Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma egész délután a cégnél voltunk Nikivel, dolgoztunk :lol: ! Itthon tiszta nyűg volt, ott meg elvolt.

Képzeljétek, Niki ül! Ha az ölem ben van az asztalnál ülve, megfogja az asztal szélét és felhúzza magát ülésbe és vigyorog,majd visszadől és kezdi előről :lol: Vagy csak belekapaszkodik a kezembe és úgy ül fel. Szerintetek hagyhatom ülni?

Mangó, én is hordtam tepeszt, nekem azt mondta a dokim, hogy azoknál van gáz akiknek a járásán is látszik a csípőficam, vagy ha nagyon gáz volt annó. Én simán szültem, nem volt semmi gond.

Szerencsére Nikinél csak egyszeri alkalom volt az esti sírdogálás. Azóta alszik szépen 9-től 6-ig egyfojtában,eszik és utánna még 10-ig durmol!

Megyek én is durmolni!

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Alig tudok reagálni, mert az előző oldalon vannak a hozzászólások, ott viszont nem tudtam belépni. Meg kellene jegyezni mindent, agyam meg annyi, mint egy muslicának kb., vagy mint egy szitaagyú muslicának.

Reni! Tök jó, hogy pont ugyanolyan a képed oldalt, mint a régebbi, csak eltelt közben egy-két hónap. Pont úgy nézel, mint az előzőn! :)

Panninak örülök, hogy Márk jól viseli a kengyelt.

Judy! De jó hallani Julcsiról!!! :) Én egyedül voltam a Balognál 6 hetesen (9 hét után). Azóta már esedékes lett volna az egy éves is, áprilisban, de megint nem értem oda. Pont a hetekben mennék! :)
A doki szülész-nőgygy-gyereksebész, sztem nyugodtan vigye el a picit, és nyugodtan kérdezzen rá, amikor bemennek, hogy a kukivizit az külön pénz-e, és hogy jól értette-e, hogy megmutathatja a doktor úrnak. Maximum nem. Úgyis le kell vetkőztetni a babát ill. neki is le kell vetkőznie, mindenképp nagy macera, van idő kérdezősködni.
És miután volt ott, akkor üzenjen feltétlenül, hogy mi volt, mert akkor én is elviszem a fiamat!!!! :D
Mondjuk nem sok babát láttam még a magánrendelőjében, de Julcsi elég sokat kommunikált a dokival a koraszülés miatt, ezért biztosan többet tud már, mint én annó :)

Szmercsa! Szia!!! :) Nagyon örülök neked, remélem a pöttyöktől eltekintve minden OK! Sajnos nem tudom, hogy mi lehet. Ha a doki se tudja, akkor valszleg nem valami tipikus gyermek fertőző betegség, és ez jó. Ha nincs láz, levertség, aluszékonyság, akkor az még jobb. Tényleg lehet valamelyik étel összetevő, de ezt nyilván ránézésre nem lehet eldönteni, csak vizsgálatokkal.
Próbáld meg akkor, csökkenteni pár napig a fehérjét, amit a védőnő mondott. Nekem azt szokta mondani a drnéni, hogy ami egy-két nap alatt elmúlik, nem okoz sírást, nem okoz lázat, az semmi.
Vagyis okosat nem tudok mondani sajnos! De írd meg feltétlen, hogy hogyan vagytok!!! :)

Timtom! Bala egy tündér édes ránctalpas kisfiú!

Mindenkinek jó hétvégét. Most megyek change the battery, totál lemerültem :)

M. [/b]
mircike
 
 


Szóval akkor... Nóri! Bocs, az előbb persze neked írtam a Julcsis sorokat!!! Örülök, hogy írtál, és hogy jól vagytok.
A hasrafordulással sztem már nem tudsz mit kezdeni. Amíg újszülött, addig lehet hátra vagy hasra tenni, de ilyen nagy babák már önállóan fordulnak oda, ahová óhajtanak :) Mivel ennyi idősen már tudja emelni a fejét, ezért sem kell aggódni. Az én fiam is egy pillanat alatt mindig hasra fordult, amikor már megtanulta. Azóta is leginkább hason alszik, pedig újszülöttnek én is háton altattam.

Remélem nem voltam totál összefüggéstelen! :)
Megint elköszönök! M.
mircike
 
 

 
 

szia mangó! ahogy niki írta, nekem sem befoly.-ta a szülésemet a kengyel, mert a nődokim is mondta, hogy a kettő "nem egy helyen" van. bocsi a nem szakszövegért, de ha szülsz, az a comb belső részén zajlik, a ficam, meg kívül a "vápáknál"van, a rossz összeilleszkedés miatt alakul ki. engem nem is a nődokim küldött, hanem a védőnöm az ortop.-hoz. de ott is azt mondták, a hagyomáyos szülésre nincs befoly.-sal.
bocsi a rövidítésekért, na mennem kell, mert lázadnak a PASIK!
mindenkinek pusszancs, jó hétvégét, pihenést! majd még benézek!sajnos nálam én is, zsombesz is kapott szúrit, pedig siettem be a kórházba..., de tényleg extra gyors szülés volt!)
mazsolák
 
 


Sziasztok Anyucik!

Utolsó bejelentkezésem, holnap reggel indulunk, ma délután pakolok (első alkalommal négy személyre :shock: ).
Mire legközelebb jelentkezem, már Zsófiék is otthon lesznek :) !

Reni, ez a felülés nálunk is kedvelt művelet. Ahogy egy picit döntött pozícióba kerül Marci, már erőlködik, annyira szeretne felülni. Általában visszanyomom, de mostanában nem nagyon lehet, mert akkor üvölt. Nálunk a családban mindenki azt mondja, hogy ne hagyjam, de nem tudok vele mit csinálni.

Mangó, köszi a jókívánságokat!! :wink:

Még este azért benézek!!

puszi mindenkinek, ebédhez jó étvágyat!!(aki már túl van rajta, egészségére!!)

KépKép
logi
 
 


Logi! Jó nyaralást! Esetleg pihenést is! :)
M.
mircike
 
 


szia zsóka! én is jó nyaralást és pihenést kívánok Nektek, aztán, ha lesz egy kis időd, mesélj, milyen volt 4-ben nyaralni.Kiskrapeknek tetszett?
Edus
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Amióta lehült a levegő, Niki nagyon nyűgös napközben :cry: Alig bírok vele.... Szinte csak kézben marad meg, de egésznap meg nem foghatom :oops: Remélem ez csak átmeneti... A fogacskáját még nem látom, nemtudom, hogy azért nyűgös-e. De ha az ujjam véletlenül megtalálja akkor nem szívja egyből ahogy azelőtt, hanem harapdálja. Ez a fogacskák miatt lehet??

Szóval nyűglődün...

A ti babáitok hogy viselik az időjárást?

Megyek mert balhé van...!

Üdv mindenkinek!!!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Reni!

Helyzet ugyanaz, de éjjel sem alszunk, Félóránként felriad és tekereg a kezemben. Szóval elég fáradt vagyok már, mert napközben sem alszik igazán. most megyünk a dokihoz, hátha mond valamit. Én is a fogára gyanakszom, de nem érzek semmit. Még jelentkezem.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!

Mi volt a dokinál? Minden rendben?

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Panni, Renihez hasonlóan: mi volt a dokinál? remélem, minden ok. most nem tudok bővebben írni, de én is tudom, miről írsz, már lassan 2 hete kialvatlan vagyok, és ebből kifolyólag nagyon fáradt (és sajnos érzékenyebb, és ingerlékenyebb is, ami a gyerkőcöknek sem jó.)
na mennem kell, lázadás van! majd folytatom, puszi, üdv:Edus
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, hát mire a dokihoz értünk 1 óra, addigra már aludt itthon 2x1 órát, tök normálisan evett és vigyorgott a rendelőben. Szóval mintha kicsrélték volna. Egész nap jó kedve volt, el volt egyedül is. Ilyet már 1 hete nem csinált. Szóval annyit mondott, hogy próbáljak több teát itatni vele, hátha akkor könnyebben fog kakilni, de hát ez elég nehéz projekt, mert a cumisüveg még mindíg nem kell és a kanállal meg nem tudok túl sokat adni neki, mert kb. 10 kanál után már fordul a cicire (az ölemben etetem). Szóval leginkább az időjárás lehet a ludas, most várunk egy hetet, hogy mi lesz ebben a normális hőmérsékletben. De ma már haladtunk, mert 3 óránként evett, amit eddig még sosem sikerült elérnem. Kíváncsi leszek az éjszakára.

Jó éjszakát mindenkinek és sok pihit...

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Ezt most kaptam mailben!
A számla...tündéri


Egy este, amikor anya a vacsorát fozte, 11 éves fia megjelent a
konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel
nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és
elkezdte olvasni azt:
- a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft
- a szobám rendberakásáért: 1000 Ft
- mert elmentem tejért: 100 ft
- mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft
- mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000 Ft
- mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft
Összesen: 4800 Ft.

Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel benne.
Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta:
- mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft
- az összes átvirrasztott éjszakáért,amit a betegágyad mellett töltöttem: 0 Ft
- a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0Ft
- könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft
- mindenért, amit nap mint nap tanítottam neked: 0Ft
- minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem
neked: 0 Ft
- az életért,amit minden nap neked adok: 0 Ft.
Összesen: 0 Ft
Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak. A gyerek
elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szemébo>l.
Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE.
Ezután édesanyja nyakába ugrott és csókokkal halmozta el.

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, mostanában Nórival nem egyszerű, nyűgös, csak kézben marad meg és ott se mindig. Ömlik a nyál a szájából és ha tehetné mindkét öklét a szájába tenné könyékig. A foga jön? Nem korai még egy kicsit? Nézegetem az ínyét, de nem nagyon látszik semmi. Szerencsére éjszaka nagyjából jól alszik, csak nappal nehéz a helyzet.
Reni! köszi az UV sátoros infót, megrendeltük, csak még nem érkezett meg. Niki annyira cuki, főleg a hajcsatos képen olyan, mint egy kiskirálylány.
Timi! Bala annyira édes azon a kis ázott talpas képen, hát biztos szereti a vizet.
Nóri! Rég hallottam Rólatok. Nálunk a kezdetektől hason alszik Nóri éjszakánként, mert úgy jobbat alszik. Teszel fel majd képet Farkasról? Biztos sokat nőtt már!

Puszi K.

KépKép
krisztan
 
 


Reni! Nem ér ilyeneket írni!!! Itt bőgök, mint egy hülye :)
Ezt nem úszod meg szárazon, kaptok egyet tőlem is :)


A születés utáni élet

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínuleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza! A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk...

M.
mircike
 
 


Olyan megható kis "történetek"....

Krisztan, tegyél fel nagyobb képet Nóriról! Olyan cuki a kis képen, csak nem látszik túl jól! Remélem tetszeni fog a sátor!
Mostanában minden baba nyűgös. Biztos az idő is közrejátszik, na meg a fogacska. Nikinek is hasonlóak a tünetei már régóta, de fogacska még semmi....Partedli van a nyakába kötve mert annyira nyáladzik, hogy derékig átázik a ruhácskája :lol:
Szerencsére tegnap óta nyugisabb, de nem akarom elkiabálni :oops:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!
Akkor mellékelem a képet plusz egyet!
Már én is gondolkodtam, hogy a nyakába kötök egyet, nem semmi ez a nyáladzás...
Kép ilyen a nyelvem
Kép ez a napozós rucim

KépKép
krisztan
 
 


Egyszerűen: CSÚCS!!!!!!!!!!
Nagyon édes a kiscsaj, és a szerkó is!!!!!!!!! :D :D
a pasik dögleni fogna utána, nagyon jól áll a nsárga szín a Babonak!!E
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Nóri!
Jó hallani rólatok, s köszönjül Julcsiról is a híreket! Puszi nekik is!
Ne is említsd a hasrafordulást! Állandóan hétfrászban voltam miatta. Ráadásul nálunk a babyőr is többször jelzett. A család már figyelmeztetett anno, hogy kezdek zizi lenni. Képes voltam inkább felkelteni Balát :shock: :oops: , csak hogy megnyugodjak, hogy lélegzik hason is.
Kapunk képet FArkasról? Olyan kiváncsi vagyok!

Reni!
Ez a számlatörténet nagyon tetszett!
DOlgozni jársz be, vagy csak úgy mint én néha: babamutatóba, meg dumcsizni a csajokkal :lol: .
Fél ülő helyzetben szerintem az öledben ültetheted már Nikit, csak ne túl sokáig. Nekünk anno azt mondta a védőnő, hogy addig ne ültessük, amíg nem ül fel magától, s nem ül meg egyedül stabilan. :shock: Győzd ezt megmagyarázni az állandóan felhúzóckodó gyerkőcnek. Nem érti, hogy miért akarod őt visszatartani a fejlődésében, s a kiváncsiskodásában. Hiszen ülve sokkal érdekesebb a világ.

Szmercsa!
De jó hallani rólatok is!
A pöttyöket illetőleg szerintem is valami ételallergia lehet (fehérje, tej- vagy lisztérzékenység?). Ezeket már többféle módszerrel ki lehet deríteni.
De az is lehet, hogy csak melegkiütés?
Bőrgyógyásznál voltatok már?
Mi van veletek a pöttyöket leszámítva?

Panni, Reni, Krisztan!
HÁt lehet, hogy a fogak nyúzzák a piciket!
Mi is folyamatosan növesztjük az újabb és újabb fogakat, s így nekünk is vannak nagyon nyűgös napjaink, s éjszakáink.
Ami nekünk ebevált, s segít Balán, az a Dentinox fogínyzselé, direkt fogzásra. Éjszakára szoktuk csak bekenni, amikor nagyon nyügi tőle.

Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Krisztan!

Nóriról ez a nyelves kép szuper! Egyszerűen csúcs! Ekkora szemeket :shock: ! NAgyon édi!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


NÓRI NAGYON ÉDES!!!! Zabálni való! A hajától pedig el vagyok ájulva milyen szép hosszú!
És írjál sürübben ha tudsz!

Timi!
Ha bemegyek a céghez, akkor általában melózok is, ha hagy Niki, de csak lazán. Jól esik néha a babázás helyett valami mást is csinálni :lol:
Hát nehéz visszafognom, hogy ne üljön... Sír ha nem engedem :cry:
Már be is szereztem a fogínyzselét! De mivan ha nem a foga miatt nyügi, én meg kenegetem :shock: Vagy gondolom ha nem nyüglődik tovább, akkor az volt a baja...

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Krisztan - Nóri nagyon édi ebben a szerkóban és a szemei...

Timi - hát lehet, hogy a foga, de én nem látok semmit. Igaz attól még dolgozhat belül.

Csak nehogy elkiabáljam... lassan kezd visszaállni a régi rend - 3 óránként eszik, utána alszik 1 órát, és olyan jó kedve van egész nap. Éjszaka - nehezebben megy az elalvás, mert úgy bealszik szopi közben, hogy képtelenség kicsikarni belőle egy büfit. Így 60 perc múlva kel egy büfire, de egész gyorsan visszaalszik. Tegnap aludt 10-11-ig, majd 11-1-ig, majd 5-kor kelt legközelebb. Hát arra kell gondolnom, hogy ő is elfáradt a kánikulában, de ki nem? Hasfájás is csillapodott, nem olyan vészes. Szóval most jól elvagyunk, remélem így is marad egy ideig, legalább, amíg egy kicsit kipihenem magam.

És hogy itt a hűvösebb idő, Márk kinőtte az összes meleg ruháját. Hétfőn mérték a doktornéninél 7600 gr és 71 cm volt. Olyan nehéz, alig bírom cipelni, de azért jól esik a karomban tartani.

Jó éjszakát mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Fogak: A védő nénink azt mondta anno, hogy a fogzás úgy zajlik, hogy először a mélyben dolgoznak, s törnek felfele, de ekkor még nem látszanak, csak nyűgösek a gyerkőcök ezerrel és nyáladzanak. Aztán az áttörés előtt van egy kis pihi, amikor se nyál, se nyügi. A kibújás idején pedig szinte már nem is fáj nekik. Úgyhogy szerintem simán lehetnek a nyügik okai az elindult fogacskák.

Ami elkeserítő a fogzási mizériánkban, hogy egymás után bújnak ki sorra a fogacskák, így szinte szünet nélkül valamelyik mindig gyötri Balát. A felső négy fogunk például egyszerre tört elő. Hát az az időszakunk elég kemény volt.
Ami Balánál furcsa, hogy egyáltalán nem a megszkott sorrendben jönnek a fogak. Alul kettő van elől (azaz, bocsi, mostmár van egy harmadik is hátul, az egyik örlő foga), felül meg lassan tíz foga van. :shock: Ebből elől négy már rég kint, 2-2 örlő hátul, s csak most fognak jönni a szemfogai (már fehérednek).

Elkezdtünk fogatmosni :) Egyelőre tetszik a Prücsöknek. :)

Kép

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból :lol: ! Naggggyon jó volt, az idő lehetett volna kicsit jobb is, de azért amit elterveztünk, meg tudtuk csinálni.
Marcipánom nagyon jól viselkedett, sokat tudtam pihenni, Apa lezavart fodrászhoz, kozmetikushoz,úszni, szóval kicsit kényeztettem magam. 8) Bori meg állandóan az oviban volt (van a szállodában egy ovi a szállóvendégek gyerekeinek, egy csomó jó programmal.) Nagyon hiányzik már neki a gyerektársaság,Marci még nem partner.

Zsófi, látom már hazajöttetek, ha lesz agy kis időd és Samu is engedi, írj egy pár sort (és egy képet léccci tegyél fel Samuról!! :shock: !!!)

Mindjárt visszaolvasgatok, aztán még jelentkezem.
Na megyek teregetni, most mosom a 4. adagot :roll: .

KépKép
logi
 
 


Nóri valami tüneményes!!!!!! Az a ruci meg csúcs!
logi
 
 


Sziasztok! Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem engedett belépni a babanet..
Logi! Örülök, hogy tudtatok pihenni! Én már a hétvégéknek is örülök, mert akkor tudom, hogy Apa velünk van! És tök jó Neked, hogy egy kicsit tudtad magad kényeztetni, én is szeretem, ha egy kicsit kikapcsolhatok. Emlékszem, amikor zsombesz kb 2 hónapos lehetett, két szopi között elmentem masszázsra – nagyon fájt a derekam-, annyira jól esett. Lassan mi is megyünk nagyszülő látogatóba, akkor tervezek egy hasonló renovációt magamra én is...
Ismerős a mosás téma. Mióta 2 gyerek van a családban, kiírhatnám magamra, h. Patyolat!!!!
Ja és klassz az új képed az avataron! Édesek, és nagyon szépek a gyerköcök!
Timi! Annyira klassz ez a kisegér, amit feltettél! Csúcs, ahogyan mossa a fogát! Én azt bírom a legjobban, amikor zsigu is probál köpni, és öblíteni! Édes lehet, ahogy Bala is probálgatja a dolgot. Zsiga mindig mondja, anya nézzük a kisegeret!
Edus és a Pasik
mazsolák
 
 


SZiasztok!

Edus!
A kisegér BAlánal is a kedvence. Olyan aranyos.
Mi még a fogkrém elnyamnyogásánál tartunk, de hát megy ez majd jobban is. :lol:
Most néztem a képeket és a videót. TÜNDÉRIEK! Rögtön kedvet kaptam a másodikhoz!!! :lol: :wink:

Logi!
De jó! Szupi lehetett! Képek?

Zsófi!
Még nem is üdvözöltelek ezen a topikon! Pedig most Ti vagytok itt a legfiatalabbak! S ezennel már ANYA-ként olvasol minket!!! :lol:
BAlázsnak is ilyen jó volt az alvókája. Tényleg tudják, hogy ANyának is pihennie kell. De azért lesznek nehéz korszakok is! Pedig BAla a mai napig jó alvó éjjel. De egy két rossz éjszaka nekünk is kijutott, s akkor nagyon együtt tudtam érezni azokkal, akiknél az éjszakázás mindennapos probléma. Remélem a kistesót is majd így programozza be Apa. :wink:
Ha van egy kis időd, dobj fel egy képet Samuról! Olyan kiváncsi vagyok rátok! Meg ha már több időd lesz, akkor a szüléstörténetet is várjuk!
Hogy bírod a csaszi utózöngéit (testileg? lelkileg?) ?
Tejcsi beindult rendesen?
Van segítséged?
Pihenj amennyit csak tudsz s raktározd el az energiáidat most, mert később nagy szükséged lesz rá! :wink:

Puszi és jó hétvégét neketek!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok, rég nem írtam ide, meg előtte is asszem csak a másik Jánososra.. de folyamatosan olvasgattam a fórumot, mind2-t.
na szóval... május 25-én megszületett Laura lányom, mostmár 2,5 hónapos nagylány, és naná, h. gyönyörű .. 8)
Szerencsére tudom szoptatni, bár nagyon paráztam az elején, h. nem indul be. Mióta vége a kánikulának, az éjszakákat is végigalussza (este 8 körül már alszik és legközelebb 5-kor kér enni legkorábban, de volt már, h. 7 körülre is kitolódott).

Holnap megyünk "nyaralni" (ez inkább telelésnek néz ki most :evil: ), csak 4 napra víz mellé, és most lesz először ilyen Laurának, h. nem itthon alszik. Timi, Reni, Logi és többi Tapasztalt Anyukák, Nálatok h. volt, h. csípték a babók az új környezetet (főleg alvás, nyügi stb.terén) :?: Próbálunk mindent vinni neki, ami itthon a megszokott volt, úgy fog kinézni az autónk, mint a szeleburdi család.. de mi a tapasztalatotok, h. mennyire zökkenti ki a gyerkőcöket a megszokott ritmusukból az új helyen alvás? Vagy egy ilyen kicsi babának, elég, ha mi ott vagyunk?
Alon
alon
 
 


Szia Alon!

Hú, tényleg jó régen nem írtál, még pocakban volt Laura, amikor utoljára jelentkeztél.
Gratulálok a lánykához, tegyél majd fel képet a kisasszonyról!! :wink:
Mi most jöttünk meg a nyaralásból és én is eléggé féltem, mi lesz Marcival, hogy fogja bírni, de semmi probléma nem volt, sőt..
Nagyon jól érezte magát, nem volt nyűgös, szinte még jobban viselkedett, mint itthon. Éjjel is jól aludt, szóval az volt az érzésem, mintha nem is vette volna észre a környezetváltozást, pedig biztos nem így van.
Viszont ha nem látott minket, akkor sírva fakadt. Ezt otthon nem szokta csinálni.

Jó nyaralást nektek és jobb időt mint a mai volt!!(én majd megfagytam!) És majd jelentkezz, ha megjöttetek!
szia,Zsóka

KépKép
logi
 
 


Tegnap lemaradtak a képek.

Így pancsolt Bori: Kép

Így napozott :lol: a parton Marci (iszonyú szél volt és hideg):
Kép

és elkészült nálunk is az első "Bori eteti Marcit" kép(ez már itthon).
A barackból nem sok fogyott,egyelőre valahogy nem jön be Marcinak a gyümi :shock:
Kép

Én most majd megfagyok.Pedig csütörtökön kirándulni megyünk, állítólag addigra megint 30 fok lesz. :?: :idea:

szisztok, Zsóka
logi
 
 


Hát szép jó napot Mindenkinek!

Ma jöttünk haza a nagyszülöktől. Nagyon jó volt, igaz az idő a hét egyik felén pocsék volt, de azért ha volt egy kis napsütés rohantam Zsombival kifelé.
Nagyon élveztük mind ketten :D Nálunk mostmár rendszeresen megy a barack, őszi is és sárga is, naponta 2x. Sőt kis kekszet is teszek bele neki, úgy még jobban imádja. Kaki, úgy tűnik kezd 1 hete helyre állni, 2 naponta tele a gatyó :mrgreen: de a szaga :wink: az iszonyúúúúú. Mondjuk biztos a tápszer is bejátszik.

Fúú az a kis csaj nem semmi a sárga szerkójában! Olyan helló srácok itt vagyok-os :D Olyan édesek a kislányok, annyira kedvet kaptam hozzá, hogy Zsombinak mielőbb legyen egy kistesó, és jó lenne ha kiscsaj lenne :P

Visszaolvastam, próbálok reagálni:
Zsóka: az etetőszéket a babanet piacon vettem 15.000-ért.

Panni, most a frász jött rám emiatt a faros baba szitu miatt. Zsombi is faros volt, és amikor megvizsgálták, azt mondták tökre rendben van. Ezt a csípő ficamot nekem látnom kéne valamiből????

Nóri, Zsombi már hónapok óta csak hason alszik, így szeret a legjobban. A D vitamin, meg vas szintjét azért nézték, mert:
- csak szopott és állítólag az anyatejben nincs vas,
- koraszülött volt és 2 hetente vittem vissza kezelőorvosához a Jánosba kontrollra (elég lelkiismeretes a dokinő)

Reni, Zsombi nálunk is húzza magát már vagy 2 hete, ő is balhézik ha nem hagyom, de én egyenlőre nem hagyom ,akkor inkább pozícót váltunk.

Megszületett a kis Samu :D Én is várom a storyt, hogy mi volt... Remélem jól van a babuci is meg anyuci is!

Alon, nálunk semmi gond nem volt a körny váltással 1-2 nap alatt aklimatizálódtunk :P Sőt, ahogy Zsóka írja, még talán Zsombi is kevésbé nyűgösebb mint itthon.

Holnap megyünk a házi drnénihez kontrollra, meg méreckedni, hát kiváncsi vagyok hány kiló a kis mazsola?

Most 1 hétig itthon leszünk, aztán megint folytatjuk valahol a nyaralást...

na most megyek mosni ...

pusz
judy

KépKép
judy1
 
 


Zsóka, Bori olyan mint egy kis kacsa, azzal az úszógumival, na azért ahogy elnézem Marcit, előbb-utóbb csak bemegy az a barack...

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Zsóka - nagyon édik a nyaralós képek. És látom, hogy igazi segítséged is van. A barackot hogy adod Marcinak? Pépet vagy a levét?

Judy - hát elvileg te csak annyit láthatsz a rossz csípőből, hogy nem ugyanúgy mozgatja a két lábát. Amelyik nem jó azt kíméli és kicsit lassabb és kevesebbet mozgatja, inkább lógatja. De ha megnézték UH-val és azt mondták, minden OK akkor nem kell izgulnod.

Rólunk annyit, hogy a hüvös beköszöntével rendeződni látszanak a dolgok, már nappal is alszik 3*1 órát, kivéve tegnap, mert akkor 2*1/2-et. De ma bepótolta, mert délután aludt 3 és1/2 órát egyben, ilyen még nem volt. Kakihelyzet is javult, könnyebben jön és van min. 3 egy nap. Lehet, hogy az volt a baj a kánilula végén, hogy nem volt elég a folyadék amit megittam, pedig min. 3 litert, de inkább többet ittam, igaz ülve is folyt rólam a víz. Szóval most nyugalmasabbak a nappalok, az éjszakai alvás is. De még mindíg 2-3x eszik éjjel/hajnalban, amit nem bánok csak nem legyen hozzá sírás, amit nem tudok elmulasztani. Holnap megint megyünk csípő kontrollra, hihetetlen, hogy már majdnem 4 hete rajta van a kengyel. Hipp-hopp és eltelik a 3 hónap is.

Mindenkinek szép estét!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziaztok, Jó reggelt!

Ma elég korán keltünk, igaz, már 8-kor aludt mindkét gyerek. Marci nálunk is felébred még vagy 2x,3x az éjjel, de én sem bánom, ez még mindig jobb, mint Borival, Ő 5-6x is felébredt majdnem egy éves koráig. :?

Panni, majd írjál,mi volt a csípőszűrésen. Már 4 hét eltelt? Tényleg nagyon gyorsan megy az idő. Tegnap már akartam írni, hogy jó nagyot nőtt Márk! 71 cm, nem semmi!!! Lassan én is leviszem Marcit a rendelőbe, kíváncsi vagyok hány kiló, mindenesetre cipelni nagyon nehéz,majd leszakadok, ha a karomban kell vinni az Úrfit.
De jó, hogy ilyen sokat alszik Márk napközben! Van egy kis szabadságod :wink: .
Barackpépet próbáltam adni Marcinak, mert a lé mindig eláztatta, mert persze a szájában nem maradt belőle semmi. Leturmixoltam egy őszibarit, hátha ez jobban fog tetszeni neki, de ez sem nyerő.
Te adtál már Márknak gyümit?


Judy, írjál majd a mérlegelés után. Kíváncsi vagyok mekkorát nőtt Zsombesz.
Kaki nálunk is iszonyú büdi, pedig még csak anyatejet kap a gyerkőc. Mi lesz, ha már húst is esznek :? !?
Etetőszéket használjátok már?

Timi, nagyon édi ez a kisegér! Hogy másolod be és honnan?

Lassan nekünk is be kell szerezni pár meleg holmit, mert mindent kinőtt Marci (meg Bori is). :roll:

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


BOCSI A HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT, de itt van Marci az ölemben. Imádja püfölni a klaviatúrát. :roll:
logi
 
 


Sziasztok!

Panni, nekünk nem volt UH kontroll. Azt hol csinálják? De most hogy így mondod, az egyik lábát leheet, hogy kicsit kevésbé mozgatja? De lehet,hogy csak lusta? Mindenesetre 1 hete voltunk a Dévény torna kontorllon, ott is mondta a csaj,hogy kicsit mintha kötöttebb lenne az egyik lába, de nem mondta, hogy komolyabb baj lenne. Holnap megyek vele a kórházba, majd utána járok ennek a dolognak :evil:

Tök jó, hogy Márk is egyre többet alszik :P Lehet, hogy ez a nagy meleg is megkavarta őt is.

Zsóka, ma kipróbáltuk az etetőszéket, bari evésnél, de mivel nem volt itthon keksz, csak barit adtam neki, az meg kifolyt a szájából, úgyhogy átraktam egy másik "székébe" - ez a kiskádjába illeszthető műanyag cucc - ott etettem meg. Egyébként a széket nagyon élvezte a kis maszat, csak a túl folyékony kaját még nem tudja ennyire "ülve" megenni. De majd minden nap próbálgatom és akkor gondolom előbb-utóbb megtanulja :P Ti használjátok már rendszeresen?

Zsombikám ma 5 hónapos, úgyhogy elviszem és veszek neki egy szép kis melegítő nacit :D

puszi
judy

KépKép
judy1
 
 


Tényleg! Ma 5 hónapos Zsombor!

ISTEN ÉLTESSE ZSOMBIT AZ 5. HÓFORDULÓJÁN!!!!!!!!!!!


Tegyél fel egy képet az 5 hónapos "nagy"fiúról!!! Őrület, most születtek, és már 5 hósak a babáink. Hogy megy az idő!!
Megvolt a mérlegelés? Melegítőt sikerült venned?
Az etetőszéket még nem nagyon használjuk, mivel nem eszik meg semmit Marci. Néha próbálkozom, akkor beteszem a székbe, de mint a fenti kép is mutatja, nem sok sikerrel. Olyan keserves pofát tud vágni, ha véletlenül lenyel egy csepp gyümit, hogy rossz nézni. :lol:

Panni, mi volt a dokinál? Javult Márk csípője? Most is ultrahangozták?

Edus, merre vagy?????

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk meg, nem mondott a dokinéni semmi különöset, csak állított egy kicsit a kengyelen (mert mivel bőrből van és Márk sokat rugdos kinyúlik), meg kaptunk még 1/2 óra szünetet délelőtt és két hét múlva kell mennünk.

Judy - Isten éltesse Zsombit az 5. hófordulóján!!!!!!!! Engem sem küldtek UH kontorollra, csak én gondoltam jó lenne megnézetni. Mi a Budai Gyerekkórházba mentünk, de csinálnak a Madarász utcában is, meg Edus írta, hogy ők Újpesten voltak. A Jánosba jártok kontrollra? Hátha ott is tudnak csinálni, mert nagyon nehéz időpontot kapni ezekre a helyekre.

Zsóka - most nem UH-ztak, azt hiszem majd csak félidőben fognak legközelebb, az még 2 hét.

Márk most újabb feladat elé állít, napközben egyszerűen alig hajlandó enni. Igazából tök jó kedve van, aztán 4 óra után már megpróbálkozom a szopival, de kb. 5 perc múlva már forgolódik, nézelődik, rácuppan lecuppan. Olyan mintha unná. Éjjei ilyen gond nincs, mert tök sötét van, igaz akkor 2 óránként kajál. Lehet, hogy meg kéne próbálnom kaja nélkül visszaaltatni? Csak olyan hulla vagyok és így gyorsabb, viszont lehet, hogy ezért nem eszik nepközben rendesen?

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok! gyorsan firkantok ide is, amíg hagynak a Pasik.
1. BOLDOG SZÜLINAPOT PICI ZSOMBOR! Na sikerült megvenni a melegítőt? Képeket kérünk!
2. Én banánnal, és Sinlaccal sűrítek/tem, illetve talán 5. hó már adható rizs, így azzal is tudtok sűríteni. Én úgy tudom, keksz nem adható a glutén miatt?!
3. Ha vkinek kell a dokibácsi neve, meg tudom adni, azt nem tudom, rendel-e privát, de a kórházban is nagyon tuti ellátásban részesültünk. Nagyon lelkiismeretes! Mondom, úgy h. nem talált semmit, 3x hívott vissza, és még vissza kell mennünk, az 1 éves sznap környékén!
4. Panni, lehet, hogy a fogak gyötrik, akkor szoktak hasonlóan reagálni. Érzékenyebb a kis ínyük, fáj neki, ha hozzáér vmi. Hiába éhesek, nagyob a fájdalom! Lehet, hogy ez van most nálatok is...
Aztán az is lehet, hogy most van az a korszak, amikor minden érdekli... Nálunk is volt olyan, h. tök lelkesen szopiztak, aztán megszólalt a párom, kére-e ezt, azt, és ez elég volt ahhoz, h. abbahagyja a szopit, hasonló zsombesznál, csak akkor elég volt, ha zsigu nyühörgött vmit. Szerintem teljesen jól csinálod..., ha továbbra is fennáll, akkor esetleg gondolkozz a változtatáson. Meg majd meglátod lesznek korszakok, amikor tök ideg vagy mert nem eszik semmit, aztán a köv. héten meg annyit eszik, nem tudod, hova fér beléjük...olyanok, mint mi, csak piciben! Néha neked is ilyen, v. olyan kedved van..., ezt kívánod, azt.., sósat, édeset...Szóval, szerintem, minden ok! ne aggódj, de ha vmi nem tetszik, írj, mert mások, is tudnak segíteni, hátha volt hasonló problémájuk ( na ezt most jó hülyén írtam le, hiszen, azért van ez az egész topik, hogy írjunk..., már látszik, hogy a szemem, agyam Zsomboron, aki szedi szét a konyhaszekrényt!
Na pusszancs mindenkinek, remélem, nem voltam, túl bonyesz, ha bmi segítség kell (név, cím, tel), írjátok meg, és küldöm...
mazsolák
 
 


Zsóka! Buszozás? Milyen volt? Nálunk imádják! Zsombeszt is fel kell ültetni, mert szeret kukucskálni, aztán, meg bealszik a sok inger miatt!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a kívánságokat, átadom a mazsolának :P

Voltunk mérickélésen, 6kg a "pici", úgyhogy nagyon meg volt elégedve a drnő, mert több mint 1 kg-ot hízott 1 hónap alatt :D

Igen, sikerült vennem melegítőt...megmég 5 pár zoknit, 3db bodyt és egy kis pólót :mrgreen: Doki után kivágtattam vele a Tesco-ba mert ott ruházati kiárusítás van és gondoltam veszek vmit olcsón, meg ott lehet kapni a Pampersnek azt a "Sleep&Play" pelenkáját, hát vettem azt is kipróbáljuk hogy bírja a pisit estére.

Szóval mákom volt, mert volt még 1 db komplett melegítő - síma - világoskék Zsombi méretébe, úgyhogy lecsaptam rá 1.400 Ft volt, meg a 3 body "cheroke" 1.400 ez is ez volt az uccsó. Mindenesetre rendesen le van rabolva minden...Itthon meg is mutattam neki, merthogy vásárlás közben húzta a lóbőrt, nagyon imádta az új cuccokat :D

Panni, holnap viszem a Jánosba vérvételre, úgyhogy ott megkérdezem ezt a csípő ügyet. Szerintem etetsd úgy a mütyűrt, ahogy ő kívánja, tényleg mi sem eszünk egyformán minden nap, most lehet, hogy ilyenje van. Mindenesetre jól birod ezt az éjszakázást...én tutti kipurcannék, ha még most is két óránként kéne etetnem.

Ja, Edus igazad van, mondta is dokinő, hogy NO keksz, igaz eddig még csak 3x kapott, gondolom ettől nem lesz baja :? Lehet, hogy majd jelentkezem a dokibácsi adataiért, meglátom holnap mit mondanak a kórházban.

Melegítős kép még nincs, én még ott tartok, hogy kimosok mindent mielőtt ráadom...de majd küldöm. Azért van mai szülinapos kép, első próbacsüccs az etetőszékben. Elérhetőség a fotóalbumban Judy1: Zsombor alatt.

na tépek alukálni

jó éjt
judy

KépKép
judy1
 
 


szia Judy!
Ha cím kell, írj, és küldöm!
Én is mindent kimosok! itthon a férjem, csak "Zsanettnak hív", tudjátok BB ház, mindent sterilizálok, mint egy h..e...., bnőm a domesztos, és szilvia..,még két gyerek mellett is!
Ja múltkor nem is írtam Zsókának, hogy nekünk néha olyan volt otthon a lakásunk - főleg esős időben, amikor nem tudtam az erkélyen szárítani a ruhákat, fürdő NO, mert pici- szóval, mint Surdáék (Forró szél), amikor ott keresték egymást a kiteregetett ruhák között!
Anyukám szokta is mondani, mi lenne, ha még textilpelusoznánk?! Mondjuk, ő is állandóan mosott, volt kitől örökölnöm ezt a tisztasági megszállottságomat! De ez csak miután megszültem, akkor tört rám! Előtte azért nem volt ilyen súlyos, ahogy szegény férjecském mondja...
A kekszen ne aggódj! Nehéz megállni, főleg, ha már kettő gyerkőc van, hiszen a Kicsi állandóan azt enné, amit a Nagy?! :oops:
Néha én is átlépem a szankciókat a békesség kedvéért, különben idegbeteg lehetnék. Na jó, ha szigorú diéta lenne, mint bnőméknél, akkor nem lennék ilyen laza..., de akkor a nagy se ehetné.
na már túlragoztam! Szép álmokat!
Ja igen, én is éjszakázok, mint Panni, és hidd el, te is hozzászoknál, ha úgy adódna! Becsüld meg, hogy ilyen Angyali fiad van! Engem nem kényeztetnek a pasijaim!
Na nyugoldalmas, szép éjszakát!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Zsóka!
Tündériek a képek!
Látszik Borin, hogy teteszett neki a pancsi!
Az etetős kép meg tündéri! Borinak is tetszett gondolom, hogy etetheti az öcsköst.
Kisegér: még anno valamelyik gif-es oldalról töltöttem le, s "Melléklet feltöltéseként" úgy csatolom, mintha képet tennék fel.

Most mennem kell, Apa hiányol :wink: (Féltékeny rátok!)

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Hopsz! Lemaradt valami!

Mircike!
Ti már bizti túl vagytok a 15 hós oltáson!
Volt lázasodás?
Mi szerdán kapjuk, s már előre stresszelem magam.

Köszi!
Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Szia Reni! Már többször szerettem volna neked írni, de mindig volt vmi... Szóval, szerintem hagyhatod ülni.., azt mondják az okosok, minden, ami maga csinál egyedül a baba, azt szabad. Igazság szerint nálunk Zsombor,aki mindent nagyon korán kezdett: ülni, mászni, állni.., és a legújabb, hogy tolja a tárgyat, és lép utána, illetve körbejárja a kádat, ágyat, kanapét.., Zsigánál nem voltak igazán bútoraink, amikbe megkapaszkodhatott volna, viszont amikor elindult, akkor nagyon masszívan, szépen, és sok lépést tett meg egyből. Zsombornál nemcsak a bútorok számítanak, hanem hogy húzza fel a testvér. Állandóan azt akarja csinálni, ott szeretne lenni, így csak azt vettük észre, hoppá már ezt csinálja?! Nem túl korai ez?! És hozzád hasonlóan mi sem engedtük, húztuk vissza, hogy nem szabad, de egy idő után feladtuk..., nem lehet..., így azzal vigasztaljuk magunkat, hogy mindezt önállóan teszi! (Főleg a korai állásnak nem örültünk a kis izületei miatt...)
Na nem tudom, ez mennyire számít segítségnek..
Timi! Ne stresszeld magad! nem lesz semmi! Neked olyan ügyes nagyfiad :D :D !! van, hogy észre sem veszítek a szurít! meg vigyél vmi ajit, vagy figyelem elterelő dolgot neki, nézd Bala..., aztán észre sem veszi a szuríit!
Na minden rendben lesz, ügyesek lesztek! De majd gondolok rátok!!!!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat hasonalvás ügyben és Mircike neked is Julcsi ügyben.
A hasonalvás némiképp javult, mert mostanában annyira fáradt lesz estére FArkas, hogy beteszem az ágyba és tíz perc múlva már alszik is úgy ahogy betettem. Így legalább csak a fél éjszakát tölti hason, de van amikor azt sem. Egyébként én is mindig nézem, hogy lélelgzik-e d emár javulok, mert egyre kevesebbszer. a doktornő is megnyugtatott, hogy nem parázzak, nyugodtam hagyjam hason aludni legalább szép fejformája lesz.

Sajnos nagyon ritkán jutok ide a géphez (mert nem a mi lakásunkban van) és olyankor is csak futva olvasok ezért szeretnémkérdezni, hogy Samu anyukája = Kerekpocak?. Ha igen, ha nem mindenestre gratulálok Samuhoz,és üdv itt a csapatban (bár ez tőlem elég hülyén hangzik :) ) Alon neked is gratulálok Laurához. :)

na, ennyit tudtam most írni, merrt itt az Anyósom és mennem kell....:(

Azért pár képet még csatolok. Kicsit bemozdultak, de ezek a kedvenc képeim jelenleg :).

Ja, Kriszta! Nóri tündéri :) :) :) Gyönyőrű nagy szemei vannak!!!!

Puszi, nóri Kép Kellemes esti időtöltés
nóri8
 
 


Itt amásik kép is csak ez lemaradt...

Ja, bocs, hogy tele hibával írtam de rohanok.

Puszi Kép
nóri8
 
 


Timi!

A 15 hósnál 5-8 nappal az oltás után jelentkezik a láz, ha jelentkezik. Nálunk szerencsére semmi nem volt. A felkarba adták (úúú már nem is emlékszem, hogy melyikbe... asszem a jobb karjába.)

Többieknek is minden jót, de rohanós napjaim vannak, néha beesem ide kicsit pletyizni, most ennyire futotta :)

M.
mircike
 
 


Nóri, nagggggyon édes Farkas! Annyira értelmes kis arca van :wink: ! És már olvas??? :lol:

Most én is ritkábban jövök, mert visszajött a jó idő és mindig megyünk valahova. Marci imádja a buszozást, tegnap villamossal is
mentünk, és nagyon tetszett a pasinak. Néz azokkal a hatalmas szemeivel, mindent és mindenkit jól megnéz magának.
Jaj, tegnap jól leégetett Bori :oops: . Felszállt a buszra egy jó húsban lévő nő, és Bori jó hangosan megjegyezte, hogy "Anya ugye nemsokára meszületik a néni babája?" Jajjjj, olyan hülyén éreztem magam... :oops: :roll:

Na megyek, mert reggelit kér Borka.

Sziasztok!

KépKép
logi
 
 


Marcinak megvettük az első őszi motoros dzsekijét :lol: .Anyira édi benne. Amikor feladtam rá, jót nevettünk Borival, Ő meg csak nézett begdöbbenve, gondolhatta magában, most mi van?ezek mi a fenét nevetnek rajtam???

Na ilyen pofival nézett ránk: Kép

KépKép
logi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: