Új privát üzeneted érkezett!

SziasztokKép

MonyóKép
Ahogy Tüssike írta, altatásban és hüvelyen keresztül lesz a leszívás. Nekem abszolút nem fájt, csak egy picit éreztem utána a hasamat, pedig túlstimuláltak.
Ne félj tőle!

EsperanzaKép
Biztos szülhetsz ott, majd kérdezz rá a dokidra, amikor találkozol vele legközelebb vagy kérdezd meg a recepciósoktól.

Manda

manda
 
 


Sziasztok lányok!

Voltam a BMC-ben. Lányok! Kígyózó sorokkal és tömérdek emberrel találkoztam. Hihetetlen.

S hogy miért. Erre is megvan a magyarázat. Budapesten tisztítatlanul kerül bele a szennyvíz az ivóvízbe és a nők jelentős része szed fogamzásgátlót, de csak 30%-ban használja fel a szervezet a női hormonokat. Nekünk nem baj a női nemi hormon, de a pasik "visszafejlődnek" és kampec. A stressz nem jelentős, inkább az övön hordott mobiltelefon. + Csernobil. Nem tudom, ezek összeadva már jelentős gond.

Voltam K ügynöknél. Kicsit fura ember. De majd megszeretem. Olyan őrület volt, hogy nem tudtunk beszélni. 15. cn. volt a hüvelyi UH és nem látott érett petét. Talán azért, mert hosszú a ciklusom. 1 hét múlva megyek vissza, hátha.

Szomorú vagyok.

Judit
juc81
 
 


JuditKép
Ne légy szomorú! Biztos legközelebb többet tudsz majd vele beszélni, és jobb lesz az UH eredményed is! Fel a fejjel, nem feladni!

manda
 
 

 
 

Nem tudom eldönteni jó e ha olvasgatom a történeteket. Már most arra görcsölök, hogy nem fog sikerülni és nehogy összeomoljak...bár nemtom ti hogy vagytok vele nekem ezektól az ijekcióktól halálvége hangulatom van, napi egyszer tuti elpityeredem....

chesti
 
 


Nyugi ChestiKép
Csak pozitívan szabad gondolkodni, semmi negatívoskodás!!!!
Hamar belejössz majd az injekciózásba, nekem az első pár volt vészes, aztán már majdnemhogycsak vártam a következő szurikat és ha majd kapod a többit is az azt jelenti, hogy hamar punkció és transzfer és már egész máshol jár az eszed, hiszen tudod mi mindent megteszünk a babóért, mivel nem tehetünk mást.
Ha sikerül majd, mi leszünk a legboldogabbak, akiknek az sors jutott, hogy egy parányi élőlényért meg kell kicsit szenvedjen, nem adja a természet és a jó Isten olyan könnyen!Kép
De hát ez van!!!
Most szerencsére elég jó a hangulatom, de sajnos tudok én is mélyponton lenni!!!

Hajrá szuri, hajrá szuri, hajrá szuri!!!

Manda

Utólag elolvastam amit írtál és jól félreértettem, bocsi!!!
De már nem akartam a leírott sorokat törölni!!

manda
 
 


Lányok!

Mi van veletek! Ne legyetek így letörve!

Esperanza!

Ha sikerül és túl vagy már jó pár terhességi héten (7-8), az orvos akihez jársz megkérdezi majd: Hol szeretnél szülni? Ha nála (akihez jársz most), akkor meg kell vele beszélni a továbbiakat. Hallottam már olyat is, hogy ő javasolt valakit a János kórház szülészetéről. Ha pedig egészen máshol tervezed a szülést, akkor kapsz egy levelet (az előzményekkel kapcsolatban), amit a leendő orvosodnak megmutathatsz... Árakat nem tudok.

Judit!
Ne legyél szomorú! Sajnos a sok ember miatt az orvosoknak nincs elég idejük velünk beszélgetni. Pedig mennyi kérdésünk lenne mindig! Ezért jó, ha egymással tudunk tapasztalatot cserélni, persze ez nem ugyanaz, mint egy szakember tanácsai... Az UH miatt pedig ne aggódj, biztosan lesz ez jobb is!

Chesti!
Ezen már én is gondolkodtam, mennyire jó olvasni a történeteket! Viszont így az ember "fel tud készülni" néhány eshetőségre... Úgy kell hozzá állni szerintem: Miért velem történne valami "rossz"? Az első biztosan sikerül! vagy: Most sikerülnie kell.... Csak optimistán és bizva az eredményességben!!! Szerintem a pozítiv hozzáálláson is sok múlik!!! Szóval ne görcsölj!

Az injekcióktól én fáradtnak éreztem magam, mindenkire máshogy hat.

Mindenkinek szép estét, jó pihenést!

Tüssike
tüssike
 
 


Sziasztok!

Egy kis információt szeretnék kérni.
Kedden voltan a nőgyógyászomnál a legújabb ciklus-hormonvizsgálatom eredményeivel és beutalt a Budai Meddőségi Centrumba. Tegnap kértem időpontot és február kilencedikére kaptam.
Segítsetek kérlek, hogy mi fog történni, mi ennek az egésznek a menete! Kell fizetni a konzultációkért?
Egyébként lassan két éve próbálkozunk sikertelenül. A férjemnél minden rendben, az andrológusa szerint kiválóak az értékei :-)
Szóval úgy néz ki, hogy én vagyok a hunyó, de tulajdonképpen nem derítettek ki semmit, hogy konkrétan van-e bajom és ha igen, akkor mi.
Előre is köszi a segítséget!
Sok sikert, kitartást Mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


Hát szervusz sorstárs és névtárs, Jucicuki!

Nem kell fizetni a konzultációért. A várakozási idő nekem még hosszabb volt, szóval nyugi! Az első konzin mindent megkérdez a doktor úr, akit Te választasz - kihez mész? De úgy értem, hogy tényleg mindnent-mindent megkérdez.
Vigyél magaddal: házassági anyakönyvi kivonat másolatot, utolsó cytológiai eredményt, zárójelentéseket ha voltak műtéteitek (párodnak is) ill. minden olyan papírt, ami az egészségetekről szól és befolyásolhatja a programot (érzékenység, allergia, spermavizsgálat, UH eredmény stb.), beutalót az orvosodtól, személyi igazolványt mindketten és Taj igazolványt mindketten. Előtte mérd meg a súlyodat és a magasságodat, ha nem tudod pontosan. Várakozási idővel számolj, még akkor is, ha adnak időpontot. És köszöntelek :-) !

Köszi mindenkinek a jó szót!
Chesti, Manda, Tüssike! Igyekszem jókedvűen felfogni a dolgot. Meg ugye jól tudod én azt, hogy peteérést lehet gyógyszerrel stimulálni? Még vár rám egy átjárhatósági vizsgálat, lehet, hogy ott a baj, azért nem látja a petét. Én egyébként mindig érzem a kellő időben, hogy megduzzad a mellem, és a hasam. Szerintem ez tipikusan a peteérés jele. És nagyon "kívánós" is vagyok ezidő tájt.

Judit
juc81
 
 


Juc81
mi is kezdők vagyunk a témában jan 30-án megyünk az első konzultációra a Kaáliba. A házassági anyakönyvi kivonat hiánya miatt (mivel mi nem vagyunk házasok) mi mást kérhetnek, pld. egy kögyjegyző előtt tett nyilatkozat miszerint x éve élünk együtt blablabla? ez új info számomra ezért, kérnék tanácsot...
monyo
 
 


Szia Juc81!

Köszi az infót!
Én választhatok dokit? Fogalmam sincsen, nem ismerek senkit. Bár mindha a dokim a Szűcs doktort ismerné...Talán őt.
Szerinted kit érdemes?
Igyekszem majd összeszedni minden papíromat.

Judit

jucicuki
 
 


SziasztokKép
Üdv JucicukiKép
Én Szűcs dokit ismerem, hozzá járok, szerintem őt is nyugodtan választhatod.

manda
 
 


Monyo!

Nem tudom, nekünk kérték. De ha a jegyző tud papírt adni, azt biztos elfogadják. De ahogy tudom, kiadásban van egy rendelet, miszerint az egyedülállóknak is megcsinálják a programot, úgyhogy nem kell aggódni.

Judit!

Igen, választanod kell. Olvass el mindent a levelekből, és az alapján válassz. Mindenkinek más-más doki jön be.

Judit
juc81
 
 


Juc81!

Igen, hormoninjekcióval lehet stimulálni, hogy legyen peteérésed, egyszerre több is! Szerintem, ha nem átjárható a petevezetéked, attól még kell látni a peteérést. Nekem is elvolt záródva a jobb petevezetékem (amit azóta már kivettek), de ettől függetlenül látni az érett petéket.
Biztosan mire legközelebb mész már megmutatja magát!

Manda!

Fagyibabás beültetés után, mennyi idő múlva van eredményhirdetés?

Tüssike
tüssike
 
 


TüssikeKép
Ugyanúgy van mint a normál lombiknál, 11.napra van az eredményhirdetés.
Mikor mentek?

manda
 
 


Manda!

Köszi!
Valószínű jövő pénteken (jan. 20-án) megyünk az első UH-ra. Neked mikor lesz aktuális?
tüssike
 
 


TüssikeKép
Nekem meg kell várnom, hogy megjöjjön az kb. jan. utolsó hete (jan.25.körül) és a 2cn-on megyek.
Akkor derül majd ki mennyi Puregont kell adjak majd, hogy ott bent minden oké legyen!Kép

manda
 
 


Jucicuki:
Az én dokim is a Szűcs, nyugodtan menj hozzá, nagyon jó fej!
esperanza
 
 


Sziasztok!

Mennyit írtatok mióta nem voltam!
Manda !
Köszi a vigasztalást. Holnap megyek újra W. dokihoz.Igazából nem mondta, hogy el kell halasztani, ezt csak én gondolom, hogy ha holnap sem lesz elég vastag a nyálkahártyám, illetve elég nagy és érett a tüszőm, akkor lassan kicsúszunk az időből, amíg még a beültetést van értelme megcsinálni. A ciklusom ugyanis tuti 28 napos.Persze lehet, hogy teljesen téves az elgondolásom.

Tüssike
Csak azt tudom mondani, amit a doki nekem, hogy a peteérés párhuzamos jelenség a nyálkahártya vastagodásával. A nyálkahártya azért vastagszik, hogy a kiszabadult és megtermékenyült petesejt meg tudjon tapadni és növekedésnek indulni. Ha nem érik rendesen a pete, nem vastagszik a nyálkahártya. Velem most ez történik. Mivel a második beültetés előtt, mikor már fagyibabát kaptam, volt egy egyszerű stimuláció pontosan azért, hogy megfelelő legyen a ny. hártya, gondolom, ha kell várnom egy ciklust, újra a jól bevált módszert fogjuk alkalmazni, Menogonnal.
De ígérem, holnap délután beszámolok, hogy mi volt és megírom.
Jucicuki
Üdv a csapatban. Én is merem ajánlani dr. Wiegandt-ot (vigandt- nak ejtjük, eleinte én sem tudtam kimondani). Nagyon rendes és odafigyel mindenkire. Dr. Zeké-t sokan beképzeltnek tartják, a Tanár úr(Dr. Koncz)pedig nagyon elfoglalt, alig van ideje, hisz ő a főnök.
dr. Szűcs szerintem is szintén jó fej, eddig csak jókat hallottam róla. Persze én az én dokimat ajánlom, de valószínűleg kettejük közül választva jársz a legjobban.

Chesti
Ha elfogadsz egy jó tanácsot, ne olvasgasd, főleg a lombikbabás oldalon a történeteket. Persze vannak jól végződőek is, de ezt nem tudhatod előre, és egy rossz olvasmányélmény nagyban meghatározhatja a gondolataidat az egész program alatt. Folyton a legrosszabbtól fogsz taratani és óhatatlanul keresed a jeleket, amik arra utalnak, hogy veled is az történik, mint azzal a szerencsétlen nővel az xy történetben és mi lesz ha te is, ezt érzed vagy amazt és hűha...
Felesleges stresszelni magad, épp elég megpróbáltatás lesz végigcsinálni, nem kell a más baját mégegyszer neked is megsíratni.
Csak gyere szépen a fórumba, itt azért nagy szörnyűségek nem történnek és még bíztatásra is találsz, kérdezhetsz és biztos lehetsz benne, hogy ha nem is pontos de talán megnyugtató választ kaphatsz szinte azonnal (nem a babanet marketingese vagyok, csak úgy kijött).
Szóval ne olvass ilyeneket. Inkább nézegess babafotókat a fotóalbumban, vagy vicces képeket a funpic-en - onnan van az elektromos-hajú kiscsaj is-, olvass vicceket, válassz nevet a leendőnek.
DE NE OLVASS TÖRTÉNETEKET. Hidd el, egyik sem maradéktalanul boldog sztory, mert az mindössze ennyi lenne: gyereket akartunk ,terhes lettem, csodálatos volt, szültem egy egészséges babát.
Ezt inkább produkáljuk mi. Mindenkinek ezt kívánom!!!

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Zuzmó!

Köszi! Ezt szépen leírtad! Nem ismertem ezt az összefüggést a peteérés és a nyálkahártya vastagodás között.

Tüssike
tüssike
 
 


Sziasztok Lányok!

Már olvasom az írásaitokat egy ideje, de még csak most regisztráltam magam.Jan. 24-ére kaptunk időpontot a Budai Meddőségi Központba, ez lesz az első konzultáció, még eddig nem voltunk sehol. A férjem alacsony spermaszáma miatt javasolta a nőgyógyászom a meddőségi centrumhoz fordulást, mivel spontán módon nem estem teherbe. Eléggé összejöttek a dolgok, ugyanis a munkahelyem megszűnt dec. végén.A kérdésem az lenne, hogy munkahely mellett mennyire megvalósítható a vizsgálatokra járás, ugyanis Pesttől 120km-re lakunk. Nem tudom eldönteni, hogy most keressek munkát, vagy várjak és maradjak a passzív táppénzen, ameddig lehet. Attól félek, hogyha netán fölvesznek valahová dolgozni, nem engednem majd el a vizsgálatokra. Mert gondolom oda viszonylag gyakran kell menni.
Légyszi írjatok, hogy ti munka mellett hogy tudjátok ezt megvalósítani! Mennyi időt vesznek a vizsgálatok igénybe? Milyen gyakran kell menni? Utánna pihenni kell?
Mit gondoltok, új munkahelyről el tudok majd járni?
Totál össze vagyok zavarodva, nem tudom mit tegyek. De ha nem sikerül az első lombik, akkor gondolom egy ideig várni kell a másodikra, addig meg nem lehetek munka nélkül!

Köszi a válaszotokat!

Nika31
nika31
 
 


Sziasztok Lányok!

Már régen írtam ide, mert nem nagyon volt rá időm.
Látom nagyon megszaporodtatok, aminek persze örülök is meg nem is.

Nika31
Elég sok időt igénybevesznek a vizsgálatok.
Én a Wiegandt dokihoz járok. 2005.júniusban volt az első és októberben a második lombikom, januárban lesz egy fagyibaba beültetésem.
Minden alkalommal mikor a stimuláció alatt kell menni hormonszintmérésre /vérvétel+UH/, szabit veszek ki, mert ugyan reggel már 7:30-kor ott vagyok, de akkor már km-es sor áll a recepción.
8-ra mondjuk sorra kerülök, utána bejutok a vérvételre. 8:30-ra fent vagyok a váróban, majd ott is egyszercsak sorra kerülök, talán
9:30-10-re végzek az UH-n, de utána várni kell a vérvétel eredményére. Ez változó hogy mikor van kész. Volt hogy du.15-kor végeztem. Vissza is lehet menni érte,de nem túl sok értelme van elmenni, mert mire eljutsz valahová, addigra fordulhatsz vissza.
Úgyhogy sajnos tavaly szinte az összes szabim erre ment el.
Állítólag a körzeti adhat 1-1 napokra táppénzes papírt, de az a gáz, hogy ott is ezren vannak, ahhoz meg nincs humorom, hogy ott is órákat üljek.
Ezekre a kontrollokra a stimu vége felé már 2-3 naponta kell menni, mert napról napra változik a peték mérete.
Én Bp.-en lakom, de találkoztam már sok lánnyal aki vidékről járt fel ide, elég fárasztó lehet ahogy mesélték.
A két lombik között 3 hónapnak kell eltelni, mert így tisztul a szervezeted a sok szar hormontól, meg azért is mert így támogatja a TB. De nem is baj mert a lelkednek is kell egy kis idő míg feldolgozza az esetleges kudarcot.
Szerintem munkát mindenképpen keress, mert ez nem kevés pénzbe is kerül, amellett, hogy az első 5 alkalom támogatott.

Kérdezz még, ha tudok, válaszolok!


Esperanza, Manda
Mi van veletek? Hol tartotok?

Üdv. az új csajoknak és mielőbbi babásodást kívánok!
Hali
Viki

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Szia VikiKép
Jól vagyok, most várom az 1 cn-omat és majd a 2cn-on megyek UH-ra. Lesz egy egyszerű stimum, hogy legyen pé-m és vastagodjon a mnyh. és remélem ennek köszönhetően lesz transzfer az utolsó fagyiból, amit úgy számolok, hogy febr. második hete.
Írd majd meg, hogy mikor mégy és mikor lesz a transzfer! Drukkolok!!!

NikaKép
Üdv. és mielőbbi babásodást!
Viki nagyon jól leírtam, hogy milyen időt vesznek igénybe a vizsgálatok. Én Fehérvárról járok és nekem is mindig egy napon elment a stimus vizsgálatokra. Amikor még az első kivizsgálások folynak (tehát az első találkozó után a konzultációig) vérvételeknél 1-2 óra megy el. Ott meg lehet tenni, hogy később beérsz a mhelyre. Nekem mondjuk akkor is elment a félnapon, de visszamentem dolgozni.
Kitartás!!!

Manda

manda
 
 


Sziasztok!

Nviki és Manda köszi, hogy írtatok.

Jó, hogy ezen a fórumon az ember hozzá hasonlókkal találkozik. Sokszor azt hiszem, hogy csak velem történik ilyen dolog, hogy meddőségi központba kell járnom, de itt megtapasztalom, hogy mások is járnak hasonló cipőben. A barátaim, ismerőseim mind olyan hamar teherbe esnek és szülik sorra a gyerekeket, nekünk meg már az első teherbeeséssel is ennyi problémánk van. Jó hogy megoszthatom veletek ezeket az érzéseket és tudom, hogy ti megértetek.
Nem igazán vagyok még tisztában a folyamattal (nekünk valószínű ICSI lesz, lombik, az alacsony spermaszám miatt). A vizsgálatok után hormoninjekciókat fogok kapni? Azt otthon kell beadni? Mi az a stimuláció? A beültetés után pihenni kell pár napig? Táppénz?

Köszi, hogy válaszoltok!
Kitartást mindenkinek!

Nika31
nika31
 
 


Szia Manda,
Jó lenne együtt "fagyizni"! Hi-hi-hi

Nika,
Nagyon nem vagy egyedül.
Az hogy mindenkiből potyog a gyerek körülötted az nálam is így, valószínű eddig is így volt csak nem volt ennyire feltünő. Meg pld. a babakocsit tologató anyukák az utóbbi időben megszaporodtak.
Nekem TESE-ICSI-m volt, de a páromnál egyáltalán nem volt semmi, úgyhogy műtötték.
Fogsz sok-sok injekciót kapni, ezeket én nem tudom magamnak beadni, úgyhogy anyu szokta. A többiek között vannak sokan akik maguknak adják, mert ők nagyon bátrak. Lehet védőnénihez szaladgálni, de a legjobb ha a párod vagy anyukád vagy valakid veszi a bátorságot és beadja neked otthon. Sokan csinálják.
A stimuláció a petesejt leszívás időszak mikor össze vissza nyomnak mindenféle hormonokkal.
A beültetés után általában azt szokták mondani, hogy 2 hét pihi. Az a legjobb amit tehetsz, hogy felveteted magad táppénzre 2 hétig.

No, ezek vannak.....

Hali

Viki

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Szia Viki!

Hálás köszönet a bátorító szavakért. Elég hullámzó a hangulatom, sokszor úgy fogom fel, hogy mással is megtörtént már ez, majd csak lesz valahogy, néha pedig teljesen kétségbe esek attól a procedúrától ami előtt állunk. Na mindegy, mindenesetre köszi a válaszokat. Ha még van kérdésem, kérdezhetek ugye?

Szép napot mindenkinek!

Nika
nika31
 
 


Szia Lányok!

Köszi a tanácsot a dokikkal kapcsolatban. Végigolvasom majd ki kit miért szeret és döntök.
Februárig még van időm átgondolni..

Szép estét Mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


Halihó csajok!

Hétfőn transzfer!!!!!!!!!!!!!
Annyira örülök, arra számítottam, hogy várni kell egy ciklust, de a drága W. dokin azt mondta, megrepedt a tüsző magától, minden jó, ugyhogy hétfőn érkezzek hálóinggel, papucssal 11 körül. Ma este már el kell kezdenem az Utrogestant és a Progeszteron szurit kettesével.
Fél éve erre várok.Mostmár csak azért kell izgulni, hogy felébredjenek a kicsikéim és utána jól is érezzék magukat odabent.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!
3 napja erősen vérzek, most jött meg ugyanis a mensim a műtét óta először. Szerintetek ez normális ilyenkor, mármint az erős vérzés?
esperanza
 
 


ZuzmóKép
Szupeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drukkolok, hogy felébredjenek a picik!!! Ne izgulj és akkor nem lesz semmi gond!!!

EsperanzaKép
Szerintem normális az erős vérzés. Igaz nekem csak biokémiai terhességem volt állítólag vagy volt valami csak elment, mert az első HCG-m 20-as lett, aztán egy hét múlva semmi, de nagyon véreztem, amikor megjött. Bár mióta lombikozunk mindig erős a vérzésem az első három napban utána meg mintha elvágták volna.
Ha tovább tartana mint pl. 1 hét, akkor kérdezz rá a dokidra!!!

Puszi mindenkinek és nagyon kellemes hétvégét!
Manda

manda
 
 


Köszi Manda!
Nem is reménykedtem benne, hogy ez történik.
W. a vizsgálat közben hummögött, hogy "nagyon érdekes" de nem mondott semmit, csak közölte vidám arccal, hogy akkor hétfőn kellene jönni.
Megkaptam az első szurit is, és már golyózni is elkezdtem.Azért kíváncsi lennék, hogy mit látott.
Most sikerülnie kell. Korábban azt mondta W. , hogy minnél kevésbé van stimulálva az ember(a nő), annál nagyobb az esély. Remélem igaza van.
Pussz mindenkinek. Szorítsatok nekem hétfőn, hogy felébredjenek a picik!

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!
Nagyon remélem, hogy 1 hétnél nem fog tovább tartani ez a vérzés, különben is, jövőhéten szerdán terveztem hogy megyek a BMC-be kontrollra.
Remélem minden rendben lesz, és kezdhetjük megint az inszemet minél elöbb.:-))
esperanza
 
 


Zuzmó!
Jól hangzik, amit írtál! Szorítok! Biztosan sikerül!

Tüssike
tüssike
 
 


Zuzmó
nagyon szorítok.
monyo
 
 


Hajrá Zuzmó!!!!!!!!!!!!

jucicuki
 
 


Szia Manda!

Most olvasom, hogy Te is Fehérvárról jársz, én is fehérvári vagyok.
Nálad tudják a munkahelyen, hogy mi újság? Mennyire tolerálják a szabikat, hiányzásokat?
Én október közepén hagytam ott a melóhelyem, mert már nagyon húzós volt és a dokim tanácsolta a stresszkerülést :-). Azóta keresgélek, holnap megyek állásinterjúra, persze tuti az ötödik kérdés az lesz, hogy mikorra tervezzük a gyereket és már megint hazudnom kell :-(.
És ha felvesznek, mindjárt 9-én le kell lépnem az első konzultációra. Viszont mindenképpen kell valami meló, mert vmiből ugye fizetni kell a gyógyszereket is.
Hát nem egyszerű!

Judit

jucicuki
 
 


Szia JucicukiKép

Hála Istennek nekem elég rendes fönökeim vannak, és gyermekpártiak, nyugodtan tudtam eddig a lombikra készülni és táppénzen is otthon tudtam maradni. Mondjuk nekem a foglalk.főkönyvelő és a kolleganőim meg tudtak oldani mindent helyettem pl. áfa bevallást, amit még csak én csinálok, arra megkaptam csúszási lehetőséget.
Amikor a fönökeimnek mondtam, hogy lombik lesz, sok szerencsét kívántak.
Bár lassan két éve vagyok itt, de a felvételi elbeszélgetésen én elmondtam, hogy szeretnék majd gyereket, mert nincs. Így vettek fel.

Sok szerencsét kívánok neked!!!
Mi a foglalkozásod?

Manda

manda
 
 


Szia Manda!

Adminisztrátorként dolgoztam egy nagyker cégnél. Én intéztem a beszerzést és a depók közötti elosztást. Kicsit belefolytam a kintlévőség behajtásba is, meg néha számláztam, ha nem volt elég számlázó.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy merjem-e mondani az interjún, hogy mi a helyzet, mert elég nagy az esélye, hogy őgy nem vesznek fel.
Hazudni viszont szemétség...

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Hát megvolt, szerencsére felébredtek a kicsik mind a ketten, bár az egyikőjük veszített 2 sejtet, de az embriológus azt mondta még behozhatja, ilyenkor még nincs eldőlve semmi.
Aggódtam egy kicsit, hogy nem jönnek vissza, de a férj optimistán nyugtatgatott, hogy erős srácok ők.Mostmár csak az a dolguk, hogy szépen befészkeljék magukat a helyükre és nőjenek ezerrel. 27-én kell menni vérvételre.
Egyébként nem is emlékeztem a beültetéssel járó fájdalomra amikor "megcsípik" a méhszájat, pedig csak fél éve volt. De annyira vártam ezt a napot, hogy bármit elviseltem volna szó nélkül értük.Remélem velem maradnak, már nagyon megérdemlem úgy érzem. Mindenesetre igyekszem
pozitívan hozzáállni.
Mi van a többiekkel? Másik topikban vagytok?

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Szia ZuzmóKép

Hát megtaláltál?!Kép
Ügyes voltál, mármint transzfer ügyben is!
Én attól a fájdalomtól nagyon félek, bár legutóbb a dokinak sikerült úgy csinálnia, hogy abszolút nem fájt. Legalább tudom, hogy nemcsak nekem fáj a transzfer, eddig a többiektől mindig azt hallottam, hogy neki semmi nem volt.
Vigyázz magadra, pihenj sokat!
A szardinia és a méz jó lehet, csak az a baj, hogy én a tonhalon kivül mást nem eszek meg.
Írj ám, hogyan érzed majd magad?!
Nagyon szurkolok neked, küldök sok-sok babatapasztót+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++
Ha nem közben nem tudok majd mindig írni, igérem este bepótolom!!!
Pihenj, pihenj, pihenj!!!!!!!!!!!

Puszi!

Ha akarsz, írhatsz ám a megint megjött-be, klassz csajok vannak ott is, Mary is ott írogat többször.

manda
 
 


ZuzmóKép
Köszi a válaszodat kávé ügyben, majd megtartom se tea, se kávé, se üditő, marad az ásványvíz én a szénsavmentest szeretem.

manda
 
 


Sziasztok!

Zuzmó, nagyon ügyesek a kicsik. Vigyázz rájuk!

Manda,
Baromira nem vagy egyedül a fájdalommal, mert nekem mindkét transzfer fájt, és tényleg mindenki eddig azt mondta, hogy áááá az nem fáj.
A f..szt nem!
De ettől függetlenül már én is nagyon várom, hogy felébredjen az az 1 db Szergej.
Tegnap voltam UH-n, egy hét múlva újra kell menjek, mert nem elég vastag a mnykhártyám.
Veled most mi van?

Edina????????????????

Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Zuzmó én is szurkolok neked Kép Mi csüt megyünk vissza két hét decapeptyl szuri után. Most kezdődik majd a másik féle. Azt mondja Sz.ügynők jó sok tüszőm van, de gondolom minden nőnél igy van ez Kép Már én is nagyon várom a beültetést, és nagyon nagyon remélem, hogy elsőre sikerül Kép
Amúgy jelenleg én is meló keresőben vagyok és elég nehéz igy, mivel nemtom mi vár még rám, és nem tartom fairnek azt hogy hazudjak és állandó szabikat vegyek ki mar a legelején a dolgoknak. Ráadásul egy új munkahely mindig steresszel jár amig nem válik rutinossá, és nem hiszem, hogy jót tenne egy frissen beültetetnek....hááttt nem egyszerű. Amúgy én újságtördelő lennék, és szerencsére 1 újságot már sikeresen megszereztem. Nem nagy lové de több mint a semmi Kép)
Ma jobb a kedvem remélem igy marad egy darabig, Hajrá lányok kitartás Kép

chesti
 
 


Sziasztok!Kép

VikiKép
Hát én most várom Pirikét, talán hétvége felé meglátogat és a 2cn. körül kell mennem UH-ra. Akkor fogja a doki megmondani, hogy mennyi Puregon kell a stimuhoz, tudod, peteérés és mnyh.vastagítás miatt.
Röviden várakozó állásponton vagyok!Kép

Neked viszont akkor nemsokára transzfer, de jó!?

ChestiKép
Átérzem a problémátokat és nagyon sajnálom. Nekem tök szerencsém van a fönökeimmel, mert ritka az ilyen.
Kitartás! Mindjár ide ér a punkció és a transzfer!!!

JucicukiKép
Igazad van, hazudni tényleg nem fair! Szerintem azért keresgéljél, hátha sikerül valami jó helyet kifognod!

EdinaKép
Mi van veled?

manda
 
 


Sziasztok
Zuzmó,
lehet érzéketlennek tűnik a kérdésem (de hidd el nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen nálatok) ennek ellenére szeretném megkérdezni, hogy a fájdalmon kívül milyen más "kellemetlenséggel" jár egy transzfer.
Ne haragudjatok, hogy ilyen csacskaságot kérdezek, de én is nagyon be vagyok parázva, nálam már egy fehér orvosi köpeny komoly stresszt jelent.
monyo
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Monyó, bocs, hogy csak most írok, de nemrég keltem és kiélvezem, hogy most lelkiismeretfurdalás nélkül lusta lehetek.
Szóval a transzfer, ha az első lesz leírom a menetét, igyekszem rövidre fogni.
Mi 11. körül értünk oda, felesleges reggel menni.
Összevárják a csapatot és elhelyezik a szobákban, a földszinten és az emeleten. Vigyél zoknit, papucsot, hálóinget, köntöst(én elfelejtettem), hasznos lehet egy törölköző, intim kendő, nem volt elég WC-papír, ja és előtte egy alapos borotválkozás.
Attól függően, hogy hányan vannak aznap, illetve mikor kezdik, egyszercsak szólítanak embriónézésre. Ez szerintem nagyon megható dolog, én első alkalommal elpityeredtem.Az embriológus egy képernyőn megmutatja az osztódó sejteket.Én ezután már mentem is a műtőbe, bár korábban még visszamehettem a szobába, de most én voltam Wiegandt "női" közül a második, az első már fenn feküdt az asztalon engem meg a másik műtőbe invitáltak.Ez csak annyiból volt gáz, hogy nem tudtam elmenni pisilni és már akkor nagyon kellet és utána 1 óráig nem kelhettem fel.De ez lényegtelen.
Szóval miután feltetted a popsid a műtősztalra, lábak a nyakba, Misi ráigazít a lábtartóra.Ha megjött a doki megdöntenek a szükséges mértékben és az alfeled premier megvilágításba kerül.Jön a szokásos ultrahang, megnézi, hová kell lőni őket.
Aztán jön a mosás,ha abba a műtőbe kerülsz ahol van csésze a feneked alatt az jó, ha nem, mint én, egy helyes erszényt ragasztanak a fenekedre, hogy oda follyon a langyos víz.
Ezután jön a fájós rész, de szólnak előre, fogóval megfogják a méhnyakat utána egy szúrás ahogy beszuszakolják a méhszájon keresztül a kanült. Aztán jönnek szívószálban a picik, beküldik őket, majd megnézik, üres-e a szívószál.
A végén kapsz egy képet(bár nem mindenki ad, de a W. igen), hogy hová tették őket.Tulajdonképpen semmi nem látszik rajta, de olyan jó érzés UH-képet kapni.
Ezután kb. 10 percre otthagynak, majd jön Misi és elszállít a szobádba. 1 óra fekvés, aztán odaülsz a dokid szobája elé. Ad egy zárót és megmondja mikor kell visszajönni.
Hát nem sikerült túl rövidre, de soha nem voltam szűkszavú. Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írj nyugodtan.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Manda
Üditőt lehet inni, csak szénsavasat nem, de a gyümilé jöhet, főleg ha nincs benne tarósító.Sőt lehet kapni olyan 100%-os gyümilét bioboltban, ami 5 literes, nincs benne tart. és mégis nagyon sokáig jó, mert alul van rajta egy csap, és ott lehet kiengedni a nektárt így nem éri levegő és nem romlik meg.Ráadásul finom és egészséges is.
És ami még lényeges nem kerül irreálisan sokba, azt hiszem kicsit olcsóbb mint 5 l hohesc.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok!

Kicsit "elhanyagoltam" a topikot a múlt heti anovulatio miatt, vagyis hogy nem volt peteérésem. Elolvastam mindent, de nem volt kedvem írni. De ma voltam a BMC-ben és ma ovulálok, 12 mm-es a nyh-m magától, szóval én egészéges vagyok.

Zuzmó!

Nagyszerűek vagytok mind, hogy így megy! Izgatottan várom a fejleményeket!!! Én is küldök sok ++++++++++++ energiát a megtapadáshoz. Olyan nincs, hogy ne foganj meg! Gyerünk!!!

Mindenkinek, aki munkát keres, vagy nem szeretne hazudni!

Én fél éve dolgozom, jól keresek és élvezem a munkámat. Amikor felvettek, azt mondtam, hogy 1,5-2 évet akarok dolgozni és utána természetesen gyereket szeretnék. Tehát hazudtam, mert ha nem tettem volna, nem vettek volna fel. A 3. kérdése az volt a főnökömnek, hogy na és, mikor akarok gyereket. Mondtam neki, hogy ezt nem kérdezheti meg, nincs rá jogalapja. Erre ő, hogy na de mégis. Erre hazudtam. Nagyon el voltam kenődve, de éreztem, hogy másként nem megy. Aztóta ő felmondott... :-) Most ott tartok, hogy ha belevágunk a lombik programba, azt egy ideig tudom kimagyarázni, 1-2 órát késni, stb., de szerintem 2 hét után leültetnek, hogy na meséljek csak, hogy mi a helyzet. Ezt nagyon szeretném elkerülni, tehát bevállalom és elmondom, mi a "stájsz". Kérem, hogy ne adjanak fizut, vagy 4 órában foglalkoztassanak, a jutalékomra tartok csak igényt és a bizalomra és a türelemre. Ha a terhesség hamar összejön, akkor minden rendben, ha nem akkor meg az van rendben nekik. Meglátjuk, mire megyek ezzel az okoskodással?!

Judit
juc81
 
 


Zuzmó
ezer köszönet a részletes leírásért. Meddig leszel otthon? A transzfer után nincsenek görcsök, kisebb fájások? Fájdalomcsillapító megengedett, egyáltalán lehet gyógyszert szedni?
mégegyszer köszönöm :-))
jó pihenést
monyo
 
 


Zuzmó
ezer köszönet a részletes leírásért. Meddig leszel otthon? A transzfer után nincsenek görcsök, kisebb fájások? Fájdalomcsillapító megengedett, egyáltalán lehet gyógyszert szedni?
mégegyszer köszönöm :-))
jó pihenést
monyo
 
 


Sziasztok!
Holnap(szerdán)megyek a BMC-be, esetleg jön valaki? :-))
Remélem nem lesznek sokan.
Esperanza
esperanza
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: