Új privát üzeneted érkezett!

Nicsi! Mégiscsak azért van annyi szabid, mert közalkalmazott vagy. Nekem lehet 2 diplomám, 2 nyelvvizsgám, de sima alkalmazottnkén kutya fülét nem számít, pedig szakterületi témájúak! :) De sebaj! Pont most mondta valaki, hogy örüljek, hogy ilyen fiatal vagyok. Ott van anyós, akinek van egy valag szabija, és mivel sosem megy sehova, még sok is neki. Na ő tuti elcserélné darabját 1-1 év fiatalságra! :D
aranyhold
 
 


Aranyhold
Tényleg csak a közalkalmazottak kapnak a "tudásért"/papírokért plusszokat (mármint szabit, ja és másik fiz.kategóriát)? Akkor érdemes annak lenni, meg tanárnak, meg ilyeneknek, persze még szívesebben lennék köztisztviselő. Anyagilag nem kerestem olyan jól, de elég sok jutattás volt (éves bérlet, üdülési csekk, kaja jegy, ruhapénz). Szóval azért nagyon jó lenne, ha maradhatnék a cégnél, meg a cég is maradna! :)

Szilvi
Ma jöttök haza! :shock: be ide! És írj csak annyit, hogy hurrá itthon vagyunk! :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi
Én voltam pár évig köztisztviselő, nagyon kellemes volt nekem is, én is szívesen mennék vissza! De sajna kicsi az esély rá, ott is mindenhol létszámleépítés van... :(

Azt hiszem Sebit gyógyultnak nyilváníthatjuk, az egész heti nem-evés után ma már hajnalok hajnalán kelt tápizni (szerencsére visszaaludtunk), aztán reggel hozta a partedlijét, hogy itt az ideje a tízórainak... :)
cas
 
 

 
 

Sziasztok,

kb 1 hónapja nem jártam itt, mert bedöglött a netünk, aztán meg elutaztunk.

2 napja műxik, de tegnap meg nem engedett hozzászólni. Pedig jelezni akartam, hogy tegnap volt Vilmos 5 éves! Szinte hihetetlen, hogy 5 éve húzom az igát! Tényleg olyan mint ha csak most született volna.
Este beszélgettünk a férjemmel, hogy mire emlékszünk az első időkből. Vilmos folyamatosan ordított ha nem volt kézben és állandóan evett. Ez nagyon megmaradt bennünk. Persze sok jó dolog is történt, a régi rossz dologokon meg már csak nevetünk így utólag...

Egyébként azt ígérte, hogy az 5 húzós év után, most 5 békés évet kapunk. Úgy legyen!

Teus 15,5 hós. Most kezd járni, már 5-6 lépésnél tartunk (max.10). Egy ideje mondogat bizonyos szavakat: "elmeee" (elment), "apppa" (apa), "brümbrüm" (autó, motor, repülő), "baba", "pep" (pelus), "vaú" (kutya) és nagyon sokat ért. 15 foga van és nálunk is az a módi, hogy ha jön a foga, akkor nem 1, hanem legalább 3 egyszerre. Ilyenkor eléggé húzós, de ha túl van rajta, akkor megint tündérbaba.
Már csak reggel hajlandó szopni, de már nem sokat, meg ilyenkor már nem is alél rám mint régen, vagyis közeleg már a szopi vége úgy érzem. Akkor ez most azt jelenti, hogy soha többet nem fogok szoptatni???!!! (nem tervezünk több bébit!) Nehéz ezt feldolgozni.
Asszem Cory mesélte azt, hogy amikor Alízbaba született, "visszafogta" a szülést, mert nem lesz több babájuk és még egy kicsit át akarta élni az érzést.
Nálam is valami hasonló van Teával. "Babaállapotban tartom", mert nem lesz több alkalmam babázni. Nemtom értitek-e mit szeretnék mondani, én is inkább csak érzem és nem értem.

Gondoltam szerveznék én is egy talit, de kb 1 hónapja Tea átállt az ebég utáni alvásra. Vagyis nekünk a délelőtt lenne jó. A ti babáitok még mindig délelőtt alszanak?

Mucusnak nagy gratula! Nagyfiad kezdi az ovi most ősszel?
laga
 
 


Laga
Üdv újra itt!!!! Merre voltatok nyaralni? Gyerekekkel, vagy nélkülük? Hogy tűrték?
Vilmos már komoly nagyfiú, egyszer hozd el talira megint, a múltkor is jöttek Coryék Baluval, nagy hancúrozás volt!
A gyerekek java része már csak ebéd után alszik, így a talik egyre későbbre tolódtak. Ősztől megpróbálkozhatunk a délelőtti talival is, meglátjuk, hogy működik... (Én amúgy is terveztem, hogy tücsökzenék után lehetne nálunk tali, most még közelebb lakunk majd az OMKhoz... :))
"Babaállapot": meg tudlak érteni!!! Épp a minap gondolkodtam (költözés után indul a köv. babaprojekt nálunk...), hogy egyelőre nem tudnám elképzelni, hogy ne legyek többet terhes. (Na persze az első végigordított 3 hónapot szívesen átadnám másnak... :))
Viszont (talán ebből is kifolyólag) én meg épp szeretném mielőbb igazi kisfiúnak látni Sebit. Főleg mióta egyre önállóbb és egyre többet beszél - talán túlságosan is sürgetem. HOgy legyen már végre könnyebb vele, pláne mire megjön a kistesó, addigra már egy nagyfiam legyen mellette... :)
cas
 
 


Laga
Akkor utólag is boldog szülinapot Vilmosnak! :P Vilmos ígérte, hogy most 5 év nyugi jön? Nem semmi srác!
Teusnak több foga van már, mint Korinak. Neki csak 12, most 1-2 hónap szünet, aztán megint jön egyszerre néhány.
Nem lennék a helyedben, mármint tudod, hogy nincs többé szoptatás, nincs többé baba.
Du. Teus hánytól hányig alszik?

Cas
Babaproject miatt irigyellek, és még dolgoznod sem kell! :lol:
nikcsi
 
 


hurrá itthon vagyunk! :lol: :lol: :lol:

tegnap későn értünk haza,
most rohanunk a gyerekekért

majd jelentkezem
Szilvi
szilvamag
 
 


Sziasztok,

Cas,
gyerekekkel voltunk a telken (Balcsi). Tea még szopik, tőle nem tudok elválni, meg még különben is nagyon szimpiózisban élünk. Vilmost már el merném engedni magamtól, de tudod, nálunk nem igazán lelkesen a nagyszülők unokaügyben.

Sebi meg hipp-hopp úgy megnő és akkora fiú lesz, hogy visszasírod a jelenlegi babaságát! Különben is sokkal fejlettebb a korabeli társainál - azért ez már ízelítő a "nagyfiúságból".

Nikcsi,
Teus 1 és fél 2 között megy aludni, de ekkor már teljesen koki. Aztán úgy 3 és 4 között ébred.

Szilvamag,
le vagyok maradva: a gyerekek nélkül voltatok nyaralni? Fúúúú... Mennyi időre? Hogy oldottad meg a szoptatást Enikővel?


Nem mondom, hogy nem lenne jó egy kicsit a gyerekek nélkül lenni. Vilmos itthon van 2,5 hónapja és már nagyon hiányzik neki az ovi, meg a barátai. 4-én viszem is oviba!

De azért gyorsan elment ez a nyár is. És mi még mindig fúrunk-faragunk a kégliben. Olyan mintha soha nem lenne kész.

Tali: ami késik nem múlik. Lehet, hogy a jövő hét végén még elmegyünk egy pár napra, de amint beáll az őszi rend, mindenkit szívesen látok!

Körkérdés: ki hova viszi a gyerekét Tücsökzenére? Annyi helyen van már, meg különböző időpontokban. Szeptemberben mi is szeretnénk kezdeni.
laga
 
 


szimpiózis = szimbiózis
laga
 
 


Szilvi
Ennél lehettél volna kicsit bővebb! Már alig tudom magam visszatartai, hogy ne hívjalak fel - játszó társam! :P

Laga
Szilviék 10-26-ig voltak szabadságon, messze-messze, gyerekek nélkül. Enikő pedig már nem szopizik tán 1 hónapja.
A mostani babatalik 2-4 között szokott kezdődni és tart, amig a házigazda ki nem rugdos minket.... :lol:
nikcsi
 
 


Tali
Tart, amíg a sok nagyszájú anyuka be nem rezel a hirtelen hazaállító házigazda-apukától, és el nem szelel! :) :) :)
Ha már itt tartunk, szerdán lehet nálunk megint... Az időpontot szavazásra bocsátom, mert az utóbbi időben 3 előtt nem jött senki (sőt, inkább csak 1/2 4 felé), szóval tőlem lehet délelőtt is, Sebi is olyan (legkésőbb) 2-kor megy aludni, 10-től ráérünk. De a du. is jó!

Nikcsi
Dehogynem kell dolgoznom! Sőt, a kölök mellett eddig is kellett! Igaz, ez nem egy 8-tól 4-ig állás, de ha ismernéd anyámat, meg a basáskodó munkastílusát, nem irigyelnél annyira. :( Ez egy pár hónapos ordító gyerekkel nehezítve még kevésbé volt egyszerű...
No nem akarom sajnáltatni magamat, csak finoman jelezném, hogy családi vállalkozásba besegíteni se mindig fenékig tejfel. :)
Babaproject: hát néha azért elbizonytalanodom, hogy akarom én ezt a tortúrát mégegyszer?! Hát normális vagyok én? (Ha csak a saját érdekeimet nézném, eszem ágában sem volna, mert rettegek már előre sajnos.) De tudom, nekem mennyire rossz volt 13 évig egykének lenni, Sebivel nem fogok kiszúrni ennyire. De hogy egy 3. babára rá tud-e majd beszélni az embör... ki tudja...

Laga
És milyen volt maga a nyaralás?
Én azért Sebi mellett nem tudtam igazán kikapcsolódni, mert a napi rutin megmaradt (koraikelés-kaja-játék-kaja-játék-főzés-játék-kaja-altatás-főzés-kaja-játék-fürdetés-kaja-altatás) így hiába volt sok lelkes segítségem, nem nagyon tudtam pihenni. Persze azért NAGYON JÓ VOLT kimozdulni, de nem volt az a felhőtlen kikapcsolódás - persze gyerek mellett ilyenre már ne is számítsak soha többet?! :)
Az a baj, hogy néha azt érzem, a napi daráló Zsombortól is eltávolít, alig van időnk kettesben, és ettől mindketten elég nyűgösek tudunk lenni. Nagyon hiányzik, hogy egy pár napot csak egymással foglalkozzunk, remélem összejön egy hosszúhétvége a költözés után!
Sebi babasága: na megvolt az első két lefekszem-a-földre-és-ordítok hisztije, ilyenkor tényleg visszasírom a korábbi időket... :)
Tücsökzene: mi ide az OMK-ba jártunk Szilviékkel, Myráékkal és Boglárkáékkal. Remélhetőleg szeptembertől Nikcsiék is csatlakoznak, gyertek ti is!!! Délelőtt jártunk a 10.10-esre, de ha talit rendezünk utána eztán rendszeresen nálunk, akkor menjünk kicsit előbb (és akkor több idő marad a talira). Tényleg, lehet hogy lassan be is kéne jelentkezni, időnként van nagy tülekedés...
cas
 
 


Sziasztok,

Cas,
jó-jó hogy 10.10-es, de melyik nap? Hétfô vagy szerda? És hányas van elôtte? 9.30-as?
Nyaralás: sok múlik a gyerekeken. Pl most amikor utoljára voltunk Balcsin, Tea 38,7 fokot produkált egyik éjjel, plusz tiszta pötty volt, ja és jött vagy két foga. Na akkor fáradt voltam nagyon, mert ez 2 napig ment így. (Valszeg a 15 hós oltási reakciója jelentkezett.)

De pl júniusban meg annyira jók voltak a kölkök amikor lenn voltunk, hogy mondtam is a férjemnek, hogy kb 5 éve nem pihentem ki ennyire magam! Ô is sokat segített, Tea napi 5-6 órát aludt, éjjel is mint a mormota, szóval az tuti volt.

Egyébként tényleg nagyon fontos a gyerekek nélkül is feltöltôdni. Csak kettesben, semmi nyügi , semmi hangzavar, ááááá, nem is folytatom...

Hosszú hétvégékre eltünni egy európai városban... Hol van ez már??!! Fúú de hiányzik! Még terhesen voltunk így utoljára Londonban, elôtte Prágában és most Krakkót tervezgetjük. De szerintem idén nem jön össze. 1: nem tudnék még Teustól elválni, 2: anyagilag egy kicsit megzakkantunk ettôl az ingatlancserétôl, mert nem akartunk hitelt felvenni. Talán jövôre...

Nikcsi,
te mindent tudsz? :D

Szilvamag,
2 hét gyerekek nélkül???!!! Nem semmi! És ki vállalta ôket? Bárki is volt minden tisztelet az övé(ké)!


Anyut kérdeztem, hogy "mikor lesz nagyiovi?". "Mi az?" - kérdezte. "Az, hogy idehozom a gyerekeket reggel és elviszem ôket este." "Na hát azt nem!" - válaszolta. "Jó, akkor legalább a Vilmost." "Nem". Ezzel le is volt zárva a téma. Folytassam? Elhiszed hogy nagyon irigyellek?


Még valami: légyszi adjátok meg Aranyhold pogijának a receptjét. Pihentetési idôk, stb, minden.
Köszi,

Laga
laga
 
 


Sziasztok,

Cas,
jó-jó hogy 10.10-es, de melyik nap? Hétfô vagy szerda? És hányas van elôtte? 9.30-as?
Nyaralás: sok múlik a gyerekeken. Pl most amikor utoljára voltunk Balcsin, Tea 38,7 fokot produkált egyik éjjel, plusz tiszta pötty volt, ja és jött vagy két foga. Na akkor fáradt voltam nagyon, mert ez 2 napig ment így. (Valszeg a 15 hós oltási reakciója jelentkezett.)

De pl júniusban meg annyira jók voltak a kölkök amikor lenn voltunk, hogy mondtam is a férjemnek, hogy kb 5 éve nem pihentem ki ennyire magam! Ô is sokat segített, Tea napi 5-6 órát aludt, éjjel is mint a mormota, szóval az tuti volt.

Egyébként tényleg nagyon fontos a gyerekek nélkül is feltöltôdni. Csak kettesben, semmi nyügi , semmi hangzavar, ááááá, nem is folytatom...

Hosszú hétvégékre eltünni egy európai városban... Hol van ez már??!! Fúú de hiányzik! Még terhesen voltunk így utoljára Londonban, elôtte Prágában és most Krakkót tervezgetjük. De szerintem idén nem jön össze. 1: nem tudnék még Teustól elválni, 2: anyagilag egy kicsit megzakkantunk ettôl az ingatlancserétôl, mert nem akartunk hitelt felvenni. Talán jövôre...

Nikcsi,
te mindent tudsz? :D

Szilvamag,
2 hét gyerekek nélkül???!!! Nem semmi! És ki vállalta ôket? Bárki is volt minden tisztelet az övé(ké)!


Anyut kérdeztem, hogy "mikor lesz nagyiovi?". "Mi az?" - kérdezte. "Az, hogy idehozom a gyerekeket reggel és elviszem ôket este." "Na hát azt nem!" - válaszolta. "Jó, akkor legalább a Vilmost." "Nem". Ezzel le is volt zárva a téma. Folytassam? Elhiszed hogy nagyon irigyellek?


Még valami: légyszi adjátok meg Aranyhold pogijának a receptjét. Pihentetési idôk, stb, minden.
Köszi,

Laga
laga
 
 


Miért kétszer?
laga
 
 


Sziasztok!
de telhetelenek vagytok! rögtön teljes élménybeszámolót vártatok? aztán meg jön a hol vannak már a fényképek című hőbörgés ? :wink:
Máté mióta hazértünk rendezgeti a fényképeket ( több mint 1500-at sikerült kattintani), most is itt áll már felettem, hogy újra átvegye az uralmat a gép felett :lol:

Tücsükzene csak 13(?)-án kezdődik, elvileg jelentkeztünk rá, de ha pontos listát kapok, felhívom Esztert és mindenkit lejelentek.
Buli?

ki vagyok rúgva
majd még jövök holnap :?
szilvamag
 
 


Cas
Én eddig nem féltem az embörtől, a társam mondta, hogy már illene hazamenni. :oops: Pedig nekem előre jelezte, hogy korán indulunk, mert még az utazásra pakolniuk kell. Ehhez képest, azért még maradtunk - meggyőzted, hogy csak a palacsintára éhes! :)
10-től max. 14-ig tali? Ebéd után éhesebb szoktam lenni, meg Kori nyugodtabb – ja és őt is éheztetem, szóval én szavaznék a szokásos du.-ra!
Munka: van sok előnye és persze hátránya is a családi vállalkozásnak! Azért az anyád csak rugalmasabb, mint egy mh, ahová nap, mint nap 8-16.30-ig bent kell lenni.
Gyerekszámokat illetően: tudod mennyire lennék a helyedben? Én vállalnék többet is, csak az embör rendelkezzen, ill. tartsa szinten az anyagiakat! Mi 3-an vagyunk tesók, szóval ezt egy jó számnak tartom! Te meg ne félj, a másodiknál már minden könnyebb lesz, vagy legalábbis tudsz készülni dolgokra!

Laga
A többiek is tudnak mindent, vagy legalábbis, annyit amennyit én, mert babatalin ezeket is kidumáljuk. Csak a többiek visszafogottak és az én játszótársamról/helyett nem mernek nyilatkozni!
Már olyan régen találkoztunk, tudod azért a játszótársam, mert mi tök idétlen gyermekek leszünk a talin, akik rihegnek-röhögnek és a Sacit pedig óriási szemkinyitásra kényszerítünk :shock: , aki aztán elképed, hogy kikkel került egy társaságba????? :roll:
Nem semmi anyukád van!

Szilvi
Ahelyett, hogy itt magyarázkodsz írhattál volna valami ilyet: az út kicsit rázós volt (repülő - merénylők), a "szállás" iszonyat jó volt – teljes ellátás, a környék gyönyörű, hőmérséklet: lehetett volna jobb is, aztán jött a hazaút, sima ügy. Meg kellene a karaktereket számolni.... :lol:
Na és ezek után jöhet a kérdés! Képek?
nikcsi
 
 


Nikcsi!
hogy én tőled mindig csak leszúrást kapok :cry:

az élmények nagyon frissek és betöltenék több archívot is :)
természetesen fantasztikus volt, az időjárás kivételesen kegyes volt hozzánk, szinte végig napsütés, persze azért megmutatta azt is, hogy tud vízszintesen is esni :?
a sátrunk szuperül bevált, a kempingek többsége egész jól ellátott és tiszta, persze azért kivételek itt is akadtak
viszont nagyon jó volt látni, hogy mindenütt (!!!) figyelnek a kisgyerekesekre, kisszék, kisasztal, etetőszék, kiskád, játékasztal a legtöbb helyen, még egy lótifuti ingyenes kiállításon is játéksarok volt nekik
látszik, hogy enyhe "szakmai" ártalom volt :), de mindenütt lestem a babakocsikat és megállapítottam, hogy végre egy normális nép, aki nem 10cm-es kerekű babakocsiban rázza a gyereket, hanem a babakocsik is szuper terepjárók, nem csak az autók, és olyan eső-szél-hó védő huzatjaik voltak, hogy alig bírtam megállni, hogy ne vegyek egyet.
Az ország elég vegyes, betonút elég kevés, de azon sehol egy kátyú -pedig ugye ott keményebb a tél-, sok poros földút, viszont ingyen kocsimosó minden benzinkútnál
ember alig - kivéve a túristákat, birka viszont annál több, a leglehetetlenebb helyen is :shock:
megmásztunk mindent amit lehetett, a legjobb ebben az országban, hogy nincs "korlát". A vízesésekhez olyan közel tudsz menni, amennyire csak akarsz/mersz, megmásztuk a vulkánokat, gleccsereket, bebújtunk a lávaalagútba, közelről megvizsgáltuk a kénes fortyogókat és degeszre ettem magam áfonyával
szilvamag
 
 


Laga!
nekem nagy szerencsém van, mert mindkét oldalon lelkes és terhelhető nagyszülők vannak és nagyon jól be-szétosztották a gyerekeket ezidő alatt
Vilmosnak én is boldog szülinapot kívánok

remélem a kis- és nagy betegek már mind meggyógyultak

építkezők, szépítkezők hogy álltok?
Móni! beszínezték már a házat?
Nikcsi! lépcső? "homokozó"?
Saci! csempék a földön vagy a falon?

Buli:
a jövő hétre bevállalok egy bulit.
én is a délutánra szavazok, mert Kinga is nagyon várja már
a szokásos szerda? vagy inkább kedd?
szilvamag
 
 


és Nikcsi közfelháborodása
én ezt egyszerűen nem tudom elhinni,
DE a gyereket egyébként se hagyjuk egyedül, mindegy hogy ezért vagy sem
szilvamag
 
 


és egy-két kép is:
(mielőtt Nikcsitől megint kikapnék :? :lol: )

Kép Kép
Kép Kép
Kép
szilvamag
 
 


Laga
Üdv újra közöttünk. Vilmosnak boldog szülinapot. Azért én annyira nem reménykednék a következő nyugodt 5 évben :)
A nagyszülők miatt nem irigyellek. Most én sem tudom mit fogok csinálni, ha úgy gondolja a kicsi, hogy kibújik, mert anyukám nincs egészen jól. Amikor itt volt a kánikula volt egy közepes infarktusa, utána pedig a gyógyszerektől elvizesedett mindene. Most a vízhajtókat szedi két marokkal, de nem tudom mi lesz így vele. Anyósomnak pedig nem tudom, hogy sikerült két gyereket felnevelnie. 60 évesen döbbentettem rá, hogy a fasírtot nem árt még zsemlemorzsában megforgatni és akkor nem lesz olyan "érdekes" állagú, de ez csak egy a sok minden közül.

Szilvi
A ház be van mostmár teljesen színezve. A kerítés ki van javítva már csak szinezni kell azt is és a sarkokra felrakni a díszköveket. Még a lábazatra is fel kell ugrania a köveknek, jelenleg még raklapon vannak és várják, hogy valaki felrakja őket.

Cas
Hogy halad a felújítás?

Olvasom, hogy már mindenkinek milyen sok foga van. Mi a sor végén kullogunk 6+3 foggal. 6 már kint van és három széle látszik. De én még ilyen "fognövekedést" nem láttam, mint a Sáráé. Össze-vissza jönnek a fogai, nem előírás szerint. Felül a középső 4, alul a középső 2 és alul felül egy-egy rágófoga jön. Tehát azért vannak még hiányosságok :) Remélem a többi is valahonnan előkerül, mert így elég érdekes fogsora van.
hmmc
 
 


Laga
de jó hogy újra itt vagy.
Vilmosnak utólag is boldog szülinapot.
A 15 hós oltás lázzal jár? Mi csütörtökön kapjuk és másnapra tervezünk vidéki utazást. Inkább halasszuk el?
Anyukáddal tényleg nehéz lehet. Mi direkt közel vettünk lakást Anyuékhoz és ő sokszor viszi le Fannit játszótérre, Margit szigetre, stb.

Tücsökzene
Időben jelentkezzünk, mert betelnek a helyek. Nekünk is jobb lenne korábbi időpont, de bármi jó.

Szilvi
Hogy bűvölte meg Máté a sátrat? Szuperek a fotók, irígykedem.

Cas
Buli ha lehet ne csütörtökön legyen. Nálatok mikor végeznek a kivitelezők? Beláttuk, hogy a lakás Fanni mellett csak úgy fog elkészülni, ha nem mi csináljuk és most kivitelezőt keresünk.

Hmmc
Anyukádnak jobbulást.

Engem is rugdos ki a gép elől a férjem, mert szabi alatt is dolgoznia kell, ráadásul hajnalokig, alig alszik.
boglarka
 
 


Huú micsoda termés....

Szilvi
Vica-verza? Máris rakom fel a képet! :) Az ásással még megvártunk titeket! :lol:

Ilyen lett a lépcső, és a kert is kis rendezés után:
Kép

Hmmc
Anyukádnak jobbulást! Anyós nem semmi!

Boglárka
15 hós oltás után Korinak nem volt semmi, mi ma megyünk a 18 hósra!

Cas
Most már elbizonytalanodtam, ezen a héten lesz a tali? Melyik nap? Anyunál itt vannak a holland vendégek és programokat csinálunk, szóval fontos lenne tudni az időpontot.
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Szilvi! Nagyon jó lehetett a "nyaralás"! Így dióhéjban is kiderült, hogy szuper helyen voltatok, jól éreztétek magatokat, és ez a lényeg! :)

Hmmc! A fasírtot van ahol direkt zsemlemorzsába fogatás nélkül csinálják! És teljesen fasírt állaga van! Mi ezzel a baj?

Laga! Íme a recept:

Túrós pogácsa

50 dkg liszt
1 csomag porélesztő
25 dkg margarint
25 dkg túró
2 dl tejfölt (kefír v. joghurt)
2 tojás sárgája
2 kk sót
Összedolgozod kézzel vagy kenyérsütőgéppel.
Beteszed a hűtőbe pihizni egy éjszakára.
Sütés előtt 3x hajtogatod.
Hüvelyujjnyi vastagra nyújtod, szaggatod, tojással megkened, szezám/len/mák/köménymagot, reszelt sajtot, szóval vmit szórsz a tetejére és forró sütőben szépre sütöd.

Tali: Kicsit összekeveredtem tali ügyben! Kinél, mikor? Amúgy én is a délutánra szavaznék. Mindegy, ha lesz majd rájövök ... remélem! :)
aranyhold
 
 


Sziasztok,

fúú mennyit írtatok!

Szilvamag,
ez Izland?

Boglárka,
a 15 hós oltás reakciója 7-10 nap múlva várható. És nem mindenkinél lázas-pöttyös.

Tücsökzene: Eszter a "tanítónéni"? Vilmos idejében Gál Gabriella szervezte az OMK-ban. Ô már nincs? Helga nev? tanítónénirôl nem hallottatok? Ô volt Vilmos idejében és nagyon tuti volt. Csak szerdán van, vagy más napokon is? Milyen kezdés idôpontok vannak? Mi a telszám a jelentkezéshez? Na jó, elég ennyi kérdés, csak gyôzzétek megválaszolni...

Aranyhold,
köszi a receptet!

Második gyerek: minden más lesz mint az elsônél. Az biztos, hogy nem lesz idôtök depisnek lenni, vagy fáradtnak lenni. Csak csináljátok és kész. És közben azon gondolkodtok, hogy milyen jó dolgotok is volt addig, amíg csak egy gyereketek volt... :roll:

Laga
laga
 
 


A talit meg elfelejtettem:

nekünk szinte csak a délelôtt a jó. Tea fél 1kor eszik, kb 1kor megy aludni és amikor felébred, megyünk Vilmosért az oviba. Ovi után:
hétfô-szerda: judo
kedd: angol.

Aztán meg kedden és csütörtökön én járok tornázni ( bocs, de errôl semmi pénzért nem mondanék le, annyira imádom - ez tart életben), a péntek meg péntek.

A különórák meg szinte este végzôdnek, vacsi, alvás.
laga
 
 


Tali
Nem bírjátok követni, mi?! :lol:
Szóval most szerdán délután lehet nálunk.
Jövő hétre vállalna egyet Szilvi.
Én abban is benne vagyok, hogy mindkettőt megtartsuk!

Laga
Ja, bocs, szóval a szerdai 10.10-esre jártunk. Ha nem lesz utána délelőtti tali, akkor ez így jó nekünk, a korábbi pedig tényleg a 9.30-as, nekünk az is jó. Egyeztessünk, és akkor menjünk mindannyian együtt!!!
Anyukád: :( Nekem is tényleg óriási mázlim van, hogy a nagyik szinte féltékenyen figyelik, mikor melyikük vigyázhat rá. Jövő kedden pl. szüretelni megyünk anyuval, addig anyósnál lesz Sebi (anyunak meg vérzik a szíve, mert nem nagyon kedveli anyóst). :)
Vilmosnak mi is boldog szülinapot!
Ja, és Szilvi meg Nikcsi meg tényleg úgy tud viháncolni néha, mint két csitri, jó nézni őket (és nem is gúvadnak ki a szemeim, csak Szilvit sokkal visszafogottabbnak ismertem meg az elején, de ezt mi már kitárgyaltuk). (Nikcsi már az elején is ilyen lökött volt, nem javult azóta se! :lol: ) De éppen ezzel olyan remek alaphangulatot adtak a legutóbbi talinak nálunk, hogy csak na! :) Ilyennek szeretjük őket!

Szilvi
Ha lesz szerdán nálunk tali írd ki cd-re a képekből a javát, és akkor megtarthatod nálunk az élménybeszámolót! :)
Irigyellek azért ezerrel én is, csodálatos lehetett ez a bő két hét nektek!!!
A sátor tényleg nagyon korrekt! De hogy lehetett elcsomagolni?! Birkózva?! :lol:
Ja, és tényleg jó lenne, ha beiratnál mindenkit telefonon, csak egyezzünk meg, melyikre járjunk!

Nikcsi
Munka: igazad van, sokkal rugalmasabb! így viszont sokszor a hétvégéink bánják... Na mindegy, nem nyafogok, ha annyira szörnyű lenne változtatnék rajta, de eszem ágában sincs, igen kényelmes ez így! :)
Gyerek: hát igen, azért anyós se teljesen önzetlenül adta ám a lóvét a lakásra. Ugyanis 16 unokát szeretne, és mivel én megmondtam, hogy ide nem szülők több gyereket, hát tett érte, hogy szüljek! (Zsomborék 4-en vannak tesók, szóval bőven jut az előirányzatból ránk is még! :))
Köv. gyerek: azért én is remélem, hogy a következőnél ügyesebbek leszünk, és én se borulok ki annyira...
Kert: nagyon szép lett, jövőre jöhet a fű, és akkor pompás lesz!

Hmmc
Anyukádnak gyors gyógyulást!
Tesód nem tud majd segíteni, ha megérkezik a pici?

Boglárka
Nemtom, vállalják-e a srácok (végül nem a Móniék kivitelezője, hanem ismerősök csinálják). Felmennek, megnézik, meglátjuk. Majd szólok nekik!

Felújítás
Le van burkolva a két erkély, a konyhapult fölötti rész, a konyha-étkező-átjáró, a WC úgy nagyjából (de itt lesz egy kis hirig), meg egy csomó javítgatás készen van, ami a további munkához (festés, mázolás) kell majd. Most sajna a kéménybélelés miatt lassan halad a meló, mert 10 nap kellett, hogy ma végre minden szükséges elem megérkezzen, de végre a héten valszeg elkészül az is. Utána belehúznak a srácok újra a melóba, és akkor azt ígérik, bő egy hét alatt végeznek. Hát azt azért majd még meglátjuk, de ha 2 hét, akkor sem veszünk össze. Csak szép legyen! (És reméljük lesz is...)
cas
 
 


Cas
Tesóm dolgozik, 12 órákat nyom le. Sajna nem kap szabadságot. De ha sikerül neki - szerdán meg a követségre vízumért - megy ki dolgozni egy kicsit a másik a tesómhoz.

De remélem sikerül megoldani. Sárától félek egy kicsit, mert iszonyatosan anyás. Nem szeretném, ha nagyon megviselné a kistesó érkezése. Majd együtt alszunk négyen egy ágyban (Peti, Sára, kicsi és én). Dorina már nagylány, ő marad a szobájában :)
Tegnap javasoltam az embernek, hogy legyen a kicsi Anonimuszia (persze így fonetikusan és nőiesítva, mert Magyarországon csak így lehet), mivel nem tudunk név kérdésben megegyezni.
hmmc
 
 


Laga
És mi lenne, ha aznap Vilmos kihagyná az ovit, meg a különórát? És akkor Teus ébredése után már jöhetnétek is!

Hmmc
Jajjjj... hát úgy tényleg nem lesz könnyű! Bár laknátok egy kicsit közelebb, legalább 1-1 játszóterezésre kölcsönvennénk a nagyokat, és akkor lenne egy kis nyugtod a picivel... na majd még töröm a fejem. Az Anonimuszia remek!!! :lol:

DM!
Van 14 pontom, és kéne bugyipelus meg még 1-2 cucc. Ki segít? No meg akkor shoppingolhatunk is egy nagyot!
cas
 
 


Most csak röviden, Cas a dmből jövök, én szívesen felajánlok 1 pontot, viszont nekünk meg kell várni a fizut... :x Nos mi legyen?

Laga
Talált Szilviékkel kapcsolatban!
nikcsi
 
 


Saci!
kivetted a DVD tokból a DMpontot?
pelus nekem is kell, bár annyira nem sürgős

képek: még nincs leválogatva az 1600 kép. Biztos, hogy ennyit meg akartok nézni? vagy inkább vártok még 1-2 hetet?

a sátrat nem bűvöltük, a szél fújt ennyire
szilvamag
 
 


Nikcsi
Az 1 pontot szívesen veszem, cserébe fizuig legfeljebb kölcsönzök pár csomag pelusravalót nektek.

Szilvi
Ki! És még így hiányzik pont 1! :(
1600?! Akkor inkább várunk még picit, amíg leválogatjátok! :)

Tali
Akkor szerda du. jó? Ki jön?
cas
 
 


sziasztok!

Laga
köszönöm a gratulációt:)
Igen, a nagy idén kezdi az ovit, csak egy kis késéssel. Hogy pontosan mikor, még nem tudom....
De a helye és a jele már meg van :D
Szükség van még egy kocsira, mert anélkül nem tudom elvinni, meg nem akartam még most így közvelen a kistesó születése után "elpaterolni" itthonról. De sztem Ő fogja majd kérni, hogy mehessen, mert az unokatesója már jár és egy csoportban lesznek.

Teljesen megértem, hogy mire gondolsz a "soha többet nem szoptatsz?" alatt. Mivel mi sem tervezünk több gyerkőcöt, én is sok mindenhez így állok már hozzá. Kezdve a szüléstől...:)
Az elsőnél rossz volt picit amikor abba hagyta a szopit, de hamar elfogadtam, sztem ez most majd nem lesz egyszerű.

Nikcsi, Cas
a 20.-ai "élényekért" nem írigyellek benneteket.

Szilvi
nagyon szép helyen jártatok.

Móni
hogy vagy?
mucus
Tm
 
 


Szilvi
És mennyi lesz az 1600-ból leválogatás után? :shock:

Cas
Mi mennénk a talira, sőt jönne egy lány a hegyről a két fiával (2 és 3 évesek), szólhatok nekik is, vagy nem? Bár tőlem már semmi ilyet nem vesztek komolyan, mert mindig csak beígérik, aztán berezelnek. :evil:
Akkor mikor legyen a vásárlás? Nekem inkább a du-ok jobbak, ha sos, akkor lehet holnap is (esetleg fél 6?). (Ha holnap du. és addig nem reagálnék itten, akkor dobj légyszi egy sms-t.)

Mucus
Nagyon rossz élmény a 20-a. :cry:

Ma beszéltem Timi barátnőmmel, totál ki van. Nagyobbik lánya megkergült, a du.-ni alvásokról leszokott, viszont iszonyat fáradt és kezelhetetlen lesz. A kis tesóra szörnyen féltékeny, aki éjjel alig alszik, mert fáj a hasa. Ergo Timi alig alszik. Itt jut eszembe, amit Laga írt: milyen jó dolog, amikor csak 1 gyereke van az embernek... És jut eszembe, hogy Kinga-Enikő milyen jó testvérek, meg Mucus is jókat írt! :roll:
nikcsi
 
 


Nikcsi!
igen tényleg jó testvérek a lányok, de néha ez a legrosszabb, mert Enikő folyton Kinga nyakán lenne (ha épp nem az enyémen) ezt meg szegény Kinga nem élvezi annyira.
Már Enikő is kezd konkurálni és löki ki Kingát az ölemből, ha egyszerre veszem fel őket és visít, ha nem hagyom/hagyjuk.
Enikő most szokik vissza itthonra, a tegnapi éjszakát szinte végigüvöltötte, de én nem vagyok hajlandó (és nem is tudok) együttaludni vele.


Anyu viszont megetette epres joghurttal, amitől kiütéses lett :( , kérem allergiában jártas szakértőink véleményeit mire számíthatok. Kinőheti? Milyen más gyümölcsre, zöldségre, egyébre figyeljek még?
szilvamag
 
 


Szilvi: ne adj neki se epret se tejterméket most egy ideig. Epret 1,5 éves korig semmiképpen, tejtípusút kb 1 hónapig, akkor pici mennyiséggel próbálkozz be, hátha csak az eper csapta ki. Az az egyszerűbb eset. Ha allergiás, teljes diétával van esély a kinövésre, és szerencsére általában ki is szokták nőni.

Szerda nekem most reménytelen, úgyhogy mutatok 2 képet :D
Ezt Saci kedvéért :D

Kép
Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


köszi Cory a gyors választ
tejterméket rendszeresen kap/kapott minden típusút (kivéve a sima tej) arra semmi reakció nem volt eddig.
Az eper a bűnös, sajnos anyu is figyelmetlenségből bontotta neki az epreset :(
sajnálom, hogy nem jöttök
szilvamag
 
 


Szilvi: akkor az az egyszerűbb eset. Eper nélkül azért akár egy élet is leélhető, ha úgy alakul :)

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szilvi
Akkor ez se túl jó? Na remélem nálunk idális lesz.... :lol:

Cory
Tényleg kár, hogy nem jöttök! A fotók nagyon jók, olyan aranyosak rajta, tiszta tündéri gyerekek idillt látok! :)

Cas
Te meg nem válaszoltál. Akkor most mikor menjünk? Szerintem ma már nem tudok olvasni netet, szóval írjatok, hívjatok. Du. felmegyünk a fiúkhoz. Ja meg erre sem válaszoltál, hogy jöhetnek-e?
nikcsi
 
 


Sziasztok,

Cas,
most erre gondolni sem tudok, hogy Vilmost ne vigyem oviba, mert már annyira várjuk. Így többesszámban. Vilmos is várja a barátai miatt, de én is, mert néha ez a kölök az idegeimen citerázik. :evil:
2,5 hónap alatt szétubta magát, Teus nem játszópartner, én meg nem állok annyira a rendelkezésére mint ahogy szeretné. (Kb olyan mint Myra Lillája. Ha permanens foglalkozunk vele, akkor minden oké, ha nem, akkor kiborító tud lenni.)
A különórákkal meg az a helyzet, hogy a judót csak most akarjuk kezdeni, szóval nem lenne jó mindjárt kihagyással kezdeni. Meg aztán lesz olyan is, hogy beteg lesz és ezért marad ki óra és végülis ezek a külön foglalkozások elég sokba kerülnek...
Abban bízom, hogy előbb-utóbb minden gyerek átáll a tuti délutáni alvásra és lazábbak lesznek a délelőttök.
Azt nem is írtam, hogy a kora estével meg az a baj, hogy jön haza a férjem és olyan keveset vagyunk együtt, meg nálunk mindig meleg vacsi van, hogy ilyenkor már "itthon a helyünk".

Senki nem jár sportolni?

Szilvamag, Aranyhold,
ti jártatok tornázni. Mostmár nem?

Laga
laga
 
 


Cas
Még mindig semmi? Akkor megyünk fel a fiúkhoz hamarosan játszani!
nikcsi
 
 


Laga!
de én elvileg tornázom most is, csak nyári szünet van :)
a nyaralás alatt pedig annyira bepótoltam a km-hiányomat, hogy jól esik a fenekemen ülni (már amennyit a kölkök engednek) :wink:


Saci!
DM akkor holnap?
megint buli előtt??

én nem ragaszkodom a 10 órás Tücsükzenéhez, de szerdán megbeszéljük

Bulira viszem a szokásos túrókrémet és (mozarella)golyósalátát, jó?
szilvamag
 
 


Laga! Én is jártam tornázni, de most én is szünetelek már egy ideje. Időnként megnézem, hogy ahova jártam, van-e kedvemre való, meg ami időpontilag is jó, de eddig valami mindig közbeszólt! :) De tervezem, hogy kellene mozognom, mert ok, hogy leadtam pár kilót, de kellene kicsit formálódnom is! :)
Te hova jársz, és milyen tornára?
aranyhold
 
 


Bocsi, hogy eltűntem, de Coryéknál voltunk egész nap, és nem volt érkezésem őt ellökdösni a gép elől. :) Viszont a fiúk óriásit játszottak, és egy picit megbabusgattam Lizát, bár elsőre elsírta magát a láttomra... :)

DM
Ha mindenkinek ráér a jövő hétig, akkor végülis ráér nekem is, holnap veszek 1 csomag bugyipelust, azzal legalább megvan a 15. pont, és akkor jövő héten feltankolhatunk mindenből.

Nikcsi
Persze, hogy jöhetnek, felesleges volt megkérdezni. Ismersz. :)
Szegény Timi. :( Nehéz lehet ennyire kis korkülönbséggel!

Szilvi
Cory nagyjából elmondta az általános instrukciókat. Esetleg nézd majd meg, pontosan mi volt abban a joghurtban, hátha még más is besegített az epren kívül.

Laga
Én pl. a holnapról beszélek. Akkor se ovi, se judo, se angol, ha jól gondolom - és az idegeiden se citerázna, mert elfoglalná a társaság. A férj-alig-látást megértem, de 1-1 este nem futja a barátnőknek? (No meg lehet, hogy az embör is szeretne néha egy nyugis estét nélkületek! És ezt most komolyan írom... Szerintem még a hideg vacsit se bánná ilyenkor.)
Na mindegy, nem akarok beleszólni, minden házasság más, és te tudod, mi a jó nektek!
Csak érezd a törődést, és hogy hiányoztok a csapatból!
(És nem is tudod, mekkora hancúrról maradtok le! :))
Alvás: általában minden gyerek du. alszik már, de előtte nyűgösek, nem alkalmasak a talira, ahogy kivettem a többiek szavaiból, így mégis maradnak a délutáni talik. Nekünk amúgy mindegy lenne, Sebi nem egy problémás típus ebből a szempontból, ha szórakoztatják, sokáig bírja ébren.
cas
 
 


Laga
Én már edzőterembe nem járok sportolni (sajnos), viszont nincs autó a popóm alatt, és ráadásul hegyen is lakunk – mint tudod. Ehhez már csak egy bkv-zás szuper edzés, mert nem szoktak segíteni. Korival minden nap megyünk ki, ma is kint voltunk 2 órát sétálni (valószínű nem több km-ről van azért szó, de nem egyhelybeni dologról).
Tegnap azt hiszem rekordot döntöttem, mert 40-kor indultam és egészkor már a rendelőben voltunk (vörösvári út, gyógyszertárnál), szerencsére a buszra se kellett sokat várni. De kb. 2-5 perc volt, mire leszaladtam babakocsistul!
Tényleg jó lenne, ha jönnétek!

Cas
Szóval nem kell tőlem inkább az egy pontocska, meg hitel sincs. :roll:
Okés, akkor szólok Enikőéknek! :P
nikcsi
 
 


én már úgy beleéltem magam, hogy ma megyünk
kellene az oviba is egy-két dolog, akkor azt is itt venném meg

mi a köz döntése?
szilvamag
 
 


Nikcsi
Dinka vagy! :?
Hozd a pontot!

DM
Tőlem mehetünk ma, de tali előtt alszik Sebi, így ha akkor akarunk menni, fel kell keltenem. Hányra menjünk? (Jó lenne, ha legalább 1-1,5 órát aludna, szóval 1/2 3 előtt légyszi ne.)
cas
 
 


Cas! Megyünk mi is, és a pogitészta már pihizik a hűtőben. MEg van van egy új pogireceptem! Úgy gondoltam felesen viszek ebből is, meg abból is, és majd szavazhattok melyik ízlik jobban! :)

Ha ti fél 3-ra mentek DM-ezni, akkor mikorra lehet hozzátok beesni?

Myráékkal mi a helyzet? Jönnek? Csak mert be tudunk ugrani értük?
(Myra, ha olvasod, és jöttök, dobj meg egy sms-sel, lécci!)
aranyhold
 
 


Dm ügyben ghyors döntést kérek, mert én is mennék.

Myrának szerintem rossz a netje, kérte a telefonálást, ha van valami. Ha meg van a tali időpont, küldök neki SMS-t.
boglarka
 
 


nekem jó a fél 3
szilvamag
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?