Új privát üzeneted érkezett!

Örülök a jó hírnek, Eszty!

Továbbra is egészséget, örömöt, jól-levést! :)
Vendég
 


morca ugyanolyan szörmepacitok van mint máténak..... :)
Ma voltunk oviba.máté első napja volt......nagyon megdicsérték..azt mondták nagyon jó fiu!!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska: Matyinak rengeteg lova van, gyakorlatilag ló függő!!!!! :P :P Máté nagyon ügyes nagy fiú!!!!!!!!!! :P :P

Kép

Kép
morca
 
 

 
 

morca akkor matyit elviszem lovagolni...én is nagy lófüggő vagyok.....terhesség előtt 6 évig rendszeresen lovagoltam...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska: Hol lovagoltál?????????? Én most keresek egy jó lovardát, ahol lovagolhat tavasztól!!!!!

Kép

Kép
morca
 
 


a máté keresztanyjának van lova.....ő egy soroksári lovardába van...a nevét nem tudom de ha gondolod megkérdezhetem? :roll: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


SZiasztok!

Dóri: köszönöm szépen! Kezdek alakulni. Tegnap olyan jó napom volt. De ma szét tudnék robbanni, olyan feszült és ideges vagyok, de nem tudom, mitől. És ma még tréninget is tartok, sőt, még 6 napig egyfolytában, úgyhogy pont jókor.

Vigyázzatok magatokra!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Eszter gartula a babához, azt hiszem ezt még nem tettem meg! :oops:

Nitácska, neked megy a drukk! :D

Anhel, ha jól emlékszem te kérdezted a borostyán láncot, erre szeretnék neked reagálni. Hannámnak van, gyakorlatilag nem egészen két hónapos kora óta. Személy szerint úgy veszem észre, hogy hasznát vesszük, csak akkor van nyüszörgés, amikor kibújik a fog, de akkor sem elviselhetetlen és éjjel például alszik mint a bunda a fogak előbújásakor is!!
Én vidékről (ország nyugati szeglete) költöztem fel Budapestre és már ott láttam a barátnőm gyerekein, hogy jó dolog ez. A népi gyógyászat a borostyánnak gyulladáscsökkentő hatást tulajdonít, nagyon rég használják. Gondoljunk csak a napfényre, amit a fenyőgyanta magába zárt, valamint az illóolajokra.
Nem meglepő, hogy pl. Ausztriában patikában is kapható!
Itt viszont szinte folyton magyarázkodnom kell, hogy nem divatból hord a 15 hónapos gyerekem nyakláncot. (Először egyébként a gyerekorvos is kiröhögött és cikizett, szó szerint!, legutóbb viszont már arról érdeklődödtt, hogy hol kapható... No comment!)
Egyszóval neked kell eldöntened, hogy használsz ilyet vagy nem, senkit nem szeretnék rábeszélni, de inkább ezek a dolgok, mint a gyógyszerek!

Remélem tudtam valamelyest segíteni azzal, hogy megosztottam veled a saját tapasztalatomat!

Mindenkinek szép napot!

Üdvözlettel:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


Sziasztok!

Bábaildi, köszi a tippet és a megnyugtató szavakat. :) Ha eljön az ideje, szerzek be homeós bogyót. Mi a neve? Az a Chaomille vagy valami ilyesmi, ugye? (valahol hallottam, csak nem emlékszem pontosan)

Eszty, gratula és további ilyen szép fejlődést a babádnak! :)
Nyugi, a tréningen biztos transzformálódik az a feszültség, holnapra meg már el is tűnik!

Lányok, Soroksáron van lovarda? Én éppen lovarda felkutatásában vagyok, mert ahova eddig jártam, ott most nem nagyon van szabad paci és kéne valami jó hely, lehetőleg nem túl messze.

Morca, amint tudok, írok rendesen, de mindenképpen szeretném megköszönni a tippet szőrkefe ügyben! Este hozott Pali olyan kefét, amit javasoltál és láss csodát, egy másik kutyára való bundát húztam ki 2 perc alatt az ebből. Csak nézett még ő is, hogy mi ez a szőrhalom! Remélem, most már rendben lesz!

Ma megyünk először babamasszázsra, egy barátnőm ismerőse tartja, nagyon kiváncsi vagyok! Dórit itthon szoktam maszírozni fürdés előtt egy leírás alapján, de ő olyan sajtkukac, hogy egy csomó fogást nem tudunk megcsinálni, mert majhogynem elugrik (persze közben vigyorog, mert pucérkodni meg imád). :)

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!
Jöhetek én is pár képpel?
Az első képhez csak annyit, hogy imádjuk a túrórudit.

Kép
Kép
Kép

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Jaj, lemaradt!
Hexina, nagyon köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalatodat! Én is hiszek a természetes gyógymódokban és amíg lehet, az igazi gyógyszer nélküli gyógyításban.
Szeretnék ilyen láncot majd Dórinak. Te hol szerezted be?

Kép
anhel
 
 


Sziasztok!

Hexina: köszönöm szépen.

Anhel: igen, befejeztem a tréning mai részét és kicsit meg is könnyebbültem. Bár sokszor volt közben is, hogy kapkodnom kellett kicsit a levegőt, de lement rendben. Holnap majd folytatjuk. Ez egy hét napos sorozat lesz.

Ami a borostyán láncot illeti, mikor Orsi pici volt, én is kerestem neki ilyet, de nem találtam és az egyik karkötőmet fűztem át gumira neki. Nem nagyon tűrte meg a nyakában, így nem használtuk, de sokaktól hallottam, hogy nagyon jó. Ma már lehet kapni sok helyen, pl. ásványboltokban kimondottan babanyakláncként.
De lehet neten is találni: pl. : http://www.teszvesz.hu/item518575447_bo ... 34_cm.html

vagy a babacsoda.hu oldalon is rendelhető:
http://babacsoda.hu/index2.php?option=c ... &Itemid=26

illetve a Babaszafariban is:
http://babaszafari.hu/shop_start.php?shop_id=9148

Zsuzsa: nagyon szépek a gyerekek! Olyan édesek, ahogy egy kupacban ülnek a fa alatt! Cukik!!! :D

Lovarda ügyben: Orsi is imád lovagolni, persze ez nála csak a sétáltatásban merül ki egyelőre, mert még rövidek a lábai, hogy igazán stabilan ülhessen a nyeregben. Viszont nagyon élvezi. Itt a Soroksára Tesco mögött van egy lovarda, ahol vannak kimondottan erre kis pónik, és ha nagyobbacskák lesznek, vannak igazi lovak is, oktatással, mindennel. http://www.lovardakalauz.hu/pesterzsebeti_budapest.php

Sokan ajánlják még a Nyihardát is: http://www.lovardakalauz.hu/nyiharda_budapest.php

Mindenkinek jó nézegetést!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


anhel igen van soroksáron lovarda....a mátém keresztanyja ott is dolgozik.....
eszter az a lovarda nagyon sz@r....jártam éda és sok ismerősöm is...és nem sok jot mondtak róla.....a kicsiknek jó de akik haladóbbak azoknak nagyon nem...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Én nem jártam oda, csak Orsit vittem a pónikra, az jó. Haladókról nem tudok nyilatkozni, csak hogy van lovagoltatás.
Mondjuk szerintem kicsit drága, bár nem tudom, milyenek a mai viszonylatok.
A Nyihardáról tud valaki közelebbit?

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Zsuzsa! Nagyon helyes ez a 4 csaj! Van egy ismerősünk, náluk négy kispasi van... :) Legalább 4.-nek szerettek volna kislányt, de így jött össze, és nagyon bolfogok velük. Viszont, asszem 5. babát már nem vállalnak be, mert asszonyka 4-et császárral szült. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Anhel, Eszti leírt mindent amit csak lehetet! Én spec. a http://www.babacsoda.hu oldalról rendeltem, és meg kell mondjam max. elégedett vagyok velük! A szomszéd kisrácnak is én vettem ilyet, csak karkötőben. Na az elszakadt! (Több, mint egy év után, pedig nem jellemző, mert biztonságos, erős madzagon van, minden szem előtt és után csomó, hogy nem gurulhassanak el a szemek, ha megtörténik esetleg a szakadás!) Szóval felhívtam őket, hogy most mi van, mert sehol nem fúzik újra! És képzeljétek, KICSERÉLTÉK! Szó nélkül és teljesen ingyen!!!
Azt hiszem ez a mai anyagias világban nem jellemző minden kereskedőre!
Egyébként minnél hamarabb rakod fel, annál kevésbé fogja piszkálni. Nekünk nem egész két hónapos kora óta fenn van, és soha nem jut eszébe húzigálni vagy rángatni! Sosem vesszük le, ebben fürdünk, alszunk, stb.

Kerekes, a lányaid nagyon édesek! Mennyit nőtt a kis mosolygós Bius! :D Cukik!

Üdvözlettel:
Hexina és Hanna Sára

KépKép
hexina
 
 


olyan ismerős a nyiharda....de nem ugrik be merre van..... :? :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Anhel: Láttad az Aktív-ot a tv2-n????

Kép

Kép
morca
 
 


Anhel: Láttad az Aktív-ot a tv2-n????

Kép

Kép
morca
 
 


Na, ezt jól megcsináltam!! :oops:

Kép

Kép
morca
 
 


Kerekes: Nagyon szépek a csajok!!!!!!!!!!!!! :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


mi volt az aktívban? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nitacska: Láttad? Borisz volt a "csodakutya"!! Emlékszel? Raktam már fel róla képet! Ja, Ő a mi kis családunk oszlopos tagja!! :P :P
Nagyon imádjuk!!!!!!!!!!

Kép

Kép
morca
 
 


Na, a csodakutyát nem én mondtam, hanem a tévések!! :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Anhel: Örülök, hogy tudtam segíteni kutyaszőr ügyben!!!! :P :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Morca: igen,én kérdeztem rá,hogy milyen fajta és orosz fekete terrier. Hogy kerül be, mesélj légyszi! Rákeresek a neten a riportra, ha megírod melyik nap volt :D KÖszi!
kisvitéz
 
 


Kisvitéz: A tegnap reggeli Mokkában és az esti Aktívban volt.

Majd egy picit később írok többet!

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


No, Morca, akkor szavadon fogunk, szóval tényleg mesélj! Én nem láttam semmit, de kiváncsi lettem... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon vigyázzatok magatokra, mert minden csúszik!!!

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül jövök (kb. két éve már írtam egy-egy hozzászólást - csak arra nem emlékszem melyik Délpestisbe), kérdezni szeretnék vmit.
Nemsokára születik a harmadik gyerkőcünk (első kettő is a Jahn-ban született), és arra lennék kíváncsi, hogy még mindig kapnak-e a babák "egyenruhát", vagy esetleg az anyukáknak kell róla gondoskodni - mert akkor jó lenne azt is összekészítenem. :)
Előre is köszönöm.

Üdv,

Dettee

Kép
Kép
Kép
dettee
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül jövök (kb. két éve már írtam egy-egy hozzászólást - csak arra nem emlékszem melyik Délpestisbe), kérdezni szeretnék vmit.
Nemsokára születik a harmadik gyerkőcünk (első kettő is a Jahn-ban született), és arra lennék kíváncsi, hogy még mindig kapnak-e a babák "egyenruhát", vagy esetleg az anyukáknak kell róla gondoskodni - mert akkor jó lenne azt is összekészítenem. :)
Előre is köszönöm.

Üdv,

Dettee

Kép
Kép
Kép
dettee
 
 


Morca, láttam bizony! Hatalmas gratula Boriszhoz! Nemcsak szép és különleges fajtájú kutya, de igen okos is!
Igazán büszkék lehettek rá!!!

(kutyaszőr ügyileg, mindennapi imáimba fogom foglalni a nevedet :))

A babamasszázs részünkről nagyon jól sikerült, Dóri élvezte, még be is csurrantott az élvezettől. :)
Sajnos jövő héten ki kell hagyjuk, mert oltást kap, így aznap már nem akarom cibálni.

Dettee, azt hiszem én vagyok perpill ebben a topikban a legfrissebben szült, szóval tavaly októberben kaptak bent ruhát a babák, nem kellett vinni a kórházba, csak a hazamenetelhez. Szerintem ez most is így lehet, de ha jön Bábaildi, ő majd megerősít, vagy ha változott volna azóta a dolog, megmondja, most mi a helyzet. :)
Juj, most nézem, Te nemsokára szülni fogsz, de izgi! :D
Mesélj kicsit magadról, magatokról!

Kép
anhel
 
 


Dettee! Mivel Anhel babája és a mi Samunk közt kb. 1 év van, és ezalatt az idő alatt nem változott a benti ruházkodás, gondolom, az elmúlt kb 3 hónapban sem sokminden változott... :) Tényleg nemsokára itt van már az idő! Hajrá!
Vendég
 


http://tv2.hu/Cikkek/2009-01-14-allatsztarok
Morca:azért várom a részleteket is, hogy most akkor ő a férjed vagy hogy is van ez??? Bocs, ha kicsit értetlen vagyok :oops:
kisvitéz
 
 


Kisvitéz!

Nem, Ő Halász Árpád a gödöllői kutyaiskola vezetője, nekünk nagyon kedves barátunk!!!! :P Ő foglalkozik filmezéssel és el szokta vinni Boriszt magával. (a legtöbb, állatos reklámot is Ő csinálja) Valamelyik újságíró találta ki, hogy Árpi a gazdi, ő meg meg hagyott mindenkit ebben a hitben, mert egy élő adásban kevés az idő a magyarázkodáshoz. De amúgy Árpit is nagyon imádja Borisz, már kölyök kora óta ismeri és elég sokat vannak együtt a filmezés miatt. Régen mi is mentünk, de most már a két gyerkőc miatt nem vagyok annyira mobil.
Igazság szerint mi nagy kutyások vagyunk. A férjem segéd a gödöllői sulin, régebben képzéssel is foglalkozott, én pedig kutyakozmetikus vagyok.


Kép

Marci (a férjem) segédelés közben

pussz

móni

Kép

Kép
morca
 
 


Na még egy kicsit Boriszról: Nyolc hetes kora óta él velünk, és a munkám kapcsán került hozzánk, mert színhibás, (korom feketének kéne lennie) ezért nem lehet tenyészteni! Nekünk meg mindegy volt, azonnal beleszerettünk. Hamar kiderült, hogy nagyon tanulékony kutya, imád "dolgozni". Eljárt velem dolgozni a kozmetikába is ahol rengeteg emberrel találkozott, így könnyen megszokta, hogy mindig történik körülötte valami. A kutyasuli berkein belül sokat jártunk/ járunk különböző bemutatókra, innen pedig egyenes út vezetett a filmvászonra, mivel nagyon szeretik már csak a megjelenése miatt is. Első ránézésre sokan megijednek tőle, pedig hatalmas szíve van, nagyon intelligens, jóindulatú mackó. :P :P Nagyon bújós.. :P Mindenkit elbűvöl, aki találkozik vele.. :P :P

pussz

móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca nagyon szép kutyus......
a korházab én is ugytudom hogy nem kell vinni babaruhát csak a hazamenetel napján.aminek viszont örülnek ha viszel pelust.nem kötelező ....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok! Dette: továbbra sem kell babaruah a kórházba. Örülök, hogy bejelentkeztél közénk, csatlakozom a kéréshez: mesélj valamit magadról.
Morca: igaz a mondás: "kutya nélkül lehet élni, de minek?" Azt hiszem Weöres Sándor mondta, nem vok benne biztos, de abban igen, hogy igaza volt. Akinek még nem volt kutyája, nem tudja, mit veszített! Minket 2007 január elsején, 16 éves korában hagyott el Rozi nevű keverék kutyánk, alig várom, hogy még egy kölyköt felnevelhessek. Sajnos, meg kell várnom a nyugdíjazást, mert mióta a gyerekeim elköltöztek, nincs aki felügyelne egy kutymóra napközben, amíg dolgozunk.
bábaildi
 
 


már a kutyákról van szó..nekünk kettő is van........de van még cica is...és szivem vágya egy saját paci..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Bábaildi: Rozi biztos nagyon boldog volt veletek, ha olyan sokáig élt köztetek. :P :P :P

Nitacska: Milyen kutyusaid vannak? Saját ló??? De jó lenne.... :roll: Mióta az eszemet tudom, paci után vágyakozom!!!! Remélem Matyinak meg Ákosnak már lehet benne része.. :P :P Nekünk is volt cicánk, Borisz hozta haza pár hetesen :P :P

Kép

Kép
morca
 
 


Mindenkinek Jó éjszakát!!!

Kép

Szép álmokat!!!!!!!!!!

Kép

Kép
morca
 
 


Nagyon helyesek ezek a legények! És milyen egyformán tartják a karjukat-kezüket! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Most látom, tegnap sikerült kétszer is elküldenem a hozzászólásom...
Köszönöm mindenkinek a segítséget, én is úgy sejtettem, hogy ha 3,5 és 2 éve is volt, akkor talán mostanra sem változtatták meg. De így biztos.
Mit meséljek magunkról? Van két huncutságunk, és lassan hárman lesznek. :) Csengi 3,5 éves, "komoly" minicsoportos az oviban, imád odajárni, hazajönni nem akar. Benci most 28-án lesz 2 éves, kellően imádnivaló rosszaság. Néha remekül megértik egymást, néha viszont folyamatosan veszekednek. :lol:
Legkisebb ugrifülessel (előrejelzések alapján fiú) 29-re (majdnem szülinapi ajándék Bencinek) vagyok kiírva.
Mindkét gyerkőc a Jahnban született, ügyeletben, gyakorlatilag "pillanatok alatt". Bencénél már működött a csak bábás-szülés, bár nekünk kellett az ügyeletes orvost is hívni, mert Csengi annak idején vákuummal született. Elvileg most bábás-szülés lesz, amit én abszolút nem bánok (előző kettőnél is kb. az utolsó 10-15 percben volt bent orvos). Szerencsénkre mindkét esetben ugyanaz a szülésznő volt ügyeletben - és még emlékezett is ránk! - rendkívül kedves volt, abszolút pozitív élmény volt a szülés. És az előtte és utána lévő kórházas időszak is (Csengivel kb. 5 hétig kellett naponta bejárni még szülés előtt - túlhordás is volt - , utána intenzívre került egy fertőzés miatt, Bencit szintén túlhordtam, stb.).
Hűűű, senkit nem akarok untatni, inkább kérdezzetek, ha vmire kíváncsiak vagytok. :)

Üdv,
Dettee

Kép

Kép
Kép
Kép
dettee
 
 


Sziasztok!

Detee: nagyon aranyosak a gyerkőcök! A szüléshez pedig minden jót neked! Biztosan ez is ilyen simán fog lemenni, és reméljük, a gyerkőccel is minden rendben lesz! :-)
Én is nagyon a bábás szülésre apellálok!

Morca: ezek a fiúk igazi kis legények! olyan férfiasan el vannak terülve, hogy csak na! :lol:
A kutyus egy tünemény lehet! Az ilyen okos kutyusokkal tényleg sok öröm lehet. Anyukáméknak csak egy neveletlen, elkényeztetett kutyájuk van, akiben sok öröm nincs. Lényegében a család ugrál neki. Na, mindegy. Sajnos, nem lett elkapva időben. De egy okos kutya tök jó társ lehet.

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Remélem nem vagyok sok, de a kutyusom ma, vagy holnap este megint lesz a tévében, pontosabban a Fókuszban. :P :P

Dettee: Nagyon helyesek a manóid!!!!!! :P Azért majd értesíts minket, ha megszületik a babód!! Én is csak ismételni tudom a többieket ruha ügyben: kórházi ruci van rajtuk, ráadásul, mikor bent voltam Ákossal, akkor újították a készletet. Nagyon kis csini rucikat kaptak a manókák!

Dóri: Köszi! Hogy van a hányingered? Javult már a helyzet?

Na megyek elaltatom a nagy fiam.. Igyekszem nem én elaludni előbb.. :oops:

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Köszönöm a kérdést, hányni rég nem hánytam, de ma reggel is volt hányingerem. Ez már csak így megy. :)

Dettee! Milyen szépek a gyermekeitek! :) Akkor vlsz. a harmadik babó sem fog sietni, ugye? Hát, mindenesetre drukkolunk, hogy minden rendben legyen! :)
Vendég
 


Jaaa, megnéztem a kutyót tegnap (a Kisvitéz által idelinkelt címen), hát, ügyes, nem mondom! És szerepel vmi filmben? Bocsi, ha már mindenki tudja, és tudnom kellene, de megfelően tájékozatlan vagyok... :) Nekünk csak 2 teknősünk volt nagyon sokáig. Aztán az egyikük megbetegedett, már épp gyógyulóban volt, mikor összekaptak vmin, és gyenge lévén alulmaradt, a másik meg nem "gondolta", hogy baja esik... Ő az egyedüllétbe pusztult bele (állítólag). :(
Vendég
 


morca van egy keletnémetjuhász /az anya korcs az apa németjuhász/
és van egy keverék németjuhász /anya németjuhász az apa ismeretlen/
de a utobbi kutyusunk mintha fajtiszta németjuhász volna olyan szép...el is akarják vinni mindíg de nem adjuk....
saját lo...szivem vágya...nagy álmom.de kitudja mikor teljesűlhet..... :roll: :(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Dóri: Nem vagy tájékozatlan, eddig nem beszéltem erről. Eddig leginkább reklám filmben, oktató jellegű filmben, legutóbb az állat filmezéssel kapcsolatban készült kis filmben és az rtlklub reggeli műsorában meg különböző reggeli műsorokban szerepelt. A tv2 tervez vele egy másfél órás nagy filmet Meg hát Árpi barátunk állat filmezéssel is foglalkozik és komoly tervei vannak vele. Most azért kapták fel ennyire, mert a Művészetek Palotájában az újévi koncerten "énekelt", és ez egy kutya számára nagyon nehéz feladat. (már eleve a zene hangereje, de a tömeg, a taps, a meleg és még sorolhatnám) De Borisz nagyon jó fej és minden körülményhez simán alkalmazkodik!

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a dícséreteket.

Detee! A te manóid is csupa szépek. Kérlek gyere csatlakozz hozzánk, legalább megint lesz egy új topikbaba.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?