégére maradjon minden Kép

Viszont apukám visszakerült ma a kórházba Kép Megint lázas lett Kép Kép Kép Úgyhogy szaladok hozzá be..

Pusz

Hanzika
28+5

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,
De hogy-hogy? Mármint amikor kiengedték, akkor nem gyógyult meg teljesen? Szegényke, jobbulást neki!!! Kép
Azért majd írd le, hogy mi újság vele!!!

Juj, képzeljétek, bejelentkeztem a Praxisba, már nem bírtam magammal, meg apuci se Kép
Úgyhogy jövő hét pénteken megyünk 13.40-re Kép Valaki mesélje már el, hogy kocsival hogy jutunk oda Kép A pontos címet tudom, csak hogy mégis merre leledzik Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Hanzi! Jobbulást apukádnak!

És nem szeretem az ilyen minősítéseket, hogy "szégyenlős" kisfiam, mit szóljunk akkor mi?Kép A Győrfi Mátyás elkérte az egyetlen fotót, hogy ilyen összegombóckodott kisbabát még nem is látott, úgyhogy elmentette magánakKép Pedig egyébként tényleg annyit mocorog, hogy néha csak úgy hullámzik a pocakom. Nem hiszem, hogy szégyenlős lenne, csak beintett nekünkKép

Kriszta! A Praxis a Bartók Bélán a Kosztolányi Dezső tér után van, egy épületben egy OTP-vel. Hogy szabályosan hogyan kell odamenni, azt nem tudom, mert a párom már másodszor fordult vissza szabálytalanul a villamossíneken, valahol a felüljáró előtt.

Ez a tb-kártyás ügy aranyos, de baromi bosszantó lehetett! Én asszem nem veszem föl a párom nevét --- majd ha egyszer elveszKép

Arra viszont senki sem válaszolt nekem, hogy jön-e valaki előkészítő tanfolyamra a szülőotthonba szeptember elsején? Nincs kedvetek?Kép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok megint!

Szóval aput még este megműtötték, megint begyulladt a sebe és magas láza volt. Persze nem ehetett-ihatott semmit - cukorbetegen. Ez röhej, de sajnos érthető. Az már az ő "hibája", hogy egész nap annyira rosszul volt, hogy szinte semmit nem evett Kép Kép Kép Most hívtuk a nővérkét, annyit mondott, hogy a körülményekhez képest jól van.. reggel megyünk be hozzá anyával. Köszi a drukkot mindenkinek!

Krisztocs,
Hajrá Praxis Kép Kép Kép Úgy kell oda menni, mint Szirom is írta. Erzsébet híd, Bartók Béla út, a Kosztolányi tér után a bal oldalon lesz - félúton a vasúti felüljáró és a tér között. Persze szabályosan csak a felüljárónál tudsz megfordulni tán - asszem.

Szirom,
Én biztos nem megyek előkészítő tanfolyamra. Doki bácsit megkérdeztem, és ő aszonta, hogy nem szükséges, de ha nagyon akarjuk, hát adott tájékoztatót... tán kibírom nélküle Kép
Mocorgó meg azért volt "szégyenlős", mert csak a fél profilját mutatta mindig. Sőt, inkább azt mondanám, hogy huncut volt, mert mikor Győrfy megböködte a hasam, hogy teljes arccal látszódjon, akkor úgy csinált, mintha teljesítette volna a kérést, de az utolsó pillanatban mindig visszatáncolt Kép

Ja és Krisztocs,
"Kisfiú lesz" Kép Kép Kép Ez nagyon tetszik - főleg elképzelem RegitKép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hanzika! Akkor továbbra is jobbulást apukádnak, ráfér a drukk! Melyik kórház ez, biztos, hogy mindent tök jól csinálnak?

Az előkészítőről én is megkérdeztem doki bácsit, nekem is azt mondta,hogy nem létkérdés, de ha akarok menni, hívjam fel a főnővért, és beszéljem meg vele. No miután én még sosem szültem, szerintem tudnak újat mondani, meg én azt remélem, hogy végülis azt mondjék el, hogy ebben a kórházban mi a szokás. Meg egy kicsit kispapa is szokja a helyzetet (ő is jön, én az utolsó hónapban biztosan nem vezetek egyedül). Még mindig nem tudjuk, hogy végül bejön-e majd a szülésre, én arra számítok, hogy kicsit közelebb kerül a dolgokhoz, és így nem lesznek olyan rémisztőek. Vagy végleg megrémülKép

Ma délelőtt voltam utoljára a védőnőnél, már megint egy órát elszöszögött. Tulajdonképpen semmi okosat nem mondott, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy ezt is letudtamKép Próbáltam a babaápolószerekről érdeklődni, de listája nincs, mert a helyiek ingyen kapják az előre összeállított babacsomagot az önkormányzattól. Mi ugye nem vagyunk bejelentkezve, úgyhogy aszonta vegyem meg ugyanazt a leányfalui Szent Ilona patikában. Ott összerámolják nekem az ő csomagjukat, amiben popsikenőcstől tejszapoírtó teáig minden van - csak hát nekem fizetnem kell érte. (Ja, csak megjegyzem, üdülőtulajdonosként 80 ezer Ft évi adót fizetünk a falunak, a helyiek ennek a töredékét. A vizet mégse sikerült bevezetni az üdülőterületre, és ma 9 ezer Ft-ért vettem az önkormányzatnák kukazsákot, mert nekünk kevesebb jár). Na mindegy, végülis meg tudom venni, meg nem is számítottam arra, hogy bármit is ingyen kapnék, de azért a nem állandó lakosokra gondolva talán egy listát is összeállíthatott volna a néni... Gyermekorvos ügyben meg még mindig titokzatoskodik, nem bírt egy nevet kibökni azok közül, hogy kit ajánl. A körzetit nem, azt már tudom, most említett két másikat, akik hajlandóak kijönni is, de állást nem foglalt egyik mellett sem. Szerintetek fontos, hogy még szülés előtt találkozzunk a gyermekorvossal?

szirom
33+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,

OFF: Hanzika férje vagyok. MIért nem minősíttitek át lakócélú ingatlanná a házikót? Kinti telekszomszédunk is azt csinálta...

Kép
hanzika
 
 


Szirom,

Szerintem mindenképp kéne azért infot szerezned a dokiról! Úgy értem, hogy más anyukáktól leginkább...Kép Nem tudom, erre mennyire van lehetőséged. Ha nincs, akkor ártani nem árt, ha "megkukkolod" magadnak Kép
Nálunk más volt a szitu, mert még az én gyerekorvosom az, aki jár hozzánk. De nagyon lényeges szempont, hogy ki is menjen hozzátok, ha esetleg gond van. Sőt, nekünk annyira rendi van, hogy az első oltásokat kijött beadni, szóval be se kellett vinnem Regit.

Ez a csomag ügy tényleg elég felháborító! Kép

A tanfolyamról én se nagyon tudok nyilatkozni, mert először se mentünk, és hát most meg pláne nem fogunk Kép
Bár látok valami igazságot abban, hogy lehet, hogy ha a párod ennyire "rémült", még csak rátesztek egy lapáttal...de aztán lehet, hogy nem, szóval passz Kép Mert azért más általánosságban az egész, meg más, ha Veled van végig, akit szeret Kép Szerintem ajánld fel neki (bár biztos már megtetted), hogy a vajúdásnál legyen veled (szerintem azt egyedül nagyon nehéz végig csinálni), és legfeljebb kimegy a legvégén, vagy már annyira belejön (itt a csel Kép), hogy nem is akar egyedül hagyni, mert kivi lesz Kép

Hanzi,
Hogy van apud?

Mese nyaral????

Kriszta
25+5

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Hanzikaférj! - Mi is gondoltunk erre, csak a párom nevén így még nincs lakóingatlan, így ha akarnánk egy másik házat építeni, akkor kölcsönfelvétel szempontjából így jobban állunk. Pont ebből kifolyólag nem vagyunk bejelentkezve sem, és ezért kell bejárnom Tolnát-Baranyát a különféle vizsgálatoknál, de végülis nem olyan nagy gondKép Azért kösziKép

Kriszta!

Már érdeklődtem más kisgyerekesektől, és sokan behordják a csemetéiket Pestre vagy Dunakeszire vagy Szentendrére. De én inkább olyan szeretnék, aki kijön nekem, ha szükség van rá, és nem problémázik a komppal. Azt nem szeretném, ha egyébként a városba járnánk orvoshoz, este pedig mondjuk gáz van, és akkor kísérletezek az ügyeletes orvossal. (A felnőttekéhez egyszer volt szerencsém Tahiban, nem bíznám rá a gyerekemet. Na, ezt leírom, ez jó: Itt volt nálunk vendégségben a családom, buli szombat este, halászléfőzés a kikötőben, a cukorbeteg keresztanyám pedig rosszul lett. Ügyeletes doki közölte a telefonban, hogy milyen oldatot kapjon, vigyem be Tahiba, és megírja a beutalót. A mentő az lassú, azt nem is hív. Mondtam neki, hogy már ittam néhány sört és egy-két vilmost, de aszonta, nem baj. A többiek még többet... Hát tényleg megírta a beutalót, meg sem nézte a beteget, hanem beküldött az ügyeletes ORFI-ba a Margit-hídhoz. És közölte,hogy ha nem viszem be, bele is halhat. No, ha akkor megállítanak, elveszik a jogsimat. Végül nem lett semmi gáz, de ilyen ügyeletes orvost nem akarok...) A gyerekorvosról még annyit, hogy az a tesóméknál is bejött, hogy a doktor otthon adta be a szurikat, így nem kellett a picit becincálni a rendelőbe. A két ajánmlottról most annyit tudok, hogy az egyik egy nő Tahitótfaluból, a másik meg egy fiatal fickó Dunabogdányból, mindkettő hajlandó bejönni a sziget belsejébe is, és vannak is itt betegeik. Úgyhogy még nyomozok. Lehet, hogy tényleg meg is lesem őket.

A páromról annyit, hogy a vajúdást már megígérte. beszéltünk doki bácsival is, aki azt mondta neki, hogy menet közben is bármikor kimehet, nem gond. Úgyhogy a jelenlegi állapot szerint csak a szülésnél nem lesz ott. Összességében az a baj, hogy kórházundora van, ő maga még sosem feküdt kórházban, az édesanyját viszont több mint 10 évig kezelték, szegény nemrégiben halt meg. Úgyhogy leginkább ez a fóbia oka, és ezért nem is akarom erőltetni a dolgot. Eddig viszont az összes orvosi látogatást jól bírta, és én úgy látom, hogy fejlődik. És én tényleg nagyon szeretném, ha ott lenne, de ezt ő is tudja. És én is abban reménykedek, hogy a vajúdás után "bentragad"Kép

Mese asszem azt írta, hogy 16-a körül indulnak 3 hétre, úgyhogy gondolom, hogy nyaral.

Holnap megvesszük a maradék cuccokat, és aztán már Vízipók szobájának a festése van, és a bútorok összeszerelése, és aztán mosás, vasalá és már be is pakolhatom mindenét a helyéreKép Már úgy csinálnám, most csak az van, hogy nézegetem a holmijaitKép)

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én is így csináltam, hogy kíhívtam a gyerekdokit, szerintem sokkal jobb. Emmához az első 2 hónapban hetente kijárt, mert én aggódó elsőgyerekes anyuka voltam, és csak akkor nyugodtam meg ha látta őt. Kép Aztán 3 hónaposan beteg lett,a kkor megint szinte hetente kijárt. Aztán itthon kaopta az oltásokat is , az utolsót júliusban. És még a mai napig kijön ha hívom, megadta mobil számát. Egyszer vittem be a gyereke t máshoz, a rendelőbe, mert véreset kakilt péntek edte és már nem akartam így neki menni a hétvégének, meg is bántam, 10 nap kórház lett belőel ahol még betegebb lett Emma mint addig volt. A dokinő meg jól leszídott mikor kijöttünk, hogy miért nem őt hívtam a mobilon és hogy ő nem küldte volna a kórházba.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszi Manó, akkor nektek is ez vált be. Remélem, találok olyan gyermekorvost, akivel működik a módszer.

Képzeljétek, jól megvettünk egy halom mindent, ami még hiányzott!Kép Azt hiszem, Vízipóknak most már minden holmija megvan, de még ellenőriznem kell a listámat. És hát összerakni a szobáját és a bútorait, ami azzal kezdődik, hogy a párom kifesti a szobácskáját (gardróbocskájátKép) azzal a napsárga, vidám festékkel, amit ma választottunk ki és vásároltunk megKép Majd felragasztja a sündisznócskás bordűrtKép De jóKép Az én csomagomból hiányzik még betét, meg az a hálós bugyi (kíváncsi leszek ráKép), és néhány apróság. Az is csak azért, mert a gyógyszertár már jól bezárt, mire odaértünk, aztán meg siettünk haza a Forma-1-re.

A nagy teljesítménye után az embert leengedtem pecázni, én meg pihegek itthon a melegben, de egyszer csak este leszKép

Szép hétvégét mindenkinek!

szirom
33+6

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom,
De jó, hogy vásárolgattok! Kép Nekünk "csak" a nagy dolgok kellenek majd, babakocsi meg hordozó...persze, azért nem fogom megállni, hogy pár rucit ne vegyek Kép
Nekem volt hálós bugyim, ahogy felvettem, azzal a mozdulattal le is dobtam magamról. Szerintem semmire nem jó, de ez magánvélemény Kép Illetve még a szobatársaké is az volt, mert senki nem hordta Kép

Jaj, tisztára kivagyoka hétfői cukros víztől már most Kép

Kriszta
25+6

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Megvédem a hálós bugyitKép
én hordtam a hálós bugyit és nekem nagyon jó voltKép De aki császáros volt az nálunk sem hordta, kissebb volt nála vérzés és pl neki Tena betét sem kellett, simán megvolt egy normál betéttel. Szerintem az a 200 Ft amibe a hálós bugyi kerül kb, annyit megéri egy kipróbálás. Én nagyon véreztem, és a hálósat pillanatok allatt kimostam a csap alaltt, simán kijött belőle minden és pár óra alatt szárad az ágyam végében. És a normál bugyijaimba meg bele se fért volna atenaKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Persze, biztos mindenkinek más jön be, de én utáltam, mert úgy éreztem magam benne, mint akin páncél van Kép
Amúgy meg nem tudom milyen csaszis volt a szerencsés, akiről írsz, mert én simán ugyanúgy véreztem, mint a többiek, sőt volt, akinek kevesebb volt!
Ez nem azzal függ össze, hanem alkati kérdés. A vérzés attól van, hogy ahol leválik a méhlepény, ott egy bazi nagy "seb" van a méhben, és amíg az nem gyógyul, addig vérzik. Tehát nem sok köze van a szülés módjához Kép
Akkor én bizti valami különös egyén vagyok, mert a legnagyobb Tennával olyan simán elvoltam a tangáimban, mint a huzat Kép
De persze, ez nem azt jelenti, hogy ezt kell tennie mindenkinek, csak egy tapasztalat megosztás volt Kép

Hanzi,
Tegnap végül nem tudtad befejezni az úttest közepén, hogy mi is van pontosan apuddal, mesélj! Kép
Amúgy meg úgy irigyeltelek, hogy vezethetsz Kép Én is akarok autót Kép

Kriszta
25+6

Kriszta
krisztocs
 
 


ja...már nem is 25+6, hanem 25+7, vagyis Szirom mondaná, hogy 26! Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Azzal kezdem, amit tegnap elfelejtettem: Kriszta! nagyon ügyes Regi, tényleg büszke lehetsz rá!Kép És milyen szerencsés is vagyKép

Hanzika! Mesének igaza van, nem olyanok ezek a cégek, hogy csak úgy összedőlnek...

Mese! Tényleg gáz a főnök.Kép Bár ha a többiek meg jó fejek, az még mindig jobb, mint ha fordítva lenne: egyetlen jó fej főnök, mindenki más meg hülye...Kép

Voltunk ma az első CTG-n, fájás nuku, Vízipók lapít, úgy kellett őt ébresztgetniKép Pedig előtte az uh-n szökdécselt jobbra-balra, éjjel pedig átrendezte az egész boltot, órákat nem aludtam. Huncutkodik a kölyök már mostKép (A pocim pedig jócskán szokott keményedni, de most egyáltalán nem) Volt váladékmintavétel is, a bacimra pedig azt mondta doki bácsi, hogy majd ezzel a vizsgálattal kiderül minden részlet, és ne aggódjak. Vízipókot kb. 2500-2600 grammra becsülte az uh, de doki bácsi szerint ez nagyon pontatlan tud lenni, és ő egy kicsit nagyobbnak gondolja. Annyit biztosan ki mert jelenteni, hogy nem 2 és nem 4 kilósKép

Szóval minden ok, remélem veletek is!

szirom
36+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

De jó, olyan izgi az első CTG. Még emlékszem. nekem se mozgott sose Emma, meg fájásokat se produkáltam. Igaz nekem még akkor se mutatott a gép tul képp semmi fájást, amikor másnap reggelre megszültem. Úgyhogy Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mese,
tényleg ijesztő, hogy milyen gyorsasággal nőnek Kép
Visszatérve az overallra, teljes egyetértésben vagyok Manóval, hogy a zsákszerű hatalmas találmány, mert ilyenkor az a lényeg, hogy minél előbb, minél kevesebb ordítással tud belevarázsolni a babót Kép

Manó,
ami a hátul záródó valóban sokkal jobb pelenkázás céljából Kép Erre tegnap is rádöbbentem, ugyanis Reginek vettem egy kezeslábas elöl zippzáras (ezt így kell írni??? Kép) pizsit. És hát ugye éjszakára kell még a pelus...viszont annyit ivott este, hogy lefekvés előtt még kicseréltem...na, azt a szenvedést Kép

Szirom,
én úgy utáltam CTG-re menni Kép Mindig az ment, hogy rázták a hasam, mert persze korán mindig aludt Regi Kép Szinte soha nem kelt fel, úgyhogy rúgásnál max egyszer nyomtam a gombot...és ettől olyan frusztrált voltam folyton. Meg egyszer halálra ijesztettek, mert nézte a nőci a papírt, és odavetette, hogy na, akkor most menjek lépcsőzni, hát én úgy megijedtem, hogy baj van, hogy mentem ki Robihoz és bőgtem Kép Annyi erőm se volt, hogy megkérdezzem baj van-e. Aztán a lépcsőzés után magához tért Regi, és felvilágosított (akkor!) a nőci, hogy gondolom, ha baj lenne, ilyen nyugodtak lennének? Na, kösz...úgyhogy innentől kezdve meg aztán végképp elment a kedvem az egésztől.
Egyébként, hasonlóan Manóhoz, nekem se mutatott fájásokat, amikor már Robi kezéről a bőrt félig lekapartam...úgyhogy ennyit a masináról Kép

Hanzi,
most tulképp akkor mikor dobbantasz már? Kép

Kriszta
28+3

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Krisztocs:
Gratulálok Regihez, nagyon ügyes kislány.

Szirom:
Nem az allergia, ami felbosszant, hanem az eljárás, hogyha igaz a 80%-os arány, tényleg miért nem próbálnak más fürdetőt.

Milyen sok esemény ér titeket. Már kezdem azt érezni, hogy velem nem történik semmi, de lehet, hogy most még a nyugis korszakban vagyok. Nálunk még nem téma a gyerekholmi, a bútorok. Talán az egyetlen gondom, hogy lassan nem jön rám az egyetlen nadrágom amit eddig tudtam hordani. Kismama boltban már jártunk, de kezdem azt érezni, hogy én már megint méreten kívüli vagyok. Egyébként is gond ez nálam, mert 35-ös lábbal és 154-es magassággal nem könnyű vásárolni a konfekciós méretekből. Ja, és mindemellett se nem vagyok kövér, se sovány...
A kismama ruhákat nézegetve még a párom is azt mondta, hogy az OK, hogy nagy a hasam ezért mondjuk derékban nagyobb nadrág kell, de a combom soha nem lessz akkora, amekkorák ezek a nadik. Volt egy nadrág, amire közölte, hogy attól, hogy terhes vagyok még nem kell ágrólszakadtnak kinézni. Úgyhogy a nadi visszakerült a polcra. A hosszukról ne is beszéljünk, bár az a legkisebb baj, csak felvarjuk valahogy, de azért felháborító, hogy kb egy méternyi anyagot kell kidobni, amit azért kifizetek.
Szóval egyenlőre ez a legnagyobb gondom.

Jövő héten viszont lesz vérvétel és terheléses vércukor, aztán menni kell doki bácsihoz. Akkor kicsit felpörögnek megint az események.

Mese:
Sziromnak igaza van, ha csak egy hülye van az még kibírható, mégha a főnöke is az embernek. Meg azzal is vígasztalhatod magad, hogy már nem sokáig packáznak veled.

Hanzika:
Nem érdemes annyira kűzdeni, ha mindent otthagysz úgy ahogy van, akkor majd belejönnek, így viszont még van kit ugráltatni.
Vigyázz magadra!

Üdv. mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Végre letettem a mai munkát, még holnap van egy menetem, aztán végeKép Már nagyon rühelltem ma, nem tudok én ennyit ülni a gépnél, meg untam is, nem is tudtam odafigyelni és még szar is volt az anyag. Na mindegy, ez az én problémám...

Kriszta, Manó! Akkor nem izgulok a CTG-n, ha Vízipók is szundizik, láttak ilyet már máskor isKép Ha mást nem, akkor Regit és EmmátKép Ez azért milyen érdekes, ti már nosztalgiáztok ezen, pedig nem is volt olyan régen! Kriszta! Nekem azt mondta a csajszi, hogy nem kell korán reggel mennem, elég ha délig odaérek. Ma már fél 8-kor ott kopogtattunk, mert a páromnak dolgozni kellett menni és ő vitt. Olyan fél 9-ig voltunk ott, érdekes módon addigra sem lettek sokan.

Marycus! Akkor félreértettem, amit az allergiáról írtál! Igazad van, megpróbálhatnának más fürdetőt, csak asszem az a bajuk leginkább, hogy gondolom így ingyen kapják a cégtől. Ez van, és még örülhetnek is neki.

A ruhákról annyit, hogy a Friss kismamákban pont most láttam panaszkodni valakit, hogy az Árkádban egy bolt tele van S-es cuccukkalKép Én a helyedben megnézném a kínaiaknál is, mert ott nagyon sokszor látok pici (nekemKép) holmikat. És néha olyan jó anyagúakat lehet kifogni, hogy magam is meglepődöm. Nemrég még a páromnak is vásároltunk ott egy-két inget meg nadrágot, pedig ő nem vesz meg akármit. Igaz, ezek nem kínai gyártmányok voltak, de ez nem is baj. Az Ázsia Center állítólag még kulturált is, mondjuk én még nem voltam ott.

Az biztos, hogy más szemszögből nézzük a dolgokat, mert én meg a kismamaboltokban is azt látom, mint ha gyereklányokra szabnák a ruhákatKép Nem is volt könnyű találni. Úgyhogy én vettem egy-két kifejezett kismamacuccot is, de inkább indiai boltban és a kínaiaknál vásároltam. A kismamacuccokat most kezdem újra előszedni, mert azokat még tavasszal szereztem be, és most kezd ismét hűvös lenni. Tudom, hogy a Brendont drágának tartják, de én vettem ott pl. egy fekete sztreccs gatyát, ami az elején is jó volt és még most is az, mert egy-egy cipzár (Kriszta! cipzár, direkt ellenőriztem az akadémiai szótárbanKép) van rajta oldalt és azt lehet ék alakban nyitni. Nem volt drága, asszem nem egészen 6 ezer Ft. Vett a párom nekem egy drága - 18 ezer - Ft-os szoknyát is, ami hosszú sztreccs, fantasztikus anyagból, azt hordtam télen, tavasszal, nyáron és most is. Szóval ki tudtam használni. Egy szintén kicsit sztreccses, elöl fűzős ing volt asszem 5 ezer, az is jó még. Szóval ezek a drágább darabok, de azt hiszem megérte őket megvenni. Ja, és lőttem egy kismama kertészfarmert a Tescóban 3-4 ezerért, az most már azért határeset.

Legyetek jók!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hú, Marycus, még a bababútorról azt akartam írni, hogy lassan azért ideje körülnéznetek, mert a legtöbb helyen úgy kell megrendelni! Nekünk általában 6-8 hetet mondtak mindenütt, aztán végül ez nem számított, mert az Ikeában vásároltunk. De ha nektek az ikeás dolgok nem tetszenének, akkor számoljatok ezzel az idővel! (nem elrettentésképpen: júliusban rendeltünk fürdőszobabútort a Kikában, na az még nem érkezett meg).

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kriszta!

Tegnap lemértük a csajt, 11 hónapossága alkalmából és 76 cm. Ez alapján talán jobban meg tudod mondani hogy van e rá való ruci. Regi mennyi idősen volt 76 cm?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


SziasztokKép

Lanyok, 76cm az mondjuk 80-as rucit jelent? Mert en mar vettem egy 74-es kardigant, amit ugy gondoltam, tavasszal mar hordhat, de akkor ezek szerint majd jovo osszel? Hajjjaj, de nehez ezKép
Pedig egesz kicsinek tuntKép
Krisz, visszavonom, megsem nonek olyan gyorsanKép
Szoval 62-68-as ruckok kellenek akkor sokan ha jol latom es akkor azok olyan kb. nyolc honapos koraig jok? Szerintetetek jovo nyarra mekkora kell? Na jo, eldugultam gyerekruha ugybenKép

Ma en is tulestem a lottyon hal istennek. Nekem a vervetel nagyon nehezkes, alig latszik a venam, de ezen is tul vagyok.

Na most pihi egy kicsit, mert eleg halvanyan erzem magam. Majd meg jovok talan

Pusz
Mese
Mese
 


Manó!

Szerintem tuti lesz Emmára való cucc, bár már elég sok mindent elvittek Kép
Megnéztem, Regi 11 hónaposan 77 cm volt és 11 kg Kép Úgyhogy szerintem nagyon egy a méretük Kép Emma hány kg?

Képzeljétek, Regi lebetegedett mára Kép Úgyhogy oviba se mentünk...takonykóros a lelkem. Éjszakánk nuku, és hát a nappalom se semmi Kép

Remélem, mindenki jól van Kép

Kriszta
28+4

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Jobbulást Reginek, és ha lehet, próbáld meg nem elkapni! A párom is beteg volt a múlt héten, meg a környezetünkben néhányan, de 2 nap volt az egész. Jó gyorsan rendbejöttek szerencsére, talán Regi is ezt a fajtát kapta el!

Ruhaügyben én még nem nagyon merek számolgatni, van néhány 56-os, 62-es és 68-as cucc, egyébként pedig inkább látni szeretném már Vízipókot!Kép Azt hiszem, akkor már jobban tud az ember kalkulálniKép

No, megyek vissza dolgozni, mert sosem leszek készKép

szirom
36+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: