Új privát üzeneted érkezett!

Nem hallottam még ezt a filmet.

Azt viszont igen, hogy a gondolatok sok mindent befolyásolnak, minden fejben dől el általában, de nem úgy értve Tünci, hogy te egy halott kislányt akartál volna a világra hozni, de nem lehet tudni, a tudat alatt mi van, volt lesz, ez már pszichológia. Egyébként érdekes lenne egy analízis vagy hipnózis, nem konkrétan nálad, biztosan hoznának a felszínre dolgokat.

Ilyet senki sem gondol akarattal, ez hülyeség, hogy így vonzod a dolgokat, de viszont mélyen lehet benne valami, én mindig úgy éreztem még nem vagyok felkészülve anyának, tudtam mivel jár, a három tesómat felneveltem és mindig féltem, hogy nekem ez még magas labda, de majd felnövök hozzá. Lehet, hogy tudat alatt elutasítottam ezt a babát, csak nem tudtam róla. Mindennek van valami oka.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti!
Feltétlenül kell vizsgálat, ha másnem menj el a rendelőintézetbe,de azt nézzék meg hogy a méhszáj rendesen összezárult e..én addig nme merek kádba ülni, pedig ilyen hidegben olyan jó lenne a pancsolás..
BÁr ha addig nem múlik el teljesen, akkor is megnéz??ezt én sem tudom..még vna két napom..Le van tojva..biztos nem ijed meg egy kis vértől..

Elfelejtettem mondani, hogy felhívtam ma a kórbonctant..az adminisztrátor össze-vissza beszél, hogy ennyi meg annyi hónap a szövetteni vizsgálat, aztán nagy nehezen kapcsolta a főorvost,kiderült hogy ő végezte a beavatkozás(EZT így mondták :shock: )..kicsit dadogott mikor elmondtam mit akarok,aztán mondta hogy a héten meglesz, de a pc-n a dokim bármikor megnézheti..KÉrdeztem hogy tud mondani nekem valamit.? csak annyit hogy agyvérzése is volt és oxigénhiányos állapotban született..ezt nem értem, mert a méhemben még mitől nem kapott oxigént??azt mondta az orvos aki műtött, hogy a placenta rendben volt..Lesznek kérdések a nőgyógyászomhoz..
De úgy félek, hogy nem akar majd segíteni..egy ilyen kis városban nem sok lehetőség van..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szerintem meg mi pont nagyon akartuk a babáinkat és nem akartuk hogy bármi gond legyen..
ezzel a logikával, senki nem hordaná a babát 40 hétig, merta 36. után már általában a nők szeretnék kinnt látni !Számtalanszor hallottam a barátnőmtől, hgoy beszélt a hasához:gyere már ki, a kezembe akarlak fogni!!MEkkorára nősz még, már jobb lenne ha kinnt lennél..végül 5 napot ráhúzott...

KépKépKép
tünci28
 
 
 

 
 

Na, mire elküldtem a mondókámat, már beelőztetek:)

Betti, szerintem mindenképp menj el a dokihoz. Nekem csinált hüvelyi ultrahangot a 6 hetes kontrollon, az legalább kimutatja, hogy minden regenerálódott - e rendesen. Biztos minden rendben lesz, de azért ártani nem árt. Meg leveszi újra a rákszűrést. + legalább elmondhatnád neki a túl sok mensit, hogy az rendben volt e.

Az elmúlt évben háromszor voltam rákszűrésen, remélem ez ártani nem árt a belső szerveimnek :roll:
Először januárban, mikor az első vizsgálaton voltam, aztán augusztusban kétszer a régi meg az új dokimnál...

Tünci, hülyeség az a film :!: :!: :!: :twisted: Persze, hogy nem így szeretted volna!

Azt már hallottam, hogy ha állandóan egy valamire gondolsz pl. egy rossz dologra, akkor az bekövetkezik de ez sem törvényszerű. Nem azért lesz vkinek egyes a matekdolgozata, mert azt mondogatja, hogy már pedig egyes lesz, hanem mert nem talnult.

Anyósom mondta, mikor elmentünk hozzájuk a rossz hírt közölni, hogy látod, ezért nem szabad előre vásárolni semmit a picinek... No comment.
Nagymamám meg már kétszer mondta, hogy szerinte ez azért történt, mert még nem volt templomi esküvőnk, csak polgári...
Mondtam neki, hogy az ismerősnél nemsokára születik a baba, se templomi se polgári esküvő, a baba meg csodák csodájára egészséges...
Vendég
 


A nagynéném doki, és ő mondta az első menstruációmnál (nekem is a vége felé kellett mennem dokihoz, de addigra elmúlt), hogy van gumikesztyűje a dokinak, nyugodtan el lehet menni úgy is hozzá.

Ez szerintem csak nekünk kellemetlen.
Vendég
 


Erről az jutott eszembe, hogy az utolsó napon amikor akis Drágám még együtt volt velem,kora hajnalban behoztak egy lányt, aki néhány héttel korábban szült és nagyon elkezdett vérezni, mesélte reggel a sztoriját..
Behozta a mentő,Fehérváron mindjárt a szülőszobai vizsgálóba kell menni, mondta hgoy mi a panasz(AZ én orvosom volt az ügyeletes.), erre orvos húzza a gumikesztyűt, mire a lány rémülten:MOST MÉG FEL IS NYÚÚÚÚÚL???
Azt mondta annyira nekiállt mindenki röhögni,hogy ezt így kimondta... a dokim meg rávágta:Bizony én most még fel is nyulok!!!

Azért bízom benne hogy két nap múlva minimális maradvány lesz csak..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, nagyon sajnálom, amiket leírtál :cry:

A gyermekklinikán, ahol voltunk volt egy agyvérzéses kisfiú. Nagyon sajnáltuk őket, amikor a férjem meghallotta, hogy a babájuknak agyvérzése volt, mondta, hogy ez a legrosszabb, ami egy babával történhet, mert ebből bármi lehet. Aztán rá egy hétre velünk is közölték ezt a hírt. Azt hittem ott esek helyben össze, és akkor még egyedül voltam bent a kórházban. Aztán elmondták a férjemnek is, majdnem sokkot kapott. Elmondták a lehetőségeket, és úgy éreztem, bármit vállalnék, csak éljen a Fiam.

Aztán pár hete találkoztam velük. Tudták, hogy velünk mi történt. A babájuk gyönyörű, csodaszép baba. Kívülről még semmit nem lehet megállapítani, de majdnem sírva mondta, hogy a leleteik semmi jót nem mutatnak. És akkor segített a picikém fentről, és megértettem, hogy mindannyiunknak jobb így. Az a gyönyörűszép kisfiú még sajnos nagyon sokat fog szenvedni az életben :cry:


Bocs, hogy ilyen szomorúra sikeredtem :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Tünci! Minden rendben lesz a dokinál! Védekezésre: mi a véleményed a hormonmentes fogamzásgátlóról? Van kúp, kenőcs. Szülés után nekem azt ajánlották.

Betti! Igenis, menj csak el a 6 hetes kontrollra! Minden esetben jó ha lát a doki a történtek után.

Nekem annó azt mondták a műtét után, h akkor lesz újra baba a pocakban, ha végleg el tudom engedni a kis manót. Nekem 2 év kellett hozzá...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Amikor ma meghallottam amit mondott a doktornő egy pillanatra én is ezt gondoltam..aztán amikor mentem a boltba akkor meg arra, hogy a pici babaszervezetük hihetetlen csodás regenerálódásra képes...De hiába már, úgyhogy próbáltam leállítani magam.. :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tünci28 2008.09.15 20:43-kor.

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Pruci/Teri!

én is ezt szeretném, ha az orvosnak megfelel.Már úgy értem, ha elég biztonságosnak tartja.. :oops:

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Lányok! Ha esetleg nem ismeritek, van egy ilyen oldal:

www.gyaszoloszulok.mlap.hu

(ha esetleg nem ismeritek, szomorú nagyon, amikor megtaláltam és beleolvastam, csak bőgtem...)

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Tünci
Szerintem se aggódj azon, hogy vérzel-e vagy sem, a doki nálam simán benyúlkált, pedig akkor már folyt minden kifele.
Meg szülésnél is kell, hogy nyúlkáljon, hogy ennél a szónál maradjunk.
Szerintem nem fog megilyedni.
Elmegyek kontrollra, maximum ha bunkó lesz, otthagyom és keresek másik dokit.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Boboka
Hüvelyi ultrahangot?
Hát az enyém nem fog csinálni.

Betti
Kép
betti0412
 
 


megnéztem..istenem...mennyien vagyunk...

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Hát én is meglepődtem, mikor a doki mondta, hogy megnézzük így is.

Szerintem akkor inkább keress egy olyan dokit, aki profi az ultrahangban is.

A régi dokim sosem ultrahangozott, mert hülye volt hozzá. Mindig máshoz küldött, aki csak a kötelező ultrahangokat végezte el (mint utólag kiderült azt is rosszul).

Pruci, megnéztem a honlapot, igaz még csak felületesen. A versnek már az első soránál kicsordult a könnyem, de az utolsó versszak a legszívhezszólóbb.

Ez előtt a fórum előtt a www.angyalokszulei.hu -ra írogattam, meg olvasgattam. Úgy látom ez is hasonló. És a szörnyű az egészben, a fórumnál az oldal alján a látogatók száma: 124012.
A nagy örömünk közepette anno nem is gondoltuk, hogy azokban a pillanatokban mennyien szenvednek

:cry:
Vendég
 


amit az előbb írt Pruci, megnéztem a honlapot és ott az a zene, amit olyan sokszor hallgattam..Viola szerette a pocakomban..ha valaki ismeri a szöveget.. most mennyire más értelmet ad neki...jaj megint sírás van...
hallgassátok meg..
http://www.youtube.com/watch?v=2A2Jt4WOxN8

KépKépKép
tünci28
 
 
 


boboka!

amikor valaki írja, hogy kell a jó ultrahaangos orvos,olyankor úgy örülök, hogy nálunk a doki vezeti a kórházi uh diagnosztikát..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Tünci, szerencséd van a dokiddal :wink:
Vendég
 


Halihó

Tényleg nagyon fura ez a hideg. Örülök is neki, mert hangulatos valahogy ez a pulcsis-mamuszos időszak, ahogy Bobóka írta. Persze akkor lenne az igezi, ha lenne kivel összebújni, melegíteni egymást... :roll:

(A "randimról" már sejtem, hogy miért nem írtam. Féltem, hogy nem is igaz, amit kihámoztam az órákig tartó beszélgetésünkből. Milyen gáz lenne, ha leírnám nektek, aztán meg koppannék nagyot.
A párom és az előző párja itt vannak most Mo-on, és úgy néz ki, nem akarnak együtt maradni, a csajnak néznek együtt házat. Vagyis én vagyok a szerencsés nyertes. :? Viszont az a ház itt lesz a közelben, szóval a csaj mégis marad, és én előre félek a "legyünk barátok" szindrómától kettejük között. Szóval nem tudom. Nagyon felemás. De azért eszméletlenül hiányzik Pieter.)

Brigi, jó, hogy jöttél és írtál sokat. Én másfél hónapja vesztettem el a kisfiamat a 14. héten, ő a harmadik gyermekem volt. Borzasztóan fáj, hogy nem temethettem el. Viszont úgy szültem meg, ahogy akartam (nem volt ott orvos, a váróteremben voltunk), és láttam és a kezemben tartottam Andrist... Ha már meghalt egy kicsi pocaklakó, azt kívánnám, így szülessen meg. Neked pedig nagyon drukkolok októberre!

Tünci, ez a "Titok"-dolog borzasztó... Néhány "elvetemült" pszichológus is azt állítja, hogy te "vonzottad be" az életed eseményeit. Hát, ezzel nem sok mindent lehet kezdeni... Viszont talán az előrenézésben segít a titok-módszer, ha már akarsz és tudsz majd előre nézni. Bár nekem a könyv stílusa nem tetszik (a filmet nem láttam még), sok ilyen könyv van, de ők nagyon rámentek a propagandára.

Bobóka, Betti, a ruhákkal én is bajban vagyok. Kellene valami normális, de nem akarok költekezni, meg shoppingolni sem. Miután Pieter elment, betangliztam az Árkádba, és két nap alatt 70 000 forintot költöttem. Hát, ez azért beteges... Szerencsére csak két napig tartott. Most ellenben kifejezetten visszafogott vagyok minden pénzkiadásban, még a napi vásárlások alatt is, és efelett igen örvendezek :)
Szóval ez szerintem csak pótcselekvés volt, mint amilyen nálad a hálóing-nézés is, Betti. Ezért ne hibáztasd magad. Ha ez nincs, szerintem megzavarodunk abban, ami volt.

Bobóka, jó ez a kivizsgálás. Ki intézte, ki íra a beutalókat? Bennem ez is ellentmondásokat ébreszt (mi nem?!), mondván: "Ésszerű megnézni, hogy minden rendben van-e" vs. "Ha hibát keresünk, akkor találunk is, miért ne lenne, minden rendben, fiatal vagyok, van mit ennem, nincs körülöttem semmi veszélyeztető tényező." Nem tudom...
És a gyertyát, amit gyújtottál, külön köszönöm, nagyon jól esett.

Betti, ha csak ez lesz a nőgyógyásznál, én nem mennék el. Nálam nem volt hüvelyi vizsg. (azt mondta, többet árthatna, mint használna vele), ellenben majd' egy órát beszéltünk. Na erre érdemes volt elmenni. Nem mintha jól esett volna (semmi lelkizés), de hasznos infókkal látott el.

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Gyújtottam gyertyát!
Itthon is égett ma, de most a neten is, ott, ahol pruci írta.
De jó, hogy sikerült, az angyalokszülein a szerkesztő még 1.-én írta, hogy felteszi, megkapta az e-mailt, meg is csinálta, csak még nem került fel.
Van gyertyája.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Szia Kisanyácska!

Húúú, az nem valami jó, ha ilyen közel lesz hozzád a nő :oops:
Annak viszont örülök, hogy Veletek minden jól alakul:)

Pieter nem szeretne hazaköltözni hozzád? Ha van kedved írj majd bővebben rólatok.

A beutalókat ismerős intézte, anélkül tuti, hogy lett volna kb. vagy 1,5 hónap, mire az összeset elintézzük...

Nagyon szép, ahogy a pici Fiad születéséről írsz.

A gyerkőceidet mennyi idősen szülted? A képen nagyon fiatalnak tűnsz :D Kicsit irigyellek, én minimum 29 leszek, mire újra babám lehet...
Vendég
 


Kisanyácska
Én is vettem futócipőt, 40 ezer forintért, 3 hete. :oops:
Ismerős a jutalmazás érzés.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


Kisanyácska!
Remélem jól alakulnak a dolgaitok Pieterrel!!
Hát igen a kivizsgálás..Leírtam valamelyik nap, hogy:Tudni akarom mi történt és mi volt az oka..de azt nem akarom tudni, ha tehettünk volna valamit, ha meg lehetett volna állítani és mégse tették..ez így zagyvaság és nincs értelme és mégis van..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Bocs, észszerű (nem ésszerű).

Betti, úgy látszik, nagyon "zöld" vagyok... :) Csak én mondom, hagyd ki ezt a nőgyogyót. Mindegy, úgy tegyél, ahogy biztonságosnak érzed, és a váltáson is érdemes gondolkodni, ha nagyon nem tudja azt nyújtani, amit elvárnál.

Tünci, hallgatom a dalt, nálam is sírás van. Hallgattam én is, amíg még babás voltam, de akkor még eszembe sem jutott, hogy mi történhet. Nem tudom, láttad-e, ez a zene ment a Vészhelyzetben akkor is, amikor dr. Green meghalt. Akkor meg azért érintett meg nagyon, mert apukámnak is hasonló borzasztó betegsége volt, és nem sokkal azután halt meg :cry: :cry:

Kisanya

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Én jövő áprilisban töltöm a 30. életemet.
Szép.
Kisanyácska tényleg nagyon fiatalnak tűnsz. Vagy ez egy jó kozmetikus titka? :D
Ez a Pieter fiú nem is tudja elképzelni milyen nagyon vesztes, hogy nem akar veled lenni.

Ja, majd elfelejtem, egyszer elkeveredtem a Csernus doki előadására, majd megvettem a könyvét is, a Nő címmel.
Most pedig megyek Szegeden meghallgatni, épp a napokban láttam a plakátját, hogy lesz előadása.
Érdekes figura, a könyvét egy szuszra elolvastam, félelmetesen lát bele az emberbe. Bár a stílusát meg kell tudni emészteni néha.

Betti
Kép
betti0412
 
 


jaj láttam, tényleg.., egy másik filmben ezzel a dallal búcsúzott a nevelőanyjától egy lány...
az én apum is daganatos megbetegedés miatt húnyt el..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Betti!
hogyan gyújtottál ott gyertyát??

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Bobóka, Tünci is ezt írta. 20 és fél voltam, mikor Ábel született, 24, mikor Ajsa. És 27 lettem volna, mikor Andris született volna. :cry: Én már tudom, február 14-ét képzelem a szülinapjának. Végre lesz igazi értelme ennek az ünnepnek számomra.

Betti, használd egészséggel a cipőd! :wink: Megérdemelted.

A fogamzásgátlással kapcs.: én most a kenőcs mellett lettem terhes (Pharmatex, másik fajta a Patentex), hát, nem az az atombiztos megoldás... Tablettázni én sem akarok, de az óvszert utáljuk, akkor mi marad??? Ha tudtok valamit, tegyétek közzé! Amúgy ha Csige lesz az első, aki bebabásodik, én leszek az utolsó. Az ember nem nagyon van oda a témáért. Andrisra is azt mondta az elején, vetessem el... :cry: És valahogy olyan sok volt minden. Először szeretne fellélegezni, és ez hosszú lélegzetvétel lesz, minimum egy év. Addig lehet, hogy szedhetnék akár tablettát is?

Bobóka, nem tudom, milyen irányba halad éppen a párkapcsolatunk, néha egyértelműnek érzem, hogy minket egymásnak teremtett a sors, máskor pedig meg vagyok győződve róla, hogy kilátástalan a közös életünk. Ha nagyon hinnék az égi jelekben, azt mondanám, ez utóbbira "bizonyíték", hogy a kisfiunk a megismerkedésünk hat hónapos évfordulóján született meg, holtan...

Kisanyácska

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Igen ez a zene dr. Green zenéje. Erre én is emlékszem.
De rég volt már.

Kisanyácska, legszívesebben nem mennék ahhoz a pasihoz, de hajt az egészség utáni aggodalmam.

Tünci
A kórházban nem mondták meg, mi volt az oka? Tudom, nem a te orvosod volt ott, de valaki nem mondott valamit.
Én remélem, hogy rendes lesz a dokid, de azért ne várj sokat tőle, ő nőgyógyász, nem biztos, hogy tudja azt nyújtani, amire vágysz, bár ne így legyen. Csak nem szeretném ha csalódnál benne.
Az enyém egy .....

Betti
Kép
betti0412
 
 


a fogamzásgátlással kapcsolatban hozok majd híreket szerdán este, amikor megjövök a dokitól..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


www.gyertyagyujtas.hu
Azonnal kész van. A kicsi lány Franciska név alatt van, leghátul valahol, de a kereső kidobja.
Ha van kedvetek és megtiszteltek a gyertyácskája meggyújtásával.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Betti, nem járok kozmetikushoz, pedig nem ártana. Örülök, hogy jövő héten egyáltalán pedikűrre eljutok, egy év után. Brrr! Amúgy Neked milyen volt az "első"? :wink:

Tünci, az én apukámnak izomsorvadása volt, de az hasonló tüneteket produkált, mint Marknak a filmben. Csak persze a valóság százszor rosszabb volt... :cry: :cry: :cry: Bocs, úgy látszik, ez egy sírós este. És még az ő halálát sem tudtam megemészteni.
Nagyon megértelek, amikor haragszol és azt mondod, miért nem lehetsz még együtt Violával.... Ezt én akkor éreztem, amikor a kisfiam halála után kb. 2 nappal megtudtam, hogy amíg Pieter Hollandiában volt (tehát a vetélést megelőző pár napban), lefeküdt az előző csajával. Akkora szemétségnek éreztem, nem csak tőle, hanem a sorstól is. Miért nem hagy egy kicsit megpróbálni megbékélni a gyerekem elvesztésével?!?!?! Nehezebb ez az élet-játék, mint hittem.
Amúgy amit Betti írt, hipnózis, imagináció, szerintem tényleg hasznos és jól működő módszerek. Ha elmentek, tájékozódjatok előre, hogy a pszichoterapeuta milyen módszerrel dolgozik, és nézzetek utána. Amúgy én pszichológust javaslok, és nem pszichiátert.

K.

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Betti!
Igen már írtad, hogy ne várjak sokat ,ne érjen csalódás, ezt igyekszem fejben tartani ,már többször mondogattam magamban..
A kórházban a nagyon kedves főorvosnő annyit mondott, hogy semmi okát nem találta sem ő, sem a kollegái, sem a gyerekorvos...
( a placenta jó, a magzatvíz tiszta, a méh anatómiailag rendben-azt mondták kivették kézbe--jézusom...) Viola is teljesen egészséges..a zárójelentésen ez áll,halál oka:"extrém alacsony születési súly, éretlenség.A patológiai vizsgálat eredményében a diagnózis változhat."
Anyumnak a saját orvosom ezt mondta, azon a reggelen amikor ők már tudták hgoy Viola jönni fog, csak idő kérdése:AZ orvostudomány már nem tehet semmit..Bizakodjunk..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Kisanyácska most már aztán tényleg irigykedek :x Na jól van, csak vicceltem :lol:

Ne butáskodj, ne fogd fel rossz égi jelként. Hagyd, hogy sodródj az eseményekkel, aztán majd eldől, hogy mi lesz.

Ha nem túl indiszkrét kérdés: miért kell neki egy év a fellélegzéshez?
Vendég
 


Betti!
Minden héten visszamegyek meggyújtani, emlékezni Franciskára!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Lányok,
én megyek aludni el. Már lefejelem az asztalt, de jó dumcsizni veletek,de majd reggel elolvasom mit termeltetek, míg én aludtam.
Mindenkinek szép éjszakát és nyugodalmasat kívánok.

Tünci gyertyát megtaláltad láttam.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Tünci, köszönöm a kedvességed!

Betti
Kép
betti0412
 
 


bizony szépen "termeltünk" ma este.
lassan én is elköszönök.
Szép álmokat mindőnknek!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Én is megyek, jó éjt mindenkinek
Vendég
 


Bobóka, az évet csak én saccolom. Okok: berobbantam az életébe, amikor még neki nem volt lezárva az előző kapcsolata (erről nem tudtam). Amikor a másik csaj tudomást szerzett rólam, azonnal vissza akarta szerezni Pietert. Közben én befejeztem a válást a gyerekeim apukájától, Pieter nagyon szerelmes volt belém, mi tagadás, én is belé (sajnos nem voltam elég erős, hogy befejezzem, pedig soha nem akartam férfitolvaj lenni). Mégis azt mondta, ő nem bír normális, pénzt hozó munkát vállalni (mert művészlélek), abba beleőrülne. (Az ő megspórolt pénzén és a csaj nyugdíján éltek. Ja mert a csaj 22 évvel idősebb nála.) Tehát váljunk külön, pedig én már terhes voltam. Ő azt mondta, vetessem el . Az első pillanattól akartam a kisbabát, de kétségbeejtőek voltak a körülmények (lásd: Abortus topic). A csaj is idejött Hollandiából, itt éldegéltek pár hétig, de egyikük sem bírta, a csaj párszor elindult haza, aztán végleg visszament. Hihetetlenül eltávolodtunk egymástól a kisbabánkhoz való hozzáállása miatt, azt gondoltam, vele soha többet semmit. Csak addig jópofiztam, amíg alá nem írta az apasági nyilatkozatot (fontos volt, mert holland állampolgárság járt volna vele a kicsinknek). Közben persze szétbőgtem az agyamat, mert még mindig nagyon szerettem. Én azt gondoltam, tűzön-vízen keresztül megvédem, kihordom, és fölnevelem a kisfiamat. Ő meg párszor mondta, ne találkozzunk többet, és lassanként kezdett megbarátkozni a gyerekünk gondolatával. Aztán elment Hollandiába "lerendezni a dolgait" (eközben feküdt le a csajjal "a kisbaba érdekében", mert ugye a csajnál a lóvé). És valószínűleg akkor öltem meg Andrist, amikor Pietert a repülőtérre kikísértem, és visszafelé olyan 20 kilót cipeltem a hátamon, 8-at a hasamon, és futottam az utolsó vonat után (amit lekéstem, úgyhogy utána még kb. 2 órát cipeltem ugyanezt, mire szállást találtam). Meghalt a fiunk, ő visszajött, majd két hét múlva itt volt a nő, együtt Hollandiába, majd vissza ide, közben itt-ott egy kis szex a csajjal. Pieter most rájött, engem akar, de a csajnak sem akarja, hogy rossz legyen, ezért itt néznek házat neki, de a terv szerint majd visszamegy Hollandiába a nő, mikor felszabadul a háza (még 1-2 évig bérbe van adva), Pieter meg megpróbál dolgozni, valahogyan, valamit.

Ez volt hét hónap termése, de a nagyja három hónap alatt történt. Hát ezek után akar föllélegezni, gyerek nélkül (viszont az enyéimet nagyon-nagyon szereti, és ők is Pietert).

Így visszaolvasva undorítónak tűnik, és szinte nem értem magam, hogy lehetek ilyen hülye, hogy még mindig nem hagytam ott. Aarnika is ki volt bukva ezen... Csak azt nem írtam bele a fönti összefoglalóba, hogy senki nem szeretett még úgy, ahogy ő, senkivel nem éreztem még olyan jól magam, mint vele...

Borzasztóan zűrös az egész. Türelem kéne és bölcsesség, hogy tényleg egy kicsit tisztázódjanak a viszonyok...

Kisanyácska

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Látom, miközben klimpíroztam, mindenki elment csicsizni. Úgy is van, jó lányoknak már ágyban a helye :)

Jó éjt Nektek!

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Kipróbálom ezt a képet, mert az előző nem igazán hasonlít rám. És különben is, akkor még várandós voltam... Ezen a képen már nyolc napja nem.

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Kisanyácska
Miért kell neked a levetett nadrágjának lenni valakinek?
Önálló, értelmes nő vagy, nem függsz tőle és nincs rád hatással.
Az érzésbe vagy szerelmes, nem a férfiba, aki ezt megteszi veled, az érzelmileg labilis, nem lehet rá támaszkodni.
Azt érzed, hogy attól vagy teljes értékű, ha egy ilyen pasi van melletted? Ő egészít ki téged és tisztelettel tudsz rá felnézni.
A kapcsolatok általában akkor kezdenek tönkre menni, mikor már nem tudod a másikat tisztelni.
Te tiszteled őt?
Ja és a másik csaj ide költözik, hogy néha a nyugdíj feléért egy kis szex beleférjen?
Ne haragudj, ha durva voltam, de én ezt így látom, semmi jó nem lesz abból, ha az a másik közel van, még a távolság is jelenthet gondot, gondolatokat rabolhat el, de így hogy fizikailag is itt lesz, hát őszintén, Kisanyácska próbáld megkérdezni magadtól, neked ezt el kell e tűrnöd, mert csak ennyire vagy érdemes?

Betti
Kép
betti0412
 
 


Hát hű ha, jó sokat termeltetek tegnap este. Alig győztem végigolvasni.
Köszönöm a lányok a biztatást, hát úgy legyen, remélem mihamarabb babás leszek :lol: de szép lassan jöttök ti is a sorban :lol: megy a drukk mindenkinek, hogy szép sallan begyógyuljanak a lelki sebek és ismét arra tudjatok gondolni, hogy igen is, nekünk kell hogy egy babóca költözzön a pocakunkba.
Betti: szerintem érdemes elmenni dokihoz. Én is voltam és megvizsgálat és azt mondta, hogy minden rendben van. Megkérdeztem, hogy uh-t nem csinál és azt mondta nincs rá szükség, mert érzi, hogy minden ok.
Kisanyácska: olyan jó neked, hogy ilyen fiatal vagy. Vagyis egykorúak vagyunk, de neked már van két gyerkőcöd. Jó lehet ha az ember ilyen fiatalon lesz anya. Bár én már úgy vagyok vele, hogy ez sem érdekel, csak végre legyen már baba.
Hát Betti kicsit keményen megmondta a párkapcsolatról a véleményét, de én is igazat adok neki. Értelmes, okos nő vagy, két gyerkőccel, sokkal jobbat érdemelsz. Szerintem ne engedd, hogy érzelmileg zsaroljanak. Az pedig felháborító, hogy Te cipekedtél amikor Őt kísérted ki az állomásra. Természetesen ezt neked kell tudni és érezni, de próbálj meg erős lenni.
A vásárlással én is úgy jártam, hogy amikor mentünk be a kórházba a műtétre, akkor megálltunk hállóinget venni, mert nem igazán volt olyan amiben szívesen flangáltam volna a kórházban és köntöst, mert az meg egyáltalán nem volt. Utána én is azon gondolkoztam, hogy ebben a helyzetben én ilyet vásárolok??!! Akkor addig is teljt az idő, nem kellett gondolkozni, laglább is nem a történteken.

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok

Régóta olvasgatlak titeket és hasonló tartalmú oldalakt.
..még soha nem fórumoztam...kicsit nehezen indul ez nekem, elnézést.


Azért jöttem írni nektek, mert szeretném valamire felhívni a figyelmeteket. Elsősorban Tünciét.

Tünci: 6 hete hogy szültél és Viola angyalka lett. A fájdalom, amit érzel teljesen normális és helyén való. Ettől vagyunk emberek.

Amit nem igazán értek az az, hogy miért nem tudja a környezeted elfogadni a fájdalmadat. persze tudom h ezen nem lehet változtatni. Csak úgy megjegyezném és nagyon nem mellesleg, hogy hallottál e már a gyászévről?. Az év, ami azért van, hogy a fájdalommal megtanuljunk együtt élni. Azért van, hogy lezárjunk valamit magunkba és újra előre és ne hátra tudjunk nézni. Igazán nem értem, hogy az miért bűn pl. hogy valaki a szeretett férj halála után 6 hónappal ismét férjhez megy és mint egy gyilkosra néznek. De ugyanígy bűn ha 6 héttel a lányod halála után még sírni mersz. Miért bűn? Azért egy két embertől szívesen megkérdezném. Ha újra férjhez megy valaki az bűn. Mert nem telt még el annyi idő a férj halála óta, hogy ez elfogadható legyen (sztem mondjuk mindenki maga tudja mikor jön el az idő). És akkor az miért nem elfogadható, hogy sírsz????

Vannak emberek, akiknek nem kell egy év, pár hónap és túllépnek dolgokon, míg mások lassabban teszik ezt.

6 hetes anya vagy. Mert attól h a lányod az égben van még anya vagy. Ugyanolyan édesanya, mint akinek a gyermeke a földön van.
A hat hét sem véletlenül 6 hét. Azért mert általában a szervezet ekkor kezd el felépülni a szülés után. Azaz elkezdi. Ekkor csengenek le a hormonváltozások is. Ekkor kezd el az anya és a baba belerázódni a hétköznapokba. Ekkorra kezd kiürülni a szervezetedből a terhességi hormon.

Az ami mostanában működik, hogy 2-3 hete szült édesanyák magukra maradnak otthon 1-2...gyerekkel mert apának dolgoznia kell és mert a nagyszülők sem tudnak segíteni nem normális. Épp csak most van a 6 heted vége, h a szervezeted elkezdjen regenerálódni. Felejteni. De a 6 hét sem mindenkinél 6. Egy ilyen tragédia után lassabban jön helyre minden.

Az egyetlen dolog, amit (tapasztalatból) tudok neked javasolni, hogy nyugodtan süllyedj el a fájdalmadban és ne add ki csak annak aki megérti. Olyanoknak akik átélték. Aztán ha úgy érzed ennél mélyebbre már nem lehet süllyedni kezdj el emelkedni. És ez a legnehezebb. mert ezt csak erőszakosan tudod megtenni. erőszakkal kényszerítened kell magadat arra, hogy felállj. Másképp nem fog menni,. Az idő segít de nem old meg semmit. Ha úgy érzed h itt az idő a továbblépésre akkor koncentrálj is rá. Menj vissza dolgozni, hisz a munka majd rákényszerít. Mindezt csak akkor mikor érzed itt az idő. El fog jönni az is.

És még egy jótanács. Ne mondj a férjednek olyat h nem leszel képes szülni..... Képes leszel. De! Ezt ő nem érti meg. Ez csak egy pillanatnyi állapot h így érzed de ha neki ilyeneket mondasz, akkor ő ezt örökké valóságnak fogja érezni mert mondtad és nem csak egy pillanatig érezte mint te. Nem szabad ilyeneket mondnai.

A férfiak másképp vannak kódolva mint mi. Nem érthetik meg. És ez nem bűn. Nincsnek hormonváltozásaik, nem nekik húzódik a seb a hasukon.... Persze hogy fáj neki hogy Viola angyal lett. Ne égesd fel magad körül az életet. Meg kell gondolni mit beszélünk mert másokban olyan mély nyomot hagyhat mint benned a lányod halála. És ezt tudom hogy nem akarod. El sem hiszed, hogy mennyire fáj neki ez a mondat. Ne bántsd meg. Szeret. Örülj neki. Hányan szeretnék ha valaki így szeretné őket. A fájdalom múlni fog (sajnos ez is tapasztalat). de nem szabad megbántani őt. Ő is szenved. Csak másképp. Engedd h ha már neked nem megy egy kicsit ő legalább felejthessen. Egy kicsit továbblépjen. És nem azért fog továbblépni mert nem szerette a babát, hanem mert a hormonjai...nem kényszerítik rá h még emlékezzen. Te se kényszerítsd. Mint ahogy neked kapaszkodó h Viola angyal lett, neki meg az a kapaszkodó, hogy lesz másik babátok. . Ne vedd el tőle a kapaszkodót még akkor sem ha nem érzed úgy h lesz másik babád.

Kicsit hosszúra nyúltam, ne haragudjatok érte. Ha nem gond szívesen jönnék máskor is és elmesélem az én targédiám is...csak nagyon nehéz. Én olyan elásós típus vagyok. Magamba folytok mindent.

Röviden: a babám 25 hétre érkezett. elment. A mútról nem beszélünk. Soha. Mert leprás lennék ha mernék beszélni.Ez az elvárás. Hát teljesítem. ha beszélni akarok vele csak felhívom a Menyországot. imádkozok.
Vendég
 


Manomano, jó, hogy jöttél, és írd csak le, amit szeretnél. Szívesen elolvssuk, és talán segíteni is tudunk egy-két szóval.

Csige! A fiatal anyaságnak nemcsak előnyei vannak ám... persze az is van, sok, de talán inkább hosszú távon. Majd megérjük azt is, ha Isten is úgy akarja.
(A repülőtérről visszafelé nem Pieter cuccait cipeltem, hanem beugrottam az Ikeába, venni ezt-azt, főleg Andrisnak :(. És kicsit elvetettem a sulykot: a bevásárlókocsiban nem tűnt olyan soknak, és különben is, az előző terhességeknél is gond nélkül cipeltem nagy súlyokat. Hát most meg nem...)

Betti, köszi a gondolatokat, engem nem zavar az őszinteséged, inkább nagyon elgondolkodtató volt. Ide-oda csapódom a két végletes érzés között. Sok mindennek kell még tisztázódnia a továbblépéshez, az biztos. Majd írok is róla.

Kisanyácska

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


De most igazából mást akartam mondani Neked, Betti. Amikor olvastam, amit a szentmiséről írtál, láttalak benneteket magam előtt, és olyan hihetetlenül nyugodt érzés öntött el. Annyira jó volt. Szerintem ezt nagyon jól tetted, hogy kértél szentmisét, meg hogy rájöttél, hogy igenis van hely, ahová tudsz Franciskának virágot vinni. Komolyan, nagyon meghatódtam, és azt gondoltam, ez igazán szép és bölcs dolog volt a részedről.

Te írtad, ugye, hogy a mi babáink formalinban úszkálnak, még az elején? Hát én ezen a gondolaton kiborulva értem el a legmélyebb mélypontot. DE! Tegnap kicsit megkönnyebbültem.
Beszélgettünk arról, mit lehet, mit kell tenni azok ellen a sérelmek ellen, amik a kórházban értek bennünket. Akkor erősödött meg bennem az elhatározás, hogy nem hagyom annyiban a velem történteket. Így tegnap felkerestem a kórház betegjogi tanácsadóját. Nagyon szimpatikus, középkorú hapsi volt. Jól esett, hogy szó nélkül, figyelmesen végighallgatott, mindent elmondhattam, amit akartam, és még jegyzeteket is készített közben. Azt mondta, utánanéz, majd következik egy levél a kórház igazgatójának, hogy rendezze a magzatok temetésének kérdését, a jogi előírások betartásával (!). Azt is elmondta (figyelj, Betti!), hogy eszméletlen szigorú előírások vannak a holttestek, magzatok és testrészek továbbadásáról az orvosi egyetemek felé. Biztos, hogy a tudtunk és beleegyezésünk nélkül nem kerültek oda a kisbabáink. Sőt, még a beleegyezésünkkel sem nagyon kerülhettek volna oda, ugyanis jelenleg vákuum van, minden ilyesmi tilos az egész Unióban, mert komoly erkölcsi kérdéseket vet fel ez a dolog, ami még nincs leszabályozva. Vannak gyűjtemények (én is láttam olyan 20 méternyi szekrénysor polcain rengeteg egészséges és beteg kisbabát, üvegekben), de ezek ősrégiek, nem bővítik őket (mert ugye tilos), sőt, az is kérdés, hogy egyáltalán megtarthatják-e őket az egyetemek, és ha igen, hol, hogyan.

Magyarul: a gyermekeink a veszélyeshulladék-égetőbe kerültek :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: De legalább nem formaldehidbe. És néha sikerül ezt a fajta megsemmisítést hamvasztásként fölfognom. Még mindig jobb. Persze, én azt szeretném, ha élne, bennem... Most lennénk 20 hetesek :cry: :cry: :cry:

Rámjött a sírás, ott, a jogász irodájában... Borzasztó volt. Aztán megnyugodtam, tudtam már beszélni, de a könnyeim folytak végig, még az utcán is. Gondoltam rátok is.

Kisanya

Kép
Kép
Kép
kisanyácska
 
 


Kisanyácska: igen, gondoltam :) viszont ezt a vásárlást megejthettétek volna együtt is. Az ő feladata lett volna hogy vigyázzon rád.

KépKép
csige-bige
 
 


Kisanyácska
Ne haragudj, tényleg nem akartam nagyon sértő lenni, csak nagyjából én is érzem min mész keresztül, a priviben írtak alapján és felháborít sokszor, micsoda energia és élet "vámpír" fazonok vannak.

Ez a veszélyes hulladék égető nagyon durva. De a formalin sem jobb. Én igazából meg sem mertem kérdezni mi lesz a sorsa, hová viszik, túl bátortalan voltam. Itt is van a kórházban betegjogi képviselő, de úgy érzem, ha most felkeresném, hogy mi az eljárás, csak nekem lenne rosszabb.
Remélem soha többé nem kerülök ebbe a helyzetbe, bár másoknak segítene, ha valaki elkezdene harcolni a szokások ellen.
Ami szerintem baj, hogy rajtunk Anyákon kívül senki nem tartja gyereknek őket, maximum abortumnak, és mint ilyen nem értik, mi is ez a cirkusz, meg hiszti. Ez nem gyerek, ezt el kell felejteni. Az én dokim kijelentette, hogy ez perverz, hogy megnézd, meg egyéb, hozzá van szokva az eljárásrendhez, és hogy vegyem úgy ezt a terhességet, mintha nem is lett volna. Igenis, azonnal.
Szóval, amíg a nőgyógyászok többsége férfi és a társadalom számára sem gyermek az, aki nem 9 hónapra születik, addig mit is várunk el? Lelki gondozást, beleérzést?
Ugyan.
Azt gondolom lehetne felajánlani, választást, döntse el a szülő, akarja látni, nem szeretné, el akarja temetni, nem akarja, akar tőle elbúcsúzni, nem akar...legyen egy pár perc, pillanat, mikor csak ő és mi, én vagyok, hogy eldönthessem mit szeretnék vele. Ne csak az legyen, hogy nem mutatjuk meg és kész, mert ez van. Én akkor ott olyan lelkiállapotban behúztam fülem farkam, és nem igazán harcoltam magamért, nem is mertem, azt hittem én vagyok a rosszul gondolkodó.

Betti
Kép
betti0412
 
 


De honnan is kellett volna tudni, mi a jó ilyenkor, mit lehet kérni?
Mindegy, ez már elmúlt.
Veszélyes hulladék égető. Nem semmi.

Kisanyácska
A templom nagyon szép volt, annak a csokornak a képe és a helye nagyon megmaradt bennem, szinte ő volt a központ a templomban. Olyan különleges volt és igen oda mindig tudok neki vinni virágot, ott jó célt szolgál, mások örömére is.

Manomano
Itt mi olyan emberek vagyunk, akik beszélnek róla, mert csak egymással beszélhetjük meg, és nagyjából tudjuk is miről beszél a másik.
Minket sem ért meg a környezet és én már elfogadtam ezt így, igyekszem is beleolvadni.
Szóval nyugodtan írj csak, arról amit szeretnél.

Hát most veszem hasznát annak, hogy két éve különórán megtanultam gépírni. :D

Párom felvetette tegnap, hogy gyakrabban mehetnénk ebbe a templomba, neki tetszett a szentmise.
Korábban mondtam neki, hogy minden hétfőn fogok gyertyát gyújtani Franciskáért, mert az az ő napja lesz, és a szentmise is tök véletlen hétfőre esett, nem én kértem, ez volt az első szabad hely.
Mondtam neki, hogy jó, jövő héten hétfőn is elmehetünk, hogy jól kezdődjön a hét, független Franciska napjától, nem is jutott eszembe akkor, erre azt kaptam, hogy nem kell ezt a hétfőt annyira pörgetni.
Na tessék. Én egy szót nem szólok mostmár.
A tegnapi bulira sem kérdeztem rá, ő sem mondott semmit. Jó elvagyunk.

Betti
Kép
betti0412
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: