Új privát üzeneted érkezett!

Beus!

Akko amikor én szültem még nem volt ott. és nem tudod kineka helyéra ment? vagy pluszba vették fel?

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


hanzi!

Így van. hacsak nemabbana kerületben házasodtál, ahol szülsz, mert akkor nem kell, mert egy anykönyvi hivatal.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Manó!

Sajnos nem tudom, hogy milyen módon vették fel az Erikát, csak annyit, hogy most ő is a szülőotthonba szülésznő. Én annak idején a Szabolcs utcában szültem nála, mert akkor ott volt kezdő, de utána pályát váltott, 4 éve szült, és most ismét visszament szülésznőnek.

Hát elég sok szülészorvosnak van megszabott tarífája, én már 1993-ban hallottam ilyenről, de nem szabad elkapkodni, hogy az ember odaadja a pénzt, mert az én orvosomnak nem volt megszabott tarífája, császármetszés utáni napon odaadtam neki a pénzt (annak idején nem is keveset), és csak akkor foglalkozott velem, amikor kiderült, hogy baj van - sajnos.

Sziasztok

Beus
fanni5
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Manó! Úgy emlékszem, mint ha nem olyan régen olvastam volna itt babaneten, hogy a házasságinál változott a szabály és már nem kell annyira új. Csak a sima apaságiról nem írt senkiKép Muszáj lesz telefonálnom valamelyik önkormányzathoz.

Kriszta! Jó is a DunaKép Vízipókot Miksának fogják hívni, ez a legvalószínűbb, mert már háromszor látszott fiúnakKép Ha véletlenül mégis kislány (annak is örülnénk), akkor Léna Jázmin.

Hanzi! Nekem elég extrém egy ilyen Balaton-átúszás isKép Ha én csinálnám, nem félteném magamat, de ha az ember indulna el, hááát...

Beus4! Köszi a segítséget! A dokikról és a pénzről annyit, hogy ahogyan én az enyémet ismerem, ha előtte kapná meg a pénzt, akkor is rendes lenne. Én már csak ilyen optimista vagyokKép

szirom
30+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


sziasztok,

már lefutott a kérdés de válaszolok azért. bocsi, csak most jutottam ide, picurkám kissé nyügike tegnap este óta. talán a meleg teszi...

szóval, igen varratszedéskor adják oda a zsét. én szülés után adtam,ez kivételes heélyzet volt, mert a dokibácsi másnap elutazott, de nagyon jó kezekre hagyott, aki végül kiszedte a varratot. (mondjuk neki nem adtam semmit)

egy jótanács! legyen nálatok valami papir, házassági agy apasági, mert nálam birka módon nem volt (nem is tudtam, hogy kell, bár most már! ki van írva lent) és a nő elég keményke volt velem, hogy miért nincs. az őt nem érdekelte, hogy apás szülés volt, meg a férjem is ott volt,neki a papir kellett.
picit keménykedet,de aztán felhagyott vele.
viszont volt egy csajszi, aki nem volt férjnél, és nem is volt papirja, hát vele elég bunkóci volt a nő.
(mondjuk a csaj is elég arrogáns volt) náluk elküldtette a srácot, hogy hozzon ilyen papirt addig nem csinál semmit.

Hanzi, irigylem a párodat az átúszás miatt! nekem ez az első év hogy kimaradt....és picit szomorkodtam miatta....de azért a pinduri kárpótol Kép

Beus4
kár hogy nem tudtam előbb a szülésznő barátnődről., na nem mintha az aki volt nem lettem volna vele elégedett...talán majd a következőnél Kép

törpicur
törpicur
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk védőnéninél, hát sokat nem tett a dologhoz, megsúlymért Kép, meg vérnyomás, meg persze, hogy jól vagyok-e, kikérdezett. Ja, és nem vagyok Hepatitis-es - bár ezt sejtettem Kép

Manó,
Hát akkor nekem biztos el kell vándorolni majd az anyakönyvi hivatalba Kép Tegnap pedig 1 órába tartott, hogy megtaláltam a jelenlegi kivonatot. Ugyanis tapétázáskor olyan jól eltettem, hogy nem találtam Kép Persze, mert végső elkeseredésemben kihúztam teljesen a fiókokat, és beesett mögé. De akkor már minden lehetséges helyet átnéztem.

Szirom, Törpicur,
Hát ha én úsztam volna, nem lettem volna ennyire ideges, ez igaz Kép De most büszkén újságolja, hogy ő átúszta megint Kép

Na, vissza a malomkerékbe.

Hanzika
25+2

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Jó másfél napig nem volt itthon a számítógép, mert ember bevitte éjszakára a munkahelyére, úgyhogy csak most tudok jönni. Azt hittem, amíg nem leszek, jó sokat írtok majd, de nemKép

Különben minden ok, csak tele a pocakom, mert nagyon jót ebédeltem, és a hatás mostanában ilyenkor órákig tart nálam. Találtunk egy meglehetősen jó vendéglőt Dunakeszin, eszméleten fini grillezett kaják, fantasztikus desszertekKép Hadik vendéglő, ha valakit érdekel, a kempingnél, közel a Dunához.

Hanzika, és mennyit híztál? Azt nem írtadKép Bár te hízhatsz, akkor sincs semmi gáz.

Ha minden igaz, holnap megyünk bababútort vásárolni, már alig váromKép Meg kell lőnöm néhány hálóinget is, mert azok, amik vannak rövidek és nem nyithatóak, inkább pólószerűek. Meg néhány selyempizsi, de hát azokkal sem sokra megyek. Úgy gondoltam, hogy jól kinézünk a kínai piacra, merthogy én nem fogok 5 ezerért darabját venni, az hétszentség (rendes boltban annyiért láttam gombosat), és még csak nem is voltak szépek. Ti hány hálóinggel húztátok ki a kórházat? És milyen köntöst vittetek be? Nekem abból is rövid van, az ember natúrszínűét pedig nem nagyon akarnám oda befogni, hátha baja esik... Pedig nagyon szeretem, sokszor lenyúlom tőleKép

szirom
30+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!

Akkor ezért nem írtál mostanság! De most már itt vagy és reméljük, hogy az "ember" nem viszi el megint a gépet.

Egyébként 4 kilót híztam idáig, anyukám szerint már ez is sok, bár ő nem emlékszik, hogy mi is volt 29 éve Kép Kép Kép

Hová mentek bababútort vásárolni? Én is az RS-t javasolnám, mint Kriszta, nagyon kis csini dolgok vannak ott. Mi a lakásbútor nagy részét is onnét szereztük be.

Hálóinget meg nézhetsz kínai boltban is, nem? Van egy az Újpest-Központban lévő élelmiszerpiac mellett, és jó árakon vannak dolgok. Szerintem biztos kell vagy 3, ha nem több... nekem is be kell majd szereznem.

Kriszta,
Szeretném majd elkérni apukád számát, mert úgy néz ki, hogy szükségem lesz a segítségére bútorügyben. Majd átküldöd sömösö-ben? Kép

Hanzika
25+2

Kép
hanzika
 
 


Hanzika!

Szerintem a 4 kiló az egyáltalán nem sok, sőt! Én 7-et híztam eddig, és simán megdicsért a védőnő, meg a dokibácsi szerint se tragédia. Mondjuk ha nem a csillagos égről indultam volna, akkor most nem aggódnék, hogyan fogok lefogyniKép Most mindenesetre nem fogyózok, csak jó sok gyümölcsöt eszem, különösen őszibarackot, az a gyengémKép

Bababútort azt hiszem az Ikeában kezdjük, mert azzal győzött az ő bútoruk, hogy fából van. Csak még nem tudom, hogy kapunk-e olyat, amit kinéztünk, mert a mostani katalógusuk július 31-ig érvényes. A múltkor, amikor ott jártunk, nem volt egyforma színű a komód és a kiságy, azt mondta egy csajszi, hogy azért, mert az egyik a régi kollekcióból van, a másik meg az újból. Hát remélem, hogy most már lesz az újból mindkettő. Az RS is tetszett, az az egy bajunk van vele, hogy pozdorja (már aminek rendes ára van) De ha nem kapunk Ikeást, akkor az RS-be megyünk vissza. Hálóing ügyében én azért gondoltam a Lehel piacra, mert néztem a dunakeszi kínai boltban, ahol: szokott lenni, de most nem pamut van, nézzen be a jövő héten stb... A piacon jó nagy a választék legalább, hétközbnap délelőtt meg nem is tapossák le az embert talán... Én 4-5 db-ra gondoltam, de lehet, hogy nem kell annyi. Egy ugye épp rajtam van, egy koszos és haza akarom küldeni, 2 meg mosásban van. Kel a 4, ha nem 5.Kép Nem hiszem, hogy a kínain olyan drágák lennének.

Többiek, merre vagytok?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én is kínain vettema hálóingeket. Nekem volt 4, de csak kettő volt teljesen pamut, így leginkább azt a kettőt cserégettem, úgyis jöttek minden nap látogatni. Plusz volt egy nem kínai, nagyon szép pizsamám, ezt arra használta, hogy amikor jöttek a látogatók, előtte megfürödtem és ebbe öltöztem, ebben fogadtam őket. Az én köntösöm is rivid volt egyébként, de mivel látogatókhoz a pizsit vettem fel, annek meg 3/4-e sgatyája volt, így nem volt gond.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
A kórházban én is két hálóinget cserélgettem, mert azok voltak a favoritok Kép Anyu hozta folyamatosan őket, de inkább hazaküldtem a kedvencet mosásra Kép
Köntösöm nekem hosszú volt, de anyué, mert amúgy nekem is csak rövid volt.

Hanzi,
Oksa, ha nem felejtem el, még ma elküldöm Kép Ha mégis, akkor reggel Kép

Ma voltunk dokibácsinál, minden okés, nyaralás után irány az sztk, és a cukros viz Kép Mert képzeljétek a mit tudom én milyen szervezet azt találta ki, hogy mindenhol azzal kell. Úgyhogy hiába reménykedtem a zsömiben Kép Ráadásul két nap kell csináltatni, mert egyik nap megnézik a vércukrot, ha az jó, akkor lehet a terhelésest, ha magas, akkor nem csinálnak...
Néztünk uh-t is, jó nagy már a babó, és befordult buksival!!! Kép Na és persze agyon mozogta magát Kép
Jaj, és mondanom se kell, hogy még mindig imádom dokibácsit Kép Úgy örült nekem, mint akit ezer éve látott, és mondta is, hogy már aggódott, hogy nem megyek, mert nagyon kivi, hogy mi lesz a neme babónak (mert ugye a múltkor köldizsinór belógott), úgyhogy holnap menjek uh-ra és meglessük Kép
Ja, és amikor megtudta, hogy Regi kint van apával a kocsiban, be kellett hivnom (utoljára a 6 hetes kontrollnál látta), de mondom, hogy kint sokan várnak, err ő: "Addig ide nem jön be senki!" Kép Annyira jól esett Kép Aztán persze próbált lányunkkal kommunikálni, de állt mint a kuka...Pedig még felajánlotta Hami Neki, hogy válasszon, fiút, vagy lányt szeretne tesónak, mert azt mondja holnap nekünk Kép Kép

Na jó, befejezem az élménybeszámolót Kép

Kriszta
22+2

Ui: Ja, és elkezdtem hizni Kép Egy kg-t sikerült beszedni Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Szóval kevesebb hálóing is elégKép Legalábbis ezt állítjátok, de azért én a biztonság kedvéért azt hiszem nem kettővel indulok nekiKép

Manó! A pizsit én nem nagyon tudom elképzelni, még egy sima mensinél sem nagyon tudtam felvenni. Valahogy zavart.

Kriszta! Egy kilóKép Mellesleg az én anyukám 153 centi és 50 kiló, én meg 169 centi és nem árulom el, hogy hány kiló, de sokkal, sokkal többKép Köntösügyben ez a megoldás kilőve..

Örülök, hogy doki bácsi ilyen jó fej volt, ez tényleg megnyugtató. Mi jövő kedden megyünk, csak aztán ő rögtön szabin lesz, aztán meg 14-én mi utazunk el, űgyhogy nem is tudom, mikor lesz uh. Pedig már nagyon várom, mert olyan régen láttuk Vízipókot! Meg hát a haránt miatt is parázok egy kicsit, de csak megfordul!

Jó éjt mindenkinek!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok

Na vegre idejutok, de nagyon el vagyok havazva. Meg telefonalgatok, ki jon-k nem jon, stb...
De ma megyunk ultrahangraKép))) Es ha minden igaz, megtudjuk, hogy elokerul-e a kuki vagy semKép De nekem igazabol mar teljesen mindegy.
Szoval a heten ne nagyon szamitsatok ramKép Meg szervezem a Korzikat is ezerrel.
Mar nem tudom ki, de valaki apasagit kerdezett. A helyi onkormanyzatnal a gyamugyon intezik. Apas szulese volt a baratnomnek, de neki nem kertek, nem tudom, milyen oreg lehet.

Pusz, vigyazzatok magatokra
Mese+Bab
20+4 ( es mar a felen is tul, hajjajKép )
Mese
 


Mese,

Hova mész uh-ra? És hányra? Mert mi is ma megyünk!

Kriszta
22+3

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta !

Örömmel értesítelek, hogy július 19-én 52 cm és 3000 gr méretekkel megszületett második kislányom Dalma.

Részemről a séták, esetleg a nagylányaink összeismertetése szeptembertől OK.

Üdv: Edit
redit
 
 


Sziasztok!

Edit,
hú, most jól megleptél! Kép Valahogy úgy emlékeztem, hogy augusztusban szülsz. De a lényeg, hogy GRATULÁLOK! Kép
Természetesen, részemről is okésak a szeptemberi "randik" Kép

Képzeljétek, voltunk uh-n, és most már 90%, hogy Öcsi tényleg Öcsi Kép
Doki bácsi ismét elragadó volt, még Regi szivhangját is meghallgatta uh-n, azóta azt mondogatja, hogy neki is van tesója ott, és mutat a szivére Kép
Ja, és amin totál megdöbbentem, hogy tegnap óta visszafordult! Szóval most ismét segges...Hogy tud ennyit izegni-mozogni?? Kép Amig csinálta Hami az uh-t, majd lerúgta a készüléket, annyira kapálózott...Hihetetlen!

Na, és akkor mellékelek két pocis képet is, bár egyikről apuci lehagyta sikeresen a fejem...Kép

Kép
Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


SziasztokKép

Na azert igyekszem egy kicsit potolni magamKép De baratnos szulessztori azert nem lesz.

Krisz,
En a Medicoverbe jarok, ott voltam most isKép Egesz het vegen ficergett Bab, de ott nagyon jo kislany volt. Mert most mar 80% hogy kislanyKép Szepen mutatta magat, de az ultrahang kep nemvolt tul jo megsem, de nagyon nem latszik meg mindig semmi a laba kozottKépEgesz vegig nyitogatta a szajat, doki bacsi mondta, hogy nagyszaju lesz mint az anyja.
Te hova jarsz Krisz.
Amugy nagyon jo a kep, de furi volt, mert teljesen barnanak kepzeltelek el. Hanzit meg szoke magasnak. Ezek utan aruljatok el, Hanzi milyen? Megiscsak kellene az a tali.
De nagyon szep vekony vagy, csak a pocid domborodikKép
Na de most egy kis korzika.lap.hu aztan meg munka. Es ket nap es feleseg leszek!!

Sziasztok
Mese+Bab
20+5
Mese
 


Jó reggelt akkor a részemről is Kép)

Kriszta, Mesi,
Gratula mind a kisfiúhoz, mind a kislányhoz Kép)) Most már én is kíváncsi leszek, hogy Marci tényleg Marci lesz-e Kép Majd aug 18-án van a következő UH. Addig meg 11-én a cukros víz Kép Már előre iszonykodom tőle, mert én nem szeretem a nagyon édes dolgokat Kép

Mese,
Akkor váltjuk egymást Krisztával, mert én biza barna vagyok, sőt nagyon barna Kép Kép Kép De a magas az stimmel Kép

Mondjátok, nektek is szokott kőkemény lenni a pocitok? Tegnap este nagyon megijedtem, mert iszonyatosan kemény volt, és fájogatott is Kép Reggel megint bekeményedett, de azt betudtam annak, hogy igencsak vécére kellett menni. Most már jobb.. és Mocorgó sem mocorgott este, így ez is idegesített. Most már adott egy-két életjelet magáról, úgyhogy remélem, hogy semmi gond nincs!

Mese,
Mikor indultok KOrzikára? Az esküvő most szombaton lesz, ugye? Képeket kérünk majd feltenni Kép

Hanzika
25+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Mese,
Már előre gratulálok neked az esküvőhöz Kép , mert ma írok utoljára, aztán holnap megyünk 10 napra a telekre.
Azért kérdeztem, hogy mikor mész uh-ra tegnap, mert mi is a Medicoverben voltunk, és jó lett volna összefutni. Mi hatkor voltunk...
Hát köszi a bókot, hogy vékony vagyok, -persze minden relatív- de Regivel 10 kg-val kevesebb voltam ilyentájt Kép Szóval, az a plusz sajna visszajött, ami lement szülés után. Mármint nem most jött vissza, hanem, amikor Regi abbahagyta a szopizást. Kép

Hanzi,
Neked pedig sok boldog szülinapot előre is Kép OFF: Ja, és köszi a tegnapi képeket Dorkáról, tiszta Öcsi Kép
Pocim nekem is szokott keménykedni, főleg, ha sokáig nem pihizek, meg nagyobb kajálások után. Azért majd mondd a dokidnak legközelebb feltétlenül! Bár úgyis néz majd megint méhszájat most.

Kriszta
22+4

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta,

Köszi, köszi Kép Dorka nagyon Ramóna, mi? Még a Simon Ági is megjegyezte, hogy mennyire hasonlít a két gyerek.. Andi meg mondta, hogy persze, mert indigót használtak :D

Szerintem is vékony vagy - vagyis olyan, mint első szülésed előtt!!!

Mocorgó ma elég finoman, de mocorog és ez jó jel Kép

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Hanzi,
Igen, Ramónás is, de szerintem tiszta apja Kép Jó, nem vagyok kövér, az tény, de akkor is Regi előtt 50-ről indultam, most meg 60-ról Kép

Hú, a mocorgásról jut eszembe, hogy ma nálunk is nyugis nap van, még alig ültem két percet, pakolok ezerrel és még sehol se tartok Kép És mondanom se kell, hogy leszakad a derekam már most, pedig délután még lesz egy nagy bevásárlás is...Remélem, nem szülök meg Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


SziasztokKép

Koszonom a gratulaciot, egeszen izgatott vagyokKép
De sajnalom, de a mailt csak ma lattam. Pedig egeszen fel hatig ott voltam. Jajj, ez tenyleg ugy bosszant. Idoben kellett volna irnom, tok jo lett volna talizni. Meg a kiscsajt is lattam volna.Kép
Nagyon irigyellek Krisz a pihi miatt mar ugy mennek de majd eljon a mi idonk isKép Hegynek fel hegynek leKép Doki bacsi azt mondta, azert ne gyalog menjek odaig, mert meg azt is kinezi belolemKép Nem tudom mibol, hacsak abbol nem eleg combos vagyokKép Igazi tenyeres-talpas.

Na de most rohanok Korzika utikonyvet beszererzniKép

Pusza es jo utat nektek Krisz,

Mese
Mese
 


Mese,

Sebaj, majd fogunk mi még talizni! Kép De azért legközelebb pontos infokat kérek, hogy hányra mész és mikor...hátha Kép
Mikor mentek Korzikára, tudod már?

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

No, már megint jól eltűntem, de tegnap vásárlás, este horgászat (fogtam egy szép nagy kárászt, ember nem fogott semmitKép), ma pedig a párom dolgozott eddig a gépen. A bútort végül még nem vettük meg, de van belőle raktáron az Ikeában, úgyhogy megnyugodtam. Jövő héten pedig nekiugrunk most már a nagy bevásárlásoknak, nemcsak bútor, hanem ruha meg mindenféleKép Ja igen, bevásároltam hálóingből, darabja ezres a kínain.

Lányok, gratula a kislányhoz és a kisfiúhoz is! Tök jó nektek, hogy voltatok uh-n, már én is annyira mennék!

Mese, Hanzika! Ti meddig akartok dolgozni? Eldöntöttétek már? Mese, mikor indultok Korzikára?
Tényeg nagyon vigyázz! Írtad az apaságit, de nekem az a bajom, hogy azt nem tudom, melyik önkormányzathoz kell menni...

Kriszta! Remélem, még benézel, ha nem, akkor is kellemes nyaralást!

szirom
30+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


SziasztokKép

Szirom,
Nekem a baratnom azt mondta, hogy a gyerek lakhelye szerint teruletileg illetkes onkormanyzathoz kell fordulni. Jo, hogy mar vasaroltok es tul a 30-nKép Mi meg szinte mind innen, de neha varom mar. UUUGy szeretnek mar babazniKép Es foleg hogy kislanyom. Senki nem tudja, mit fogok vele kezdeni, inkabb fiusak vagyunk ( tura, szamitogep stb.. ) En lanyok mellett voltam babacsosz, de paromon jot szorakozok magamban, ha elkepzelem egy kislannyalKép Most jool fel is hivtam el is mondtam neki eztKép O is meglepodott, hogy tenyleg ebbe meg bele sem gondoltKép De aztan mondta, hogy semmi gond, gyorsan raszoktatja a focira.Kép

Amugy ugy nez ki, aug15-16 korul indulunk es jool eltununk harom egesz hetreKép De ezt meg meg kell nagyon szervezni es meg dolgozni is ugyhogy megint leleptem.

Legyetek jok:
Mese
Mese
 


Sziasztok megint Kép

Mese,
Vigyázni ám magadra!!! Azért nehogy úgy gondold, hogy akkor már a Mount Blanc egy köpés és azt is megmászd (átússzál Franciao-ba, aztán fel a hegyekig és még azt is megmászd Kép).

Szirom,
Már hiányoltalak, akartam kérdezni, hogy mire jutottatok, de jól megelőztél Kép Akkor végeredményben még ráértek a vásárlással egy-két hetet. Főleg, ami a kiságyat illeti.

Kriszta,
Aztán te is vigyázz, nem körbeúszni a Velecei-tavat Kép Kép Kép És persze jó pihenést kicsiny családodnak!

Én augusztus végéig szándékozom dolgozni, bár egyre nehezebben jutok be az irodába, pedig nincs messze (Dózsa Gy. út). De már nagyon várom, hogy mikor lesz az, hogy nem kell bemenni. Tuti, hogy mikor itthon leszek, akkor meg zaklatni fogom a bentieket telefonon, vagy személyesen Kép Ez nálam így működik :D

Tök heppi vagyok egyébként, mert úgy néz ki, hogy Ádám nyert az egyik tv-s játékon Kép Kép Kép Ez most nagyon jól jön! :D De azért még nem élem bele magam, csak ha nálunk a nyeremény Kép

Hanzika
25+4

Kép
hanzika
 
 


hanzika!

Hol dolgozol a Dózsa Györyg úton? Én is ott dolgoztamKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Mese! Én még nem is gratuláltam az esküvődre (azt hiszem), pedig már csak egy nap és feleség leszel!Kép Szóval gratula, legyetek nagyon boldogok, és képeket majd tessék feltenni!

Hanzika! Nektek is gratula a nyereményhez! Milyen játékról van szó? Látni is lehet majd a férjedet a képernyőn, vagy valami telefonos vetélkedő?

Képzeljétek,teljesen elkészültem a listával, amire a picinek szüksége lesz, hát a párom dobott egy hátast... Mondtam neki, hogy húzza ki, amire szerinte nincs szükség, persze nem húzott ki semmitKép Egyébként szerintem nem túlzó a lista, nem ragadtattam el magam egyáltalán. Ahogyan ismerem ő lesz aki, aki azt fogja mondani, hogy vegyük meg mind a kettőt, ha valami között majd nem tudunk dönteniKép (Na jó, ez csak kisebb holmiknál fordulhat elő).

Lányok, ti is nagyon rosszul alszotok? Olyan, mint ha egész éjjel ébren lennék, ez persze nincs így. Talán még reggel szundizok legjobbat, olyan 7-től 9-ig. Ez most már a szülésig így marad? És nektek melyik póz a kényelmes? Mert hason ugye egyáltalán nem is próbálom meg, háton nagyon rossz, a két oldalt váltogatom. A két térd közé fogott, pocakhoz szorított párna még a legjobb, de akkor meg hiányzik a páromKép Egy párna mégsem helyettesítiKép

Szép napot mindenkinek!

szirom
30+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Mese,
A Riverstate épületében, abban a csúnya barackszínűben dolgozom Kép

Szirom,
Köszi-köszi Kép Nem látható egyelőre a képernyőn, hanem telefonos játékon nyert - a Milliomosban. De jelentkezett játékosnak is, egyszer már volt, csak nem sikerült gyorsnak lennie és helyesen válaszolnia akkor Kép

Alvás: Hát én sem alszom túl jól, bár nálunk a cicus is tesz róla... legtöbbször, ha bejön, a fejem mellé, a párnára kucorodik, én meg ösztönösen úgy helyezkedem, hogy nehogy ráfeküdjem. De sokszor egyébként is felkelek, hasra fekvés már nekem sem kényelmes, nálam is a párnás-takarós-térdes verzió működik.

Hanzika
25+5

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Hát jól eltűnt mindenki a hétvégére, de most már hétfő van, és tessék aktivizálni magatokatKép Mi a hétvégén is aktívak voltunk, megvettük a hiányzó ruhácskákat a Kengurunál. Kiderült, hogy nem is olyan kevés, amit a bátyám kislányától kapunk, úgyhogy nem kellett nagyon sokat venniKép Mondjuk alig használtak, mert a sógornőm a csiricsáré dolgokat kedveli (kis csipkegallér, meg ilyen nyalánkságok), ezért egy halom sportos, színes, csíkos cuccocskát alig adott rá annak idején AnnáraKép Jó részét anyukám és én vettük, úgyhogy végülis visszakaptamKép Illetve otthagyta a tesómnál ezeket a ruhákat, merthogy már nem a sógornőm... Asszem nehezen tudnám titkolni, hogy nem voltunk túl jóban.

Vettünk kis ágyneműt is, ami most Kenguruéknál fejvédőstől, baldachinostól 7 ezer Ft körül volt akciósan. Máshol ezeket 10 fölött láttam, nem is tudtam, milyet vegyek, vagy varrjam-e meg inkább. Csak hát ahogyan számoltam, az anyag sem kerülne sokkal kevesebbe. No most megvan, kék és vízilovak vannak rajtaKép Egyetlen gondom volt a vásárlásnál, hogy bár első ránézésre nagyon sok holmijuk van, ha közelebbről jól megnézem, még a rövid ujjú és ujjatlan holmikkal van tele az üzlet. Azt mondják szeptemberben jön az őszi kollekció. Hát én addig nem is tudok és nem is akartam várni, az már szerintem kockázatos lenne. Mindegy, azért találtunk klassz ruhácskákat, és úgy örülök nekikKép Ha meglesz jövő héten a pelenkázó komód, akkor mosunk is és a helyükre kerülnekKép

Ma tök jót aludtam végre, egészen fél 10-igKép

Mese! Hogy zajlott a buli? Gratula a feleségeskedéshez!Kép

Legyetek jók!

szirom
31+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


SziasztokKép

Buli jo munka sok ennyi voltamKép
Holnap jovok

Mese(feleseg)+Bab
21+2
Mese
 


Sziasztok!

Nagy a pangás! Kicsit olyan is, mint ha magamban írogatnék, de azért megosztom veletek a jó hírt: Vízipók megunta a harántfekvést, és most már szépen ügyesen fejjel lefelé helyezkedik elKép Azért ez nagy megkönnyebbülés, ha nem muszáj, nem szerettem volna, ha gondolkodás nélkül császár a vége. Így most visszaállt az esély a normál szülésre, és ez klasszKép Doki bácsi most szabin van egy hétig, a párom pedig nagyon kapacitál egy 3D-re, úgyhogy lehet, hogy elmegyünk megintKép Ha nem oda, akkor egy másik orvoshoz kellene mennünk a kórházba uh-ra csütörtökön. Még megbeszéljük, a 3D csak látványosabbKép

Szép napot mindenkinek!

szirom
31+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom, Mese,

Gratula az esküvőhöz és a beforduláshoz Kép))

Nálunk velünk (Mocorgó és én) minden okés, apuval és a cicámmal vannak gondok. És persze munka hegyek Kép((

De jelentkezem, amint tudok!

Hanzika
26+3

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Tényleg elég pangás van itt!!! MIndenki nyaral, csak én nem??

Hát ez a hét nem az én hetem Kép(( Először is, apukám kórházba került a hét elején, hozzá járok minden nap. Sikeresen belelépett egy fémdarabba, és elfertőződött neki Kép( Tegnapelőtt megműtötték vele...

Aztán nincs egy kolléganőm, és egy riportot minden nap kell segítenem kiküldeni. Persze most jönnek elő vele a gondok.. mára már nagyon elég lett belőle!

Közben beindul itt egy projekt, és úgy tűnik, hogy még szeptemberben (sőt lehet, hogy októberben is) be-be kell járnom... bár ha bírom majd, nem bánom, mert a diplomamunkám is abból lesz.

Ma reggel későn keltem, és persze a cicát ilyenkor kell keresgélni. Képes úgy eltűnni, hogy csak na!!!

Ja, róla is kiderült, hogy pajzsmirigy-beteg, úgyhogy őt is kell majd hordozgatni dokihoz.... Kép

A jó hír viszont, hogy megtalálták az utódomat, aki szeptember 1-étől kezd. Szerencsére nem külsős, hanem egy marketinges lány, így nem kell mindent töviről-hegyire elmondani neki Kép

Mocorgó jól van, csak mostanában néha úgy befeszít,hogy csak na! Meg a hasam szokott keményedni, de nem fáj. Ja, és nektek volt olyan, hogy éjjel bedagadt a talpatok, de reggel, felkelés után elmúlt? Vagy csak egész nap lóg a lábam, az a baj?

Végre itt a péntek - ennek örülök. Bár ma megyek apuhoz, aztán anyáéknál festés volt és vissza kell pakolni. Szombaton meg a telekre megyünk barackot eltenni. Így az sem lesz olyan nyugis...

Hétfőn megyek terheléses cukorra, remélem, hogy túlélem. Majd utána jelentkezem.

Hanzika
26+5

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Előszöris mindenkit szeretnék üdvözölni az első belépés alaklmával.

Jelenleg a 20. héten tartok és úgy alakult, hogy orvost szeretnék váltani. Mivel Újpesten lakunk, így jött az ötlet, hogy az Újpesti szülőotthonban kellene orvost keresni.

Voltam már a kórházban körülnézni. A főnővér nagyon kedves volt, körbevezetett és minden lényeges információt elmondott, ami többé-kevésbé egyezik az általtok leírtakkal.

A szüléssel kapcsolatosan még nem alakult ki konkrét elképzelésem, hogy mit is szeretnék (alternatív vagy hagyományos módszert). Egy biztos csak, hogy apás szülést szeretnénk.

Gondom, hogy ebben a kórházban nem ismerek egyetlen orvost sem. Ha valaki tudna nekem segíteni nevekkel, címekkel vagy telefonszámokkal az újpesti orvosokkal kapcsolatban, esetleg némi egyéb információval válaszoljon nekem.

Segítségeteket előre is köszönöm és minden jót kívánok minden kedves topiclakónak!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

No végre, valakikKép Én nem nyaralok, csak úgy vagyok, de hát magamban nem akartam beszélgetniKép Jó, mondjuk én is lapzártáztam egy kicsit...

Hanzika! Apukádnak jobbulást, és a cicádnak is! Sajnos az ilyen sosem jön jól! A szomszédunknak is a múlt héten volt hármas, szilánkos bokatörése, mert építkeznek, és éppen cipelt be valamit, amikor belelépett a csatornának kiásott gödörbe... Lehet, hogy ismered is, Gábor, akié a kikötőben a Vasmacska büfé. Jól megműtötték, most már itthon van a kis gipszében.

A lábam nekem akkor dagad be, ha túl sokat vagyok talpon, vásárlás vagy ilyesmi, vagy egész napos házimunka, vagy ha túl sokat ülök a gépnél, szóval lógatom. Próbáld a munkahelyen is feltenni valamire, mondjuk ha 1 vagy 2 A/4-es papíros dobozra fel tudod pakolni az asztal alatt, az jót tesz (nekem az Achilles-műtétem után kellett, nálam bevált az asztal alatti emelvényKép).

De különben meg ne dolgozz már annyit, vigyázz magatokra! Pihi, szusziKép

Üdv itt Marycus! Én a saját orvosomat tudom neked ajánlani, ő Hammersberg Elemér. Kedves, van humora, türelmes, elmagyarázza a dolgokat, én bírom őt nagyonKép Az újpesti szülőotthonban dolgozik, a Nyár utcában van a magánrendelője, hetente kétszer rendel, ott is van uh. Ha gondolod, kérdezz róla nyugodtan. Krisztocs most nyaral, de ő még többet tud róla mondani, ő már a második babáját fogja szülni nála.

szirom
31+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, hazajöttünk Kép Illetve Kép
Estére remélem lesz időm pakolás után, és írok majd többet, elvileg képekkel is tudok már szolgálni Kép

Addig is puszi mindenkinek!
Kriszta
24+0

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Üdv itthon Kriszta, remélem jól sikerült a nyaralás!

Képzeljétek, szerdán megyünk ismét 3D-re, már annyira váromKép Addig még beütött egy kis munka is, most nagyon nem hiányzott, de nem akarom elveszíteni ezt a néhány lapot. Csütörtökön pedig mi is utazunk Szatmárcsekére, egy hétre. Kicsit messze van, de szép a Tisza, és klassz az a régi parasztház, ahová a barátaink meghívtak minket. (Minden évben kibérelik 3 hétre) Viszek egy halom könyvet, meg persze pecázunk, főzünk. Fürödni biztosan nem fogok...mióta babát várunk, én sem strandon, sem élővizes strandon nem voltam. Nem hiányzik most egy fertőzés, és hát amilyen szerencsés vagyok ilyen szempontból, inkább nem kísértem a sorsot...

Most már tessék írni!

szirom
32+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Kedves szirom köszönöm válaszod. A rendelő pontos címét és telefonszámát meg tudnád nekem adni? A felhasználóra kattintva megtalálod az e-mail címemet erre a célra.

A 3D-s ultrahangra sikerült elmenni? Én 4D-sen voltam a Praxis rendelőben, mindenkinek csak ajánlani tudom. Bár az orvosom óva intett attól, hogy túl sokat menjünk ultrahangra, mert bár jelenleg nincs kimutatható káros hatása, de állítólag zavarhatja a babát. Mindenesetre a miénk bizony szundikált miközben ultrahangozták, úgy kellett rázogatással felébreszteni, hogy mozogjon is kicsit. Azért mikor elindította a zenét a doki, akkor felébredt, és elkezdett mocorogni. Úgyhogy nem vettem észre, hogy nem tetszett volna neki az ultrahang. Gondolom, ha érzékeny rá, akkor jobban izeg-mozog. Jó érzés volt látni odabent és tényleg élvezetesebb, mint a hagyományos UH. Bár minket nem feltétlenül a látvány vezérelt, inkább, hogy megtudjuk minden rendben van-e vele.

Ha valakit érdekel bővebben a Praxis, akkor szóljon.

Tényleg, jár valaki terhestornára a szülőotthonba?

Üdv. mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Sziasztok!

Marycus! Elküldtem neked emilben doki bácsi elérhetőségét. A 3D az tulajdonképpen ugyanaz, mint a 4D, a negyedik dimenziónak a mozgóképet szokták nevezni. Már egyszer voltunk június elején szintén a Praxisban, most pedig szerdára kaptunk időpontot. Tehát remélem, sikerül elmenniKép

Kriszta! Tessék mesélni, és a képekre is kíváncsiak vagyunkKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a címet szirom, kérdéseimet e-mail címedre küldtem.
Igen a 4D-s UH valóban a mozgóképpel több.
Jó nyaralást kívánok. Mi a hétvégén lemegyünk szüleim hétvégi házába a Tisza-tó mellé. Én sem látogatom meg most a strandot...

Hanzika, apukádnak jobbulást kívánok. Mit mondtak a cicával kapcsolatban, meggyógyul? Nekünk 3 cicánk van, meg egy kutya. Mikor megkérdeztem az orvosomat, hogy lehet-e belőle baj, azt mondta, hogyha gyerekkorom óta ennyi állat vesz körül, akkor valószínűleg már az immunrendszerem megvéd tőlük. Azért én azóta kevesebbet cirógatom őket és az etetést meg egyebeket inkább a páromra bízom.
A terheléses cukor milyen volt? Ez nálam várat még magára úgy a hónap végéig.

Pont karácsonyra vagyok kiírva, úgyhogy én november végéig szeretnék dolgozni, ha sikerül. Addig nem tervezek szabit. A végén remélem ki tudom venni, az anyagilag talán jobb, mint a szülési szabadság. Hogy tudjátok? Meddig lehet, illetve érdemes dolgozni?

Üdv. mindenkinek!

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

ha már nem dolgozol akkor és már szabid sincs akkor táppénzre menj, nehogy a szülési szabidat kezd igénybe venni! Ha táppénzre mész akkor a szülési szabid csak a szülés napjától kezdődik, és így tovább tart. És az ugyanannyi minta táppénz, míg a gyed maximalizálva van bruttó 83000 Ft-ban. Perzse az egész csak akkor érvényes ha annyi a fizud hogy több a táppénzed (előző évi átlagkereset 70%-a ) mint a 83 ezer Ft.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Köszi a felvilágosítást, eddig még nemigen jártam utánna ezeknek a dolgoknak, persze néhány dolgot már megnéztem, de az összkép még nem tiszta. Sajnos a cégnél ezekről a dolgokról senki nem tud felvilágosítást adni, nincs aki ezzel külön foglalkozzon... Azért nem csüggedek... Ezt is fel kell térképezni, meg még mi mindent.

Még nem vásároltunk semmit, de azért az akciókra fel-fel figyelek. Tegnap állapítottam meg, hogy kisebb szakma ma már egy babakocsira vonatkozó információknak a megértése is. Nézegettük a rugdalózókat, kisruhákat. El sem tudom képzelni, hogy méretileg mi várható. Elszédülök, ha végignézek a kínálaton pelenkából, cumisüvegből, ilyen-olyan készülékekből. Persze tudom, hogy ilyen a fogyasztói társadalom, és meg kell tanulni szelektálni... Azért furcsa, hogy mikor az ember azt hiszi, hogy már eligazodik a világban, akkor milyen más világ nyílik meg előtte egy picurral a hasában, hátmég, miután meg születik.
Csodálkozásról és ámuldozásról most ennyit.

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Válaszoltam a kérdéseidre emilben!

Kriszta!

Neked is írtam egy emilt a profilodban szereplő címre, megnéznéd?
Ma ilyen emiles napom vanKép

Manó!

Aszittem, hozzánk már egyáltalán nem is jösszKép De látom, azért néha idekukkantaszKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Marycus,
Örülök, hogy te is "idetévedtél" Kép Mikorra vagy pontosan kiírva? Én december 10-re, de szerintem előbb túl leszünk rajta Kép Főleg, hogy doki bácsinak 9-én van a szülinapja. Amúgy én is csaj ajánlani tudom őt, és ugyanazokat tudom leírni róla, mint Szirom. Hihetetlenül jó fej, kedves, türelmes, felkészült, és árad belőle a nyugalom! Úgyhogy én semmi pénzért nem váltanám le! Kép

A vizekről annyit, hogy pont nyaralás előtt voltam Haminál, és mondta, hogy azon a héten több kismama ment hozzá fertőzéssel, amit a tóban kapott Kép Úgyhogy ennek megfelelően, csak térdig voltam bent mindig, bár nagy volt a kísértés a pancsira. Ezt leszámítva, szupi volt a nyaralás, csak gyorsan eltelt Kép Képek itt: http://babanet.hu/album/main.php?album=754
Öcsi is alig mocorgott, érződött, hogy ő is nyaral, vagyis, hogy én nyugiban vagyok Kép

Hanzi,
Mesélj, milyen volt a cukros víz? Jövő héten nekem is rá kéne vennem magam Kép
Apud otthon van már?
OFF: Ki kerül a helyedre?

Kriszta
krisztocs
 
 


Hú, most olvastam vissza, miket írtam, illetve nem írtam....
csaj=csak

És az aláírás Kép

Kriszta
24+1
na, nem mintha nem tudnátok, ki vagyok Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Ma nagyon "aktív" napom van itt a munkahelyen, látszik is...

Krisztocs, én december 24-ére vagyok pontosan kiírva. Bár a "korong" szerint inkább 25-e, de az orvos azt mondta majdnem mindegy, mert nagy esély van, hogy úgysem pont akkor születik. Ha a párom génjeit örökölte ezen a téren, akkor viszont tuti az időpont, mert ő pontosan a kiírt napon látta meg a napvilágot. Ez a karácsonyi időpont bennem ébreszt némi kételyt, hisz egyetlen orvos sem feltétlenül a kórházban szeretné eltölteni ráérő idejét...
Sziromtól kaptam egy csomó infót a dokiról, de nagyon jó, hogy Te megerősítetted azokat. Kíváncsi lettem...
Jók a képek, biztosan jó volt a nyaralás is. Mi ezt a nyarat kihagyjuk, bár lehet, hogy nem tesszük jól, de érdekes módon, nincs bennünk vágy a nyaralásra, pedig különben sokat megyünk hétvégeken is. Most valahogy ezirányú igényünket felváltotta valami más, valami nyugalom igény. Ti is voltatok így?

Érdekes, nálam fordítva működik Pocaklakó, ha én pihizek, ő akkor lendül munkába. Persze lehet, hogy akkor tudok rá jobban koncentrálni, különben elvonja más a figyelmemet.

Hanzika, engem is nagyon érdekelne az a cukrosvíz!

Marycus
marycus
 
 


Marycus!

Szólj, ha esetleg úgy döntesz, mész a dokihoz, hátha nekem is akkor esedékes és összefutunk Kép Ez természetesen Sziromra is vonatkozik, de soha nem jön össze...Kép Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Hát elég húzós volt ez a pár nap, de végre túl vagyok rajta!

Apu még mindig kórházban, a Károlyi sebészetén Kép Még egyelőre úgy néz ki, hogy szerdáig biztosan bérelt helye van ott. A drága belelépett egy fémlapocskába, nem vette észre, későn ment orvoshoz.. stb, stb. Lényeg - jól elfertőződött, fel kellett nyitni. Most azt kezelik...

Közben meg anyuéknál festés volt, be kellett segíteni. Erre tetőzött még a szombati barackeltevés a telken... szóval húzós volt. De vasárnapra akadt egy kis pihi, bár Ádámot reggel 6-ra vittem a Nap TV stúdiójába - ő is jelentkezett a Riporter kerestetik!-re.

Köszi mindenkinek egyébként apunak a jókívánságokat!!!

Szóval, szerintem nem volt olyan vészes a terheléses - leszámítva a hosszú várakozást, ami a SOTE I vérvételén jellemző. Pont úgy értünk oda, hogy előttem szedték be a papírokat, így várni kellett majdnem egy órát. Akkor már igencsak vacakul voltam, mert álltam, meg meleg volt. De rögtön behívtak, levették a vért, a vizet egy kis citromlével, amit vittem, ízesítették, így kibírható volt Kép

Aztán nem ültünk ott két óra hosszát, hanem elintéztünk ezt-azt, így telt az idő. Vissza a metrón is egyedül jöttem, akkor rendben voltam. CSak idehaza éreztem, hogy fáradt vagyok és enni kell végre (csak egy almát és körtét ettem meg ott).

Itthon ettem (akkor már dél volt!), aztán pihentem egy picit - így minden rendben Kép

Szirom,
A doboz papír jó ötlet, lehet, hogy tényleg a láblogatás, meg a trappolás a gond akkor. Jó pihenést majd nektek a Tisza mellett KépKép Kép

Nyílt vizek, strandok: én ilyen szempontból nagyon rossz "beteg" vagyok, hiszen idáig megjártam terhesen a Balatont kétszer, Dunában is voltam egyszer, meg térig párszor, standon is voltam azóta. Nászúton az uszi mindennapos volt, a pezsgőfürdővel együtt. Lehet, hogy az a baj, hogy felnőtt fejjel tanultam meg úszni? :DDD

Marycus,
Üdv itt! Bár én csak "félig tartozom ide, hisz nem Újpesten szülök, csak itt lakom Kép Kép Kép
Köszi neked is a jókívánságokat, és jó pocakosodást Kép
A vérvétellel kapcsolatban fentebb olvashatod. A cicával az a helyzet, hogy kontrollálni kell majd. A legrosszabb, hogy ún. patkányfarka lehet, ami azt jelenti, hogy lehullik az összes szőr és csupasz farka lesz, meg a gyors anyagcsere miatt a szívével lehetnek gondok később, de most kapott szurit és a farka is alakul szépen Kép Ezt gyógyítani nem lehet, ugyanúgy mint az embereknél, csak kontrollálni és szintentartani. Tudom, mert ugyanebben "szenvedek" én is... családban marad Kép

Toxoplazma nem lehet gond, bár érdemes megcsináltatni. Én megettem, pedig gyerekkorom óta voltak "mezei bozót" cicáim és mégis negatív (!) vagyok.

Szerintem ne dolgozz november végéig, nem hiszem, hogy bírni fogod... bár én magamból indulok ki. November 11-ére vagyok kiírva és augusztus végéig dolgozom intenzíven, utána még két hétig gyakrabban (betanítani az utódom) bejárok, aztán csak ad-hoc. Érdemes lenne neked is megfontolni október végét inkább. Kell az a 6 hét, hogy mindent előkészíts és felkészülj a nagy eseményre! Kép A szülésig irasd ki magad orvossal, akkor a tb összegét kapod, ne a szülési szabadságot használd fel - mint Manó is mondta!

Kriszta,
Welcome back KépKépKép MÉg nem néztem meg a képeket, majd ha beírtam, megteszem. Egyébként minden nap integetek neked, mikor a házatoknál elmegyek Kép
Off: Belülről válogatott a Zsolt, két jelentkező volt, Nagy Kati és Simon Ági. Végül Ágit választotta, szept 1-étől kezd. Helyére nem lesz senki, mert hamarosan outsourcing lesz az ő részlegük is.

On
Na, megyek teregetni még, meg fürdeni-aludni. Hosszú volt a mai nap is Kép

Pusszancs
Hanzika
27+1

Kép
hanzika
 
 


Hanzi!

Most aztán irgum-burgum! Kép Mindennap erre jössz el, és meg se látogatsz? Na szép! Leszel szíves egyik nap felugrani! A mai napot leszámítva mindegyik jó nekem! Tudom, hogy rohansz haza meg minden, de legalább pár percre!!!

Kriszta
24+2

Kriszta
krisztocs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: