Új privát üzeneted érkezett!

Tényleg Chililány! Te voltál tegnap Apánknál! Mi volt, mesélj! Részletesen kérek mindent! :lol: Volt kontroll UH? Megnézte ő is a babákat?
Mire én megyek, az még két hét! Addigra már csak mocorog rendesen ez a kis huncutka! Ja, amúgy azóta sem éreztem. :cry: :cry: Pedig nem képzelődtem... :oops: ...vagy mégis? :oops:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Bocsánat, hogy itt! Sziasztok!

Jöttem kicsit kikapcsolódni, és sikerült! Olyan aranyosak vagytok!
A kispapás videót végigbőgtem! A receptektől éhes lettem!

Azt hiszem kicsit rágörcsöltünka bébigyártásra. Most kizökkentem.

Kösz!

Sajo
sajo
 
 


Sajo, gyere kikapcsolódni, mert hamarosan kispapaként jössz hozzánk a sok kérdéssel. :wink:
Hidd el erre nem lehet nem rágörcsölni, mi is görcsöltünk és nem tudtunk mással foglalkozni. Ez így normális.

Moncsiga, gratulálok az első mozgásokhoz. Ne ijedj meg, ha most lehet pár napig nem érzed, el fog telni még jó pár hát mire minden nap érezni fogod. Csak azért mondom, hogy ne legyél ideges. Én nagyon beparáztam, mert azt hittem onnantól kezdve, minden nap érzem majd, de nem így volt. Bezzeg most. :lol:

Melikém ne aggódj, ott van/nak a baba/k. És minden rendben lesz.

Kép
gmelcsi1
 
 

 
 

sajó(né)
Ne görcsölj rá, próbáld meg inkább lazán felfogni.
Tudom ez nagyon nehéz, de a legfontosabb a pozitiv hozzá állás.
Nekem amikor ugyanigy elsőre voltam, szintén 2 petém lett, mindkettő megtermékenyült, osztódott, szuper volt minden, még pozitivat is teszteltem, (a végét nem irom le, mert az most már nem fontos), de az a lényeg, hogy nyugi, érezd jól magad , pihengess, koncentrállj az anyaságra, a babákra és minden rendben lesz. :wink:


moncsika
Ja tegnap voltam, de nem volt semmi különös.
Fél 4-re volt időpontom, de mivel nagyon éhes voltam-és a gyerekeket is meg kellett etetnem :lol: -ezért rácsörögtem, hogy még elmennék kajálni, mondta, hogy nyugodtan.Kajáltunk és utánna mentünk igy is vártunk kb 2 órát, olyan fél 7 körül tudtam bemenni hozzá.
Elmeséltem neki az előző napi élményeket , mondtam, hogy úgy néz ki, hogy 2 kislány, persze rögtön el akarta kérni az egyiket :lol: , mondtam, hogy szupi lett a genetikai és nem megyek amnióra, de már múltkor aláirtam a papirt, ő meg csak nevettett, úgyhogy úgy láttam, ő is igy látta jónak, nem is szólt utánna erről egy szót sem. A "kisszobába" invitált , mondom miért??? nincs uh? azt mondta nincs, minden nap nem lehet.Felfeküdtem arra a szőrnyű nőgyógyászati vizsgálószékre és megnézte a méhszájat, ami azért fájt egy kicsit-mármint a vizsgálat-szóltam is neki.De minden rendben van, gyönyörű szép zárt a méhszáj, ja és meg akarta hallgatni a szivhangot valami kis készülékkel, az egyiket sikerült is neki, de a bal oldalon lévő baba belerúgott olyanokat a készülékbe, hogy mondta, apánk, hogy oké, akkor inkább nézzük meg a rendes uh-n :lol: :lol: :lol: Na jól van mondom, ez a gyerek a mi fajtánk, csak kiharcolja amit a mami is szeretne :lol: , úgyhogy végülis mégis lett egy rövid uh-de épp hogy csak a szivhangot nézte, hogy minden oké és ennyi.
Ezenkivül esett még pár szó a gyógyszerekről, a diétáról-te tudtad például, hogy nem lehet sajtot enni???!!!, én mindig ettem eddig, apánk szerint csak só és zsir, ja mondom én eddig azt hittem, hogy kálcium :lol: -úgyhogy beszéltünk a diétáról meg egy két magánéleti dologról-ő mesélt v.mit-aztán puszi-puszi és jöttünk is. Azt mondja nem kell mindig uh, mert mostmár minden rendben van, a gyerekek súlyt vesznek magukra , úgyhogy mostmár nem lesz mindig uh. Ja a vérnyomásom alacsony volt 106/56 :lol: a súlyom szokás szerint nála több volt vagy másfél kilóval, az itthoni mérlegen csak 70 dekát hiztam az elmúlt 3 hétben. :wink:
Ja és apánk szerint a hasam nem a babák miatt nőtt, hanem a téliszalámi és a sajt miatt :lol: , hááát mondom azon csodálkoznék, mert alapból eleve nem ilyen formájú a hasam, mint most, másrészről a köldököm magasságában szoktam érezni valamit ami gondolom a babák lehetnek, mivel az uh-n ő is ott találta meg őket.
Aztán kicsit megcsikizgette, megcspkedte a bébihájamat :lol: és utánna öltözhettem fel. Mármint ez még a vizsgálóba volt, nem a rendelőjében :lol: :lol:
A héten megyek labor kontrollra meg védőnőhöz, de azon kivűl nincs más dolgom. :wink:
Te ezt a cmv-t vagy mit nekem nem kérte mi ez és minek? megcsináltassam én is?
Te hogy vagy különben? Hogyhogy 2 hét múlva kell menned? Én azt hittem ezen a héten mész?vAGY most mész a genetikai uh-ra?
juj, de izgi, biztos megmondják, hogy kisfiú vagy kislány.?

...na elég részletes voltam?
chilike1
 
 


Chilike ne idegesíts már, mi meg akkor utánatok mentünk. Te vagy a szőke hajú alacsony, szürke masnis felsőbe? Ott ültetek ahol a kórterem van?
Mi meg pont Apánk ajtaja előtt ültünk, rajtam fehér felső és szemüveg.
Miért nem egyeztettünk, akkor tudtunk volna beszélgetni.

Kép
gmelcsi1
 
 


LÁnyok,
Mennyibe kerül az Istenhegyin a genetikai UH?

Köszi!
vjulcsi
 
 


Ezek szerint Chili felvette az új szürke fölsőjét! :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok Csajkókák!

Chilike, nagyon köszi a részletes beszámolót! Úgy látom, Apánk jó kedvében volt! Olyan jó neked, én is úgy megnézném már ezt a kis Mucust itt a pocimban! Tegnap este tök sokáig éreztem őt. Ma reggel csak egyszer méltóztatott jelet adni. Úgy látszik, ki kell érdemelni...
Nézd már meg a vonalzód! Nem javítod ki a gyerek nevét "aug.öt köv. uh"-ról valami másra?:)

Basszus, én elég sok sajtot eszem. :shock: szinte minden nap jut egyik vagy másik kajába. (van egy jelmondatunk Petivel, miszerint sajttal és/vagy tejföllel kevés kaját lehet elrontani...ezért aztán mindenben előfordulnak nálunk) Én a szendvicsre is tejfölt rakok vaj/margarin helyett. :shock:

Holnap én is védőnőzök, pénteken genetika (végre!!!).Apánkhoz csak jövő pénteken megyek.

Julcsikám, asszem 14E. Te mikor is fogsz menni?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsika,
köszi!

Én majd csak 19-én megyek a genetikaira, előtte meg 13-án Apánkhoz. Már nagyon várom mindkettőt!!!

Képzeljétek ma délelőtt összeírtam nagyjából egy listát, a terhesgondozás-szülés-babakelengye várható költségeiről. Hmmmm, szerencsére már nem lepődtem meg annyira, de azért jó sok.
És már összeszedtem, hogy milyen lesz a bútor, az ágynemű, stb..., meg hogy honnan-mennyiért vesszük meg.
vjulcsi
 
 


Na, én ezzel inkább még nem stresszelem magam! Engem leginkább a horror babakocsi-árak borítanak ki.
Az a szar, hogy azt sem tudom, hová születik ez a szerencsétlen baba, így bútorokról még csak nem ábrándozhatok.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Én sem igazán stresszelem magam (eddig is tudtam nagyjából, hogy mennyi lesz), de nekünk muszáj valahogy tervezni, hogy mikor milyen költség fog felmerülni, nehogy aztán ott álljunk pénz nélkül, babakocsi meg sehol :)

Moncsika ti közben kerestek is lakást, vagy előbb el akarjátok adni mindenképp?
vjulcsi
 
 


Más megoldás nincs, mint előbb eladni. A miénket fészekrakóra vettük, ha eladjuk, azt vissza szeretnénk fizetni. (ebből kb. semmi pénzünk nem marad, már annyira leengedtük az árát, csak vigye már valaki, pedig nagyon szép kis lakás, csak a könnyűszerkezettől mindenki megretten.) Aztán eladnánk az anyósét is, (az könnyebb lesz), és ennek az árát vinnénk be önerőként egy közös családi házba, amihez ugye újabb kölcsönre lesz szükségünk. Sajnos addig semmihez sem tudunk kezdeni, amíg a miénk el nem megy.

http://www.kozakingatlan.hu/ingatlanres ... id=V/T/232

Itt van a hirdetés, csak hogy lásd, tényleg nem egy lepukkant szart akarok rásózni valakire.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,
durva, hogy ennyiért sem megy el.....

Julcsikám, át tudod dobni nekem a listát amit összeírtál, persze árakkal, nagyon érdekel mennyi az annyi, bár nekünk van már néhány cuccunk, de azért még a felénél sem tartunk....

puszi csajszikák!!!

Kép
rencsi79
 
 


gmelcsi
Hát tényleg kár, hogy nem dumcsiztunk kicsit, ja egyébként igen én voltam a szürke masnis szőke csajszi :lol:
Egy másodpercre volt egy érzésem, hogy lehet, hogy ismerjük egymást a fórumról, de ez csak olyan megérzésszerű volt és mivel soha nem bszélgettünk arról ki hogy néz ki, ezért lövésem sem volt róla, hogy te vagy. :roll: Egyébként nem tudom apánk miért fogott diétára, igaz annyira nem vettelek szemügyre, de én nem láttam, hogy bármi felesleg lenne rajtad, csak a pocid gömbölyödik szépen, ami ugye nem is csoda :lol: :lol:
Na élőben milyen volt a hasam? Olyan, mint a fényképen vagy kisebb vagy nagyobb? Fúú, én annyira nem tudom magam megitélni igy. :roll:
Pont most akartam volna neked irni a diétával kapcsolatban, leirhatnád, hogy te miket szoktál enni, mert most, hogy apánk letiltotta a sajtot, fogalmam sincs mit reggelizzek. Eddig általában rozskenyeret vagy tönkölyt ettem, sajttal, felvágott, paradicsom, paprika, esetleg körözöttel, de mivel gondolom a túró se fehérje nála, hanem zsir :roll: , igy nem sok választék maradt a reggelit illetően. Ma ettem egy almát, de nagyon carul esett, marta a gyomrom, nem sokkal utánna kellett is ennem még valamit(heck-et ettem).
köszi előre is. :wink:

moncsika
Júj, tök izgi lesz a genetikai uh. :lol:
Ja igen a kis masnis szürke felső új szerzemény :lol:
Szép a ks lakásotok, főleg az a piros szatén ágynemű ragadta meg a tekintetemet, itt tuti , hogy akár több gyerkőcöt is össze lehet hozni :lol: :lol:
Elég szar most az ingatlan piac, nem a lakásokkal van a gond, hanem , hogy a bank nem ad hitelt, az emberek meg nem is igazán mernek felvenni pénzt, ki tudja meddig lesz munkahelyük, stb. De kitartás, előbb-utóbb tuti elmegy majd. :wink:
Én is csomó kaját eszem tejföllel-sajttal, nem is tudom, hogy fogom kibirni. Pont azon gondolkoztam, hogy amikor diétáztam régebben, fogyás miatt, akkor legalább ehettem felvágottat, virslit ilyesmit, de nem ettem hozzá kenyeret, de most, nem is tudom mit ehetek?
Zöldséget, húst, gyümit, tojást, halat. Ezt az ötöt, ebből mi legyen a reggeli a tojáson kivül, nyers karalábé? vagy hal? :roll:
Én nem érzek még mozgást, habár nagyon várom már, hogy érezzem, de a babákat mégis érzem valahogy, például mindig tudom mikor alszanak és mikor vannak fennt. Amikor eszem vagy iszom mindig felkellnek és érzem, hogy van valami huncutkodás odabennt, feszit a hasam, vagy ilyesmi, de azt hogy konkréan rúgnának vagy ilyesmi azt nem érzem.


julcsi
Igen a genetikai 14ezer.
Én még azt sem tudom mit kell venni? :roll:
Gondolom babakocsit, én olyat szeretnék ami egyben babahordozó és gyerekülés is., kell kiságy, meg fürdető asztal vagy mi. Ezenkivűl mi kell még?
Tényleg feltehetnéd a kis listádat, engem is érdekelne. :wink:

rencsikém
Hogy vagytok? Irj majd mizújs?
chilike1
 
 


Chilikem, de sajnálom. A pocakod olyan látványos már élőben, mint a képen is volt. Nagyon cuki. :lol:
Én a diétát próbáltam úgy csinálni, mint a norbisat, tehát az időpontokat betartva. Én reggelire szinte mindig norbi kenyeret eszem, párizsi, mozzarellával, paradicsommal. Vagy tojást. Délelőtt gyümölcsöt, bármilyet, de a lényeg, hogy délelőtt. Ebédre szintén valami lightosat, pl. husi és saláta, főzelék. Délután valami tejterméket, zsírszegény túrót, azt eszem minden mennyiségben.
Vacsira, pedig tényleg csak valami nagyon könnyűt, natur husi vagy hal egy kis salival.
Vannak sajtok, amik nem zsíroksak és lehet enni, mint például a mozzarella, edami, óvári, Sparban lehet kapni egy jughortos sajtot, tök zsíszegény és nagyon finom.
Szelektálni kell Apánk javaslatait, mert különben semmit nem ennél egész nap. :lol:
Egyébként, aranyos vagy, de van rajtam legalább 12 kg felesleg alaphangon, majd szoptatás után leadom.
És nagyon cuki a felsőd.
Miért fogott diétára, mennyit hízták összesen?

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!

Na hát én is éreztem a babát ma. Mondjuk sajnos azért, mert nagyon rámjött a sírógörcs, és éreztem, hogy szegény bent tombolt... rendesen lehetett érezni olyan pukkanásos-rúgások dolgokat, aztán próbáltam lenyugodni...

Melcsi,
Szerintem is sokkal vékonyabb vagy, mint amikor a múltkor láttalak, csak a pocakod nőtt. Hogy ezt hogy csinálod... :D

Rencsike,
Persze, átküldöm mindjárt, bár most jut eszembe a kád+állványt pl. kihagytam. Meg még egy csomó mindent is nyilván kihagytam, ami babafelszerelés, meg van, ahol csak kb. árakat írtam bele.

Chilke,
neked is majd mail-ben átküldöm, a gmail-re nem szívesen tenném fel.

Bodzikám,
Ha olvasod, megvettem ma az Éjszakai gondoskodást, és már bele is olvastam. Eddig nagyon tetszik! :) Köszönöm a tippet!

Jó éjt minden babának és mamának, meg persze mindenki másnak is :)
vjulcsi
 
 


julcsi
oké, akkor várom a mail-t, köszi :wink:

Melcsi
Hát ahogy megfigyeltem apánknál mindegy mennyit hizok , amilyen kedve van, úgy emliti meg a diétát. Szerencsére nálam azért nem szigorúskodik meg ilyesmi, inkább csak olyan kedvesen szól, hogy milyen problémák éphetnek fel, ha valaki túl sokat hizik.
Ahogy megfigyeltem, kb 3 hete járok hozzá és úgy átlagba 1,5 kilót hizok(igaz az itthoni mérlegem szerint most is csak 70 dkg volt a hizás), de mindig úgy jön ki, hogy mielőtt megyek hozzá, ebédelünk, szóval most is teli hassal méreckedtem nála, igy mindig több vagyok, mint amennyi lehetnék. Azt hiszem talá most is a mérleg szerint 2-2,5 kilót hiztam a múltkori mérlegelés óta, közben én meg tudom, hogy ez fals eredmény, mert itthon is mindig mérem a súlyom. Ha jól számoltam akkor a 13. héten nézték előszőr a súlyom és azóta 5 kilót hiztam, de engem nem is ez zavar, hanem, hogy amikor elkezdtem szedni a hormonokat és gyakorlatilag kb 14 hétig semmit nem csináltam, azidő alatt is felszedtem vagy 6-7 kilót , szóval igy egyben már nekem is soknak tűnik egy kicsit. Igazából megfogadtam, hogy amig az eredméyneim rendben vannak addig nem izgatom magam különösebben a súlyom miatt, utánna úgyis leadom két babával-alapból egyébként 56-57 kilósan érzem jól magam, de amióta lombikoztam nem tudtam 63 alá menni, de sebaj, megszületnek a babák, rendeződnek a hormonjaim és akkor újra formába szedem magam. :wink: Szóval inkább ettől a terhességi mérgezéstől szeretném távol tartani magam, apánk meg mindig ezzel kezdi amikor a túl nagy hizásról esik szó.
Köszi a tippeket, majd kipróbálom :wink:
chilike1
 
 


bocsi úgy akartam irni, hogy három hetente járok hozzá, nem úgy hogy 3 hete :lol:
chilike1
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy csak a szerdai uhu után leszek "jogosult" it lébecolni, de olyan jó olvasni titeket, meg a beszámolóitokat a babk mozgásáról, vizsgálatokról, meg minden egyébről. :)
Gondoltam beteszek ide egy verset, biztos ismeritek, nekem a kedvencem!

BENEY ZSUZSA (sz.: 1930):
Hogyan vártalak?


Azt kérdezted tőlem,
nagyon vártalak? -
Mint az éjszakára
fölvirrad a nap,
mint a délutánra
jő az alkonyat,
mint ha szellő jelzi
a förgeteget -
ezer pici jelből
tudtam jöttödet.

Mint tavaszi reggel
a nap sugarát,
fagyos téli este
jégcsap csillagát,
mint az alma ízét,
tejet, kenyeret -
pedig nem is láttalak még,
úgy ismertelek.

Mint a fény az árnyat,
záport a virág,
mint a patak medrét,
madarat az ág,
mint sóhajos nyári éjjel
a fák az eget -
mindenkinél jobban téged
így szerettelek.
kislibus
 
 


Jaj Kislibus, itt bőgök!
Nagyon szép ez a vers, és mennyire igaz :)

Chilike, Biztos hogy csak a 13. héten mérlegeltek először??? Engem a 8. héten, de már az is később volt, mint másoknak (pl. Rencsi).
vjulcsi
 
 


Kislibus, köszi! Ezt írtam a babanaplónk elejére... Nagyon tetszik nekem is.

Na,voltam a védőnőnél. Nagy élmény volt! Kb. olyan szintű a "tanácsadás", mint amikor a rendelő várójában pletyizünk egy jóízűt.
Segíteni az Egomi szülészet ügyében sem tudott. Senkit nem ismer, se dokit, se szülésznőt... Azért jót csacsogtunk.
Szerdától lesz a kórházban szülésre felkészítő foglalkozás minden héten, majd oda elmegyek, aztán figyelek ezerrel. A végén szülőszoba látogatás is lesz a programban, ott megtudok mindent. Akkor már a 26. hétben leszek. Remélem, nem lesz késő még az esetleges váltáshoz, ha úgy döntenék...

Ja, a hitelesített malacmázsáló mérleg szerint is hízok. :shock: Elértem a hatvanat... :oops: Ez az elmúlt két hétben újabb egy kilót jelent. Ajajaj!!!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Talán érdekes/megfontolandó lehet nektek is:

Dr. Sebő Zsuzsanna gyermekorvos véleménye a H1N1 oltásról

Miért ellenzem?

- Mert nem ismerjük az összetételét, miközben néhány nap múlva el kellene kezdeni a vakcinációt!

- Mert az már biztosan tudható, hogy teljes sejtes vírust tartalmazó oltóanyagról van szó, amelyet az Európai Unió országaiban sehol nem alkalmaznak! Talán még Afrikában…

- Mert az oltóanyag kipróbálása mindössze negyven (40!) 3-18 éves gyermeken történt, és sem a hatékonyságról, sem a hosszú távú mellékhatásokról nincsenek információink.

- Mert az egyre szaporodó gyermekkori autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek és az oltások kapcsolatáról nincsenek érdemi információink.

- Mert a napi hírek állítása, miszerint már járványos szinten van a megbetegedések száma – hamis.

- Eddig mindenhol azt tanították, hogy 3 éves kor alatt nem szabad teljes sejtes vakcinát adni, most meg hirtelen 6 hónapos kor lett az ajánlott.

- Eddig teljes sejtes vakcinával tilos volt oltani a terhes nőket, ezért nincsenek is ilyen tárgyú vizsgálatok. Ennek ellenére most az első körben oltandók közé sorolták őket. Milyen magzati károsodások várhatók a későbbiekben? Vagy az összefüggést úgysem lehet majdan bizonyítani?

- Az oltás mögött komoly anyagi érdekek vannak, aminek jelei már kiszivárogtak

Kép
s.mónika
 
 


Szia Mónika!

Igen, ezt én is láttam az Iwiw-en. Egyre inkább biztos vagyok benne, hogy nem oltatom be magam. Főleg, hogy most már nyíltan vitáznak a "szakértők" a tévékben arról, hogy melyik oltóanyag is volna a kevésbé veszélyes a kismamákra.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Szia Moncsi!

Sebő dr.nő egyébként Fanni gyerekorvosa. Képesek vagyunk hozzá kijárni Pomázra Budapestről, szerintünk nagyon érti a dolgát.

Egyébként ma volt nálunk a védőnő és ő is ellenzi az oltást. Elvileg nekik kötelező beadatniuk, de ő megtagadta. Nem engedi oltatni magát. És nagyon megnyugodott, amikor jeleztük, hogy mi sem oltatjuk Fannit (és magunkat sem...).

Kép
s.mónika
 
 


Moncsikám,
és menyiről indultál? de te nem diétázol ugye?

Az oltással kapcsolatban, én jobban félek attól, hogy elkapom és akkor mi lesz, mint az oltástól....most azon próbálok majd ügyködni, hogyan lehetne szerezni külföldről oltóanyagot.....
puszika

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok.

Csináltam új vonalzót és még sem látszik.Brrr de mérges vagyok!!!

Kép
Kép
melánia
 
 


Jaj,mégis.
Szóval mi is néztük este a Szólás Szabadságát és ott is ezen az oltáson vitáztak.Hogy nem tesztelték várandós kismamikon.

Kép
Kép
melánia
 
 


Csajocskák:én mikor kapok kismama könyvet? Azt apánk adja???
Abba mit fog beleírni?
azért érdeklődöm mert apánknál van összes kivizsgálási eredményem és én hüle nem csináltam róluk másolatot.Gondolom azokat mégegyszer nem kell megcsináltatnom.Már a nődokimnak majd.

Kép
Kép
melánia
 
 


Ja és ha valakinek van egy kis kézügyessége és tud bánni a varrógéppel akkor a baba ágyneműjét megtudja csinálni.Tudok segíteni.Ez a szakmám.

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok,
Nekem a múlt héten 3 védőnő is kerekperec azt tanácsolta, h ne oltassam be magam, eddig ugye úgy tanulták, hogy kismamákat nem oltunk. Eddig sem volt javasolt állítólag a sima influenza oltás sem, mert hogy legyengített/elölt vírusokat tartalmaz. A mostani egyébként úgy tudom, hogy elölt vírust,tehát az elvileg nem gáz, a legyengített lenne a rossz.

Moncsika,
elérted a 60-at??? Hát én 61,5-tel kezdtem, a pozitív tesztkor (mármint Apánk mérlegén, mert otthon 60,5-tel). 60 kiló nem sok, szerintem Te jó vékony voltál, ha jól emlékszem...
vjulcsi
 
 


Rencsicica! 55,6-ról indultam (ha jól rémlik). Kifejezetten nem diétázom, csak igyekszem kis adagokat enni. Eddig nem nagyon voltam hajlandó megtagadni magamtól 1-1 almáspitét, vagy gesztenypürcsit. Inkább arra figyelek, hogy az almáspite pl. nem a szokásos szelet, hanem annak a fele és így is nyugodt a lelkem, hogy ettem 1 szeletet belőle.

Melike! Otthon kell majd megkeresned a védőnőt a kiskönyvért. Apánk szól, ha elérkezettnek látja az időt. Minden vizsgálatot újra kell csináltatni, de nincs túl sok, ne izgulj. Sőt, nekem Apánk mondta, hogy ne áruljam el, hogy nekem ezek már meg vannak, legyen csak friss az eredmény.
Köszi! Én ugyan még nem tudok varrni, de feltett szándékom megtanulni és anyósom segíteni is tud benne. Ha már így össze lettünk zárva...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melike,

A kiskönyvet majd a védőnőtől fogod kapni, Apánk majd mondja, hogy menj el hozzá, de ez majd valamikor a 8-12 hét között lesz szerintem. Meg kell keresni, hogy ki a lakóhelyeden illetékes védőnő, vele időpontot kell egyeztetni, elmenni hozzá. Ő ad kiskönyvet, és nekem a beutalókat a különböző kötelező laborokra is ő intézte (ő irányított el a terhesgondozóba).

Szép a vonalzód! :)
vjulcsi
 
 


Moncsigusz,
De Neked ugyed Apánk még nem 'szólt be' a súlyod miatt???
vjulcsi
 
 


Nem, annyit mondott a múltkor (akkor 2 hét alatt följött 2 kiló): "Ugye tetszik tudni, hogy 10 kilót szabad hízni?" Én bőszen bólogattam,és ennyivel megúsztam. :))

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


El is felejtettem írni, hogy szombat este, császárral megszületett Zsófi unokahugom :)
4400gr és 58 centis óriásbébi, sajnos még nem láttam, ma megyünk be hozzájuk! Kép

És a nővére, Lizus (holnapután lesz 2 éves :D ) Kép
vjulcsi
 
 


Julcsika! Gratulálok a családnak! Nagyon szép baba a "kis" Zsófi.
Kb. az lesz a helyzet náluk is, mint a tesóméknál. Látszik Lizus tekintetén, hogy nem csak szép, de nagyon érett, értelmes kislány is.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melánia!
Én megkérdeztem Apánkat, hogy mikor mehetek a "kiskönyvért"? A válasz az volt rá "Majd a következő találkozáskor megbeszéljük"! És mosolygott! bár nem volt annyira felhőtlen, mint 1 héttel előtte, de valószínű a vérömleny zavarta őt is! Ahogyan engem is azóta! :(

Julcsi!
Nagyon szép baba Zsófi! Fogtad már a kezedben? Milyen érzés? Én amikor először Mikey-t és Benit fogtam nagyon mereven tartottam aztán a tesóm elnavigált, hogy nem kell ennyire ráfeszítenem! És milyen igaza volt! :)

Moncsiga!
Látom a nevek már megvannak! Aranyosak! :) Mikor derül ki, hogy Dóri vagy Peti lesz?

Chilike!
Gratulálok a két kislányhoz! Bevallom én is örülnék két kis punásnak, de nekem az a megérzésem, hogy ha minden jól alakul akkor egy kisfiú és egy kislány! :) Hány kilót szedtél magara eddig?

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Moncsika,

Köszi :) Jól látod, Liza nagyon értelmes, okos kislány. Folyamatosan beszél, annyira aranyos, és mindent, de mindet utánoz beszédben, akármit mondunk. Olyan szavakat kezd el mondani magától, amikor valamit mesél, amiről fogalmunk sincs, hogy honnan is tudhatja. Nagyon büszke vagyok rá :)
Zsófi szerintem más lesz, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen....


Kata,
Köszi neked is! Nem, írtam, hogy még nem láttam, így a kezemben sem foghattam (ha csak csukott szemmel nem :) ).
Ma voltam náluk a kórházban, Zsófi aludt, nem fogtam még meg, majd ha hazamentek, akkor jól megszorongatom :D
vjulcsi
 
 


Sziasztok!
De rég jártam itt :D !
Nosztalgiával olvasgattam soraitokat :lol: )
Nekünk is sikerült a "baba projekt",2009.09.09.-én megszülettek
fiaink,Zsombor és Botond :lol:
A legszebb dolog az életben:Anyának Lenni!
Mindenkinek sok erőt és kitartást kivánok,mert megér minden
nehézséget :arrow: az eredmény kárpótol mindent!
Virtuális ölelés:Angel
angyal73
 
 


julcsi
Gratula a nagy családhoz. :wink:
Én a kiskönyvemet néztem, és ott a 13. hét van előszőr beirva a súlyomnál, szóval azért gondoltam, hogy onnan nézik.
De tudom, hogy már az altatásnál is nézték.
Ha a kiskönyvet nézem akkor kb 5 kilót hiztam, ha az altatásos mérlegelést, akkor jóindulattal is legalább 8-at, és még akkor nem adtam hozzá azt a pár kilót amit azalatt szedtem fel, amig a gyógyszereket szedtem és itthon tengtem-lengtem, szóval az egészet inkább össze se adom :lol: Viszont az érdekes, hogy nem igazán eszem többet, mint azelőtt, nem látom, hogy vizesednék, de mégis a mérleg egyre többet mutat.
Mostanában többet mozgok, lehet, hogy ez segit majd némileg.

moncsika
de szivem én is néztem már, hogy le kéne cserélni a vonalzó elejét :lol: :lol:
húúú, ne ijeszgess a 60 kilóddal :D
nekem is kb. ilyen a védőnőm, én nem is igazán szeretek menni hozzá, csak időfecsérlésnek érzem, de tudom, hogy múszály menni, csak jobban örülnék, ha ő tudna nekem valami újat mondani nem én neki :roll:
mindjárt itt a péntek, mi?aztán kiderül, hogy Dóri vagy Peti?

melania
szép a vonalzód :lol:
a kiskönyvről a többiek már mindent elmondtak :wink:
chilike1
 
 


ercsikati
Már gondolkozom egy ideje, hogy irjak-e neked vagy sem, de mivel én egy egyenes ember vagyok, igy gondoltam nem tartom magamba amit gondolok, inkább leirom, aztán el tudod dönteni hogyan tovább....
Amikor most az utolsó lombikomnál irtam előszőr erre a Dévais topicra, az elején még 1x-2x válaszoltál is, aztán amikor nagy örömmel "közöltem" a hirt, hogy végre babákat várok, egyik napról a másikra eltűntél, nem irtál, úgy tünt, hogy nem örültél az én sikeremnek, ami még nem is lett volna baj, végülis nem voltunk barátnők, nem vártam el, hogy örülj azért, mert én örülök, de nekem úgy tünt, hogy nem hogy nem örülsz, de még mintha zavart is volna. Hiába irtam másról (Pl: horgászatról, stb) arra sem vlaszoltál, és másoktól is úgy hallottam, hogy neked rosszul esik, hogy én "hiresztelem", hogy várandós vagyok és te ezt tapintatlanságnak tartottad.
Én ezzel egyáltalán nem értek ma sem egyet és akkor sem értettem egyet, mivel ezen a topicon mindenki arra vágyik, hogy kismama legyen, ha valaki végre eléri az áhitott célt, nem hiszem, hogy titokban kéne tartania, illetve a többi leendő kismamának is erőt ad szerintem. Persze vannak olyan emberek akik ezt nem tudják feldolgozni és emiatt rosszindulatúak lesznek, de én nem hiszem ,hogy ez a jó megoldás. Ha neked esetleg valami rosszul esett velem kapcsolatban, inkább irnod kellett volna, hogy milyenek az érzéseid és kicsit legyek toleránsabb vagy ilyesmi, nem az volt a jó megoldás, hogy teljesen "leépitesz" én meg hiába irtam neked. Most elkezdtél irni, amit én nem bánok, nyilván örülök a te sikereidnek is, hiszen ezért műkődik ez a fórum is, hogy a kismamák meg tudják beszélni egymás között a mindennapi dolgaikat, csak nem igazán tudom, hogy viszonyuljak hozzád?!
Mostmár, hogy te is kismama vagy akkor "szent a béke"? Vagy megint előfordulhat, hogy valami neked rosszul esik tőlem vagy mástól és megint nem válaszolsz majd vagy ilyesmi, mert, ha igy van akkor inkább bele se kezdjünk.... :roll:
Egyébként gratulálok a babáidhoz, én is úgy érzem, hogy egy kisfiú és egy kislány lakik a pocimba, de egyelőre csak az egy kislány a tuti, a másik még "csak" 90%-szóval még nem tuti, de majd meglátjuk, nekem mindegy, csak egészségesek legyenek.
Na szép babavárást kivánok! :wink:
chilike1
 
 


Chilike!
Szerintem valamit rosszul értelmeztél a dolgokból! Én nem azért tűntem el, mert TE kismami lettél, vagy más boldog kismami volt! Egyszerűen úgy éreztem, hogy elég stressz van rajtam stimu alatt, eléggé feszült voltam, és úgy gondoltam nem jó, ha még azzal is stresszelem magam, hogy folyton írok, hogy velem mi van meg minden! Van egy ismerősöm, ő is Dévais és egyszer úgy döntött, hogy vége nem ír többet, kihagy egy hónapot, és terhes lett. Beszélgettem vele csomót, és arra jutottam, hogy ha én is kihagynék egy hónapot fele "stressz" lenne rajtam, akkor talán lehet meg is nyugodnék kicsit! Eldöntöttem, hogy amikor elkezdődik a stimu eltűnök és ahogy vége - akár pozitív lett volna, akár negatív lett volna - visszatérek újra hozzátok. Én nem haragszom senkire, és olvastalak is benneteket és nagyon szorítottam Mindenkinek, mert úgy érzem mindenki egy célért küzd! Nekem úgy tűnik az vált be, hogy egy időre megváltam tőletek! De ha belegondolsz abban az időben nem csak én tűntem el, hanem legalább 3-4 emberke! De szerintem ezen kár rágódni!
Ha esetleg nem válaszoltam volna, akkor azért bocsi, biztos nem szándékos volt. Nem ismerjük egymást, de ha ismernél tudnád, hogy olyan vagyok, ha valakivel gondom van akkor azt megmondom neki, nem tartom magamban.
Azért köszi, hogy megtiszteltél és szakítottál időt arra, hogy válaszolj nekem! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Angyal! Hatalmas gratuláció a fiúcskákhoz! Legyetk nagyon-nagyon egészségesek és boldogok! Ha lesz időd, képet is tegyél föl róluk, légyszi'!

Chilike! Engem nem zavar, hogy nem sok hasznát veszem a védőnőnek... Havonta egyszer jót csacsogok valakivel és már ezzel is nyertem valamit. :lol:
Jaj, ne is mondd! Már nagyon várjuk a pénteket! Nem csak amiatt, hogy kiderüljön, ki lakik benn, hanem hogy egyáltalán lássuk már a kis Drágaságot!

Kata! Remélem, pénteken a genetikai Uh-n már nem marad titok, hogy mit őrizget a lábai között.

Grrrrr!!! Lett egy hülye herpeszem. De mitől???

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsikám,

a herpesz az nem túl jó.....szokott lenni máskor is?
Dóri= Dóra, Dorottya....?

Kép
rencsi79
 
 


Igen, szokott már nagyon régóta. Mindig ugyanott jön ki, már látszik halványan a helye az ajkam szélén akkor is, ha nincs ott.. Kérdeztem még az elején Apánkat, azt mondta, hogy figyeljek arra, hogy nemi tájékra át ne vigyem, akkor nem lehet gond. Másrészt meg ne kenőcsöt használjak rá, hanem Compeed tapaszt. Egyszer már volt a terhesség alatt is (a 11. héten), mikor a Balatonon voltunk. Akkor gondolom a napsütés hozta ki. De, hogy most mi?? Nálam mindig a stressztől, az idegi kimerültségtől jött eddig elő. No, ez most kifejezetten nem jellemző rám.

Isten éltessen Drága!!! Mikor ünnepeltek?

Dóra. Csak így egyszerűen. (ha ketten lettek volna, Zita lett volna a másikuk, de megtartom még, hátha két lányunk lesz)

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


köszi Moncsikám,

Zita nálunk is benne volt a top3ban ha lány lett volna! :D
Nem lesz nagy ünneplés, mondtam hogy a szokás dínom-dánomot hagyjuk nem akarom nézni ahogy mindenki tömi a fincsi sütiket én meg csak sóvárgok a névnapomon :cry:
Domiapunak is megmondtam, hogy nincs ajándék, amikor az ő névnapja volt akkor volt az ájulásos történet nálam, így nem tudtam kimozdulni és csak egy képeslapot kapott így a lelkére kötöttem,hogy most ő se vegyen nekem semmit.A család meg Domcsinak vásárol, mert most arra van a legnagyobb szükség, így is baromi sok minden kell...
viszont 100 éve nem voltunk moziban, megpróbálunk elmenni valamire, csak baromira nem vagyok képben mik mennek...

ettől a tapsztól mennyi idő alatt múlik el?

Kép
rencsi79
 
 


Van valami abban, hogy épp amikor téged ünnepelnek nem akarsz kínlódni a finom falatok miatt.
Nem tudom, mi járja manapság a mozikban. Mi ált. itthon filmezünk. Már nem szeretem a mozit. Ezek a modern multiplexek nekem túl hangosak...azt hiszik, attól jobban élvezem a filmet :shock: :shock: ??? Én még a klasszikus kis régi mozit szerettem, de azok meg szinte mind tönkre mentek...

Még csak egyszer használtam a tapaszt. Talán kicsit rövidebb idő alatt múlik el, meg mivel fedve van, nem ázik folyton fel, így szebben is gyógyul, meg nem is akkora a fertőveszély. Sokan írták, hogy simán használták a Zovirax-ot terhesség alatt (egyébként ezt szoktam használni) és nem lett baja a babának. De ha Apánk azt mondta ez a jó, én nem merek kockáztatni.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Rencsi!
Boldog névnapot kívánok.
Az én egyik unokám is Renáta :) a második neve Gabriella. Kép

szurikáta
szurikáta56
 
 


Moncsiga!
Nekem elég sűrűn szokott lenni herpesz. Ha hiszed, ha nem már mindent kipróbáltam! Az egyedüli ami a legjobb volt szerintem a tapasz! Amit írtál totál igaz, nem ázik fel, és szerintem - legalább is nálam - jobban gyógyul! Egyébként melyik nevet szeretnéd jobban? Kérdezhetném úgy is, hogy kisfiút vagy kislányt szeretnétek jobban?! Csak ez így szebbnek tűnt! :) Szorítok a pénteki genetikai UH-hoz! :)++++++++++++++++++++

Rencsi!
Nem csodálom, hogy nincs kedved a nagy banzájhoz! :) Tuti nekem sem lenne! :) Ami az ajándékozást illeti, én is kikötöttem, hogy semmi hülyeség, meg minden, ha vesznek akkor már csak a babáknak vegyenek! Mondjuk most lesz a szülinapom, de inkább még nem kérek semmit a gyerkőcöknek, mert babonás vagyok picit!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Rencsike,
Már beszéltünk, de azért itt is boldog névnapot!

Voltam az Istenhegyim ma AFP-n és hepan. Az AFP eredménye meg is lett, negatív szerencsére, az AFP majd két hét múlva.

Most megyek is, mert nagyon fáradt vagyok...
vjulcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: