Új privát üzeneted érkezett!

Szia Marica!
Csakolvasok itt, de a repüléssel kapcs. van saját tapasztalatom. Kb félidős voltam,mert kinnt külföldön mozdult meg a baba először. Soha olyan rosszul repülőn nem voltam, de ez csak azt jelenti hogy szépen féig behúnyt szemmel ültem. Enni tudtam. Sztem ha minden rendben van a terhességgel bármit lehet csinálni ami jólesik. A doki úgyis mondja ha úgy látja vigyázni kell.
Anikó
poteczin
 
 


Sziasztok!
Jó régen jártam erre! Sheila! Mi újság veletek? Mi most egyenlőre jegeljük a tesó kérdést, főleg a mostani hétvége után. Pihenni mentünk Tihanyba! Az idő rémes volt, a lánykám, meg megbolondult attól, hogy nem mehetett ki a levegőre. Belegondoltam, hogy most még lenne egy pici is, akkor nem tudnám, hogy hova kapjak!
Jankica, te hogy bírod?
Ja, meg még egy jó hír, vissza kell mennem hamarabb dolgozi! Szerettem volna 3 évig itthon lenni, de nem lehet.
Addig is, olvaslak titeket és nagyon drukkolok!
Vigyázzatok magatokra!
Annamari

Kép
Kép
ganami
 
 


Sziasztok!

Annamari!

Ilyen nincs...hajszálra ugyanezt éltük mi is át MelissávalKép
Mi Hévízen voltunk hétvégén...hát mit mondjak, hullafáradtan tértünk haza a pihenésből, a lányt a sz*r idő miatt nem bírtuk eléggé lefárasztaniKép
pedig Õ már 4 éves, épp vasárnap töltötte be...
azért fohászkodom, hogy szokjon végre le a számomra értelmetlennek tűnő hisztiről mindenféle csipp-csupp apróság miattKép
nagyon sok energiát von el a folyamatos győzködés és idegeskedés...
DE: már annyira vágyom egy kisbabára, hogy ezzel együtt is belevágok júniusban, bár tudom, nem lesz könnyű...
de boldog vagyok, hogy már csak egy ciklusnyira vagyok a próbálkozástólKép

köszi a drukkokatKép

Jankica!

Hát nem semmi izgalmakon mentetek keresztül Lilussal!
Hála Istennek, hogy már minden rendben, végülis jól végződött a dolog a kórházi körülmények ellenére...
gondolom Neked is vannak nehéz pillanataid a két picivel, de nagyon megéri, mert a boldog pillanatok /szerencsére/ gyakoribbakKép

Gina!

Vigyázz nagyon a babácskára, majd lehet még szép kertedKépKépKép

arra gondoltam, hogy ha megírnád mikor mész a doktornénihez legközelebb, esetleg én is bejelentkezhetnék úgy, hogy találkozhassunkKép
szeretnék egy-két laborvizsgálatot csináltatni még a teherbeesés előtt.

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre egy kis élet került ide!

Gina,
végre hallok rólad! De ne gondold ám, hogy csak azért, mert nem írsz én nem tudom, hogy mi van veled: pont ma voltam a doki néninél és megkérdeztem, hogy mi van veled. Mondta, hogy szépen gömbölyödik a pocid és, hogy jól vagy! Elárultam neki, hogy hogyan érheti el a telkis topicot, úgyhogy vigyázzatok ám, hogy mit írtok..Kép!
Remélem, most jobban viseled a hűvösben a pocit, bár rossz hír, hogy jön a melegKép
Csak semmi gyomlálás, tessék pihenni! Bár tudom, hogy az nem túl izgalmas! Olyan kíváncsi vagyok a pocidra: nincs kép róla?

Sheilám,
Hajrá-hajrá! Majd én is bemegyek a kórházba és akkor mindannyian találkozhatunkKép!
Hogyhogy egyesek folyton Hévízre járnak?Kép Mondjuk, nekem úgy tűnik, hogy sosem tudtok ott pihenni (a múltkor betegek voltatok, nem?)...
Ez a hiszti-dolog megfejthetetlen, hogy miért tör rájuk: hol ezért, hol azért (néha én is úgy érzem, sosem fog elmúlni).

Annamari,
hát, ez k..i, hogy vissza kell menned dolgozni. És mi a helyzet a kistesóval? Vagy még vártok vele? Igaz, Te még csitri vagy...Kép
A rossz idő katasztrófa: a gyerek teljesen megőrül és kezelhetetlen lesz. Én legszívesebben sírva fakadnék, amikor reggel kinézek és látom, hogy esik az eső és nem fogunk tudni kimenni.

Mmarica és Doodle,
Telki isteni, bár valóban csak akkor, ha minden rendben van (de miért is nem lenne minden rendben). Az is így van, hogy nem minden kórházban van PIC, úgyhogy ilyen alapon a nők nagy része felelőtlen, mert mondjuk Kisvárdán szül....
Szerintem el kell menni, megnézni, beszélni a doki nénivel meg a szülésznőkkel és dönteni. Ennek a topicnak az eleje néha tiszta negatív és gonoszkodó. Tőlem mindenki ott szül, ahol akar, de ne legyek csak azért felelőtlen és rossz anya, mert ki tudjuk fizetni a Telki kórházat. Na, mindegy: én mind a két alkalommal nagyon meg volt elégedve és gyönyörű szüléseim voltak.

Rohannom kell, mert a gyerek éppen követeli, hogy vacsit csináljak neki.

Pusszantok mindenkit:
Jankica

jankica
 
 


Kedves Jankica
lehet h faradt vagyok de nem ertem a 2. mondatot. megmagyaraznad? Miert pont kisvarda es mi az a PIC? igazabol azt sem ertem, h csak akkor tokeletes ha minden rendben van. es ha komplikacio van akkor ...?
elmagyaraznad h mit ertesz ez alatt? elso babuci, minden infora szuksegem van
koszonom
Marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


Sziasztok!

Marica!
A repüléssel szerintem nincs semmi baj az elején, de mindenképpen kérdezd meg a doktornőt. Egyébként tökéletesen választottál, ha Telkibe jössz. A doktornő egy tündér (nem azért, mert lehet, hogy mostantól Õ is olvassa a topikot), de a többi orvos is kiváló, akikkel eddig dolgom volt. Ha éppen nincs a doktornő, amikor a jövőben mész, ne aggódj. Mindenki ugyanolyan gondosan fog kezelni. Mintha a saját paciensük lennél.

Sheila!
Előre láthatólag két hét múlva szerdán vagy pénteken (május 17 vagy 19) megyek. Még pontosan nem tudom, de majd időben megírom. Klassz lenne Jankica után Téged is megismerni.

Jankica!
Nem lenne rossz, ha a doktornő is néha betévedne közénk. Egy kicsit közelebbi lenne a kapcsolat vele és kérdezni is lehetne tőle ezt-azt, amikor eszünkbe jut.Kép
A férjem csinált egy képet a pocakomról az előző hét végén, de nem a mi gépünkkel. Majd megkérem, hogy szerezze meg.

Gina
banig
 
 


Halihó!

Marica,

Bocsi, ha nem fogalmaztam egyértelműen. Szóval az ÉN véleményem szerint (mindenki azt gondol, amit akar), szerintem azért akkor tökéletes Telki, ha minden rendben van, mert ott nincs intenzív gyerekrészleg. Ha Telkiben, a szüléskor adódik valami probléma, akkor jön a mentő és elviszi a babót egy olyan kórházba, ahol van (PIC), ahogy ezt Te is megtudtad. Kisvárda csak példa volt, lehetett volna "Bivalyalsópuszta" is, ugyanis a legtöbb "mezei" kórházban nincs ilyen részleg (legalábbis, ahogy én tudom). Szerencsére a legtöbb gyerkőc épen és teljesen egészségesen érkezik erre a világra, ezért írtam, hogy "de miért is lenne probléma".
Amúgy abszolút átérzem az aggodalmadat az első babánál (én is elolvastam, megkérdeztem mindent). Remélem, most már egy kicsit érthetőbb voltam.

Gina,
Várom a képet. Bemehetek majd, hogy meglátogassalak? Úgy örültem, mikor jöttél - még a legutolsó pillanatot elcsípted, hogy láthasd a pocakomat...Kép. Amúgy biztos lehetsz benne, hogy idekint megnőnek a gyerkőcök, Lilus szerintem már több, mint 5 kiló. Tisztára hihetetlen.

Klári

jankica
 
 


Sziasztok,

Jankica, ahhoz nem kell sem Kisvárdára sem Bivalyalsópusztára menni, hog NE legyen gyerekintenzív, ugyanis Budapesten is összesen 2 helyen van, ha jól tudom, a Schöpf-Merey-ben és a Klinikán. Úgyhogy akárhol máshol szülsz, (MÁV, István, sorolhatnám) onnan ugyanúgy mentővel elviszik a babát ezekre a helyekre.

Marica te mikor szülsz?
Üdv mindenkinek,
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok!

Csak azert is kerdeztem Kisvardat, mert pont ott szulettem Kép vicccceeesss ez teccetttt ...
december 23.-ra vagyok kiirva, ami most meg kicsit erdekes szammra es meg meg kell szoknom, folyamatosan 36,9 a homersekletem es egy kicsit leterheli a szervezetemet, meg ad. almos vagyok de utalok aludni igy nem alszok. ja meg nagyon fajnak a melleim - de azt kibirom. amugy nagyon izgi allapot, miota megtudtam mindent mash. latok. en a fo munkamanias, karrierista; nem erdekel a munka! huuuuu meg ezt is fol kell dolgoznom. alig varom a keddet, mert akkor megyek eloszor a telkibe, csutortokon meg milanoba bevasarolni meg kicsit pihizni a ferjemmel. remelem tenyleg nem lesz baj a repulessel.
udv mindenkinek
Marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


Marica,

akkor majd ird le legyszives a Telki-s tapasztalatokat, en meg nem jartam ott, de a jovo honapban kimegyek. (Augusztus kozepen fogok szulni.)
Koszi,
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom a hasamról készült képet feltölteni. Nem tudom sikerül-e?
Kép

Gina
banig
 
 


Úgy látom, hogy ez nem sikerült. Kép
Majd kikérem nálam okosabbak segítségét.

Gina
banig
 
 


Sziasztok!
most jottunk meg a telkibol, haaaaat nagyon nagyon teccettt! pont, amilyet elkepzeltem. a doktorno is nagyon aranyos, mosolygos es minden kerdesemre valaszol. az elozo orvosom azt mondta h hulyesegeket beszelek es 10 kerdest kb 2 mp alatt mondatott el velem es csak mosolygott rajta.
nagyon jo erzes volt ezek utan a doktornovel beszelgetni. 3 het mulva kell visszamennem, eddig rendben volt minden, de meg nagyon picike (6. het). en 8-at szamoltam, de ezek szerint nem a menst. kimaradasatol szamitjuk hanem ut 2 hettol. most megyek fozni ...
udv mindenkinek
marica

Kép

Kép
mmarica
 
 


Sziasztok!

Na most sikerülnie kellene!
Kép

Gina
banig
 
 


Há! Há! Sikerült!!! Kép

Ekkora volt a hasam ápr.22-én. Akkor töltöttem be a 26. hetet. Most a 29-ben járok. Szerintem óriási!

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Gina!
Gyönyörű a pocakod!!!! Hát, még 10 hétig növesztheted. Kíváncsi vagyok, akkor majd mekkora lesz. Hogy vannak a keményedéseid? Remélem, nem csinálsz semmit. Amíg az ember lányának nem születik meg a gyereke hajlamos azt hinni, hogy azt csak úgy mondják, hogy "addig pihenj, amíg lehetőséged van rá". Nem vagyok egy sokat tanácsolgatós fajta, de ez tutira így van (bár ilyenkor még nem hiszi az ember).
Az uh-ra meg nem kell sokat adni (mondtad, hogy pár nappal kisebbnek mutatta az uh), nekem azt mondták, hogy Lilus kb. 3 kg-os lesz, aztán 3,6 kg lett...Kép Mondjuk, Te láttad a pocimat, szerintem nem volt piciKép, furcsa, hogy mégis ezt mondták. De nem ez a lényeg, mert itt kint úgy megnőnek, hogy az csuda.

Leendő Anyukák és Már Anyukák,
Képzeljétek, találtam az interneten egy lányt, aki mesefigurákat festett a lánykáim szobájának a falaira. Naggggggyon aranyosak lettek. Nem tudom, mond-e nektek ez valamit, de a Csipikéből és a Vidám mesékből lettek festve a képek, de bármit felrajzol ez a lány a falra. Ha valaki faldíszítésen gondolkodik a gyerekszobába, jó szívvel tudom ajánlani.

Sheila,
Hova lettél? Vagy már annyira elfogytál a tornától, hogy nem tudsz írni?Kép Kicsit aggódom...Kép

Mmarica,
ezt a Kisvárda dolgot csak úgy írtam, most már kétszer is meggondolom, mit írok le.Kép Azt gondoltam, Kisvárdához biztosan senkinek semmi köze nincs itt...Kép.
Örülök, hogy jók a tapasztalataid Telkivel és a doki nénivel kapcsolatban, persze nem is vártam mást (mind a két gyerkőcöm ott született). Nála is fogsz szülni? És van már valami időpont? Mikor mész megint?

Annamari,
dolgozol már? Vagy ez csak valami későbbi terv?

Klári

jankica
 
 


Sziasztok!

Valóban óriási volt a pocakod. Én legalább 4 kilós babát vártam nálad. A keményedéseim köszönik jól vannak. Már nem olyan gyakoriak és intenzívek, de vannak. Egyébként nem csinálok szinte semmit.

Sheila!
Úgy volt, hogy 19-én, pénteken megyek Telkibe, de előbbre hoztuk szerdára, fél 10-re, mert egy kicsit magas lett a vérsűlyedésem és a vizelet üledékben is sok az oda nem való anyag, főleg a baktérium. Úgyhogy azt mondta a doktornő, hogy menjek előbb és majd ott megbeszéljük. Bocs, hogy csak most szóltam, de én sem így terveztem.

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Lányok! Mi van veletek? Hahó!

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Ezer bocsánat, hogy csak igy betoppanokk közétek.
Jelenleg mi a negyedik babánkat tervezzük, de sajna / vagy szerencsére nem szeretnék az I. Nőin szülni és most totál tanácstalan vagyok hogy merre is induljunk el...
Nem tudom nálatok mik az íratlan szabályok, de valaki priviben leírná nekem a Telki Klinika anyagi vonzatát szülés elsősorban császármetszés szempontjából??
Nagyon megköszöném a segítséget!

Sziasztok
Kata

Kép
Kép
katácska
 
 


Sziasztok!

Megfagyok :evil: ! És Ti? Vagy már régen megfagytatok, ezért nem ír senki?

Gina,
Remélem, jól vagy!!!! Pocak nő? Újabb adat (méretek) van már a hölgyikéről? Mi is a pontos időpont? Izgulsz már?

Sheila,
Mi van veled? Hogy vagy? Kirándulni voltatok mostanában? (biztosan voltatok: ezért van ilyen hideg :twisted: ) Gyerkőcök?

Erzsi,
Te is nagyon régen nem írtál!!! Pocak hogy van? Te is közelítesz a célszalaghoz... Telki vagy nem Telki? Hogy bírod kergetni a gyerkőcöket nagy pocival?

Katácska,
írtam privit.

Ganami,
dolgozás van? Vagy majd csak később?

Egyáltalán: írjon valaki!!!

Képzeljétek, tegnap meg akartam tanítani Jankának a fax szót (látta az asztalon): el is mondtam neki párszor, hogy "ez a fax" . Majd a séta közben Janka elkezdte kántálni az otthon tanult új szót. De, sajnos a kiejtése nem tökéletes, mert a "k" hangot vagy "t"-nek ejti vagy sehogy. Most a sehogy volt soron, úgyhogy kb. 10 percig kiabálta, hogy "fa..". Elég sok erőmbe került, amíg rábírtam, hogy valami mást is mondjon.... :lol:
Szóval, vigyázat, hogy mit mondunk a kölyöknek!!! Mostantól a fax nálunk telefon. He-he.

Klári
jankica
 
 


Jankica!

Nagyon édes lehet a kislányod!Mennyi idős?
Nekem a kisfiam mindjárt két éves és sajna még alig beszél egy-egy szót! De azért szépen halad vele....
Várom a prividet és előre is köszönöm!!

Üdv

Kata

Kép
Kép
katácska
 
 


Sziasztok!
ilyen időt júniusban... :cry:
igen mi már közeledünk a finisbe:) 23án császár..jövő7 tal dokimmal, hegmérés, és akkor megtudom h mit egyeztetett a Telkivel...
most csak ennyi időm volt géphez ülni.
mindenkinek! a legjobbakat:)
puszi
Erzsi
erzsi100
 
 


Sziasztok!

Bocs a hosszú hallgatásért, de határidős munkát kaptam és azon dolgozom látástól Mikulásig.
Mi jól vagyunk. A 32. heti UH-on a Bábinszky doktornő 100%-ra megerősítette, hogy kislányunk lesz, így ma meg is vettük az első füllbevalóját. A babaszoba gyakorlatilag kész. A ruhák és az ágyneműk kimosva sorakoznak a szekrényben. A héten és a jövő héten az utolsó holmikat is szeretnénk megvenni. Június 30-án megyek az első CTG-re (36.hét.) és addigra mindent szeretnék összekészíteni. A Varsányi doktornővel előzetesen megbeszéltem, hogy júl.21-én, pénteken megcsinálja a császárt, ha a kisasszony másként nem gondolja.
Már nincs 5 hetem!! :shock: Kezdek izgulni, hogy mi lesz azután. Csak most fogom fel igazán, hogy egy eleven kisbaba fogja felforgatni az életünket. A férjem mától van szabadságon 3 hónapig. Szerintem Ő még mindíg nem gondolt bele igazán, hogy mennyire meg fog változni az életünk.

Így estére már buci méretű a lábam, úgyhogy megyek is pihenni.

Gina
banig
 
 


Szia Gina!
Hajrá-hajrá nagyon szorítok, hogy minden úgy menjen, mint a karikacsapás!
Mi leginkább a szüleim telkén pihegünk!
Szeptembertől pedig irány a munka!
Mindig nézem, hogy mi történik itt veletek!
Puszi
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, de látom, Ti sem voltatok túl aktívak mostanában :)

Gina!

Neked már nincs hátra 3 heted...sokat gondolok Rád.
Kívánom, hogy minden a lehető legjobban alakuljon, remélem beszámolsz majd, részletesen :)

Jankica!

Mi újság Veletek, hogy vannak a lányok?
jelentkezz, ha van egy kis időd...

Magunkról:

Nekem sikerült elérni a célomat a sok edzéssel, már van egy 28-as méretű Mustang farmerem ( ami még jól is áll :lol: ) de remélem, hamarosan már nem tudom majd begombolni :)

jó lett volna még egy kis idő, hogy a narancsbőrrel is kellőképp leszámoljak, de úgy érzem, ami tőlem telt, azt megtettem, a többit szülés utánra halasztom.
A babával is mozgok majd, de sokkal lightosabban...

Már belevágtunk a projektbe, múlt vasárnap volt a "nyerő napom" Czeizel dr. szerint, volt is Pé-m, ellenőriztem teszttel.
Tehát ezek szerint 7. napos terhesek vagyunk, bár tesztet csak 10-én csinálhatok legkorábban ( akkor kéne megjönnie ) de érzem, hogy sikerült, mindegyik terhességnél így voltam.
A hőmérsékletem az eset óta folyamatosan magas szinten, és van már néhány tünet is, bár még gyengék.

Gyerkőceim már itthon, Melissát kissé nehéz lekötni, de szervezek Neki programokat, meghívom a barátnőit is :)

12-én Bükfürdőre megyünk 3 napra, remélem ezúttal jó időnk lesz, legalább kirándulni tudjunk...
az utóbbi két kiruccanás májusban elég rosszul volt időzítve, mint azt sejtetted, Jankica :lol:

Múlt héten nagy öröm ért: augusztusban lesz az 5. házassági évfordulónk, és tudtam, hogy a párom egy meglepi utat tervez kettesben, de erre azért nem számítottam: Rómába repülünk 3 napra...
régi vágyam volt ez, nagyon boldog vagyok, de később jutott eszembe, hogy 9-10 hetes terhesen egyáltalán repülhetek??

most repülnék először, és rövid, nem egészen két órás az út...

megkérdezem Czeizel dr.-t is, (ert úgyis vissza kell mennem hozzá, ha pozitív lesz a teszt), ha azt mondja, hogy nem tesz jót a repülés, inkább elhalasztom, a Pici mindennél fontosabb...

Telkibe csak a betöltött 12. hét után megyek, tavaly mentem már 5 hetesen, úgy döntöttem, hogy most babonás leszek, és kivárom a kockázatos időszak végét, ugyanígy teszek a védőnőnél való jelentkezéssel is.


Puszi Mindenkinek és írjatok!

Sheila[/img]
sheila
 
 


Sziasztok,

Nem is tudom, kivel kezdjem először... :D !

Erzsi!
Remélem, minden rendben van Veletek és az új jövevénnyel is!!!! Mesélj, hogy ment a dolog? Telkiben szültél végül? Tesók hogy fogadták?

Gina!
Már csak 18 nap :lol: !!! Használj ki minden percet, mert sokáig nem lesz nyugi - de ez persze szuper!
Lábad hogy van? Pocak óriási már? Van akkora, mint az enyém volt? Bár Jankával nekem is sokkal kisebb volt a pocakom (első gyerek...). Majd kell mennem az érsebészhez (terhességek alatt kijött egy óriási visszér a lábamon), bekukkanthatok majd hozzád? És adnék egy tanácsot is, ha lehet (persze, gondolom, mindenki azt ad...): szóval, amikor készít elő a szülésznő a műtétre (kapsz infúziót, csinál ctg-t ...stb), majd megkérdezi, hogy mikor tegye be a katétert. Hát én "strapabíró" kismama voltam és azt mondtam, hogy most rögvest, ne a műtőben (az előző szülésemnél úgy emlékeztem, hogy az semmi sem volt.... csak azt felejtettem el, hogy ott már akkor régen működött az EDA). Szóval, most már az választanám, hogy a műtőben az érzéstelenítő után tegye be. Nem fájt, csak baromi kellemetlen volt, mert nem tudta csak a 4. kísérletre betenni...brrrrrr. Persze, Te ismered magadat, de ha még egyszer kellene választanom, akkor a műtőre szavaznék!!!

Drága Sheila!
Nagyon sokat gondoltam Rád, hogy vajon hol tartasz!!!! Hát ez óriási! Nagyon szurkolok, hogy a tesztelésnél ott legyen a két csík!!! :lol:
Ez a 28-as méret remekül hangzik, gratulálok!
Ahogy tudsz valamit, azonnal írd majd meg.
Én úgy emlékszem, hogy csak az utolsó néhány hétben nem szabad repülni, az elején lehet, de az a tuti, ha a doki is ezt mondja!

Annamari!
Jó nyaralást - ősztől pedig jó munkát.

Mi jól vagyunk - most éppen "nyaralok": a kölyköket kiadtuk gebinbe a nagyiékhoz, a mai esténk szabad! Amíg nincsenek gyerekei az embernek el sem tudja képzelni, hogy mekkora kincs átaludni az éjszakát.... :lol:
Július végén megyünk 5 napra Horvátországba! Már alig várom! 5 nap egyedül!!!! :P
Majd megpróbálok képet is küldeni a gyerkőcökről.

Puszilok mindenkit:
Klári
jankica
 
 


Sziasztok!

Csakhogy a két elveszett bárányka is bejelentkezett! :D

Sheila!

Már én is számolom a napokat. Én még mindíg azt mondom, hogy előbb fog jönni. A doktornő 7-e utántól engedélyezte neki. :wink:

Nagyon drukkolok nektek. Remélem jó a megérzésed.

Szerintem nyugodtan repülhetsz az elején. Én is úgy tudom, hogy csak a végén nem ajánlott. Ha jól tapadt, akkor nem lehet semmi baj.
Mindenesetre jó nyaralást, érezzétek jól magatokat! :D

Klári!

Köszönöm a tanácsot, megfogadom. A műtétemnél volt először katéterem, de azt csak az altatás után tették be. Már én is gondoltam rá, hogy vajon milyen sorrend lesz most.

A pocakom nagy, de nem akkora, mint a tiéd volt. 102 cm a haskörfogat. Nagyon meg vagyok dícsérve (csak szépen magyarul), mert csak 9 kilót híztam. Még 1 kilóra azért számítok.
A lábam borzalmas. Mióta lehült a levegő nagyságrendekkel jobb, kevésbé dagad, de ma már megint elkezdődött a meleg. Sajnos még mindíg ülnöm kell a számítógép előtt, mert a 2 hét kánikula miatt elmaradtam az utolsó munkámmal, de remélem péntekig már végzek és leadhatom az anyagot. Utána már jobb lesz, mert a legjobban az üléstől dagad. Szerencsére csak a bokám.

Természetesen örömmel veszem, ha meglátogatsz. A tervek szerint 21-én császároznak és utána gondolom 5 napig leszek bent. Ha a kisasszony nem óhajt előbb jönni. Bár már ez is 1 héttel előbb van a kiírtnál.

Erzsi!

Bár egy hónapja nem jelentkeztél be, de remélem minden rendben van. Jó lenne már hallani rólad is.

Annamari!

Köszönöm a jókivánságokat. Jó pihenést nektek!

Gina

U.I.: Most jut eszembe. Voltam az első CTG-n. Nagyon érdekes volt. A baba jól viselkedett, bár egy kicsit magas volt a szívritmusa, de ez valószínűleg az aznapi hidegfrontnak volt köszönhető. Már nagyon várom a következőt (7-én).

A férjemmel majd megbeszélem, hogy ha előbb szülünk, akkor értesítsen benneteket.
banig
 
 


Szia Sheila!
Remélem + a teszted! Nagyon drukkolok, és néha átjöhetnél a régi gárdába is. Nem tudod véletlenül, Dina nem irogat-e valahova? Teljesen eltünt.
Nemrég emlegettünk Titeket, vajon mi van Veletek?
Mandula 18 hetes babás, ma volt amnion.
Nyanyának tegnap megszületett a kislánya, Blanka, szép és könnyü szülés volt, jól vannak mindketten.
Pagának és Rabkrinak még nem sikerült a babásodás.
Sajnos az én juniusi beültetésem sem sikerült :cry: De Pörike kifogyhatatlan trükkökkel feledteti a rosszat. Imádnivaló. Odaát vannak képek Róla, gyere nézd meg!
Puszi

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Akkor bemásolom ide a jó hírt, amit Ginától kaptam :D :

"07.18-án 1 óra 14 perckor megszületett Réka. 3.180 gramm és 51 cm. Gina"

Hurrá!
Hosszú és boldog életet kívánok Rékának és várom a képeket!!! Meg persze a beszámolót is!

Helló! Mi van a Többiekkel???!!! Sheila, Erzsi, Annamari???!!!

Klári
jankica
 
 


Sziasztok
előre is bocsi, hogy nem olvastam vissza, de csak egy gyors bejelentkezésre van időm.
Igen a Telkiben szültem :D
hát a császár ugye nem túl kellemes..de szerencsére már csak emlék, Barnabás a hétvégén lesz egy hónapos :D
jól vagyunk ,csak a melegtől szenvedünk.
tesók szeretik kisöcsit :D
még pár kép és ennyi vagyok mára,
mindenkinek jó pihenést
puszi
Erzsi Kép Kép Kép kétnaposan Kép 3hetesen
erzsi100
 
 


Nahát micsoda jó hírek!!!!

Gina, sok szeretettel gratulálok Rékához, és sok boldogságot kívánok Nektek :D :D :D :D !!!

Én is várom a beszámolót!/és képet :D /

Erzsi!

Barnabás meseszép baba, Nektek is szívből gratulálok!
Légyszi, ha lesz időd, Te is mesélj....

Nekem júniusban mégsem sikerült babásodni :cry:
most kicsit pihenünk, és majd Róma után próbálkozunk újra...remélem jövő ilyenkor már mi is babázhatunk...


Melcsi drága!

Ígérem, nemsokára tényleg jelentkezem, Pöri egyszerűen GYÖNYÖRŰ :D :D

sok puszi: Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok jókívánságot! :P

Kértétek a történetet:

Júl. 21-ére ütemeztük a Varsányi doktornővel a császármetszést. 14-én a CTG-n minden a legnagyobb rendben volt, de már láttszott, hogy halad előre a dolog. Kezdtem kitágulni, bár csak kicsit. Egyre erősebb fájásokat regisztrált a gép és a baba is rendkívül mozgékony volt. Ezért felmerült, hogy esetleg még aznap megcsinálják. Az UH-on megnézték a hegvastagságot és mindent a legnagyobb rendben találtak, így mégis hazaengedtek. Azt mondta a doktornő, ha a péntekre ígért hidegfront nem kavar be, akkor megvárjuk a 21-ét.
Szombaton és vasárnap is volt egy-egy alkalommal erős fájásom, szinte rosszullétem, de nem ismétlődött, így nem mentünk be a korházba. Hétfőn egész délután nagyon fájt a hasan jobb oldata, de nem görcsösen, hanej folyamatos feszítő fájdalom volt. Este negyed 8 tájban figyeltem fel arra, hogy a megkeményedések (bár nem terjedt ki a derekamra és a lábamra) jobban fájnak és 15, majd 10 percesekké válnak. Anyu és a férjem unszolására felhívtam a doktornőt, aki azt mondta, hogy induljunk be a korházba, megcsinálja éjjel a műtétet. Nem akarta kockáztatni az esetleges hegszétválást. Mégiscak 10 vágás van a méhemen!
Megfürödtem, elkészültünk és háromnegyed 9 tájban elindultunk. Szegény férjem nagyon megszenvedte a az elkövetkező napokat, mert hétfőn már reggel fél hétkor elment dolgozni. Este 7-kor ért haza és láttszott, hogy nem sokat fog aludni az éjszaka folyamán. Másnap pedig a kórházból ment dolgozni, este ünneplés. Még mindíg nem sikerült kipihennie magát.
Folytatom az eseményeket: fél 10 környékén értünk be. Felraktak a CTG-re, persze leálltak a komolyabb fájások. A baba aludt. Aztán megvizsgált az ügyeletes orvos (Kosztin doktor - őt is csak ajánlani tudom, mint orvost, nagyon kedves volt). Aztán bekötötték az infúziót és visszarakták a CTG-t. Sima infúziót kaptam, de hála az égnek erősödtek a fájások, a baba is felébredt és szokásához híves iszonyú bulit csapott odabent. Mégegyszer utoljára. Kedd hajnali negyed 1 kor ért be a doktornő. Előkészítették a műtőt és 1 óra felé betoltak. Na innen már nem volt valami élvezetes a dolog. Az idegességtől és a hidegtől, ami a műtőben volt eékezdtem erősen remegni. Nekikezdtek az érzéstelenítő beadásának, de nagyon megkínlódtak, mert nem akartak a csigolyák eléggé szétnyílni. Ebből és nem sokat éreztem, csak a férjem mondta utána, hogy sokszor próbált szúrni az altatóorvos és nem igazán akart sikerülni. Na a férjem ekkor lett rettentően ideges. Azért mégiscsak sikerült. Végre elkezdtem érezni, hogy a lábujjamtól kezdve zsibbadok. Mikor teljes lett az érzéstelenítő hatása, elkezdték a műtétet. Tényleg semmi fájdalmat nem éreztem még ekkor, de folyamatosan remegtem.
Aztán egyszercsak elkezdett egyre jobban fájni a kotorászás. Vágre éreztem, hogy nyomják és húzzák ki a babát. Kétszerre sikerült. Kellemetlen volt, de nem fájt és nem is ezzel törődtem. Kiemelték és a gyerekorvos, aki egyébként a altatóorvos is egyben (Bánffy doktornő) félrevitte a csecsemős nővérrel és a férjemmel.

Mennem kell, mert éhes a pici. Majd Folytatom.

Gina
banig
 
 


Szia Gina!

Én is gratulálok!!!! Ha lehet tegyél fel majd képet a picurról!!!
Puszi
Annamari
ganami
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok,hogy új felhasználóként belépek ide, látom,hogy egy összeszokott csapat van már itt. :lol:

A segítségetek szeretném kérni.Már a 22.hétnél tartok, de sajnos nincsenek jó tapasztalataim a kórházzal és az orvossal kapcsolatban,ahol úgy gondoltam eddig,hogy szülni szeretnék.

Ez a második baba, amit várunk, és már az elsőnél is felmerült a Telki, de éppen amit az előző levelekből olvastam, csak a normál lefolyású szülésekre vannak felkészülve, ezért maradtunk az ún. "normál" kórháznál. Sajnos, mert nagyon rossz élményeim vannak a szülésről.

Tudtok nekem ajánlani szülészt, akár férfit, akár nőt, nem azt várom,hogy barátok legyünk, hanem legyen szakmailag alaposan felkészült és normális hangnemben beszéljen az emberrel.

Milyen tapasztalataitok voltak az elhelyezéssel és a szülőszobával kapcsolatban?

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Sziasztok.
olivia
 
 


Sziasztok!
Most készülök valamielyi orvoshoz, de olyanhoz akinek jó minőségű ultrahangja van. Telkiben milyen a felszerelés? Mennyi egy vizsgálat? A honlapon 20e körül láttam.
Köszönöm ha valaki válaszol.
Anikó
poteczin
 
 


Sziasztok!

Gina,
Hogy vagytok? Milyen az élet Rékával? És nem is fejezted be a történetet!!! Kép? Nagyon remélem, hogy jól vagytok és belerázódtatok a mindennapokba. Kérlek, jelentkezz!!!

Sheila,
Róma milyen volt? Gyerekekkel vagy nélkülük voltatok? Remélem, Te is jól vagy!!!

Annamari,
Munka van már? Nyaralás?

Erzsi,
Új képet kérünk Barnabásról! Már biztosan óriásit nőtt, mióta az előző képeket feltetted! Hogy boldogulsz három lurkóval? Én néha kettővel is alig bírok...:).

Olívia,
Telkiben mindenki normális, hiszen ez a normális...:) Az előzőekben már többek tapasztalatát olvashattad a szüléssel kapcsolatban. Gondolom, mindenki problémamentes terhességre számít, ha nálatok valami előre látható gond van, beszélj valamelyik szülésorvossal Telkiben (pl.: Varsányi doktornővel) és nyilván elmondja majd a lehetőségeidet. Ha előre tudható baj van, ami ott nem orvosolható, ln úgy tudom, hogy nem is vállalnak be, hanem elirányítanak olyan kórházba, ahol tudnak segíteni.

Anikó!
Telkiben 4D-s uh van alapból, kb. annyi az ára, mint olvastad. Bábinszki Ágota az uh-s orvos, aki szerintem nagyon jó. Nyilván spéci uh-t spéci helyen csinálnak: genetikaiban a Szabolcs utcai a legjobb, szív uh-t a SOTÉ-n csinálnak (lásd Ginánál).
Olvastalak a másik (császáros) topikban és őszintén veled érzek. Ismeretlenül is sokszor gondoltam Rád (Rátok) és mindig elöntött a düh, hogy ilyenek történhetnek. Kívánom Nektek, hogy minél hamarabb kisüssön a nap Nálatok!!!!
Ha bármilyen kérdésed van Telkivel kapcsolatban, amiben tudok, nagyon szívesen segítek.

Csajok!
Hogy kell képet feltenni????? Már többször próbálkoztam, de nem sikerült. Mindig valami hibát ír ki.
Mi idáig nyaralni voltunk, hol kettesben, hol négyesben, de most már itthon vagyunk, úgyhogy gyakrabban tudok majd jelentkezni. Remélem, Ti is.

Klári
jankica
 
 


Sziasztok!
Szeretném,ha segítenétek abban, hogy szülésznőt szeretnék választani van valakinek személyes tapasztalata valakiről
köszi
ybab
 
 


Sziasztok,a babanet-en a "kínál" fórumon meghirdettem a hátihordozónkat, ha vkit érdekel, nézzétel meg!
Iza :)
masodik
 
 


Sziazstok!

Bocs a sok hallgatásért, de nagyon fáradt vagyok mostanában. Megigérem, hogy befejezem a történetet, de most nem érek rá olyan sokáig.

Egyébként jól vagyunk, minden a legnagyobb rendben, csak fárasztó anyának lenni. :wink: De már kezdünk belerázódni. Ma volt az első olyan nap, hogy este 10-től reggel fél 7-ig aludt. Gondolom ez nem lesz még rendszeres, de mindenesetre biztató. Vannak nagyon jó napok, de vannak nagyon nehezek. Főleg az esték viselnek meg, mert akkor sokat sír.
De nagyon szépen fejlődik. Most 7 hetesen több, mint 4300 gramm. 3010 grammal jöttünk haza. :D

Kedden voltunk a Telkiben 6 hetes babaszűrésen (koponya és hasi UH, ortopédiai vizsgálat és csípő UH, gyerekorvosi vizsgálat). Hála istennek mindent rendben találtak. Teljesen egészséges a baba, csak még egy kicsit kötött a jobb csípője. Sokat kell tornásztatni. Persze sokat javult már a születése óta.

Most ennyire futotta.

Gina
banig
 
 


Sziasztok!

Szeretnék Tőletek segítséget és infot kérni Telkis szüléssel kapcsolatban...
24 hetes terhes vagyok, a jelenlegi orvosom a Dél-Pestiben dolgozik, akivel egyébként elégedett vagyok, de a kórház... hát nem is tudom...
Szóval, nem vagyok benne biztos, hogy a megszokott kórházi körülmények között szeretném világra hozni a kisbabámat...
Arról nem is beszélve, hogy Telki nagyon közel van hozzánk (kb. 10 perc), a Dél-Pesti viszont dugóban min. 1,5 óra...
Sokan győzködnek, hogy nem éri meg az árát, meg hogy a döntő pillanatokban teljesen mindegy, milyenek a körülmények stb., de én azért ha van más alternatíva, szeretnék jól dönteni, hogy a szülés / születés szép és maradandó élmény legyen...
Szóval, kérlek Benneteket, akinek van konkrét tapasztalata Telkivel kapcsolatban, ossza meg velem, akár e-mailben is, hogy minél jobb döntést hozhassak és még időben!
Esetleg van olyan, aki saját orvost vitt Telkibe a szülésre? Mert ez is megfordult már a fejemben és úgy tudom, van rá lehetőség... Ez mivel jár anyagi oldalon?
Szülésznőt itt is választani kell, mint a normál kórházakban?
Szeretném levetetni a köldökzsinórvért is, amivel kapcsolatban olvastam a Sejtbank Kft és Telki közös akciójáról... erről tudtok mondani valamit?

Előre is köszi az infokat és a segítségeteket.

Köszi:

Katca

lkatca
lkatca
 
 


Sziasztok! Én a telkiben szeretnék majd szülni,kérem írjátok le tapasztalataitokat a kórházzal kapcsolatban és hogy mennyi kb. egy szülés. csibe5257@freemail.hu Előre is köszönöm!
spongya
 
 


Sziasztok!

Lányok, remélem, nem hal ki a topic, ugye még jártok erre??

Jankica, Gina!

Írjatok lécci, milyen a babázás??

Spongya!

A kórházi tapasztalatokról rengeteg minden elhangzott itt, a fórumban, ha lesz időd, olvass kicsit vissza, érdemes :) mindent megtudhatsz

az árakkal kapcs. inkább hívd fel a Telki Kórházat, szívesen tájékoztatnak.Én sem vagyok teljesen képben, mert tavaly október óta nem jártam ott...

NA DE: minden bizonnyal két héten belül újra megyek, mert Kismanó a 8 .hetét tölti a pocakomban :)
nem akartam elsietni az első vizsgálatokat, mert tavaly túl korán mentem, most csak 1x voltam Czeizeléknél, ahol UH-val megállapították, hogy jó helyen a petezsák, és megfelelő nagyságú :)

Tehát lassan újra felkeresem Hajnalkát, a védőnőt pedig csak a 12. hét után.


írjatok Ti is,

Puszi Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Ó , hogy az a kaporszakállú.....

Sziasztok!
Most írtam egy egész könyvet, aztán nincs meg....:(. Na, még egyszer:

Szóval, bocsi, hogy ennyi ideig nem írtam, de kicsit összecsaptak a fejem felett a hullámok.

Sheila, szívből gratulálok!!! Kívánom, hogy egy icánka-ficánka, rosszposztó kisbaba érkezzen bő 6 hónap múlva! Nagyon jó pocakosodást kívánok! Melissa mit szólt? Várja a tesót vagy még nem tudja a hírt? Érekes lehet, amikor az egyik gyerek várja a másikat, nálunk Janka fel sem fogta, hogy tesó fog születni: szerintem már arra sem emlékszik, hogy milyen volt egyedül. Majd meséld el a doki nénit is!!!

Gina, Nálatok mi a helyzet? Réka baba hogy van? Lassan profi anyuka lehetsz már! Napirend? Miiket tud már Réka csinálni? (Mondjuk Janka ennyi idősen még csak feküdt a hátán, csak a csuklójával körözött és ez eltartott egészen 8 hónapos koráig...:).
És ne feledd, még adós vagy a II. fejezettel!

Erzsi, Annamari, Rólatok is jó lenne valamit hallani!!!

Mi jól vagyunk: én ezerrel dolgozok, most így alakult a helyzet. Szerencsére van egy tündéri babasintérünk, nem is tudom, mi lenne velünk nélküle.
Janka egy eleven kétéves, allandóan dumál és folyton ellenkezik. Lilus már 7 hónapos lesz (milyen öreg...:)), ő igazi vigyori kiskölyök, nagyon rendes, csak attól szokott dühbe jönni, hogy nem tud még helyet változtatni.
Kiderült, hogy Lilusnak van egy lyukacska a jobb pitvari sövényén a szívében. Eléggé megijedtem, de aztán kiderült, hogy ezek az esetek nagy százalékában maguktól benőnek - remélem itt is ez fog történni. Aztán meg most tüdőgyógyászhoz viszem, mert "erős, dohányos jellegű" köhögése van:). Először a dokik el sem akarták hinni, aztán csak igazam lett. Nincs amúgy semmi baja sem: megfelelően nő, jó kedvű, eeget eszik - iszik, hát ez van, majd csak kiderítik, hogy mi a baja.

Spongya és Katca,
Szerintem is hívjátok fel Telkit, ott meg tudnak mindent válaszolni. Olvassatok vissza, mostanában többen is szültünk ott, minden tapasztalat le van írva. Orvost lehet sajátot is vinni, ez biztos. Szülésznőt szerintem felesleges váasztani, mindegyik kedves és ügyes - de a gyereket mindenképpen nektek kell megszülni...:).

Megyek mert várnak a purdék, és ígérem, gyakrabban jelentekezek majd.

Klári
jankica
 
 


Szia Jankica! :)

De jó, hogy jelentkeztél...láttam ám a nevedet délelőtt is a fórumozók közt, azt hittem, épp ide írsz :)

Remélem, Liluska hamar rendbejön...kis kocabagós :)

Melissának nem akartam megmondani a 12. hétig, ( tavaly nagyon rossz volt elmagyarázni Neki, hogy mégsem lesz kistesó :( )
de ma kénytelen voltam utalni rá finoman, mert v.hogy el kellett magyaráznom, miért nem emelgethetem a 18 kilóját :)

egyébként örül(ne) nagyon, de még mindig kislány tesóhoz ragaszkodik :)

én most azon töröm a fejem, hogy keresek egy dúlát,aki szükség esetén a páromat is istápolja majd a szülésnél :)

azért tök kár, hogy nem szülik meg helyettünk a kölköt :lol:

Gina!


Tényleg tartozol még sztorival :)

Annamari, Te is régen írtál, várlak!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia

jankica
 
 


Szia Sheila,

Az előző üzenetem csak próba volt. Szeretnék én is vonalzót a nevem alá, de nem sikerül megcsinálni. Megmondanád, hogyan csináljam?

Nagyon édes Melissa, hogy csak lány lehet a tesó...:). A szomszédunk kisfia azt mondta a szüleinek, mikor megmondták neki, hogy jön a testvér, hogy "neki mindegy, de fiú legyen"...:).
Azt gondolom, hogy nincs kedved Melissa 18 kg-ját emelgetni! Mikor már nagy volt a pocakom, én is alig bírtam felemelni Jankát, pedig kb. csak 10 kg volt. Terhességi rosszullétek? Hogy bírod a dolgot?

A kocabagósságról meg csak annyit, hogy két gyerekorvos is hülyének nézett, mikor kérdeztem tőlük, hogy miért köhög Lilus. Mind a kettő állította, hogy nincs a gyereknek semmi baja (persze, amikor az orvosnál voltunk, egyet sem köhögött a kis gonosz...). Telkiben a végén már szinte én vonszoltam be a gyereket a röntgebe, hogy most azonnal csináljanak róla egy felvételt...:) Elég furcsán néztek rám ("De Anyuka, ez SUGÁRZÁSSAL jár!!!!"), aztán még furcsábban néztek, amikor kiderült, hogy mégis csak van egy pici gyulladás a tüdején....:(. Mondjuk, az elég vicces volt, hogy én is néztem a röntgenképet, mikor kirakták arra a kivilágított falra és teljesen megdöbbentem kérdeztem, hogy az a nagy fehér folt a gyulladás a gyerek tüdején? Mire azt válaszolták, hogy: "Az a szíve, Anyuka!" Igazából, most már sokkal kevesebbet köhög (kapott antibiotikumot), de azért csak megnézetem még egyszer.

Na, megyek szunyálni, jóccakát,
Klári

jankica
 
 


Sziasztok!

Közkivánatra itt a folytatás:

Ott hagytam abba, hogy kiemelték a babát. Nyöszörgött egy kicsit és ez már elég volt nekem. 10/10-es lett az Apgar tesztje. Aztán elkezdték az összenövéseket szétválasztani. Na az nem volt egy leányálom, bár már én sem vagyok leányka. :lol:
Elég élesek voltak a fájdalmak. Jeleztem is ezt. Ezért beadtak egy adag bódítót. Ettől meg is szünt a külvilág számomra. Odatartották a picit mielőtt kivitték és én meg is pusziltam, de erre mind sajnos nem is emlékszem. Csak nagyon halványan dereng valami. Kb. fél óra esett ki. Akkor tértem magamhoz teljesen, amikor visszatoltak a szobába. A férjem már természetesen ott volt és Rékát dajkálta. Soha nem fogom elfelejteni (remélem) a férjem hangját és az első szavait: "Na ki van a karomban?" Ez kárpótolt a szülés élménye és az első percek elvesztéséért.
Aztán 4 óra körül leadtuk a babát, hogy egy kicsit tudjunk pihenni. Aludtunk kb. 2 órát. Aztán elkezdődött a reggeli kórházi rutin. A férjem 9 körül ment el, természetesen dolgozni (mert ugye szabadságon volt :? ).
Réka az első perctől ügyesen szopizott, pedig csak 10 óra körül tették mellre először. Őt nem viselte meg az első órák anya-hiánya. Hatodik nap vasárnap, mikor eljöttünk, már 50 grammot szopott. Bár kissé besárgult, de nem kellett kékfény. Itthon még 2 napig aludt a sárgaság miatt, na de aztán megmutatta a foga fehérjét! Megtudtuk, hogy van hangja! :o De még milyen! Eleinte malacvisításszerű. Aztán, mikor megerősödött a tüdeje, olyan, mint mikor a disznót ölik. Zárt térben szinte elviselhetetlen. Lassan 12 hetes és ez a borzalmas visító sírás kezd ritkulni. A hasfájások teljesen elmúltak, bár tartósan csak második-harmadik héten volt. Utána csak alkalomszerűen és nem tartott órákig.
Szerencsére az éjszakák elég nyugalmasak szinte a kezdetektől. 4-5 órás alvásokkal kezdődött, most már 8 órát is simán átalszik. Viszont nappal nagyon keveset. 10-30 perces alvásai vannak, összesen 3-3,5 óra összesen. Van amikor még ennyi sem. Elég fárasztó, mert nem nagyon lehet tőle csinálni semmit.
Viszont egyre hosszabb ideig le lehet már kötni a figyelmét, de ha belefárad a nagy figyelésbe, akkor rögtön elkezd sírni. És sajnos még a sírás a több.

Most is így van. Mikor elkezdtem ezt írni, akkor aludt el és most már kezd sírni. 10-15 perc telt el. Képeket is fogok felrakni, csak előbb le kell kicsinyítenem őket, ehhez meg idő kell, az pedig nincs. :wink:

Na sziasztok.

Gina

U.i.: Sheila! Gratulálok és nagyon drukkolok! :lol:
banig
 
 


Sziasztok!

Gina! :)

Nagyon-nagyon gratulálok, és várom a képeket Rékáról ( én sem tudok feltenni, ha Neked sikerül, kérlek, áruld el, hogy kell)

biztos vagyok benne, hogy mostanra már belerázódtál az anyaságba, és nagyon boldog anyuka vagy :)

ha van időd , jelentkezz kérlek, mert most nagyon jólesik babázós anyukák sorait olvasnom :)

drukkokat nagyon szépen köszönöm :)

Jankica! :)

a vonalzót nekem a fiacskám segített felrakni, de ha ráklikkelsz az enyémre, feljön a lillypie honlap, ott megcsinálhatod, majd e-mailben kapsz 3 kódot, ezek közül a középsőt kell bemásolnod a profilodba az aláíráshoz...így biztosan sikerül.

Azért milyen jó, hogy hallgattál az anyai ösztöneidre Lilussal kapcsolatban...remélem, azóta már teljesen meggyógyult a Picilány :)

Magunkról annyit, hogy pénteken voltunk Telkiben, minden rendben van, Kismanó már szépen kivehető, jó a szívhangja, és látszanak a kis végtagjai is :)

Doktornéni szerint nagyon biztató terhesség, én is úgy érzem, hogy ezúttal semmi gond nem lehet...
képzeljétek, van Telkiben egy újdonság, terhesgondozási csomag a neve, és ha valaki ezt igénybe veszi, SOKKAL kevesebbre jön ki a végösszeg, mintha alkalmanként a listaár szerint fizetne.

Mivel én a múlt héten olvastam a honlapjukon, hogy van ilyen, szóltam, hogy szeretném igénybe venni...kiderült, hogy én vagyok az első, aki ezt kérte, annyira új :D
kaptam ajándékba egy gyönyörű könyvet , ami most jelent meg, Csodálatos utazás a címe, telis-tele gyönyörű fotókkal, hogy mikor, hol tart épp a baba a fejlődésben :)

nov. 14-én kell újra mennem, az integrált teszt első részét, és genetikai Uh-t csinálnak majd...

most nagyon boldogok vagyunk, picit megnyugodtunk, bár igazán nyugodtak csak akkor leszünk, ha ( a dokinéni szavaival) Kismanó már a hasamon lesz, egészségesen :) de addig még van egy kis idő...


Marica!

Te is régen jelentkeztél...írtad, hogy Telkibe jársz Te is vizsgálatokra...
remélem jól vagytok, írj légyszi, hogy hol tartotok :)


puszi Mindenkinek, a babáknak külön is :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Sajnos tegnap volt egy kis véres váladékom, ami után pánikszerűen elrohantam Telkibe Uh-ra ( mert míg másnál belefér, nálam a lehető legrosszabb ómen ez :cry: )
és sajnos az Uh igazolta a félelmemet.
Kismanó- (aki előző héten még vígan mocorgott és vert a szíve)
most összekucorodva, mozdulatlanul feküdt, szívhang nélkül :cry:

Hajnalka doktornő tegnap este megműtött, ma de. jöttünk haza...
most nagyon-nagyon rossz, sokat sírok, de eldöntöttük, hogy jövő tavasszal még egyszer- utoljára megpróbáljuk...

megpróbálok minél jobban felkészülni, és persze kutatni és kiküszöbölni a lehetséges okokat...

puszi Mindenkinek

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


ui: a védőnőhöz menetel megint balszerencsés volt :cry:

kedden kaptam meg a kiskönyvet, utána elmentem vásárolni és közben kezdett el iszonyúan görcsölni a hasam...akkor azt hittem vakbélgyulladás, de később elmúlt...

most azt gondolom, akkor történhetett v.mi végzetes :cry:

legközelebb a 13. hét betöltése előtt látni sem akarom majd a védőnőt :evil: úgysincs jelentősége...

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: