Új privát üzeneted érkezett!

Bárány!
Jézusom.... ez valami iszonyatos.... :cry: :cry: :cry:
Karácsony előtt...
Nem is merek jobban belegondolni, mert kiráz a hideg.
Őszinte részvétem a barátnődnek, bár tudom ez ilyenkor édeskevés.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen Nszöke a szülinapi jókivánságot aSzindi nevében is de ha fölkel meg is mutatom neki!!!!

Barátnőmnek azt mondták,hogy majdnem biztos ,hogy a köldökzsinór tekeredett rá a nyakára.Gondolom,éjszaka megszült de ma még nem beszéltem vele,remélem jól van.
Azt mondják évente kb 3 baba hal meg igy a klinikán.Szörnyű...
Majd még jövök ma
Vendég
 


Sziasztok!

Én is részvétemet küldöm a barátnődnek, szörnyű lehet, ami vele történt. A Szindinek pedig boldog szülinapot!!
Köszönöm az alvósos tippeket, de nem tudom használni őket, a citromfű teát nem hajlandó meginni sehogysem, az ágyból meg nem akarom átszokatni közénk, mert az több évig így maradna.
Nem sokára indulunk anyósékhoz, ott nincs net, szóval majd hétfőn jövök legközelebb.
Mindenkinek kelemes hétvégét!Sziasztok!

Kép
zsutita
 
 

 
 

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a Szindi nevében a szülinapi jó kivánságokat!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!!!

Ezt a köldökzsinórrátekeredést nem lehet észrevenni, meggátolni vagy bármi. A barátnődnek most aztán kell erő és támogatás.... :cry: Édes Istenem....

Jó utat mindenkinek aki utazik, vigyázzatok magatokra.

Ma azt hiszem befejeződött a hivatal ügyintézés, még hétfőn muszáj mennem, de felháborító ami megy az önkormányzatnál, elműnél stb...
Mostantól tényleg gyakrabban leszek, bár nem túl sokat, mert a gyerek most csak az enyém, egész nap leköt. Kicsit anyuékkal elvan, addig ideszökök gépezni.

viszont apa azt hiszem hogy nem jön karira :cry: nem éri meg anyagilag, ha most hazajön. Meg január elején is.... :cry:

ez van.

Klauszka mi van veletek? Gyanús hogy nem jössz! Nincs semmi ugye?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Na most egyedül maradtam?

Klauszka sehol a többiek elutaztak, Bárány te?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Hahó,

itt vagyunk, csak zűrösek a napjaink a karácsony és fogzás és körömágygyulladás (nekem) miatt. Állandóan fáradt vagyok, Elcsó is sokat éjszakázik.
Nszoke, nyugodtan sírd ki magad nekünk, csak Zsebi ne lássa.
Bárány, nem találok szavakat... Én beleőrülnék. Minden rendben volt odáig?
Jó hír: Elcsó feláll, leül, feláll és minden ami ezzel jár (esés-kelés).
Nem volt időm visszaolvasni, bocsánat.

K.
Kép
klauszka
 
 


Szia Klauszka! :lol:
Lényeg hogy nagyjából minden rendben.
Elcsikének nagy gratula, nagyon ügyes a kisasszony.
jobbulást a körömágyadnak. :)

Majd várunk ha rendbe szedtétek magatokat.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Klauszka örülök,hogy itt vagy és,milyen ügyi kislányodvan!!

Tegnap a volt koleganőimmel voltam vacsorázni,minden évben szoktak évadzáró bulit tartani.Ettem finom husit,úgy hívják,hogy váci göngyölt!Mert vácon voltunk.Naygon jó volt.

Barátnőm jól,van(fizikailag),túl van mindenen.Vasárnap engedik ki.
Előző nap volt uh-on,minden rendben volt,este még csináltak szivhangot,reggel a ctg-n már nem találták a szivhangot neki.
Sajnos...
Én aztán tudom milyen érzés..Én 8 napos babát veszitettem el,de legalább láttam a jövőt.Ő lombikos,neki a folytatás se lesz könnyü....
Vendég
 


Jó reggelt!

Bárány ezen a dolgon nem tudok felülemelkedni...
Bár velem nem teljesen ez történt de én meg azt tudom hogy szegénykémnek a következő terhesség végig rettegés lesz. Az előzményektől való félelem... :cry:
Ne haragudj, de kérdezhetnék még ezzel kapcsolatban és utána lezárom ezt a fájdalmas dolgot.
Megcsászározták ugye? És láthatták a babát? És mi lesz a kisbabájával? Mert én már hallottam olyat régebben hogy ott hagyják ilyenkor a kórházban és kész, de én elhoznám és ...na szóval ha ezekre tudod a választ elmondod nekem? Ha nem az sem baj.
Ma lustulok. Zsebi hajnal 4óta fent van.
Amióta Apa elment teljesen kifordult magából. Nem tudom mi lesz szegénykémmel. Remélem hamar túl leszünk rajta, de félek ha találkoznak utána ugyanígy rossz lesz neki? És mikor szokja meg ha egyáltalán megszokja?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia!
Nem császározták,meg kelett szülnije.Láthatta volna a babát de nem akarta.Ha méhen belül hal meg egy baba akkor nem kell eltemetni(ő is otthagyta)Persze ha már élt volna egy pár napot az más lenne.....
Holnap jön haza,mondtam neki,hogy majd sokat dumálunk!!!
De mostmár légyszi vidám dolgokat irjatok,mert én hajlamos vagyok depressziora főleg télen.
Vendég
 


ő nem babanetezik? Azt a kurva, már bocsánat, de egyszerűen ez a rohadt élet, tök fel vagyok háborodva és a tehetetlenség...
Ilyenkor nem azonnal el kell távolítani a halott babát? Hagyják hogy megszülje? Hát nem azért de ez nem kínzás? Végigcsinálni, és átélni ahogy születik a babája és...leírni is nehéz. Kislány, kisfiú?

Mond meg neki látatlanba is hogy sok-sok erőt kívánok neki az új élethez, mert bár átérezni nem tudom, de hasonlót már éltem át, de lépnie kell. Tudom könnyű így messziről pofázni, de gondoljon arra hogy az a picike is azt akarja, hogy ő boldog legyen.

És mostantól tényleg befejeztem, de ha gondolod írj, hogy te hogy van s a barátnőd hogy van. Illetve, bár tudom nem biztos hogy ez a legjobb topic lenne neki, de szívesen várjuk. Ha szeretne jöjjön közénk, sokkal könnyebb ezt komolyan mondom.

Muffint sütöttem, tök jó. Sajtos-sonkás. A másik topicban írta egy anyuka, de tök fini. egész nap azonkívűl nem csináltam semit.

S ti?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia!
Azt mondják egy következő terhesség szempontjából,nem előnyös a császár,ha csak egy picit is de rontja az esélyeket!
Nem fórumozik a barátnőm,de netjük van.Nem szeret igy kibeszélni dolgokat ezért én is csak név nélkül irok mindig róla,mert igy akár ki is lehet....
Egyébként nem igazán tenne jót a lelkének most ez a fórum mert itt mindenki babázik....

Auchanban voltam ma 2szer,és most tartjuk a SZindi szülinapját olyan kinos, itt van a volt férjem is,és Sanyi is.Mind ketten egy kicsit hülyén érzik magukat.Szerinted ez nem hülye helyzet?
Vendég
 


Kicsit gáz a helyzet, én az ilyen szituktól teljesen kész vagyok, de nem tudom nálatok amúgy ki hogy viszonyul a másikhoz. Mi ha összefutunk a Puli(férjem) volt nejével akkor forr a levegő. Se köszönés se semmi. De én ennek csak örülök.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Csak jelentkezem, hogy még megvagyunk, csak ma nagyon nyügi napunk volt... Szegény Gesztikém kicsit hasfájós volt ma, sokat pukizott és habosat kakilt...
Szörnyű dolgokat olvastam kicsivel feljebb, tényleg kiráz a hideg, ez valami iszonyú... Én nem akarom ragozni a dolgot, csak annyit fűznék hozzá, hogy én biztos, hogy nem hagytam volna ott a kórházban, nem tudom hogyan oldottam volna meg (nem is akarok belegondolni) de a végtisztességet megadtam volna neki. Mert ő is ember volt, még akkoris ha még nem született meg, de dobogott a pici szive, élt a maga módján odabent, talán még gondolatai is voltak. Ki tudja?... Tényleg nem tudom, de talán életem végéig bántott volna, hogy mi lett vele? Olyan sok szörnyűséget hall az ember, kísérletezés stb... na nem akarom tovább fokozni, be is fejezem.
Most nagyon hulla vagyok mert Apától elkaptam a takonykórt, és fáj a torkom is, ég a szemem... Megyek aludni..
Jó éjt mindenkinek.

Kép
mamy
 
 


Mamy jobbulást nektek, vigyázzatok magatokra, s ha jobban vagytok jelentkezz.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszoke,te milyen sokáig fent vagy...Igaz,hogy én szoktam kora reggel irogatni,de én már 9kor alszom.Hogy vagy?Nagyon hiányzik a férjed?Málna hogy birja?
Mammy,jobbulást neked!
A fenti témához csak annyit befejezés képpen,hogy mindannyian külömbözőek vagyunk,és ezért,ami a te lelkednek megnyugvás nem biztros hogy más lelkének is az..
Az én elsőszülött babám 8 naposan halt meg tehát ott már eggyértelmű,hogy el kelett temetni,de(nem büszkeség),eggyáltalán nem járok a temetőbe.Talán egyszer vitt rá a lélek,hogy kimenjek...
Vendég
 


Sziasztok!

Igen általában éjfél és 2 között alszom, de akkor sem tenném ha Zsebi nem nyöszörögne, hogy mellé kell menjek. Amugy 7-8kor én is fent vagyok, csak eddig pakolok, reggeli, ágyazás, stb. és azért nem jövök. Átöltözünk, Zsebit tisztába teszem. Ilyenek.
Dehogynem hiányzik. Megörülök. A gyerek éjszaka felkel és sír, eddig 2 -3szor és tuti hogy neki is hiányzik az apja, de ő ezen a hirtelen kitörésektől eltekintve kezd egyre jobban lenni.
mellesleg nem azért de félek is nehogy a kapcsolatunk rá menjen erre a külföldre. Furcsa érzésem van, de ezeket csak az érti meg aki ismeri Pulit, viszont aki ismeri az meg túl reagálja.
Szóval nem jön haza az ünnepekre, tán jan.11én de ez sem biztos. Mit csináljunk? Maradjon kint fél évet s jöjjön haza végleg vagy menjünk ki hozzá? Vagy járjon havonta haza mi meg itt? Tudom nem könnyű nektek erre válaszolni, de mégis? Fél év azért kell mert addigra állunk úgy anyagilag, hogy kockáztassunk.

Bárány én megértelek. Én mindenképp elhoznám a babámat, bár nem könnyű lenne, de valszeg én sem járnék ki hozzá.
Bárány veletek mi történt? Ne haragudj ha már írtad volna, de nem emlékszem.
A férjemék 4en tesók, 2szer2, két iker fiú. A nagyobbik meghalt 24évesen a vonat ütötte el, már csak 3an vannak, de volt egy húguk, aki már 40éves lenne, de ő is meghalt 6naposan, eltemették, de csak halottaknapján járnak hozzá, azt is csak azért mert vidékiek és ez a faluban kötelező(mármint a temetőjárat), mert amúgy kibeszélnék őket. Amúgy nővérük nem húg.

Van egy sajátos is: az apukám meghalt amikor 4éves voltam, még 10évesen voltam kint a temetőben nov.1jén, azóta még temetőben sem. Én nem szégyenlem magam, mert sajnos nekem az az ember nem jelent semmit, én nem tudom milyen értéke van annak a szónak hogy: apa. Életemben nem használtam. Bárki bármit is gindoljon, de én nem tudok egy fiktív embert szeretni vagy kijárni hozzá. Fénykép sincs róla így mág elképzelni sem tudtam sosem. :?

Na tényleg hagyjuk ezeket.
Ma megyek a barinőkkel talizok a Móriczon. Ők ketten megmaradtak a középsuliból. Jó a barátság, de már más és ritka, amióta szültem. ez van. Változunk.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja és Mamy is sokáig fent volt Bárány! :)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Már azt hiszem régebben leirtam..
Röviden:Megszületett 35hét körül,(2005gr),7 napos volt amikor bélfertőzést kapott,perforálodott a bele,átszálitották az 1-es számú gyerek klinikára megmütötték(kivezették a belét,és egy részét eltávolitották)a mütét után 5 órával meghalt..
októberben lett volna 12 éves.Szégyen de nem járok a temetőbe,mint már emlitettem följebb.

Na mostmár tényleg valami vidám témát dobjatok föl!!
Pl,hogy tudtok e beiglit sütni,vagy veszitek készen??
Vendég
 


Na jól van fejezzük be. Amúgy emlékszem már, csak nem tudtam pontosan. Téma lezárva.

Beigli: mi vesszük, nálunk senki sem tudja megsütni, mert bár nagyon finom iz ügyileg de mindig széthullik. Bár lehet a sütővel volt a gond. Már 1-2éve van egy új sütőnk, nem tudom ebben menne-e. Még nem próbáltuk. A Horváth cukrászdában vesszük, rúdját 1000-2000körül :evil: , még nem tudom idén mennyi lesz.

Fenyőfa: én műfenyőt vettem már 3éve, mert bár a fenyő illat nagyon jó, de már utálom hogy hullik, meg a takarítás mindennap. Szóval nem vagyok nagyon macerás csaj, de ettől kész vagyok.
Aztán Zsebi miatt gondolkodtam igazi fenyőn, de minek? Igazából nem is érti hogy mi az. Igazi vagy mű fa? Meg félek hogy magára rántja. A mű nem szúr és régóta törhetetlenek a díszek.
Ettől nem tágítok. Anyuék rágják a fülem igazi fájért. De azzal izélni kell amíg a talppba is sikerül beállítani...
Díszek? Színek? Tesztek szaloncukrot is? Én azt nem szoktam csak a fa alá ömleszteni, mivel mindig lezabálják és tök ocsmány a csupasz papírok. :twisted:
Kaják? szokások? Ötletek? Meglepik? Én már tettem mindenhova szegfüszeggel tüzdelt narancsot :lol: -jó illatot és kis nyugalmat sugároz.
Még akartam valamit de elfelejtettem ha eszembe jut leírom.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kép

Középen ugye mi ketten, s az órájárásával megegyezően, haladunk 1hónaptól 12hónapig. Tök jó ezzel szórakoztam tegnap.
Tetszenek nagyon.

Bárány Anyukád nem tud valamit ajánlani, amivel egy képről ki lehet satírozni valamit? Olyasmi mint a retus? Csak pici odanemillő dolgokat?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Na megyek ebédelni.

nálunk a kötelező vasárnapi menü:
húsika leves, és rántott húsika, zöldséges rizs, sültkrumpli és hagymás törtkrumpli, de a hűtő amúgy teli van még minden földi jóval.

Ja és holnap megint csinálok muffint, de most valami édeset (sajna) közkívánatra. Diós-meggyes?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok, Eszter vagyok a 2006. tavaszi topicból!

Figyelmetekbe ajánlok egy hiánypótló, vadonatúj kiadványt, melyet bátyám, dr. Krivácsy Péter (intenzív terápiás orvos, gyermekorvos) írt.
Mindenkinek ajánlom a könyvet, melynek címe: Gyermekkori vészhelyzetek - S.O.S. megoldások. Idegen szavak nélkül, röviden és egyszerűen, sok képpel illusztrálva segít eligazodni sürgősségi állapotok esetén.

Mikor hívjunk orvost, és mikor mentőt?
Mik az első teendőnk súlyos helyzetekben?
Enyhe vagy súlyos? Hogyan ítéljük meg gyermekünk állapotát baj esetén?
Ilyen egyszerűnek tűnő, de a gyakorlatban nagyon is komoly kérdésekre választ kaphatsz.

Kiknek ajánljuk? Szülőknek, nagyszülőknek, babysittereknek, óvónőknek és mindenkinek, aki gyerekekkel foglalkozik.
Néhány fejezetcím a könyvből: Áramütés, Bőrkiütések, Bölcsőhalál, Csonttörés, Félrenyelés, Gyógyszermérgezés, Kiszáradás, Láz, Rovarcsípések, Szemsérülés, Újraélesztés, Vérzések...stb.

Kapható a nagyobb könyvesboltokban (2850,-Ft), de az alábbi honlapon rendelve olcsóbb.
http://www.leghajo.hu/
Vendég
 


Sziasztok Nszoke!
Hol is kezdjem,én nagyon szeretnék műfenyőt már évek óta,csak mindig le lettem szavazva.Pedig nagyon szépeket láttam az auchan-ban.Szaloncukrot nálunk is lezabálják,úgyhogy nagy része a fa alá megy.Beiglit megsütöm,remélem idén esztétikailag is jó lesz,mert tavaly az volt a baj,hogy ronda volt.
Ma vettem a Sanyinak is ajándékot,de ne valami nagy dologra gondolj,csak egy gatyát egy fölsővel a Takko-ban.Szerintem ő nem vesz nekem semmit mert ezt beszéltük meg.De azért egy telefonnak örülnék,mert az enyém nagyon szar.
A karácsonyi menű nállunk 100éve ugyan az halászlé,rántott hal,krumplisaláta,töltöttkáposzta,beigli,semmi más.
A kép marhára tetszik,az elsőn nagyon picike volt Zsebi.
Sokféle módszert tud anyám,nagyjából mond el mit akarsz,leszedni valakit egy képről??
Vendég
 


Köszi Eszti!
Bizti,hogy hasznos a könyv.Remélem soha senkinek nem kell használni a benne olvasható dolgokat,de azért nem árt tudni.
Valami vidámabbat nem ír bátyó?
Vendég
 


Csak olvastam megyünk vacsizni, majd este jövök.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Hát igen, kicsi volt Zsebi, pedig ott már 1hónapos :D
Mi is megbeszéltük, hogy nem veszünk semmit, de ez sosem marad így. Mindig veszünk valamit, de csakis hasznosat, hülyeséfre nem szórjuk a pénzt. Viszont ma vettem neki egy bögrét a Móriczon tiszta málnás, körbe-körbe és belegravíroztamttam, hogy SZERELMEM, de ez 600ft volt és nagyon tetszik.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Jaj de rossz hogy elutaztatok.
Klauszkájék problémát oldanak meg.
Bárány te pedig korán fekszel.

Hmmm...én is megyek alukálni akkor.

Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Korán fekszem,de korán is kelek!
Basszus reggelre akkora herpesz lett a számon mint az állat,és köhögök is egy kicsit,na ez csak azért szar mert holnap csinálták volna..(tudod).Remélem igy is megcsinálják.
Ma megyek a barátnőmhoz,dumálni egy kicsit.Erre a hétre már nem kértem melót,csütörtök v péntek beiglit sütök.
Ma még jövök!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétek, szegény Gesztikém úgy megfázott, vagy elkapta tőlünk, nem tudom. De szombat este kezdődött, nagyn szörcsögött, tüsszögött, folyt az orra. Éjjel is sokszor köhögött és tüsszögött. Tegnap egész nap ment a párásító, már tiszta dzsungel volt a szobában, de meg is lett az eredménye, már sokkal jobban van, legalábbis én úgy látom, egész jól aludt ma éjjel, reggel kellett porszívózni a nózit de azóta egész jó az orra. Mindenesetre kihívtam a dokit, kíváncsi vagyok mikor jön.
Tegnap este volt egy kis hőemelkedése is, 38.3-at mértem a popsiban de le kell számítani 5 tizedet, azaz 37.8 volt, ami már hőemelkedés. Kapott fél kúpot. Reggel már teljesen normális volt, 36.9-et mértem, azaz 36.4 volt. Hála Istennek. Csak láza ne legyen!!! A nózit meg ki lehet porszívózni, bár végig üvölti szegénykém, és úgy sajnálom. De nagyon hasznos.

Remélem, ti jól vagytok, puszi!

Kép
mamy
 
 


Hello-bello.

Tudom mire gondolsz, nem tudom csinálják e. Herepesz, juj tudom milyen az az öcsikém nagyon herpeszérzékeny, de nekem hála még sosem volt. Állítólag hajlam kell rá.

Ebből a munkábl nem jutna nekem is? Persze nem akarom elhappolni előled, csak nincs szükségük emberre?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


mamy!

Jobbulást nektek. Hogy szívód az orrát, porszívóval? Amúgy mi is üvöltünk a mai napig. Én porszívózom neki.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Persze, porszívózom a kis nóziját, sajnos muszály. Ilyenkor a kézi pumpás teljesen hatástalan. Ezzel meg jó sok trutyi kijön. Előtte fújok be Sterimart, az jól fellazítja. Egyébként ettől üvölt a legjobban, biztos nagyon szar lehet amikor befújom. A porszívózásnál is üvölt, de már lájtosabban.
Hülye kérdés: vajon mikor tanulnak meg a gyerekek orrot fújni? Tegnap már ezen morfondíroztam... Biztos jó sokára...

Bárány!
Herpesz: :cry:
És most mi lesz veled?...

Karácsonyi készülődés: jaj én már nagyon be vagyok sózva, imádom a Karit!!! Tegnap már elővettük a dekorációkat, elkezdtük a lakást díszíteni, de nem csicsázzuk fel nagyon, csak imitt-amott egy kis műfenyőág-füzér, rajta arany harangok, stb.
Kaja ügyben nálunk valószínűleg sült libamáj lesz, tudom hogy drága, de nem érdekel mert egyszer ettem egy szendvicsen, és olyan isteni finom, hogy csorog utána a nyálam, Apa már evett és ő is mondja hogy isteni, úgyhogy eldöntöttük, az lesz. Kettőnknek úgysem kell sok. Már megvettük a libazsírt, amiben sütjük. De hogy hogyan kell pontosan, azt nem tudom... Esetleg van receptetek? Ha nem kapunk szép libamájat, akkor a szokásos rántott husi, krumplisaláta lesz a menü, előtte vadkacsa húsleves. Fácánból akartuk, de nem kaptunk... A vadkacsa is isteni ám!
Sütni én nem sütök, hanem kis desszerteket csinálok (raffaello, meg rumos-csokis-kávés-mandulás golyók). Beiglit az apósom süt, mert isteni finomat tud ám, másnap megyünk hozzájuk (25-én), ott is lesz családi ebéd meg minden.
Ajándékozás terén nagyon szerény lesz az idei Kari, megbeszéltük a férjemmel, mert anyagilag nem állunk valami fényesen, a lakás miatt. De ennek ellenére én nem bírtam ki, és vettem neki egy Azzaro Chrome parfümöt, háááát valami isteni illata van...... fúúúú.... lehet hogy tulajdonképpen kicsit önző módon "magamnak" vettem? Úgyis én szagolom!.. :lol:
Gesztikénknek pedig egy jó nagy plüss macit vettünk, kb. akkora mint ő maga, és nem szőrös, hanem finom puha, jó odabújós macika, remélem ez hosszú ideig a haverja lesz! Később még aludni is tud vele. Meg pár ruhaféleséget kap még tőlünk, de hát neki még praktikus dolgokat érdemes venni. Na majd jövőre, ha majd együtt megyünk vásárolgatni! Ott fog tipegni mellettünk és néz majd nagy csillogó szemekkel a karácsonyi forgatagban! Idén is voltunk, de hát persze még nem tudja értékelni a hangulatot. Mindenesetre vettünk egy csomag 70 cm-es csillagszórót, remlélem az tetszeni fog neki! :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Holnap reggel megyek 7-re.Fizetős mert mavoltam uh-on és azt mondták,hogy várjak még egy-két hetet mert bizonytalan terhesség..Na én már várni nem fogok az tuti,remélem megcsinálják!!!Inkább befizetem azt a 7 ezret.Mire jó várni????

Orrfújás másfél éves kortól szokott sikerülni....
Vendég
 


Bárány!
Szorítok neked holnapra....
Azért ez nem semmi, amit veled csinálnak! Még egy-két hetet várni??? Ezek nem normálisak. Igazad van teljesen.

Volt itt a dokinéni, felírt kétféle cseppet, meg Nurofent és Cebiont kell venni, és 4-5 napig kezelni, azt mondta "sima takonykór" hát remélem hamar elmúlik... Ebben a hülye párás ködös időben kivinni sem lehet, úgyhogy ma ki sem tudom váltani a gyógyszereket, a párom késő estig dolgozik, tök egyedül vagyok... :cry:
Na majd holnap.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Jaj de jó hangulatod van Mamy. Olyan jó hallgatni, kár hogy én nem érzem így. Főleg hogy ugye apa sincs itt. :cry: Egyáltalán nincs kedvem a karácsonyhoz, sőt most olyan utálom kedvem van. :oops:

Libamáj. Mi tejbe áztatjuk ha megvettük, teljesen ellepi és akkor nem lesz keserű, de minimum 1napig rakjuk bele, de akár 2-3at is állhat benne. Aztán simán megsütjük olajon zsíron inkább, borsot, majorannát teszünk bele és még a zsírját zsíroskenyérnek esszük, hmmm de finom.

Bárány én kivagyok ezektől. Biztos odacsaptam volna már az asztalra hogy azért ez nem így működik. Védőnővel meg ilyen hivatali emberekkel kellett beszélned, hogy inkább tartsd meg meg ilyenek, ha rendben vannak a dolgok?

Ezt a sterimart nem ismerem de sokat hallom. Én is porszívozok, de nekem nem is jó az a kézi meg a többi, egyszerűen nem jön semmi. A porszívó gyors és tökéletes. Én még csak nurofent, panadolt meg sóoldatos orrcseppet adtam neki, soha mást nem kapott. Félek is az antibiotikumoktól.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szeretnék már túl lenni rajta,reggel hétre megyek,gondoljatok rám,ahogy hazaértem jelentkezek,ma már nem jövök sziasztok!!!
Vendég
 


Bárány szorítok neked. Nagyon remélem minden rendben lesz.

Kép

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Aranyos vagy, köszi szépen a libamáj receptet. Közben nézelődtem a neten, és én is ezt a verziót találtam a legszimpibbnek. Még annyit árulj el légyszíves, hogy mekkora darab májat szoktatok venni és azt mennyi ideig kell kábé sütni? Mert nem szeretnénk azt a drága libamájat tönkretenni, még sosem sütöttünk, és gondolom nem mindegy, meddig kell, a máj nagyon érzékeny a sütésre. Főleg a libamáj... :roll:
Igen, jó kedvem van, mert már csak pár nap és itt a Kari. Én nagyon szeretem. Persze megértelek, hogy most nem nagyon várod... :cry: Szegénykém. Én is ugyanígy lennék, ha Apa nem lenne itthon Karikor. De azért biztos megünnepled Málna miatt, ez lesz az első "igazi" karácsonya végülis. Meg lehet hogy a kis lelkivilágának is jót tesz, és picit feledteti az apukája hiányát. És mikor jön haza a férjed?

Bárány!
Én is nagyon szorítok neked holnapra!!! Sok erőt kívánok, aztán majd jelentkezz.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Sajna már mi magunk sem tudjuk hogy mikor jön haza.... :oops:

Libamáj: frissensülve akarod vagy eltenni? Leírom normálisan.
Frissensülve: olajon, annyin kb.mintha szalonnát sütnél, 2-3percig mindkétoldalát, de akkor felszeleteled kb.fél-1centisre, ha jól sülve szeretitek akkor kisebbre, ha meg ne süljön szét akkor nagyobbra vagy kevesebb ideig sütöd. Erre borsot és majorannát szoktunk tenni.
Ha elteszed és zsíroskenyeret is akartok, akkor egyben, öklömnyi nagyságúakat, de lehet kisebb nagyobb is de lehetőleg egyforma méretűek, ezt szemesbors és hagyma kíséretével zsíron sütöm, a zsír ellepje. Addig kell sütni amíg habzik, ha már nem habzik akkor jó, mert teljesen átsült mivel már nem ad ki vizet magából azért nem habzik.
Bocsi ha szájbarágós voltam, csak szerettem volna ha érted a zagyvaságomat.

Remélem fini lesz. hmmm-nyami-nyami.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Nagyon szépen köszi!!! Nem is volt zagyva.
A szentestei vacsihoz lesz a máj, tehát frissen sülve, és azonnal fogyasztva... :wink:
Bocsi nem akarok tolakodó lenni, de hogyhogy nem tudjátok mikor jön haza?...

Kép
mamy
 
 


Azért nem tudjuk, mert karácsonyra nem tud eljönni mivel csak 25-26án nem dolgoznak, ez meg kevés idő, szilveszter ugyanez. Kint szeretne maradni és mi költözzünk ki febr 10. után. A pénz miatt. Sajnos. Itthon elég sok tartozásunk van és kint is élni kellene valamiből, meg az ingázás nem olcsó mulatság.

Bárány gyere azonnal, ha tudsz és mesélj. Nagyon érdekel hogy mi van veletek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Ja, értem... Hát az a sok adósság sz@r dolog, és nagyon meg tudja keseríteni az ember életét. Nekünk most a lakás van amit bevállaltunk 20 évre... :roll: Tök jó, hogy már szinte nyugdíjasok leszünk, mire kifizetjük. De legalább a miénk, és magunknak fizetjük. Nem albérlet, ami csak ablakon kidobott pénz.

Bárány!
Gondoltam rád, remélem minden oké. Majd jelentkezz, ha lesz lelkierőd!!!

Kép
mamy
 
 


Szép jó estét mindenkinek!

Megvagyunk, élünk virulunk, csak Elcsó rászokott a késői elalvásra és a koránkelésre. :?
Zsutita, én megértelek, Elcsó 2 hetes kora óta átaludta az éjszakát, és most egy hónapja elkezdett vagy éjszaka, vagy reggel korán felkelni, és az esti 8 órás elalvásból is este 10 órás lett. Szóva most mi is zaklatottan alszunk. Ha éjjel felébred, kér cicit, addig üvölt. Aztán elalszik 5-10 perc szopi után, és leteszem. de volt olyan is, hogy 2 órán keresztül próbáltam letenni éjjel, nem sikerült. már becipeltem magam mellé az ágyba (jujj soha többet!!!), ott elaludt, de persze hogy én nem!!!! reggel kiderült, hogy asszem bekakilt, csak nem éreztem hálózsákon keresztül. szegény kislányom, ő mondta, de én nem értettem... a múlt héten lepisilt az orvosnál. akkor is szólt, de anya nem figyelt, a dokinénire figyelt, mert az oltásokat magyarázta. hát kaptam egy adagot a nadrágomra (merthogy Elcsó pelus nélkül ült az ölemben :lol: )
Bárány, téged is megértelek, én tudom, mi az a herpesz sajnos... :cry: én a doktor theisszes echinacea cseppet szoktam inni, nagyon jó rá. Vigyázz magadra.
nszoke, szar dolog ez az anyagias világ.
hú, kisregényt tudnék még írni, de inkább megyek aludni (bocsi :oops: :lol: ) Elcsó megint felébredt....

K.
Kép
klauszka
 
 


Szia Klauszka. Örülök hogy itt vagy! És remélem megoldódik majd minden nálaok és milyen kis okos kislányod van, mármint hogy jelez és boldog hófordulót kívánok nektek. Vagyi Elcsikének így utólag is.

Mamy megkérdezhetem hol vetettek fel hitelt,melyik banknál és milyen feltételekkel? Új ház, használt, szocpol? Stb,stb.
Ha írnál nekem erről egy két dolgot az jó lenne.

Na jó éjt mindenkinek.

bárány te pedig gyere reggel hogy mi van szorítottam neked egész nap.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert pörgök ezerrel.
Hétfőn jöttünk haza anyóséktól, holnap indulunk anyukámékhoz, szóval két napja mosok, vasalok, takarítok, plusz a gyerek beteg, orvoshoz rohangáltam.Szóval sok minden összejött erre a két napra.

Tegnap éjszaka visszaolvasgattam,de nem volt erőm írni. Jó volt olvasni, hogy ki hogy készül a karácsonyra.
Nem szeretném elvenni a kedveteket, de szeretném leírni az én történetemet:
Tavaly karácsonykor nagy pocakkal azon gondolkodtam, hogy milyen boldog is lesz az idei karácsonyunk. Megszületett BAlázs, és 5 hetes korában következett be a targédia, az apukámék babalátogatásból mentek haza, karamboloztak, az apukám ott meghalt.Anyukám szerencsére nem sérült súlyosan, de lelkileg nagyon. És most, hogy közelednek az ünnepek, egyre jobban süllyed a depresszióba.Azért is megyünk holnap, januárban jövünk csak haza.Tudom, hogy szüksége van rám. Szóval egy régi kérdésre a válasz, én sehogy sem készülök a karácsonyra, mert egyszerűen nem megy. Rettenetesen hiányzik, nagyon jó volt a kapcsolatunk.Imádtam.És büszke volt az unokájára. Egyke vagyok, így Balázs volt az első.És csak 5 hétig láthatta. Néha látom magam előtt, hogy felkapja, játszik vele(biztos, hogy nagyon várta), és ez már soha nem valósulhat meg.
Lányok!Örüljetek, amíg a családotok körében lehettek, és mindent mondjatok el, amit szeretnétek, mert utólag megbánhatjátok, hogy miért nem tettem ezt, vagy miért nem mondtam azt.Egy pillanaton múlik minden.Na már sírok is.


Bocs a depiért, de én annak idején nem tudtam kiadni magamból mindent, mert én intéztem mindent, plusz ott volt a baba(persze a tejem egyből elment), és érzem, hogy egyre nehezebb, ahogy közeledik az ünnep.Naponta százszor eszembe jut, hogy mi lenne ha...

Inkább befejezem, mert már nem látok a könnyeimtől. Lehet, hogy ma még jövök, ha nem akkor mindenkinek boldog ünnepeket, meg új évet, mert otthon nincs net.

Kép
zsutita
 
 


Jaj Zsutita, ilyenkor nem lehet megfelelőt írni. nagyon elérzékenyültem és nagyon sok erőt kívánok nektek. talán Balázs örökölt apukádból valamit, és akkor egy picit ott lesz veletek mindig.
jó éjt mindenkinek, Bárány veled mi van?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Zsutita sok erőt kívánok neked és anyukádnak, a családnak.
Csatlakozom Klauszkához, de remélem egyszer belül békére leltek és kisfiad miatt is más szemmel próbáljátok a karácsonyt "ünnepelni". Mert neki még a szeretet ünnepe kell hogy legyen teli boldogsággal-széppel-jóval, még a nagy fájdalom ellenére is és nektek is.
Minden jót és Kellemes Karácsonyt kívánok nektek!

Bárány?????? Már aggódóm.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Jaj Zsutita.... Majdnem nekem is kicsordultak a könnyeim. Főleg érzékenyen érintett amit írtál, mert nekem él az apám, de nem túl jó a kapcsolatunk, hogy miért az most nagyon hosszú lenne és tulajdonképpen unalmas magánügy, hosszú évek alatt alakult így. Most próbál közeledni felénk de nekem olyan ellenállás van a lelkemben, de ugyanakkor szeretem is, és hiányzik is valahol, de tudom hogy milyen, és ezért inkább struccpolitikát folytatok akaratomon kívül. Természetesen látta már az unokáját, és fogja is, de én már valahogy nem tudok úgy rá nézni mint régen. Ne haragudj hogy a te szomorú történetedre ezzel reagálok, csak most úgy előjöttek bennem is az érzések. Teljesen igazad van, hogy amíg lehet, addig szeressük a családunkat, és addig mondjuk el, amit kell. Na mindjárt én is bőgök. Csak tudod, mindig ott van bennem a kérdés, hogy miért pont az én apám ilyen link??? Pedig olyan jó lenne rá felnézni. Sajnos anyukám már nem él, 12 évvel ezelőtt halt meg szintén balesetben, leesett a lépcsőn és agyzúzódás miatt kómában feküdt 10 napig, nem is tért magához, így halt meg. Irtózatosan hiányzik még most is, 12 év elteltével és szerintem amíg élek, addig hiányozni fog.
Na jó hagyjuk mert már mindjárt bőgök én is. Nem is írok erről többet.
Erőt kívánok neked az ünnepekre, és igaza van Noéminek, Balázska miatt kell tartanod magad, és boldog karácsonyt teremteni neki. Kívánom hogy belőle tudj kellő erőt meríteni.

Bárány!
Én is aggódom!!! Hol vagy, mi van veled??? Ígérted hogy jelentkezel ha tudsz! Ezek szerint még nem tudsz???

Noémi!
Most nincs hozzá lelkierőm (a banki témához) de holnap próbálom megírni. De valószínűleg priviben küldöm, ne untassuk itt ezzel a többieket.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: