Új privát üzeneted érkezett!

Nusyka:
Üdv!
Köszi a gratulációt :)
Evés ügyben én kevésbé vagyok illetékes, mint pl Detty, mert 1-2 rosszulevős héttől eltekintve az én lánykámnak elég jó étvágya van, főleg mostanában.
Kanál-utálata akkor volt Pannámnak, mikor elkezdtek mocorogni a fogacskái. Esetleg a szilikonos-kanállal lehetne próbálkoznotok, hátha azt jobban megszeretné, mert puhább. Mondjuk nálunk nem vált be, de ez semmit nem jelent, mert Panna elég makacs és ha egyszer azt jelzi, hogy nem kell, akkor nem is fog belőle enni, még ha a föld az éggel összeér se. Úgyhogy én rá szoktam hagyni, ha nem kér, majd eszik a következő etetéskor és kész. Sosem tukmálom.
Esetleg nem lehet, hogy olyankor már fáradt és ezért nincs kedve a kanállal vacakolni? Persze ez csak 1 tipp.

A többieknek biztos lesznek használhatóbb 5leteik

:)

Kép

Kép
redwings
 
 


Hmmm, ez érdekes.
A kismama magazin kiadójának, a Sanomának a honlapján találtam( http://www.sanomabp.hu/termekek/kismama_p/4944/?fid=392
) :

"Nem is magazin a Kismama. Inkább klub. A legrégibb, hagyományos magyar baba-mama újság 17 éve alatt hasonlóan gondolkodó, vitatkozni szerető leendő és gyakorló szülők közösségévé, fórumává vált...."


ó, nem tudom, ismeritek-e, ezt a honlapot:
http://www.napiakciok.hu/
itt mindenféle akciós kuponokat lehet kinyomtatni és ezekkel az adott üzletben kedvezményesen vásárolni.
Gondoltam hátha vmelyiktek hasznát látja :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi lányok!

Detty!
Ezek szerint szülinapod van?Nos,ez esetben

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED :lol:

Én sem értem,mindenki mást mond:próbálkozzak-hagyjam-ennie kell-majd eszik,ha éhes...MOST AKKOR MI VAN??MIVEL TESZEK JÓT??
A fogas dologra én is gondoltam,na de Csenge 6hónapos kora óta ezt csinálja,a fogai pedig most kezdtek el kibújni(alsó 2)
Alexa a cumisüveget sem fogadja el??Sajna Csenge 7hos kora óta már csak t.szert kap,de azt is csak úgy,hogy a kiságyban fekszik... :( kézben tartva-ahogy azt kéne!!!-nem lehet megetetni!)Akkor üvölt ,"vergődik",tol el magától!

Red!Fáradságról azért nem lehet szó,mert pl a d.u.-i felkelés után is néha ez van...Azért köszönöm neked is!!!

Na,most meg aludni nem akar...léptem,köszi nektek!!!
nusyka
 
 

 
 

sziasztok!

Üdv, Nusyka!
Meg volt az első pár önálló lépésünk!
Már pár hete megy segítséggel, de tegnap hugom elengedte a kezét és 2-3 lépést tett egyedül is.

Red, végülis voltál dokinál?
Detty, gratula Nektek is! Lassan Te is bejelentkezhetsz!
Vendég
 


Gratula Nórinak!!! :D :D :D
Csütörtök délutánra van időpontom a dokihoz. Remélem lesz szívhang :)

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia Bubmike!

Gratu lánykádnak :lol:
Enyém is próbál totyogni,de 3-4 lépés után seggre huppan :lol:
Azt hiszi,már oan ügyes,h kapaszkodás nélkül is fel tud állni,mert tegnap egyszer sikerült neki...persze az is csak véletlenül volt...Most tanult meg seggel lefarolni a lépcsőről,ágyról.Ennél nagyobb tudománya már csak a könyvek másodperc alatti eltüntetése a könyvespolról :lol:
nusyka
 
 


hupsz,az "könyvespolcról" akart lenni...
nusyka
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára detty74 2010.10.20 14:26-kor.

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja! Nórinak nagy nagy gratula, hamarosan futhatsz utána.

Alexa ma mászott egyet, de szokás szerint csak a macska motiválja eléggé ahhoz, hogy újabb mozgásformákat kipróbáljon. A macsek viszont nem bátorítja, mert a bőrét (inkább a szőrét) féltve bebújt az ágy alá. De azért az az egy igazi mászás volt, négykézláb.

Kép
Kép
detty74
 
 


Hát Detty,ezt a két csajt össze kéne kötni...én is 7hónapig fejtem a tejet és ő is üvegből kapta...Micsoda véletlen :)

Csenge sem szopizott vmi jól,a bal cicimet el sem akarta fogadni.Eredmény:kirepedezett,vérző bimbók,folyamatosan bekeményedő cickók és tejláz!!!Remek volt...Több,mint egy hónap kellett,hogy helyrejöjjenek a melleim,aztán meg már maradtam a fejés mellett...Dupla annyi meló,de legalább tudtam neki tejcsit adni.4és fél hónapig csak tejet evett,aztán fokozatosan egyre több tápszerre volt szükség.7hónapos volt,mikor "feladtam",már csak kb20ml-t tudtam lefejni és már fájdalmas is volt... :( Most meg árulom a mellszívómat,eddig eredménytelenül :(

Alexánál mikor kezdted meg a hozzázáplálást?
A tápszert pohárból vagy kiskanállal sem fogadja el?Tudom,hogy úgy elég macerás,de hátha...

Szép nagylány :lol: Mennyivel született?
Csenge 3100g 52cm volt,most 8kg és kb73cm.Amióta pörög egész nap,nem hízik sokat,de így sem tűnik alultápláltnak :lol:
nusyka
 
 


Ez tényleg vicces! Jó tudni, hogy vannak még anyukák, akik ugyanúgy "szenvednek", mint én.

Alexa 1 hét híján 4 hónapos volt, amikor először kapott almapürét, mert volt egy három hétig tartó hasmenése, ami nem akart múlni. Akkor mondták, hogy próbáljak neki almát adni, az majd megfogja. Segített is, és akkortájt nagyon szívesen evett mindent kanállal. Szép lassan kezdtem neki adni gyümölcsöket (körtét, barackot, sütőtököt). És nem sokkal utána kezdődtek ezek az etetési hullámzások: pár napig eszik, mint egy elefánt, és utána 3-4 hétig szinte semmit.

Pohárból nem fogadja el, még a csőrösből sem, pedig más folyadékot abból iszik. A kanállal meg most egyébként is baja van, így azzal nem is próbálkozom.

3600 g és 57 cm (a hazajövetel után 54 cm - kicsit összement a hazaúton) volt. Az első és a második hónap között hízott majdnem két kilót (6 hét alatt), és azóta egyre kevesebbet. Igazság szerint már jóval kevesebbet hízik, mint a minimum lenne, de mivel van rajta felesleg, nem tűnik fel annyira. Azt nem tudom, mi lesz, ha ez a felesleg eltűnik.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty: Boldog szülinapot!

Üdv Nusyka! Sajnálom, hogy nálatok is vannak evési problémák.
Amúgy látom, hogy a XXII. ker-ből vagy, melyik részén laksz? Én is ott laktam 27 évig, csak pár éve költöztünk Kőbányára.

Zsombinak mostanában totál semmilyen napirendje nincs, össze-vissza mennek a dolgok, a nappali altatások pedig néha katasztrofálisak. Azt akartam még kérdezni Tőletek, hogy nálatok mennyire tudnak a babák idegen helyen aludni? Zsombi annyira csak a kiságyához van szokva, hogy máshol nagyon nehéz egyáltalán rávenni, hogy egy picikét aludjon. Ha vennénk egy utazóágyat, az segítene a dolgon?

Ja, és még a hozzátápiról jutott eszembe: a babáknak 1 éves korukig mindenképpen kell anyatej vagy tápszer vagy tejpép? Azért kérdezem, mert nálunk az ekcéma miatt a tejpép kilőve, és nagyon nem szeretnék tápszert adni, ha esetleg már nem akarna szopizni...
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Képtelen voltam korábban jönni, pedig többször is olvastalak titeket, de persze mindig akkor van valakinek nyavajája, mikor én egy picit kikapcsolódnék.

Red: Lili Panna 2. fotójától mégjobban olvadozott: "Jaaajj de aranyoooos!!"
Szerintem is csak az a rossz babafotó, ami elmosódott és nem kivehető a gyerkőc, a többi mind jó :wink:
Hmmm kár hogy nem engem vártál vendégségbe, én tuti repetáztam is volna. Jó menü volt :D

Én konkrétan tanultam is a SZIE-n, hogy vannak gombafélék a gabonafélékben, főleg a müzli stb.. -ben, ugyanis ezek nincsenek megfelelően kezelve ahhoz, hogy elpusztuljon benne ez a "kis drága". Az öregek szűrő módszere tök jó, én is hallottam róla.

Nicolca: nagy gratula a lánykád tanulmányi eredményéhez!! Büszke is lehetsz rá!

Üdv. Nusyka!
Etetéssel kapcsolatban egy biztos bárki bármit mond is, az semmiképp nem jó, ha erőlteted. Az meg végképp nem, ha feszültséget kelt az etetés. Talán azért nem szeret enni, mert ráparázol. Próbálj meg új helyszínen, másik kanállal, ahogy Red is írta lehet szilikonossal, nekünk bevált, vagy pl. tévé, zene közben, ami mindkettőtöket ellazít. Az nem igen jó, ha vele együtt sírsz. Ne lássa. Vidámnak lásson, mégha nehéz is és dícsérd meg egy-egy kanál után. Talán lassan meg jön a kedve.

Detti: én is rögtön arra gondoltam, hogy csak nem máris összejött a kistesó nektek is?
Figyu: nehogy már kidobd a kajákat. Le lehetne fagyasztani. Porciózd ki kisebb adagokra és úgy. Ha kevesebbet is eszik, de az is több, mint a semmi. Én eleve úgy főzök, hogy nagyobb adagot és lefagyasztom készen a többit, így ha épp nincs időm pancsolni vagy megyünk valahova akkor azt veszem elő. Az íze ugyanolyan. A kruplit ugyan jó alaposan fel kell melegíteni, mert darabos lesz, de semmi gond nincs vele.
Ja és gratula Alexának a mászáshoz és nagyon boldog szülinapot így utólag! :)
Tündi: nektek is gratula a sétához!

Zsuzsi: 1 éves korig anyatejet vagy tápszert szükséges. A tejpép miért esik ki? Mi is HA-st pépet eszünk, az sem jó nektek?

Mennem kell, majd még jövök..
kchriske
 
 


No, még annyit, hogy már megy a hátról hasra fordulás, (persze kakis pelenkázás közben a legizgibb gyakorolni) és a nyelvnyújtogatás, vagyis igazából nyalogatás. Főleg ha csibészségen kapom vagy valamit nagyon kinéz akkor kinn a nyelvecske felkunkorodva. Hosszú és hegyes, mint a kígyóknak :lol:

A múlt éjszakánk iszonyú volt, ilyen rossz még nem is volt. Hol óránként, hol fél óránként visított.. semmi nem volt jó. Ha vissza is aludt cicin, vagy teán, akkor felébredt mikor letettem, vagy lefeküdtem, SEMMIT nem aludtam! Ehhez még a mai nap sem volt valami fényes. Nyűglődött az elalvással, nem is nagyon alud. Mire végre igen akkor meg Lili nyammogott annyit az ebéddel, hogy mire őt is ágyba dugtam Letti visított én meg sírógörcsöt kaptam a fáradtságtól és reménytelenségtől, hogy egy percet sem aludhattam legalább nappal. A chamomillánk elkallódott, elő kellene kerítenem valahonnan..
A szobából sem igen mehettem ki, mert rögtön visított és tepert utánam ezerrel. Úgy rámtapadt, mint egy hűséges kiskutya, mindenhova jön utánam. Nem tudom, hogy a nyűgősség miatt, vagy már kezdődik nála is a szeparációs mizéria..
De az sem volt jó ha játszottam vele, semmi nem volt jó. Végül du. mikor Tesó felébredt akkor egy darabig elvolt vele, meg a játékaival.
Úgy tűnik a 2. fogacska minket is jobban megkínoz. Viszont legalább enni eszik, és sokat iszik önmagához képest. Még a babateát is!!
A meggy nagyon bejött neki, és következik majd a sárgabarack, amit a vásárban vettem egy fiatal cigányasszonkától 300/kg és kiválogatta nekem az érettebbeket (zöldeket nem a babának). Rendes volt. Örültem neki, mert a nagymamám mesélte, hogy 1000 Ft/kg-ért látta a sárgabarackot. :shock:

Viszont a hétvégénk remek volt. Szombaton gyerekzsúron voltunk, vasárnap meg váratlanul bejelentkezett egy volt gimis évfolyamtársam, aki a barátnőm legjobb barátnője és Lili korú lánya van. Nagy az összhang köztük. Ebben a rossz időben nem bírt már a gyerekkel, áthívtak, de nem volt kocsim így én hívtam meg őket. Remekül sikerült és kiderült ráérnek egész nyáron, nappal is. Úgyhogy talán nem leszünk annyira elzárva és nem uncsizunk majd. Azt is mondta anyuka, hogy segít ha kell. Mondtam, hogy ha úgyis itt vannak játszani megköszönném, ha Lettire felügyelne, akkor talán el tudnám végezni a vasalást stb...

A járókámról: Írtam más ügyben nekik, de arra sem válaszoltak. Pedig semmi baj, ha nem tudja megcsinálni, csak adnák vissza hogy házilag megoldjuk valahogy, mert ez így már nem állapot. Letti egyáltalán nincs biztonságban. :cry:
A kiságyban is meg mindenhova már feltérdel és nyúlkál, a székek túl könnyűek, ráborulhatnak.. stb..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:21-kor.
kchriske
 
 


Hello! Rohanósan írok, nem is tudtam rendesen olvasni.

Az összes ügyeskedő kis mocorgónak gartulálok, hihetetlen, hogy ilyen gyorsan tanulnak, nem? Egyik nap még csak próbálkoznak, két-három nap múlva meg már tökélyre is van fejlesztve az új tudás...

Nusyka, üdv köztünk!

Red, nagyon drukkolok csütörtökön!

Detty, neked meg pozitív tesztet kívánok! :D Ja, és utólag is boldog szülinapot! Jól lesz az a szabadnap máskor is, ha végül összejön!

Majd igyekszem jönni, de ez a hét bolondokháza...
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Csak egy nagyon gyors bejelentkezés: egy ideig nem leszek, Alexa kórházba került. A nagy nem evéstől kiszáradt, és ma 1-kor derül ki, hogy egyáltalán ma hazajöhetünk-e, de ennek nagyon pici az esélye.
Drukkoljatok nagyon!!!!!!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Detti: őszintén sajnálom, szegény Alexa. Nagyon-nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjön és az evése is utána. Neked meg erőt kívánok, hogy jól viseld és támogatni tudd őt. Tudom milyen kétségbeejtő érzés, mikor a kisbabánk kórházban van. Gondolok rátok!
kchriske
 
 


Ó, Detty, ezt szomorúan hallom! Szerintem mind nagyon-nagyon fogunk drukkolni nektek, hogy mihamarabb hazajöhessetek és Alexa rendbejöjjön!!!!!!!! Nagyon vacak érzés a beteg babával a kh-ban lenni (sajna én is tudom), ezért csak azt tudom ismételni, amit kchriske is mondott: KITARTÁS!!!!!!!!

Amúgy meg - bár most ez a legkisebb gondod, tudom - szerintem is próbáld meg felhasználni vhogy a kajákat, én pl a kezdeti időszakban, meg mikor alig evett belőlük, akkor a maradék zöldségpürékből frankó krémleveseket/mártásokat/szendvicskrémeket csináltam :oops:

Mizu mikulásfronton? :wink: (jajj, úgy szorítok én is!)


Zsuzsi:
Emiatt a nyavalyás idő miatt Pannának is nehezebben ment tegnap az alvás. Hulla álmos, de egyszerűen nem bír elaludni, ráadásul szinte egész nap esett , így sétálni sem tudtunk kimenni. Már épp kifigyeltem mikor ebédeltettem, hogy na, vége elállt, de mire befejeztük/felöltöztem/felöltöztettem őt is, addigra megint rákezdte. És hát esővédő alatt utál lenni (amit meg is értek), így el sem indultunk.
Idegen helyen alvás: alapesetben bárhol elalszik, csak legyen meg 2 feltétel: viszonylag csend és ringassam el.
Merthogy még mindig csak így alszik el - ami nem az ő hibája, egyszerűen rosszul szoktattuk. Valahogy át is kéne állni mostmár, mert ugyan még csak 8,5 kg, de lesz nehezebb is, és nagy pocakkal nem tom hogy fogom kivitelezni az elaltatás hadműveletet. Meg az sem ártana, ha nem csak és kizárólag én felelnék meg neki ilyenkor, hanem legalább apját elfogadná. Majd kitalálok vmit :?
Esetleg Zsombinak segítséget jelenthetne, ha az utazóágy ugyanúgy lenne berendezve mint az otthon i, pl falvédő, ágynemű, kedvenc alvósjáték stb. De ez csak 1 5let.

Én is úgy tudom, hogy 1 éves korig az 500 ml6nap tejalapú kaja kell nekik. Ez ha jól tudom lehet anyatej v tápszer v tejpép.

Kchriske:
Őrülök, hogy golyófej királykisasszony portréja elnyerte Lili tetszését :)
A repetázás megvolt, legalábbis a fiúk részéről. ebédkor ugye 4-en voltunk és mi 2-en vacsira megettük a maradékot, így összesen 5 kg sültkrumpli, és 2 nagy tál saláta fogyott el, plusz a 2,5 kg csirkemell.
A csaj nem ette meg a salátaöntetet meg a pudingot, mert ő most tejes dolgokat sem eszik :roll: nem baj, több maradt nekünk :P

Kép

Kép
redwings
 
 


Detty: nagyon sajnálom a dolgot Alexával, drukkolok, hogy hamar túl legyetek az egész mizérián...
pzsuzsi
 
 


Red: akkor az a csaj lassan "fényevő" lesz :lol: Bocsi, de akkor mit eszik egyáltalán :oops: Ráadásul az ő kedvéért pancsoltál külön, minden igényét, amiről tudtál figyelembe vetted és még csak meg se kóstolta? Szerintem ez faragatlanság.
Apám felesége már 4 éve a családban van, de még mindig nem képes diabetikus tortát sütni a nagymamámnak aki köztudottan fiatal korától cukorbeteg :twisted: Pedig apám anyukája.
Mikor terhes voltam a nagymamikámon kívül senki nem volt képes figyelembe venni, hogy nem ehetek sósat és cukrosat. Pedig a terhességi magasvérnyomás bizony nem gyerekjáték, mintahogy semmisem a terhesség alatt.
Szóval igazán értékelhette volna a fáradozásod az a csajszi.

Zsuzsi: elfelejtettem tegnap. Az utazóágy jó lehet, ha otthon előbb hozzászoktatod. Minket jól kiszolgált és újra szolgál. Mikor Pesti mamáékhoz megyünk egyész napra akkor járóka is meg ágy is (mert ott kutyák, macskák meg minden kosz van.) Egy talpalatyni hely sincs, ahova letehetném a gyereket. Auschanban, Tescoban, Corában időnként eléggé akciós szokott lenni.

Azt is elfejtettem, hogy a minap Lettire ráhagytam a babaújság nézegetését, mert már kivoltam. Gondoltam amíg nem tépi miért ne. Aztán 10 perc tanulmányozás után rákezdett. Nem, nem, kérem - el akartam venni a letépett fecnit ő meg csípőből a háta mögé dugta és öö. :shock: Lilivel csak néztük egymást, aztán újra próbálkoztam, megint ezt csinálta és még ki is röhögött utána. Erre már mi is pukkadoztunk, mert annyira édes volt. De persze ez nem lesz általános, csak az első döbbenet.
:lol:

Na megyek, Letti már lassan felmászik a kanapéra....
kchriske
 
 


Kchriske: Apád felesége tortát süt a nagymamádnak??? Hát az én apám felesége sosem sütne tortát az én családomból senkinek. Úgyhogy még rendes is tőle, lehet, hogy nem tudja, hogy cukorbeteg, vagy nem tud diabetikus tortát sütni. Én még rendeset sem tudok. A babáitok nagyon ügyesek, nekem sajna a legkisebb is nagy már.... Ritkán jutok a géphez (szünet van a suliban, 1 gépünk van, a gyerekek harcolnak érte), azért örülök, ha olvashatlak titeket, jobb, mint egy szappanopera, van humor, izgalom stb.., és még hozzá is lehet szólni.
Detty74: Szurkolok nektek nagyon!!!

Brünhílda
brünhílda
 
 


boldog hónapfordulót Lettinek :D
Édi lehetett az eldugós megmozdulása, és még majd fejlődik... :wink:

Amúgy eleve elhatároztam, hogy semmin nem fogok megsértődni, így aztán nem érintett mélyen a finnyogása a csajnak. De szegén pasija nem győzte magába tömni a kaját, már nagyon ki volt éhezve valami normális ételre, mert ők otthon csak ilyen mindenféle extrém cuccokat esznek, extrém alapanyagból. Most is hozott kóstolóba kókusztejes-szezámmagos-csicseriborsós-savanyúuborkás fasírtot. :? nagyon szeretem amúgy a csiscsriborsót és szoktam is készíteni így-úgy, de ez már túlzás volt nekem is, pedig amúgy bevállalós vagyok evés terén. Nekik meg ez egy átlagos fogás...

Kép

Kép
redwings
 
 


Kép
Vendég
 


Kép

Kép


Kép Kép

Kép

Kép

Kép

Detty, remélem, Alexa hamar rendbe jön, és együtt tudtok ünnepelni a szülinapodon,amihez sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

Red, köszönöm az infót a képszerkesztőhöz, amint látszik, ki is próbáltam:)
Vendég
 


Nagyon szívesen!!!! Gondoltam, hogy nem lesz gondod vele, nem bonyolult, csak 1x kell kipróbálni és kész

Nóri gyönyörű, és ma megvolt az első igaz jóízű nevetésem is: az utolsó előtti kép, amin fintorog, hát az valami hatalmas! :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!


Először is köszönöm,h befogadtatok és próbáltok segíteni!!!

PZsuzsi!!
A ker. végében lakunk:Nagytétény-már majdnem Diósd!De csak fél éve.
Napirend nálunk sem mindig jön össze,plussz-minusz fél óra csúszás általában benne van...Csenge sem alszik jól napok óta.Ma pl a fél éjszakát ébren töltöttük,sehogy nem tudtuk elaltatni.Még hozzám bújva sem,pedig az be szokott válni.A pláne az volt,hogy még Csongor is rosszat álmodott,vagy vmi,mert egyszercsak megjelent az ágyunknál(mikor végre Csenge elaludt) és "Anya,idebújhatok?"Így 4en aludtunk egy ágyban...remek volt... :lol:
Nálunk szerencsére bárhol elalszanak az utazóágyban(vagyis Csongor már nem,na de értitek!)
Szerintem egy próbát megér,nem drága,pláne használtan.Mondjuk mi mindig visszük magunkal a kispárnájukat,meg Csengének a takaróját+az alváshoz nélkülözhetetlen plüssizéket is,hogy ne legyen annyira idegen.

KCHRISKE!
Köszi a tanácsokat,totál igazad van.Igyekszem megfogadni,csak néha olyan nehéz... :(
Látom a te lánykádnak sem kell a szomszédba mennie egy kis cserfességért :lol:
Csenge a bátyjával szórakozott a minap.Vásárolni voltunk,Csongor kapott agy zacsi gumicukrot(ez a max édesség,amit ehet 1nap 1et)odaadtam Csengének,hogy zöröghessen-játszhasson vele.Csongi elkérte tőle,oda is nyújtotta neki,de mikor már megfota volna,h elvegye,Csenge visszarántotta és mosolygott hozzá.Ez aztán még jó párszor megismétlődőtt...Édes volt :lol:

Bumbike!
Szépek vagytok :lol:

Detty!
Remélem minden rendben van/lesz Alexával!Minden jót és kitartást nektek!!!Írj,ha tudsz vmit!!!
nusyka
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, minden várakozás ellenére, de kivagyok, mint egy ló. Másfél órát aludtam az éjjel, alig látok ki a lyukon. Összeszedem magam, és holnap jelentkezem.

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty! Nyugi, most már rendben lesz minden, ha hazamehettetek! Aludjatok egy nagyot együtt!
kisbogarka
 
 


Sajnos még messze vagyunk a rendbentől, csak azért engedtek el, mert csak azt tudom csinálni a kórházban is, mint itthon: fecskendővel etetem/itatom Alexát. Állítólag még egy hétig is eltarthat, de csütörtökön megyünk a gyerekorvoshoz.
Nagyon nehéz most vele, mert semmit nem akar a szájába venni, még a cumit sem.

Kép
Kép
detty74
 
 


Nóra GYÖNYÖRŰ!!!

És köszi mindenkinek a szülinapi gratulációt, de elhihetitek, hogy sokféle szülinapot kívánhat az ember, csak azt nem, hogy végignézze, amíg vénát szúrnak az ordító lánya összes végtagján, majd sorra durranjanak szét a vénák. Életem legrosszabb két napja volt. Majd holnap részletezem, de ma túl fáradt vagyok.

És hát nem hiszem, hogy ilyen stressz mellett megtapadna kistesó, így szerintem júliusban újra próbálkozhatunk.

Viszont - mivel a nem evésre még mindig nincs megoldás - a gyerekorvosunk ma mondta, hogy a csütörtöki kontrollig keres nekünk egy táplálkozási szakértőt, mert ez így nem mehet tovább. Végre felfogta, hogy nem velem van a baj, és ha 2 napig nem erőltetem az evést/ivást, akkor a kórházban kötünk ki.

Na, tényleg eltűnök mára. Kaját kell rendelnem, mert nincs itthon semmi, erőm nincs főzni, és tegnap reggel ettem utoljára egy kiflit (azóta 3 kocka csokit és kávét, úgyhogy nem baj, ha kistesó nem most akar beköltözni).

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty!
Elég ijesztő ez az egész,de szívből kívánom,h hamar kiderűljön mi áll a háttérben és rendbejöjjenek a dolgok!

Sok erőt és kitartást nektek!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Detty, az jutott eszembe, hogy mikor Pannának menta hasa, és fenyegette a kiszáradás, akkor a dokinénink a következő HIPP italt ajánlotta:
http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =reszletek

elvileg hasmenésre találták ki, de azért is jó, mert elektrolitos és így folyadékpótló! kérdezz rá a dokitoknál, hátha használna alexának.
én itt a rossmannban vettem (picivel volt csak drágább, mint a többi hipp ital, de betegségben úgysem az árát nézi az ember), aztán egy ideig nem volt nekik és akkor netről rendeltem.

Elhiszem, hogy borzalmas volt, de mostmár biztos javulni fognak a dolgok. Kitartás, és próbálj meg pihenni, ha kell, állítsd csatasorba az egész elérhető rokonságot.
És igenis tessék odafigyelni magadra, tudom, hogy nehéz, és bajban az ember magára gondol utoljára - de Detty, Alexának te vagy a legfőbb támasza! Úgyhogy igenis egyél rendesen, meg amikor csak lehet, pihenj le, tojd le a háztartást!
És légyszi ha van kis energiád, írj a fejleményekről, mert szorítunk nektek nagyon!

puszi, és megy a drukk nektek!

nusyka:
Jók a vonalzók :)

Kép

Kép
redwings
 
 


És egy kis szív-vidámító:

http://www.dailybest.hu/pixar-partly-cloudy/

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi RED :lol:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Detti: sok erőt és kitartást. Szegény Alexát úgy látszik jól megkínozzák ezek a fogacskák. Viszont egyetértek Reddel, figyelj magadra is, mert ha te kidőlsz, akkor mi lesz Alexával? (persze Apa meg rokonok) de az anyukája kell neki és Anya csak egy van!
Mikor Lilinek hasmenése volt akkor mi Humana Elektrolitot kaptunk. Az is nagyon jó kiszáradás ellen. A dokitok nem írt fel semmi ilyesmit amiket javasolt Red is meg ilyet... vagy a kh-ban?
Írj majd ha tudsz. Drukkolunk!

Red: A csajszi fasírtja rémes lehetett. :? Azt nem értem, ha a pasija nem akar ilyen vackokat enni, akkor miért eszi? Neki miért nem csinál akkor rendes kaját? Szegény, ekkora papucs lenne? Én bizony a világ minden kincséért sem tudnám rávenni Apát, hogy ő is ilyeneket egyen, ha én ilyen életmódra térnék át.
Köszi a hónapfordulóst :D , olyan hihetetlen, hogy már ilyen nagy, és ilyen idős.. pikk-pakk elment ez a 7 hónap.
Biztos minden windowsban van olyan képszerkesztő? Mert én még nem találtam, úgyhogy szendedek: powerpointban kivagdosom kisebbre, elmentem másként stb... macerás.
Lili teljesen beindult az új mesére.. és azt hitte: "Anya, el akarsz vinni moziba :D ??""
Végül is elvinném, van még kultúra utalványom, csak Lettit nem tudom hova tenni. Ennyi időre nem merem Mamikámnál hagyni, már idős ehhez. Más meg szóba se jöhet! Apa meg ugye.. már írtam, hogy szinte nincs, de be se vállalná ennyi időre, mert tojik. Pedig fontos lenne, hogy Lilivel is töltsek saját időt, de hogy?

Tündi: Nóri tündéri :D Megkérdezhetem hol laktok? Olyan ismerősnek tűnsz!

Nusyka: tudom, hogy nehéz, de muszáj. Kitartás.
Csenge is csibész, ahogy írtad :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.20 12:25-kor.
kchriske
 
 


Kép
pzsuzsi
 
 


végre nekem is sikerült a vonalzó, már olyan régen bénázok vele
pzsuzsi
 
 


Ja, de olyat nem lehet, hogy mindig automatikusan odategye?

Kép[/url]
pzsuzsi
 
 


Asszem mostmár működni fog

Detty: borzasztóan sajnálom, ami veletek történt. Szívesen küldenék Alexának egy kis étvágyat, nekem van belőle bőven :(

Kép
pzsuzsi
 
 


Kchryske: Hát nálunk nem töri magát a nő. Neki van 2 gyereke, vagy 3 unokája, így jól elvan velük. Én forszírozom a találkozásokat is, meg én hívom őket, hogy hogy vannak, szerintem ha én nem telefonálnák meg is szünne a kapcsolatom apámmal, de egyébként ez nem zavar annyira, az az elvem, hogy felnőtt korig a szülőnek van teendője a gyerekkel, de ha már kirepültek, akkor a gyerek "kötelessége" keresni a szüleit, segíteni, támogatni, ha kell. Hát nálunk ez abszolút így működik. Egy cukrász nálunk is jól jönne a családban, bár mi inkább "sósak" vagyunk, szülinapra rendelni szoktuk a tortát, és sajna drága is, meg sokszor a minősége sem olyan....Nektek meg több torta is jut egy-egy szülinapon... Irigyellek.

Brünhílda
brünhílda
 
 


Red, a fintorgás mindennapos nálunk, az anyósom is mindig vidul rajta! :) Nagyon aranyos vele.

Kchriske, Üllőn lakunk, apáék Szigethalmon, a kettő között szoktunk ingázni, meg néha bemegyünk Pestre, úgyhogy szerintem lehet, hogy keversz valaki mással. Hacsak pesti suliban nem taliztunk? Én a Ludovikába (előző nevén Humán Szki, 2000-2004), és a Rákóczi F. Közgazd Szki-ba(2004-2006) jártam.

feltöltöm a piture manager elérését ide: 1245840481.0294.doc
Az utolsó sávban alul látható nálam.
Vendég
 


Sziasztok

Hátha érdekel vkit:
a Rossmannban 1200 ft a HUMANA Schlummermilch éjszakai táp, és 129 ft a JANA babavíz.

Zsuzsi:
:D üdv a vonalzósok között

Kép

Kép
redwings
 
 


Aranyosak vagytok, köszi, de igazából most semmi nem használ. Alexának ugyanis aftái vannak, valamilyen vírusos fertőzés miatt, és az annyira fáj neki, hogy nem bír enni. Nem látszik belőle sok (kettő a szájában), de a dokik szerint lehet, hogy a torkában is van, és attól még a nyelés is nehezen megy. Ezért tudjuk szinte csak fecskendővel etetni, meg a csőrös pohárból iszik még egy keveset. És ma elkezdett enni sütőtököt és őszibarack pürét, így most feltankoltunk a HIPP-esekből, lesz..om a pénzt. Így megvan a napi 700 ml, sőt, az ezer is majdnem. A 700 ml csak pár napig mehet, mert két nap után 700-zal kiszárad, de az 1000 már elvileg elég. Most minden lenyelt kortyot fel kell írnunk, mert holnap megyünk a gyerekorvoshoz.

Na, megyek enni, majd folytatom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Itt vagyok.

A kórházban infúziót kapott többször is, mert olyan sűrű lett a vére, hogy nem is tudtak tőle vért venni. Az infúzió borzasztó volt. Még hétfőn délután, amikor bementem vele a Heim Pálba, egyből mondták, hogy ki van száradva. Háromszor próbáltak neki vénát szúrni, és mindháromszor szétdurrantották a vénáját. Közben Alexa iszonyúan ordított, csapzott volt a nagy haja az izzadságtól és a könnyektől. Negyedikre lehívtak egy aneszteziológus asszisztenst, aki ugye ezzel foglalkozik, ő egyből sikeresen megszúrta, de vért ő sem tudott levenni. Éjfélig ment a bokájába az infúzió, de amikor kikötötték a csövet és felvehettem Alexát, valahogy kirántotta a branült is, amitől azonnal összevérzett mindent (a papucsomból ki se jött, úgyhogy sürgősen veszek egy másikat, mert ez így borzasztó érzés). Viszont reggel tényleg le kellett venni a vért, mert addig szó se lehetett arról, hogy hazajöjjünk. Így újra vénát kellett szúrni. Most hamadikra sikerült a jobb csuklójából, de mostanra már egy jó vénája sem maradt, úgyhogy nagyon kell vigyázni, hogy ne száradjon ki, mert most nem tudnák hova szúrni az infúziót. Nem tudom, mennyi idő kell, hogy regenerálódjanak a vénák. Akkor nagy nehezen jött annyi vér, amit meg tudtak vizsgálni. Ez a szúrás is úgy ment, mint a hétfői. Borzalmas volt. Alexa ordított, sikított, még a férjem is sírt. A vérvizsgálat nem mutatott ki semmit, és mivel a kórházban is csak etetni/itatni tudnám Alexát, így hazaengedtek.

Most kicsit szenvedünk vele, négykezes minden etetés, és ma még Csabi itthon van, de nem tudom, hogy fogom holnap etetni/itatni Alexát. Vettem ma egy pár steril fecskendőt is, meg homeopátiás bogyókat az aftára. A kórházban felírtak egy érzéstelenítőt, és steril gézlappal kellene bekennem Alexa száját belül, de ez nagyon nehéz (szinte lehetetlen), mert Alexa ki se akarja nyitni a száját. A kórházban azt mondták, hogy muszáj kegyetlennek lenni, mert neki lesz jobb, de nagyon nehéz. Felírtak még Cataflam cseppeket, de a papíron az van, hogy 1 éves kor alatt nem adható, így nem merem adni neki. Helyette kap Panadolt, ami ugyan gyengébb, de nem lesz baja tőle. Igazi gyógyszert viszont nem kapott, ezért próbálkozom a homeos bogyókkal, meg a gyógyszertárban adtak valamilyen másik ecsetelőt, ami nem csak érzéstelenítő, hanem vírusölő is. Remélem, segítenek. Ja! És mindenki azt mondja, hogy elég sokáig, akár 10 nap-2 hétig is eltarthat.

Szóval, ez a helyzet velünk. Remélem, Ti jól vagytok!

Jaj! Kchriske! Ti merre laktok? Tegnap hazaugrottam délelőtt lezuhanyozni (amikor írtam az első üzit), és olyan volt, mintha a gyerekeidet láttam volna - vagy legalábbis két kislányt, akik egykorúak lehettek a Te manóiddal és aléggé hasonlítottak a képek alapján. Mi egyébként Pesterzsébeten lakunk.

Na, megszűnök, mert betelik az oldal.

Kép
Kép
detty74
 
 


Csak egy rövid üzi:

Detty!
Ezt még olvasni is borzasztó :cry:
A lehető legjobbakat kívánom nektek!!!

Ugye nem azt akarod mondani,hogy holnaptól teljesen egyedül leszel Alexával???Hol vannak a rokonok,barátok???Senki nem tud kivenni szabit???Szerintem ez beillik a "vészhelyzet van" kategóriába,úgyhogy kérj meg valakit,h legyen ott és segítsen!

Minden jót nektek!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sajnos, nem tudok megkérni senkit. Arra gondolni sem merek, hogy a tesóim közül bárki szabit vegyen ki, hogy nekem segítsen (2 dolgozik, egy a vizsgájára készül), a barátaim meg messze vannak (Pécs, Brüsszel, Franciao-ban szétszórva). Holnap ugyan megyünk anyuhoz, mert nagyon közel laknak a gyerekorvoshoz és a holnapi kontroll miatt úgyis arra kell mennünk, úgyhogy akkor nem leszek tök egyedül, viszont péntektől igen, sőt, lehet, hogy hétvégén Csabinak be kell mennie dolgozni, mivel most 2 napig itthon volt/van, és a főnöke húzza a száját. Nem egy megérő típus, főleg, hogy nekik nem jön össze a baba, és gondolom, haragszik mindenkire, akinek meg igen. Úgyhogy "segíts magadon" módszer lesz, majd valamit kitalálok, mert a kórházba nem megyek vissza. Egy másik fórumon elég részletesen leírtam, hogy történt az egész (titeket megkíméltelek a részletektől, de ha kíváncsiak vagytok bemásolom ide is), és így visszagondolva is nagyon szörnyű volt, így amíg élek, mindent megteszek, hogy ez még egyszer ne történjen meg. És csak remélni tudom, hogy a gyerekorvosnak is lesz valami jó ötlete.

Kép
Kép
detty74
 
 


Nusyka! Képzeld, volt egy tanítványom, ahol szintén Csongornak és Csengének hívják a gyerekeket, csak fordított sorrendben születtek. Nagyot nevettem, amikor megláttam a vonalzódat.

Zsuzsi! Nagyon tetszett a Te vonalzód is, ügyi vagy, én is sokáig bénáztam, mire sikerült! És várjuk az étvágyat, a futárt fizetem! :)

A takarítós manóját nem adná kölcsön valaki, 2 nap alatt romhalmaz lett a lakásból!?

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja! Én nem találtam meg a picure managert, de gondolom azért, mert nekem Vista-m van.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty, megértem, hogy a kórház helyett szívesebben maradsz otthon, legalább tudtok aludni (Alexa gondolom mindenképp, de talán te is többet, mint a kh-ban).
Drukkolok a holnapi kontroll miatt! Majd írd meg, mi volt, meg hogy mit mondott a szakértő.
Hogy érzed, használnak a gyógyszerek? Eszegetett ma a lány, vagy továbbra is pumpálnod kellett bele?
Remélem azért hétvégére nem fogják be az uradat és otthon maradhat veletek (a főnök egy nagy f*szkalap lehet - már bocs :roll:)

Nekem is voltak már ilyen aftáim, és tényleg elég vacak: kb egy hétig "csak" kellemetlen, aztán egy hétig fáj, néhány napig extra cudar, aztán hipp-hopp, elmúlik. Én paradicsommal meg fokhagymával kúráltam mindig, dehát a kislánynál ez nem műkszik :(
Remélem hamar rendbejön!!!!

A manókat nem láttam még a héten, de ha erre tévednek, majd szólok nekik, hogy inkább húzzanak át hozzátok.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detti, ez szörnyű lehetett. :( Remélem azért boldogultok valahogy és hamar meggyógyul Alexa a lehetőségekhez mérten. Drukk.

Tündi, akkor csak nagyon hasonlítasz valakire akit szoktam látni a környékünkön.
Köszi, de tényleg nincs ilyen Picture Manager-ünk. :shock: Talán szerez a férjem ismerőstől áttölti, de kétlem, hogy megvalósulna.

Detti: sajna biztos, hogy nem engem láttál a gyerkőcökkel, mert jelenleg Vácon lakunk és nem jártam Erzsébeten már kb, mióta onnan elköltöztünk. Az úúúúúgy 5 éve. Pedig látod, ha ott laknánk még akkor segíthetnék..

Grat az új vonalzósikerekhez :D

Brűnhilda: azért azokat a tortákat igen csak elcserélném emberibb dolgokra.. na mindegy. Azért nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzet nálatok. Egyébként ők sem igen hívogatnak, talán ha nagyon eltűnünk, havonta, két havonta hív Apám. Néha áthívnak ebédre úgy 2-3 havonta. De ha szükségem van segítségre (lásd ajtókilincs stb.) akkor azért itt van szinte azonnal.
Szóval nem irigyellek.

Most csak gyorsan ennyi, de holnap talán többre futja, ha valakinek kihagytam a választ akkor bocsi..
Jó éjt!
kchriske
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: