Új privát üzeneted érkezett!

"Nem lehet egyenlőséget vonni 35 éves nő és 35 éves nő között. Van aki már 20 évesen is öreg, mert "elhasználta a testét"...... "

(Fogalmam sincsen hogyan működik ez az "idézet" dolog, én egyszer megpróbáltam de nem sikerült, szóval maradnék az idézőjeleknél)

Már ne haragudj Kata de ez marhaság. Azért egy 20 éves nő csontozata más mint egy 35 évesé - pláne ha első szülő. HOgyan tudja egy 20 éves nő elhasználni a testét?????? Az ilyen beírásaidból is kitetszik az a fajta mély megvetés, ami nem is tudom miből adódik... mert te otthon szültél és sikerült?????

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Borotválás: már több kórházban nem csinálják. Ha annyira fontos lenne, 100%, hogy megcsinálnák, hiszen kórházakról beszélünk, nemde? :wink: Máshol is olvastam, de Ágiék is azt mondják, hogy rosszabb a közvetlen szülés előtti borotválás, mert a borotva által okozott pirinyó sebek sokkal könnyebben elfertőződnek, mintha nincs borotválás. Ezért ő pl direkt kéri, hogy ha valaki szőrtelenít, azt ne közvetlenül a szülés előtt tegye.
F.
fringilla
 
 


sz_kata írta:Most megint valószínűleg nagyonfogtok utálni, de nem lehetne, hogy aki újonnan jön, legalább annyi fáradtságot vegyen, hogy egy ici-picit utánaolvas a témának? így nem kellene 101x is elmondani, hogy pl otthonszülésnél kevesebb az esély a fertőzére hipózás nélkül is, mert a baba nem találkozik "idegen" bacikkal.
ehhez mély egyetértésben csatlakozom, unalmas újra és újra ugyanazokkal az ,,érvekkel" találkozni.

A szókimondó embereket egyébként én is bírom, de a taplókat nem :?
jamina
 
 

 
 

Már ne haragudj Kata de ez marhaság. Azért egy 20 éves nő csontozata más mint egy 35 évesé - pláne ha első szülő. HOgyan tudja egy 20 éves nő elhasználni a testét?????? Az ilyen beírásaidból is kitetszik az a fajta mély megvetés, ami nem is tudom miből adódik... mert te otthon szültél és sikerült?????
szerintem épp fordítva kell értelmezni: egy 35 éves nő teste is lehet annyira fitt, mint egy jóval fiatalabbé.
jamina
 
 


sz_kata írta:Lini,

és a mentősök mikor tudtak belenézni a bábatáskába?
Csak csendben jegyzem meg, hogy amikor én szültem, volt pl szívhanghallgatójuk, amit vízben is tudtak használni. A laptopot, amire a ctg gépet csatlakoztatják speciel én adtam Ágiéknak, mert a régi laptop elromlott. Van a bábatáskában továbbá infúzió, oxitocin, a gátvarráshoz szükséges eszközök, valamint a baba esetleges ujraélesztéséhez és életben tartásához szükséges felszerelés. (én láttam. ellentétben veled, én egy otthon szülésnél jelen voltam :wink: )
Nem néztek bele a táskába, hanem amikor kiértek, nem láttak kikészítve semmi újszülött újraélesztéshez szükséges cuccot kikészítve. Ez ugye nem életszerű, mert ha baj van, akkor nyilván ott kéne lenni kézügyben minden ilyesminek (nem, nem voltam ott, de a másik topikban -vagy az indexen? nmetom már) írta a cernys doki.
jamina
 
 


jamina szkata,ne erölködj van aki egyetért velem,és a stilus olyan primitív taplóknak szól mint ti.... :D
Vendég
 


Bárány,
tudod, a stílus minősít. :wink:
F.
fringilla
 
 


Sőt, a stílus maga az ember 8)
jamina
 
 


Eszterlánc,

Jamina nagyjából válaszolt helyettem. De még hozzátenném azt is, hogy ha van egy huszonötéves, napi két doboz cigit szívó, hetente lerészegedő, soha életében nem sportolt, ellenben esetleg még el is hízott nő, és mellé teszünk egy 35 éves, egészséges életmódot folytató, nem ivó, nem dohányzó, sportoló nőt akkor szerintem valószínsíthető, hogy ez utóbbi csontozata, izomzata, szövetei, minimum nem rosszabbak az "elhasznált testű" huszonöt évesénél.
és ahogy ezt leírtam, abban nem volt megvetés, szerintem.....
sz_kata
 
 


Végül is azt is mondják, hogy a szüléshez annyira nem jó a kidolgozott izomzat, inkább lazának kell lenni. De a csontok mindenképp öregednek, nehezebben csúsznak szét idősebb korban - bár ezt azért alkati tényezők is erősen befolyásolják. Sokgyerekes ismerőseim azért többnyire arról szoktak beszámolni, hogy a későbbi szüléseik nehezebbek voltak a fiatalabb korban átélteknél. (Pláne az utófájások :roll: .)
klara
 
 


Nekem eddig minél többedik szülés, annál könnyebb volt maga a szülés (mondjuk nem volt túl sok idő köztük, 2 év ill. 20,5 hónap), viszont a visszarendeződés... :roll: Az utófájásokról meg inkább ne is beszéljünk, jaj (ezeknél amúgy ugye nem a kor számít, hanem a gyerekek száma, hogy hányszor kellett a méhnek visszahúzódnia, és ez valószínűleg a has szöveteinek visszarendeződésénél is szempont, gondolom a többgyerekesek ismerik azt a jelenséget, hogy a többedik gyereknél jóval korábban megnő a has, mert már volt kinyúlva).
F.
fringilla
 
 


Fringilla, a sokgyerekest itt most úgy értsd, hogy 5-9...
klara
 
 


Sziasztok!

Nagy figyelemmel olvasom a hsz-et.Még mindig azt mondom,hogy mindkét oldalon van igazság.
A bábatáskában gondom minden benn van,ami egy szüléshez szükséges(még én sem láttam)de kérdés,hogy minden esetben használják e a megfelelő eszközöket?!A háborítatlanság megőrzése nem mehet a baba és a mama kárára!Ahogy azt már egy régebbi hsz-emben kifejtettem!

Borotválás:személyszerint én előtte elvégeztem otthon(nem közvetlenül a szülés előtt)Valakinek így jobb,valakinek úgy!De a sebbe került szőrtől begyulladhat a seb.

Egy kórházi gátvarrás sem feltétlenül tart 45 percig!Főleg,ha csak egy kis repedésről van szó!

G.Á.:ha annak idején már szabályozva lett volna az osz,amit ő már x éve szorgalmaz,most nem lenne kitéve ennyi negatívumnak!Persze,hogy a szakmai kollégium nem tűr meg olyan orvost,aki nem ez ő rendjük szerint működik!De ez nem azt jelenti,hogy rosszat akar,csak nem állt mellé senki,és"ment a maga feje után",szabályozás nélkül!Ő sem szent ember,ahogy a kórházi orvos sem az!Ha hibázik legyen következménye,ahogy egy kórházi orvos hibájának is!

Többek között ez a szakmai kollégium nem engedi át a(komplikáció mentes) szüléseket a szülésznők kezébe!(Remélem Rita most nem írtam nagy hülyeséget,és így van!)

Vagy egy elgondolkoztató esetem is.X szülész felesége,aki maga is orvos(belgyógyász)a 3.gyereküket nem kívánta kórházban szülni(35-nél kicsivel már több volt).A feltételek adottak voltak,még sem szülhetett otthon,mert azt mondta a kórház,hogy ha az asszony otthon szül tervezetten,akkor a férjnek másnap már nem kell menni dolgozni!Természetesen bement szülni,ami pont éjjel történt,a reggeli műszakváltáskor már nem voltak benn!Mondjuk nem tudni,mi lett volna ha nem mennek be!
Na kb.a szakmai kollégium is ennyire áll az osz mellé!

A sterilításról csak annyit,hogy az otthon sérült gátat is steril eszközökkel látják el.Ahogy Rita is írta a hüvely sem steril!És a sterilítás a keletkezett seb miatt kell!Egy gát összevarrásához a kórházban sem kell nagyobb sterilítás!(és nincs is!)

Kata,
én rákérdeztem Báránynál,hogy mit nevez ő undorítónak,és nem magára a szülésekre gondolt! :wink:
És igen egy 35 éves is lehet fitt,de egy először szülő 35 éves nem biztos,hogy ugyan olyan eséllyel indul a szülésnél,mint egy 25!

Üdv.
Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sok van, kezdem hátulról:

meglepő mód, a sportoló nő egyáltalán nem biztos, hogy előny a szülésnél, én hallottam eseteket pont a fordítottjáról. A dohányzás, alkoholizálás (majd 20 évesen otthonszülni akarás??) meg nem biztos, sőt, hogy lassítja a tágulási folyamatokat. Az életkornál olyanokról is szó van, hogy mennyire képesek rendeződni a csontok.
Egyébként igenis komolyan kéne venni, hoyg legyen egy határ (hogy épp 35-e vagy sem, nem tudom), nem azt mondta senki, hogy nem szülhet beavatkozás nélkül afölött, mindössze arról van szó, hogy e fölött nagyobb figyelemre van szüksége, nem elegendő az egy szem bába minimál felszereléssel.
Egyébként meg ott van fekentén fehér otthonszülő blogger (lásd szomszéd topik) negyedik babájának születése körül is leírva, hogy biza negyedikre, túl a 35-ön, nehezebb volt nekik is.
(kedvenc példára hivatkozva, a természetes időkben, amikor az ember nagylányságától kezdve rendre szült, 35 éves korára esetleg már rég nem élt...)

**

"otthonszülésnél kevesebb az esély a fertőzére hipózás nélkül is, mert a baba nem találkozik "idegen" bacikkal."

Hogyne, nyilván az Alma utcai bacikkal is jóban van anyuka....

**

Törnténetesen én találkoztam normális kórházi wckkel, éljenek a sokat szídott futószalag egyetemi klinikák.

**

"Idézet:
Nála végülis az szült csak aki akart... soha semmiféle - még a hollandiai szabályokat sem tartotta be, ha ő úgy gondolta, hogy egy nő képes otthon szülni, akkor elvállalta...


na, pl ez sem igaz. (kíváncsi vagyok, honnan szerzitek az infóitokat?)
"

Infók szerzése pl szules.hu, hiszen ott van, sőt ti is írjátok, miszerint vállalt el ikreket, még a saját lánya ikreit is. De még azt se tagadta semelyiktek, hogy ne lett volna csaszi utáni otthonszülése.

**

Azért a másikon belinkelt CS.M.Gy. nyilatkozatnak egyelőre nincs erre nagy visszhangja, pedig abban feketén fehéren le van írva, hogy mi az, amit a Szakmai Kollégium javasolt, és mi az, amit a minisztérium tett bele az osz szabályzó tervezetbe. S ezzel most arra szeretnék utalni, hogy valaki korábban megkérdőjelezte, hogy politikai döntés lenne-e ez, hogy jelen kormány kezén múlik-e vagy sem. Jelen liberális kormányén.
(bár lehet, hogy ezt nem is itt vmelyik topikon olvastam, hanem vki osz blogjában?)

**

Tetszett a Hollandiai osz cikk. Annyira sütnek belőle az óriási technikai különbségek, azok, amiket szerintem mi itt legtöbben hangúlyozunk, mint a magyar osz biztonságának legfőbb akadályait.
Meg az is, hogy ott mi kerül pénzbe. Ha holnaptól idehaza max 2 óra ingyenes a kórházban, aztán fizetsz, meg ha túl hamar mész be, fizetsz, mindjárt megugrana a kórházat nem választók száma (és nem bizti, hogy javítva az osz biztonsági mutatóját)
Aztán ott van abban a cikkben is, hogy a kórházban sem feltétlen van bent megfelelő személyzet, de 15 perc alatt beér. ("és persze az ügyeletes szülészorvosnak is szólnak, aki ha nincs épp a kórházban, maximum 15 perc alatt be tud érni.")
Aha, itthon meg mindenki azt hangoztatja, hogy úgyis ott vannak készenlétben, mért ne vállalhatnák az osz-eket. Hát mért lennének itthon bent, ha Hollandiában sincsenek?
Aztán a kijáró védőnő:
"8 napon át kötelezően kijár egy védőnő, minimum 3 óra per nap, de 5 a javasolt"
Azaz 40 óra per szülés a kijáró szolgálat plusz a közlekedése a személyzetnek. Ha ezt minden egyes babára számolnánk idehaza, akkor ki lehetne számolni, hogy ehhez, csak ehhez a funkcióhoz, hány védőnő szükséges. Van ma ennyi idehaza? (sztem idehaza a tipikus, az 1 óra per baba védőnő kijárás...)
Nem tudom, mennyi Hollandiában a gdp arányos eü költségvetés, beleértve a szülészeti csoportokat meg a védőnő szolgálatot is. Olyan gyanúm van, hogy magasabb, mint nálunk, és akkor még maga a gdp sem ugyanannyi ugyebár....Hja kérem, ha több pénzünk lenne......

Egyszóval ezek tök klassz dolgok, itthon is tetszene, csak ehhez rengeteg pénz is kellene, rengeteg technikai fejlődés, ami viszont nincs.

Ildi
pildi
 
 


Bábatáska: közben eszembe jutott, hogy a mentősök biztos nem gonoszságból állítják, hogy a bábatáskában csak illóolajok vannak, hanem mert a köztudatban rendszeresen keveredik a BÁBA meg a DÚLA fogalma.
A dúlatáskában tényleg főleg illóolajok vannak (meg homeobogyók, stb).
A bábatáska tartalmáról a szülés.hu-n is lehet olvasni, itt. Más kérdés, amit Timiban írt, használják-e és hogyan.
Sógornőm egyszer vehemensen ecsetelte, hogy ő beszélt egy felháborodott orvossal, aki mesélte, hogy "mit képzelnek ezek a dúlák, elvégeznek egy kétnapos tanfolyamot és rögtön otthonszüléseket akarnak vezetni, ez a Geréb Ágnes féle társaság."
Kb ez az átlagos tájékozottság (orvosoké is), gondolom ezen a jelenlegi nagy médiaérdeklődés se nagyon segített.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Klára,
ja, bocs, annyi gyerekem biztos nem lesz, még egy van betervezve, aztán megállunk. :) Viszont utófájások tekintetében én a "rossz" csoportba tartozom, már az elsőnél brutál volt, és ez még tudott fokozódni. :shock: A 9. gyerek után valószínűleg egy hétig folyamatosan üvöltenék... :roll:

Timi,
nekem azért volt 45 perc a gátvarrás, mert a gátmetszés tovább repedt a méhszájig, tudom én, hogy általában nem ennyi idő. :wink: (Van sajnos még rossz példám, a barátnőmhöz pl. sebészt hívtak, aki egy órán át öltögetett...) A másodiknál háton fekve szültem, gátvédelem lett volna, de kirobbantottam a babát (én már csak ilyen vagyok), fél órát varrtak. A harmadikat négykézláb szültem, szintén kirobbantottam (mondta is a bába, hogy érdekes módon nem volt meg az oda-vissza fejmozgás), és 4 öltést kaptam. Remélem, a következőnél már nem kell varrni. :)

A példának hozott eset elég szomorú. Érdekes amúgy, hogy egy szülészorvos szintén orvos felesége miért akarna otthon szülni, ha az annyira veszélyes lenne... Gondolom, a férje csak lebeszélné róla. :wink:

F.
fringilla
 
 


Fringilla,
ő egy "alternatív"orvos(volt :cry: )aki a kórházi körülmények között is megpróbált az maradni!Az ő szemében a szülésznő nem csak egy eszköz volt.Hitt nekik,bízott bennük!Az első szülésnél sem volt kötelező a gátmetszés,de nem minden áron volt gátvédelem!Vele szültem a 2.,3.gyerekemet,én speciel gátmetszésben.(a 2-nál én akartam,a 3-nál kellett)A gátsebemet azóta sem érzem és a szülés után közvetlenül rá tudtam ülni!Viszont a 4-nél repedtem gátvédelem mellett,nem nagyon,de ölteni kellett!Hát éreztem különbséget a kettő között,mondjuk ezt már másik orvos végezte!Mellesleg mind a 4x 4kg-os babákat szültem!
Neki is voltak rossz döntései,ezt nem én bíráltam felül,hanem a kollégái,de egy gyerek sem halt meg és nem lett nyomorék miatta!
Sajnálom,hogy így jártál a gátmetszésekkel.Fontos ilyenkor is a gátvédelem,mert ezzel elkerülhetjük a további sérüléseket!Különben én is "kirobbantottam"a gyerekeimet,talán ezért sem sikerült utoljára a gátvédelem! :roll:

T.
timiban
 
 


Jamina a saját jelzőét kapta vissza őt nem minősítette???
Vagy már elfelejtette??
Vendég
 


jamina írta:
sz_kata írta:
A szókimondó embereket egyébként én is bírom, de a taplókat nem :?

Emlékeztetőül taplókám
Vendég
 


Báránykám, rontod a levegőt, nem tűnt fel még?
Vendég
 


Kérdezd meg,hogy érdekel -e a véleményed?? :D
Vendég
 


Egyébkén trohadtul unom a topikot csak azért írtam mert szinte csak velem voltatok elfoglalva semmi mással csak a szövegemet másoltátok...ötlet hiányában
Vendég
 


:roll: ha annyira unod, kár is rontanod a levegőt :idea:
Vendég
 


Azt az infót kaptam az indexről, hogy állitólag ma reggel Horváth Ágnes úgy nyilatkozott, hogy ez a kötelező orvos is a bábák mellé az otthonszülésnél kitétel addig lesz érvényben, amíg ki nem nevelődik az a bábacsoport, amelyiket már nem kell ellenőrizni. És ezt a tervezetet még finomítják.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Nézd valóban nagyon unom de ne már a 100.senki magyarázzon nekem :shock:
Vendég
 


Bárány,

Sok mindenben nem értünk egyet ezen a topicon, de egyben talán igen: nem a te stílusodról kellene, hogy szóljon.

A közönségesség nem egyenlő a szókimondással...
Vendég
 


Idézd ami közönséges volt?
Amint nem velem fogtok foglalkozni onnantól fogva nem írok,mert a téma már unalmas NAGYON,úgyhogy PRÓBÁLJATOK MEG NE VELEM FOGLALKOZNI,HANEM AZ ALAPTÉMÁVAL...
És ne nekem válaszolgassatok,ez a nyugdíjas unatkozókra is vonatkozik
Vendég
 


Lányok

Szerintem, hagyjuk békén Bárányt.Én sem látok sok mindenkit szivesen ebben a topikban, de ez van.Engem a másik topikban osztott ki valaki csúnyán ,hát ez van.Most is idejár irogatni, de azért nem küldöm el. Szerintem próbáljunk meg mindenkit és minden véleményt elfogadni. Senki sem tökéletes ,akineknem tetszikBárány stilusa, ne olvassa el a hozzászólásait. Nem kötelező.Szerintem amúgy jókat ir.

L

Kép
lini
 
 


Kedves kismama-társ, akik intézetben (kház) szültél!

Én ezen már sokszor gondolkodtam, és: nagyon nem értem, és szeretném, ha elmagyaráznád (bocs, ha többedszer), hogy MI AZ, ami számodra ellenszenves a nem intézetben szülésben?

Örülnék nagyon, ha pontosan tudnám, miért ül itt x számú, nem-otthon szült kismama, és fáradságot, időt nem kímélve érvel, és érvel? Védeni akar bennünket? Engem? Mitől? Miért?
márti_23
 
 


Kedves Márti!

Én eddig nem érveltem itt, de veszem a bátorságot, és leírom a véleményemet.

Nem, nem Téged akarlak védeni. Nem is a többi otthonszülőt. Csak, és kizárólag a babát, akiért minden szülő felelősséggel tartozik, és igenis kutya kötelessége minden tőle telhetőt megtenni azért, hogy a lehető legbiztonságosabb körülmények között jöjjön világra! Igen, igazad van, hogy kinek mi a biztonságos? Csak az emberek sajnos hajlamosak azt hinni, hogy velük már pedig nem történhet tragédia. Dehogynem. Annyira kiváncsi lennék annak az anyukának a véleményére, akinek a váll-elakadás miatt halt meg a babája! A következő gyerekét hol fogja szülni??? Nekem van tippem.

Még mielőtt tévesen ítélnél meg, azt azért szeretném hozzátenni, hogy utálom a kórházakat, nem szívesen veszek be gyógyszert, és nem hiszem azt, hogy az orvosok istenek, de! Vannak helyzetek, amikor igenis szükség van rájuk! Egy szülés például ilyen.

Annyi mindenről esett itt szó, sokszor szerettem volna hozzászólni, csak sajnos az idő nagy úr, a gyerekem pedig mégnagyobb, így csak olvasgattam. Felmerült valakitől, hogy császár előtt kaptunk-e tájékoztatást? Persze! Megkértek, hogy hajoljak előre, amennyire a pocakom engedi, mert nagyon gyorsan kellene szúrni, hogy mielőbb hozzákezdhessenek a műtétnek. Ha otthon szülök, én is meghaltam volna, nem csak a gyerekem... Így sem sok hiányzott.

Később folytatom...
Vendég
 


Mivel a topik témája és hangvétele többé nem vehető komolyan, én már még egyszer le nem írom, mit gondolok, csak bemásolom az indexről egyik társunk írását, amivel maximálisan azonosulni tudok:

Hidd el, hogy én csak annyit akartam, hogy az otthonszülés szabályozva legyen, és a bábák tartsák is be ezeket a szabályokat. És ne csináljanak kampányt a kórházi szülés ellen, hogy ott mennyire károsodik a gyerek, ennyi. Meg ne legyen elterjedőben az a szemlélet, hogy a szülés meghatározza a gyrerek jövőjét... :-(
jamina
 
 


Márti


Erről szól(t) ez a topic. Elég sokszor leírtuk, légyszíves olvass vissza, mert ez így kicsit provokatívnak tűnik a kérdés...

Jamina, jó ez az idézet!
Vendég
 


Vannak helyzetek, amikor nem a tájékoztatás a fontos, hanem a tettek, azok is nagyon gyorsan.

Felmerült az is, érvként, hogy az anyuka kórházi körülmények között leblokkol. Ezért van szükség az otthonszülésre. Kérdezem, akkor kinek is jó ez az egész??? Mamának, vagy babának? Én azt gondolom, hogy egy anyukának millió olyan dolgot meg kell tennie, a gyermeke érdekében, vele kapcsolatban, amihez nincs kedve, megeröltető, fárasztó, stb. A szülés is pont ilyen!Tetszik, nem tetszik a gyerek az első! Ja kérem, hogy anyukának gátlásai vannak, meg fehéröpeny fóbiája? Ezt mind le lehet küzdeni!!! Nem érzi jól magát a kórházban? És? Én sem, de mégis ott voltam hat hetet, mert a gyermekem szempontjából így kellett tennem! Engem iszonyatosan lefárasztott, és egész napra hülye morgós libát csinált belőlem a nemalvás. Akkor nem kellett volna éjjel szoptatnom? Én,és az én nyűgöm teljesen másodlagos volt. Ez ilyen egyszerű.

Másik érv, amitől a falnak megyek. Nem mindegy a gyereknek, hogy hol jön világra, és ez kihat az egész későbbi életére. Na ja. Ezek szerint a mi generációnk totál defektes... Ezt pedig kikérem magamnak! Azt hiszem, hogy a mai hoszonharmincvalahány évesek mind kórházban születtek, és semmivel sincs közöttünk több lelki sérült, mint a nyolcvanévesek között, akik viszont otthon.

Mondhat bárki bármit, de az otthonszülés egyedül az anyának jó, pedig egy ilyen helyzetben nem ő a legfontosabb, hanem a baba!

Bea
Vendég
 


Fifianyu! Teljesen egyetértek veled!

Idézet:
"És ne csináljanak kampányt a kórházi szülés ellen, hogy ott mennyire károsodik a gyerek, ennyi. Meg ne legyen elterjedőben az a szemlélet, hogy a szülés meghatározza a gyrerek jövőjét..."

Na, akkor ki csinálja a fesztivált? Az orvosok? Nem, nekik nincs idejük kampányolni az otthonszülés ellen. Ellenben azokkal, akiknek "kórházfóbiájuk" van. De akinek nincs, nagyon gyorsan hatni kell rájuk, rémtörténetekkel, meg hogy a kórház nem természetes környezet. És hogy ez árt a baba lelkivilágának? Valaki irta már előrébb, hogy ugyan már, honnan tudja az újszülött, hogy otthon van vagy intézményben? Tán megismeri a fehér köpenyt, vagy megijed apukától, mert zöld ruha van rajta?

Ott is ugyanúgy érzi a szülők szeretetét és közelségét.

És még mindig tartom azt a véleményem, hogy mindenki úgy veszélyezteti a saját és gyereke életét, ahogy neki tetszik, csak ahogy már irtam, az utána ne sirjon a tévében......
Vendég
 


Köszönöm a válaszaitokat.
Panni, nem provokációnak szántam, komolyan, nem.

Komolyan érdekel, hogy a te szempontodból, aki nem otthon szültél, MI a riasztó az otthon szülésben. A "te" nemcsak te, hanem mindenki, akit megkérdezhetek.

És azért érdekel, mert szeretném érteni, látni. Mert ha engem hidegen hagy a te érzésed, akkor hgyan kérhetem, hogy az én érzésem márpedig kapjon teret?
márti_23
 
 


Ami a témát illeti, én 2007. jan. 30.-án szültem, itthon. Nem azért, mert annyira akartam itthon, mert igenis zavart az, hogy esetleg hallják, hogy jaj. De nem volt más megoldás, mint mondjuk anyukám idején, aki maga is szülőházban dolgozott, bába mellett.

Szóval kórházban nem akartam. Szülőház nincs. Pont.
A témával pedig 1993-tól foglalkozom aktívan.
Több dolog van, amiben valószínűleg más a meglátásunk. Hangsúlyozom, hogy az én meglátásaimat nem tartom jobbnak. Hanem egy más megközelítésnek. És azt szereteném, hogy amikor ezt közlöm veled, higgadtan hallgasd meg, mert így tudunk párbeszédelni.

Ha te intézetben szültél, jól tetted. De ha engem azért, mert nem ott szültem, elítélsz, és azt állítod, veszélyeztetem a gyermekem életét, hát ez bizony nemcsak szíven üt, hanem fölháborít, és verekedésre késztet. Mert igaztalannak érzem, és megalapozatlannak.

Szóval nem tudom, van-e, aki valóban kíváncsi, mi minden miatt szültem itthon. Milyen érvek győztek meg.???
márti_23
 
 


Márti,

Küldtem neked egy privit két korábbi hozzászólásommal, amiket pár oldallal korábban írtam pont arról, amit kérdezel. Nem akarom itt fárasztani újra a jónépet :D

Igen, szerintem jót tesz, ha leírod, hogy te miért választottad az otthon szülést, mert ez is közelebb viszi az álláspontokat.
Vendég
 


bocs 2x ment el a privi
Vendég
 


Jamina, PPanni, Eszterlánc, köszi a konstruktív hozzáállásotokat.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Márti

Tényleg nem értelek. Hát ennyire nem olvasod ezt a topikot. Mást se csinálunk, csak azt magyarázzuk többen többféle képpen, hogy miért tartjuk veszélyesnek az otthonszülést.
Ha a mai hozzászólásokat olvasod el, az is valami.Fifianyu is leírta.
De összefoglalom neked 1 mondatban az én véleményemte.IDŐ!!!Ha baj van akkor az az idő amig beérsz a kórházba végzetes lehet.Hát tömören ennyi.
L

Kép
lini
 
 


Én még valamit még megírnék...

Ami engem legjobban zavar ebben az otthonszülésben az az a bizonyos "ez nekem jár" feeling. MInt ahogyan jár a mittudoménmilyen bőrápoló meg hónaalj-sray, valahogy ez a hozzáállás az öntudatos nőknél mindenben. Nekem jár az orgazmus, és büszke vagyok rá, hogy van orgazmusom. És ezt ki is kiabálom, még akkor is, ha a szomszédok a vágysikongatásaimtól nem is tudnak aludni. (Tapasztalat...) És "jár" nekem az a fajta "szülésélmeény", amiről mindenféle könyvekben olvastam. És ha olvastam, és ez ilyen, akkor ezt természetesen csak úgy tudom megélni, ha senki nem zavarja meg az én vajúdásomat, és részese akarok lenni ahhoz az orgazmushoz hasonlító élményhez is, amit megírtak az okosok.

És az én gyerekemnek minden jár. Mindenből a legjobb. Nehogy már a szülsénél stresszélmény érje, az a hülye kórházban szült öntudatlan pórnép kiváltsága. Az én gyerekemnek bio élelmiszer jár, mert ő tökéletes lesz, a hülye pórnép meg vegye meg a tescóban az olcsó parizert, értük nem kár. Az én gyerekem szopjon 3 éves koráig, egyrészt mert ez is tartozéka az én női öntudatomnak, másrészt az a legjobb, és ha értelmes lesz, mindenhol beírhatom, hogy ez azért van, mert 3 éves koráig szoptattam. (Ha ennek elelnére beteges, akkor meg: hahh milyen beteg lenne, ha még nem is szoptattam volna???) Az én gyerekem csakis waldorf ovodába, iskolába járhat, mert ott óvó búra alatt páytolgatják a lelkét. Jaj nehogy már műanyag játékokkal játssz9on, mert elsorvasztja a fantáziáját... aztán az én gyerekem menjem tovább waldorf iskolába is, és ha véletlenül a pórnép gyerekei közé keveredik, akkor majd jajongok, hogy oh mennyire kegyetlen is a világ...


Én részemről nagyon sok kérdésben egyetértek mind az otthonszüléssel, mind a waldor pedagógia bizonyos elemeivel, de én inkább - ha olyan harcos volnék - arra használnám az energiámat, hoyg lehetőleg ezeket MINDEN nő és minden gyerek vonatkozásában alkalmazás, mert a világ CSAK akkor lesz élhető.

Kicsit zavaros a mondanivalóm, mindegy majd kimazsolázgatjátok.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Tényleg zavaros,de 60fölöttieknek elnézzük :D
Vendég
 


Még csak jövőre leszek 60 októberben. Remélhetőleg leszel te is ennyi idős.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Még vaami... én nem teszek miden egymondatos beírásom után 2 hatalmas fényképet meg sormintát...

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Na Bárány, te kérted: hát ez volt például közönséges .

Eszterlánc: Hát ami azt illeti elég idealista vagy! :D De jó is lenne, ha minden jó mindenkinek járna, de mivel ez úgyis reménytelen mindenki küzd ahogy tud, és sajnos tényleg csak az egyéni kis harcait tudja megvívni, és még szomorúbb, hogy a világ is erre kényszerít mindenkit, mindig megtalálni a kiskapukat pénzzel, vagy kapcsolattal, benyomni a gyereket a jó iskolába (csak egy példa: iskolás gyerekű ismerőseim mostanában ide-oda jelentkezgetnek be, hogy a gyereket felvegyék a kerületi, de esetleg nem körzetes iskolába), fizetni tízezreket egy főnővérnek az egyágyas szobáért stb.

És azért ezek a dolgok sok lemondással is járnak. Rokonaim pl. évek óta nem mentek nyaralni, de csak bio kajákat esznek. Most hogy normnális dolog-e az más kérdés, de sokszor hatalmas lemondások vannak egy-egy ilyen '"nekem jár" mögött.

Ami a szoptatást illeti, hát az aztán nem nekem jár-neked jár - szerencsére itt nincsenek különbségek az "öntudatos anyák" és a "pórnép" között. Minden nőnek van melle :), addig szoptat ameddig akar (jó, tudom, h nincs mindig így, de erre is van egy külön topic), ez tényleg mindenkinek jár és ingyen van! :)

Szóval szerintem nem az a baj, hogy sokan így vagy úgy próbálnak kimenekülni ebből a konzumidióta, elhülyített társadalomból, hanem sokkal inkább az, ha azt hiszik, hogy az az egyetlen üdvözítő út, és teóriák születnek, amik esetleg bántják a többiek érzékenységét (ld. korábbi császáros vita a kötődésről stb.)
Vendég
 


Szóval szerintem nem az a baj, hogy sokan így vagy úgy próbálnak kimenekülni ebből a konzumidióta, elhülyített társadalomból, hanem sokkal inkább az, ha azt hiszik, hogy az az egyetlen üdvözítő út, és teóriák születnek, amik esetleg bántják a többiek érzékenységét (ld. korábbi császáros vita a kötődésről stb.) bólogatok bőszen.
jamina
 
 


Igen, Jamina ez a baj... hogy teóriákat gyártunk mellé, és közben akarva akaratlanul felsőbbségtudatunk lesz.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Na akkor ebben jól egyetértettünk itt mi 3-an! :D
Vendég
 


Érdekes dolgok buknak itt ki. Ez nekem jár feeling. Hmm. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének nem?
Kinek a bio-kaja jelenti a legjobbat, kinek az hogy a legjobb ("normális") iskolákba járatja a gyerekét, meg hetvenhét különórára, kinek az, hogy friss kenyeret süt nekik. Szerintem ettől nem lesz senki felsőbbrendű. Attól sem ha otthon szül.
Érdekes, hogy én nem érzem ezt a fajta elhatárolódást, vagy bántást, vagy kivülállóságot, pedig se nem szültem otthon, se nem eszünk bio-kaját, mégcsak nem is szoptattam 3 éves korig (még :D ). Sok minden van, amiben igenis igazuk van NEKIK, és ami NEKEM tetszik belőle, azt megpróbálom megvalósítani, ami meg nem tetszik, azt meghagyom másnak. Nem ész nélkül, és nem erőlködve. Egy családban ezt nem is lehet, a férjem pl nem vszínű, hogy támogatna mondjuk az otthonszülésben, de a fajátékok, meg a saját kézzel észített játékok, meg a mesélés a gyerekeknek, csupa olyan dolog, ami nem luxus és biztos, hogy jót tesz nekik.
Szerintem nem kéne magunkra venni a másságot, és bántásként megélni azt, hogy valakiknek ez az út a megfelelő.
Vendég
 


Tök jó, hogy egyre inkább úgy érzem, nem is különbözünk mi annyira, és az álláspontjaink sem különböznek nagyon. :) Jamina, Eszterlánc, Pöttyös Panni, én is bólogatok most, mert ez szerintem is fontos, szabályozzák az otthonszülést (de én azért nagyon szeretném, ha lenne egyéni elbírálás, és azért ne ezek a mostani feltételek legyenek, mert ezek nagyon durvák), ezen kívül mindenki csinálja szíve szerint a dolgokat, és fogadja el, hogy másoknak esetleg máshogy jó. :) És én is úgy vagyok, hogy a nekem tetsző dolgokat próbálom átvenni másoktól, ami nem tetszik, azt meg nem. :) Engem egyszer letámadott egy vehemensen téríteni akaró leányzó a buszmegállóban, bármit mondtam, nem akart elmenni, csak arra a mondatomra, hogy: "Nézd, én teljesen elfogadom, hogy neked így jó, te miért nem tudod elfogadni, hogy nekem így jó?" Nos, itt abbahagyta, még mondta, hogy imádkozik értem (amivel semmi bajom, sőt), és aztán elment. Ámen. :)
F.
fringilla
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: