Új privát üzeneted érkezett!

Egy kis szívderítő:

Lilivel a bébiételes üvegekbe öntögettük az egész, és darabos fűszereket, majd üvegfestékkel ráírtuk a nevüket. (sorrendben:köménymag, babérlevél, egész fahéj, egész fekete bors..)
Végig akarta sorolni őket, de az elsőnél megakadt:
- Anya hogy is hívják ezt a fűszert?
Segíteni akartam:
-Kö- és vártam, hogy beugrik neki..
-Kőkemény!!
- :lol: :lol: Csak nevetni tudtam.. erre elbizonytalanodott és tovább találgatott,
-ööö Kőmag!!!
- :lol: :lol: na hát erre már fetrengtem... és kimondtam, mikor végre levegőhöz jutottam.

Gyantáztam a lábaim:
-Anya nézhetleeek?
-Hát ez nem szép, inkább ne. - De persze nagyon kíváncsi volt...
-Fúúújjj de csúnya az a sok szőr a papírooonn..
-Mondtam, hogy ne nézz.
Kész lettem. Lemeozta a lábam és megszólalt:
-Húúúú Anya! Szőrötlen vagy!
:lol: :lol:

Az alattunk lakó néni bottal botorkál, de óránként, sokszor fél óránként kijár bagózni az erkélyre. Ilyenkor vészhelyzet van és azonnal becsukunk mindent, mert az egész lakásunk tele lesz a füsttel és iszonyatosan büdös lesz mindenünk. Utálom.
Egyik este rossz kedvem is volt, bevágtam az erkély ajtót és morogtam, hogy büdös bagós.. erre Lili:
- Ez egy bagólista! Igaz Anya?
-Micsodaaaa?? :lol:
-Hát bagólista. Ha van alkobolista (az alkoholista), akkor ő egy bagólista! :lol: :lol:

Imádom a naplementét, ezt sikerül Lilibe is beleültetni. Mindkét kifejezést ismeri rá.
Egyik este kinézett az ablakon:
-Anya gyere gyorsan, nézd milyen szép a naplenyugta!
:D
Kis nyelvújító Kazinczy utód!

Jó éjpuszit adtam neki, erre szorosan megölelt és:
-Anya Te vagy a legjobb anyuka az éboltvilágonföldön.

Csúnyán elkaparta a sebet a térdén és gennyes lett. Persze fájt és összedőlt a világ, mert ilyet még nem látott.
-Most kórházba kell menni?
-Nem. De kitisztítom a gennyet és lefertőtlenítem, de többet nem szabad elkaparni mert még csúnyább lesz!!
Rendbejött.
Máskor egy másik sebet is elkapart a lábszárán. Na az viszont igazán csúnya lett, még vaciláltam is, hogy vigyem-e orvoshoz. Nagyon nem akart javulni.
Megint, kitisztítom a sebet... stb..
Amíg ápolgattam megkérdezte:
-Anya, te honnan tudod, hogy hogyan kell? Orvos voltál?
:D

Hasábburgonyát csináltam, mert szereti és én is megkívántam (és gyrosos fűszerezéssel csináltam husit, ahhoz ez jó). Évek óta nem sütöttem, elfelejtette. Étvágygerjesztőnek azt mondtam, hogy olyan lesz, mint a McDonalds-os (ami most nekünk luxus)Megkérdezte:
-Anya te honnan tudod hogy kell ilyet sütni?
Mostanában mindenre megkérdezi: Anya te honnan tudod hogy kell ezt, vagy azt?

Ma reggel megjegyezte, hogy szegény barátnőm, neki csak 6 db habcsókja van.
-Micsoda?
-Hát tudod ami a baba alatt van. Amin nekünk is Tesó játszik.
Leesett és nevettem..
-Jó akkor hogy is hívják Anya, hab-, habvalami, mi is?
-Habtapi.
Anya elmeséled a csajoknak, hogy azt mondtam habcsók, miközben habhapi? :lol: :lol: :lol:
kchriske
 
 


Korábbi kérdésekre reagálva:

Fertőtlenítés: én is fertőtlenítem Letti eszközeit. Saját külön szivacsával amit sűrűn cserélek elmosogatom (nem a felnőtt cuccokkal együtt) aztán általában forrázom őket a saját öblös edényében pár percig benne tartva. Legalább heti egyszer pedig folyékony fertőtlenítős oldatban fertőtlenítem őket. A játékok többségébe belefolyik a víz, így azokat csak forrázom és forralom, mert nem lehet alaposan kiöblíteni belőlük a fertőtlenítős oldatot.
Időnként a habtapi lapokból kirakott játszószőnyeget is lemosom a fertőtlenítős oldattal, aztán sima vízzel, mikor Letti este már alszik és van ideje megszáradni.

Mosás: külön mosni 3 éves korig ajánlatos, mert addigra alakul ki kb teljesen az immunrendszerük, de 1 éves korig minimum!
Apa dolgaival mai napig nem szivesen mosom együtt még Lili ruháit sem, de most luxus lenne még azt is külön. De majd a két gyerekét, mikor lehet már, akkor inkább együtt és a felnőttekét majd együtt.
Én külön babamosószert használok csak és hozzá való öblítőt is, mert nem tartom egészségesnek a felnőttet nekik még higítva sem. Allergizálhat. A babamosószerekből viszont azokat az anyagokat kiveszik többnyire. Ami nekem bevállt: domal márka Baby Fashion folyékony mosószer (a por nem jön ki rendesen a ruhákból). Nincs különösebb illata, de mindent kihoz és kímélő. Egyetlen ruhája sem maradt Lilinek foltos. Balzsam szintén domal márka, Frottee. Nagyon kellemes és szelíd az illata.

Versek, mondókák: hááát nekem könnyű dolgom van, mert Lili ontja ezeket :) Sokszor azzal tartja a frontot, mikor Letti már nyűgős, de csinálnom kell a vizet a tápszert stb.. mert Apa még nincs itthon. Így aztán a legtöbb óvodás dal, versike (még a ballagós is) megy nálunk. Én meg próbálkozom azokkal amikhez kell a kezecske is pl. Ez elment vadászni, Hüvelykujjam almafa.., de Letti nem túl türelmes. Lilim ilyenkor már nagyon szerette és lekötötte, már magától nyitogatta az ujjait, de Letti inkább menne a maga dolgára felfedezni. Viszont a hóc-hóc katona, meg a tapsikolás a versekre az tetszik neki és ezek most nagyon fejlesztenek.
Van egy gyerekcd-k azokról szoktam én énekelni: Vukk, Ici-pici házikó, Moncsicsi, Két kicsi kecske, Pancsoló kislány stb..
Tegnap pedig kolleganőm-barátnőmnél voltunk. Ő indított a számítógépen játszva tanuljunk angolul, meg gyerekdalokat valami együttestől.. Letti is nagyon élvezte. Énekelt velük együtt :lol: és csak akkor énekelt amikor énekeltek, ha szünet volt, csak zene, akkor csendben rugózott :lol:
A lufis piros-fehér régi óvodás hónapsorolóban sok-sok aranyos versike és dal található, de neten is lehet böngészni.
kchriske
 
 


Mi a helyzet Red? Hogy vagytok? Apa véleménye változott? Barátkozik a gondolattal?

Mondókákból nálunk nem túl széles a repertoár, holott tudunk mi is eleget. Babóca a Ici pici mesét és a Micimackót bírja, a többi nem jó.

Pont azon gondolkoztam tegnap este, hogy milyen kevés mindenre emlékszem kisiskolás koromból. Valamit ki kéne találnom, hogy Lánykám emlékezzen ezekre az évekre később is :oops:

Kép
Kép
nicolca
 
 

 
 

én is elég sokat énekelek, Panna nagyon szereti a népdalokat, így nálunk azok a favoritok. meg altatónak a "lencsilány" és a "kertben lebeg az almaág".
a babazenét kifejezetten rühelli ( bár a rajzfilmzenéket komálja), de ez sztem az én hibám, mert már pocakosan is főleg komolyzenét meg rock-ot hallgattunk :) na ezeket most is szereti, vannak kedvenc számai, pl Edguy-tól a Save me, meg néhány Evanescence-szám + nagy kedvence még (neki is) Bryan Adams.
elég jó az ütemérzéke, átlag 5-7 másodperc után ütemre rugózik bármilyen zenénél.
a tapsikolást meg ujjacsás játékokat is szereti, de még hamar elunja.
rengeteg nyelvtörőt tudok, ezeket rendszeresen be is vetem, pl pelenkázásnál. édi ahogy utánozni szokta a hangsúlyozást a maga kis babanyelvén.


a domal-márka dm-es?
nagyon édik az aranyköpések!!!!!!!!!!

Misi kezdi elfogadni a helyzetet, mert hajthatatlan vagyok, és ismer annyira, hogy tudja, ha rákényszerít, beváltom a kijelentésemet, miszerint vagy az apjával, vagy nélküle, de mindenképpen megszülöm és felnevelem.
még nem tart ott, hogy örül neki, de már elkezdett azon agyalni, hogy miként lehetne megoldani a lakás átalakítását gyerekszoba szempontjából, és ezt jó jelnek tekintem, mert már nem a siránkozással foglalkozik, hanem a megoldásokat keresi. ez az elfogadás első lépcsője nála.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: Nagyon jó hallani (olvasni), hogy jobb a kedved, és azt is, hogy a férjed is kezd megbarátkozni a gondolattal, hogy négyen lesztek. Akkor most már én is szeretnék gratulálni, korábban még nem mertem. Biztos minden rendben lesz, tudod, valahogy mindig van.
Hátha nekünk is összejön a kistesó ebben a hónapban, és akkor várhatjuk együtt a manókat. És nyugi, az anyagiak miatt én is kétségbe vagyok esve, de kell egy kistesó.

Nekünk pocsék hétvégénk volt. Alexa még mindig hadilábon áll az evéssel, és valamiért most szakadt el nálam a cérna. Szombaton itthon hagytam apával, beültem a kocsiba és a Margit-hídnál a Duna parti parkolóban bőgtem, míg 2 lengyel busz be nem futott, és a turisták el nem árasztották a parkolót. Így is ott voltam vagy másfél órát. Aztán este rendeltünk sushit, mert tegnap volt az első házassági évfordulónk, de vasárnap este az embernek már semmi kedve a romantikához, így inkább egy nappal előre hoztuk a dolgot. Attól egy kicsit jobb kedvem lett.
Tegnap meg a szüleimnél voltunk, mert megünnepeltük az öcsém, az anyám és az én szülinapomat (az öcsémét utólag, anyuét és az enyémet meg egy picit előre).

És ami a hab a tortán: mától péntekig reggel 7-től este 5-ig elzárják a vizet és nem lehet leengedni a szennyvizet, mert kicserélik a vízvezetékeket a pincében. Szóval, nem lehet WC-re menni (illetve lehúzni), kezet mosni, mosogatni, mosni, SEMMIT. Ja, és emellett iszonyú zajjal is fog járni, mert flexelni fogják a régi csöveket, mi meg az elsőn lakunk, így esélytelen, hogy Alexa aludni tudjon. Szóval, menekülünk anyámhoz, amitől tartok, mert hosszútávon egymás idegeire megyünk.

Na, megyek, elkezdek pakolni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Red: nagyon örülök, hogy a párod már az elfogadás útjára lépett, így neked is könnyebb :) Remélem hamarosan örülni tudtok a kis meglepetésnek.
A domal nem dm-es márka. Mikor Lili pici volt akkor viszont a dm-ben és az Auschanban lehetett kapni csak, de már egyikben sem, nagy szomorúságomra. Most a Brendonban (ami nekünk eléggé kiesik, ha arra járok veszek, ha tudok), meg Pesten a Mini-Manóban árulják. Másról nem tudok, de nem is néztem jobban utána, mert minden csak Pesten van meg interneten rendelhető, de a házhozszállítással már nem éri meg és berágtam. Így is 1250 Ft, 1,5 l de sokáig elég. Én egy gépnyi babaruhához csak egy kupakkal használok, előtte meg a foltokra, vizezés után ráöntöm és beledörzsölöm. Esetleg ha nincs időm akkor beáztatom ezzel a rucikat. Jobb ha a foltra öntesz belőle, az a tuti. Az öblítő 590 Ft, szintén 1,5 l.
Nekünk ez fontos, mert Lili érzékny bőrű, néhány nap alatt sebes lett az ekcémája picinek, úgyhogy fürdetőből is 4 éves korig a gyógyszertárit használhattuk. Akkor találtam rá a Rossmann-os babydream babafürdetőre, ami nem kezdte ki, így azt tudjuk használni. Apám felesége Dove-val fürdette, pedig kértem ne, ne tudd meg hogy nézett ki a gyerek egy hét után és milyen nehéz volt helyrehozni, pedig már 1,5 éve semmi ekcéma gondunk nem volt.
Lettinek kicsit jobb a bőre, csak egyszer volt egy leheletnyi foltocskája, az is betegen és télen (ami növeli az esélyt), de az sem vészes, elegendő volt rá a sima gyt.testápoló, viszont nem kísérletezek nála sem Jonson's -az és társaival. Ráérünk még.

Képzeljétek két napja a Similac Isomil (szójából) tápszert adom éjszakára, amit a védőnő adott, és Letti átalussza az éjszakát. Ma már csak 5-kor kelt először. :) Lehet, hogy könnyebben emészthető és nyugodtabb az álma, vagy jobban lakik tőle?? Lehet véletlen egybeesés is. Mindenesetre megkérdezem a dokit, hogy lehetne-e ezt így folytatni, ráadásul utánanéztem és nagyon jó árban van, receptre meg pláne (500 Ft a 400 g).
Találtam HA-s pépet is és vicces, de a Humanáé van a legjobb árban, és az még a teljes ár. Nem tudom mennyi receptre, de jobban megéri és legalább nem aggódom. Valami oka biztos van, hogy ragaszkodik a doki a HA-s tápszerhez. Amiket vettem olcsón azok meg ráérnek később, csak néha mertem adni belőle.
Holnap megyünk az egészséges rendelésre, akkor mindent meg is beszélek a dokival és feliratom őket, ha beleegyezik.

Nicolca: az interneten sok mindent megtalálsz, iskolás dalokat is..

Detti: Ezt nem is értem, hogy gondolták, hogy lehet így 4 napig élni 7-5-ig SEMMIT. Én nem tudnék hova menni a két gyerekkel ennyi időre, akkor mit csinálnék itt velük?! :shock:
Drukkolok, hogy ne veszekedjetek anyukáddal. Én is így vagyok az enyémmel.

A pop, rock stb zenéket mi is szeretjük, rádió, cd.., erre alszik a kocsiban, megszokta mert terhesen sokat furikáztunk és énekeltem teli torokból :D A babazenék kifejezetten idegesítettek terhesen.. így őt sem igazán kötik le most, egyedül Bizek Emmi néhány számát szeretjük, de csak néhányat.

Megyek, Letti végre alszik, így most Lilivel kell játszanom.. majd a manók kivasalják a szekrényre való ruhákat..
kchriske
 
 


detty:
köszi a gratulációt. tök jó lenne, ha nektek is összejönne és tényleg együtt növesztenénk a pocakot :D

szinte egész nap nincs víz, majdnem egy héten át??? ez nagyon durva!
grat az 1. évfordulóhoz :D :D :D

vettem folsavat, meg supradynt (az elevittől meg gravidától nagyon rosszul vagyok), kíváncsi leszek, elkezdek-e hízni, mert RENGETEGET eszem, pannával nem voltam ilyen éhenkórász az elején.
ja, + kis bosszúság: a hétre nincs időpont a nődokimhoz, jövő héttől meg szabira megy.
szerintetek várjam ki a 2 hét szabiját és utána menjek el hozzá, vagy vizsgáltassam meg magamat másik dokival (elég surmó a másik sztk-s doki, fullra uniszimpi)

Nicolca:
innen jókat lehet szemezgetni
http://mondokak.net/
http://www.okosbaba.hu/jatekok/mondokak ... s-babaknak
http://marci.co-net.hu/dalok.htm

kchriske:
asszem összekevertem vmivel akkor, mert úgy rémlett a dm-ben láttam. na mindegy
mi is gyógyszertári fürdetőkrémet használunk pannának, mert a többi eléggé kiszárítja a bőrét. de ez akkor is így volt, mikor még babamosószert használtam a cuccaihoz, és miután váltottam a sajátunkra, szerencsére semmi nem változott nála.
a johnsosntól viszont kiütési lettek (6 hósan.)

óóó, a vasalós manókat küldd át hozzánk, ha ott végeztek, légyszi :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: sajnos a vasalós manók nagyon lusták, semmit nem csinálnak helyettem :? De azt hiszem amíg a járóka nem kerül vissza ez már így marad, mert nem merek a gyerkőcök mellett nekilátni. Lili is ugrál össze-vissza, hiába megyek a másik szobába valamelyik jön utánam, mint a kiskacsák és akkor a másik is. Este meg már kampec vagyok. Azért lehet, hogy nekilátok valahogy. Ha csak két bodyt.. már azzal is haladok, vagy nem? :lol: :shock:
Remélem néha Lili is bekerül majd a járókába, mert az ritka, hogy egy időben alszanak du.

Lehet, hogy láttál domal márkájú termékeket a dm-ben, mert ott is kaphatók voltak ezek, más termék megmaradhatott... sőt nekem is rémlik, de nem kifejezetten dm-es márka, csak ott is kaphatók.

A Johnsonsról sok rosszat hallottam, állítólag tele van hormonokkal stb. volt is tüntetés úgy 5 éve emiatt. Ehhez képest a kh-akban az újszülötteket ezzel fürdetik :shock: , mert asszem ingyen kapják.
Pont azért mert érzékeny a bőrük, hamar kiszárad stb. a cél az, hogy minél kevesebb idegen anyaggal érintkezzenek és vigyünk a bőrükbe. Ha nincs a ti mosószeretektől Pannának gondja, akkor talán nem baj, csak inkább többször öblítsen a gép. Akkor tuti.

Doki ügyben nem tudok nyilatkozni. Én általában hallgatok a megérzéseimre, azok általában jók. Ha nagyon nem akarok valakihez menni, és mégis ráerősítek, általában nagyon kellemetlenül sül el. De persze ez én vagyok, és a saját dokimhoz ragaszkodni szoktam. Te tudod hogy érzed magad. Ha aggaszt valami, vagy türelmetlenül kíváncsi vagy akkor talán menj el a másikhoz.
De jól érzed magad ugye? Nincsenek görcseid stb., mert akkor meg talán vaárhatsz a saját dokidra. Ebben nem tudok okos lenni.
Azért én már nagyon kíváncsi vagyok hogy döntesz és mit mondanak.
Képzeljétek az a lány, vagyis ismerősöm akinek adtunk anyatejcsit, szintén terhes lett ugyanígy mint Te Red. (bár azt nem mondta, hogy gyógyszert is szedett) Ő már 13 hetes és neki 8 hónapos a babája. Ő sem így tervezte. Milyen kis cselesek ezek a babák....
kchriske
 
 


Hopppááá kint van az első fogunk, pedig nincs is megduzzadva különösebben az ínye. Napok óta hallani véltem, hogy kocok a kiskanál, de nem tudtam megnézni mert nyalogatta az ujjam, eltakarta.. most sikerült és éretem is.. már áttört :D
kchriske
 
 


Gratula Kchriske! Nekünk is kibújt a második alsó :D Érdekes, hogy ez hisztisebb volt.
Örülök Red, hogy megnyugodtak a kedélyek.
A vasalós manók nálam is elkénének. Én is azt csinálom, hogy egyszerre csak pár db-ot, de ahogy fogy, úgy gyűlik is. Meg aztán rohadt macerás állandóan előszedni és visszapakolni. Lehet, hogy meg kéne tanítani Lánykámat vasalni??? :P

Kép
Kép
nicolca
 
 


kchriske
Grat a fogacskához!!! :D
Bár már a csajsz is ott tartana. Amúgy a chamomilla úgy tűnik, hogy jó neki, nyugisabb éjszakáink vannak vele (valamivel).
Délután 3 telefonhívással sikerült kideríteni, hogy nem 2 hétre, hanem 1 hónapra ment szabira a dokim. Ennyit nem várok asszem. Szeretném tudni, hogy jó helyen tapadt-e meg , minden okés-e stb. Majd a következőre (11 v 12 hétre szoktak visszahívni, ha jól rémlik, ugye?) már a sajátomhoz megyek, győzködöm magamat, hogy egy vizsgálatot kibírok Mr Undoknál.
Amúgy nincsenek görcseim, csak állandó "mindjártmegjön" érzés, meg farkaséhes vagyok folyton.

á, ne is mondjátok, utálok vasalni, persze Misi jobbára inget hord (amikor nem fagy), és hát eléggé nagy kupacok szoktak összegyűlni sorsukra várva.

nicolca
elkiabáltuk a kedélyek megnyugvását, még hullámzanak rendesen: most éppen azon nyelveltünk, hogy szerinte felesleges vonalzót csinálnom, mert lehet hogy csak egy mióma vagy ciszta és különben is, ne éljem bele magam, mert ilyenkor még könnyen elmehet. hát nem esett túl jól, mit ne mondjak...
na mind1
vmi lesz.
mostmár nagyon megsiratnám

és vonalzó MARAD!!!!!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Pannával voltunk tanácsadáson, mert el kellett vinni megmutatni a kardio-eredményt.
na, ha már ott voltunk, akkor belenyomták a pneumo-t is(jővő hónapra volt előtervezve, de így meg majd csak 1 évesen kell menni újra), szegényke eléggé zokon vette, hazáig hüppögött.
8,5 kiló és 72 cm

jövő csütörtökre kaptam időpontot a nőgyógyihoz.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Ha valakinek van használható ötlete, hogy mit csináljak a válogatós lányommal, SEGÍTSEN!!! A zöldségek közül SEMMIT nem fogad el, és a gyümölcsök közül sem sokat. A tejpépet nem eszi, csak a HIPP-es üveges tejbedarát (300 valamennyi forint, köszönöm). Az én főztömből semmit nem fogad el. Annyi kaját dobtam ki az elmúlt 2 hétben, hogy 3 afrikai éhező gyerek is jól lakhatott volna belőle.
Ráadásul a gyerekorvos mondta, hogy tegyek húst is a kajájába, így már a hús is megy a kukába. Nem bírom, el vagyok keseredve! :cry: :cry: :cry: Próbálom nem mutatni, türelmesen hozzáállni, de amikor már alapból eltolja a kanalat, pedig azt sem tudja, mit akarok adni, akkor néha kiborul a bibi. Valami nagyon elromlott, és nem tudom, hogy hozzam helyre. Megyek, mert mindjárt elbőgöm magam.

Kép
Kép
detty74
 
 


detty, nyugi!!!!!
annyira jól csináltad eddig, nekem feleennyi cérnám se lett volna hozzá asszem.
figyi, én ugyanilyen válogatós voltam, a végefelé azzal megspékelve, hogy anyámtól alapból nem fogadtam el semmi kaját + csak színes kinézetűt voltam hajlandó megkóstolni (pl a tejbegrízre kolbászkarikákat kellett tenniük) + közben énekelni kellett nekem + és lehetőleg egymás után kétszer ne ugyanaz a személy kínálja a kaját... szal úgy nézett ki az etetés, hogy 4 szomszédnéni állt körbe, felváltva énekeltek meg kínálgattak a 4-5 féle kajával, hogy miből vagyok hajlandó enni pár kanállal.
kabaré
na mikor a nagyim ezt meglátta ( bölcs parasztasszony) azonnal kézbe vette a dolgot. onnantól fogva 1 féle kajával megkínált, persze nem kellett. megkérdezte, kérsz enni? *apa kedvéért-mondtam én* nincs apa kedvéért! kérsz vagy nem? * anya kedvéért* nem, nem anya kedvéért, eszel, vagy elrakhatom? *klárika adja* nem adja!*elfordítottam a fejemet, erre megmondta, hogy akkor legközelebb vacsorára kapok enni.
nem ettem, elvette, vacsoránál megint eljátszottuk.
gyakorlatilag csak ittam aznap, meg másnap, meg harmadnap is. anyám kétségbe volt esve, hogy éhenhalok meg minden. ...
nagyim egy hét alatt elérte, hogy mindenféle fakszni nélkül egyek abból, amit elsőre elémrak.

ez csak az én sztorim, hátha a többieknek jobb 5leteik lesznek. addig is kitartás!!!!!!!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Köszi Red! Igazából erre már én is gondoltam, sőt, tegnap ki is próbáltam. Sütőtököt akartam neki adni pulykahússal (HIPP-es, üveges), de már ahogy meglátta a kezemben a kanalat, elkezdett sírni. Egy pár percig próbálkoztam, ki se nyitotta a száját. Erre betettem a kiságyba, mondván, hogy ebéd után alvás van, ha nem éhes, akkor mehet aludni. De Alexa ordított tovább. Tudtam, hogy éhes, mert már dél volt, és reggel 7-kor evett utoljára. Kicsit később kivettem, megpróbáltam újra. Úgy verte ki a kanalat a kezemből, hogy minden a kombidresszén landolt. Na, erre bedühödtem, át kellett öltöztetni, majd vissza az ágyba. Ekkor már annyira ordított, hogy néha levegőt se vett. Megijedtem, kivettem, sétáltam vele, majd csináltam neki tápszert, és az utolsó cseppig megette (240 ml). Szóval, tényleg éhes volt. Emiatt nem tudom megcsinálni, hogy ne adjak neki enni, mert akkor sír, csak épp nem eszik. Most azt gondoltam ki, hogy pár napig nem kap mást, csak tápszert, és utána újrakezdem a hozzátáplálást, szépen az elejéről, egyesével bevezetni neki a gyümölcsöket, és utána megpróbáljuk a zöldségeket, stb. Nem tudom, hogy lesz-e elég erőm ehhez.

Hétfőn voltam rákszűrésen, az eredmény még nincs meg, de elméletileg minden ok, indulhat a tesó-project.

Már nagyon bosszant a házban folyó munka, hogy nem tudunk elmenni WC-re (illetve tudunk, csak lehúzni nem, amitől estére olyan szag van a WC-ben, mint egy pályaudvaron - enyhe túlzással), csak késő este tudok mosogatni, mosni egyáltalán nem, mert este 8 után már nem akarom beindítani a gépet. És nem tudom, ma Alexa hogy fog aludni, mert ma nem nagyon tudunk hova menni, így valahogy itthon kell kibírni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Igazán szívesen, bár segíteni nem tudtam :wink:

1 ötlet: esetleg hígra kevert tejpépet is próbálhatnál adni neki, az olyan tápszerszerű, és ha megenné, akkor a tejpépbe tehetnél levés gyümölcsöt, hogy ne legyen hangsúlyos - hátha így be tudnád csapni kicsit és mégiscsak enne ezáltal gyümit. És ha így elfogadná, akkor lassacskán emelhetnéd a gyümiadagot benne.

Próbált már Alexa önállóan enni? Úgy értem: pl banándarabkákat a szájába kormányozni? Lehet hogy bejönne neki a művelet, mert sikerélményt adna és a banánt, vagy érett őszibarackot könnyen szétnyomkodhatná az ínyével/nyelvével. Mondjuk nehéz megfogni, mert csúszósak, de pl a tenyeredből fel tudná csippenteni/markolni. Talán 1 próbát megér.

Majd írj, hogy hogy telik a napotok.
Ma mi sem nagyon tudunk elmenni sehová a hőség miatt, legkorábban 5 óra körül merészkedek ki a falszterre a z 50 fokba a gyerekkel.

Ja,és tök jó, hogy indul a project, majd drukkolok ám nagyon nektek :D :D

Kép

Kép
redwings
 
 



Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detti: kitartás. Lehet tényleg jobb lesz előlről kezdeni az egész hozzátáplálást. Nézegesd meg az oldalakat amiket Red feltett, tök jók, meg a múltkor ajánlottam egy könyvet már nem is tudom, talán Zsuzsinak? Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve. Én aszerint csinálom a dolgokat és nincs, nem volt gondom egyik gyerekkel sem evés szempontjából. Letti ugyan kevesebbet eszik mindenből, mint a korabeliek, de úgy látszik neki ez elég és hízik rendesen. Néha neki is vannak napjai, amikor nem akar enni, csak két kanállal, mikor már idő lenne, később újra megkínálom vagy kell vagy nem. Ha nem, iszik, aztán alvás. Mire felkel mindent megeszik. (A nagymama módszere jó, de itt szerintem más lehet a gond, nem olyan makacsság, mint nálatok Red :wink: Te akkor már nagyobb lehettél és igencsak kihasználtad, hogy el tudod érni, hogy úgy táncoljanak ahogy fütyülsz. :lol: )
Először csak pici adagokat csinálj, és ügyelj a fokozatosságra. Azt is meg lehetne próbálni Alexánál, hogy az ujjadat belemártod a kajcsiba és szopogassa le róla. Ha cuppog ízlik neki, meg lehet próbálni kanállal is összekenni, picit a szájába dugni, de csak a kanál hegyével, csak hogy megértse az a fini ezzel kapható.
Lili nagyobb korában makacsolta meg magát, ovihatás, határok próbálgatása. Megegyeztünk, mindent meg kell kóstolni, aztán döntheti el, szereti, vagy sem. Vagy én ettem és eljátszottam, mennyire ízlik és több marad nekem.. kíváncsi lett, vagy ha nagyon harcolt csak azért is belenyomtam picit vagy összekentem a száját.... hhmmm kérek még!! volt a válasz az esetek 99%-ban.
Nekem többnyire bevállt az is, hogy közben nézte-nézi a Minimaxot, vagy más kedves mesét, főleg ha énekelnek v. zene is van benne, arra figyel és leköti. (később ráérünk a nem TV közben eszünkkel) Közben bedugok egy kis kaját a szájába megízleli és előbb utóbb enni kezd. Ma Letti annyira bamba volt, hogy kb. a 6. kanál után jött rá, hogy ja, eszünk ki kéne nyitni a száját, pedig előtte már hiszti volt, hogy ő olyan éhes!! Fáradt is volt.
Én eleinte mindig hígabbra csináltam a gyümit, főzit is, és csak akkor ette meg, ha tükör sima, folyós volt. Darabkákkal nem. A gyümölcsök többségét is először picit párolva ette (könnyebb emészteni is és nem fogja-hajtja meg annyira a pocit). Néha ha nagyon muszáj, lehet egy leheletnyi cukrot is tenni hozzá, bár ez nem általános szempont, de időnként megengedhető, és citrom levével is lehet ízesíteni, dúsítani. Érdekesebb.
Azt is lehet, hogy neki is adsz egy kanalat a kezébe, megpróbálhatja egyedül is, vagy mutatod neki, hogy te eszel és talán ő is. Olyan rucit adj rá ami nem baj, ha maszatos lsz. Már Letti is próbálgatja a szárnyait, és tiszta ideg, ha nem engedem, mert sietünk, akkor nem akar enni tovább. Most még szerencsére ki tudom cselezni, hogy előbb dugom én a szájába a kanalat :D .
Leginkább próbáld meg először, hogy mindent natúran, nem keverve adni. Érezze, tanulja meg az ízeiket. Jobban látod azt is mi ízlik, és mi nem neki.
Kitartás, lesz ez jobb is.

Red: drukkolunk jövő héten, és igazad van, hogy a vonalzó marad :D Apa is mosolygott mikor felolvastam neki. Változott a hozzáállás? (bár szerintem ehhez azért több idő kell, még egy darabig tépelődni fog a párod, nem?)

Tegnapra volt időpontunk a dokihoz egészséges rendelésre. Persze hogy tejpépből is HA-s kell. :? Ráadásul Lili elszólta magát, hogy ő szokta megenni a maradék tejpépet. Persze rögtön közbeszóltam, hogy az túlzás, hogy szokta... :oops: Végülis eddig csak 6-szor kapott belőle, igyekeztem óvatos lenni.
A szójás (Similac Isomil) tápszerre azt mondta addig adhatom amíg szójaallergiás nem lesz, és elsorolta a tüneteket, mire kell figyelni. (véres széklet stb is volt közte, úgyhogy betojtam) Persze valahol én is gondoltam erre az allergia dologra, mert Zolinak említettem is, hogy mi van ha allergiás a szójára a baba, de tejalapút nem ehet, akkor az mit eszik? Azért is kérdeztem inkább meg a dokitól. Azt hiszem inkább nem adom minden nap.
Este már nem azt adtam, csak picit tettem a Bebába, és a chamomillát is elfelejtettem, olyan is lett az éjszakánk. Ráadásul újabban megint nem alszik vissza reggel, csak de. és délben akkor meg nem tudok már aludni, mert dolog van és Lili is ébren. :( Fáradt vagyok. Mindehhez jön még Apám feleségének a marhaságai.. felhúzott.
Lili is fáraszt most, elkezdett nyafogós, dedós ezt akarom azt akarom csakazért sem csakazértiskedni... ettől a plafonramászoooook! Nem szokott így viselkedni.

:lol: Őrület, milyen kameraérzékeny Letti is. Jóformán még csak épp bekapcsolom a gépet (halk) és már tudja hogy fotózom és idenéz és vigyorog :lol:

Szép napot nektek, már amennyire lehet Detti. Nem tudtok kimnni parkba v Margitszigetre.. csomagolsz többetetésre kaját, ott van sok árnyék, állatkert, közben a jó levegőn elaludhat Alexa. Egy pléden játszhattok, szerintem élveznétek.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Jaj, annyira köszönöm, hogy tartjátok bennem a lelket!!! Nagyon jól esik, és segít átvészelni a napokat!

Red: Megnéztem a linkeket, tényleg jók, és bár már legalább ezret végigolvastam, ezeket még nem. Adtam már Alexának darabokat, pl. almát, de egyszer egy kis darabot lerágott, és nem tudta kiköpni, majdnem hányt, annyira nem akarta lenyelni, pedig nagyon nagyon kis darabka volt. Banánt nem tudok neki adni, mert azt nagyon egyértelműen utálja. Tegnap vettem HIPP-es babakekszet, amit bele lehet morzsolni a gyümölcsbe, hogy táplálóbb legyen, de kézbe is lehet adni. A szopogatás nagyon megy neki, de ha lemállik egy darab, azonnal kiakad. Szerintem a darabos kaja elfogadtatásával is meggyűlik majd a bajunk.

Kchriske: nálunk az a baj, hogy "csak úgy" nem fogad el dolgokat, pedig éhes, mint pl. tegnap. Így ha azt mondom, hogy "ok, ha nem kérsz, nem eszel", iszonyú ordításba kezd, mert valójában éhes. Néha az az érzésem, hogy hiába eszik már 3,5 hónapja kanállal, még nem jött rá, hogy nem csak a cumisüveges dologgal lehet jól lakni. Ha igazán éhes, a kanalas cuccokat nem fogadja el.ű
Sajnos a "nomád" élet nem jön be, mert először is, Alexa nem marad meg a babakocsiban, másodszor nem is alszik el a levegőn. Talán két hónaposan volt hajlandó rendesen aludni kocsiban a levegőn, azóta max. 5 percre elszundikál, de hát az kevés. Így marad a zaj és a vízhiány. Szörnyű, hogy a használt cumisüvegeket sem tudom elmosni, a WC-ről nem is beszélve. Erre azért gondolhattak volna!!!

Na, nekiállok vasalni, mert úgy lekötöttétek a vasalós manókat, hogy azt mondták, erre a hónapra már nem vállalnak újabb melót. Így csinálhatom magam!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty, próbáltatok már a tápszerbe keverni turmixolt gyümit?
a patikában lehet kapni főzelékes etetőcumit, szerintem azon nagyobb lehet a lyuk. vagy cumisüvegből sem kell alexának a főzelék/gyümölcspüré?
remélem, hamar összejön a kistesó!

red, a családi pótlékról : http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... gi#paragr4

Mi is tegnap voltunk mérekezni, Nóri 8kg és 69 cm.

Ezek a vasalós manók engem is kifelejtettek!!!!! :) ha valamelyikőtök találkozna velük, lsz említsétek meg, hogy hozzánk is lehet jönni!! :)
Vendég
 


Bumbike!

Igazságtalanok ezek a manók, de nem tudom, hol kell reklamálni...

Köszi a javaslatot, de Alexa sajna csak a tápszert fogadja el üvegből, még a folyadékot is csőrös pohárból issza, mert a cumisüveg neki csak a tápszerre/anyatejre jó. Szeszélyes egy kiscsaj!

És most fel is ébredt, ennyit a vasalásról. :( Még van pár ing, de hol van még az éjfél...

Kép
Kép
detty74
 
 


Ja, Detti nem kimondottan az alvás miatt javasoltam a "nomád" programot. Hanem hogy ne kelljen a zajban szenvednetek. Mégis csak kellemesebb lenne és szerintem Alexa is élvezné. De hát te tudod, hogy tudjátok átvészelni a napot.
Egyébként már Letti sem alszik a babakocsiban, akármilyen fáradt is, mert nagyon kiváncsi, de ha elég hosszú sétára megyünk a végére mégiscsak kidől, akkor szoktam még pár kört ráhúzni, hadd aludjon.

Mi a múltkor ide a Dunapartra mentünk le megint, úgy élvezték, még a legkisebb is. Kóricált a pokrócon, vidáman nézte a játszótéren visítozó-szaladgáló gyerekeket (ment volna ő is :lol: ), meg a bicikliző, görkorizó embereket, vizsgálgatta a füvet, bogarakat, rámászott Tesó fejére és kacagtak..
Asszem mi sűrűn fogunk ilyen programot csinálni, a nagy úgyis unatkozik itthon. Van egy kis békás tó is itt kacsákkal azt is megnézegetjük, ott végig árnyék van. Én ugyan nem ülök itt egész nyáron. Már így is minden idegesít meg kezdek befarcolni.
Tegnap is csak dokihoz mentünk aztán egész nap elvoltunk Dédinél (Mamikám), ott az utcában rokonnál cserkót szedtünk Letti meg repült volna a kutya után, ami olyan kis hebrencs eb volt. Aztán letettem Dédinek a konyhába és sütögetés közben dudorásztak, Letti meg elaludt. Du. megnéztük, hogy tanulnak úszni a gyerekek, ahova Lili is megy két hét múlva.. A kocsiban is aludt.. Postára mentünk, Pannonba és kaját venni. Most először ült a bevásárlókocsiba, mert mostmár tud ülni.. csak úgy kapkodta a fejecskéjét.
Aztán itthon is elaludt, mert sok volt az élmény, a látnivaló, így 7-kor kidőlt egy kicsit. :lol:
A vasalós manók meg szt elmentek nyaralni se szó se beszéd, ha ennyiünket kihagytak :lol:
Helyette tegnap sikerült 2 ablakot megpucolni (csak belülről) a 12-ből és csak gyors formában. (Lehúzóval, mint a benzinkutakon a szélvédőt), de legalább már kilátni :lol:
Meg a kanappé alatt is a sok porcicát (nem tudtam hol nyávognak macskák) és a leesett dolgokat is begyűjtöttük.
Legalább csináltam valamit.
kchriske
 
 


Kchriske:
Jól sejted, még nem igazán fogadta el a dolgot.
A lakásátalakítást már egész komolyan átgondolta (de erre előbb-utóbb úgyis sort kellett volna kerítenünk 1-2 éven belül). De amúgy (azon kívül hogy ma azt mormogta hogy reméli nem ikrek) semmilyen szintem nem hajlandó még csak megemlíteni sem, vagy ha én utalok rá, akkor elengedi a füle mellett. Úgy döntöttem, egy kicsit hagyom pihenni a témát, hadd szokja a gondolatot. Majd a vizsgálatkor csinálok a telómmal fényképet az uh-ról, hátha az majd megmozgatja az érzéseit. Pannával anno ilyenkor már minden este beszélgetett és simizte a pocimat.

Ja, és ma este én is lefelejtetem adni a chamomillát, kíváncsi leszek, milyen éjszakánk lesz. :?
Gáz, hogy tejpépből is HA kell, ezek jóval drágábbak, nem?
Lili miért váltott át nyafkába?

Bumbike:
Köszi a linket :)
Majd meglátjuk, hogy elintézzük-e az átjelentést, egyenlőre nem akarok 5letbörzét tartani a férjemnek, mert így is ki van akadva :?
Hm, Nóri paramétereit látva erősen elgondolkozom, hogy miről hablatyolt nekem az védőnő. Szerinte Panna "nem hozta a nagykönyvi méreteket"... de hog pontosan mire gondolt, azt nem tudtam meg, mert közben a dokinővel értekeztem az oltásokról és csak fél füllel hallottam hogy mit motyog emez.
Szerintem semmi gond nincs sem a súlyával, sem a hosszával - vagy túl nagy? Vagy kicsi? ????????????? Szerintetek?


Detty:
Ó, Panna sem hajlandó aludni a babakocsiban. Sőt, lassacskán eljut oda, hogy ülni sem szeret benne, sokkal szívesebben vizsgálná kézközelből a kinti világot.
Remélem hamar eljut az önálló közlekedésig... (mert már most azon agyalok, hogy miként fogom megoldani a sétát 2 manóval - tudom, tudom ez még messze van, addig bármi jöhet, de állandóan pörög az agyam)


Ja, 1 kérdés: van vmelyikőtöknek mosogatógépe? Ha igen ,akkor megosztaná velem a tapasztalatait. hogy hogy vált be, tényleg érezhető-e a vízfogyasztásbeli különbség stb...?

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: remélem azért jobb lesz a helyzet.
Már kész javaslattal mentem, mert ismerem annyira, hogy HA-st fog javasolni pépből is.
Az a helyzet, hogy előző este gyorsan megnéztem a neten a HA-s tejpépeket és áraikat, így kikupálódtam és már konkrétan azt hoztam elő a dokinak amelyik megéri :wink: A Humana HA pép 1300 Ft támogatással, viszont 600 g! Végül is, ha azt nézzük, hogy a sima tejpépek átlag 5-800 Ft és 250 g, akkor nem drágább annyival. (A többi HA-s pép viszont kb 1000- 1300 és csak 250 g-os. Én ma adtam chamomillát, annyira kivoltam egész nap, hogy EZT MOST nem felejtettem el, de a szójás tápot nem adtam. Megnézzük két-három naponta. Talán ez csökkenti az allergia kialakulást. De ha nem tiltotta le talán mégsem annyira veszélyes. A fene se tud ezen kiigazodni.
Ő is szentségelt: Megkérdeztem, hogy rizst és grízt adhatok -e már. Mondta hogy ő grízt a saját gyerekének ilyen korban még nem adna. Nem érti miért de egyre lejjebb mennek korban a javaslatokkal, pedig pont kitolni kéne. Úgyhogy az még felejtős. Rizsből meg vannak valami rizspehely, de nem tudom milyen áron.. én rendes rizst akartam pépesre főzni, szerintem ő is értette, de már elbizonytalanodtam. Lilivel egyszerűbb volt minden, most meg már túl bonyolítanak mindent.

Séta két picivel: erről az jutott eszembe, hogy volt a gimiben egy ikerpár akik mesélték, hogy anyukájuk gyerekpórázzal sétáltatta őket :lol: Asszem a derekukra volt csatolva, meg anyuka derekára, vagy valami ilyesmi, így ha esetleg elszaladna valamelyik kicsi, akkor sincs nagy vész.
Láttam olyat is, hogy babakocsira padka, a tolókarnál lévő kerék után van, gurulós és arra áll a nagyobb gyerek, így anyuka körül öleli, biztonságban van, és nem is fárad el, mert őt is tolják. Vagy esetleg testvérbabakocsi, de azzal lehetetlenség vásárolni menni, mert még a szimplával sem könnyű. Főleg olyan boltban, ahol nincs kézi kosár. Nem tudom, ez csak engem szokott bosszantani?

Mosogatógép: nekünk ugyan nincs, de a környezetemben sokaknak van. Mindenki megvárja, amíg összegyűlik egy gépnyi adag, de addigra már alig, vagy nincs mivel enni. A nagyon erős szennyeződéseket meg le kell mosogatni előtte, szóval szerintem valamennyivel biztos növeli a vízfogyasztást, ráadásul az áramot is és a belevaló szerek sem olcsók, amennyire én láttam. Ez az én meglátásom, de van akiknek van, és szeretik. (A melóhelyemen csak azt láttam, hogy folyton gond volt vele és gusztustalan dolgok maradtak a gépben is és az edényen is. Persze lehet, hogy az agyonképzett takarítónő nem tudta hogy kell jól használni.)
Szóval én csak tudatlanságomban beszélek. Talán a többiek..
kchriske
 
 


Sziasztok!

Felfüggesztették a korlátozást a házban!!! Nem tudom, hogy azért, mert valami hiányzik, vagy mert befejezték, de a lényeg, hogy a héten már használhatjuk a vizet és a WC-t is lehúzhatom.

Kchriske! Én nem értem ezt az egészet... Az én családom az allergia minta példánya. Talán nincs is olyan allergia, ami az én szűk családomban ne lenne. Én vagyok a legkevésbé érintett, bár úgy néz ki, hogy a pollen allergia nálam is kezd kialakulni, az eper és a csapvíz meg már pár éve megvan. Ennek ellenére adhatok Alexának nem HA-s tápszert, normál tejpépet, darát és normál rizst. A rizs egyáltalán nem allergizál, főleg ha jól megfőzöd. Alexa már kb. egy hónapja kapja a normál tápszert (a doki mondta, hogy figyeljem, de nyugodtan adjam neki), és semmi baja. Én is féltem egy kicsit, de arra gondoltunk, hogy max. az első jel után abbahagyjuk. Mellesleg a gyerekorvosunk az öcséim orvosa is volt, és az öcséim anno olyan allergiásak voltak, hogy oviba sem járhattak, és nem ehettek sehol semmit, mert nem tudtuk mi van a kajában. Szóval, az orvos pontosan tudja, hogy Alexa milyen háttérrel rendelkezik allergia szempontból.
Így a kiscsaj már kap esténként tejbedarát, és attól sincs semmi baja, és párszor már főztem neki rizst, hogy a gyümölcs tartalmasabb legyen. Persze, neked kell eldönteni, hogy mit adsz neki (nem is akarok beleszólni), de szerintem nem biztos, hogy túlzásba kell vinni ezt az allergia dolgot. Egy csomó olyan tanulmány jelent már meg, amelyek szerint minél korábban ki van téve a gyerek bizonyos allergén anyagoknak (persze nem hatalmas mennyiségben), annál kisebb az esély az allergia kialakulására, mert a szervezet megtanulja kezelni ezeket. Pl. mi emiatt nem adtuk oda senkinek a macskát, és bár a családomban többen is allergiásak a macskaszőrre, Alexának semmi baja tőle.
Ez csak az én véleményem, és lehet, hogy hülyeség, de ettől még nem lett bajunk. Lekopogom...

Kép
Kép
detty74
 
 


Kchriske:
Én is adok pannának rizst rendszeresen, és rizspelyhet is használok (meg krumplipelyhet is).
Reform vagy bioboltban lehet kapni, akciósan 225 ft egy 300 grammos zacsi, amúgy meg 350-400 ft körül van. Legalábbis itt nálunk, nem tudom, hogy nálatok milyen árak lehetnek - de minimum 2 hétre elegendő 1 zacsi amúgy, szóval szerintem kibírható összeg.
De a sima rizs is tökéletes, jó puhára kell főzni és akkor könnyű összetörni villával, v lehet turmixolni is ( a pelyhet detto, csak előtte forró vízben ( maradék tápiban :wink: ) 10 percig áztatni kell h felpuhuljon).
Én kukoricadarát is szoktam adni pannának, nagyon szereti.

Séta: igen, a testvérfellépő az egyik lehetséges megoldás, mivel a tesókocsi kizárt.
A 6.-on lakunk és nem férne be a liftbe, lent meg nem lehet tárolni.
Másik opció, hogy kenguruban/kendőben van a kicsi és tolom a nagyobbat - de ez a koratavaszi nagykabátos időjárásnál nem tom mennyire kivitelezhető.
Majd kialakul úgyis, csak folyton pörög az agyam.
Ja, igen, egyetértek: a babakocsis vásárlás néha tényleg gáz, bár én már alapból nem megyek be olyan üzletbe, ahol nincs kiskosár. Vagy autóval megyünk és akkor panna a bevásárlókocsiban elücsörög szépen, nagyon jól elvan, nézgelődik, szórakoztatja magát meg a közönséget. Csak arra kell vigyáznom, hogy elég messze toljam a polcoktól, különben pakol ezerrel :)

Detty:
Örülök, hogy feloldották a korlátozást, és lehet vizezni.

Kép

Kép
redwings
 
 


Halihó! Végre tudok írni. Már annyi mindent akartam, hogy a fele sem lesz meg, de próbálom azért összeszedni.

Először is, Red! Gratulálok nektek, most már szabad, mert már örülsz neki. :) Apa meg majd megbékél, és ahogy egyre egyértelműbb lesz, ő is szépen belerázódik, meglátod a végén elválaszthatatlanok lesznek. A gyerekeknek pedig tuti jó lesz, nekem az egyik tesóm egy évvel fiatalabb nálam, és mindig ikreknek éreztük egymást, sosem volt köztünk korkülönbség érzés. A mai napig tök jó kis egység van, még ha ritkán is találkozunk vagy beszélünk.
Séta: nálunk is babakocsiszabotázs van, képtelen vagyok beletenni Csupanyálat. Úgyhogy marad a kendő, de azzal most már csak fél órára vagyok hitelesítve, mert ő is 8,7 kg már (és 74 cm - úgyhogy vagy együtt nem nagykönyviek, vagy teljesen OK-k, úgyhogy ne is foglalkozz vele, minket megdícsért a doki, hogy milyen jól néz ki a gyerek, sőt, mondom, már a 8 kilóra is azt mondta a múltkor, hogy azzal már suliba is felvennék...) Most keresek én is valami járgányt Csupanyálnak, ami érdekesebb mint a babakocsi, de még nem kismotor. Majd ha találok jót, külöm a liket. Oylanra gondoltam ,ami valami kis háromkerekű bicaj (ha jól tudom, a derekánál még öve is van), és hátulról egy hosszú nyéllel kormányozható (ezt később le is lehet venni, ha már egyedül megy,és a pedált is eléri). A barátnőmnél láttam évekkel ezelőtt, de csak van most is ilyesmi, majd utána nézek.
és tavasszl a kendő a kabát alatt tuti jó, én így csináltam végig a telet. Nem kell agyon öltöztetni, Apa egyik kabátját elcsaklizod, abba befértek ketten, és ha meleg van, kihúzod, ha nincs, behúzod. Csak a fejét meg a lábát kell beöltöztetni.
Mosogatógép: nekünk van, és elképesztő nagy segítség. Igaz, a miénk a keskeny változat, ami ugyan drágább volt, de szerintem sokkal jobban ki lehet használni. Mostanában naponta egyszer megy, mert mindig tele lesz estére Én beleteszem a fazekakat is, és így nem kell sokáig összevárni a cuccokat. Nekünk nem marad semmi rajta, bár a darabos dolgokat le szoktam törölni ,de nem öblítek el előtte mindent. És időnként ki kell takarítani a szűrőjét, meg fel kell tölteni a sót, akkor szép tiszta lesz minden. Most hogy van, és tudom, milyen jó, már csak ajánlani tudom, előtte én sem voltam rajongója. Ha vesztek, akkor viszont megéri olyat venni, ami jó energia osztályú, és halk. Egyrészt, mert nem fogyaszt annyit, másrészt meg mert akkor nyugodtan használhatod bármikor. Nálunk van, hogy csak 10 körül indítom el, és ha bedugom a lefolyót, akkor a vízleengedést is csak nagyon tompán hallani, simán lehet aludni is mellette. Én nagyon szeretem, mert egy pillanat alatt rendet tudok tenni a konyhában, és nem kell ott állnom fél orát, hogy mosogassak, illetve kínlódnom, hogy mit hova tegyek száradni, mert elég kicsi a konyhánk. Szóval nálam 5/5.

Allergizáló kaják: nekem a doki azt modnta, hogy ha van allergiás a családban, akkor oda kell figyelni persze, de ha nincs, vagy nem olyanra, amit próbálnánk, érdemes addig adni, amíg még anyatejet kaphat mellé. (Persze sajnos ez többeteknél tudom, hogy már nem megoldható.)

Tápszer: nálunk is csökkent a tejmennyiség az utóbbi időben, már nem tesz ki egy egész evést, úgyhogy reggel van egy fél, meg este egy fél. Reggel közelebb hoztam a tízórait, este meg még fürdés előtt adok vacsit, és így fürdés után elég a szopi. De valamelyik nap próbáltam tápot is adni utána, hát, konkrétan kiköpte a gyerekem. Meg is értem, én undorodom tőle, már a szagától is, de az íze... Úgyhogy ha mégis kéne, asszem az lesz, amit talán Red javasolt, hogy tejpép nagyon hígan...

Detty! Én is rettenetes evő voltam, emlékszem, hogy még elsőben is csak sós kekszet voltam hajlandó vinni magammal, szegény Anyu ki is volt tőlem rendesen. Aztán valamikor második környékén jöttem rá, hogy az a hányinger, amit érzek, az nem hányinger, hanem éhség, és ha eszem elmúlik... :) De addig is tök normálisan fejlődtem. Szerintem ne aggódj, ha nagyon éhes, biztosan eszik valamit, amit éppen kínálsz. Próbáld meg, hogy kiflit vagy zsemlét adsz neki, nem kekszet, azt könnyebben el tudja szopogatni, valahogy homogénebb mikor nyálads és elszakad. :) Ha van még egy kis tejed, akkor párhuzamosan adjál neki aznap még egy kicsit, és akkor talán a liszt miatt sem kell aggódni. Bár, a babakekszben is van, és ha attól nem lett semmi baja, valószínűleg ezektől sem lesz. Csak arra vigyázz, hogy van vizes meg tejes kifli/zsemle. Vizest adj neki az elején. Nekem azt modnta a védőnő, hogy egyre kell figyelni, ha lisztes doglot adok, hogy utána ne fogyjon hirtelen. Mert az lehet lisztérzékenység jele.
Ja, és én kaptam egy olyan cumisüveget, aminek hasonló a feje, mint a csőrős pohárnak, szerintem kicsi nagyobb lehet a luka, mint a csőrősnek, kifejezetten főzelék etetésére van. Ha nézegetsz a neten, tuti találsz ilyet. Ez valami noname, úgyhogy fogalmam sincs, hogy elérhető. Mi nem is használtuk még, mert nem volt gond, de az unokatesóm azért adta, mert az ő kisfia csak abból volt hajlandó enni, úgyhogy még őrizgetem, nehogy kelljen, aztán Murphy telebeszélje a gyerekem fejét, ha megszabadulok a megoldástól...

Kchriske! De jó, hogy ki tudtok szabadulni! Annyit gondolok rátok, meg a többiekre is, hogy hogy lehet bírni bent a városban vagy éppen kint de panelban, kert nélkül. Nekünk szerencsére van kertünk, igaz, nem túl nagy, de imádom. Egész nap kint vagyunk, csak akkor jövök be, ha kint valami nagy ramazuri van, és nem tud aludni Csupanyál, egyébként kint is altatom. Meg az egyik szomszéd egy iskola, ami alapból nem gáz, szeretem a gyerekzsibongást, de időnként vannak meccsek (persze sípal, dobbal, dudával), vagy rendezvények (persze jó komoly hagosítással), na akkor bemenekülünk, vagy néha el is...
De imádok itt lenni, nem tudom, mit kezdenék magunkkal bezárva. Mondjuk ennek ára is van, mert gyakorlatialg teljesen a város szélén lakunk, és így totál el vagyok zárva mindenkitől, pláne amitóta nincs kocsim, és Csupanyál nem marad meg a babakocsiban, csak szomszéd kerületi ismerősökig merészkedek el maximum, úgyhogy komoly fejtörést okoz időnként, hogy mivel kössem le a gyerekemet, ha huzamosabb ideig kettesben töltjük a napokat. Ő igazi kis társaságfüggő gyerek. De mindig kitalálok valamit, csak elindulni nehéz...

Brűnhílda! Üdv köztünk! Csodálat és bíztatás a négy gyerkőchöz! :) Én is imádom a gyerekeket, és tervezünk is még tesót, de négy, az azért már jó sok! :D

Bevallom, anyukám idén a szülinapomra kapott egy hatalmas virágbokrot (kiültetőset, hogy sokáig megmaradjon) köszönet képpen értem és az első idők türelméért... :D (A folytatást majd meglátjuk, ahogy nehezedik a pálya nálunk is. :))

Na, takarékra teszem magam, biztos kimaradt egy csomó minden, de most már megyek. Szép napot!
kisbogarka
 
 


sziasztok!

anyuméknál is van mosogatógép, ahhoz képest, hogy régen elleneztük, szerintem már nem bírnánk létezni nélküle (képletesen) :)
halk, Szépen mosogat, lábast poharat, mindent! figyelni kell arra, hogy a vagy a+ energiaosztályút vegyetek meg, mert az energiatakarékos.
mi tablettát használunk bele, ami kb 2000-3000 ft körül van és 60-80db-os kiszerelésű. anyum szerint nem fogyaszt több vizet és áramot, mintha kézzel mosogat az ember villany mellett. bár én még nem láttam a villany/víz számláját. de biztos így van, mert nálunk napi 1-2 adag simán lemegy, főleg hétvégén. (sokan vagyunk: anyumék, 3 tesó, dédim, aki már üknagymama, meg mi ketten)
csak olyat nem mos el, amin pl odaégett az étel, ezt sajna be kell áztatni. és csak be kell tenni az edényeket, meg kivenni. nagyon sok időt lehet megspórolni vele.


valahol olvastam, hogy 1 évesen az átlagos testtömeg 8és10kg között van.
megkérdeztem a dokinénit a hosszról is, és azt mondta, hogy 1 évesen átl 75cm hosszúak a babák.
Nekünk a 8kg-ra és 69cm-re azt mondta, hogy látszik, h jól eszik, de nincs elhízva.

nem irigylek semelyikőtöket sem, akiknek nem eszik meg szinte semmit a babócája.
Hál' Istennek, Nóri szinte mindent megeszik (a por alapú tejpépet nem). tegnap kapott először meggyet, hát szép fintorokat produkált, de ettől függelenül többször evett belőle.
hogy őszinte legyek, adtam neki már nagyon sok mindenből, amit mi eszünk.

holnaptól lesz a tesco-ban akciós a pampers active baby pelenka: 46ft/db. ha elvisz az öcsém, abból is bespájzolok.

UI: megelőztem a vasalós manókat!!!!! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Na mondtam, hogy tudatlan vagyoka mosogató témában :lol:

Detti: akkor végre megkönnyebbülhettek a víz miatt.
Én is úgy gondolom az allergiadolgot, ahogy te írtad, és én eddig nem is túráztattam magam a dolgon. Sőt, Lilinél nem volt HA, szerintem akkor még nem is létezett, vagy mittomén. Nálunk aztán nem allergiás (vagy ahogy Lili mondta korábban: algériás) a család, szóval nem is értem. Tudom, az ekcéma miatt egy kicsit, de Lettinek még az sem igen volt. Lili ilyenkor már rutinos ekcémás volt. Szóval passz. Mindazonáltal azért lettem bizonytalan, mert a dokinkat maximálisan tisztelem és bírom. Bízom benne, ami nálam dokiügyben nagyon nagy szó. De itt a környéken közel s távol sokan járnak hozzá azok is akik nem a körzetébe tartoznak mert ő a legjobb a környéken. Sőt, Pesti szinvonalban is mondhatom, mert ott is jártunk Lilivel párnál, majdnem ott is maradt. Ezért hallgatok rá. A rizst engedte, csak már én olyan fáradt vagyok, hogy nem emlékeztem, hogy most jól értette-e, hogy rendes rizst vagy nem.. de biztos. Csak a grízre mondta, hogy várjunk még kicsit.
A nem HA-s tápszerből néha kap egy kanállal a rendesbe és a nem HA-s tejpéppel szoktunk be, így már bontva van, nem dobom ki. Semmi baja nem volt tőle, de nem merem minden nap adni. (ma mondjuk azt kapott a banánhoz, de csak 1,5 kanál kellett).
A rizst én is a gyümihez gondoltam, később a főzihez is. De már kitalálgattam, hogy csinálok babagyümölcsrizst meg ilyenek.. hogy érdekesebb legyen a menü.

Ma merészkedtem kicsit és nem turmixoltam le a banánt, hanem csak villával összetörtem, beleöntöttem amit meghagyott 60 ml tápszert és bele a 1,5 kanál vaníliás tejpépet mert túl híg lett. Akkora adag lett belőle, tele volt a tányér. Gondoltam na mindegy, úgyis kitologatja mert darabos, legfeljebb Lilcsike megeszi. Képzeljétek úgy falta, veszekedett, hogy lassú vagyok és bevágta az egészet. Így aztán kibírta a beszerző körutat is bőven, mert 2-re értünk vissza és fél3-kor ebédelt, (csak fél órát csúsztunk, de akkor is 4,5 óra, az igen).
Ja azt meséltem, hogy a múlkor Lili leült a nappaliban almát enni és Letti odatepert és rácuppant az almájára :lol: Simárafarigcsálta az ínyével, és nézett mikor egy idő után elvettük. De olyan kétségbeesett kiskutya szemekkel :D A banánt is a kezemből imádja szopogatni, de eddig kitolta amit lecuppogott. Aztán hirtelen egy nagy vákummal nagyobb darabot leszippantott és majndem megfulladt, így azt nem merem így még. De a villával darabos kajálásnak nagyon örültem.
Ma kap először meggylevet, holnap pár kanál meggyet is. Kíváncsi vagyok mit szól hozzá. Ha ízlik akkor már kigondoltam a babameggylevest és akkor ugyanaz lesz a tányérjában, mikor mi meggylevest eszünk. Mert annyira nézi amiket mi eszünk és utánakap
Előszedtem az etetőszéket is, alaposan le kell pucolnom. Szerintem nagyon fogja élvezni, hogy tesóval és velem együtt eszik majd egy asztalnál. Ma az ebéd így jött ki, tápot kapott kivételesen (már fogja az üveget) és én közben ettem, ahogy a karomban tartottam, meg Lili is. Tetszett neki. Le se vette a szemét Tesóról.
A nagyágyas-cicis altatás egy ideje nem működik, így bekeményítettem. Tegnap annyira fáradt volt, már a tízórait is, de az ebédnem meg a felét már a szemébe, hajába kente olyan fáradt volt. De nem akart aludni. Fogtam, szép álmokat puszi és akkor aludj el a kiságyban. Tegnap fél óra, főleg a végén kemény visítás volt. 3 óra alvás után már ébresztettem. Ma már csak 15 perc nyekergés volt és már mindjárt letelik a 3 óra és még alszik, viszont már uzsi van, mindjárt keltem, hogy azért éjszaka is aludjon valamit. Ha mindig abban az időben teszem be a kiságyba, akkor megszokja egy héten belül és akkor az számomra kiszámítható idő lesz és akkor Lilit is le tudom tenni ebéd után. Már annyira várom. Nyáron úgyis csak este lehet sétálni a meleg miatt.

Red: Sajna pont abban a 3 boltban tudok olcsóbban vásárolni, ahol nincs kiskosár. Max. kocsival gurulok oda, mind itt van 5 percre, mert amúgy sem fér el semmi a babakocsiban. Így már legalább a hordozóval nem kell bajlódnom, mert tud ülni és élvezi is. Köszi az infokat, megnézem a rizspelyhet is meg a többit. És Panna szerintem is jó bőrben van. A mi dokink meg se nézte miket írt a védőnő. Ránézésre jó husiban van a gyerkőc, megvizsgálta amit kell, egy szóval sem bántja a súlymérés miatt. És még le is vagyunk maradva vagy fél kilóval, meg hosszú is Letti, de egy rossz szót nem mondott rá.
Kisbogárka: én is szoktam látni olyan bicajt, amit írtál, még árnyékoló is van rajta, nagyon cuki... de még csak egy-két embernél.
A kert iszonyatosan hiányzik, főleg, hogy én kertes nagy családi házban nőttem fel. Mikor Mamáméknál vagyunk fél nap, vagy tegnapelőtt pl. cserkót szedtünk Papámmal az egyik rokonnál.. eszembejutott az az érzés, mikor gyerekként fára másztam jó magasra és egész nap a kertbe voltunk és az utcán játszottunk a többi gyerekkel.. Lilike is kertben pancsizott minden nyáron és homokozott.. mászkált a szőlősor között.. van is róla klassz fotó. Nagyon hiányzik a kert. Ráadásul akkor Yorki (Lili kiskutyusa) is itthon lehetne és boldogan játszhatna vele..

Tündi: ügyi vagy, én is terveztem, de nem ment mert hulla fáradt vagyok. Az utóbbi napokban alig bírok felállni is. Külön megerőltetés minden mozdulat.. még más is társul hozzá, de ... valamit biztos bekaptam, bár nincs náthás tünetem.
Őszintén sajnálom, hogy Apa nélkül maradtatok, már a múltkor is akartam írni.

Megyek keltem Lettit, Lili meg már rágja a fülem..
kchriske
 
 


Sziasztok!
Még el sem kezdődött a nyár, de borzasztóan szenvedünk a melegtől. Azt hiszem, lassan kénytelen leszek feladni magam és levágjuk Babóca szépséges haját :? Mégiscsak fiú! Még azért gondolkodom rajt :)
Képzeljétek: sikeresen felült az én kis Drágám!!! :lol: Utána mikor eldőlt, újra próbálta. Persze mindezt akkor, mikor már tök álmos volt. Nanáhogy nem sikerült. De alvás után újra megcsinálta. Mi melója van vele! Most azon aggódom, hogy ha éjszaka nem vagyok elég gyors, felül a kiságyba. Ami hagyján lenne, de ha eldől benne, alaposan beüti a fejét :? Mondjuk van fejvédő, de biztos, úgy esik, ahogy nem kéne.
Na meg túl vagyunk egy másik tűzkeresztségen is: lepottyant az ágyról :( Egy pillanat alatt sikerült. Ránéztem, még a "kordonon" jócskán belül volt, elfordultam egy minutára (de tényleg annyi volt) és már a koppanásra kaptam vissza a fejem. Érdekes, hogy hasra esett. Kaptam is Apától a fejemre. Most aztán száz szemem rá. Nem tudom, hogy ha lerakom a földre, főleg, most hogy ül, nem üti-e jobban be a fejét, mikor eldől. (szép magyar mondat lett ez)
Mi bevásárolni kenguruval szoktunk, vagy megvárjuk Apát és kocsival, hordozóval.

A fene ezekbe a vasalós manókba, már nem tudok én sem rájuk várni többet.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Huh, de jó sokat írtatok!!! :)

A melegtől mi is szenvedünk, és már előre félek a mai naptól, mert ma nagyon meleg lesz.

Nicolca! Hogy ült fel Babóca? Hasról feltolta magát, vagy hátról felhúzta magát?

Nálunk a nagy hír, hogy Alexa kúszik. Tulajdonképpen már hetek óta eljut lassan oda, ahova akar, de tegnap láttam anyunál, ahogy a parkettán húzta-tolta magát arra, ahol valami érdekes volt. És tologatja fel a popsiját is, meg fekvőtámaszozik, úgyhogy - gondolom - hamarosan mászni is el fog kezdeni. Kicsit tartok tőle, de már várom is. És az ágyról lepottyanástól én is nagyon félek, a férjem agyon is üt, ha megtörténik. Úgyhogy egyre kevesebbszer teszem az ágyra.

Kisbogárka! Nálunk a lakótelepen van egy kislány, akinek olyan járgánya van, amit keresel. Majd ha látom őket, megkérdezem, hol találták.

Én mindig babakocsival járok vásárolni, illetve autóval, de utána babakocsival megyünk be. Még akkor is, ha a férjem is jön, mert akkor ő tolja a bevásárló kocsit, én meg Alexát. Persze Alexa ilyenkor se viseli el sokáig a babakocsit, és előbb-utóbb ki kell venni. Nem örülök neki, mert nagyon nehéz már (9 kg - 71 cm), és nem szívesen cipelem a tömegben, plusz a babakocsit is tolhatom. Ha csak kettesben vagyunk, nem érdekel, hagyom sírni, mert nem akarom, hogy megszokja, hogy sírással mindent elérhet.

Befejezem a vasalást és végre moshatok is.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Ez a hőség kibírhatatlan!
Egy merő szauna az egész lakásunk, ugyebár panel, és napkeltétől fél 1-ig idesüt a nap, az ablaküvegeken tojást lehetne sütni, átforrósodnak a falak és aztán egész du/este ontják vissza a hőt.
Ma még anyámhoz se tudtunk átmenekülni, mert ott meg szerelnek vmit a fürdőszobában.

Szegény gyereket ma már 4x lögyböltem le - rendesen megkönnyebbül ahogy a langyos vízben pancsol- , de még így is csupa pötty :(
Viszont kipróbáltuk az aventes folyékony babahintőport, és tök jó, tudom ajánlani nektek.

Kisbogárka:
ma a tesco-ban láttam tolókaros triciklit (műanyag, pótkerékkel, támlás üléssel) de az árára nem emlékszem :oops: 5- 6 ezer ha jól rémlik.
VAgy ennél komolyabb járgányt akartok?
ó, és neked is köszi a gratulációt. igen, majd csak megbékél a sorssal...

Nicolca:
gratula az ülés-hadművelethez! milyen kengurutok van?

Detty, Alexának is gratula a kúszáshoz

jajj, annyi mindent akartam írni, de panna már megint a fürdőszobaajtót zörgeti, asszem mennem kell egy újabb strand-körre

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Na hát én aztán várhatom Apát a vásárlással: 4:40-kor kel és megy, jó esetben 5:30 és este eddig legkorábban 7-kor ért haza, de általában 9-10,11óra. Többször volt olyan is hogy haza se jött, mert már mehetett is volna vissza, így inkább Pesten aludt. Szóval sokszor úgy érzem magam mint egy egyedülálló anya két gyerkőccel. Persze beszélgetni, de elmesélni sem lehet már semmit neki, mert nem fog az agya.. szóval totál 0. a partnerségi szintje és a segítségem. így eleve elindulni sincs kedvem.

Mi még nem szenvedünk különösebben a melegtől, bár igaz, nem kapunk egész nap teli napsütést. Bár a 4. -en lakunk, de az egyik oldalon iskolaudvar és park van, nincs másik háztömb, utca, az után is kertesek következnek, így ha bármit is kinyitok huzat van. A mi tök jó, csak Lettit féltem. A nappaliban meg ventilátoros lámpa van, amit megint csak akkor tudunk most használni, mikor Lettike alszik, de az is elég.

Gratula Babócának és Alexának, csak így tovább.

Kisbogárka: ma séta közben a piac felé vettük az irányt, és ott láttam olyan triciklit amilyet írtál. Gyönyörű színes, állatfigurás, napellenzős, körben védő, hogy ki ne potyogjon a pici, és hátul tolókar, és gumi kerekek. Később meg tekeheti is. Hát sápadoztam. A gagyibb az 8500 Ft, a szebb, jobb 10500 Ft. :shock:
Szóval érdemes körülnézni. Ha a Tescoban tényleg olyan árban van, akkor az egész jó ehhez képest.

Elfelejtettem elmesélni nektek, hogy mi történt velem a múlt héten. Mikor egy éve megvettük a lakást akkor első dolgunk volt a bejárati ajtót lecserélni, mert eléggé "faragott, csipkézett" volt a régi, ráadásul a tulaj elég lazán kezelte a kulcsokat. Szóval betettünk egy 5 pontosan záródó acélajtót, a biztosító úgy is csak akkor fizet, ha van védelem.
Mentünk volna vásárolni és ahogy kívülről meghúztam picit az ajtót, hogy bezárjam kezemben maradt a kilincs. De nem az egész tőből. Eltört!! :shock: Ugyanaznap mikor Lettinek paszíroztam át a répát a szitán, eltört a kiskanál amivel csináltam. :lol: Na akkor már kezdtem megilyedni magamtól, hogy talán van valami paraizém, ami előbukkant. De azóta nem történt ilyesmi. Nagy szerencsémre meg Apám olyan helyen dolgozik ahol rengeteg kilincs és ajót van, így hozott egy másikat és be is szerelte még aznap. Szóval ingyen megúsztam. De ilyet még nem láttam, hogy acélajtónak a kilincse kettétörik. Persze mindenki kapott az alkalmon, hogy vicceskedjen milyen erős vagyok.
kchriske
 
 


Detty! Hasról csücsült fel. Maga alá húzta a bal lábát és a kezével nyomta fel magát.

Apával láttunk a Sárkány centerben ilyen triciklit. Bár nem tudom, ki hogy áll a kínai termékekhez... De az árát nem tudom.

Sima, átlagos kengurunk van, még Lánykámtól "örököltük".

Kchriske! Próbáld ki az "egy-kettő-három működj!" varázsigét, hátha a vasalásnál is bejön :D

Ma nagyon jó progink volt ebben a melegben: évzáró. De megérte, mert Lánykám bizije "kiválóan megfelelt" lett. (harmadikos és csak szöveges értékelés van) Még jutalomkönyvet is kapott! Persze láttam az évközbeni értékeléseket, de meglepődtem. Ahhoz képest, hogy nem nagyon futotta az energiámból segíteni, és ahhoz képest, hogy mit össze nem szenvedtünk mire megírta a leckét... Szóval dagadok a büszkeségtől.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy bepofátlankodom :oops: , csak kíváncsi voltam, mi újság Reddel, és Tündérpankával. És hát Red, szívből gratulálok nektek! :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Szia Gabilány!
Köszi! :D Nagy meglepi volt ez nekünk, apa még nem is tért magához... Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar újra a Flór F bentlakója leszek (ha minden jól megy - és miért ne menne 8) ).
Remélem jól vagytok Kiskobolddal! Ti nem terveztek kistesót? :wink:


Nicolca:
Gratula a szuper bizihez! Mi is egész hétvégén értékeléseket írtunk Misivel, és tök jó, mert 4 nebulója is "kitűnő" lett.

Üröm az örömben, hogy erre fel tegnap osztották ki a tanítóknak a jutalomkönyveket, hogy majd ma az évzárón megkapják a gyerkőcök: 3 db nagyon szép, nagyalakú, keményborítós mesekönyvet, meg negyediknek egy füzet alakú és vastagságú ismeretterjesztős kiadvány a grizzlik éltéről :shock: :evil:
Szóval tegnap délután pannával elmentünk és vettünk egy negyedik mesekönyvet, hogy misi azt tudja ma odaadni....

Kchriske:
Húúú, Hudini sírva könyörögne, hogy avasd be a tudományodba :wink: :D Nem semmi! Mondjuk vannak ilyen napok néha, mikor minden elkezd furán alakulni.
Nem irigyellek, hogy segítség nélkül vagy a 2 lánnyal. Nekem azért nagy szerencse, hogy misi rendes időben hazaér délutánonként, és most meg pláne, mert jön a nyári szünet :) Még egy darabid be kell járnia a suliba délig, meg majd táboroztatni is megy, de augusztusban elvileg itthon lesz velünk. Már alig várom. Annyi progit beterveztem, hogy a felére se lesz kapacitásunk szerintem.


Ó, az új tudomány:
"Panna, hozd ide a könyvedet! "
Kép

Golyófej királykisasszony :D /avagy: hogyan készítsünk előnytelen képet gyermekünkről/
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mi van velem, de nagyon szarul érzem magam. Napok óta olyan "mindjárt megjön" érzésem van és a derekam is fáj, pedig csak július elején kellene megjönnie. Fájnak az izmaim is, és egy kicsit kapar a torkom. Ja! És nagyon nagyon fáradt vagyok!!! Szerencsére Csabi most átment a drága mamához Alexával, hogy tudjak egy kicsit pihenni. Már az sem izgat, hogy odamentek, úgyhogy tényleg van valami bajom. Sőt, az sem érdekelt, hogy Alexa megint nem nagyon akar enni. :)

Red: ez a mesekönyv dolog tök rendes volt tőletek!!! Irigyellek, hogy a férjed mostantól sokat lesz otthon, illetve veletek!

Nicolca: Gratulálok én is a bizihez!

Megyek, lefekszem, pedig vasalni akartam, és szalad a lakás, de OLYAN ÁLMOS VAGYOK!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Jaj, megint ezer éve, hogy írtam...mindig összeszedek egy csomó dolgot, hogy mit akarok reagálni, meg írni, aztán mindig maradok olvasó üzemmódban.

Gratulálok Babócának és Alexának, nagyon ügyesek!!! Zsombi mindig csak kullog a nyomukba, mindig irigy vagyok, aztán rá kell jönnöm, hogy egyrészt itt ő a legkisebb, másrészt eddig se csinált semmit túl gyorsan, de azért mindent normál időn belül teljesített (szerintem).

Red: szerintem Panka a második képen is nagyon édes. Gratulálok Neked, olyan izgi ez, hogy babaváró fórum is leszünk. Kicsit belegondoltam én is, mi lenne ha akaratunkon kívül összejönne egy baba...elvetetni biztos nem tudnám én se, és tényleg nagyon kevésből is meg lehet élni, még ha abban a pillanatban lehetetlennek tűnik is a dolog.

Detty: szerintem jól teszed, ha nem izgatod magad Alexa nem-evésén. Tudod, éhen halni nem fog (könnyű mondani, igaz?). Több olyan családot ismerek, ahol a kislány nem hajlandó nagyon enni, az egyiknél 2 éves a kislány, csak Túró rudin, chips-en és Kubun él, pedig nem olyanok a szülei, hogy műkajával tömték volna, egyszerűen nem hajlandó mást megenni, és örülnek, ha néha ezekből legalább eszik. Biztos ott is sokáig őrlődött az anyukája, míg elfogadta a helyzetet, de mostmár belenyugodott. A másik viszont az elrettentő példa, ott 3,5 éves a kislány, nem nagyon eszik, de ott az anyuka hibája is a dolog, mert minden egyes kajánál tök ideg lesz, és kiabál a gyerekkel. Pont a múltkor voltak nálunk, hát annak az ebédnek is sírás lett a vége, és úgy éreztem, hogy a kislány eleve stresszhelyzetnek éli meg az evést, mert tudja, hogy az anyuja ki fog akadni. Persze lehet, hogy csak én látom így, és tudom, hogy én is nagyon kiakadnék, ha Zsombi nem enne.

De szerencsére eszik: eddig megbarátkozott az almával, a krumplival és a répával, a kövi a sütőtök lesz. Érdekes módon nekünk a banánt nem ajánlotta a védőnő, állítólag a többi déligyümihez hasonlóan ez is allergizál. Persze lehet, hogy az ekcéma miatt ilyen óvatos, pedig a családban senkinek nincs ételallergiája. Mindegy, gondoltam, annyi gyümölcs van, kibírjuk, ha banánt csak később eszik.

Na jó, lelövöm magam, később még visszaolvasok egyszer, aztán még írok.
pzsuzsi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap én is "leparkoltam" a gyerkőcöt anyámhoz, mert ma vendégek jönnek hozzánk, és a nagytakarítást + főzőcskézést sokkal könnyebb volt kiviteleznem így, hogy nem kellett 10 percenként félbehagynom hogy leszedjem a gyereket a csillárról...

Izgi, mert a vendégek közül a csajszi 1: cukros 2: nem eszik szénhidrátot, 3: csak szárnyashúst fogyaszt, 4: amúgy is ilyen bio- meg reformkonyha -buzi. Kíváncsi vagyok, hogy fintorog-e majd a menüre ;)


Detty:
Derékfájás? "Mindjármegjön"érzés? Ó Óóóó :D Nekem is így indult, aztán mehettem tesztet venni mert késett... (a markába kuncog)

Mondjuk a torokfájás meg az izomláz nem illik bele a képbe, és ha pánikkeltő-kisiparos lennék, most rávágnám, hogy akkor biztos az új influenza, hisz világjárvány van, vagy mifene. De feltételezem, hogy nem jártál külföldön az elmúlt hetekben, szóval ez csak egy rossz vicc volt, nehogy komolyan vedd!
De ha nem javulsz, menj el dokihoz hétfőn.
Amúgy ez a hülye front is rátesz egy lapáttal a vacak közérzetre szerintem, én is, meg panna is totál kómásak voltunk egész nap ( szokásos 2x 30 perc helyett 30+50+50 percet aludt napközben).


Zsuzsi:
Köszi a dícséretet a képre. Nem is tudom, hogy sikerült így ez a fotó, élőben valahogy sosem tűnik ennyire golyszinak a feje.
De hát ez van, mégiscsak az én kölyköm, és ha rombuszalakú lenne is a feje, nekem akkor is ő lenne a legszebb ;)

Babaváró-fórum - igen, és reménykedjünk benne, hogy dettyéknek is összejön!!!!
Amúgy tarok tőle, hogy akad majd aggódnivaló a várandóságom alatt, szóval a topic-címe még helytálló marad azért rám vonatkozóan is. Valszeg :?

További jó hétvégét, pihizzetek sokat (helyettem is)!

Kép

Kép
redwings
 
 


Redwings: Mi lesz a menü? Nekem is van egy pár macerás rokonom, mindíg gondban vagyok velük. Egyébként megírhatnátok néha mit főztök, hátha ötletet merítünk egymásból. Nálunk szerencsére nem válogatósak a gyerekek, az apjuk sem, de mégis nehéz kitalálnom sokszor, hogy mi legyen.

Brünhílda
brünhílda
 
 


Ja, és tegnap olvastam a Nőklapjában , hogy vigyázni kell a bio dolgokkal, ami búza, rozs, árpa, zab alapú, egy gombafaj van bennük, a gyerekeknél komoly gondokat okoz. (pl.korai serdülés, ovodás korban már vérzés, fiuknál is mell növés stb. megdöbbentő)

Brünhílda
brünhílda
 
 


De jó, hogy Te írtad ezt le, Brűnhilda, én is akartam már javasolni, hogy legyünk egyben receptklub is, mert néha elképesztően ötlettelen tudok lenni...

Red: azért szerintem Pankával is lesznek még aggodalmak, így kétszeresen írhatsz majd...amúgy meg légy szíves ne paráztass ilyen új influenzákkal, most volt nálunk pár napig egy lányzó Szingapúrból, megfordult a fejemben, hogy nem kéne a gyerekhez nagyon közelítenie, de aztán rájöttem, hogy ez csak a tipikus előítéletek egyike, hogy ha valaki a Távol-Keletről jön, akkor az mindjárt valamilyen influenzavírust hordoz....

A bio-dolog meg nem tudom igaz-e, de nem lepődnék meg, amikor az ember túl óvatos akar lenni, vagy éppen a tudomány valami új trendi dolgot talál ki, mindig kiderül előbb-utóbb, hogy lehet, hogy többet árt vele, mint amennyit használ.

Ja, és a lányzó miatt nem kellett sokat agyalnom az elmúlt napokban a kaján, volt lecsó, hortobágyi palacsinta, gulyásleves, császármorzsa. Ezen kívül rendeltünk neki sztrapacskát (tudom, nem annyira magyar) meg túrós csuszát.
pzsuzsi
 
 


Én is olvastam most erről a gombáról, de igazából ez nem újkeletű dolog. Esős nyarak után (mikor jobban szaporodik ez a vacak) a nagymamámék, meg a többi nagyöreg mindig azt csinálta, hogy először csak néhány csirkének, meg malacnak adtak az új búzából, és megnézték, hogy néhány nap múlva megmakkannak-e.
Ha nem, akkor lehetett enni a búzást, mert nem volt gombás.

Mindenképpen ijesztő, hogy mekkora számban emelkedik ezeknek a tüneteknek a száma, de gondolom ti sem főként csak ilyen bio-holmikat esztek, márpedig elég nagy koncentráció szükséges a tünetek jelentkezéséhez.

menü ma: gyros fűszerezésű csirkemell csíkok, hozzá uborka+pari+lilahagyma sali és fokhagymás+tejfölös öntet (oregano, bazsalikom, majoránna, bors és zsálya keverékével kicsit megfűszerezve)
és szalmakrumpli a fiúk kedvéért

leves: tejszínes meggyleves (van még füstölthúsos bableves is tegnapról)

desszert: zebrapuding édesítőszerrel (azért zebra, mert többfélét csinálok és egymásra öntöm, így csíkos lesz (eredetileg valami gyümis sütit akartam, de aztán nem volt rá energiám tegnap)
ennyi, ha nem tetszik, undercikk :D

tegnap amúgy hurkát ettünk, előtte paprikás krumplit, volt még a héten palacsinta, tárkonyos csirkeraguleves, előtte hétvégén rántott gomba tartárral és rizzsel. ja, meg ránottt máj. Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Kép

Kép
redwings
 
 


A tejfölbe teszed a fűszereket? Hidegen? Nekem valami jó sajtosrúd recept kéne. Tegnap meggyes lepényt csináltam, meg csirke pörit nokedlivel. A húsleves elmaradhatatlan hétvégén.

Brünhílda
brünhílda
 
 


Nekem van 2 jó sajtos rúd receptem. Ha kell, szívesen begépelem.

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Red! Nem tudom, lehet benne valami. Hihetetlenül feszült vagyok, mint amikor Alexával terhes lettem. Szegény Csabit ma párszor elküldtem melegebb éghajlatra csupa olyan dolog miatt, amit egyébként fel sem veszek. Kérdezte is, hogy akkor most jön három hónap "Kuss Csabi" időszak. :? De vajon ilyen korán érezhető lenne?

Kép
Kép
detty74
 
 


Zsuzsi:
Teljesen igazad van, biztos, hogy Pannávl is lesznek még aggódnivalóim, nem csak a várandósság miatt. Csak ha pocakosodás+aggódás kerül szóba, mindig eszembe jut a vakbélműtétem (14 hetes várandósan), meg a koraszülés-veszélye. Ezért írtam, hogy valszeg most sem lesz zökkenőmentes a dolog.

Detty:
én mensi előtt kb egy héttel azt hittem, hogy bármelyik percben megjöhet, olyan intenzív volt az egyébként szokásos "mindjártmegjön"-érzés. És azt is tudom magamról, hogy mensi előtt 1-2 napig mindig eszméletlenül éhes vagyok, ez is megvolt, szóval azt hittem, hogy most meglepő módon előbb fog megjönni - aztán csak nem jött.
Vannak, akik a beágyazódást is megérzik állítólag.

Brünhilda:
igen, csak úgy "á lá natúr" a tejfölbe szórom a fűszert, meg a fokhagymapépet(vagy reszeléket, v vagdalékot, mikor hogy). Ha nincs itthon paradicsom csak ubi, hogy tisztességes salit keverhessek be, akkor meg fogom, és legyalulom v összevágom vékony kis csíkokra az ubit, leitatom a levét és ezt is belekutyulom a tejfölös cuccba. Eredetileg ilyen a tzaziki mártás, Görögo-ból lestem el anno mikor nyaraltunk. De akkor is így csinálom, ha az ubi meg van fonnyadva kissé és nem mutatna jól darabolva.

Én elég sok mindenhez szoktam ezt a mártást csinálni, pl pirítóshoz mártogatni, vagy fűszeres tepsis krumplit nyakon önteni ( ez meg annyi, hogy felkockázom a krumplit, és beleforgatom olaj+só+bors+ízlés szerint fokhagyma+ízlés szerint paprika vagy egyéb zöldfűszer keverékébe és megsütöm hogy odakapjon a szélein), vagy pl tejfölös+fokhagymás+fűszeres alapnak pizzára.

És szerintem legfinomabb a tesco gazdaságos kék tejfölből, vagy ha vki merészebb, akkor tejföl és kaukázusi kefír feles keverékéből.

Kép

Kép
redwings
 
 


Szia mindenki! :D

Bocsi,hogy így hivatlanul idepofátlankodom közétek,csak bekukkantottam és örömmel láttam,hogy "jó pár baba van itt",aki hasonló korú,mint az én kisebbik drágám :lol:

Lánykám egy hét múlva 10hónapos lesz,de az evéssel valahogy nem boldogulunk...Nem válogatós,mindent megeszik(legyen az üveges vagy házi)inkább olyan,mintha "nem szeretne enni"...Ilyen van???Éhes,mégis a kanál láttán sokszor elfordítja a fejét és sír...olykor én is vele együtt...

Ha valakinek van ötlete ezzel kapcsolatban,azt szívesen venném!

Még egy kérdés:Rendszeres olvasója valamelyikőtök a Kismama Magazinnak???Van benne most egy játék,amire be szeretném küldeni a helyes választ,mert többek között biztonsági autósülést lehet nyerni-amit persze tuti,hogy nem én nyerek meg,na de a remény hal meg utoljára... :lol:
Szóval a kérdés:

Hányadik szülinapját ünnepli idén a magazin?
-10
-15
-20
Ha valaki tudná a helyes választ,nos igazán hálás lennék érte :)

Még egyster bocsi a tolakodásért,szép álmokat minden babának-mamának!!!

Ja,RED!Sok boldogságot az újdonsült ici-pici pocaklakóhoz :lol:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka: 94-ben már biztos volt, akkor született a harmadik gyermekem, úgyhogy csak a 15, vagy a 20 jöhet szóba.
Detty74:Előre is köszi a sajtos receptet.

Brünhílda
brünhílda
 
 


Sziasztok!

Nusyka! Üdv közöttünk! Nekem is hasonló problémáim vannak, megspékelve azzal, hogy Alexa még válogat is.

Tegnap este már a szájába se vette a cumisüveget, tolta el magától, és sírt. Amikor nyugtatni próbáltam, engem is tolt el, és az borzalmas érzés volt. Nagy nehezen egy kicsit később sikerült valamennyit belediktálni. Ma reggel folytatódott a rémálom: 80 ml után eltolta az üveget és sírt. Felhívtam a gyerekorvost, aki szerint a foga jöhet felül és azért csinálja ezt. Mondta, hogy adjam neki fecskendővel, vagy próbálkozzunk a pohárral. És adjak neki gyümölcsöt, meg főzeléket. Haha: a gyümölcs még csak lecsúszik, de a főzelékeket nem eszi meg. Két nap alatt sem fogyott el egy üveg sárgarépa, amit almával kevertem össze, hogy édesebb legyen. Nem tudom, hogy tudnám elfogadtatni vele a zöldségeket. Az orvos szerint próbálkozni kell minden nap, de nagyon elegem van, hogy minden a kukában köt ki. Ennyi pénzünk nincs! Nekem is azt mondta a doktornő, hogy ha nagyon erőltetem az evést, akkor azt fogom elérni, hogy a gyerek nem szeret majd enni. De akkor adjak neki zöldséget, vagy ne?! A mindennapos próbálkozás is erőltetésnek számít, nem?

Ráadásul az egyetlen dolog, amit Csabitól a szülinapomra kértem az volt, hogy vegyen ki egy nap szabit. Persze, nem jött össze, ami nem az ő hibája, de ettől még nincs itthon. Úgyhogy ennyit a szülinapomról.

Huh, bocsi hogy megint itt panaszolom el a nyavalyáimat. Megyek pakolni, tegnap egész nap takarítottam, függönyt mostam, főztem és a vasalós manóknak se hagytam semmit!

Ja! Tudom, hogy még lógok a sajtosrúd receptekkel, még ma begépelem, csak meg kell keresnem, mert a mennyiségeket nem tudom fejből.

Kép
Kép
detty74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: