Új privát üzeneted érkezett!

Én mingyárt eldobom az agyam :D
Cseriani Timesszel, Josi Kismókussal, mostmár velem is fusson össze valakiiii!!! :D
Vendég
 


áfonyaaa hétfőn reggel fél nyolcra kell mennem NST-re,ha esetleg arra jársz :D
Aztán lehet már találkoztunk is valahol ,csak ugye nem tudtuk...
Vendég
 


Sziasztok!
Teljesen véletlenül találtam Rátok (2 szoptatás között...), és jópár oldalt végigolvastam a beszélgetésetekből.
Nem tudom, aktuális-e még - egyelőre az elejét olvastam inkább a topicnak -, de tapasztalatokkal talán tudok segíteni, ha "befogadtok"... Szekszárdon szültem 2 gyerkőcömet, 2,5 éve illetve 3 hónapja (meg egyet 4 éve Bonyhádon, aki már nincs velünk, de Róla (és az akkori, bonyhádi orvosomról, akinek a nevével itt is találkoztam) csak akkor írok, ha kéritek...)
Áfonyaaa: nem tudom, ki vagy, de szerintem mi egy településen lakunk... :-) Én is a Vargánál szültem a 2 rosszcsontot, és csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Szerintem nagyon jól választottál, jó kezekben vagy(tok)/lesz(tek)!
Most egyelőre ennyit írok, nem fárasztalak benneteket, de szívesen beszélgetnék veletek. Kellemes pocakosságot!
:wink:
Vendég
 

 
 

hali timesz

látod,nekem is ez a problémám,csak nekem már 12 hetes korom óta...Ha diéta nélkül 5 körüli a cukrom,mi lenne,ha diétáznék? :evil:
De most komolyan...ezen rendesen még el sem gondolkodtam. Akkor meg állandóan rosszul lennék szerintem,mert túl alacsony lenne. Azért kiváncsi vagyok,mit mondanak jövő héten,meg hogy neked is kell-e a sürübb NST,flowmetria,stb...(a kiskönyved hátsó lapjára csatolnak majd be egy kis fecnit,ha igen).

Ha minden igaz,31-én megyek Uh-ra,akkor azért majd beszélek még a dokival erről az egészről,remélem jó kedve lesz nyaralás után :)
Vendég
 


hali emmamami-persze,hogy befogadunk,nem vagyunk ám mi olyan undokok :lol:
Gyere,mesélj,minden véleményre,történetre kiváncsiak vagyunk!!!
Vendég
 


áfonyaaa ha emmamamival tényleg egy helyen laktok,akkor kezd el mérgelődni,hogy a lottóötöst sem nyertétek még meg,hátha az is így bejön,mint ahogy bejön a találkozótok is-ha egy helyen laktok,tuti találkoztok :D
Vendég
 


Emma,
én tényleg minden tapasztalatra kíváncsi vagyok a szekszárdi kórházzal kapcsolatban! Írd le bátran a te sztoridat!
Amúgy meg ha egy helyen lakunk bizti láttuk már egymást. Írok privit hogy ki vagyok és merre lakom... :wink:
Cseriani,
ha Paksra járnál NSTre be is mennék csak hogy dumáljunk egyet! :D De Szekszárd messze van :?
Vendég
 


Hidd el,szívesen mennék Paksra,ott nagyon jó volt,rendesek voltak,figyeltek az emberre,lehetett oldalt is feküdni-én a hátonfekvéstől kikészülök :x -remélem hasonló lesz szd.is..
Vendég
 


Hahó lányok!

Nincs ma jó napja csöppjeimnek (nekem sem) így csak egy félpill.re jöttem most. Tök jó, hogy egyre többen vagyunk!!!!!

Emma, szia neked is, én is új vagyok!Mesélj, KI az a doki, csak nem az, aki most főorvos Szekszárdon?! :evil:

dobok két képet Róluk, ismerjétek meg kicsit az enyéimet is, aztán igyekszem minél hamarabb újra jönni közétek!!! Kép fiam és lányom Kép Eszter 7 hetesen

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,nagyon édesek mind a ketten. És 7 hetes létére a kislányod milyen ügyesen tartja magát :D
Nagyon jó erős :wink:
Vendég
 


Petra,
a mostani fődoki (Répási) Pécsről jött ide, Emma meg bonyhádi dokit emlegetett.
Gyere ha van időd, és olvasd el a tenger kérdésem! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
A bonyhádi dokim a Bruncvik dr volt.
Petra! nagyon édesek a gyerkőceid!
De szerintem mi is ismerjük egymást... hogy miért nem jöttem előbb???!!!
Vendég
 


Áfonyaaa!
Jajdejó, végre sikerült összeeszkábálnom ezeket a vonalzókat, és most látom, hogy a lányaink között pont 1 év és 1 hét van... Naháááát :lol:
Vendég
 


Ja, nem is... de majdnem! Csak visszafelé.. vagy hogy... :roll:
Vendég
 


Ja, nem is... de majdnem! Csak visszafelé.. vagy hogy... :roll:
Vendég
 


Sziasztok

üdvözöllek Emmamami!

Nekem pont a Bruncvik a dokim, légyszi írj róla valamit! Mi történt a babáddal?

Cseriani!

Nekem már most az első alkalommal becsatolták hátra a kiskönyvembe, hogy a 33. héttől menjek NST-re, jövő héten aktuális.

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!
Timesz:
hát, amit most leírok, az jelenlegi dokim szerint bárhol máshol megtörténhetett volna, és nem a bonyhádiak hibája. De abban az évben, az aktuális csecsemőhalálozási konferencián egyértelműen kimondták, hogy igen... (ezt meg az akkori védőnőm mondta). A szülés után fél órával halt meg a Andris Bence, 6/2-es Apgarral született - a házidokim szerint 6-os apgarral nem szoktak meghalni...
Naszóval. Bruncvik dokival az égvilágon semmi bajom nem volt, teljesen korrekt volt velem a terhesgondozás alatt is meg a szülés alatt is, meg az utána következő 3 napban is, amíg Bonyhádon voltam. Csak amikor a 6 hetesre mentem, viselkedett elég furán, mert addigra kinyomoztam, miért halt meg a babám, és ő is megkapta már a jegyzőkönyvet (O2 hiány és nem súlyos fejlődési rendellenesség, ahogy Bonyhádon mondták - gondolom, azt hitték, nem tudom meg, hogy nem kellett volna ennek megtörténnie, és így nem perelek, vagy nem tudom...)
Mindegy, nem szeretném bántani, tényleg elképzelhető, hogy szerencsétlen véletlen volt. Nade bent feküdtem 3 napja a bonyhádi kórházban jóslófájásokkal, és amikor tényleg megindult a szülés, nem akarták nekem elhinni... 14 órát vajúdtam, fájdalomcsillapítót semmilyen formában nem adtak, a baba szívhangja a végén romlott el, 10 percig 90 alatt volt... Gondolom, akkor már nem lehetett császározni, de miért nem használtak vákumot? Na, ezt se tudhatom... Meghát nem is értek hozzá.
Nem részletezem, mert ez az eset nem erre a topicra való, a lényeg az Timesz, hogy a jelenlegi orvosom, a Varga doki, mikor először mentem hozzá és elmondtam, mi történt a kisfiammal, elolvasta a mindenféle jegyzőkönyvemet és közölte, hogy a Bruncvik doktor nagyon jó orvos. Szóval, erre gondolj, amikor szülni mész! Ez a lényeg. Nem hiszem, hogy a holló a hollónak nem vájja ki a szemét elv miatt mondta, hanem tényleg így gondolja.
A Winkler főorvos is bent volt a szülésemnél - meg még sokan mások is -, ő is bíztatni próbált a szülés után, mondván, hogy ez egy "ritka fejlődési rendellenesség", ami a fiamnak volt... Hát, nem tudom, hogy lehet rekeszizomsérvnek, meg tüdőhiánynak gondolni a magzatvíz aspirációt... Vagy tényleg lehet... ???
Soha többet nem szeretnék találkozni velük... Ezért is szültem a másik kettőt már Szekszárdon.
De mondom mégegyszer: az a fontos, hogy bízz a dokidban nagyon. Remélem, nem rengettem meg a bizalmadat ezzel a sztorival. És tuti, hogy az enyémhez hasonló eset(ek) csak arra sarkallják őket, hogy még jobban odafigyeljenek.
Vendég
 


Hú.... Emmamami!

Meghűlt bennem az ütő, mikor olvastam ezt a szomorú történetet a kisfiadról.... Nem is tudom mit mondjak..... Én eddig tényleg csupa jót hallottam a dokimról, persze ő is csak ember és nem tévedhetetlen. Nagyon sajnállak és (ne haragudj, hogy ezt írom) remélem én nem kell átéljek ilyen borzalmakat, mint te!!!!

Kép
timesz
 
 


Emma! Ez egy nagyon szomorú történet. Sajnos megesik még a mai világban is hasonló,de ez nem vígasz azoknak akik átélnek hasonlókat. Nekem is van egy ismerősöm aki Pécsen szült de meg se mutatták neki a babát mondván nem szép látvány. Minden vizsgálata jó volt,terhesség alatt nem találtak nála semmit.Az én magzatom "csak" 11 hetes volt de nagyon megviselt hogy elveszítettük. Azért mindenféle véleményre és tapasztalatra kíváncsi vagyok!!! Mesélj,ha eszedbe jut még valami. Az elsőt én is Bonyhádon szültem. Rosszat nem tudok mondani bár én a saját orvosomon kívül nem találkoztam mással.
josi
 
 


Emma,
nagyon nagyon szomorú történet, egy csecsemő halála akár hibás az orvos akár nem, én azt hiszem a földön a legnagyobb fájdalmak egyike! Őszintén sajnálom!!! :( :( :(
Leírnád Ármin fiaddal mik voltak a tapasztalataid a szekszárdi kórházzal és Varga dokival kapcsolatban? Köszi!
Vendég
 


Emma nem tudok mit mondani per pillanat :cry:
Szerintem,ha bármi van,írd le nyugodtan,ez a topik szerintem már nem csak a szd.i kórházról szól,hanem rólunk is,hogy ki hogy van,stb...megnyugtatjuk egymást,meg lelkesítjük,ha valakinél valami nem jó,valaki szomorú. És ez így jó.... :wink:
És tudod,nagyon -nagyon jó,hogy valaki nem adja fel,és lett még két gyerkőcötök. Tudom,hogy a picibabát soha nem felejtitek,de azért a nagylányod meg a kisfiad nyújtanak némi vigasz,nem?

timesz kértél is már időpontot? Elég előre kell kérni,ha jól hallottam. Hétfőn mindenképpen telefonálj,ha még nem telefonáltál.
Tudod az NST telefonszámát??
Vendég
 


Sziasztok!
Köszi az együttérzést, nagyon aranyosak vagytok és nagyon jól esett!
Timesz: dehogy kell átélned ilyen borzalmakat! Neked se és a többieknek se. Ez nagyon ritka eset. Amúgy annakidején én is azért mentem Bruncvik doktorhoz, mert csak csupa jót hallottam róla, és az akkori sztk-s doki (annak, aki ismeri: Wallner) is őt ajánlotta.
Tényleg ez az egyik legnagyobb fájdalom... ha nem a legnagyobb. Azóta csodálkozom, hogy túléltük, és nem őrültünk bele teljesen, mióta megvan a másik 2 gyerekem, mert így jöttem rá, mit vesztettünk...
Josi: nagyon sajnálom a babádat. Tudok ajánlani egy honlapot, ahova hasonló sorsú szülők járnak, de csak akkor javaslom, hogy meglátogasd, ha elég erős vagy... Én is csak a sebeimet tépkedem mióta a honlapot olvasom, és ez nem biztos, hogy jó. Szóval: www.angyalokszulei.hu. Van, akinek segít a feldolgozásban.
A Vargadokit úgy találtam, hogy a védőnőm javasolta, hogy a legjobb talán. Na, nem is csalódtam benne. Nagyon hosszú történeteket tudnék mesélni róla, meg fogok is, ha kéritek, de sztem nem jobb sokkal a többinél, csak azért vagyok neki ennyire hálás, mert 2 gyerekemet köszönhetem neki.
Az előzmények tekintetében, mikor a lányomat szültem 2004 decemberében, nagyon figyelt, nehogy megint megtörténjen... Előkészíttetett császárra is, és rögtön nyomatta belém az oxitocint. Jó, ennek tényleg lehetett a másodlagos fájásgyengeség is az oka, ami a zárómon is szerepelt, de nekem meggyőződésem, hogy siettetni akarta a szülésemet... Burkot is repesztett, gátmetszés is volt. A lányom meg is született "röpke" 4 - és nem 14! - óra alatt, makkegészségesen. És, ami a legfontosabb, végig bíztatott, hogy ügyes vagyok, mit csináljak, meg jól csinálom, meg mindjárt itt a baba - esküszöm, ez mindennél többet jelentett. Ezt csinálta a fiamnál is, most áprilisban, pedig az ő szüléetése már nem volt olyan egyszerű... Nagy baba volt hozzám képest - 158 centi vok és 48 kiló alapban, igaz, szüléskor 70 voltam.. -, Ármin pedig 3570 gr. Ráadásul úgy bújt ki, hogy az öklei a feje mellett voltak... Ezért kellett nála is gátmetszés, bár a doki mondta, hogy 3.-nál már nem szokott csinálni (egyik ismerősöm a 2.-kat is gátvédelemmel szülte nála). Elment a szívhang itt is, a doki rámszólt, hogy mindenképpen meg kell szülni... Aztán sikerült is. Úgy megijedtem... És most is egyfolytában dicsért, akármilyen béna voltam. Sőt, még a kezem is megfogta, amíg a párom átment a bal oldalamra! (Átküldték, mert oxigént kellett, hogy kapjak.) Ármin már 2 óra alatt született, mire beértünka kórházba, a doki úgy döntött, beöntést se kell, hogy kapjak... A szülésznők is irtó rendesek voltak, főleg az egyik, Timi nevezetű. De a lányomnál is nagyon aranyosak voltak, őket nem tudom, hogy hívják. Úgyhogy a szülésznőktől sem kell "tartanotok" - legalábbis az én tapasztalatom ez.
Jaj, olyan sokat tudnék még írni, meg fogok is, de most mennem kell.
Minden jót nektek!
Vendég
 


emmamami mi egy nap különbséggel szültünk...Kristóf dec.12-én született,szd.on,a Wallnernál(sajnos már nem vállal szülést,ezért vagyok most a Kunnál).
Vendég
 


Cseriani: igen, én is számolgattam, merthogy visszaolvastam az ÖSSZES hozzászólást a topicon! Akkor biztos találkoztunk is, csak nem tudunk róla... :D
Szóval, idáig - 3/4 éjfél - olvasgattalak benneteket, nagyon jó volt. Mondjuk ehhez az is kellett, hogy a fiam ne aludjon, hanem itt kérje, hogy hintáztassam... Nem tudom mi van vele ma, nade mindegy. :)
Kunt is ismerem egyébként - sajna, szinte mindegyik dokihoz volt "szerencsém", merthogy a lányomnál is, meg a fiamnál is be kellett feküdnöm terhessége(i)m ideje alatt néhány napra. Fiammal visszatartáson voltam, merthogy a 35. héten bevéreztem. Bevitt férjemuram az ügyeletre, hát épp Kun volt a szülőszobán. A kezdeti borzasztó stílusa ("leül" - ezzel fogadott, mikor beléptem a szülőszobába...) után NAGYON normális volt.
Jaj, olvastam a tengelici kismamát, akiről írtatok... Iszonyat...
Na, mielőtt belemelegednék az írásba, és ma lenne holnap, megyek, elpakolom a vacsi romjait...
Vendég
 


Mivel a fiam nem hagyja, hogy lefeküdjünk, folytatom... :(
Cserianinak: tök aranyosak a szd-i nst-n! Vagyishogy amikor a lányommal voltam, 2,5 éve, meg most is a fiammal, egy szőke rövid hajú nőci volt, aki nagyon rendes. Rengeteget beszél, de legalább nem unatkozol... Én néha azt hittem, a nagy szövegben nem is figyel a babára és rám, de azért mégiscsak... Ő is enged oldalt feküdni. Legalábbis a lányomnál szólnom kellett, hogy nem bírom hanyatt, és akkor "átszerelt". Ja, és előkeríti telefonon a dokidat, hogy ő nézhesse meg az eredményedet.
Remélem, neked sem lesznek rossz tapasztalataid róla!
Vendég
 


Hahó!

Eddig én is olvasgattam...itt is és az angyalokszülei-n is. Kisfiam nem tudja, miért bőgök.... :cry: nagyon nehéz még kívülállóként is rendberázni a lelket csak egy olvasás után is, hát még megélni. Nagyon sajnálom a kisfiaddal történteket Emma!!!
...
...
...
És igen, én is ismerlek kollegina :lol: !

A szekszárdi NST-s nőci (Edit) tényleg nagyon kedves.Ő a Bakó doki asszisztense is a magánrenelésen, onnan is ismerem kicsit jobban.

Valamelyikőtök írt a Wallner-ről.Nekem is szimpi volt egy darabig. A 2.terhességem elején viszont a másodszorra is pozitív toxoplazma vizsgálat láttán csak széttárta a karját és nem mondott SEMMI-t. Nem kértem, hogy döntsön helyettem abban, hogy folytatot-e ezt a terhességet vagy sem, csak alternatívát adjon merre induljak tovább vizsgálódni...de nem.Egyértelműen a megszakítsát gondolta volna megoldásnak. Nem kérdőjelezem meg a tudását, mert addig én is szimpatizáltam vele, csak az emberségi tesztemen bukott el, de nagyon. Ha rá hallgatunk és anyum nem mozgat meg mindent, hogy valaki reményt adjon, akkor ma nincs Eszterünk, aki az eddigi vizsgálatok szerint egészséges.

Mondjuk -így utólag, sokmindennel a tarsolyomban- azt mondom, hogy csak az isteni gondviselés volt az, ami segített. Amíg pocakban volt a babó és vizsgálták Pécsen, addig ittam a dokik minden szavát, és maximálisan bíztam bennük.DE amikor szültem a kórházban megdőlt ez a dolog is bennem egy frissen szerzett barátnő esete kapcsán.Együtt léptünk be a szülőszobára, császár előzménnyel, kislánnyal a pocakban.Összekovácsolódtunk a vajúdás alatt, mindketten egészséges babára készültünk. Nki sajnos egyértelműen betag a kislánya. Down kóros, súlyos szívfejl.rendellenességgel és ezt pécsen sem mutatta ki az UH (?!).3üregű szív a 4 helyett...szerintem ez feltűnő kellett volna hogy legyen, nem?Az anyuka előtt viszont le a kalappal mert nem láttam még eddigi életemben akkora erőt és szeretetetet amivel az első sokk után kezelte ezt a helyzetet.

Áfonya: az akutba hozták minden etetéskor a babókat, és az olyan jóóó volt (leszámítva persze a csazsi sebe miatti mozgáskorlátozottságot :roll: )

Felébredt újra Eszter, mennem kell! Örülök, hogy rátok találtam én is itt!

Sziasztok, szép napot (mi ma du. kürtőskalácsot sütünk, kér valaki ? :wink: )

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok

Cseriani, nekem az NST-t itt Bonyhádon is megcsinálják, ezért nem kell bemenjek szekszárdra, és itt nincsenek is olyan sokan, nem kell időpont sem kétszer van egy héten, bármikor mehetek. így egy kicsit könnyebb.

Kép
timesz
 
 


Kürtőskalács: mi kérünk!!! :D
Vendég
 


hát,timesz,neked jó dolgod van bonyháddal...

Petra,persze,kérek,nagyon szeretem :D De hogy tudjátok otthon megsütni?? Igen,a Wallnernak is elég fura a stílusa,ami a szívén,az a száján..lehet én ezért szerettem??A Kun először tényleg kicsit meglepő,vagy hogy is fogalmazzak..de aztán nagyon normális. Nagyon szeretem,hogy uh-n néz,mindent melmagyaráz,megmutogat,amit lát,egyfolytában lehet tőle kérdezni,és ez tetszik... mondjuk múltkor én is kiakadtam,mikor a befekvéses dolgot közölte,de egy-két emberrel való beszélgetésből rájöttem,hogy nem akar rosszat :shock:

emmamami köszi az Nst-s bíztatást,így már kicsit boldogabban megyek,és örülök,hogy ítt is lehet forogni :lol:
Vendég
 


Na, most van egy kis időm...
Petra: örülök, h. jól gondoltam, hogy mi ismerjük egymást... :)
Borzasztó az az eset a down-kóros kislánnyal... Hogy nem lehet ilyent észrevenni? Na jó, az anyuka akkor is biztos megtartotta volna - az alapján gondolom, amit leírtál -, ha előbb kiderül.
Azért is csodálkozom, mert amikor bent feküdtem visszatartáson - 35. hét -, megnéztek UH-n is, és a Kun gondot talált Ármin szívével. Azt javasolta, hogy nézze meg azért a Varga is, meg gyerekkardiológus is... na, ne tudjátok meg, azt a 2 napot, míg nem történt semmi, hogy vészeltem át ott a kórházban... :(
Aztán megnézett a Varga, jó fél óráig, az égvilágon mindent átnézett amit csak tudott, és ő nem talált gondot, viszont nem látta a nagyerek lefutását, vagy mit. Úgyhogy a biztonság kedvéért átküldött a kardiológiára a Bihari dokihoz, aki szintén fél órát vizsgált.... ÁÁÁ! De nem talált semmit! Úgyhogy "szívileg" be voltunk biztosítva :D KÉrte azért, hogy szülés után vigyék át a babát, át is vitték, talált icipici lyukat a szívén (ez norm. esetben a születés után néhány nappal záródik), úgyhogy októberben megyünk vissza kontrollra. Örülök, hogy ilyen alaposak...
De borzasztó, hogy nem vették észre azt a 3 üregű szívet... hogy történhetett... :x
Hát, Wallner doki stílusa elég furcsa, ezt én is tapasztaltam... :wink: Bár a te esetedben nem a stílusával volt gond... Sajnos. Örülök, hogy a kislányod egészséges! Szörnyű lehetett végigizgulni a terhességet.
Megyek főzni...
Vendég
 


Emmamami! :)
Üdv közöttünk! :)
Könnyes szemmel olvastam a történeteteket! :cry: Felnézek rád, ahogyan kezelni tudod, és amilyen higgadtan tudsz róla "beszélni".

Petra! :)
Gyönyörű gyerekek! :)
Ez a kürtöskalács megmozgatta az én fantáziámat is!!! :lol: :lol: :lol:
Amikor néhány éve Erdélyben jártunk, vettünk olyan "hengert" (nem tudom a hivatalos nevét :oops: ), ami sütik, de még egyszer sem használtuk! :roll:

Kép Kép
kismokus
 
 


Timesz! :)
Most jut eszembe, hogy kérdezted a mozgó képet.
Hááát, azt az informatikus apuka csinálta. :lol: Megkérdeztem hogyan, azt mondta, hogy valamilyen animációs program kell hozzá, ez pl. Animation Shop 3-mal készült. Hasonló képeket kell beletenni, mintha egy rövid video lenne.

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!
Hát, Kismókus, sok időbe telt, mire ilyen tárgyilagos stílusra át tudtam térni az esetünkkel kapcsolatban... Á, de nem igaz, hogy az idő majd segít, mert nem segít. Ugyanolyan rossz, csak másképp... A szülés után belebetegedtem az egészbe, PCO-m lett (policisztás petefészek szindróma, ami miatt nem is lehetett természetes úton gyerekem, de hormonkezelésre sikerült aztán Hanna, Ármin meg már természetes úton ); visszajött a pajzsmirigy-túlműködésem és pánikbeteg lettem... Na, mindből kikezeltek, terhes lettem, nagyon boldogok voltunk, aztán Andris születésének/halálának első évfordulóján (2004 június 6.-án) újra előjött a pánikbetegségem. 14 hetes terhes voltam... Majdnem Hannát is elvesztettük. De ez is 1 külön történet (ismét a szd-i kórházról), majd megírom ezt is, de mennem kell megint, ejnye, ez a család... :D
Ja, még valami: elmeséltem a férjemnek ezt a szegény tengelici kismamát és babáját. És kiderült, hogy tud róla ő is - nem kerítem körbe, honnan -, és a család perelni fog. Úgy legyen... Sikerüljön is nekik! :cry:
Vendég
 


Sziasztok!
Ármingyerek altatása közben - úgy alszik, ha a bébihordozóban ringatom, tudom, nagyon rossz szokás... :oops: - csináltam egy 3. vonalzót... Merugye azért nekem 3 gyerekem van... Ugye nem morbid nagyon? Dilemmáztam rajta, de remélem, megértetek... Aki meg új lesz, és rákérdez, annak majd elmagyarázom. :wink:
Vendég
 


persze,hogy megértünk..elfelejteni nem lehet soha,és nem is szabad!!! :cry:

Szegény tengelici kismama is..a férje meg a férjem kollegák,engem azért is döbbentett meg ennyire a dolog. Ráadásul nekik is első baba lett volna :cry:
Vendég
 


Sziasztok!!!

Lecsengett a délután és hoztam nektek valamiiiiiit...... Kép így készült.... Kép nyamnyam :)

Puszi nektek és jóéjt!

Petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Cseriani!
Remélem, nekik is sikerül majd a többi babó, úgy, mint nekünk...
Eszembe jutott tegnap éjjel: te írtad, hogy a 107-esben feküdtél, mikor Kristófot szülted? Mert én meg mellette, a 106-osban Hannával... :) Úgyhogy tuti, találkoztunk - ha te írtad ezt, most nem tudom visszakeresni -, merthogy ugye egyidőben voltunk bent. Kristóf amúgy melyik napszakban született? Hanna délelőtt 3/4 10-kor. Ja, és Árminnal - vagyishogy nélküle, de ez már megint egy másik történet :wink: - a 107-esben voltam én is.
Vendég
 


Petra!
KÖSZI SZÉPEN A KÜRTŐSKALÁCSOT!!! :)
Hallod, de finom lehetett!
Jóéjt!
Vendég
 


Sziasztok!

Újra jelentkezem, bár biztosan van aki még nem volt mikor előszőr írtam.

Emmamami! Nagyon sajnálom amit át kellet élned, még belegondolni is szörnyű! Véleményem szerint igazán erős vagy, hogy ezt így kibírtad.

Cseriani!
Már csak 50 nap és meglesz a hugi, gondolom már nagyon várjátok! Élvezitek, hogy apa szabin van? Bár ha jól emlékszem Bazsi azt mondta, nagy munkába kezdtetek.

Remélem mindenki jól van, kismamák, anyukák, babák stb!

Mi holnap megyünk egy hétre Balcsira, remélem lesz jó idő is, bár a 40 fok nem fog hiányozni. Most éppen ha jól hallom tombol a szél.

Petra!
Megtaláltalak ám!
Szóval kürikali party volt, és bennünket kihagytatok, pedig de jól esett volna!
Na mindegy, hétvégén találkozunk!

Szia mindenkinek!
Heni
hena
 
 


Jó reggelt!

Picok rossz iccakánk volt.....Eszter este visított (szó szerint) majd' 3/4ed órát és sehogy sem volt jó....se szopizva (beleüvöltött a cicibe) se fekve se állva se járkálva....pfúúúúúúúú

Heni!!!!!!Hácccccia! Ne hari, ez egy oan party volt, ami naon szerencsétlenke lett az összehívást illetően. Azé lett ily gyors összeröff, mert Anikóék mentek haza. Azthittem előtte pár nappal, hogy már balcsin lesztek és nem lesz jó nektek az időpont :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: utána meg behavaztham agyilag....kiengesztelhetlek valamivel? :)

Esőből semmi sem lett...már megint....

álms vagyok, majd később még benézek, sziasz mindenkinek!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok Csajok, jó hétvégét!

Petra, nagyon guszták lettek a kürtöskalácsok. én miért nem tudok ilyet csinálni???

kismókus! Akkor talán nem próbálkozom a mozgóképpel, ha informatikus csinálta. Olyan jól nem vagyok eleresztve számtech. tudással....

cseriani! igen, még jó hogy az NST miatt nem kell Szekszárdra menjek, de igazából az lett volna az igazi, ha áprilisban nem szűnik meg itt a szülészet és az egészet le tudtuk volna itthon vezényelni, de hát ez már csak hiú ábránd marad... apropó! nem tudod, hogy ha szerdán megint megyek Szekszárdra a laborba éhgyomri és kaja utáni vérvételre, akkor is fel kell menjek a cukorgondozóba? Mikor? a 2.-ik vérvétel után, vagy az első éhgyomri után? Neked hogy volt?

üdvözöllek Heni! Mi még nem "találkoztunk" ill. beszélgettünk.

Kép
timesz
 
 


Petra! :)
Nagyon guszta! :) Hú, de megkóstolnám!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


na,kivel is kezdjem...timesz,nekem ilyen vizsgálat nem volt,nem csináltak éhgyomrit,a Kun megkímélt ettől. Tudod,nálam fogyelembe vette a súlyomat-láthattad :cry: -és nem gyötört tovább,a súlyra való tekintettel diétáztatott :?

Heni ne is mondd,mi folyik itt...már égnek áll a hajam,mondtam,ha ma nem lesz meg minden,elköltözöm..elég volt a kuplerájból,rumliból. Szegény Zoli szakad meg,sajnálom őt is,de most gonosz vagyok,és magamat is,de nagyon :oops:
Ugye,mindig segítség kell,ha valamerre akarok közlekedni,mert a pocakommal nem férek el mindenhol,az állványok meg nehezek,egyedül nem bírom arrébb rakni...hát,gondolhatjátok :twisted:

Petra,gonosz vagy...bocsi a kifejezésért,de csöpög az ember nyála,hát még az enyém :lol:
De nagyon jól néztek ám ki a kalácsok :wink:
Kicsi lányod szerintem biztosan a szelet érezte..Kristóf is ilyen volt picinek,sőt,már a pocakomban is..és most ilyen Eliza is,ha szél vagy lehülés van illetve lesz,mintha ki akarna jönni a pocakból,annyira mocorog...

emmamami,én ha jól emlékszem a 101-esben voltam,-ami a legközelebb van a szülőszobához--de tuti,hogy találkoztunk.
Kristóf 12-én,vasárnap hajnali 5.05 perckor született.

Ja,Heni,nagyon jó nyaralást nektek..nem irigyellek ám!!! :oops: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!
Ideültem, amyíg sül a husi, meg majd a süti, meg szalad a lakás... ÁÁÁ, mindegy.
Cseriani: akkor nem te voltál a 107-esben... Akkor más volt. :D
De tényleg tuti, hogy találkoztunk! Meg a gyerekeink is az újszülöttosztályon! Kristóf kint volt veled?
Petra:
Ilyen "őrült" Ármin is tud lenni, bár ez gondolom téged nem vigasztal... nade Hanna még kegyetlenebb volt. 3 hós koráig hasfájással kínlódtunk -ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva-, ő akkor volt ilyen vigasztalhatatlan esténként.
Jaj, juteszembe, akik még nem szültek, de azoknak is, akik igen: újra működik a kórházi központi mellszívó... Januárban kikapcsolták, takarékossági okok miatt, aztán meg vissza valamikor mostanában, mert sok volt a mellgyulladás. Amúgy, csak magánvéleményem: vigyetek sajátot... Nekem ettől a kórházitól véraláfutásaim lettek, bár valszínű, én voltam a béna, mert sokaknak meg segített... De azért csak vigyetek. :wink:
Áfonyaaaaaaa! Hooool vaaaagy? :D
Vendég
 


Emmamami! :)

Tényleg működik a központi mellszívó, de sajnos nem minden ágynál lévő jó!. Arról nem is beszélve, hogy szerintem irtó hangos, mert pl. mi a 107-ben mindig hallottuk, ha a 108-ban az egyik csaj használta! :shock:
Szóval szerintem is vigyetek sajátot. Otthon, ha kell úgyis azt fogjátok használni! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Kristóf velem volt,hat óránként kellett vinnem a kék-fény alá...
A mellszívóról nem tudok nyilatkozni,sajátot használtam...de a mellettünk levő szobában mindig hallottuk,mikor az egyik csaj használta,búgott mint a fene,a csaj meg kiabált hozzá. Egyszer szóltak is neki....
Én most kicsit elköszönök,másik szobába kerül a gép. Amíg nincs összerakva,sajna nem tudok írni :cry:

Heni,azt üzeni a Zoli a Balázsnak,hogy KÉSZEN VAN!!!!!!!!
Már csak a mi szobánk bomba súlyottta övezet,de holnap az is rendben lesz :lol:
Vendég
 


Emma,
kedves hogy hiányolsz :)
Olvasok ám minden nap! Csak kicsit valahogy kimaradtam most a témákból, nem jutott eszembe semmi okos. Meg az igazsághoz hozzátartozik hogy a nagylányom szobájába padlószőnyeget fektettünk, kipakolni bepakolni lemosni megpucolni arrébbtenni... fúú teljesen kész vagyok, de meglett, szép lett! :D

Kórházi mellszívó: nem ismerem milyen, ahol én szültem a nagylányom ott nem volt ilyen, mindenki vitte a sajátját. Most is megvettem már (a régi tönkrement a sok hónap használat alatt) én biztosan saját kis kézi mellszívót használok majd.
Vendég
 


na,átkerült a gép,tudok írni ismét :D
Nem gondoltam,hogy ilyen hamar meglesz :D
Holnap megyek NST-re,szorítsatok. Utána természetesen élménybeszámoló következik :D
Vendég
 


Cseriani, várjuk a beszámolót! Hétfőn már nem lesz dögmeleg... Egyedül mész? Apukák is bemehetnek... :wink:
Ja, kórházi mellszívó tényleg piszok hangos volt... Tényleg, Kismókus, kiment a fejemből, hogy neked frissebbek a tapasztalataid...
:D
Hogy bír(ta)tok a pakolással, Áfonyaaa, meg Cseriani? Nem irigyellek benneteket... de fő, hogy okés lett.
Én a 8. hónapban voltam, mikor költöztünk... Váááá, azt hittem megszülök. (Aztán csak majdnem, hála dr Kunnak) :lol:
Vigyázzatok magatokra! :)
Vendég
 


Sziattok!


Mellszívó ügy másik oldala vagyok...én szerettem pedig nemtok arról, hogy mazohista hajlamokkal bírnék.Báááár nem kellett sokat használnom, mert lánykám kiszívta ami neki kellett, de azt a 20-30at amit bent felejtett kisajtolta belőlem. A hangja valóban érdekes, és tényleg nm minden szobában működik, valamint a sterilizált tartozékok közül nagyon sokat törötten, vagy málló állapotban találtam...Lehet, hogy addig fog működni újra ez a dolog, amíg ki nem fut a készlet az üvegekből (mert abból is csisszes volt mindig a darabszám) és a tartozékokból...Utána bánatosan széttárják a karjukat és ennyi....A saját szimmancs tényleg jó ha van, nekem Medela-s jött be, az Avent-os valahogy nem.

Menek, mer nagyfiam gyúrmázni óhajt e hajnali órán és a gyúrma -bizonyos fal és szőnyeg védelmi megfontolásból- felnőtt magasságban leledzik :lol:

szép napot !

Kép
Kép
petra78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: