Új privát üzeneted érkezett!

Szia EsztyKép

Sajna nem ismerem a dokidat, de úgy is az a legfontosabb, hogy neked szimpi legyen, és bízz benne.
Arról meg végképp nincs infóm, hogy mennyi a szülés. De ha már úgy is a magánrendelésére jársz (legalább is a soraidból azt olvastam ki), kérdezd meg ott az asszisztensét - ő biztosan tud valami támpontot adni. Én ugyanígy jártam el az én dokimnál, ráadásul az asszisztencia rendi volt, mert nem azt mondta, hogy mennyit kell adni, hanem, hogy milyen értékek közé szokott esni az összeg. Kihangsúlyozta, hogy nem kötelező, hanem adható. Szóval szerintem egy kérdést megérKép
Gartulálok a babához!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!
Még biztos van aki emlékszik rám (legalább Anita), szülésem előtt én is írtam ide! Az én Manóm már jövő héten négy hónapos lesz és 7,5 kg! Nagyon jó baba, szavam nem lehet rá, szinte soha nem sír, és mindenkire mosolyog.

Szerencsére (legalábbis eddig) nem anyás, magára hagyhatom az apjával vagy a szüleimmel is :-))

Majd később visszaolvasok, hátha tudok vkinek információval szolgálni dokival vagy a kórházzal kapcsolatban!

Eszty!
Én két hetet voltam kórházban a szüléskor és megismertem az összes dokit :-) A Habermajer volt a mi "szobadokink", nagyon szimpatikus volt és a szülésznők is jókat mondtak róla. Állítólag ő az egyik, aki a legszebben varr!!!!!

Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!
Én 35 hetes vagyok és az Uzsokiban fogok szülni, Kalocsai doktor Úrnál.Ha valaki tud nekem bármilyen infoval szolgálni a doktor úrral kapcsolatban, azt nagyon megköszönöm.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Csaju,gratula a babához Kép

Hogyan telt a 20.-a ??
Mi fent voltunk a várban egy kicsit,de dög meleg volt .Én leégtem egy kicsit/ még örülök is egy kicsit neki,most legalább van valami szinem/.A manómnak nagyon melege volt,de egész jól viselte.Amikor hazajöttünk 4-8-ig aludt aztán gyorsan megfürdettem ,kajcsi,de már evés közben visszaaludtKép

Virgike,Eszter nektek is gratula a pocaklakódhoz.

Képzeljétek,nem marad a manó senkivel sem meg.Annyira érzi hogy el akarok menni.El kellett mennem vásárolni és gondoltam elaltatom az anyósomnál,de nem akart elaludni,így otthagytam.Hát mondanom se kell hogy majdnem végig ordította azt az egy órát még nem voltam itthon.

Szép napot mindenkinek !
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Szia EsztyKép
Nem ismerem az orvosodat, én a Csapó dokinál fogok szülni. Első babát is nála szültem. Nem kérdeztem meg az ő tarifáját, annyit adtam, amennyit a többi kismama, és úgy vettem észre, nem volt belőle gond.
De ha bizonytalan vagy, legegyszerűbb rákérdezni, ha nem a dokitól, akkor tényleg jobb az asszisztensétőlKép

Anita: ebben a melegben, ami a héten volt, nekem sem volt jó semmi, naponta kétszer tusolok, szóval hihetetlenKép így nem csoda, hogy a kislurkók sem bírják.
Megnéztem az albumotokat, olyan édes Nimród, szépen fejlődik, szép baba!

Pusz
Lau
34+4
lau
 
 


Szia Anita!
Köszönöm szépen :-)
Remélem mostmár nem lesznek olyan nagy melegek. Emlékszem, tavaly szeptember elsején mintha elvágták volna a meleget és egyből jött az ősz. Én nem bánnám ha most is így lenne. Meg ha kicsit gyorsabban telne az idő...Annyira unatkozom már itthon!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Anita!
Én is gratulálok, Nimród nagyon édes kisfiú! Mi is kisfiút várunk, Leventének fogják hívni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Csirkesz, Judit, Anita, Lau, Csaju!

Köszi az infókat és a sok kedves szót!
Nagyon arik vagytok!
Hétfőn megyek a terheléses cukor vizsgálatra, és másnap a magánrendelőbe, úgyhogy rákérdezek majd a dologra.
Olyan jó hallani, hogy aki ismeri, jót mond róla.
Csak az a fura, hogy tényleg a magánbetege vagyok, így elég sok a terhesgondozás, és mégsen ad meg olyan számot, amin bármikor el lehet érni. Csak a kórházi csipogója, a magánrendelő száma (csak kedd és szerda du), és az asszisztensének a mobilja (általában kikapcsolva) van rajta a névjegykártyán. De mi van, ha sürgősen beszélnem kéne vele? Majd erre is rákérdezek. Mosmár a hetedik hónapot kezdem, úgyhogy jó lenne tudni ezeket. Igaz, ha gáz van, bemegyek a kórházba, onnan meg csak el tudják érni.

Puszi mindenkinek!!!

eszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden friss kismamának köztünk!

Eszter! Ne izgulj,ha valami gáz van akkor telefonálj be gyorsan a kórházba és ők fogják hívni a dokidat mindenképpen.A saját mobilszámukat szerintem nem szívesen adják meg senkinek sem.
Virgike! Lehet akkor ti egy csomóan össze fogtok futni a kórházban,mert már hárman is vagytok akik szeptember végén szülnek majd. ( azt hiszem )
Anita! nagy volt a szám az anyás gyerekkel kapcsolatban: a fiam -9 hónaposan- mostanában ha kimegyek a szobából csak ül az ajtó előtt és üvölt.Édes... megőrjít!!!

Sziasztok

Kismuki
kismuki
 
 


Sziasztok!

Mindenki egyben maradt ettől a fronttól?? Tegnap este amikor elkezdődött ez a nyavaja idő arra gondoltam,hogy mennyit gondoltam rá a szülés előtt,hogy bárcsak jönne egy hidegfrontKép)

Lau,Virgike :kösziKép

Hirtelen jött ez a hideg,alig van meleg ruhája a manónak,most aztán rétegesen van öltöztetve.Ki gondolta volna,hogy ilyen hamar hüsi lesz,most mehetek vásárolni.

Nem tud valaki véletlenül egy olyan bababoltot,ahol Fenomén kisruhák vannak?
Kinéztem a keresztelőruhát a pocoknak,és Fenoménnál van állítólag.

Úgy unatkozom én is itthon egyedül,párom dolgozik még hétvégén is egész nap ,a gyerek meg alszik mindig,csak este van fent egy kicsit.Már alig várom,hogy kicsit nagyobb legyen is lehessen játszani vele.

Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Anita!
Mikor lesz a kereszetelő és hányas ruha kellene neki? Nekem van egy sötétkék kord mellény+naci+nyakkendő keresztelőre való.Viszont 74-es,gondolom az nektek még elég nagy. :-)))

Fenomén ruhát én eddig még csak bent a fenoménban láttam máshol nem,de oda kell kártya.Van egy Boróka nevezetű bababolt,ott vannak ilyen alkalmi rucik.De drága,ugyanaz a ruha - persze csak miután megvettem láttam meg- feleárért van a Tescoban.
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kismuki, köszi a bátorítást! Én is erre gondoltam: ha bemegyek, akkor úgyis szólnak neki, mert mindig szokták kérdezni, hogy kinek a betege vagyok. Végülis máig kibírtam a dolgot, úgyhogy holnap meg pont műszakban is lesz. Van valami húgyúti fertőzésem, és már a falat kaparom minden alkalommal 3 napja. Lesz cukorvizsgálat holnap, és akkor megnézetem ezt is a vizeletben. lkapom a dokit bent. Úgy szeretném én is látni az új részt. Majd rákérdezek a dokinál.

Sajnos ruhaügyben nem tudok tanácsot adni: kevés a tapasztalatom egyelőre. Én mindenhol nagyon édes gyerekruhákat látok. Az Aucahn-ban ennivaló overált vettem a babónak 2400Ft-ért: puha és meleg, és nagyon jól néz ki. Tudjátok, Orsi december 11-re van ígérve. :-))

Puszi, eszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Kismuki:

Köszi,de én kimondottan azt a madérás régi stílusú keresztelőruhát szeretném.Viszont 74-es fog kelleniKép) Már a 62-es rucikba csak beletuszkolni tudom a gyereketKépMég jó hogy szülés előtt nem vettem csak 1-2 darab 56 ruhát.Azokat úgy el is tettem,hogy egyszer sem tudtam ráadni.


Tudjátok mire jöttem rá.Az én gyerekem nem szeret máshol lenni csak itthon velem kettesben.Tegnagnap voltunk anyuéknál és már megint sírt elég sokat a kicsi.Pedig mielőtt elindultunk annyira jó kedve volt,1 órán keresztül magyarázott nekem ,persze alvás helyett,miközben én ott olvastam mellette.Annyira édes volt.


Szép napot!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Jó reggelt!
Hogy vagytok ma, kismamik? Én hulla vagyok, tegnap túráztunk egy nagyot a Duna-parton. Lejártam a lábam. Annak viszont nagyon örülök, hogy egy ideig élvezhetjük ezt a szép időt és nem kell bent ücsörögni a szobában a hőség miatt. Mondjuk ettől még ötletem nincs, hogy mit kellene csinálniKép
Anita! Neked olyan jó lehet, hogy ott van a kicsi. Hű, de várom már én is! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap jöttünk meg a kéthetes "nyaralásból" az anyukáméktól. Bence nagyon élvezte a vidéki levegőt és az első napokban jóformán csak evett meg aludt.

Eszter! Én is Hábinál szültem és maximálisan meg voltam vele elégedve. (Június vége - július eleje körül le is írtam ide a szülésem történetét, ha van időd keresd vissza.)
Juditnak is igaza van: a gátmosáskor minden nővérke elmondta, hogy milyen "gyönyörű" a gátsebem. Egyébként felszívódó "cérnát" használ, így nincs varratszedés sem! (Aminek én borzasztóan örültem!!)
Ha bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan írjál az itthoni emilemre: almadi@euroweb.hu

Kismamák kitartás! Úgy el fog repülni ez a kis idő hogy csak na! Aztán meg csak azt veszitek észre, hogy reggel ötkör egy 5-6 kilós babuci pislog rátok a kiságyban és ahogy meghallja a hangotokat (Pl.: Kicsikém, miért nem alszunk még egy kicsit?), akkor fülig érő szájjal vigyorog...

Anita! Ti mennyit alszotok napközben? Nekem mióta itthon vagyunk megint csak max. egyszer hajlandó aludni néhány órát.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Ismét én, csak az előbb elfelejtettem leírni, hogy ha valakinek szüksége lenne párnás légzésfigyelőre, valamint textil mózeskosárra (Pierre Cardin), - mindkettő teljesen új, csak 2 hónapot használt - akkor én szívesen bérbeadnám ezeket, mert nekünk egyelőre már nem kell. Eladni nem szeretném, mert pár év múlva a következő bébinek is jól jöhet még. Ha valakit érdekel az otthoni emilemre írjon! (Lásd fentebb...)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!!

Olyan ari mindenki!
Nem tudjátok, hogy mikor indul újra a kismamatorna az Uzsokiban, és lesz-e felkészítés a szülésre?
Én szeptember közepétől már szabad leszek, mint a madár, és szeretnék egy kicsit többet foglalkozni magunkkal, és ráhangolódni a babóra. Eddig nem nagyon tudtam foglalkozni a kismackóval, csak amennyit muszáj volt. De mostmár itt az ideje, hogy elkezdjük építeni a kapcsolatunkat.

Írjatok, ha tudtok valamit róla! Jelentkezni kell rá? Mennyibe kerül?

Köszönöm szépen!!!

Sziasztok!! eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Kismuki!

A régebbi hozzászólásaidban olvastam, hogy az új szobák az Uzsokiban fizetősek lesznek. Már elvileg kész vannak. Van erről valakinek valami infója? Mennyibe kerül? Mikor és kinek kell fizetni? Mostmár elkezdtem foglalkozni az anyagiakkal is, mert közeleg december, és addig már nem kapunk sokszor fizut.

Puszi, és köszönöm előre is a segitségeteket!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


EsztyKép
Kismamatorna szeptember elején indul újra (a faházban), a felkészítő pedig folytatódik.
A tornával kapcsolatban a kórházi védőnőt kell megkeresned (Csombó Szilvia tel:251-7333/1285 vagy 3711 mellék), a felkészítő tanfolyammal az osztályos pszichológus (Szigeti Mariann - az ő számát nem tudom, de a folyosón szokott kifüggesztve lenni a program) foglalkozik. Mariann előadásán voltam, nagyon kedves, fordulj hozzá bátran. A védőnőhöz nem volt szerencsém, mert mire járni tudtam volna a tornára belekezdtek a nyári szünetbeKép Ide kell igazolás a dokidtól, hogy járhatsz tornára.

Az árak: 2 ágyas - 6 eFt/éj, 1 ágyas - 10 eFt/éj. Ha jól tudom, az Uzsokiban 5 napot kell benntölteni (ha jól emlékszem ennyit mondott a doki) minimum (függően a baba és a mama állapotától), ezért a lóvéval eszerint kell kalkulálni.

Ennyit tudok, ha kihagytam valamit a többiek biztosan kiegészítik.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Eszty!

A kismamatorna, a szülésre felkészítő tanfolyam és az intimtorna is ingyenes!
A tornáról Csombók Szilvia védőnő, a tanfolyamról Szigeti Mariann pszichológus, az intimtornáról pedig Veszelszky Csilla fizikoterapeuta tud felvilágosítást adni. (Mellékeket sajna nem tduok, de a központon keresztül eléred őket.)

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!
Almádi:

Én úgy altatom még a manót ,hogy reggel fél7-től kb 9 -ig kint az udvaron alszik,utánna meg bent a szobában kb 4-ig ,aztán ha már nem alszik vissza magától akkor nem erőltetem.Pár napja este fél 7-ig alszik és az evések után nem mindjárt alszik el,hanem még játszunk egy kicsit.Vannak napok viszont,hogy csak 1 órát alszik délelőtt meg délután is.Szóval változó,de legtöbbször még egész nap alszik.
Sajnos visszatértünk,hogy éjszaka még 2-szer kel fel enniKép

Az előkészítő tanfolyam szeptember közepétől indul és azt hiszem a fogorvos lesz az első előadáson.Lehet én is elmegyek rá,mert elmondja,hogy hogyan kell ápolni a baba száját.

Virgike:

Ismerős ez az érzés.A vége felé már én is minden babakocsi láttán majdnem bőgtem,hogy már én is akarom ! Kép) De előbb utóbb már te is babázni fogsz,csak kitartás.

Szép napot mindenkinek ebben a borús időben!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a sok informaciot. Ma betelefonalok, es akkor megirom nektek is a pontos idopontokat, ha megtudom.

Puszi mindenkinek!

eszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek ,megkaptuk a 2 hónapos oltást.Milyen gyorsan megy az idő.Persze kontrollra még mindig nem mentem vissza,majd jó fenéken billent a doki Kép Szörnyű volt az oltás,sőt megrázó.Azt hiszem legközelebb apa viszi a manót.Remélem fogunk aludni éjszaka.Megyek is alszok egy kicsit .

Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Anita,nem tudod megbeszélni a dokival hogy kimenjen oltani? Az sokkal jobb neked meg a babának is. Hozzánk mindig kijött a doki nénink, bár lehet hogy csak a hideg miatt -télen- .

Kismuki
kismuki
 
 


Sziasztok!

Kismuki: tényleg kényelmesebb ha kijön oltani a doki,viszont nem akarom,hogy itthon érjék ilyen rossz hatások a manót.
Teljesen jól viselte szegénykém.3-ig sírás volt aztán már csak beszélgetett meg panaszkodott az ő babanyelvén.Éjszaka is aludtunk,reggelre meg már semmi baja nem volt.

LÁnyok,hogy én milyen béna vagyokKép Még egy kúpot sem tudok beadni a gyerekemnek.Visítottam az anyósomnak,hogy segítsen.Ilyenkor azért jó hogy közelben vanKép) Amikor annyira sírt a kicsi én is teljesen rosszul voltam,annyira sajnáltam őt hogy szenved én ,meg nem tudok segíteni neki.Ti is így érzitek magatokat /mármint akinek van már babója/ ? Vagy csak én vagyok ennyire lelkis?


Jó hétvégét!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok? Én már egyre nyűgösebben, nem szeretek sokáig ülni, állni, menni, minden baj.
Rendezgetjük a babasarkot, alakulnak a dolgokKép

Anita: hogy fog örülni a doki, ha kiderül, hogy nem mentél vissza a 6hetes kontrollraKép
AZért menj el, amint tudsz, hogy megnézhesse, rendben van-e minden.
A kúp beadásával nem voltak gondjaim, annál inkább azzal, hogy vajon most miért sír a baba?? Aztán kiderült, hogy azért, mert csak azt akarta, foglalkozzanak veleKép Remélem, most sokkal rutinosabb leszek, nem leszek olyan aggódós. Bár ez hiú reményKép

SZép napot!
Lau
35+5
lau
 
 


Sziasztok!
Olyan jó titeket olvasni, hogy már ilyen dolgokkal foglalkoztok. Bárcsak meglenne az én babóm is! Mármint itt velem kint. :-))
Bár ez az időszak is nagyon jó, úgyhogy próbálom kiélvezni. Még 2 hetet dolgozok, aztán csak magunkkal foglalkozok. Torna, séta, múzeum, pihenés, ilyesmik. Már alig várom. Régen nem fért már bele az életembe.
Bár ez a két hét még húzós lesz!

Ne aggódjatok annyira!! Biztos, hogy nagyon jó anyukák vagytok!!! És ezt a babótok is tudja!!! Kár rossz érzésekkel foglalkozni, és ezt rá is átsugározni.

Sajnos a tornával és a többivel semmire sem jutottam: a védőnő elérhetetlen. Bármikor telefonálok, nincs ott, vagy az UH-n van, de ott meg nem veszi fel a melléket. Ha esetleg valaki tud időpontot a tornára, mondja. Szeptember közepén megyek majd be, legfeljebb akkor utánakérdezek. Az első felkészítő előadás mikor lesz? Valaki írta, de nem találom.

Puszi mindenkinek! És nagyon ügyi anyukák vagytok! Aki már a vége felé jár és már nehéz neki minden, annak KITARTÁS és DRUKK-DRUKK!!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!!

Megnéztem ma bent a kórházban a kismamatorna időpontját, szeptember 6-án kezdődik újra, délután 5-kor a faházban.
Nem akar valaki jönni? Csirkesz esetleg??

Voltunk ma CTG-n, olyan édes voltKép kicsit lustizott, de azért sikerült, nem kellett visszamenni mégegyszerKép

Anita: mizujs veletek? Nimród hogy viselte a teleholdas hétvégét? meg időváltozásból is kijut mostanában nekünk, nyűgös szerintem mindenki, hát még a babák, akiknek meg sem lehet mondani, hogy miért érzik magukat furcsán.

Puszi mindenkinek
Lau
36+1
lau
 
 


Sziasztok!

Lau:

Most nem nagyon érezte meg az időjárás változást.Az alvás gondunk is megoldódott.Már nem erőltetem az alvást a kicsinek,hanem addig játszom vele,még nem kezd el nyügi lenni,aztán elalszik egy pillanat alatt magától.
A teleholdról meg nem is tudtam Kép

Újabb dilemma előtt állok. Télire kell ruhákat venni a babának.Nem is igazán tudom,hogy mit meg mennyit vegyünk neki.Hirtelen akkorát nőtt,hogy alig van ruha amit még rá tudok adni.Persze ,nem baj hogy nőtt,csak reggel mindig meglepetésként ér,hogy na ezt sem tudom már ráadni.

Végre bejelentkeztem a dokihoz.Remélem el is jutok hozzá.
Na olvasgatok még egy kicsit ,sziasztok.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Na megint én Kép

Babások! Nincs kedve valakinek baba-mama tornára járni velünk?Annyira nem szeretek egyedül menni idegen helyre ismeretlenek közé.


Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Anita:
Ne aggódj a kúp beadás miatt, mert amikor én adtam be először a kúpot a 2 hónapos oltás után, akkor először is szólt a doki néni, hogy egy kúpnak csak 3/4-ed részét kell beadni, tehát vágjak le a végéből egy kicsit. Na, erre én kapásból egyértelműnek gondoltam, hogyha a kis hegyes részét vágom le, az pont 3/4-ed... Még jó hogy szólt a férjem, hogy az nem lesz jó, mert akkor hogy teszem fel neki?? (Ekkor azért elgondolkodtam, hogy Jézus! Ennyire hülye azért nem lehetek!!)
A másik "kúpos" történet, amin a férjem azóta is röhög: a múltkor 5-6 napig nem kakilt Bence és ezért a dokinéni glicerines kúpot javasolt. Feltettem neki és abban a pillanatban, ahogy elvettem az ujjam, akkora lendülettel lőtte ki, hogy a szoba túlsó sarkába koppant...

Lau!
Én lehet, hogy megyek az egyik barátnőmmel - igaz nem terhestornára, hanem azért, mert beszélni szeretnénk Szilvivel, hogy mikor mehetünk babamasszázsra és a babócát is megmutatnánk neki.
Szóval ha ott leszel és látsz valakit egy apró fiúcskával, egy szőke lány társaságában az én leszek.
Ez csak attól függ, hogy meggyógyulunk-e addigra, mivel én is és Bence is náthásak vagyunk.

Gabi

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Én is jövök majd tornára, de lehet, hogy csak a legközelebbi időpontra. Most lesz az utolsó hetem a cégnél, és az átadás miatt nem tudok eljönni 4-kor, hogy odaérjek időben.
Majd mondjátok, hogy mikor lesz a következő foglalkozás! Lécci! :-)
És hol van a Faház?

Nagyon fáradt vagyok, így most nem irok sokat, de ha majd itthon leszek ... :-)

Puszi mindenkinek!!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Hogy s mint vagytok? Gabi: szerintem nem megyünk holnap tornára, sokszor keményedek, és észrevettem egy kis rózsaszínes folyást, inkább nem kockáztatok, maradok itthon. Még azért jó lenne minimum 1 hetet bent töltenie a babánknak a pocakbanKép
Kúpos történetKépKép

Eszty: a faház, ha a főbejáratnál állsz, balra van a következő kapunál, ha jól tudomKép

Lau
36+5
lau
 
 


Sziasztok!

Lau:szóval itt is? Kép
Rózsaszín folyás? Csak nem? Vagy valami vizsgálattól van?

virgike
36+3

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Szia VirgikeKép

Na igen, itt isKép
Nem tudom, mitől van, csütörtökön voltam vizsgálaton, ez nem annak az eredménye. Csak reggel volt, most elmúlt, mindenesetre pihenek.

Lau
lau
 
 


Pihengessél csak! Vigyázz magatokra! Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
virgike
 
 
 


Sziasztok

szigeti Mariannt, aki a szülésre felkészítő tanfolyamot tartja elvileg- elérte már közületek valaki?

A melléke elvileg 1282, de nekem mindig csak a hangposta válaszol:-(

Terhestornára megy valaki ma 5-re?

Én fél 5-ig dolgozom, kizárt, hogy odaérek, ráadásul cucc sincs nálam.Kép

Viszont, kérlek titeket, bárki bármit megtud, írja meg ide, így a 35. héten kezdem érezni, hogy kóros információhiányban szenvedekKépKép
koczkapaczi
 
 


Sziasztok!!!
Köszönöm a sok információt!
Jövőhéten próbálok menni tornára, kicsit szabadabb leszek már!
Nagyon vigyázzatok magatokra!
Az a folyás nem valami bíztató, Lau! Pihenj inkább!

Koczkapaczi, én sem tudtam meg semmit, egyszerűen elérhetetlenek. A védőnőt sem sikerült elérnem. A torna amúgy minden hétfőn van?
A felkészítőről tud valaki időpontot és helyszínt?

Puszi mindenkinek, és kitartás!!!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szigeti Mariann szabadságon van ma, ő egyébként a nőgyógyászaton elérhető a 251-7333/1282 melléken.
Aki még tudhat a felkészítő tanfolyamról: kórházi védőnő: 251-7333/1285
vagy itt, vagy az Uh-n van, de ott nem veszi fel a telefont:-(

per pillanat az uh-n, fél déltől délig kajál, aztán benn van kb 2-ig,
én ma maegpróbálom elérni, próbáljátok ti is,
Ha sikerrel járok, itt fogom osztani az észtKép

sziasztok

Eszti
koczkapaczi
 
 


Elértem a Szilvit, aki felhomályosított:
Mariann eltörte a kezét tegnapelőtt, így nem tudni, hogy módosul a szülésre felkészítés menete. Elvileg szerdánként van, de 15-e előtt biztos, hogy nem kezdődik el.
Ha megvan a menetrend, Szilvi kiplakátolja vele a rendelőket, úgyhogy tudni fogznk mindenrőlKépKép
koczkapaczi
 
 


Sziasztok!

Tegnap túlestünk a csípőszűrés kontrollon.3 órát vártunk ,majd egy félperces vizsgálat után megállapította a doki,hogy minden rendben van.Egyszerűen szörnyű ez a Heim Pál kórház.Na nem is megyünk oda többet,inkább keresek egy magánkórházat. De végre ez volt az utólsó ilyen vizsgálat.Már csak az oltásokat kell túlélnünk Kép

Kismamik,hogy vagytok?Hidegfrontot mindenki túlvészelte?

És a babás kismamik és babócák hogy vannak?

Almádi:adsz már gyümölcsöt a gyereknek? Én már adok a manónak pár kanál almalevet.Egy hónap múlva meg elkezdünk gyümölcsöt is enni a tejcsi mellett.

Szép napot mindenkinek!

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Szia Anita!

A hidegfront nekünk teljesen "betett" két éjszakánk telt úgy, hogy Bence 1-1,5 óránként kelt... De szerencsére mára helyreállt a régi menetrend.
Nálunk egyelőre még csak a tejcsi megy, úgy gondoltam, hogy 4 hónapos korától kezdem hozzászoktatni más ízekhez. Viszont nagy eredmény, hogy végre megissza a natúr ásványvizet, amit eddig nagy ívben köpött kifelé.
Viszont egy jó tanács: előre szerezzél be orrszívót a picinek, mert amikor Bencén kijött a nátha, nekünk csak ilyen kézi pumpás volt otthon. Hát ne tudd meg mit szenvedtünk vele... az éjszaka közepén együtt sírtunk a gyerekkel, mire azzal le tudtunk szívni egy kis váladékot. Másnap addig mentem, míg nem kaptam egy elemes orrszívót. Ez lényegesen hatékonyabb és gyorsabb, így nem kell olyan sokáig kínozni szegényt.

Kép
Kép
almadi
 
 


Sziasztok!

Olvasgatlak Titeket szorgalmasan arra az időre tárolva a sok infót, amikor már én is babázok. Elvileg még 13 nap, gyakorlatilag meg ki tudja?Kép
Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy fizetős, vagy nem fizetős szobába menjek. Egyideig meg voltam győződva arról, hogy fizetős kétágyas, de a múlt héten is, meg ma is kérdezgettem a szülésznőket, és szerintük tök felesleges ilyen szobát választani.
Eleve az abszolút független egyágyas-fürdős-wc-s szoba 12.000 Ft/éj. Aztán a kétágyas, amelyik közösen használja a wc-t és fürdőt a másik egyágyassal 6.000 Ft/éj, és az ugyanezt a füdőt+wc-t használó egyágyas 10.000 Ft/éj.
Az összes többi szobát is felújították, ott is vadiúj a bútor és a festés. Szóval sem ők, sem a dokinénim nem tartja olyan nagy ötletnek a kis szobába vonulást. A dokinénim azt mondta, hogy szerinte menjek nagyobb szobába, és ha valami miatt nem lenne megfelelő, bármikor válthatok fizetősre (már ha van szabad hely).
Állítólag ma teltházuk voltKép Nem is baj, szülessen csak sok kisgyerek.

Azon gondolkodom, hogy előre veszek egy szoptatós melltartót, hogy a kórházban már legyen. De honnan tudom, hogy mekkorát kell vennem?
Gyakorló anyukákKép Ti megvettétek előre, vagy csak azután, amikor már megvolt a tejbelövellés?

Jó babázást mindenkinekKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Almádi:Én vettem előre porszívós orrszívót,aminek most nagy hasznát vesszük,mert tiszta nátha a gyerek.Szegénykém alig kap levegőt.Már két napja nem alszom,mindig figyelem,hogy lélegzik-e.
Pont rosszkor jött ez a nátha,ma van az első házassági évfordulónk.


Csirkesz!

Én már a terhesség alatt is a szoptatós melltartót hordtam.Mérd meg a melled alatt ahogy hány cm vagy az fogja megadni a számot,a kosár méretét meg mérd magadhoz.Van a Triumpf oldalán segítség,hogy hogyan számold ki,hogy mekkora melltartó kell.Én is onnan néztem ki és bevált.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Mi még egyben, holnap töltjük a 38. hetet. Hasam még eléggé a nyakamban, tehát valószínű szépen végigvisszük ezt a terhességetKép
Csirkesz: mi már biztos nem fizetős szobában leszünk, sajnos most anyagilag nem úgy állunk, és azt a pénzt inkább a babára költjük. Igen, én is néztem, hogy a "hagyományos" kórtermeket is szépen megcsinálták, új bútor, miegymás, így mi szerintem oda megyünk.
Abból van - ha jól tudom - 4 ill. 6 ágyas. Ezeket is dícsérték a szülésznők, de szerdán megyek NST-re, akkor megkérdezem, melyiket ajánlják.
Férjem kezd parázni a szülés miattKép És még ő biztat engem, hogy minden rendben leszKép
Mivel pincérként dolgozik, lelkemre csomózza, hogy mielőtt lefekszem aludni, hívjam fel jó éjszakát kívánni. Erre, mikor hívom, az az első kérdése: Valami baj van, menjek?KépKép
Olyan aranyosKép

Melltartó: ezzel úgy vagyok, mint a mellszívóval, megvárjuk, amikor itthon leszünk már. Akkor kiderül, mekkora cicifix kell, ill. milyen mellszívó, kell-e egyáltalán. Ha egy-két napig nincs szoptatós melltartó, hanem a normált használod, feltéve, ha jól tartja a cicit, nem hiszem, hogy gond lenneKép

Lau
37+6
lau
 
 


Sziasztok!

Csirkesz, még egy kis segítség a szobaválasztáshoz: pénteken voltam NST-n, és kérdezgettem a szülésznőt a szobákról. Ő azt mondta, hogy pl. abból a szempontból mindegy, hogy melyik szobát választod, hogy az első 24 órában mindenképpen csak 3 óránként kapod meg a babát... Ezen egy kicsit meglepődtem. Ő egyébként a rooming-in-es szobát ajánlotta, nem a fizetősöket, főleg, mivel az első babát szülöm. Viszont semelyiket nem tudod előre eldönteni, a szüléskor derül ki, melyikben van hely, és teltháznál automatikusan a "babaelvevős" szobába tesznek, és üresedésnél raknak át abba, amelyikben szeretnél lenni.
Szoptatós melltartó: én a héten vettem meg, egy Anitásat meg egy Triumph-ot. A mellméretre többen is mondták hozzáértők, hogy ami jó most (37. hét), jó lesz szoptatás alatt is. Egyébként mindenkinek ajánlom figyelmébe a Triumph kismama és szoptatós melltartóit, amíg egy Anitás 7-8000 forintnál kezdődik, addig egy ugyanolyan szabású, minőségű, anyagú T. 4500.-!

Mindenkinek sok kitartást, sikert, kismamatársaimnak gyors, boldog szülést, a már babázókat meg nagyon irigylem ám!:-)))
Ja, issza valamelyikőtök a málnalevélteát? És homeopátiás bogyókat szed valaki? Milyeneket?

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Anita, Persela, LauKép
Köszi a cicifix tippeket. Egyetlen egyet fogok venni előre, itthonra tuti jó lesz a normál melltartó is.
Egyébként sajna mi sem úgy állunk, hogy lazán kifizessük a szobaárakat, úgyhogy marad a hagyományőrzésKépKép

Persela, én nem iszok málnalevélteát, nem szedek bogyót. Majd lesz valami. Bár sokan dícsérték mindkettőt, lusta voltam utánajárni és beszerezni. Így marad az abszolút természetes menete a dolgoknakKép

Már babázó anyukákKépKép
A másik topikban kérdezte valaki a fizetést a szülésznőnek, dokinak. Ti hogy oldottátok meg? Mi a menete a dolognak? A csecsemősöknek is kell adni? Ha tudnátok erről írni egy kicsit, nagyon megkönnyítenétek a dolgomatKép
Előre is köszi.

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Csirkesz!

A fizetéssel kapcsolatban: a szülésdznőnek praktikus egyből a szülés után odaadni a pénzt,mert utánna már macerás,hogy találkozol vele-e.Mi elbénáskodtunk,úgyhogy mi nem adtunka szülésznőnek,majd a következőnél Kép
A dokinak célszerű akkor odaadni amikor jöttök haza és odaadja a zárójelentést.A csecsemősöknek is akkor lehet jól odaadni amikor hazafele jöttök.És szerintem csak annak a csecsemősnek akivel meg voltál elégedve.Mi nem adtunk a csecsemősöknek,mert én nem igazán voltam velük megelégedve.

Szerintem így a legegyszerűbb.

Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Voltam ma reggel NST-n. Vera volt éppen, hát most a héten van utoljára, aztán szabira megyKép Pedig reménykedtem, hogy esetleg őt fogom ki szülésnél. Ráadásul Kassai Magdi, akinél az elsőt szültem, szintén szabin van. De Vera megnyugtatott, hogy ne aggódjak, nagyon aranyosak a többiek is. Így már csak reménykedem, hogy rendben lesz mindenKép Igazából annak idején Csapó doki is nagyon-nagyon sokat segített.

Kérdeztem a szobákat. Nagyon jók a rooming-in szobák, ha jól emlékszem, akkor a 7-est ajánlotta, meg a 3-ast. De mostanában olyan rövid az eszem, hogy valami hihetetlenKép

Jön a hidegfront, telt ház van most a szülészeten, remélem, a héten még nem fogunk szülni.

Lau
38+1
lau
 
 


AnitaKép Köszi, akkor a csecsemősöket egyelőre talonba teszemKép A lóvé (vagy a lóvé amiből ajádékkosarat vennénk) nekünk is jól jön.

LauKép
Amikor hétfőn ctg-n voltam, akkor azt hallottam a folyosón ülve, hogy a szeptember vége, október eleje teltháznak ígérkezikKép Hiába, azok az áldott karácsonyi ünnepek, összebújós zord estékKépKépKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?