Új privát üzeneted érkezett!

Kira,
Nem úgy vettem :) meg amúgy sem az én dokim mondta először :D Az-az igazság, hogy azt a dokit profinak tartom és ha előbb akadtam volna rá, akkor lehet, hogy őt választom. Igaz az enyémmel sincs gond eddig. Igaz, ha lenne nem haboznék, hanem váltanék orvost.

Masut,
Ez tök jó, én megkérdeztem a férjemtől anno, mert ahonnan ő jött, ott ha nagyon akarod akkor megnézik a nőknek, hogy fiú vagy lány, de csak a magán klinikákon, az államiban nem. Azt mondta, hogy szeretné tudni, de majd a másodiknál nem :) Ha akkor azt mondja, hogy az elsőnél sem, akkor én sem szerettem volna tudni, mert a 9 hónap alatt úgyis elszólnám magam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Tubikriszta! Én úgy vagyok vele, hogy ha látszik, akkor szeretném tudni, de nem feltétlenül: vagyis ha nem látszik, hát nem látszik. Én inkább magamban tartom az infót, de inkább tudjam, ha kiderül. :) Az ú meglepijét meg majd megpróbálom nem elrontani. :)

Csak egy baj van: emiatt nem akar majd az uh-ra sem bejönni velem, amikor már hasi lesz, azt mondja, hogy ő sok ilyen képet látott régen és tuti meglátná előbb-utóbb. :( Pedig én szeretném, ha ott lenne... :roll:

Masut
masut
 
 


Sziasztok!
Masut!
Biztos nagyon szomorú vagy, hogy nem szeretne bent lenni az uh.-on! De lehet meggondolja magát! :) Miért ellenkezik ennyire, hogy megtudja a nemét???
Kriszta!
Jól van, örülök, hogy nem értettél félre! :lol: Az biztos, hogy a mai uh. gépekkel, már csodákra képesek a tapasztalt dokik. Már minden kis bigyulát észrevesznek. :) De ez tök jó! Na kiváncsi vagyok hány kukacos lesz a mostani társaságnál. :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 

 
 

Kira! Igazából erre csak annyit mond, hogy ő ilyen régimódi, nem szeretné tudni, legyen meglepi.
Ez van.
Vagy változik majd a dolog, vagy nem.
Ha biztosra meg tudnám ígérni neki, hogy nem fogjuk látni, akkor szerintem bejönne, bár feleslegesnek gondolja. Úgy gondolja, hogy neki az is elég, ha én megmondom neki, hogy minden rendben van-e, mint ahogy most is, a hüvelyi uh-nál. Hiába mondom neki, hogy más látni és más hallani róla valamit...
Egyelőre a szülésnél sem akar ott lenni. Majd kint vár. Én meg jobban szeretném, ha ott lenne, de persze nem fogom kényszeríteni rá. Szerencsére addig még van idő, és ha nem ő lesz ott, akkor majd beszervezem anyut vagy nővéremet. De ő jobb lenne.

Masut
masut
 
 


Masut!

Mennyire különbözőek a férfiak!
Az én férjem már évekkel ezelőtt közölte velem, hogyha lesz babánk akkor Ő bent akar lenni a szülésnél.
Az uh-ról meg szerintem kirángatni sem lehetne, még a hüvelyinél is megkérdezte, hogy bejöhet e. :)
Hidd el, hogy a Te párod is meg fogja gondolni magát, ha majd elmeséled, hogy miket "művelt" a csöppség a vizsgálat alatt. :)

Kép
nika28
 
 


Masut,
Szerintem sem kell a férjedre ráerőltetni, nekem is azt mondta a párom az első két hónapban, hogy ő biztosan nem jön be, mert fél a vértől, meg ő attól fél annyira, hogy nehogy nekem valami bajom legyen és akkor ő tehetetlenül ott fog csak állni. De mostanra már azt mondja, hogy be fog jönni. Én sem fogom erőltetni, ha ő úgy gondolja, akkor ott lesz, szerintem amúgy a férjed is be fog menni, ha látja a többi kispapát, meg majd az-az érzés, amit ott érez teljesen megváltoztatja :)

az uh-nál pedig szerintem kérd meg a dokit, hogy nehogy elmondja, hogy milyen nemű lesz amíg a férjed ott van melletted és ha esetleg olyan tájon nézi a babát szóljon és akkor a férjed elfordul, de a többit azért nézheti :) próbáld meg a férjeddel ezt megbeszélni, és mond el neki, hogy neked ez milyen jó érzés, hogy ő is ott van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon pörögnek az eseménynek. :shock:

Én már tegnap óta olyan vagyok, mint a mosott......
Tegnap fájt a fejem, ma meg szédelgek, mint aki be van rúgva.
Biztos az idő miatt van.....

Már nagyon várom a holnapi napot! Talán megtudjuk végre ki lapul a pocakban.. :)

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Nika
Szorítok holnapra, hogy megmutassa magát a babó :wink: :D Pestre mentek?
Én is szédülök napok óta :? :x
bessy76
 
 


Nika,
Biztos meg tudják mondani, amennyiben nem takargatja magát :)
ém is azt hittem, hogy most megmondják pénteken, de nem mondták meg :( nem baj, majd legközelebb.

remélem, hogy a szédelgésed alabb hagyott és estére jobb lesz. Lehet, hogy az idő miatt van, mert tegnap hüvősebb volt ma meg nagyon meleg.

én is lassan majd megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond majd a magzatvízlevételről......

Witch,
Te holnap mész genetikai uh-ra, ugye?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Bessy!

Igen Pestre megyünk! :)
Látom ezzel a szédüléssel nem vagyok egyedül..... :shock:

Kriszta!

Én is voltam múlt héten uh-n, de az az igazság, hogy ott nem szarakodnak, a lényeg, hogy meglegyen mindene a babának. Nem nézegetik órákig. Durván 5 percet voltam benn, és ebben benne volt az is, hogy kértem laborbeutalót, és megkaptam a táppénzes papíromat.

Szorítok, hogy ne kelljen a magzatvízvétel!!!

A szédülésem kicsivel jobb lett, ittam egy nagyon light-os kávét.

Kép
nika28
 
 


Kriszta!

Honap kettőre megyek igen, már nagyon várom :)
Most voltam házi orvosnál, és a magas vérnyomásomra kaptam gyógyszert...
Nem egyszerű terhesség... De a lényeg hogy manócska jól legyen...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Végeztem a dokinál, jövő hét kedden megyek genetikai uh-ra a MÁV kórházba. A doki azt mondta, hogy a 0,87-es afp, az határeset, van aki azt mondja, hogy éppen jó, van aki meg azt mondja, hogy éppen még nem jó.....
és majd jövő hét kedden mondják meg mennyire komoly a dolog a vesével kapcsolatosan....a dokim szerint nem annyira, de azt mondta, hogy nem szeretné azt sem mondani, hogy egyáltalán nincs baj.....hát lányok kellőképpen be vagyok sz*va, mert megőrülök, ha valami lesz a babóval......de majd kedden kiderül... elmondta a legrosszabb változatot is....hát a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom....
holnap megint megyek vérvételre a cukor miatt és a leletekkel kell mennem majd szerdán a belgyógyászatra....

Witch,
Holnap majd jó hírekkel gyere! Az a kis gyógyszer semmiben nem gátol, és igazad van csak a babóval legyen minden rendben.

üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


sziasztok,valaki írta itt,hogy a párja nem szeretne bemenni az uh-ra,meg a szülésre,hát én teljesen egyet értek vele!!!!!Nekem 6 gyerekem van,tehát 5 szülésem volt,mert van egy ikerpár is,de a férjem egyiknél sem jött volna be,de én sem bírtam volna ki,ha bejött volna,ő rosszul lett volna,én meg csak jobban szenvedtem volna.Mi már több ,mint 18éve együtt vagyunk,imádjuk egymást,de a szülőszoba nem való minden féffrfinek!!!
Vendég
 


előző hiba javítás:férfinek. elnézést,de már késő van!!!
Vendég
 


Szeretnék hozzászólni, ahhoz, hogy apa, ha szeretne legyen benne a szülésnél. Nekem a párom kicsit félt, de bejött és nagyon-nagy segítség volt számomra. Neki csak az fájt, hogy nem tud segíteni mikor látta rajtam a fájdalmat. De már az nagy segítség volt tőle mikor fogta a kezemet, borogatta a homlokomat. Bár az utóbbira nem igazán emlékszem, mert nálunk a kórházban adnak gázt, fájdalom csillapítónak (ez jó a babának is), ami nagyon jó, szerintem. Szóval szerintem, ha a párotok be szeretne menni engedjétek. Bár ez csak az én véleményem.
Vendég
 


Sziasztok!
Kriszta!
Sajnálom, hogy ilyeneket mondtak Neked! :( Teljesen megértem, hogy most iszonyúan izgulsz, hogy mi lesz. Megintcsak nem akarom felülbírálni a mondottakat, de mindenhol azt olvasom, hogy 0,7-től 2.5-ig teljesen normális. Jó, tényleg közel vagy az alsó határértékhez, de azért mégis a kettő között vagy. Na mindegy, majd kedden többet fogsz tudni, addíg meg azért próbálj nem rémeket látni...
Az apás szülést, meg tényleg teljesen embere válogatja. Annak semmi értelme, hogy olyan Apuka menjen be aki még a korház szagától is elájul. Az én férjem ilyen, de azt mondta, hogy megpróbálja. Nagyon szeretne ott lenni. Ha nem bírja, majd szépen kislattyog és bejön a nővérem.
Witch!
Már nagyon várom, hogy gyere a hírekkel! Bár csak 2-re mész, úgyhogy még kicsit az odébb van.
Nika!
Természetesen Téged is várlak, csak nem pont itt!!! :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 


Kriszta!

Én is mindenhol azt olvastam, hogy 0,7-2,5-ig jó az AFP, az én 0,78-am remélem jó lesz...
Ne aggódj, kitartás :)
Majd jövök az UH után :lol:

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Nagyon várom már én is a híreket! én is csodálkoztam az AFP-n, mert először azt mondták, hogy jó, tegnap meg már határeset, hát a fene se tudja, lehet, hogy a genetikai uh-ra kell valamit írni indoklásnak, nem elég a tágult vese....

Kira,
Nem könnyű nem rémeket látni, mert az ember ilyenkor a legrosszabbra gondol sajnos.....megpróbálom kicsit összeszedni magam, igaz tegnap nagyon kiborultam este a páromnak. Szegénykém vigasztalt meg mondta, hogy nem lesz semmi baj.....hát remélem, hogy igaza lesz....

ma voltam vérvételen, négyszer szúrtak meg, hihetetlen az a nő a klinikán, már ha meglátom kezdek rosszul lenni....holnap meg belgyógyászat vagy gyógyszer vagy inzulinra fognak beállítani....

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


sziasztok! Megint írok egy kis nyugtatást,nekem az első terhességemnél össze vissza vizsgáltak,annyira magas volt az afp-m,de hála istennek semmi baj nem lett,de jól megijesztettek,de minden jó,ha a vége jó!!!
Vendég
 


Kriszta!
Tudom, hogy most iszonyú rossz és ezért nem is írtam, hogy ne izgulj... Ki nem izgulna ilyen helyzetben???!!! Asszem én is falnak mennék! Csak nem tudom mivel vígasztalhatnálak. :? De Momónak van igaza! Minden jó, ha jó a vége!!! :) És úgy lesz!!!
Én most voltam a védőnőnél és kemény fél kilót bírtam hízni! Kezdtem 65.5-ről és most 69 vagyok. Ez a 21 hét termése. De persze rossz is van, mert teljesen le lettem tiltva mindenről. Pihennem kell állandóan, no sex, nem tornázhatok... ( még jó, hogy vettem dvd-t) Jó lenne ha lemászna a méhszájról ez a lepény! Úgyhogy nem fenékig tejfel ez a terhesség! Na de ennél nagyobb baj ne legyen!
Witch, Nika???????????????? Siessetek máááár!! :lol: :lol: :lol:

Kép
kira76
 
 


Momó,
Köszi a biztatást, csak nem értem, hogy miért kell ijeszgetni minket, amikor amúgy is annyi vizsgálatot végeznek, hogy csak na...

Kira,
Miért vagy letiltva mindentől? mivel indokolta a védőnő?Hiszen nem is híztál sokat, sőt....

Witch,Nika,
?????????

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!
Nem a súlyom miatt! Hanem mert a placenta széli része fedi a belső méhszájat. És ez most elővigyázatosság. Könnyen kinyílhat a méhszáj. De ezt majd persze a Nődoki dönti el, de amíg nem lát Ő is, inkább letilltott. A genetikai uh-ot nem az én dokim csinálta. Szabin is volt, meg ez az egy hátránya van neki, hogy mivel Ő az osztályvezető, már nem uh-oz. Be van minden napra osztva egy Orvos a genetikára is, meg a síma uh.-ra is. De ez sem nagy baj, mert viszont ha megyek a magánrendelőbe, ott van uh. és megnéz.

Kép
kira76
 
 


Kira,
Akkor vigyázz és majd meglátod, hogy mit mond az orvos. Nálunk is úgy van, ha a klinikára mész, hogy a genetikai uh-t az az orvos csinálja, akit éppen beosztottak oda. Igaz nekem érdekes volt, mert kb 5 percig tartott....
Kedden biztos, hogy aprolékosan megnéznek mindent.
Majd ha mész a dokidhoz utána írd meg, hogy mit mondtak!

A lányok Witch és Nika biztos még most jön hazafelé, remélem, hogy hamarosan írnak és képpel vídítanak fel minket :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziaszok!

Na megjöttem, nem volt egyszerű, kettőre mentünk, de egykor már ott voltunk, de a doki szülést vezetett, ezért csúszott, mindjárt fél 4- 3/4 4 körül be is jutottam, de türelmesen vártam, hiszen én is szeretném, ha majd én szülök, ott legyen :).
Jelentem egy tökéletes méretekkel rendelkező manólányom van :lol: Mindene rendben, és tökéletes, annyira aranyos volt, a legutóbb aludt, és fel kellett kelteni, most meg annyira mocorgott, hogy a dokinak meg kellett ráznia a hasim, hogy meg tudja mérni az orrocskáját :)
Ja, és a másik, vettem szopipárnát ott az Istenhegyi klinikán, nagyon jó amit ott árulnak, sehol sem láttam olyan jót :).

Kriszta!

Nekem az afp-m 0,78, a doki annyit mondott, hogy "0,8, az jó" és közben ingatta a fejét, de látod, semmi gond :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Gratulálok a kislányhoz!!!! nagyon jó hírrel jöttél!!! örülök Neki, képet kaptál vagy most nem?
megkérdezted nekem, amit beszéltünk vagy hívjam fel őket és kérdezzem meg?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


witch,
hogy ingatta a fejét? jó vagy rossz irányba?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta!

Olyan elmegy irányba ingatta a fejét, bocsi :oops: , de a kavarodás miatt elfelejtettem megkérdezni, de sztem tudnak angolul, az én dokim is tud, nekik ez már alap..., kaptam képet is, de még nem skenneltem, csak kajcsiztam egyet, mert már majd éhen haltam...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!
Lánykád lesz?? :lol: :lol: Gratulálok!!!!!!! És ahoz is, hogy minden rendben volt. Egészséges szép kis csajszi lesz belőle! :)
Látod Kriszta, a Witch-nél sem volt gond ezzel az alacsony AFP értékkel. Nálad is minden rendben lesz!!!!!

Kép
kira76
 
 


Kriszta, Kira!

Köszi a gratulációt...

Kira!

Fogadj szót a védőnőnek és ne ugra bugrálj, mert tényleg veszélyes lehet, de ha vigyázol nem lesz gond, nem ijesztgetni akarlak, de van akit ezzel befetetnek az utolsó 2-3 hónapban...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Talán még emlékeztek rám, jó régen írtam már, sajna semmire sincs erőm se meg időm sem de néha azért olvaslak Benneteket!/de annál többet gondolok Rátok/ :wink:
NAgyon örülök hogy "ennyiünknek" sikerült teherbe esni és remélem hogy a többiek is hamarosan követnek bennünket.
Vigyázzatok nagyon Magatokra és a kis Babókra!

Tubikriszta!

Elsősorban Miattad "ragadtam tollat" :P , olvastam hogy találtak - ha jól emlékszem- tágulatot a Babád vesemedencéjében- ha nem jól írtam javíts ám ki.
Szóval a fiamnál, aki most lesz 9 éves találtak anno a terhességem alatt tágulatot a bal veséjében /igaz, nem a vesemedencéjében/, amit nagy eséllyel elnőhetett volna és voltak sorstársaim akiknek aztán el is nőtte a Babája, az enyém nem és jól emlékszem min mentem keresztül. Ha ez a gond akkor azt nézik végig uh-al és szülés után is elég gyakran , nálunk egy éves kora után műtötték addig vártak hátha elnövi és se a műtét előtt sem utána nem okozott ez nála semmilyen problémát, annyi hogy gyógyszert kellett szednie 3 hónapos korától. Nem rémisztgetni akarlak ám, sőt inkább megnyugtatni, itt nem a műtét a lényeg hanem az hogy simán elnőheti, még születés után is és nem fáj neki egyáltalán.
Nekem is volt olyan doki aki azt mondta hogy ha kijön ez a gyerek egyszerre viszik a műtőbe meg hogy 3 ciszta van a bal veséjében, aztán semmi ilyesmi nem volt. Szóval - bár tudom könnyű mondani- nyugi.
A magzatvízvételt nem tudom miért mondták Neked, emiatt nem kéne csináltatni szerintem....az Afp-d 0,87, ugye? Nem tudok erre mit mondani mert az én papíromon 22,1 van és az az alsó határ és azt mondták hogy jó, itt az Isten háta mögött ahol én élek ez is más?
Remélem egy kicsit talán sikerült megnyugtatnom Téged de legalábbis ezt szerettem volna. Ha valamit kihagytam vagy érdekel valami írj ám.
Nagyon szurkolok Nektek és követni foglak végig "fél szemmel".... :wink:

Kép
krisztamili77
 
 


Sziasztok!

Meg vagyok én is, csak a férjem szerelte a munka társa gépét és nem fértem ide.

Minden rendben volt az uh-n. :)
Még nem 100%, de úgy néz, ki, hogy fiúnk lesz. :)
Nem merte a doki határozottan kijelenteni....:)

Holnap sajnos megint mennem kell, mert magas lett a fehérvérsejt számom, és a vizeletben a baci, ezért ismétlés kell.
Remélem minden rendben lesz.

Kép
nika28
 
 


Nika!

Gratula a kicsi fiúcskához :)...
A fehérvérsejt, és a vizelet baci remélem hamarosan megoldódik :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch!

Köszi!

Neked meg gratulálok a lánykához!
Olyan ostoba vagyok! Az előbb elfelejtettem írni Neked!
Annyira örültem, hogy idejutottam, és tudtam írni Nektek...... :oops: :oops:

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

Witch,
Gratulálok a lányodhoz! :D

Kriszta,
Sajnálom, hogy ijesztgetnek! :( A barátnőmnél is hasonló dolgok voltak (eltérő AFP, vesetágulat), megcsinálták az amniocentézist, és minden rendben volt a babával!
Kép hogy minden rendben legyen!

Nika,
Gratulálok a fiatokhoz! :D

Kira,
Sajnálom, hogy eltiltottak sok mindentől, de remélem, minden rendben lesz a következő 20 héten is veletek!

Tegnap délután voltam az orvosomnál, és nagyon szimpatikus, fiatal doki, csak picit halkan beszél, de majd figyelek. Viszont feladta nekem a leckét! A korom miatt, és amiatt, hogy a lombikot ICSI-vel csinálták ajánlja, hogy csináljunk amniocentézist. Igaz, hogy csak 0,5% esély van a vetélésre, de én akkor is tartok tőle. Szerintem megvárom a kombinált tesz, az AFP eredményét, és lehet hogy megcsináltatom a drága 4-es tesztet is, és ha azokon nem lesz semmi eltérésre utaló jel, akkor kihagyom ezt a vizsgálatot. Szerintetek?

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Nemone!
Szerintem teljesen jól gondolod és én is 100% hogy így csinálnám. Ha sehol semmi eltérés, akkor minek kockáztatni??? Tudom, hogy nagyon minimális veszélye van ennek a amni...-nak, de ha felesleges??!!
Az az igazság, hogy engem nagyon nem érdekel, hogy eltiltottak... Ki fogom bírni! :) Mondta a védőnő a császárt is, de ez sem érdekel. Ha császárral szülök, akkor úgy szülök. Ezek olyan apróságok ahoz képest, amin mindannyian átmentünk. Sok másik topic-lakó örülne ha a helyembe lehetne. Úgyhogy ilyen apróságokon nem akadok fönt! :) Ez van!!! :)
Krisztamilli!
Már nagyon rég jártál erre! És már mindjárt szülsz! :D Te jó ég!!! Hogy repül az idő!!! Jól vagy? Oriás pocakod van? Hogy bírod, bírtad????

Kép
kira76
 
 


Sziasztok!

Krisztamili,
Köszönöm Neked, hogy miattam "tollat ragadtál" és köszönöm a biztatást is. Remélem, hogy tényleg nem lesz nagyobb gond, mint nálatok(pedig az is elég nagy tudom). A magzatvízlevételtől tartok én is egy kicsit, de mindent kibírok a babáért, szóval kicsit megnyugodtam, köszönöm Neked is.
Mindenképpen írok, hogy mik a fejlemények!!! Az AFP-m 0,87-es lett, de minden orvos mást mond és ez a baj.....
Veled minden rendben és a babóval? nemsokára már kibújik a pindur :)

Nika,
Gratulálok a kisfiúhoz!!!! Olyan jó, vegyesen lesznek a babák :)
Remélem, hogy mára már eltüntek a bacik és a fehérje is. Azért majd írjál róla, hogy mi van esetleg mit mondtak.

Nemone,
Köszönöm Neked is a drukkot.
Sajnálom, hogy Téged ilyen helyzet elé állítottak.
Szerintem azért jobb lenne több orvost is megkérdezni, hogy mi a véleménye erről, mert ahány orvos annyit mond. Talán egy genetikus tanácsát kikérni se hülyeség....
Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy(ha nem publikus, akkor priviben is elküldheted) - szorítok én is, de beszélj még másik orvossal is.

Kira,
Igazad van, és én is örülök, hogy eddig eljutottam, és remélem, hogy még januárig így is maradok! Tegnap megint kiborultam sajnos...de mára már jobban vagyok. Sokat segítettek nekem és ez a fontos!

Rólam:
ma elég későig voltam az I.sz. Belgyógyászaton, inzulint fogok kapni, már ma estétől lőni kell magamnak. Kaptam cukormérő készüléket + tesztcsíkokat és ezért kell fizetni 9000 ft-ot. Meg kaptam ilyen tollas inzulint, de ma még egyet ki kell váltani. Este 21:30-kor meg reggel 6:30-kor kell magamnak beinjekciózni, mert csak a reggeli cukor eredményeim nem jók, utána már teljesen ok. Illetve mondta a doktornő, hogy ne ijedjek meg, mert ez most jött ki nekem, így a terhesség után biztosan el tudják venni az inzulint, mert néztek három hónapra visszamenőleg cukormérést és az meg teljesen jó. 11-kor még ott ültem nála...akkor is megmérte a cukrom és 4,3 volt, ami nagyon jónak számít...reggel viszont magas. Viszont megdícsértek, mert a diéta miatt jóval lentebb ment a cukrom, kezdtem 11,8 utána 9,4 és most 8,5 volt a terheléses...szóval tényleg érdemes betartani.


Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kriszta,
Nem titok, nyáron töltöttem be a 34.-et, és erre azt mondta a doki, hogy határeset, illetve az ICSI módszer miatt. Amúgy ő pont genetikus, és valószínűleg ő is csinálná nekem, ha úgy döntök, hogy vállalom az amniót. Még van 4 hetem, de szerintem inkább megcsináltatom a 4-es tesztet is, és ha bármelyik eltérést mutat, akkor alávetem magamat a vizsgálatnak.

Ügyesen diétáztál, ha ennyit ment le a cukrod! Inzulin mellett is kell folytatnod a diétát?

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone,
Akkor ok, akkor nem csak ráütésszerűen mondta, mint nekem az ultrahangos doki. Amúgy lehet, hogy igaza lesz és tényleg kell a az amnió nekem is.

Igen, még mindig kell tartanom a diétát, mert nem szeretném, hogy az inzulin adagomat növeljék, mert ha nem tartom, akkor az lesz, azt meg nagyon nem szeretném, elég a napi két szúrás is. Volt ott olyan kismama is, aki minden étkezés előtt kellett hogy szúrja magát, azt nem szeretném.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Nemone!

Tényleg csináltasd meg a teszeteket mielőtt bármit is csinálnak veled, ha nincs eltérés akkor ne engedd...
Ki az a doki akinél voltál, ha megkérdezhetem, hol csináltatod?

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Witch,
Úgy lesz! A SOTE I-re járok, és Dr. Beke Artúr lett az orvosom.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone!

Nekünk is javasolta a doki az amnio-t.
Idáig gondolkoztunk......megcsináltattuk a kombinált tesztet, a genetikai uh-t. Hála az égnek, minden eredmény jó lett. Végül tegnap írtam csak alá a dokinál, hogy nem kérem a vizsgálatot.
Sztem is csináltasd meg Te is előbb ezeket a vizsgálatokat.....és ha utána mégis úgy látja az orvos, hogy szükséges, csak akkor vesd alá Magad.


Kriszta!

Sajnálom ez a cukor/inzulin dolgot! De az a lényeg, hogy a baba érdekében meg van a megoldás!


Gyorsan végeztünk ma a vérvétellel.
Már 9 órakor Fehérváron voltunk:)
Pénteken kell telefonálnom az eredmény miatt.
Nagyon kíváncsi vagyok, és izgulok is, hogy minden oké legyen.

Ma bejelentkeztem 4D-re. :)
Szept. 12-én megyünk 18 órakor.:)
Ott talán már 100%-ra kiderül, hogy mi a neme.

Tegnap annyira aranyos volt az uh-n!
Pont oldalról láttuk, és kortyolgatott a magzatvízből. Kinyitotta a kis száját, és olyan nagyokat nyelt! Valami zabálni való volt! :D
És olyan édes kis pisze nózija van....! :)

Kép
nika28
 
 


szia tubikriszta olvastam,hogy inzulint kapsz,mitől alakult ki ez az állapot,terhesség előtt is volt? Minden rendben lesz !!!!!!!!!!!! szia
Vendég
 


Momó,
Nekem a hasnyálmirigyi inzulin szintem volt magas a PCOS miatt és azt a gyógyszert, ami tünetmentessé tett elvették amikor terhes lettem. ÍGy mondta tegnap a doktornő, hogy 99%, hogy terhesség alatt kijött a cukrom, igaz ha akkor mondták volna, hogy szigorú diéta a gyógyszerelhagyás után rögtön, akkor lehet, hogy csak később lenne rá szükség, de nem mondta senki....így már 18 hetesen így jártam. De nem baj, már túl vagyok két szúráson, nem is éreztem, és ma már jó is lett a kaja utáni cukrom, szóval kitartok remélem, hogy ez lesz a legnagyobb gondom ezek után is!!!!
Tegnap vettek egy három hónapra visszamenőleg néző cukorszintet is, az teljesen normális, így látszódik, hogy a terhesség előtt ezzel semmi baj nem volt.

Nika,
Örülök, hogy minden rendben, gondolom már nagyon várod szeptember 12-ét:) majd írd meg, hogy pénteken mit mondtak az eredményedre!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kira!

Nagyon rendes Vagy hogy érdeklődsz, köszönjük szépen megvagyunk, már a 35.hetet tapossuk,eddig úgy néz ki minden oké, leszámítva hogy nem nagyon tudok aludni, forgolódok egész éjjel mint egy ringlispil.A pocim jó nagy, számítottam rá de néha még így is rácsodálkozom.... :P Császárral fogok szülni és nagyon úgy néz ki hogy a spinális vagy az epidurális érzéstelenítést választom az altatás helyett. / az első fiamat altatásban szültem, nem volt valami jó, remélem ez jobb lesz/Félek tőle de első a Baba...
Hú, Te is már félidős Vagy! Nagyon vigyázz Magatokra, minden rendben lesz majd meglátod! Puszillak!

Tubikriszta!

Örülök hogy azért ha még egy hangyányit is de megnyugtattalak.
Nagyon szorítok Értetek!!!Írj majd hogy mizu, figyelni fogom.
Velünk eddig minden oké, remélem így is marad. Már mindenhol fáj , de simán kibírható. Biztos az is belejátszik hogy elértem a 100 kg-t sajna de ez várható volt hiszen 94-ről indultam...Talán jövő kedden kiderül mikor lesz a császárom, majd megírom. nem nagyon akarnak engedni természetes úton szülni, mivel az első is császár volt.
Vigyázz Magatokra, sok puszi!!

Witch!

Nagy gratula a kislányhoz!!! Én tuti biztos voltam benne hogy lányom lesz, megvolt már a neve is az elejétől / Gréta/aztán a 18 hetes uh-n amikor kérdezte a doki hogy mondja- e a nemét, mondtam is tök nyugodtan hogy persze, erre ő kibökte: Kisfiúcska. Majdnem leestem az ágyról, de aztán persze ugyanúgy örültem neki, pláne amikor megláttam a fiam arcán az örömet...de azért nem adom fel hogy egyszer még legyen egy szép kislányom!!!/remélem nem untattalak/Szóval gratula, nagyon megérdemled!!!

Mindenkinek nagyon nyugodt és szép Babavárást kívánok!!!

Kép
krisztamili77
 
 


Krisztamilli!

Én a fiúcskáról voltam meggyőződve, mert ugye nem az édeset, hanem a fűszereset kívánom.. Erre mindenki azt mondta tuti fiú, na ennyit a babonákról és hiedelmekről :lol:
Boldog vagyok hogy lányom lesz, de legközelebb egy fiúcskát szeretnék, nekem van egy öcsém is, és nagyon jó volt így felnőni :)
Remélem az én kicsikémnek lesz öcsikéje is :), de egyenlőre az én csöppem szülesen meg egészségesen, én is 100 kg fölött leszek sajna... és lehet én is császárral szülök, de még nem bizti, hiszen magas a vérnyomásom is... Majd írd meg ha lesz pici időd, hogy milyen az a két érzéstelenítés amit írtál, mert érdekel....

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Kriszta!

Persze, megírom, hogy mit mondtak.
Ha jól emlékszem, a vizelet tenyésztés csak hétfőre lesz meg.

Kép
nika28
 
 


Sziasztok!

még nem akartam írni, de már három napja érzem, mintha a kismanó a hasamban megmozdult volna. Igaz még mindig nem tudom, hogy az vagy sem, de nagyon abban hiszek. Olyan érdekes érzés, mintha buborékok lennének a hasamba. Két nappal ezelőtt lefekvésnél éreztem, tegnap és ma meg a munkahelyemen, amikor ülök akkor érzem....:)

Krisztamilli,
Köszönöm tényleg, hogy gondolsz rám és olvasgatod, hogy mi történik. Örülök, hogy Ti jól vagytok! Már nem olyan sok idő és jön a baba. Majd írd meg, hogy Witch is kérte, hogy mi az a két érzéstelenítő fajta. Igaz én nem tudom, hogy még hogy fogok szülni, de a cukor miatt nem biztos, hogy császár lesz, mármint eddig ezt még senki nem mondta....én szeretnék hüvelyi úton, de végülis az a lényeg, hogy a kezeinkbe tarthassuk a babánkat!
Majd írd meg, hogy mikorra vagy kiírva a műtétre! A másik babóra addig az apukája vigyázz, ő már mennyi idős?

Puszi
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok Kismamik!

Egyelőre csak csendben olvasgatlak Titeket és őrülten drukkolok, hogy minden babó egészséges legyen!
És közben kapkodom a fejemet, hogy mennyi vizsgálat, aggódnivaló van!

Most még nem igazán merészkedek át, de a tegnapi teszt alapján 4,5 hetes vagyok fagyis beültetés után, ultrahang szept.8-án lesz. (Kira, Kriszta, köszi a gratulációkat!) Most még nehéz felfogni, elhinni!

Egy kérdés: Szedett közületek valaki Bromocriptint? Nekem az endokrinológus azt mondta, ha terhes leszek, azonnal hívjam föl (legközelebb hétfőn tudom, bejelentkezni meg csak szept.15-re tudtam hozzá), és hogy az 5-6. héten fokozatosan hagyjam el a gyógyszert. Konc és Kanyó dokik viszont azt mondták, hogy ők tovább szokták szedetni, megvárják legalább a szívhangot. Hát, most teljesen tanácstalan vagyok!!! Mikor van szívhang? Már az első UH-n vagy csak később? Addigra elvileg betöltöm a 6. hetet! Ha szedtetek, Ti mikor hagytátok abba? (Ja, én kissé magas prolaktin miatt szedek napi 1-et.)
Köszi, ha tudtok segíteni!
vuki124
 
 


Vuki!

Tiszta szívemből gratulálok! :)

Én is olvastam, a másik topikon, hogy sikerült, de oda nem akartam írni.....
Gondoltam, hogy előbb utóbb ide is átnézel. :)
Szívhangot nálam a 7. héten néztek.

Kép
nika28
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: