Új privát üzeneted érkezett!

hettuli! hát nem tudom. pont a napokban vett szemügyre a párom, hogy hátulról "milyen szépen megmaradt a formám" mitha nem is várnék babát.
az elején is mindenki azt mondta, fiús a pocak, kivétel a doki az ultrahanggal, aki azt mondta lány.
már párom is kezdi elfogadni, hogy kislány. azt álmodta ma reggel, hogy kislánya született, hatalmas fekete hajjal :lol:
na de hamarosan okosabb leszek!

remélem, bízhatok a hidegfrontban...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anyany!

De még nem mondák meg 100%-ra, hogy lány? Kicsit visszaolvastam, de hirtelen nem találtam meg. Kíváncsi vagyok!!!
hettuli
 
 


hettuli!
hát a doki azt mondta, hogy ő nagyon lánynak látja, két csíkot is mutatott, bár sem én, sem a párom nem láttuk hol van az a két csík. nem 4d-n voltunk, és csak egyszer mutatta meg magát, a 32.héten.
Vendég
 

 
 

Akkor viszont az lesz a biztos, amikor megmutatják nektek!!! :lol: Én kicsit bántam, hogy annak idején megtudtuk már nagyon korán. A másodiknál elhatároztam, hogy meg sem kérdezem. Nevünk is csak fiú volt és semmi meglepetés nem volt a születésekor. Na persze az egész nagyon csodálatos és hihetetlen, de ha nem tudjuk a nemét még izgibb lett volna.

Visszaolvastam a topik elejére és annyira jó, hogy van aki ott még csak tervezte a babát. Remélem ősszel már én is a pocakosok táborát növelem :D Sok hasznos dolgot írtak a lányok és Gólya néni... Egyre szimpatikusabb a székesfehérvári kórház, pedig az elsőnél eszem ágában sem volt odamenni! Most annál inkább.
hettuli
 
 


Csajok fel a fejjel,megvan az új kutyusom.Persze Terkát nem pótolhatja egy kutya se,de ez is nagyon édes és roppant imádnivaló! Kép

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sarmon!

Nagyon sajnálom én is a dolgot, de örülök, hogy van egy új kutyus amivel enyhiteni lehet a fájdalmat.

Hát lányok,
lehet valami igaz a hátúlról dologban. A lányomnál látszott hátulról is hogy kismama vagyok. Most pedig a fiammal nem látszik és meg is jegyzik, hogy nem mondanák meg hogy gyerekem lesz, mikor mögöttem jönnek.

anyany,
pénteken 13-án elég kemény front lesz. Lehet hogy menned kell aznap. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


sarmon! ez nagyon édes kiskutya! neve van már?
Vendég
 


hettuli! ez igaz, ha már a saját szememmel látom, akkor valóban biztos lesz a dolog... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hát azért nem szeretnék 13-án szülni, ha nem muszáj... nem szeretem az ilyen napokat. de úgyis manóka a főnök....
Vendég
 


Miben különbözik a fiús has a lányostól?
Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

Így visszagondolva nekem is lányos "hátulnézetem" volt, de van egy barátnőm, akiről még a 40. héten se mondta volna senki hátulról, hogy babát vár, pedig kislánya született.

Én ezekkel a dolgokkal úgy vagyok, hogy 50% esélye mindenkinek van a pocakformajóslás pontosságára, mert vagy fiú, vagy lány.Ha bejön a jóslás tök jó, ha nem akkor úgysem szól semmit. De ez az én véleményem, sokan hisznek benne, bár egy szülész-nőgyógyász ilyenkor megmosolyogja az embert.

s. zsófia!

Én úgy tudom, hogy a fiús has előre növekszik nagyon (csúcsos), a lányos meg oldalra-előre.

Mindenkinek szép napot holnapra!!! 8) :lol:
jaffa4
 
 


a kutyus neve Szőlőhegyi Bitangűző Dorka! :lol: De persze mi csak Dorkának hivjuk.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sikerült vonalzót csinálni magamnak!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jaffa4
 
 


ma megnézett egy doki. a méhszáj rövid, a legbelsülő része még zárt, a baba feje úgy be van már rögzülve, hogy meg sem nyomta a hasam, úgy lehetett állítólag érezni.
"mostmár bármikor"
addig meg élvezem a jóslófájásokat :lol:
Vendég
 


anyany,

szurkolok neked. Remélem hamarosan már látjuk fotón is a kismanót.

Könnyü szülést kívánok neked.

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Gólyanéni!

Hát veled mostanság mi van? Sikerültek a vizsgáid?

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Ma találtam rátok és örömmel olvasgattalak benneteket, mert rengeteg olyan kérdésre kaptam választ amire eddig nem sikerült! :D
Gólyanéni meg egyszerűen hihetetlen számomra, sztem nagyon sok kismamiban hatalmas űrt töltesz be a segítségeddel :lol: :D

Pár szóban magamról: 21 hetes kismama vagyok az első babát várjuk a férjemmel 27 évesen. Még dolgozok bár érzem hogy egyre nehezebben bírom, könnyen fáradok nem megy már az a pörgés amit eddig műveltem :D
Először SZTK alapon jártam a Blaskó dokihoz és amikor összejött a Manó akkor kezdtem el hozzá magánba járni, maximálisan meg vagyok elégedve, ez volt a "vágyam" hogy fiatal és lelkiismeretes dokinál szüljek, nem vágytam főorvosokra és szuper dokikra.

Úgy néz ki, hogy kisfiúnk lesz legalábbis a kórházi UH-n szépen bepucsított és láttuk a lényeget :D

Gólyanéni kérdésem lenne feléd: az UH-n megállapították, hogy a melső falon tapad a lepény és kicsit rálóg a belső méhszájamra ez most mit is jelent? Mire vigyázzak? Dokihoz jövő héten megyek majd.
A másik kérdésem a szememmel kapcsolatos. Magas a dioptriám, kontaktlencsét hordok 5.0 és 5.5öt de a szemész most mindkettőre 6.5öt állapított meg bár én nem érzem, hogy ennyire rossz lenne a szemem. De ezzel a papírral elértem a 6.0 feletti határt és császárt javasolt a szemész. Mennyire szokták ezt figyelembe venni? Szeretnék inkább természetes úton szülni de a félelem is bennem van, hogy nehogy elpattanjon a szememben vmi. Szervileg nincs baja a szememnek csak a dioptria.
Köszönöm előre is ha tudsz válaszolni, vagy valaki kismami aki esetleg átélt ilyesmit.
winchi
 
 


Szia winchi!

Isten hozott köztünk. :D

Hát sajnos lassan vissza kell venned a tempóból, majd jelzi a szervezeted is.

A dioptriáról annyit tudok, hogy a barátnőmnek is 6.0 felett volt és csak kizárólag császárral szülhetett. De én nem vagyok annyira ebben jártas. Gólyanéni majd válaszol rá.

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Köszi tucsinke! :lol:

Szép hétvégét mindenkinek, én nem leszek netközelben mad jövő héten jövök!

KépKép
winchi
 
 


winchi! gratulálok a kisfiúhoz!
a méhlepény ha csak rálóg a méhszájra és nem takarja el úgy tudom, nem okozhat gondot, de a biztosan maj Gólyanéni mondja meg.

szorítok, hogy a szemeddel minden ok legyen!
Vendég
 


Winchi!

A méhlepény dolgot én is így tudom. Nekem is rálógott kicsit az elején, de a vége felé ahogy egyre nagyobb lett a méhem már megoldódott a probléma. A 21-dik hét még félidő, úgyhogy tuti a végére nálad sem lesz semmi gond. Nekem azt mondta a doki, hogy ne ugrabugráljak feleslegesen, mert nálam könnyen leválhat a méhlepény ez miatt, de neked senki nem szólt eddig semmit, úgyhogy tuti nem veszélyes a dolog. Ha az lett volna már az elején figyelmeztetnek...

A szemed sem hiszem, hogy problémát jelentene. Megkérdeztem egy eü-s ismerősöm és ő azt mondta, hogy ez csak szemgolyó deformitás. Ha egyéb más gond lenne a szemeddel akkor jelenthetne veszélyt az erőlködés miatti bevérzés. Meszes erek, műtét... De a jövő héten megkérdezi ő is egy szakitól, ha Gólya néni nem kerülne addig elő.

Hettuli
hettuli
 
 


Sziasztok!

Winchi: Szia! Én ezekben nagyon segíteni nem tudok de gratrulálok a kisfiúhoz. Én is Blaskó doktorúrhoz járok.

Anyany: Gyors, zökkenőmentes, könnyű szülést kívánok neked! :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a hétvége.

Szerintem anyany lehet hogy megszült, hisz péntek óta nem jelentkezett. :D

Röné,
veled mi van? Már nagyon régen nem voltál itt?

Kivel mi van?

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Szia Tünde :)

Mi jól vagyunk. Méhszájamat nyomja a Manócska de szépen aktívan mozgolódik. Szerdán megyün Keszthelyre kis pihire. Remélem addigra jobb idő lesz.
Veletek mizú? Milyen volt a hétvége?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szia Tündi!

Hát azt már nekem is nagyon nyomja, bár ez nálam már természetes. Hál istennek már be is fordult fejjel lefelé a kisfiam. :D

De jó lenne ha mi is tudnánk menni már pihenni.
Szerintem most csak hétvégéken megyünk, mert van egy kis faház Balatonkenesén és oda szoktunk lejárni. Nem hiszem hogy felújítás mellett sokat tudnánk pancsolni. Majd meglátjuk. Egy kicsit irigyellek.

Kisfiad, most otthon van veled? Vagy még van ovi?

Hétvége gyorsan eltelt. Voltunk a Kikába, mert kiváncsi voltam egy babakocsira hogy néz ki.

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok Lányok!

Múlt héten nem voltam, rossz volt a net, de örülök, hogy mindenki jól van és bővülgetünk!

Örülök, hogy a manó mindenkinél aktív, én sem panaszkodhatom. :)
Egy bajom van csak. Folyamatosan ég a gyomorszájam.. sokszor éjszaka is felébredek rá.. Nem valami kellemes. Pedig sokszor eszem keveset.. és mégis.

Szép napot mindenkinek és kitartás lányok!
zsula
 
 


Zsula: Rennie? Próbáltad? Nem segít? Állítólag azt lehet szedni.

Tünde: És milyen volt a babakocsi? Júli 14-ig jár még oviba jár a Manócska, bár egyre nehezebben megy be a csoportba, főleg hogy most idegen ovónénik vannak velük. Én dolgozom még.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Zsula!

Nálam is sokszor előfordul, nekem egy pohár tej jó rá. :D

Tündi!

A babakocsi nagyon tetszett, úgyhogy azt fogjuk megvenni.
Haberkorn VarioSport és az ára is nagyon jó.
Úgyanis a lányomét eladtuk és igy kell vennünk egy újjat.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Tunde: A mi kislányunk megkapja a Barnika szép kék babakocsiját :) Ilyenkor sajnálom hogy nem unisex színbe vettük, de a célnak tökéletes :)

Idén megint sikerült kifogni a rossz időt a nyaraláshoz. Hurrá... nincs is kedvem már az egészhez :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


sziasztok lányok!

még nem szültem meg. :lol: elvileg még 5 nap van a kiírt időpontig. holnap nst, jó lenne, ha okosabb lennék utána egy kicsit....
a hétvégén kicsit megkínzott a manókám, nyomta lefelé magát folyamatosan, meg fájdogáltam, de még mindig csak a jóslók voltak, teljesen rendszertlenül. végülis maradt a pihenés. párszor azt hittem, hogy "na majd most", de utána elmúlt, ha felkeltem, megint.
szóval várakozó üzemmód...
Vendég
 


Tündi!

Jó idő lesz, holnaptól jön a napocska. :)

anyany,

pedig már kezdtem azt hinni. Remélem valahogy majd értesítesz róla minket hogy megszültél.
A várakozás a legrosszabb. A lányommal én 2 hetet ráhúztam és akkor még itt Móron be kellett feküdni a kiírt idő napja után. Az már túlzás volt.
Most örülök, hogy Fehérváron nincs ilyen. :D

Nekem is voltak jóslok szülés előtt 4-5 nappal. Kitartás. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


anyany
Már kezdtem örülni, hogy hárman lettetek.. :) Még egy kis kitartás! Nekem még olyan távolinak tűnik a szülés.... És már most parázok miatta...

Tucsinke, Trundike
Rennie sem és a tej sem használ. Ki kell húzni magam és mint aki karót nyelt, úgy mozgok. :) De az legalább segít.
Trundi
A nyaralás, az nyaralás. Akár jó vagy rossz az idő! Tessék élvezni és kihasználni! :) Mi most pénteken megyünk haza szüleimhez négy napra. Idén ez lesz a nyaralásunk. :)
zsula
 
 


zsula! eleget paráztam, aztán végülis elfogadtam, hogy fájni fog, és a jóslók alatt is az van bennem, hogy hátha ez most az, és nem szabad ellene küzdeni megfeszülten minden erőmmel, mert csak nehezebb lesz.

máris gyomorégés? szerintem kérj tanácsot a nődokidtól és próbálj meg minék kevésbé savasakat enni. bár én hiába adok tanácsot, mert páromnak többször égett a gyomra, mint nekem a terhességem alatt. a kb 10 elfogyasztott renni-ből 8-at ő vett be. :lol:

Trundike! bizotsan melegebb lesz, a pocimban a kis időjós azt jelzi. hidegfrontra belassul, melegre meg szétrúg belülről. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


úgyhogy jó nyaralást kívánok mindenkinek! :oops:
Vendég
 


Tucsinke el kell hogy keseritselek,de a lányomnál én is ráhúztam 2 hetet és be kellett feküdnöm fehérvárra!
Nekem is sokat ég a gyomrom de nekem a Renneé tökéletes megoldás,a szelek okozta hasgörcsökre is!

Mi már megvettük az autósülést a picurinak és sötétkék,habár nem tudjuk még milyen nemü lesz a gyerek. szerintem teljesen tökmindegy milyen szinű babakocsiban szunyókál.Az furább lenne ha kisfiúra rózsaszin csipkés rugit adnál!A kék azért is tetszett mert nem kényes nem látszik majd meg minden apró piszok rajta.
sziasztok. :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


mi barna-drapp babakocsit vettünk. mindkét nemnek megfelel. elég masszívnak tűnik, remélem, jó pár babát kibír majd. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sarmon,

az én lányom is majdnem ennyi idős mint a tied. :)
De állítólag azóta változott, nem hiába dobják ki 2 nap után a babát az anyukával. Éppen ezért nem nagyon fektetnek be ha túlhordod sem.

Nekem igy mondták, nem olyan rég.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Zsula: Értettem igenis! :) Élvezni fogom a nyaralást :)

Anyany, és lányok! Köszönöm a biztatást hogy jó lesz a nyaralásunk, bár ma sem virít az idő nagyon :( No dehát ez van :)

Szóval akár tetszik nekem akér nem holnap megyünk nyaralni... :) Anyany! Kíváncsi leszek amikor visszajövök milyen hírek várnak rám :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


tucsinke!Nem is baj ez,nem?hogy nem kell ott olyan sokat bennt lenni ha nincs semmi komplikáció.Mindenkinek jobb a saját otthonában!Örülök is ennek hogy én is hallottam hogy már 3 napig vannak bennt a frissen szült anyukák is.Jajj de jó,legalább itthon jobb a kaja is meg nincs az a hangzavar.Lányommal hiába voltunk ketten a szobában,a másik baba folyton folyvást sírt,mert anyukának nem volt elég a teje,az én nyugis jóllakott babámat folyton felébresztette,már tiszta ideg voltam tőle,aztán ráadásul akkor még 6 napig kellett bennt lennem!Maga volt a rémálom...

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


sziasztok! ma voltunk nst-n. minden rendben, minden jó. már csak 3 nap van a kiírt időpontig. ha addig nem jön, akkor magzatvízvizsgálatra be kell menni, utána minden nap nst.
remélem, megszületik, nincsen kedvem ott tölteni a napokat, ráadásul ő sem szereti, ha macerálják :)

amikor szülőszoba látogatáson voltunk, ott azt mondták, hogy a sima szülésnél 3, a császárosnál 5 napot kell bennt lenni.
ma viszont azt hallottam az nst-n, hogy állítólag elég sok a szülés fehérváron, pláne, hogy a móri megszűnt.

a túlhordással meg annyi van, hogy a kiírt időpont után minden nap kell nst-re járni és vizsgálnak is.
nem fektetnek be senki, csak ha gond van.
Vendég
 


Sziasztok
Már ezer éve nem írtam, de annyi dolgom volt. Most azért fordulok hozzátok hogy segítsetek egy kicsit megvagyok ijedve mer pozitív lett a toxoplazma eredményem, már voltam a fertőző osztályon vettek le vért megint, elküldik pestre még 3 hét mire megjön .A Csetényi doki csinált ultrahangot az negatív lett azt mondta a baba jól van . Csütörtökön megyek szemészhez. Valaki tud tanácsot adni, mi van ilyenkor elégé megijesztett a doki ha a második lelet is pozitív. Szem betegsége lehet a kicsinek……………
Valakinek volt ilyen betegsége??????????? :cry:

phpBB: Kép

phpBB: Kép

S.Dóra
borz
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, tegnap voltam Blaskó dokinál, minden ok megdicsért, hogy milyen jól nézek ki és az ő vérképe nem olyan jó mint az enyém :D
A csaszira meg azt mondta, hogy nem érdemes kockáztatni és inkább az legyen. Hacsak a Manó nem jön olyan gyorsan hogy ne legyen rá idő úgyhogy azért 10% esélyt adok magunknak :D A méhlepényre meg ő is azt mondta, hogy feljebb megy majd ahogy növekszünk, ha csak kicsit lóg rá mint nekem az nem vészes.
Lent voltunk A Balcsin hétvégén igaz nem volt jó idő de akkor is élveztük :lol:
Főleg hogy voltunk Fűzfőn bobozni :D Jó volt nagyon Manó csak úgy bukfencezett utána a pocakomba :D De azért nem vittem túlzásba, megbeszéltük párommal majd jövőre is elmegyünk és akkor ő marad lent a Manóval és én megyek több kört :D

Trundike lehet hogy együtt szülünk? Azt néztem hogy csak egy hét van az időppontunk között én október 25re vagyok kiírva. Időzítsünk úgy hogy a dokink legyen az ügyeletes, ok? :D :D :D

KépKép
winchi
 
 


De jó csak addig ügyeskedtem amíg megjelenítette a vonalzót :D :D :D

Toxo ügyben nem tudok segíteni, én paráztam tőle mert nagy macskás vagyok kettő is van otthon meg a munkahelyemen is dédelgetünk mindig egy párat és állítólag tőlük lehet elkapni a legjobban. A második eredményemet még nem tudom az első negatív lett remélem ez is az!

KépKép
winchi
 
 


borz!
én egy kis faluban nőttem fel és mindig sok-sok állatunk volt. a toxo teszt kimutatta, hogy már átestem fertőzésen, de a szervezetemben már csak az ellenanyag található meg- így magyarázta a védőnő. ami gondot okozhat, az a terhesség alatt bekövetkező fertőzés, ezért nem szabad kismamáknak pl macskawc-t takarítani, mert a macska ürülékével könnyen terjedhet, de egyébként minden állatban meg lehet találni.
mikorra lesz meg a második lehet?
nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!
Vendég
 


Én is nagyon féltem elsö terheségemnél a toxotól azért most sem vagyok töle nyugott! Nekem az elsö terheségemnél azt mondta a védönö,hogy a látásra hallásra hat. Volt neki egy kismamája aki elkapta kapott valami gyógyszert járt ellenörzésekre és a picinek nem lett semi baja. Szorítok,hogy minden ok legyen.
Kép
Kép
s. zsófia
 
 


borz drukk megy h ne legyen semmi baj.Én sem voltam még toxós hálaistennek,rem most sem leszek.szép esős pihenős napot mindenkinek.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van. Bár én utálom az ilyen borús napokat.

Rakok fel 4D-s képet Marciról.

Tünde Kép

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Igaz nem egy jól sikerült kép, mert előtte van a köldökzsinór, meg belefekszik a lepénybe.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


tucsinke!Dehogynem jó...szuper!Nagyon édes a babád!!!Úh jesszus de jó neked már csak 69 napod van...Nemsokára a kezedben tarthatod! :lol: És már teljesen tuti h. fiú?

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Tucsinke ez nagyon édes kép :D :D :D
Szép kis kerek pofija van a kicsifiúnak :D :D :D
Nekem tegnap este nagyon feszített a pocakom, nem fájt csak akármit csináltam semmi nem volt jó. Biztos az időt éreztük meg mert ahogy elkezdett leszakadni az ég enyhült a feszítés is. Manó meg rugdalt szépen folyamatosan, ő remekül érezte magát :D

KépKép
winchi
 
 


tucsinke! nagyon jó a kép, nagyon szép a babád.

amúgy én bíztam ebben a hidegfrontban, de pár fájás és kész. annyit azért ért, hogy aludtam egy hatalmasat- végre....
Vendég
 


Köszi aranyosak vagytok. :D

Már igen tuti hogy fiú, teljesen tisztán látszódótt a kis zacsija. :)

winchi!

Biztos az idő, nekem is úgyanez volt, bár elvileg már vannak méhtevékenységeim.

anyany!

Te még mindig itt vagy? Szegény nem ám ráhúzol, az nem lenne jó.
De ha ennyi napja előfordul fájás, akkor már csak lesz valami. Hétvégére nem megint melegfront lesz? De örülnék ha már hallanám tőled a jó hírt.
Már én sem tudok jól aludni, meg a lányom is felkell mostanában hajnalban.

Kép
Kép
tucsinke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?