Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta Gratulálok!Kép

Zita!

Milyen homepátiás bogyokat ajánlasz?
Egyrol tudok ami a mehszájat kesziti elo, de mit erdemes meg?

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok!

Én teljesen új vagyok még itt. Régóta keresek valamilyen baba-mama oldalt és régóta nézegetem, olvasgatom az itteni topikokat is. Tasnádiné Erzsi hívta fel a figyelmemet erre az oldalra. Én 2003.12.02-án szűltem ott kisfiamat a Várkonyi dokinál és az Erzsinél,nagyon megvoltam elégedve velük.A dokit az utcából ahol lakom a csajok ajánlották, mondván ők is nála szültek, menjek én is hozzá. Mivel állandó orvosom nem igazán volt hát elmentem hozzá. Egy nagyon szimpatikus, humoros és segítőkész dokit találtam személyében. Bármilyen kérdésem volt személyesen vagy telefonon mindig készséggel válaszolt mindenre. A szülésznőm pedig egy tünemény, vele ugyan ez volt a helyzetés a mai napig az, mivel egy faluban lakunk, szinte mindig összefutunk. Én nem bántam meg, hogy őket választottam, mert egy ismerős arc akiben megbízol (apárodon kívül) jó ha ott van veled és segít. Ezúton is szeretném megköszönni mindkettőjüknek azt a csodálatos élményt amiben részem lehetett.
Rajta vagyunk a tesó dolgon is, februártól szabad utat kap a "tesó projekt" szorítsatok, hogy mielőbb összejöjjön.

Bocsi, hogy ennyit írtam, de egyszerűen csodálatos ami ilyenkor az emberrel történik.

A pocakosoknak kitartást, nincs messze a vége, akik meg már babáznak sok egészséget kívánok.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok,

a mi Andrisunk is megszületett 14-én éjjel, röpke 1 óra alatt, 3300 grammal és 57 centivel. Tegnap jöttünk haza, Ludmilla akár találkozhattunk is volna, én az 526 ban voltam.
Jól vagyunk, ha lesz még időm írok.

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 

 
 

Szia Kismaszat!

Gratulálok a picihez és a másik babócához is. Sok jót és egészséget kívánok nektek.

Timi

Timi
Kép
Kép
czakoca30
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a gratulációkat, igazán aranyosak vagytok! Szuper szülésem volt,igazán pozitív élményKép
Tomi január 9-én de. 10:56h-kor született meg! Én olyan picinek láttam a kisTibi után, pedig 4000gr és 59cm-esre sikerült a kölökKép
Alapítványi szoba nálam kimaradt, mert tele volt mind, de egész jól jártam, mert egy 6ágyasba kerültem ahol lánykollégiumi hangulat alakult ki és jól éreztük magunkatKép (csak ne horkoltak volna 4-en...Kép

Zitus nagyon köszönöm a segítségedet,számomra Te nyújtottad a legtöbbet lelkileg és fizikailag is! A gátsebet hogy megúsztam nagy meglepetés volt számomra, azzal a kis repedéssel meg semmi gondom, szedtem az Arnika Montana-t pár napig, és semmi probléma nincs vele.
Klassz hogy bejelentkeztél, ezzel sokat tudsz segíteni a kismamiknak, főleg akik először szülnek!

Gratulálok Ludmillának és Kismaszatnak, nagyon jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

Hát a 2 gyerekes lét tényleg nem egyszerű, a férjem hétfő óta dolgozik (pénteken mentünk haza), de rendelek kaját, 1x hetente egy ismerős vasalja a ruhákat amik ráérősebbek és egész jól elboldogulok. Estére azért lefáradok, mert kisTibivel kapcsolatban Zitus nem túlzott egy leheteltnyit sem. De ez a helyzet majd fokozódni fog ha a Tomi is beindul majd. Amúgy szuper helyesek, kisTibi puszilja állandóan és ölelgeti, nagyon kell vigyázni rá, de azért hagyom.

Surányi doktor úrnak is hálásan köszönöm a segítségét, és a csecsemősöknek, különösen Terikének és egy kedves fekete göndör hajú hölgynek (sajnos nem tudom a nevét) akik a szoptatásban nyújtottak nagy segítséget számomra!
A kistarcsai kórházat szívből tudom ajánlani mindenkinek aki kisbabát vár, mert tényleg szuper és erről már másodszorra sikerült megbizonyosodnomKép

Puszi
MelcsiKép
melcsi71
 
 


Kedves Zita!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ügyeletes dokinál lehet-e úgy szülni nálatok, hogy nem a Kerepesi kórházba jártam eddig?
A dokim a Szabolcs utcában dolgozik, de hónap végéig elutazik és nélküle nem megyek a Szabolcsba. Február elejére vagyok kiírva, de a 3. baba jöhet előbb is.
Vagy tudsz esetleg olyan dokit, aki így is elvállal, ismeretlenül?
Segítségedet köszönöm!!

Tünde (Göd)

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú hirtelen sokan lettünk, de nagyon örülök!Na menjünk sorban a kérdéseken!
Becsi!A homeos bogyók közül én a Caulophyllum mellett az Arnica montanat szoktam javasolni, ezt a szülés után kell szedni 2X5 golyót naponta.Segíti a sebgyógyulást és a zúzodásokat is helyrehozza.
Kismaszatal találkoztam a kórházban és megismerkedtünk, jó volt így is látni kivel írkálunk egymásnak.
Ludmillára is emlékszem, mert a szobatársa nálam szült és örülök neki, hogy ő is alátámasztotta a homeos dicséreteimet.
Melcsi!Örülök, hogy végre jelentkeztél.Köszönöm a szép szavakat igazán jó érzés, hogy tudtam segíteni, bár mi előnyből indultunk, mert kis Tibi is már a "MI" gyerekünk volt!
Lányok, szeretném, ha tudnátok, hogy Melcsi biztatására szálltam be közétek.Már régóta gondolkodtam a dolgon, de azt hiszem kellett Melcsi megerősítése, hogy nem gond, ha van egy szülésznő is a csapatban.
Tünde!Örülök, hogy ezt kérdezted, mert nem te vagy az egyetlen aki így jelentkezik nálunk!Mindig van ügyeletes orvos és bárki szülhet nálunk, nem gond, ha máshova járt gondozásra.Az a lényeg, hogy minden vizsgálati eredményedet hozzad magadal, házassági anyakönyvi kivonatot vagy apaságit is kell hozni.Amúgy szeretettel várunk és nem hiszem, hogy csalódni fogsz bennünk.
A szülőszoba az 5. emeleten van, de a liftesek megmutatják nektek hova kell jönni.
Mindenkinek jó babavárást ill. babázást kívánok!
Várom leveleiteket!
Üdvözlettel:

Zita
bába_1
 
 


Zita!

Köszönöm válaszod, én mostanában csak jókat hallottam a kórházról, azért is mennénk oda, ha még januárban ki akar bújni a baba.
akkor ezek szerint mindegy a doki? Van egy barátnőm, aki dr. Szabó Lászlónál fog szülni, szerinted érdemes lenne őt felhívni, hogy szükség esetén vállal-e?
azért kicsit izgulok, hogy mi lesz velünkKép

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok

Először is gratulálok a babákhoz!!!


Tünde
A végén tényleg megyek látogatóba, én örülnék, ha itt szülnél.

Fifianyu
Véletlenül az anyósodat nem Julikának hívják?

Zita
Több kérdésem is lenne:
Én a Szentágotai doktornál fogok szülni, és azt szeretném kérdezni, hogy neki van e szülésznője, akivel együtt dolgozik vagy mindegy kit választok. Mert én senkit nem ismerek, tehát választani se tudok így mindegy, hogy kilesz a szülésznőm.
Vagy tudsz valakit ajánlani ?

Mit kell vinni a babának? Ruhát, pelenkát stb ..

Az Alapítványos szobát előre kell jegyeztetni vagy akkor? Hány hely van összesen?

A szülőszobákat láttam nagyon szépek

A beöntés és borotválás kötelező?


Egyenlőre ennyi előre is köszönöm

Babetta

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Szia Babetta!

Köszönöm a kérdéseket és örülök, hogy a mi kórházunkat választottad.
Nincs olyan, hogy egy orvos csak egy szülésznővel dolgozik.Mindenki dolgozik mindenkivel /nyilvánvalóan van akivel jobban szeret vagy tud dolgozni valaki, de ez nem csak a mi szakmánkban van így/.
Nem baj, hogy nem ismersz senkit. Bármikor bejöhetsz a kórházba akár többször is és az ügyeletben lévő szülésznőket megismerheted illetve a szülésfelkészítő foglalkozásokon is van mindig szülésznő.Aki szimpatikus azzal fel kell venni a kapcsolatot és megbeszélni mindent.
A babának nem kell hozni semmit, mert a kórház ad pelenkát /jó mínőségűt/ és a ruhát is csak a hazamenetel napján kell behozni.Az újszülöttes nővérek segítenek mindenben, nagyon kedvesek és szakmailag is profik.
Az Alapítványi szobákat nem lehet előjegyeztetni, de a szülőszobán jelezni kell a szülésznőnek és, ha van hely akkor lehet oda menni.Négy szoba van ami két ágyas és jelenleg folyik az egy ágyas családi szobák kialakítása, amiből két darab készül.
A beöntés és a borotválás nem kötelező, de higiéniai szempontból úgy gondolom előnyös, de mondhatod azt, hogy nem akarod.
Örülök, hogy tetszenek a szülőszobák, igyekeztünk úgy kialakítani, hogy ne legyen kórházi hangulata és szerintem jól sikerült!
Jó egészséget és kellemes babavárást kívánok, ha van kérdésed nyugodtan írjál!
Üdvözlettel:

Zita
bába_1
 
 


Szia Tündi!

Most vettem észre, hogy te is írtál.
Nem tudok abban nyilatkozni, hogy Szabó doktor vállalna-e.Esetleg vedd fel vele a kapcsolatot és ő biztos válaszol erre a kérdésre.
Ne izgulj, ha mégsem tud elvállalni, mert mindig van ügyeletes orvos és nem minden terhesnek van fogadott orvosa.
Remélem, ha nálunk lesz a nagy esemény nem fogsz csalódni és rendben lesz minden.
Kellemes babavárást és nyugi!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Zita
Te aztán gyorsan válaszolszKépKépKép
Köszönöm szépenKépKépKép

Holnap leszek 34 hetes nem késő ilyenkor választani?
És ha esetleg nem választok, akkor magamra hagynak a szülőszobán vagy végig ott marad velem aki ott lesz? Vagy csak akkor lesznek ott velem ha felkérek valakit?

Babetta

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Zita!
Köszönöm a válaszokat, ha januárban szülök, akkor lehet hogy találkozunkKép

Jó munkát Neked!

Babetta: most már én is örülnék, ha itt szülnék, mert a szabolcs u..val nem tudok megbarátkozni.

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a legfiatalabbaknak, és persze a mamájuknakKép

Zita!
Összességében pozitív a véleményemKép Egyetlen egy emberrel volt bajom, vele nem is kevés... Gerő főorvossal. A szakmai hozzáértését egy percig sem vitatom, de emberségből szépen levizsgázott. Azok után, hogy elvesztettem egy babát, bevállaltam még egy terhességet, végigrettegtem az egészet, és már majdnem a végén úgy, hogy tisztában volt az "előzményeimmel", (csak, hogy ne rontsam a statisztikáját) a képembe mondta, hogy nem jó a baba keringése. Holott Õ is tudta, meg rajta kívül mindenki, hogy nem igaz, pusztán a felelősséget nem akarja vállalni... Kívánok neki pár olyan órát, amilyet én átéltem, amíg a klinikán nem mondták azt, hogy minden rendben, és mit keresek én itt... Mindegy. Remélem, soha többet nem kell még látnom sem. Ha nem ragaszkodtam volna annyira az orvosomhoz, a környékre nem mentem volna többet.
Az osztályról viszont csak és kizárólag jót tudok mondaniKép

Babetta!
Nem, de érdekelne, hogy mire/kire gondolszKép

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz!Kép

TündeKépBabettaKép

Homeos bogyókat lehet kapni a kórházi gyógyszertárban?Itt Aszódon nem......Kép

Becsi 34+0Kép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok

Becsi
Te többet írsz ide, mint oda. Kíváncsi leszek melyikünk, szül előbb. De az is lehet, hogy találkozunk bent..KépKép

Fifianyu
Mert Zsófinak hívják az unokáját és ugyan így néz ki . 100%-ra mertem volna mondani, hogy az ő Zsófija. Mindegy mind a két Zsófi nagyon szép kislány.Kép

Babetta 34+0

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Sziasztok!

Kismaszat!
Nagyon gyorsan tul voltatok rajta!!Kép
Szivbol GRATULALOK!!!!!!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de egész hétvégén dolgoztam és ezek a kis gyerekpalánták nem kíméltek!
Babetta! Elvileg 32-33.hétig kell szülésznőt választani.Ha nincs valakinek szülésznője az nem azt jelenti, hogy nem foglalkoznak vele csak, ha pl. 5 szülés van akkor a szolgálatos szülésznőnek kell ellátnia mindet és akkor lehet, hogy nem tud minden percben ott lenni.
Bea!Mostmár teljes a kép veled kapcsolatban és emlékszem mindenre!Azért örülök, hogy összességében pozitív élményed volt!
Becsi!A kórházi patikában szoktak lenni homeos bogyók, de jelenleg nincs nekik, mert én is szoktam venni tőlük, de szóltam nekik, hogy nagyon kellene és próbáljanak beszerezni mihamarabb.Sajnos az egész országban hiánycikk jelenleg, mert az egyik cég leállt a gyártásával.
Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!
Üdvözlettel:

Zita
bába_1
 
 


Sziasztok!

Akkor érdeklődünk más patikában is.
Akkor hatott a front a babócákra a hétvégén........rám nagyon, úgy szédültem tegnap egész nap, éjjel azt hittem már megyek szülni, pedig csak febr 12-től tervezemKép

Zita! Ha az influenza miatt lezárják a kórházat az apukákat nem engedik szülni?Kép

Becsi
34+3
becsi
Iklad
 
 


Szia Zita!

Örülök, hogy Te is írsz már ide, nekünk nagyon szép emlék maradt Marcell lassan egy évvel ezelőtti születése, köszönjük szépen, majd jelentkezünk a következőnél is ha aktuális!Kép
Eszter+Szilárd (tamesz)

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Köszönöm Zita a választ.
Akkor ciki ilyen későn választani?

Becsi
Neked van már szülésznőd?

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Babetta!

Elvileg van, de még nem találkoztunk, mert múlt héten beteg volt, így csak a szülőszobákat láttam.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Becsi
Mikor mész legközelebb a kórházba?

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Babetta!

Én már csak szülni szándékozom........a szülésznővel itt találkozunk Aszódon, nst-re a magánrendelésre megyek.

Becsi
becsi
Iklad
 
 


sziasztok,

Zita: te voltál tavaly febr. 8-án "ügyeletes"?
vagy többen vagytok Ziták?

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok Lányok!

Már megint sok idő telt el a válaszaim óta és bocsika.Igyekszem hamar válaszolni nektek, bár ez mostanában nagyon nem sikerül!
Ha lezárják a kórházat influenza járvány miatt, akkor is lehetnek papás szülések ez miatt ne izguljatok!
Tamesz!Örülök, hogy olvasod te is ezt az oldalt és,ahogy megbeszéltük jöhet Marci tesója.
Pluzsu!Sajnos nem vagyunk többen Ziták /bár néha jól jönne nem tagadom/.Igen,nálam szültél és a Surányi doktornál.Azt hiszem emlékeim szerint még somlói galuskás fogadások is zajlottak a szülőszobán!Javíts ki, ha nem igaz!
Babetta!Hát elég késő van választani ilyenkor, de ezt beszéld meg az orvosodal!
Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!
Üdvözlettel:

Zita
bába_1
 
 


szia,

igen. igen.
csak azt nem tudom Surányi doktor átadta-e neked a somlóit, mert neki adtuk mindkettőt :o)
(azért később kaptam madártejet is :o))

zsuzsa
pluzsu
 
 


Sziasztok lányok! (és babák a pocakban)

gondoltam csatlakozom most már hozzátok, bár hetek óta olvasom a topikot, tök jó érzés, hogy a közelemben vannak sorstársaimKép
37+1 idősek vagyunk a kicsi fiammal, ő a második csemetém, már van egy 13 éves lányom, úgyhogy nagy az izgalom a kis trónörökös miattKép Várkonyi doktorbácsi az orvosom, szülésznőt nem fogadtam, valahogy nem tartottam fontosnak, meg aztán bíztam abban, hogy Kistarcsán minden szülésznő egyforma, vagyis nagyon kedvesKép és ebben nem is csalódtam, december elején négy napot benntöltöttünk a kórházban jóslófájások miatt, és nagyon jó volt látni és érezni, hogy mindenki milyen kedves, és aranyos. persze az ember nem azt várja, hogy naponta több órát a kezét fogva üljenek a nővérek, orvosok az ágya szélén és nyugtatgassák, de minden kérdésemre maximálisan korrekt választ kaptam, és összességében úgy éreztem, hogy foglalkoznak velem. a szülőszobát is volt "szerencsém" ezekben a napokban feltérképezni, és örömmel mondhatom, hogy megnyugodtamKép annak idején a lányomat Hatvanban szültem, nem volt fogadott orvosom, végül is nem volt semmi gond, csak éppen olyan egyedül éreztem magam, mintha az óceán közepén lettem volna egy ladikban, szóval tojtak a fejemre, egyfolytában egyedül hagytak, infúzió bekötve, bár legalább állhattam, igaz kipányvázva. szó szerint kiabálva hívtam az orvost, mikor jöttek a tolófájások, mert senki nem volt a közelemben, erre berohantak vagy nyolcan, hogy ne merjek mégegyszer hangoskodni! na, gondoltam magamban minden szépet és jót... aztán mikor merészeltem megjegyezni, hogy fáj, akkor a doki rámszólt, hogy nem fájhat az annyira. Na ekkor felültem és megkérdeztem: elnézést doktor úr, szült már ön gyereket valaha? a szülésznő hangosan kacarászott, aztán abbahagyta, mikor látta, hogy néz rá a doki. szóval jó hangulatban telt a szülés, végül is a beszólásommal sikerült észretérítenem a brigádot és nagyon normálisak voltak ezek utánKép
nagyon várom már, hogy megszülessen Csibészke, mert számomra teljesen új lesz ez a baba-mama szobaKép régen erre nem volt lehetőségem, és nagyon bántott, mikor elvitték tőlem a picikémet és 3 órán keresztül azt sem tudtam, mi van vele...
szoptatni se tanultam meg, a baba nagyon sárga volt, a kutya nem mondta, hogy esetleg fel kellene ébreszteni, akár még éjjel is. persze ebből a szempontból is nagyon felkészültem, nincs az az isten, aki eltántoríthatna a kizárólagos szoptatástólKép
nem tudom, ti hogy vagytok vele, én hónapok óta a szülést és a gyermekágyi időszakot tervezgetemKép néha le is írtam az elképzeléseimet, hát tanulságos lesz majd visszanézniKép

jelenleg azt kell mondanom, hogy eléggé nehezen hordozom már ezt az édes terhet, hiába no, nem vagyok húsz éves, és erre Marcibaba naponta emlékeztetKép

mindenkit ölelek, örülök, hogy itt lehetek köztetek!

Minerva
minerv
 
 


Sziasztok!

ZitaKép

Kérdezni szeretnék.
Amikor Zsófi megszületett, dokibácsi azt mondta, hogy ne nagyon gondolkodjunk még egy gyerekben. Annak ellenére, hogy a második terhességemmel nem volt semmi (valósKép ) gond. Én úgy vettem észre, hogy kicsit túlreagálja a dolgokat... Bár másodszor is elvállalt, és talán még túl is teljesített. Egy rossz szavam nem lehet, sőt! Mindent megtett értünk, odafigyelt... el sem tudom képzelni, hogy más orvost keressek, de mégsem tudok ebbe belenyugodni. Több ismerősöm is szült háromszor császárral, és nem lett semmi bajuk. Tudom, hogy más az elmélet, és a gyakorlat, azt is, hogy nem vagyok egyszerű eset, de mostanában egyre többször felmerül, hogy szeretnénk még egy babát. Nagyon sok gyerek született mostanában a környezetünkben, és sokszor azon veszem észre magam, hogy irígy vagyok... Nem mostanában szeretném, elég dolgot ad az örökmozgó másfélévesemKép, de elképzelni sem tudom, hogy ne élhessem át még egyszer a csodát...
Szerinted?
Mennyire gyakori a harmadik császár? Más orvos is tart tőle?

Köszi!

Bea
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Pluzsu!Sajna már arra nem emlékszem,hogy ettem-e a somlóiból, de rátok tisztán emlékszem /elég jó az arc-név memóriám/!
Minerv!Örülök,hogy csatlakoztál és az mégnagyobb öröm,hogy jó véleményed van a kórházunkról és a dolgozóinkról,köszönöm mindenki nevében.
Bea!Szerintem teljesen normális dolog,hogy szeretnél még babát!Az is előfordul,hogy valakinek harmadszor is császármetszése van.Azt tudom javasolni, hogy üljél le az orvosodal és így,ahogy nekem leírtad mondjad el neki is és kérjed ki pontosan a véleményét.Nem hiszem,hogy ne tudnátok valami megoldást kitalálni együtt.
Lányok!Mindenkinek azt tanácsolom, ha valamit nem értetek vagy bizonytalanok vagytok kérjétek ki az orvosotok vagy más szakember véleményét.Senki nem fog megharagudni érte és nem néz senki butának titeket,ha kérdeztek.Felesleges magatokban őrlődni,hiszen lehet, hogy nagyon egyszerű a magyarázat az aktuális kérdésre!
Köszi, hogy írtatok!Jó hétvégét!
Üdvözlettel!

Zita
bába_1
 
 


Sziasztok!

Zita, tőled szeretnék kérdezni: 37. hét 3 nap, második gyerek. az első gyerek még szülés előtt is végig "fenn" volt, ezért nem tudom milyen az, hogy ha leszáll a baba, viszont most azt érzem, hogy iszonyatosan nehéz lenn a méhszáj környékén tegnap óta (eddig sem volt könnyű mondjukKép ). viszont a bordáim környékén nem érzem azt a klasszikus megkönnyebbüléstKép mi erről a véleményed? arra is gondoltam, hogy lehet, hogy már csak beképzelem magamnak, hogy nehéz a baba, bár a nyilaló fájdalmat járkálás közben elég nehéz csak úgy beképzelniKép
ha másnak is van esetleg ezzel kapcsolatban ötlete, szívesen veszemKép
ölelek mindenkit!
Min

ui.: ja, a gyakori pisilési inger, amit szintén a szakirodalom emleget, az már hetek óta megvan nálam, úgyhogy ez sem mérvadó sajna nálam.
minerv
 
 


Szia Minerv!

Elvileg a 36.héten van a legmagasabban a méhed ezután már lefelé halad.Nem kötelező érezni a bordák környékén a megkönnyebbülést.Azt, hogy nyílaló érzés van a méhszáj környékén, főleg helyzetváltoztatáskor ez sok kismamának okoz kellemetlenséget, ne ijedjél meg.Nem hiszem,hogy beképzeled, bár ilyenkor már mindenki fokozotabban figyel a teste jelzéseire.Ilyenkor már az "édes teher" nem annyira kellemes, de valahogy próbáld átvészelni ezt az időszakot.Pihenjél többet, ha tudsz és próbálj meg olyan testhelyzetet találni ami kevésbé okoz kellemetlenséget.Egyébként úgy gondolom,hogy a baba súlya nyomódik lefelé a méhszáj környékére,főleg függőleges helyzetben és ez okozza a fájdalmat.
Remélem kicsit megvigasztaltalak!Kitartás /ja, és gondolom most ne kívánjak kellemes babavárást ezek után/!
Üdvözlettel!

Zita
bába_1
 
 


Zita!
köszönöm szépen a bíztató szavakatKép
az igazság az, hogy délelőttönként még nagyon fittnek érzem magam és bizakodóan tekintek a hátralévő hetek elé, de este mindig azon nyavajgok, hogy jajj, csak mennénk már szülni!Kép
gondolom ezzel nem vagyok egyedülKép

remélem majd találkozunk, mikor bennleszünk a kórházban! addig is szép munkanapokat neked és a kolléganőidnek!
azért majd még írok! ezt veheted fenyegetésnekKép)

üdv.: Min
minerv
 
 


sziasztok!

Már régebben írtam ebbe a topikba de akkor még nem volt ilyen aktívKép

én 2005 május 18-án szültem kisfiamat, Boldizsárt a kistarcsai kórházban, Várkonyni doktornál és Anikónál. Választott szülésznőm Ignáthné Éva lett volna de lebetegedett. Anikó végtelenül aranyos volt ,biztatott mert császárizni kellett. ( fájásgyengeség miatt) Kicsit rosszul érintett lelkileg, de már rég túl vagyok rajta. Van egy csodás kicsi fiam.

A kórházzal minden tekintetben elégedett voltam , Várkonyi doktort pedig szívből ajánlom mindenkinek. Olvastam már róla jót, rosszat , velem mindig kedves volt és szakmailag is elsőrendű.
Én legközelebb is ide jövök szülni.

Ja és jártam szüléselőkészítőre azt iis nagyon szerettem..

Egy kép Boldiról, aki már lassan 9 hónapos.( a képen 6 és fél)

Mindenkinek kellemes , szép szülést és jó pocakosodást kívánok!

Juszti

Kép

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, és én is gratulálok Timinek! Kép Tényleg közel voltunk egymáshoz , kár, hogy nem tudtuk!
Velünk minden rendben, talán szopizni is fog a kisasszony, egyenlőre főleg lefejt tejcsit kap, az van bőven.
Teszek fel egy képet Anna első perceiről.

Mindenkinek jó babázást ill. türelmes babavárást kívánok!Kép

És ha megoszthatok egy személyes tapasztalatot: nekem a gátsebre és főleg az aranyérre nagyon bevált az Aloe First.

Sziasztok
Kriszta
Kép

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Minerv!Örülök,ha tudok segíteni és én is szívből remélem,hogy találkozunk!
Juszti és Ludmilla!Gyönyörűek a babák, gratulálok nektek hozzájuk és köszönöm a szülészeti osztály nevében a dícséretet,olyan jó érzés olvasni ezeket a szavakat a mai világban és ilyen egészségügyi helyzetben.
Legyetek jók,vigyázzatok az influenza járványal és persze kellemes babavárást!
Üdvözlettel!

Zita
bába_1
 
 


ZIta megírod az email címed priviben? írnék levelet. köszi

Juszti

julovas@vipmail.hu

Kép

Kép
juszti75
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a topikra, mivel második kisbabámat én is A Flór Ferenc Kórházban szeretném világrahozni. Ma reggel készítettem egy terhességi tesztet ami pozitív lett. Nagyon boldog vagyok!!! Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy légyszíves ajánljatok nekem orvost, mert nem ismerek senkit sem a kórházból.

Előre is köszi, Brigi
brigi5
 
 


szia Brigi,

én Surányi doktort ajánlom. Minden tapasztalatom, ilyesmi olvasható korábbról, de ha kéred, kikeresem neked. :o)

zsuzsa
pluzsu
 
 


Szia Zsuzsa!

Köszi a gyors reakciót. Végigolvastam a vele kapcsolatos információkat. Tényleg csupa jókat írtatok róla. Elküldenéd nekem az elérhetőségeit?

Köszi, üdv. Brigi
orban.brigitta@t-online.hu
brigi5
 
 


sziasztok!

na jóóó, még egy pár ilyen gyönyörű baba képe és sírógörcsöt kapok, hihetetlen, miken meg tudok hatódniKép
hosszú, boldog, egészséges életet kívánok minden babucinak!

Min
38+1
minerv
 
 


Szilvi köszi az emailt majd válaszolok!
J.

Kép
juszti75
 
 


SziasztokKép

Friss babásoknak nagy gratula!

Kriszta
Tündér a lánykád a képen!Kép Igazi kis maszat!Kép
Erről az Aloe First-ről írnál nekem? Hol lehet beszerezni, stb. Mert nekem a szülésem óriási élményként maradt meg, de az azt követő napokat a gátseb és az aranyér miatt szívesen kihagytam volna! És már előre félek, hogy mi lesz a következőnél! szóval ha megírnád hol kapható és esetleg azt is, hogy milyen hatással volt rád, ja meg hogy kell használni, azt nagyon megköszönném!

Brigi
A Surányiról én is csak jókat tudok mondani, én is nála szültem. Tök nyugis doki, és nagyon aranyos is!

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Anna nevében is köszönöm a gratulációkat! Kép

Brigi
Én is a Surányi doktornál szültem mindkettőt, és csak ajánlani tudom!

Orsi
Az Aloe First-öt nekem sebes mellbimbóra ajánlották először, de arra nem használtam, mert állítólag keserű és alaposan le kell mosni szopi előtt. Viszont gátsebre és aranyérre szintén javasolták, gyulladáscsökkentő hatása miatt. Én is nagyon féltem az aranyértől, mert az első szülésem után 3 hétig ülni sem tudtam, kínszenvedés volt minden WC-zés is. Most az első napok szintén nagyon fájdalmasan teltek, irtózatos méretű aranyerem lett Kép (jórészt már a beöntésnél kijött!). De 1 héttel szülés után fájdalom nélkül ültem, Anyu meg is jegyezte, hogy Áádámmal sokkal ramatyabb állaptban voltam. Szóval ez az Aloe First Forever Living Products-os termék, kb. úgy lehet beszerezni, ahogy az Avon-os meg Amway-es cuccokat, az én ismeretségi körömben pl. a bölcsivezetőnk foglalkozik ezzel. Talán a Te ismerőseid között is van valaki! Ez egy spray egyébként, amit én minden WC-zéshez és zuhanyzáshoz vittem magammal és bespricceltem az érintett területet. Létezik Aloe gél is, a szobatársamnak az is volt. Hozzáteszem, hogy én a szülés utáni reggeltől napi két Reparon kúpot is bevetettem, meg alkalmanként Hemorid kenőcsöt. Remélem, tudtam segíteni! Ha még van kérdésed, csak nyugodtan!Kép

Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


ZIta köszia címet, megy majd a mail.juszti

Kép
juszti75
 
 


Juszti!Megnéztem a lapodon a fényképeket és emlékszem rád a kórházból!Nagyon jók a képek törpike is aranyos,de a kutyátokon mosolyogtam a legtöbbet.Amúgy azok a képek baromi jók amiket a fényképész csinált.Várom a mail.-t!
Üdv!

Zita
bába_1
 
 


Sziasztok!

Nyolchetes "kispapa" vagyok, és olyan gondom van, hogy a témában még "új" vagyok, így nem ismerek egy szülész-nőgyógyászt sem. Mivel a Kistarcsai kórházhoz közel lakunk, és a háziorvosom is ajánlotta a szülészetet, ezért kutattam fel ezt a fórumot is. Az első ajánlott nőgyógyász nem igazán vált be, mivel a tervezett szülés időpontján lesz szabadságon.

A háziorvosom dr. Jurkó Zsuzsát ajánlotta, akinél több "betege" is szült már. Tudnátok segíteni nekem, hogy megtudjak olyan információkat a kórházról, amit a honlapról nem érhettem el? Esetleg ismeritek a doktornőt?

Fontos lenne, hogy a köldökvért mi el szeretnénk "tenni", szerintetek erre van itt is lehetőség?

Köszi előre is:
"kisapuka"

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus!

Doki ügyben nem tudok segíteni.De a köldökvért úgy néz ki mi is levetetjük, nem okoz gondot a kórházban, ezt már megérdeklődtemKép

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Köszi Becsi!

Most úgy néz ki, jövőhéten találkozunk a doktornővel. A nem tudsz segíteni azt jelenti, hogy nem ismered?

Még annyi kérdésem lenne, hogy gondolom az apás szülés megoldható, és a szülés után hány ágyas szobákban vannak a kismamák elszállásolva?

Üdv:
"kisapuka"

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


szia!

Nem ismerem a doktornot, de azt hallottam, hogy 2 uj dokino van es jok........csak ennyi.
Van 2 agyas alapitvanyi szoba 3000 naponta, ha van hely oda lehet menni, azt hiszem 8 ilyen van....egyebkent 4 agyasak a szobak ---legalabb is 4 eve olyanban voltam----
Apas szules termeszetesen !!!

Becsi
becsi
Iklad
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?