Új privát üzeneted érkezett!

Ez az éneklés-dolog nekem különösen is tetszik... Zenetanár lévén... :)

Hát, akkor hajrá, Borisz!

Lehet tudni, mi lesz a hosszú film címe?

Jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Dóri: Még nem tudni... De ha meg tudok valamit ezzel kapcsolatban, szólok!! :P :P

Zenetanár.. De jó!! :P Akkor Samu és a csöpp pocaklakó biztosan már most nagy zenekedvelő!! :P :P

Matyi mindenevő ha zenéről van szó. Pici korában nagyon szerette Vivaldit. (remélem, jól írtam) Most is megáll, ha komoly zenét hall, a trombitát pedig különösen szereti.. :P :P

Szép álmokat!

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Igen vicces ez a dolog. Igen, szeretik a zenét, de Samu, mivel én mikor pici volt, úgy nyugtattam, hogy énekeltem neki, az kapcsolódott az én éneklésemhez, hogy aludni kell, és anya elmegy, nyafogni kezd, ha énekelek... :) :)

Jól írtad Vivaldit! :)

Ha van olyan hangszer, aminek szereti a hangját már most, akkor lehet, hogy később is szivesen hallgatja, talán egyszer szivesen kezd el rajta játszani is! :)

Nálunk azt hiszem lesz a gyerekekre hatás, mert férjem is zenész. :)
Vendég
 

 
 

Dóri: Én igyekszem mindent megismertetni vele, illetve lehetőséget adni neki,(nekik) hogy mindent kipróbálhassanak ami érdekli. Örülnék neki, ha játszana valamilyen hangszeren, szerintem komoly esély van erre.

Kép

Kép
morca
 
 


Na ezt szépen megfogalmaztam... :oops:

Kép

Kép
morca
 
 


Jó, ha van sokszínűség a nevelésben, mert akkor lesz esélye a gyereknek arra, hogy kidreüljön, miben tehetséges, mihez van kedve, stb. Örülök, hogy nincs kizárva nálatok a komolyzene. :) Nem úgy, mint annyi más embernél... :(
Vendég
 


kiderüljön... :)
Vendég
 


A zenetanulás szerintem minden gyereknek jót tesz. Részben fejleszti a ritmusérzéket, a zenei hallást, és a hozzákapcsolódó zeneelmélet tágítja a látókörét, az általános műveltséget növeli.
Nekem mindkét gyerekem tanult zenét, furulyát, oboát. Sok élménnyel gazdagodtak, Ők is én is. Élvezték. Ők is, én is. :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


anno mikor máté a pocakomba volt mindíg halgattam zenét és most is nagyon kedveli.sőőőt már táncol is rá.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!

Képzeljétek, Ákos este felült úgy, hogy egyik kezével sem támaszkodott! :shock: :P Hihetetlen, hogy mit művel ez a kis törpe, nem tudom, hova siet.. :P :P

Matyi pedig két napja reggelente, teljesen magától kéri a bilit és abba végzi a dolgát!! (mindkettőt) :P Nagyon büszke magára.. :P :P Háát én is.. :P :wink: Ráadásul olyan ügyesen elkezdett beszélni, hogy sokszor csak nézek, miket mond!! :P

Tessék sokat írni!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Én nagyon örülnék ha a kislányom zenekedvelő, esetleg zeneértő, ill. művelő lenne. Esély van rá, legalábbis ha öröklődik (a férjem szülei mindketten zenészek voltak, de sajnos már egyikük sem él), bár jómagam totálisan botfülű és botkezű vagyok a zenéhez, ill. hangszerekhez. Az énekhangom is borzalmas, de azért Dórinak este szoktam dudorászni no meg kuplékat énekelni.
Színesíteni kellene a népdal és gyerekdal készletemet, mert elég szegényes, ezért énekelek egyelőre kuplékat a gyereknek... :oops: Na jó, vukot és süsü sárkányt is szoktam, mert azokat még ismerem. :)
Ha van valakinek jó tippje (főleg dalszövegileg), hol nézzek körül, azt megköszönném. Biztos sok dallam beugrana gyerekkoromból, ha látom a szöveget.

Morca, gratulálok a biliző Matyihoz és a vasgyúró nagyonaktív Ákoshoz! :)

Dóri, milyen hangszeren játszol? (ha nem túl tolakodó a kérdés)

Kép
anhel
 
 


Anhel: www.egyszervolt.hu, , www.mondokak.net errefelé találsz jó kis dalokat, mondókákat. De még sok hasonló oldal van, még keresek neked!!

Pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Anhel: www.gyerekstartlap.hu
Sok érdekességet találhatsz itt is!!!

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Látom zenéről van szó. mi járunk a miluval ringatóra. Imádja és én is ajánlom mindenkinek. A néni gitározik,furolyázik,tapsol népdalokat énekel,mondókázunk,ölbeni játékokat játszunk stb. Nagyon jó és a gyerekem a gitárt tátott szájjal nézegtei. Mondjuk az apja is szokott neki itthon gitározni :D
Sőtt bébikomppal odagurul a gitárhoz és elkezdi pengetni :D
www.hazay.hu
Tényleg ajánlom figyelmetekbe!

Mindenkinek szép napot!

Edina

Kép

Kép
mannogab
 
 


Zongorázom, csellózom, furulyázom, citerázom, klarinétozom. Meg ami kell. :)

De amúgy 3 végzettségem: ének-zenetanár, karvezető; szolfézstanár; zeneelmélet-tanár. :)

Örülök a zenekeddveléseteknek. Én tervezem a mi zeneiskolánkban ilyen ringató-szerű foglalkozás indítását. Meg kismamáknak is énekes-zenés foglalkozást. De csak, ha majd visszamentem dolgozni. :)
Vendég
 


Dóri! Irigyellek! Sajnos az én gyerekkoromban még nem volt általános a zenére szoktatás, és én otthon a családban nem hallottam soha komolyzenét. Szerencsére vhogy magamtól rákaptam, és nagyon szeretem. (kedvencem a barokk).
Anhel-Ildi: mindegy, hogy mit énekelsz, csak Dóri szokja, hogy a hanggoddal játszani lehet. Az egyszervolt.hu-n én is nagyon sok régi gyerekdal szöveget felfedeztem. Az "animációk" között például ott van az "én elmentem a vásárba..." Eszterunoka kedvence. Meg a "dinnye", de egészen kicsiknek való is van.
Morca: lám, a nagy "húzza" a kicsit. A szobatisztaságra pedig olyan szépen megérnek maguktól a gyerekek, nem igazán kell Őket "szoktatni".
Azért megemlítem, péntekrők szombatra virradóra, hála a melegfrontnak igen jelentősen gyarapdott a népesség a délpesti kórházban. Ahogy szoktam volt mondani: reggelre csak állóhely volt a szülőszobán, pedig éjszaka is termeltünk rendesen. (hat babóca).
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Mennyi muzikális babóca lesz itt!!! :D
Kis cukik, tényleg úgy élvezik a hangokat! A beszédet az elején nem is értik, de a dallama elbűvöli őket!
Orsi is akkora csodálkozó tekintettel tudot nézni engem, mintha valami csodát látna.

Lányok! Van valakinek tapasztalata terhességi cukorbetegséggel kapcsolatban? Tegnap reggel nagyon rosszul voltam, és azóta se bírok rendbe jönni. Tegnap délután, szinte semmi evéssel egész nap 14,8 volt a cukrom, ma délután 10,7. Reggel éhgyomorra 6,7.
Holnap felhívom majd a dokit.
Diétázni nem tudom mit diétázzak, mert alapból kevesebbet eszem, mint amit a diéták írnak. Szénhidrátot teljesen kiiktattam, már amennyire tudom. És sosem volt bajom vele.
Még nem is volt terheléses cukorvizsgálat, mert alapból csak később lesz, de nem akarom azt megvárni. Így csak lézengek egész nap. A vérnyomásom alacsony 96/86, de ez ennyi is szokott lenni mindig.
Ha valaki tud valami okosat, mondja.

Puszi mindenkinek!
És remélem, mindenki jól van!

Hihetetlenek ezek a manók, hogy miket tudnak csinálni már!!!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Boeszter: nekem határértéken volt a cukrom, de biztos ami tuti diétára fogtak,van is receptúrám, de most hunyta le a gyerkőc mai nap először a szemét, úgyhogy most nem tudok nekiállni kutakodni, de ha holnap elfelejteném kérlek írj privit, az megjelenik az e-mailemen és beugrik a napi feladat :D
A Jahn Feriben egyébként Kocka Zita foglalkozik a cukrosokkal, úgy emléxem a 8-adikon van balkézre.
Hú még beugrott, hogy napi 5-ször kell enni, de az sem jó, ha teljesen kiiktatod a szénhidrátot, mert amennyit kell adott étkezésre azt kötelező megenni! (húst-hússal szabad, fő táplálékom a virsli volt, meg a norbi puding :D, valami 3/4-es zsömle is beugrik, mert mikor mentem vérvételre és Bábaildi mondta Zitának,hogy épp a szelet kenyérkémet eszem szegény elsápadt, de megnyugtattam,hogy korpászsömle és egy).
HOlnap utána nézek, mert nagyon kell vigyázni vele!
Szép napot mindenkinek!
kisvitéz
 
 


Szia Kisvitéz!

Nagyon köszönöm neked!
Remélem, hogy ez csak valami kiugró dolog volt, és nem marad így, de azért vigyázok.

Puszi!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Eszty! És te honnan tudtad, hogy mennyi a cukrod? :shock:

Nekem nincs vele semmi gondom, legalábbis eddig még nem volt... De van a családban jópár amúgy cukorbeteg ember. Nekem az előző terhesség alatt nem volt szabad szénhidrátozni, de nem a cukor miatt, hanem a súly miatt... :oops:

Most se lenne szabad, de most, hogy itthon vagyok sokkal nehezebb teljesen betartani... :roll:

Remélem, nem lesz gond hosszabb ideig. Orvossal meg mindenképp kommunikálj!

Bábaildi! Nem tudom, szerintem most sem, és akkor sem volt általános a gyerekek zenére nevelése, amikor én voltam gyerek. Csak volt egy nagyon tehetséges óvónénink, aki mondta a szüleimnek, hogy mindenképp taníttassanak zenélni. :) Az ok: középsős voltam, és beállítottak a nagycsoportosok ballagásán énekelni (szólót is), mert én tudtam énekelni, a nagyok meg nem annyira... :lol: Aztán meg tanultam zenélni...

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


sziasztok....az egyszervolt.hu nagyon jó.....máté is szereti a dalocskákat...néha még táncolgat is rájuk...... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Eszty: Ákossal nekem kialakult a terhességi cukorbetegség. (sejtettem, hogy így lesz, mert Matyival is már határeset volt) 150gr-os szénhidrát diétára voltam ítélve, kaptam egy listát, hogy miben mennyi szénhidrát van és az is meg volt határozva, hogy melyik étkezésnél, mit ehetek. Pl: reggelire nem ehettem tejterméket, és tejterméket nem ehettem gyümölccsel együtt. Meghatározott időpontokban ehettem. Elég kemény volt, de Ákosért bármit megtettem volna. Szerencsére szülés után visszaállt minden a régibe, de azt mondta a dietetikus, hogy a következő terhességnél megint ki fog alakulni, sőt még jobban és hamarabb. Tehát nagyon oda kell majd figyelnem a következő babónál is! Szerintem mindenképp beszél a dokiddal, nehogy valami gondotok legyen!!!

Mannogab: Mi zenebölcsibe jártunk, szerintem majdnem ugyanaz. Mondókáztunk, énekeltünk, hangszereket próbálgattunk, meg ilyesmi. Matyi is imádta, csak arra a helyre már nem akarom vinni, de egyenlőre még nem találtunk másikat. Mindenképpen akarom vinni, mert nagy hatással volt Matyira. Azóta is énekel, furulyázik, zongorázik. Van, hogy mindezt egyszerre. :P A múltkoriban voltunk a Művelődési Házban ruhát túrni, Matyi meg felment a színpadra, énekelt, majd meg kellett tapsolni... :P Vannak ötletei.. :wink: :P

Kisvitéz: Nem tudom miért, de nekem olyan érzésem van, hogy mintha már találkoztunk volna. Tudnál felrakni egy képet magatokról??? Már nagyon régóta ez az érzésem veled kapcsolatban. Egyszer voltam Ildinél a szülőszobán beszélgetni a szülésről. Volt ott egy másik kismama is. Engem sajnos nem tudott elvállalni, mert 22.-re voltam kiírva, Ildi pedig 20-án ment szabira. Mondta is, hogy a másik kismama 13.-ra van szülésre előjegyezve, ezért ő még belefér. Utána lekísérte a Kocka Zitához a cukor miatt... Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy hátha te voltál... :roll:

Dóri: Mindig is irigyeltem, azokat az embereket, akik értettek a zenéhez/zenéléshez! :) Nekem valahogy nem volt rá lehetőségem, de a fiaimnak nagyon szeretném megadni a lehetőséget.. :wink:
És persze sok minden máshoz is.. :P

Bábaildi: Amilyen táncelőadást előadott Matyi szilveszterkor... úgy érzem a ritmusérzékkel nem lesz baj.. :P :wink:

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam erre, hihetetlen, hogy mennyit nőttek a topicbabák!!!!

Bábaildi!

Tőled kérdeznék!
Találtam itthon egy csomó kisinget, hagyományos angolpólyát,és réklit.
Hasznát venné a kórház?
Ha igen, akkor kimosnám, kivasalnám és bevinném nektek szívesen.
Úgyis megyek imádott Hartman papához pestre, akkor felvinném ezeket is, Ti meg maximum kidobjátok azt, aminek nem veszitek hasznát.
Ha nem kell, az sem gond, viszem a védőnőhöz.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia Morca!
Én voltam :D Hú én annyira izgultam, hogy nem emléxem rád (rátok) :(
Boeszter: annyira eltettem azt a cukrosdiétát, hogy tuti meglegyen, hogy tegnap este és ma is kutattam, de meg lett :D Gondoltam veszek egy nagy erőt magamon és kicsit diétázgatok, jön a tavasz, le kellene venni a pulóvereket... lényeg, hogy megvan minek mennyi a szénhidrát tartalma és mikor mennyit, szívesen bescannel-em és elküldöm ha adsz egy e-mail címet, de igaza van Morcának mindenképp beszélj a dokiddal és Zitával! (mert többször is menni kell kontrollra a diéta alatt és ha nem javul a Honvéd kórházba).
Mindenkinek ilyen szép napsütéses sétálgatós fűtésszámla csökkentős napot a hétre :lol:
kisvitéz
 
 


Tényleg szép napot!

Ma már 2x hánytam. Azért remélem, nem egyre több lesz. :)

Az első után nagyon rosszul voltam, mostmár sokkal jobb. :)

De így nincsenek kétségeim, nem hiszem, hogy szüléskor megúszom a hányást... Ilyen hatással vannak rám a ahormonok. :)
Vendég
 


dori lehet ez sak muló rosszullét..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Ma reggel elmentem a körzeti dokinőhöz első körben, elmondtam neki, hogy rosszul vagyok, és az értékeket, és egyből mondta, hogy megnézzük laborban, de ha ilyen magas, akkor inzulint kell kapnom.

Dóri: úgy tudtam, hogy nagymamámnak van vércukorszintmérője, és "próba-szerencse" alapon csináltam egyet, és egyből kijött a 14,8.
Szegényke! Jó lenne, ha elmúlna már a rosszulléted!!!
Nekem sokat enyhült. Elkerülöm a rizikós faktorokat, és így sokkal jobb. Aztán majd csak elmúlik ez az undor is tőlük. Szóval hagyma és paprika kiiktatva. :wink:

Szóval ma reggel egyből mentem utána fel a laborba, vettek vért és ujjbegyből is mintát, aztán ittam cukros vizet, majd 2 óra múlva megint vettek vért és vizeletet is kértek. Holnapra küldik az eredményt a dokinőnek. Reménykedem nagyon, hogy csak valami különleges eset volt.
Nekem sosem volt gonom a cukorral, Orsival sem, és amúgy sosem.
Sőt most is,még a múltkori leletem is szuper lett, igaz az csak éhgyomri volt.

Most drukkolok nagyon, hogy jókat mondjon holnap.

Kisvitéz! Nagyon köszönöm a sok segítséget! Sokat segíthet az a papír, mert egyébként ötletem se lenne, hogy kezdjek hozzá. Nekem a menyiségen nem nagyon lehet változtatni, mert alapból is keveset eszem, de azt hiszem, itt a rendszeren van a lényeg főleg.
Köszönöm, hogy ilyen sokat fáradtál miattam!!!

Morca: köszi a megnyugtató szavakat! Nem lehetett semmi így végigcsinálni! És persze én is végig fogom, hiszen persze, hogy megér ennyit! Mi két babót szerettünk volna alapból, úgyhogy nem hiszem, hogy még egy harmadikat is be fogunk vállalni, főleg a jelenlegi helyzetben (nem is nagyon engedhetnénk meg magunknak), úgyhogy ezt a terhességet csináljam végig jól, aztán a "kész" babókra koncentrálunk. :wink:

Puszi mindenkinek!
És további jó zenélgetést a manóknak!
És további sok szép napos napot! Olyan jó volt látni végre a napfényt!!!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


eszter drukk hogy jo eredményt kapj holnap!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!!!

Eszty: Holnap majd írd meg mi lett az eredmény!!

Dóri: Én mindkét szülésemnél hánytam!! :oops: :P Kitartás, a felén már túl vagy! Mennyi idős is Samu? Tud már a tesóról?

Nitacska: Veled mi újság?

Ákos megint alkotott, dobok fel képet:

Kép

Ákos olvasás közben..... :P

Kép

A legújabb tudomány... :shock: :P

Kép

De lazaaa... :P

pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Samu 15 hós. Hát, nem hiszem, hogy érti a tesót. De szoktunk róla beszélni vele. :)

Én is hánytam először is, szóval vlsz. mos is így lesz tényleg... :)
Vendég
 


Sziasztok!
Már jó rég nem voltam erre, rossz volt a gépem... Szépen nőnek a Pindurkák és egyre többet tudnak. Az én Manóm is már fél éves, és visszaolvasva a hozzászólásokat, igazán nagyon elkeseredtem. Valamit biztos nem csinálok jól, mert mi még nem tudunk ülni, csak ha anya tart, sőt még csak véletlenszerűen fordulunk hasról hátra ritkán... A doktor bácsi azt mondta, hogy a nagy súlyú babáknál lassabban fejlődik a mozgás, mégis mozgékonynak látja Pityukámat. Karácsony környékén nagyon beteg volt, annyira megfázott, hogy antibiotikumot kellett szedni, orrszívás 3 óránként, stb. Lehet, hogy nem ettől van, de azóta nem is gügyög szinte, csak sikítozik, de azt nagyon... Szerintetek mikor várható, hogy behozza a többieket? Bár tudom, minden baba a saját ütemében fejlődik, mégis elkeserítő, hogy nálunk még semmi "eredmény".
Puszi mindenkinek!!!
Kép Karácsonykor
törpicsek
 
 


Sziasztok!

Törpicsek! Ne viccelj! Sose más babákhoz mérd a manókát! Nincs két egyforma gyerek, aki egyforma ütemben fejlődik!
Egy éves korukra minden szépen kiegyenlítődik. Sőt, vannak szakaszok, amiket átugranak. Orsi előbb állt, mint ült, és sosem mászott négykézláb. Addig próbálta, amíg felállt, és nem volt szükség kúszásra. :lol:
És sokszor még a sorrend is más gyerekről gyerekre. Amíg a doki nem jajgat, hogy elmaradt valami létfontosságú fejlődési lépéssel, addig te ne stresszeld magad rajta! Nagyon szép babó, gratula hozzá! Ezt a képet a Brendonban csináltattátok vagy saját szerzemény?

A leletekről még nem tudok semmit, de nemsoká hívom a dokinőt.

Orsi rengeteget ügyesedett! Tegnap olyan pont-pont-vesszőcskét rajzolt, ami sok felnőttnek büszkeségére válna! Eddig csak firkálgatni szeretett, mindent próbálni, kísérletezni, de az ábrázolással eddig nem nagyon törődött. Most meg hirtelen ilyen ügyi lett! Beérett a sok gyakorlás, de sose erőltettem, csak figyelgetett; aztán, mikor már elkalandozott, abba is hagytam, ne legyen teher neki. Tegnap már válogatta a játékait magától, hogy melyiket adja oda a tesónak, és melyiket nem, nehogy baja legyen tőle a picinek, mert szőrös vagy apró darabok vannak rajta. :P
Olyan cukor volt, majd' megettem!


Na, most van dél, akkor telefonálok.
Mindjárt írom a fejleményeket!

Hát, nem jó hírek. A terheléses 9.3 volt és a vizeletben is mutattak ki cukrot. Azt mondta a körzeti doki, hogy el kell mennem diabetológushoz az I. Klinikára, de kérdezzem meg a nőgyógyászt, hova kell mennem. Mondtam, hogy itt a Jahn-ban is van, de azt mondta, hogy nem biztos, hogy terhesekkel is foglalkozik.
Bábaildi: te mit mondasz? Mindenképpen addig beszélek a nőgyógyásszal ma délután.
Olyan jó lenne, ha emiatt nem kéne máshol szülnöm! Most ez foglalkoztat a legjobban.

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Oh, még egy kérdés:
ha valakinek terhességi cukorbetegsége van, akkor az már alapból nem komplikációmentes szülésnek minősül?
Úgy reménykedem, hogy ettől még minden rendben lesz!
A babóra vigyázok, diétázok, inzulint adok be, ami kell, ezzel nincs bajom. Csak ő rendben legyen, és ne legyen semmi komplikáció!

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szia Eszti!

Köszönöm szépen a biztatást, remélem, hamarosan valami újjal örvendezteti meg anyuját és apuját a kis Manóm.
A képet a Brendonban csináltattuk, egy egész sorozatot, ez volt az ajándék a családnak karácsonyra.
Sajnálom a cukrodat, bár én nem voltam cukros, a szülésznőm Koczka Zita volt és mindenben nagyon sokat segített...
Remélem, hamarosan rendeződnek a dolgok. Tényleg nagyon jó a dél-pesti szülészete, és az ott dolgozók hozzáállása; jó lenne, ha ott tudnál szülni.

Puszi
törpicsek
 
 


Eszti!

Azért említettem a Zitát, mert tudom, hogy ő cukros kismamákkal is foglalkozik, de ezt ahogy olvasom, már nagyon sokan írták. Bár ahogy említettem, én nem voltam cukros, nekem egy örökletes véralvadási problémám van, ami miatt a terhesség első percétől kezdve minden áldott nap a szülésig heparinnal kellett szúrni magam. Úgyhogy ha - ne legyen szükség rá - mégis inzulinoznod kell, nagyon együttérzek Veled!!!!!

Ildi
törpicsek
 
 


Törpicsek! Van egy ismerősünk, akinek a kislánya talán több is,mint 1 éves koráig semmit sem mozgott. Csak gurult. És talán minimum másfél éves lehetett, mikor egyik nap felállt és járt. Szóval tuti semmi baj nincs, csak nem érzi, hogy szüksége lenne vmi másra is... :) Majd tutira elindul, ne félj, szaladhatsz utána! :)

Eszti! Sajnálom, hogy nem jó a lelet, drukkolok, hogy minden rendben legyen. De akinek volt baja cukorral, volt, aki a Jahn-ban szült. Ez nem hiszem, hogy akadály! Jobban ellenőrzött lesz a terhességed, és figyelni, vizsgálni kell a cukorszintet, de sztem ennyi lesz a különbség... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a sok bíztatást!!!!
Kicsit megnyugtattatok!

Vigyázzatok magatokra!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Törpicsek: Semmi okod az elkeseredésre, mert minden gyerek teljesen más!!!! :wink: A nagyfiam Matyi is elég lustácska volt, hat hós koráig nem is csinált nagyon semmit. De amikor ráérzett, pillanatok alatt behozta a lemaradást és 8 hósan már a bútor mellett lépegetett. Ákos meg már most mászik meg felül. Ebből is látszik, hogy mennyire különbözőek a gyerekek, pedig nekik ráadásul egyforma lehetőségeik is vannak. De azért azt se felejtsd el, hogy Ákosra hatással van Matyi és ez nem kis húzóerőt jelent. Amíg anno Matyival mindig nagy nyugalomban voltunk, Ákosnak erre esélye sincs, körülötte folyamatosan pörögnek az események. :P :P Ja, és nagyon helyes a manókád!!! :P :wink:

Eszty: Sajnálom a cukrodat, maximálisan együtt tudok érezni veled!! :?
Nem hiszem, hogy máshol kéne emiatt szülnöd, de arra készülj fel, hogy esetleg be kell majd feküdnöd, hogy beállítsák a cukrodat! Az viszont biztos, hogy a magas cukrod miatt nem szülhetsz csak a szülésznővel, hanem kell az orvosi felügyelet is. :roll:
Orsi tényleg nagyon cuki!! Az lesz majd nagyon jó érzés, amikor látod, hogy kötődnek egymáshoz a tesóval és, ahogy szeretgetik egymást. Én olyankor teljesen elgyengülök, egyszerűen imádom..
:P :P
Ja, és nekem onnantól kezdve, hogy kiderült magas a cukrom, hetente kellett járnom "tesztreggelis" vérvételre és uh-ra.(azt nézték, hogy nem nagyobb-e a baba a kelleténél) Nekem 8.6 volt a terheléses. A teszt reggelinél mindig határeset volt az érték, (pedig nagyon szigorúan betartottam a diétát), de az inzulint szerencsére megúsztam!! Én a Honvéd kórházban voltam dietetikusnál.

Majd még jövök...

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


sziasztok.ma reggel teszteltem és POZITÍV!!!!!!halványka de ot van...kedden megyek uh-ra!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska: NAGYON-NAGYON NAGY GRATULA NEKED ÉS SOK-SOK PUSZI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
morca
 
 


Már nem írtam, de nagyon drukkoltam végig! És nagyon örülök! Gratulálok! Aztán hozz majd képet! :)
Vendég
 


Nitácska: nagy-nagy gratula! :D
Boeszter: most küldtem a képeket,sajnos úgy látom elég nagy méretűek lettek, ha emiatt nem tudod fogadni vagy kinyomtatni/lekicsinyíteni, akkor úgy érzem mintha én le tudnám, de már nem akartam vele tötyörögni, mert ez a fiú nem egy alvós baba és bármikor ébredhet.
Törpicsek: bár mi járunk tornára,Dávid sem ül, sőt nem rég kezdett el haladósan kúszni, előtte csak kínlódott. Először fordult, de csak hátról hasra, aztán kúszás próbálkozások, de akkor egyáltalán nem forgolódott, hiába gyakoroltuk a tornán is, aztán egyik nap úgy érezte, hogy ő kombinál és azóta forog-kúszik össze-vissza. Viszont négykézláb mászás eszébe sem jut, már bíztattam, hogy nézze a nagyobbakat :lol:
Foga egy darab sem. Úgy jártunk, mint Bluebox Kristóffal, hogy 3 hósan beindult, azóta áll a projekt, bár eszik minden szája közelébe kerülő tárgyat, nyáladzik is, sőt ha megszerzi az ujjamat akkor forgatja oda-vissza a fejét, de kifehéredést vagy duzzadást nem látok. Csütörtökön megyünk doki nénihez, ott minden kiderül :-)
Ma nincs jó idő, úgyhogy a mainál szebb napot mindenkinek :D
kisvitéz
 
 


Ui: Boeszter: én komplikáció mentesnek indultam a cukrommal együtt :D Nem sokkal később szóltak, hogy Dávid úrfinak jó lett a cukor eredménye, gondolom ebből, hogy tőle utána vettek vért, de 9/10 lett az értéke :D Csak arra gondolj ha már nagyon ehetnéked van, hogy már nem sok van hátra, sokkal könnyebb ezt a pár hetet kibírni,mint egy egész életet (vagy a gyerkőcnek) inzulinfüggőként leélni.
Kitartás!
kisvitéz
 
 


köszi a drukkokat.kedden szorítsatok hogy lássanak vmit ...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska! Mindenképp! :) Hajrá!
Vendég
 


:wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitácska! Talán emlékszel még rám, korábban váltottunk itt pár szót! Szóval nagyon DRUKK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kisvitéz: Mi még csak hasról "borulunk" néha hátra, de még hanyattfekvésből vissza nem. Bár a babakocsiban (!) próbál fordulni, csak ott meg helye nincsen, a járókájában meg nem tudja ugyanúgy megtámasztani a lábát. De megnyugtattatok, úgyhogy szorgalmasan tornázunk továbbra is, illetve már gondolkoztam baba tornán is, ha valahol lenne ilyen, de őszintén szólva még ilyen közösségbe nem mertem elvinni, nem tudom, hogy viselné... Kicsit még az influenzától is tartok, mert végre kijöttünk a megfázásból és félek, hogy esetleg visszaesik...

Kép
törpicsek
 
 


törpicsek persze hogy emlékszem rád!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Nitacska! GRATULA!!!!! NAGYON DRUKKOLOK, hogy minden rendben legyen! SOK BOLDOGSÁGOT!!!!

Kiscitéz: Köszönöm szépen az anyagot! Nagyon jó! Legalább tudom, hogy induljak el! :wink:
Mivel sosem volt gondom vele, annyira nem tudom, miben mennyi szénhidrát van, és azért voltak meglepetések benne, amit most jó tudni. A terhességet kibírom, ha kell inzulinnal is, ezzel semmi gondom nincsen! A lényeg, hogy a baba jól legyen, és én se legyek ennyire rosszul és erőtlenül. Nem baj a sok vérvétel sem, meg a mászkálás. A diétát is tudom tartani, mert amúgy sem vagyok egy nagy evő, ráadásul nem is nagyon kívánok semmit: úgyhogy pont az ellenkezőjére kell figyelnem, hogy egyek annyit és azt, ami kell a babának. Jó lenne, ha a szülés normális lenne ettől még.
Ma megyek vissza a leletért a körzetihet, és utána egyből beviszem a nőgyógyihoz. Ő ad beutalót a diabetológushoz az Uzsokiba.
Remélem, mihamarabb tud fogadni és akkor már én is okosabb leszek, merre tovább. Addig is, már tegnaptól, tartom a diétát.

Lányok! A mozgásfejlődés és a fogacskák is feltartózhatatlanul haladnak! :lol: Elkezdődnek, és már csak azon kapjuk magunkat, hogy a gyerekek már suliba mennek, aztán meg pikk-pakk itt az érettségi! Szóval csak nyugodtan: mire suliba mennek, tutira minden foguk meglesz, sőt már hullatni is fogják, és pelus sem lesz rajtuk, meg persze kétlábon fognak rohanni, ugrálni, szaltózni. :lol:
Nagyon ügyesek ezek a lurkók! Még pár nap, és olyanokat mutatnak nektek, amit most el se tudtok képzelni!
Orsi is egy-egy nap alatt több új dolgot is produkált, aztán már feltartózhatatlan volt! :roll:

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Jahh, Lányok, meg ami még eszembe jutott!
Vannak testi és szellemi fejlődési időszakok, amik váltják egymást a babáknál, vagy legalább is hol az egyik, hol a másik van túlsúlyban.
Ezért is lehet ez a kis "lelassulás", vagy amit ti annak éreztek! Most agyra gyúrnak a lurkók!!! :-)

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?