Új privát üzeneted érkezett!

lilly: nálunk van taknő pár hónapja , mivel nagyi nélkül semmire nincs időm, és elég nagy a ház, de Boti nagyszerűen alszik akkor is. Délelőtt van itt, ebbe beleesik az alvás ideje is. Az szobájával kezdi, és utána már tud ott aludni. Először nekem is fura volt, de hidd el, azért meg lehet szokni :wink:

Mondjuk a bébiszitter inkább arra kellene az embernek, ha van mi olyan dolga, amit gyerek nélkül kellene/szeretne elintézni. Szóval taknő mellett több időm van a gyerekre, de semmivel sincs több magamra. Illetve nincs kettesben időnk a párommal sem. Erre volna jó néha, ha vki felügyelne Botira, azaz egy nagyipótló. De ez még nem lesz egyszerű, na és olcsó sem. Mert ugye, ha vkit hív az ember, akkor rendszeresen kell hívni, hogy összeszokjanak a gyerkőccel....Hát ez még várat magára...egyenlőre drágának tartom.
Vendég
 


Sziasztok!

Jó volt a hétvégi születésnap, majd hozok fotót, ígérem :) Ma suliban voltam, de fél egykor leléptem, mert nem volt fűtés, egész délelőtt kabátban ültem, és így is fáztam :shock:

Ildi: holnapután megyünk dokihoz, remélem csupa jó hírt mond :wink

Anett: hozzánk jár egy csajszi takarítani (amúgy fóti). Kb három-négy hetente jön csak, de akkor olyan alaposan kitakarít, hogy csak na. 115 nm-es a lakás, Zsófi mellett nekem csak a porszívózásra, felmosásra van időm, de ő minden kapcsolót, képkeretet, ablakot, szúnyoghálót, mindent kitarakít, fürdőket, konyhát, szóval elég alapos, és ez 6000 Ft. Nekünk megéri, és tényleg meg lehet szokni :wink:

Nekünk szerencsénk van, két szomszédunk is alig várja, hogy Zsófira vigyázhasson, így a messzinagyi probléma megoldva :)

Zsófival volt ma Apa mérésen meg tanácsadáson, jól megmérték, hogy 70 cm (csak tudnám, akkor miért nőtte ki a 74-es ruhákat, és hogy lehet, hogy a múlt hónapban 75 centi volt), és 9620 gramm, van nyolc foga, egészséges egyéves :D
Vendég
 


Panndi!
Akkor szerdán várjuk a csupa jó híreket!

Egy ilyen takcsi néni ránk is ránkférne, amilyen a Tiétek Panndi! És én is meg tudnám szokni. :lol:

Amúgy Lillut is 72 cm-re visszaminősítették egy évesen, minden alacsonyabb gyereket nagyobbnak mértek, plusz alig van olyan ruhánk, ami legalább nem nyolcvanas. Ez van, mi sem csináltunk belőle presztízskérdést, de azért :twisted:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

 
 

Anett: sajnálom, hogy nem sikerült Nadimóval. Hát jó dolog lehet a takarítőnő (nekem még sosem volt), de tényleg nem ugyanaz mint a bébiszitter. Most nekem is mennem kell intézni pár dolgot, önkormányzat, földhivatal...hát nem szívesen viszem Barnát magammal, de nincs más megoldás. :cry:

Andi: várjuk a képeket! :lol:

Barnának még mindig folyik az orra, már egy hete :cry: Szegénynek nem győzőm porszívózni.

KépKép
kutyfül
 
 


Jó reggelt!

Íme, pár fotó az egyévesről :lol:


Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Én amúgy szeretek Zsófival ügyet intézni. Mindenhol kap valamit, mindenhol nagyon kedvesek miatta, szóval tiszta haszon :lol:
Vendég
 


Csatlakozom Panndihoz, mi is csak profitálunk Lillával az édes-kedves mosolyából... Múltkor az okmányirodában kaptunk soron kívül aznapra sorszámot, ha egyedül megyek 3 hetet kellett volna várni :)

A földhivatalban is engedtek már előre minket :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Zsófi nagyon édes a képeken :lol: ilyen bodyja Lillunak is van :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Tescos, én szeretem a ruháikat :D
Vendég
 


Tudom :wink: nálunk is beváltak :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


panndi: bár csak képen láttalak, de nem Rád hasonlít Zsófi?? nagyon édes, és örült a hangszernek? Zsófi tud már motorozni???
Már én is vásároltam tescos cuccot, sőt a múltkor még ingyen is volt, mert elfelejtette beütni a néni - miközben annyira szidta a főnökeit - :lol:
Vendég
 


Minket a Cora ajándékozott hasonló módon meg egy hercegnős nyaklánccal kerilányomnak :lol: :lol: :lol: a csaj ott is szidott mindenkit, mi meg csak utólag vettük észre, hogy azért nem is fizettünk :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beköszönök, míg a lányok alszanak. Nem egyszerű két gyerekkel az élet, pedig még segítségem is van. Nem tudom mi lesz velünk jövő héttől hármasban itthon...Majd megoldjuk valahogy, mások is vannak, voltak így. Csak egyelőre még elég lehetetlennek tűnik. Egy takarítónő nem lenne rossz most nekünk sem, pedig nem nagy a lakás. De már látom, hogy két gyerkőc mellett, főleg míg ilyen picik, elég nehéz lesz rendben tartani...

Amúgy jól vagyunk. Eszterke is mikor nem fáj a pocija, jó baba. Általában minden nap van egy hosszabb periódus, mikor ébren van, és bármit csinálok vele sírdogál. Ez van amikor délelőttre, van amikor estére esik, változó. De aztán ha megnyugszik, akkor utána alszik mindig egy nagyot. Az éjszakákra (kopp-kopp) eddig egy szavam sem lehet. Este-éjszaka, miután megnyugszik szintén alszik egy nagyot, van olyan is hogy 5-6 órát egyhuzamban. Hétvégén egyik este is éjfél körül aludt el, majd reggel 6kor kelt legközelebb. De tegnap is pl 9kor szopizott, elaludt és éjjel4ig aludt. Szóval elég változóak a napjaink, de reméljük hamarosan megnyugszik a pocija is, és beáll egy jó kis napirend.

Panndi: Aranyos az 1 éves Zsófi a képeken!!! Szép tortája is volt!
Motorja Zsófinak is ugyanilyen van, csak a színe narancssárga :lol: Szerdán drukkolunk és várjuk a jó híreket!

Lamme: Ha jól emlékszem te írtál régebben a hordozókról. Nektek milyen is van? Azt hiszem nekünk is szükség lesz egyre, egyszerűbb lesz egyelőre úgy közlekedni a gyerekekkel, hogy Zsófit tolom még babakocsiban és Esztit viszem magamon.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke!
Egyik ismerős csajszi nálunk ugyanerre a kombora esküszik - nagy kocsiban, kicsi anyukán kenguruban.
Másik lány, ott ugyanekkora a korkülönbség, mint nálatok, ott fellépőn van a nagyobbik fiúcska. Elején nehezen jött bele, de most már tök jól el van, más kérdés, ha meglátja Lillát kiszállni a babakocsiból, rögtön ugrik a helyére és kiabál Ildi toljál :lol: Szóval még ő is ellenne a babakocsiban. Ez a páros itt Monoron működőképes, de pesti bkv és egyéb merészségekhez az előbbi szerintem praktikusabb. :lol: Tényleg Te vezetéssel hogy állsz? mert én szeretek vonatozni, bkv-n utazni, Lilluval is szoktam, de kocsi nélkül néha nagyon nehéz lenne amikor esik meg ilyenek... amúgy amíg Lillu kicsi volt mi kenguruval közlekedtünk Pesten ha gyalog voltunk :lol: a másik topikon a mei tai-t istenítik a lányok, mi még nem próbáltuk, majd a másodikkal lehet. Bár addigra már lehet nem is lesz divat :lol: na jó ez egy kicsit pesszimista volt :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

eperke, Zsófi milyen távokat bír gyalogolni? Én is ezen agyalok, hogy hogy lesz majd, mert van egy kenguru, ez:

http://www.teszvesz.hu/item434181452_ke ... dhato.html

Szóval arra gondoltam, hogy ebbe mehet atesó is, de ha ő mélyen szundizik a babakocsiban, és Zsófi elfárad, akkor Zsófit is a hátamra csaphatom benne (igaz, ez nem egy anyukabarát megoldás, mert már most 10 kiló). Szóval nem tudom, Zsófi 19-20 hónapos lesz, mikor jön a tesó, hosszú távra úgysem megyek velük, áá, nem tudom hogy lesz :roll:

Kérek szépen sok sok drukkot délutánra, 16:45, doki :oops:
Vendég
 


Délutánra megy a drukk Panndi! :lol:
Zsófi a kenguruban történet nem lesz egyszerű, legalábbis neked cipelni nem, az biztos :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Délutánra megy a drukk Panndi! :lol:
Zsófi a kenguruban történet nem lesz egyszerű, legalábbis neked cipelni nem, az biztos :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Panndi: Nagyon jók a szülinapi képek :wink: Te csináltad Zsófi tortáját? Nagyon guszta :wink: Én is drukkolok délután!! :wink:

Eperke: Örülök, hogy Eszti ilyen jó kis baba. Hát a sirdogálás újszülött szokás :D Majd elmúlik :D Azzal meg ne törődj, hogy a lakás szalad :wink: Én az első hármasban töltött nap előtt (én + két gyerkőc) próbákat tartottam :D:D:D Igen, említettem anno egy hordozót. Mi mei tai-t használunk Nikivel, innen vettük:
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt_mt.htm
Itt van egy összehasonlítás is, amivel könnyebben ki lehet választani, hogy kinek melyik fajta hordozó felel meg jobban.
http://www.babakozelben.hu/hordozok/tablazat1.htm
Mi is hasonló megfontolásból vettük Nikinek, mint ti. Vagyis Vivi már nem volt babakocsis Niki születésekor, viszont sokkal könnyebb így közlekedni pl. buszon, vagy könnyebb vásárolni, stb. Mi Vivinél kaptunk kölcsön kengurut, ég és föld a kettő. Abba kb. háromszor tettem bele, aztán adtam is vissza a tulajdonosának. Ebben viszont kimondottan élvezem hordozni Nikit :D És olyan édesen elalszik, fejét ráhajtja a mellkasomra, és ott szuszog, tündéri :D:D
lamme
 
 


Sziasztok!

Köszi a hordozós tippeket!

Lamme: Neked külön köszönöm a webcímeket! Nagyon hasznosnak tűnnek. Majd átböngészem!

Nekünk Zsófinál nem volt kenguru, most valaki megígérte, hogy ad egyet kölcsön. De nekem is ezek a hordozókendők tetszenek inkább. Majd meglátjuk, kipróbáljuk melyik a jobb.
Én most még a két gyerkőccel inkább annál a verziónál maradok, hogy a nagyobb kocsiban, a pici rajtam. Zsófit még egyelőre nem tudnám rábírni, hogy ne fusson el, ne hagyjon ott minket. Így biztonságosabbnak tűnik egyelőre. MAjd ha kicsit nagyobb lesz és jobban megért, elfogad dolgokat, akkor be merem vállalni úgy is, hogy a saját lábán jöjjön. Amúgy egész sokat bír már gyalogolni, azzal nem lenne baj. Mi még testvérkocsin gondolkodtunk, de aztán elvetettük az ötletet. Itt Pesten horror lenne tömegközlekedni vele. A testvérfellépős verzió meg a járdáról fel-le közlekedésnél nem tudom mennyire válna be. Meg szerintem Zsófi is még picit kicsi hozzá.

Panndi: Drukkolunk nagyon!! :lol: Én Zsófit biztos nem bírnám már magamon vinni a majd 11 kg-val.

Ildi: Vezetéssel semmi bajom, Zsófival elég sokat közlekedtem autóval. De két gyerekre figyelni+vezetni, már nehezebb kérdés, főleg itt a városban. Meg itt Pesten szerintem nem is érdemes autózni, max ha nagyobb bevásárlásra megy az ember. Inkább marad egyelőre a séta és ha Eszti picit nagyobb lesz, a tömegközlekedés.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Tesóbaba korának megfelelő, 12 mm-es, dobogó szívű kisbaba :lol: :lol: :lol:

Azt mondta a doki, ne fogyjak többet, ha fogyok, irány a kórház :?

Köszi a drukkolást :D
Vendég
 


Panndi: Örülök, hogy a babácskával minden rendben :D Csak így tovább :D Próbálj meg akkor tényleg nem fogyni tovább!! Bár tudom, hogy nem rajtad múlik :? Én is voltam kórházban, amikor Nikivel voltam terhes, mert annyira hánytam, hogy sem kaja, sem folyadék nem maradt bennem. Maga a kórház nem volt vészes, de hiányoztak az otthoniak :(

Eperke: Igen, Zsófinak még bőven "kell" a babakocsi. Vivi félévvel idősebb volt Zsófinál Niki érkezésekor, ami elég sokat számít ebben az életszakaszban. Ráadásul mi ritkán megyünk hármasban, így a párom vagy én tudunk rá figyelni, hogy ne kószáljon el :D Messzire meg csakis kocsival megyek velük egyedül :D Egyébként ez a babaközelbenes lány nagyon aranyos és rugalmas, szóval meg lehet beszélni vele, hogy elmész Esztivel, és kipróbáljátok a szóba jöhető hordozókat, és azt veszed meg, amelyik tényleg a legjobb nektek :wink:
lamme
 
 


Én sem a kórháztól félek, de nagyon hiányozna Zsófi :?

Kedden megyek Zsófival Pestre vérvételre, Káposztásig kocsival, onnan BKV, és mindenzt megpróbáljuk babakocsi nélkül végrehajtani. Kizárt dolog, hogy én aluljárókon keresztül cipeljem kocsistól, ráadásul nem is ül benne, csak ritkán, mindig ki akar szállni, remélem sikeres lesz az akció :lol:
Vendég
 


Megírtam a kisregényt, mire Lilla kihúzta a gépet a kontektorból :shock: :shock: :shock:

Panndi a jó hírnek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Plusz kilót szívesen küldök, sajna van sok :lol: bár ilyen könnyen megválhatnék tőle :oops:

Én 20 évig laktam Káposztáson :lol: ha a Podmaniczky utcába kell menned, onnan busszal egyszerűen eljutsz a rendelőbe, Zsófinak talán még tetszene is fog. Aluljárókban babával ne is cipekedj :wink: ezért lenne jobb a busz.

Eperke! hasonlóan gondolkodunk a vezetésről, közlekedésről. :lol: Én egyik ismerősnél próbáltam ki Lilluval a testvérfellépőt, hát még ő se tudna rajta kb. fél órát állni. :wink: Na meg a járda-le-felmenéshez sem túl egyszerű kombináció.
Én a helyedben közlekedéshez Zsófi kocsi- Eszti valamilyen hordozó, ill. játszóterezés stb. Eszti kocsi - Zsófi fellépő párost gondolnám praktikusnak, mondjuk ehhez kell egy hordozó és fellépő is. :roll:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


A Honvéd utcába kell menni, ez talán villamossal a legegyszerűbb onnan :? Vagy nem? :)
Vendég
 


Igen, onnan az a legjobb :)

a 14-es és 1-es villamos kombináció a legjobb...
ha átszálltok metróra az gyorsabb, de akkor Újpest központnál no mozgólépcső és Árpád-híd fel a villamoshoz átszállás nem Panndi és Zsófi barát megoldás :lol:
szóval villamossal Domusig, onnan 1-es, bár ugye itt sem tudjátok az aluljárót megkerülni :cry:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi, én is így gondoltam :)
Hát igen, emiatt az aluljáró miatt nem merek babakocsival elindulni. Végülis 14-esen tuti lesz helyünk, az 1-sel keveset megyünk, csak nem lesz olyan fárasztó neki... de az, hogy ő nem hajlandó beülni a babakocsiba (ismerem, Pesten nem hajlandó), és külön vigyem kocsit meg a gyereket, na azt nem vállalom :)
Vendég
 


Andi: gratula a 12 mm-es csodához :lol: Nagyon helyes Zsófi a képeken, és nagyon guszta a torta :lol: :lol: :lol:

Hát azért nem egyszerű ez a két gyerekes közlekedés. :? Még eggyel sem. Mi is BKV-ni szokzunk, ha bent a városban van dolgunk. Egyszerűbb mint ülni a dugóban + parkolót vadászni.

Oltás: Köszi a válaszokat! Valahogy én is úgy vagyok mint Lamme, hogy valamiért olyan rossz érzésem van :?

kenguru: Mi is kölcsön kaptunk, kb. 3x vittem benne Barnát, elég horror volt....Azt hittem leszakad a hátam, meg mindenem.

KépKép
kutyfül
 
 


Ja, képzeljétek most megint egy csomó ismerősöm vár babát. Tök jó, mindig jönnek a hírek, hogy éppen ki az újabb tag a kismama-klubban :lol: :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


A torta állítólag finom is volt (Zsófi aznap két szeletet nyomott be, másnap a maradék egyet :lol: ), csak én nem bírtam megenni :roll: De ez a terhesség miatt volt, egyszerűen nekem nem jött be. Pedig sokan kértek repetát, szóval csak ehető volt :D
Vendég
 


hát igen.. nekem Lilla 80%-ban benne marad a kocsiban a bkv-n, csak a nagyobb metró/vonat utakon akar kijönni :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nagyob gyerekek anyukái, mit ebédelnek a lányok?
Zsófi már nem hajlandó főzelékeket enni, üveges bébikaja szóba sem jöhet, így ma marhapörköltet (vagy pörköltöt?) evett nokedlivel, majd mivel ez nem volt elég, egy kis pizzát :oops: Most elégedetten legózik :lol: De mit kéne ennie ebédre? Mert a reggelivel meg a gyümölcsevéssel nincs gond, de ebédre csak a felnőtt kaja kell neki.
Vendég
 


panndi: én adtam néha sajtos-tejfölös/joghurtos tésztás is, vagy túrós-joghurtos tésztát is. És paradicsomos kajákat is szoktam csinálni. Imádta őket Boti, de ennek vége.... :cry:
Képzeljétek, ma voltunk a bukás miatt (nem tudom emlékeztek-e, de Boti nagyon bukós volt, és most is.. :cry: ) gasztroenterológusnál. Hát kiderült, hogy teljesen rosszul etetem. Nem szabadna (vagy alig) ennie tejterméket, mert az savasít.
Boti meg egy csomó joghurtot, stb evett. Nem is tudom ezután hogy lesz. Felírtak Sinlacot,amivel sűrítenem kell mindent. Tejpépet sem adhatok, pedig én azt adtam este vacsinak,
az is rossz volt. Szinte minden kajálása tejalapú volt. Csak kicsi sajtot ehet, ennyi, se túró, se tejfölös...Nem tejérzékeny, hanem a tejtermék rontja a bukásosságát. Ha egy hónapon belül nem javul, akkor kell szednie vmi savlekötőt. Remélem erre
nem kerül sor. Ja, ezenkívül paradicsomot, és citrusokat nem ehet. Ezek is savasak...és addig, amíg ki nem növi ezt a refluxot.
Elvileg ez nem reflux, hanem GOR. Nem tudom mi a különbség. Ha igazi refluxos lenne, akkor nem hízna, és nem lenne jókedvű, stb...
És azt mondta a dietetikus, hogy minden nap kellene ennie húst (!), én nem adtam ennyit. Ez most fgtlen a bukástól.
Állítólag kell a sok fehérje, nem úgy kell ennie, mint egy felnőttnek. És semmi tea, semmi almalé, csak víz-víz...ha ebből kevesebbet
iszik, akkor is.

Na panndi, ezekután ÉÉÉÉN mit adjak Botinak????? :cry: :cry:

Ja, és gratula a kis dobogó szivecskéhez :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Babett!
Szerintem tartsd be, amit a dokinő mondott.
Lilla ebben a korban nem evett még egyáltalán tejterméket, ez nem biztos, hogy jó, de így volt... mondjuk húst se evett mindennap (én sem szoktam mindennap :lol: ) Tejpépet meg nem is szereti, szóval Vele egyszerű lett volna. Szívesen ötletelünk neked menüket itt a többiekkel ha gondolod :lol: Remélem Boti nem veszi zokon az új étrendet és marad ilyen vidám baba.:lol:

Panndi! Mi ugyanígy jártunk Lilluval. 1 évig én fene mód óvatos voltam, minden hülye szigorú szabályt betartottunk. Aztán Lilla ekkor úgy döntött nem kell neki több babás kaja. Se itthoni, se üveges. Csak a miénk. Párszor megpróbáltam átvágni és külön csináltam neki ugyanolyat mint a miénk, csak babás alapanyagból. Na az sem kellett, pedig csomót vergődtem vele. Azóta azt ebédeli amit mi, tejestől, húsostól mindenestül. :oops: Ennyit a kíméletes gyermekétkeztetéséről. :shock: Annyit teszek, hogy próbálok maguknak úgy főzni, hogy egészséges legyen és Lilla is szeresse.
Ő egyedül mézet nem evett (csak sütiben :lol: ) és diót - mogyorót, meg pacalt kb. ennyi. Tegnap süllyedtünk a legmélyebbre, apával tepertőt evett. Én rá sem bírok az ilyenekre nézni, ő meg boldogan ette. :shock: Amúgy ő is olyan, mint Zsófi, megeszik mindent, gyümit, zöldséget, natúr joghurtot, amit kell, de ebédre csak a miénket. Ez van, én már nem harcolok ellene. :lol: A babakajákat meg szorgalmasan adogatom oda az ismerősöknek. Itt több gyerek, még Lillánál nagyobbak is boldogan eszik, enyim gyerek rá se akar nézni. :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


sziasztok!

Panndi! Gratula a dobogó szívecskéhez! :D A fogyás remélhetőleg nem következik be, bár lehet, hogy az étvágyad nem a farkaséhoz hasonlítható most, de fogadra való ételek gondolom, hogy akadnak. :wink:

Babett! Én is mindennap adtam húst Gábornak, amikor ennyi idős volt. Amikor már tojássárgáját is lehetett adni (10. hónap után), akkor kicsit változatosabb lett a fehérje bevitel. A tojás sárgáját kevertem ki most is vajjal, a főzelékekbe feltétként tettem. A sajtot is reszelve kikevertem, azt kentem a kenyérkére. Szóval, nem okoz komoly gondot a tejtermékek kis időre történő megvonása. A brokkoli pl. nagyon sok kálciumot tartalmaz, de még sorolhatnám a többi zöldségfélét. Hús, tojás és sajt sztem bőven elegendő fehérjeforrás a babák számára. Gondolom, hogy a védőnénitek is szívesen ad tanácsot nektek.

Panndi! Nálunk is Gábor azt akar enni, amit mi. Akkor vagyok bajban, amikor pl. müzliszeletet esznek a fiúk. Ehhez is már rágófogacskák kellenének.....

Kutyfül! Ez nagyon jó! Én is annyira örültem minden kismama ismerősünknek, amikor kiderült, hogy babát vár. A barátságokra is kifejezetten jó hatással van. Kicsit közelebb kerültünk ismét egymáshoz. :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Köszi mindenkinek a válaszokat, akkor az egyéb étkezések maradnak egészségesek, az ebéd meg olyan amilyen :)

tücsi: hiába van kedvemre való falat, ha minden kijön belőlem :? Főleg az innivalók :( De most talán segít a MagneB6, ma csak kétszer hánytam :)
Vendég
 


ildi: az nem lett volna gond, hogy Boti eszik tejterméket, csak mint kiderült, ez a refluxosokon csak ront. Szóval tejérzékenység szerenécsre nincsen (ami miatt javasolt a későbbi bevezetés), csak lúgosabban kell ennie. Amint kinövi ezt a bukósságot, egyből jöhet vissza a tejes cucc.

Hát szívesen fogadom a kajatippeket, amik bejöttek Ti gyerekeiteknél. Nálunk pl a hétvégén az ananászos gyömbéres-pirospaprikás csirke rizzsel nagy kedvenc volt (Kismama újságból). A főzelékekkel leszek bajban, mivel nem habarhatom be. Pedig már épp kedtem magunknak egyformát főzni.. :cry: Megint vissztérek a sima pároláshoz, azt hiszem... :?

Tücsi: minek kikeverni a tojást vajjal? (ugye a főtt tojássárgájára gondolsz..?) és bele is kell keverni a főzelékbe? milyen főzelékbe illik ez? spenót egyenlőre nem volt nyerő, de még próbálkozom.

Májat hogy adjátok? mivel?
Vendég
 


Pandi, gratulálunk!!! Terhességi hányásra tessék homeopátiás szert szedni! Szívesen utánanézek, milyen alternatív módszerek vannak rá!

Babett, ez nagyon nem jó hír... Még mindig sokat bukik Botika? Eszti is nagyon bukós volt, de kb. 10 hónapos kora óta már egyáltalán nem bukik, szerencsére. Eszti nem nagyon komálja a tejtermékeket (kivéve tápszer), úgyhogy nálunk a husi-zöldség-rizs/tészta triók a nagy kedvencek ebédre, vacsorára meg vagy gyümölcsös gabonapép van, vagy sajt-sonka-kenyér aprócska falatkákban.

Eszti is mindent kinéz a szánkból, még ha előtte 5 perccel ebédelt, akkor is. Így pl. a tojást is bevezettem nála a múlt héten, mert egyszerűen kinézte a számból a rántottát. Így a szülinapjára piskótatortát fogok neki sütni nyugodt szívvel.

Kép
waterlilly
 
 


Eperke, nekünk van egy nagyon szuper kengurunk, szívesen kölcsönadom, ha kéred! Bebe Confort Squaw II. a típusa, a Brendon honlapján meg tudod nézni, milyen. Nagyon szép, újszerű állapotban van, mi alig használtuk, kendőztünk inkább. Elvileg újszülött kortól használható (van benne egy szűkítő, amely stabilan tartja a pici babát is), de én nem mertem Esztit beletenni csak 2 hónapos kora után. (Bár szívem szerint a kendőt javasolnám, szerintem kényelmesebb a babának, és az elöl hordozós pozíciókat nagyon könnyű megkötni. )

Kép
waterlilly
 
 


Babett: azt hittem elmúlt Botinál ez a bukás :cry: Én a héten adtam Barnának először tojássárgáját, a tökfőzelékbe kevertem bele. Ezt az ananászos-gyömbéres csirkét Botinak csináltad? Hát ez nem hangzik babakajának :lol:

Énmajdnem minden nap adok Barnusnak vagy tejpépet vagy joghurtot, túrót :? És pont most találtam egy cikket a babanet főoldalán, hogy nem kéne...Ott még a banánt, meg a paradicsomot, meg nem is tudodm még mit ír, hogy ne adj 1 éves kor alatt. A dokinénink, meg a kisokosok meg azt írják, hogy 10 hónapos kortól lehet. Szóval legyen okos az ember.

Anett: Mikor költöztök?

KépKép
kutyfül
 
 


Hát igen.. minden kajára vagy 4 féle időpontot lehet olvasni legalább :shock:

Babett!
Igen tudom, hogy ez nem tejérzékenység, sajna van ilyen betegség a családban. Azzal, hogy Lilla nem kapott tejet csak vigasztalni akartalak, hogy én alapból sem adtam neki, mégsincs semmi baja.

Én főtt krumplit, annak a főzővízét és kevés rizspépet használtam a főzelékek besűrítéséhez... hát nem olyan mint a habarás, de nagyon jó állagú főzelékeket lehet készíteni vele... én hogy ne legyen íztelen a husi mellé mindig többféle gyümölcsöt vagy zöldséget raktam. Na meg egy kis petrezselyem, nagyon pici hagyma ilyenek is mehetnek...
Jobb ízű lesz a zöldség, ha levesből veszed ki és nem külön főződ, Boti már ennyi ízt megengedhet magának :lol: Nálunk Lilla nagyon szereti a húslevesben főtt zöldségeket-húst-tésztát - mondjuk mi már kicsit unjuk, de ez van :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett! Tényleg nem egyértelműen iirtam. A főzelékekbe nem vajjal kikevert tojás sárgáját adtam, csak a kenyérkére kentem iigy. A főzelékeket pedig simán be lehet habarni kukorica vagy riizsliszttel is, ha a glutént ki szeretnéd hagyni. Egyébként sztem a legegyszerűbb -ahogyan Ildi is iirta- krumplival vagy riizzsel sűriiteni. Májat én még nem adtam Gábornak. A biopiacon szerettem volna venni, de mire kiértem nem volt. Egyébként a fiaim nincsenek odáig érte, max. csak a májkrémet eszik, de az nagyon iizlik nekik.

Panndi! Napi kétszeri, akkor már haladás. A dokim még Gáborral a pocakomban azt javasolta, hogy reggelente egy pohár nem nagyon hideg, inkább csak hűvös tejet igyak felkelés után. Ez tényleg hatásos volt, de csak néhány óra hosszat. (Reggel helyett délben hánytam először, de akkor viszont még az orromat is be kellett fognom.) Amúgy én utólag arra tippelek, hogy a Gravida okozhatta ezt a relatiiv sok hányást. Álliitólag sokaknál megszűnt, akik az Elevitre tértek át. (A Mg+B6 -tól pedig hasmanésem lett.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Én már nem szedek semmi pluszt, csak a MagneB6-ot, de tegnap pl három hányás lett estére. Ma még csak egynél tartok. A nagyon hideg kóla segít nekem, de hát nem ihatok azt folyton...
Vendég
 


Tücsi!
Én az Elevitet gyanúsítottam eddig a sok hányásomért Lillával, a Gravidás ismerősök nem hánytak nálunk. Úgy látszik ez is mindegy, ha ilyen típus vagy. :shock:

Lányok, szobatisztaság, biliztetés kérdését Ti hogy csináltátok/tervezitek?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Panndi! És a hideg kakaó? Lehet, hogy egy próbát megér....

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


húúú Panndi, nem irigyellek...ennyi hányás...nekem ez tök fura, mert szerencsére Botinál semmi ilyen nem volt. Teljesen problémamentes volt az első 5 hónap, utána viszont végig keményedett a hasam, de ez már más...

Köszi az ötleteket.

Ananászos csirke rizzsel:
Ananászt mosd meg, vágd fel kockákra. Husit vágd fel, apró kockákra, 2 evőkanál olajon pirítsd meg, majd rá tk. őrölt gyömbér+ kk. pirospaprika + pici tengeri só, kicsit sütni, majd hozzáadni az ananászt, levével együtt. 4-5 percig együtt sütni. (én fedő alatt csináltam, így puhább lett a hús) Sima főtt rizs hozzá. (kuszkusszal is lehet csinálni). Mivel elég száraz az egész, így kicsi forralt vizet/leveslét adtam hozzá turmixoláskor. Nagyon finom lett, mind elfogyott. 10 hós kortól adható a KIsmama újság szerint.
Vendég
 


Hideg kakaót ittam az elején, mióta hányás van, az sem jó :( Komolyan kezdek megbolondulni, éhes vagyok, de nem tudok enni, mert semmi sem jó, minden "büdös", persze csak nekem, és midnen fujj..
Vendég
 


Panndi, azért próbálj enni valamit :?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Én is újra itt. Egy-két nyűgösebb nap után ma úgy tűnik nyugi van. Legalábbis eddig. De tegnapelőtt elég rossz napunk volt. Esztike semmit nem aludt egész nap csak sírt. :( Már lassan nem merek semmit enni, nehogy az bántsa a pociját.

Panndi: Először is gratula a dobogó szívecskéhez és a 12mm-es kis babácskához. :D
Ismerős ez a nem kívánok semmit érzés. Most Esztinél én is csak a Cola-t bírtam meginni az elején. Pedig az nem valami egészséges, és előtte nem is igazán szerettem. Fura, hogy így megváltozik az ember ízlése egy pici baba miatt. Nekem a Mg+B6tól csak rosszabb lett a dolog, még inkább émelyegtem tőle.
Zsófi miatt meg szerintem ne aggódj. Nálunk is így volt, 1 éves kor körül már rá sem nézett a bébikajára. Azóta ugyanazt eszi, amit mi és semmi baja.

Babett: Reméljük Botinak segít majd ez a tejmentes étkezés. A lányok már sok tippet adtak előttem, én is csak azokat tudom ajánlani. Én még édesköményt tettem Zsófinak a húsok, zöldségek mellé, az is ad egy különlegesebb ízt nekik, kicsit változatosabb, mint mindig magukban.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Lilly: Köszi szépen a felajánlást. :D Már egy ismerős is ígért egy kengurut, csak még nem kaptuk meg. Remélem előbb utóbb ideér. Ha nem, akkor lehet élek a lehetőséggel. Amúgy én is inkább kendő párti vagyok, bár Zsófinál nem használtam semmi ilyet. Vidéken nem volt probléma a közlekedéssel, babakocsival meg tudtunk oldani mindent. Mire feljöttünk Pestre, addigra pedig már olyan nagy volt, hogy nem vállaltam már be a cipelést, főleg Esztivel a pociban.
Könyv: Most telefonált Anyu, hogy nem találta a könyvet, úgyhogy akkor valószínű nincs meg. Közben eszembe jutott, hogy, van egy diákoldal: www fvt.hu
Ezen szoktak hirdetni diákok eladó használt könyveket. Esetleg ott megnézheted. Vagy ha van annyi időd (Eszti miatt gondolom az van legkevesebb) a könyvtárban szerintem fél óra alatt le lehet másolni.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


panndi: háztartási keksz? vagy az csak gyomorégére jó...passz
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: