Új privát üzeneted érkezett!

moro75:
Benne bízhatsz,ha ez akadály lenne,akkor nem lombikozhatnátok-tuti. Görcsök lehetnek a hülye időjárás miatt is. Magnéziumot próbáld meg,ha unod a sok gyógyszert akkor pezsgőtablettában.
Van még egy kis idő a 21.napig,addig pihi,husi és ne add fel.
pusssz!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


sheil:Köszi a tippet,de tegnap óta nincs görcsi,lehet még csak az elő szele volt a mensinek,de azt sem bánnám ha nem az lenne :)
Puszi

pipus:Sajnálom :( Úgy látszik nem sokunknak sikerült most!Na,és tartod magad ahhoz amit a pároddal megbeszéltetek?
puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Méhszondázás minden lombikos kezdet előtt van? Attól az egytől félek csak.


Csajok, arra gondoltam, hogy akinek nem sikerült, és jönnek a következő indulásnál (remélem mindenki, Pipus, Te is :) ) megbeszélhetnénk, ki milyen csodaszereket szedett, ivott, milyen életformát váltott ( lúgosítás, hogy könnyebben megfoganjon a baba, talpmasszázs stb) , hogy olyan akciótervvel menjünk neki a következőnek, ami tutira sikerre visz, viszont szükség lenne azokna a tapasztalatára, akiknek sikerült :) Ezt táblázatba szedve, közkinccsé tennénk és így hátha...

Nos? :) :) :)

Moro, Érted viszont még szorítok és javítsd a statisztikát, amit mi lerontottunk :)
mbetty2
Aszód
 
 

 
 

mbetty2:
Tök jó,hogy ilyen pozitívan és felfegyverkezve indulsz a következő lombiknak!Méhszondázás nem tudom,h mindegyik előtt van-e,sztem igen.
Táblázatot vállalod???Hátha Te jobban meg tudod csinálni,mint én ezt a lombikosat...
Való igaz,mindent bevetettem előtte,vitaminok,lúgosítás,Jónás-naptár...de a lombiktól kezdve csak azt,amit Apánk mondott. Mondjuk a diétát már hamarabb elkezdtem,hogy ne legyen olyan durva a váltás.Ha jól emlékszem ez Dario esetében is így volt,ő is hamarabb kezdte a húsevést. :-)
Lefénymásoltam azt az oldalt a lombikos tájékoztatóból,ami az életmódról szól és azt csináltam már a lombik előtt.Leálltam a sminkeléssel,natúr kozmetikumokat használtam, nem használtam parfümöt (embriók nem szeretik!!!) és kevés szénhidrát,sok folyadék és sok hús...
Nem tudom,hogy ez mennyire segített vagy sem.Én így csináltam.

Sok sikert és jó felkészülést! :-)
Jövő héten a tesztelősek írjanak,hogy mi a helyzet...Szorítáááás!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Sheil, megköszönném segítséged, akkor számítok Rád, tudom, dög leszek de nekem nincs annyi időm, most, hogy megyek vissza dolgozni :) :)
Összehozzuk azt a táblázatot vagy valamiféle statisztikai adatösszesítőt, mihelyt gyűlnek az infók :)


Én biztos nem hagyom magam, a következőnek sikerülnie kell és kész. :)
mbetty2
Aszód
 
 


mbetty2:
Ok,én szívesen megcsinálom-csak ne várjatok nagy designt...XD
Tetszik a hozzáállásod. :-P Ezt is be fogom írni a táblázatba,az biztos :-D

sheil
Budapest I. kerület
 
 


mbetty:Jó ötlet,de én is már annyi mindent kipróbáltam,szedtem most utóbb a Dheat is,húst rendszeresen eszem amúgy is,vitaminhiányom sincs,de azért most szedtem a Femibiont is,és háááát!Apánk utasítását betartottam!!Nem akarlak titeket lehúzni,hiszen ez tényleg egy jó ötlet tőled,de én abban hiszek,ha betartom Apánk utasítását,és az-azok a cseppek ott akarnak maradni,akkor ott is fognak,mégha a fejem tetejére állok akkor is!!
Persze ez a magán véleményem!(Így a 3.sikertelen lombik után.)Méhszondázás nekem csak 1-szer volt,amikor kezdtünk.
Köszi a drukkot :lol:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sajnos nekem tegnap megjött :(

Nagyon kikészültem, ezerrel bőgök és nem tudom abbahagyni.
pipus75
 
 


Pipus....nagyon sajnálom.Eddig minden olyan biztatónak tűnt. Remélem hamarosan jobban leszel.De sírd csak ki magad,meg kell "gyászolni",hogy utána újult erővel a következőre tudj koncentrálni.Kívánom,hogy mielőbb sikerüljön és sok puszit küldök.Kitartás!Legközelebb sikerülni fog!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


pipus:Ne keseredj el!!!Persze tudom ezt könnyű mondani!Ahogy sheil is mondta,sírd csak ki magad!!!!Jó lenne ha nem adnád fel,és mennétek tovább!!!Hogy döntöttél?Nem tudtalak visszahívni,mert erkély felújításan vagyunk.De ne tűnj el innen,jó?
puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


sheil, moro75 nagyon aranyosak vagytok.

Én most annyira kivagyok, hogy nem tudom elképzelni, hogy én képes vagyok ezt még egyszer végig csinálni :(

NAGYON-NAGYON FÁJ :'(


mbetty, csak 1x van a méhszondázás, ezt már megkérdeztem Apánktól, mert én is félek tőle :)
pipus75
 
 


pipus75:
Persze,ez teljesen érthető...én ezt "csak" az inszemek alkalmával éltem meg és mondhatom,tényleg elképzelhetetlen ott,akkor abban a pillanatban,hogy tovább csináld.
DE menni kell és tenni kell. Eltelik pár nap és hét és újult erővel,mint betty-Te is azt fogod mondani,hogy a franc egye meg akkor is meg fogom csinálni és sikerülni fog legközelebb!!!
Amint sikerül,azt fogod mondani,hogy nem érdekes mi volt,mert csak az számít mi lesz!
KITARTÁS !!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


sheil: Tudod, attól félek, hogy ugyan az lesz, mint az inszemeknél.
végigcsináltam 6+1 inszemet, mindig bíztunk a következő sikerben.
Erre kiderült most lombiknál, hogy nem szeretik egymást a spermák és a petém, teljesen elhúzódtak egymástól, ezért nálunk kizárt a spontán csoda.

Csak ICSI jöhet szóba.

És mi van, ha végigszenvedek még 4 lombikozást és akkor is az lesz, mint inszemeknél? Hogy mindent megtettem, kikészültem minden sikertelen hónapban és ott tartok, hogy összeomlottam mert nincs baba sehol?????

Ezt biztos nem élném túl, ez már sok lenne nekem!

Mi a garncia, hogy sikerül valaha a lombikom?????
pipus75
 
 


pipus75:
Senki sem garantálhatja a sikert. DE úgy gondolom,hogy Te és a párod is akkor lesztek nyugodtak,ha a végén elmondhatjátok:MINDENT MEGTETTÜNK a babáért. Hallottam olyat,akinek 7.lombikra lett egy gyönyörű gyereke és azt mondta megérte! Az ember csak azt bánhatja,amit nem tett meg.
Mindig van tovább...Ne keseredj el és én hiszem,hogy sikerülni fog és hogy Apánk is mindent megtesz azért,hogy ez így legyen!Nem nagyon tudok olyanról,akinek 5-ből sem sikerült volna,az nagyon ritka.
Van,hogy úgy érzed ennyit nem ér az egész,hogy kikészülj...Ezért is jó a 3 hónap szünet.Bízz magatokban és a leendő csemetétekben!!!Puszi!!!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


pipus:Nem szabad feladni!!!Szerintem menj tovább,hiszen ha nem probálkozol akkor még a remény sincs meg babára! :? Én sem vagyok toppon,nekem már a 3. sikertelenség,de igenis megyek tovább ha megtehetjük,és nem akarok egy lehetőséget sem kihagyni ami közös gyermekhez segíthet minket a párommal!!!Csendben kisírom magam,aztán összeszedem magam,és indulás!!! :) Szóval tessék tovább próbálkozni :)

sheil:Egyetértek Veled,nagyon jól belelátsz a dolgokba!!!Remélem Nekünk is sikerül 5-ből 1!!!! :D
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok.

Elöször is nagyon sajnálom, hogy most egy lombikunk se sikerült, de ne adjátok fel. Van példa, hogy igenis fog sikerülni. Sheil, dario, és ott van Zafir a gyönyőrű tünemény Réka+Rita párossal :)
Az álmokat nem szabad sohasem feladni, néha persze az ember pofont kap, sír egy nagyot, majd feláll és újrakezdi. Igy lehet csak elérni a vágyainkat, a sikert.

Tudom én, mert velem is így volt. Bár joggal mondhatjátok, hogy én nem tudhatom, mert nem volt még lombikom. Ez igaz, de kismillió negatív tesztem volt 4 éven keresztül hónapról hónapra.
Kismillió vizsgálat, mire Apánkhoz kerültünk. 1 sikertelen inszem, majd egy félbehagyott stimu. Majd jött a 2. Március 1-én. 12-én barnázás, majd egy nagy kiborulás, hogy már megint nem sikerült. De a barna elmúlt és a mensi csak nem jött. Bár a legutóbbi 62napos ciklusom után újra erre számítottam, de mégis megtörtént a csoda. Pozitív lett a teszt. Én ilyet még sosem láttam. Ma hívtam Dt. Aki megerősítette a jóhírt. Egy petezsák, amiben már magzati elem is látható. :D

Csajok higyjétek, hogy a CSODA megtörténhet. Bizzatok benne, és soha ne adjátok fel.
Én most megtörtem a negatív hullámot.
Tavasz jön és jönnek a golyák.

Ne adjátok fel az álmaitokat.

Puszi mindenkinek.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Nagy nagy Gratula!!!! :lol: Látod,sikerült!!!! :lol:
Remélem egyszer mi is átélhetjük ezt a boldogságot!!!!És Neked inszemmel sikerült!!! :lol: Vigyázz Magadra és a pocidban lévő Csöppségre!!!!Éreztél valamit?Én sajna görcsizek már,szerintem holnapra meg fog jönni :cry:
Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro: a görcsök jók. Nekem is mindig mindjártmegjön érzésem volt. És a melleim is ugyanugy fájtak, mint mensi előtt. Amíg nem jön meg, addig nem szabad feladni.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Moro: a görcsök jók. Nekem is mindig mindjártmegjön érzésem volt. És a melleim is ugyanugy fájtak, mint mensi előtt. Amíg nem jön meg, addig nem szabad feladni.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica: Gratulálok!!!
Nagyon vigyázz magatokra és remélem a többiek is erőt merítenek majd "belőled".Igen is sikerülhet,még ha úgy is tűnik,hogy nehéz,vagy reménytelen....
Lányok,hajrá,darionak a télapó,mokucicának a nyuszi,nektek majd a gólya hozza nyáron a babákat!!!!KITARTÁS!

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Lànyok nagyon Sajnàlom,de amit Sheil is írt,sikerülni fog,hamarosan! Higyètek el,így lesz!
Mokucica megtörte az àtkot most ès jönnek ezutàn a babàk,csak higyjètek el! Mint egy versben is van "Àprilisban jön a gólya,nyílik a sok színes rózsa!"

Mokucica:Hatalmas GRATULA! Ügyes voltàl nagyon.Most pihenj sokat,edd a húsokat,ès igyál sok folyadékot! Dolgozol mèg?

Nàlunk pènteken derült ki,hogy 2 kishercegem lesz,akik "elkènyeztetnek " majd!-) Az egyik 36dkg a màsik 31dkg!
(remèlem ezzel nem bàntottam mèg senkit!)

Èn mindenkièrt szorítok,nagyon-nagyon! puszi mindenkinek

Családient.hu vonalzók
dario88
kiskunhalas
 
 


Mokucica: ÉÉÉÉÉLLLJEEEEN:)))))NAGYON ÖRÜLÖK :))))
Kedves Dream Team, júniusban folyt.köv...addig kicsit elköszönök, vissza akarom kapni a régi életem egy picit...Apánk is azt mondta ma ,hogy azért a hagyományos gyártással is próbálkozzunk addig ;)
Nyáron újra itt :)
Puszi:)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


sziasztok Lányok!!!

Tegnap voltam Apánknál. Megnézett UH-on és mondta, hogy tele van mindkét petefészkem sárgatestekkel és hogy nagyon szépen beágyazódott mind a két babám, és ET után még 6-8 napot éltek.
Jól éreztem, amikor múlt héten szerdán már nem éreztem a kicsikéimet. Olyan üres lett a lelkem, előtte éreztem, hogy velem vannak és szépen fejlődnek.

Azt mondta, hogy valószínűleg genetikai oka volt, hogy megálltak a fejlődésben, kromoszóma hiba okozhatta. Mert hogy hiába választják ki a legszebb spermiumot, nem látszik rajta, hogy belülről kromoszóma hibás :(

És hogy minden 25.embrióból lesz baba. Hát ez az arány nekem nem tetszik :(
És mondta, hogy küzdeni kell és menni tovább fanatikusan, mert csak úgy lesz eredmény!!!!

Én most olyan padlón vagyok lelkileg és testileg is, hogy világvége hangulat uralkodik bennem :( Most képtelen vagyok arra gondolni, hogy tovább tudom csinálni :(

Gyöngyi is mondta tegnap, hogy kb. a 6-7. lombikra sikerül eltalálni az egészet úgy, hogy baba legyen belőle :(

Csajok, nagyon szomorú vagyok :(

Mokucica, Neked nagyon-nagyon örülünk mind!!!!! A TE sikered a Mi sikerünk is valahol :)

Moro75, ne fesd az ördögöt a falra! Minden rendben van Veletek, ott a baba, görcsölgetsz de ez normális. Amíg nem jön meg, tessék hinni benne!!!!!!

Sheil, nagyon szépen köszönöm a szívhez szóló szavakat, annyira drága vagy és nagyon jól esett :)


Dario88 nagyon gratulálok a kicsikéidhez :) Csodálatos érzés lehet !!!!!!
Vigyázz nagyon magatokra!!!!!!!!!! Gondolkodhatsz a neveken :)

Norocyta fel a fejjel!!!! A következő tuti sikerülni fog!!!! Pihend ki magad, nyerd vissza a régi életedet és újult erővel győzelmet fogsz aratni!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pipus75 2013.03.26 11:28-kor.
pipus75
 
 


mbetty2, bocs majdnem kimaradtál :)
Ismersz, amilyen hülye vagyok és rábeszélhető, itt fogok toporogni május végén és lombikozni akarok majd :)

Úgyis rádumálsz :)
pipus75
 
 


Csajok ma megjött nekem is,most kezd beindulni :cry: :cry: Úgy éreztem,hogy ez nem az a görcs aminek lennie kellett volna :cry: De valahol lelkiekben már felkészültem rá :cry: Holnap hívom Apánkat.Köszönöm Mindannyiotoknak a bíztatást!!!!

pipus:Nálam is világvége hangulat van!!! :cry: De azt megmondom, nem fogjuk feladni megbeszéltük a párommal!!!!Én is arra gyanakszom valami hiba lehet nálunk is,mert nekünk sem fejlődnek tovább,de majd rákérdezek én is Apánktól!!!
És igenis szeretnélek 3 hónap múlva látni reggelenként a Dévai intézet ajtaja előtt :) (Tudod nyitásig csacsogunk)

dario:Gratula a kis hercegeidhez!Tiszta jó dolgod lesz 3 pasival :)
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Jaj Moro74 én nagyon bíztam benned :( Nem hiszem el, hogy ennyire nem akar összejönni a sok-sok baba :(

Remélem azért sikerül valakinek!!!!!
pipus75
 
 


Lenne egy kérdésem.
Nekem legutóbb lombik előtt február 20-án jött meg.

Apánk tegnap azt mondta, hogy május 20-án lehet kezdeni a következő lombikozást.

Nem számolta el????? Mondjuk május 19-re jönne meg. DE nekem valahogy nagyon korainak tűnik a május 20.

Hiszen március 13-án kaptam meg a babáimat, nem onnan ketyeg az idő???

Most hogy is van ez???????

Tudtok ebben segíteni???
pipus75
 
 


pipus:Nem számolta el Apánk!A mensi napjától számolja a 3 hónapot.Ez nekem is így volt!
Annyi mindent szeretnék kérdezni Apánktól.Szerintem holnap behív.Te kérdezősködtél tőle,vagy magától mondta ezeket?
Most kezdek rádöbbenni,hogy elveszett a remény,pedig annyira bíztam benne,és Ti is bíztattatok hogy amíg nem jön meg,még velem lehetnek!!!!Már azt tervezgettem,ha ma nem jön meg,holnap tesztelek!
Ehelyett most főztem tejberizst,és jó sok kakaóval eszem csak eszem és eszem!!!!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro:köszi,ari vagy! Nagyon-nagyon szorítunk,mostmàr 3x-osan is megy a drukk,tőlünk!-)

Igazatok van,nem szabad feladni,hiszen sikerülni fog!!! Van itt magyarorszàgon,olyan akinek sokkal nagyobb bajai voltak ès mègis tudták segíteni! Hamarosan eljön a ti időtök is,ès ez biztos!


Pipus:köszi neked is.Nevekben gondolkodunk az egyik tuti,Àdàm,a màsikat mèg nem tudjuk!

Családient.hu vonalzók
dario88
kiskunhalas
 
 


Sziasztok, régebben írtam ide, mostanság csak olvasok.
Csak megihletett, hogy Dévai azt mondta, hogy minden 25. embrióból lesz baba. De ebben nyilván benne van a beültetés előtti veszteség is, nem? Tehát mondjuk valakinek 10 embrió lesz, de abból a beültetést csak mondjuk 5 éri meg.
A kb. 6-7. lombikra lesz baba meg fura, mert elég sok lombikos lányt ismrek, és 95%-ban az első 5 lombik valamelyikéből született a baby.
Szóval azért a valóságban nem olyan rossz az az arány, Dévaiék szeretnek ijesztgetni, és negatívoskodni.
plonsk
Budapest
 
 


dario:Aranyosak vagytok mind a 3-an,és remélem nekem is sikerülni fog legközelebb!!!Most jelenleg eléggé magam alatt vagyok,Ti tartjátok itt bennem a lelket!!!!

plonsk:Szia.Te lombikos vagy,voltál?Van már babád?Ugye nem baj hogy megkérdezem?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro75: mi is most kezdjük a lombikot, első lombik lesz, és első baba/babák! :)
plonsk
Budapest
 
 


Mókucicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hatalmas gratula !!!!!!! nagyon örülök...komolyan nagyon jó hír, mert mondtad hogy Te problémás eset vagy :)
milyen jó látod hogy végigvittétek ezt az inszemet, te meg már a lombikra gyúrtál lélekben !
Pipus, azért ez klassz hogy igy lelkizik veled Apánk, ezt nem teszi mindenkivel és igaza van menni kell előre mint a tank, nem gondolkodni ezen annyit. És Sheil nagyon jól mondja, egy a lényeg, Te megtettél-e mindent azért hogy babád lehessen ? Mert amig nem, addig csak magadt okolhatod...
Plonsk, azt mondja Apánk is abban a könyvben, hogy a természetes szaporodási arányt a lombik sem tudja túlszárnyalni, tehát ami 20-25 % kb. Igy lett belőle az 5 kisérlet hogy mindenki "sorra kerüljön"....

"Aki küzd, veszíthet. Aki nem küzd, már vesztett is." Bertolt Brecht
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


drágáim,én összeírtam,mit szedünk ( hozzátartozik az igazsághoz,hogy én hiszek a gyógynövényekben,és a természetes rásegítésben :shock: )
bemásolom ide, bocsi ha hosszú lett :oops:
Én a vaterán rendelem őket, puritans pride márkájú külföldi termékek ( remélem nem törli az admin..nagy segítség lehet ez nekünk,remélem bent hagyják :roll: )

1.,Dong Quai: ÉN SZEDEM
Kínai angyalgyökér:

*Minden női problémára megoldást jelenthet, kezdve a meddőségtől a menopauzáig.
Ajánlott alkalmazási terület:
*Erősíti a reprodukáló szerveket – (meddőség, terméketlenség)
*Szabályozza a menstruációs ciklust, enyhíti a premenstruációs tünet együttest
*Élénkíti a kardiovaszkuláris működést
*Támogatja a ivarszerveket
*Támogatja az idegrendszert, az endokrin rendszert és az agyi funkciókat
*Csökkenti a hormonkezelés káros mellékhatásait.
*A Don Quai képes a menstruációs ciklus rendezésére, szabályozza a méh összehúzódását. Hatékony a női nemi szervek véráramlásának elősegítésében, csökkenti az olyan menstruáció előtti és utáni tüneteket, mint a hőhullámok és az érzelmi labilitás.

2., Maca Vibe afrodiziákum: PÁROM SZEDI

Javítja a szellemi teljesítményt ezért perui Ginseng-nek is szokás nevezni. A férfiak ezenkívül más pozitív hatását is tapasztalhatják, s ezért különösen nagyra értékelik… A növény gyógyereje: A Maca nemcsak magas szénhidráttartalmáért nagyra értékelt gyógynövény, hanem egyéb összetevőinek köszönhetően sok bajra gyógyírként is szolgál.
A növény a kietlen életkörülmények között olyan alkotókat halmozott fel a sejtjeiben, melyek különös védelmet nyújtanak számára. Ezek a hatóanyagnak számító komponensek más élő szervezeteket is megerősítenek, újabb erővel, élettel töltenek fel. Különösen sok foszfor, vitamin (béta-karotin, tiamin, riboflavin, niacin, B6-vitamin, C-vitamin és D-vitamin), vas, jód, szénhidrátfehérje, esszenciális zsírsav található benne. Fő hatóanyagai azonban az alkaloidok, flavonoidok, glikozidok és fittoszteroidok csoportjába tartoznak. Ennek köszönhetően a növényből készült termékeket ma a világon mindenütt vitalizáló, szellemi erőnlétjavító és potenciafokozó szerként használják. Általános energetizáló, vitalizál, roborál, aktivál, javítja a testi erőnlétet, fokozza a fizikai teljesítményt.Szellemi teljesítményfokozó, megsokszorozza az agyi kapacitást, szellemileg stabilizál és aktivál, javítja a stresszel szembeni tűrőképességet, csökkenti a stressz szervezetre gyakorolt kellemetlen hatásait.Immunrendszer erősítő, aktiválja az immunrendszert, gyorsítja a betegségekből való felépülést, megelőzi a betegségek kialakulását, javítja a vérképzést.Szexuális teljesítményjavító, fokozza a nemi vágyat, javítja a potenciát és a fogamzó képességet, javítja az ondótermelést és a spermiumok aktivitását, harmonizálja a menstruációs ciklust, csökkenti a változókori tüneteket.
Meddőség esetén is ajánlott szedése

3.,Viper potencia fokozó 120 db a Puritanstól.PÁROM SZEDI

A Viper kapszula 2 havi adagban tartalmazza azokat a gyógynövény összetevőket, melyek önmagában is képesek a merevedési zavar javítására, a spermiumkép javítására.
Koreai és szibériai ginzeng gyökér kivonat: fokozza a fizikai, szellemi teljesítőképességet
Brazíliai Muira Puama: Potenciafa,spermiumok aktivitása,ondótermelés javítása
Yohimbe: mely nemcsak potencianövelő, de zsírégető- is egyben
Horny Goat Weed: Epimedum
Csalán
Damiana Saw Palmetto: Fűrészpálma, mely a prosztataproblémákra is hat

DHEA ÖRÖK FIATALSÁG 50MG/50DB : MINDKETTEN SZEDJÜK

A DHEA-t leggyakrabban a 40 év feletti korosztály használja, hogy megállítsák ennek a létfontosságú prohormonnak a korral járó lecsökkenését. Kimutatták, hogy nőknél és férfiaknál egyaránt növeli a szexuális energiát, valamint férfiak esetében segíthet az impotencia ellen is. A fiatalabbak újabban a tesztoszteronszint növelésére használják, ami segíthet számukra az izomtömeg és az erő növelésében. A DHEA-t nem használhatja akárki, de azt talán biztonsággal állíthatjuk, hogy minél öregebbek vagyunk, annál valószínűbb, hogy szervezetünk hiányt szenved belőle, és hogy szedése hasznos lehet az idő múlásával
A DHEA az agyban, a bőrben, és a mellékvesében termelődik. A DHEA kiegészítőket yamgyökérből állítják elő, mindazonáltal ehhez laboratóriumra és 6-8 komplikált kémiai reakcióra van szükség. Más szavakkal, szervezetünk nem képes kinyerni a DHEA-t a nyers yamgyökérből.
Bár a DHEA idős emberek esetében jóval hatásosabb, fiatalabbak számára is előnyös lehet némely esetben. Pl. nagy intenzitású edzések végzése esetén – főleg, ha a túledzés veszélye is fennáll – a szervezet tesztoszteron szintje lecsökkenhet. Emlékezzünk, a DHEA a tesztoszteron egyik előanyaga. A korábbi szteroidhasználók egy részének is alacsony a tesztoszteronszintjük, mivel saját tesztoszteron termelésük gyakorlatilag leállt.
Bár nem ismeretesek a táplálkozással összefüggő hiánytünetek, a korral járó DHEA szint csökkenés szükségessé teheti a kiegészítőként történő bevitelt. A természetes DHEA termelés szervezetünkben 25 évesen tetőzik, ezután gyors csökkenésnek indul, majd 60 évesen már csak a fiatal években termelődő mennyiség 10%-át vagyunk képesek előállítani.
A DHEA a mellékvese által termelt elsődleges nemi hormon, és helyenként ";anyahormonnak"; is nevezik, mivel számos egyéb hormon prekurzora is egyben. Gyakorlatilag az ösztrogén, a tesztoszteron, a progeszteron és a kortikoszteron előanyaga. A DHEA szervezetünk által legnagyobb mennyiségben előállított szteroidszerű hormon. Sablonosan fogalmazva, ahogy átáramlik a vérrel a szervezeten, olyan hormonná alakul át, amilyenre a szervezetnek épp a legnagyobb szüksége van.
A DHEA meddőségi szakemberek által javasolt napi mennyisége 50-75 mg, így elkerülhetőek a mellékhatások.
Fiatalkorban még egészséges mennyiség termelődik belőle, mely valamikor 20 és 25 év között tetőzik. A korral azonban egyre növekvő mértékben csökken a mennyisége. Ez 60 éves korunkig folytatódik, amikor is a korábbi, fiatalkori mennyiségnek mindössze 15%-át leszünk képesek megtermelni. A DHEA szintnek ez a természetes csökkenése okolható számos, az ";öregedés"; számlájára írt tünet létrejöttével. Ilyen pl. az immunrendszer gyengülése, a zsírraktározás növekedése, az izomvesztés és az erőcsökkenés, valamint a csökkenő energiaszint és állóképesség.
Ahogy öregszünk, egyre inkább ki leszünk téve a gyengülő immunrendszer okozta problémáknak, és kevésbé tudunk ellenállni a természetes, korral járó betegségeknek. A tudósok szerint ez részben a csökkenő DHEA szintnek tudható be. A DHEA növeli az immunsejtek termelődését, ami számos vírusos és bakteriális fertőzés ellen védelmet nyújt, beleértve akár a rákot is, és akár vissza is állíthatja az immunrendszer normális működését is. Kutatásokban azt is kimutatták, hogy javítja az állóképességet és az energiaszintet is az ebben hiányt szenvedő betegek esetében.

egy ajánlott link:
http://ezustmacko.blogspot.co.il/2012/0 ... sh-ra.html

E-vitamin:MINDKETTEN SZEDJÜK

E-vitamin: hiánya állatkísérletekben férfimeddőséget okoz. Napi 100-200 IU (nemzetközi egység) E-vitamin jelentősen csökkenti a spermiumok károsodását, és amennyiben mindkét partner alkalmazza, megszüntetheti az infertilitást. Az E-vitamin hiány meddőséghez vezet. Mérsékli a sejtek szabad gyökök okozta károsodását. A vitaminpótlás csökkenti a spermiumokra ható oxidatív stressz mértékét is. Ajánlott napi adag: 100-200 I.U
védi a többszörösen telítetlen zsírsavakat az oxidációtól
fontos szerepet játszik a káros szabad gyökök elleni védelemben
a kognitív képesség korral járó hanyatlását gátolhatja.Az E-vitamin antioxidánsként védi a többszörösen telítetlen zsírsavakat a szabad gyökök károsító hatása ellen, így járul hozzá a sejtek normál működésének megőrzéséhez. Támogatja szervezetünk védekező rendszerének megfelelő működését, gátolja a szervezetben zajló káros oxidációs, így az öregedési folyamatokat. A szabad gyökökre gyakorolt kedvező hatásánál fogva elősegíti a kognitív képességek korral járó hanyatlásának csökkentését.

D vitamin:mindeketten szedjük, 1000NE /nap

vitathatatlan tény, hogy meddőségi kezelésekben nagyon fontos, hogy ne legyen hiányállapot a szervezetben.

ajánlott link még ezeken kívül:
http://www.termekenysegnoveles.hu/index ... zerek.html

puszi mindenkinek,nyáron találkozunk :)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


A 3 hónap szünetről jut eszembe, szóval az OEP 90 nap kötelező szünetet ir elő, ami a 2 ET között kell eltelljen, tehát előbb már kezdhet stimuzni D, csak a lényeg hogy a 2 dátum között eltelljen az a fránya 90 nap...

Betty, jó ötlet ez az összeirás hogy mi minden segithet (elmondom én is szivesen) de azt gondolom senki nem tudja, hogy igazán mi az ami hat...néha dobnám az összes kencét, tablettát, módszert stb. a sutba, mert van akire csak ránéznek és terhes lesz, szóval néha nem tudom, hogy az egész nem csak egész hatalmas iparág szüleménye és nyomása hogy mindent eladjanak nekünk amit nagy kétségbeesésünkben meg is veszünk...
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


plonsk:Mikor indultok?Az inszemek itt voltak ?Ha gondolod írhatsz bővebben a dologról :) Mióta jársz Apánkhoz?stb..... :)


Csajok ma megyek 11-re Apánkhoz.Kiváncsi leszek mit fog mondani!Naggyon el vagyok kenődve!!!! :cry:
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok,

Köszönöm szépen mindenkinek, jól esik, hogy ennyien örültök nekünk :D

dario: igen dolgozok, ülő munka, de sokszor felkelhetek egy nap, és tudok sétálni bármikor, amikor úgy érzem. Nagyon szép név az Ádám. Ja és az anyukának nagyon sok Boldog Névnapot mára :D puszi

moro: nagyon sajnálom, hogy nem sikerült :( De nem szabad feladni, ahogy amaryllis írta menni kell mint a tank előre.

pipus: remélem, hogy kicsit jobban vagy már :(

amaryllis: ti tudtok most kezdeni?

sheil: itt is köszönök szépen Nektek mindent :D puszi.

plonks: tetszik a pozitív hozzáállásod. Emlékeztetsz Sheilre, akinek sikerült mindjárt az első :D Szorítok Nektek is.

mbetty: jól vagy? Dolgozol már?

Lányok én, és szerintem Zafir is tudná még ajánlani a talpmasszázst. Az elején én sem hittem benne, de eljártam egy párszor, majd utána mikor már nem tudtam menni, akkor megmutatta nekem a Nő, hogy hol kell masziroznom, hogy a petefészkeket tudjam stimulálni. Én minden este csak a bal lábamat masziroztam, mert ugyebár ott sosem nőttek a tüszők. A jobbot kihagytam direkt, mivel az nálam nem átjárható, és lássatok csodát most ennél a stimunál csak a bal oldalon nőttek meg. A jobbban is voltak, de azok végig 5-6os méretűek maradtak. Szóval szerintem érdemes kipróbálni, és esténként rászánni erre kb 5-10 percet.



Puszi mindenkinek.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


mokucica:Nem fogom faladni,de most össze vagyok zavarodva a csalódottság miatt!Esetleg leírnád nekem priviben,hogy kell a talpmasszázst csinálni? :)
Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Normocyta, nagyon szépen köszönjük a hosszú listát, haza is viszem megmutatom a párocskámnak :)

Szóval ezek a szerek a titkai annak, hogy ennyire jól nézel ki :)
Én is akarom!!!!!!!!!!!!!!

És amint olvastam, a férfi potenciájára is nagyon jó hatással van, ami nálunk nagyon jól jönne, ugyanis igencsak leágazóban van a párocskám :'(

Lányok, muszáj tovább menni!!!!

Moro írj azonnal, mi volt Apánknál.


Ez a 90 nap szünet a két ET között nem tetszik nekem :(
Ugyanis május 19-én kellene megjönnie és ha akkor elkezdjük a stimulálást, akkor bizony már május 31-én lenne a leszívás és utána az ET és hát nekem az ET 5.napon volt március 13-án.
Emiatt most akkor tolódna 1 hónappal a lombik kezdése???????????????
pipus75
 
 


Sziasztok! Sajnos már nagyon rég nem olvastam az oldalt, remélem, jól vagytok!? Találtam egy érdekes cikket, amit megosztok Veletek.
Tudom, hogy többen küzdenek közületek inzulinrezisztenciával, ezért is gondoltam, hogy hasznos lehet e cikk. MINDEN JÓT kívánok szeretettel! Bodzi

Inzulin-Metformin...

http://richpoi.com/cikkek/tudomany/elle ... idans.html


Ellenméreg, vagy méreg az antioxidáns?


A DNS szerkezetének egyik felfedezője, a Nobel-díjas James Watson szerint az antioxidánsokban gazdag ételek növelhetik a rák és a cukorbetegség kialakulásának kockázatát.


A köztudatban az antioxidánsok jó ideje hatékony betegség megelőző ágensként élnek, az antioxidáns tartalmú étrend kiegészítők sokmilliárdos üzletet jelentenek, az egészségtudatos vásárlók ezeken felül folyamatos keresletet jelentenek az antioxidánsokban gazdag ételekre. Mindazonáltal - ha a dolgok mélyére nézünk - az állítások, melyek szerint ezek a termékek egészségesebb és hosszabb életet eredményeznek, nem állják meg a helyüket, hangsúlyozza Watson professzor.

Egészség rovására mehet

Számos klinikai teszt kimutatta, hogy a szív- és érrendszer működésében az antioxidánsok gyakorlatilag semmilyen javulást sem eredményeznek. Az antioxidánsok és a rák kapcsolatáról ennél jóval kevesebb adat áll rendelkezésre, azonban a legutóbbi átfogó kísérlet, ami az antioxidáns E-vitamin daganatos megbetegedésekkel szembeni hatását vizsgálta, nem hogy jótékony hatást nem tudott felmutatni, de egy enyhe emelkedést is jelzett a prosztata rák kialakulásában az E-vitamin szedőknél.

Alapvetően az antioxidánsokról kialakult pozitív kép elég egyszerűen felvázolható. Az oxidáló molekulák, vagy oxidánsok elengedhetetlenek a normális biológiai funkcióinkhoz, ha azonban elszaporodnak, az az egészségünk rovására megy, károsítják ugyanis testünkben a DNS-t és a fehérjéket, ezáltal rákot okoznak. Ez önmagában viszont egy leegyszerűsített kép, figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy a folyamatok mögött egy jóval összetettebb rendszer húzódik meg, figyelmeztet Watson, aki példaként a kelbimbót és a brokkolit említi, melyek rákellenes hatásukat nem anti-, hanem pro-oxidatív sejtfolyamatok elősegítésével fejtik ki.

Növelheti a rák kockázatát

Watson szerint a tény, miszerint az antioxidáns étrend kiegészítők a rák kockázatának csökkentése helyett inkább a növeléséhez járulnak hozzá, alighanem meglepetésként érik a rák terapeutákat. Az ionizáló sugárzás elsősorban oxidánsok, úgynevezett reaktív oxigén származékok (ROS) létrehozásával pusztítja el a rákos sejteket, és míg a köztudatban az él, hogy a kemoterápiás szerek minden egyes rákot különböző módon pusztítanak el, egyre több a bizonyíték arra, hogy egyben rendkívül hatékony oxidáns képzők is, a ROS három fő összetevőjét, szuperoxidot, hidrogén gyököt és hidrogén peroxidot hoznak létre. "Ez legalább megmagyarázza azokat a régóta zavaró felfedezéseket, hogy amikor egy rák ellenállóvá válik a kemoterápia egyik formájára, akkor ezzel egy időben az összes többivel, valamint a sugárkezelésekkel szemben is immunis lesz" - mondta Watson.

A legutóbbi hasnyálmirigy-rák kutatások során demonstrálták, hogy az agresszív, erőforrás igényes daganatok sejtjeiben rendkívüli mértékben megemelkednek az antioxidáns szintek. Ezek az endogén antioxidánsok, amiket a test szintetizál, azért keletkeznek, hogy visszatartsa a ROS-t a programozott sejthalál, vagyis az apoptózis beindítását kiváltó szenzorok ingerlésétől. Ez felvet egy fontos lehetőséget: amennyiben megismerjük az antioxidáns szintek csökkentésének képességét, különösen a rákos sejtekben, azzal képesek lehetünk számos különböző, előrehaladott stádiumú ráktípus sikeres kezelésére, melyek jelenleg gyógyíthatatlanok.

Ennek eléréséhez először alaposabban meg kell ismernünk a test antioxidáns szint kezelő mechanizmusát. A ROS hiányában a celluláris antioxidáns szinteket egy Keap 1 ubiquitin ligáz nevű enzim tartja alacsonyan. Ez megsemmisít egy transzkripciós faktort, egy génkifejeződést kontrolláló molekulát, az Nrf2-t, ami a főbb antioxidánsok szintézisét indítja el. Amikor azonban a ROS szintek emelkedni kezdenek a daganatterápiák hatására, az Nrf2 transzkripciós faktorok valahogy felszabadulnak, és közel 10 különböző antioxidáns szintézisét váltják ki, megsemmisítve a ROS-t.

Kutatások

Watson azt gyanítja, hogy amikor egy sejt osztódni kezd, antioxidáns szintézist indít be, hogy megvédje duplikálódó DNS-ének sérülékeny egyszálas láncait. Bár a legtöbb rákkutató szerint az osztódáson átmenő sejtek a legérzékenyebbek a sejtpusztító ágensekre, az igazság ennek pont a fordítottja lehet. Egy friss megfigyelés szerint az őssejt-populációk viszonylag magas antioxidáns szintekkel rendelkeznek, ami részben annak lehet betudható, hogy esetükben magas azoknak a sejteknek a száma, amik osztódáson mennek keresztül. "Annak felismerése, hogy a magas antioxidáns szintek megmagyarázhatják a ROS-vezérelt terápiák kudarcát, hatalmas koncepcióbeli előrelépést jelent" - tette hozzá Watson.

Milyen kilátásaink vannak azonban olyan gyógyszerek kifejlesztésére, amik képesek elpusztítani a rák őssejtjeit anélkül, hogy komolyabb veszélyt jelentenének a nem rákos sejtekre? Szerencsére jelenleg is létezik egy ilyen gyógyszer, a Metformin, amit széles körben alkalmaznak a 2-es típusú diabétesz előrehaladásának meggátolására. Ez a viszonylag biztonságos és elterjedt gyógyszer jó ideje a világ leghatékonyabb cukorbetegség elleni fegyvere, emellett az elmúlt 5 évben egyre gyűlnek a bizonyítékok, hogy alkalmazása 20-40 százalékkal csökkentheti több ráktípus előfordulását.

A Harvard Orvosi Egyetem Kevin Struhl által vezetett laboratórium több mint ezer forgalomban lévő, nem rákos megbetegedéshez kapcsolódó gyógyszert vizsgált, annak reményében, hogy rákellenes potenciálra bukkan bennük. Elemzésük a Metformint hozta ki leghatékonyabbnak, sőt azt is felfedezték, hogy a Metformin előszeretettel pusztítja a rákos mezenchimális őssejteket, ami a legkezelhetetlenebb rákos sejtnek minősül. Mindezt a ROS-vezérelt programozott sejthalál útvonalak szabaddá tételével éri el azoknál a sejteknél, amik elegendő mennyiségű antioxidánssal rendelkeznek.

Cukorbetegség kockázata is megnőhet

A rák nem az egyetlen betegség, amiben az antioxidánsok szerepet játszanak. A fent leírtak alapján aligha meglepő, hogy a 2-es típusú cukorbetegség is ide sorolandó. Ebben az esetben az antioxidánsok blokkolják a máj létfontosságú ROS jelzéseit, ami normál esetben megnöveli az inzulin érzékenységet és csökkenti a glükóz szintézis arányát.

A ROS az egészséges májfunkciók fenntartásában betöltött szerepe 2009-ben tudatosult Michael Ristow, a német Jénai Egyetem kutatójának kísérleteinek köszönhetően. Ristow bebizonyította, hogy tornagyakorlatokkal megelőzhető a 2-es típusú diabétesz kialakulása, azáltal, hogy megemelkedik a ROS termelés, nyomást gyakorolva a sejtek energiaellátását biztosító mitokondrium elektronszállító rendszereire. A kísérletekből az is kiderült, hogy a gyakorlatok nem fejtettek ki ugyanolyan pozitív hatást azokra, akik naponta C- és E-vitamin antioxidáns étrend kiegészítőket fogyasztottak. Ennek alapján Watson azt gyanítja, hogy sok kialakulóban lévő rák csírájában elfojtható a ROS szintek normális fluktuációjával. "Ezáltal visszatérünk a kiinduló kérdésünkhöz: a kiegészítő, külső antioxidáns források segítenek-e bárkin?" - fogalmazta meg újra a kérdést Watson.

Sajnos a válasz koránt sem egyszerű. Mindenekelőtt fel kell tenni egy újabb kérdést: vajon az antioxidáns tartalmú élelmiszerek és tabletták napi fogyasztása jelentősen növeli nem csupán a rák, de a 2. típusú cukorbetegség kockázatát is? Ennek a megválaszolására azonban jelenleg nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű adat a fogyasztás tényleges gyakoriságáról és az elfogyasztott dózisokról. Az állatkísérletek aligha adnak megfelelő eredményeket a kérdés tisztázásához.


Watson esetlegesen az idegrendszeri rendellenességek kockázatával élő egyéneken tudná elképzelni az antioxidánsok tesztelését, számos tanulmány kimutatta ugyanis, hogy a Parkinson-kór az erős oxidánsoknak való kitettség következtében alakulhat ki. "Még mindig nem tudjuk, miért alacsonyabb 30 százalékkal a rákos megbetegedések kialakulása a Parkinsonnal élőknél, de lehetséges, hogy a genetikailag jelen levő alacsonyabb antioxidáns szintekkel magyarázható" - mondta Watson, hangsúlyozva, jelenleg nincs elég bizonyítékunk arra, hogy a világot vitathatatlanul elmozdítsuk az oxidánsok vagy antioxidánsok alkalmazása felé. "Miközben megpróbálunk újabb ismereteket szerezni, soha nem szabad elfelejtenünk, hogy egy betegség megelőzése szinte biztosan kevesebbe kerül, mint a gyógyítása".


Kép
bodza2005
 
 


Normocyta, el tudod nekem is küldeni a listádat ? cserébe én is elküldöm, miket "ettem, ittam, kezeltettem", a lelki téma része is érdekel hogy hol voltam ?
Pipus, a 90 nap OEP kötelező előírás a finanszírozottság miatt, ha nem OEP támogatottan akarod akkor már indulhatsz is a következő hónapban...amúgy igen, akkor sajnos ki kell hagyni egy hónapot amiatt...
amaryllis921
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

(A táblázatot most módosítottam,beleírtam az újakat, a következőleg indulókat és az új infókat.A táblázat a vonalzóm fölötti .doc kék írásra kattintva nézhető meg!)

amaryllis921: De jó újra itt látni!Hogy vagy?Mikor indulsz?Ha nem baj,beírlak a drukk-táblázatba Téged is?

pipus75: A stimut lehet hamarabb kezdeni,de a transzfereknél szigorúan betartatják a 90 napot. Hátha addig tolódik neked is annyit,hogy nem kell ráhúzni +1 hónapot! Szorítok!

mokucica: Hogy vagy? Minden rendben?

dario: Boldog névnapot kívánok!Remélem minden ok Veletek?

Elkezdtem összeírni ki milyen "módszert" vetett be a babáért. Remélem még írtok tippeket,meg azt is,hogy a régiek közül akik már babásak és olvasnak minket segítségünkre lesznek egy-egy üzenettel! :wink:

sheil
Budapest I. kerület
 
 


sheil:Nagyon jó a táblázat :D

Lányok megjöttem Apánktól.
Megmutatta hogy termelődött sárgatest,szóval fejlődtek egy darabig a cseppek.Kérdeztem tőle mi lehet a gond,azt mondta ami A pasival simán ment,az B pasival valami miatt nem.Ha valami krómoszóma gond van,azért is lehet,hogy nem fejlődnek rendesen,úgyhogy most az a következő lépés el fogunk menni egy ilyen vizsgálatra.A miómáimmal nem kell foglalkozni azt mondta,lehet a műtéttel többet ártanánk.Azt mondta konzultáljak azért már orvossal is ha gondolom,de én Benne Bízom azt hiszem,és ha Ő így látja akkor elfogadom a javaslatát!!!!Nagyon rendes volt,látta mennyire megviselt a dolog,és azt mondta menni, menni és menni előre!!Viszont a 4.sikertelen lombik után,fel kell hogy ajánlja az örökbefogadást,vagy a donor spermát :( Persze ezt nem muszáj elfogadni!!!
Nagyjából ennyiről tudok Nektek beszámolni.
Most is volt egy lányzó pozitív teszttel,3.lombik sikerült Neki!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


moro75:
Szerintem 4-re sikerülni fog!Így kell lennie!!!
Örülök,hogy Apánk ilyen rendes volt és nagyon jó az is,hogy így bízol Benne és a szakértelmében. Jól mondta,menni kell tovább. Biztos,hogy mindent megtesz Értetek legközelebb is.
A következőig gondolom a kromoszóma vizsgálatot is megcsináltatjátok,nem? A Dévaiban van ilyen vizsgálat?

sheil
Budapest I. kerület
 
 


sheil:Hogy úgymondjam megnyugtatott Apánk egy kicsit :) Megcsináljuk persze a krómoszóma vizsgálatot mindenképp a következő indulásra!Máj.25 után kezdhetünk!Remélem anyagilag is összefog jönni a pénzünk rá,de a párom azt mondta még a föld alól is előteremtjük rá!!!! :) A Dévaiban nincs ilyen vizsgálat,az Istenhegyi úton van valahol.Apánk azt ajánlotta,majd neten utánanézek.
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Összeszedem azokat a vitaminokat, amiket szedtünk 2-3 hónapig a 11.héten elvesztett babánkat követően, amikor is 3 hónap múlva végül spontán költözött be Esztink (a 2. "sikeres" lombik után...). Keresem, de még nem találtam meg. Addig is ezeket küldöm:


http://www.pharmafort.com/Ferulant-PatikaMagazin-1.htm

Ferulant

Babát szeretnénk!

A gyermekáldás nagy örömet jelent a családban, különösen, ha hosszú várakozás, esetleg orvosi segítség előzte meg a terhességet. Sajnos korunkban fokozódtak a fiatalok szervezetét is érő káros külső hatások, a stressz, és a statisztikák szerint a fiatal párok 30%-a nehezen vagy egyáltalán nem éri el a kívánt terhességet. A meddőségért, ami alatt most 12 havi sikertelen fogamzási próbálkozást értünk és lehet csak átmeneti is, azonos mértékben felelősek a nők és a férfiak (40%), illetve egyidejűleg mindketten (20%).

A korrigálható férfi eredetű meddőség

Dr. Czeizel Endre szerint a spermakép (spermiumok száma, alakja, mozgékonysága) az utóbbi negyven évben sokat rosszabbodott a magyar férfiak jelentős hányadánál. Az ondófolyadékban az ondósejtek száma átlagosan a felére csökkent, nyolcvan millió-per-milliliterről 40 millió-per-milliliterre és a spermiumok mozgékonysága is gyengült. A probléma megoldására a tudományos kutatások egy új, természetes alapú készítményt ajánlanak.

FERULANT - férfiaknak

A spermaminőség optimálására most jelent meg Magyarországon ez az új kapszulázott készítmény, melynek fontos összetevője a az angyalgyökér kivonata, a tradicionális távolkeleti gyógyászat évszázadok óta alkalmazott életenergiát és hormonrendszert harmonizáló növénye. Fő hatóanyaga a ferulasav. A FERULANT további komponensei az L-karnitin, az antioxidánsok, a vitaminok és a nyomelemek szinergista hatásukkal segítik elő a reproduktív szervek vérkeringését, egészségét.. A készítmény alkalmazása klinikai vizsgálatokban 51%-kal növelte a spermiumok számát és 37%-kal fokozta spontán mozgékonyságukat. Fogamzást elősegítő hatását a Stanford University Medical School (USA) orvoskutatói meddő párok esetében igazolták, több mint 30%-uknál következett be terhesség a 6 hónapos kúra alatt.

A recept nélkül kapható FERULANT vonzó, jól tolerálható, készítmény a férfiak reproduktív egészségének optimálására. Gyógyszernek nem minősülő, gyógyhatású készítmény a megtermékenyítő képesség támogatására.








Lökd ide a sört...

A sör alapvető összetevői:
- legnagyobb mennyiségben víz alkotja (90 - 92 m/m)
- a másik jelentős összetevő az etilalkohol (3,5 - 6 m/m)
- szárazanyagtartalom (3,5 - 5,5 m/m)

A legjelentősebb elemek mennyisége mg/dl
kálium (K) 100-750
nátrium (Na) 9-230
kalcium (Ca) 4-195
magnézium (Mg) 52-270
mangán (Mn) 0-0,35
szelén (Se) 0-0,5
cink (Zn) 0,02-4,5
foszfor (F) 189-1100
vas (Fe) 0-2
réz (Cu) 0-1,2

Egy liter sör 1100-2800 mg ásványi anyagot tartalmaz.

A szárazanyagtartalom legjelentősebb részét szénhidrátok (dextrin és maltóz) adják.

Vitaminok közül a sörben megtalálhatók: riboflavin (B2-vitamin) (0,2-1,3 mg/l), nikotinsav (B3-vitamin) (3-14 mg/l), piridoxin (B6-vitamin) (0,07-1,7 mg/l), pantoténsav (B5 vitamin) (0,04-2 mg/l), folsav (Bc-vitamin) (0,04-0,6 mg/l), biotin (2-15 mg/l)

Tartalmaz még fenolsavakat, amelyek gátolják a rákkeltő vegyületek DNS-károsító hatását. A humulon és a quercetin a rákos sejtek szaporodását, míg a komlóból származó erős antioxidáns összetevő a xantohumol, gátolja a vér LDL-koleszterin (kis sűrűségű lipoprotein, “rossz” koleszterin) tartalmának oxidációját , ezáltal a szív- és érrendszeri betegségek, a szívinfarktus kockázatát.

A komlópolifenolok, a humulon és a lupulon gátolják a sörben a kórokozó baktériumok szaporodását, így megóvnak bennünket is egyes fertőzésektől, gombabetegségektől.
Jelentős antioxidáns a maláta eredetű ferulasav.


A sörben lévő mikroelemek jelentősége is nagy: a vas és a réz a vérképzésben vesz részt, a cink a szervezet számára nélkülözhetetlen enzimek építőköve.

A szeszesitalok közül a sör tartalmazza a legkevesebb alkoholt. A túlzott alkoholfogyasztás számos betegséget okoz. Ugyanakkor a teljes absztinencia ugyanúgy megnöveli egyes betegségek kockázatát, mint a túlzott alkoholfogyasztás. A naponta kis mennyiségben fogyasztott alkohol - ami férfiak esetében 30-40 g, nőknél 15-20 g - átlag 50 -al csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések és az ebből következő halálozások számát. Az alkohol védő hatása az összes szeszesital esetén fennáll, és azon alapszik, hogy az elsődleges rizikófaktornak tekintett LDL-koleszterinszintet csökkenti.

A sör azonban még egyéb olyan, maláta, komló és élesztő eredetű anyagokat is tartalmaz, amelyek az alkoholhoz hasonló élettani hatást gyakorolnak. Állatkísérletekkel bizonyították, hogy az alkoholmentes sör is csökkenti a vér koleszterinszintjét.

Antikarcinogén hatás: a fenolsavak gátolják a rákkeltő vegyületek DNS-károsító hatását. A humulon és a quercetin a rákos sejtek szaporodását, míg a xantohumol és az izoxantohumol a sejtkárosító enzimek szintézisét akadályozzák.

Antimikrobális hatás: a komlópolifenolok, a humulon és a lupulon gátolják a sörben a kórokozó baktériumok szaporodását, így megóvnak bennünket egyes Streptococcusos fertőzésektől, gombabetegségektől (Candida, Fusarium), Clostridium botulinum fertőzéstől és a Heliobacter pylori (a gyomorfekélyért felelőssé tehető baktérium) fertőzés kellemetlen következményeitől.

Antioxidáns hatás: a komlóból származó xantohumol az LDL (kis sűrűségű) koleszterint védi az oxidációtól, a humulonok és lupulonok szabad gyököket kötnek le. Jelentős antioxidáns a maláta eredetű ferulasav, amelynek hatékonysága klinikai vizsgálatok tanulsága szerint az emberi szervezetben 100 -os, szemben a paradicsomból származó ferulasav 11-25 -os hasznosulásával.

A sörben található vitaminok közül a riboflavin (B2-vitamin) koncentrációja megközelítheti a napi szükségletet. Ennek a vitaminnak a hiányában a fehérjék, szénhidrátok, zsírok anyagcsere-folyamatai károsodnak, bőr- és nyálkahártya-gyulladások keletkeznek, fáradtság, gyengeség jelentkezik.
A folsav (Bc-vitamin) számos anyagcsere-folyamatban vesz részt enzimként, és csökkenti egyes betegségek (méhnyak-, gyomor-, vastagbélrák) kockázatát.

Kép
bodza2005
 
 


Ami véleményem szerint fontos és nekünk 2 lombik után SPONTÁN Babát hozott:

1. pihenés: 2 hétre elutaztunk, jó messzire. A stressz (aktuálisan) hihetetlenül megváltoztathatja az eredményt!!! Lásd nálunk, első 2 körben a semennyi pihenés, hétvégén sem, 1 évig, munka miatt = katasztrofális eredmény volt, majd 1 hét síelést követően (1 hónap múlva) 2 hét utazás tengeren túlra, után teljesen rendben lett a kép...


2. vitaminok: (nekünk nem Lenkei!) lásd lent, hogy mi
http://szkeptikus.blog.hu/2008/08/11/dr ... li_szintek
http://www.google.com/search?client=saf ... q=lenkei+féle+vitaminok&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Az általam :-) összeállított vitaminkomplex a következő volt:
Én: Gravidát szedtem februártól (a gyermekünk kb. április végén fogant), mert sokkal jobb arányban van benne minden, mint a többiben és olyan dolgok is, ami pl.az Elevitben nincs) + Multi Maca-t reggel 1et + flavonoidos lekvárt reggel 1kiskanállal.
Párom napi 1x1, reggel, ezeket:
MacaVibe
Halolaj (Eskimo 3)
Supradyn
E-vitamin
Szelén
Flavonoidos lekvár!! nem kapszula
+ Pharmaton Vital-t is, de azokon a napokon a E-vitamin nem, mert ebben is van.
A Ferulant áprilisban megrendeltük, de mire megérkezett, nem kellett alkalmazni, hála Istennek. Ezt nagyon javasolnám, mert igen jók a tapasztalatok, Czeizel is jókat nyilatkozott róla, a hormonok gyógyszerének nevezik (nem gyógyszer persze).
(ClearWatert ittunk akkoriban, csapvizet nem.)

3. reflexológus: 5 alkalom, mindketten, Szabó Szigfridnél http://szaboszigfrid.internettudakozo.hu/index.php

4.mozgás: újra és rendszeresen (heti 3 alkalom)

5.hit: Abban, h igenis lesz gyermekünk, sőt, mi abban is hittünk, h spontán, DE az elengedés is szükséges volt szerintem, főleg az elvesztett Baba után, hogy amennyiben nem ezt szánja nekünk a Jóiostenke, attól még szívből szeretjük egymást, immáron 17éve és ennek is nagyon örülnünk kell.


Más, hasznos egyebek:

pl. lúgosítás!!!!!!!

... oooo, van egy táblázat, amit még betennék, de nem engedi, mivel nagy, ha kicsinyítem, akkor olvashatatlan... :((

Kép
bodza2005
 
 


Shei!
Milyen érdekes, hogy kb.2-3 éve nem jártam itt, erre most írtam, utána láttam, hogy pont ezt kérted, hogy írjuk meg, ha bármi bevált. :-)
Semmi nem véletlen, igaz? :-)

Kép
bodza2005
 
 


bodza:
Jó,hogy ennyi év és két baba után is próbálsz segíteni a Dévaisoknak! :-)Remélem többen is kedvet kapnak a régiek közül,akiknek segített ez a fórum :-)

sheil
Budapest I. kerület
 
 


Na, igen, egyetértek, én 40 éves voltam, ha jól emlékszem 1%!!!!!!!!!!!!!! esélye volt, normál esetben is csak, hogy megfogan egy Baba... és lám... Szóval igenis lehetséges és lesz is nektek is!!!!!!!!!!! Nem szabad feladni!!! Viszont rágörcsölni sem, amit könnyű mondani, de amikor ez végre sikerült nekem, nekünk, akkor érkezett meg a Kislányunk...
Amikor nem volt tét, mert jött volna a következő (3.) lombik (ICSI) (amit igazából már nem szerettem volna, miután 11.héten elveszítettük a babát, gondolhatjátok) akkor történt meg a CSODA. :-)
Az utazás kapcsán minden tilos megtörtént, le/felszállás soxor repülővel, rázkódás, több ezer kilométer utazgatás kocsival stb. és a Gyermekünk vagy a hazautazás előtti éjszakán fogant vagy amikor hulla fáradtan hazaértünk, sokezer kilométer repülés, autókázást követően...
Amikor mindent betartottam/tunk, akkor bezzeg még nem adta meg Őt nekünk az ég...
Ráadásul egy olyan csodálatos, okos, szép, kedves DRÁGASÁGOT kaptunk, hogy bármi rosszat vállalnék visszamenőleg is, milliószor, ÉRTE!!!! Sosem tudhatjuk, mit hoz a jövő, amikor már érteni fogjuk, mi, miért történt és boldogan belátjuk, így kellett lennie. Addig azonban nehéz, de hinni, bízni KELL!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: