Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Hogy vagy Andalka? Baba még a helyén? Sajnálom, hogy nem találkoztunk kedden!!!

Kép
nyafi
 
 


Szia,
Azért nem találkoztunk kedden, mert a kórházban feküdtem jóslófájásokkal... :(
De amúgy jól vagyok, csak Annácska nem Oroszlán, hanem Szűz akar lenni, ezért nem siette el a dolgot a kijövetellel. Most csak azon aggódom, hogy ne holnap jöjjön rá a megszületés, mert a Mecsér doki holnap nem tudja levezetni a szülésemet, előzetesen bejelentett családi eseménye miatt. :)

Kép
andalka
 
 


Igen olvastam a másik oldalon. Nagyon fáj a jóslófájás? Meg kell beszélni a kisasszonnyal, hogy min 2 napot maradjon benn!!! : )

Kép
nyafi
 
 

 
 

Szia Nyafi,

A jóslófájás nem fáj nagyon, egy közepes menstruációs fájdalomhoz hasonlítanám, csak mivel nekem extra erős görcseim voltak mindig is, elég jól viselem a fájdalmat, s ebből arra gondoltam, hogy célszerű bemenni a kórházba, hátha megindult a szülés... Hát nem.
Hiába jöttek a kisebb (CTG-n kb. 30-40%) fájások, semmit sem tágultam 2 nap alatt, csak kedd reggelre 1 ujjnyit. Tehát valami megindult, de elég lassan.
Aztán meg a kórházi hangulat sem tett jót, főleg ilyen hormontúltengős állapotban. Azon képes voltam elbőgni magam, hogy nem kaptam reggelit 20-án reggel 9 óráig. :)

Úgyhogy azt mondta a szülésznő, majd észreveszem, amikor nem jóslófájás, hanem igazi fájás lesz, mert kisugárzik majd a derekamba, körbefut a hasamon/méhemen, s rendszeres időközönként jön majd (hozzáteszem, ezeket éreztem vasárnap délután). :-)

S igen, igen... kiscsajjal megbeszéltem, hogy nem jöhet ki ma, leghamarabb holnap dél után... tehát a fájások is leghamarabb holnap hajnalban kezdődhetnek meg. :) Remélem, szófogadó gyerekem van. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


sziasztok !

Andi,
nekem is az volt a tervem ,hogy oroszlán lesz a gyerek :) de ő is inkább még maradna egy kicsit :), szereti cipeltetni magát :lol: :lol:
Mindenesetre kerek egy hete van hogy meggondolja és kibújjon :lol:

remélhetőleg a kislány is ért a szóból és bennt marad még ma, :)
hátha megérti hogy a doktor bácsi nem ér most rá :lol:

egyébként , ki hogy van ? ... nálunk megint kb. 35 fok kinnt, bennt hála a klimának csak 25 :) de még igy is folyik a viz rólam.


a gyerekszoba meg még most készül.... tegnap apukám fúrt-faragott,csinálta a fűtést, most a villanyszerelő dolgozik, délután jönnek a tapétázást felmérni,.... én már kezdek bedilizni ! :)
ráadásul, ugye amolyan terhes lévén most van rajtam a házitündér korszak és egy porcicával fel lehet kergetni a fára.... :lol: :lol:
szerintem direkt most jön minden hogy szokjak le erről... :)

na megyek megkérdezem a villanyszerelőt, kér-e valamit...
pusz

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

mindenki már szülne, úgy érzem. Még nekem van kb. három hét, azt jó volna kibirni, külső szigetelést csinálja éppen az apuka és jó volna befejezni. A babának már minden elő van készitve, de azért még növögessen a pocimban egy kicsit.
A hőség itt is nagyon nagy, benn kibirható, a kórházban nehezebb lenne. Iszonyat meleg volt csütörtökön is mig a CTGre vártam.
Jöv.szerdán megyek ismét, remélem addigra kicsit lehül az idő.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

Bogárka, ahogy látszik, egyikünknek sem jött be, hogy hamarabb születik a gyerkőc. Még a végén kihúzzuk a terminus végét. :)

A házitündérkedés pedig tényleg VALÓS terhesszindróma. Állandóan takarítanék én is, a férjem meg veszekszik velem, hogy üljek a fenekemen, s ne ugráljak állandóan, pihenjek, majd Ő megcsinálja.
Ám a gyerekszoba berendezését természetesen nem hagytam rá... kiscsaj ágya megvetve, ruhácskák elrendezve... minden készen. Egyetlen dolog van mág hátra, felrakni a kis bohócos csillárját és felrakni a pingvines képet a falra, a plafonra pedig a fa gólyákat batyuval a csőrében. :)
Hozzáteszem még, hogy múlt héten rendeltem meg a konyhánk befejező részét, mert februárban két apró részt nem fejeztünk be, mondván, elég helyünk lesz... s mivel nem lett elég, folytatnun kell, viszont ezzel ezidáig nem foglalkoztam. Tehát mikor máskor rohangáljak asztaloshoz, mint az utolsó hetekben??? :-)

Bogárka, kérdezted, ki hogy van... Én hihetetlen nyűgösen, hisztisen, pedig nem az az alkat vagyok, de már magamat alig bírom elviselni. Ráadásul az elmúlt 1-1,5 hétben hatalmasat nőtt a hasam. Eddig előre nőtt a pocak, most már valahogy széltében is megnőttünk, híztam is egy kg-t... olyan nehézzé váltam, pedig eddig teljesen jól viseltem. :-) Hiába, a végére kezd elfogyni a türelmem... bár valószínű, a folyamatos jóslófájások is kivesznek belőlem mind erőt, mind pedig türelmet.

Kép
andalka
 
 


Sziasztok,

Heni,
ha kell...mert egyben leszek akkor én is hivatalos vagyok szerdára nst-re 10.30-ra..de szokás szerint biztos elkerüljük egymást :D


Andi,
ez már tényleg téboly...nekem sem volt egy nyikkanásom sem egész idáig és most én is olyan dilis lettem hogy az csak na... :) kb. egy hete " nyomorodtam" le...most már fájdogál a hasam...de a gyerek csak nem akar kijönni...szóval letargia a köbön...most már a jobb lábamba is úgy beleszúr néha a fájdalom hogy legszivesebben lecsatolnám ha lehetne... persze a gyerek még mindig nem jön....ma éjjel tényleg fájdogált a hasam de a derékban semmi, cserébe alig tudok néha a jobb lábamra ráállni...erősebb lett a folyás most kicsit barnás is...talán jön a nyákdugó ?...nem tudom , de a gyerek még mindig nem....
szóval nagyjából ez játszódik le a kis fejemben és ezért már nagyon idegesitem magam, mert nem szoktam ilyen hülye lenni....alapból nem szoktam se nyűgösködni se nyafogni ... de milyen furcsa a hormon...eddig simán egy zokszó nélkül türtem viseltem mindent türelemmel és most a finishben szemben a 8.9 hónap várakozással nem birok ki egy hetet... :lol: :lol: állati, nem ?: :D

na mindegy most már csak kiváncsi rám a fiam... :D
még maradhat papirforma szerint egy kicsit, de annak tényleg nem örülnék, ha ráhúzna az időre... mert az már biztos nem tesz jót....


tényleg,
ha nekem csak a hasam alja fájdogál de nem nagyon sugárzik sehova...azt mire véljem ? de viszonylag rendszeresen van ez... már ez is jóslás ? :D
tökre nem tudom mikor lesz az igazi....és ettől félek egy kicsit ....bár azt mondják ,na AZT, az IGAZIT majd mindenki megérzi...
volt aki szült már közületek ? tényleg annyira fájdalmas hogy semmivel nem téveszthető össze, úgy értem, annyira jellegzetes lesz hogy mindneki tudni fogja mikor.... ?
á. már megint hülyeségeket kérdezek.... de hát nehogy emiatt maradjon bennt---- :D :lol:

köszi - puszi mindenkinek

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár,
UGyanilyen fájásokat éreztem én is, alhasi, néha ugyan derékbe kisugárzót, viszonylag rendszeres... aztán a biztonság kedvéért bementem a kórházba, aztán csak jóslófájások voltak, kb. 30-40%-os méhtevékenységgel.
Azonban bent is azt mondták, hogy "AZT, az IGAZIT majd mindenki megérzi...", úgyhogy várom én is egyre kevesebb türelemmel. :)
Azt gondolom, innentől kezdve legyünk természetközeliek ismét, bízzuk magunkat a Földanyára (vagy akárki/akármi másra :) ) s reméljük, valóban észrevesszük. Nincsenek illúzióim azzal kapcsolatban, hogy fél óra alatt ripsz-ropsz kibújik Annácska. :)

Szóval, kitartást mindenkinek. Akinek még sok van hátra... s akinek meg kevés, ANNAK főleg és a KÖRNYEZETÉNEK. :) Szegény férjem, néha már a hihetetlen buddha-nyugalma ellenére is a kikészülés határán van tőlem. :-)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok,

nos, már egy ideje fennt vagyok 10 perces fájásokkal, a nyákdugó fél 12-kor éjjel kijött...szóval fogalmam sincs mikor keltsem az uram hogy uccu.... :) de lassan időszerű lesz úgy érzem :)
tényleg olyan a fájás egyébként, mármint az IGAZI :) kicsit indul hátból aztán olyan mintha "végighullámozna" oldalt a hasadon és végül belenyilal ott lennt... :) csúcs ! én este visitoztam örömömben hogy na ez AZ, IGEN, és tényleg...! na végre...! :D

igen, az uram is biztos örül ,hogy egy ideig nyugta lesz itthon :lol: mert én sem voltam könnyű eset az utóbbi időben... :)

szóval mindenkinek kitartás , ha egy ideig nem adok jelet akkor megsokasodtunk :)

puszi mindekinek !
szoritsatok és vigyázzatok magatokra !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

nos, már egy ideje fennt vagyok 10 perces fájásokkal, a nyákdugó fél 12-kor éjjel kijött...szóval fogalmam sincs mikor keltsem az uram hogy uccu.... :) de lassan időszerű lesz úgy érzem :)
tényleg olyan a fájás egyébként, mármint az IGAZI :) kicsit indul hátból aztán olyan mintha "végighullámozna" oldalt a hasadon és végül belenyilal ott lennt... :) csúcs ! én este visitoztam örömömben hogy na ez AZ, IGEN, és tényleg...! na végre...! :D

igen, az uram is biztos örül ,hogy egy ideig nyugta lesz itthon :lol: mert én sem voltam könnyű eset az utóbbi időben... :)

szóval mindenkinek kitartás , ha egy ideig nem adok jelet akkor megsokasodtunk :)

puszi mindekinek !
szoritsatok és vigyázzatok magatokra !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Nagy kalappal Bogár!!!!!!!!!!

Kép
nyafi
 
 


Szorítunk Bogár!!!!

Amúgy meg lehet, hogy találkozunk a kórházban, mert nekem meg 27 perce ment el a nyákdugóm, s kezd fájdogálni a hasam, de olyan IGAZInak még nem mondanám. :-)
ÓVatosan bánok a jóslófájásaim óta... de valahogy máshogy lettem feszült reggel óta... úgyhogy kicsit ledőlök, s figyelem a pocakomat. :-)

Kép
andalka
 
 


Jaj Istenem,
csajok Bogár, Andalka szoritok Nektek, hogy minden rendben legyen!!!!!
Hűha most már úgy érzem én következem. Bár még Nekem jóslófájás sem volt. Még várjon három hetet!!!
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Jaj Istenem,
csajok Bogár, Andalka szoritok Nektek, hogy minden rendben legyen!!!!!
Hűha most már úgy érzem én következem. Bár még Nekem jóslófájás sem volt. Még várjon három hetet!!!
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Hahó!

Vaklárma volt :o újra itt :) a nyákdugó stimmelt ,de még nem jött le a méhem vagy mi... kezd puhulni azt mondta a doki de nem az igazi még csak tágulgat...... várni kell, :?
lehet délután , lehet este, de lehet csak holnap vagy még később...

szóval az eredmény ugyanaz, annyi különbséggel hogy most egy kicsit pecsételően "vérzem" és ha fáj a hasam na akkor aztán teljes gőzzel, úgyhogy elég jól formálom már a C betűt :lol: :lol:

ja , és nem mellesleg sikerült az összes családtagom halálra ijeszteni... :lol: ami ezelőtt nem ment :) :lol:

Andi,
szoritok neked, remélhetőleg a kislány nem tréfál meg úgy mint az én fiam :)
egyébként én is azt hittem hogy ihaj-csuhaj már haza se engednek és mint aki jól végezte dolgát mosolyogva mentünk be ma reggel.... :lol: aztán mondták hogy vannak már ott elegen :) menjünk szépen haza a gyerek még nem kiváncsi a külvilágra....
persze ! utólag gondolhattam volna, hiszen egész esete bugizott a hasamban láthatólag nagyon jól érezte magát :) ! még a fájások között is igen elégedetten és élénken mozgott...azért nem ijedtem meg mert ebből gondoltam hogy jól van...bár amikor kijött a bigyó akkor azért egy darabig bámultam magam elé... na ez most az vagy nem vagy mi... ? :)
ilyenkor úgy irigylem aki már szült és tudja mikor mi jön és hogy kell értelmezni és mi micsoda.... :wink:

Nyafi,
Köszönöm a drukkot, erre a továbbiakban is igényt tartanék ha lehet.... :lol: :lol:

Heni ,
tőled szintén..... :lol: :lol:
(egyébként a mostani hascsikarós állapotot még ne irigyeld azt mondom :) és jó is ha még növöget a pocakmanód :lol: )
mire te mész addigra egy csomó élménnyel tudunk beszámolni remélhetőleg... és te már nagyon felkészült lehetsz :lol:

na megyek, megpróbálok ledőlni egy kicsit mert a karika a szemem alatt már az olimpia szineiben pompázik

puszi Mindenkinek !

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Hűha, ezek nem kapkodják el, engem nem lehet lesz kiverni sem a kórházból, ha egyszer bemegyek.
Bogár amúgy a fiúkra nem jellemző, hogy előbb kibújnak. Ez a csunya nyákdugó is tiszta hülyeség, csak jól megtéveszti az embert. Ha nekem elmegy biztosan rögtön kocsibaszállok és rohanok a kórházba. Első szülőként nagyon nehéz megállapitanunk mikor jött el az idő.
Az én helyzetemet még az is nehéziti, hogy terhesség végére elköltöztünk Pestről, egy óra kocsival a kórház, de nem akartam orvost, kórházat váltani, azért mondom, hogy ha én bemegyek, gyerek nélkül nem jövök ki.
Pihengess még Bogár amig lehet, lehet akkor szerdán talizunk, 10.30as vagyok a CTGn. Majd figyelek jobban mint a múltkor.
Puszi csajok és kitartás.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Heni,

én is akkorra vagyok beirva .. :) 10.30 :D
akkor tényleg együtt lennénk :)

hát , igen , elég macera hogy az ember lánya nem tudja mikor érkezett el a pillanat,,,,de lehet hogy a dokik sem...tapasztalat van dögivel csakhogy mindenkinél más és másképp zajlik.... :D biztos ettől olyan izgi :lol:

Nem könnyű akkor neked, igy hogy "messze" laktok....nálunk azért nem volt vacilálás mert 10 perc kocsival a kórház és inkább úgy voltam vele, lehet hazaküldenek de nehogy egyszer későn érjek oda....

Amúgy meg , ha baba nélkül nem akarsz kijönni akkor addig vedd kölcsön valakiét ha a tiéd nem akar kibújni még... (persze ez csak vicc volt :lol: )

na tényleg most eldőlök :)
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

Bogár, érdekes, hogy hazaengedtek... múltkor úgy látszik, kifogtam egy aggódó dokit (vagy alaposat a kezdeti problémáim miatt :-) ), nekem a végén már felpuhult méhszáj s egy ujjnyi tágulás volt... ehhez képest a nyákdugó miatt valószínű már jobban tágultam.
Ellenben a fájásaim szerintem nem az igaziak (vagy baromira jól bírom a fájdalmat), mert igazából sem nem túl erős, sem nem túl rendszeres... persze, reggel óta folyamatosan fáj, de nem tudnék órát igazítani hozzá.
Most mindenestre iszom a málnalevélteát, s csak szorítani tudok, hogy a férjemnek idejében tudjak szólni, hogy jöjjön vissza Pestre (kb. 1 óra autóval, míg visszaér). :-) Nem szeretném, ha a lánya nélküle látná meg a napvilágot. :)

Bogár, mekkora tumultust láttál ma a szülészeten? Ez kicsit aggaszt, nem szeretnék éppen egy baby-boom közepén szülni. :)

Puszi mindenkinek,
Andrea

Kép
andalka
 
 


Annyira jól eldőltem ,hogy megint itt vagyok :D

Nem volt most olyan "ereszd el a hajam" állapot , szerintem most relative nincsenek sokan.

Én elküldtem az uram Bécsbe :D.... vettünk a neten egy fényképezőgépet és azért ment ki a cimborájával.... szegény nagyon aggódik félóránként felhiv hogy minden ok-e ? de nem akartam hogy fölöslegesen itt aggódjon mellettem mert láttam, zavarja a tehetetlenség hogy fáj de nem tud segiteni...

most csak arra kértem én is a kisfiút, várja meg amig az apja hazaér a fényképezőgéppel amit direkt azért vett, hogy szép képeket tudjon csinálni.... :D
de azt mondják a meghatottságtól a szülőszobán általában elfelejtik az apukák hogy mit is akartak és hogyan fényképezni mert csak állnak ott... és pityeregnek :lol: :lol: és úgy kell rájuk szólni hogy apuka esetleg nem fényképezni akart... ? :D
vicces nem ?... a teremtés koronái :D és ilyenkor mint a kisgyerekek... :D biztos nagyon édesek lesznek :D

Fájás ügyben mi újság ? jól vagy ? nem sűrűsödik ?
az a helyzet hogy nekem soha nem volt menstruációs görcsöm de amit tegnap éjjel és ma még erősebben,... épp az imént is , úgyhogy lehet zavaros leszek ... :) éreztem az már azért nem semmi.... ilyenkor olyan szép nagy szemem lesz .... :lol: :lol: :lol:
na félre a tréfával, te jobban jártál akkor egy kicsit hogy előbb kijött...én attól tartok hogy hirtelen fog belehasitani és belegyorsitani a folyamat de nyilván az jobban is fog fájni mintha szép fokozatosan napról napra tágulnék....

vigyázz magadra és pihenj,

Heni,
neked is kitartás... már nincs sok hátra neked sem :D

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Tiszta izgi lett a helyzet, két anyuka is már majdnem a célegyenesben. Nagyon drukkolok Nektek csajok, majd én szépen megvárom mig ti hazajöttök és beszámoltok, remélem.
Kitartás, pihizzetek sokat.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Andalka, Bogár! Megy Nektek a drukkolás! :)

Heni! Kitartás Neked is, meg a többieknek, akiknek van még idejük! :)

Barbi! Tényleg el vagyunk havazva, nem sok időm van a lurkó mellett. :D

Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll,

Köszönöm a drukkot... időközben teljesen leállt minden fájás, még hosszú séta után sem lett semmi eredmény. :)
Felhívtam délután a dokimat is, azt a választ kaptam, hogy akkor menjek, ha óraműpontosak a fájásaim. Holnap reggel amúgy is megyek NST-re.

Géza Levente képét elnézve pedig csak gratulálni tudok, csuda jófej babának tűnik. :) Ráadásul klassz, hogy Géza a neve (apukámat is így hívják), illeve nekünk a fiúnevünk Gábor Géza lenne/lesz. :)
Hogy bírod amúgy a mindennapokat? Mit jelent az elhavazás? Ha van időd, örömmel fogadom az újszülötttel kapcsolatos "élménybeszámolókat" is. :)

Kép
andalka
 
 


Andalka! Neked is megy a drukk! Sétáljatok Bogárral sokat és mondjátok gyakran a tücsöknek, hogy már nagyon várjátok és még a bentinél is jobb dolga lesz kinn! Hátha akkor hamarabb kijönnek! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,

Ma reggel voltam NST-n és megvizsgált a Mecsér doki. Egy hét alatt sikerült semmit sem előrehaladnunk, ugyanúgy egy ujjnyira van tágulva a méhszájam. Ezek alapján a dokim kijelentette, hogy egy héten belül ebből bizony nem lesz még baba. :-) Úgyhogy ennyit a jóslófájásaimról, legyek türelmes, várjam a frontokat, s amúgy meg ne siettessem a dolgokat. :)

Úgyhogy továbbra is egyben, kicsit megnyugodva, s arra koncentrálva, hogy legalább szépen fejlődik Annácska bent a pocakomban, s elég okos baba ahhoz, hogy tudja, mikora kell/akar kijönni. :)
Mindenesetre a 41. héten befektet a doki, ha addig sem történik semmi. :)

Bogár, veled mi újság? Időközben mégiscsak beindultak a dolgok nálatok? Megérkezett Apa a fényképezőgéppel, s máris mentetek a kórházba? :-)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Látom éppen izgalmas időszakban néztem be, Andalka, Bogár megy a drukk :D

Azért is jöttem, mert kiváncsi voltam Magdi írt-e be, ő szerintem már megszült, mert napok óta nem írt. Remélem minden rendben ment és a boldog család már otthon van :wink:
MAGDI ÍRJ MAJD! :lol:

Tekiroll!
Géza Levente (tényleg melyik nevén szólítjátok?) tényleg nagyon helyes :wink:

Mi is jól vagyunk, nagyfiam Anyuéknál élvezi az ovi előtti utolsó napokat. TEgnap voltam szülőin, háááááát olyan érzésem van, mintha legalábbis elköltözne itthonról, pedig csak délelőtt lesz oviban :o

Barnabás két napja nyűglődik, de lehet csak az volt a baj, hogy nem hason altattam, ugyanis amióta úgy teszem le, alszik :)

Itt egy kép a büszkeségeimről :wink:

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


CSaju,

Mindjárt elbőgöm magam... mármint a büszkeségeid láttán. :) Imádnivalóak mindketten, de a kicsi láttán teljesen elolvadtam. :-)
Szívből gratulálok!

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

Andalka! Párom és az apukája is Géza, úgyhogy családi hagyomány. Eleinte harcoltam ellene, de páromnak régi vágya, hogy a kisfia Géza legyen, így ennél maradtunk, és már megbarátkoztam a névvel. Csak annyi volt vele a bajom, hogy apósom erőszakosan és érzelmi zsarolással akart rávenni, hogy örökölje a baba a nevet. :evil: Na, ha valakit nem lehet így meggyőzni, az én vagyok! :D Egyébként szép név. :wink:
Az elhavazás annyit jelent, hogy nem nagyon tudok semmit csinálni a manócskámtól, állandóan rajtam lóg. :) Persze ez nem baj, és jól is esik, hogy ennyire szüksége van rám, csak közben úszik a lakás, mellette lakáskeresési lázban égünk, és nem nagyon van időm arra, hogy neten kutakodjak, hirdetéseket böngésszek.
De most épp elaludt. :)
Egyébként mázlink van vele, mert éjjel simán alszik egyedül, napközben igényli a szorosabb kontaktot. :lol:

Csaju! Gézának szólítjuk majd, egyenlőre minden egyéb beceneve van, azokat használjuk gyakrabban! :)
Én azt hiszem, most jöttem rá, hogy hason be tud aludni. Már pár napja szenvedtünk azzal, hogy csak rajtam volt hajlandó becsukni a szemét, ha letettem, akkor rögtön felébredt. Ez még egy-két hétig talán elszólna, de már most olyan vasgyúró... később nem fogom tudni órákon keresztül ölben tartani.
Nagyon édesek a fiúk! Látszik, hogy Máté élvezi a kistesót! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szisztok!

Bocsi hogy így ismeretlenűl írok de szeretnék figyelmetekbe ajánlani SZOPIPÁRNÁT hátha valakit érdekel, nekem a lányom nál nagyon bevállt!!!! A terhesség utolsó heteiben amikor az alvás már sehogysem jó, nagyon kényelmes vele aludni, alátámasztja a pocit és a szoptatásnál is nagyon jó!!!!!!
Nekem van egy Baba Boltom a XV. kerületben a Rákos úton ( 7. szám mellett) ha valakit érdekel ott meg lehet nézni természetesen sok más hasznos holmit is tartunk, vagy postázni is tudom. Az akciós ára 6990ft helyett 4990.-!!!!Sok aranyos színben van!!Képet tudok küldeni!!
pepike@citromail.hu ha érdekel kérlek írj!

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐV. ÖNK. UZSOKI U.-I KÓRHÁZÁBAN
"Szülésre felkészítő várandós találkozások"

ELŐADÁS HELYSZÍNE:
Zuglói Várandós Központban kéthetente, szerdánként 17-18.30-ig.
Az Uzsoki utcai Kórház "Faházában" (régi épület teherporta melletti faház)

TANFOLYAMRÓL INFÓ: 251-73-33 / 1069-es melléken (szeptembertől)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI, TÉMÁI

Szeptember 12-én:
A várandósság és a szülés élménye pszichológiai szempontból

Szeptember 26-án:
Mit tehet az orvos? - kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Október 10-én:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Október 24-én:
A baba egészségéről - vendég a neonatológus

November 7-én:
Anyatejről és szoptatásról - vendég az újszülöttes nővér

November 21-én:
Amikor már hazavitted a babát... - vendég a védőnő

November 28-án:
Záró előadás az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból


( A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban. )

Egyéb programok! Szeptembertől egyénileg megbeszélt időpontban, egyeztetés a Szülésfelkészítő tanfolyamon, vagy a 1069-es melléken:

- Szülésre való felkészülés relaxációval
(testi ellazulás gyakorlása, belső ráhangolódás a szülésre - kiscsoportos foglalkozás pszichológus vezetésével)
- Szülés utáni beszélgetések
( szerettel várunk babáitokkal együtt - kiscsoportos élményfeldolgozás pszichológus vezetésével)

A tanfolyam szervezői:
Csombó Szilvia védőnő, szonográfus
Lázár Cseke Éva és Marosi Mónika pszichológusok


MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!!
jennyfer
 
 


VÁRANDÓS TALÁLKOZÁSOK A FŐV. ÖNK. UZSOKI U.-I KÓRHÁZÁBAN
"Szülésre felkészítő várandós találkozások"

ELŐADÁS HELYSZÍNE:
Zuglói Várandós Központban kéthetente, szerdánként 17-18.30-ig.
Az Uzsoki utcai Kórház "Faházában" (régi épület teherporta melletti faház)

TANFOLYAMRÓL INFÓ: 251-73-33 / 1069-es melléken (szeptembertől)

AZ ELŐADÁSOK IDŐPONTJAI, TÉMÁI

Szeptember 12-én:
A várandósság és a szülés élménye pszichológiai szempontból

Szeptember 26-án:
Mit tehet az orvos? - kérdések a szülész-nőgyógyászhoz

Október 10-én:
A szülés eseményei - vendég a szülésznő

Október 24-én:
A baba egészségéről - vendég a neonatológus

November 7-én:
Anyatejről és szoptatásról - vendég az újszülöttes nővér

November 21-én:
Amikor már hazavitted a babát... - vendég a védőnő

November 28-án:
Záró előadás az együttszülésről és a szülés utáni új életről pszichológiai szempontból


( A kórház szülőszobája igény szerint megtekinthető a beszélgetések után vagy telefonon előre megbeszélt időpontban. )
Egyéb programok! Szeptembertől egyénileg megbeszélt időpontban, egyeztetés a Szülésfelkészítő tanfolyamon, vagy a 1069-es melléken:

- Szülésre való felkészülés relaxációval
(testi ellazulás gyakorlása, belső ráhangolódás a szülésre - kiscsoportos foglalkozás pszichológus vezetésével)
- Szülés utáni beszélgetések
( szerettel várunk babáitokkal együtt - kiscsoportos élményfeldolgozás pszichológus vezetésével)

A tanfolyam szervezői:
Csombó Szilvia védőnő, szonográfus
Lázár Cseke Éva és Marosi Mónika pszichológusok


MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!!
jennyfer
 
 


Jennyfer!

Köszi az infókat, nagyon jól jött!!!
Ahogy látom még 3x el tudok menni...
Még egyszer köszi:
Kinga
rkinga
 
 


Sziasztok!

2007.08.18. án megszületett Nagy Ábrahám!!! :lol: Judit! Nagyon jól esett, hogy gondoltál ránk, de nem tudtam hamarabb jelentkezni, mert 1 hétig kórházban voltunk, szombat óta vagyunk itthon, sok minden történt velünk az elmúlt hetekben, de majd mindent leírok. Végül én is császárral szültem, váratlanul alakult, nem így terveztük.
Mindketten jól vagyunk, estére teszek fel képet Ábrisról.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Magdi!
Gratulálok a kisfiadhoz! :D
Jó egészséget és sok boldogságot kívánok kis családodnak! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Magdi!
Hurrá, gratulálok :) Ha lesz egy kis időd, akkor részletesen számolj be mindenről, jó? Onnantól kezdve, amióta nem írtál!

Isten hozott Ábris :)

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok,

úgy érzem Bogár már biztosan megszülte babáját, azért nem jelentkezik.
Andalka Veled mi a helyzet?
Csaju nagyon szépek a gyerekek, igazán büszke lehetsz rájuk.
Magdi gratulálok kisfiadhoz és várjuk ám a beszámolót!!!!!
Nálam még nyugi van, megbeszéltem a fiammal, hogy még nem kell kibújnia. Csak növögessen odabenn.

Puszi mindenkinek!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Én még továbbra is egyben, hétfő óta jóslófájások sem voltak, Annácsak jól érzi magát. :-)

Magdi, szívből gratulálok Ábrishoz, kívánok nagyon sok boldogságot, egészséget, s remélem, nagyon-nagyon sok örömötök lesz az életben a kisfiatokkal. Alakuljon úgy az élete, hogy kiegyensúlyozott, boldog ember váljék belőle, Ti pedig büszke szülei legyetek Neki.
S bár nem tervezett császárral szültél, ha ennek ellenére megosztanád velünk a történteket, örömmel olvasnánk róla.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Most láttam meg a vonalzómat!!!! Hihetetlen!!! El is bőgtem magam a "Lehet, hogy ma születek?" kérdésen. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok,

köszönjük a kedves szavakat, nagyon aranyosak vagytok.
Gyorsan teszek fel képet Ábrisról. A kép még a kórházban készült, itt volt 1 napos.
Holnap mindent leírok a szüléssel kapcsolatban is.

Magdi

Kép

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Már a 36. héten vagyok és a héten derült ki, hogy a dokimat szeptembertől nem veszi fel más kórház :( (a Rókusban volt) és egy Uzsokis dokit ajánlott, Szinnyai Attilát. Egyelőre nem tudtam elérni, valószínűleg a héten szabin van. Ha tudtok esetleg róla valamit, kérlek írjatok meg. Az is érdekel, hoogy most hogy van a kórházban a szülés, lehet-e első szülőnél gátvédelem, kötelező-e a beöntés, bent lehet-e a férjem végig a szülés alatt, utána meddig? Velem lehet-e éjjel-nappal a baba?
Bocs a sok kérdésért, de eléggé kivagyok a történtek miatt, pl. ha véletlenül a héten megindulna a szülés, se kórházam, se dokim. :cry: Ezért minden megnyugtató infónak örülnék!
Előre is nagyon köszi!
Zsuzsi
Kép
zsuzsanna25
 
 


Szia Zsuzsi,

A dokidat nem ismerem, de a többi kérdésedre válaszolok gyorsan, max. a frissen szült anyukák majd kiegészítik a válaszaimat. :)

A gátvédelem az opció, szerintem minden esetben a körülmények határozzák meg, hogy lesz-e gátvágás, vagy sem. Úgy tudom, nem tövényszerűen alkalmazzák, csak szükség esetén, de ezt a szülő orvossal kell egyeztetni.

A beöntés és borotválás teljesen opcionális, legalábbis úgy tudom, TE döntöd el, hogy szeretnéd, vagy sem. Javasolják.

A férj bent lehet a szülés alatt, kivétel a császár, mert állításuk szerint kicsi a hely, s nem fér el még egy ember. :-) Szerintem csak nem akarják kerülgetni az apát... utána azonban Ő az, aki végig jelen van a mosdatásnál/öltöztetésnél. A szülés után pedig feltehetően addig van veled a papa, amíg Te is a szülőszobán vagy. Ez úgy tudom, 2 óra, hacsak nincs tumultus, s kirakaknak a szobádba.

A kisbabák pedig attól függően vannak nálad éjjel-nappal, hogy milyen típusú szobába kerülsz, kéred magad, van hely... stb. Van olyan, amiért fizetsz (10e Ft körül/éjszaka), ez 1-2 ágyas, ott nálad lehet a kicsi, de be is adhatod kedved szerint.
Aztán van 3-4 (?) ágyas, ahol veled lehet a kicsi... s van olyan is, ahol hozzák neked a babát meghatározott időközönként.

Továbbá pedig, ha az ajánlott dokit nem tudod elérni, szívesen megadom az én dokim számát, maximálisan meg vagyok elégedve vele eddig (problémás terhességgel, hisztis hozzáállással a vége felé is mosolygós, ha hívom telefonon, visszahív... stb. ). De tény, hogy az Uzsokiban mindenkiről csak jókat lehet hallani, egyetlen "mumus" doki és szülésznő sincs, szerencsére. :)

Kép
andalka
 
 


Szia Andalka!

Köszi a gyors választ! Neked ki a dokid? Egyelőre remélem, hogy sikerül elérnem Szinnyait hétfőn, szerintem a 36. héten senki se vállal el szívesen.
Meg is nyugtattál, nekem az a fontos, hogy minél kevesebbet legyen távol tőlem a babám és, hogy a férjem támogathasson. Remélem nem lesz császár, egyelőre ennek nincs indoka, de ha lenne, és lehetne, akkor se hívnám be a férjem, mert szerintem nem bírná. :)
Azt olvastam, hogy kétágyas fizetős is van, ott gondolom nálam lehet a baba. Az lenne talán a legjobb. Mekkora mostanában a tumultus? Szerinted be tudok jutni a kétágyasba?
Látom, te bármikor szülhetsz, szorítok neked!
Zsuzsi
Kép
zsuzsanna25
 
 


Szia Zsuzsi,

A dokim a Mecsér Béla főorvos úr, aki hihetetlen mértékben nyugodt és megnyugtató személyiség, figyelmes, korrekt, s maximális bizalommal vagyok iránta.
Ha nem jön össze a Szinnyai, nyugodt szívvel tudom ajánlani.

A szobák (fizetős az 1 és a 2 ágyas) kiosztását jelezheted, amikor bemész, de nem garantálnak semmit sem.... ha van hely, mehetsz, ha nincs, kiraknak másik szobába, de ha megürül valahol hely, akkor szólnak, s átmehetsz.

A tumultust nehéz megítélni, sok szülés volt a frontok alkalmával, de volt, hogy pangott. Csak reménykedni tudok, hogy amikor aktuális, akkor nem lesz leterhelve a személyzet, s tudok én is a szobák között választani. Bár bennem egyre nő az az elképzelés, hogy 1-2 ágyasba semmiféleképpen nem mennék, inkább a 4 v. többágyasba, mert azt mondják, nagyon sokat számít a tapasztaltabb anyukák jelenléte ilyenkor, s főleg ha a csecsemősök leterheltek, akkor életmentők lehetnek az informális tanácsok. S annak is van előnye, hogy az első "sokkoló" napokban nincs állandóan veled a csöppség.
Aztán persze majd meglátom... lehet, hogy azon nyomban átkérem magam másik szobába. :)

Kép
andalka
 
 


Szia Andalka!

Mecsér doktor úrral már találkoztam, meg mindenkivel, aki rendelt az Örsön, mert júliusig ott laktam, egy időbe sajnos elég sokat jártam oda. Sajnos nekem nem voltak túl jó tapasztalataim, nem tudtak meggyógyítani, és nem is voltak valami kedvesek, ezért is próbáltam ki az össze orvost. Végül a SOTE-re utaltak be, kb. másfél év kísérletezés után. Konkrétan nem emlékszem, hogy melyik doki volt Mecsér, úgyhogy nem részletezem a dolgot. De arra én is emlékszem, hogy a kismamákkal mind sokkal kedvesebbek voltak.
Abban egyetértek, hogy jobb, ha van egy tapasztaltabb anyuka az ember mellett vagy valaki, aki tud segíteni, ezért egyágyasba nem is mennék szívesen. De én a szoptatás miatt, meg amúgy is nagyon szeretném, hogy mellettem legyen a babám, mégha fáradt is leszek.
Még egyszer köszi a segítséget, s ha esetleg már megindult voln szülés NAGYON DRUKKOLOK!
Zsuzsi
Kép
zsuzsanna25
 
 


Sziasztok,

Velünk még mindig semmi... fájdogálok rendszeresen, de semmi óraműpontosság. Holnap reggel megyek az Örsre NST-re, 8.00-ra. Lesz ott valaki közületek?

Andrea

Kép
andalka
 
 


Szia Andrea,

már nagyon a cél előtt jársz. Nagyon izgi, gondolom, már te is izgulsz és szeretnél túl lenni rajta.
Nekem még van pár napom, remélem addig benn marad a lurkó. Olyan érdekes, de én még semmit nem érzek, pedig már csak 2 hét van.
Ird már le kérlek, hogy pontosan milyen fájdogálásait vannak, csak hogy tudjam majd azonositani, ha nálam is jelentkeznek.
Én az Uzsokiba járok Nstre, úgyhogy ott nem talizunk.
Köszike
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Heni,

A fájdogálásaim olyanok, mint egy erősebb menstruációs görcs, néha alhasba nagyon-nagyon belenyillaló fájdalommal, kicsit a derekamba is kisugározva.
De mostanra már magam is bizonytalan vagyok, annyira szeretném már, ha Annácska megszületne, hogy szerintem pszichésen generálom magamnak az esti menetrendszerű fájásokat. :-)
Úgyhogy, csak kitartást és önfegyelmet kívánok Neked is és minden utolsó hetes kismamának, mert jómagam már alig bírom elviselni magam, s ezt a várakozást. :)

Csak reménykedni tudok a holnapra beharangozott hidegfrontban. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Hahó csajok!

bizony bizony megszületett a kis lurkónk augusztus 29-én hajnalban ! :D

Nem volt könnyű sajnos,de megérte :)
tegnap jöttünk haza a kórházból és már túl vagyunk a védőnénin meg a doktornénin és teljesen okés minden :) erős, makkegészséges baba ! szóval nagy az öröm, kevés az idő , de már van aki tudja van aki majd megtudja... :D!

Andi,
nagyon szoritok neked, és
Heni,
neked is,
Nyafi ,
te is csak ügyesen !

Magdi,
ti is ennivalóak vagytok, gratulálok ! Kép Erik fiam

ime az én szememfénye

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogárka! Gratulálok a kisfiadhoz!!! Nagyon édes baba! :) Jó egészséget Nektek, és kitartás a következő napokra!
Ezek a piciny csodák feledtetnek minden fájdalmat és nehézséget! :)

Andalka! Hajrá! :)

Üdv
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


BOGÁR!!!!!
GRATULÁLOK!!!!!!nagyon enni való a kis Erik!!!!
Jaj de irigyellek, hogy már túl vagy rajta, bár lehet nálunk is besegit majd a front.
Egy kis élménybeszámolót irhatnál Nekünk, ha van egy kis időd, csak hogy tudjuk mire számithatunk. Az orvosod végig veled volt?


Vigyázzatok magatokra!!!!

ANDREA kitartás!!!!

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: