Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hoppá, lehet, hogy Susy már ki is csomagolta a Valentin napi ajándékát? egy cirka 3 kg-os babaszagú, szuszogós ki csomagot...jaj, ez a világ legjobb érzése!!!
nem lehet megunni...(mondjuk azért 3 babánál megállunk... :D )

Szentpyr, fiús anyának lenni szuper!!!! ha majd nagyobb lesz, mindentől meg akar védeni, ő lesz a lovagod, kb. 6 éves koráig beléd lesz szerelmes, aztán jön az APA-korszak. de addig Te leszel a minden számára. Persze nemcsak ezekért jó. De tulképp úgy érzem, egyformán jó, ha lányod van, ha fiad van, mert egyszerűen anyának lenni valami iszonyú jó dolog!!! :D
én meg kiváncsi vagyok, milyen lányos anyukának lenni, de ez most nem jött össze... :D sebaj, majd tán a 3. baba. Bár az se semmi, ha 3 fia van az embernek... :D :D

Rozsaag, igazad van, a para nem szűnik meg, csak átalakul... :D :D
a "felvegyem-e a babám, ha sír?" kérdéskör helyett előtérbe kerül az "elengedhetem abba a buliba", ill. később a "jó nagyi vagyok-e?"
téma...és gyanítom, a sor végtelenül folytatható szerencsés esetben 100 éves korunkig. :D :D :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Gondoltam ám, hogy másnak is vannak parái, de jó ezt leírva látni :D
Mondjuk egyelőre én nem is attól tartok, hogy jó-e, ha felveszem, azt biztosra tudom, hogy igen, hanem hogy kitalálom-e, hogy most éppen mit akar. Szerencsére már kezdem beazonosítani az arckifejezését, a hangját, ha mondjuk álmos, vagy éhes, de nem mindig érzem azt, hogy tutira eltaláltam. A múltkor pl. már legalább 4 óra telt el az előző evés óta (ennyit máskor csak éjjel bír ki :D ), nyügi is volt, na mondom, cici-idő. Erre kiköpi és elkezd vigyorogni. A kis csibész :D még vagy két percig próbálkoztam, nem kellett neki. Én meg csak néztem, hogy akkor meg mi van :roll:
Aztán 10 perc múlva már jó voltam neki, bár én nem találtam különbséget a jelzései között. Na, szóval én ettől tartok, hogy amíg nem mondja meg, hogy hol fáj, melege van/fázik, éhes/szomjas, addig hogy találom el, hogy mi is kell neki.

Egyelőre szerintem is szuper fiús anyukának lenni! :D Azért nem várom azt a pillanatot, amikor valami kis cafka ráteszi a mancsát az én kis drágámra és elveszi tőlem :lol: Addig kidolgozok egy jó kis elhárító taktikát :lol: Persze az sem lehet sokkal jobb, ha valami bájgúnár elcsábítja a kis tündérkémet, remélem, ezt is kipróbáljuk majd :lol:

Susynak meg egy nagy HAJRÁ!!!!!!
danann
 
 


alig várom már a kis lovagom:)! és igen, a tündérkével is remek megélni a nőcis dolgokat... nosss, Apa már nálunk is készíti a szívlapátot;)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 

 
 

Dannan! Szentpyr!

Jókat nevettem rajtatok. Az én férjem is mondta már, hogy magas lesz a mérce annak aki Lauránál próbálkozik.

Nőcis dolgok:
A lányom valamelyik nap közölte, hogy szeretne olyan bugyit hordani ami belecsúszik a fenekébe! (tangát) :D Még csak 4,5 éves!!! Mi lesz itt később? Már most belesajdul a szívem. :cry:

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rozsaag,
És mit mondtál a kislányodnak, miért nem kap olyan bugyit? :lol:

Susy már tuti babázik mert nagayon eltűnt :lol:

Lányom cicizés után :D Világbéke van nála :lol:
Kép
Vendég
 


Pandácska,
tündéri:)! fantasztikus mennyire látszik már most a kis arcán, hogy lányka! húúú, de hangulatba jöttem....cicizés, világbéke..... dejóóóisez :) !!

(analfabéta kérdés: hogy kell beszúrni a képet? éppen nőcis témában próbáltam bevarázsolni vmit, nem túl nagy sikerrel... :oops: )

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Pandácska!

Idejött a lányom és azt mondta: Húúú de szép ez a baba! Egy igazi, őszinte vélemény. :D Szerintem is gyönyörű baba. (ez is őszinte volt) Ahogy látom a képeket, egyre jobban erősödik bennem a vágy, hogy a karomba tarthassam a babánkat.

Megbeszéltem vele, hogy most sem szereti ha belecsúszik a fenekébe a bugyija ezért még korai neki a tanga. Megígértem, majd ha nagylány lesz akkor veszek neki.

Készülhetsz már most az ilyen és hasonló kérésekre. :D Nem lehet elég korán kezdeni!

Szentpyr!
Felcsigáztál! Remélem Pandácska válaszol. Én sem tudom hogyan kell képet beszúrni.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Csajok, megmondon én a tutit, és demonstrálok :D
Szóval max.600*600 pixeles, 250 kilobájtos képet kell kiválasztani, majd a melléklet feltöltése linkre kattintani. Onnan szerintem menni fog: kiválasztod a képet, megnyomod a feltöltés gombot, és megjelenik egy hosszú link a hozzászólásban, ami élesben kép lesz. Mondjuk ilyen: :D
Kép
danann
 
 


És Dóri még mindig nagyon szép, ha nem mondod, Pandácska, akkor is rájövünk, hogy ilyen elégedettség csak cicizés után ülhetett ki az arcára :lol:
danann
 
 


Pandácska és Danann nagyon szépek a pici babák!! :)
nóri16
 
 


Kép Kép
szóval, néhány igazán kislányos pillanat a múlt nyárról:)!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


na jó, nem bírom ki... még egy kör :) (bocsibocsi!)
ide a miből lesz a cserebogár illenék:)
(az első képen csupán néhány napos, a második mostanában készült Panniról)
Kép Kép

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr, ezek nem is kislányos pillanatok! Ez a csaj már most tetőtől talpig NŐ!
danann
 
 


fontos: köszi Danann és a fiacskád nagyon drága :D !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szívesen! Először én sem jöttem rá, hogy kell ezt csinálni, mert ugye ott van a KÉP feliratú gomb, az a logikus, de nem! Még jó, hogy van egy okos, programozó férjem, aki megmutatta, és most vagizhatok, hogy én tudom ám :D
Én sem bírom ki, még egy vigyorit felteszek a fiatalemberről:
Kép

Mostmár remélem, más is kedvet kap, és láthatunk még sok szép babát! :D
danann
 
 


Sziasztok!

Fiús anyukák is lesznek anyósok! :D Én már most boszorka vagyok. :lol: Mi lesz később?! 8)

Nagyon szépek a babácskák!!!! Kicsik és nagyobbacska babák egyaránt gyönyörűek. :D

Danann! (Vagy Lívia? Hogyan szeretnéd inkább a megszólítást?) Fiús oldalt erősítve én is teszek fel Gáboromról egy képet: Kép

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Dannan! Köszönjük szépen az információt. Nagyon aranyos a kisfiad.

Szentpyr!

Jót mosolyogtam. Az első képen tiszta nő! Annyira jellemzőek rájuk ezek a mozdulatok, de ezeket a pillanatokat csak a lányos anyukák ismerik igazán. :wink: :wink: :wink:

Teszek fel majd én is képet, de most nincs időm csak bekukkantottam.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Köszönjük lányok :lol:

Szentpyr,
A lányod már egy igazi kishölgy :wink: ez a szőke haj :D puskátok van már? :lol: :lol:

Dannan,
Samu már most helyes fiú, mi lesz még késöbb? :D

Tücsi,
Gábornak nagyon huncut a mosolya :wink: Jó dolgod lehet, ennyi pasi között :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, de szépek a babák! kész, harmadjára kislányt szeretnék, az az ezüst szandálos fotó padlóra küldött....

Tücsi, nagyon édes a kisfiad! negyedjére egy kislány?

Pandi, igen, valóban tagadhatatlanul szopi utáni a fotó...ezt a mélységes elégedettséget más nem tudja előidézni! sőt, valszeg éppen tejecskéről álmodik!

Lívia, Samu nagyon huncutul néz! igazi kis mókamester lesz!

megpróbálok én is feltenni egyet Gergőről, ez októberi ugyan, azóta még huncutabb... Kép [/img]

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


jujjj, de jó :D ! Gergő, kész, végem van :oops: !!! köszönöm kedves fiús anyukák, remekül hangulatba jöttem :) , ennyi mosolygós, kedves és nem utolsó sorban, huncut kiskrapekot:))))! alig várom már:)!

apropó, Rózsaág, nálatok lehet tudni vmit a picurka neméről?

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Aranyosak vagytok, köszönöm a dícséreteket. Én csak azt tudom, hogy milyen fiús anyukának lenni. Imádom őket! Az én életemben egyszerre 4 krapek van. 8)

Kriszti! Te sem panaszkodhatsz! Gergő szép hetyke kislegényke. :wink: Már nagybabás vonásai vannak, de az a csupasz tappancs......megeszem! :D
A párom 4.babának is fiút jósol. Az eddigi eredmények ismeretében hiszek neki.... :lol: (Ismételt próba? :roll: Csak az életkorom az egyedüli bökkenő.)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Én csak gyönyörködöm a képekben! :lol: :lol: :lol:

Kép
vyktus
 
 


Sziasztok!

Az én drága feleségem kért meg, hogy írjak most nektek a nevében.

A lényeg, hogy 2008. február 15.-én 18:15 perckor megszületett a szemünk fénye, Szabó Kristóf István, akit már olyan rég óta vártunk. Gyönyörű kisfiú. Császármetszéssel jött a világra, de a legfontosabb az, hogy mindketten egészségesek, minden rendben ment.

Mindenkinek további jó várakozást kívánunk és egészséges, szép babákat.

Nemsokára jövünk majd egy bővebb beszámolóval is…

Jó éjszakát...!
_____________________
Az apuka :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Hűűűű, jól sejtettük!!!! :D

Susytunder és kedves apuka!
Szívből gratulálok a kisfiatokhoz!!!!Sok tejcsit, egészséget, és boldogságot kívánok mindannyiótoknak!!!! :D

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


Susy és Párja
Hatalmas gratula nektek :D Jó egészséget mamának és babának, sok tejcsit :D Várjuk a képeket!
Vendég
 


Susytunder, Apuka, Kristóf baba!
Gratulálok én is nektek!!! Jó egészséget kívánok. Várjuk minél előbb a beszámolót. :D

Krisztina79!

Nem könnyű lányos anyukának sem lenni, de Gergő láttán belegondoltam mit éreznék amikor az első csajszik megjelennek. Meg kell mondjam belefacsarodott a szívem. Szerintem a fiús anyukák hasonlóan érezhetnek mint a lányos apák, akik úgy érzik elveszítik a kis "szerelmüket" az első "pasi" megjelenésekor. Nem vagyok egy féltékeny típus, de biztos megőrülnék. Nem irigyellek benneteket! Hogyan lehet ezt kezelni? Biztos rögtön 7 fejem lenne!!! (lesz is! :D )

Szentpyr!
Nem tudjuk a baba nemét. Míg a lányom már a 14. héten megmutatta magát, ő nem hajlandó kitárulkozni. Szabó doki minden hónapban próbálja kideríteni, de legutoljára már ő is nevetett. A gyerkőc beült a szeméremcsontom mögé. Tökéletesen láttunk minden deréktól felfelé és combközéptől lefelé. A doki mondta, hogy ez a baba abba a 4%-ba fog beletartozni, aki csak a szüléskor árulja el a nemét. :) 26-án megyek hozzá, remélem akkor látunk valamit. Rossz ez így, mert jó lenne tudni fiúként vagy lánykét kezeljem. Úgy érzem lány lesz, mindig azon kapom magamat, hogy így gondolok rá vagy beszélek hozzá.

Mtücsi!
Nagyok klassz lehet amikor egyszerre 4. pasi kényeztet. El tudnám viselni. Egy kicsit irigykedem is Rád. 4. babát bevállalni csoda jó dolog lehet. Egyik kollégámnál 3 lány után a 4. lett fiú. Minden lehetséges, én megpróbálnám! :D
Életkor? Ma már annyira kitolódott mindenki szülése. Hajrá! (nem hiszem, hogy nálam idősebb vagy :D )

Vyktus!
Látom sikerült a vonalzó! 10 hét múlva nem csak a képekben a babádban is gyönyörködni fogsz. Meglátod be sem tudsz telni vele. Hihetetlen ezt a szerelemet átélni...

Én továbbra is próbálkozom a kép felrakásával eredménytelenül. Még küzdök egy darabig, de ha nem sikerül az iwiw-en megnézhetitek Laurát.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Susytunder, Apuka!
Én is szeretnék kívánni jó egészséget, sok boldogságot és sok tejcsit! :D

Rozsaag!
Igen, sikerült, a párom segített! Már én is nagyon várom a babót, de azért maradjon még egy kicsit! :D

Viki

Kép
vyktus
 
 


Kedves Kristóf Apuci!
Őszintén gratulálok én is az egész kicsi CSALÁDNAK:)! Nagyon megható volt ahogy a feleségedről és a kisfiadról írtál!!

Rózsaág,
ez tényleg nagyon izgalmas:), képzeld Panni is csak a 30. héten fedte fel a kis titkát, na de akkor premier plánban' :wink: ! kíváncsi vagyok, ez nálatok hogy alakul majd! (lehet, hogy túl nagy a kép, amit fel szeretnél tenni! se a szélessége, se a hosszúsága nem lehet nagyobb 600-nál)

Mtücsi,
nekem is nagyon tetszik a vállalkozó kedvetek :) ! mi három babát szeretnénk, de ki tudja mit hoz a jövő :wink: ! ha egyszer egy üzlet beindul... :D ! a többi legénykét mikor láthatjuk? :)

....alig várom a pici Kristóf fotóit is:)!, aztán ha minden igaz mi következünk, igaz Ábel?!...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Kristóf apa! Hatalmas gratula a babácskátokhoz!!!!! Sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok! :D

Szentpyr! Oh, Te vagy a soronkövetkező? Drukkolunk nektek, hogy minden jól menjen! :wink:
Igen, ha egy üzlet beindul..... :lol: Egészség legyen, szeretet és apának jó állása, hogy el tudja tartani az átlagnál valamivel nagyobbacska családját. 8)
Fiús kép (kérésre) :D : Kép

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


de jó :D ! eeeeez igeeeeen 8) !!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Susy, Kristóf és Apuka! Tőlem is nagy gratula! :D Mostmár ti is tudjátok, mennyire hihetetlenül jó érzés amikor megérkezik végre! És minden jókívánságban csatlakozom az előttem szólókhoz!

Tücsi! Helyesek a fiúk! A szemüket és a vigyort apjuktól örökölték, ha jól látom :D A megszólítás itt nekem tulajdonképpen mindegy, de ha végre elmúlik a köhögés és sétálunk együtt, akkor szerintem maradjunk a Líviánál, szóban ezt szoktam meg, szerintem a danannt meg sem hallanám :D

Vyktus! Ti is szép bibliai nevet választottatok! Nem tudatosan, de nekünk (is?) többségben voltak a listán, amiről aztán a Samu lett a befutó.

Krisztina! A te kis kópéd is nagyon huncutnak tűnik! Nincs is annál jobb, szerintem! :lol:

Mindenki másnak is köszönöm a bókokat a fiam nevében is! :D
Most éppen durmol, megpróbálunk megnézni egy rövid filmet apával, drukkoljatok! :D
danann
 
 


Sziasztok!

Még pocakosan egyszer-kétszer írtam ide, megigértem, hogy beszámolok majd a szülésről is, aztán elmaradt. Pedig ahogyan látjátok a vonalzóból, már jócskán túl vagyok rajta.

Az előzmények: első foam a Kútvölgyiben született császármetszéssel. Onnan több okból eljöttem, és Szabó György dokinál kötöttem ki, jó döntés volt!
Mostanra kislányt vártunk, úgy is lett :) Az utolsó percig megvolt a lehetősége a természetes szülésnek, január 20-ra voltam kiírva. Akkor még a doki megvizsgált, szűk 1 ujjnyira voltam kitágulva, de semmi egyéb. Se fájás, se semmi. Ráadásul a kiscsaj be sem illeszkedett még. Adott mgé 3 napot, szerda reggel kellett bemennem, akkor már kedd esti vizsgálat után tudtuk, nem is lehet megindítani a szülést, császár kell, mert a lányom orral előre akar kibújni, de még mindig nem jól illeszkedik, óriási a mérete, és a hegem ezt valszeg nem bírná stb... Szóval be a szülőszobára, előkészítés: borotválás, beöntést megúsztam, mert reggel alaposan el kellett mennem vécére az izgalmak miatt. Majd bekötötték az infúziót az egyik szülőszobán, 2, 5 lefolyt, mire a műtőbe mehettem, mert én voltam aznak a 3. császáros. Épp nagyüzem volt :) Érzéstelenítés, katéter, és már kezdődött is a: ezt érz? azt érzi? aztán már vágtak is, persze ez előtt nem szólnak :) és 11:40-kor megszületett Villő Boróka 3980 grammal és 57 centive, nagy hajasbabaként. Kivitték, gyerekorvos ellátta, felöltöztette és behozták. Apropó! Férjem csak bámult, nézte, csodálkozott, fénykpezett, de elfelejtette kérni, hoyg megfoghassa, a csecsemősök meg nem nyomták a a kezébe, mint annak idején a fiamat, úgyhogy ilyen esetre készítsétek fel apukákat, hogy kérjék csak!
Behozták nekem, még a bal kezemmel át is ölelhettem, aztán befejezték a műtétet, és irány a császáros örző a gyermekágyon. Este 9-kor felkelhettem, átkerültem egy másik szobába, 11-ig a kislányom is velem volt, aztán másnap reggeltől (hajnaltól) meg ahogyan akartam. A körülmények: szoba, kaja minden rendben volt. Nekem egy dolog tűnt fel, nagyon kevés a nővér (2, éjjel 1) ennyi szülésre és kismamára. Ugyanez igaz a csecsemősökre is, akik simán adnak tápszert, már első nap is. Ha kérdezel, szívesen segítenek, a védőnő minden nap meglátogatott minket egy kicsit, de ha nem kérdezel, hagynak, hogy úgy csináld-ne csináld ahogyan akarod. Ez kezdő anyukáknak elég nehéz. De összesen 3 napot voltam bent, meg már sokmindenre emlékeztem.

Hát ennyi. Ha valakinek van kérdése, írjatok nyugodtan.
Tünde

mtunde
 
 


Szia Tünde!
Nagyon gratulálok a kicsiLányhoz:)! És nagyon köszönöm, hogy nem feledkeztél meg rólunk és megosztottad velünk a tapasztalataidat, élményeidet! Én szeretnék néhány dolgot kérdezni! Azt írod, hogy a csecsemősök simán adnak tápszert az első nap is, nem is kérdeztek meg róla? Velünk (3 éve) aláirattak valami papírt, hogy akarjuk e vagy sem, de mindenképpen szó esett róla, vagyis volt beleszólásunk!!! A Fazekas Zsuzsa mondta, hogy kicsit konzervatívabb a hozzáállás, mint azelőtt...vajúdás közben, nem nagyon örülnek, ha eszel, iszol, illetve a csecsemő osztályon, most a nagyvizitre összeszedik a babákat és nem az anyukáknál vizitelnek... így volt? (nem mintha nem bíznék a Zsuzsában, dehogy! Csak érdekel, te hogy élted ezt meg!)
Előre is köszönöm a válaszod!

Jó babázást, szopizást stb.stb....egy kicsit irígykedő, hatalmas pocis anyuka:)!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szia Tünde! :D Valóban régóta nem írtál magatokról. És ahogyan elnézem a vonalzódat, már nemsokára 1 hónaposak vagytok. :D Hogy vagytok? A babácska mennyire köt le? Bene hogy viszonyul a kishugához?

Lívia! Benne vagyok a sétában (még mindig), de péntekig sajnos nem lesz gépem, így ma jövök utoljára és utána 5 napig nem vagyok elérhető a neten. :( Addigis takonykór hess, gyógyuljatok meg gyorsan! :D

Szentpyr! :wink: :wink: :wink: :lol:

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok.

Mtücsi! Helyesek a fiúk, le se tagadhatnák az apukájukat. :D

Danann! Valóban nem tudatosan választottunk bibliai nevet, bár a választásnál a név jelentését is néztük. :D Egy kolléganőm hívta fel a figyelmemet, hogy ez bibliai név.

Szia Tünde. :D
Én elég új vagyok itt, még rólam biztosan nem hallottál. :)
Mindenesetre gratuláloka a kislányodhoz és sok boldogságot, egészséget és sok tejcsit kívánok nektek. Nagyon szép neveket választottatok. :lol:

Kép
vyktus
 
 


Sziasztok!

Szentpyr, igen, első éjjel is adtak neki 10-20 milit, aztán másnap is. Én nagyon nem is haragudtam érte, mert nekem még semmi tejem nem volt. Aztán már fejtem, és adtam inkább azt, ha nem tudott eleget szopni, inkább ezzel váltottam ki a tápszert, és legalább a tejem is beindult. Igen, a babákat összegyűjtik vizitre, de elég hamar hozzák is, aztán mindig jött a dokinő, és elmondta, kinél mi volt. Ami nekem viszont nagy segítség volt a sebem miatt, hogy éjjelre nyugodtan beadhattam, és így 11-6-ig nagyobbat aludhattam. Mivel több intézmény dolgozói vannak, az elvek is változtak, ez tény, régebben pl nem lehetett asszem éjjelre beadni a babákat, legalábbis ott azt mesélték.

Tücsi, köszi, jól vagyunk, az az igazság, hoyg én ottragadtam a Kútvölgyi topicjában :) Villő nem sok időt igényel, bár sokat szeret kézben lenni, de felőle aztán netezhetnék, inkább Bene az, aki jobban leköt.

Vyktus, köszi. :)

mtunde
 
 


Lányok! Csodaszépek a fotók, amiket felraktatok, gratulálok a büszke szülőknek! :lol: :lol: :lol:

Susytunder és kedves apuka - gratulálok az egész családnak, jó egészséget és szép babázós napokat kívánok!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Manka

Kép

Kép
mankabi
 
 


babosz81
 
 


Szia Tünde! Köszönöm a válaszokat:)!
Rita

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Susy és az újdonsült kis család! Nagyon gratulálok! Sok örömöt, egészséget, boldogságot Nektek!

Lányok!

Micsoda szép gyerekek! Na, rakok fel én is mindjárt!
Nem tudom, ki kérdezte a Suttogó könyveket, szerény véleményem szerint arra jók, hogy begyújtsunk velük! Mivel elég vastag, jó sokáig ég! :lol: Bocs, persze ez az én véleményem!

Rólam: Bocs, hogy napok óta nem jövök, rém pocsékul érzem magam és csak számolom vissza a heteket, már teljesen kész vagyok! Tényleg nem vagyok hisztis típus, de nem számítottam rá, hogy ennyire ki tud készíteni a folyamatos hányás! Na, mindegy, nem akarom rontani a kedveteket, túl leszek majd rajta valahogy!

Márti Kép Kép Kép Kép
borossné becz márta
 
 


Susy: gratulálok Nektek :)

Nagyon szépek a babák :lol:

Márti, kitartás, már nemsokára vége lesz! Gyönyörű a családod :lol:
Vendég
 


sziasztok
második lányomat a mávban szültem 2004ben, ahol nekem az volt a legjobb, hogy a babákra úgy vigyáztak, ahogy nekünk jó volt. ha úgy akartam, eladtam éjjelre, ha nem, magamnál tartottam. ha bent volt, kihozták szopni, ha sírt. nem adtak tápszert, nem is emlékszem, hogy erre vonatkozólag kellett volna bármit is aláírni.
az utolsó oldalt elolvasva úg látom, ez már nem ennyire bababarát? :( most tervezzük a harmadikat, és nekem a bababarát ellátáts sokkal fontosabb, mint az orvos, úgyhogy gyorsan szeretnék tisztán látni, hogy akkor mit is várhatok... az első gyerek után pont ezért váltottam, mert telenyomták a gyereket tápszerrel...
mesélnétek a jelenlegi rendszerről?
köszi
mzsperx
 
 


szia, mondjuk már rég volt (2004), de én ragaszkodtam első éjjel, hogy velem legyen a baba, és engedték...
mzsperx
 
 


ó, nem jelöli, kinek írtam választ? Mártinak szólt :)
mzsperx
 
 


Sziasztok!

Márti!
Nagyon szép a családod. :D Sajnállak, tényleg szörnyű lehet ez a sok rosszullét, nekem nem volt benne része, illetve egyszer hánytam, és ennyi. Engem az alacsony vérnyomás kínzott egy kicsit, az állandó szédülés és ájulás érzés. :x

Képzeljétek, ma voltam vissza a dokihoz és minden rendben van, a méhszáj teljesen zárt. :lol:

Mzsperx! Üdv! :lol:

Szerintem elég nehéz végleges következtetést levonni, hogy akkor milyen is lett a kórház. Tudom, hogy most mondhatnátok, hogy én még nem is szültem, se ott se máshol! Azért mondom/írom ezt, mert olvasok más topicot is a MÁV-ról és elég különbözőek a vélemények. Egy kismamával levelezek, aki 3 hete szült és ő mindent nagyon dícsért. Pld. ő az első pillanattól kezdve a babával lehetett, nem vitték el az első éjszaka sem, de ha valaki beadta, akkor sem volt gond. És nem bántak vele rosszabbul azért, mert nem volt fogadott orvosa és szülésznője. Mert ugye ilyet is hallani. :x

Viki

Kép
vyktus
 
 


azt hiszem (közben visszaolvastam), hogy akkor maradunk... és majd határozott leszek, és kész :)
mzsperx
 
 


Mzsperx,
csatlakozom Vikihez, szerintem is sok múlik azon, hogy mennyire vagy határozott és képviseled azt, amit Te szeretnél. én 2005-ben szültem a kislányomat a "régi" MÁV-ban és akkor is voltak különböző álláspontok az éppen bent tartózkodó anyukák között, hogy azért nem tudja szoptatni a babáját, mert rögtön adtak a picinek tápszert stb.stb. akkor is volt arra lehetőség, hogy éjszakára bevidd a babád, de amikor akartad elhozhattad. nos, én is igyekszem majd elkerülni, hogy tápszert adjanak a babámnak, elvileg tartalékkal jön a világra, tehát nem kell rögtön "tömni" a drágát :), ezt Panninál is sikerült elérnem és én is szeretném, ha velem lehetne egyfolytában. ez is működött annak idején. szerintem változások ide vagy oda ennek működnie kell!! persze, ha úgy alakul, hogy császármetszés lesz, akkor az új helyzet nekem is, akkor abból a helyzetből próbáljuk kihozni a maximumot :) !

Márti,
jó újra hallani felőled :) , bár sajnálom, hogy ennyire ki vagy merülve... a csodálkozni való pedig csak az lenne, ha nem így éreznéd magad! napról-napra egyre beljebb vagy!! szép kis fiú koszorú vesz körbe téged is :D !!! lehet, hogy ez a baba kislány :D ez az oka a másabb indulásnak?!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


mzs! megelőztél a válasszal :D !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


:)))
mzsperx
 
 


Susytündér nagyon gartulálunk a kisbabátokhoz mi is!

Üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: