Új privát üzeneted érkezett!

Hát örülök, hogy van már egy "hódolónk" :wink:

nagy itt a csend...többiek? mindenki nyaral???
Vendég
 


Épp az első lázzal küzdünk.... :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Én is itt, bár a készülődés, takarítás stb közepette nem sok időm marad netezni.

Babett: Üdv újra itt! :D Boti mennyit nőtt, ügyesedett mióta találkoztunk! Jobbulást Nektek! Szegénykém ebben a melegben betegeskedni, biztos nagyon megviseli. :(

Lamme, Tücsi: Köszi a bíztatást, tényleg nincs már sok hátra. Bár a doktornő szerint a szeptembert bőven megvárja. Zsófi amúgy 40+2napra született, tehát ő is ráhúzott pár napot.

Most végezzük az utolsó előkészületeket, nagyobb takarítás, ilyesmi. Szerencsére anyáék tudnak segíteni, így nem kell egyedül csináljam. Jövő hét végére készül el Zsófinak az új ágya, remélem addig még nem lesz szükség a másikra. :wink: Utána aztán bármikor érkezhet a pici. Az ággyal végül úgy döntöttünk, hogy csináltatunk neki fából egy olyat, aminek még oldalt vannak rendes rácsai, de azt majd később ki lehet venni, és marad a normál ágy. Valahogy így néz majd ki:
Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 

 
 

Eperke!
Örülünk, hogy vagy Te is. Pihenj is azért, amennyit tudsz.
Zsófi ágya nagyon klassz lesz, tényleg jó ötlet inkább csináltatni, így hosszú távon is ki tudjátok használni. Tényleg nagyon elment az idő, mindjárt itt a tesó. Fiú esetén a Dániel/Ádám verseny eldőlt már?

Babett!
Botinak jobbulást kívánunk. Lehet tudni mi a baja?

üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Még nem dőlt el, melyik fiúnév lesz a befutó. Lehet, hogy majd csak ott dől el, ha aktuális lesz...

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Én is hoztam 2 pancsolós képet, még van nagyon sok, csak nem sikerült még őket feltölteni a gépre.

Kép

Kép

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Ildi: Nem tudjuk mi van, nincs egyéb tünet a lázon kívül, holnap viszünk vizeletmintát... :? Már 2.napja küzdünk, éjjel nem alszunk :cry:

Eperke: Zsófi cuki!
Vendég
 


Nagyon jók Zsófi képei. Ilyen pancsolást most mi is elviselnénk. :lol:

Babett!
Mennyire magas láz?
Mert Lillunak ez a háromnapos láz nyavalya is így indult, két és fél napig nagyon magas láz, semmi más rosszullét. Ennek a betegségnek a folytatása a kiütés a láz csillapodása után (képet Lillu hátáról fentebb láthatsz.) Aztán, huss minden elmúlt. És ami az érdekes, hogy Lilla 39 feletti lázak mellett is egész jól volt, csak éjjel nyűglödtünk.
Reméljük Botond hamar meggyógyul, annyira rossz betegen látni kis törpjeinket.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: hát most már csökken a láz, de az eléjén 39 felett is volt többször. Most már kb 37,5 körül van átlagban. Viszont rengeteget alszik, és nagyon nyűgös, és elég levert is szegény. Persze a melegtől is szenved (33 fok van bent) és a foga is jön közben. A vizelet negatív lett, így az esetleges vesegyulladás kizárva. Remélem holnapra már rendben leszünk. Rám férne egy éjjeli alvás... :shock: És egy pihentető hétvége...

Többiek??

Eperke: küldj majd egy sms-t, ha megvan a kistesó!!!
Vendég
 


Minket meg Babett értesít majd, de azért a szeptembert várjátok ki :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Na, a láz úgy tűnik lement, de éjjel ugyanúgy kb 15x keltem fel.... :shock: ....kivagyok purcanva....

Jó hétvégét mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok! Mi is megjöttünk a nyaralásból. Nagyon jó volt, majd hozok képeket! :wink:
(Most az együtt alvás is egész jól ment, nem voltak zűrösek az éjszakák.)

Babett: Boti remélem már jobban van! Tényleg jó sokat fejlődött 3 hét alatt. Nagyon édes a képeken, komoly nagyfiú! Látom hordja a láncot. :lol: Barnabásnak kibújt a 7. foga.

Eperke: Néztem a vonalzód, hát nagyon izgi már:)) Jól emlékszem, végül a Kútvölgyiben szülsz? Kérünk majd értesítést, ha megérkezik a pici!

Ildi: Őrülök, hogy Lilla meggyógyult. Eddig én sem tudtam erről a betegségről, csak mikor Barna beteg volt, akkor hallottam róla.

KépKép
kutyfül
 
 


Ildi: hogy is van pontosan ez a 3 napos láz??? Mi a pontos menete??? Mintha kezdene Boti pöttyös lenni. Ma már nem volt láza, de előtte pont 3 napig tartott. Viszont ma már az orrát is porszívózni kellett, ez nem Nálatok nem volt tünet, nem?....és olyan rég csináltuk már ezt a porszívózást, hogy nem is engedi, pedig régen nem jelentett problémát... :cry:

Kutyfül: üdv újra itthon :lol: Nálatok is volt ez a 3 napos láz??
Vendég
 


TI milyen autósülést vettetek? (9 kg után) Nálunk most ez a nagy projekt....várom a tapasztalatokat és tanácsokat :lol:
köszi
Vendég
 


Kutyfül: Üdv újra itt! Örülünk, hogy jól telt a nyaralás! Várjuk a képeket! Ja, és köszi a kuponokat! A héten én is postázom a Babylove-osakat.
Kórház: Valószínű a Kútvölgyi lesz a befutó, bár CTGre holnap a SOTEII-re megyek, mert az nagyon közel van hozzánk és a drnő felajánlotta, hogy tud nekem időpontot intézni oda. Így nem kell kilómétereket utazgatni dugóban, stb.

Babett: Írok Sms-t, ha lesz valami újdonság! Egyelőre úgy tűnik kivárja a szeptembert.
Gyerekülés: Mi egy Römer ISOFIX-eset választottunk, ami 9-18 kg-ig jó. Nem volt olcsó, de úgy voltunk vele, hogy a gyerek biztonsága fontosabb és a Römer ülések elég megbízhatóak. Az ISOFIX rögzítés pedig sokkal biztonságosabbnak tűnik mint az öv.
Ilyen a miénk: http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =4&whid=40

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásból, jó volt, Zsófinak kinőtt a hetedik foga, evett velünk mindent (még szalonnát és kolbászt is :oops: ), nagyon jól éreztük magunkat, hoztam képeket is :lol: Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Visszaolvasni még nem tudtam, de igyekszem ám! :)
Vendég
 


panndi: Zsófi jó nagy csaj lett! és már ilyen ügyesen eszik zsemlét meg felvágottat??? már nem is adsz neki pépes kaját??

Már Botinak is 5 foga van, és jön a 6. is már. Hirtelen az egy fogból 5 lett. Így kezdek neki adni közben darabos falatokat is.
Én most váltottam ki az ebédet is, így reggel-este van csak szoptatás, közben meg 3x (kb. 9, 13, 17 óra) rendes kajálás. Ti mit adtok enni délben és mit délután-este? Várom a tippeket. Én tízóraira gyümit adok joghurttal vagy túróval, gabonapehellyel.

Eperke: Ti tényleg jó drága ülést vettetek... :?
Vendég
 


Jaaa, ülés: maxi cosi priorink van, menet közben dönthető a háttámlája, 9-18 kg-ig jó, mi használtan vettük ismerőstől, 6000 Ft-ért, szerencsére az új szabványnak is megfelel, szóval tartós lesz :lol:

babett: de, kap pépeset is, ha úton vagyunk, de itthon főzeléket ebédel (nem turmixolom, úgy eszi, mint mi), most nektarint és körtét evett (nem pépeset, hanem rendes gyümölcsöt, fel sem vágtuk, harapja), de ha épp nincs itthon gyümölcs, akkor pépeset eszik, boltit.
Vendég
 


Babett, mi nem porszívoztunk, mert nem kellett, remélem már nem aktuális és meggyógyult Boti.

Nekünk Römer King ülésünk van, meg vagyunk vele elégedve.

Panndi ZSófi nagyon édes.

Most megyek, mert hulla vagyok, éjjel esküvőn mulattunk, nappal rokonoztunk.

A többit holnap. :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett: nálunk nem a 3 napos láz volt, hanem valami más vírus, csak akkor hallottam erről a 3 naposról először.
Én délelőtt gyümit adok Barnának, ebédre főzelék és délután túró, joghurt vagy pép/sinlac és gyümi. A gabonás cuccokat még nem próbáltuk, doki nénink azt mondta gluténnal várjuk ki az 1 éves kort. Barna is szokta simán enni a gyümölcsöt, nem pépezve. Barack, banán simán megy :lol:

Ildi: Lillut is vittéttek az esküvőre?

Autósülés lassan nálunk is aktuális. Ez apa feladata, ő olvassa állandóan az autós újságokat és abban mindig vannak tesztek, így most rá van állítva erre a projectre :lol:
De még egy darabig marad a hordozó, Barna még nem ül olyan biztosan,és ebben kényelmesen és biztonságosan elvan.

Andi: Jók a képek! Zsófi komoly nagylány! :wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Pár kép: Kép Kép Kép [img]
Kép

KépKép
kutyfül
 
 


Először is Zsófinak boldog 11 hót kívánunk! Olyan édes nagy lány. Tényleg járás?

Kutyfül! Ti is nagyon jól néztek ki a képeken, Barna hihetetlen sokat nőtt. :lol: Kukacban mászás tudományát meg légyszíves tanítsa meg Lillunak :lol:

Autósülés nálunk is mindig apa feladat, nálunk a Römer tuti jól működik, ezt is lehet menetközben dönteni. A miénk nem Isofixes, mert én egyedül inkább középre szoktam Lillut kötni, ha meg kerilányom is van két szélre. Ha én is köztük ülök amikor apa vezet, na az nem egy kéjutazás. :lol: Nekem egyedül vezetés közben könnyebb középre hátra nyúlnom és Isofixszel tudomásom szerint csak szélre lehet kötni.

Lillut nem vittük esküvőzni. Pedig először nagyon akartam. De utólag jobb is, olyan puccos szállodában volt az egész, hogy még én is féltem, leverek valamit, nem hogy Lilla. :shock: Ha ő is jön, tuti nyugtató kellett volna. :lol: :lol: :lol:
Amúgy nagyon jó lagzi volt, jót szórakoztunk, Lillu meg itthon keresztszüleit szórakoztatta egy röpke két és fél órás éjszakai fentléttel. :oops: :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Köszi a köszöntést :)

Hát, ha a kezében van valami, akkor bátran elindul, amúgy megmaradt a két-három méteres távoknál, többre nem mer nekiindulni :lol:
Vendég
 


kutyfül: Barna nagyon édes, és ügyesen mászik a kukacban!! érdemes olyat venni?? mi kezdünk kifogyni játékból, kinövi a régieket. A nyár slágere az autó lett, de azért vmi értelmesebb is jó volna.... :wink:
Barna is már 3x eszik rendesen?? jól belehúztatok! én most váltottam ki a héten a harmadik kajálást, bár igaz ezt elhúztam, kicsit... :?
Már neki is jól megnőtt a haja, vágtad már?? én nem merek itthon próbálkozni (nehogy béna legyen :shock: ), fodrász meg még szerintem korai...

panndi: nem semmi, ahogy Zsófi már így eszik!! mindig csodálom milyen ügyes, vagy inkább az anyukája az ügyes... :wink: És anyatej helyett mit adsz reggel és este?

köszi az üléstippeket, megnézem őket a neten. Én amúgy most azt olvastam, hogy hátul középen a legkisebb a kockázat a balesetnél.

Ildi: most a 3. napja tartunk a kiütéseknél, már halványodnak. De azért levittem a dokihoz, kalciumot és c vitamint ajánlott. Jó, hogy írtad ezt a betegséget, mert így egyáltalán nem ijedtünk meg a pöttyöktől.. :lol: köszi!
Vendég
 


Babett: igazából 2 kajálás van kiváltva, a délutáni gyümi csak + kaja :lol: Szóval még 3 szopi van reggel, délelőtt és este. Majd most a délelőttit akarom elhagyni. Ez a kukac nema miénk vendégségben voltunk és ott volt, de Barna nagyon élvezte, egész délután abban randalírozott, amíg anyukája pokerezett :oops: :oops:

Ildi: Szombaton mi is megyünk esküvőre. A templomba Barnust is visszük, aztán haza hozzuk lefeküdni és a barinőm lesz vele, amíg mi elmegyünk a lagziba. Jó régen voltunk így kettesben apával házonkívül, biztos furi lesz :?

Andi: Zsófinak boldog hófordulót! Tervezitek már a szülinapi buliját? :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Cipő: Segítsetek, mikor érdemes cipőt venni és főleg milyet?? Lassan jön az ősz :cry: és akkor már nem vihetem majd mezítláb Barnát :roll:

Ja, ma voltunk szemészeten, mert szerintem sokat bandzsít, de azt mondták minden ok. Majd fél év múlva kell visszamennünk. A dokinéni teljesen odavolt Barnáért :lol: :lol:

KépKép
kutyfül
 
 


Babett, örülök, ha segíthettem, de azért máskor ne ilyenben, jó? inkább autósülés meg ilyenekben :wink:

Lillának február óta volt egy kis cipője, 19-es, ez kicsit nagy volt, de amíg nem járt inkább csak dísz volt...
Az első szandi egy évesen 19-es, ez pont jó volt rá, most augusztusra nőtte ki. Őszre 21-es cipőt vettünk neki. Most egy 20-as szandiban nyomul.
Nekünk a Superfitt cipő vált be - ez a Salamander család gyerek cipője, nagyon jó minőség, Brendonban is lehet amúgy kapni. Nekem a Siesta is tetszett, azt még nem próbáltuk. Az igazsághoz tartozik, hogy apósom Martfű-n a Tisza Cipő gyárban dolgozik, ahol a Salamandert is gyártják, így gyári áron szerezték nekünk azokat a Superfitt cipőket 2500 Ft-ért ami a Brendonban kb. 10-12 ezer. Gondolom nem kell magyarázni miért nem Siestázunk. :lol:
Amúgy a sarokrész, a megfeleő talp, a bőr rész és a szellőzés a mérvadó (anyósom cipőfelsőrész készítő volt, ő veszi a cipőt :lol: ) ha kell részletesebben mire kell figyelni megkérdezhetem ennél sokkal pontosabban is:lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kutyfül: ez a kérdés mér bennem is felmerült! őszre kell vmi a lábára. Mivel Boti még nem jár-nem áll (most kezdi gyakorolni), így egyenlőre várok. Már kocsicipőre (puhatalpú) nem akarok költeni, szerintem az már nem lenne jó sokáig...majd írd meg mit vettél. Otthon amúgy szerintem nem kell cipő, állítólag az a legjobb, ha nincs cipő a gyereken, csak amennyit muszáj (pl utcán). Én majd vmi félmagasszárú őszit fogok szerintem venni. A márkát még nem tudom, még nem jártam utána ennek a témának... :? a méretet meg pláne nem... :shock: egyenlőre elkezdetem venni a csúszásgátlós talpú zoknikat.. :lol:

ZSÓFINAK BOLDOG HÓFORDULÓT, nemsokára szülinapos lesz...!! fura, hogy már mi is egyre közelebb vagyunk a vonalzó végéhez...és nemrég még az elején voltunk... :shock: :shock:
Vendég
 


ildi: Te mázlista vagy cipőügyben :wink:
Vendég
 


Anyatej helyett tápszert kap. Nyolc hónapos volt, amikor nem kellett neki a tej , meg már szerintem elég sem volt neki, és akkor még nem tudtam mással helyettesíteni. Szóval reggel este tápszer (de már nem sokáig! :lol: ), aztán délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék, délután gyümölcs, este vacsi velünk, majd tápszer. Szeret enni :lol:

Köszi a köszöntéseket, hihetetlen, hogy mindjárt egy éves! És az is, hogy kistesó még sehol. A legjobb barátnőm ma tudta meg, hogy babát vár. Irigy-irigy :oops:
Vendég
 


Hát én még dilemmázok, hogy kell-e uzsi is és vacsi is külön. Egyenlőre nálunk egyben van a kettő kb fél6 körül. Így is már olyan kis "dagi" :lol: 9,5 kg :shock: De aztán lehet, hogy én is átállok erre, főleg hogy akkor tudnánk együtt vacsizni mondjuk fél7 körül.
Panndi: és mire váltod majd ki a tápszert? gondolom vmi innivaló kell helyette, nem? Barátnőim rizstejet adnak, de az horrordrága (6-700 ft/liter)

Mostanában én is irigykedve figyeltem a pocakos mamákat, de ez inkább nosztalgiázás nálam...ja és én még "nagylány" sem vagyok :wink:

ajánljatok vmi jó kis játékokat, miket érdemes venni mostanában Botinak?
Vendég
 


Panndi! A mi környezetünkban is mindenki babát vár, szül... az én hasam meg még mindig üres. :cry: Most abban reménykedek, hogy eddig május mindig szép hónapunk volt... esküvő, Lilla, jó lenne, ha 2009. májusa is a mi hónapunk lenne... Egyszer csak megunja a JóIsten, hogy annyit imádkozok babáért és küld egyet :lol: :lol: :lol: jó lenne, ha második babáink együtt születnének :lol:

Jaj igen, cipő terén tényleg mázlisták vagyunk. :wink: azért itthon Lilla is mezítláb (vagyis zokniban) nyomul. :D

Lilla amúgy reggel-este issza a babatejet a rendes kajcsi mellé.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Kép Lilla kedvenc játékai

A kép nem valami jó, de a lényeg, Lilla mostanában ezekkel játszik a legszívesebben az alvós Hupikék törpin kívül:

1. Fisher Price teknős - formákat lehet ki-be rakni, 6 formával építeni, zenél, Lilla sámlinak és fellépőnek is használja - na ez nem rendeltetésszerű
2. Tesco készségfejlesztő kocka-6 oldalon kül. játékok
3. Hip-hop csacsi - ezen lovagol
4. traktor - labdákat pakol rá - kb. 200 Ft :lol:
5. Babakocsi a No1 - ezt azért Botinak nem ajánljuk
6. Fisher Price bödön - forma ki-be pakolós - ez kb. karácsony óta megunhatatlan kedvenc
7. és zenélős játékasztal - amíg nem állt lábak nélkül, amióta áll lábbal :lol:

ebben van értelmes és kevésbé értelmes játék is, tény ami tény, Lilla ezeket kedveli a legjobban :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Szerintem babatejet, rizstejet, és rendes tejet fog felváltva kapni. De még nem tudom.

Ildi: az imával én is így vagyok, hátha egyszer már uncsi lesz engem hallgatni odafenn :lol:
Vendég
 


ildi: nagyon kielégítő és szemléletes a válaszod játékügyben :lol: a tescos kocka és a bödön nagyon tetszik, majd megnézem.

Mi az a babatej?? tápszer-szerű? tejet állítólag 3 éves korig nem ajánlott adni, ez igaz?? az azért olyan soknak tűnik már..
Vendég
 


Lányok, az ima nem elég ám a kistesóhoz :lol: :lol: :lol: :lol: (Bocsánat, ezt nem tudtam kihagyni :oops: )

Ildi: Köszi a cipő infókat! Te tényleg mázlista vagy ebben témában. Hú, 10-12 e Ft-ért gyerekcipő, na ezt még emésztenem kell.

Babett: Én úgy tudom 1 éves kortól lehet tejet adni. Én fogok is. (Öviban-bölcsiben is kapják a tejet)
A fisher price-os sütifaló nálunk is nagy kedvenc. De igazából mindig az a legjobb játék, ami nem az övé. Most pl a számítógéppel szeretne játszani....

ISmeritek ezt az oldalt? Nagyon jópofa: http://www.egyszervolt.hu/3d/fomenu/ind ... ?intro=yes

KépKép
kutyfül
 
 


kutyfül: :lol: Nem ám csak ima van :wink: Csak tényleg, néha úgy elkeseredem, tudom, hogy még csak pár hónapja próbálkozunk, meg minden, de mások szopi mellett is simná babát várnak újra, én meg... Persze tudom, legyek türelmes, de nehéz...

Cipő: mi májusban vettük, akkor volt nyolc hónapos, egy 19-es Falcon szandált. Most kezd kicsi lenni, de most már őszi cipőt kap. Amúgy mi ezt hatezer forintért vettük egy gyerekcipő-boltban, és megfelel minden követelménynek. Muszáj volt már akkor venni valamit (sőt, korábban kellett volna), mert ahogy felállt (hat és fél hónaposan), kapaszkodva menni akart, és templomban is zokniban flangált jó darabig :roll:

És ma már tanulhatok is, pár hét múlva vizsga :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap voltam ismét CTG-n, még mindig sehol-semmi, egyre inkább érik a szeptemberi időpont. :)

Autósülés: Az ISOFIXet is be lehet kötni övvel is, így akár középre is betehető. Érdekes én pont azt hallottam valahol, hogy a vezető mögötti hely a biztonságos, mert ha valami gond van, akkor a sofőr önkéntelenül, reflexből is próbálja védeni saját magát, elkerülni a nagyobb sérülést. Az biztos, hogy nem volt olcsó, de úgy voltunk vele, hogy a gyerek biztonsága a fontosabb. MAxiCosi-t is nézegettük, de azán nálunk is apa volt, aki a tesztek alapján ezt a Römer-t javasolta. Meg amúgyis inkább Römer pártiak voltunk, mert a hordozónk is olyan volt.

Cipő: Zsófinak is télre vettünk már egy melegebb cipőt, 18-19est, hogyha kivisszük ne fázzon a lába, de ezen kívül nem igazán volt kihasználva. Aztán mikor elkezdett kapaszkodva lépegetni, majd egyedül is próbálkozni, azóta veszünk neki igazából cipőket.19-essel kezdtük, mostmár viszont nálunk is 21es kel. Én is azt szoktam megnézni, amiket Ildi írt (bőr, jól szellőzzön, talpa rugalmas legyen és persze, magasabb szárú legyen, hogy tartsa a bokáját). Van Siesta cipőnk is, de általában a Deichmannban veszem neki a cipőket, BärenSchuhe márkájút. Szerintem ez is elég jó minőség, nem sok különbséget tapasztaltam a Siestához képest és kb feleannyiba kerül (4-6 eFt). Lakásban a mezítlábas közlekedésről először én is úgy gondolkodtam, mint Babett, de aztán valahol olvastam/hallottam, hogy inkább egyenetlen területen (udvaron, fűben stb) jó, ha a gyerek mezítláb közlekedik, a lakásban sima parketten, szőnyegesn nem igazán. Most legyen az ember okos, hogy melyik az igazság :?

Játékok: Zsófi karácsonyra kapott egy kis elefánt formájú járgányt (http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=40 ), amit nagy előszeretettel tologatott, míg nem tudott egyedül menni. Szerintem ez a járásfejlődésben sokat segítette. De bele is ültettem, én is tologattam, most meg már önállóan közlekedik vele. :D Még van egy készségfejlesztő táblája (Symba) (mi Zsófi szórakoztatóközpontnak hívjuk), ezen is van mindenféle dolog. Kép
Meg a könyveket szerette/szereti nagyon. A legújabb kedvenc pedig a hintaló.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Kutyfül! Másképp is dolgozunk az ügyön :wink: amit Panndi leírt, azt én is ide másolhattam volna a dologról sajnos :cry:

A babatej- gyakorlatilag a 3-as tápszer vagy egyes gyártóknál junior ital, lehet előre elkészített és porból kikeverhető cuccot is kapni belőle.
Én főzéskor rendes tejet használok, ha reggel-este magába issza Lilla a Milupa 1+ junior italt nyomatom bele. Ez kicsit felemás, de ha külön ezzel a tápival készítem neki az ételt nem eszi meg, csak a mienk kell neki, úgyhogy én már azzal nem kínlódok. Reggel-esti folyadéknak még egy jó darabig ezt a Milupát tervezem adni.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


kutyfül: elkezdtem nézni a neten a cipőket, és érdemes megnézni majd a brendon outletjét (http://babyoutlet.hu), mert ott pl. kb 7 eft egy 11-12 eftos Ciciban cipő, ami elvileg elég jónak számít. És pl. most is vannak jók a neten. Majd nézd meg, ha aktuális lesz. Én nem is tudom, hogy mikor kell majd megvenni és mekkorát, hogy legalább idén jó legyen... :? Szerintem én szeptben, ha már kell vmi a lábra (mert esetleg hidegebb lesz), akkor kezdek körülnézni és egy őszi magasszárú cipőt venni. Végülis Boti már mostanában kezd az állással próbálkozni, szóval 1 hónap múlva már amúgy is aktuális lesz a dolog. Szólj, ha találtál jót/jobbat vhol.
Vendég
 


Jó reggelt!

Tényleg gáz, hogy ennyibe kerülnek a gyerekcipők, és az ember ugye ezen nem spórol :?

eperke: nem semmi, hogy mindjárt szülsz! Ez olyan megható, izgalmas, nagyon várom a híreket Rólad!

Mi jól vagyunk, Zsófi tegnap otthagyott a SPAR-ban. Fogtam a kezét, sétáltunk, vásároltunk, aztán elkezdett húzni valami felé, de nem akartam menni. Aztán a következő pillanatban Zsófi lelépett az általa kiszemelt célhoz :lol: Idegen helyen eddig csak kézen fogva sétált :D

Jaa, és kiderült, hogy tud inni szívószállal. Egyszer próbáltuk, nem ment, így amikor jegeskávét ittam dobozból, és kérte, bátran odaadtam neki, ő elégedetten rágcsálta a szívószál végét, aztán látom, hogy nagy boldog mosoly terül szét a fején, és hallom, hogy nyeli a kávét :D Azóta minden nap megiszik szívószállal egy pohár vizet, szívja, fújja, bugyborékol :lol:
Vendég
 


Lilla a C&A-ban hagyott faképnél :shock: :lol: és ő is ivott már véletlen kávét :oops: :oops: :oops:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Hasonlítanak, hasonlítanak :lol:
Vendég
 


:lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Ivás: Hihetetlen milyen gyorsan rájönnek miből, hogyan kell inni. Zsófi is a szívószálat egyből tudta mire való. Most meg már olyan ügyesen iszik mindenből, hogy szinte hihetelen. Napközben itthon már szinte csak pohárból iszik, csak ha megyünk vhova, akkor kap csőrös itatót. De valamelyik nap pl. maradt egy kis víz az üveg alján, gondoltam megiszom onnan, nem hagyom már ott, utána addig nyúzott, míg nem adtam neki is üvegből inni. :lol: Az is egyből sikerült. :lol: Szóval ebben a korban már nagyon kell vigyázni, mit csinál/mond az ember előttük, gyorsan tanulnak. :lol:

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hát igen :) Lilla már az üveget is kinyitja.
Sajna mi lusták voltunk eddig és a balesetek minimalizálása miatt csőrös pohárból ittunk itthon is... na majd ráfekszünk jobban a pohárra, eddig csak kajákhoz használtuk. :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Lányok, tudnátok nekem vmi ötletet adni, hogy milyen kaját lehet/érdemes előre megfőzni és lefagyasztani az első zűrösebb hetekre? Kifogytam az ötletekből...

Ildi: Na, azért nekünk sem megy mindig tökéletesen. Valamelyik nap is cserélhettünk ruhát, mert evés közben a nyakába borította Zsófi a pohár vizet. Pedig előke is volt rajta, mégis mindene elázott.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Sziasztok!

Nem győztem visszaolvasni! Mi volt itt???

Kispasik elbűvölőek a képeken, a kiscsajok meg a történetek alapján kis rosszcsontok! Tetszett a kávéivós sztorid, Andi!

Mi megvagyunk, megjöttünk az idei nyaralásból, 5 nap anyóséknál, hogy ne a Sziget Fesztivált hallgassuk a panelban, hát, lehet, hogy jobb lett volna... Nem részletezem, tömör és velős leszek: sz@r volt. De már itthon vagyunk, Eszti maratoniakat alszik, pedig jönnek a fogai (most tartunk az 5.-nél), kapaszkodva feláll, és megtanult lépcsőt mászni. A sok mozgás ellenére hízik, mint a malacka, jelenlegi súlya 10580 gramm. Az étvágya továbbra is kitűnő, imádja a gabonapépeket, de a bolognai spagetti is bejön neki a tányéromról...

Van egy PAMPERS kuponfüzetem, a Rossmann és a Tesco üzleteiben váltható be, 4 db 400 ft-os, ami jumbócsomagos pelenkára váltható be, és 2 db 200 Ft-os, ami meg törlőkendőre. Aki kéri, írjon priviben levélcímet!

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik :oops: :D Kicsit eltűntem, mert hol lelkileg nem voltam topon, hol meg időm nem volt, szóval csak annyira jutottam, hogy néha-néha beleolvastam.
Nagyon szépek a gyerkőcök, olyan jó látni őket, ahogy egyre nagyobbak :D

Bocsi, hogy most csak magunkról fogok írni, de majd innentől visszarázódom a kerékvágásba :wink:

Kedden volt a temetés, ami a maga nemében nagyon szép volt, bár tudom, hogy ez hülyén hangzik. Mondjuk az bántott, hogy élő harsonásról volt szó, nem pedig magnóról :evil: , főleg, hogyha ezt tudjuk, akkor apukám munkahelyéről ingyen eljött volna a harsonás.... Meg elfelejtettek odaadni valamit, amit kifizettünk, de úgy néz ki, hogy hétfőn meglesz az is.

Vasárnap vettünk egy autót :D Használt, de tisztára fel vagyunk dobva :D Az öreg roncsunkhoz képest ez egy luxus limuzin :oops: :D

Képzeljétek, ezer év után végre eljutottam egy fórumtalira (NLC-2005. novemberi babócák), annyira jó volt. Azért írtam ki pontosan, hogyha valakinek van ideje és kedve böngészni, akkor megnézheti a képeket, tettem fel egy csomót. Igaz ott más a nicknevem, de egy pillanat alatt rájöttök, hogy ki vagyok :D (P-vel kezdődik). Tényleg, mi mikor tartunk egy talit :?: Szó volt róla, nem?

Voltunk a lányokkal fogorvosnál, Vivinek tökéletesek a fogai, nagyon megdicsérte a fogorvos néni, Nikinek meg van egy kis bibi :( Azért is mentünk el, mert a két alsó foga "foltos". Féltünk, hogy zománchiány, de szerencsére ennél azért jobb a helyzet. Azt mondta a dokinő, hogy mindenkinek vannak baktériumok a szájában, és Nikinek ezek a baktériumok lerakódnak a fogakra. Ezek a minőségét nem rontják, tehát nem lesz hajlamosabb a fogszuvasodásra, ilyesmi, "csak" esztétikai gondot jelent. Viszont van remény, hogy a maradandó fogai szépek lesznek, mert a fogváltáskor megváltoznak ezek a szájban lévő baktériumok. Meg amúgy is lehet, hogy csak ez a kettő lesz ilyen, a többi nem. Nem hiszem el, hogy mindig van valami.......

Na most megyek is, majd most már jövök sűrűbben.
lamme
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: