Új privát üzeneted érkezett!

Csiga,
kinél fogsz szülni? Én is aznapra vagyok kiírva, még lehet, hogy összefutunk.

Virág
Virág (fiore)
 


OFF
Pocok!
Ha ez tényleg így zajlott, ahogy írtad, akor tényleg elég ranad dolog, de még mindig nem biztos, hogy a doki a hibás. Azért mert egyszer sem biztos, hogy "trópusokra ment", lehet, hogy valami családi baj van vagy valami nemtúl jó dolog a háttérben. Soha nem tudhatjuk... És szerintem ilyen esetben az asszisztens nõnek lenne a dolga, hogy értesítse a berendelteket, szerintem nem a doki dolga, hogy telefonálgasson. Egyébként szerintem kérje meg a Kõrösi Ottiliát, hogy segítsen neki. Õ is a doki asszisztense szombatonként és ráadásul vezetõszülésznõ is. A telszáma:475-26-64. Ez a szülõszoba száma egyébként.
Azért drukkolok a barátnõdnek, majd írd meg mi lett vele!
Menta
menta
 
 


Pocok,
Teljesen egyetertek veled. Ez a doki nagyon felkapott es ennek a futoszalag az eredmenye. Egyebkent en sem vagyok (voltam) eldobva tole: nekem a 18 heti ultrahangot csinalta 5 perc alatt es mikor kerdeztem, hogy minden rendben van-e azt mondta "Mondtam volna ha nem". Azt hiszem egy orvosnak kotelessege volna egy kismama (vagy beteg) lelkere is szanni egy-ket percet, nem is beszelve a szulesrol. Szerintem minosithetetlen a tette. Mentaval annyiban vitatkoznek, hogy az ember nemcsak azert jar maganrendelobe egy orvoshoz (es fizet alkalmankent 5000 vagy egyeb osszeget), hogy az megkerdezze tole van-e valami panasza, ezt barki meg tudna tenni. Az esetek tobbsegeben a kismamak panaszmentesek es igy a dokiknak nem sok dolguk van veluk a rendelesen (10-15 perc). Az ember azert jar egy orvoshoz, mert nala szeretne szulni es bizni szeretne benne, es egy valamire valo lelkiismeretes orvos ezt belatja es ha valami kozbejon akkor ertesiti valami modon a kismamat a dologrol !!!
Mano
Mano
 

 
 

Virág!
Én Koos-Hutasnal szulok. Szerdara vagyok kiirva, de meg semmi bajom nincsen. Se joslofajasok, se haskemenyedes, meg a hasam sem ment le. Sot a gyerkoc meg ugy mozog, mintha orokre ott szeretne bent maradni. Legutoljara a dokim azt mondta, hogy a marcius 20. koruli szules sem kizart. Annyira semmi bajom nincs, hogy mar ez kezdett el aggasztani. Te kinel szulsz? Es hogy allsz a "jelekkel"?
CSiga
Névtelen
 


Csajok,
Nem tudjátok, hogy mikor lesz elõadás a MÁV-ban a szülésrõl? Igaz, hogy most szerdán? Pontosan hol?
Névtelen
 


Sziasztok!

A kiírás szerint én is úgy számoltam, hogy most szerdán lesz, 18 órától, a kórház második emeleti elôadótermében. Én megpróbáálok elmenni, mert szombaton az orvosom így kérdezte: Még nem volt ilyenen? Szóval gondoltam akkor megnézem.

Margaréta (29 hetesen)
margaréta (margar&
 


Herczeg:
Csinált már ilyet. Nekem sem az volt vele a bajom, hogy nem volt ott a szülésen, hanem hogy folyosói pletykákból kellett megtudnom, hogy biza a doktorúr csak a kiírt idõpont után fog hazaérni. Ez azt hiszem, ha az ember fizet egy orvosnak, elvárható tõle, hogy õszintén közölje, nem ér haza a szülésére a kismamának.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én még akkor szültem a Herczeghnél,mikor nem volt sztárdoki.Azok alapján,miket mostanában olvasok róla,azt hiszem,a következõ babával inkább máshoz mennék.Félek bekerülni a futószalagjába.Párszor olvastam itt Szabó doktorról.Írnátok róla bõvebben?Olyan orvost keresnék,aki még nem olyan felkapott,van ideje rám,de azért megbízható is.Elõre is köszönöm:maszi
maszi
 


CSiga,
én a Kisfalvinál szülök, rengeteget keményedek, múlt szerdán egyujjnyi voltam (ami nem jelent semmit), nagyon fáj a méhszájam olykor, szóval készülõdik, de csak Isten tudja, mikor bújik ki.

Kitartást a várakozás napjaihoz!

Puszi:
Virág
Virág (fiore)
 


Én találkoztam a Szabó doktorral egyszer. Fiatal, lelkes, rendesnek tûnik.
Lehet, hogy ma még tapasztalatlan, de holnap õ lehet a sztárdoki.
A tapasztalatlanság véleményem szerint nem olyan nagy baj, mert ettõl lehet, hogy nyitottabb is az anya igényeire jobban odafigyel.

Virág,
Megírnád emilben homeopátiás doki elérhetõségét?
Légyszi, légyszi.
Jó, hogy már egyujjnyira nyitva vagy, annál kevesebbet kell dolgozni a többiért. Kitartás.
Mia
mia
 
 


OK, Mia,
az orvosom: Dr. Vendrei Csilla tel: 230-8041 vagy 0620 3711871

Puszi:
Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Nem állt szándékomban beleszólni, de most mégis megteszem.
Én is a Herczeghnél szültem, és én teljesen elégedett vagyok vele, és ha lehet, minden gyerekemet nála szeretném szülni! Igaz, hogy nagyon sokan járnak hozzá, de nem nevezném futószalagnak! Nem hinném, hogy én vagyok az egyetlen, de kb. a terhességem közepén fedeztem fel, hogy emlékszik rám, és ráadásul amikor a férjem! hívta fel, akkor is simán tudta, kirõl van szó és a rendelésen meg is kérdezte, hogy az a probléma, ami miatt hívtuk, megoldódott-e. És nekem nagyon gyors szülésem volt, mégis emlékezett mindenre, a 6 hetes kontrollon örömmel idézte fel õ, hogy milyen gyorsan szültem. Szóval lehet rá sokmindent mondani, de nekem az a véleményem, hogy odafigyel a pácienseire.
Persze amit Pocok barátnõjével tett, az ennek ellentmond, ezt én sem nagyon értem, nem is tudok rá mit mondani! Részben egyetértek Mentával, hogy nyugodtan rá lehetett volna bízni az asszisztensre, hogy értesítsen mindenkit.
Ami pedig Szabó doktort illeti, nem ismerem, de amikor a kórházban voltam, volt ott egy lány, aki nála szült és bizony eléggé elszúrta a szülését. Hajnalba mentek be és valamikor délelõtt derült ki, hogy a baba lábára van tekeredve a köldökzsinór, de a doki még hagyta, hadd szenvedjen, hátha ki tudja még nyomni. Aztán délután kettõkor a Koós-Hutás Piroska felszólítására megcsászározták és császár közben ott cseszegette a Szabó dokit, hogy már régen meg kellett volna császározni!

Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a "Szülõk iskolája" elõadáson. Hát nem volt túl meggyõzõ. Nekem nem igazán, sõt egyáltalán nem tetszett.

Különösen az a rész nem, amikor a ... doki azt mondta, hogy az aneszteziológus csak akkor "hajlandó ráérni" epidurált adni, ha kap érte a nõgyógyitól 5000.- Ft-t.

Gondolom, hogy nem TB és egyéb adminisztrációról lenne szó, mert az az asszisztenciára tartozik, nem két dokira + a páciensre. Mint ahogy azzal sem traktálnak, hogy mennyit kap a kórház a szülésért és a benn töltött napokért, valamint egyéb járulékos kezelésekért...

Szóval vagy hajlandó a doki a Te általad adott összegbõl odaadni 5000.- Ft-t (netán inkább hagy szenvedni??? - végülis nem neki fáj, a kibicnek pedig semmi sem drága=pénzéhes sztárdokik...) vagy enyhe célzás volt arra, hogy készülj a szülésre ekkora plusz összeggel.
Különben toll a fülünkbe, és nyista epidurál??? Had ne ezen múljon már...
Hogy engedhetnek meg ilyesmit maguknak? Ez mégiscsak pofátlanság, ezért fizetjük a TB-t??
Ha nem egyeznek meg elõre, hogy odaadja az 5000.- Ft-t, akkor hagynak tipródni, lebeszélnek az epidurálról, vagy egyszerûen csak azt mondják, hogy most még korai, vagy most meg már nem lehet adni, mert késõ???

A szülõszoba látogatás sem volt számomra igazán meggyõzõ.
Szerintem a tegnapi "idegenvezetõ" nem igazán lehet egy népszerû szülésznõ. Lehet, hogy õt nem túl sokan kérik fel, ezért mondta, hogy "elég, ha majd szüléskor megismerkedünk a szülésznõnkkel" Ilyen hozzáállással: hogy bárki bármit is mond az elsõszülõknél 90%-ban szükséges a gátmetszés. Szerintem csak õ ennyire béna és ezzel "magyarázta a bizonyítványát". Fenti állítását sok helyütt lehetne cáfolni.
ÉS, hogy majd õk értesítik a választott dokit, na ja, errõl már sok rosszat hallottam. Amolyan Pató Pál urasan... Bennem minél kevesebbet kotorásszon idegen doki. Azért a pénzért, amit elkérnek igazán odafáradhat amikor elkezdõdik.

Másrészt bizonyára sok pénzébe került a kórháznak a szülõágyak beszerzése, DE egy ilyen ágyat leginkább napozáshoz tudnék elképzelni (persze a "legós" kengyel nélkül), mert számomra azt az érzetet keltik, hogy ki vagyok terítve mint egy béka.
Egyáltalán mibe lehet kapaszkodni, hova lehet a lábat letámasztani (nem volt túl meggyõzõ), vagy azt más tartja, netán a kismama még arra is szorítson erõt, hogy gyakorlatilag a hagyományos "kõmetszõ" pozícióban tarta magát, mert ezen az ágyon is leginkább a hátrafukfenc jut az ember eszébe. (Picit megemelt háttal)

Aki itt szült próbáljon meg megnyugtatni, elmondani, hogy egy ilyen szerencsétlen drága, igazából szerintem csak a doki hozzáférésének kényelmes ágyon hogyan szült, kellett-e tartania a lábát, tudott-e igazán praktikus módon nyomni, vagy kérdezzem meg majd dokimat, mint azt egyik ismerõsöm is tette: "Doktorúr, sz@rt már maga fekve?"
(Nem ebben a kórházban szült.)

Lehet, hogy egy olcsóbb szülõsámli kisebb és jobb beruházás lett volna a kórháznak.
Már elõre félek az ebbõl adódó konfliktustól.

Valamelyikötök említette, hogy lejjebb döntötték kérése ellenére a háttámlát arra hivatkozva, hogy még ráül a babára...
Ez egy Lyukas szülõsámlin, vagy nehát guggolva nem igazán fordulhat elõ, mert alulról nem lenne mihez nyomódnia.(csak felülrõl lefelé nyomulna+ gravitáció)

Tudtok olyan szülésznõt ajánlani, aki nem õrmester, nem okoskodik, nem akar helyettem dönteni, viszont nagy empatikus képességgel rendelkezik? Annyi jót hallottam a MÁV kórházról, ezért (+doki) választottam, de a tegnapi nappal nagyon nem voltam elégedett.
S.O.S.

CADves
Névtelen
 


Én is voltam tegnap. Dettó ugyanez a véleményem.
Még az is nagyon negatív volt, hogy össz-vissz a császármetszésrõl és a fájdalomcsillapításról volt szó. Szóval csupa technikai részlet. Azt meg sem említették, hogy van természetes fájdalomcsillapítás is (pl. masszázs), és hogy a szülés nem szövõdményekbõl áll.
Ellenben egy friss apuka bizonygatta, hogy mennyivel jobb a fogó, mint a ccsászár. Nagyon lelkes volt, de mégis hogyan nyilatkozhat a felesége nevében?
A szülésznõ választás gyakorlatáról sem ejtettek sok szót. Nem értem hogy képzelik. Ne válasszon az ember, vagy járjon folyton a nyakukra? Azt gondoltam, én naív, hogy odajön egy pár szülésznõ és lehet velük egy kicsit beszélgetni.
Nagyon megingott az elhatározásom, hogy a MÁV-ban akarok-e szülni egyáltalán.

CADves,
Ha találtál szülésznõt, szólj, mert én is hasonló karaktert szeretnék.

Mia
mia
 
 


Kedves CADves!

Én voltam, akinek mégiscsak hátradöntötték a szülõasztal támláját. De elõször nem csak akkor, amikor már nagyon szükséges volt és nekem egyátalán nem tûnt fel, a férjem mesélte utólag. Egyébként épp teltház volt, ezért nem tudtak másik szülõszobába vinni. Ezen az asztalon abban a pozícióban tényleg ráültem volna a babámra.
A lábamat a doki egyik karjába, ill. a szülésznõ derekába nyomhattam, az õ ajánlásukra. Így nem kellett a kengyel, én a térdem alá kapaszkodtam és nyomáskor a férjem segített hátulról. Nagyon jó volt!
Elõször én is kiakadtam ezen az 5 ezren, de gondolj bele: a szülészed kap mondjuk 50 ezret. Akkor arányosan az anaesthesnek is jár 5. Mondjuk az már szemétség, ha végülis azért nem kapod meg a fájdalomcsillapítást, mert a dokid sajnálja még azt a kis pénzt is. Azt ajánlom, hogy eleve úgy beszéld meg a dokiddal, hogy te kérsz EDA-t, aztán majd max. nem kérsz. Így lehet, hogy õ is eleve belekalkulálja a dolgokba. Nekem szerencsére nem kellett mert elég gyors voltam. Bár akor eszembe jutott, de mire lejött volna a doki, meg bekötötte volna, addigra már meg is szültem volna... Kép

Szülésznõt pedig válasszatok! Én nem választottam és egy nagyon rendes és kedves, de nem az én stílusomút fogtam ki. Legközelebb biztos, hogy választok. Még ha úgy járnék, mint Pocok barátnõje, akkor is lenne egy biztos ember, aki vár odabenn.

Na eldugulok! Jó szülést! Kép (Én úgy szülnék megint! Kép)
Menta
menta
 
 


Sziasztok,
Petra, csak most sikerult gepkozelbe kerulni, ugyhogy mar egy kicsit lekestem az AFP-s kerdesedrol....
Herczeghrol:
Amikor en most elmentem hozza megkerdeztem, hogy megy-e augusztus elejen szabadsagra. Ez a kiiras idopontja, mondta, hogy nem, o telen szokott.
A 12. vizsgalaton pedig az asszisztensnoje mondta, hogy a kovetkezo vizsg. nem a 18. hanem a 19. heten lesz, mert szabadsagon lesz a doktor ur. Szoval tenyleg nem ertem, mi tortenhetett azzal a lannyal....
Tenyleg egy kicsit sokan jarnak a Herczeghez, de futoszalagnak azert en sem hivnam. Nekem az elso szules bejott nala, aztan volt egy vetelesem, amit o fejezett be. Mindkettonel az volt a benyomasom, hogy nagyon elfoglalt, de becsuletesen gondoskodik rolad, es nagyon ert ahhoz, amit csinal. Ugyhogy maradok nala most is.
Ja, es meg egy dolog vele kapcsolatban, ami jol esett; amikor a 12. heten kiderult az elozo babamnal, hogy elment, azt mondta, hogy eszembe ne jusson sem ezert a vizsgalatert, sem a kaparasert penzt adni neki, mert o ezt nem fogadja el. Persze, ez valahol termeszetes, de en mar hallottam masrol mast is...

Na jo, eldugulok,
jo babavarast.
Kata
Névtelen
 


CADves,

én 3-szor szültem ezeken a szülõágyakon, és egyszer "simán", éppen tegnap egyen ezek közül. Nem tudom, mi volt számodra furcsa, talán a szülésznõ stílusa tett ilyen cinikussá Kép, megértelek minden esetre. De az ágyról csak és kizárólag jót tudok mondani. Nagyon-nagyon kényelmesek! Halvány fogalmam nincs, mennyibe kerültek, de az biztos, hogy megérték az árukat.
A szülésznõ pedig, akinél mind a négyet szültem (az utolsóhoz fogadtam, a többinél mákom volt, hogy õ volt bent):Fazekasné Zsuzsa. Mindig teljesen elégedett voltam vele, és csak az elsõ szülésnél volt kicsit szigorú, amikor nagyon kellett, hogy összeszedjem magam, mert elvesztettem a fejem, és hisztiztem. Nagyon jó fej, kedves, türelmes, nem tudom, mit is írhatnék még róla. Ismerd meg, ha mégsem a te stílusod, még mindig kereshetsz mást.

Mia, neked is szól az elõzõ bekezdés.

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Jól értettem, hogy te tegnap szültél és ma már itt "ólálkodsz"? Kép
Ha igen, GRATULÁLOK!!!
A te szülésznõd mennyire ért a gátvédelemhez?
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

CADves és Mia!
Ne legyetek elkeseredve! A MÁV-ban nagyon jó szülni és tényleg semmi gáz nincs azokkal az ágyakkal! Ami azt illeti, mire oda kerültök, már minden mindegy lesz, én alig emlékszem valamire, hogy mit csináltak velem, mert már csak a fájásokra és a babára koncentráltam! Szerintem feleslegesen izgatjátok ezért magatokat! Az én szülésznõm Kõrös Ottília volt, nem fogadtuk, de megbeszéltük vele utána, hogy a következõnél már úgy lesz. Nekem is a doki és a szülésznõ segített a lábamat tartani, félig fekvõ pózban voltam, de nem volt gond a nyomással, simán ment, nem zavart a póz.
Szerintem a dokitokkal beszéljetek a szülésznõválasztásról, hátha van olyan, akivel szívesen dolgoznak együtt.
Nyugi, minden jól fog sikerülni!Kép Nagyon jól felszerelt a kórház és rendesek mind! Kép
Ja és tényleg az ügyeletes értesíti a fogadott dokit, ezt így szokták, de attól még lehet neki privát is szólni, mi így csináltuk!

Kitartás!
Zafi
zafi
 
 


Menta,

annyira ért a gátvédelemhez, hogy a 4-bõl csak az elsõt kellett vágni (törõdjetek már bele, hogy sajna az elsõt általában muszáj vágni, de nem vág automatikusan, csak ha azt látja, hogy egyébként repedne), a másik 3 simán ment, bár csütörtökön majdnem szívbajt kapott, mert úgy jött Ráhel feje, mint az ágyúgolyó, én nem tudtam visszatartani, csak nyomtam, és mégsem repedtem. Szóval ért hozzá.
Ja, és jól értetted, a szülés után 3 órával itthon voltunk. Kép

Pusz:
Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Virág!

Nagyon gratulálok, a babához is, meg a mindenkit megszégyenítõ nethûséghez is!

Én is a MÁV-ban szültem most novemberben, csak nagyon jó élményeim vannak róla! A szülésznõm Kõrös Ottilia volt, szeretném, ha a következõ(k)nél is õ lenne majd! A szülés elõtt én is elképzeltem, hogy majd kádazok meg labdán ülök, aztán muszáj volt infúzióval indítani, mert nem jöttek a fájások, ill. nem elég erõsen, szóval, "ágyhoz lettem kötve". Egyszer próbáltam meg felállni, mikor már nagyon fájt (engedték, lehetett!), de nagyon rossz volt állni, a szülõágy viszont - a körülményekhez képest - nagyon kényelmes, gombnyomással állítható, én folyton állítgattam is magamnak. Egyébként ha vki nem akar az ágyon szülni és vmi miatt nem muszáj egy helyben maradnia, mint nekem, az igazán ott szül, ahol akar! Mi eredetileg gátvédelemben állapodtunk meg, de végül is nem lehetett, mert A baba a második nyomásra kicsusszant, nemcsak a feje, hanem mindene, az elsõ tolófájásnál már látszott, hogy nem tudom visszatartani. Akkor, ott, két fájás közt megkérdezték, hogy mi legyen, tudom, akarom-e visszatartani vagy csináljanak egy kis metszést. Csináltak, de már aznap éjjel (este tízkor szültem) is ülve szoptattam! SZóval, egyáltalán nem tragédia, ha van gátmetszés (persze, én is szeretném legközelebb megint megpróbálni a gátvédelmet).
Boldog szülést mindenkinek!!!

Márti
márti
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsánat elõre is, hosszú leszek...

Szinte minden hozzászólásban látom Ottília vagy Herczeg doki nevét, engedjétek meg, hogy én is elmondhassam a véleményemet, tapasztalatomat, történetemet.

Elõször a dokiról:
Múlt év dec. 12-én szültem meg a kisfiamat rendes úton, nem is nagyon nehéz szüléssel (ez volt az elsõ, én meg voltam magammal és a szülés élményével elégedve), és csak utólag, a varráskor derült ki, hogy mivel a baba nagyonnagy volt hozzám képest, egy kisebb mûtétet csinált rajtam Herczeg doki, hogy helyretegye a dolgokat (a baba buksija tönkrevágta a hüvelyfalat). Most már könnyen beszélek róla, de ott akkor pokoli volt a szülést követõ kb. két hét (pl. 2 hét után sikerült leülnöm a fenekemre). Ha bárkinek elmesélem a történteket, rögtön azt kérdezik: "hülye ez a doki, miért nem császározott meg?" Nem hinném, hogy gondolt a császárra, mert szépen, egyenletesen jött lefelé a baba, nem akadt meg a medencémben, nem szenvedtem nagyon, olyan volt a szülés, amire számítottam. Az utolsó 1-2 percben történhetett, ami történt, olyankor meg már szerintem nincs mit tenni. Az meg a természet csalafintasága, hogy nem kellõen rugalmas hüvellyel áldott meg, további pech még, hogy 4 kilósra cseperedett a kisfiam odabent (37-es feje volt), én meg egy 52 kilós 160 centis emberke vagyok elvileg. Nos, ez van. Herczeg dokit dícsérve mondanám el, hogy a szülésem után naponta többször is bejött megnézni minket, kérdezõsködött, sûrûn vizsgált, kontrollálta a sebet. Én ezt inkább odafigyelésnek, becsületességnek hívnám, mintsemhogy félelemnek részérõl, mert talán azt is gondolhatta volna róla az ember, hogy mivel jól elcseszett valamit, most azért jár a nyakamra, mert nyomja a lelkiismerete és hogy ellenõrizze, hogy gyógyulok-e egyáltalán. Többször is átbeszélte velem a történteket, és bár ott eléggé meg voltam ijedve, most már elmondhatom, hogy maradéktalanul meggyógyultam, tehát biztosan jól cselekedett és jól csinálta, amit csinált. Sokáig maradtunk telefonos kontaktusban is, mikor már otthon voltunk Bálinttal. Szóval egyszerûen azt éreztem, hogy érdekli, hogy mi van velem. Úgy gondolom, ha vétett volna, akkor nem járkált volna sûrûn látogatni az osztályra, hanem "sunnyogott" volna, kertelt volna, ködösen fogalmazott volna.
Az már viszont egy másik kérdés, hogy abban osztom sokatok véleményét, hogy tényleg elég sok páciense lett az elmúlt 1-2 évben, én is még akkor kezdtem hozzá járni, mikor még magánrendelõje sem volt. Aznap, mikor szültem, a 7 szülõ nõbõl öten voltunk volt Herczeg-esek (pont Herczeg volt az ügyeletes), én személy szerint a szívemhez is kaptam, hogy egyáltalán ott lesz-e a kitolásnál, vagy lekési, mert máshol vezeti éppen a szülést. Ez is megoldódott, érdekes módon mindig ott volt, amikor kellett, amikor változott a szülés fázisa.
A lányt, akinek a 40. hétben utazott el a picsókába a doki, megértem teljesen, ez tényleg nem volt szép. Az asszisztensének igenis értesítenie kellett volna a lányt (és minden 40. hétben járó kismamát), úgy tudom, az adatbázisukban mindenkitõl van egy telefonszámuk, ahol a kismamát, a pácienst elérhetik, szóval ez számomra is tényleg érthetetlen. (Én személy szerint örjöngtem volna hasonló szituban.)
Szal' tény, hogy nagyon felkapott lett, az én fejemben is megfordult, hogy ez néha már kicsit sok, ahova lépek és kismamát látok, ki a dokija? Õ. Ez néha már nálam is fejvakarásra ad okot, de egyelõre nem érint az újbóli szülés-téma.
Ja, még annyit a dokiról, hogy a terhesgondozás alkalmával én maximálisan meg voltam vele elégedve, nekem sosem volt olyan érzésem, hogy siettet, sürget, hogy menjek már, mert már ott toporog a köv. páciens. Ja, meg még annyit, hogy nekünk nem sikerült egybõl a bébi, de a doki segítségével, kezelésekkel végül is 9 hónap után összejött, ebben is sokat segített, bíztatott, igyekezett a lehetõ legjobb megoldást találni a mielõbbi teherbe esésre.

Ottília:
Egy gyöngyszem, szerintem. Bár nem Õ volt a szülésznõm, de ott volt aznap Õ is, ismerte a "sztorimat". És képzeljétek: utána szinte minden nap jött, meglátogatott a szülészeten, beszélgettünk, bíztatott, nyugtatgatott, tanácsokat adott, hogyan bírjam ki a pokoli fájdalmat, ami megalapozta elsõ, szülés utáni napjaimat, heteimet. Vele is sokáig maradtam még kontaktusban, rengetegett segített. Legközelebb felkérem Õt, hogy legyen a szülésznõm. Nem nagyon babusgatós fajta, hanem szellemes, vicces, de határozott.

És hogy a Herczeg lesz-e a szülészorvosom? Úgy gondolom, igen, de sok víz lefolyik még a köv. szülésemig a Dunán, mivel nem mostanában tervezzük Bálintnak a kistesót, szeretnék 1000%-osan feledni, idõt akarok hagyni a szervezetemnek a regenerálódásra, újult erõvel szeretnék nekiindulni a következõ szülésnek.

Láthatjátok, nálam a mérlegnek mindkét szárában van a dokival kapcsolatosan, és majd elválik, hogy ha kell, eldöntsem, hogy Õ segítse-e világra a következõ babánkat.

Kösz, hogy adtatok helyet ennek a novellának, remélem, lesz, akinek tudok vele segíteni.

Üdv mindenkinek,
Beja
Beja
 


Sziasztok!

CADves!

En mar tobb eloadason voltam a Mav-ban, es mindegyiket nagyon elveztem (bar errol az 5.000-es dologrol lemaradtam, most egy kicsit meg is leptetek ezzel). Ezek az eloadasok igazabol eloadas-sorozatok, mert mindig mas es mas temakort olelnek fel (vajudas, gatvedelem, szules - pontosan mar nem emlekszem). Igaz, a szuloszobaba meg nem jutottam be, de mar ott tartok, hogy teljesen mindegy. A baba igy is ugy is megszuletik. Azt tudom, mert tobben is tapasztalatbol beszeltek, hogy a Mav-ban tenyleg mindent megtesznek, hogy a kedvedben jarjanak, a szulesznokrol is csak jokat hallottam.
En is gatvedelemmel szeretnek szulni, ezt mondtam is az orvosomnak. O erre azt mondta, hogy persze, megprobaljuk. De ha egy "borsoszem" nagysagu lyukon kell egy "dio" nagysagu fejnek atjonnie, akkor gatvedelem ide vagy oda, metszes nelkul repedhet és szakadhat az ember.
Szulesznot nem valasztottam meg, szerintem nem is fogok. Lehet, hogy kicsit lazara veszem a dolgokat, de ha nincs komplikacio, akkor ugy gondolom, tok mindegy kinel szul az ember. Ennek ellenere azert meg gondolkodom a szulesznon. Neked mindenfelekeppen ajanlom a szulesznovalasztast. Esetleg kerdezd meg az orvosodat, hogy o kivel szeret egyutt dolgozni. Ird meg nekunk a nevet, hatha valakinek mar van tapasztalata vele.

Ha meg kitartasz a Mav korhaznal, akkor remelem hamarosan be tudok szamolni a korhazi elmenyeimrol, az agyrol, szulesznokrol stb, mert kiiras szerint mar 13-án meg kellett volna szulnom (Virag bezzeg pontos volt!), de meg mindig egyben vagyok. Remelem a jovo heten mar tulleszek rajta.

Minden jot! CSiga
Névtelen
 


Sziasztok,

Mi január 14-én voltunk dr.H-nél és már akkor megtudtuk, hogy most március 16-án lesz elöször, mert elõtte 2 hetes szabiját tölti. Voltunk is tegnapKép
Egyébként amikor nem volt itt, elindult egy ijesztõ barna folyás, aminek hatására be is mentünk az ügyeletre. Nagyon rendesen bántak velünk (a diagnózis elõl tapadt méhlepény).

C.
Névtelen
 


CSiga, és CADves,
szerintem határozottan nem mindegy, melyik szülésznõnél szül az ember!!!!! Összesen 4-gyel kerültem közelebbi kapcsolatba, abból 3 kedves volt, szimpatikus, de a negyedik borzasztó! Negatív volt és bunkó. Az arány nem olyan rossz, de ha kifogtok egy ilyet, aki bíztatás helyett elkeserít, és mindezt teszi az egész vajúdásotok alatt, akkor lehet, hogy majd úgy gondoljátok, érdemes lett volna szülésznõt is fogadni. Kép Persze a döntés a tiétek, nem akarom senkire sem ráerõszakolni a véleményemet.

Akárhogy is döntötök, gyors és kellemes szülésen kívül egy nagyon szimpatikus szülésznõt is kívánok nektek:

Virág
Virág (fiore)
 


Pocok!
Elvileg ott kellett lennie, mert tudtommal már hazajött!

Remélem minden rendben a barátnõddel és a kisbabájával!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm az ötleteket (Szülésznõk: Fazekasné Zsuzsa, Kõrös Ottilia, ?? Gabi, ?? Ani) Az utóbbi kettõrõl tudtok többet mondani?
Holnaptól számítva már csak 6 hetem van hátra és nem szeretnék ebben a kérdésben "meglepetést".
Ma megyek dokihoz, majd õt is alaposan kikérdezem.

Az elõadás után meg is kérdeztem a szülõszobát megmutató "idegenvezetõ szülésznõ" nevét, csak hogy tudjam, hogy kihez nem akarok kerülni. Gondolom, szegény azt hitte azért kérdezem, mert ...

Pedig csak akkor engedném, hogy hozzám nyúljon, ha életveszély esetén SENKI más nem lenne a kórházban. Majdnem elvette a kedvem a MÁV Kórháztól... De megnyugtattatok, hogy van ott más is.

CADves
Névtelen
 


CADves! Elárulod annak a nem szimpi szülésznõnek a nevét, csak hogy elkerülhessem.

Gabi egy fiatal, alacsony vékony szõke nõ. Kedves, de nem csöpögõs. Türelmes, próbálja a helyzetet humorral oldani, de nem durván. De pl. a borotválást rámtukmálta, ami akkor nem esett jól, de utólag nem bántam.

Ani egy idõsebb alacsony, duci nõ. Nagyon anyás, nagyon együttérzõ. Nekem olyan jól esett, hogy nem kínzott meg a beöntéssel és mivel foglalt volt a kádas vajúdó, bevitt egy zuhany alá, leültetett és meleg vízzel locsolt.
Nekem mindkettõ nagyon szimpatikus volt, de az Ani stílusa állt hozzám közelebb. Ha tudnám, hogy tutira ért a gátvédelemhez, akkor legközelebb tutira õt választanám.
Menta
menta
 
 


Menta!

A nemszimpi szülésznõ: Kunné Irén (legalábbis így mutatkozott be.

CADves
Névtelen
 


Sziasztok!

CADves, nálam Király Éva volt benn, õt is nagyon tudom ajánlani, nagyon aranyos, szimpatikus, kedves. Bár nem beszéltünk elõtte gátvédelemrõl, a férjem elmondása alapján csak akkor vágott egy nagyon picit, amikor muszáj volt. Nagyon odafigyelt mindenre, pedig nem volt fogadott szülésznõm. Rajta kívül még Ani volt benn, akirõl ugyanezeket tudom írni, tényleg anyáskodó és barátságos. Legközelebb tuti megkérem õket!
Sajnos van negatív tapasztalatom is, mert a szülés után velem még volt egy kis gubanc, nem is emlékszem mindenre tisztán, de aki/akik késõ este voltak benn szülésznõk finoman szólva rám se hederítettek. Nem is tudom, hogy mi lett volna, ha nincs ott a férjem. A nevüket nem tudom, de a tanulságot levontam, hogy érdemes szülésznõt választani, mert elég, ha kifogsz egy ilyet és az nagyon vacak.
Minden jót kívánok a szülésedhez!Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Én még nem szültem a MÁV kórházban, de most ott fogom és a szülésznõm a fent említett hölgy.
Nekem nem volt vele ilyen tapasztalatom, sõt nagyon segítõkésznek találtam, és rugalmasnak eddigi találkozásaink alkalmával.

Lehet, hogy csak rossz napja volt az "idegenvezetésnél"
vagy nem is tudom mit gondoljak.....
Névtelen
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem én is hozzászólok a szülésznõ, elõadás témához, hátha valakinek tudok jó tanáccsal szolgálni.

Sajnos én csak 2 elõadásra tudtam elmenni (különben nekem nagyon tetszett), de álítólag kb. 5-6 téma van és ezek ismétlõdnek. Én azt tanácsolom mindenkinek: igaz, hogy az van kiírva, hogy csak a 32. vagy 34. héttõl (nem emlékszem pontosan) lehet menni az elõadásokra, (senki nem kérdezi meg, hogy te hány hetes terhes vagy)de nyugodtan menjetek el elõbb is, legalább több dologról hallotok és ismerkedtek a kórházzal. Nálam is az elsõ alkalommal az IRÉN volt a szülõszobai idegenvezetõ és fele annyi dolgot nem mondott el (és nekem sem volt szimpatikus), mint a következõ alkalommal Hegedûs SACI (aki az én fogadott szülésznõm volt, nagyon aranyos, segítõkész). Szóval senki ne ítéljen elsõre!!! Én is azt mondom fogadjatok szülésznõt is! Talán még fontosabb (egyes esetekben), mint az orvos! Király Évivel én már csak a szülészeten találkoztam, de ott õ volt a legrendesebb!!!

Üdv: Vica
vica
 
 


Pocok!

Hát kissé elszomorító, amit írtál, DE:
Ha tényleg gond van, akkor az ügyeletes dokinak szakmai kötelessége gondoskodni a páciensrõl, tehát nem hagyhatja pl.: az állapotát súlyosbodni, erre a legkisebb mértékben sem mentség, hogy volt választott orvos. pl.: ha a baba szívhangjai rosszabbodtak volna, kutya kötelessége lett volna az ügyeletes dokinak elvégezni pl.: a császárt, csak nem hagyták volna ott... meghalni a babát.

Ha viszont csak ilyen szubjektív beavatkozást végeztek volna, hogy "rásegítene", hát lehet, hogy azt tényleg nem merte volna bevállalni egy "idegen" doki a választott felelõsségteljes "hozzájárulása" nélkül.

Amúgy a kismamának mondták napközben, hogy esetleg rásegítenének??? Jobb ilyesmirõl a szülõ nõt tájékoztatni, nem pedig dokik egymás között a folyosón megpusmogni a fogadott doki távollétében.

Szóval legalább akkora mulasztást érzek az ügyeletes részérõl, mint dr. H. részérõl.

Ha velem történt volna hasonló, biztos, hogy tájékoztatást kérek akár az ügyeletestõl is, hogy mégis mi várható, mi történik, mi nem, és miért? Szakmailag ugyanúgy kell, hogy tájékoztasson, mint a fogadott.
De ha ezek után kukán ül az ügyeletes, hát... az tényleg szomorú.

Visszatérve Irén-re: kevés információ, kevés empátia, látszat "reform" ismeretek, szóval határozottan úgy tûnt, hogy a szülõszobában kérdezõ kismamák sokkal "járatosabbak" (Kismama magazinból, könyvekbõl, internetrõl, stb.)a manapság elfogadott alternatív módszerek, eljárások terén, és nekem kissé makacsul konzervatívnak tûnt. Szóval nekem majdnem elvette a kedvem a MÁV-tól. Nála az a legmodernebb eljárás, hogy ne világítsunk a gyerek szemébe, és kb. itt véget is ért nála a alternatív szülés, sõt úgy tûnt nekem, mintha marhaságnak tartaná a labdát, kádat, stb. Had döntse ezt el adott pillanatban a kismama és ne a szülésznõ tegye helyette. Tipikus válasz volt a részérõl (világítás tompításával kapcsolatban): "Lehet, hogy Önnek jobb, de nekem nem..." No comment.

CADves
Névtelen
 


Sziasztok! Én három hete szültem a MÁV-ban. A szülésznö Józsáné Ani volt, akiröl fentebb is csak jókat irt valaki. Tényleg nagyon kedves, jókedvü, ügyes, és a kispapákat sem felejti el - a férjemnek folyamatosan adott feladatokat, igy lekötötte a figyelmét, a végén még a köldökzsinór elvágására is vállalkozott (persze Ani nyomta a kezébe az ollót, úgyhogy nem sokat lehetett teketóriázni). Már éppen lejárt a müszakja, amikor megindult a kitolási szak, de Ani még bent maradt végig, pedig nem választott szülésznö volt, hanem simán ügyeletes. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Az ügyeletes dokik nálunk sem voltak valami kedvesek, szinte hozzám sem akartak nyúlni, pedig éjszaka mentünk be és tudtam, hogy a dokim egyhamar nem fog bejönni. Lehet, hogy nem mernek más pácienséhez nyúlni? Úgyhogy ha bementek, mielöbb kérjétek meg a dokitokat, hogy igenis jöjjön be!
Móni
sjmoni
 
 


Móni!
Te gátvédelemmel szültél vagy volt gátmetszésed? Egyátalán szóba került a gátvédelem?

Pocok!
CADvessel értek egyet! Szerintem is az ügyeletes doki is lehetett volna aktívabb, de fõleg a barátnõd informálásában. Olyan fura, mert vannak akik totál kiakadnak a "gyorsítástól" más meg inkább szeretné.
A barátnõdnek mi a véleménye így utólag?
Menta
menta
 
 


Pocok!

Anno méhösszehúzót "csak úgy a biztonság kedvéért" döftek beléd bevett szokásként, vagy valami gond volt és ezért kaptad?

Hát a MÁV nem arról híres, hogy minél több gyógyszert nyomjanak a kismamába, beavatkozást tegyenek, csak hogy saját fontosságukat hangsúlyozzák, habár lehet, hogy néhány kismamát megnyugtat, hogy "lám, foglalkoznak velem."
Ha gond van, akkor persze alapvetõ dolog beavatkozni...

Az viszont elég negatív dolog, ha nem segítenek a szoptatás megtanulásában.

CADves
Névtelen
 


Sziasztok!

Csiga!
Én is a Koós-Hutás Piroskához járok, most vagyok a 20. héten. Ha megszültél és van egy kis idõd akkor szeretném, hogy leirjad a szülésedet.

Elõre is köszi
Petra
Petra
 


Pocok!
Én egy pelust kötöttem a hasmra szülés után és már úgy mentem haza, mint egy ici-picit nagyobb hasú LÁNY. A szobatársam meg is jegyezte, hogy egyátalán nem látszik, hogy most szültem.
A cseppek amiket kaptál ugyanolyan hatásúak, mint a szoptatás. Én jobb szeretem természetes megoldásokat és ezért is raktam nagyon sokszor mellre a babát. Persze, hogy görcsöl közben mert húzódik össze a méh. Akkor van baj, ha a vérzés túl erõs, vagy nem csökken folymatosan, vagy ha belázasodik. Lehet, hogy te egyszerûen egy szerencsésebb alkat vagy!
Menta
menta
 
 


Mielõtt valami háború alakulna ki, kell vagy sem méhösszehúzó, én császárral szültem a MÁV-ban és szintén kaptam. Biztos kellett ha adták. Persze ez nem azt jelenti, sima szülés után is kell, sõt.
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem áll szándékomban arról vitatkozni, hogy kell-e vagy sem.
Jómagam is csak azt akartam mondani, (ill. írtam...), hogy ha kell, akkor igenis adjanak, de csak azért, hogy kipipáljanak, hogy megkapta az "egyen" dózist... (mégsem védõoltásról van szó)

Amúgy elhiszem, hogy segíthet, de ha bízik a dokijában, akkor ezt is bízza rá, ha pedig nem bízik benne, akkor a "kákán is csomót keres" effektus áll fenn.

Azt hiszen itt már az utóbbiról van szó.

Mindenkitõl bocs, ha kissé nyers voltam.

CADves
Névtelen
 


Lányok! Kép
Sok orvosi dologban nincs határozott tényállás, a dokira bízzák, hogy hogyan is csinálja. Így mindenki legjobb belátása szerint teszi.
A lényeg, hogy az anya és a baba is egézséges! Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok lanyok. Bar en nem nagyon szoltam hozza addig, de allandoan Herczegh szabolcsrol olvasok, ha fellepek ide. Az en tortenetem is ide kapcsolodik, mert nekem is o volt az orvosom es hosszu honapokig jartam hozza. Egeszen a 40 hetig, amikor berendelt Ctg-re a korhazba egy szerdara. Akkor kaptam egy akkora sziven utest, mint meg soha eletemben. kiderult hogy a kedves doktor ket hetre kozep-amerikaba utazott es errol egy budos szot sem szolt. Amikor kiderult nem is tudtam hova legyek. Annyira biztam benne es annyi gerinc nem volt benne, hogy elore szoljon vagy mas doktornak atadjon. Utolag derult ki hogy mas kismamaknak azt mondta hogy 2-3 napra Becsbe utazik , ne izguljanak gyorsan jon. A ctg utan odajott egy fiatal, szimpi doki, o volt az ugyeletes es megnezte a ctg-t. ugy hivjak , hogy Dr Tidrenczel Zsolt ( ezt a nevet persze nem elsore jegyeztem meg, amugy is akkor azt sem tudtam, hova legyek ). Mikor aznap hazamentem telefonaltam funek-fanak, de hat mit is csinalhattam volna a kiirasom napjan? Naponta jartam a ctg-re, de ket nap mulva mar annyira ki voltam bukva hogy megkerestem ezt a fiatal dokit, hogy csinaljon valamit, mar tul vagyok az idon. erre azt mondta, hogy sajnos nem tehet semmit, mert mas az orvosom es orvosilag nem indokolt meginditani a szulest. elegge duhos voltam ra elkeseredésemben. Aztan masnap elindultak a fajasok es nagyon szerencsem volt, mert pont a Tidrenczel doki volt ugyeletben. O vezette le a szulest is. Mikor meglattam a szuloszoban ugy megkonnyebbultem. Leirhatatlan volt es gyonyoru kislanyom szulettet. A doki es a szuleszno is nagyon aranyos volt. Persze tobb mas kismamaval talalkoztam, aki a Herczeghez jart es hasonloan jart mint en. Ok is ki voltak bukva ra. De dr. Tidr. tobbszor is meglatogattot es nagyon normalis volt. A noverek mondtak, hogy japanban dolgozott es nagyon tehetsegesnek tartjak ot. Egyaltalan nem sajnalom , hogy vegul nala szultem. A szuloszobarol es az osztalyrol pedig csak jo elmenyeim maradtak. Azt viszont megtanultam, hogy egy orvos valodi erteket nem biztos hogy a hozza jaro sok-sok beteg adja meg ( amugy is "futoszalag" lesz, meg ha szep is a rendeloje), hanem a fair play es az emberiesseg ami sajnos bizonyos "sztar orvosokbol" hianyzik.
Cs
 


Sziasztok!

Muszáj kicsit hosszabban hozzászólnom!
Nekem választott orvosom volt a Tidrenczel Zsolt, akirõl csak szuperlatívuszokban tudok beszélni! A 24. héttõl jártam hozzá (elõtte a Baross utcai klinikára, ahol olyan minõsíthetelen hangon beszélt velem a doki, hogy azt mondtam, egyetlen percig sem maradok ott tovább), szóval, elõször a Kõrös Ottíliát kerestem meg a MÁV-ban, elmondtam neki, hogy mit várok egy dokitól (empátiát, figyelmet, tájékoztatást, szakértelmet - szóval semmi extrát), õ ajánlotta T.ZS-t, hozzá is elmentem, neki is elmondtam ugyanezeket (kb. 1 órát beszélgettünk), õ azt mondta, hogy képes mindezekre, így hát hozzá jártam a továbbiakban. Mindig, mindent megbeszéltünk, ami a babával vagy velem kapcsolatos volt, mindig kedves volt, megismert, sosem fájt, ahogy megvizsgált, szóval, én szerettem vizsgálatokra járni - ami azért sajnos nem általános. Mondtam, hogy hüvelyi úton szeretnék szülni, minél kevesebb beavatkozással (ez a klinikán nem volt evidens, mert már volt egy méhen kívüli terhességem és egy hasmûtétem emiatt), T.ZS. erre is azt mondta, hogy semmi akadálya (és nem is volt). Nekem nov. 14-én hajnalbnan folyt el a magzatvizem és csak 15-én du. indították meg a szülést (ezt is azért tették így, mert én szerettem volna várni és persze a doki is rendben lévõnek találta szakmailag), a baba 10/10-es APGAR-ral született, hüvelyi úton, nem került inkubátorba, azonnal mellre tettem és szopizott is - bár lehet, hogy akkor még nem volt mit, de az éjszaka folyamán már én is láttam, hogy jön egy-két csepp, ami elég neki az elsõ napokban. A doki szinte mindennap bejött hozzám, érdeklõdött, mikor a hat hetes kontroll miatt felhívtam, akkor is azonnal emlékezett rám, nem kellett magyarázkodnom, hogy ki vagyok, mit akarok - szóval: nekem a kórházi ellátásról, a szülésrõl, az egészrõl szinte csak jó élményeim vannak, úgy érzem, nagyon figyelmesen és tisztességesen bántak velem! (ami egy kicsi kivétel, hogy néhány csecsemõs nem volt szimpatikus, de ez tényleg csak néhány személyre vonatkozik, lehet, hogy mások épp õket szerették)
Persze, mindenki más igényekkel választ orvost, szülésznõt, kórházat, de én a MÁV-ot, Tidrenczel dokit és Kõrös Ottíliát is csak nagy szeretettel tudom ajánlani mindenkinek!!! :-)))

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Én normál módon szültem a Máv-ban és kaptam méhösszehúzódást elõsegítõ injekciót. Ez abszolút orvos-függõ, hogy õ hogyan ítéli meg a helyzetet.
Pocok, teljesen megértem szegény barátnõdet, nagyon randa dolog volt ez a dokitól és egyáltalán nem fair. Fõleg, ha a kisbabát emiatt kell injekciózni. Komolyan felháborítanak az ilyen esetek.
Sziasztok, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Méhösszehúzó: én is kaptam, rögtön a szülés után pár perccel. A hazamenetelünk napján (4 nappal a szülés után) az ultrahangon is és kézi tapintás útján is megállapították, hogy szinte majdnem eredeti méretû a méhem, csodálkoztak is az összehúzódás ekkora mértékén ilyen rövid idõn belül. Tehát szerintem ez a szuri sokat segít.

IRÉN szülésznõ:
Nos, én nála szültem. Aznap Ottília, Irén és Saci voltak a szülésznõk, mindháromhoz végül is volt szerencsém. Mint már pár nappal ezelõtt írtam, Ottíliáról már akkor kialakult az abszolut pozitív véleményem, a váróban, mikor még ott vajúdtam és "tévéztem", odajött, beszélgettünk. Saci gondozta a babánkat szülés után, Õt is csak ajánlani tudom!!! (Le is van fényképezve Saci és a kisfiúnk, ja és Saci fényképezte le az aktust, mikor a párom elvágta a köldökzsinórt.) Szerintem Saci egy jó humorú, kicsit "vagányabb" szülésznõ, nekem tetszett a stílusa. Még egy viccet is mesélt, mikor a kitolás volt és Õ már ott volt és már várta a babát, de a viccre már nem emléxem, csak arra, hogy nevettem még én is.
Irénrõl pedig végülis én nem tudok negatívumot mondani. Viszont el tudom mondani pl. hogy Õ ajánlotta nekem a labdát, hogy csüccsenjek rá. Idõztem is rajta majdnem egy órát. Õ ajánlotta pl., amikor arról panaszkodtam, hogy legszívesebben sikítanék, hogy akkor sikítsak, vagy kiáltsak ha jól esik, ne féljek, nem ciki. Irén gondoskodott mandulaolajról is, és bár engem jócskán vágtak, még ennek ellenére is bekent, hogy tényleg jobban csússzon a baba. Kértem Õt, hogy kapcsolja le a neont, mert nagyon zavar, már ment is és kapcsolta lefele. Kitolás alatt sem égett az a neon a fejünk fölött, csak a hátunk mögött két kisebb lámpa. A doki kapcsolta fel a neont a varrás idejére (még jóKép) Ezen kívül Irénrõl még azt tudom mondani, hogy én azt vettem észre, hogy amikor úgy látta, hogy rá nincs szükség (a férjem végig bent volt), akkor félrehúzódott és leült mögénk egy székre az egyik távolabbi sarokba. Ez nekem néha határozottan jól esett.
Nos, ennyi, ami most Róla eszembe jut. Ja, még annyi: nem volt választott szülésznõm, Õ "jutott rám".
Remélem, tudtam segíteni.

Üdv,
Beja
Beja
 


Pocok! Kép

Szóval ma voltam a Herczeghnél 6 hetes kontrollon és szerencsére szinte minden rendben! Kép
De ami a lényeg: megkérdeztem a Hajnit (asszisztensnõt), hogy hogy is volt ez az elutazásos dolog? Azt mondta, hogy a Herczegh elõkereste a végén járók kartonjait és saját maga hívta fel õket. Nem tudja, miért maradt ki Pocok barátnõje. Én valószínûnek tartom, hogy hívta, de nem vették fel vagy vmi ilyesmi és aztán már nem próbálta.
Na mindegy! Én asszem a következõ babámat is nála szülöm és szülésznõnek valószínûleg az Anit fogom választani!

Cs! Azt szeretném tõled megkérdezni, hogy utána nem beszélted meg a dolgot a Herczeghgel? Én hasonló esetben azért egy kérdés erejéig biztos szóba állnék vele! Kiváncsi vagyok mit mondott neked!

Menta
menta
 
 


Menta Kép
Zafi
zafi
 
 


Menta szia Kép

Nálunk is Ani volt a szülésznõ, és én is csak jókat mondhatok Róla .. és legközelebb is ennél a párosnál (Banczik doki és Ani szülésznõ) szeretnék szülni ... már meg is beszéltük, hogy 2-3 év múlva újra találkozunk Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Lányok,
ti mit értetek méhösszehúzó alatt? Mintha cseppekrõl és injekcióról is szó lett volna. Ha szuri, mikor kaptátok?

Virág
Virág (fiore)
 


A méhösszehúzó ismereteim szerint nem más, mint oxitocin, pontosan ugyanaz az anyag, amit a vajúdás alatt "gyorsító"-nak adnak. Ez az anyag egyébbként természetes úton is termelõdik a szervezetben, pl. orgazmus közben, valamint a mellbimbó ingerlésekor. Vajúdás közbeni használatával kapcs. én szkeptikus vagyok, hisz ha a méhösszehúzódásokat mesterségesen váltjuk ki, lehet, hogy a babát olyankor nyomjuk lefelé, amikor a helyzet erre még nem érett (pl. nem tûnt el a méhszáj, vagy nincs ideje megcsinálni a babának azt a fél fordulatot, amit normál esetben megtesz a szülõcsatornán való áthaladás közben). Szülés után ha a babát rögtön mellre teszik, ez a mellbimbó ingerlését jelenti, amitõl természetes oxitocin termelõdik, amitõl leválik a méhlepény, és megszületik, valamint a méh is elkezd összehúzódni. Ez a folyamat folytatódik minden szoptatásnál, amig a méh el nem éri eredeti méretét. Többedszer szülõ nõknél ez fájdalmas is szokott lenni, elõször szülõknél ált. nem.
Pati
Pati
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: