Új privát üzeneted érkezett!

Virga!

Akkor jó, azt hittem én tudok csak ilyen lehetetlen kérdéseket feltenni, ezért is akartam emilben kérdezni Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!
Egy számomra fontos kérdés:
Hol történik a beöntés? Külön helységben? Milyen messze van innen a WC? Több WC van ott, vagy csak egy? Van zuhanyzó is?

Yndi!
A tieid teljesen jó kérdések Kép. Hasznos infó mindenkinek.
Na, az enyémek már egy kicsit lehetetlenebb kérdések Kép. De szerintem fontosak!

Köszi, Virág
virga
 
 


Persze, hogy fontos, nem árt időben tudni, merre kell futni KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 

 
 

Egyébként azért annyira nem kell futni, én anno egy másik kórházban egy külön emeleten kaptam meg, szépen lesétáltam a lépcsőn, a folyosón még elmasírozgattam 3-4 percig, aztán akkor jöt a rohanás.

Kép
Kép
yndi
 
 


Ahogy írtam, van egy lány, aki egy másik fórumon leírta az egész - egy hónappal ezelőtti - szülése történetét, és az utána lévő tapasztalatait elég hosszan a kórházról. Bekopizni nem akarom, mert nem ide szánta, de ha valaki megírja e-mailben az e-mail címét (ez jól hangzott) akkor megadom, hogy hol olvashatja el.
De ha nem, akkor nem.
vantal@inext.hu
vantal
 
 


Sziasztok!

Moncaberta!
Köszi a válaszokat!Remélem legalább szeptembertől újra indul a felkészítő, mert úgyis csak akkor érek majd rá járni, most még dolgozom.
A szülési pózzal kapcsolatban tanácstalan vagyok, mivel még sosem csináltam, ott fog kiderülni, hogy hogy esik "jól", így remélem elég rugalmas lesz a banda és nem fognak lekötözni!Az tuti, hogy ha valami bajom van járkálni szoktam, így gondolom vajúdás közben is.
Úgy vettem ki a szavaidból, hogy ki kell buliznom egy egyágyas szobát, ha mindig a babával szeretnék lenni.A piszkos anyagiakról tudsz valamit?

Yndi kérdései nagyon jók voltak!

Vantal!

Köszi a lehetőséget, írok neked a saját e-mailemről.

Ria
riacska
 
 


Szerintem az anyagi része orvos függő. Van akinek van "tarifája" és ezt közli is veled, van akinek nincsen, és rád bízza azt, hogy te mennyit akarsz, vagy tudsz fizetni.
Magyarán ha más az orvosod mint Moncának volt, akkor semmi nem érsz az infójával.
Az előző (Péterfy-s) orvosom 50.000-et kért a terhesgondozásért, illetve ugyanennyit a szülésért - 2 évvel ezelőtt. Lehet, hogy azóta ez már emelkedett, mert a nőgyógyászati magánrendelésén is minden évben emelte egy ezressel a tarifáját...
Én is elkezdtem nyomozni a témában, kb. az jött le, hogy 20-80 között - ez elég tág - adnak egy szülésért az orvosoknak, de szerintem ezt függővé kell tenni attól, hogy milyen szülés alatt.
Erről az exorvosomról hallottam olyasmit, hogy beküldött maga helyett szülésre egy orvostanhallgatót, és azzal végeztette el a császárt úgy, hogy baromira nem kérdezte meg erről a kismamát. Mondhatni szó se volt erről. Vagy mondjuk viselkedhet úgy egy szülés alatt, hogy baromi rosszul érezd magad - lelkileg - meg úgy is, hogy tényleg érzed, hogy ott van agyilag is és segíteni akar.
Szerintem ez a munka mégiscsak más, mint mint a tapétázás, itt fontos az emberi tényező is. Nekem legalábbis nagyon is az.
Magyarán Ria kérdezz rá az orvosodra, és ha olyan, akkor hidd el, hogy meg fogja mondani a frankót, ha meg nem, akkor dönts saját belátásod és lehetőségeid szerint. Ha nincs rá 100 ezred, úgyse tudsz adni és kész! :o)
Ha meg van, és úgy érzed, hogy az orvosod ezt méltán ki is érdemelte a munkájával, akkor add oda neki.
V.
vantal
 
 


A köhögésem szinte megszűnt, úgyhogy nem mentem orvoshoz.
Viszont ma meg a méhem szurkál, méghozzá egy ponton bal oldalon. Olyan, mintha apró kicsi tűket szúrkálnának bele. Nem olyan erőteljes, csak kellemetlen. Ilyenkor valami izomzat feszül, vagy valami nem oké? Tudom, nem távgyógyítás, csak hátha tipikus tünet! :o)
Savam mint a tenger, úgyhogy szerintem ma megint meglátogatom a rókakomát... Semmi nem hat ilyekor. Se keksz, se tej, se semmi sem. Rémes!
Más is ennyire problémás, vagy csak én vagyok túl aggodalmaskodó?!
V.
vantal
 
 


Vantal!
Azért van ilyen .... jav: Rennie 75 tbl.

Monca!
Közel van a WC, pár lépés.
gyuri
Szeged
 
 


Yndi!

Moncaberta talán frissebb infókkal szolgálhat (mi már 15 hetesek vagyunk), de talán még én is emlékszem valamire. Kép

1.
Bevinni nem kellett semmit, pelust adnak, még textilpelust is. Kapsz majd mindenféle ajándékcsomagot termékmintákkal. Bőven elég popsitörlő, krém, pelus, miegymás lesz benne. Pelusból napi 1-et kapsz, de nem is kell többször átcsomagolnod. Ha aggódsz, és ezen felül pelenkázni akarsz, akkor vigyél. A hazamenetelkor lesz szükséged pár textilpelusra és ruhákra, de ezt beviheti az is, aki hazavisz Titeket, ne tárold feleslegesen abban a miniatűr szekrényben.

2.
Az egyágyas - úgy tudom - úgy működik, hogy ha éppen szabad és kéred, akkor megkapod. Más eljárásról nem hallottam, igaz nem is kérdeztem.
Hűtő nincs, a folyosón levő közös hűtőbe lefejt anyatejet rakhatsz. A szobákban nincs semmi ilyen "extra".

3.
A szobákba - különleges esetektől eltekintve - nem mehet be senki, neked kell kimenni a folyosóra. (Az egyágyasnál nem tudom, de elképzelhető, hogy ott lehet.)
A babát viszont bármikor odaadhatod a csecsemősöknek.

A beöntéssel kapcsolatban nincs infóm, mert köszöntem, nem kértem belőle. WC-ről egyről tudok (nem túl kellemes várakozni Kép ), zuhanyzóval sajnos nem volt alkalmam találkozni, de azt hiszem hogy van.

Remélem nem túl sok "azt hiszem" meg "nem tudom" volt benne. Kép

Isro
isro
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Küldtem mailt Kép.
Én Rennie-t használtam, egy kicsit enyhített a kínjaimon.

Yndi!
Háát, én örültem, hogy a WC csak pár lépésnyire van. Azt mondták, hogy legalább egy fájásnyit bírjak ki. Nna, pont annyi nekem elég is volt. Mivel akkor 3 perces fájásaim voltak, ez pont 3 percet jelentett....

Isro!
Köszi az infókat Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Kedves Vantal!

Engem érdekelne a "történet"!
Ha megtennéd és átküldenéd nekem, nagyon megköszönném!
Emilkém: aszemenyei@freemail.hu

Köszi előre is!

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Vantal!

Köszi az e-mailt, érdekes volt.
Én is köhögök még egy kicsit, az egész egy hideg almalével kezdődött, aztán nagyon makacs volt, méz ide, kamillatea oda, nem akart elmúlni, mert az irodában légkondi van, a legrosszabb fajtából, + ventillátor, kint meg 35 fok. Szegény baba, ez felérhet neki egy űrhajós kiképzéssel.
Jövő héten kell mennem a dokihoz, majd kifaggatom mindenről és beszámolok.
Szülésznőt választani lehet, vagy aki éppen ügyel, és akkor látod életedben először, és a férjemet meg a dokit leszámítva, idegenek vesznek körül???

Isro!

Hát van választás? Azt hittem a beöntés rutinszerűen megy, a felvétel része.

Mindenki!
Október elején szül valaki?Kivel fogok találkozni?

Ria
riacska
 
 


Riacska!

Én bátortalanul megkérdeztem, hogy nem lehetne kihagyni, erre mondták, hogy de. Kép
Utólag már tudom, hogy nem kötelezhetnek rá. Megtagadhatod a beöntést is, a borotválást is.

Isro
isro
 
 


Vantal!
Engem is érdekelne a sztori, és ha nem nagyon hosszú, elolvasnám nyilvánosan, akát itt is. Még, ha nem is hízelgő is, de ő nyilván ezt látta. Ha titkolunk valamit az attól még van. ld.még struccpolitika. Én sem hiszem, hogy minden tökéletes, de javítani akarom, ehhez pedig a nyilvánosság elengedhetetlen.
Ha nagyon hosszu, ide írhatod az elérhatőséget, mintegy link gyanánt. Vagy elküldöd annak akit érdekel. Pl. nekem is.
gyuri
Szeged
 
 


Kb mint Isro írta, kicsit kiegészíteném:

amikor bent voltam, kértek pelust a csecsemösök, mert épp kifogytak. Én vittem be pelenkát, popsitörlöt, popsikrémet a gyerekemnek, hogy ne is kelljen adniuk. Az úttörö ahol tud segít.
Hütö, mikrohullámú sütö van a folyosón. szerintem kaja is mehet bele. Az egyágyasok elöterében van egy hütö, szerintem oda is lehet pakolni, legalábbis nekem semmi kifogásom nem lett volna, ha használták volna mások is. Azt még tudni kell, hogy a két egyágyashoz tartozik egy közös fürdö. Az egyágyas ha üres és kéred, oda visznek, nem kell külön fizetni érte. Mivel nem fizetös szoba, ugyanazok a szabályok élnek, mint a többi szobában, vagyis nincs látogatás a szobában. A babákat naponta 17.30-tól 18.00ig (vasárnap máskor) mutatják be üvegen keresztül a rokonságnak. A babákat le lehet adni a csecsemöosztályon bármikor, ha ki akarsz menni látogatóhoz vagy valami. Én nem éltem vele, mások mondták, hogy húzzák a szájukat ha beviszed, de VSZ ezzel nem kell foglalkozni.
Beöntésröl nem tudok, nekem kimaradt, futottunk szülni. A szülöszobán biztos van egy WC, azt láttam. De nem tudom hol történik a felvétel.
(Rájöttem, hogy mégsem vagyok a legjobb információforrás, mert keveset voltam bent, azt is problémamentesen, így nem sok minden derül ki, max a napi rutin.)
A dokim szerint a szülésznöválasztás nem szokás, én Czövek Ágival szültem és nekem nagyon bejött, de biztos a többiek is hasonlóan jók.
moncaberta
 
 


Sziasztok!

Most csütörtökön megyünk 28 hetes ultrahangra, nagyon várom már, hogy megtudjam kisfiú vagy kislány!Nagyon szégyellős!Legutóbb törökülésben bekuckolta magát és nem volt hajlandó megmozdulni, így csak a keresztbe tett lábát és a két kis talpacskáját láttuk. A páromnak annyi megjegyzése volt, hogy "nudista már nem lesz!"
Picur nem csípi az ultrahangot, biztos nem érti mért vagyunk ilyen kíváncsiak, de alig várjuk már, hogy megszorongathassuk.
Ria
riacska
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat a kérdéseimre! Reménykedtem a hűtőben azért, mivel 2-3 hetet valószínűleg bent leszek, és azért a kaják egy részét ildomos ott tárolni Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Riácsak szurkolok, hogy nyitottabb legyen a bébid! Én is nagyon szeretném már tudni, hogy fiú-e vagy lány :o)
Végre már valami jó is történne, mert napok óta folyton sík ideg vagyok. Folyton felbosszant valaki - egy valaki - és már komolyan féltem a bébit. Aztán meg ha feldühítenek, akkor meg rosszul is leszek. Tényleg nem lesz ez így jó...
V.
vantal
 
 


Yndi: akkor marad a margarin, a száraz szalámi,a gyümi és a keksz. Meg árulnak olyan tejitalokat is, amik szívószálasak, és felbontás nélkül hűtés nélkül is elállnak. Vagy szólj a látogatóidnak, hogy csak annyi készételt vigyenek, amennyit azonnal be tudsz falni. Ez persze terheseknél nem mindig jön be, mert ki a fene tudja azt megmondani - akár 10 perccel előbb is - hogy mit enne?! :o)
V.
vantal
 
 


Hát a keksz meg a tejital a cukorbetegség miatt kilőve, gyümi is csak kis mennyiségben, száraz szalámi nem a nagy kedvenc. Nem baj, fogyókúrázom legalább KépKépKép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Van jégszekrény.

Az "egyvalakit" meg kerülni kell.
gyuri
Szeged
 
 


Vantal!

Mindenkit sz... le magasról!Most Te vagy a fontos meg Picur úgyhogy fejet fel, pocakot ki és csak peckesen!Ha van időd hallgassatok zenét, közben simogasd, nagyon fogja élvezni. Ha tehetem napközben is nyugtató zenét hallgatok, csak olyan háttérzajként, mert van egy rettentően idegesítő, végtelenül buta kolléganőm, aki sokat képzel magáról, gondolom nem kell részletezni...
Yndi!
Mikorra vagy kiírva? Mert ha már hideg lesz az ablakba is ki lehet akasztani dolgokat!
Ria
riacska
 
 


Sziasztok!

Az előbb elfelejtettem megkérdezni, hogy mit lehet olyankor csinálni amikor csuklik a baba. Úgy sajnálom szegényt, tudom milyen rossz 10 percen keresztül egyfolytában csuklani, hogy már fáj mindened, azt hiszem ezt tőlem örökölte.
Várok minden ötletet!
Ria
riacska
 
 


Ria!

Szept 9 hivatalosan, akkor még a hűvösben sem lehet reménykedni, nemhogy a hidegben Kép De már megjött a megmentő infó hűtőszekrény ügyben Kép
Egyébként csuklás ügyben nem sokat tudsz tenni. Állítólag a piciknek ez nem probléma, csak mi felnőttek tartjuk annak. A lányom anno rengeteget csuklott még a pocakban ( napi 4-5x 10-15 perces menetek ), és ez szülés utánra is megmaradt fél éves koráig. De mikor már kint volt, akkor lehetett látni rajta, hogy őt ez tényleg nem zavarja: tök nyugisan elaludt közben, néha meg nagyokat vigyorgott Kép

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Szia Yndi!

Megnyugtattál! Azért rossz érzés, hogy amíg odabent van még meg sem ölelhetem, ha bármi baja van, nem tudok neki segíteni.
A szept. 9. már mindjárt itt van, kisfiú vagy kislány? Mekkora a pocakod? Nem fáj a köldököd? Az enyém most kezd kifordulni, de csak nagyon picit érzékeny, nincs vele gondom.
Ria
riacska
 
 


Ria!
Tényleg igyekszem relaxálni, de most elég sok teendőm van, tele van a fejem mindennel. Főleg, hogy két hét múlva lesz az esküvőnk, úgyhogy eléggé szét vagyok esve.
Na mindegy, ma már jobb volt a helyzet. Majd csak helyrepofozom magam.
Relaxálás, zene, pihi.
Kedves Doktor, az anyagot is igyekszem megírni a héten, bár idő még mint a tenger lapzártáig, csak nem kéne már tologatnom. Mostanság az írás se megy túlzottan...
Nem baj, holnap már a 12. hétbe léplek, úgyhogy csak helyreállok már!
V.
vantal
 
 


Ria!
ablak rossz tip, 8.emelet...

Csuklás viszont abszolút jó hír, mert ez nem más mint magzati légzőmozgás sorozat, a jó oxygénellátottság = jólét! jele. Ne sajnáld, örülj neki!
gyuri
Szeged
 
 


Szia Ria!
A pocakom már hatalmas, néha olyan, mintha nem is én cipelném, hanem "ő" engem KépKépKép A Babó 33 hetes, 1700grammos, és nagyobb az esélye a kislánynak, de volt már 2x kisfiú is KépKépKép Majd szülésnél kiderül.
A köldököm nem fordult ki, szerintem már nem is fog, előző terhességnél is a helyén maradt.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Sziasztok!

Ma tudtam meg, hogy egy kis boszorkány - Anna - lapul a pocimban!!!Most is keresztbe tette a lábát, erre megnoszogattuk egy picit az ultrahanggal, hatalmas rúgások jöttek válasz képpen, hogy hagyjuk békén, de két rúgkapálás közt kiderült, hogy lány!!!Persze mondták, hogy akkor biztos, ha megszületett.
Vantal!
GRATULÁLUNK!!! Kaptok segítséget a készülődésben?Mi nagyon magunkra voltunk hagyva, de utólag csak a szépre emlékszem. Biztos jó buli lesz!!!:-)))
Szurkolok!

Örülök, hogy a csuklás miatt nem kell aggódnom.

Üdv. mindenkinek: Ria
riacska
 
 


Szia Riacska!

Rendszeresen szoktam olvasni az oldalt, de most költözés miatt pár hónapig nem volt netem. Szóval olyant olvastam hogy okt. eleji kismamákat keresnél, hát én 6-ra vagyok kiírva, a 2. kisfiamat várom, az elsőt is a dél-pestiben szültem 2003. jan-ban. Ha van kedved szívesen dumcsizok veled! Most bocsi de megyek csomó dolgom van!
üdv. Döngy
döngy
 
 


Szia Döngy!

Milyen tapasztalataid vannak az "ott szüléssel" kapcsolatban? Rendesek voltak? Ki volt a szülésznő? Jártál előkészítőre?
Szóval ne aggódj kérdések vannak!!!
Hivatalosan okt.13.-ra vagyok kiírva.

Üdv.: Ria
riacska
 
 


Ria: De jó! Tök jó, hogy már úgy tudsz rá gondolni, hogy "neme is van" :o)
Köszönöm a gratulát! Mindenki szeretne segíteni, csak én meg nem szeretném. Roppant önfejű vagyok, és mindent én akarok kitalálni, megcsinálni :o) Úgyhogy inkább én hajtok ezerrel.
Közben sikerült bedigizni a bébi uccsó képét, itt 9 hetes. Három hete nem voltam UH-n, úgyhogy jelen pillanatban ez a legújabb kép róla.

Kép
vantal
 
 


...na meg ez (videóból lett kidigizve mindkettő)
V.Kép
vantal
 
 


Szia Vantal!

Igazán aranyos kis "mazsola"!!!
Azt hiszem a 12. héten van a következő UH, legalábbis nekem akkor volt! Mikor ilyen pici korában láttuk, a párom csak Malackának hívta (a Micimackóból!) :-))
Ria
riacska
 
 


Az én párom "Tökfülű"-nek hívja, és nem tudja, hogy miért :o)
Bízom benne, hogy az orvosom a jövő héten már valóban dolgozik, és gyorsan szabaddá is teszi magát. Már nagyon szeretném látni, hogy néz ki mostanság, meg jó lenne tudni, hogy minden oké vele.
V.
vantal
 
 


Hát engem az este már megint a wc fölé hajolva talált :o( Ennyit arról, hogy ha belelépek a 12. hétbe, akkor minden jó és szép lesz. Ja persze... Ismét ott tartok, hogy bámulom az órát, hogy 10 percenként egy korty víz. Szerintem én már így maradok :o(
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Sajnos hányós ügyekben nem nagyon tudok tanácsot adni, én csak picit émelyegtem amíg nem reggeliztem. Szőlőcukor? Van valami olyan rágcsálnivaló, amit nagyon szeretsz és a szagától sem vagy rosszul?Legyen mindig nálad és kapj be egy falatot, ha rosszul vagy. Nálam a műzliszelet reggelente bevált.
De azért rendesen eszel?Szereted a gyümölcsöket?
Ria
riacska
 
 


Rendesen eszem. Tényleg nagyon odafigyelek, zöldség, gyümi, rostok, tejtermékek, hús, hal, különböző (nem fehér) kenyerek stb. Párom mindig meg is dicsér, hogy ennyire igyekszem odafigyelni a táplálkozásra.
Amúgy reggel soha nem vagyok rosszul, mindig délután vagy este. Pedig nem eszem nehéz kajákat, arra is figyelek.
Ha meg rámjön a hányinger, akkor már nem hat semmi. Se a magneB6, se rágcsálás. Egy ideig bejött az egy kanál fagyi, de már az sem. Csak jobb lesz azért most már a helyzet. Bízom benne nagyon!
Fura, mert már sokkal jobban és többet tudok enni, mint korábban. De hát így nem hízok semmit, bár a terhesség előtti súlyomhoz képest most is kevesebb vagy 1 kilóval. Én meg attól féltem, hogy elhízom! :o) Barátnőm az első 3 hónapban 9(!) kilót hízott.
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Csak együttérzésként írom le neked, hogy én a 16. hétig hánytam, a 30. hét környékéig öklendeztem, holott ez igencsak meghaladja a 12. hetet. Azt mondták ez végig így lesz. Most a 35. héten járok, és a szagokra még mindig érzékeny vagyok.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!

Elsőként Vantalnak egy tanács, nem tudom mennyire hiszel a homeopátiában de létezik terhességi hányásra is bogyó, én nem próbáltam, sogornőm igen, neki a hányás émelygés elmaradt, de sok sava lett. Szerintem egy próbát megér.

Riacska!
Alapvetően nincsenek rossz tapasztalataim, bár a csecsemősöktől nem voltam elragadtatva, bár személyfüggő. Az volt rossz hogy csak hazajövetelkor tudtam elöször gyerekdokival beszélni, addig csak a nővérektől tudtam infot szerezni hogy minden ok e a babával. Nem volt egyszer sem babavizit a kórteremben, bár nem volt sok bébi, de tudni kell hogy csüt-től vas-ig voltunk bent.
Én is eü-ben dolgozom ami gyorsan kiderült, az anyakönyvi résznél, és így nekem kapásból felkínálták az egyágyast, de nem kértem, mert jobb volt dumálni emberek között lenni.
A szülésznőm egy Vera nevű fiatal hölgy volt, aki nagyon empatikus segítőkész volt, bár valószínüleg nem volt sok tapasztalata mert mindenben kikérte a kolleganője tanácsát, de ez engem nem zavart, annyi kellemetlenséget okozott hogy néha ezért duplán vizsgáltak.Beöntés borotválás volt, kellemetlenebbre számítottam mint volt, orvosommal megbeszéltük hogy lesz. Az orvosom az előző oszt. vez. hozzá járok most is vele sem volt semmi gondom.
Tehát a csecsemősöket noszogatni kell egy kicsit, kérdezni segítséget kérni, előfordul hogy visszapattansz de akkor tedd meg egy másiktől. Előfordult hogy a nőver egész este a mi szobánkban volt és dumáltunk a bébikről szopiról meg mindenről.
Ha jól emlékszem volt itt hütőkérdés, én úgy emlékszem volt a folyosón hütő amiben kaját lehetett pakolni.
A látogatás kicsit rossz, hogy apa nem foghatja meg 4 napig a babát, de a szülőszobán ki kell használni az időt, ő babázzon, te tudsz utána is, és lehet hogy neki ott több ereje is van hozzá.Azért kicsit morognak ha egy látogatás alatt többször kéred ki megmutatni a bébit, húzzák a szájuk, de valahol a baba nyugalma lenne az első így érthető, tehát érdemes összevárni a népet és egyszer kikérni csak.
Szülés után a gyerekágyon a babát kérni lehet, kihozzák megmutatni is csak ha még nem vagy olyan jól, én hajnali 4.40-kor szültem és a 10-es szopin már nálam volt végleg.
Na így elsőre talán ennyi, kérdezzetek, mennem kellene mert a pasiim a konyhában már füllel hallhatóan is tombolnak reggilkészítés közben. Ezek 2003. jan-i tapasztalatok, orvosom szerint azóta rosszabb nem lett a helyzet, talán kicsit komfortosabb. Az előkészítő kimaradt, jártam, semmi különös, ha van időd megéri elmenni, bár volt hogy elmaradt, pogyára mentem, a szül. szoba látogatáson kiakadtam mert nagyon durva volt a hölgy kicsit elfeledkezett a betegjogokról, mindenre azt mondta hogy kell ,muszály így be is szóltam neki .....azt hangsúlyozta hogy mi van ha nincs áram szülés közben , szájjal is le tudják szívni a nyákot a bébiből.....(szerintem nem ezzel kellene ott foglalkozni!)
Na tényleg megyek!
Üdv. mindenkinek
Döngy
döngy
 
 


Döngy: ezzel az a gáz, hogy amúgy is - terhességtől függetlenül - sok a savam, és most ez tovább nőtt :o(

Viszont nemsokára lesz újabb beszámoló, 15-én szült egy lány a dél-pestiben.
Ezen a fórumon lesz olvasható rövidesen:

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=57&forumid=29740&hozzaszoltunk=1&step= 2

Az előző élménybeszámoló - aki még nem kérte el e-mailben - pedig itt található:

A "szülés, terhesség" 0,2-es index fórumon:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9003964&la=37378047

- 46879-es,
- 46796-os,
- 48599-es számú hozzászólás
(wywywy "nevű" lány írta)
vantal
 
 


Különben a nőklapjás - Jahn fórumot elejétől kezdve olvasásra ajánlom, mert szinte minden orvosról esik szó benne. Most kezdtem én is visszaolvasni, mert csak 1-2 hete találtam rá. Idén május 27-én indították, és már az első pár oldalon elhangzik vagy 6-7 doki neve.
V.
vantal
 
 


...éppen most olvasom, ahogy dícsérgetik az orvosokat, ellenben erőteljesen szidják a csecsemősöket...
V.
vantal
 
 


Közben a fent említett fórumon találtam két korábbi szüléstörténetet is:

- 196-os (erős idegzetűeknek!) és a hozzá kapcsolódó 216-os hozzászólás (dr. Weidnerrel)

- 436-os hozzászólás (császár dr. Csütörtökivel)

Amúgy a most szült kismama - akinek a beszámolóját várjuk - szintén a Csütörtökihez jár. A fórum leginkább vele van tele, mármint majdnem mindenki a Csütörtökihez jár...
V.
vantal
 
 


Már fel is rakta a lány a beszámolóját.
- 902-es hozzászólás (szülés dr. Csütörtökivel)
vantal
 
 


A 917-es hozzászólást pedig kifejezetten a Tanár Úrnak ajánlanám elolvasásra...
V.
vantal
 
 


Szia Vantal!

Köszi, mindkét fórumot elkezdtem olvasni, érdekes!!! És egyben tanulságos...

Ági
aszemenyei
 
 


Kedves Doktor!

Valaki ezt írta nekem az epidurálról. Ő szintén a Jahnban szült:

"Nálunk a szobában a 3 császárost epidurálták. Nekem a doki azt mondta, hogy jobban szeretik ezt, mint az altatást, mert ugye nem megy át a babába (míg az "altatásos" babák aluszékonyak) és utána kevesebb a fájdalom az anyukáknál. Nálunk a következő mellékhatások voltak: Andinak olyan fejfájása lett, hogy sírt és naponta infúziót kapott. A nővérke azt mondta, ez már valszeg megmarad neki, mindig érezni fogja a frontokat (előtte soha, de még fejfájós típus sem volt). Juli alig érezte a bal lábát még két nappal utána, őt kb. 1 órán keresztül "epidurálták", ketten is próbálkoztak, valahogy nem találták el. Tiszta lila-kék volt a gerince. Másik Andi nem tudott pisilni. Meg kellett őt katéterezni. A nővérke csak annyit mondott, hogy ő soha nem szülne epidurálisan..."

Ez tényleg reális?!
V.
vantal
 
 


Annyira reális, hogy epidurálban a legritkábban csinálunk császárt....
Fejfájás a spinál után fordul elő, valóban nagyon kellemetlen, de pár nap után NYOM NÉLKÜL múlik el... és valóban gyakoribb, ha több sikertelen próbálkozás volt.
gyuri
Szeged
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: