Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ivett!
Mit ír ki, amikor visszautasítja? Lehet, hogy túl nagy méretű a kép.
Hát még pontosan nem döntöttük el a nevet :-) még gondolkozunk!
Menta! Jó olvasni, hogy ilyen nagy kedvvel készülődsz a szülésre! Remélem én is ilyen leszek...
Tudjátok már, hogy kislány v. kisfiú lesz?
tmami
 
 


Sziasztok!

Hát igen... túl nagy a kép, este hazajön a párom, majd tömörittetem vele.

Menta! Mikorra vagy kiirva?
Örülök, hogy tetszett a szülészet. Tényleg szépek a szülőszobák. Bár én a legridegebben szültem, azaz a nagy-szobában, ami a mütő mellett van, mert az ügyeletes doki félt, hogy esetleg császár lesz, és onnan könnyebb áttolni a mütőbe, pedig akkor este csak én szültem, a többi szoba üres volt. Dehát végülis nem az a lényeg... hiszen akkor már nem arra figyeltem.
Egyébként azért jó a P. mert mindent megengednek a vajúdás alatt, amihez nekem kedvem volt, azt csinálhattam én is. Ha éppen a fejem tetejére akartam volna állni, azt is lehetett volna.
Én pl. ihattam is, amit máshol nem engednek meg, és nem hánytam tőle.

Szóval ismét meg kell erősitenem mindenkiben a hitet, hogy nagyon jó gárda dolgozik a P-ben!
staff
 
 


Sziasztok!

Ivett,ne tudd meg,hogy irigyellek a "legridegebb" szoba miatt. Ugyanis ott van az egyetlen állítható (ott volt amikor én szültem) "hátú" ágy. Nekem így párnákkal odották meg. Az sem rossz,de úgy vágytam abba a nagy szobába. Talán majd most Kép
Jó Neked Menta! Én azért már egy kicsit remegő lábbal,gyomorral várom a percet...

tmami!
Annyira édes a babád, többször megnéztem annyira tetszik, sőt a férjem is iderángattam Kép

Mikorra vagytok kiírva?
Berni
barnimami
 
 

 
 

Ivett! Április 24-re vagyok kiírva.
Nekem a 4. szülőszoba tetszett a legjobban, ahol kék a függöny, meg a képek a falon, sőt még a kis asztali lámpa is.

Berni! Én úgy láttam, hogy ebben a 4. számúban is állítható az ágy. Meg tényleg a legnagyobban.
De jó lenne, ha sikerülne olyankor szülni, amikor vagy ez a kis "kék" szoba vagy a nagy üres!

Nekünk elvileg most kisfiúnk lesz, tehát ezért is stimmelne a "kék" szoba. Kép

Ivett! Te is Boros doktornőnél szültél? Neked volt szülési terved?

Berni!
Én nagyon várom már magát a szülést, de persze én is félek is tőle! Ha minden olyan tutiul menne, mint Helenával, akkor persze nem izgulnék, de hát ezt senki nem biztosítja. Pont ezért hagyok egy kis munkát a "fentieknek" is. KépKép
Én egyébként főleg éjjel tudok parázni. Remélem megint nappal szülök. Kép

Menta ++(31.)
menta
 
 


Sziasztok!

Menta!
Én a Tarnóczy Főorvos páciense vagyok már cca.18 éve. (18 éves koromtól). Én nagyon meg vagyok vele elégedve, nagyon kedves és emberséges.
Én éjjel szültem, és azért örülök ennek, mert nem volt nyüzsi a szülészeten. Kellemes, nyugodt volt minden, és tényleg csak velem foglalkoztak.
Én egyébként nem használtam ki az ágy állithatóságát, mert a vajúdás alatt sétáltam, he pedig feküdtem, akkor oldalt nekem jobb volt.
A szülésnél pedig az orvosom támasztott meg, (a párom nem mert benn maradni). Szóval a Doktor úr tolt fel a nyomásoknál és tartotta a derekam, amikor pihentem, visszaengedett és végig fogta a kezem.
Nekem nem volt szülési tervem, de úgy érzem, minden úgy ment mint ahogy a nagykönyvben meg van irva. Tul.képpen könnyü szülés volt. Pedig mint irtam már, 3,40 kg volt a fiam, én pedig alig vagyok 50 kg. 9 hónapos terhesen 65 kg voltam.
Egyébként nekem is tetszettek a szines szobák.
Nekem a kék szobában csinálták az utolsó két hétben vizsgálatok. (Szivhang, összehúzodás stb.)
Szóval nekem is közel áll a szivemhez.

Mi jövőre tervezzük a "Hugicát", remélem legalábbis, hogy az lesz. De egy öcsikét sem küldünk vissza Kép

Ne féljetek, szerintem a legjobb kezekben vagytok, lesztek!
staff
 
 


Sziasztok Lányok!

Berni, aranyos vagy, jól esik a dícséret, köszönjük!
Július 4-ét számoltak legutóbb, mint célidőt. Nagyon gyorsan megy az idő, mindig van mit csinálnom (bőven), lehet, hogy azért. De már alig várom!!!
Olyan jó nektek, hogy már szültetek!! Ráadásul nekem szinte biztos, hogy császár lesz. -8-as mindkét szemem a és a szemészeti kontroll kizárta a hüvelyi úton való szülést. De még egy vizsgálat van hátra a jövő hónapban.
Az utolsó hónapokban milyen időközönként vannak a vizsgálatok? Ezekre majd a kórházba kell menni?

Bentlakó igaz, hogy mostanában nem volt kérdés, de merre vagy?
tmami
 
 


tmami:itt, a monitor előtt :-)))
bentlakó
 


Sziasztok!

Bentlakó! Febr. 13-án kerestelek egy kérdéssel.
Staff-néven müködtek még akkor. Megnéznéd?

Köszönöm

Ivett
staff
 
 


Ivett:a sárgatest hormon tartalmú fogamzásgátlókkal (mint pld Continuin) ilyesmi néha előfordul de biztosat csak vizsgálattal lehet mondani. Ezt írtad Te is, hogy ezt tervezed. Okosabbat én sem tudok.
üdv. :-))
bentlakó
 


sziasztok!

most bukkantam erre a topikra.
Nagy gondom van.
Az orvosom a Péterfyben van. Már évek óta ő az orvosom, és vakon megbíztam benne, ő az akire azt mondtam, hogy tudnék nála szülni. Viszont mióta állapotos vagyok, akkorát változott, hogy hihetetlen, mintha a terhesség ellen lenne.
Most derült ki, hogy nem végzett nyakiredő vizsgálatot, és mikor rákérdeztem a múlt héten a 16. héten, csak hebegett, hogy az nem is kötelező.
Nagyon megrendült benne a bizalmam, és már nem vagyok benne biztos, hogy tudnék nála szülni.
Minden ismerősöm, még a védőnőm is azt tanácsolta, váltsak orvost.
Eddig semmi vizsgálatot nem csinált a babán, sem rajtam, pedig már a 17. hétben vagyok.

Lehet, hogy én veszem túl komolyan??
Ti mit ajánlatok?

köszönöm a válaszokat.
Teki
tekiteknos
 
 


Szia Teki!Ez bizony az orvosod részéről nagy felelőtlenség mert a 17.hétig azért van egy pár vizsgálat...én a helyedben azzonnal ott hagynám ne felejtsd el hogy itt két emberről van szó a babáról és rólad. Kép ...a babák előtt a Péterfyben dolgoztam a sebészeten ... gondolom nem a péterfyt választod ha orvost váltasz? orvost ajánlani nagy felelősség én szivem szerint az egész városban egy valakit tudok akiben szerintem meg lehet bizni 15.éve ismerem még a szakmai gyak-rólés jártam, is hozzá esetleg bővebbet emilben is adok ha érdekel...légy határozott mindkettőtök érdekében bocsi hogy ilyen hosszú lettKépKépKépKép
Kelemenné Vera
 


Kelemenné Vera!
köszia gyors választ.
Ez az, hogy minden hónapban megyek hozzá a privi rendelőbe, és fizetem a rendes havidíjat, és mikor a kórházba hív be, akkor is adom neki rendesen a hálapénzt, mégcsak ez sem lehet az oka. Nem értem miért ilyen???
A kórház szerintem mindegy, a legfontosabb, hogy az orvosomban megbízzak, hát ez az amit már nem tudok.
köszi, ha megkeresel: tekiteknos@freemail.hu
tekiteknos
 
 


Sziasztok!

Tekiteknős! Hát ami igaz, igaz, az én bizalmam is megrendülne, de a nyaki redő vizsg. tényleg nem kötelező még. Viszont a kórházi vizsgálatokért én nem fizetnék. Kifizeted a maszek rendelésen bőven, amit a kórházban nyujt Neked. Az én orvosom nem is fogadta el, ha a kórházba behivott UH-ra stb. A szülés más, de én is jártam a maszekjára, ott fizettem, de a kórházi vizsgálatért az elején akartam, és ő közölte, hogy ez benne van a szolgáltatásban, nem fogad el semmit. Szóval, lehet, hogy elkapattad?
Nem tudom ki az Orvosod, de két dokiról hallotam ezt a P-ből. Lehet, hogy az egyik. Pedig tényleg jó gárda van ott, dehát ez van... Szakmailag biztos, hogy jók!
Majd meglátod mit teszel. A lényeg, hogy Neked jó legyen!
staff
 
 


Sziasztok!
Szerintetek mi lenne akkor, ha tekiteknős megírná a dokijának a nevét? Tudom, hogy parázs vita folyik a téma körül, de szerintem nem csak a jó, hanem a rossz tapasztalatok is megoszthatók, vagy nem? Gondolom, nem vagyok egyedül az érzéssel: Vajon az én orvosomról van szó?
macsek23
 
 


macsek23!
küldj egy mailt a tekiteknos@freemail.hu címre, írd meg az orvosod nevét, és megírom, hogy ő e vagy sem, és akkor megnyugodhatsz.
Nem szívesen szeretném senkinek a hírnevét bemocskolni, mégha óriásit is csalódtam benne, és már nem bízok benne.
tekiteknos
 
 


ivett!
a maszekban fizetek 5000 / hó, és amikor először mentem a kórházba uh-ra megkérdeztem, hogy mivel tartozok, és azt válaszolta, hogy semmivel, vagy amit gondolok. Na most erre mit csináljak? Hát a kezébe nyomtam egy 2000,- Ft. és azóta el is várja, és még így sem csinál semmit. Úgyérzem, ha ez így megy, mire a szüléshez jutok túl leszek a 100.000 Ft-on és akkor még a szülésért is zsebeljek neki.
Amúgy mennyi most a tarifa, tudja valaki? mennyit szokás, ajánlatos adni a dokinak, szülésznőnek, ápolóknak, stb?
Jó lenne tudni, mire odakerülök, ne legyek kellemetlen helyzetben.
tekiteknos
 
 


Sziasztok!

TEKITEKNŐS!
Ahogyan tudom, 50-60.e. a doki és 20-30.e. a szülésznő. De van Doki, aki szemrebbenés nélkül közli a tarifáját. Az enyém, azt mondta, hogy ő ...... FT ÉS ......fT KÖZÖTT szokott kapni. Mindenki a pénztárcája szerint tud dönteni. Szerintem elég emberi módon közölte az árat.
staff
 
 


Sziasztok!

Most nézem, hogy pár napja küldtem egy hozzászólást, amit most nem látok....Kép

Szóval azt írtam, hogy én is a nagy szülőszobában (1-es) szültem, mert én azt választottam, mivel senki nem volt a szülészeten éppen és egyébként is itt bőven van hely, ha mondjuk labdán akartam volna ücsörögni, vagy a bordásfalon kívántam volna lógni.

Tekiteknős,
ez így tök korrekt (a dokival kapcs. infó)
És Ivettnek igazat adok, nem fizetnék kórházi vizsgálatért külön....hiszen ott nem a saját cuccait használja....nem az ő rezsije megy...

Szila
szila
 
 


Tekiteknős:
még annyi, hogy én azt hallottam, hogy a dokinak a magánrendelés 10szeresét szokták adni, ha külön nincs "megszabva". Szülésznőt nem tudom.
Sz.
szila
 
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Teki! Nekem is nagy gondot jelentett az orvosváltás/keresés. Küldtem neked e-mailt.

Szerintem a kórházi vizsgálatért nem szabad fizetni! És mi ez a havi átalány?:-)))

Magánrendelésen kért pénz OK, terhesgondozásért kért pénz OK. Viszont én azt nem értem, ha a terhesgondozásért fizetünk folyamatosan - mondjuk csak magánrendelésre hív a vizsgálatokra, és egyéb esetben nem vesszük munkaidején túl igénybe, csak a szülésnél - akkor miért kell fizetni a szülés után is?
tmami
 
 


Sziasztok!

Hát, amikor én a P-be jártam még be terhesgondozásra az Angélához (Ő a védőnő), ott beszélgettem egy két kismamával a várakozás alatt, és volt aki mesélte, hogy az ő dokija (O-val kezdődik a neve), közölte vele, hogy ennyi a szülés tarifája nála, ha nála akar szülni, ennyiért vállalja, ha sok, keressen mást. Sajnos vannak ilyenek... Ehhez képest én tényleg össztehetem a kezem,hogy én nem igy jártam. Én ott hagytam volna, ha nekem ilyet mondanak. Annak ellenére, hogy megfizeti az ember, de nem mindegy hogy adják elő. Én tényleg összeteszem a kezem, hogy egy ilyen orvosom van, amilyen.

Havi átalányról eddig én sem hallottam, de gondolom ez úgy történik, hogy minden hónapban visszarendeli a kismamát, ha kell, ha nem.
Nekem volt olyan időszak, amikor 5-6 hétig nem találkoztam a dokival, mert a védőnő mindent intézett, és telefonon megbeszéltünk mindent az orvossal, igy azt mondta, hogy ne menjek feleslegesen, többet most a rendelésén sem tud mondani, menjek ekkor és ekkor. Igy eltelt 6 hét, és nem kellett mennem. Ennek ellenére soha nem éreztem, hogy ne lenne alapos!
staff
 
 


Ivett!
az még egy jó eset, hoyga dokit megmondja mennyit vár. Elég rossz, hogy nem tudni, keveset, vagy sokat adunk e.

Szila!

hát ezek után biztos, hogy nem fogok a kórházba fizetni. A magánrendelés 10*ét?? szóval mire megszületik a babám kb 100-150 ezret adoka dokinak + a szülésznő, egyebek.
Nem rossz. Mi a helyzet azokkal, akik ezt nem engedhetik meg maguknak?? Bele gondolni is rossz, hogy milyen körülmények között szülhetnek!!!

Tmami, Ivett!

Havi átalány: Mióta kiderült , hogy állapotos vagyok, kereken 30 naponta visszarendel az orvos a privi rendelőbe. Esteleg megméri a vérnyomásom, pisilni kell, megnézi a méhszájat, és megtekinti uh-gal, hogy él e a baba, azaz van e szívműködése.
Ez 5000 Ft / alkalom.
Mindeddig semmi gondom nem volt, csak most tudtam emg, hogy kellett volna a 12 héten egy nagy vizsgálatnak lennie, ynakiredő stb, és iylen nekem nem volt, mikor számonkértem tőle, azaz rákérdeztem, csak legyintett szinte, hogy az nem kötelező.
A védőnőm mondta, hogy a terhesség legelején rákszűrést kell végezni, és hüvelyi fertőzést is emg kell nézni, nálam mindkettő elmaradt, mivel nyáron volt rákszűrés, így nem tartott fontosnak, viszont a védőnőm azt mondta, hogy kötelező, mert egy terhes nő szervezete teljesen más, akár 3 naponta változik, és ami most végbemegy bennem, akár az egész hátralevő életemre kihat, ezért kell odafigyelni, stb.

bocsi a hosszúságért.
tekiteknos
 
 


Tekiteknős,
ezeket az összegeket én is csak az itteni topikokban olvastam, és nem feltétlenül a Péterfy-re értendők, csak úgy általában.

És akkor most váltasz dokit?

Szila
szila
 
 


Kedves Tekiteknős!

Szerintem az a kérdés orvosválasztással kapcsolatban, hogy megrendült-e a bizalmad, mert ha igen akkor én a helyedben változtatnék. Szerintem az nagyon fontos, hogy ez a 9 hónap kiegyensúlyozottan teljék el, mert ilyen időszakban nagyon fontos a jó orvos-kismama kapcsolat. Nekem még a terhességem elején volt egy apró konfliktusom az orvosommal, én egyszerűen megbeszéltem vele, és azután rendeződött. Igaz az nem ilyen jellegű volt.
Tehát azt gondolom, ha váltani akarsz, azt minél előbb kell megtenni, hogy az új dokival minél bizalmasabb legyen a kapcsolat.
Azt viszont nem szeretik az orvosok ha egy olyan orvosra váltassz aki szintén abban a kórházban dolgozik, vagy legalább is a régi orvos fölötte állt az újnak. Na ezt jól leirtam, de biztos megérted.
A hálapénzről pedig annyi, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy ez a dolog hamarosan megoldodjék, az orvosoknak tényleg nevetséges a fizetésük, ez tény. Ugyanakkor olyan összegeket olvasok,(amiket elkérnek 1-1 szülésért), hogy az felháboritó. Mégis honnan teremtsen elő egy kisjövedelmű ember 100 e Ft-ot? Én ismertem a terhesrendelésről olyan kismamát akinek a 30 e Ft is gondot okozott.
Fel a fejjel, és légy okos!
Üdv.
Vinnio
vinnio
 
 


Sziasztok!
Én is a Péterfyben fogok szülni, kb. egy hét múlva. Az orvosom magánrendelőjébe jártam a terhességem 6. hetétől kezdve, és maradéktalanul elégedett vagyok vele. Első alkalommal rákszűrést végzett és minden egyéb kezdeti rutinvizsgálatot alaposan. 5 héttel későbbre rendelt vissza. A kórház rendelőintézetének a terhesgondozójába irányított, Angélához, aki beutalt az összes többi vizsgálatra (abban a tekintetben is szuper szerintem a Péterfy, hogy pl. a laborban nem kell szinte semennyit várni, legalábbis délelőttönként szinte egyedül voltam, mindig azonnal bejutottam).

Szóval, 5 hét múlva, a 11. héten a leleteimmel visszamentem az orvos magánrendelőjébe. Ő a Schöpf-Mereibe utalt a 12. heti genetikai UH-ra és tanácsadásra, azzal, hogy ha nincs semmi gond, akkor elég, ha 6 hét múlva megyek vissza hozzá. És így ment végig a terhességem alatt, csak hathetente mentem a magánrendelőjébe, ahol mindig alapos külső-belső vizsgálatot végzett, természetesen UH-val együtt.
A 38. héttől már a kórházba rendelt NST-re, ott szintén mindig megvizsgált, UH, minden, amiért természetesen nem fogadott el pénzt.

A terhesség és a szülés "ára". Szerintem ez korántsem olyan durva, hogy "muszáj" >100 ezret kifizetni. Mert nem muszáj. De ha valakinek fontos az, hogy ne kelljen várakoznia, kellemes környezetben folyjanak a vizsgálatok, különleges bánásmódban és figyelemben részesítsék, annak bizony ára van. S hogy miért nem ez az általános a magyar egészségügyben? Ez a kérdés messze vezet, és már nincs konkrét köze a Péterfy orvosainak a magánrendeléséhez.
Boni30
 


Sziasztok!

Boni30 - akkor már visszaszámlálsz.
Lehet, hogy u.azon orvoshoz járunk, mert amit leirtál, az szinte forgatókönyszerüen megegyezik az én esetemmel.
Egy biztos, a hálapénz már nem a Pétefy-s topikhoz tartozik. De, az biztos, hogy nem mindegy, melyik orvos, hogy kéri, és hogy és miért fogadja el. Itt is van becsületesség!!!!

Tekiteknős! Nem irigyellek most! Nem állsz könnyü döntés előtt. Egy biztos, ha váltani akarsz, minél előbb tedd meg, de Vinnionak igaza van, ilyenkor nem célszerü u.abból a kórházból választani a másik dokit. Talán érdeklődj más kórházak Topijain. Hátha.... De lehet, hogy a dokiddal is meg tudod beszélni. Persze ezt Neked kell érezni.

Szép napot Mindenkinek!

IVett
staff
 
 


Sziasztok!

Látom, megakadtunk már megint a hálapénznél.

Boni, szép szülést kívánok Neked és írd meg majd nekünk az élményeidet!

Nekem már nagyon mocorog végre a babó, remélem nemsokára a férjem is érezheti. Beszélgetünk is sokat vele, érdekes, hogy akkor a legaktívabb. Én hiszek benne, hogy odafigyel és már most sokat kell vele törődni. Nemsokára költözünk, most tervezem a gyerekszobát. Szerintem majd visszagondolva (most is így érzem) ez lesz az életem legszebb időszaka. Olyan jó babát várni!

Tapasztalt anyukák, amikor az utolsó hetekben jártatok, hányszor kellett vizsgálatra menni? Csak hogy fel tudjak készülni, mert én vidékről járok (kb. 50 percnyire lakunk BP-től).

Sziasztok Tmami
tmami
 
 


Bentlakó!
Nagyon köszönöm a leveled. Ezt megírtam neked az e-mail címedre is már, de valami elállítódott a levelező rendszeremen, mert minden levelem elküldését visszautasítja. Úgyhogy vagy ezerszer kaptad meg (akkor bocsánat) vagy egyszer sem. Még biztosan jelentkezni fogok.
Üdv
kutim
 


Sziasztok!

Tmami!
Élvezd is ki a várandóság minden percét, mert ez tényleg gyönyörü időszak. Persze a Picurral is rengeteg csodás élményed lesz, de ez is más, és az is. Nekem életem legkiegyensúlyozottabb időszaka volt....

Az utolsó időszakban, én a 37. héttől hetente mentem NST-re (Szivhang, és méhösszehúzódás vizsgálat, a kórházban a szülészeten csinálták nekem), valamint ekkor még van egy utolsó labor is.

Remélhetőleg nem fog sietni a Babucid, és beértek majd időben a kórházba! Bár, sokszor a város másik feléből sem könnyebb a közlekedés, mint vidékről.... Merre laktok? (Nem akarok tolakodó lenni, csak az utirány - M3, M7 stb.)

Üdv.

Ivett
staff
 
 


Kedves Kismamák!

Sajnos nincs időm és lehetőségem visszaolvasni az összes hozzászólást ezért szeretném a segítségeteket kérni. A Péterfy Kórházban keresek orvost, sajnos senkit nem ismerek ott. Fontos lenne nálam, hogy a doki viszonylag jókedélyű legyen, mert én a vizsgálatok alkalmával nagyon ijedt és hivatalos tudok lenni (pedig nem is akarok). Tehát olyan orvos kellene aki ezt kezelni tudja és képes feloldani a szorongásaimat. Persze az sem árt, ha szakmailag is ott van !
A Szülőszoba műsorban láttam a Boros doktornőt. Nagyon szimpi volt ahogy a szüléshez hozzáállt, de emberileg nem tom, milyen lehet.
Még egy kérdés: van koraszülött intenzív a kórházban ?

Köszönöm előre is a válaszokat.
zsizzsik
 
 


Sziasztok!
Ivett!
Mi a Dunakanyarban lakunk, reggel befelé macera, du. Pestről kifelé a közlekedés, ahogy lenni szokott. Szerintem ha a második szemészeti kontroll is a császárt erősíti meg, akkor az úgyis programozott, tehát attól nem kell félnem, hogy nem érek be, esetleg mástól...:-)
A Te babód hogy van?
Szerintetek milyen név a Dana v. a Szabina? A férjemnek a Dana a favoritja, de még nem döntöttünk el semmit.
Sziasztok, Tmami
tmami
 
 


tmami!

Szerintem nagyon klassz név a Dana, nekem nagyon tetszik!
A szülésznőm nekem is azt mondta, hogy a 36. héttől hetente kell menni NST-re.

Zsizsik!
Én még nem szültem a a doktornőnél, de elvileg 2 hónap múlva nála fogok. Nekem ő nagyon-nagyon bejött! Rendkívül türelmes, rugalmas, megértő és ami még nekem nagyon-nagyon fontos, az az, hogy nagyon elkötelezett a természetes szülés iránt. Mindemellett a terhesgondozás során nagyon alapos, nem nagyol el semmit.
És az is úgy tetszik benne, hogy nem játsza az orvost, hanem partnernek tekint. Persze azt hiszem, ehhez az is kell, hogy az ember lánya is partner legyen. Kép

Lányok!
Ma voltunk UH-on és annyira feldobott! Olyan szépen látszódott mindene, mint még soha. Most már 99.99%, hogy fiú (még nekem is egyértelmű voltKép) és a szája, az orra, a szeme. Tisztára olyan, mint a kislányom. Kép Tehát tiszta apja! KépKép És ami a léyneg, hogy minden rendben, bár két héttel nagyobbnak tűnik, mint a számított. Hát vagy hamarabb fog születni, vagy nagy baba lesz.

És képzeljétek beugrottunk a szülésznőnkhöz is. Persze vittem a 2 éves kislányomat is, mert nem tudtam kinek leadni. Hát lányok, ha nem látom én el sem hiszem! 1 perc után már engedte, hogy felvegye a "bábanéni", aki elvitte úgy, hogy Helena nem is látott engem és megmutatott neki egy kisbabát. Utána már beleült az ölébe, megölelte, vigyorgott rá, beszélgetett vele. Mondtam is a bábámnak, hogy úgy látom Helena ösztönösen megérezte, hogy jó szülésznőt választottunk. Ez is úgy feldobott! Kép
És plussz még Boros doktornővel is összefutottunk, minden olyan jól jött ki! Kép

További jó pocakosodást mindenkinek! Kép

Menta++ (31.)
menta
 
 


Sziasztok!

Zsizsik! Én a Dr. Tarnóczy Péter-nél szültem, és hozzájárok már 18 éve. Vigkedélyü, közvetlen és alapos. Tudom ajánlani!

Tmami!
Ha mindenképpen császár, akkor nem lesz gond. Biztos befektetnek előre.
LAcika nagyon aranyos. 7,5 hónaposan már 9,4 kg. Igazi vasgyuró. Imádja a hasát, az evéssel tényleg nincs gondunk. Még este szopizik egy kicsit, persze már nem elég neki, úgyhogy kap kiegészitést, de napközben már eszik mindent.

Nekem mind a két név tetszik. De a lényeg, hogy a vezetéknévhez is passzoljon.

Menta! Gratulálok! Te is csatlakozol a fiús mamák sorába! Már kezdheted a visszaszámlálást!

Jó hétvégét mindenkinek!

U.i. : Nem tudom feltenni LAcika képét, mert túl nagy, majd csinálunk újat, más felbontásban és azt felteszem.

Üdv.:
Ivett
staff
 
 


Sziasztok Lányok!

Menta!
Mindig öröm olvasni feldobott soraidat! Kép <---megtanultam a jeleket Kép
Gratulálok a kisfiúhoz!!! Tényleg nincs sok hátra a szülésig, bírod még? Hallottam, hogy az utolsó hónap a legfárasztóbb.
Nekem eddig semmi bajom (lekopogom...), kivéve, hogy a hátam fáj. De az eddig is megvolt, el kellene mennem megnézetni, de nem érek rá. Kép

A névvel kapcsolatban jelentem meg vagyok győzve, a "neves" topicban is tetszett. A családomban is eddig mindenkinek, kivéve az aput, de ő most telefonált, hogy mégsem rossz név a Dana, de nem találja a névnapot a határidőnaplójábanKép. Szóval maradunk ennél.

Ivett! Ha nem boldogulsz vagy nem tudtok új fényképet csinálni, küldd el a régit, lekicsinyítem. Meddig tervezed, hogy szoptatod a kicsit? Vagy ez eldől magától, amíg van tej? Az anyu az öcsémet 18 hónapos koráig szoptatta, de szerintem az sok.

Pussz: Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Tmami! Küldöm a Profilodban megadott emailre a képet. Előre is köszönöm! Küldök többet, hogy lásd mekkora a fiam.
Apropó, milyen kutyusotok van?
Nekünk is van, de szegény mióta a Picur megszületett, kicsit mellőzve lett, ld. nem jöhet be a lakásba...
Szoptatni márcsak este tudok, pedig az első 4 hónapban annyi tejem volt, hogy mindem másnap elvittek még 1 litert (lett egy tejtestvérünk),
Az 5. hónaptól megcsappant, azóta csak este. De még nagyon igényli a közelségemet, és én sem akarom ezt az intim kapcsolatot megszakitani. Szóval amig van, addig kap, habár 15 hónapos kora után már elgondolkodtató, dehát mégcsak 7,5 hónapos.
Köszi előre is, mennek a képek
staff
 
 


Szépjóreggelt!

Ivett, megkaptam a képet (egyet, amin fürdik), nagyon-nagyon aranyos!!! Szép kisfiú, gratulálok! Mióta állapotos vagyok, képes vagyok még egy képen is elérzékenyülni :-))) A fotót visszaküldtem, szerintem így biztos "felengedi" a babanet.

Nekünk alaszkai malamut kutyáink vannak, egy fiú-Gordon 4 éves, egy lány-Gréti 9 hónapos. A közhiedelemmel ellentétben nagy maci mindkettő és soha senkit nem bántanának. Persze a picit soha sem fogom egyedül hagyni velük, az a biztos.

Ma már hatkor keltem, sütni fogok vmi túrósat.
Képzeljétek a férjem reggel üdvözölte a babót és most először rúgott neki is!!! Úgy örült és persze én is.

Jó pihenést mindenkinek!
Tmami
tmami
 
 


Ivett!
Légy szíves, küldd át mégegyszer az e-mail címedet, mert véletlenül kitöröltem!

Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Tmami! Nem jött vissza, de most küldtem újabb képeket. Remélem átmennek, mert tegnap hibajelzés jött vissza, hogy nem tudja a mail-központ továbbitani a képeket. Lehet, hogy túl nagyok voltak... Most egyesével küldtem. Azaz egy biztos, azért ment át, mert azt elbirta....

Nekünk is nagytestű kutyusunk van, egy majdnem 2 éves Berni pásztor. Ő is nagyon jámbor, de féltjük a LAcikát még tőle.

Ha tudjátok, akkor az Apuci is simogassa pocidat, és beszéljen a Picurhoz, mert amikor megszületik, akkor már két hangot, a Tiédet és a Papap hangját is ismerni fogja, és reagálni fog rá. Igy már rögtön tud kötödni mindkettőtökhöz!

Jó sütés-főzést!

Ivett
staff
 
 


TMami,
a Dunakanyarban merre laktok? Mi egy kicsit előbb, BudakalászonKép. A Dana szerintem is klassz névKép.

Ivett,
szívesen segítek képkicsinyítésben én isKép. Szólj, ha kell!

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Zsizsik!
Én csak Ivetthez csatlakoznék.Tarnóczi főorvos nagyon barátságos és amikor először voltam dokinál,hát kezem lábam remegett,de mindent mondott,mutatott,szóval semmi nem ért váratlanul.Nála szültem 2002-ben és most is bármelyik percben indulhatok hozzá,hogy a második babánkat világra segítse. Engem megnyugtat a jelenléte és maximálisan megbízom benne. Persze minden embernek más a jó, sok sikert a kereséshez Kép
Menta!
De jó,h ilyen jó volt az UH.
Tmami!
Hogy sikerült a túrós?
Képzeljétek anyukámék elvitték a kisfiam,h ha mennem kell könnyebb legyen. Neki így a jobb,mert nagyon érzékeny és a bizonytalanság,ami a levegőben van megviseli.Irtóra felpörgött tőle,alig bírtam már vele. Olyan rossz nélküle,még akkor is,ha a lehető legjobb helyen van Kép
Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Berni! Örülök, hogy Te is jó véleménnyel vagy a Doktor úrról. Szülésznőd is van? Én a Keserü Ágival szültem, ő is egy tünemény!
Nagyon szoritunk Neked! Azért, jelentkezz mand, ha már kubújt a baba és van 1 perc szusszanásnyi időd!

Szila!
Köszi. Küldök Neked is képet.
Nem tudom, miért, de Tamitól nem jött vissza a kicsinyitett, pedig irta, hogy már elküldte.

Apropó Dunakanyar. Nekünk Tahiban, a szigeten van egy vikkendházunk.

Jó a Csapat!

Ivett
staff
 
 


Ivett,
már küldtem is vissza a kicsinyített képeketKép. Szólj, ha megkaptad!

Szila
szila
 
 


Hallelúja!

Megnézhető a Profilomban a kisfiam!
Lacika, született 2003.07.06.
Jelenleg 9,4 kg 7,5 hónaposan!

Hálás köszönet Szila!

Most rohanok, családi ebéd lesz. Névnapok stb....

Üdv.

Ivett
staff
 
 


Ivett! Ez igen! Szép nagy fiad van! Kép

Berni! Én már minden pillanatban várom az sms-d, hogy már babázol, nagyon izgulok!
Elhiszem, hogy hiányzik Barni! De akkor most használd ki ezt a pár napot vagy órát Kép és pihenj! Barni mellett eddig nemigen tudtál. Kép

tmami! Én már az előző terhességemet is az utolsó három hónapban éltem meg, mint terhesség. Egyszerűen már tényleg akkora a hasam, meg az egyensúlyozás, nem férek oda a mosogatóhoz rendesen, ettől meg begörcsöl a hátam.... Kép De közben meg ebben az időszakban érzem magam egyre közelebb a kisfiamhoz. Egyre jobban érzem, hogy mi van vele, hogy érzi magát. És ez jó érzés. És persze egyre kiváncsibb is vagyok rá. Kép

Én annak idején nem nagyon gondolkodtam azon, hogy meddig fogom szoptatni a kislányomat. Aztán így alakult, hogy még mindig szopizik. Kép
Bár én eléggé beleástam magam a szoptatás témába és így tudom már az eszemmel is, hogy miért jó az, hogy még mindig szopik. Nem mondom, hogy néha már nem fárasztó, de még olyan sokszor van az, hogy szinte kis újszülöttnek látom, ahogy ellazul a cicin, félig becsukott szemmel, vagy éppenséggel hálásan mosolyog rám, hogy cicizhet. Nagyon-nagyon tuti érzés.Kép És azért sem furcsa, mert nem hirtelen lett ilyen nagy, 2 éves, hanem folyamatosan szopizott és így jött ki.

Berni! Megkostóltad a málnalevél teát? Ízlik?

Menta++ (32.)
menta
 
 


Sziasztok!
Na,indulok a kórházba csak gondoltam bekukkantok ide Kép.Nem "önszántamból" megyek,hanem megint elkezdtem vérezni Kép valószínű ez is tágulási vérzés,de túl sok az orvos a családban és ijesztgetnek Kép. Na azért jönnek ezek a fránya fájások is Kép.
Berta!
Megkóstoltam a teát.Finom,mert úgy megízesítettem hogy csak na Kép. Én nem annyira szeretem a gyógy ill. herbatea ízeket. Most is még iszom mielőtt megyek. Bár hátha hazaengednek még....
Addig is sziasztok és csak növesszétek a pocakotok Kép
Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Berni, nagyon-nagyon drukkolok, ha most tényleg szülsz!!!! Szorítok!! Egyébként Esztergomban lakunk, (Dobogókő felé tőlünk Budakalász csak 25 perc, oda járunk a Corába!)Írjál,ha hazakerültök, hogy mi van veletek!

A túrós jelentem jó lett, ilyen tészta nélkülit csináltam (vaníliapundinggal+őszibarackkal), ezt nem kell sütni.

Menta, lehet, hogy egész másként fogok gondolkozni a szoptatásról, ha majd meglesz a baba és akkor tényleg nem lesz furcsa, hogy már "olyan nagy" és még szopizik!! Én is mindenben a legjobbat szeretném neki.

Ivett!
Átküldtem a képeket, szerintem most meg kell, hogy kapjad!

Ti krémeztétek(krémezitek) a hasatokat+melleket valamivel? Sajnos nekem a mellemen már megjelentek a rózsaszín csíkocskák, és egyébként is nagyon megnőttek. És tudom, hogy még nagyobb lesz.
tmami
 
 


Sziasztok!

Tmami! Köszi a képeket, átjöttek, aranyos vagy.
Én kentem a hasam, mellem, és egy csik sincs rajta. Nekem is iszonyatosan nagyok lettek a melleim. 75B-ről indultam és a szoptatás alatt 85-90-es is kellett. Eleinte csak sima de zsiros testápolóval kentem, aztán a Milupa Terhességi krémével. De ez csak a vége felé, mert nem olcsó mulatság, és nem túl sokáig elég. Szóval sima, de zsiros testápolóval reggel és este....

Berni! Szoritok Neked! Nálam is igy kezdődött egy pénteki napon, aztán abba maradt, és végül vasárnap szültem. Nálad is lehet bármi. De ez a fránya idő.....

Lányok! Én is ajánlom a Málnalevélteát, és nekem ami még nagyon bevált, a gát kenegetés a 36. héttől buzacsiraolajjal. Meg kell mondanom, hogy szülés után két nappal már törökülésben tudtam ülni! Szóval szuper módszer! Menta, és Tmami! Ti még nem késtetek le róla! A szülés után, már itthon pedig az aranyérre is és a gátra is körömvirágkenőcsöt kentem, és két hét múlva szinte már semmi gondom nem volt vele.

Egyébként szoptassatok amig csak tudtok, még a fiam is szopizik. Láttátok mekkora, és eddig még semmi baja nem volt. Olyan jó kis immunrendszere van, lett az anyatejtől. Ennél jobb vitamint nem lehet kitalálni nekik.

Szoritsunk Berniért!

Ivett
staff
 
 


LÁnyok!

Ma 13:59-kor ezt az sms-t kaptam Bernitől:

"Szia Berta! Bent vagyok a kék szobában szülök... Bni"

És aztán 17:47-kor:

" Sziasztok! 17 óra 17-kor 51 cm 3380g-mal világrajöttem. Nagyon jól vagyok és anya is. Puszi mindenkinek Bazso Dorottya"

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Berni!
Itt is szívből gratulálok neked és egész kis családodnak! Kívánunk neked sok tejcsit és türelmet, erőt a pici babához!KépKépKép

Ivett! Én is megvettem már a gátmasszázsolajat, de majd csak a 34. héttől fogom használni. A málnalevél teát már iszogatom és még vettem szalmavirág gőzülőfürdőhöz valót is, meg persze csinálgatom az intimtornát is. Kép

Menta++ (32.)
menta
 
 


Sziasztok!

Berni! Sok szeretettel gratulálunk! Gyönyörüek a Babád méretei! Jó egészséget és sok boldogságot Nektek!
Ahogy látom az időpontokból, gyors szülés volt!
Ez azt is jelzi, hogy a Babád is erős, gyorsabban tudok ő is előrehaladni, na és persze Te is ügyes voltál!

Meg szerettem volna csinálni Nektek az Elixir-es horoszkópot, de nincs még a 2004-es év feltöltve.


Menta! Bőven elég a 34. héttől használni az olajat. Én a 36.-tól használtam, és igy is elég volt, gondolom minél előbb, annál jobb!

Pocakosok! Ha nem muszály, ne menjetek ebben az időben sehova! Még poci nélkül is éppen elég egyensúlyozni, nemhogy pocival!

Viszont kenegessétek a pocakot! Ezt a baba is érzi, olyan mintha simogatnátok őt, és örül is neki, arról nem beszélve, hogy Nektek is jót tesz!

Sziasztok!

Ivett
staff
 
 


Szépjóreggelt!

Ilyen jó hírre "ébredni"!!!!
Berni nagyon-nagyon ügyesek vagytok, szeretettel gratulálunk!!!
Hip-hip hurrá!!Kép


Ivett, én már egy hónapja a megszokott testápoló helyett a Milupás krémet használom és mégis kijöttek a csíkok. Igaz, a melleim nagyon nőnek, én is 75-ről indultam és már most az 5. hónapban 85-ös kell!! Nem tudom, még mi várható...Dehát ez legyen a legnagyobb gond. Legfeljebb kapok majd a férjemtől egy "Tigris" becenevet.Kép

Na, pussz mindenkinek, mert mennem kell a védőnőhöz. Szerencsére nálunk már nem jegesek az utak, de tegnap ami volt!! Alig lehetett közlekedni. Idén kijut az országnak a télből, pedig már jöhetnének az eprek, cseresznyék és társaik!
tmami
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: