Új privát üzeneted érkezett!

Fendike :D
nekünk Karcisnak a neutrogena krémje abszolút bevált. este vastagon bekeni és teljesen jó lesz tőle.

jah még.
az atópiás topik 90%a a linola fettet szidja, nagyon kevés embernek vált be
a lipobase repairrel viszont sokaknak volt jó tapasztalata

szerintem a fürdetőkrém után jó a lipicar a sima, ha adsz egy címet, küldök egy kis tégely baumét, hogy ki tudd próbálni

nem baj, ha kenedted. Anno Zsebi tesójának írtam azt, hogy most első körben, ha nagy a gond, akkor _bárhogy_ hozzd rendbe, ha már jó a bőre (vagyis nem viszket), akkor onnantól a szintentartáson van a lényeg.

még valami. Szokd a gondolatot, hogy érdes lehet a bőre, és fürdetés után mindig vörös.
de! atópiánál a status quora hajtunk. Vagyis ne viszkessen a gyereknek ne legyen diszkomfort érzése. Az enyémek tök smirglisek voltak, de ez nem gond, mert bőrszínű volt, csak érdes, ez helyén is van így, ez ilyen.
Tehát nem biztos,hogy pihepuha lesz a bőre, a lényeg, hogy ne viszkessen neki.

na, megyek aludni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fendike írta:Orsi,
bocs, még1 kérdés, aztán nem fárasztalak tovább
érdemes valamelyikkel vagy vmi könnyebb hidratáló krémmel folyamatosan kenni egész testre vagy csak ha már alakulnak a foltok és csakis azokat??????
köszi

a sima lipicart én egész testen használom, nemcsak a foltokon.
ha rosszabbodnak a foltok, akkor a baumét csak oda kenem - mert az egy elég ragadós krém és lassan szívódik be, de a sima lipicar pikk-pakk felszívódik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


KÖSZI!!!
jó éjt :D

Kép
fendike
 
 

 
 

Sziasztok!

Fendike!
Hogy van Máté?

Ha majd húst adok a fiamnak, akkor hogy készítsem el? Simán fűszerek nélkül megfőzzem? Vagy hirtelem kisüssem? De most még csak a zöldségeknél és gyümölcsöknél tartunk.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Fendike!
Hogy van Máté?

Ha majd húst adok a fiamnak, akkor hogy készítsem el? Simán fűszerek nélkül megfőzzem? Vagy hirtelem kisüssem? De most még csak a zöldségeknél és gyümölcsöknél tartunk.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske

párold vagy főzd meg a csirkemellet, pulykamellet natúrban, és turmixold egy kis főzőlével együtt (én botmixerrel csinálom).

KépKép
lili73
 
 


Szia Lili!

Köszi, én is így gondoltam, csak nem túl gusztusos, ahogy így elképzelem. Nem jobban megmarad a hús vitamintartalma, ha megsütöm egy kicsit?

Milyen itató vagy csőröspoharat vegyek, hol érdemes?

Képzeljétek, Peti nagyon sokat eszik, ma 240g krumpli-répát megevett. Sokat eszik gyümölcsből is. Ez mit jelent, hamar abba fogja hagyni a szopit?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Orsi,
köszi mindent, mára SOKKAL szebb az arca, testén pedig már csak érdes
és én nagyon happy vagyok!! :D

Gömböcske,
köszi, sokkal jobb a bőre
foga kint van a 2. is, volt egy pár nehezebb éjszaka, nagyon felsírt félálomban, bekentem neki, kicsit babusgattam és gyorsan visszaaludt
ma már átaludta újra, remélem túl vagyunk a nehezén, végülis hamar kijött, nagyon cuki vele, egyik már abszolút látszik ha mosolyog.. :D
zöldséget simán megeszi Peti??
Máté kiköpte, sírt is, úgyhogy még nem erőltetem, majd 6hónap után, úgyis ráér...

Kép
fendike
 
 


gömböcske írta:Szia Lili!

Köszi, én is így gondoltam, csak nem túl gusztusos, ahogy így elképzelem. Nem jobban megmarad a hús vitamintartalma, ha megsütöm egy kicsit?

Milyen itató vagy csőröspoharat vegyek, hol érdemes?

Képzeljétek, Peti nagyon sokat eszik, ma 240g krumpli-répát megevett. Sokat eszik gyümölcsből is. Ez mit jelent, hamar abba fogja hagyni a szopit?

vitamin a csirkehúsban??? abban eredetileg sincs olyan sok :wink:
teljesen mind1, hogy hogyan hőkezeled.

nekünk a DMes nuby puha szilikoncsőrös itató vált be, bár Lili inkább pohárból iszik.

szopira nézve nem jelent semmit, nincs párhuzam.
Az jó, ha szívesen eszik kanállal.

Fendike :D
örülök.
Simán lehet, hogy most, hogy kibújt a fog el is múlik teljesen, de azért a fokozott hidratálásra utána is ügyelj, nem kell minden pelusozásnál, de napi 1szer kend azért a bőrét

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bio köles golyót ehet már Dóri? Adtam neki :roll:

Miért van az, hogy a pépes étel nem kell neki, a babakajákat legtöbbször elutasítja, de a darabosokat meg szereti? Egy egész golyót profin bekap, és szépen megeszi. Mi egyáltalán nem haladunk a hozzátáplálással, szinte csak anyatejes vagyunk még mindig :?
Vendég
 


Pandus :D
simán.
Gluténmentes, mehet első körben a rizzsel együtt.

Lili sem evett sosem pépest, vannak ilyen gyerekek.
Nem elkeserítés, de Lili 1 éves koráig volt csak anyatejen.... addig mérhető mennyiséget nem evett, megint csak azt tudom mondani, hogy vannak ilyen gyerekek, nincs mit tenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
Azt hiszem Dóri még nem érett a hozzátápláláshoz. Nem nyitja ki a száját se, csak nagyon kevés dolognál. Pl. most ezt a golyót szereti, de ha kanalasat adok, akkor nem nyitja ki. Megtömni meg nem szeretném. Eddig kétszer ettünk mérhető mennyiséget, az is barackos dolog volt. Amúgy meg magamnak főzök, mert a végén mindig én eszem meg :lol: Engem nem zavar, ha 1 éves koráig inkább anyatejes, csak fejlődjön szépen, meg azért hízzon is. Mondjuk sokat szopizunk, többet, mint a kortársaink és legtöbbször igény szerint. Nem tudom, ez így mennyire jó, de Dóri jól érzi magát, akkor gondolom neki megfelel. Napi 7-8 szopi van legalább. Lili 1 év után ügyesen elfogadta az ételeket? Addig folyamatosan próbálkoztál? Az is fárasztó, hogy mindenki azt mondja, 6 hónap után már nem elég az anyatej(én ezt nem így olvastam). Ok, de akkor tömjem meg, mint egy kacsát? Egy életre megutálja az evést. 3-án lesz a nagy mérés, kiderül, hogy mennyit hízott. Bár tudom ez se jelent semmit, a lényeg, hogy jó kedve legyen, és fejlődjön. Van olyan fajta kenyér, amit már ehet? A sima nem jó a liszt miatt, de nem értek hozzá, hogy mi a jó :oops: A pékárút mindig kinézi a szánkból, ezért gondoltam valami ehető darabosra.
Vendég
 


Szia Pandácska!

Orsi Lili lánya is anyatejes volt 1 éves koráig, ne aggódj, az anyatej is elég neki! Próbálkozz az etetéssel, de ne tömjed! Lehet, h egyik napról a másikra rákap az ízekre.

A környékünkön sok olyan anyatejes kisbaba van, akik 5-ször esznek egy nap, 2-300 grammokat, az én fiam sem evett soha ennyit, hanem gyakrabban, keveset, ami számomra azért idegesítő kicsit, mert amikor sétálni megyünk, mindig izgulok, hogy mikor zendít rá, hogy éhes. Peti az esti lefekvésnél, és (sajnos) éjszaka szeret sok anyatejet enni. És ma különleges nap van, mert reggel is sokat evett :-)
Az igény szerinti etetést alkalmazom én is, ez a hátránya, hogy nem kiszámítható a nap, de azért próbálok némi rendszert belevinni.

Peti 6 hónaposan 7500 gramm, ez egész jó. Tudom, Dóri súlyosabb :-)

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziazstok4

tudom már volt téma, de nincs időm visszakeersni...

amit kaptunk hordozót nem szimpi, mert nagyon megtörik középen.. így szeretnék venni hordozót vagy autósülést..

autósülésből már múltkor feltettem melyiket néztem ki http://www.minimano.hu/termekeink/bizto ... s_605.html
szerintetek ezt megvehetem? vagy inkább hordozót vegyek?

és ajánlani tudtok jókat?

köszönöm a segítséget!
Vendég
 


Mindig elcsodálkozom mennyire különbözőek a gyerekek.

Pandus,
Dóri ennyiszer kéri a cicit??? :shock:
Sztem ha azzal jól elvan és szépen eszik, nagy baj nem lehet.
És nekem is azt ajánlotta egy 3gyerekes anyuka, hogy próbálgassam hétről-hétre pl. a zöldséget, egyszer lehet hogy rákap... :roll:

Irigykedem, nálunk meg vhogy soha nem éhes, én ezt nem értem, már van, hogy 4-5óránként etetem és akkor sem harap rá őrülten. :oops:
Eszünk reggel 7-8 körül, utána 11-12, 3, 6 és f.9, de vhogy ez is soknak tűnik, van hogy nem kéri és 10percig próbálkozom mire elfogadja, az is max. 120 ami belediktálok.. :? Ma 4szer fog enni, mert sokáig aludt.
Mi sztem 7kilósak leszünk kb. 6hóra, ami nem sok, de ő iszonyú jókedvű, állandóan mosolyog, mozgékony és nagyokat alszik... :roll:
Nálunk ez a rendszer elég fix, és éjjel nem eszik.

Kép
fendike
 
 


Gömböcske,
Köszi :wink:

Fendike,
Igen, ha igény szerint adom neki, akkor ennyiszer kéri. Dóri egyszerre nem eszik meg 100-nál többet, néha még annyit se. Meg azt se felejstük el, hogy nálunk 2-3 szopi van éjszaka, szóval ez is megdobja a kajálások számát :lol: Én mindennap próbálom, sokszor két félét is főzök neki, de nem kell.

Boniko,
Nem tudok segíteni, ez nekünk kimaradt.
Vendég
 


Pandus,
végülis ez az egészséges, nem??? sokszor keveset, Dóri már korán kezdi.. :wink:
nekem előbb a cicit kiköpte, tápot 80után abbahagyta, úgy hogy előtte 4ésfél órával evett.. :shock:
és nekem nem kéri többször, elvan hosszan tornázgat, majd nyűglődik, de kaját nem kér, elfárad és aludni akar...
hááát ez van!
én most nem próbálom még a zöldséget, megvárom a 6hónapot, hátha addigra el is fogadja majd
ez a golyó mi, amit adtál neki???
mikortól lehet?

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Igen, én azt szoktam mondani, hogy Dóri már most tudatosan egészségesen táplálkozik, sokszor keveset :lol: :lol:
Kölesgolyó:
http://plaza.velvet.hu/product/speciali ... golyo.html
6. hónaptól már biztos lehet enni.
Vendég
 


pandácska írta: Lili 1 év után ügyesen elfogadta az ételeket? Addig folyamatosan próbálkoztál?

Az is fárasztó, hogy mindenki azt mondja, 6 hónap után már nem elég az anyatej(én ezt nem így olvastam). Ok, de akkor tömjem meg, mint egy kacsát?

Van olyan fajta kenyér, amit már ehet?

Lili most 14 hós és reggel-este-éjjel szopik, ca. 2 hete hagytuk el a déli szopit.
Felnőtt ételeket eszik, darabolva kézzel v. villával, sőt egy ideje kanállal is egész normális.
Ő sem nyitotta ki a száját, mérhető mennyiséget talán havonta 1szer evett :wink:

a gyereknek 6 hó után is elég az anyatej, 1 éves korig abszolút elég, sok példát tudok rá.

megtömni meg nem tudod :wink:
ha nem nyitja ki a száját nincs mit tenni.

és igen, én minden nap próbáltam, napi 1szer, aztán egy idő után rájöttem, hogy kézzel a darabost eszik pl. párolt krumplikockák, sárgarépakockák, így ezeket kapta.
9 hó körül bejött a kenyér, magarinnal
aztán fokozatosan minden amit kézzel darabosan lehet enni.

átértem a helyzeted, de hidd el fog ő majd enni "rendesen", de nem kizárt, hogy csak 1 éves kor körül.
(Lili is igény szerint szopott végig)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fendike írta:Irigykedem, nálunk meg vhogy soha nem éhes, én ezt nem értem, már van, hogy 4-5óránként etetem és akkor sem harap rá őrülten. :oops:

ezen se aggódj.
Nekem szabályosan át kellett programoznom az agyam arra, hogy Lili kisétkű.
Fél banán elég neki 10óraira, negyed kiflivel elvan uzsonnára. És nem éhes utána, mert szopni sem szopik ha megkínálom.
vannak ilyen típusú gyerekek.

és éhség miatt még sosem balhézott...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Köszi a választ!

Ahhoz képest jó súlya van Lilinek, mert 1 évesen 8 kg felett van, az jó, ha ilyen keveset eszik. Itt van 2 iker kislány, rengeteget esznek, és 7 kg-osak 1 évesen, nem értem. De makk-egészségesek, lehet, h ilyen alkatok.

Ma akarok neki adni sinlacot. Készítsem el a barack-pépet, és simán tegyek bele 1-2 kanál sinlac-port?

Pandácska! Ezt a kölesgolyót nem DM-ben lehet kapni?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
Igen lehet ott is.

Orsi,
Köszönöm :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok :P
Jöttem felpörgetni a topikot :lol:
Teszek pár képet. Tegyetek Ti is :wink:

Márkó 8 hetes:
Kép
Kép

Milcsi 8 hetes:
Kép
Kép

Anyával 8)
Kép

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Szia Fanni!

Gratulálok ehhez a 2 gyönyörű fiúcskához! Nagyon hasonlítanak egymásra. Hogy vagytok? Szopiznak? Könnyebb már, mint az elején?

Kérdésem lenne:
Peti 2 napja, ha sír, akkor olyan furcsán hangosan, hörögve veszi a levegőt, illetve szerintem amikor beszívja, akkor fura hangot ad ki, és néha köhög, és utána megint, mintha meg akarna fulladni. Láza nincs, kedve jó, pörög, izzik körülötte a levegő, és amikor alszik, akkor normálisan lélegzik. Mi lehet ez? Elég, ha csak hétfőn hívom az orvost? Köszi a választ előre is!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fanni,
A közös képetek fantasztikus! Szépek a fiúk, és már milyen nagyok :D Írhatnál egy kicsit magatokról, két pelusozás között :wink:

Gömböcske,
Nem tudok okosat mondani :roll:

Mi tegnap óta felfedezzük a világot. Eddig is másztunk, de most nagyobb távokat is megteszünk, mindent lepakolunk, piszkálunk. Ha megkapaszkodik Dóri bennünk akkor feláll. Ha leültetjük sír, de muszáj, mert látszik, hogy nem bírja még a lába :D Nincs egy perc nyugta se, állandó mozgásban van :lol:

Mászás: http://www.youtube.com/watch?v=0tajZqrKrQM
Vendég
 


Sziasztok!

már 2 napja nem engedett be a babanet, irtam Apának, programozó hétfőtől lesz, addig újraregisztráltam

FAnni Má hogy nézi ahogy Mi hez fordulsz.. megzabálom!!! GYönyörűek!


Mosolypróba Képpihenek Kép

autósülés hordozó ügyben senki nem tud segíteni? :cry:
bonika
 
 


Gömböcske :P
Köszönjük. Nálunk akkor van ilyesféle sírás, amikor Márkó éhes.

Fogok írni csajok hosszabban... még ma igyekszem!

Pandus, Boni - köszönjük.

Boni :P
Milyen segítség kell?

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Hello Lányok!

Nagyon drágák a babák!!!!
Fanni
tényleg nagyon hasonlítanak a fiúk, vagy csak nekünk tünnek egyformának?! Gyönyörűek és ahogy rád néznek!!! :lol: :lol:

Panda
Dóra is nagyon ügyes!!!!

Boni
Zsebi pedig hatalmas! Milyen hosszú a hordozóban,és meggyőző a mosoly is!

Mi voltunk dokinál és továbbra is nagyon vizesednek már a kezeim is...a súlyom elszaladt, bár nem tudom hol az a rengeteg +, valószínű a szöveteimben pangó víz, vér adja. Jó esélyjel indulok a toxémia témában. Volt valakinek közületek? Esetleg valami tippp h. el lehet e kerülni?? (vérnyomit naponta 3x mérek eddig inkább alacsony) Bocs hogy itt kérdezek, de nem tudom van e még energiátok a másikat is olvasni? :wink:

Kép
katica_75
 
 


Katica :D
30 hetesen a toxémia gyanúját is véresen komolyan kell venni!!!
Mi lesz most a menet?
a vérnyomás önmagában nem indikátor, nem mindenkié száll el, vizelet a fehérjében is ugyanilyen indikátor.
Vérvételen mikor voltál? (itt a májfunkció a lényeg, az jelzi a gondot)

ha ilyen a helyzet elkerülni semmit nem tudsz, maximum a status quo-t fenntartani.
Sómentes diéta (bizonyos ásványvizet Na tartalma nagyon magas, érdemes odafigyelni), és sűrű ellenőrzés!

Fanni :D
tündériek a fiúk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi - Köszi!!
másfél hét még a vérvételig.Lehet hogy akkor beviszek vizeletet hétfőn.Remélem meg tudom beszélni a korházi aszisztensel, mert a védőnőm nyaral...(meg 1ébként sem nézte még soha.)Itthoni teszt erre nincs? Kérdeztem patikában ott nem tudtak adni, de létezik?
Ha a sót kizárom, (egy ideje próbálom, és a vizeket is már úgy veszem) fenntartható ezek szerint? Kissé be vagyok tojva.

Kép
katica_75
 
 


Oh, hát tényleg úgy fest a képen, mintha MÁ féltékenyen nézná MI-t, de amúgy még nem foglalkoznak egymással :wink:
Viszont a mosoly MÁ-n igazi. Már sokat mosolyog és az olyan nagyon jóóóóóóóóóóóó. Milcsi még csak most kezdi. Ő refluxos sajnos és hasfájós is, így neki ritkábban van jó kedve, de ma pl. a reggelt mosollyal indította, pedig éhes volt már.
Márkó lassan 4,5 kg, Milán közelítgeti a 4 kg-t, de a sok bukástól ő lassabban hízik, pedig jóval többet eszik. Mondjuk rövidebb is, mint Márkó. Az éjszaka is kezd jobbá válni, bár vannak rossz napok, de már evés után többnyire egyből visszaalszanak. Milán 3, Márkó 4 óránként eszik este/éjszaka, de vannak extrém esetek, Milcsinél 4,5 óra a rekord, Márkónál 5,5. Utóbbi tegnap éjszakai :D Tejcim sajnos stagnál úgy napi 700 ml körül, ez Milcsinél 3-4 szopi, + Márkónál 2 lefejt etetés, mert ő nem szopizik. A többi tápi :( De nekik mindegy. Vagyis Milcsi odavan a ciciért, de ha tápi jönne belőle, azzal is kiegyezne :)
A rossz, hogy kb. 3 napja bedurrant a derekam. Nem teljesen, de nehezen emelek... s kicsit félek, hogy rosszabb lesz... mert az emelést egyszerűen nem tudom elkerülni, még ha szinte folyamatosan van is segítségem. Gyógyszert szedek már :( , dokim azt mondta, napi 3-4 Cataflamig nyugodtan szoptassak. Azért 2-nél többet nem vettem be eddig. Végülis csoda, hogy a rom gerincem +17 kg-s terhességet kibírta, meg eddig is teljesen jól voltam. Mondtam is, hogy lehet, hogy helyretették a gyerekek a gerincem... de mégsem...
Amúgy már kezdem élvezni az anyaságot, nyilván a mosoly miatt, meg mert már azért van egy kvázi napirend, meg azért is, mert a segítségeim (féjem, anyósom, anyukám) napközben is biztosítanak nekem 1-2 óra pihenést, vagy "szórakozást" - utóbbi a bevásárlás, de nagyon élvezem a magányos pillanatokat :oops: , amivel feltöltődhetek. Valójában az egyik manót szívesen elvinném magammal, de 1 személyes babakocsink nincs, a kenguruban még nem tudnak "ülni". Vagyis Milcsi tud, de ő folyamatosan bukik (valójában hány...), Márkó meg fejnehéz, ezért nem bírja el még magát rendesen. De azért hamarosan ez is meg fog oldódni :D
Hűűűű, de sokat írtam :oops:

Katica :P
Hasonlítanak tényleg. Úgy van, hogy Márkó tiszta apja, Milán meg hasonlít Márkóra :lol: Anya meg kihordta a két kis apaklónt :lol:

Orsi :P
Köszönjük.

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :P
De jó, hogy jöttél! A fiúk tündériek , aranyosak, szépek, az utolsó kép nagyon tetszik, meg kell őket zabálni!!!! :lol: :lol:

Gömböcske!
Hogy ízlett a hús? Én is vettem sinlacot, ma kevertem délután a gyümihez, ízlett neki, én is megkóstoltam, fincsi volt. Ma ebédre répát, krumplit, meg rizst főztem, és turmixoltam, azt is megette! :D

Pandus!
Dóri nagyon ügyes! :wink: Van már foga? A kölesgolyóhoz nem kell fog?

Fendike!
Nagyon örülök, hogy Máté bőre szépen javul! Olyan szupi, hogy Orsi ebben a témában is jártas! :D

Katica!
Nekem nincs tapasztalatom a toxémiában, de tudom, hogy nagyon komolyan kell venni. Úgy emlékszem Huncinak az volt.

Boni! :D
Zsigi nagyon cuki! Hogy vagytok, tejcsi?

Orsi! :D
Zöldborsó már mehet ugye? Fagyasztottat főzzek, és azt turmixoljak mondjuk krumplival?
Érdemes gyümölcsöt lefagyasztani? Barackra, és szilvára gondolok.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
a zöldborsó eléggé puffaszt, én 9 hó alatt nem adnám.
ill. ha magad főzöd paszírozni kell, hogy ne legyen benne a héja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni! :P
Nagyon ügyes vagy, a tejcsi miatt ne aggódj, szépen fejlődnek, és látszik, hogy oda van mind a kettő anyuciért!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Hidd el, egyre jobb lesz, egyre jobban fogod élvezni. Rosszabb időszakok/éjszakák mindig lesznek, legalábbis nekem ez a tapasztalaotom, de a gyerek mindenért kárpótol, ha ránézek, és mosolyog. :wink:
Hú a derekad tényleg nem túl jó, szerencse, hogy van segítséged.
Gyere, amikor tudsz, és képek, amikor mindketten rajta vannak!!! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi! :D
Köszi, igazad van, akkor egyelőre hanyagolom.
Milyen zöldséget adhatnék neki még? Sütőtököt bébiételbe már adtam, az is ízlett.

Kép

Kép
donika
 
 


boniko írta:Sziazstok4

tudom már volt téma, de nincs időm visszakeersni...

amit kaptunk hordozót nem szimpi, mert nagyon megtörik középen.. így szeretnék venni hordozót vagy autósülést..

autósülésből már múltkor feltettem melyiket néztem ki http://www.minimano.hu/termekeink/bizto ... s_605.html
szerintetek ezt megvehetem? vagy inkább hordozót vegyek?

és ajánlani tudtok jókat?

köszönöm a segítséget!


Fanni erre gondoltam :oops: most olvastam, hogy a römmert és a concordot ajánlják..dillemában vagyok.. :cry:

Denika köszi hól, tejcsi van véleményem szerint a jobban több termelődik.. bal kicsit gyatra.

vettem infacolt, mert hasfájósak vagyunk... nagyjából segít..de most kicist több törődést igényel a drágám, és nem is alszik olyan mélyen!

az a baj, hogy iszonyat sokat eszik, nem mindig tartja a 3 órát.. ha szomjas akkor sem fogadja el a vizet, cumit sem fogadja el időkitolásként két étkezés közt.. csak cici..

a hosszúságához képest most pont arányos, már 4 kg-t elérte, de aggódok nehogy elbácsisodjon :roll: doktornéninek mondtam.. azt mondta ne aggódjak.. ha ennyi a szükséglet, ettől még enm lesz "dagi" baba.. bár egy barátnőm közölte velem, hoyg el fog hízni annyit eszik( hozzáteszem ő direktbe nem szoptat, mert macerás)

ja áé mohó nagyon.. van hogy félre is nyel.. mintha egész nap nem evett volna...

na mindegy szerintetek? :cry:
bonika
 
 


donika írta:Milyen zöldséget adhatnék neki még? S

nem tudom, mit adsz most, de bármelyik hozzátáplálásos táblázat segíthet.

répa, cékla, cukkini, tök, krumpli, gesztenye
ezek mind első körös zöldségek

de felesleges túlzottan a változatosságon görcsölni, simán elvan a gyerek 7 napig párolt sárgarépán.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Boniko :D
én no name ülést nem vennék, rémesek a töréstesztjeink.

nekem csak levi tartotta 3 órát, Máté 6 hós koriáig szopott 2-2.5 óránként, Lili meg még tovább.
cannak ilyen gyerekek.

vízzel meg cumival én nem nyaggatnám.

hízás: nekem extrém módon hízott mind1ik gyerekem az elején, aztán girnyógéza mind... ez is alkati, ha éhes nem tudsz vele mit kezdeni igazán.

mohónak sok gyerek mohó, szabályozni viszont tudod, hogy mennyire folyik a tej a szájába. ha mellre teszed és kicsit hanyatt dőlsz, máris kevésbé folyik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bonika
 
 


Bonika :D
szerintem bármelyik jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya köszi, asszem akkor megrendelem az utsót a römertől, ingyen házhozhozzák és megmutatják hogyan szereljük be...
bonika
 
 


Boni :P
Nekünk ilyen van:
http://www.brumimaci.hu/aruhaz/index.ph ... mPath=2_17
Tettünk bele egy-egy törölközőt, s úgy már egyenes :wink: Teljesen jól elvannak benne, úgy értve, hogy végigalusszák az autós utakat.

Donika :P
Köszönjük!

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


FAnni melyik? mert az összeset lehozza :wink:
bonika
 
 


Ja, bocs. Az akciós, csak más színekben.

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
édesek a gyermekek és isteni az utsó kép!!! :D
nagyon jó ha van segítséged és pár szabad órád, rengeteget segít, emlékszem én is 'teljesen újjászülettem' egy-két vásárlástól.. :D

Donika,
én is próbáltam a HIPPes főzelékeket és nem kérte, próbálom majd újra, tök jó hogy Zsombi ilyen ügyesen megeszi
a zöldségeket hogy főzöd meg?? csak sima vízben külön-külön és utána összeturmixolod??
nálunk már szinte csak táp van, cicit nem kéri, múlt héten SEMMIT nem hízott, úgyhogy nem erőltetem tovább, kapja a 180as tápokat, az most csúszik nagyon.. :?
Sinlacból csak úgy picit hozzákevertél a gyümölcshöz?
Azt magában cumiból nem is lehet adni csak kanalasan??

Kép
fendike
 
 


Fendike,
Sinlacot lehet magában is, főzelékes cumiból, 150 víz+5 evőkanál Sinlac. De ha rendes tejalapú tápszert eszik Máté, akkor minek?
A múltkor én is kipróbáltam a turmixolt gyümipéphez, egyszerűen hozzákevertem a Sinlacot. Nem lett rossz.
Cicivel azért próbálkozz, ha gondolod. Aliz sem kérte hetekig, már majdnem feladtam, de nem telt el nap, hogy ne próbáltam volna rátenni cicire. Most megint szopizik, bár nem tűnik cicifüggőnek, mint Barni. Zöldségeket én egy vízben főzöm, és együtt turmixolom. Anyu előkapart valami régi párolóalkatrészt lábashoz, ezentúl megpróbálom inkább párolni a kaját.

KépKép
lili73
 
 


Szia Fendike!

Lehet, hogy macerás neki a ciciből szívni, azért szereti jobban a tápit. És fejsz, hogy maradjon tejed? Nálunk is volt olyan hét, h P nem hízott semmit, utána meg 250 grammot, ne ijedj meg! Máté is nagyon mozgékony, tehát kevesebbet fog hízni. A fiamnak eddig a sárgarépa-krumpli ízlett a legjobban, és én főztem, abból ette a legnagyobb mennyiséget, próbáld meg azt adni. De ő mindent szeret.
A sinlac gyümölcshöz keverése azért jó ötlet, mert úgy tartalmasabb a gyümölcs, ha a hízás miatt aggódsz.

Sima vízben főztem együtt, és a levével összeturmixoltam. Lassan, kis lángon főzd. Ma cukkini-répa-krumplit kap.

Voltál már a kaális orvosodnál megmutatni a babát?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Főzés témához akartam már többször írni.
Én ált. nem főzni szoktam a zöldségeket, hanem nagyon-nagyon kevés vízen megpárolni. Sokkal ízletesebb marad után.

Először a zöldséget (mind1 mi legyen az) pici olajon megpirítom, majd egy leheletnyi vizet öntök rá, és párolom. Teflonban könnyebb ált. így elkészíteni.
sokkal finomabb lesz a végeredmény.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
nahát, nem is gondoltam rá, hogy először olajon pirítani. Kipróbálom. Bár most van olyan lyukacsos izé, amit vízfürdő fölé lehet tenni lábasban. Az is jó pároláshoz, ugye? Látszik, mekkora szakácsok vagyunk :oops:

KépKép
lili73
 
 


Orsi! :D
Köszi, eddig répát, sütőtököt, krumplit adtam, cukkinit venni fogok a héten és azt is kipróbálom. Céklát, meg gesztenyét? :oops: Azt hogy? Holnap én is úgy fogom, ahogy írtad olajon, és utána fedővel fedve párolom.
még 1 kérdés: tudom, már sokszor előkerült a téma, de olyan hosszadalmas visszakeresni, szóval férjem kocsijába venni szeretnénk autós ülést, persze olyat, amiben háttal utazik, romer, vagy maxi-cosira gondoltam, tudsz vmit javasolni konkrétan? A bébihordót én fogom használni.

Fendike! :D
Én a répát, krumplit 1 edénybe főzöm (abban csak neki főzök), a főzőléből öntök rá, és úgy turmixolom, vagy estleg babavizet hozzá. A sinlacot délután 5 körül adom, a gyümit összeturmixolom kb. 140 ml lesz, és 3-4 teáskanál sinlacot adok hozzá, ízlett neki. Natúron is adható, ahogy Lili írta.
Nálunk Zsombi szerencsére a cicit bármikor elfogadja, naponta kb. 6x. :D
Megjött a mensim :( , szerencsére nem kavart be, jaj de nem hiányzott már több, mint 1 éve nem volt.

Boni!
Vizet én csak nyáron adtam neki a nagy melegben, meg most már persze. Ne aggódj nem lesz kövér Zsigi!!!! :D Inkább legyen kicsit dundi egy kisbaba, mint sovány! Kövérségről még nagyon korai beszélni, ráadásul csak anyatejet kap, ne foglalkozz a brnőddel. Zsigi szépen fejlődik! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: