Új privát üzeneted érkezett!

Szia Judit!

A lánc? Most jön a 14. és a 15. foga... amíg nem jön ki mind nem akarom levenni.
Levi is rág állandóan - mindent. :lol:

Vivinek ilyen jó étvágya van?
Manó sem veti meg az ételt, de most a foga miatt egy kicsit csökkentek az adagok.
Lassan elérjük a 11 kilót (9-10 hónap alatt alig hízott a sok rohangálás miatt)

Még olvasni is szörnyű... lefejelte a WC-t :( Szegényke..
Mi szerencsére ritkán esünk.. pedig már mindenhová felmászik... asztal, stb :roll: :shock:
Talán 3 napra volt reggel, hogy a puffról sikeresen leesett - onnan akart a fotelbe mászni :roll:
Volt is sírás.....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Néha én is eljutok odáig, hogy visszaolvassalak titeket. :roll: Pfű, hát senki nem mondta, hogy ilyen "nehéz" két gyerekkel. Nem akarok senki elriasztani a tesó bevállalásától, de néha tényleg úgy érzem, hogy már sok.......Aztán persze csinálnak valamit, amitől elolvadok és akkor persze minden rosszat elfelejtek. :lol:

Holnap jönnek anyósomék, vasárnap lesz Pepi keresztelője, van teendőm bőven. Hétvégére terveztük még Gergő hintaállványának lebetonozását, bútor vásárlást, meg kell csinálni a hidegtálakat vasárnapra kb. 15-17 emberre és még fodrászhoz is megyek. Nem aprózzuk el, már alig várom hogy októberben végre elmenjünk "kikapcsolódni" Nyíregyházára egy hétvégére.

Lányok,
nektek van segítségetek? Már úgy értem, hogy apukákon kívül. Nagyik, testvérek, barátnők stb. vigyáznak néha a gyerekekre?

Még egy kérdés, ti beadatjátok a h1n1 oltást a gyerekeknek? Várandósok, ti magatoknak? Engem ma hívott az óvónéni és kérdezte, hogy beoltatjuk-e Gergőt, innen a kérdés.

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy régen voltam... de még csak két napja vagyok htb... egyelőre még hó közepéig szabadságon, utána szülésig táppénzen :) Úgyhogy ahogy tudok, jövök gyakrabban.

Én biztos nem adatom be az oltást. Tegnap voltunk a dokinál és ő sem javasolta. Ahhoz túl rövid idő van hátra... és még semmi tapasztalat nincs abban, hogy kismamaként mi történik a babóval, ha beoltanak egy gyengített vírussal. Majd max akkor, ha már nem szoptatok... akkor oltatom be magam. A férjem valószínűleg beoltatja magát, postás és sokat van emberek között így nem baj, ha védett lesz.

Nálunk anyukám lesz nagyobb segítség... anyósomat próbálom hanyagolni :))) De nem is nagyon kapálódzik, hogy bármit tegyen. Anyum holnap jön és megpucolják a férjemmel az ablakokat... mert az már így a végére nem vállalom be :)

Debrecen szuper volt... egy másik fórumról még találkoztam is kismamákkal a környékről :)

Hű... mire ennyit leírtam, már elfelejtettem, hogy miket is akartam még írni... de ha eszembe jut valami, akkor jövök újra :)

Timi
Kép
vt72
 
 

 
 

Oltás:ha terhes lennék, én sem merném ezt az oltást beadatni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Chessy, úgy látom nálatok sűrű volt a program október elején!
Az h1n1 oltástól én is ockodom, túl sok a bizonytalanság körülette és nekem inkább pánikkeltésnek tűnik (és persze óriási biznisznek a gyógyszergyártó részéről) Persze nem szeretném elkiabálni, inkább óvatosabb vagyok és tömeghelyekre pl. busz, Tesco eü. maszkban megyek, akkor is ha hülyének néznek :wink: . A háziorvosunk sem tudott okosat mondani az ügyben, csakhogy 50-50% ellene és mellette.
Timi, örülök, hallok felőled :) Látom most már te is otthon vagy.
Nekem a férjem a legfőbb segítségem + anyósom is bevállalja a gyermekfelügyeletet, amennyit egyedül tud, de neki korlátozott az ideje, mert dolgozik, viszont városon belül van :P Az én szüleimre szinte bármikor számíthatok, mert apukám már otthon van. Csak sajnos 150 km-re tőlünk. Anyukámmal együtt mindketten fittek, energikusak, úgyhogy bírják a tempót a Győző mellett...két fiúval meg majd meglátjuk... :D
Timi, te tudsz már valamit a szülés mikéntjéről a MÁV-ban ebben az új rendszerben? Pl. arra gondolok, hogy a Gulyás dokinál lehet szülni, vagy az ügyeletesnél kell ?

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, én mindenképpen a Gulyás dokinál tervezem... hiszen ezért járunk hozzá :))
Voltam múlt szerdán szülőszoba látogatáson... szerintem érdemes elmenni egyszer. Nekem tetszett.
Ott volt kérdés, hogy akinek választott orvosa van, hogyan értesíti majd a szülésről. Ez változó. Van doki, aki azt kéri, hogy a nővérek hívják, ha megfelelő a tágulás... van aki azt szereti, ha felhívja a kismama, mikor bemegy a kórházba. Én 22-én megyek legközelebb a dokihoz... megkérdezem, hogy nála ez hogy működik :))
Szép napot mindenkinek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, én is megyek szülőszoba látogatásra holnap a férjemmel..kiváncsi vagyok :o . Ti apás szülést terveztek?
És én is 22-én megyek legközelebb a Gulyás dokihoz 3 órára. Lehet, hogy találkozunk :) ?

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, mi 17.45-re megyünk...úgyhogy sajnos elkerüljük egymást.
De lehet, hogy a jövő héten szerdán összefuthatnánk a szülőszobalátogatáson. Én a héten nem voltam... akkor valamiért úgy rémlik, hogy este 6kor volt előadás a szülésről...de olyan rossz idő volt, hogy nem tudtam magam rávenni, hogy elmenjek.
A jövő hét szerdán viszont megpróbálok elmenni... de csak kettőre, mert a szülőszobát hetente mégsem nézegetném :))
Apás szülés lesz, ha itthon lesz a férjem... ez inkább hétvége vagy este... ha munkaidőben szülnék, akkor jön, ahogy tud :))

Ti hogy bírjátok ezeket a frontokat? Én ma csak szinte enni meg pisilni keltem ki az ágyból... ez a kettős fronthatás nagyon megvisel... tiszta nyomi vagyok.

Judy, Chessy, Kia? A frontokat a picik is megérzik már? Mit tudtok velük ilyen nyomoronc időben csinálni?

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi,
hogy mit lehet csinálni a gyerekekkel ilyen időben? Pl. orrot fújni, orrspray-zni, antibiotikumot és bélflóra erősítőt adni stb. Sajnos nálunk Gergő megint beteg, arcüreg és középfül gyulladása van. :x Már félholt vagyok a fáradtságtól, éjjelente - vagy hajnalban - mindig felkel és sír, mert fáj a füle vagy éppen anya hiánya van....szörnyű.
Reggel 6 körül pedig Peti kelt, nem tudom ezek a gyerekek kitől örökölték a korán kelést és a rossz alvást. :roll:

Pepin nem látom a front hatását, alszik rendesen és szépen eljátszogat a játékaival. Már felül magától és kúszik is, úgyhogy már nem sokáig lesz ilyen "nyugodt" életem. Ha beindul a mászás nála, akkor még jobban kell rá is figyelnem majd. Ráadásul úgy látom, hogy Gergőn most jön ki kicsit a féltékenység, gondolom a szeptemberi ovikezdés is szerepet játszik, új környezet, új óvó nénik és új gyerekek és ráadásul én itthon maradok Pepivel, neki pedig mennie kell reggelente. :roll: Nem könnyű mostanában vele, folyton velem lenne.

Jövő héten nem jön senki a dokihoz? :lol:

Uhh, most látom hogy elment az idő, nemsokára jönnek nálatok a babócák. :shock: :D Kitartás és remélem olyan szülésetek lesz, amilyet megálmodtatok magatoknak.

Kia, Judyt
Levi és Vivi nem betegesebb ebben a gusztustalan időben? Meg úgy általában az őszi-téli időszakban?

Kép
Kép
chessy
 
 


Sziasztok!

Rég voltam...
Sajna Levi beteg... tegnap már elég rosszul nézett ki, egész nap hőemelkedése volt...ma már köhög is. :?
Voltunk a dokinőhöz... írt fel 1-2 gyógyszert.
Vagy Apától kapta el - aki szintén beteg, vagy az uncsitesómtól (aki ovis)... :roll:

Visszaolvasok, ha még nem ébred fel...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Levinek jobbulást! Én is nátháés lettem. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ajaj, betegek ezek a gyerekek...Győző is légúti nyavalyákkal volt lázas beteg itthon két hete :( .
Chessy, el tudom képzelni, hogy milyen fáradt lehetsz már és ez csak fokozodni fog ha tényleg beindul Petinél a mászás. És a féltékenység is - szerintem - elkerülhetetlen a kistesó érkezése után bármennyire odafigyelsz a nagyobbra is. Hát ez a kemény :roll: ! Gyors gyógyulást Gergőnek!
Kia, Levinek szintén!
Timi, a mai szülőszoba látogatáson voltál? Mert én ma mentem 1 órára, utána meg a gyerekorvosnő és védőnő előadására. A múlt szerdán csak előadáson voltunk a szülésről meg az EDA-ról. (Hasznos volt szerintem) Lehet, hogy láttuk egymást ma? Én kistermetű, világos barna, "kócos" hajú vagyok. Farmernaciban és vil.kék felsőben voltam és volt nálam egy szürke kendő, amit sajnos ott elhagytam. Utána visszamentem, mindent végigjártam a kórházban, de sajnos már nem került elő :( pedig olyan jól nézett ki.
Egyébként már nagyon várom a szülést és a babát. Azt gondoltam, hogy 2. gyereknél lazább leszek, de pont ellenkezőleg van. Félek és izgulok, hogy mi lesz hamarosan :) ...

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a kis betegeknek!
...és neked is Babai!!! :wink:

...mi gyógyulgatunk.. (Levinek még folyik az orra, köhög)
Ma jön haza Apa, a sógornőm és a lánya is... aki szintén beteg - neki csak az orra folyik.

Levi már néha szól, ha pisil... a kakit inkább titkolja (eljön/eljött a bili ideje) :lol:
Megvettem az egyik ajándékát decemerre (Az első laptopom)...
Emlékszem, hogy vettük kb 3 éve Szofinak is, de akkor egy hasonló 5000 Ft volt...
most 3000 -ért vettem a Tescoban. Anyóssal reggel 6 után bevásároltunk - aztán ment dolgozni..

Lassan tényleg visszaolvasok - Bocsi...

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hello,

Remélem mindenkinél gyógyulnak a beteg gyerekek..

Kia, mi is vettünk ilyen laptopot Győzőnek kb. 3 éves kora körül, és várakozáson felül hasznosnak bizonyult. Megtanulta belőle erőltetés nélkül a betűket, a rövidebb szavak írását :) . A bilizésre viszont sokáig vártunk nála...Levi ügyes.

Timi,
Költői kérdés: készülsz lélekben a szülésre és a babázásra? Szülésznőt vagy dúlát választasz segítségül?
Gulyás doki 22-i rendelése jól elcsúszott, úgyhogy 3/4 6 után végeztem. Te is voltál?

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, akkor pont elkerültük egymást, sajnálom :(
Mi 17.45-re mentünk... akkor csinált a Gabi ctg-t és vett vért... utána miután 2 órás volt a csúszás, kicsit elmentünk sétálni... és 7 után mentünk vissza... utána még jó bő félórát vártunk...de fél9kor már végeztünk is :)))

Szülőszobán nem voltam... és sajnos a héten sem fogok tudni menni... pedig biztos hasznos előadások vannak... de egyszerűen nem fér bele... ez a hetem ez fullra tele van programmal... a délelőttjeim üresek még, de akkor meg azért itthon is van mit csinálni :)))

Csütörtökön megyek ctg-re újra... gondolom Te is... és úgy 16-17 között tervezem, mert délután jönnek még az ajtószerelők... és nem tudom mikor végeznek :(

Olyan nagyon bevallom őszintén még nem készülök... valahogy úgy érzem, hogy teljesen időre fog születni a picurkám...úgyhogy van még időm.

Jobbulást minden beteg kisembernek... remélem hamar meggyógyul mindenki!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Levi meggyógyul lassan - már csak az orrát kell szívni, Apa is elég jól van -
nekem még a torkom rosszalkodik...

Chessy
A h1n1 - kérdezték már Apáól is, tőlem is a munkahelyen, hogy kérjük-e a
válaszunk NEM. :roll:
Voltatok itt - Nyh-n?
Remélem már meggyógyult Gergő!

Timi
Még nem készülsz?
Már 3 hét sincs :roll:
Én kb abban a "korban" pakoltam össze a kórházi cuccokat, amiben most vagytok.
Nekünk előtte egy kis lakásfelújítás volt...
A doki mit mond? pontos lesz? (méret, méhlepény)

Babai
Remélem már Te is meggyógyultál!! :wink:
Neked 40 naposak a ciklusok?

Ripley
Már nektek sincs sok hátra :shock:
Jó, hogy lesznek pici babák a topikban (ismét) :P

A bilizés...
Levi ma belepisilt :lol:

A héten benézünk a bölcsibe... és pontosítjuk az időpontot, hogy mikor kezdődik majd
a beszoktatás... remélem márciust fognak mondani... addig bármi megtörténhet :oops: :)

Jelenleg várunk két levelet - lakáscsere ügyben.. csomagolnék már szívesen :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, pontos infót nem mondott a doki... de múlt csütörtökön volt a picurkám 2900 gramm... az uh szerint a lepény még tökéletes... egyáltalán nem meszesedik... úgyhogy én valószínűsítem, hogy időre fog érkezni :)

Már a csomag nagyja össze van pakolva... egy pár apróság jön még bele... de hétvégére már teljesen kész lesz.

Nálunk a férjem oltatja be magát egyedül... de ő mint postás nagyon sokat van emberek között, így jobb, ha nem hoz haza valami bacit :) Jövő hétfőn megyünk a dokihoz... én a tp-s papíromért... ő meg oltatni :)

Örülök, hogy Levi jobban van... már el kell kezdeni a bölcsödét? Én két évet szeretnék itthon lenni a kicsivel... lehet, hogy már most keresnem kellene neki helyet?? Azért ez kicsit bizarr :(

Timi
Kép
vt72
 
 


Hello,

Jó, hogy említettétek a bölcsödét, mert ennek utánajárok én is. Lehet, hogy már most be kell iratni a babócát! 1,5 évig lennék otthon vele, utána visszavárnak a munkahelyemre - elméletileg.

Egyébként örülök, hogy mindenki gyógyulgat :D !

Kia, milyen lakáscserét szeretnétek?

A kórházi csomagot én is nagyjából összeraktam, egy-két apróság kell bele még. És az itthoni kelengye is többé-kevésbé megvan :) , pl. a kiságyat ma fogjuk összeszerelni - úgy örülök neki! A pocaklakóval - úgy néz ki - minden rendben (2700 g körül van és szerintem időben érkezik majd) és én is jól vagyok, már nem kell diétáznom. Igazából nem is tudnék, most enni akarok :lol: !
Nálunk is a férjem az aki beoltatja magát ezzel a védőoltással a munkahelyén :? .. bár inkább a Győző ovija a fő veszélyforrás, ha betegségek hazahozataláról van szó :( .
Timi, lehet, hogy láttalak titeket 22-én a dokinál, ha a CTG-nél ültél "Apával" és sötét barna félhosszú hajad van :wink: ...Én akkor fizettem a Gabinál piros felsőben. Mindenesetre most csütörtökön megyek f5-re CTG-re és TP papírt kérni - szintén :lol: .

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Timi
...az jó, ha minden oké bent... akkor még két hetet biztos marad a pocakban :P

A bölcsit - szerintem ha megszületett - keresgélhettek is.
Tavaszig pedig be kell iratni, mert nem lesz hely.
Levit kb 8-9 hónaposan irattuk be Bp-en, de már akkor azt mondták, hogy nem biztos,
hogy lesz hely neki. Itt Nyh-n szerencsére még volt a 2. bölcsiben, ahol érdeklődtünk..
Durva, de sajna lassan már születésük után rögtök be kell iratni :?

Ripley
Örülök, hogy ti is jól vagytok.

A lakáscsere... bármire elcseréljük... (már 1éve hirdetjük a Bp-i lakást)
Most egy 1+2 - es, gázos lakást akarnak elcserélni a miénkre...
Szép (tetszik), a belváros szélén van...
Reméljük meg tudunk eggyezni. :?

..jó lenne egy családi ház, de Nyh-ról nem akar senki Bp-re költözni...
csak kb 5-6 lakástulaj :roll: (még 2 van, ami szóba jöhet)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Halihó mindenkinek!

Mi most már - lekopogom - jól vagyunk, mindenki meggyógyult. Peti a hétvégén átvészelte a 3 napos lázat is, de most már minden rendben. Gergőt még vinni kell 2 hét múlva a orr-fül-gégészhez, további vizsgálatokat végeznek a fülén, mert lehet hogy ki kell venni az orrmanduláját. :cry: Egyelőre a gyulladás lement, de még nincs teljesen rendben a füle, a dobhártyája sem teljesen ép már és fognak csinálni hallásvizsgálatot is nála, aztán az eredményektől függ, hogy mi lesz.

Bölcsivel kapcsolatban én csak annyit tudok mondani, hogy itt nálunk (Veresegyházán) egy állami bölcsi van és én idén júniusban (!) beadtam a jelentkezési lapot, hogy 2011. szeptemberétől szeretném Petit vinni. Akkor még volt hely és miután beérkezési vagy beiratási sorrendet néznek, azt mondták biztos hogy felveszik. Nekem akkor elég furának tűnt, hogy egy alig 3 hónapos gyereknél azzal kell foglalkozni, hogy 2 és fél évesen mehessen bölcsibe.

Kia,
a betegségek miatt sajna nem voltunk és most már idén biztos, hogy nem is megyünk. Elhalasztottuk tavaszra, remélem össze fog jönni én már nagyon szeretnék menni. :) Azért nálatok még zajlik a testvér projekt? :oops: :)

Pocakosok,
vigyázzatok magatokra, állítólag holnaptól jön a hideg idő meg a fagyok, nehogy megfázzatok. A babócák pedig maradjanak bent amíg jónak látják. :lol: Hűűű, kíváncsi vagyok hogy melyik fog megszületni előbb.

Judyt,
eltűntél, minden rendben?

Babai,
remélem te is jól vagy!

Én holnap mentem volna a dokihoz, de lemondtam mert szombaton megyek vizsgázni és arra kell készülnöm. :oops:

Kép
Kép
chessy
 
 


Képek a fiúkról:

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
chessy
 
 


Az egyiket véletlenül kétszer töltöttem fel, ezt akartam helyette:

Kép

Kép
Kép
chessy
 
 


Ripley, igen akkor engem láttál :)
Lehet, hogy ma is összefutunk majd? :) Pedig meg sem beszéltük :)

Örülök, hogy gyógyulgat minden kisember...

Chessy nagyon édesek a fiúk.

Kia, remélem sikerül a lakáscsere... bár ebben a gazdasági helyzetben nem gondolom, hogy gyors folyamat lesz... és látom, hogy hirdetitek már egy jó ideje.

Szép napot mindenkinek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Chessy, melyik láda tartalmát postázod nekem? :lol:

KIa: most volt egy laparoscopiás műtétem és ez is bezavarhatott, megbeteg is voltam, sőt még hőemelkedésem van 2 hete. Nem tudni mitől. Szóval van gond. De mensim szokásához híven késik.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, jól eltűntem, csak nem sok időm van gépezni, csak olvasgattalak titeket.

Örülök, hogy mindenki jól van, pocakosoknak nem sok hátra :lol:

Chessy kérdezte még a hó elején, hogy mennyi segítség van. Nem sok, Vivivel a nap 24óráját együtt töltjük. Nem panaszkodni akarok, de pl a WC-re is viszem magammal, mert 2 percre nem vigyáz rá anyum :cry:
Minden rosszban van vmi jó, Vivi nagyon érdeklődik a WC iránt. Meg van sértődve, ha nem ülhet rá, adnom kell neki papírt is :D Persze ruhástól.

Beteg szerencsére nem volt, pedig én igen. És mindig megyünk vhová, ha esik, ha fúj. Volt egy kis gombás fertőzése a fenekén, de hamar elmúlt. Már 12,5 kg :D

Bölcsibe én is jelentkeztem, de nem vették föl jövő áprilisra, nem is baj, jobb lesz neki csak szeptembertől, addig kihúzzuk vhogy. Azt mondták, hogy ráér januárban jelentkezni, azért én elmegyek még idén.

Mostmár gyakrabban jövök!

Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Chessy
Gergőnek DRUKK - remélem nem kell műtét... bár később csak jobb lesz a mandula nélkül
(nekem 13 évesen vették ki a garatot - addig mindig begyulladt, az öcsémnek pedig
az orrmanduláját - 5 éves volt - egyszerre voltunk kórházban) :roll:

Nyh - tavasz - hátha talizunk :wink:

A tesó?
Apa most épp abban a fázisban van, hogy oké a tesó (na de peteérés után :?: ) :?
Ma egy kolléganő győzködte - ő most ment vissza dolgozni, de megbánta - új meló, új hely...
..és nem könnyű... :roll:

A szombati vizsgához is DRUKK!!!!

Édesek a fiúk - ezért én is rakok fel képet :lol:

Timi - a lakáscsere csak azon múlik most, hogy át tudja e vinni a hitelt a tulaj a miénkre :roll:

Babai
Jobbulást!
Milyen volt a műtét? Minden oké?
A ciklust azért kérdeztem, mert nekem is 30-40 nap - de mindig változik :?

Judyt
Ügyes Vivi!
A WC Levit is érdekli - én is mindig vittem magammal, amikor "kicsi" volt :P
Ő is ült már rajta, de azt mondja NEM AKAJ :roll: , ha pisit vagy kakit akarok látni a végén :?
Szép kis súly - 12 és fél kg..és milyen nagylány a képen :shock:
Levi még 11 sincs... nem hízik amióta rohangál egész nap.
Gombás fertőzésünk nekünk is volt. :(

Ma voltunk a bölcsiben - megbeszéltük, hogy március elején kezdjük a beszoktatást
(azt mondta az igi, hogy 2 hét szokott lenni) :wink:
...de remélem nem kell mennie Levinek (és ma Apa is azt mondta, hogy reméli nem kell mennie) :lol:

...és két kép:
Kép Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, Levente igazán fotógén kismanó... a második kép az annyira tetszik, hogy nagyon meggyömöszkölném :))))

Judit, Vivi is nagyon érdeklődik már a számítógép iránt... van saját fóruma? :)))

Chessy én most egyelőre egyik láda tartalmát sem kérem...de csak azért mert hamarosan remélem nekem is lesz saját "ládatöltelékem" :)))

Ripley, eltűntél... lehet, hogy már babázol?? Múlt csütörtökön hamarabb értem a vártnál oda... így valószínűleg elkerültük egymást. Ezen a héten nem megyek időpontra... szerintem úgy kettő-három között megyek, ha még egybe leszek... bár semmi jele nincs, hogy ketté akarnánk válni a babóm és én :))) Tegnap én is berendeztem az ágyát... hogy már csak tényleg a lakó hiányozzon belőle.

Szép hetet mindenkinek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Köszi Timi!

...pár nap és lesz munkája a dokinak.. hogy rohan az idő :shock:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok kismamák?
Még 1-ben?
..már csak pár nap...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!
Magamról tudok nyilatkozni... még egyben :))
A csütörtöki nst alapján még nem mondtak semmi konkrétat...bár felébreszteni is alig bírtam a kisfiamat... nagyon mélyen elaludt... tartott bő félóráig mire felráztam :))
Szép hétvégét mindenkinek!
T.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,

Némi szünet után jelentkezem. Én bizony megszültem :D ! Egészséges, gyönyörű, imádnivaló kisfiú érkezett hozzánk és most vele babázom itthon; néha meghitt csendben, néha nagy ricsajban (ha itthon van a család többi tagja :lol: )
Október 30-n este született Zalán (2 héttel korábban a kiírtnál) 51 cm 2780 g-mal. A többit később írom, mert most mennem kell...

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley
Hatalmas GRATULA!!!
SOK TEJCSIT ÉS BOLDOGSÁGOT!!!
Várunk...

Timi
Nektek DRUKK!!!!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ripley,
GRATULÁLUNK!!!! Sok boldogságot és jó egészséget!!! Na meg persze sok-sok tejcsit és nyugalmat. :lol:
Várjuk majd az "élménybeszámolót".

Timi,
neked/nektek is szorítunk! :wink:

Én szombaton újra megyek vizsgázni :oops: , ez az utolsó vizsgám és kezdhetném az utolsó évet, de nagyon nem akar sikerülni. :cry:

Kia,
ha jól értem, akkor kistesó érkezése estén Levi nem menne bölcsibe, hanem otthon maradna veled?

Én most csütörtökön megyek a dokihoz, esetleg valaki jön még?

Kép
Kép
chessy
 
 


Szia Chessy
Boldog Hófordulót Petinek!

Dokihoz nekem is mennem kellene... 1 éve voltam utoljára DRGI-nél..
Hozzá mennék szívesen... de messze van...
...hátha jön a tesó - akkor úgyis menni kell....

Szombatra egy nagy kalappal!!!!!

Igen... Levi nem menne bölcsibe, ha jönne a tesó... majd csak oviba...
...de biztos jobb lenne neki a bölcsi.. programok kellenek, az talán helyettesíti...

..és egy kép: (mai)
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ripley, nagy gratula és sok boldogságot, sok örömet, sok tejcsit Neked!!!!

Chessy...én megyek csütörtökön nst-re...de még nem tudom, hogy mikor... ahhoz nem kell időpont és nálam ez már hangulat és időjárás függő :))) Te hányra mész?

Ez a két napja tartó esőzés... eléggé szobafogságra ítél...folyton azt lesegetem mikor áll el és mehetek el egy kicsit sétálni.

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi,
én 1/2 6-ra megyek, remélem nem lesz csúszás.

Ez az idő engem is kikészít, már napok óta nem tudok kimenni Petivel. Ráadásul a teraszon felejtettem a babakocsiját, úgyhogy most tiszta víz az is. :oops: Ha nem felejtem el, akkor estére behozom a lakásba, hátha a melegben gyorsan kiszárad.

Kia,
Gergő szerette a bölcsit, másfél éves volt mikor elkezdett járni, igaz akkor még csak heti két nap ment délelőtt. De kellett neki a gyerektársaság és jól érezte magát. Egy idő után már "sajnos" kevesek vagyunk/leszünk nekik. Ha összejön a tesó, akkor a dokihoz fogsz feljárni Pestre?

Kép
Kép
chessy
 
 


Cheesy nem garantálom, hogy összefutunk... én vélhetően olyan kora délután gondoltam menni... a fél6 már olyan sötét és esti...én meg már mint egy lusta bálna szeretek olyankor már itthon lenni és vízszintesben pihizni.

Csak kimentem dél körül egy órára...bolt - posta - de jól el is fáradtam...de legalább kicsit felélénkültem :))

HOlnapra már jobb időt mond... remélem beválik :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Chessy
Nem fogok feljárni... kb 2 óra az út...
Itt kell keresnem egy dokit...

Timi
Továbbra is DRUKK!
Kiváncsi vagyok mit lát holnap... mennyi van még...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Tegnap nagyon nagy szerencsém volt... üres volt a váróterem mire mentem...úgyhogy a ctg után még egy uh-ra is bemehettem... :)

Minden rendben... a gyerek jól érzi magát... nem kizárt, hogy késsen... de max egy hetet kapott haladékot... és a jövő héten már hétfőtől kétnaponta ctg...úgyhogy a szülőszobánál találkozom majd a dokival. Aztán majd kiderül... de akár addig még meg is születhet... bár ennek jelét még nem érzem semmit.

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi
Nekem is egy hét haladékot adott anno...
(de Levi csak 2 napot késett)

DRUKK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!++++++++++++++++++

...szerintem a jövőhéten kibújik! :wink:

Nincs semmi elváltozás?
Dagadás, hasleereszkedés?

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat!

Timi, kíváncsian várom, mi van veletek?!!

Én meg már babázom két hete… Zalán babának hivatalosan most kéne megszületnie. ..
Szóval nálam úgy indult a nap, hogy reggel éreztem, nagyon lent van a baba feje a pocakomban és hogy fáj az ideiglenesen betömött fogam :shock: . Elmentem boltba, fogászatra – egész nap erősebb jóslófájásokat éreztem - és azért összekészülődtem, hátha megindul a szülés. Estére rendszeressé váltak a fájások, úgyhogy mondtam a férjemnek, hogy az esti filmnézésnek lőttek, inkább menjünk szülni :D ! A kórházban éppen GuI doki volt az ügyeletes és egy Szamos Julianna nevű szülésznő, aki nagyon sokat segített közben. Epidurált is kértem, de nem sokat hatott, mert úgy felgyorsultak az események, hogy kb. 3 óra alatt megszületett Zalán. Gátvédelmet alkalmaztak, de végül kicsit vágni is kellett. A méhlepényt manuálisan kellett kivenni, ekkor nagyon jól jött az EDA ! A gyermeket rögtön odaadták, majd Apa ringatta sokáig. Szép rózsaszínűen , alig megnyomódva jött világra és a körülményekhez képest elég „nyugodt” volt. Egyébként úgy érzem, ennél a szülésemnél felkészültebb voltam, mint az elsőnél és jobban „ott voltam” tudatilag és testileg is. Néhány órával később probléma adódott a gátsebem körül, ezért altatásban feltárás következett :( , közben vért is kaptam, ezért még most is kicsit gyengébb vagyok. De szerencsére Zalán teljesen jól van és van tejcsi. A kórházban mindenki rendes volt és segítőkész (a kapacitásukhoz mérten) úgyhogy kellemes emlék az egész ott tartózkodás. Kivéve a kaja, az kritikán aluli. Dr. GuI rendes volt, többször is megnézett az ott töltött napok alatt.
Szóval így történt.
A vonalzómat megpróbálom lecserélni, ha lesz időm.
Sziasztok.

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, ügyes voltál nagyon és örülök, hogy már minden rendben van.

Nekem ma egész nap olyan furi keményedéseim vannak... néha egész hegyesen kidugja valamiét a gyerek...de más még egyelőre nincsen... a hasleereszkedést én nem látom... aki meg lát, nem mondja :))))

Ti anno hogy csináltátok, ha a kórházba mentetek hozzá vizsgálatra? Mi elviekben hétfőn fél9 - 9 között beszéltük meg, hogy a szülőszobánál találkozunk ctg vizsgálatra. Ha odaérek hívjam fel mobilon? Vagy írjak sms-t inkább? És ilyenkor van valami tarifa? Be kell jelentkezni a földszinten?

Na több kérdésem nincs... viszont annyira lustanapot tartok, hogy a férjem most készül el hamarosan az ebéddel :)))... én meg egész nap hédereltem az ágyban...néha felkeltem kicsit gépezni... de még mindig pizsiben vagyok :oops:

Timi
Kép
vt72
 
 


Timi, még van időd :D !
A pizsiben töltött lusta napokról én is tudnék írni...és a férfiak különben is jól főznek :) hagyni kell őket.
Jut eszembe: a szülés indulását megelőző nap barnás, pecsétes folyásom volt - ez is egy jel volt.
A dokinál én 1x voltam a kórházban vizsgálaton, akkor nem jelentkeztem be, telefonon beszéltünk előtte, hogy odamegyek. Ott becsengettem és a szülésznők rögtön "kezelésbe vettek", és hívták a dokit (a 25. hét környékén méhösszehúzodásokat mértek). Tarifa nem merült fel.
Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Kép

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Ripley
Édes ki csomag :lol:
Örülök, hogy már minden rendben és van tejcsi is...
Győző mit szól(t) a tesóhoz?

Timi
Pihengess sokat! :wink:
Ha a szülőszobán lesz a viszgálat, akkor csengess be - valaki kijön és megmondja, hogy
ott van - e a doki... Szerintem csak akkor hívd, ha nincs bent.
Lent nekünk soha nem kellett bejelentkezni (ha már voltál ott benne vagy a gépben).
Ott nem volt "tarifa"...

Én a szülés napján nem voltam éhes... egy kis gyümit ettem , délben volt egy kis hasmenés
(ez is jel) és néhány óra múlva már kint is volt Levi... :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Akkor még sehol nem vagyok az eddigi jeleitek alapján :)))

Enni rengeteget eszem... semmi folyásom nincs....hasmasi sem...úgyhogy maradnak a lusta napok és a várakozás.

Nem voltam még a kórházban a dokinál... de ha kell, max anyumat leküldöm hogy bejelentkezzen utólag :)

Köszönöm az infókat :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Hello,

Győző nagyon-nagyon örül a kistesónak. Gyakran nézegeti, simogatja és mondja, hogy : szeretem :) . És folyton kérdéseket tesz fel: miért ilyen kicsi? Miért tejet eszik? Miért kakil? stb. Én meg próbálok vele is foglalkozni, hogy ne érezze magát kirekesztettnek, de azért szokjon hozzá, hogy nem "körülötte forog a föld". Mert igazság szerint eddig így volt nálunk. Szóval tanulunk négyen lenni :roll: !
Hasmenéses jel nekem is volt a Győző születése előtt, akkor amiatt majdnem hazaküldött az ügyeletes orvos, hogy a hasmenéssel veszélyeztetem a kórház "fertőzetlenségét". Nekem kellett neki elmagyaráznom, hogy ez nem betegség okozta hasmenés, hanem a szülés előjele :x !
Timi, jelentkezz még, ha tudsz!

Üdv.

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!
Megvolt a +1 napos ctg reggel... minden rendben volt... DRGI szerint volt két méhösszehúzódásom is közben...bár én a pici mozgásán és a hasfeszülésen kívül nem éreztem mást... de akkor a kettő valószínűleg ugyanaz. Fájdalom még sehol.
Ha nem változik a helyzet... szerdán reggel lesz a következő ctg...még tartjuk a hétvégére kitűzött póthatáridőt :)) A férjem ma szólt, hogy valamiért csütörtök estét v. éjszakát szeretne...úgyhogy majd beszélünk a Kisherceggel... meglátjuk, mennyire lesz saját akarata vagy mennyire lesz szófogadó :))

Ripley, szerintem szuper, hogy Győző ilyen jól fogadta a kisbabát... bár lehet, hogy ő már elég idős ahhoz, hogy tudja, egy ilyen picur még túl sok mindenben nem veszélyezteti az ő pozícióját. Bár Téged azért már meg kell osszon vele... ami biztos elég nagy gond neki :)

Ha tudok jövök holnap is... köszönöm hogy szurkoltok nekem :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Halihó!

Timi, mit jelent a hétvégére kitűzött póthatáridő?

Többiek, merre jártok?

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley, gratulálok a babához, ügyes voltál!

VT:drukkolok!

Többeik:puszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: