Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is nagyon örülök, hogy sikerül. Akkorát eszik, hogy egy csomószor fel kellett mosni minden kajálás után és mégis marad benne 100-150 grammnyi tej. A nagy mennyiségű bukás miatt kaptunk Sinlac-ot is. Úgy nyomja befelé, hogy alig győzőm kanalazni. Nem mindig segít, mert nagyon enne és nyeli a levegőt is.
Már csak 4-5-ször eszik egy nap, de inkább csak 4-szer. Jó ez így? A hízás folyamatos.
Az oltás apás lesz, az biztos. Remélem, nem lesz lázas.

BEKI!!!

A kórházba vigyél: 3-4 köldökig gombos hálóinget, zoknit, fürdős és nem fürdős papucsot, 3-4 törülközőt, szoptatós melltartót, melltartóbetétet, köntöst. Tena super vagy extra betétet. Szoros bugyit (addig nagyon kényelmetlen volt a sebem, amíg lazább bugyi volt rajtam).
Sok tekercs vécépapírt és Domestos törlőkendőt (vécézés előtt gyorsan letörölheted az ülőkét), nedves vécépapírt vagy intim törlőkendőt.
zsebrádiót (én 13 napig voltam elvágva a külvilágtól, elhiheted nagyon rossz).
Pipere: fogkefe, fogkrém, tusfürdő, testápoló, deo (ne nagyon illatos, mert zavarhatja a babát).

Szerintem tedd a tisztálkodós cuccot egy szatyorba, mert azt könnyebb felakasztani a fogasra, mint az összes holmidat, és akkor el sem ázik.

Az a legjobb, ha valaki mindig viszi az utánpótlást, mert akkor nem kamionnal kell bemenned!Kép

A babának kellhet egy párna vagy pólya, mert ha kicsi vagy és fáj a sebed, minden póz kényelmetlen lesz a szoptatáshoz. De ezt később is eldöntheted, mikor megtapasztalod. Az Avent bimbóvédő krémjét mindenképpen szerezd be! Sőt, azt a terhesség vége felé már ajánlatos használni.

A babának ruha csak hazamenetelkor kell: időjárástól függően: body, rugdalózó, kocsikabát, pelenka (eldobható, ők Liberót használnak), sapka, takaró.

Jó készülődést!

Üdv:
Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!
Köszönöm a leírást, végre valami részletes dolog. Köszi!
Veszélyeztetett terhes vagyok, én már harmadik hete vagyok lakásfogságban. Tudom milyen a külvilágtól való elzártság....
beki
 
 


Szia Beki!

Én is így voltam. Október 3-a óta nem dolgozom!Kép
Mikor is jön a baba?
linamina
 
 

 
 

November 16!??
Nálam az volt a gond, hogy volt egy kicsi vérzésem, 1 hét kórház, 5 nap infúzió, azóta itthon....Már lassan 3 hete...
A Te babád mikor született? Fiú v. kislány?
beki
 
 


Szia Beki!

Akkor már nem sok van hátra!Kép

Nekem kisfiam lett, Máté Zalán névre hallgat, kivéve, amikor nem; és jún. 14-én született.

Indították a szülést, mert 7-ére voltam kiírva és az első pöccentésre ment is. Hála az égnek!

Ráadásul 12 órát vajúdtam vele jún. 2-án éjjel, aztán 3-ára virradóra elmúltak a fájások és úgy döntöttek, hogy benthagyják a babát. Nagyon örültem neki.Kép
linamina
 
 


Azért Neked sem volt könnyű. Első baba? Olyan csodálatos érzés lehet, hogy már a kezedbe foghatod, én annyira várom..
Gondolom a szoptatás sem egy leányálom!? Én még olyan kezdő vagyok ebben a témában, bár azt mondják, hogy minden olyan ösztönös ilyenkor.
beki
 
 


Igen, első. Lehet, hogy többet nem is vállalok. Nagyon jó, hogy megvan, de most nagyon kimerítő ez az időszak.
A szoptatással is rengeteget küzdöttem. A babáknak ösztönös, nekünk tanulni kell! Azért most már megy az is. Hozzáedződtem. Majdnem 2 hónapba telt.
Szerintem nézz el a www.lll.hu oldalra. Ez a La Leche Liga honlapja. Sok hasznos tanács van ott, felkészülhetsz lelkileg a szoptatásra.
A csecsemősök is sokat fognak segíteni, de jobb, ha az ember nem teljesen kuka, ha belecsöppen valamibe.
linamina
 
 


Üdv Linamina!

Én is gratulálok a szopihoz! Meg ahhoz is, hogy a fiad már csak 4-5x eszik naponta! Mennyi most a súlya? (És mennyivel született?) A szopik közti időben mit csinál, hogy bírsz vele egész nap? Az éjszakát átalussza már?
hello
 
 


Szia Linamina!
Nagyon jó a honlap amit ajánlottál, köszönöm.
beki
 
 


Szia Hello!

3490-nel született, aztán lefogyott még a kórházban 3230-ra, most pedig 4750 üres hassal.
Általában alszik - most már. Nem mindig volt így. Ha mégsem, akkor nézelődik, szórakoztatja magát.

Az éjszakákat 1 kivételével eddig átaludta. Én balga, az első éjszaka felkeltettem enni, pedig jól alukált.

Nálatok mi a helyzet?
linamina
 
 


Szia Linamina!

Sírni nem is szokott soha?? Kép A mi kisfiunk május 26-án 2950-nel született, 2860-nal hoztuk haza, most pedig 4950 g. Ő még 6x eszik egy nap (de előfordul néha 7 is Kép), és a szopik közötti időkben sem alszik túl sokat. Az éjszakák viszont nekünk is jók: 8-tól 5-ig alszik. Szóval, csodálom azokat, akiknek már sikerül a napi ötszöri étkezésre átállni! Lehet, hogy kevés a tejem, és nem elég neki 2,5-3 óránál hosszabb időre? A súlya viszont folyamatosan nő, átlag heti 15-20 dekát hízik. Tudom, van ennél több is, de azért ez is jó még szerintem. Kíváncsi vagyok, mi lehet a többiekkel! (Beha, Subesz, Sofka, Hrabtimi stb.)

Szia, Hello
hello
 
 


Szia Linamina!

Sírni nem is szokott soha?? Kép A mi kisfiunk május 26-án 2950-nel született, 2860-nal hoztuk haza, most pedig 4950 g. Ő még 6x eszik egy nap (de előfordul néha 7 is Kép), és a szopik közötti időkben sem alszik túl sokat. Az éjszakák viszont nekünk is jók: 8-tól 5-ig alszik. Szóval, csodálom azokat, akiknek már sikerül a napi ötszöri étkezésre átállni! Lehet, hogy kevés a tejem, és nem elég neki 2,5-3 óránál hosszabb időre? A súlya viszont folyamatosan nő, átlag heti 15-20 dekát hízik. Tudom, van ennél több is, de azért ez is jó még szerintem. Kíváncsi vagyok, mi lehet a többiekkel! (Beha, Subesz, Sofka, Hrabtimi stb.)

Szia, Hello
hello
 
 


Bocsi a duplázásért, véletlenül 2x kattintottam...
hello
 
 


Szia Hello!

Teljesen szépen gyarapszik a babód!Kép Mi 3480-nal hoztuk haza, bár 13 napig voltunk bent.Kép

Próbáltátok már a pólyát? Nálunk az a tuti befutó.
Eszik, beleboázik a lavórba, aztán leteszem a kiságyba. Amikor már köpködött 2-3-at, akkor elkezdi szopni az ujját jó hangosan, és közben dörgöli az arcát. Ekkor már csukva van a szeme is.
Ilyenkor betesszük a pólyába, megkapja a cumiját. Van, hogy ringatni sem kell és már alszik. Éjszaka is így alszik, pólyában, de a kiságyában.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Ja, azért ő is szokott bömbölni, de lehiggad a pólyában.
linamina
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, meg disznó módon nem is reagáltam a nekem szóló hsz-re, bocs mindenkitől! Mentségemre őrülten kellett hajtanunk a lakásfelújítást, mert nagyon nem leszünk kész Kép legalábbis most már csak három hét van elvileg hátra de még egy csomó munka lenne, szerencsére a nagyobb műveletekkel kész vagyunk, de mondjuk a gyerekszoba még korán sincs berendezve Kép mi lesz itt?Kép

Igazából azért ragadtam billentyűzetet, hogy ti biztos emlékeztek rá: kell-e a ctg-re időpontot kérni. Bár az orvosom azt mondta, hogy csak úgy oda kell menni kettőtől, de ez nekem olyan bizonytalan. Tényleg csak ennyi, hogy odamegyek a kiskönyvemmel és kész? Se beutaló se semmi?

köszi a választ előre is!

és nagy gratulák a babákhoz így nagyon utólag mindenkinek Kép
sapi
 
 


Szia Sapi!

Tényleg nem kell előre bejelentkezni, odamész, mondod hogy ctg-re jöttél, és már teszik is rád az öveket! Kép Igen, a kiskönyv az persze azért kell.

Linamina, a pólyával az az egy gond van, hogy ilyenkor, a melegben nem tudom, jó-e ha így be van dunsztolva a gyerek. Amúgy eleinte (még május-júniusban) mi is használtuk, és ő is szerette.

Üdv, Hello
hello
 
 


Köszi Hello!

Akkor már csak egy-két kérdésem maradt Kép

Sajnos úgy néz ki gyermekünk visszafordult a 32. hét óta farfekvésűbe, úgyhogy császárnak nézünk elébe, hacsak valami csoda folytán vissza nem fordul három hét alatt.

Ezzel kapcsolatban lenne az a nagy kérdésem, hogy akinek szintén császár volt elmesélné, hogy:
hogy zajlik, mivel érzéstelenítenek, apa bent lehet-e, utána mikor lehet velem a babám, egyáltalán mennyi idő múlva szoptathatom meg ilyenek?

És persze egy csomó általános kérdésem is lenne, mivel lekéstük a felkészítőt, így most nem tudjuk, hogy: saját vagy kórházas ruhában lesz a baba, saját pelenkát kell neki vinni, vagy adnak ott? Ja, és én kórházi hálóingben vagy sajátban kell szüljek (akár csazi, akár hüvelyi)??

Aztán: kell-e házassági anyakönyvi kivonatot vinni a kórházba? és végül: adnak betétet nekem a kórházban?

Azt hiszem egyelőre ennyi feszít belülről Kép
Köszi aki válaszol, így visszaolvasva nem lesz kis feladat Kép
sapi
 
 


Sapi, a csaszival kapcsolatban nem tudok segíteni, de emlékszem, hogy korábban többen írtak arról is, sztem érdemes lenne visszaolvasnod (ahogy én tudom: EDA nincs, helyette spinális érzéstelenítés van, apa pedig nem lehet bent).

A többi: a baba kórházi ruhákban lesz (nagyon édes kis rucik!), pelenkát is adnak (Libero), Neked viszont nem adnak betétet, de helyette lehet gézből és vattából összetekerni magadnak hasonlót. Szülésnél lehetsz saját hálóingben is, de azt is adnak, ha kérsz, és sztem ennek van több értelme (minek is összevérezni a sajátodat?) A műtét az persze más, ott úgyis pucéran kell feküdni... Kép

Házassági anyakönyvi kivonatról nem tudok nyilatkozni, mert nekem olyan nincs... Kép

Szia, Hello
hello
 
 


Hello!

Köszi, örök hálám Kép Kép

máris felkészültebbnek érzem magam Kép
sapi
 
 


Sziasztok,

végre én is eljutottam ide. Sajna ritkán van rá lehetőségem és csak rövid időre tudok feljönni a topic-ra.

Az én babám is szépen gyarapszik, bár lasabban mint a tiétek, de azt mondták, hogy ez is szép. Junius 5-én született , 4020 g-al, 3930 g-al jöttünk haza a kórházból, és most 5520 g. Viszont nekem semmi csodaszerrel nem sikerült gyarapítani a tejemet, és sajnos egyre kevesebb, így kénytelen vagyok tápszerrel pótolni mert szegénykém éhen halna, általában már csak 60-70 g tejet tud kiszopizni mindkét mellemből, a reggeli első (5 órakor) szopi még éppen 110-140 g két mellből, ekkor még nem reklamál a többiért, szépen visszaalszik. Egyébként nekem nem úgy jelzi, hogy éhes, hogy sír, hanem nagyon elkezd tornázni, és úgy szopja a cumit, majd lenyeli. Nálunk a család elég szépen elkényeztette a fiamat, így csak az esti lefekvés és az éjszaka + a reggel 9-ig, valamint a délutáni alvás a szent, ezeket szépen betartja, viszont a többi időben mindíg kézben akar lenni, így eléggé el vagyok csúszva, ráadásul 2 hét mulva a szülés miatt elhalasztott szigorlatot is le kéne tennem, hát nem tudom, hogy sikerül-e.

Bocsánat a hosszú mesémért.

Kedves érdeklődők, a kórházzal kapcsolatban én még pár dologgal kiegészíteném a többieket, én tutira ha legközelebb szülök és mindezt a Honvédban teszem, hálóinget talán csak 1 db-ot viszek magammal, hiszen a folyosón mindig ki volt téve egy csomó kórházi, hálóing, lepedő stb. a végén én már csak ezt használtam, legalább ezt se kellett otthon a férjemnek mosni. Amikor ott voltam nekünk volt időnként kitéve ez a bizonyos vatta gézbe csavarva típusú betét, az első napokban nekem ez bizonyult a legjobban, viszont nekem a tena lady kényelmetlen volt egy kicsit, én az always éjszakai betétet használtam nekem az vált be igazán, korábban nem használtam ilyet nem volt rá szükségem.
Házassági anyakönyvi kivonatot kértek, elég volt az egy évnél nem régebbi.

A csasziról úgy tudom, hogy ha nem altatásban végzik, akkor ugyanúgy veletek lehet a baba, a papával mindenesetre biztos (persze, ha minden rendben van a baby-vel) természetesen a műtét alatt nem lehet a műtőben az apuka.

Linamina!

Gratulálok, a szopihoz nektek, sajnos a recept amit írtál nem növelte a tejemet, de úgy ízlik, hogy szinte mindig azt eszem reggelire, joghurtal.

Én mostanra feladtam, hogy gyarapítsam a tejemet, a felvett szokásokat megtartom (szoptatós tea, sok folyadék stb.) de újabb fortélyokat már nem vetek be, ha ennyi erőfeszítéstől nem sikerült szerintem, ezután se fog, hacsak nem valami csoda történik, mindenesetre addig szopiztatok amíg csak tudok, és a többi marad a pótlás.

Sziasztok:

Hajni

Üdv. : Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok! Megjöttünk a nyaralásból,(épp a romokat takarítom el), és örömmel tapasztalom, hogy nem halt ki a topic, a babák gyarapodnak, és minden ok
. Az én ikreim is kajálnak, de egész éjszakákat átaludni eszükben sincs. az az igazság, én nem is számítok rá, mert a nagyok sem tették soha. nem tudom mennyit esznek, de a fiam sokat buki még így 4 hónaposan is. Erre a sinlac miért jó? Ti honnan tudjátok, hogy mennyit eszik és mi marad bent? Mindig mértek és fejtek? Több kérdéssel nem zargatlak titeket, meg az olimpiát is muszáj követni!Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Remélem kipihented magad - már amennyire a te helyzetedben lehet... Kép

Én sem tudom, mennyit is eszik a babám valójában, és mostanában én is folyton ezen aggódom, mi lesz, ha egyszer tényleg megcsappan a tejem. Csak annyit tudok, hogy a baba pisil-kakil, átalussza az éjszakát, jól néz ki és hetente nő a súlya. A mellem már nem feszül annyira, mint régen, fejni csak annyit szoktam, hogy lássam, maradt-e benne valami szopi után, szóval pár kanálkányit, azt sem mindig. Igazából azt, hogy mennyit szopott, sohasem mértem. Szóval, én is csak bízom a jó sorsban, hátha megy ez még tovább is, bár a 3 hónap is nagy eredmény már nekem! A bébi viszont újabban már nem szokott bukni. Vizet is elég sokat iszik, abba némi cukrot is teszünk. Mást viszont nem kap. Egyébként én mindig két mellből szoptatok, és egy szopi max. fél óráig tart. Jelenleg még napi 6x szopik - mint korábban már írtam.

Lányok, ti milyen fogamzásgátlást használtok így szopi mellett? Mennyi a valószínűsége annak, hogy szoptatás alatt terhes legyen az ember lánya? (Főleg, így az első pár hónapban.) Ja, és még egy kérdés: ki milyen pelust használ? Csinálnék egy kis statisztikát... Kép

Sziasztok, Hello
hello
 
 


Bukfenc, én Turi dokinál szültem pont egy hónapja, mert a dokim pont szabin volt. Szülés előtt kétszer találkoztam vele a Stáhly utcai rendelőjében, nagyon kedves volt. Te hogy találtál rá? Régen ő volt a Vas utcai klinikának a vezetője, de bezárták. Szakmailag csak jót hallottam róla, az orvosom a családtagjait is csak hozzá irányítja.
Üdv, Evelyn
evelyn
 
 


Hello, én phrametexet használtam, az eredmény decemberre várható. Kép (Folyamatos szoptatás mellett)

sofka
sofka
 
 


Sofka, az mi? Beírtam a keresőbe, és 0 találat lett! Kép
hello
 
 


Pharmatex. Kép Afféle spermaölő, amit a hüvelybe kell juttatni akció előtt. Van több változata, az enyém tablettás.
sofka
 
 


Sziasztok! Ja, azt hiszem a nyaralás pár évig tolódik Kép.
Az én dokim is a pharmatexet nyomja. Elvileg a szoptatás, főként amíg sokszor és éjszaka is szopik, addig gátolja a teherbe esést, de ebben nem érdemes bízni, mert ahogy terhesség alatt is különböző mérétkig ugranak meg a hormon szintek, úgy a szopi is változatosan hat. Én együtt voltam bent egy lánnyal, akinek 11 hónapos volt a nagyobb gyerkőce, amikor szültünk...
Pelust én egy diszkontból hozatom (szegény apósom a beszerző) , egy német pelus, szerintem mindent tud, amit kell, és lényegesen olcsóbb, mintha boltban veszem. Az is igaz, hogy már törzs vásárlónak számítunk. De ha érdekel, előásom a címet. Tőlünk nagyon távol van, de szerencsére apósomnak időnként útba esik, olyankor telerakja az autót pelusos ládákkal Kép Így fest egy 12 unokás nagypapa sok- sok évig! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Végre van mozgás!

Hajni!
Sajnálom, hogy így jártál a tejjel. De legalább van tápszer, amitől nő a baba.Kép

Claire!
A Sinlac-ot mi is kapjuk. Nem adom neki mindig, mert szorulása lesz. A lényeg az, hogy besűríti a pocakba került tejet és nem jön annyi vissza, vagy nem olyan könnyen indul meg kifelé. Készülj fel, hogy nagyon büdöset fognak pukizni a babák és ha kakil, az is nagyon büdi.Kép
Amikor szüneteltettük, 2 napig akkorákat kakilt, hogy szinte kilógott a pelusból.

Hello!

Pelenka: Libero. Kipróbáltuk a Pampers-t is. Nekem nem nagyon tetszik, mert vékonyabb és ezáltal sokkal keményebb, mint a Libero.
Fogamzásgátlás: no sex! Gumi.

Pólya: csak a pelus és egy body van a babán. De ha aggódsz, hogy nagyon melege lesz, akkor egy lepedőbe tekerd szorosan. A lényeg az, hogy szorosan legyen, mert az olyan érzés, mintha ölelnéd.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sapi!
Nekem császár lett 11órás vajúdás után,úgyhogy van tapasztalatom.A mütőben rettentő hideg van általában.Apuka nem lehet bent.Ha spinálisan érzéstelenítenek,megkapod a Babyt.Engem altattak is,meg kaptam gerincbe is valamit.Ezért én csak később láttam a Babám.Apuka viszont rögtön megkapta.A császáros szobában ugyan kényelmesebbek az ágyak,de azért vigyél magadnak kispárnát,ha kényelmesen akarsz aludni.Ha még van valami kérdésed írj.
szia,
zsuh
zsuh
 
 


Zsuh!

Köszi az infokat! Valami probléma volt, hogy végül császároztak? Nagyon fájt utána a sebed? Ha nem indul be a tejtermelés rendesen a császár miatt, akkor segítenek? Van valami amit a kispárnán kívül pakoljak be a kórházi pakkba, hogy könnyebb legyen utána az élet?

najó leállok a kérdéseimmelKép

Sapi (38. hét)
sapi
 
 


Sapi!

Egy héttel késett a Babám,meg magas volt a vérnyomásom.(terhességi toxémiám volt a végére,de enyhe,azért nehezebb volt a dolog.)Nem voltak fájásaim,ezért kaptam oxitocint.7től.Aztán 6kor feladtam a dolgot,meg Blanka szívhangja se tetszett a dokimnak,szerencsére ezt csak utána mondta meg.
A seb nemfáj annyira.Inkább kellemetlen.Nevetni,köhögni,tüsszenteni nem túl jó.
Tejtermelés...Nekem már három és fél nap után volt tejem,de lehet azért mert rendesen kezdődött a szülés.A csecsemősök segítenek.Mellkenőcsöt( garmastan)vigyél,mert lehet,hogy szükség lesz rá.Ja és szoptatós teát is,mert megfőzik Neked,ha akarod,csak vinni kell.Szívószál is hasznos,mert első nap nem nagyon tudtam felkelni.Ez biztosan az anémia miatt volt,mert szülést követően másnap rettentő lett a vérképem,pedig szedtem vasat.Na mindegy.
hirtelen nem jut eszembe más.
ha mégis,írok
jó készülődést
üdv.:zs
zsuh
 
 


Sapi! Hogy áll a kis krapek? Az én elsőm a 36. hétig haránt feküdt, de van aki szószerint az utolsó pillanatban fordul meg! Bíztatgasd, hogy jobb volna úgy mindkettőtöknek! Claire
claire
 
 


Hello! Most láttam, hogy anno.. indítottál egy Sportkórházas topicot. Kár, hogy nem láttam előbb! Claire
claire
 
 


Zsuh! Köszi, hogy válaszolsz a kérdéseimre, rendes vagy Kép

Claire: holnap megyek a kórházba maratoni kivizsgálásra, amolyan császárra előkészítő vizsgálatok, amiben lesz uh is, úgyhogy biztosat utána tudok. De sajnos ahogy én érzem a rugdosásból egyre farosabb ez a gyermek Kép néha már úgy érzem, hogy kirúg a hüvelyemen kersztül. Bár ne lenne igazam. A biztatás minden este kötelező program: én is meg az apja is lefekvéskor a lelkére beszélünk, hogy jobb lenne neki ha fejjel lefelé fordulna. Meg mindenféle praktikákat is próbálgatunk, pl. zseblámpával világítunk az alhasamnál, meg csengetünk neki kis kolomppal ugyanott meg ilyenek Kép kb. bármire hajlandók vagyunk az ügy érdekében Kép remélem valamelyik csak beválik.
sapi
 
 


Sapi! Drukkolok! Állítólag vannak gyerek megfordító módszerek, utána kéne nézni, kérdezni, nem tudok róla semmit! Claire
claire
 
 


Szia Sapi,
a nővérem babája is faros volt, ezért sokat olvasott a témáról. Egyszer véletlen akadt egy 'gyerek megfordító módszerre', sajnos már császár után, úgyhogy nem tudom mennyire megbízható.. állítólag az utolsó hónapban naponta többször négykézlábra ereszkedve - úgy, hogy az alkarodon támaszkodsz, tehát a fejed alacsonyabban van a fenekednél - kell tölteni 10-15 percet. Kérdezz rá a dokidnál árthat-e, ha nem, mindent bele!!!Kép
Üdv: Barnus
barnus
 
 


Sziasztok! Barnus! csak nem Te is a honvédban szültél? Itt azt hiszem még nem találkoztam veled!
Sapi! Az agykontrollos topic indítójával kitaláltuk, hogy megpróbálunk neked programozni, hátha segít az is, nekünk meg egy kis "feladat", úgyis arról leveleztünk, hogy nem nagyon gyakoroljuk a megszerzett tudást! Claire
claire
 
 


Nem, nem csak olvastam a felhívásodat a másik topicbanKép
Barnus
barnus
 
 


Claire: köszi, hogy programoztokKép

Barnus: igen, ezt a módszert találtam én is a neten többek között, csinálom is kétóránként 15 percet, ahogy le van írva, de semmiKép
Tegnap voltunk uh-on és guggol a szentem. És két hetet ráadásul hirtelen el is vesztettünk mert az uh szerint már a 39. héten járunk a 37 helyett a méretei alapján. De azért én még adok neki esélyt, van néhány eset, hogy az utolsó pillanatban fordult be egy gyerek.

Tegnap már az altatóorvossal is kellett beszélnem, aki a spinális érzéstelenítés mellett van nagyon (én meg nem szállok vele szembeKép, ami ugye 1-3% ban brutál fejfájást okoz, meg nem emelhetem fel a fejem egy ideig (meddig?) meg ilyenek. Van valakinek erről tapasztalata? A másik pedig, hogy :
tudja valaki mit is jelent az hogy II es a méhlepény?
és azt, hogy AD: 103 ? ---> ennél a dokinő "teúristen" felkiáltást hallatott. (???)
sapi
 
 


Sziasztok!

Claire után jöttem az agykontrollos topicból.

Sapi, próbáltam pozitíve hatni a lurkódra az esti programozásnál. Nagyon drukkolok nektek!!!!!!

Zsóci, aki továbbra is szorgalmasan programoz nektek

Kép
zsóci
 
 


Sziasztok!


Már jó ideje nem néztem ide - lefoglal a kicsi -, így örömmel látom, hogy mindenki jól vanKép

Nekem a térdműtét miatt adtak gerincbe érzéstelenítést és utána egy napig nem emelhettem fel a fejem. Persze felemeltem és jött a brutál fejfájás.

Nektek a doki mit mondott, mennyi idő után lehet próbálkozni a következő babócával? Az én dr-m szerint egy évet mindenképpen kell várni, mert leállhat a tej. Ez tényleg így van? Mondjuk fél évig mindenképpen várunk - addig fogamzásgátlót adott, félkomponens -, de utána szeretnénk...Kép

Picikém jól fejlődik, már 6,40 - 4080 volt amikor hazaengedték a kórházból jún.28-án -, néha kicsit aggódom is, hogy nem hízik-e túl gyorsan. Tud valaki valami megnyugtatót mondani?

Mostanában már 200-230gr-okat eszik. Már csak Pogácsának hívjuk, olyan pofija van.Kép

Subesz
subesz
 
 


Sapi! római számmal améhlepény állapotát jelzik, a ll. at még elég fiatal, nem kezdett öregedni, meszesedni, meg ilyenek, tehát az még bírja, ügyes vagy! Azon, hogy "idősebbnek" látszott az uh-n a gyerek, ne izguljm az csak azt jelenti, hogy szép nagy lesz! ettől nem fog előbb születni! (Nekem az ikreknél 10 percet szörnyülködött az uh-os a 30. héten, mert illett volna kisebbnek mutatkozniuk, ezek meg iker létükre 31 ill 33 hetes méreteket mutattak. Végül a 39. héten születtek, elég szép méretekkel! ) Ha vmit nem értesz, és nyugtalanít, akkor kérdezd meg nyugodtan, inkább nézzen hülyének a doki, mint álmatlanul forgolódjál. Ilyenkor úgyis rémeket lát az ember!
Subesz! A második fiamnál én is azon aggódtam, hogy nem túl dagi-e, volt olyan hét, hogy 50-et hízott, de a doki néni azt mondta, hogy amíg ezt csak anyatejből csinálja, addig tök jó. Aztán persze lassult a tempó, de amíg szopott, addig nagyon hízott. Most sem viszi el a szél, de abszolút átlagos méretű 3,5 éves kölyök . Méred etetésenként, vagy honnantudod, hogy mennyit eszik? claire
claire
 
 


Claire!

Általában kéthetente megmérem, hogy mennyit szopizik egy nap és vasárnaponként ha eszembe jut, ruha nélkül mérem.
Szegénykémnek megint eldugult a könnycsatornája és váladékozik a szeme is. Elvittem egy dokihoz, de mire időpontot kaptunk addigre persze elmúlt. Most úgy két napja megint előjött. Viszont mennyit szenved a pocakjával! Borzasztó! Annyira sajnálom szegényt, hogy etetés után úgy egy órával elkezd tegergőzni. Próbálom masszírozni a kis hasát, kapja az Infacol-t, ettől valamelyest javult, de nem szűnt még meg teljesen.

Ismeri valaki a Cerazette nevű fogamzásgátlót? Tapasztalat? (a doki próbált meggyőzni a spirál előnyéről, de nem sikerült.)

Subesz
subesz
 
 


Subesz! Jó ötlet ez, hogy egy napi kajálást mérsz, mert szerintem nagyon változóan esznek, lehet, hogy ezt egyszer kipróbálom, lássam hogy állunk. Mi normál menetben hetente megmérjük mennyit híztak, és kész. Persze ebből nem tudom, hogy mennyit esznek, azt viszont igen, hogy hányszor: 1x, reggeltől estig Kép !
A kórházban Espumisan cseppet kaptak, meg egy ideig itthon is a pocakjukra, az lendít rajta vmit! Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Állati mákunk van: Kispocak nem hasfájós. Már csak ritkán hetente 1-2 alkalommal adunk neki a G R I P E W A T E R ből. Nagyon jó, mert gyorsan hat és Babácska sem köpi ki, mint az Infacolt. Próbáljátok ki!

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Linamina!

Sajna mi túl vagyunk a Gripewater-n, nem igazás segített. Az Infacol-t próbálja kiköpni, néha sikerül is neki.Kép

Szóval senki nem ismeri a Cerazette-t?


Subesz
subesz
 
 


Szia Linamina

Én már 1 hónapja szedem a Cerazettet ami végülis sárgatest hormonokat tartalmaz. Nyugodt szívvel mondhatom hogy egészen jó. A dokim a 6 hetes kontrol után irta fel nekem. Ezt folyamatosan kell szedni szünet nélkül. Az első héten volt egy kis vérzésem de azóta minden rendbe van. Nálam nem jelentkezett semmiféle mellékhatás(pl hízás hányinger stb). Az egyetlen kellemetlen tulajdonsága az hogy esténként nem kiabál hogy vegyem be! Kép Kép
Még valami van méhen belüli szerkezet is amely ugyanezt a funkciót látja el, csak belülről adagolja a hormont és 5 évig használható vmint bármikor eltávolítható ha szeretnétek újabb babát. Árban kb 30 eFt de kb ugyanott van mint a bogyó.

Remélem tudtam segíteni

Üdv Timi
hrabtimi
 
 


Látszik hogy formán kívül vagyok az előző levelet Subesznek szántam bocsi Linamina
Kép

Timi
hrabtimi
 
 


Timi!


Köszi az infot:-) Számomra az a fontos, hogy fél évig még biztos ne essek teherbe. Utána már nem bánom:-)
Néha úgy érzem, gond van velem, hogy még csak most szültem de már vállalnám a következőt. Még mindig nem állt vissza a hormonháztartásom a helyére?:-):-)


Subesz
subesz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: