Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Statisztikai Adathordozóim! :lol: :lol: :lol: Nemcsak a tavalyi számokban vagytok benne, hanem hozzájárultok szakmai fejlődésemhez is. Mint tudjátok, nálunk a kórházban - egyedül az országban - önállóan is vezetnek szülést a szülésznők. Már 2 éve. Idén májusban szülésznői konferencia lesz Győrben, ott fogunk előadást tartani, összehasonlítva az orvosok és a szülésznők által vezetett szüléseket, szakmai szempontból, persze. :wink: :wink: :wink: Így azután valamelyik rublikában valamennyien benne lesztek. :roll: :roll: :roll: Milán, Kristóf, Dóri, Dávid, Bianka, Ginus, jajistenem, meg ne sértődjön aki most hirtelen nem jut eszembe!!!! Legyetek büszkék, én is büszke vagyok valamennyiőtökre!! Az ideiek pedig ne búsúljanak, jövőre Nekik is kitalálok valamit. Addig csak rakjuk a fészket, hordjuk bele a pihéket!!
Amúgy nagyon szeretnék már szánkózni, intézzen nekem valaki, akinek van befolyása, egy kis havazást, jó? :D :D :D
bábaildi
 
 


Nem túl nagy a befolyásom, de amit tudok, megteszem. :)
Vendég
 


sziasztok nagyon szépek a gyerekek!!!!
bluebox köszi hogy gondoltál rám........egy oldalon megjósolta illetve érzi hogy márciusba sikerűlni fog a baba és kislány lesz /eddig két lánynak megérezte és be is jött/ lehet ez a véletlen is ki tudja...

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Sziasztok!!!

Eszter: kitartás, nemsokára elmúlik a hányinger (remélhetőleg). A halászlé miatt pedig egy hős vagy, én alapjáraton sem lennék képes megcsinálni. (szerencsére nem nagyon szeretik körülöttem) Az igazat megvallva nem vagyok egy konyhatündér, bár mostanában már csinálgatok sütiket, de azt hiszem sose lesz a kedvenc időtöltésem a főzés.

Nitacska: ugye nem szomorkodsz? egyszer már sikerült, miért ne sikerülne újra. természetesen megy a drukk folyamatosan.

Bluebox: Hogy van Kristóf? Már nagyon rég láttam róla fotót!!

Mannogab: Nagyon helyes kis pasi Milán. Milyen nagy már, szalad az idő...

Kisvitéz: Dávid is csuda jó fej, úgy látom szeret bulizni.

Kinek, hogy telt a szilveszter? Mi itthon voltunk a gyerekekkel. Délután csaptunk négyesben egy jó kis bulit. Vedeltük a kölyök pezsgőt, meg táncoltunk ezerrel. Matyi nagyon élvezte, nagyon édesen táncolt, meg piázott rendesen. Azóta is minden nap bulizni akar, meg piázni.
Ákos meg úgy gondolta, ideje megismerkednie a a tágasabb környezetével is, úgyhogy összeszedte minden bátorságát és vadul mászni kezdett. Ma pedig már a négykézláb állásból próbált többször felülni. Egész nap négykézláb áll vagy mászik, de legalább este nincs gond az alvással. :P :P :P A fürdés a nap fénypontja, hatalmasakat szoktunk játszani. Sokszor feláll a vízben és úgy játszik. (amióta meg van az új kádunk, együtt szoktunk fürdeni mindannyian)
Ma megkóstoltattam vele banános- almát, nagyon ízlett neki, csak úgy cuppogott. Holnap sütök sütőtököt, kíváncsi vagyok mit szól hozzá. :lol:

Dobok egy képet:
Kép

Így ébredünk.. :P :P :P

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Eszty, nincs pocis fotód? Betennéd?
Egyébként az ikrát én sem szeretem és meggyőződésem, hogy igenis más íze lesz tőle az egésznek. Bár nem vagyok egy nagy halászlé szakértő...

Ildi, sajnos nem találom Holle anyó telefonszámát, de ha mégis, a Normafához is kérek havat.:))

Kép
anhel
 
 


:D :D Morca, lám a paci ott figyel a háttérben...nagyon édes az egész banda!

Kép
anhel
 
 


Szióka!

Anhel: Az a helyzet, hogy a pacik száma az ágyunkban rohamosan növekszik! :P :P :P

Dobok még képeket:

Kép

ülni tanulok.... :wink:

Kép

egyre jobban megy... :wink:

Kép

bőség zavara, avagy ha a hülyeség tetőfokra hág.... :P :P :P

Kép

ez már nagyon megy.. :P

Kép

szupermaaan... :wink:

Na jó hirtelen ennyi!!

Pussz Mindenkinek!!!!!

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek BUÉK!
Lehet,hogy nem emlékeztek rám nyáron érdeklődtem a kórház dokiaival kapcs.
A lényeg,hogy kiderült,hogy babát várok és most kiváncsi lennék pár dologra.
Közüllettek volt e olyan aki csak bábával szült?Akkor az ügyeletes doki jön be vagy olyankor mi a helyzet?A bába az az első perctől ott van? ...szóval még a fejembe tök sötétség van ezzel kapcsolatban jó lenne ha felvilágósítanátok :P
Köszönöm:Csilla

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Gratulálok a babához!

Én nem tudom, hogy van a bábás ügy, mert nekem az orvosom volt választott, a szülésznőm nem. De azt tudom, hogy a kórházban van, hogy nincs egyáltalán jelen doki szülésnél. Végighallgattam néhány szülést orvos nélkül. A kismamák, akik így szültek, sztem csak bementek a kórházba, és az ügyeletes szülésznőknél szültek. Nyilván, ha felmerült volna vmi, amihez orvos kell, szóltak volna az ügyeletes orvosnak. De abszolult kívülállóként tudtam csak a témáról nyilatkozni... :)

És nem egészen értem a vonalzód: van egy egyéves manód? Mert ha igen, és pont ma van a szülinapja, akkor Isten éltesse! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.06 13:20-kor.
Vendég
 


Azt meg elefelejtettem írni, hogy Matyi és Ákos nagyon szépek és ügyesek! :)
Vendég
 


morca nagyon édesek a gyerkőcök...na de ahogy matyi repűl az egyszerűen csodás!!!!nagyon tetszik :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!
Köszi Dóri!
Nem ez egy régi vonalzó ki kénne már cserélni...A fiam 2006 augusztusában született igy már majdnem 2.5 éves.De azért köszi a szülinapos köszöntést aranyos :lol: vagy.
És akkor a szülésznő vezeti le az elejétől fogva a végéig?
Segítsetek!!!
Köszi:Csilla

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Azokban az esetekben, amiket vajúdásom alatt végigasszisztáltam, úgy történt, hogy anyuka bejött, vajúdott picit, szült, és igen, a szülésznő végig vele volt (persze időnként más dolga is akadt, mint az éppen aktuális kismama (pl. egy másik kismama...)), de a kitolási szakasznál természetesen végig ott volt, és levezette a szülést.
Vendég
 


De ha biztosat szeretnél, sztem kérdezd Bábaildit! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Morca ezek a srácok fantörpikusak! Olyan jó nézni a képeiket mindig!
Bim-bam! Nagy-nagy gratula! Nekem volt választott orvosom és szülésznőm is (biztos ami tutifix, bár én akkor még nem tudtam, hogy csak bábával is lehet szülni). A lényeg, hogy a ctg vizsgálatokat már a szülésznő csinálja, vannak akik homeopátiás bogyót is javasolnak, ami segíti a tágulást és talán a fájásokat, ez utóbbiban nem vagyok biztos, de két féle van az tuti. Aztán mikor úgy érzed eljött az idő a bábát megcsörrented és ő van veled az első perctől az utolsóig, úgy tudom ha szükséges a gátmetszés akkor még varrnak is, tehát orvos csak vészhelyzetben. A ctg-k alatt meg lehet beszélni az esetleges elképzeléseket a szüléssel kapcsolatban vagy faggatózni minden féléről, nekünk volt olyan szerencsénk hogy épp akkor született egy babóca mikor a párommal bent voltunk és ő látta a mosdatást (én a függönytől semmit) máskor pedig egy nemrég szült nővel találkoztunk és megnyugtató volt látni milyen "jó állapotban van, szóval épp telefonált, nem volt fáradt, jajjgatós akármi, amire korábban számítottam.
Van még egy jó hírem: előbb-utóbb Bábaildi is beolvas ide és ő minden kérdésedre pontos választ tud adni :D
Voltunk ma tornán, nagyon jól esett és már hiányzott Dávid fiúnak is a babatársaság :D aki tegnap volt 6 hónapos :roll: (egyik szemem nevet, másik sír, hogy rohan az idő).
Szép napot mindenkinek!
kisvitéz
 
 


kisvitéz boldog féléves szülinapot Dávidnak!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Szióka!

kisvitéz: Nem semmi, hogy szalad az idő!!! Sok pussz Dávidnak!

Még egy képet fel kell tennem!! :wink:

Nem semmi miket csinál Ákosom óráról órára: Nem győzöm kapkodni a fejem, na meg a fényképezőt!! :P :P

Íme:

Kép

Nem tudom holnapra milyen tervei vannak... :wink: :P :P

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


KISVITÉZ!!!

SOK BOLDOG FÉLÉVES ÉVFORDULÓT DÁVID VITÉZNEK!!!
PUSZIKA!!!
ÁGI ÉS NORINA Kép

Kép
Kép
snápi
 
 


Sziasztok!

Morca: köszi a kedves szavakat! Én azért vagyok kétségbeesve, mert imádok főzni, de egyszerűen kedvem nincs bemenni a konyhába, és csak azon jár a fejem, mibe nem kell hagyma, hogy valami kaját csináljak a családnak. :?
És fogalmam sincs, hogy ez el fog-e múlni, mert igazából a hagymának jelen sem kell lennie, már csak a gondolatától is öklöndözök és jön a csomó a torkomba. Ha így marad, nagy bajban leszek! Hosszú távon ez komoly gond lesz nekem.
Nem próbálkoztál még mediterrán (olasz, görög, spanyol) kajákkal? Azok egyszerűek: a finomságuk a jó minőségű alapanyagokban rejlik.
Nagyon szépek a fickók: igazi bulizósak! :lol:
Ákos mostmár nagyon gyors léptekben fog fejlődni, és a tesó erősen húzza felfelé! :D
OOOOhhh, lovakból mi is jól állunk!!! Már egy egész ménes vanb különböző nagyságú, anyagú, színű lovakból. :lol:

Anhel: hát igen, egészen más lett még az állaga is. Mindenki másra számított. Legközelebb nem fogok újítgatni, marad a régi, jól bevált összetétel, aminek mindig sikere van.
Még nincs pocis képem, de csinálok, és felteszem.

Bim-bam: én sem tudok neked tapasztalatokat írni a bábás szülésről, de én pont emiatt fogok ebben a kórházban szülni. Én 4 éve belekóstoltam a szülésznő képzésbe, láttam, milyen szinten oktatják őket, mik a követelmények, és maximálisan megbízom bennük. Viszont a második babámnál mindenképpen szeretném kipróbálni az orvos nélküli szülést (elvi és anyagi okok miatt is, és persze kíváncsiságból). És ez Budapesten csak itt lehetséges! Úgy gondolom, ha nincs ott orvos (főleg fogadott, akinek mindenképpen "vesztegetem" az idejét), akkor nincs siettetés, nagyobb az esély, hogy minden a maga ütemében zajlik. És nekem ez nagyon fontos. Első gyerekkel én biztonságosabbnak éreztem orvost fogadni, de most ezt nem tartom fontosnak egyáltalán. Itt akkor jön be orvos, ha komplikáció van, vagy a szülésznő ezt indokoltnak tartja, de erre tökéletesen megfelel az ügyeletes is, aki ugyanolyan lelkiismeretesen el fog látni, mint a fogadott orvos, én úgy gondolom. Viszont nem kell készenlétben tartani egy orvost, súlyos tízezrekért, nagy valószínűséggel feleslegesen.
Én nagyon várom már, milyen lesz!

Ági: Jaaaaj, de cukorfalat Norina!!! Igazi kis csajszi! Már most micsoda tekintete van!!! Apuka nem félti?? :wink:

Lányok!!!! Tud valaki valamit a bárányhimlőről?? Orsi csoportjában az oviban felütötte fejét a bárányhimlő, de a neten nincs normális infó, sőt elég ellentmondóakat találtam. Van, ahol azt írják, hogy baromi veszélyes, van ahol elbagatelizálják. Én gyerekkoromban voltam bárányhimlős, de sehol nem írják vagy mondják egyértelműen, hogy az én védettségem kiterjed-e a picúrra is a hasamban. Most vagyok a 11. hét végén.
Holnap felhívom a gyerekorvost, megkérdezem. De nem vagyok teljesen nyugodt.

Kisvitéz: boldog féléves szülinapot Dávidnak!!! :P

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok! Eszty: nyugi, ha Te átestél a bárányhimlőn (varicella), védett vagy és a gyerek méhen belül nem fertőződik, ebből a szempontból a rózsahimlő a veszélyes (rubeola) !
Csilla: nálunk a kórházban, ha szövőménymentes, élettani szülésed lesz, nem fogsz orvossal találkozni. (persze, ha nincs fogadott orvosod). A szülésznő írja a kórlapodat, megvizsgál, kiséri a vajúdás menetét, ellenőrzi a magzat állapotát, levezeti a szülést, megcsinálja a gátmetszést (ha szükséges), és a varrást is. Melletted van egész idő alatt. Persze ha többen vannak a szülőszobán, van, hogy 2-3 szülőnővel is foglalkozik egy-egy bába. De ez nem okoz gondot, hiszen nem egyszerre szül mindenki. Általában hárman vagyunk, és 12 órás műszakban dolgozunk, reggel-este 7-kor van váltás. Előfordulhat persze, hogy mondjuk du. 4-kor érkezel, éjszaka 11-kor szülsz, akkor értelemszerűen nem az vezeti a szülést, akivel először találkoztál. Van még lehetőség szülésznő választásra is, ugyanúgy, mint a fogadott orvos. Akkor persze Ő jön be hozzád, amikor megkezdődik a vajúdás. Részletesebben is tájékozódhatsz, ha eljössz egy szülőszoba látogatásra, minden hónap első keddjén tartjuk, 14 órakor a nővérszállón van a gyülekező. :lol: :lol: :lol: Itt minden kérdésedre választ kaphatsz. Ildi
bábaildi
 
 


nekem e a rózsahimlő/rubeola/jelen volt a szervezetembe a tavalyi babánál aki meghalt a 12.héten... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Eszti: Egy picit irigy vagyok, hogy ennyire otthon vagy a konyhában. Én is megcsinálok tulajdonképpen bármit szakácskönyvből, de magamtól képtelen vagyok bármi ehetőt produkálni. :oops: Ráadásul komoly gondom van a hússal. Sosem rajongtam túlságosan érte, de amióta terhes voltam, még rosszabb lett a helyzet. Nagyon sokat kell trükközni, hogy megtudjam enni. (van, hogy sokáig rá sem tudok nézni) A terhességeim alatt nekem a hús volt a mumus. Ja, meg a mosogatószer illata. Nem is tudtam mosogatni, mert folyamatosan öklendeztem, úgyhogy a mosogatás a férjemre maradt. (csinálta is hősiesen) :P Jó hír viszont a családom számára, hogy sütemény gyártásban egész tehetségesnek bizonyulok. :P :wink:
A pocis fotóra én is kíváncsi vagyok! :P

Snápi: Norina igazi kis hölggyé cseperedett! Nagyon helyes csajszi!

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Norina tényleg nagyon helyes! :)

Dávidot Isten éltesse továbbra is, na meg a többieket is mind!

Ákos meg csak ügyesedjen továbbra is!

Nem régiben helyettesítettem az egyik kolléganőmet, aki bárányhimlős lett (53 évesen), de tudtam, hogy én már voltam, így Pindur is védve van a pocakomban. Amitől tartottam, hogy vmi múdon hazahozom Samunak, de, gondoltam, minél eőbb átesik rajta, annál jobb... :) Azért rubeolás kolléganőt nem helyettesítettem volna...
Vendég
 


Sziasztok!

[color=red]Boldog új évet mindenkinek!!![/color]

Kérdésem lenne:
Szoptatás alatt lehet tornázni? Már Bori hat hetes kora óta járok gerinctornára, mert baromira fáj a hátam. Nem csökkent tőle a tejem, pedig elég fárasztó. Ezen felbuzdulva tegnap elmentem arra a jó kis kemény tornára, amit terhesség előtt csináltam. Nem fáradtam el jobban, mint gerinctornán, most mégis elkezdtem parázni, hogy mi van, ha nem tesz jót a tej mennyiségének. Tök ellentmondásos dolgokat lehet erről olvasni a neten. Nem akarok fogyni, mert az szülés után megtörtént (leginkább az egyes típusú cukorbetegség miatt :cry:), de jól esik a mozgás, meg a cukromnak is jót tesz. Ártok vele vagy nem?

marek
 
 


Sziasztok!

Bábaildi: köszönöm szépen a megnyugtatást! Ma reggel beszaladtam a védőnőhöz megkérdezni a dolgot. Ő is azt mondta, hogy ha én már voltam, akkor a baba védett. Viszont, ha nem lettem volna, és most kapnám el, veszélyes lenne: főleg az első harmadban és pár nappal a szülés előtt elkapva. De szerencsére voltam már, így megnyugodtam. Rubeolás sajnos nem voltam, és remélem, hogy el is kerül.
Ohh, nekem ez a szülés a legszimpatikusabb, amit te írsz!!! Pont ilyet szeretnék! :D

Nitacska: Nagyon sajnálom! Ez volt akkor az oka? Nagyon remélem, hogy sikerül valahogy elkerülnöm. Talán csak nem fogja ilyen gyorsan egyik járvány a másikat követni. Reméljük a legjobbakat!

Morca: húú, nekem is voltak napok, amikor rá se bírtam most nézni húsra, már a gondolata is, hogy a számban van, elborzasztott. Azóta a csirkemellel és a levesben főtt csirkehússal már újra összebarátkoztam, de a marha szóba se jöhet, sertés meg még kevésbé, bár hétvégén a rántott karaj, egy fél szelet, az jólesett.
Igen, én imádok főzni, meg sütni is, csak arra nehezen veszem rá magam, mert mindig valami pöszmötölöset csinálok. :wink:
Úgyhogy a sütögetést meg én irigylem tőled! :lol:
Ami a tisztítószereket illeti engem csak a levendulás öblítő zavar, de az nagyon, úgyhogy nem is használom, és volt már, hogy szekrényből kivett tiszta ruhát dobtam mosásba az illata miatt. És ez, gyanítom, meg fog maradni, mert a párom parfümjét, amit megutáltam az első terhesség alatt, azóta sem viselem el. De sebaj, annyiféle öblítő van! :roll:
Mosogatni már bírok, azt sikerült lenyomnom. 8) Csak pár napot kellett, hogy helyettesítsen a párom.

Csinálok majd képet, betöltöm és felrakom, csak ma is későn érek. Megyek fél 7-re a dokihoz. Jövő héten meg, azt hiszem, lesz genetikai UH.

Zdori: hát igen, az már húzós lett volna! Vigyázz magatokra! Azért még reménykedem, hogy megússzuk. Bár talán jobb lenne most, mint egy év múlva.

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Morca: Nagyon ügyes Ákos!
Mit tartogatott mára?
Tényleg egy darabig úgy várja az ember, hogy produkáljanak valamit, aztán meg naponta többet is összehoznak!
Hihetetlen, milyen gyorsan fejlődnek és nőnek!

Puszi,

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Anhel: Már kezdek belejönni, a videó küldésbe, de azért néha még belegabalyodok! Csak győzd bontogatni.... :P :P :wink: Ha elképzelem milyen kép tárulhatott eléd, mikor megnyitottad a beérkező leveleket, még mindig röhögnöm kell. :oops: :P :P

pussz

Kép

Kép
morca
 
 


Én, mivel az orvosunk jó barátunk, mindenképpen szeretném, ha ő is ott lenne. Nem, mintha nem bíznék a szülésznőkben, csak őt nagyon közelről és nagyon jól ismerjük. Ráadásul nem éreztük, hogy siettetett volna bármit is... :) És, hát Samu is nála született. Nagyon szeretjük. :)
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon tüneményesek a gyerkőcök.

Én is hozok képeket megígérem, csak még nem töltöttem fel az ünnepek alatt készülteket.
Mi már profi módon tudunk mászni (reszkess lakás, felfedezlek időszakot élünk), szépen ülünk, és mindenben felkapaszkodunk és állunk. Valamint tegnap óta próbálgatunk oldalazva lépegetni. Mi is az anya ne hagyj itt és ne rakjál le időszakban vagyunk. Még jó, hogy Petrát sokszor elfogadja ilyen tekintetben pótanyának. Nagyon sokat segítenek ezzel a lányok nekem, hogy míg dolgozok, addig játszanak vele és ha kell cipelik a popóját.
Nagyon nehezen hízunk, de már 6300 grammosak vagyunk :) , nem tudom mi történt, de az elmúlt két hét alatt híztunk 400 g-ot. Remélem ez így is marad.

Ildi! Most olvastam rólad a januári Kismama újságban, csupa jót írnak ott is rólad. De hát rólad mást nem is írhatnának csak pozitív dolgokat.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


eszti részben ez is volt az oka....de még volt két másik vírusom is........ :cry: most annyi a jó hogy ezek ellen már védet vagyok.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, nem reagálok most semmire, már késő van, és én dög vagyok szokás szerint. Egy azonban nagyon szemet szúrt: ÁKOS hihetetlen, hogy már miket csinál :shock: :shock: :shock: Kristófom lelassult, Ő csak próbálgatja a mászást, sikerűl is, de hátrafelé :wink: :wink: Egy mai kép :wink: Az én fogatlan kis Malackámról :wink:

Kép

Szegénykém úgy nyáladzik, hogy a napi nyáltermeléséből már kimoshatnék egy adag ruhát is :lol: :lol: Tök fehér az ínye is, de már legalább 3 hónapja küszködünk a fogacskákkal :cry:
bluebox
 
 


zabálnivaló kristóf!!!!!!!!!!!!!!!nagyon cukii :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Helyes ez a kislegény is! Nekünk is van egy olyan fura színű bocis, meg mindenféle fura színű állatokkal tele műanyag könyvünk! :)
Vendég
 


Kerekes: köszi az infót, én már leálltam az ilye újságok vásárlásával, mondván nincs időm olvasni, de tegnap mint aki érzi épp szemeztem vmelyikkel, mert cumit adtak hozzá ajándékba és ez számomra meglepő volt. Lényeg, hogy ma éles balkanyarral indulok az újságoshoz :lol: Dávid szombat óta 13 dkg-ot hízott :shock: Mióta hozzátáplálom 3 hét alatt 47-et, recseg a hordozó karja :( Most biztosan étvágygerjesztő frontok vannak :D
Bluebox: már hiányoltam Kristófot! Hányadik fogát növeszti? Úgy emléxem már felül jött neki 3 hónaposan, ugye?
Kevésbé hideg és influenza mentes napokat mindenkinek!
kisvitéz
 
 


szép jó regelt........ :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ti most is próbálkoztok, Nitácska? Hajrá!
Vendég
 


Sziasztok! Szoptatás alatt a zsírégetős-ugrálós-nehéz torna nem javasolt, mert sok folyadékot von el a szervezettől. Tehát, még ha jól is esik, ezeket kerülni kel. Laza, kondicionáló, hasizomerősítő, karbantartó mozgás jánlott. Persze aki terhessége-szülése előtt aktívan sportolt, annak nyilván sokkal magasabb a terhelhetőségi szintje a szoptatás alatt is, mint aki csak a szülés után kezd mozogni. :D

Hogy nőnek az aprók! Mindjárt futnak. Jó lesz, ha jön az utánpótlás! :wink: :wink: :wink:
bábaildi
 
 


Sziasztok!

Kristófnak még egyetle darab foga sincs, csak az a rengeteg szenvedés :cry: Alúl, felűl látszódik az egész fogsora, szinte átlátszó, de nem akar áttörni neki :cry: Nagyon sokat szenvedünk :cry: Nagyon remélem, hogy megéri neki, és szép egészséges fogai lesznek :wink:
Gyönyörű minden babó egytől-eggyig :wink: :wink: És ügyesek, és okosak..... :D :D
bluebox
 
 


Mi sokat szenvedtünk az 1. fog kibújása 1 éves kora után (!) történt meg Samunak. De mikor tényleg beindult a fogzás, szóval már látszott, hogy át akar törni, és éjszakánként felébredt arra, hogy fáj, akkor gyógyszerészünk tanácsára kipróbáltunk vmit: a Dologel-t. Azóta is használjuk, mert folyamatosan jön vmi foga (már a 3. is kibújt, így 1 és negyed évesen... :) ), és teljesen nyugisak az éjszakák. :)
Vendég
 


zdori igen probálkozunk szeptember ota.....annyit hála már el tudtunk érni hogy pontos a menzim.........ez már fél siker...... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok Anyucik!

Nitácska: Fel a fejjel,pozítívan állj a dolgokhoz,mert az nagyon fontos!!

Ma voltunk ringatón ( hazay féle ).Milucinak nagyon tetszett,mert imádja a zenét. Gitározozz,furolyázott a nénike és ettől teljesen elájult a fiam. Népdalokat énekeltünk,játszottunk ölben,tapsoltunk és nagyon jól éretük magunkat. Mindenkinek ajánlom!

Tegnap voltunk a Heim Pálban. Ugye Milunak a bal heréje van fönnakadva a lágyékcsatornába ( így született )
A doki azt mondta 1 éves koráig le kell hozni. Mi március 10.-et beszéltük meg akkor műtik. Doki szerint ha lehozzuk sem biztos,hogy 100%-an működni fog,de nem kell aggódnunk lesz unokánk
Szóval szegénykémet megvágják. Altatni fogják.Addig el kell vinnem vérvételre,előtte nap a kórházba kell lenni az aneszteziológusok fogják vizsgálni.De egynapos műtét,így a műtét napján ha nincs semmi baj hazajöhetünk,csak nagyon vigyázni kell hogy ne kapjon el semmit és steril körülmények legyenek.
Már előre félek annyira sajnálom.

Szerdán megkaptuk az utolsó prevenart mi is. Még jó,mert műtét előtt 6 héttel nem lehet beoltatni a gyereket.

Minden baba annyira cuki!És annyira gyorsan nőnek.
--------------------------------------------------------------------------------

Kép

Kép
mannogab
 
 


Nem tudom, ide linkeltem-e már, de ez Samu picinek. Ha már láttátok, bocs, csak folyton látom a babáitok képét, és gondoltam, én is teszek fel képet. :)

http://picasaweb.google.com/szekelyga/S ... q4tp-MDXwY
Vendég
 


Sziasztok!

Mannogab: Maximálisan együtt tudok veled érezni. Matyi fiamat tavaly műtötték, de őt vízsérvvel. Nagyon féltettem, de egy igazi kis hős volt, nagyon jól viselte. Mi a műtét napján mentünk be a kórházba és még aznap délután haza is jöhettünk. Az ébredés nagyon kemény volt, azért arra készülj fel, hogy nem lesz egyszerű. Matyi kb. 20 percig (amíg kiment belőle az altató), ordított, vergődött a kezemben, teljesen önkívületi állapotban. (annyira harcolt, hogy estére izomlázam lett) De utána mint ha elvágták volna, ugyanaz a mosolygós kis manó lett és még ahhoz is volt ereje, hogy produkálja magát a nővérkéknek. Mire délután hazaértünk már jött, ment, mintha mi sem történt volna. Ezek a kis manók nagyon szívósak, szerintem minket szülőket jobban megviselnek ezek a történések. Mindenesetre nagyon szorítok Nektek!! :P :P

Dóri: Nagyon helyes baba Samu, a neve pedig különösen tetszik!:P
Mostani kép nincs róla?? Szívesen megnézném!! :P

Nitacska: Kitartás..... :P Jönni fog az a babó meglátod!

Matyinak 2 éves korára kibújt az összes foga. Fel is lélegeztem, hogy jaj de jó... és akkor szembesültem azzal, hogy Ákossal kezdjük újra elölről az egészet... Ja, már elkezdtük :wink:

Rakok fel még képet, ha nem bánjátok:

Kép

Sok jó ló+egy Matyi kis helyen is elfér...

Pussz

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Van róla sok-sok kép, de ezen a gépen nincs egy sem, a Picasa-t meg sajna nem frissítettük... :oops:

De köszönjük, és azért majd vmikor igyekszem aktuálisabb lenni... :)
Vendég
 


Sziasztok!

Imádom a gyerkőceitek képeit nézegetni! Nagyon helyesek! :)

Morca, csak nyugodtan küldd a videókat - az első postabontásnál 13 olvasatlan levelem jött, de sejtettem, hogy összeakadhatott vmi és végül sikerült megnéznem őket. :)
Ha lesz végre időm, én is csinálok mozgóképet Dóriról - bár még nem egy műlovarnő vagy teszemazt légtornász :D de azért hanyattfekve rugkapál, ahogyan bír, plusz a legédesebb az esti fürdetésnél. Pancsol természetesen. :)

Érdekes ez a terhességi undor, kinek mitől jön elő és marad-e. Én pl a hústól idegenkedtem, de főleg a szárnyasoktól. És azt kell mondjam, h ez az undor némileg megmaradt a szoptatás idejére is. A csirke, a pulyka csak szaftosan elkészítve csusszan le, a natúr sült hússal ki lehet kergetni a konyhából. Száraz, nyögvenyelős nekem. Amit terhesen imádtam, azok a jó kis zsíros kaják, szalonnák, kolbászok, töltött káposzta, csülök, ilyesmi. Mondjuk ezt a remek szokásomat sajna mostanra is átörökítettem, de hát most csak csínján az ilyesmivel..

Juj, a fogzás... nagyon remélem, van még egy kis haladékunk, mert Dóri elég erősen nyáladzik és az öklét tologatja a szájába. Hallottatok a borostyánláncról? Van valakinek tapasztalata?

Kép
anhel
 
 


Szia Ildi! Dóri már nagyon virgonc, ahogy olvasom. A fogzással meg ne foglalkozz most, ráérsz, ha aktuális lesz. Nem minden gyerek sínyli meg, Eszterunoka pl. csak a kibújás előtti egy-két napon volt kicsit nyügi, és a homeo bogyó azt is megoldotta. Szóval nem biztos, hogy Dórit majd megviseli a dolog.
Mannogab: igaz amit morca ír, minket jobban kikészít egy műtét, mint a gyerkőcöt. Nem tudják, hogy félni kellene, rugalmasak, hihetetlen életerejük segíti őket a gyógyulásban, és legfeljebb az idegen emberek-környezet zavarja meg egy kicsit őket. Hihetetlen gyorsan regenerálódnak, és ha tudnának beszélni, Ők vigasztalnának minket. Fel a fejjel! :lol: :lol: :lol:
bábaildi
 
 


Mannogab! Drukkolunk majd, hogy minden rendben menjen! De tényleg tutira jól fogja viselni Milu! Amilyen huncut és stramm legény... :wink:

Remélem, mindenki jól van, nekünk ma irtó sűrű napunk lesz, ha Samu nem betegedett meg. Tegnap este gyanús volt, csak még alszik, szóval zsákbamacska... :) Ha jól van, akkor az első napirendi pont a szokásosokon kívül, hogy oltást kap Dokinéninél. Ha beteg, gondolom ez tuti elmarad. Meglátjuk.

Szép napot!
Vendég
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, jó sokáig nem jelentkeztem!

Mannogab: Nagyon szorítok a manókának! Biztosan minden rendben lesz!!! Tényleg sokkal jobban bírják, mint mi!
Tudom, nem lehet öszehasonlítani egy altatásos műtéttel, de nem véletlen, hogy a könnycsatorna átmosásnál kiküldik anyukát! :wink: Rossz látvány, de a baba kb. 3 másodperc alatt túlteszi magát rajta. Drukkolok nagyon!

Húú, nagyon szépek ezek a gyerkősök! És tényleg úgy nőnek, mint a gomba!!!!

Fogzás! Bábaildinek igaza van. Nem minden gyereket visel meg. Orsival szerencsém volt, alig érezte meg, és sosem sírtunk emiatt át éjszakákat. Nem használtunk különösebben semmit rá. Tiszta, hideg vízzel lehűtött kézzel nyomkorásztam az ínyét, ha épp eszembe jutott. És vannak azok a hűthető rágókák folyadékkal: azokat szerette rágcsálni. Remélem, a kis poronttyal is ilyen mázlista leszek!
Mindenkinek kitartás: elkezdenek kijönni a fogacskák és utána már hirtelen majd sok kijön egymás után, és túl is lesztek ratjta. Meg nem is mindegyik fogacska kritikus. :P

Mindjárt írom a mai fejleményeket!

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Ma reggel voltam a 12.heti ultrahangon!
A baba nagyon virgonc volt! Ugrándozott! De tényleg! Nem csak kalimpált, hanem UGRÁLT!!! :lol:
Szopta az ujját, forgolódott, ugrándozott!
Gondoltam is, mi lesz majd, ha kint is ilyen virgonc lesz! 8)

Az értékek a következők:
Egy élénken mozgó magzat. Átlagos magzatvíz. A lepény a mellső falon kialakulóban.

BPD: 20,5 mm; AD1: 19 mm; Femur: 6,5 mm; NT: 1,4 mm;
OFD: 26 mm; AC: 56,7 mm; Bms: 57 gr; HC 73,4 mm; CRL: 53,2 mm.

Durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető.

Puszi mindenkinek!

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?