Új privát üzeneted érkezett!

gondoltam, hogy anyatejjel adtad :) de a gyerekek ált. úgysem eszik nagyon magában a krumplit:)
bár azt hiszem Melcsi írta, hogy náluk úgy is fogy.

mi az, hogy "nem húztam-e túl sokáig a tejjel???"
ezzel mit akartál mondani. nem értem :oops:

figyu :)
nekem máté 2. napon már fél üveg bébikaját megevett. én adtam neki, amennyit kért.

tej: ha eddig elég volt, akkor most csak úgy nem kezd el csökkenni. Mindig vannak periódusok, amikor kevesebb, lehet, hogy épp ilyen 1-2-3 napban vagytok. utána normál lesz a mennyisége.
én tuti nem íratnék tápszert így 6 hó szopi után.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Még mindig az otthagyásról.
Zsuskának igaza van abban, hogy az ajánlkozó nagyszülőknek örülni kell(ene) (ha olyanok lennének valóban mind). Orsi is nagyon jól csinálja, hogy megbékélt a helyzettel, a nagymamánál 3 napig más az élet, majd minden visszaáll a régibe.
Nálunk az van, hogy az egyik csapat távol és öregek,nem fognak vigyázni rájuk fizikai okból. A másik csapat a maga módján mérsékelten ajánlkozó, ha jönnek, szivesen fogadom, ha nem, akkor is minden jól van nálunk. Be vagyok rendezkedve arra, hogy megoldunk mindent ketten a férjemmel, néha Mátéval, de jobban örülnék neki, ha komolyabb kapcsolat alakulna a nagyszülőkkel. Mert a gyereknek nemcsak a szüleire van szüksége, látnia kell az öregeket is, nagyobb korában hallgatni a régi történeteket, falun rácsodálkozni rég használt dolgokra, egyáltalán, uj tapasztalatokat gyüjteni. De ez csak akkor megy, ha kezdettől teret engedünk. Szerintem a gyerekeknek jót tesz, ha nem kötjük magunkhoz őket. Persze nem hetekre kell elmenni, de néhány óra, egy-két nap is beleférhet esetleg, ha a baba kiskorától hozzá van szokva a helyetteshez. Ha fél évig nem engeded a gyereket még felvenni sem másnak, akkor természetes, hogy 1 órára sem tudod másra hagyni.
A gyerek különben is "vendég a háznál" (mint a jó müsor cime is kifejezi), nem sajátithatjuk ki, nem köthetjük magunkhoz, kell teret engedni tudni, még ha ez aggaszt is. Valószinü, hogy a gyerek nem fog keresni, ha jól érzi magát azzal, aki vigyáz rá helyetted. Pl., amikor a szüleim elviszik Emesét, sosem emleget, eszébe sem jutok. Ha hazajön, persze hogy repül a karjaimba, de ahogy beszélgetünk, hogy mit csináltak, és Ő vidáman mesélget, mindig meggyőződök róla, hogy hasznára van, ha elengedem. Még ha ott nem is csinálnak mindent ugy, mint itthon.
Ki is irta, hogy elmenne decemberben aludni?
Ha ugy érzed, hogy az kell, és nyugodtan bizhatod a nagymamára, akkor inkább most tedd meg, ne 8-9 hónapos korában, akkor jön egy félősebb időszak, nehezebben van el Nélküled egy darabig. Fél éves korban szerintem könnyebb otthagyni. Ha hazamész, kipihent leszel, és sokkal türelmesebb, akkor megérte az a 3 nap, mert a gyerek is rögtön fogja, hogy kisimultál.
Pompika!
A fent leirtakat most ne vedd ám Magadra! Ha a Te anyósod ilyen gáz, akkor ez nem kötelező érvényü! Csak annál szabad otthagyni, akiben TÖKÉLETESEN megbizol. Férjeddel át tudtátok beszélni az érzelmeidet, gondjaidat az anyósékkal kapcs.?
Különben is, az első évben sokkal jobb, ha a csősz jön, és nem a gyerekeket viszed.
na most nem tudok többet irni mert a kisfiamnak is kell a gép, jobb is mert már teleirtam az oldalt!
Ui: Kata!
Csodálatos szempillák! Szopi közben?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


mi az, hogy "nem húztam-e túl sokáig a tejjel???"
ezzel mit akartál mondani. nem értem


hááát, csak arra gondoltam, hogyha nem halogatom a hozzáetetést akkor mostmár egészjól ennének és nem aggódnék azon, hogy éhen halnak a gyerekeim...

amugy meg a doki sem akar tápszert írni... csak ha nagy gáz van...

én meg nem tudom miért, de szétestem egy kicsit... a melleim leeresztettek és Maja 1,5 óránként megerőszakol, ha kézbeveszem... mármint rögtön cicit keres... na meg olyan kis etiópok és ettől jött a gondolat, hogy nem elég a tej és éheztetem a gyerekeimet... :oops:
és a dokit is alig mertem felhívni, mert biztos le fog cseszni, hogy felelőtlen anya vagyok... :oops:

na ennél értelmesebb nem bírok lenni.
bocs lányok a nyavajgásért!

mindjárt húzok aludni, csak meg kell várnom apa sütiét...

katyerina
 
 

 
 

Sziasztok!

Igyekszem rövid lenni, tök beteg lettem a tegnapi hideg víztől! :twisted: (Remélem a gyerek nem kapja el! ) Tud vki szétrepedt szájra jó krémet?

Orsi,
ez a táska is nagyon szép, nekem eddig ez tetszik a legjobban. Tök különleges! Nem jött be a meleg alma se.... :?

Kata,
Édes lehet, ahogy halacskázik! :D Ja, hogy a tiéd már feláll...! :lol: Akkor neked szerintem se kell már ültető... :lol:

Anikó,
megtaláltam a linket, az oldal legalján találod:
http://www.jatekfutar.hu/altermekcsopor ... s_jatekok/
Mi történt a babaprojectes fórumon? Melyik az?

Zsuzsi,
nem nehéz már Olivér háton cipeléshez? Örülök, hogy így rendbe jött az alvása! :D

Katyerina,
attól mert leeresztett a melled, még lehet benne elég tej. Tudod: kereslet-kínálat! :D

Tök rendesek voltak az árzuhanásosak, kicserélték amit elcsesztem, és még a pénzt is visszafizették volna, ha én inkább nem levásárolom! :lol: Ja, és írta a nő, hogy az összes tanító játékuk német nyelvű.

Teszek fel képet az etetőszékről, szerintem elég döntős, bár azért újszülöttet nem raknék bele! Olivérnek tetszett! :lol: Azért a meleg almát megint ki akarta hányni.... :shock: :roll: Úgy látszik az én fiam még 10 évesen is a cickóim rángatná.... :roll: :lol: Katyerina - részvétem! :lol:

Kép

Kép
20140901102739
 
 


katyerina írta:
mi az, hogy "nem húztam-e túl sokáig a tejjel???"
ezzel mit akartál mondani. nem értem


hááát, csak arra gondoltam, hogyha nem halogatom a hozzáetetést akkor mostmár egészjól ennének és nem aggódnék azon, hogy éhen halnak a gyerekeim...

Nyuszifül :) Te most a szokásos 4-6 hónapban jelentkező végkimerülés határán lévő ikres mami vagy :)
tökéletesen csináltad a szopival, nem éheznek a gyerekeid, az etióp vonal az alkati kérdés, enyémek is azok voltak. Lili meg grammra annyi mint ennyi idősen a tesói ő meg hurkás... pedig gramma gramm és centi centi is stimmel, mégis tök máshogy néz ki mint a kispasik ennyi idősen.

épp kevesebb a tejed. mondom normális nekem is volt és van ilyen. nem éhezik a gyereked nem fog éhen hallni!

relax! :)

szerintem mindent szuperül cisnáltál és nem vagy felelőtlen anya :)

Hajni :D
nekem is tetszik a táska :) nagyon szeretem.
(jah, ez nem pelustáska ám :) hanem rendes :lol: )

ha nem jött be az alma nem jött be. vagy próbálj meg valami mást (s.répa, sütőtök), vagy 1-2 hétre jegeld a hozzátápis témát.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fürdetőkarika témakör:
gondoljátok meg. A ti babáitok eléggé husik, és ezekbe a karikákba a vékonyabb babákat lehet inkább betenni.
nekünk OK baby volt, és az én vézna fiaim jól tudták használni, én addig használtam, míg fel nem áltak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Huh, megtaláltam :cry: :cry: Szegényke.... :cry: :cry: :cry:

Orsi,
lehet, hogy megpróbálok vmi mást adni neki.... A kis piszok a szendómat tutira megenné, az alma meg nem kell! :twisted: :lol: Arra nem is gondoltam, hogy a gyerek belefér-e?! Igazad van, lehet, hogy ki kéne próbálni mielőtt megrendelem, aztán ezzel is jól bevásárolok! Ma fürdés előtt éhesen mértem 9800-at. Ráadásul stabilan még nem tudom, hogy mikorra fog ülni...
20140901102739
 
 


Óóóó, most látom, boldog hófordulót Lilinek! :D
20140901102739
 
 


Hajni :D
a stabil ülés még arrébb van. Levi nagyon hamar csinált mindent, és ő 7 hós fordulóján ült fel. (aznap állt fel is)
Máté 8.5 hósan.

köszi a hófordulóst. holnap lesz, csak időszámításilag máshogy jár a ticker, van 1-2 óra eltolódás :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tegnap annyira meg voltam rendülve, hogy képtelen voltam írni rólunk, meg az un. "problémáinkról", hiszen annyira jelentéktelenek - Istennek hála....
Ma pótolom.
Tegnap voltunk 4 hónapos oltáson. Összeszedtem, miket kell átbeszélni (kaki, kuki, és hozzátápi). Kezdődött ott, hogy ecsetelem a dokinak, hogy a fiam mit összeküzd a kakival, 2 v 3naponta jön, és akkorákat nyög, amekkorát én szülésnél sem, erre kisfiam a kezembe lazán egy akkorát rottyant, hogy a háta közepéig szaros lett :D Hát annyira nevetnem kellett!! Ilyen kb. 5-6 hete nem volt, hogy semmi masszír, szélcső egyéb. beavatkozás, és végre nem olyan sűrű krém, hanem tök szép híg (remélem nem baj, ha részletezem :) ). Aztán mondtam a töbit is, de a doki komolyan mondom rám se bagózott. Ja és hozzátápi- hoz csak annyit fűzött, hogy a védőnővel beszéljem meg - anyád :x Szóval ennél a dokinál ez volt az utsó látogatásunk, tudtam, hogy nem az igazi, de 5 percre van, a 3 db szurit beadta, sorakozni nem kellett, de most jön a váltás.
Drágám totál kidőlt, 3 órát aludt, aztán 2 órát üvöltött, majd megint 2 órát aludt . na ennyit az utóbbi 3 napban aludt összesen.

Melcsi
Én teljesen egyetértek veled!!! A gyermek tényleg vendég, nem a társad, és - bármennyire nehéz- nem lehet rátelepedni már 1 évesen sem....

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi
Éljen a kis 5 hónaposod!
Mivel te 6 hónaposan én meg 5 hónaposan kezdem a hozzátápit (ami majdnem egyszerre van), majd nagyon figyelem miket adsz a gyermekednek!

ja és a kérdésem az orvoshoz az volt, hogy a nehéz kaki miatt, napi 1-2 kanál barackkal nem lenne-e érdemes 4 hónapos korától próbálkozni??? Mondjuk az a gáz, hogy fagyi barackom nincs, így csak ivólé vagy bébikaja jön számításba, azt meg tényleg csak akkor adnék, ha ezzel segítek neki, nem rosszat teszek.... Vagy még 1 hónapig folytatódjon inkább a kaki-szenvedés? jaj, ahogy közeledik a hozzátápi ideje, egyre bizonytalanabb vagyok...

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Orsi: de jó,hogy mondtad, hogy csak vékony gyerekeknek jó...én is elgondolkoztam rajta, hogy vennék, de akkor tárgytalan...Zorka már most igazi Michelin baba :)
Lilinek boldog hófordulót!

Emma: jó lehetett a rottyantás a dokinál :) Zorka csak mindent össze szokott pisilni, igazi kiscsaj. :)
Én is dokit váltanék a helyedben!

tiko
 
 


Emma: normaflore-t nem próbáltátok? Mert nálunk is volt kaki probléma és ez megoldotta... 2 naponta kell adni Zorkának

tiko
 
 


Emma :D
nem biztos, hogy a barack megoldás lenne.. nem tudom én sem, hogy mi tennék.
(bár valószínűleg nem kezdeném el a ht-t 4 hósan)

én semmi extrát nem adok a gyereknek, s.répa, s.tök, alma, esetleg cékla... lehet, hogy meg sem eszi :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma :)
Szerintem nem ártasz egy-két kanál barackkal. Én ha nem volt kaki 3-4 napig, akkor adtam neki éhgyomorra reggel langyos kamillateát pár koryot, aztán minden szopi elöt szintén. Ha nem hozott eredményt, akkor jött a barack. Azzal csak az volt a baj, hogy ugye csak 2-3 kanállal kapott és utána sírva követelte, hogy adjak még neki :D És B is csak 4 hónapos volt még.
De, az is biztos, hogy valóban az anyatejet emésztette meg jó hatékonysággal, nem székrekedése volt, mivel amióta hozzátápi is van, naponta 2-3-szor kakil, különösebb eölködés nélkül, és akkor is ha tipikusan fogós kaját kap (pl répa ebédre, banán vacsira).
De tudom, hogy rossz, én is utáltam nézni, hogy erölködik és szenved, de a kamillatea legtöbbször segített. azt hiszem talán háromszor kapott barackot.

wish
 
 


Sziasztok!

Anikó,Orsi!
Köszi a tanácsokat,megnyugtattatok!

Erika!
Fiaim ebben a korban a hasunkon aludtak el,így tudtak igazán megnyugodni,ezzel nem rontod el.Azóta is szinte mindig hason alszanak el,ez a póz jó a hasfájásra is.

Katyerina!
Én napról-napra növeltem a kanalak számát.Nekem az vált be,hogy főzi előtt kaptak 30-40 ml tejet,így csökkent az éhség,és utána nagyobb türelemmel ették a főzit.
Most nem leszek népszerű,de ez van.:
Érdekes,hogy nekem is ebben a korban kezdett el fogyni a tejem.Mivel én fejtem(éjjel-nappal 6 óránként mindkét mellemet),mindig be volt előre készítve a tej a hűtőbe.Egyik éjszaka kómásan kiöntöttem a tejet,és kénytelen voltam tápit csinálni,mert előtte voltam fent fejni,így kevés lett volna az a mennyiség ami annyi idő alatt termelődött.
A dokink a Beba HA start-ot írta fel,állítólag most ez a legjobb tápi a piacon.És még hozzáteszem,hogy én mindent megpróbáltam,de a tejem napról-napra csökkent.Nem volt választási lehetőségem,jött a tápi és kész.

Hajni!
Fél évesen 9800 g Olivér?

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni,

a hordozókendőt állítólag 1,5 éves korig lehet használni, akkor csak nem lesz nehéz háton cipelni most még. sőt, azt olvastam a honlapjukon, hogy háton csak akkor, ha stabilan tud ülni.

Orsi

a fürdetőkarika az a biztonsági fürdető, amit a kádba lehet tenni?
nekem nagyon tetszik, de állítólag csak rövid ideig lehet használni.

Emma

a kaka-problémára esetleg megoldás lehet az is, ha lereszelt alma levét adod Zalánnak. pár kiskanállal.
és kuki ügyben mit mondott a doki?
Olivérnek kicsit most piros a kukija, a védőnő azt mondta, kicsit húzogassam a bőrt, meg kenjem sudocreammel. szerintetek?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


hú, annyit írtatok, mióta nem voltam... asszem most én is hosszú leszek!

wish,
képzeld, tegnap voltunk a Corában, mert elég kicsi lett Benire az overáll, ki akartam cserélni, és majd elájultam! már 4290,- az a fehér, amit vettünk (2500 helyett).

hajni,
marha jó az az etetőszék! Mennyibe kerül? hol...? Ha nem raktatok volna fel képeket, nem is tudnám, hogy dönteni is lehet az etetőszékeket. Én eddig csak derékszögben ülőst láttam. Mi az autósülésben etetünk. Persze jó lenne már normál...

icsilya,
Norina is a sütőtökkel kezdte... az almát meg a babánt nem kultiválta... először a töknek nyitotta ki a száját és azt szépen eszi is!
Az almát hogy melegíted? Már pépesítve? :roll:
Táskamánia: én is, én is! :D Bár cipő meg nem. Te milyen cipőkre vadászol? Magassarkú?

emma,
barackot mi sem ettünk még, pont az általad vázolt okokból... lehet, hogy ki is marad egyelőre... Ha úgysem tud frisset enni... jó azt konzervvel meg fagyasztottan...?
Dokinál rottyantás: Benikém a védőnő papucsába pisilt egyszer! :P Szerencsére rugalmas volt a nő, aszonta: nem baj, szentelt víz! Hát ja...! :)

katyerina,
de furcsa, majdnem egyidősek a gyerekeink! Pedig te jóval előbb lettél terhes! Mennyi időre szültél? (hajnival ugyanígy vagyok, jóval előttem járt... napszemcsi meg pár nappal utánam, oszt mégis most egy hónappal fiatalabbak... :roll: )
Hány kilósak a lányok?
A krumpli nálunk még mindig nem megy. Én először pár kiskanállal adok, másnap kb. kétszer annyit, utána már amennyi jólesik nekik... mondjuk még szinte soha nem fogyott ki teljesen a kis táljukból a kajcsi, mert egy idő után elfogy a türelmük és a tápit követelik. Így még nem tudtunk kiváltani teljesen egy étkezést sem.
Szép név a Gajána, nekem így még jobban tetszik, bár igen, ez már olyan nőcis. Én is így vagyok a Norinával, hogy szerintem nagyon szép név, csak szegénynek (ahogy nekem is) az idegeire fog menni állandóan magyarázni, hogy nem, nem Dorina! (Jó volt, egyszer a kórházban, mikor kérdezte egy család, hogy hogy hívják, mikor elmentünk, hallottam, még összesúgnak a hátunk mögött: mi??? Marika??? Jahjjj... :? )

erika,
édi lehet, ahogy rajtad alszik a pici fiad! Nálunk a mai napig megvan ez, hogy legtöbbször, mikor bőgnek, "semmi bajuk", hiszen amint felvesszük őket, elhallgatnak. Szoktam is (főleg a Norinát) Csimpinek hívni! :)
Elaludni meg maguktól szinte még mindig soha nem alszanak el, legtöbbször csak ha ciciztetem őket vagy hintában.

Egyébként is mostanság kivagyunk az esti lefektetéssel! Akkora vircsaft van! Éjfélig-egyig is fent vannak, nem hajlandóak aludni. Sírni meg nem tudjuk őket hagyni, mert egymást hergelik. Hajjjaj! :?

anikó,
a kruppra aszonták, hogy nyomjuk az orra alá a párásítót és ha nagyon köhögne,nyissuk rá az ablakot - erre még nem került sor. De a férjem kruppos volt kb. iskolás koráig, akkor kinőtte. Addig Fenistil cseppek, Kalcium injekció (szájon át). De egyáltalán nem volt vészes, csak annyira sírt, hogy akkor belégzésnél párszor sípolt, azért ijedtünk meg.

melcsi,
nálunk nem áll fenn, hogy nem engedtük ölbe őket. MINDEN rokonunk és ismerősünk egyből követelte, hogy felvehesse őket (anyukámat kivéve, pedig ő van oda értük a legjobban). Ezt inkább én szoktam meg, hogy ne essen rosszul (végül is kinőttem) Csak mikor látom, hogy szorong tőle a gyerek, meg sír másnál és akkor sem akarják odaadni, mondván, hogy majd megszokja... az egy kicsit durva. Most nem attól fogja megszeretni, ha magához öleli, mikor neki kellemetlen.
A kedves falusi nagymamakép nekem is tecc, de nálunk a 10 percre lakó, heti 2 délutánt magának követelő, ha akarod, ha nem, ott van és legyél kedves vele, mindent tudni akaró nagyi jutott. A napi telcsiit már leállítottam egy veszekedés árán, de a férjemmel inkább már nem beszélünk róla, mert ő ebben nőtt fel, neki ez természetes. Csiszolódunk egymáshoz, csiszolódunk...

Amúgy két nap múlva naagy fél éves szülinapi partyt tartunk!

kata,
sajnálom a férjedet (mármint hogy ennyire nincs otthon). Hát igen, szeretné is az ember... de inkább magától szeresse, mint rákényszerítve.
A férjemmel már nem besz

KépKép
pompomlány
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

a fürdetőkarika az a biztonsági fürdető, amit a kádba lehet tenni?
nekem nagyon tetszik, de állítólag csak rövid ideig lehet használni.

nem tudom, mi az a biztonsági fürdető.
nekünk ilyen van:
Kép
sokáig tényleg nem tudod nagyon használni, de amikor lehet, akkor nekem életmentő volt. 1 gyerek ült ebben, másik enélkül a kádban, így amíg másikat töröltem 1ik tuti nem csúszott el.
most meg Lilivel már azért várom, hogy ülni tudjon, mert akkor fürödhet a fiúkkal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pompomlány írta:Én eddig csak derékszögben ülőst láttam. Mi az autósülésben etetünk. Persze jó lenne már normál...

icsilya,
Norina is a sütőtökkel kezdte... az almát meg a babánt nem kultiválta... először a töknek nyitotta ki a száját és azt szépen eszi is!
Az almát hogy melegíted? Már pépesítve? :roll:
Táskamánia: én is, én is! :D Bár cipő meg nem. Te milyen cipőkre vadászol? Magassarkú?

Nekem van két eladó etetszékem...
ilyen:
Kép
Prima Pappa dondolino
újszülött szűkítő van benne
dönthető (mi a fiúkkal 2 hós kortól használtuk)
magasság állítható... ha még van ami érdekel róla, akkor megírom.

Almát már pépesen melegítem, vagyis én az almát elég sokáig párolva adtam.

cipő: magassarkú, nőies cipők... nem vagyok egy sneaker párti.
(amíg meg nem születtek a fiúk 1 db lapossarkú cípőm volt és 1 db nadrágom... most azért változott az arány, de szoknya és harisnyapárti vagyok, csak ennyi gyerek mellett nem túl praktikus. :) )
ez a legújabb szerzeményem (a tavaszra :D)
Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ez a vége egy kicsit fura lett, ezt még a Melcsi üzenetébe írtam volna, h a férjemmel már nem beszélünk róla.

erikának: (meg a többieknek, akik még nem láttak engem)
Kép

KépKép
pompomlány
 
 


cipő: húúúha!

etetőszékek: mennyiért?

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi

igen, erre gondoltam, a brendonban biztonsági fürdető címszó alatt szerepel.
azért nem lehet sokáig használni, mert nem akar benne ülni vagy mert kinövi?
nagyon szép cipő! és tudsz benne menni? :D
Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:azért nem lehet sokáig használni, mert nem akar benne ülni vagy mert kinövi?
nagyon szép cipő! és tudsz benne menni? :D
Zsuzsi

kinövi, legalábbis enyémek kinőtték, mert elég szűk.

ekkorában tudok-e menni??? ez alacsony :)
8-9 cmesben is még simán (akkorában még 2 gyerekkel a karomon is) :) a legmagasabbsarkúm 11 cm-es, egy estét abban is kihúzok :)
5cmnél kisebb nincs, ez is annyi szerintem kb., de friss szerzemény, tegnap lőttem az ebayen :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi :)
Jól felemelték az ovearall árát :( Nem is cserélték ki?

Katyerina :)
Nekem teszik a Gaja is, meg a Gajána is :)

Orsi :)
Én ebben a cipőben hasraesnék :) Nekem a lapossarkú a kényelmes. Nehéz is volt olyan cipőt vennem amíg munkába jártam ami lapos is, meg jól is éz ki.

Nekünk ilyen fördetőnk van. Mi fürdetőkarika néven kaptuk egy ismerőstől. Ez elég sokáig jó lesz, bár nem biztos, hogy szükség is lesz rá, egyelőre nélküle fürdetjük. A kép akkor készült, mikor kipróbáltuk.
Kép

wish
 
 


Sziasztok :P
Andit és Zsebit szeretném megkérdezni -ha még emlékeznek- a vérvételi eredményükre... mármint a hcg-re. (+ hogy hányadik napi vérvétel eredménye volt)
Köszönöm!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Orsi!
A cipő :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: 3 gyerekkel fogod hordani??? Minden elismerésem! Én utoljára hasonló kalibert 14 éves koromban hordtam, kizárólag azért, hogy a liba barátnőimtől mááá nehogy elmaradjak :lol: :oops: De kb 1 év alatt rájöttem, hogy nem tehetek tönkre ilyen pille cipőket az elefánt sulyommal. :oops:
Pompi!
Hol a másik gyerek?
Azt hiszem nem örülnék a 10 percre lakásnak. A szüleim laknak kb annyira, de ők nem ilyen tolakodóak...
Fanni!
Látom, errefelé is kacsingatsz már!
:wink: :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
simán :oops: Hogy függ össze a 3 gyerekkel a cipő?

Most is ilyenben járok. A talin is hasonló volt rajtam... Ok, meg farmer :) de farmerhez is jól megy.
(pl. ez a rózsaszín egy rózsaszín felsővel tökéletes lesz :lol: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hol található az a link? Én nem találom! :oops:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Fanni,
Csak nem?! Tök jó, drukkolok hogy nagyon szép legyen(ek) az a petezsák(ok) az uh-ra!

Erika,
Szerintem ne hagyjátok sírni Áront. Balu is rajtam szeretett aludni az elején, de aztán magától leszokott róla elég hamar én sajnáltam is, mert én is szerettem úgy pihenni egy kicsit.

Pompi,
De jó hogy tettél fel képet, én sem ismertelek és nem is ilyennek képzeltelek, hanem rövid fekete hajúnak, a stílusod egy ilyen ismerősömre emlékeztetett. :)
Hát a tízpercre lakós, nyomulós anyós az elég gáz. Mondjuk nekem meg az a bajom, hogy mindkét nagyszülő 100km-re lakik tőlünk, pedig sokszor jó lenne ha anyum át tudna ugrani.

Orsi,
Manolo Blahnik? 8) Nagyon szép! Az a baj, hogy az én focista vádlimhoz nem passzolnak ezek a kecses cipők, így plátói marad a szerelem.
A sütőtököt én is imádom, jó sokat ettem tavaly is a terhességem elején, kiváncsi vagyok ismerős lesz-e az íz Balunak. :lol:

A

Kép
bandika
 
 


bandika írta:Manolo Blahnik? 8) Nagyon szép! Az a baj, hogy az én focista vádlimhoz nem passzolnak ezek a kecses cipők, így plátói marad a szerelem.
A sütőtököt én is imádom, jó sokat ettem tavaly is a terhességem elején, kiváncsi vagyok ismerős lesz-e az íz Balunak. :lol:

A

Te kis szemfüles.... az :lol:
(pedig nem is látszik a talpa ezen a képen :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pézsé írta:Hol található az a link? Én nem találom! :oops:

Milyen linket keresel?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: Köszi, már megtaláltam. A Tündi30-at. :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


krumpli jelentés! :lol:
Majának ízlik a krumpli! :) Nagyon aranyos tátja a száját! és még a kanalat is berakja a szájába! :lol: szerintem neki nagy játék ez a kajálás! Gajának nem ízlik a krumpli. De azért elfogadja ő is! ja és minden falat után benyomják az ujjukat a szájukba és azt szopogatják, így még a szemöldökük is krumplis volt.

Orsi!
neeeeem ééééér! Nagyon szép a cipő! én is nagyon szeretem a magassarkút! bár volt olyan, hogy sírva hívtam a férjemet, hogy hozza a villamosmegállóba a martensem, mert nem bírok hazamenni. a 49-en mindenki rajtam röhögött. és mindig laposban voltam mikor szétment a térdem....
és köszi a tegnapot, jól aludtam és ma nem voltam para és tej ügyben is egész jól érzem magam! majd meglátjuk hova lyukadunk ki.

ja, még kaja ügyben. Ti mennyire melegítitek meg? igyekeztem langyosra, mint a lefejt anyatej, de a végére tök hideg, kb 2 kanalanként utánna kell(ene) melegítenem. ezt hogy csináljátok?

Pompi!

Szerintem nem volt nagy különbség a terhesség alatt köztünk, szerintem 1-2 hét. úgy emlékszem Te, napszemcsi és én voltunk ikresek és nagyon egyidőre voltunk írva... végül is én a 35.hét végén, mire kibújtak a 36. hét-re szültem, de még 35 hétre írták őket. kb a 27. héten voltam tocolízisen 8 napot a kórházban és feküdnöm kellett, szerintem utánna nem jöttem már....Ezekszerint napszemcsi jó sokáig húzta...

Emma!

tényleg gáz doki lehet! az enyém mondta a telefonba, mikor hívtam, hogy pénteken mindenképp számoljak be, hogy haladunk a hozzátápival, pedig kedden megyünk hozzá!

erről jut eszembe, bocs, ha már volt téma, de a házipatikában mi legyen itthon a lázcsillapíton kívül? mindig elfelejtem megkérdezni a dokit... :oops:

a hétvégén megyünk nagymamához! nem az anyóshoz, de azért szorítom a fogam... (fujj, de bunkó vagyok) :twisted:

katyerina
 
 


Fanni :D ,
Nagyon örülök a hcg-nek! :D Boldog pocakosodást! Valóban többesélyes a dolog, szorítok, hogy annyian legyenek, amennyi jó neked is meg a babáknak is! Ma a zöldséges mondta boldog mosollyal, hogy éppen egy baráti pár hívta, hogy sikerült nekik a 8. lombik! :D Apával egyből eszünkbe jutott, hogy mi is milyen sokára kaptuk meg Olivért (4. lombik ). A te esetedben is, miért pont ez sikerült? Miért nem mondjuk az első vagy akárhányadik? És mitől sikerült most ez?! Olyan kár, hogy még pont ezekre a kérdésekre nincs válasz. De a lényeg, hogy egyszer mindenkinek sikerül! :D Gratulálok még egyszer! :D

Andi :D ,
Igen, 9800 gramm. :shock: Ruha nélkül, éhesen! A te fiaid mekkorák?

Zsuzsi :D ,
1,5 éves korig? Az én fiam 9 kilósan cipeltem néhányszor, de volt, hogy le kellett ülnöm, mert rendesen beájultam az erőlködéstől. :?

Pompi :D ,
Etetőszék (azon az oldalon, amelyiket még Wish ajánlotta ):
http://www.arzuhanas.com/Suche-Kat1136/ ... 487.html#x
van rózsaszínben is! :D
A húgom kislánya Lorina, de őt se értik sose, főleg, ahogy a kis ufónyelvén mondja: Jojina!
Én a krupposoknak a hűtőajtóba való állást hallottam jól beöltöztetve. De gondolom mindegy, csak hideg levegő legyen.
A szülinapi partyra babákat hívtatok vagy rokonságot?

Orsi :D ,
Pár évvel ezelőtt én is kosztüm és magas sarkú (10-12 cm ) jó ideig! Aztán egyszercsak átfordultam, azóta csak lapos sarkú és semmi kiskosztüm! Nyáron meg lábujjas papucs és mokaszin minden mennyiségben!

Bandika :D ,
Már annyiszor akartam írni, hogy tök olyan az avatarodon, mintha Balázs etetőszékben ülne. De ez pihenőszék, nem?

Emma :D , Melcsi :D ,
Én meg azt gondolom, hogy majd ha a gyerek saját maga akarja, akkor pl. ottalhat a nagyszülőknél, rakathat be fülbevalót stb…. Addig én semmit nem erőszakolok rá, és senkinek nem adom oda!

A húgom kisfiának megcsinálták ma a könnycsatorna-átmosást… :twisted: Ugyan azt mondtátok, hogy nem fáj, azért én senkinek nem kívánnám…! A könnycsatornájában (ugye a szeme alsó-belső szemhéján az a pötty ) megforgattak egy tűt, hogy feloldják a dugulást, majd egy tűvel beleszúrtak és sóoldatot fecskendeztek bele. :twisted: Hát, köszi! :twisted: Szegényke! :cry:
20140901102739
 
 


Wish,
megnéztük az overallt, a 92-es volt a legnagyobb, de szerintem Olivérre az tutira nem menne rá! :? :wink:

Anikó,
megjött az ülés, hűűű, nagyon állat! :D :D :D
20140901102739
 
 


katyerina írta:erről jut eszembe, bocs, ha már volt téma, de a házipatikában mi legyen itthon a lázcsillapíton kívül?

lázcsillapítóból is legyen 2 féle, mert ha kell, akkor így lehet dupla adagot adni, hogy 2 féle hatóanyagú van otthon.
külön hatóanyaga van pl.:
- nurofen (ibuprofen)
- panadol (paracetamol)
- germicid kúp

Kaját én az elején melegítettem, utána tényleg kihűlt, de akkor már nem zavarta őket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, lázcsillapítón kívül nálunk nincs semmi itthon :oops:
magunknak sem... nem vagyunk gyógyszerszedők.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Katyerina,
Én láttam hőtárolós tányérkát. Dupla rétegű és az aljába forró vizet kell tenni. Akartam venni, de most kaptunk ajándékba simát így egyelőre marad ez, még ezt se próbáltuk ki, halogatom kicsit a hozzátápit.

Hajni,
Igen ez pihenőszék. Az etetőszéket végül még nem rendeltem meg, a hétvégén megnézzük élőben a kínálatot.
Szegény húgod kisfia :cry: :cry:


Úgy tűnik, hogy ahogy nő Balázs egyre rosszabbak az éjszakák, egy pár napja már 11kor is kel és csak akkor alszik vissza, ha kicsit ringatom az ölemben. Próbáltam úgy altatni, hogy az ágyban hagyom, de elég erőszakos, követelően sír míg fel nem veszem. Volt valakinek ilyen? Ugye elmúlik hamar?! :shock:

A.

Kép
bandika
 
 


Szép napot, igaz ha az ablakon kinézek nem ez az első szó ami az eszembe jut :twisted:

Katyerina: Igazán szépek az ikrek. Etióp? Na, az én gyermekem sem lesz egy szumó bajnok!

Hajni: Nem semmi Olivér súlya! :lol:

Lányok, lehet hogy nem írok folyamatosan, de olvasni olvasok. És az ember mindig tanul! Azt sem tudtam hogy van fürdető karika :shock: Köszönöm!

Orsi: Szép a cipő! :lol: Tegnap voltam magas sarkú csizmába, egész nap, hát örültem hogy haza értünk és levehettem!
Jó lenne már egy pedikűr!! :roll:

Voltunk csipőficam szűrésen, minden OK!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Cipő
dögös ez arózsaszín!!! Én mondjuk abszolúte nem vagyok cipőrajongó... Ezt a márkát amit mondtatok életemben egyszer a szex és new york-ban hallottam... de hogy vki képről felismeri??? hogy mik vannak... Mondjuk nekem muszály gatyiznom elefántboka miatt, ezért tök nem számít a cipő... ha már lerongyolódott az egyik, akkor veszek újat :oops: tudom, ez nem túl nőies oldalam :(

Bandika
sorstárs vagyok éjszaka terén. 1 hete extrém dolgokat csinál a Kincsem!!! Tegnap 11től fél órát sírt!!! Tök kétségbe vagyok esve, mi ez. Fog talán?????
Írtátok, hogy ikres kismamiknál van 4 és 6 hónap között szétesés. Jelentem 1 gyermekkel is kezdek szétesni, és vágyálmam egy átaludt éjszaka

Kép
Kép
emma1976
 
 


bandika írta:Úgy tűnik, hogy ahogy nő Balázs egyre rosszabbak az éjszakák, egy pár napja már 11kor is kel és csak akkor alszik vissza, ha kicsit ringatom az ölemben. Próbáltam úgy altatni, hogy az ágyban hagyom, de elég erőszakos, követelően sír míg fel nem veszem. Volt valakinek ilyen? Ugye elmúlik hamar?! :shock:

nem elkeserítés, de ált. magától nem szokott elmúlni már ennyi idős korban. Máté is így kezdte, ebből lett 9 hósan az óránkénti kelés, amit én személy szerint megelégeltem.

alvás terén elég sokféle tapasztalat van itt a fórumon, van aki altat, van, aki sírva hagy... ygerekfüggő, kinek mi jön be.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:Jelentem 1 gyermekkel is kezdek szétesni, és vágyálmam egy átaludt éjszaka

az enyém is :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta: de hogy vki képről felismeri??? h

:) a felirata eléggé felismerhető annak, aki tudja mit nézzen :)
kb. olyan, mitn, hogy a Montblanc tollat is akárhonnan felismersz, mert tudod mi az az egyetlen dolog, ami mind1iken rajta van és ismertetőjel.

a legnagyobb önkritikával is állítólag nekem jó lábaim vannak.... legalábbis már többen ezt állították. Abszolút minit is hordtam még megboldogult lánykoromban, úgy 10-13 kgval könnyebben... még szeretnék azért minit felvenni :) ha nem is karácsonyra, de jövőre már mindenképp. Egyébként most első cél, hogy a január végi síelésre a sícuccaim jók legyenek... ahhoz olyan 6-7 kg mínusz kéne. elvileg kivitelezhető

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika :P Hajni :P
Köszönöm :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Sziasztok!

Épp ma akartam írni hogy én is ki vagyok! Tegna nagysasszony kikészített. Semmi nem volt jó.... Csajok nálunk 3 napja 2 óránként kelt éjszaka... :shock: pedig előtte 1szer max 2 szer kelt. Nem értem...hiába a cumi neki csak a cici kell...

Másik téma: lemaradásnak számít hogy az én gyerekem még nem találta meg a kezét? szájába már kitűnően dugja, de nem nézegeti és nem is nyúl semmi felé. Próbálom csörgőkkel a figyelmét a kezére irányítani, meg sok ilyesmi feladatot csinálunk egyenlőre nem sok sikerrel. :cry: Hasonlítgatni szeretnék :wink: :lol: Többiek mikor kezdték?

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsuska
Szerintem nem vagytok lemaradva. Zalán pl. több mint egy hónapja trapézozik DE egy héttel ezelőttig csak kalimpált össze-vissza, és most kezdte, hogy kinézi magának pl. a macit, és azt ütögeti pár percig

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsu :)
ne hasonlítgass :lol:
de ha mégis. Nem lemaradás. Tudatosan Lili tárgyakért pár hete nyúl.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu: szerinem minden gyerek más...Zorka pl. nyúl tárgyakért (persze nem vagyok benne biztos, hogy tudatosan), viszont a hason fekvés nem igazán megy neki....

Lenne egy kérdésem. Vettünk egy hidegpárásítót. Lakótelepi lakásban lakunk, nagyon száraz a levegő. VIszont nem tudom, hogy azt mikor kell használni...egész nap, vagy csak éjjel, mindenhol ahol a gyerek van......

tiko
 
 


Sziasztok!

Pompomlány!
Nagyok aranyosak vagytok így együtt!

Fanni!
Hát persze,hogy emlékszem Rád!És pont tegnap néztem be hozzátok,ahol láttam a hatalmas HCG szintedet!Gratulálok!
Szerintem tuti ikrek lesznek.Nekem nem néztek hcg-t,hanem beülti után 2 héttel teszt,majd 2 hét múlva Uh volt,ahol már láttuk Őket.

Katyerina!
Én 2x melegítem meg a kaját,közben és a végén alaposan megkeverem,így nem hül ki annyira.

Hajni!
Kisfiad hatalmas lehet,enyémek most kb.10 kilósak.Biztos nagyon erős a csontozata,igazi kis vasgyúró lehet.

Andi
Kép
aanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: