Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pindur, Réka köszi! Kép

Hicu, Mackoo, Pindur, ezek szerint már csak kb egy hónapotok van hátra? Tényleg nagyon közel van. Olyan izgi, hogy mindjárt kezetekben tarthatjátok a babáitokat. Kép Kicsit irigyellek is érte titeket.

Réka, te hova jártál terhestornára?
Tegnap megkaptam a kiskönyvembe a Mamakalauzt, amit a múltkor mondtatok, és abban láttam, hogy van a kórházban is terhestorna. Járt valaki oda?

Tünde
rtünde
 
 


Tünde!
Én a kórházba járok tornára. Máshol nem próbáltam, tehát összehasonlítási alapom nincs. Eleinte úgy tűnt, hogy kicsit "gyógypedes" a dolog, de most már, így a 36. hét végéhez közelítve úgy érzem, mintha egy krumpliszsákkal a hátamon kéne aerobicoznom, pedig a gyakorlatok nem változtak. Szóval valószínűleg így a jó, mert kis- és nagypocisok vegyesen vannak.
Abból a szempontból is jó oda járni, hogy az ember szokja a környezetet.
Aztán majd meglátjuk, hogy mennyire fogok emlékezni az ott tanultakra. Mert a szülőpóz azért nem megy olyan könnyen: már önmagában tök fárasztó. Ráadásul nekem melegszik közben az arcom, ami állítólag nem jó. Elvileg annyira előre kéne hozni a fejet, hogy ne kelljen erőlködni, de el nem tudom képzelni, hogy valaki ezt a pózt erőlködés nélkül produkálja.

Szerintem mindenképpen hasznos, már csak azért is, hogy ne tunyuljon el az ember teljesen ez alatt a 9 hónap alatt. Én legalábbis éreztem, hogy valamennyire azért formában maradtam és a csípőlazító gyakorlatoknak tényleg van értelme és érezhető hatása.

Hétfőn és csütörtökön van 4-től 5-ig.
Mackoo
Névtelen
 


Mackoo!

Köszi szépen az infokat! Egyenlőre még dolgozom, és sehogy sem érnék oda 4-re. De később én is terveztem, hogy majd érdemes lenne bejárni. Tényleg arra is jó, hogy szokjam a környezetet. Tegnap voltam először kórházi UH-n, és egy kicsit el voltam tévedve, mire megtaláltam.
Egyenlőre van egy videókazim otthon, de arra rá kell venni magam, hogy neki álljak, meg nem is biztos, hogy mindig jól csinálom a gyakorlatokat.

Köszi még egyszer az infókat!

Tünde
rtünde
 
 

 
 

Cory!
Doki bá soha nem volt hajlandó nekem semmit mondani a babómról mikor kérdeztem, mindig mondta keressek a korán valakit aki segít.
Egyszer mikor bejött a szobánkba és megint kérdeztem tőle, hogy tud-e valamit a kisfiamról, aki a korán fekszik, akkor megkérdezte tőlem, hogy: "Anyuka az a zúzott képű a maga gyereke?" Nem az enymre gondolt szerencséjére. Én akkor, amikor azért izgulok, hogy életben marad-e a gyermekem, nem tűröm el, hogy valaki ilyet mondjon, még ha poénból is csinálja. Egyébként is ugrom, ha valaki mások hibájával poénkodik. Tudom melyik babára gondolt, szegény anyuka teljesen kivolt, mert bevérzett a babája arca, minden nap sírt, szerintem ha neki mond ilyet, ott helyben nekiugrik.

Tünde!
Tornára én a Schöfibe és a Szent Imrébe jártam. Mind a kettő jó volt, de nagyon más, nem tudtam dönteni. A Szent Imrében jó időben a szabadban volt a torna. A légzést a Szent Imrében tanították jobban. A fejtartásról csak annyit, hogy nekem végig a férjem támasztotta a nyakam, ezért sokkal elviselhetőbb volt mint a tornán. De azt jó gyakorolni, hogy sokáig bent tartani a levegőt, a nyomásnál jól jött a tudomány.

A tejgyűjtőből kijárkáló anyukák a korára mentek szoptatni. Szerinetm ha a tehenészlány ruhában kijött volna valaki, akkor lett volna nagy csodálkozás és röhögés.

Mackoo!
Szép nagy babád lesz, gratulálok. És ne félj, a nagy babák erősek, sokat segítenek a szülésnél. Nekem két szobatársam ia 4 kiló fölötti babát szült, 2-2 óra alatt.


Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Hú, de sokat írtatok! Kép
Én október 24-re vagyok kiírva! Kép Jó lenne egy babanetes találkozó! Kép
Hicudzsi, nagyon irigyellek, hogy Szőnyi konkrét időpontot mondott Neked! Írtam, hogy Kósa nálam meg akarja várni, míg beindul a szülés, és akkor császároz. Kicsit pánikban vagyok ettől... CTG-re nem a kórházba fogsz menni? Mert hogy azt mondtad, 23-án mész vizsgálatra.
Mackoo, köszi, majd írd meg, ha megtudtál valamit. Réka ötlete is jónak tűnik, hogy kis adagokat vitt be popsikrémből stb.
Ezt a haskötőt én is hallottam már, hogy jó lehet. Nem tudja valaki, hol és mennyiért lehet ilyet kapni?
pindur
 
 


Réka, köszi szépen neked is a tornás infókat.
Ami a nagy babákat illeti, igazad van, én is csak biztatni tudom a többieket. A húgom pontosan 4 kg volt, 56 cm és anyukám mégis szinte kipottyantotta. (Igaz, hogy velem elsőre egy kicsit megszenvedett 4,3 kg és 60 cm voltam). De mehet ez könnyen is. Kép

Pindur, haskötőt gyógyászati segédeszköz boltokban lehet kapni. 2 éve kb. 2000 Ft körül volt.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Szerintem érdemes tornára elmenni legalább egy párszor. Nekem a kitoláskor sokat segitett, hogy tudtam, hogy vegyem a levegőt stb...

Viszont valaki nem volt véletlenül baba-mama tornán? Érdekelne, hogy az milyen.

Amcsi
Amcsi
 


Mackoo!


Egyben vagy még? Az indexen láttam a helyzetet. Írj!


Renáta
Renáta
 


Sziasztok!
Még egyben vagyok. Lehet, hogy kapok még egy pár nap haladékot, hogy "rendezzem soraimat" itthon? Jó lenne.
Néhány napja görcsölgetek, keményedik a hasam és valahogy a szeméremcsont tájékán olyan feszítő érzésem van, időnként olyan éles fájdalom. Bár még soha nem éreztem ilyet, azt gondolom, talán a baba feje illeszkedett be és azt érzem.
És anyósom szerint leszállt a pocakom, amit én nem vettem észre (igaz, nem is figyeltem), de mióta mondta, egyfolytában ez foglalkoztat. És néha már magam is úgy érzem, hogy lehet benne valami, mert tegnap este pl. jól bevacsoráztam és mégsem jelentkezett a szokásos kényelmetlen érzés (amikor a baba nem fér el a teli gyomor mellett), még ülni is tudtam rendesen.
Szóval meglátjuk.
Férjem próbálta megdumálni a babát, hogy csak csütörtökön ne, mert akkor nagyon zűrös napja lesz. Kíváncsi vagyok, Bori hallgat-e ráKép
Aztán az is lehet, hogy így görcsölgetve simán kihúzzuk még négy hétig, ki tudja. Még soha nem szültemKép)
Mackoo (36)
Névtelen
 


Mackoo!


Akkor " száll le ", amikor beilleszkedik. Logikusan: a beilleszkedés csak úgy lehetséges, hogy a baba feje után " megy " a többi része is. Remélem, érthető.
Egyébként az én nagylányom is Bori. ( Ha rossz- Borbála, ha csak csintalan - Borcsa.) Szerintem nagyon szép magyar név.

Renáta ( 33 )
Renáta
 


Akkor ebből az a tanulság, hogy ha a "lábközi hasogatás" a baba beilleszkedésének tudható be, akkor szükségképpen a hasamnak is le kellett szállnia. Nem igaz?
Ezt persze csak orvos tudná megmondani, hogy beilleszkedett-e. Pénteken megyünk CTG-re, majd megkérdezem.
Igen, szerintünk is szép név. És kezd nagyon divatba jönni.
Mackoo
Névtelen
 


Mackoo!

Szerintem ez történt. A keményedések pedig mindenkinél mást jelentenek. Az első szülésemnél a 38. héttől nagyon sűrűk voltak a keményedések, aztán a 43. (!) héten megindítás után se történt semmi, végül császárral szültem. Én úgy emlékszem, hogy a szülési keményedésekkor - közben ( oxitoc után) a baba nagyon keményen rugdalózott, mintha megijedt volna. És elég kemény is volt a hasam, kívülről is láthatóan változott összehúzódás közben. Persze, lehet hogy nálad nem így lesz, de azért hátha segítettem valamit.
A névhez még annyit, hogy tényleg kezd divatba jönni, bár én a dédim után adtam a nevet. A mostani pocaklakó pedig Julcsa lesz, a férjem nagymamája után. ( Mindenki azt hiszi, hogy " divatozunk", pedig a családi hagyományt követjük. )


Renáta
Renáta
 


Mackoo!
Nekem is egyre sűrűbben keményedik a pocim és rendesen hasogat a szeméremcsontom, néha meg olyan érzés mintha fel lennék fázva és pisilnemkéneKép
A fejét illesztgeti be a medencébe, és mivel ott a porcos rész a szülés közben megnyúlik ill. elválik annak a mozgása okozhat nyilalló fájdalmakatKép
Egyébként mi a 35. hét végén vagyunk?Kép
Ettől nem szükségszerű a korai szülésKép
Ne aggódjatok!Kép

Renéta ez nem semmi! 43. hét??? Gratulálok!Kép
Puszi!
emőke+Édua

hicudzsi
 
 


Szóval az, hogy a 35. hét végén vagyunk az kijelentés volt:D nem kérdésKép

Nekem felszívódó varratot csinál majd a dokim (császármetszés). Szerintetek az jó?

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, hivatalosan 36+5. Kép Szerencsére keményedések nem igazán vannak, menstruációszerű görcsök is csak kb. naponta egyszer, néhány percig. Viszont amit Hicudzsi ír, ez a felfázásszerű dolog nálam elég súlyos. (Bár lehet, hogy nem is ugyanarra gondolunk.) Olyan, mint amikor nagyon fel vagyok fázva, nagyon fáj és éget. Az érdekes az egészben az, hogy csak állva érzem, főleg járás közben, tehát ülve, fekve nem. A felfázásra, gyulladásokra azt mondják, hogy pisilés közben fáj, nekem meg pont akkor a legkellemesebb. Kép Sőt, előfordul, hogy néhány napig nem is érzem, aztán meg újra előjön. Én vagyok a hülye, hogy nem szóltam orvosnak róla. Lehet, hogy tényleg valami fertőzés, gyulladás? Kép

Hicudzsi, a felszívódó varratról nem tudok semmit. Fogalmam sincs, melyik a jobb. Nekem a hasi műtétemnél (az is bikinimetszés volt) nem felszívódó volt. Én egyébként egyre jobban félek a műtéttől, szinte rettegek. Az a 2 évvel ezelőtti -igaz, altatásos - szörnyű élmény volt, borzasztó rosszul voltam utána (és előtte is, a félelemtől meg a "nyugtató" injekciótól) . És annyira rossz, hogy már másodszor vágják föl a hasamat. Kép Kép Hogy lesz így második (harmadik) baba?? Na jó, a jelenre kéne koncentrálni, és boldognak lenni, hogy mindjárt itt az első! Kép)

Tünde, köszi a választ.
Valaki próbált már ilyen haskötőt? Hicudzsi, Neked ajánlották?

Pindur
pindur
 
 


Szia Pindur!
Az orvosom nem haskötő párti, szerinte az nem segít, csak esztétikai okokból érdemes hordani.
A felfázásszerű dolog, nálam úgyanígy működik mint nálad, csak menet közben vagy állás közben jön rám. Olyankor jó lenne odakapni (ha nem vagyunk nyilvános helyen meg is teszem)Kép

Én is rettegek a műtéttőlKép de hamar túlleszünk rajtaKép Mivel én is okt. 28. körül leszek bent, még találkozhatunk is a kórházbanKép
Puszi!
Emőke+Édua (35+0)

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Pisilési inger nálam is van bőven. De én azt olvastam, hogy ez normális. Jelentkezik a terhesség elején, aztán az utolsó harmadban, amikor a baba már nagyon nyomja a hólyagot.
Éjszakánként legalább 5x kell pisilnem, tiszta őrület!
Aztán van az az "odakapós" érzés is, ami teljesen olyan, mintha abban a szent percben becsurgatnék. Persze ez eddig még nem következett be, de mindig megijedek tőle. Pedig most már tudom, hogy csak Bori azKép)

Mackoo
36+1
Névtelen
 


Sziasztok!


Mondjátok meg légyszi, hogy a CTG még mindig az udvari ambulancián van? Sajna elfelejtettem megkérdezni a dokimtól, és nem akarom emiatt felhívni.

Egyébként a haskötő nekem anno sokat segített. Rögtön nem lehet feltenni, csak a műtét után 2-3 nappal, de lefojtja azt az érzést, hogy mindjárt kiesik belőlem minden. Azonkívül ha megfelelő szorosra köti az ember, tartja a derekat, így előbb fel mer egyenesedni, ami által segít elkerülni az összenövéseket. Szóval én ajánlom nektek.
A félelemmel meg én is így vagyok, ahogy ti. Bár már szültem így, de akkor alig vártam, hogy beadják végre az injekciót, mert mindenem kalimpált a fájdalomtól. Necces.

Pusz mindenkinek!

Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!
Én CTG-re eddig mindig a szülőszobával szemközti vizsgálóba kellett, hogy menjek. Marika oda vitt elsőre is.

Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Renáta! Én CTG-re az ambuláns bejelentkezés (ahol az ultrahangra is be kell jelentkezni) melletti szobába mentem. Köszi a haskötőről az infót. Milyen érzéstelenítéssel szültél az előző császárkor? (Mitől, milyen fájdalmad volt a műtét előtt? Programozott császár volt vagy nem, mert ha utóbbi, akkor minden világos... Kép )

A pisilés nálam nemhogy gyakori, de napközben tényleg sokat fáj. Kép
Ma voltam CTG-n, szerencsére minden rendben. Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!


Azt hiszem, az lesz a legjobb, ha a fsz-en bejelentkezem, aztán majd meglátjuk. Köszönöm az infókat!
Pindur!
Meg kellett indítani a szülést oxitocinos infúzióval,mert Borcsa túl jól érezte bent magát, és nem akart kijönni. Ettől délutánra non-stop fájásaim voltak kb. 4 órán át, mert a műtőbe 3-an is beestek veszélyeztetve (az egyik tuti protekciós volt), miközben már tolófájásaim is voltak, csak éppen nem tágultam. Úgyhogy most ezért lesz császár.
Egyébként nem akarok okoskodni, de a pisilés szerintem attól fáj, hogy a baba feje ránehezedik a szeméremcsontra, és elzsibbasztja az idegeket.

Pusz!

Renáta
Renáta
 


Ja, és spinális érzéstelenítéssel szültem. Nem éreztem fájdalmat, néha a mozgatást igen, de gyakorlatilag félálomban voltam. Miután megmutatták a babát, el is aludtam egy picit.

Renáta
Renáta
 


Pindur!
A pisilés maga fájdalmas, vagy csak az inger?
Mert a pisilési fájást okozhatja valami húgyúti baci is, nem? Kérdezd meg a dokidat.
Mackoo
Névtelen
 


Amcsi!
Mi járunk baba-mama tornára, keddenként a Cserepesházba. Nagyon jó, élvezik a babók is és az anyukákat is keményen megdolgoztatják.

Keményedőknek, pisilési fájásosoknak és mindenkinek jobbulást és boldog panasz mentes babavárást!!!!!

Egyre jobban közeleg a nagy nap! Néha irigyellek titeket, mert életem legcsodálatosabb pillanata volt, amikor először láthattam a kisfiamat! Azóta meg a folyamatos boldogság!

Réka
muki
 
 


Halihó! Hol vagytok?
muki
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy nem írok,de nagyon hülye kedvem van mostanábanKép Többek között a türelmetlenségKép A 37. hetet kezdjükKép
Voltunk CTG-n, a szülőszöbákhoz kellett menni az elsőre, a dokim asszisztense a szülésznőm jött ki értem és minden rendbenKép
Csütörtök reggel megyek újra, állítólag jó sokat kell várniKép de nem baj, majd egy jó könyvet is viszek.
Millió puszi mindenkinek!
Emőke (a türelmetlen) és Édua (a randalírozós)

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok! Kép
37+5! Kép
Ezek szerint több CTG van a kórházban, ill. nem mindenkit ugyanoda irányítanak. Ahol én voltam, a földszinten, ott időpontra kell bejelentkezni, így hát nem kell várni. Én holnap reggel megyek legközelebb, utána a dokim is megvizsgál, kíváncsi vagyok, mit mond. Eddig mindvégig teljesen zárva volt a méhszáj, és a CTG is alig-alig mutatott összehúzódásokat.
Hicudzsi, Neked már biztos a 28-a? Nem tudsz valamit arról, hogy a műtőben hogyan fogjuk látni a babáinkat? Kép Ezt most úgy értem, hogy kontaktlencse biztos nem lehet bent a szememben, és gondolom a szemüveget sem preferálják. Anélkül meg nem látok semmit. (Gondolom, Te se nagyon.) Már biztos megbeszélted a szülésznőddel ezt, én majd holnap rákérdezek Kósánál.
Mackoo, hogy vagy? Sikerült a kórházi listáról megtudnod valamit Marilkánál?

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Remélem, ez a hozzászólásom sikerül, mert a múltkori szőrén-szálán eltűnt.
Pindur!
Igen, megvan a lista, begépelem:
bimbóvédő krém (kakaóvajas), glicerines v. babaszappan (illattalan), bimbóvédő kör, mellszívó, sebhintőpor (gátsebre), aranyér krém (Sperti-H), eü. betét, babakesztyű v. zokni (kézre), pelenkanadrág, babafürdető, baba törlőkendő, illó olajok, olaj, zene, szemes citrom, szőlőcukor, arcfrissítő kendő, zsíros krém, hosszabb pamut póló, szappan, törlőkendő (tusfürdő), WC papír, papír zsebkendő, malátakávé, nektársör, napi min. 3-4 liter folyadék.
Ebből még nem értek mindent, és mivel ismét Kósa dokihoz rohantam, csak részben beszéltünk róla.
Marika elmondta, hogy a betét majdnem mindegy, milyen, de ne Always legyen, mert annak műanyag a borítása és az szabályosan megégeti a gátsebet (bár ez a császárosoknál nem játszik szerepet). A baba törlőkendőt még meg akarom kérdezni, mert arra gondoltam, egy újszülöttnek mégiscsak jobb, ha steril melegvizes vattával mosom le a fenekét, nem pedig valami illatosított kendővel.
Marika javasolta az orbáncfű olajat, azzal már a 37. hét végétől el lehet kezdeni a gátmasszázst és szülés alatt is csinálni. Csak a fű jó, a virágból készült ugyanis piros és meg is fogja a gát tájékot, ami elég viccesen tud kinézni. Továbbá nem tudom, mi az a szemes citrom és minek a malátakávé és a nektársör (igaz, azt sem tudom, mik ezek).
Ezen kívül a privát kelengyelistám részletesebb, ha valakit érdekel, elküldöm privátba.
Mackoo
37+1
Névtelen
 


Sziasztok!

A szemes citrom egyfajta citrompótló, ami állítólag jó a szomjúság ellen, amikor nem ihatsz, a malátakávé és a nektársör pedig tejci szaporítók.
Tipp: Gátsebre sebhintőpor: Nekem a gyógyszertári, gyerekköldökcsonk ápolására is való (a neve nem jut az eszembe) jött be, mert nagy kiszerelés és elég jól jön belőle, ami igen fontos, mert ugye itt alulról fölfelé kell szórnod Kép
Én mellszívót és bimbó krémet a kórházban vettem, mert az előre vásárolt mellszívóm nem igen vált be. A kórházban egyébként olcsóbb is.
Zsíros krém és olaj: vajúdás alatti masszázshoz jó, amikor az apuka maszíroz.
Kakaóvajas krémet használom most is, mert jó az illata, én egyedül az Auchan-ban található drogériában kaptam. (Orbáncfű olajat is.)
Én vettem WC ülőkére tehető védőpapírt is, friss sebbel ugyanis elég nehéz a WC fölött guggolni.
A babakesztyű (én zoknit vittem) tényleg jó, hatalmas karmokkal Kép születnek a babók, és egy darabig nem szabad levágni, viszont ha éhesek, akkor idegességükben az arcukat marják.

Ha a felsorolt listából valakinek bármi kérdése van, vagy egyéb kórházi kelengyelistával kapcsolatban, én is szívesen segítek.

Ja, a kórházban baba törlőkendőt használnak, ezt kell bevinni. (Én egyébként itthonra mindenből gyógyszertárit vettem (házi gyerekorvossal írattam), és nagyon bevált, ráadásul az ára is jobb. Itt popsi krémre, fürdetőre, meg ilyenekre gondolok. Pelenkából kell a jó, mert nálunk az éjszakai ébredések okai a kifolyt pisis hálórucik voltak.)

Réka
muki
 
 


Sziasztok!
Pindur nekem csütörtök reggel lesz CTG-mKép A szülőszobán voltunk egyébként az első emeleten. Az okt. 28 az tuti, azt hiszem, hacsak alányom nem szeretne előb kijönni. Ennek csak azért örülnék, mert akkor nem mi szabnánk meg, hogy mikor szülessen. Olyan rossz, ha belegondolok, hogy ő még maradna, de erőszakkal kiveszikKép

Réka!
Babaruhát ugye csak a hazahozáshoz kell hoznunk csak?

Még nem raktam össze a kórházi csomagomatKépKép Bár már nagyon közeleg az időKép
minden tanácsot szívesen fogadok!Kép
Millió puszi mindenkinek!
Emőke+Édua

hicudzsi
 
 


Sziasztok!
Pindur nekem csütörtök reggel lesz CTG-mKép A szülőszobán voltunk egyébként az első emeleten. Az okt. 28 az tuti, azt hiszem, hacsak a lányom nem szeretne előbb kijönni. Ennek csak azért örülnék, mert akkor nem mi szabnánk meg, hogy mikor szülessen. Olyan rossz, ha belegondolok, hogy ő még maradna, de erőszakkal kiveszikKép

Réka!
Babaruhát ugye csak a hazahozáshoz kell hoznunk csak?

Még nem raktam össze a kórházi csomagomatKépKép Bár már nagyon közeleg az időKép
minden tanácsot szívesen fogadok!Kép
Millió puszi mindenkinek!
Emőke+Édua

hicudzsi
 
 


Ez vicces. Kétszer ment el, a második a helyesírásilag korrigált változatKép

Másnak meg egyszerűen eltűnik a hozzászólásaKép

hicudzsi
 
 


Emőke!

Akkor mégsem okt. 29? Múltkor azt írtad. Az a szülinapomKép Egyébként megértelek, hogy szeretnéd, hogy a babód döntsön, mert Ő tudja a legjobban, hogy meddig jobb neki odabent.

Nekem is aznap amikor született délelőtt a vizsgálaton azt mondták, hogy ebből még nem lesz baba egy darabig, aztán mégisKép

Nekünk rucit csak akkor kellett vinni, amikor hoztuk haza. Akkor már tudod, hogy mekkora és főleg, hogy milyen idő van. Mondjuk én leadtam egy csomót, mert nem tudtam mit adnék rá, aztán úgy beöltöztették, pedig majd 30 fok volt. De ők tudják jobban. Adtak rá sapkát, hosszú ujjú bodyt, meg egy plüss kezes lábast és betakarták egy takaróba. Tehát adjatok le sok mindent, majd ők választanak.

Felrakok nektek is egy képet, ez a legfrissebb.

Kép

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Ma voltam CTG-n meg dokinál. Méhösszehúzódást nem mutatott a gép, a baba lubickolt, a méhszáj teljesen zárva. Kép Még mindig úgy áll, hogy ha beindul a szülés, akkor megyek a kórházba, ha nem, akkor a kiírt nap körül vagy utána egy kicsivel befekszem és császár.
Köszi a szükséges dolgokra vonatkozó információkat! Bár egy kicsit ledöbbentem. Pl. malátakávé, nektársör... Ez biztos? Kép Tuti nem bírnám meginni. (A kávét és a sört is utálom. Kép ) Mellszívót, bimbókrémet, hasonlókat hol lehet venni a kórházban? Réka, megkérdezhetem, hogy melyik volt az a mellszívó, ami nem vált be, és mi volt, amit végül a kórházban vettél? (Mellszívóügyben folyton tanácstalan vagyok.)
Akkor végülis mindegy, hogy milyen törlőkendőt stb. viszek? Nagyon kívácsi vagyok, hogy megy ez az egész rooming-in. Egész nap velem van a baba, tehát akkor én pelusozom, látom el stb., úgyhogy jóformán mindent, ami itthon kell, be kell vinni? (Popsitörlő, popsikrém, hintőpor, babaolaj, vatta stb.) És mindenből kettő kell (amikor megfürdetik, akkor is az én dolgimat használják?)? Vagy hogy van ez?
Hicudzsi, én nem is tudom, mit szeretnék jobban, hogy beinduljon a szülés, vagy előre kitűzött napon legyen-e a császár. Lehet, hogy az előző jobb, egyrészt a baba miatt, másrészt akkor nem lesz időm annyit idegeskedni, mert gyorsan beindulnak az események. Kép (És nincs időm azn aggódni, hogy hú, holnapután ilyenkor, holnap ilyenkor már műtenek. Kép Kép )

Réka, nagyon édes a kisfiad! Kép

Pindur
pindur
 
 


Pindur!
Mellszívó terén szerintem mindenki más véleményen van, amit írok az saját tapasztalat.
Nekem a Chicco kézi mellszívó nem vált be, mert nekem a kórházban sokat kellett szívni és a kezem is és a mellem is nagyon fájt tőle. Ami bevállt az a Medela gépi mellszívója. Itthon is azt hazsnáltam, minden szopi után fejtem 3 hónapig és nagyon meg voltam vele elégedve.
Mi a csecsemősöktől vettük, szerintem legközelebb kérdezz rá a szülésznődnél, hogy hol lehet megvenni, ő biztos tudja.
Én sem ittam se maláta kávét, se sört, mert rosszul vagyok tőle, ne aggódj. NEkem a férjem főzött minden nap Laktoherb teát, azt ittam. Állítólag fájhat tőle a pici pocakja, de nálunk ez nem volt gond, én a mai napig iszom. Állítólag a birsalma lé is hatásos. És finom is.Kép
Fürdetésnél úgy tudom, hogy a te dolgaidat használják, a korán biztosan így volt. Én mindenből vittem kettőt (két kicsit), meg pelenkából két adagot, biztos ami biztos. Aztán nekem máshogy alakult. Úgy voltam vele, inkább sok cuccom legyen, de a babának legyen meg mindene. Aztán én folyton kérdezgettem is, hogy kell-e még valami, de sose kellett. Sőt ami megmarad azt vissza is adták, bár én kidobtam, mert nem szeretem a kórházi dolgokat hazahozni.
Azt hiszem császár után egy napig fel sem szabad kelni, tehát a csecsemősöknek is kell cucc. Bár én sem tudom teljesen biztosan.

Dani nevében köszi a bókotKép

Réka
muki
 
 


Szia Réka!

Köszi! Már annyit segítettél! Kép
Igen, tényleg mindenki más mellszívóra esküszik. Én előre nem akartam beruházni, a nővérem kézi Medeláját kaptam meg. Amit Te használtál, az, gondolom, a Mini electric. Nem tudod véletlenül, hogy a kézihez lehet-e kapni olyan kiegészítőt (adaptert), ami Mini electrické alakítja? (Azt hiszem, lehet, de nem vagyok benne biztos.)
Sajna szülésznőm nincs (biztos császár lesz, és nem fogadtam szülésznőt), de majd valahogy kiderítem, a kórházban hol, hogy lehet ilyen dolgokat kapni!

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

A csecsemősöktől lehet venni mellszívót ha kell, de azt hiszem ők is ezt a Medelat árulják sima és elektromos változatban. Ha jól emlékszem a kézi 6500Ft volt és az a kis hibája van, hogy a bimbó körül nem szivja le, tehát azt kézzel kell.
Special nekem a kézi fejés jött be a legjobban (a lányom után), de én nem is eröltettem a dolgot, max. 5x használtam.


Réka,
A baba-mama tornán miket csináktok? Sajna mostanában nem jutok el oda, de talán itthon is lehetne csinalni...

Amcsi
Amcsi
 


Pindur!
Aki a CTG-t csinálja, biztos ő is tud segíteni, szerintem az összes szülésznő aranyos. Nem tudom ezt a kiegészítőt, szerintem ebben is tudnak segíteni, mert nekik van mindkét fajta Medelájuk.
Én elég sokat fejtem, mert az elején mindig maradt "felesleg" és én a hajnali szopi helyett mindig azt adtam. Így gyorsan benyakalta és aludt is tovább. Ezzel a módszerrel elég hamar kialakulat, hogy mikor van éjszaka, ma már nem kér enni éjjel.

Amcsi!
Tornán először babákat tornáztatjuk: karkörzés, bicikli, hasizom, hátizom.
Aztán az anyukák tornáznak babákkal: fekvőtámasz a baba fölött, mindig puszit adva nekik; hasizomnál, farizomnál a csipődön ül a babó... nme tudom pontosan leírni, nagyjából olyan mint egy jó erős tornaóra.Kép

Réka
muki
 
 


Réka!
Köszi az infókat. Asszem, én is inkább lemondok a sörről és a kávéról. Elvileg a gyümölcslé és a Laktoherb is jó erre a célra, nem?
Mellszívót én sem veszek előre, mert a kórházban azt mondták a múltkor, hogy a csecsemősök is árulnak és azért ők mégis többet tudnak segíteni a választásnál. Többfélét lehet kapni belőle, és így tapasztalatlanul honnan tudjam előre, melyik lesz jó?
A WC-re tehető papír szerintem is jó ötlet. Még annyit hozzá, hogy az Auchanban a múltkor láttam Domestosos törlőkendőt. Azt hiszem, 60 db van egy csomagban, ami elég sok. Biztos, ami biztos, azt is vettem. Letörlöm a WC ülőkét és csak úgy teszem rá a papírt. De hát én amúgy is nagyon rigolyás vagyok az ilyesmire (a férjem szerint ez már azért túlzás).

Olajból milyen kell? Ez valami speciális dolog, vagy sima étolaj? És a zsíros krém lehet akár Nivea testápoló is?

Meg az a része nem világos még, hogy most akkor mit kell bevinni a babónak. Most szombaton nem kell dokihoz rohannom, úgyhogy elvileg lesz időm kikérdezni a dolgokat.
A múltkor Marika azt mondta, hogy ha akarok, vihetek be ruhát, de nem muszály. Azóta meggondoltam magam: mi van, ha hazahurcolunk valami bacit a ruhákkal? Ráadásul ezeket azért nem lehet 90 fokon mosni mint a pelust. Szóval inkább legyen kórháziban, aztán hazajövetelkor ráadjuk a sajátját.
Ami pedig a babaápolási szereket illeti: akkor kell bevinni arra az időszakra, amit az újszülöttosztályon tölt és külön arra az időszakra, amikor már velem lesz és én gondoskodom róla?

És most az utolsó privát problémám:
Első babás kismamák! Ti nem féltek? Egy kicsit sem?
Én egyre jobban tartok a fájdalomtól, nem is beszélve a szülést követő időszakról. Tracy Hogg könyvét olvasva egyre jobban elszörnyedek: Hogy fogom én ezt mind észben tartani?? Olyan ez a gyerekvállalás, mintha egy kis földönkívüli idegent fogadna be az ember az otthonába, akivel még csak közös nyelvet sem beszél. Fogalmam sem lesz majd, miért sír pl. Pedig biztosan sírni fog, hiszen jókora megrázkódtatás neki a megszületés. Példának okáért addig nem is ismerte az éhségérzetet, most egyszerre pedig fájni fog a pocija, ha éhes.
Ne nevessetek ki, de egyre jobban nyomasztanak ezek a dolgok. Közben pedig furdal a lelkiismeret, hogy nem tudok 100%-ig örömmel készülni a szülésre, holott más kismamáktól csak azt hallani, hogy boldog izgalommal készülnek a nagy eseményre.
????
Tud valaki ehhez hozzászólni?
(Remélem, ez most nem tűnik el, annyi mindent írtam!)
Mackoo
Névtelen
 


Kedves Mackoo!

Én már "másodbabás" leszek, úgyhogy talán hozzá tudok szólni a dologhoz.
Az az igazság, hogy mosolyogva olvastam az utolsó témádat. Ha rám hallgatsz, nem olvasol Tracy Hoggot. Van egy könyv, a címe: Kismamák nagykönyve. Nagyméretű, keményfedelű. A baba 3 éves koráig mindent megtalálsz benne egészen a gyermekkori fertőző betegségekig, de arra is választ kapsz, mit kell tenned, ha " csak " lázas a baba. És ne aggódj. Anya leszel. Az anyák pedig arról híresek, hogy ők ismerik e legjobban a gyermeküket, megérzik a bánatukat, bajukat, kitalálják a gondolatikat. Most még biztos nem érted, mi az az érzés, amiről beszélek. De amikor hazakerülsz a kórházból, és szembesülsz vele, hogy innentől te vagy a felelős ezért az emberkéért, minden érzésed megváltozik. Az ember másik tudatállapotba kerül. Mindent tudni fogsz, és amit nem tudsz, azt az ösztöneid megsúgják neked.
Az én lányom most 4,5 éves. Van, hogy látszólag minden ok nélkül nélkül elkezd sírni ( néha hisztiláda és a gondolatai után rögtön kezdi a műsort). És bár ez hiszti, mégis tudom, hogy mi a baja, mit akar elérni.
Te is tudni fogod.
És még valami: a babák a születés után nagyon ritkán sírnak. Az első pár napot-hetet egyszerűen átalusszák. Akkor ébred fel, ha enni kér, vagy tele a pelus, esetleg fázik.
Úgyhogy: No para!


Renáta
Renáta
 


MAckoo!
Először is ne félj! Én mint fentebb írtam, kicsit irigy vagyok rátok pocakosokra, mert az volt életem legcsodálatosabb pillanata, amikor először a hasamra tették a kisfiam és rámnézett.
Akkor egyszerre szűnt meg a fájdalom és tört rám a földöntúli boldogság. Kép
A fájdalom ott, akkor nagyon nehéz, de másnap már alig emlékszel rá. Félelmem nekem is volt, de inkább csak az ismeretlentől. A szülés alatt pedig nem lesz időd ilyeneken gondolkodni. Annyira pörögnek a dolgok, hogy nem lesz időd félniKép
Szülés után, pedig ha betartod amiket már itt tanácsoltunk (minden WC után zuhi, minden este gátkezelés - gyakran én egyedül voltam, pedig nagyon hasznos, nem tudom a többiek miért nem jértak, hintőpor a gátsebre) akkor 4. nap már a varratszedés után nem is lesznek kellemetlenségeid.

Az anyaság meg tényleg úgy van ahogy Renáta leírta. Én borzasztóan féltem, mert amikor hazajöttünk a férjemek el kellett menni intézni egy csomó dolgot gyorsan és egyedül maradtam otthon. És minden jött magától. Érzi az ember, hogy mi a baj. Mikor sít a babóm, mindig mondtama férjemnek, hogy most éhes, most álmos, most fáj a hasa ... és ő csak nézett, hogy honnan tudom. Nem tudtam, csak megsúgták az ösztönök.

Olaj: Itt ilyen masszázs olajra gondolt Marika. Szerintem jó a babaolaj is. NEkünk nem került rá sor, egyébként nem is vittem. A krém is ugyanarra kell: a papa maszírozza a mama derekát, amitől állítólag csökkenek a fájdalmak. Tehát bármi jó amit szeretsz, lényeg, hogy ne legyen nagyon illatos, mert a szagok nagyon fel tudnak ott majd kavarni.

Ruha: Én csak hazahozásra vittem be, bent kórházi ruha volt rajta.

Ezt a babaápolásos dolgot én sajna nem tudom biztosan, mert nekem nem úgy alakult, de informálódásaim során azt tanácsolták, hogy az a biztos, ha mindneből van kettő. Ezért vettem én ilyen DM-ben kapható mini flakonokat. (Sokan csinálják így, láttam, mert a babák ágya fölött tartják a saját dolgait és a korán mindenkinek ilyene volt)

Igazából Rooming-in-ben Zsófi a jártas, de Ő már rég járt erre.

HA bármiben tudok még segíteni csak kérdezz nyugodtan!

Réka
muki
 
 


Hali!

Én rooming-inben voltam, és kettőt vittem pelusból, popsitörlőből és popsikenőcsből, plusz még a csecsemőosztályra kellett fürdető is (csap alatt fürdetnek, ezért a gyógyszertári krém helyett én Neogranormon márkájú fürdetőt vittem). Ha nálad lesz a baba, kell még a köldökcsonkhoz 70%-os alkohol, Hexaclorophen hintőpor, és vagy steril vatta, vagy fültisztító pálcika. Ebből nem kell a csecsemőosztályra.

Hajrá finiselők!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Jaj, de jó, hogy írtatok! Egészen megkönnyebbültem. Időnként teljesen "magam alatt" voltam, mintha nálam már szülés előtt elkezdődött volna a szülés utáni depresszióKép
Akkor most lehet, hogy hanyagolom egy kicsit Tracy Hogg könyvét. Talán jobb lesz majd akkor olvasnom, ha már megszületett Bori és tudom, mire számíthatok. Mert azt el kell ismernem, hogy vannak benne hasznos dolgok, csak így elsőre tűnik ijesztőnek. Pl amikor a háromgyerekes szomszédasszonyomnak elpanaszoltam, hogy én még azt sem értem, hogy' kell fogni a babát fürdetés közben (3 ujjam itt, 2 ott, stb., olyan ez mint a Kama Szutra), számára teljesen egyértelmű volt a dolog: már mutatta is a megfelelő fogást.
És szerinte a csecsemők viszonylag jelentős hányada túléli a tapasztalatlan szülőkkel való első találkozásokatKép, úgyhogy Borinak is van esélye.
Szóval köszönöm a megnyugtató sorokat!
Mackoo
Névtelen
 


Sziasztok!

Mackoo,
Szerintem sem kell aggódnod. Én is be voltam parázva, de aztán nálunk is minden úgy történt mint Rékánál, pedig én életemben őt pelenkáztam és fürdettem elösször és a férjem sem tapasztaltabb. (Bénán is fogtuk a gyereket egy darabig, amig a Babás ismertető füzetben fel nem fedeztem a helyes tartást)
Szerintem pihenj sokat és ne idegeskedj hanem örülj, beszélgess vele, mert ő már most figyel rád!

Kicsit "irigylem" Rékát, hogy neki ennyire pozitiv élmeny maradt a szülés... Persze a baba megszületése és amikor életemben elösször megláttam nekem is a legszebb emlékem. Azóta is minden nap megállapítom, hogy mennyire gyönyörű :-)).
De azért szerintem nem szabad elfelejteni, hogy a szülés kemény fizikai megterhelés és utána csak kevesen pattannak fel mintha mi sem történt volna.

Amcsi
Amcsi
 


Amcsi!
Nekem sem a szülés ennyire szép élmény, csak az a pillanat,amikor először a hasamra rakták a kisfiam, az volt földöntúli boldogság, mert nekem akkor szűntek meg a fájdalmamim is. Nekem is kemény munka volt, ha gyors is és hogy utána gyorsan fel kellett pattannom és rohangálnom a friss gátsebbel, az csak amiatt volt, hogy a fiamért harcoltam, és abban az állapotban valahogy nem is jutott időm arra, hogy a fájdalmaimra figyeljek. Aztán mikor végre jó helyre került babókám, akkor már én is észrevettem, hogy ez bizony kicsit sajog odalent.

MAckoo!
Te hányadikára is vagy kiírva? NAgyon szurkolok ám nektek itt a finisbenKép


Réka
muki
 
 


Zsizsa!
Most néztem a profilodat, nagyon édes a kislányod!KépKépKép

Réka
muki
 
 


Réka!

Sajnálom ami veletek történt és örülök, hogy semmi komolyabb következmény nem lett. A kisfiad tényleg nagyon aranyos! De pedig nagyon erős anya vagy!

Amcsi
Amcsi
 


Sziasztok!

Pindur, Hicu, Mackoo, nagyon szorítok nektek! Kép
Most már tényleg csak néhány nap van hátra.

Lenne egy kérdésem. Csütörtökön szeretnék menni a szülésfelkészítőre. Ehhez be kell jelentkezni előre? Vagy csak oda megyek és kész? Egyáltalán merre kell menni?

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Sok-sok információt szeretnék kérni tőletek a kórházról és arról tudtok -e ajánlani dokit aki uh-ozik is és tudja hogy a kismamáknak lelkük is van, aki megadja a mobilját, mert a kórházak általában az utolsó pillanatban értesitik a választott orvost, hogy szülünk, bár lehet hogy tévedek.

Nehezen összejött második babámat várom, sajnos az első meggondolta magát. Sajnos az orvos akihez mostanáig jártam nem tud vállalni szülést egyéb okok miatt, pedig ő pont megfelelne nekem, nagyon bizom benne.

Arra lennék kiváncsi mennyire bababarát ez a kórház, van e állandóan anesztes, ha edára van szükség, van-e gátvédelem, mellemre teszik-e a babát, csecsemős nővérek milyenek, mennyire jól felszerelt a kórház.

Mikor érdemes személyesen ellátogatnom kicsit nézelődni?

Köszi előre is mindent: Ria
Ria
 


Ria!

Én az orvosomat nagyon tudom ajánlani, de itt mindenki jó véleménnyel van a választott orvosáról.
A dokim neve: Dr. Kósa Zsolt. Velem nagyon kedves volt, a második találkozásnál már tudta a nevem. Kicsit sokan járnak hozzá, ezért ha nem a magán rendelőjébe mész, néha órákat is ücsörögni kell a váróban. Ő megadja a mobil számát és a magánrendelőjében is van UH. Szívesen készít fényképet és videót is a piciről ha kéred.

A kórház nem igazán bababarát, bár igyekeznek.
Nincs állandó anesztes, az EDA-t előr ele kell egyeztetni és ha szülésnél kéred utólag fizetni érte.
Gátvédelmet nem szeretik, szerintem nem csinálják senkinek. Ebből a szempontból is konzervatív kórház. A babát mellre teszik egyből, ha jól van.
A csecsemősök a saját tapasztalatom alapján borzasztóak, de ha valami baj történne a picivel, akkor az intenzív és a koraszülött osztályon nagyon profik kezében van, csodára is képesek.

Személyesen kórház nézőbe és esetleg szülésznő választásra a 30. hét után érdemes menni.

Felszereltség szempontjából érdemes fizetős szobába menni, ott tűrhető a helyzet.

Hányadik hétben vagy? Mit jelent, hoyg az első baba meggondolta magát? NAgyon sajnálom, remélem most minden rendben lesz!!

Jó pocakosodást és üdv itt közöttünk!

Réka
muki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: