Új privát üzeneted érkezett!

Fringilla,
majd jövőre, és akkor teljes létszámban, igaz?:D
h_szilvi
 
 


Amúgy nekem is sokan mondták, hogy "miért kellett nagyszombatra tenni". Ott magyaráztam, hogy neeeeeeeem, hanem most ápr. 7.-e nagyszombatra ESIK. Én is remélem, hogy sokan meggondolják magukat és legalább a demo részére eljönnek.

(A filmet kihagyom, fél 11-re megyünk caládilag.)
h_szilvi
 
 


Klári, Orsi, Kata, Gyezsu,
nagyon örülök, hogy találkoztunk! :D
h_szilvi
 
 

 
 

Szilvi!

Én is! :lol:
Klassz, hogy ennyien voltunk! :)

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!
1. Értettem! Nem kérek elnézést többet, hanem gátlástalanul írok!:)

2. Még most is dübörög bennem a mai nap, annyira magával ragadott. Gondolom, a Veletek való személyes találka is hozzájárult ehhez:) Meg az, hogy itt találkozhattam hasonló gondolkodású emberekkel, ami nem csak az otthonszülés... Nekünk például az otthonszüléssel indult el a "lavina", és a dolgok, és újabb gondolatok csak húzták egymást maguk után... És ez azóta is tart, nagyon élvezzük, csak picit félelmetes is, hogy a "barátaink" nem értenek, és szépen lassan "kicserélődnek" emiatt. Új barátságokra találunk lassacskán. Gyönyörű!

3. Nektek mi a véleményetek a Nórákról?

Dodó! Te is ott voltál, ugye? Veled nem sikerült találkozni! Pedig jó lett volna:)

klári

klári
pumama
 
 


Sziasztok,
nem láttam a Nórákat, mert eleve későn érkeztünk, de még így is bementem, viszont Timó azonnal elkezdett szűkölni, úgyhogy inkább kint éltem szociális életet a rég nem látott ismerősökkel. :lol: :P

Kati, :oops:
közben az éjjel eszembe jutott, hogy ott volt Hordozó-Ági is, láttam, oda kellett volna vinni téged hozzá. Bocs. :oops: Utólag nagyon okos tudok lenni. Eh! :(
h_szilvi
 
 


Klári!

Nekem is nagyon nagy élmény volt, még éjjel is jöttek elő a képek... :)
A film is nagyon jó volt, megrázó, hogy majdnem az összes filmbeli kismamának csalódnia kellett a kórházban. :sad:
De talán most már tudják, hogy van más lehetőség is. Azt hiszem, hogy Nóra helyében én sem mertem volna bevállalni a várakozást-első babánál. Pont erről beszélgettünk párommal.

És nálunk is csak jönnek a változások, amelyek a szüléssel kezdődtek. :) És tök jó, hgy új barátokat ismerhetünk meg, mert a régiek ufonak néznek.
:roll:

Szilvi!
Bocs a belekotyogásért, de Kata találkozott Ágival. :)

A hírtv-n találtunk egy összefoglalót a tegnapi napról, remélem, fel tudom ide tenni.

Orsi
osoa75
 
 


osoa75 írta:Szilvi!
Bocs a belekotyogásért, de Kata találkozott Ágival. :)



Jaj, de jó! :D
h_szilvi
 
 


osoa75 írta:
A hírtv-n találtunk egy összefoglalót a tegnapi napról, remélem, fel tudom ide tenni.

Orsi


Vagy egy linket?
Bár tartok tőle, azok után, amit az indexen olvastam, és ami történt a vetítés után. (Megblogoltam.)
h_szilvi
 
 


Igen, találkoztunk Katával, meg Orsival is. :) Sajnálom, hogy Veled, Szilvi, nem. :( Mi is nagyon élveztük a találkozót.

hordozo
 
 


Sziasztok,

Jó volt találkozni lányok :lol:

nálunk az otthonszülés "folyamodványa" a kendőzés és a mosható pelenka használat :lol:


Orsi,

nem tudnád betenni a linket? mert olyan béna vagyok, hogy nem találtam a cikket a hir tv oldalán. köszi

(Velvetet nem szeretem olvasni, annyi korlátolt, szűk látókörű nő írkál oda, hogy inkább idegesít, mint szórakoztat.)

off téma:
Kisfiam elkezdte felfedezni a természetet, és nagyon kóstolgatna minden növényt, fűt, fát, virágot. alapból nem szeretnék "jajj, kisfiam ezt ne tedd, azt ne tedd, fújj nem szabad, köpöd ki" anyuka lenni, de nem vagyok biztos benne, hogy nem ártok azzal, ha hagyom, hogy mindent megkóstoljon. szerintetek, mit engedhetünk egy hét hónapos pici babának, és mit nem?
sz_kata
 
 


Sziasztok!

nem link lenne, hanem a hiradóból egy rész, amit letöltöttünk. Este megpróbálom feltenni, de sajnos a megszokott kommentárokkal zárul :cry: :cry: :cry:

Olvasgattam a Nórák-fórumot, elkeserítőek a hozzászólások, általában támadóak... :(

Orsi
osoa75
 
 


hordozo írta:Sajnálom, hogy Veled, Szilvi, nem. :(


A film után közvetlenül láttalak a nagyteremben, akkor nem tudtam odamenni, utána meg a zöldben már nem láttalak.

De nem gond, mert így kénytelenek lesztek eljönni április 28.-án Óbudára, az iskolánk Szt. György napi vásárára. (A mostani mozitól két percre, a Fő téren). Lesz népzene, a legenda előadása óriásbábokkal, naaaaagy gonosz sárkánnyal, közös táncolás, ügyességi játékok, kirakodóvásár, csemegék...

Az óvodáskorú gyerekek szoktak félni a sárkánytól, kisebbek/nagyobbak nem. Ha már propaganda, akkor a waldorf-topikba mindjárt felteszem, hogy mit blogoltam erről tavaly...
(És ajánlom figyelmetekbe ezt a napot, ha nem is az idén, de majd elkövetkező években! :P)
h_szilvi
 
 


osoa75
 
 


Sziasztok!

Mi is jól éreztük magunkat, és örülök, hogy találkoztunk! Szegény Misu arca meg leégett, kis maszkja van, ahogy a sapka rajta volt :oops: Gyorsan elővettem a naptejeket...

Őszintén szólva nekem ijesztő volt, hogy akik ottvoltak, azok saját kötésű babaruhák + hordókendő + mosható pelenka + szabadon szoptatok + Waldorf... Nem tudom igazán megmagyarázni, miért volt ijesztő. Szerencsére nekünk azért a baráti társaságunk megmaradt, és az új mániákkal csak bővült :)

Párom anyukájánál volt, amíg mi piknikeltünk, mondta, mi hol vagyunk, mama megjegyezte, csak nehogy kitaláljam, hogy otthon akarok szülni - párom megnyugtatta, hogy azt már nem... Azt hiszem, igénybe fogom venni a szüleimet, hogy "gyerektelenítsenek" néhány estére, mert elég sok megbeszélnivalónk van gyereknevelésről, oviról, otthoszülésről...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu,
sajnálom, hogy ijesztő volt. Talán azért, mert úgy érzed, ezek együtt KELL, hogy járjanak? Pedig nem is. Talán van egyfajta irány, de azon belül rettentő széles a skála. Az emberek kezdeti motivációja is, hogy miért szülnek otthon, nagyon különböző.

Az egyik otthonszülős bába (aki nem volt ott, mert "rivális") hidegrázást kap a waldorftól. No persze én tudom, hogy miért, de akkor is.
Én pedig az első kettőt nem, ABigélt meg ritkán hordoztam kendőben, mert a kötős nekem nem jött be akkor. Mosható pelust meg, és erre nem vagyok büszke, de ez van, a négy gyerekkel egyszer sem használtam.

A waldorfosoknál meg, a mi osztályainkban legalábbis, a 30-ból tán 5-6 született otthon. Vegetáriánus szintén kb. ennyi van egy-egy osztályban. Úgyhogy látod, nagyon vegyes ez...

Mondjuk nem próbállak sem meggyőzni, sem védekezni, mert nem szükséges, csak elmondtam.
h_szilvi
 
 


Úgy akartam írni, hogy kicsit ijesztő volt. Még nem tudom, miért, de ha megfejtem, majd megosztom veletek :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok,

örülök, hogy jól sikerült a szombatotok.
Gyezsu,
egyetértek Szilvivel.
Nem arról lehet szó, hogy a felsorolt dolgok egyszerűen MÁS -ok? Ráadásul ott volt egy nagy társaság, akik bármilyen különbözőek is, valami nagyon fontos közös bennük, és ez kisugárzik.
Az általad felsorolt dolgok szerintem hasonló arányban fordulnak elő a nem otthonszülőknél is, tehát nem azzal korrelálnak, hogy ki hol szült.
A szabadon szoptatást emelném ki. Mi nem otthon szültünk. De én teljesen igény szerint adok a kislányomnak, aki eddig csak anyatejen élt, most kezdünk almát nyelegetni. A cumit kiköpi és üvegből se fogad el folyadékot. Nem is igen kínáltam, csak néha utazáskor jól jött volna, de hát a tej a szomját is oltja, minek erőltessem. Mielőtt hazajöttünk a kórházból a beszélgetésünk során az orvosom azt mondta, hgy már mindent tudok, ami a kis csöppkém neveléséhez kell, bízzam magam most is a természetre". Teljesen igaza van. Ha egyszer-kétszer másképp akartam valamit csinálni, mint ahogy belülről jött először, rosszul sült el. Sose fejtem pl., van tejem elég.
Jónéhányan szültünk a tágabb baráti társaságból mostanában, csak egy olyat tudok, aki háromóránként igyekezett szoptatni már az elejétől. De ha jól tudom, ő nem is volt kezdettől fogva együtt a babájával.
(Más kérdés, ha valakinek valamilyen okból kifolyólag nincs teje, ezért nem lehet kárhoztatni természetesen. De ez nem ide tartozik.)
Én kategorikiusan amellett vagyok, hogy egy csecsemőt nem kell szabályok közé kényszeríteni. És saját magunkat sem. És nem azért mert valaki ezt mondta, hanem mert így jó. Nekünk mindenképpen.

További szép napot!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hm, most tűnődöm, lehet hogy meg kellett volna kérdeznem, mielőtt belekezdek kisregény hosszúságú eszmefuttatásomba, hogy
Gyezsu,
mit értesz pontosan "szabadon szoptatás" alatt?

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Szerintem azt értette, hogy bárhol, teljes nyíltsággal. Filmvetítés alatt, után, földön ülve, kint a parkban, nem-elvonulva, nem takargatva, akár álldogálás és beszélgetés közben is. :P
Sokan azt hiszik (nem biztos, hogy Gezsu is!), hogy "demonstratívan" szoptatnak így. Én mondjuk nem állnék fel az ikeában az asztalnák fedetlen keblekkel büfiztetni (valaki írta, hogy tapasztalta egyszer), de nem zavar, ha az árgus szemekkel bámuló meglátja a mellem egy csücskét egy pillanatra... De ez sem otthonszülő sajátosság, szerintem.
h_szilvi
 
 


Félreértés ne essék, én is igény szerint és bárhol szoptatok, textilpelenkázom, igyekszem környezettudatosan élni, egészségesen enni, hordókendőzünk, Waldorf ovi játszócsoportba járunk... :) Egyébként szoptatás ügyben egyetértek :D

GyeZsu
gyezsu
 
 


Igen, igen, aztán gondoltam, hogy erről lehet szó.
De ebben sincs semmi különös. Vannak helyzetek - pont az igény szerinti szopizás miatt - amikor nincs hova elvonulni. És nem is kell szerintem sem, anélkül, hogy tüntetnénk ezzel, félre lehet fordulni és annyi.
Az ikeás sztori szerintem közel áll a "demonstratív" etetéshez, azt gondolom, hogy ugyanúgy, ahogy a környezetnek nem kellene azon csodálkozni, ha valaki enni ad a kicsijének, úgy a mamáknak is illik ezt finoman megoldani.
Érdekes ez, mert megint arról van szó, hogy ez a kultúrkör kitalált egy konvenciót, miszerint a női mell látványa nyilvánosan tképpen tabu. Ha ennek a természetes módjáról van szó és nem szexuális töltettel, megbámulják az embert, de egyébként minden további nélkül kipakolják magukat az ügyeletes szilikon-királynők. Magyarán, arra kerekedik el az emberek szeme, ami természetes. Az a borzasztó, hogy ez az élet számos területén így van már. A szülést már végigtárgyaltátok ezen a topicon, de gondoljatok bele: a gyerekekkel mennyi minden természetellenes dolgot csináltatnak az iskolákban, óvodákban (tisztelet a kivételeknek :) ). És a szülők jó része még pártolja is ezt, abban a tévhitben, hogy így jut előbbre. Tudok olyan amerikai orvos házaspárról, aki nem ölelgette és puszilgatta a kicsijét és még a magyar bébiszitternek is megtiltotta. Téboly.

Bocs, lekopok mostmár.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Most jöttem rá, hogy a szombati rádiós bejelentkezésem két hétig még elérhető a Civil Rádió archívumából: http://www.civilradio.hu/archivum.php páros szombat, 13:00 - 13:30 Múzeumok civilben, kb. a 10. perctől a 17.-ig. Sajnos a szél, hát az fújt. Remélem, ezzel a tudósítással elégedettek lesztek :)

Memme, ne menj el :) Milyen igaz ez a gondolat, hogy azon döbbenünk meg, ami természetes!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Vagyok most, csak dobtam egy mosás-főzés-takarítást közben.

Szerintem a szél csak azért fújt, hogy még jobban látszódjanak a pelenkák. :)

Egyébként nem értettelek én olyan nagyon félre Gyezsu, hiszen abból, hogy itt vagy és ilyen rendezvényekre elmégy, sejthető, hogy merre orientálódsz. Csak az "ijesztő" szó volt kicsit ijesztő.
Mekkora Misu?

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek, csatlakoznék hozzátok!
Teljes szívemmel pártolom az otthonszülést és születést. Jómagam egy 13 esztendős nagy kamasz édesanyja vagyok, és 3 éve szeretnénk neki kistestvért, most töltöm a 35. évemet.
Ákos fiam születését a Születéstörténetek topikban megtalálhatjátok, csak erős idegzetűeknek ajánlom.... :cry:

A múlthéten ugyan kicsit megbillent az a hitem, hogy én mindenképpen otthonszülök, mert egy véletlen beszélgetésből kiderült, hogy AIDS tesztet kérnek Ágiék. A hiba bennem van, számomra ez nagyon váratlan és egyben korlátozó és kötelező jellegű volt, megijedtem tőle kicsit. Emésztgetem a gondolatot.

Ettől eltekintve azt gondolom, hogy jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy egy kórházban szülessen meg a következő gyermekem.
Nem vagyok vad "zöld", és pl. vegetariánus sem. Csupán természet és természetesség párti. A fiamat már 13 éve is igénye szerint szoptattam, és textil pelenkában nőtt föl. Így tervezem jelenleg is!
Vendég
 


Monácska,
ne ijedj meg az aids-teszttől. Ha a másik oldalról közelíted meg, teljesen belátható. Egy sebész "nyakig" be van öltözve, mégis "másképp" nyúl egy aids-eshez, ugyanígy egy fogorvos. Amikor te lemégy fogorvoshoz, teljesen természetes, hogy kesztúyt húz. És nem azért, mert piszkos lenne a keze...

Áginak is kutya kötelessége, hogy védje magát, és a többi vele szülő nőt. Nem nagyon húz kesztyűt szüléskor, de ha húzna, sem biztos, hogy védett lenne. Be szokott mutatni egy filmet, amikor a kismama ül (széken/ágyon), Ági előtte ül a földön, tolófájáskor megreped a burok és magzatvíz telibetalálja Ágit, részben az arcát. Ilyen esetben neki tudnia KELL, hogy nem kaphatja el a hiv vírust.

És te is úgy tudsz vele nyugodtan szülni, ha TUDOD, hogy Ági nem kaphatta el pár hettel azelőtt, hogy a te szülésdhez jött, mert az előtted szülő anyák is negatív tesztet prezentáltak...


Persze értem én, hogy ezek érzelmi dolgok. A párom külföldi, és az állandó tartózkodási engedélyhez neki is ezer egészségügyi szűrés-eredményt be kellett mutatni, a szifilisztől elkezdve az aids-en át a tífuszig. Elég megalázó volt, különösen, hogy akkor már lassan 10 éve élt itt évente megújított tart. engedéllyel és két gyerekünk is volt... Szóval értelek téged is... :)



Remélem, hogy hamarosan összejön a kistesó!
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi!
Örülök, hogy megértesz...... Én ugyanis saját magamon is meglepődtem, amilyen reakciót kiváltott belőlem ez az egész. Felkészültem a legnagyobb harcra is, akár itthon, akár az orvosokkal, akár az anyakönyvi hivatalban, de erre nem számítottam, hogy előbb magammal kell megharcolnom. Hiszen hosszú ideje készülök rá, hogy ezt a szülést élményként szeretném megélni, nem tortúraként. Olvastam, informálódtam, minden cikket, könyvet, honlapot, írást elolvastam. Hiszem és vallom, hogy ma a kórházakban nem lehet ember és nő módjára szülni, kevés kivételtől eltekintve.... Párom lelkesen támogat, de ezen meglepődött egy kicsit ő is. Bár az ő reakciója nagyon aranyos volt, azt mondta, és akkor most mi van? Vérvétel és kész....

Biztosan megoldódik a kérdés. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Sajnos nem tudtunk elmenni a pelus-akcióra (születésnapi összejövetel miatt), de azóta is gyűjtöm a híreket, örülök, hgoy ilyen sokan voltatok, jövőre majd délutánra szervezzük Dominó buliját :wink:

Szilvi :) Ott a helyünk a Fő-téren! A "rivális" Waldorftól kideglelést kapó bába nagyon megfogott, érdekelne bővebben, ha itt nem lehet, akkor bárhol máshol. A blogodban írod a scientológiai kérdést, erről eszembe jutott, hogy nagyon rosszat tehetnek az ügynek, mert elrejtik magukat olyan név mögött, ami sejtethet valamilyen összefüggést a szelíd születéssel... Erről is jó lenne írni. annyi a tévhit, félreértés...

indianyo
 
 


Szia Monácska!

Szilvi tökéletesen szépen leírta ezt az AIDS-ügyet, semmi hátsó szándék nincs Ágiékban. Sőt, ő aztán egyetlen vizsgálatot nem kér számon a várandóság altt, ajánl néhányat a figyelmedbe, de ennyi.
Magunkban tényleg meg kell találni a legbelső indítékot, ami lehiggaszt, és bizonyossá tesz, hogy ez az utam... A tanfolyam sokaknak segített ebben, de ez is csak egy "eszköz" ehhez. Jó, hogy így megharcolod most magadban ezeket, csak tisztább lesz...

Gyezsu!

Nagyon izgalmas, amit és ahogy láttál. Mi itthon nagyon sokszor beszélgetünk ezekről. Mondjuk én majd' minden kategória alá besorolható vagyok, de nem az otthonszülés miatt... Az egy nagyon fontos állomása volt az életünknek, és bizony szemléletet is formált rendesen itthon, de ugyanúgy meghatározó számomra, a 3 hónapos afrikai kintlétem is, ahol megtapasztaltam, hogy minden úgy jó, ahogy született, semmi fondorlatosság nem szükségeltetik az élethez. Talán nekem ez a legmélyebbre menő élmény, ami kihat az életemre, mert ha csak egy picit is eszembe jutnak azok a fekete emberek, hát elszorul a szívem odabenn, hogy ott a helyem. Gondolom, javarészt ők is otthon (a bokorban) szülnek:)
Ezek a kategóriák (otthonszülés, textilpelus, igény szerinti szopi stb.) a mai világban MÁSSÁGnak, stikknek vannak titulálva sajnos.
Nekem amúgy épphogy pozitív élmény volt, hogy végre egy közeg, ahol tuti nem törnek pálcát felettem, mert leülök, és szoptatok, vagy mert "idétlen bundabugyiba" (= gyapjúpelus) öltöztetem a gyerekemet, hanem legalábbis elfogadják, vagy természetes, hogy ilyen "emberfaj" is létezik...
Azon gondolkodtam, jó lenne, ha ez nem csak évente lenne, hanem mondjuk 2X egy évben... Sikerült újabb kapcsolatokat létesítenek, és ez nagy öröm!!

klári
pumama
 
 


Kata!

Nekem is most 7 hónapos Bori:) (én mondtam neked azt a keleti pu.-nál levő anyagboltot) Hogy őszinte legyek, kevés dolgot veszek ki a szájából... Azért direktbe nem dugdosom elé a papírt és porcicát, kevés dolog árthat nekik szerinte. (Ilyen pl. a fikusz levele, amit megkóstolt egyszer egy barátunk gyereke, rohantak vele a kórházba, de erre is csak rálegyintettek, olyan kismennyiségben fogyasztotta:))
Már csak azért nem húzkodok ki semmit a szájából, mert az erőimet őrölné fel a folyamatos tiltás és figyelem...

Kitartás, elmúlik!:)
klári
pumama
 
 


Ágiék véleménye a szcientológiával most a következő: nem szabad reagálni rá. A hírtv-nek nagyon sokan nem adnak hitelt, viszont ha Ágiék elkezdik cáfolni a kapcsolatot, akkor ismét egyszerre hangzik el az otthonszülés meg a szcientológia. Én már nem szedem ki a blogomból, de nem írok róla.

Ha pedig konkrétan rákérdeznek, azt mondják majd, hogy ahogy egy kórházban sem kérdezik a beteget a vallási meggyőződéséről, egy mozgalom sem válogathatja meg, hogy kiknek tetszik. Az, hogy a szci-k támogatják az otthonszülést, semmit nem jelent. :D
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Feltámadok poraimból.....
Én úgy, de úgy készültem, végül a párom is sikerült meggyőzni, hogy 3 gyerekkel is belevághatunk, erre.... :evil: :evil: Szombat reggel olyan migrénnel ébredtem, hogy be kellett látnom, így életveszélyes autóba szállnom. :cry: :cry: :cry: (Jogsim csak nekem van.) A guta majd megütött, meg a lelkiismeretem is....
Áhhhh, miért nem jön össze nekem semmi????? Röhej. :cry: :cry:

Lélekben nagyon ott voltunk, de tudom, ez kevés.

Bevettem én még korán bogyót, de nemigen hatott. (Évente párszor elkap ez a fajta migrén, ilyenkor élő halottként szenvedek.)

Pedig még az se zavart volna, hogy hiperaktív fiam nagyon "elemében" volt. Előtte való este hoztuk haza a nagyszülőktől, számítottam is rá, hogy teljesen megbolondulva kapjuk vissza, úgy is lett. :cry: Párom is emiatt nem akart eredetileg menni, illetve csak a gyerekekk nélkül, nekem az úgy viszont nem lett volna jó.

Na mindegy, ez van, így jött össze. :evil: :cry: De bizisten jövőre már előre fogom tudni, hogy ápr. 7 minek a napja, s körülötte csendet-rendet teremtek!!!

Azóta olvasok-hallgatok mindent, amit csak össze tudok szedni.
Így jöttem rá, hogy kié is a kisember blog. :lol: Meg arra is, hogy gyezsu neve nekem ismerős volt már valahonnan. :wink:

Gyezsu
Én értem, mi lehetett számodra ijesztő. Eleinte nekem is voltak hasonló érzéseim. Aztán rájöttem, teljesen normális jelenség, hogy az otthonszülők fajtájában nagyobb aránnyal fordul elő másfajta másság is. Ma már ezzel semmi baom, minden téren el tudok fogadni mindenkit, hiszen csakis az otthonszülés ténye közös és összetartó erejű (mármint az otthonszülőkre értve), minden egyéb magánügy, mégse néz le senki senkit semmiért, s ez nagyon jó!!! A választás szabadsága itt is adott!
Konkrétumokban: pl. nekünk a hordozókendő az istennek se vált be, pedig mi szerettük volna, de a gyerkőknek nem tetszett. :roll: Próbálkoztunk vele egy darabig, de a vége az lett, hogy eladtuk. A Waldorfot elég jól ismerjük, nagyon szerették volna, ha a párom oda megy tanítani, meg a fiút oda iratjuk be, de nem. Részint, mert nem értünk vele egyet (hosszú lenne kifejteni, miért, inkább nem megyek bele), a hiperaktív fiunknak amúgy se lett volna megfelelő, s nem utolsó sorban piszok sokba kerül. :cry: Mégha tetszene is, akkor is le kellett volna emiatt mondani róla. Mosható pelus: biztos jó dolog, s minden tiszteletem annak, aki kínlódik vele. Nekem viszont apum ingyen hozza.... :wink: Szoptatás: "gátlástalanul" bármikor, bárhol, mégis azt vallom, ezt lehet úgy is tenni, hogy a kutya se veszi észre. Én meg tudtam oldani, de az se zavart volna különösebben, ha feltűnik valakinek.
Ja, egy ragadozó is van bennem! :lol: (húsevés) Jópofa dolog a vegetarianizmus, van is barátok közt ilyen, nekem valahogy mégse ment soha...
Szóval csatlakozom az előttem nyugtatókhoz, a helyzet nagyon vegyes, mindenki szája íze szerint!

Kata,
hát... most biztos nem fogtok megérteni, de én ilyen kicsi babónál (7 hós) még nagyon megnéztem, mi kerül a szájába. (Későbbiekben is.) Általában elkerültem az olyan helyzeteket, ahol sok minden lement volna a torkán, s nem is feltétlen azért, mert káros, sokkal inkább a fulladásveszély miatt (ez az én parám :roll: ). Igaz, ez azzal járt, hogy szinte minden pillanatban figyeltem, mi van a szájukban. Vagy nem.... Volt, hogy egy összetört porcelán angyalka egyik szárnyacskáját találtam meg a pelusban. :oops:

Mona Szia! Itt is, ott is??? :lol: :lol:
Már akartam erre reagálni a többi fórumon, de itt is megteszi. Egyetértek Szilvivel, ezt az egészet szerintem is úgy kell felfogni, hogy egyáltalán nem diszkrimináció (biztos vagyok abban, hogy Ágiék nem utasítanák vissza egy HIV+ otthonszülését), hanem pont a te (és a baba) biztonságodat szolgálja. Bizalom kérdés.... Te is megbízhatsz abban, hogy nem szeded korunk eme mocsok betegségét össze, noha nincs gumikesztyű és társai. Ugyanakkor azzal az egy vacak vérvétellel megadod ezt a bizalmat a többi otthonszülőnek és persze Ágiéknak is. Szerintem ez ennyire egyszerű, s semmi mást nem szabad belelátni. Remélem a hirtelen ellenérzésed megváltozik majd ezzel kapcsolatban!

A "rivális" bába kérdése engem is érdekel ám! :wink: :)

Ami meg a szcientológia idekeverését illeti: :evil: :evil: :evil: Megpukkadok!!!! HÁ-t eddig se bírtam, de ezek után...? Szerintetek ez direkt, célzatos húzás volt a részéről? Már ezt is el tudnám képzelni. Mindenestre Ágiéknak sajnos nagyon nem tett jót a kijelentéseivel. :cry: :cry: Szegényekre így is annyiszor ráhúzták már a vizes lepedőt, most meg még ezzel is össze fogják mosni a nevüket. :cry: :cry: Nagyon sajnálom. :cry: :cry:

Na tűzök, már nagyon unhattok. :wink: :lol:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Szeva Dodó!
Mindenhol feltalálom magam..... :):):):):)
Jó, hogy látlak, már hiányoltalak amott egy kicsit!
Migrénem nekem is volt, el is múlt!

A többi meg majd alakul!

Annyira szépek ezek a gyerkőcök! Fricikéd hihetetlen jó pasi lesz nem is olyan sokára!
Vendég
 


Dodó,
nem HÁ mosta össze a szci-vel. Ha jól tudom, úgy volt, hogy a Hírtv csinált egy riportot. "Egy profi tényfeltáró riport álruhájában rágalmaz, de úgy, h nem nagyon lehet megtámadni az állításait, mert azokat rábízza a nézőre, a sugallt logiai lánc szerint: Mo-n nem világítják át a vezetőket, h nem szcientológusok-e, a szcientológusok tüntetenek a kórházak ellen, most jól bezárták a kórházakat, a szcientológusok támogatják az otthonszülést, horváth ágnes szintén, ergo: horváth ágnes (és a kormány) szcientológus, reszkessen mindenki." Ez nem én írtam, de nekem (is) írták.

Dodó ismét,
nem titok, hogy nem minden képzett bába van Ágiék "csapatában".

Jaj, a nagyi az én, amúgy nem hiperaktív gyerekeimet is teljesen "felborítja"! Nem győzzük utána rendbe hozni őket. Persze attól még nagy segítség, hogy ot tlehetnek néha, úgyhogy ezzel együtt mehetnek...
h_szilvi
 
 


Mona,
köszi! :D Remélem én is, hogy jó hapsi lesz, de ezekkel a kusza fogakkal...? :wink:

Szilvi,
igen, láttam én is a riportot (te linkelted be, ugye?), bocsi, rosszul fogalmaztam. Nem tudom, HÁ szci-e, de nem is ez a lényeg. Az ő szájából egy ilyen kijelentés mindenképp fura. Szüljön otthon, ha úgy akar, de neki ezt nyilvánosságra hozni nem veszélytelen. Ami meg a tévé összemosását illeti, hát sajna :evil: :evil:

Én Ágiék csapatán kívül egy képzett bábáról tudok, de arról eddig nem tudtam, hogy ő ne lenne Waldorfos. :wink: :lol:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodókám!
Kusza-kusza, de a szemei ahogy ragyognak! Egyébként is nagyon fiú/férfi párti vagyok.... :oops: :oops: :oops: :oops:
De a lányok is nagyon szépek ám, félre ne értsd!
Vendég
 


Sziasztok!

Dodó!
Kár, hogy közbejött a migrén! :evil:

Klári!
Hogy kerültél Afrikába? :)

Amúgy most nemrég éreztem át, hogy milyen "kiközösítettnek" lenni. "Baráti" körünk elfelejtett minket éspedig nyilván abból kifolyólag, hogy nem kórházban szültem. Néha felül tudok ezen emelkedni, de most nem ment. Férjem nagyon szomorú volt, próbáltam vigasztalni, de azért nehéz több évtizedes barátságokat így letudni. Inkább a jövőre koncentráljunk, mondtam neki én bízva abban, hogy találunk újabb barátokat a régiek helyett.

Orsi
osoa75
 
 


Sziasztok!

Érdemben most nem tudok hozzászólni a beszélgetéshez, annak azonban örülök, hogy a találkozó jól sikerült. :)

Csak azt akartam írni, hogy lehet, hogy holnap 8-kor az MTV1-en lesz valami az otthonszüléssel kapcsolatban is, ugyanis csütörtökön orvul meglátogatott minket a tévé a tanfolyamon, és felvettek egy-két dolgot (pl. engem, amint átmegyek az úton; remélem, nem adják le, mert jól lebukom az ismerősök előtt :roll: ). Ha nem most lesz, akkor talán a jövő héten.

Ja, és drukkoljatok, hogy kihúzzam még két hétig legalább (nem túl jó a helyzet), különben kórházba kell vonulnom...

F.
fringilla
 
 


Fringilla!

Drukkolunk! Mi a baj?

Tanfolyam :D , de jó volt! :D
Kíváncsi vagyok, hogy leadják-e. (Este vagy reggel?) Lehet, hogy a pelenkás akciónak ilyen kihatása is volt?
Tegnap a Népszabadságban egy elég objektív cikk volt ápr. 7-ről. Magam is meglepődtem, semmi negatívum, csak a tények...

Orsi
osoa75
 
 


Orsi,
ki akar bújni a baba, pedig még csak 35 hetes... :? Kaptam Szilvitől rá jó kis szert, ami tegnapig tök jól hatott, de a tegnap nagyon durva volt, jóslóhegyek voltak.

Este lesz a műsor, a Szempont című, de lehet, hogy nem ezen a héten adják le. Klassz, hogy van objektív cikk is. :)

F.
fringilla
 
 


Jaj, továbbra is drukkolok ám! Még két hét... Bírjátok ki... (Tudom, ha rajtad múlna...)
h_szilvi
 
 


Fringilla!

Megnéztem a műsort a honlapon, a mai Szempontban volt, viszont a tanfolyam kimaradt...:sad:

Tényleg igaz lenne, hogy a Szent Imrében bármilyen testhelyzetben lehet szülni? Mert ezt mondták. Kétlem.
Állítólag 17 éve nem sokat változott az otthonszülés Magyarországon, mármint szabályozásilag-sajnos...

És nagyon drukkolok, ne izgulj!

Orsi
osoa75
 
 


Kép
Csak a vidámság miatt...[/img]

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hoppá.
Írtam néhány sort,a végére betettem azt a képet, de a többi eltűnt.
Kezdem újra.

Fringilla!

Remélem egyben vagy még és jól. :) Hátha csak beijesztett. Bár ki tudja mi történt tegnap délután óta. Szorítok nektek.

Osoa,

olvass el egy-két ottani szüléstörténetet. És hát nem véletlen, hogy a Bálintok olyan népszerűek.
Bár énbennem az a kép alakult ki, hogy valóban kevés az olyan kórház kis hazánkban, ahol méltósággal, háborítatlahul lehet születni és szülni, úgy vajúdni, ahogy jólesik, de lehet. Én is kérhettem volna széket, labdáztam egy ideig, járkáltam, álldigáltam, amíg bírtam, de amikor elkezdődött a neheze, nem tudtam volna pl. négykézlábra ereszkedni vagy ülni. Pedig állítható az ágy. A 261. napon 4,10-zel és 57 centisen bújt ki a csöppkém, egyszerűen nagy volt.

Sajnos az eü reform tumultust teremt a jó szülészeteken. Ez az otthonszülés malmára hajtaná elviekben a vizet. Csak hát miért is lenne ez ilyen egyszerű.

Jó volt, hogy beszélteka témáról, főműsoridőben, kincstári adón. De mért nem jelentkezett be közvetlenül a minisztérium képviselője? Mikor szentelnek egy egész műsort a témának? Esetleg több alkalommal?

Ilyen kérdéseim vannak.

További szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Hahó!

Én nem bánom, hogy nem volt benne a tanfolyam, mert így nem buktunk le. :wink: Mondjuk arról ejthettek volna pár szót, hogy azért nem ám csak úgy szül otthon az ember, hogy eldönti, hanem feltételei is vannak... Emiatt szerintem nem is nagyon fog nőni az otthonszülések száma, max. egy picit. Meg kicsit furi volt a koraszülött baba-otthonszületett baba párhuzam (szerintem egy kórházban időre született baba jobb lett volna összehasonlításképpen), még jó, hogy a végén azért elmondta a csajszi, hogy a koraszülött nem is születhetett volna otthon... Arról meg érdekes módon sosem esik szó, hogy a kórházban is halnak meg babák a szülés után...

Szt. Imre: oké, hogy lehet úgy szülni, ahogy akarsz (barátnőm pl. négykézláb az elsőt, a másodikat már otthon :wink: ), de aztán a csecsemősök feledtetik a szép szülésélményt... Pl. ha este szülsz, nem kapod meg a babát első éjszaka, hiába vered ki a balhét (mostani történet az Imrés topikban), a barátnőm babáját jól megtömték tápszerrel bocicumisüvegből, ilyesmi. :? Nekem úgy tűnik, hogy egyelőre vagy a szülést engedik jól, vagy a babával lehetsz, de valahogy a kettő együtt még nemigen alakult ki.

Köszi a drukkokat mindenkinek, még 12 napig kérnék! :)

Melinda nagyon édes! :)

Most megyek, lefekszem. :) (Olyan szép idő van kint, mindjárt kivonulok a nyugágyba. 8) )

F.
fringilla
 
 


Sziasztok!

Fringilla,
ezek szerint minden rendben. :)
Igazad van nagyon, sántított ez a párhuzam, azért kellene több műsor, hog yezekre reflektálni lehessen.
Szent Imre - sajnos. A Kútvölgyiben működik a kettő együtt (tetszőleges szülés+babával maradás). Azt hiszem, rengeteg minden függ pl. az osztályos főnővértől-orvostól is.

De otthonszülőktől akartam kérdezni: járt már valaki úgy, hogy besárgult a picije? Olyankor milyen lehetőség volt?

Jó éjt mindenkinek -M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Lemaradtam valamiről nagyon! (Vagy csak figyelmetlenül olvasok?) Hol volt szó a tanfolyamról, és milyen koraszülött párhuzamot hoztak fel? Valaki leírná? Vagy belinkelné? Kösz

Orsi!

Afrikában úgy jártam, hogy nagyon régi álmom volt (sokakkal egyetemben), és épp volt egy baráti lehetőség, önköltségen kiutazni, és ott picit besegíteni, illetve tapasztalni... Fantasztikus volt, kitágult a világ, és egyben le is tisztult... Pedig ennek már 5 éve... Többit szóban!

klári
pumama
 
 


Memme,
az a sárgaság mértékétől és időpontjától függ. A második babám eléggé besárgult, de csak az erkélyajtó mellé kellett tenni a mózest. Most Timó is sárga volt, nagyon, de már akkor, amikor szabad. (Nem vagyok már biztos, tán 2-3. napon gáz, ha nem kicsit, ahnem nagyon sárga, később már oké.)
De Ágiéknak van kék lámpájuk, amit állítólag kölcsönadnak, és akkor baba az anya pocakjára, fény felül rögzít, vagy tart...
Nagyon durva esetben kórház, egy vérvizsgálat erejéig, aztán a továbbiakat eldönti az eredmény.
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Fringilla,
éjjel felébredtem és rád gondoltam. Te vagy az első olyan "ismerősöm", aki otthonszülő és lassan finisel. Várakozás lett bennem. Remélem jól vagytok. :)

Szilvi,

köszönöm a választ. Melinda pl. besárgult a 3. napon, bár az orvosunk akár haza is engedett volna, de még vért is kellett venni. pedig evett rendesen és érett volt, de mégis, már az orrocskáján is látszott. Nem volt nagy gond, de ettől tartanék.
Majd írok még, de most mennem kell, osztálytalálkozó.

Szép napot!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Én Kistarcsán kádban vajúdtam, sámlin szültem, békén hagytak, a szülőágyon (ami egyébként szétszedhető, dönthető stb.) csak addig voltam, amíg megnéztek, meg utána a babóval, aki semeddig nem volt nélkülem, a megfigyelés után együtt toltak minket a szobába. Utána sem hagytam soha a csecsemősökre, fürdetésnél is asszisztáltam. Szóval ilyen is van. Mégis a harmadikat (ha lesz), inkább otthon szeretném. És elképzelem, hogy röviddel a szülés után együtt fekszünk majd a nagyágyban: papa, mama, gyerekek... A szülés utáni méhösszehúzó fájások enyhítésére van valami praktika? Nekem elsőnél is durva volt, másodiknál kb. mint még egy szülés (negyedóránkénti fájások).

A szülésekről szóló filmeket ugye nem kötelező megnézni? Én első szülés előtt nem akartam szüléseket nézni, de ez azóta sem változott...

Nálatok hogy alakult a párok meggyőzése? Mi még nem beszéltünk róla, csak a demonstráció kapcsán hangzott el, hogy nehogy kitaláljam, szó sem lehet róla - persze még nem aktuális, de engem nagyon fogllkoztat. (Visszatértek a liftes álmaim :)) Azt sem tudom elképzelni, hogy titkolóztatok mindenki előtt, én nem tudnám azt mondani, amikor rákérdeznek a kórházra, hogy igen, persze, ugyanott. (Most nem az "idegenekről" beszélek.) A Margit bezárása mondjuk elég aggasztó, mert az még elég meggyőző érv lenne, hogy közel van kórház, de Óbuda és János kórház viszonylatban ez nem mondható el... Na meg nem is szeretnék ott szülni... A Margit szülészetről legalább jókat hallottam. Tudom-tudom, pozitív hozzáállás :)

GyeZsu
gyezsu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: