Új privát üzeneted érkezett!

aanda,
köszi!

hajni,
mi tegnap voltunk méreckedni, Bencsi 9500 gramm. :wink: A party családi körben lesz, nincsenek még igazán gyerek-pajtások.

zsu,
nekünk is csak kb. egy hónapja kezdődött az utána-nyúlás, azaz az 5. hónapban.

melcsi,
a másik apán csüng! :D

Kép

Tud valaki valahol valami jó Mikulás-ünnepséget?

KépKép
pompomlány
 
 


tiko írta:Lenne egy kérdésem. Vettünk egy hidegpárásítót. Lakótelepi lakásban lakunk, nagyon száraz a levegő. VIszont nem tudom, hogy azt mikor kell használni...egész nap, vagy csak éjjel, mindenhol ahol a gyerek van......

Páratartalom-mérő is kell hozzá.
Úgy menjen, hogy a páratartalom 40-60%között legyen. Meg kell nézni, hogy hány légm3-t tud párásítani, a legjobb, ha ott ahol a gyerek sokat van ott optimális a páratartalom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok :D
nem semmik ezek a gyerekméretek :D
enyémlevi 2 évesen volt 10kg...

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 


Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Orsi

gyerekekkel együtt mentek síelni?

Tiko

én lefekvés előtt minimum 1 óráig bekapcsolom a hidegpárásítót.
amióta ezt használom, éjszakánként nem szürcsög Olivér.

Bandika

hol lehet kapni hőtároló tányérkát?
az a pihenőszék, ami a vonalzódon van, ugye fischerprice?
pont ilyen kutyusos a mi hintánk.

Emma

nálunk az alvás katasztrófa volt. összesen kb. napi 8-10 órát aludt Olivér 10 hetes koráig naponta.
Nekem az Aludj jól gyermekem c. könyv sokat segített, azóta rendszer van az alvásokban, átalussza az éjszakákat, s napi 15-16 órát alszik.

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

gyerekekkel együtt mentek síelni?

bizony :) (meg nagyszülőkkelm 3 napra, de ha élvezik, akkor 1 hetet maradunk).

melegvizes tányér az összes bababoltban szokott lenni, a DMnek is van a saját márkásából.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

én nem merek csak max. Szegedig elindulni egyelőre.
Olyan körülményes most még.
A talis képeket megnéztem, csúcs a babakocsid!!! nagyon jó a fekete-rózsaszín együtt.
Anikónak milyen babakocsija van? az is tetszett nagyon.

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikónak bugabooja van.

én simán megyek akárhova, bele lehet jönni :) Lili már 1 hónaposan is aludt Pesten.

és később sokkal körülményesebb lesz ezt elárulom, majd akkor egyszerűbb megint, amikor már mindent eszik a gyerek, csak akkor meg ruhából kell majd sok... :) szóval pakolni mindig kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok :)
Megnézhetném a talis képeket? Olyan kíváncsi vagyok rátok! :roll:
Ha azt mondjátok, nem, azt is megértem.

Kép
petyaanya
 
 


Orsi, Zsu: köszi!

Zsu: te csak lefekvés előtt használod? Napközben nem?

Zorka tegnap volt mázsáláson 6180 gramm :) Kapott szurit, meg beadattuk a Rotát, de szerencsére nem lett semmi baja :)

tiko
 
 


:oops: mondom, hogy etiópok a lányaim! :oops: a 2 héttel ezelőtti mérésen volt Gaja 6090g, Maja meg 5660g. bár állítólag az apukájuk 3 évesen volt 10kg...
na majd kedden megyünk mérésre, kíváncsi vagyok!
na megyek pakolni, mert fürdés után indulunk!

katyerina
 
 


SOS!

Akinek már volt magas láza, hány fokos lázig lehet szoptatni?

wish
 
 


Wish: én úgy tudom 38ig

tiko
 
 


Wish! Beteg vagy?! Sok folyadék, hűtőfürdő!!!
Ezt találtam:
"Figyelem! A magas láz sem indokolja a szoptatás felfüggesztését vagy abbahagyását. Lázcsillapító gyógyszer és antibiotikumos terápia mellett is lehet szoptatni." (www.szoptatasert.hu)

Én felhívnám a körzeti dokit vagy a nőgyógyászt, ő tutira tudja!

dkata
 
 


katyerina írta::oops: mondom, hogy etiópok a lányaim! :oops: a 2 héttel ezelőtti mérésen volt Gaja 6090g, Maja meg 5660g.

az én fiaim is azok akkor. Levi 12kg

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, ja fülgyulladásom van 38,9-es lázzal. Az a baj, hogy mindenki mást mond, hogy mit lehet beszedni.

Közben beszéltem Orsival msn-en, ő is azt mondta,hogy lehet magas lázzal is, csak megterhelő a szervezetnek. Szóval napközben bébiételt fog kapni és csak reggel-este szoptatom meg, amíg ennyire lázas vagyok.

Na megyek alduni. Ti vigyázzatok a fületekre, mert elég szar :(

wish
 
 


Wish

mennyi a lázad?
nekem a szülés után 39,6 -ig is felment (2 héten keresztül minden nap lázas voltam), de a doki azt mondta, ettől nyugodtan lehet szoptatni.

Tiko

napközben is használom, kb 2* fél órát.
Olivér a 2 hós és 3 hós oltás után is lázas lett.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Csak benéztem, este jövök!

Wish!!!!
LEHET SZOPTATNI!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: Nekem nagyon sokszor volt 40(!) fokos lázam (mellgyulladás miatt ), és végig szoptattam, ahányszor csak kérte! Sose lett semmi baja!!!!!
20140901102739
 
 


Wish

igen, mindenki mást mond, pl. a csecsemősök azt mondták nekem a kórházban, hogy lázasan nem szabad szoptatni, le kell fejni és ki kell borítani.

Kép
zsuzsi73
 
 


Katyerina! Jó ez az etióp duma! :lol: :lol: :lol: :lol: Szerintem akkor is legjobbat tetted, hogy eddig szoptattad őket! Nem minden gyerek óriás! Az enyém is 10 kg lesz, de majd' 9 hónapos, itt meg van 5-6 hónapos baba is ilyen súlyban. Enyém is sovány a hosszához képest... (Az apja is ilyen: ültő helyében belapátol egy fél disznót és mégis gebe - Bálint is belapátol mindent, azaz engedi nekem, hogy belelapátoljam, és mégse hízik.) Te se vagy a képeken egy díjbirkózó alkat, akkor a gyerekek hogy lennének?
Annak meg, hogy Maja mindig keresi a cicit, örülj!
1. szeret Téged
2. szereti a cicit
3. szeret szopizni
Ez mind jó! :lol: :lol: :lol: (Én nagyon el tudok érzékenyülni, mikor Bálint "soron kívül" bújik, és még a nagy kövér hasamon is cicit keres... :lol: :lol: :lol: )

Orsi! Táskákat én is vadászom most... de abból a kettőből nem láttam még újat ami tetszik, csak ezen a 79 euros áron. :cry: Van ám új szerelmem is:
Kép
De ez tényleg csak a rózsaszín cuccaimhoz menne, a kocsikhoz nem... de akkor is tetszik.

dkata
 
 


Kata :D
ez tök jó :)
mi a neve? mert megnézem neked kint, lehet hogy ott olcsóbb.
A skip hop is fele annyi amerikában mint európában.

(az már félsiker, ha a rózsaszín cuccaidhoz megy :lol: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish! Aludj sokat! Én akkor is szoptatok, mikor migrénem van, pedig akkor hányok nagyon, semmi nem marad bennem 18-24 órán keresztül, még víz se. (Olyankor sajna fekszek szinte egész nap, meg se tudok mozdulni, de inkább, mint hogy a szopit feladjuk!)

dkata
 
 


Ja, csak világoskék meg piros a 2 babakocsi! :lol: Azért ez így elég gázos... Akkor inkább a piros kord vagy farmer Skip Hop, nem?
http://cgi.ebay.de/Wickeltasche-Fleurvi ... dZViewItem

dkata
 
 


piros nem kord skip hopot többet is láttam most az ebay.comon.
(bár ez a kord szerintem nagyon szép :D )

amúgy igazad van a v. kék meg a piroshoz tényleg ez nem menne igazán :)
(de mivel fiad van rózsaszín babakocsid nem lesz, max. fekete menne ehhez a táskához ami fiúszín is)
bár így kép alapján nekem ennél nem egyértelmű, hogy milyen színű

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Olvasd a linket! Csokibarna az alapszíne szerintem...
Egyébként nem csak pelustáskának gondoltam, főleg hogy írtad, belefér a laptopod is...

Bandika! Írj már egy privit légy szíves, hogy mikor, hová, és mennyi pénzt küldjek... (remélem, aktuális.)

Hajni! A múltkor nem írtam: hosszú ujjú body-t is akartam rendelni, de a web lap szerint nem volt, így lett a rövid. Egyébként is kevesebb hosszú ujjút használunk, mert én mindig adok rá pólót is, meg rövidujjúban is alszik. Elég hideg van a földszinten a padlón. és mi Bálinttal ott "lakunk" (én már megint a földön alszom, mint annak idején, mikor beköltöztem az 1. lakásomba, és nem volt ágyam. :lol: ). Most van ágyam, de az emeleten, Bálintnak meg lent van a szobája. Ezért vagy a nappaliban alszom a kanapén, ami nagyon gáz, vagy bent Bálint szobájában a földön lévő matracon. :evil: Az a matrac legalább gerincbarát, a kanapé nem!

Van egy pár kérdésem, aki td, válaszoljon:
1. Bálintnak ropog az összes porcikája. Már pelusozni is alig merem, olyan, mintha kifordulna a bokája, meg ha felemelem, csúszik a válla... mintha Anikó írt volna ilyet. Kérdeztem a doki nő csak annyit mondott, lazák az izületei. Oké, de akkor semmit nem kell tenni?
2. Van egy ekcémás pöttty a lábán, kb. kétforintos nagyságú. Kenjem valamivel? (csak fürdetőkenőcsöt használunk. ezt kentem rá eddig) Ez előjöhet ételtől? Mert kb. 1 hete vettem észre.
3. Kakilásra van még tippetek? Próbálok nem fogós kajákat adni (ami fog azt olyannal, ami hajt), szedi a barátságos baktériumokat, laevolac/guttalax, és mégis szorulása van!
4. Lassan adhatok neki joghurtot. Bio joghurt vagy Actimel?

Köszi mindenkinek, aki hozzá(m) szól.

Szegény nem-alvós anyukák... én biztos kikészülnék. Mi még mindig alszunk, este fél 8tól reggel fél 7-8ig. Tippem sincs, mit lehetne tenni.

Pompi! Olyan cuki a kép! Milyen nagy Beni is! És Norina mekkora? Centiket nem írsz? (Én mondjuk nem nagyon tudom már mérni, a mérlegen is szakérti a gombokat! :lol: )

dkata
 
 


dkata írta:Orsi! Olvasd a linket! Csokibarna az alapszíne szerintem...
Egyébként nem csak pelustáskának gondoltam, főleg hogy írtad, belefér a laptopod is...

OK, ezt olvastam, nekem akkor sem az.
a laptopom 12"os ibm x60 és a duoba fér bele, ebbe nem tudom, hogy beleférne-e, nem néztem a méreteit.
(a 12"os gép amúgy elég sok női tatyóban elfér :) )

az actimelben van tej, én biot adnék.

ekcémás - atópiás ekcéma/dermatitis- folt lehet sokmindentől, önmagától a téltől is. hidratálni kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :)
ennek a táskának szerintem fényes műanyag az anyaga:

innen 160 usd szállítással együtt.
http://cgi.ebay.com/NWT-FLEURVILLE-MOTH ... ingPayment

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


No látod, ezt nem értem... itt meg 155 euro szállítás nélkül... :twisted: Amerikából kell rendelni, hogy olcsóbb legyen, tök gáz... Mégiscsak a kord lesz az igazi... :lol:
(Actimelt a kakilás miatt gondoltam. A biojoghurtban is van tej, nem? :lol: Ez vicc volt.)
Basszus, semmit nem tanultam ma se... :twisted: :twisted: :twisted:

dkata
 
 


Bár a műanyagot le lehet törölni, ha Bálint lehányja, a többit meg nem... bár mostanában sokkal kevesebbet hányt, de tegnap újrakezdte.
Eltűntem, teleírtam megint a topikot. :oops: :oops: :oops:

dkata
 
 


Köszönöm, Andi! :P

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


dkata írta:(Actimelt a kakilás miatt gondoltam. A biojoghurtban is van tej, nem? :lol: Ez vicc volt.)

jah :D biojoghurtban is van :wink: csak abban nincs nem savanyított tej :)
de mit tud az actimel, amit a joghurt nem?
(csak mert bifidus esensis mind1ik joghurtban pont ugyanannyi van :D)

amúgy ezer és 1 dologra igaz, hogy Amerikában fele annyi mint nálunk pl. babakocsi, lego... stb.... stb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Aszittem abba' több van. :lol: De mindegy, mert kiskanállal is esszük, mégse hat.

dkata
 
 


Zsuzsi: oltással akkor nekünk szerencsénk volt.Viszont a szülés óta én még mindig nem vagyok okés, ecsetelésre kell járnom :(

Wish: jobbulást! Akkor én nem jól tudtam, bocsika.

tiko
 
 


dkata írta:Aszittem abba' több van. :lol: De mindegy, mert kiskanállal is esszük, mégse hat.

nem olyan régen volt egy cikk ezekről. A piacon lévő joghurtokban 99,5%ban tök ugyanaz van. A bacilusflórája mind1iknek ugyanaz, az, hogy "előflórás" pl. ugyancsak megtévesztés, mert mind1ik az. Ugyanígy a joghurt bacillus maga a bifidus.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Egyszer Te is ajánlottad az Actimelt. Akkor ez már azóta derült ki?

dkata
 
 


dkata írta:Egyszer Te is ajánlottad az Actimelt. Akkor ez már azóta derült ki?

aha :oops: pár hónapja írta ezt a cikket a fogyasztóvédelmis főnéni.

(de az actimelt én csak 1 év felett ajánlottam bármikor is szerintem :?)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szerintem is 1 éven felülinek ajánlottad... Valami huszon-harmincas csajszinak... :lol: :lol: :lol: azaz közülünk Valakinek. :lol: Jó éjt mindenkinek, reménykedem, hogy az ember ma hamarabb hazaér, mint szokott. :oops:

dkata
 
 


OK :lol: :lol:
Enyémember meglepő módon hazaért időben ma :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello Lányok!
Hu mennyit irtatok!!! :shock: :lol:

Pompikám!
Nagyon helyesek vagytok a képen!
Édesek a gyerekek!
Inhalátorunk nekünk is van!
Nagyon jol bevállt Marcinál az évek folyamán mert a felsö léguti betegségeket jol lehet vele kezelni és nem kell az örökös gyogyszer szedés!
Nekünk a krup veszélye miatt volt/van itthon mindig Rectodelt kup!
De reméljük nem lesz nálatok többet!

Hajni!
Sajnálom a könnycsatorna mosást hogy fájt! :(
Nekem még nem volt….de mindenki csak ezt mondta hogy nem fáj!
Megvettem az ülökét a kádba de a Brendonba!
Az „ok”-t akartam de végül a zöld mellett döntöttem amit te is felraktál!
Viszont kicsit szük!Ágolyo épp hogy belefér és mikor kiemelem le kell rola fejteni az ülést! :shock: :lol:
Tegnap mértem én is ….kalimpálva ca 9700g körül van!

Wish!
Jobbulást neked!
Én is ugy tudom,hogy lázasan lehet szoptatni!
Pihenj sokat!
Balázs nagyon édes a pancsiba!!! :D

Katyuska!
Nagyon kis ügyi vagy szopi téren!
És jo sulyba vannak a lánykák!
Egy anyatejes babának mindent lehet lehet pufi és vékonyka is!Ha gond van akkor ugy is rádpiritanak hogy mit adj még!!!!
Hova mentek?

Fanni!
Gratulálok neked!!!!
Azt hiszem Zsebikének a 10-ik napon volt 400 valamennyi!
Én is Andát és Zsebit néztem mert nekem a 12-ik napon volt 553 hcg!
A tied szép magas!

Orsi!
Sielni?
De jo nektek!
Gyönyörü a cipöd!

Petyaanya!
Kaptál privit az elérhetöségröl?
Irj egy pár sort magatokrol…..!Mekkora már a kicsi Eszter? :D

Tiko!
Szép kis sulyba van akkor Zorka is!

Kata!
Én ugy tudom hogy csak akkor kellenek a mozgás fejlesztö gyakorlatok,ha nem csinálja a korának megfelelö mozgásokat!
Nálunk Marcikám nem tudott mászni és a felállás is csak inogva ment nagyon szegénynek!
Bálintnál erröl szo sincs!
Az hogy laza ebben az esetben nem jelent gondot!
Ágoston lábán is van egy kb 2cm átméröjü sömörös rész,ja és mind a kettön!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Kata!
Kakilásra a kecskeméti szilvát nem probáltad?
Meg a frutta purának is van szilvás gyümölcs desszertje!(ma vettem)

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Ez kakilós téma engem is érdekel! Szilva? Én már adhatom? Az nem lehet hogy azért eszünk olyan ritkán/ritkábban, mert szorulása van? Többször van olyan, hogy elkezdem etetni és elkezd nyomni. Ekkor aztán vége is az evésnek. Két dologra elég nehéz koncántrálnia :roll:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Most csak én vagyok??? :shock:
Teszek egy pár képet! :D

Ilyen komolyan ül az etetöbe ha hátra van döntve ha nem! :D
Kép
Kép

Az elsö pancsi együtt! :D
Kép
Kép

És már csak igy hajlando törölközni! :shock:
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Pézsé!
Megnéztem,Igen!
4 hotol lehet adni!
Ami szerintem jo az a szilva,sárgabarack,öszi,és a kamilla tea!
Most hirtelen többet nem tudok.De a gyümikböl a lé is megteszi ha esetleg szivesebben megissza! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó: nagyon édesek a gyerkőcök! Ágolyó nagyon ügyesen ül már! Jó husiban van ő is. Nekem is az a bajom a fürdőkarikával, hogy nem sokáig férne bele Zorka és még nem is lehet neki, mert nem tud ülni.

tiko
 
 


Anikó :D
szuperek a képek!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lilit ma megmértem... 6.680 gr :lol:
300 grammot hízott 1 hó alatt :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tiko!
Az "ok" az nagyobb!
És kicsit biztonságosabb is mint ez! :roll:
Van háttámlája és hömérö rajta!
De annyit vaciláltam hogy végül ezt választottam!Nagyon jol néz ki ám életbe de lehet hogy meg kell vennem a másikat is használhatoság szempontjábol! :?
Jo a vonalzod! :D

Orsi!
Köszi! :D
Lili kis nöcis! :D
Pont jo sulyban van! :D
Ha Ágoston kislány lenne lehet kicsit elszomorodnék ilyen sullyal mint amennyi most! :? :D

Hajni!
De jo hogy megjött az ülés! :D
Férjednek tetszik?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Kata!
Bálint testét fürdés után kend be testápolóval, lehet kapni a gyógyszertárban 250 ml kb 450 Ft körül van. Lehet hogy csak szárazabb a bőre. Ha ekcémás, máshol is ki fog jönni.
Orsi!
A mi ekcémánk egész különösen viselkedik, nyáron többet jön elő, mint télen, és szinte csak a bal csuklóján belül, ritkán a térdhajlatokban hátul. Ezért én arra gondolok, hogy különböző anyagok (pl. a homok) válthatja ki, többet vagyunk kint, többet mosunk kezet, stb...
Pézsé!
Azt hiszem ez reflexszerü, hogy evés közben kakil. Enyémek is igy csinálj(t)ák, bár azért nem hagyták abba az evést.
Pompika!
Na azért... :D
Hajni!
Szegény Olivér! Remélem már elfelejtette!
Wish!
Jobbulást Neked!

Kicsi fiam 7600 gr, rendben van, de sajnos meg kelll ismételni a BCG oltást, mert nem mutat semmi reakciót! :( Ja és fütyi: tegnaptól hátra kell huzni. Mióta huzigáljuk, viszont piros a vége. Szerintetek fáj ez Neki? A Mátéé le volt tapadva, és a végén csináltak is vele valamit 3 éves korában (engem kiküldtek, és fájt neki). Lukué nincs letapadva.
Orsi!
Láttam igen a talin is a cipődet, a 3 gyerekkel csak arra gondoltam, hogy kettőt huzol egyet ölben viszel, és billegsz a 10 centis sarkokon. Nem félsz hogy elesel egyszer?

Mi is készülünk sielni végre az idén, Emesét már jó lesz tanitani (én csak a teatöltögető vagyok :D ), alig várom, hogy Lukuval sétálhassunk a hideg havas utakon a szikrázó napsütésben! És addigra már ülni is fog, tehát mi szánkózhatunk mig a többiek sielnek! Orsi Ti hová mentek, és akkor ezek szerint nem foglalod le előre az egészet, ugye?

Hajni!
Még valami az otthagyásról. Ha mindig mindenről meg akarod kérdezni a gyereket, akkor csupa "nem"ekbe fogsz ütközni, mert a gyerek általában semmit sem akar, aztán mikor ott van a tett szinhelyén, már eszébe sem jut, hogy nem akart elmenni oda. Az ő javát szolgálja, ha sok jó kapcsolata van, nagyszülőkkel, szomszédokkal, barátok szüleivel is, és hogy nyitottá neveld, ahhoz kiskortól kell lavirozni az egészséges elengedés és a magadhoz láncolás között. Persze hogy hiányzik, de néha nem árt ha elengeded, hadd találja fel magát nélküled, barátkozzon idegen vagy ismeretlen terepeken is, és ezt késő 6-7 éves korban elkezdeni. Arról nem beszélve, hogy néha Neked is jól jön egy délelőtt vagy akár 1 nap is egyedül.
Anikó!
Az uzsonnarecept nem tőlem származik, nem is emlékszem rá :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Anikó :D
pont ezen szoktam nevetni, hogy hogy nézne már ki a 12-13 kgs tesók mellett egy 9 kgs féléves LÁNY :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


melcsi1967 írta:Orsi!
Láttam igen a talin is a cipődet, a 3 gyerekkel csak arra gondoltam, hogy kettőt huzol egyet ölben viszel, és billegsz a 10 centis sarkokon. Nem félsz hogy elesel egyszer?

Mi is készülünk sielni végre az idén, Emesét már jó lesz tanitani (én csak a teatöltögető vagyok :D ), alig várom, hogy Lukuval sétálhassunk a hideg havas utakon a szikrázó napsütésben! És addigra már ülni is fog, tehát mi szánkózhatunk mig a többiek sielnek! Orsi Ti hová mentek, és akkor ezek szerint nem foglalod le előre az egészet, ugye?

nem billegek a 10 cmben sem :)

mi ausztriába megyünk, de úgy van, hogy 1 hétre le van foglalva a ház (8 személyes) anyuék tuti maradnak 1hetet, mi hamarabb hazajövünk, ha a fiúknak nem jön be a síelés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: