Új privát üzeneted érkezett!

Hát ez igaz.
Én nagyon nem akartam szülni.Ahogy terhes lettem már a szüléstől féltem.Már az első babánál is ez volt a rémálmom.Nem is akart megszületni ,ugy indították.De szerencsére akkor nem a Nyírőben szültem és kaptam fájdalom csillapítást.Na amikor megtudtam hogy itt nincs EDA akkor volt vége a dalnak.Sírtam szegény férjemnek hogy nem akarok szülni,szegény meg csak nyuktatgatott hogy minden rendben lesz,énmeg csak kiabáltam vele hogy könnyen beszél,mert ő még nem szült,és nem is fog.De türelmes volt szerencsére,és csak tovább nyuktatott.De azért így is elég szörnyű volt.El is határoztam hogy nem lesz több gyerekem.Tudom hogy nagyon hisztis vagyok,de nem vagyunk egyformák.Kép Kép Kép Kép
bea77
 
 


sziasztok, én is itt vagyok ismét. ehhez a fájdalom-témához szólnék hozzá. nálam ez úgy volt, hogy sportoló lévén nagy bátran vártam a szülést, terveztem, hogy állok, ameddig csak bírok, meg ilyenek. persze ebből semmi nem lett, mert jó erős fájásaim voltak(szerencsére, mert nehezen tágultam) és csak feküdni bítam, meg kiabáltam annyira, hogy szerintem az osztályon is halották.(mondtam is 5kor, hogy csukják be a folyosó ajtót, nehogy elriasszam a még nemszült kismamákat. bár fene tudja, azt hiszem a kiabálás nem is a fájdalom nagysága miatt volt, hanem mert több energiába került volna csöndben maradni.
czirmike
 
 


Rákerestem a Ruff szóra és itt az archivban találtam róla. Én nála szültem 10 éve a nem túl pozitív tapasztalataimat megosztom azzal, akinek még érdekes lehet, de szeretném inkább csak e-mailen keresztül. Nyugodtan írjon a profilomban található e-mail címre az akit érdekel.

Minden jót mindenkinek!

Paga

Gabi
paga
 
 

 
 

Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter
gondos_apuka
 
 


Kedves NagyÁgnes!
Nagyon érdekelne a szüléstörténeted, de sajna nem tudom letölteni/kinyitni. Megtennéd,hogy privát elküldöd (atria@vnet.hu), ismerős ugyanis a "rémálom" a kórházban. Talán én is leírhatnám a történetem (lenne mit...), de eddig még nem mertem. A pszichiáterem szerint jót tenne ha beszélnék róla, de még 3 év után sem tudok...). Köszi, Erika
oerika
 
 


Kedves Gyanita!

Tudom későn írok ezzel a témával kapcsolatban de én csak most léptem ide erre az oldalra. Cseppegő dokival kapcsolatban szeretnék infót szolgáltatni Neked ha még aktuális. Én Nála szültem császármetszéssel 07.07.-én. Csak jót tudok Róla írni nagyon kedves, szimpatikus, barárságos, nyugodt minden körülmény esetén ami nem elhanyagolható szempont, ez megnyugtató. Foglalkozik Veled, odafigyel mindenre. Nincs magánrendelése, én a kórházba jártam Hozzá.
Ha még kell infó akkor nagyon szívesen.
Szia, Ida ida@imac.hu
jónás
 
 


Kedves Paga, valamiért nem tudom megnézni az e-mail címedet, megtennéd, hogy megdobsz egy levéllel Ruff ügyben? cat74@freemail.hu Köszi!
zana
 
 


Sziasztok!!

Én Dr. Szakonyi Tibornál fogok szülni, olyan február magasságában. Örülnék, ha valaki írna nekem a tapasztalatairól a doktorral kapcsolatban.
szeszter
 
 


Szia Eszter!

Régóta jársz hozzá, vagy csak most terhesgondozásra?

Mona
kyra
 
 


Szia Mona!

Hát olyan két hónapja ismertem meg egy ismerösöm révén. A magánrendelőjébe járok illetve a kórházba is. Nem nagyon írtatok róla és én pont hozzá tartozom.

Eszter
szeszter
 
 


Eszter!

Dobj egy mélcímet, írok!

M
kyra
 
 


Szia Mona!!!

Köszönöm, hogy írsz nekem!!!!

Pusza

Eszter eszternek@citromail.hu
szeszter
 
 


Sziasztok!

Hát úgy alakultak a dolgok, hogy búcsúzni jöttem a Nyírős topic-tól.
A myomám miatt ezentúl sajnos az I. Női Klinikára kell járnom, mert fennáll a koraszülés veszélye és jobb ha eleve ott szülök, mert a gyerkőcöt úgyis át kell majd vinni oda.
Szóval jobb az elővigyázatosság..

Mindenkinek minden jót a továbbiakban, kismamiknak problémamentes várandósságot kívánok!

Üdv mindenkinek:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Szia Zsuzsa!

Ugyan nem nagyon nyüzsög ez a topik, azért néha én is bekukkantok. Hanyadik hétben jártok? 15-16?
A Nyírőben más orvos is megnézett? Nem tudtak ott kezelni tovább?
Remélem nem lesz semmi gond, jó egészséget kívánok Nektek!

Üdv, Mona
kyra
 
 


En Szakonyinal szultem, ha akarsz kerdezni, batran. Korabban mar irtam rola.(2004 marc) Tavaly szultem nala februarban.
Dori
rdora
 
 


Kyra:
15 hetes vagyok éppen.
Nem a kezeléssel van a probléma, egyelőre nem kavar be a myoma, a probléma az, hogy sajnos a myomás terhességeknél gyakran előfordul a koraszülés és a Nyírőben nincs koraszülött intenzív osztály. Így, ha ott szülök is, és koraszülés lesz, akkor a gyereket mindenféleképp át kell szállítani oda, és én maradok a Nyírőben.
Szóval elővigyűzatosságból jobb így, ha eleve oda járok és ott szülök, nem lesz szétszórva a család ha úgy alakul a helyzet..

Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is csatlakozom hozzátok. Első babámat várom, 29. héten vagyunk, és most kezdtem a szüléssel foglalkozni. Én a Fekete dokihoz járok, ugyan magánrendelésére jártam először de most már a kórházba. Nagyon rendes, lelkiismeretes orvos. Ugyan szerintem nem ismer meg, mert nagyon sok betege van, de mindenkivel egyformán figyelmes. szóval én nagy bátran rábíztam magam,jövő héten megyek hozzá megbeszélni a szülést, hát kíváncsi vagyok.. Ismeri őt valaki?
Cillancs
cillancs
 
 


Cillancs:
Fekete doki tényleg jó választás, nála kivételesen nem számít, hogy megismer-e vagy nem, mert tényleg mindenkivel egyformán lelkiismeretesen bánik, ezt tapasztalatból tudom.
Júl végén benn feküdtem egy hétig mert nagyon hánytam, és ő foglalkozott velem a legtöbbet, pedig nem is az ő kismamája voltam.

Azóta az I. Női Klinikára járok a fiához, és ő is nagyon jó választás volt, úgy tűnik, az alma nem esett messze a fájától. Kép

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Zsuzsa:
Jaj ez a megerősítés nagyon jól jott. Köszönöm. Ugyanis egy kicsit bizonytalan voltam a kórházat illetően. Mennyi idős terhes vagy?

De én is azt hiszem az orvostól függ majdnem minden, na és persze a mi hozzáállásunktól. Én úgy döntöttem megbízom a dokimban és elfogadom azt, ahogy ő vezeti le a szülést. Ha együttműködik az ember, akkor biztos simább a dolog. Egyébként én is voltam már bent a kórházban a terhességem elején, és meg voltam elégedve. Persze abban a tudatban, hogy Magyarországon ennél többre ne is számítson az ember. De az a nőgyógyászat volt és nem a szülészet. Van valaki,aki november végén december elején fog szülni?
cillancs
 
 


Zsuzsa:
Jaj ez a megerősítés nagyon jól jott. Köszönöm. Ugyanis egy kicsit bizonytalan voltam a kórházat illetően. Mennyi idős terhes vagy?

De én is azt hiszem az orvostól függ majdnem minden, na és persze a mi hozzáállásunktól. Én úgy döntöttem megbízom a dokimban és elfogadom azt, ahogy ő vezeti le a szülést. Ha együttműködik az ember, akkor biztos simább a dolog. Egyébként én is voltam már bent a kórházban a terhességem elején, és meg voltam elégedve. Persze abban a tudatban, hogy Magyarországon ennél többre ne is számítson az ember. De az a nőgyógyászat volt és nem a szülészet. Van valaki,aki november végén december elején fog szülni?
cillancs
 
 


Cillancs:
Én 16 hetet töltök most csütörtökön.
A szülészeti osztályról nincs tapasztalatom, de a 2.-on a nőgyógyászaton 2x is feküdtem, és nem volt problémám vele, azonkívül, hogy pocsék a kaja. Kép

A jó dokiválasztás létfontosságú, de legalább annyi múlik a mi hozzáállásunkon is, valóban. Ha megbízik az ember az orvosában, ez a bizalom hozzútávon "meghálálja magát".

Üdv:
Zsusza

Zsuzsa
KépKép
kzsuzsa
 
 


Sziasztok lányok!
Én most kezdek járni a NyGyKh-ba, a meddőségi centrumba. Ismeri valaki dr. F.I.-t? Mire számíthatok vele kapcsolatban? Anyagiak?...
Köszi!
Ágimama
 
 


Sziasztok lányok!

Mar regota olvasom a babanet Nyiro topic-jat, de meg sosem szoltam hozza. Most mar nem dolgozok, az utolso elmeleti 3 hetet "taposom", es tobb idom van levelezni. Sok hasznos informaciohoz jutottam altalatok, amit mindenkinek koszonok!!!

Agimama!

Ha az F.I, a Fulop dokit jelenti, akkor csak jot tudok irni rola. En hozzajartam maganba terhesgondozasra es meg vagyok elegedve, megbizok benne. Mindig normalisan beszelt velem es foleg, mindig volt ido a kerdeseimre, akkoris ha csuzsas volt es tele volt a rendelo. Szerintem nem tul anyagias.
Agi
csacs
 
 


Szia Csacs!

Mikorra vagy kiírva?

Én is a Nyírőben fogok szülni, elvileg még pont 4 hét van hátra, gyakorlatilag nem tudni, max 2 hetet jósolnak, ha minden jól megy.

Te választottál szülésznőt?
Én még eggyel sem találkoztam, pedig voltunk szülésfelkészítőn is.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Okt. 14-re vagyok kiirva es nagyon remelem, hogy kihuzzuk addig. A parom jelenleg alig mozgaskepes, igy jelenleg nem sokra szamithatnek tole. De az ido nekunk dolgozik es okt. kozepe tajekara mar tan normalisan ra tudna allni a labara.
Mikor voltal szulesfelkesziton? Mert mi is voltunk es lehet latasbol ismerjuk is egymast. Mi a szept.15,22-i felkesziton voltunk.

En kicsit beszari vagyok, ugyhogy szulesznot is valasztottam. Rabiztam a dokimra, hogy ajanljon egyet. Bar itt a tobbiek, korabban, egy Franciska nevu szulesznorol is irtak sok jot.
Aztan talalkoztam is a valasztott szulesznovel, nagyon szimpi volt es valahogy nekem megnyugtato is. Ha akarod, megadom a nevet.

Csacs
csacs
 
 


sziasztok

úgy néz ki, hogy sajnos inszemre kell mennünk a férjemmel
ezt a hónapot még megvárjuk, hátha spontán is összejön, de ha nem, akkor különböző vizsgálatok is várnak ránk

írnátok erről a kórházról és a dokikról, akik a meddőségin vannak?

akár privátban is jöhet(szilva76@citromail.hu)


Köszönöm szépen:szilva76
szilva76
 
 


Csacs, akkor együtt voltunk a felkészítőnKép.

Én voltam, aki mindig ült, a vajúdóban is (háttal volt nekem a védőnő), meg a szülőszobán is (hozott a férjem széket).

Sajnos alig tudtam elmenni a felkészítőre, nagyon keményedik a hasam állandóan, azóta nem is voltam sehol, csak egy ctg-n, fel sem nagyon tudok kelni.

Tegnap kikölcsönöztük az a Tens készüléket, amit ajánlottak fájdalomcsillapításra, kíváncsi vagyok, ér-e majd valamit.

Remélem, a férjed jobban lesz, mire jön a baba!

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Emlekszem ratok a felkeszitorol. Amikor a szuloszoban voltunk, akkor melletetek alltunk.

Sajnalom, hogy ennyire kemenyedik a pocakod, de kitartas, mar nem sok van hatra! Es ha hamarabb jonne a baba, az sem lenne mar olyan veszes, hiszen ezek szerint mar tul vagy a 36. heten is.
Nekem idonkent vannak kemenyedesek, ezek allitolag a joslofajasok. Nalunk a jovo het az izgalmas, mert nincs itt a dokim es jo lenne, ha megis csak nala tudnek szulni.

A Tens keszulekre kivancsi vagyok en is, hogy mennyire fog bevalni. Nekunk van egyfajta Tens keszulekunk (ami egyszerubb, mint amit a vedono mutatott kepen, ket tappancsa van), mert par eve a parom kinlodott a derakaval es akkor vettunk egyet.

Es koszi, a ferjem mar jobban van, csut-tol latvanyos javulast mutat, egesz jol bir mar menni.:-)

Szuleszno ugyeben mire jutottal? Mikor mesz megint CTG-re?

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Kedden megyek ctg-re, most lesz majd a második.

A múltkori elég gáz volt, tele volt a szülőszoba, és nem ott, hanem talán a gyermekágyas osztályon voltam, egy raktárszerű szobában ,aminek fel volt válva a padlója.

Egy régi ctg gépre tettek rá, állandóan le akart jönni, a szívhangnézőt nekem kellett tartani (a baba meg rugdosta ezerel, ő sem szeretteKép).

Neked hol csinálták a ctg-ket?

Szerintem nem fogadok szülésznőt, most legalábbis még így gondolom.KépMég nem beszéltünk a szülésről az orvosommal, talán majd kedden. Remélem ráér beszélgetni egy kicsit, most már itt lenne az ideje...

Igen, túl vagyunk a 36. héten, szerdán leszünk 37 hetesek. Remélem, még másfél-két hétig bírjukKép(Már egy hete teljesen megrövidült a méhnyakam).

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Én is kedden megyek CTG-re (lehet találkozunk). Nekem a szülésznő csinálta először, akkor a kádas vajúdó szobában ültem, mert a többi helyiség tele volt. (Nekem is kellett tartani kézzel a tappancsot, miközben, ahogy irtad, a baba belülről rugdosta vagy csak egyszerűen elmászott alóla.):-)A másodikat az első emeleten csinálták (a szülésznő szabin volt).

Nekem másfél hét van hátra a számított időpontig.Az se lenne jó, ha a 40.hét után be kellenne feküdni a kórházba. Nekem nagyon furcsa érzés,hogy közeledik az időpont és egyszerre csak minden meg fog változni. A terhesség alatt csak kisebb problémáim voltak, így jól elvagyunk.

Hány kg-ra becsülik a baba súlyát? Remélem, sikerül beszélned az orvosoddal.
Vigyázz magatokra!

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Fogalmam sincs a baba súlyáról, sosem becsülik meg.
28 hetesen mérték a Praxisban 4D uh-n, akkor 1150 gramm volt.

Mindig csak BPD és FL mérés van, semmi egyéb, pedig a múltkor kértem a dokit, hogy a hasát is nézze meg, de nem mondott semmit.

35 hetesen:
BPD=92mm (erre a gép 37 hetet írt ki)
FL=67mm (ez meg kb. megfelelő a 35 hétnek, kicsit kisebb).

Azt mondta az orvos, jó a mérete, de a súlyát nem mérte még egyszer sem.

Szerintem én csak szülés után fogom megtudniKép.

Neked megmérték valaha is a medencédet?
(Átfér-e majd rajta a baba feje, nincs-e téraránytalanság).
Vagy ezt csak szüléskor nézik majd?

Uxi
36+5

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Nekem 5 paramétert szokott megadni a doki az UH vizsgálaton. Még HC (fejkörtérfogat), TTD(ezt nem tudom micsoda), AC(haskörtérfogat) meg egy becsült súly.
Nalunk 36 hetesen volt:
BPD=93 mm és FL=66 mm.
Biztosan neked is becsülnek majd súlyt, legkésőbb szülés előtt. Végülis nem egészen mindegy mekkora az a baba.
Az egyik barátnőm múlt csüt-ön szült (igaz nem Mo-n) és előtte pár nappal vizsgálta meg a szülésznő és ahogy mesélte nekem "megrázogatta" a pocakját és az alapján mondta meg a barátnőmnek, hogy mekkora lehet a baba. Be is jött a becslés.:-)

De én is olvastam tőled újat. Mi az hogy mérik a medencét, hogy átfér-e rajta a baba? Na, én meg erről nem tudok semmit.

A szobán gondolkodtatok?

csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Akkor kb.egyformák a babáink méretileg, legalábbis ami a fejet és a combot illeti (mármint ugyanannyi idősen kb ugyanakkorák).
Tiéteket mekkorára becsülték?

Kislány vagy kisfiú? (Miénk lány).

Azért jutott eszembe a medenceméret, mert mi van, ha esetleg túl nagy lesz a feje.

De majd holnap megkérdezem a dokimat, és megírom, mit mondott.Tapasztalt kismamák azt mondták, azt szüléskor nézi meg a szülésznő.

Lehet, hogy nincs is külön mérés erre, csak kíváncsi voltam, másnál van-e valami ilyesmi vizsgálat.
Néha az ugyanis az érzésem, hogy nálam csak a szükséges minimális terhesgondozás van (ha van?) (pl. annak idején hiába kértem beutalót toxoplazma szűrésre többször is, nem kaptam, nem mérnek, csak BPD-t, meg FL-t, a ctg-mre is csak rápillantott a doki a folyosón, és azt mondta, rendben van, másnak ctg-nél vérnyomást és vizeletet is néznek, nekem semmit).

Nem aggódom, fölöslegesen nem is jó, csak valahogy egy kicsit alaposabb odafigyelést vártam.

Szoba: egyágyasat biztos nem kérünk,nem szeretnék magamban lenni, jobb, ha van társaság.

Meg az árát is tudjuk jobb helyre tenni.

Legjobb lenne kétágyas. Jól emlékszem, hogy az van, meg négyágyas?

Ti kéritek az egyágyast?

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Medencemérésre ezt a választ kaptam itt a babaneten (szülésznőtől):

A medenceméreteket kizárólag külső méréssel mérik, és az UH-n a fejkörfogat is számít...bizonyos méret fölött javasolhatják a császárt. De ez inkább a faros babáknál fontos, hogy ne engedjék bele hüvelyi szülésbe a nagy fejkörfogatú babát.

Igazán a vajúdás alatt dől el, hogy átfér e a koponyája a csontos szűkületen, vagy sem...ezt a szülésznő, orvos állapítja meg belső vizsgálattal, de ez még a legelején a vajúdásnak nem igazán érezhető, inkább ahogy halad a szülés előre, tágul a méhszáj... ennek (és még sokminden másnak) a nyomonkövetéséből lehet következtetni...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Köszi az infokat.
Nálunk kisfiu várhato. És 36 hetesen 2,8 kg volt a becsült súlya. Nem hiszem, hogy túl nagy baba lesz, nincs valami óriási pocakom.
Ha megyek ctg-re, akkor nekem is meg szokták nézni a vérnyomást meg a vizeletet. De ne aggódj,biztosan rendben van nálad is minden.
Az is biztos, hogy én nem érzem úgy, hogy nem foglalkoznak velem eleget.

Az egy-ágyas szobával úgy vagyok, ahogy te is. Máshová is mehetne az a pénz és egyedül se szeretnék lenni. A legjobb a kétágyas szoba lenne. És jól emlékszel, még van négyágyas szoba is. Mindegy, valahogy csak túl leszünk azon a pár bent töltött napon.

Csacs
csacs
 
 


Csacs, 2,8 kg az nem kicsi 36 hetesen.

A babaméret és a hasméret meg nem feltétlen függ összeKép.

Megvolt a mai ctg, egyedül voltam az egész szülőszobában.
Megint nem volt semmi más vizsgálat, se vérnyomás, se vizelet.
Mindegy,lényeg, hogy a szívhang rendben, egy hét múlva kell menni, ha nem szülök hamarabb.

A szülésről még mindig nem beszéltünk, szerintem már nem is fogunk, majd csak "élesben".

Úgy vagyok vele, hogy még a 4 ágyas szoba sem vészes, ha csak ott jut hely, persze kérdés, hogy milyenek lesznek a szobatársak...

Neked már mindjárt itt az időKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Én is megjártam a CTG-t. Tényleg nagy nyugi volt a szülőszobában. Kérdeztem is a szülésznőt és mondta, hogy most pangás van és a gyermekágyas osztályon is csak 5 kismamama van. Ilyenkor lenne jó szülni.:-)De azért nem a héten.:-)
A múlt hét előtti csüt-ön meg nagy nyüzsgés volt. Lehet hogy kampányszerűen egyszerre kezdünk el szülni, mi, kismamák?:-)

A te orvosod nezte meg a CTG-met és nem tetszett neki valami a szívhang körül, aztan megnézett UH-gal is, flowmetriát nézett. De mindent rendben talált. A furcsa az volt neki, hogy papiron a magzatmozgás úgy nézett ki, mint az erdő, ugyanis folyamatosan mozgott a kicsi (akár a férjem is nyomkodhatta volna a gombot annyira szemmel láthatóan mozgott az egész pocakom). Én meg persze nyomkodtam a gombot. Hát ez van. Pénteken megyek megint. A szokásos jóslófájások látszottak.

És te jobban vagy? Vagy továbbra is keményedik a pocakod és fekszel?

csacs
csacs
 
 


Sziasztok!
Én is október végére vagyok kiírva, elvileg 30-ra.
És szintén ott voltam az előkészitőn. (első alkalommal a TV mellett ültem és majdnem kitört a nyakam, másodszor meg az Anyukám jött el, mert a férjem nem ért rá.
Én hétfőn voltam CTG-n és akkor meg is beszéltem egy szülésznővel, hogy ő lesz benn a szülésnél. Nagyon kedves volt, ez megnyugtatott, hogy nem ismeretlen lesz.
Nekem is sokat keményedett a hasam, de ezen a héten már jobb, pedig már alig szedek magnéziumot, mert a jövő héttől már nem is szabad.
Pitypang
pitypang99
 
 


Szia Pitypang!

Rád is emlékszem az előkészítőről. És az Anyukád vagy a párod lesz bent veled a szülés alatt? Én azért kiváncsi vagyok, hogy fogja a férjem állni a sarat. Időnként az jut eszembe, hogy lehet "csinálni" meg mindig jobb, mint majdnem "tétlenül" végignézni az esetleges szenvedésünket.:-)

Akkor még Neked is van néhány heted, pihenhetsz. Kisfiu/kislány? Én jövő péntekre vagyok kiírva, így egyre izgalmasabbá válik ez a várakozás.
A szülésznővel beszéltél az anyagiakról?

Csacs
csacs
 
 


Szia Pitypang!

Akor ti vittetek minket kocsival az első alkalom után az Árpád hídig?

Csacs, nekem is az jutott eszembe, hogy ilyenkor lenne jó szülni. Egy lélek sem volt a szülőszobán.

Vicces, nekem amióta elhagytam a magnéziumot, sokkal kevesebbet keményedik a hasam. Pár napja már fel is tudok kelni, bár a lakást még nem nagyon tudom elhagyni.

Ti is úgy emlékeztek, hogy nem szabad vizet inni vajúdás alatt, csak citromot nyalogatni?
Ez egy kicsit aggasztó, szomjasan sokkal rosszabbul bírja az emberKép.

Ha esetleg megéheznétek: a szülészet mellett van egy kis bódéban büfé, ott nagyon finom a zserbó, mi már rászoktunk a férjemmel. Ajánlom figyelmetekbeKép.

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Ma is pangás volt a szülőszobán. Kérdeztem a szülésznőt, a héten egyik nap volt 3 szülés, másik nap meg egy. Okt. 15 utánra több kismama is ki van írva. Hát majd meglátjuk...

Uxi, az, hogy nem szabad inni sem a vajúdás alatt, engem is aggasztott/aggaszt egy kicsit. El se tudom képzelni, ha mondjuk vajúdik az ember akár "csak" 8-10 órát és mindezt szomjan. Ma megkérdeztem erről a szülésznőt és azt mondta, hogy ha nagyon száraz az ember, akkor egy-egy kortyot lehet inni, csak nem egy egész pohárral. Meg ugye a szőlőcukor és a citrom mehet.

Csacs
csacs
 
 


Sziasztok!

Csacs, én arra gondoltam, hogy ha már nagyon szomjas leszek, majd titokban iszom egy kis vizet a mosdóban.
Nem sokat, de muszáj lesz, sajnos én már attól szomjas vagyok, ha tudom, hogy nem lehet inni.

Szőlőcukor, csoki: azt tényleg lehet, de az a baj, hogy szomjúságot okoznak... Kép.

Hó végére sokan vagyunk kiírva, mikor az AFP-hez vették a vért, együtt voltam egy csomó okt. végi és nov. eleji kismamával.

Te hátha megúszod a "dömpinget".

Ilyen sűrűn kell a legvégén menni, azért voltál ma is?

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Hát igen, én is így vagyok vele, ha tudom, hogy nem ihatok, akkkor már a gondolatától szomjas vagyok. Nem beszélve róla, hogy azért a terhesség alatt rászoktattam magam az ivászatra, mert korábban elég kevés volt a folyadékbevitelem.
Én csokit nem viszek be (amúgy se vagyok annyira édesszájú), szőlőcukor már bent a pakkomban, de arra én is csak szomjas leszek.

Tényleg jó lenne megúszni a "dömpinget". De hát ember tervez, a természet meg majd rendez.

A 38. héttől heti két CTG van, legalábbis az én orvosom gyakorlata szerint. Hétfőn reggel megyünk megint. Továbbra is a jóslófájásokat produkálom, azt meg nem tudom, hogy van-e hatásuk a méhnyakra vagy a méhszájra. Talán majd megnéz az orvos hétfőn.

Mi meg még közben ma rendezzük át a szobát, meg alakítjuk ki a kicsi helyét.
Ti már készen vagytok ezekkel?

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Dehogy vagyunk készKép.

Ott lesz a kiságya a mi ágyunk mellett, de annyira kevés a hely, hogy majd csak az utolsó pillanatban szereljük össze az ágyát, vagy majd ha a kórházban leszek, a család összerakja.
Nem is tudom, hogy fogunk beférni, lehet,hogy a végén az egész lakást át kell rendezni.

Nekem a méhnykam már teljesen rövid,( C1000 volt 35 hetesen) viszont a keményedések szinte teljesen elmúltakKép.
Ma már simán fel tudtam kelni, 5 hete először még porszívózni is sikerültKép.

Jóslók sehol, csak lumbágószerű éles fájdalmat szoktam időnként érezni a keresztcsontomnál, ami kisugárzik a lábamba is. Meg mintha széjjelebb csúszott volna picit a csípőm, időnként mintha ki akarna fordulni alólam a lában.

(Remélem, nem a lumbágóm akar kiújulniKép, tavaly ősszel 2 hónapig jártam miatta a reumatológiára).

Ezek szerint veletek is egy szobában lesz a baba?

Van még ultrahang ilyenkor, vagy már csak ctg?

(Az utolsó nekem 35 hetesen volt, de jó lenne még egy, mert szerintem a kisasszony harántba fordultKép.)

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Akkor a szombati programunk részben legalábbis megegyezett: én is porszívóztam.
Az jó, ha nem keményedik a pocakod (legalábbis gondolom én, mint laikus), még a végén simán határideig kihordod a babát!:-)
Az orvosnak nem mondtad ezt a fájdalmat még, amit érzel? Azért az nem jó, nem igazán hiányzik ebben a helyzetben még egy lumbágó is (nem mint ha máskor jól jönne).

Igen, velünk lesz egy szobában a baba. Volt a családban ez ellen vélemény, de én úgy gondolom, hogy egy új szülöttnek jobb a közelben, meg számomra is megnyugtatóbb. Szívem se lenne egyedül betenni egy szobába, amikor 9 hónapig itt voltam/vagyok vele és nem volt egyedül. Lehet, hogy ez totál hülyeség, csak magamból indultam ki, hogy én se szeretnék a helyében egyedül lenni.:-) Ha kicsit nagyobb lesz és problémamentes, akkor már mehet másik szobába.
Ahogy helyére tologattuk a bútorokat, meg a kiságyba betettem a "csicsa" dolgokat (baldachin, rácsvédő, zsebestartó a kiságy oldalára: amik tudom, nem feltétlenül szükségesek, csak olyan jól néznek ki), nagyon meghatódtam.

Ugyanazzal az ultrahang készülékkel csinálják a flowmetriát is, amikor a köldökzsínór-véráramlást ellenőrzik. Meg UH-gal ellenőrizte az orvos a magzati szívhangot és a magzatvíz mennyiségét. Biztos neked is csinálnak majd így a finisben.

Te honnan érzed, hogy harántba fordult a kicsi?
Nekem egész idő alatt sokat mocorgott, de sose tudtam, hogy mije hol van. Lehet én vagyok a béna.:-)

Csacs
csacs
 
 


Szia Csacs!

Velünk is egy szobában lesz a baba, méghozzá közvetlen az ágyunk mellett.

Azt egyelőre nem tervezem, hogy az ágyba is beveszem, mert akkora hely nincs, de majd meglátjuk, hogy alakul.

Szerintem is jobb nekik még ilyenkor a szülőkkel egy szobában, 9 hónapnyi teljesen szoros "együttélés" után túl hirtelen váltás lenne egyedül egy külön szobában.(Meg nincs is másik szobánkKép.)

Ilyen "csicsákat"Kép én is szeretnék. Eddig nem akartam, de most valahogy kedvet kaptam legalább egy fejvédőhöz, valahogy otthonosabbnak tűnne vele az ágy.
Baldachin biztos nem lesz. Szép, de a szekrényajtó előtt lesz a kiságy, nem lehetne tőle hozzáférni a szekrényhez.

Onnan érzem a fordulást, hogy az oldalamat rugdosta, meg a másik oldalamon is dudorodott valamilye, meg mikor csuklott, íz oldalamat pöckölte, és nem fent+lent, ahogy szokta.

De lehet, hogy mára ismét visszafordult, már én sem tudom követni, ma jó helyen csuklott.Kép

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziótok!
Én is zugolvaslak Titeket Kép) Látom nemsokára meglesz Uxi és Csacs babája is Kép Lehet, hoyg talizunk bent...én október 23-ra vagyok kiirva! Kép
Kiknél szültök? Kitartást!! Juhu!
zsu1974
 
 


sziasztok,

írnátok a nyírőről valamit?
a férjemnek kevés, és rosszul mozgó spermái vannak, ezért meddőségi központot keresekKép
szívesen olvasom a véleményeteket a kórház meddőségi központjával kapcsolatban
köszönöm, előre is:szilva
szilva76
 
 


Sziasztok!

Zsu, akkor mi majdnem egyszerre szülünk.
(Okt.26-ra vagyok kiírva).
Te is voltál szülésfelkészítőn?

Ma megjártam a szülőszobát, gyanús volt, hogy a magzatvizem kezdett el folyni, de egyelőre úgy tűnik, mégsem. Most megfigyelés van, de úgy néz ki, még nem szülök.

Csacs, hogy vagy?

Mégsincs harántba a babánk, már beékelődött a feje, azt mondták, azért érzem mindig másutt, mert a tengelye körül tud még fordulni, de faros, vagy haránt már nem lesz, arra nincs helye.

Szilva,én nem ismerem a meddőségit, csak néha megyek oda vérvételre, meg van, hogy időnként ott fogad a dokim, ott van a szobája.

Azt látom, hogy szép új, és jól felszerelt, de azt nem tudom, milyen az ottani munka.

Esetleg nézd meg a honlapjukat:

http://www.nygyk.hu/index.php?link=osztalyok&a=1&sub=szul_ngy

Uxi

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Hétfőn reggel voltam megint CTG-n, egymást váltottuk, sorban állás volt.:-)Sorjáztak az okt. második felére kiírt kismamák.:-)
Nekem katasztrófa volt. Előtte éjszaka nem sokat aludtam, fájt a fejem, a kicsi mozgott. Aztán reggelre úgy bealudt, hogy az istennek se tudtuk felébreszteni a CTg-hez. Némi lépcsőzés után produkált némi mozgást, én meg még jóslófájást sem ezúttal. Valamit alakultam, de nem jelentőset. Nem érzem, hogy bármi beindult volna. Nem tudom, hogy lesz ebből baba a héten.

Ma besokaltam, elegem lett a bezártságból meg a várakozásból, elmentünk nézelődni az Ikea-ba. Vagyis igazán egy 3 darabos műanyag szettet akartam megvenni, ami szerintem jól használható, főleg annak, aki nem bővelkedik a helyben. Egy kis szennyestartó vagy szemetes (ki mire használja), kiságy oldalára rögzíthető tartó meg egy tálka.

Uxi, a végén még hamarabb fogsz babázni,
mint én.:-)

csacs
csacs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: