Új privát üzeneted érkezett!

Nikcsi: Szegény Kori!!! Gyors gyógyulást neki! (Mit mondtak, mi okozza?) Kapott vmit?
cas
 
 


Vírus: ki tudja mitől? Olyan, amilyen Matyinak is volt, bár a pötyei már nem igazán látszódnak. Nem kapott gyógyszert, csak a lázra kell nurofent. Bár én ezt nem tartom valami hatékony szernek.... Volt még germicid-c, 1 egész fokkal alacsonyabb lett a testhőmérséklete Korinak 1 óra alatt! Délután simán aludt 3 óra 15 percet, aztán anyósék itt voltak és jókedvűen játszott! :lol: Este is simán elaludt. (Jól hangzik este, nekem már úgy tűnik, mintha hajnal lenne....) Ja reggel fél 7-kor kelt, apja koma, csak 8-kor ébred, amikor telefonáltam ide-oda, hogy hova vigyem a gyereket. Aztán kérdezte is Laci ti mikor szoktatok 8-9-10-ig aludni? Na amikor apa itthon van SOHA! :cry:
Még a történethez hozzá tartozik, hogy a mentőt hívtam, hol van az ügyelet, mert tudtam, hogy változott a helyszín. Megadtak egy telszámot, melyen előfizető nem kapcsolható... Aztán neten találtam meg, és mentünk a budai kh.-ba. Jó mi?
nikcsi
 
 


Nikcsi
Azért az jó, hogy ilyen jól tűri! Lement már a láza?
A gyerekorvosotokat ilyenkor nem tudjátok kihívni?
cas
 
 

 
 

Nikcsi! Hogy van Kori! Csak most olvasom mi történt a hétvégén! Remélem minden Ok!
És itt a reci is, csak hogy kicsit jobb kedved legyen:

Almás pite
Összedolgozunk 30 dkg lisztet, 15 dkg margarint, 10 dkg cukrot, 2 tojássárgáját, 1 cs. sütőport + annyi tejet, hogy könnyen gyűrható legyen a tészta. Két részre osztjuk. Lisztezett gyúródeszkán kinyújtjuk az egyiket, beletesszük a kivajazott tepsibe, megszórjuk zsemlemorzsával vagy darált dióval. Rákerül a töltelék:
Töltelék: 1 kg. almát lereszelünk, kicsit kinyomjuk belőle a levet összekeverjük 3 kanál cukorral, 2 kiskanál fahéjjal és megpároljuk.
A töltelék tetejét is megszórom zsemlemorzsával vagy dióval.
A tészta másik felét is kinyújtom, és ráteszem a tepsiben a töltelékre.
Én meg szoktam kellni a tetejét tojásfehérjével, hogy szép csillogós legyen, de azt nem muszáj, és meg is szurkálom villával, hogy a gőz kijöjjön sülés közben.
170 fok + légkeverés kb. 25 perc. Ha szépen pirosodik a teteje, akkor jó.

Nekünk szerdán lesz a házassági évfordulónk! A tesóm bevállalta Matyeszt, a bölcsis szülői után azért még egy vacsi kettesben bele fog férni!

Nikcsi! Szűkes költségvetésből is lehet egy csomó mindent csinálni kettesben, csak gondolkodni kell egy kicsit. A lényeg, hogy együtt legyetek!
aranyhold
 
 


Na mi ez az uborkaszezon itt?! :)
Engem tegnap majdnem megütött a guta! Mentünk be a csempésekhez kifizetni a cuccost, mert ma szállítják, amikoris (zárás előtt 1/4 órával) közli az eladó, hogy ja, az egyikkel gond van, mert... (itt következett vmi hadova, aminek szerintem a fele sem igaz), de a lényeg, hogy a 22 nm krémszínű csempénkből 8-at tudnak szállítani másnap, 14-et meg pénteken, de az nem biztos, hogy ugyanolyan színű (ha máskor gyártották lehetnek árnyalatnyi különbségek). Kicsit elpattant az agyam! Mégis mikor akart felhívni emiatt?! Vagy a szállító közli majd, amikor kihozza?!
Na mindegy, szerencsére ma már kiderült, hogy ugyanakkor gyártották a többi 14 nm-t is, így pénteken hozzák azt is.
Persze a krémszínűt egyáltalán nem fizettük ki tegnap (naná!), így majd amikor szállítják, akkor kell, plusz egy macera, nem a mi hibánkból, na mindegy...

Hahó, kivel mizujs?
Nikcsiéknek lehalt a gépük, de a többiek?!
cas
 
 


Nikcsi
Korinak gyógyulást.

Cas
Egyelten felújítást illetve építkezést sem láttam eddig, ami simán ment volna. Mindig van valami :)

Ma voltunk a védőnőnél. A vérnyomásom 90/50 (éppen, hogy van :)), eddig 4 kg-ot híztam. Pedig hétvégén anyukáméknál voltunk és reggeltől estig csak ettünk mindig valami finomat.
Sára allergiás valamelyik "E" tartósítóra úgy néz ki, hogy a köménymagos sajtos ropogósban van ilyen.

Röviden ennyi van velünk.

A nyaralóknak jó időt, a betegeknek gyógyulást, akik pedig nem írogatnak azoknak jó pihenést :)
hmmc
 
 


Cas! El tudom képzelni, mit érezhettetek. Komolyan nem értem, hogy is gondolhatják az ilyesmit. Remélem egyszer ők is kerülnek hasonló helyzetbe.
Nálunk annyi volt, hogy a konyha két színű csempéből van, így kiszámoltuk mennyi kell, és megfeleztük. A baj az volt, hogy már eleve a fele mennyiséget számoltuk, és ugye az felezve mindkét félből csak a felel mennyiséget jelentette. Amikor apu elért a fele konyháig, akkor látta, hogy gáz van, mindjárt elfogy a csempe. Telefonálgatás, rohanás, idegeskedés, stb. A csempe Gyöngyösről volt, ott meg raktárról adták, izgultunk, hogy legyen még nekik, mert ugye apunak sem volt több napja rátervezve, csúszni nem lehetett. Brrrr!
Amúgy Nikcsiék jól vannak? Mesélj már?

Én meg rohangálok, nagypapám a kórházba, anyu képtelen Bp-en közlekedni, én navigálom, délután bölcsis szülői, és a hugomnak is megígértem, hogy elmegyek vele ide-oda, mert most nálunk "nyaral".
aranyhold
 
 


Köszi az együttérzést! Azért persze a sztori folytatódik: direkt kértem a boltban, hogy a szállító 1 órával előbb szóljon, mikor jön, mert ha a gyerek épp alszik, akkor kell találnom vkit aki vigyáz rá. Persze 1/2 2-kor csörgött, hogy 5 perc múlva jön. :evil: Mondtam neki ne jöjjön, nem tudok menni, legyen fél óra múlva, de lehet, hogy kések. Persze én végül pontos voltam, ő késett.
És akkor közölte, hogy a szállítás az csak szállítás, nem pakolás! :shock: Merthogy neki nem feladata lepakolni a csempét, oldjuk meg, ahogy tudjuk. ??? :evil:
Az volt a szerencse, hogy srácok épp dolgoztak, így lejöttek és lerámolták a cirka 4 tonna csempét-fürdőkádat-miegymást, elég vicces lett volna ha én megyek egyedül (vagy mondjuk Sebivel) átvenni a cuccost! Akkor vajon mit mondott volna a fickó?!
(Nem kapott lóvét, mert 100 eFt megrendelés fölött ingyenes a házhozszállítás, gondolt ez b...szta a csőrét...)
Zsombor kiakadt, felhívta a boltot, hogy arról volt szó, hogy a szállítónak 2 méteren belül kötelessége lerámolni a megrendelt árut, a csávó szinte beállt a garázsba, ahová le kellett volna rámolnia, szóval bőven benne voltunk a 2 méterben, akkor ez most mi volt?!
:evil:
Na mindegy, remélem pénteken megjön a többi csempe, kifizetjük, és soha többet nem kell üzletelnünk velük.
Mondjuk amit kihoztak szép, egyelőre hibátlannak tűnik (no persze nem néztem meg 100 nm csempét darab-darab), és jó látni a szép csempéinket! :)

Hmmc
Oké-oké, ez legyen a legnagyobb bajunk, de azért szörnyű, hogy mi megy ezen a területen... :(
4 kg hízás: nagyon szép! Hogy csinálod?! :)
Allergia: szegény Sára, bár ez legyen a legnagyobb bajotok! :)

Aranyhold
Na az se lehetett semmi! :( Én is drukkolok, hogy minden okés legyen, inkább kicsit többet rendeltünk mindenből, nehogy kevés legyen (bontatlan dobozt esetleg visszavesznek 20 %-kal olcsóbban...).
Jó mozgalmas az életetek mostanság nektek is! Nagypapádnak jobbulást!
Azért remélem sikerül ünnepelnetek kettesben az embörrel! :)
Nikcsiék jól vannak, Laci szabin, ezer a dolguk, remélem hamar sikerül megjavítani a gépet, és akkor jön megint.
Myráékkal mizujs?
Lagát meg már nem is tudom mikor olvastam utoljára!
Tundike, ti hogy vagytok?
Ki van még, aki "igazolatlanul" van távol? :)
cas
 
 


Sziasztok!
Újra itt, a számítógép ki volt éhezve a dugásra, már bocsánat. :oops: Annyi volt a baja, hogy ide-oda kellett a dolgokat dugni...
Köszönjük, talán gyógyulgat Kori.

Aranyhold
Pénz nélkül nem olyan egyszerű azért. Tudod, amikor kicsivel volt több, minden sokkal másabb volt, de nem akarok nyafogni. (Azokat a nyafogásokat meg nagyon nem bírom, akik erre meg arra nincs pénz, aztán történnek olyan dolgok, amit pénz nélkül nem lehet elérni. Siránkozás és pénz is van! Ez egy kis gondolati kitérés volt, bocsi.) Most Laci 2 hét szabin van, és dolgozik itthon mint a gűzű, végülis ez is közös program. Korit nem tudom senkire itthon hagyni, szóval akkor hogy is legyünk kettesbe? Na de mondom mindegy!
Korin vannak még a pöttyök, amit igencsak vakargat. Láz az nincs, meg hőemelkedés sem... Remélem hamarosan elmúlnak ezek!

Cas
Csempe: na igen, ilyen az építkezés... Majd belerázódtok, de kíváncsi lettem volna mit mondtak Zsombornak?!
Ja köszi, hogy ma hívott Zsombor, de lemerültem, aztán a vonalason hívtalak titeket. Nem vettétek fel, aztán már mennünk kellett, végre itthon, fürdetés és már későn nem is akartalak hívni, meg már itt is vagyok! :lol:

Myra, Aranyhold Mi volt a szülőin?
nikcsi
 
 


Cas itt tényleg uborka szezon van... :( Végre jó a gép, itt lógok és sehol senki?!
nikcsi
 
 


Nikcsi
De jó, hogy újra jó a gépetek!!! :)
Pénz-siránkozás: hát igen, én is nyafogok néha, mert nem vagyunk nagyon eleresztve, de azért amire nagyon akarjuk, arra előbb-utóbb mindig tudunk keríteni lóvét! (Néha magam sem értem, hogy csináljuk... bár minket azért elég erősen megtámogattak otthonról!)
Csempések: hümmögtek, és belátták, hogyha nincs ott senki segíteni, akkor a csávó tényleg nem tudta volna lerakni sérülésmentesen a kádat. Persze ettől még a rendszer gondolom nem változik, smucigok fizetni emellé a szerencsétlen sofőr-fickó mellé mégegy hórukk-embert... :?

Huh, kicsit szaladgálós ez a mai nap, de végre sikerült elugranom a konyhásokhoz, hogy megnézzem, tényleg jól álmodtam-e meg a csempe-bútorszín kombinációt, így ma lenyúltam egy kiscsempét és megnéztem. Szerényen megállapíthatom, hogy zseni vagyok! :lol: Nagggggyon szuper lesz a konyha azzal a csempével!!!

Ja, és reggel 7:20-kor beállított nagyanyós (persze, hogy még aludtunk KIVÉTELESEN)! Nemrég megoperálták a szemét, úgyhogy észbontó napszemcsiben jött. Érdemes megnézni!
Ilyen egy igazi SZUPERNAGYI! :lol:
Kép
cas
 
 


Sziasztok! Györgyi vagyok.
Szia NIKCSI! Köszönöm a tippet. Remélem be tudok kapcsolódni hozzátok. :)
Szóval, mi kb. 2 hónapja költöztünk Kaszásdűlőre a férjemmel a 16hónapos fiunkkal és egy pocaklakóval akit Október 7re várunk.
A férjemet is és az elsőszülött fiunkat is Szabolcsnak hívják a leendő kisfiunknak előreláthatólag Attila lesz a becsületes neve :)
Ugyan én a Szabolcsutcai korházban fogok szülni és a Szabikát is ott szültem (sajnos császárral), de talán ez nem okoz gondot nektek :)
gyorgyimama
 
 


Szia Györgyi!
Akkor ti sem laktok nagyon messze! :)
Gratula a nagyfiúhoz és a picihez (a Szabolcs néven mi is nagyon gondolkodtunk, de aztán maradtunk a Sebestyénnél)!
Október 7 jó dátum, öcsémnek is akkor van a szülinapja. Kicsit elvarázsolt gyerek, de azért jó fej!
Szóval üdv a csapatban! Mesélj kicsit magatokról!
Miért lett császár az első? Mikor van Szabi szülinapja? Miket csinál már?
És a picúr odabent? Hogy érzed, kihúzzátok októberig?
cas
 
 


sziasztok

én sem vesztem el, de néha csak arra van időm, hogy végig olvassam a hsz-eket.
Persze nem panaszkodom, mert jó fiaim vannak :wink:
Szerencsére nincs nyoma testvér féltékenységnek, nagyon szereti a nagy a kistesót:-)
Talán annyi változást tapasztaltam nála, hogy egy kicsit rosszabb, nehezebben kezelhető. De nem vészes a dolog, csak a régi önmagához képest mondom, hogy rosszabb.
Mondjuk nem csodálkozok rajta, mert valahol azért ki kell jönnie rajta ennek a változásnak, és inkább így mint hogy utálja a tesóját.

Egyébként aranyos nagyon, jön mindíg segíteni, keni a popsiját, fürdésnél mossa a hasát stb....
Egy dolog van amiben nem jutok vele dűlőre, hogy rengeteget beszél és jó hangosan. Ami nem baj, csak ezt akkor is teszi amikor altatok(nék) vagy hasonló.
Ő meg persze ott akar lenni mellettünk, úgy hogy nem tudom addig játékkal vagy mesével "távol tartani".

na ennyit rólunk:)

Nikcsi
nekem nem volt egyértelmű, hogy roomiba menjek azért mert 2. baba. És ha lenne 3. azzal sem mennék oda:-)


Móni
4 kg????????
azta mindenit!
rajtam most van még annyi :lol: Bár mindenki szerint maradhatna is, de ez nem rajtam múlik.
Úgy megy le, mintha koplalnék, pedig nem.
A szopi miatt nem is tenném.
Húú, és már Te is a finishben vagy lassan :wink:

Cas
olvasom a felújításotokat. Hajrá, kitartás! a vége lesz a legjobb :wink: És biztos nagyon szépek lesztek.
mucus
Tm
 
 


Cas
Hát nem tudtam röhögés nélkül megnézni a szupernagyit! Tényleg jól néz ki! Jó fej! :lol:
Rendeltünk sódert a lépcsőhöz, és meglepetésünkre két muki jött, de még szerencse, mert a szomszéd zsinorjait leszaggatták volna. Lementem fotózni, mindjárt azt is!

SZIA GYÖRGYI! Tudod azért is jó lenne, ha jönnél, mert itt nálunk eddig a lányok aránya volt több, mármint a gyerekeké. Idővel ti két fiúval bővítitek a csapatot! :D Engem is érdekelnek a szüléses dolgok, hogy-hogy császár, stb. mesélj, légyszi!

Mucus
Ez a testvéri viszonyulás nagyon jól hangzik, remélem nálunk se lesz ez különb!

Tegnap előtt itt a hegyen egy ismerősnél voltunk fent a számítógép miatt. Eddig nem jártam össze Enikővel nem is tudom miért, pedig nem is laknak messze. Na jó azért tegnap is autóval mentem fel hozzájuk, én vezettem! Szóval a szgép miatt felmentünk, Enikőéknek 2 fia van pár évvel nagyobbak Korinál. Na amit ott levágtak? Persze a rosszaságot, ágyon ugrálást egyből megtanulta, és a kisebbik fiú és Kori között volt bunyó. De lányom meg tudja védeni magát! :twisted: Felbuzdulva tegnap de. átmentünk hozzájuk, és a kertbe tettek-vettek, nagyon jó volt Korinak és nekem is! Ma du. megyünk hozzájuk, ez szupi program, és közel is van, ja és még vezethetek is, mert itt a hegyen nem félek a rutin hiányom miatt!
Csak, hogy ma elég hosszan szórakoztassalak titeket, képeket is teszek fel!
nikcsi
 
 


Kori igazi csaj, ha csatt van a hajamba neki is az kell, ha pánt, akkor az:
Kép
Takarítás, rendrakás után: Kép
Papának és mamának a mesélés! Mi lesz, ha még beszélni is tud? :) Kép Kép Kép Ezekről a képsorozatokról nekem a nicsak ki beszél? jut eszembe! :P
nikcsi
 
 


Ja de a lépcsős képeket akartam feltenni...
Szóval ez a projekt nem jöhetett volna léptre, ha apa nem dolgozik 2 hetet távol tőlünk (Erdély).
Eddig itt volt Kori homokozója (víziló) - most lett nagyobb? És itt volt a pancsolója is.... Kép
ez most a bejárat :shock: Kép
És így néz ki a kert, ami nem hogy egyre szebb lenne... Kép
nikcsi
 
 


Sziasztok

Eltűntem, mert amerikai unokatesóim vannak itt, még jövő hét szerdáig. Angolul kell(ene) velük beszélni, ami írtózatosan lefáraszt, mert már rég nem használtam. Értem mit mondanak, de beszélnem elég nehéz angolul.

Nikcsi
Kori tényleg nagyon magyaráz és a hajpánt jól áll neki. :D
A kertetekben meg mintha tornádó járt volna.

Cas
Ez az időpont egyeztetés nálunk a családban zajlik így. A felújításnak legalább egyszer vége lesz. Apukám testvéreivel ha megbeszélünk találkát, az az egy biztos, hogy nem ott és nem akkor lesz, olyan szeleburdiak apámat is beleértve. Persze lehet, hogy azért nehéz nekik összeegyeztetni, mert sokan vannak (4 testvér + gyerekeik családja, most meg az amerikai unokatestvérek is).

Szia Györgyi
ÜDv a csapatban. Én is kiváncsi vagyok a észletekre. Fotót is tehetnél fel Szabiról.

Mucus
Én is örülnék, ha így lenne majd Fanni is, ha kistesó lesz. Remélem nem az apjára üt e téren, mert ő amikor 6 évesen megtudta, hogy huga lesz (öcsibe még nagy nehezen belement volna), azt mondta, hogy sárba kéne döngölni.
boglarka
 
 


Volt ma itt egy ismerős anyuka, a kisfia 3 hónappal idősebb Sebinél. Annyira aranyos volt a két kölök együtt! Két kis szöszke göndör puttó! Az első perctől tök jól eljátszottak együtt, Sebi egy percig nem félt tőle. Végre! :) Viszont ő is rákapott, hogy mindent elszedjen a másiktól, és a hintán is összevesztek. :(
Ja, és az anyuka panaszolta, hogy a fia még szopik, és mindenki cseszergeti, hogy miért nem választja már el?! (Tényleg bolond ez a világ, hogy ha nem szoptatsz, akkor az a baj, ha meg szoptatsz, akkor meg az?!)

Nikcsi
Nagyon aranyos Kori a képeken, igazi nőci! :)
A kerteteken meg ne a fű hiányát nézd, hanem lásd a jövőt, hogy egyszer majd szép lesz! És addigra lépcsőtök is lesz majd! :)
Nálunk most még nagyon rossz nézni a lakást, pőre falak, itt-ott vakolatfoltok, hiányzó téglák, szóval szörnyű! De a fiúk azt ígérik, amint megvan a kéménybélelés nekiesnek, és 1 hét alatt csilli-villi lesz minden. Én már látom a lelki szemeimmel! :)
Ma végre a világos csempék is megjöttek, persze megint a srácoknak kellett lepakolniuk... :evil: És persze megint nem sikerült 1 órával előbb felhívniuk, hogy mikor jönnek, keltettem a gyereket, és úgy is alig értünk oda. :?
Na mostmár mindegy.
Újabb váratlan kiadás: a padlóhoz nem számoltunk lábazatnak valót, í]y kell még venni pár dobozzal. Ez így önmagában nem vészes összeg, de sok kicsi sokra megy... :(
Jó vastagon számoltunk, mikor a hitelt felvettük, de még ez is majdnem kevés lesz?!

Mucus
Hú, hát nem lehet könnyű neked! Azt nem lehet vele vhogy megértetni, hogy amikor altatsz, akkor addig suttogjon? Vagy ez egy kisgyereknél reménytelen?! :)

Szilvi
Nagyon irigylünk ám, hogy arra felétek 15 fok van! Itt megint ez a 35?! Késsssszzzzz...

Boglárka
Hú, az még jobb lehet! :) Persze családon belül ez nem olyan nagy baj, bár én is a falra tudnék néha mászni, mert kisgyerekkel nem olyan könnyű alkalmazkodni...
Az angolba meg majd belejössz, ez a legjobb gyakorlás, ha fárasztó is! :)

Búcsúzóul a két kis angyali ördögfióka:
Kép
cas
 
 


Boglárka
Hajrá angolozás! :)
A tornádó egyszer talán elmegy! Ja meg Szilvi felajánlotta, hogy jönnek segíteni a kertet rendbe tenni. Na csak jöjjenek haza a PIHENÉSBŐL/SZABADSÁGBÓL.... :twisted:

Cas
Ezeknek a váratlan kiadásoknak akkor lesz vége, ha a felújításnak vége! :twisted: Én is mindig a végét vártam, és tényleg jó itt külön lakni! De ez a meleg :?:
Ja és kész a lépcső, csak most este nem volt energiám újra lemenni, mert mint egy kötéltáncosnak úgy kell pallón egyensúlyozni...

Szilvi
Én aztán főleg irigyellek, mert inkább hideg, mint meleg, a kánikulát nem is említeném........ :oops: 8)
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Nikcsi,
Nem igazán jutott idő sok hsz-t visszaolvasnom, így nem tudom, m i baja volt Korinak, de remélem, már rendben van a kiscsaj! Annyira aranyos a fotókon! És el bírom képzelni a képek alapján, mit műsorozhat a családnak:) Olivér is ilyen ám, csak ő már "félig" beszél és el tudja regélni az óhajait is.

Cas,
Ó, hát apró kis csempe-sztori, de most ez alapján képzeld el, hogy egy házat a mínusz szintről felépíteni a magasba mennyi agybajjal jár. Mi előre készültünk a "cirkuszra" és eddig jól veszzük az akadályokat, csak röhögünk folyamatosan a "kőmívesek" egyszerű észjárásán, hogy kihagyták pl. tegnap a bejáratot és elkezdték felfalazni mekk mester módján, meg ilyen apróságok :lol: Peti minden reggel kimegy és átépítteti, amit előző nap elcsesztek és ez így megy az idők végezetéig valszeg, mert a "mestereknek" van jó kifogásuk mindenre, hogy eztet nem így szokták ám :)
Azt meg szeretném majd kérdezni később, hogy a kivitelezőitek véletlenül villanyszereléssel is foglalkoznak-e és meg vagytok-e velük elégedve, minőségileg is. Mert nekünk hamarosan kéne villanyos szakember, csak hirtelen nincs megbízható jelölt...

Szilviék meg hol "telelnek" ebben a nyárban? Télen meg "hávájoznak, mi? :lol:

Mindenkinek jó hétvégét!


Viki
ccviki
 
 


Nikcsi
Néha már úgy érzem, hogy ennek a felújításnak sose lesz vége! :)
Na jó, befogom, mert még csak 2 hete tart, kispályás... :)

Viki
Áh, Zsomborral már rég megegyeztünk, hogy mi alkalmatlanok lennénk egy házat megépíttetni! Nem is vágunk bele soha!
(Ehhez a felújításhoz is tutyi-mutyik vagyunk, szerencsére az ismerős srác ügyesen levezényeli a dolgokat, mikor milyen szakember jöjjön, mit csináljon.)
A villanyt megkérdem, hátha... Bár nem biztos, hogy tudják vállalni, igazából a gázos-vizes srácot leszámítva egyikük sem a tanult szakmájából él már egy ideje, de hátha.
(Végülis ha látják, hogy ebből van lóvé, nem hiszem, hogy nagyon tiltakoznának. Az egyikük építkezne, a másikuknál jön a baba, szóval jól jön nekik a pénz...)
Mekk-mesterek nálatok jópofák! :lol: Ilyen szakemberek mellett nem csoda, hogy külön műfaj a válóperes ügyvédeknél az építkezéses-válás... :(
cas
 
 


Viki
Köszi már jól van Kori! :) Műsor az szokott lenni, igen! :lol:
Ebben az építkezős szakmában elég sok mekk-mester van sajnos (így lett a nappalink nagyobb, viszont a két gyerekszoba kisebb). :( Nálunk is két csapat kőművíves brigád volt! :cry:

Cas
Nálunk se lesz soha semmi kész.... De egy felújítás tetőtérhez, de Vikiékhez képest tényleg kispályás! :wink:
nikcsi
 
 


Cas
Ja azt már korábban is elfelejtettem írni, hogy a fiúk a képen nagyon aranyosak! :lol:
nikcsi
 
 


Mi van itt azóta is pangás?
Na akkor holnap én jövök megint beszámolni, csak szinte sokkot kaptam. Voltunk tűzijátékot nézni..... 22.45-re értünk haza. Eddig ilyet csak a híradókban láttam! Állítólag jelezték előre, mi negyed órával a kezdet előtt érkeztünk meg a helyszínre. A rádióban nem hallottunk semmi figyelmeztetést erről a viharról! :cry:
nikcsi
 
 


Nikcsi: Korit is vittétek?! Te jó ég!!! Merre voltatok?! Mi is 3/4 9-re értünk a Kossuth tér környékére a 2-es villamos síneihez. Még néztük is odafelé menet, hogy jé, mintha villámok visszfénye verődne vissza a házak falain, de áh, legyintettünk, biztos csak lámpák. Aztán kiérve tényleg látszott, hogy a Vár meg a Mátyás templom mögött igencsak készülődik a vihar. Még szerencse, hogy Sebit anyóséknál hagytuk, mint kiderült ekkor már aludt is. De elkezdték a műsort, hát nem törődtünk vele. Aztán ahogy feltámadt a szél, és kezdtek menekülni az emberek már mi is inkább az eget kémleltük, és nem a tüzijátékot figyeltük, mi lesz, de még akkor is legyintettünk, hogy hová menekülnek az emberek, így megijedni egy kis esőtől?! Na aztán ahogy teltek a percek ronggyá áztunk, az iszonyatos szélben majd' megfagytunk, a tüzijátékot meg csak hordta-hordta a szél mindenfelé. Úgyhogy elrohantunk inkább mi is egy barátunk közeli lakásába (cirka 20-an jöttünk ott össze egy 1/4 óra alatt). Mi gyakorlatilag az elázáson kívül jól megúsztuk. A srác öccse és barátnője viszont a Roosvelt térnél voltak, a szél belefújta a szikrákat a szemükbe, úgy néztek ki, mint aki szemüveg nélkül hegesztett, és nagyon fájt nekik. Mesélték, hogy mellettük zuhant le és tört össze egy utcai lámpa, na akkor kezdtek rohanni, a tömeggel együtt, ami préselte őket, mint egy megvadult gnú-csorda. :( Szörnyű volt állítólag! (Nekünk is az volt a szerencsénk, hogy nem az első embetömeggel indultunk, hanem a lemaradókkal.) Mivel mi voltunk csak kocsival a zuhi múltával én furikáztam haza 1-2 embert, a belvárosban még éjfélkor is dugó volt, mindenfelé leszakadt ágak, hordalék.
cas
 
 


Na talán a 8. próbálkozásom sikerrel jár... :x Sajnos 1 hete folyamatosan fagy a gépem. Ha 2 percet kibír már rekord!Biztos "kedvenc" op.rendszerem a bűnös, de egyszerűen nincs időm foglalkozni vele. :evil: Ha bármi van telcsin szóljatok!!! :P
myra
 
 


Akartam holnapra egy pali-talit szervezni, de Sebin is kitört ez a vírus, tegnap du. és az éjjel majdnem 39 fokos láza volt. :( Mostmár jobb kedvű, de csak tápit hajlandó enni (a kanál közeledtére már öklendezik), és a hasa is megy.
Szóval legfeljebb a jövő héten!
cas
 
 


Sziasztok!
Na hazaértünk, de nem lesz nyugi még most sem. Sőt! Holnap próbálom rendbarakni a lakást, csütörtöktől Dávid szabin lesz, közben intézem a munkahelyemen a dolgokat a visszatéréshez, ezer bonyodalom ott is, kavarás, stb. De az a lényeg, hogy a helyem megvan, várnak nagyon vissza.

Jobbulást Sebinek!
aranyhold
 
 


Ide is eljutok, szóval akkor jövök a beszámolóval aug. 20-a, akit nem érdekel ugorja tovább ezt a hsz-mat!

Cas
Természetesen Kori is velünk volt! Épp néhány hsz-mal korábban ecseteltem, hogy nincs kire rábízzam!

2006. augusztus 20-a

Kis előzménnyel: Szombat de. érdi barátainkhoz mentünk, Laci segíteni, én babázni (5 hetes Leti), ott is aludtunk. Vasárnap anyu hívott, hogy hazafelé ugorjunk már be hozzájuk, mert megérkeztek a holland vendégek. Du. 7-re értünk anyuékhoz, fűzött, hogy mi is menjünk tűzijátékot nézni. Szándékomba teljesen nem volt, de azért itt Óbudán esetleg hazafelé néztem volna. Anyu befűzött, Gazdagrétre mentünk fel (2 kocsival) és 8.45-re értünk a kiszemelt helyre. Kori már elég nyűgi volt, ezért Laci sétált vele, mondta, hogy ott kb. 500 m-re tök jó kilátás van. Odamentünk, elkezdődött a tűzijáték és pár percre rá a vihar is. Laci szaladni kezdett Korival az autóhoz, anyu és a hollandok nem jöttek, mert a hapsi félt, egy lépést se mozdultak. Én is rohanni kezdtem a kocsihoz, de közben húgom barátja már ott volt a kocsival kb. 100-200 m-re. Laci, Kori, tesóm, barátja és én ültünk a kocsiban. De meg kellett fordulni, ami kicsit kilátástalan volt, mivel úgy szakadt az eső, hogy nem lehetett látni semmit. Kiszálltam és irányítottam, persze mindenki türelmetlen volt. Addigra mi voltunk a sor végén az utolsók, vagyis megfordulunk és a többi autó is tud menni. Iszonyat vihar, az autósok nem láttak, de mindenki menni akart, én a kocsik hátulját ütöttem, hogy most ne te gyere, meg üvöltöttem gyere- állj. Aztán a másik autós kinyitotta az ajtaját és üvöltött velem, persze az anyámat is emlegette, én meg mondtam, hogy megfordulunk és utána ő is mehet. Egy kis utca volt, ahol végig leálltak az autók, gyalog is alig lehetett elférni, a szél néha nekik sodorták az embert (engem legalábbis), iszonyat hisztéria, káosz alakult ki. Végre megfordultunk, én visszamentem, hogy szólok anyuéknak. A hollandokat megtaláltam, de anyu nem volt ott, mondták az autóhoz ment. Mondtam nekik jöjjenek ott a kocsi, végre elmozdultak, viszont ennyien nem fértünk be a tesóm barátjának a kocsijába, az is suzuki. Ekkor Kori nagyon elkezdett bőgni, én bepánikoltam, hogy anyám eltűnik. Nagyon nincs tájékozódási képessége, mindenhol képes eltévedni. Végül úgy ültünk a suzuba, hogy tesóm barátja vezetett, húgom anyósülésen, én az ölében, hátul pedig a holland pár, Laci+Kori. Lassan mentünk és végre megtaláltuk anyut. Átültünk a mi kocsinkba, de Kori nagyon félt, ezért az ölembe volt, szinte végig, csak féltem, hogy ő is csupa víz lesz. Hazafelé olyan helyeken mentünk, hogy szívem szerint végig kameráztam volna, ha lett volna. Útközben nagyon sok kis gyerekes családot láttunk, de majd megszakadt a szívem, hogy nem tudunk segíteni, mivel tele volt a kocsink (első ülésen kád, abba motor, stb.). Tisztára, mint egy szgépes játék, megyünk, egyszer csak egy kidőlt fa az úttesten. János kórház környékén pedig már kezdtem úgy érezni, hogy nem 4 keréken, hanem egy ladikban vagyunk. Laci egyfolytában, csak a motor be ne ázzon. Útközben min. 4-6 kidőlt fa volt, de nem kicsik, és végig mázlink volt, hogy épp elfértünk mellettük. Végül a Hűvösvölgyi úttal jól megszívtuk, itt is óriási fák dőltek az útra, közlekedési lámpákra, villamos vezetékekre. Mivel én bőrig áztam Laci fűtött, Kori meg csak itta a sok vizet, azt hittem már nincs is, szerencsére volt a kocsiban és nem volt poshadt. Mindenfelé dugó, állás közben Laci a térképet böngészte, sikerrel, én pedig Korit próbáltam még játékra és türelemre bírni. Mentünk fel a hegyre (II. ker.), minden úton dugó, de végül Laci talált egy jót és onnan már hamar itthon voltunk, de így is 22.45 volt. Számomra nagyon megrázó és negatív élmény volt!
nikcsi
 
 


Cas
Nektek sem sikerült túl jól ez a tűzijáték nézés! :(
Sebinek jobbulást!

Aranyhold
Milyen kavarás, bonyodalom van a mh.-en?

Ma voltunk (anyu, holland pár, bátyám+barátnője és mi) a budakeszi vadasparkban, az idő nem volt a legjobb, de elviselhető volt az is, amikor esett a eső. Állatokban nem nagyon bővelkedik a park, de így is barangoltunk ott 2 órát.
Kép Kép
Szilvi itt hiányoztál! Kép Kép
Kori jószívűen odaadta a muffinját! Kép
nikcsi
 
 


Cas, Nikcsi
Kalandos estétek volt 20-án!

Velünk csak annyi történt, hogy elmentünk vacsizni hármasban (Peti, Sára és én, sajnos Dorina nem volt itthon) Dunakeszire. Mikor elindultunk hazafelé kb. 3/4 9 körül akkor már nagyon szép villámok voltak Pest felett.
Már a kocsiból is gyanús volt, mert az úton sok falevél és vékonyabb ágak voltak.
Mi szerintem csak a vihar szélét kaptuk el, de mikor hazaértünk gyorsan le kellett szedni a virágokat az ablakból, mert itt is iszonyatos szél fújt. Annyira, hogy Peti fejére rácsapta a garázsajtót, de szerencsére nem vérzett nagyon :(

Cas
Gyógyuljatok meg gyorsan!

Aranyhold
Üdv újra itthon. Irigyellek meg nem is a meló miatt. Én valamelyik este azon gondolkodtam, hogyha nem jönne a pici vajon mikor mentem volna vissza dolgozni. Jó is itthon meg nem is. De a sors eldöntötte, hogy még legalább 2 évet itthon maradok.

Nikcsi
Te mikor mész vissza dolgozni?
hmmc
 
 


Nikcsi! Borzalmas volt még olvasni is, ami veletek történt. Mi anyuéknál voltunk, Dávid jött csak vissza, mert ugye hétfőn reggel meló. A kocsit ilyenkor itt hagyja nekünk, és nagyon örültem, hogy nem Bp-en lent az utcán áll. Kérdeztem hétfőn Dávidot, hogy nagy vihar volt? Erre ő: nem tudom, számítógépeztem, észre sem vettem, hogy vihar lett volna. Áááááá!

A munkehelyemen azért van mizéria, mert össze vissza számolják, hogy most akkor hány nap szabim is van, ami összegyűlt az itthonlét alatt. Én vagyok az első, aki szülés után visszamegy, és totál össze vannak kavarodva.
aranyhold
 
 


Nikcsi: Brrrrrrrr... ez borzalmas lehetett, nem csodálom, hogy kiborultál tőle! :( Tényleg az a legszörnyűbb az egészben, hogy nemis a természeti csapás volt az ijesztő, hanem a megvadult ember-csorda! :(
cas
 
 


Hmmc: Szegény Peti! Jobbulást neki!
cas
 
 


Köszi a jókívánságokat mindenkinek! Ma már tápin kívül egy kis alma-kölest is evett Sebi, lassan hatni kezd tán a normaflore. De még mindig szinte víz jön belőle (nem csoda, nem kíván semmi szilárdat), nem győzöm cserélni a pelust meg a ruháit, amire kifolyik. Olyasmi szaga meg állaga van, mint újszülött korában - kész nosztalgia! :) Ráadásul ma van a 3. házassági évfordulónk, terveztünk egy kis romantikát kettesben, át is hívtuk Sebi kedvenc bébiszitter-házaspárját, de majd meglátjuk, elmegyünk-e legalább egy moziba...
cas
 
 


Hmmc
Nektek nem lett volna rossz az aug. 20-a, ha Peti nem ismerkedik közelebbről a garázsajtóval. :?
Elvileg febr.-ba megyek vissza, de iszonyatosan félek, mert a cégem egy másik közokt. intézménnyel összevonják. A másik intézmény hordja a szoknyák, tisztogatások lesznek elég rendesen! Én pedig attól félek, nehogy arra menjek vissza, hogy kirúgnak. :roll:

Aranyhold
Ugye, én pedig ott voltam jelen és éltem át. Az tuti, hogy emlékezetes lesz :!: Lacinak meséltem Dávid észrevételét, erre Laci: :shock:
Miért hány napot számoltak ki? Dávid nem vette igénybe a 2 napokat? Nekem már akkor kiszámolták, amikor elmentem....

Cas
Teljesen igazad van! És az a legszörnyűbb, hogy ilyenkor szinte mindenki egová válik. :cry: Majd megszakad a szívem, hogy gyerekeseket nem tudtunk felvenni a fullon megpakolt kocsink miatt. :x
Sebinek akkor nem ez a pöttyös-lázas vírusa van! Szegény szörnyű lehet ez a fosás, még egy felnőttet is megvisel, nem hogy egy ilyen kis pöttömöt! :cry:
Végül elmentetek legalább moziba? Részemről még mindig ice age van, de úgy érzem most kezd megtörni a jég!

Ma megint voltunk Budakalászon úszni, jó volt, és persze megint csak a miénk volt, vagyis az egyik barátnőm is jött a kislányával!
nikcsi
 
 


Nikcsi
Voltunk vacsizni a Rozmaringban, meg elmentünk dartsozni. Tök jó volt! Csak mostmár hulla fáradtak vagyunk, és Zsom még most vitte haza a barátainkat. Szóval valszeg kidőlök, mire visszaér.
Egyébként nagyon jól megvoltak Sebivel, jót játszottak, és aztán szépen el is aludt. Remélem reggelig, az elmúlt nyávogós éjszakáktól elég zombik vagyunk.
Hasmenés: hát elég sokat nyikorog, mert csikar a hasa, de már uzsira is evett egy kis szilárdat, remélem holnapra még többet javul.
Munkahely: :( Drukkolok!
cas
 
 


Szabi: Azt mondták, hogy a GyED alatt csak 1 évre jár szabi, nem az egészre. 2004-est már kivettem mielőtt eljöttem, tehát ott nem maradt, 2005-re jár a teljes 21 nap, és 2006-ra 5 nap jár márc 30-ig, és 5 nap okt 1-től ha visszamegyek. vagyis 26 nap jött össze még itthon voltam+5 nap ha dolgozni kezdek. Megmondom én ennél többre számítottam, de még utána fogok nézni én is, de valszeg igazuk lesz. :(
Matyi után járó 2 nap szabit Dávid szokta igénybe venni, de jövőre lehet én fogom.
aranyhold
 
 


Lányok már megint egy sokkoló hírt hallottam! Estére ne olvassátok el!
Mivel Laci itthon van végre elmentem kereszanyámhoz a kozmetikára, mert tudjátok kozmetikus. Egyik vendége mesélte, hogy mi történt az unokájával: egyik hipermarketbe volt a lánya, vagy menye vásárolni a 2,5-3 kislányával. Bevásárló kocsiban ült a kislány, anyukája sor végén hagyta a lányát és visszaszaladt egy csomag valamiért. Visszanézett és már nem volt sehol a gyereke, tudta, hogy ilyen gyorsan nem mászik ki és tűnik így el. Lélekjelenlétének köszönhetően szólt a biztonsági őröknek, akik lezárták az egész áruházat. A gyereket elkábítva, átöltöztetve és levágott hajjal találták meg a személyzeti vécében. Az eltűnés és a megtalálás között 8-10 perc telt el, és már ez történt! Az áruház tudja, hogy szervkereskedelem van, az is valószínű, hogy nem először fordult elő. A család a nyilvánosságra akarta hozni, de megfenyegették őket, mert ez nagyon negatív reklám lenne. Szóval a család azt kérte, hogy szájhagyomány útján terjesszük- főleg családosoknak, hogy hiperekbe/akárhol ne hagyjuk 2 lépésnél távolabb a gyerekünket, mert örökre eltűnhet! HÁT NEM ISZONYATOS???????
nikcsi
 
 


Cas
Akkor jó volt az estétek! Vajon az éjszakátok is?

Aranyhold
Nekem is elég kevésnek tűnik, bár én közalkalmazott vagyok, és az alapom is 26 nap. Ajánlok Szakbarbár felkeresését! E-mailben elküldöm az e-mailcímét, ennyit megér a dolog!
nikcsi
 
 


Nikcsi! Ez a sztori már rég lefutott! Nemrég terjedt a neten ez a rémhír, még a tv-ben is foglalkoztak vele! Kacsa az egész!!!!

Szakbarbár meg most nem elérhető, de egyébként ismerem az elérhetőségét is. Sajnos úgy néz ki korrekt a számítás, ebbe bele kell törődnie szegény normál (nem-köz-)alkalmazottnak. :roll:
aranyhold
 
 


Aranyhold
Biztos, hogy nem kacsa! Amúgy egyik barátnőmtől ezt a választ kaptam: én ezt a történetet egy tizenéves lánnyal hallottam...
Állítólag a solymári Auchanban történt.
Az általam mesélt dolog Törökbálinton történt, de ha már más is hallott ilyet, akkor én elhiszem, hogy így megy a szerv- vagy gyermekkereskedelem! :cry:
A szabijaim pedig nem azért ennyi az alap, mert közalk. vagyok, hanem mert van felsőfokú okj-s vizsgám (szakterületbe illő). :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi: Az ilyen "városi legendák" mindig úgy kezdődnek, hogy az ismerősöm ismerősével történt. Tényleg 100 éve kering a sztori a neten (a Livi által említett verzióban is, meg még vagy 3 másikban), vmicskét tényleg nyomoztak is utána a tévések. Keresztanyád kuncsaftjának valszeg kicsit elszállt a fantáziája, és már úgy mesélte a történetet, mintha vele esett volna meg, nem úgy, hogy olvasta valahol. Olvasd végig mégegyszer amit írtál, tele van olyan eseményekkel, amik jól hangzanak, de nem valószerűek. Szóval hidd el, hogy tényleg kacsa az egész. :)
cas
 
 


Mitől nem valószerű? A kitalált dolgoknak is szoktak alapjuk lenni, nem? De ne ragozzuk túl.
nikcsi
 
 


Nikcsi
A kislány hang nélkül tűrte, hogy egy idegen elvigye? Vagy ott helyben elkábították, és az nem tűnt fel senkinek?
A személyzeti vécénél senkinek nem tűnt fel, hogy egy ájult/hangosan tiltakozó gyereket akarnak bevinni (idegenek)?
Ha odamennél hisztérikusan sikítozva, hogy eltűnt a gyereked a bevásárlókocsidból, gondolod, hogy a biztonsági őrök 8-10 perc alatt intézkednének?! (Túúúúl gyors!) :)
Ha ilyen történne a gyerekemmel, abból igen gyorsan rendőrségi ügyet csinálnék és az újságokat is telekürtölném, az biztos, fenyegessenek meg bármennyire is!
Szóval ennek szerintem sincs semmiféle valóságalapja.
Akkor már inkább féltem az olyanoktól Sebit, mint ez az osztrák eset, a lány akit 8 éven át tartott egy pszichopata fogságban, csak úgy elkapta szegény kislányt az utcán, be egy furgonba, és már vitte is! :(

Szilvi
Mi van veletek?! Megettek a rozmárok?! :)
cas
 
 


Cas
Én inkább már tényleg nem reagálok, mert teljesen más a nézetünk, pedig én csak 12 karikás műsorokat nézek, tehát még meríteni sincset mit és honnan. A mai világban amúgy, ha valaki lát valamit inkább elfordul mintsem segítsen! :cry:

Szilviék 26-án jönnek csak haza.
nikcsi
 
 


Nikcsi
Nekem is furcsa a sztoriban, hogy várnának az áruházban. Abból indulok ki, hogy a szomszédunk retiküljével hasonló eset történt a METRO áruházban. MEgfordult, hogy a polcról levegyen valamit, s mire visszafordult nem volt retikülje. Azonnal ment a biztonságiakhoz, lezárták az áruházat és a Biztonsági kamerán visszanézték, hogy emelték el a táskát, utánna egyenesen a kijárathoz mentek, húzták el a csíkot a tolvajok. (lakáskulcscsere, igazolványok, kártyaletiltások, kocsikulcs...) Szóval ha ilyen történik, szerintem az első, hogy eltűnnek a helyszínről.
boglarka
 
 


Nikcsi
Persze tényleg nagyon kell figyelni a sztoritól függetlenül is a gyerekekre, mert azért ha ez így nem is igaz, sajnos vannak hasonló esetek.
boglarka
 
 


Látom jó kis téma ez!

Myra köszi a linket, de látod én azt se tudom mi a helyszínelők... Nagyon keveset nézek tv-t, napi 8-10 órában a rádió megy zenével! :roll:
nikcsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?