Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Szia Ani!!
Jó látni a neved és olvasni Titeket!!! :wink: :D
Remélem hamarosan naponta velünk lehetsz!!
Sima hüvelyi uh-n modták hogy hol tapad a placenta??
Ez engem is érdekelne,meg a méhszáj is,de nekem még nem mondtak semmit...
Mostanában ácsorgásnál és mozgásnál érzékenyebb a pocim, ugye csak növöget?

Szép vasárnapot!
Vendég
 


Sziasztok lányok


Ani! Én is örülök neked nagyon, jó sokáig bent tartanak a korházban.
De ha így a biztosabb. Vigyázz magatokra.

Timi! Pihizz sokat, és ne izgulj, persze amennyire lehet.
Mazsit sajnálom, és várjuk szeretettel hogy jelentkezzen. :(

Kincs! Tündéri vagy. Köszönöm szépen a privit. :P

Ebba???

Én jól vagyok, már nem fáj a fejem a gyógyszertől, igaz már beszedtem mindet. Most várom a holnapi Uh és hormonvizsgálatot.
Próbálom magamnak bemagyarázni, hogy ez csak egygyógyszer, és nem jelent semmit, de a kis ping-pong agyam mindig ezen jár.

Pocakosok mostmár nem akartok jelentkezni?????

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra, puszi
árnika
 
 


Sziasztok lányok!
Nem sikerült, teljesen padlón vagyok... Úgyhogy szerintem egy darabig nem jelentkezem....
Árnika, aranyos vagy... Látom beindult a gépezet... Mindent bele++++
Timi, ne izgulj, minden rendben lesz!!!!
Ebba, neked is HAJRÁ!!!!!
Pocakosok vigyázzatok magatokta és a babókra!!!
Puszi
mazsi02
 
 

 
 

Mazsi :cry:
Igazad van, próbálj teljesen másra gondolni! Csinálj érdekes dolgokat, találj hobbyt, ez nekem is segített.
Nyáron én is így voltam, én még a leszívásig sem jutottam, mindig valami baj volt velem.

Lányok!
Gondoljatok rám holnap. Vérvétel, majd UH. jajjjjjj :roll:
ebba
 
 


Mazsi
Sajnálom.... :cry:

Ebba :?: :?: :?: :?:


Többiek merre jártok?
Vendég
 


Sziasztok! Én egy új társalgó vagyok, és én most kezdem majd a lombikot! A kaáliba jelentkeztünk, Tándor dokihoz! Tud nekem valaki segíteni, hogy mi vár ránk, rám?
kjaja
 
 


Sziasztok lányok

Szia kjaja! örülök neked. Bár nem tudom hol tartassz, de ha megvannak a szükséges vizsgálatok( AIDS, Clamydia stb.)
akkor a doki ír ki stimuláló injekciókat, folyamatosan nézik a hormonjaidat, és 5. naptól UH.
Egyenlőre ennyi.

Mazsi! megértelek :cry: Próbáld meg elterelni a figyelmedet, erősődj meg lelkileg, és utána jelentkezz újra nálunk.

Timi! pihizel??

Ebba?? Mi újság? mi volt tegnap?

Többiek, pocakosok??

Én tegnap voltam, képzeljétek el annyian voltak, és B.B. egyedül volt, hogy 3/4 6-kor jöttem el!!!Eddig minden rendben, van sok kb. 8 tüszöm, csak kicsit kicsik, ezért ma meg holnap hasbaszúrom magam :lol: Még holnap is kell mennem UH.-ra.

Jók legyetek, puszi
árnika
 
 


Szia árnika! hát még az elején tartok, dec. 5.-én megyünk Tándor dokihoz! de ha tudnál nekem segíteni, nagyon megköszönném! az a problémám, hogy milyen vizsgálatok kellenek, ezeket hol tudom beszerezni! bár mondta a recepciós, de nem vagyok benne biztos, hogy jó helyen fogom beszerezni! az aids és a hepatitisz b, c-t az ántsz adja, de menjünk be ezekért debibe, vagy böszörményben is megcsinálják?
kjaja
 
 


jó lenne, ha többet tudnánk beszélgetni!
kjaja
 
 


segítségedet köszönöm!!!!:-)
kjaja
 
 


Szia kjaja!

Bár én már sajnos nagyon régen voltam , évekkel ezelött de amiben tudok segítek. Szerintem kérdezd meg telefonon de, AIDS és hepa tesztet csak az ANTSZ csinál itt debibe.
A többit sima nögyogyi is csinálhatja. A dokinak mindegy hol csinálod meg a leleteket, csak ezek szükségesek a lombikhoz, és azt hiszem apa katonáit is meg kell nézetni. Ha akarod adhatok jó andrologusnak a telefonszámát, elég hozzá bevinni az anyagot. :wink:
árnika
 
 


Szia árnika! az első konzultációnk dec. 4.-én lesz, és ekkor mi fog velünk történni? csak beszélgetünk? vagy lesznek még vizsgálatok? és mikor lesz az első injekcióm?
kjaja
 
 


Kjaja! Ha akkor konzultációra mész, akkor csak megnézi a papírjaidat, és elmondja ,hogy mit kell csinálni. Szerintem dec.-ben már nem kezditek a programot, tudod húzos karácsony, szilveszter.

A programot a ciklus első napján kezdik, amit általában mgelőz egy 22. napi hormonnézés, és esetleg UH.
Ilyenkor írja ki a gyógyszereket, és injekciókat , és mondja el , hogy mikor kell menned vérvételre és UH-ra. De ezeket le is írja egy stimulációs lapra. Általában két naponta kell menni. Erre azért van szükség, hogy lássák hogy reagálsz a hormonokra és ahhoz igazítsák a gyógyszereket.
Amit még fontosnak tartanék, bár nem tudom az idei árakat, de anyagilag elég megterhelő. Szerintem egy program min. 100ezer Ft., és azt hiszem nem írtam sokat.
Mi a férjemmel beszéltük, hogy a gyerek ennyi pénzből már az egyetemet is lazán kijárta volna, jó kis zsebpénzzel. De , valamit valamiért...
árnika
 
 


Árnika! egy ilyen kezelés mennyi ideig tart, a konzultációtól a beültetésig?! csak kiváncsi vagyok, hogy nagyjából mennyi idő ez a kezelés? ebben a kb. 100 ezerben benne van minden?!
kjaja
 
 


Sziasztok!

Árnika a clostitól jó sok tüszi beindult! Hajrá sikeres hónap!
B.B.-nek jó sok dolga akad és ilyenkor is kedves és vicces...sajnálom,hogy szülni nem lehet a kaáliban..

kjaja üdv a csapatban gyors babásodást!

Meddig tart a konzitól beültiig eljutni? egyéni...ha a konzira minden vizsgálatod megvan, és a doki nem kér semmit talán a következő hónapban indulhattok...de ha kell műtét vagy egyéb gond akad tolódik a kezdés...
Mesélj kicsit miért kell kaáliba járnotok?

Két hasznos oldal:
http://kaali.dote.hu/folap.htm

http://www.lombikbaba.hu/index.php?opti ... e&Itemid=1
Vendég
 


Kjaja
Üdv!
T. nekem a szívem csücske... :oops:

A legegyszerűbb, ha a háziorvosoddal megbeszéled, hogy ő hova tud beutalót adni a vérvételek miatt...
Esetleg a nőgyógyászoddal is érdemes beszélni, hátha tud segíteni...

De... az első konzultáción (vigyetek minden papírotokat), doki bácsi úgyis megmond mindent... és merjetek kérdezni, ha valami nem egyértelmű...

Hogy a szurikat mikor kezditek, az a leleteitektől függ...
Vendég
 


Helló!
Minden hiába volt. Megint egy cisztát növesztettem. El vgyok kenődve...
majd bővebben máskor.
ebba
 
 


sziasztok lányok

Ebba! Nagyon sajnálom :(
szerintem ki kellene próbálnod vmilyen alternatív módszert

Kjaja! A lányok már válaszoltak neked. De ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz, segítünk szivesen.

Kincs! igazad van , B.B.-nél én is szivesen szülnék( ha sikerülne összehozni a babóm) mondtam neki multkor, hogy ő az első és egyetlen ffi akire hajlandó vagyok ennyit várni. :P
Igen sok tüszőm lett, már kezdem érezni nagyon a hasam, úgyhogy nem tudom hogy lesz kedvem huncutkodni apával ha eljön az idő :wink: :P

Ti pocakosok hogy vagytok, hol vagytok??? :lol:

Puszi mindenkinek, jók legyetek
árnika
 
 


Jó reggelt mindenkinek! Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nálunk a férjemnél van a baj, azoospermiája van! Azért kérdezek ennyit, mert hol ilyeneket, hol olyanokat olvasok! Nem tiszta még semmi, és kicsit fel akarok készülni a várható dologkra! Már a háziorvosom adott beutalót az ÁNTSZ-be, a Dósa nádor térre kell menni! A nőgyógyászhoz majd később megyek, és remélem megcsinálja a clamidia szűrést is! Hát remélem nálam nem találnak semmit, de már nem vagyok biztos semmiben sem! Mostanában már teljesen depis vagyok, pedig még csak most fogunk indulni! Ha valaki elég türelmes hozzám, akkor szívesen veszek minden infót, hogy nála mi a helyzet és hogy hogy mentek a dolgok! Mi Tándor dokihoz kerültünk! Róla tud valaki valami infot adni? Szerintem nálunk ICSI lesz, ennek az esélyeiről is tud valaki mondani valamit? Tudjátok így az elején az ember nem tud semmit, és minden érdekli, minden apró részlet, ami lehet nektek érdektelen, de nekem nem! Ja és a lényeg, kb. mennyibe kerül egy ilyen kezelés, gyógyszerekkel, vizsgálatokkal, kezelésekkel együtt?! Segítségeteket előre is köszönöm!:-)
kjaja
 
 


Sziasztok!

Ebba..... :cry:
nem tudok mit írni...érthetetlen...
gondolunk rád!

Árnika én is így voltam, hogy hogy legyünk együtt,ha fájok és nincs hozzá kedvem...de ennyi pénz után valahogy meg kell próbálni.. :shock: :lol:
++++++++++++

Timi??? Kabóca?? Vikimi???

Kjaja
Én inszemes voltam,így konkrét lombikos tapasztalatokkal nem tudlak segíteni.
A pénz is változó, van aki jól stimulálható és viszonylag kevésből kijönnek, van aki nehezen és a hormon szurik nem olcsóak...(pl az inszemeseknél elég 1-2 tüszőcskét növeszteni, ez van akinek sima clostitól sikerül..nekem pl: 13 szuri kelllett + tüszőrepi..)
A kaáliban a beavatkozásokat(uh-k, leszívás, transzfer, vérvétel ) ha már a programban vagytok a tb fizeti, tehát az utazás szurik, gyógyszerek vitaminok kerülnek pénzbe...
De mindkét doki nagyon aranyos és a te javadat nézik!!
Velem T, és B. is nagyon rendes volt!

Szép napot lányok!

JA és egy kérdés, már csak 1 utrót kell szednem azt este vagy délben vagy reggel érdemes bevenni?
Vendég
 


Kincs!

Nagyon szépen köszönöm az infokat! :P
kjaja
 
 


De a többiektől is kiváncsi vagyok az infokra! Köszi
kjaja
 
 


Sziasztok lányok

Kincs! Szerintem , ha tablettát szedsz akkor reggel, ha hüvelykúpot akkor este érdemesebb.
Mostmár kezdem nagyon érezni a hasam, nem tudom mi lesz így velem . Lehet jobb lett volna ha nem kapok még menopurt is?! kezedek félni, hogy tulstimus leszek :(

Kjaja! Az azoospermia mit jelent? És nem kezelik a férjed? tudok jó andrológust ha érdekel, nálunk is volt gond apával de helyrejött hála istennek.
Szerintem is nagyon aranyosak a dokik,és lelkiismeretesek. Bár van akinek BB humora nem jön be, de nekem kifejezetten jó. Így is annyi mindenen megyünk keresztül.
Az ICSI gondolom már tudod mit jelent, esélye Kb. annyi mint amúgy, csak így úgymond megkönnyítik a beágyazodást.
Pénzösszeget tényleg nem egyszerű írni, sok mindentől függ. Mivel 5 beavatkozást a TB. finansziroz ezért ˝csak˝˝ a gyógyszereket kell fizetni. Nálunk ez legkevesebb 100ezer a legtöbb 170ezr körül volt.

No és ami fontos! Nyugalom, Türelem, és még ha néha nehéz is pozitív gondolkodásmód
De ha gondolod, Priviben megírhatom a telefonszámom.

Pocakosok???
Viki mikorra vagy kiírva? Kész vtok a felújítással?

Timi??

Ha valakinek van tapasztalata Clostyval kapcsolatban. Pé. után is kell menni dokihoz??

Jók legyetek, puszi
árnika
 
 


Sziasztok lányok, csak benézek.

Mindenkinek HAJRÁ!!!!

Ebba! :cry:

Kjaja! Ez azt jelenti, hogy a mintában van kevés spermium?
Dec.-ben már kész leletekkel mentek a Kaáliba? Úgy érdemes. Szerintem januárban kezdhettek, ha addigra a leletekkel minden OK. A jan. mensidtől számítva kb. 1 hónap, és kb. 100-120 ezer. Ez lehet több is, attó függ, a párodnak hányszor kell mintát adni, az alkalmanként 12000. Esélyeket nem lehet latolgatni.

Én még mindig olyan depis vagyok......
mazsi02
 
 


Sziasztok!!!:)
Mazsi!:(
nagyon sajnálom, de próbálj most kikapcsolni,elterelni a figyelmed,hogyha eljön ismét az idő,akkor maximálisan arra tudj koncentrálni!!!

Kincs!:)
ha húzódik a pocakod,az csakis azért lehet mert nő a méhed,tágulnak az izmok,amik feszülhetnek,hiszen az ő dolguk tartani a babót a méhet.
És hogy vagytok???

Ani!:)
örülök,hogy jól vagytok, és hogy a babók szépen fejlődnek!!!Vigyázz nagyon nagyon magadra!

Árnika!:)
látom szépen beindultak a tüszők!Biztosan feszülget apocakod,de ez most örömteli!!!Csak így tovább!!!

Ebba!:(
nagyon sajnálom, nem mondták miért van ez így?nem tudnak ellene tenni valamit??? Annyira nagyon szorítok nektek!!

Kjaja!:)
üdv a mi kis csapatunkban.A lányok már szépen leírtak mindent.Én csak annyit tudok mondani,hogy ahogy írásaidból kivettem egy városban élünk.... én mindenért Debibe mentem.Nekem Móré doki csinálta az előzetes vizsgálatokat,hormonok,HSC,LSC,rákszűrés clamidia...
Nem próbálkoztok kezelni a párodat?pl. Bógyi György andrológust lehet érdemes lenne felkeresni...mi voltunk nála és 10millióról 20millióra emelkedett..igaz lombikot csináltunk így is,de megéri megerősíteni a kiskatonákat.Nekünk az okostojás és méz fogyasztását,centrumot,bio-szelén-cinket ajánlott,no alkohol....no cigi,ha kell -1-2kg sem árthat.
Azt nem tudjátok miért alakulthatott ki a párodnál azoospermia?hormokat néztek nála?
Nekünk a 4.lombik sikerült,változó árakkal,igaz nálunk még nem volt a 70%-os gyógyszertámogatás,így az utolsó 200ba került,az előzőek 120-180ezerig.változó,ki hogyan reagál a hormonokra..én nagyfogyasztónak számítottam,nem szerette a szervezetem így több kellett.

Rólunk:
itt vagyok és olvasgatlak benneteket!!!! csak vizesedik a lábam,így fekszek amikor csak tudok.Tegnap voltunk NST-n nagyon ficánkolt a kiscsaj,rugdosta a hallagtót.Mivel vizes a bokám így már szombaton is mennem kell NST-re biztos ami biztos.
A felújítás 90%ban kész, a héten érkezik a kiságy,már vettem ágyneműt,hálózsákot,kicsi édes rucikat...lassan készítem a korházi csomagomat is...
Vendég
 


Árnika! az azoospermia azt jelenti, hogy nincs sperma az ejeakulátumba (vagy mibe, érted?!)! És ezért szerintem nem lehet őt kezelni! vagy a te párodnál mi volt a baj?

Mazsi02! decemberben már kész lesz a hepatitisz b, c, és aids vizsgálat, meg a clamidia és a rákszűrés! meg a leletet is visszük, ami a páromnak van! ezeken kívül esetleg még kell valami? mennyi időnként kell járkálnom, járkálnunk a kaáliba?!
kjaja
 
 


Szia vikimi! nekem nem mondták, hogy hormonokat is kell vizsgálni! és mi az a HSC, LSC?! a férjemnek is Bógyi volt az orvosa, de ő nem mondott semmit, igaz ez kb. 7 évvel ezelőtt volt! de nála nem néztek hormont! pontosan nem tom miért alakult ki nála ez! mi az az okostojás?!
amúgy nem ismerem Mórét, úgyhogy szerintem nem egy város vagyunk! kicsit arrébb vagyok!
amúgy köszi az infokat! aranyos vagy! de még jöhetnek infok! pl. milyen időnként kell járkálni a kaáliba? ki adja be az injekciókat, és hova kapom a szurikat?!
kjaja
 
 


Kjaja!:)
csak azért gondoltam,hogy egy városban lakunk,mert egyik üzidben így fogalmaztál... : de menjünk be ezekért debibe, vagy böszörményben is megcsinálják?
Alaphormon vizsgálat neked a 3ciklusnapon és 21cn.on kell csináltatni,a párodnak meg érdemes,mert tesztoszteron hiánya is okozhatja az azoospermiát, a párom erre andriolt kapott...
HSC:hiszteroszkópia:méhtükrözés- http://www.naprendelo.hu/tudni_szeretne ... rozes.html
LSC:laparoszkópia: http://quad.bdtf.hu/Kaali/klaparo.html
itt alaposabban megnézik a méhedet,a peteveztők átjárhatóságát,ha van valami gond akkor már lépni is tudnak...
Okos tojás:Tesco-ban lehet kapni,omega3 zsírsavval dúsított tojás : http://www.dinero.hu/okostojas/01_job_f.htm

A kaáliban ha elkezdődik a stimuláció,akkor vérvételre 2-3 naponta kell menni, majd jön a leszívás, majd rá 2-3-4 napra a beültetés...utána ált.12-ra hívnak vissza vérvételre.
A szurikat magad is beadhatod,mivel csak bőr alá kell,így nagyon egyszerű megtanulni,és nem is fáj.ezen az oldalon meg is nézheted hogyan kell: http://www.fertilitylifelines.com/seron ... ctions.jsp
én mindig magamnak adtam be meg szerintem mindenki.kicsit összecsíped a bőr a pocakodon,majd beszúrod.Én a köldöktől 3-4 újjnyira adtam be oldalra.
Remélem tudtam segíteni.
Vendég
 


12.napra hívnak vissza beülti után...
Vendég
 


Vikimi!
ezeket a méhtükrözést meg a másikat mondták neked, hogy meg kell csinálni, vagy te magad csináltattad meg? ezeket nem a kaáliba csináják meg majd a konzultáció után? vagy ezeket mindenképpen meg kell csinálnunk?
kjaja
 
 


Kjaja!
Jól látom, hogy a párod 7 éve volt orvosnál??? Mostanában néztek spermaképet? Szerintem először a párod vizsgálataival kellene kezdeni, ez nagyon fontos, meghatározhatja a továbbiakat, a te vizsgálataidat is, sőt, az egész programot.

Vikimi pihenj, vigyázz magatokra!
mazsi02
 
 


Mazsi02!
Miért esetleg megjavulhat az azoospermia? nem hiszem! miért fontos, hogy őt is megvizsgálják, ez miben befolyásolja az én eredményeimet?! miben befolyásolja az egész programot?!
kjaja
 
 


Kjaja!:)
érdemes megnézetni a párodat minnél hamarabb,mert a férfi spermakép hónapról hónapra változik.Lehet a 7 évvel ezelőtti eredmény,már rég a fasorban sincs,hiszen lehet akkoriban mikor volt a vizsgálata,túlesett egy megfázáson,rejtett gyulladáson,vagy forró fürdőn, ami miatt rosszabbodik a spermakép.Lehet mára már tökéletes!!!!
Ha nála minden oké,akkor folytatják veled a vizsgálatokat.Amit mindenképpen és mindentől függetlenül érdemes megcsináltatni az a laparoszkópia.(ezt kérheted a dokidtól,vagy neki kéne felajánlani ennyi évi próbálkozás után)Hiszen nem tudhaja senki addig,hogy mi van a méhedben, ami esetleg akadálya lehet az embrió beágyazódásának.:pl. endometriózis, vagy lehet hátrahajló a méhed ami a spontán babásodásban akadály lehet, vagy elzáródott a petevezetéked, amit folyadékátvezetéssel akár meg is tudnak szüntetni a beavatkozás közben, vagy apró ciszták...ami UH-al érdemes megnézetni,vagy van -e peteérésed ezt is UH-al,egy cikluson keresztül doki nézi...ezért jó egy magándoki aki elmond mindent.Lehet elég lenne egy-két egyszerűbb hormongyógyszer is.Ezért kell és ezért alapdolog az alaphormon vizsgálat.Kérheted dokidtól,amit tb által a Klinikán is megcsinálnak.A Kaáliban fizeni kell érte kb 12ezer FT-ot. A Kaáliban nem végeznek laparoszkópiát,ott már konkrétan az inszemekre és a lombikra figyelnek.

Mazsi!:)
köszi,próbálok vigyázni magamra/magunkra,de olyan nehéz egész nap feküdni,amikor olyan szép idő van olyan sok elintéznivaló...
hogy vagy???
Vendég
 


Kjaja!:)
tudom neked ajánlani: http://www.old.sote.hu/htsz/pappgy.htm


Azoospermia
Az állapot lehet időleges vagy végleges. Az azoospermia minden esetben férfimeddőséggel jár. Oka lehet a férfi nemi szervek fejlődésének zavara, de keletkezhet az élet során elszenvedett betegségektől is.
Vendég
 


Vikimi!

Mi még csak most próbálkozunk, és amúgy is kb. 1,5 éve ismerem a párom, de neki az eredménye már 7 éves, ő még az előző párkapcsolatában csinálta! de akkor azt mondták neki, hogy nem fejlődtek ki rendesen a heréi, ezért van azoospermiája! a laparoszkópiát hol csinálják, meg a többi vizsgálatot, egy egyszerű nőgyógyász meg tudja csinálni? vagy valahol máshol csinálják, és ő csak beutalót ad?!
kjaja
 
 


Kjaja!:)
aha így már kicsit érthetőbb a dolog....
A vizsgálatokat én a Klinikán csináltattam debrecenben,a dokim adott beutalót.
A vizsgálatok elvégzése attól függ,mennyire fejlett az rvosi ellátás,ott ahol élsz... pl.bösziben nincs korház ahol műtenek...
de a Kenézyben is csinálnak mindent.
Vendég
 


Kjaja!
Nem szeretnélek rémisztgetni, de most muszály elsőként a párod vizsgálataira koncentrálni, mert ha nincs hímivarsejt az ejakulátumban, akkor .... Lombikozni is csak akkor lehet, ha vannak sejtek, ráadásul egészségesek. Persze emellett te is megnézetheted magad, hogy veled minden rendben van-e.
A 7 éves lelet ősrégi, azóta változhatott a helyzet ahogy Viki is írta. Sőt, reménykedjetek benne, hogy változott! Azonnal kérjetek időpontot egy spermavizsgálatra. Általában úgy szokták, hogy nemsokkal később mégegyszer megnézik. Legalább két ilyen friss leletből tudnak következtetéseket levonni.
Elküldtem priviben a számom, mint Árnika. Ha gondolod...

Viki!
Nálatok veled is volt gond vagy "csak" a pároddal? Azért kérdezem, mert korábban olvastam, hogy kipóbáltad a Gynevacot. Kiknek való az a vakcina? Most én tulajdonképpen beágyazódás-ügyben tájékozódom, mert még mindig nem tudom feldolgozni, hogy nem tapadtak meg, és miért nem??... Neked is ez volt a gond? És nektek hogyan sikerült? Ja, és te az utron kívül ET után szedtél még valamit a cél érdekében?

Mazsi
mazsi02
 
 


Sziasztok lányok

Látom kész regényt írtatok :lol: :lol:

Kjaja alányok már teljesen kiműveltek , de azért hozzátennék egy-két dolgot.
Velem nem is nagyon foglalkozott az orvosom amíg apát meg nem vizsgálták, mondva őt sokkal egyszerűbb. :P
Nálunk sem volt igazán sok életképes sperma, de Bógyi írt ki rá gyógyszereket, és helyrejött.
Azt mondta akkor , hogy ez bármikor változhat!!
Utána ( 1-2 éve) a kaáliba a lányok ajánlották Szűcs Miklóst, nála voltunk magánban, és a klinikán is. Mindkét helyre be lehet vinni az anyagot megnézetni, és nem kerül semmibe!!!
Most a párom leletei TŐKÉLETESEK. Igaz én mindig veszek neki Maca Vbet
A káaliba a vizsgálat drága és felesleges, ezt ők is szokták mondani. :wink:

Viki! ne lóbáld a lábad!!!!! :lol: :lol:

Mazsi! Gynevacot bárki kipróbálhatja, általában rejtett gyulladások esetén segít. Érdemes azonos időpontban, és apával egyszerre adagolni.
A megtapadás... ha találsz rá valamit szólj :cry:

Én szombaton még mindig megyek Uh-ra, és valószinü hogy apával hétvégén már bújocskázunk. :wink: :P

puszi, jók legyetek
árnika
 
 


Kjaja
T. a kedvenc doktorom... :lol:

Nem csak neked, de apának is kellenek FRISS eredmények...
Vendég
 


Kjaja
A párok vizsgálata:

A párok kivizsgálása vagy helyben zajlik, így az adott intézményben lesz lehetõséged az elvégzésükre, vagy pedig a már kész leleteket kell visszavinned az intézetedbe.

Fontos kérdések: Mióta késik a gyermekáldás? Menstruációs ciklus hossza, szabályos-e, fájdalom vagy egyéb tünet kíséri-e? Volt-e korábban terhesség? Korábbi betegségek, mûtétek? Állandó gyógyszerszedés? Egyéb fennálló betegség van-e?

Vizsgálatok nõk esetében:

-teljes vérkép és vizelet vizsgálat, különféle fertõzések kiszûrése a vérbõl (HIV, TORCH, hepatitis-B),
-EKG,
-Ciklikus hormon vizsgálat,
-Nõgyógyászati vizsgálat (citológia, fertõzések kiszûrése–így HPV, chlamydia stb),
-Amennyiben indokolt petevezetõ átjárhatósági vizsgálat (HSG, Hyscosy),
-Ultrahang vizsgálat,
-Bizonyos esetekben laparoszkópia, hiszteroszkópia, postcoitalis teszt-PCT, immunológiai vizsgálat-spermium ellenes ellenanyagok kimutatása.

Férfiak esetében:

-teljes vérkép és vizelet vizsgálat, különféle fertõzések kiszûrése a vérbõl (HIV, TORCH, hepatitisz),
-EKG,
-Spermavizsgálat: ondó vizsgálata legalább két alkalommal: spermiumszám, -alak, -mozgékonyság (elõtte általában 4 napos önmegtartóztatás ajánlott, ondót bakteriólógiai szempontból is megvizsgálják, fertõzések kizárása)
-Urológiai, andrológiai vizsgálat,
-Szükség esetén: immunológiai vizsgálat-spermium ellenes ellenanyagok kimutatása, valamint postcoitalis teszt-PCT.
Fontos, hogy mielõtt a nõnél komolyabb beavatkozással járó vizsgálatot végeznének, történjen meg a sperma vizsgálata!

Amikor megvannak az eredmények ismét jöhet egy konzultáció, ahol az orvosod elmondja a véleményét a leletek alapján, és amikor nektek is alkalmas, elkezdõdik a kezelés. Ezek a kivizsgálások általában egy hónapot vesznek igénybe.

A vizsgálatokat általában szabadság alatt tudod megoldani, vagy úgy kell intzéni a napodat (ha tudod), hogy beleférjenek vizsgálatok. Sajnos vannak olyan vizsgálatok, melyek idõigényesek, és ki szeretnénk emelni, hogy a vizsgálatok menete, és milyensége intézmény függõ.
Vendég
 


Mazsi!:)
nálam elvileg semmi gond nem volt,nem találtak semmit,úgy működtem és úgy néztem ki belülről,ahogy a nagykönyvben megvan írva...de a hormonokra nehezebben reagáltam,azaz nem lett sosem sok tüszőm/sejtem,max 4-6db petesejtem lett 1-1 stimuláció során.Az utolsónál is 4 sejtem lett.
Különben a párommal sem volt semmi különös,kevesebb volt,de azutolsó lombiknál 22millió volt a spermaszám,vagyis jó.A gynevacot,ahogy Árnika írta,a rejtett gyulladások miatt próbáltuk,úgy voltunk vele,ezen már nem múlik.A stimu,ahogy kezdődött volna úgy kezdtük beadatni,3-3 szurit(hetente 1)... lehet ez segített...ezt azért gondoljuk, mert az előző beültiknél is mindig beindultak a babók...azaz mérhető hcg-t produkáltam(75és 98 is volt),de leállt a folyamat.Nem tudtuk miért,B.B sem.
Én ennél az utolsónál nagyon sok tonhalat ettem,sok sok fehérjét.
A beágyazódásra nincs valódi recept,kinek mi jön be.Hallottam olyan valakiről aki a beülti utáni napon kergette a kutyáit mert kilógtak az utcára-ikrei lettek...nem lehet tudni.A lényeg hinni benne,hogy most sikerül!!!!Optimistának lenni rendületlenül bízni a babákban. :)

Árnika!:)
nem lógatom...most sem....megyek vissza gyorsan vízszintesbe!:)
Vendég
 


Én az ET után hazasétáltam... :wink:
Vendég
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Hazajöttem!Végleg!(ill.márciusig)

Kincs!Hüvelyi uh-val nem néztek egyáltalán.A 11 héttől lehet látni hol helyezkedik el a placenta.
56 mm-esek vagyunk!

Kép
ani0227
 
 


Gigaboszi!

amilyen vizsgálatokat leírtál, azt a kaáliba csinálják, vagy magunknak kell megcsinálni! mert nekünk csak azt mondták, hogy mindkettőnknek kell hepatitisz b, c és aids vizsgálat! nekem még nőgyógyihoz kell menni clamidia és rákszűrésre, és a férjemnek spermavizsgálata lesz! ennyi elég?
köszi az infokat!

további válaszod várom!
kjaja
 
 


Sziasztok!
kjaja

A maca vibén kívül tudnám neked/a párodnak ajánlani a FER14 nevű étrendkiegészítőt. Szerintem kezdje el szedni minél hamarabb(a fent említett andrológus is ezt ajánlaná, de keressétek fel ,mert vannak még egyéb lehetőségek is)
Vendég
 


Materna!

köszi szépen a tanácsot! ezt a fer14et hol lehet beszerezni, ja és a másikat is hol lehet megvenni?
kjaja
 
 


Mazsi02!

küldheted a számod, köszi :)
kjaja
 
 


Sziasztok!!!

Ani otthon édes otthon :D :D :D :D
Aztán tessék vigyázni!
Szép nagyok vagytok! Pocakod is nő?

Gigaboszi egyeseknek könnnyű :wink: :lol: :lol:
Hányinger?

Lányok ha valakinek kell utró van egy dobozzal kimaradva!
Bár nem tudom lombiknál mennyire támogatott inszemnél 1660FT/doboz esetleg ha érdekel vkit írjon privit...

Árnika ha szombaton kaálizol nem kérdeznéd meg a lányokat, hogy B.B. csütörtökön lesz-e????
Én closti szedésekor nem mentem pé után dokihoz...bár van aki szereti megnézni, hogy megrepedt/tek e a tüsző/k...és B.B is hívott vissza spontán ciklusban pé után ,hogy megrepedt e...főleg ha több tüszid lesz lehet visszahív...jó értelmes lett :lol:
Vendég
 


sziasztok lányok

Másodjára írok, elszállt :twisted:

Ani! Üdv újra köztünk. Örülök neked.
Azért, hogy hazaengedtek, pihizz sokat, és vigyázz magatokra.

Kincs! Persze megkérdezem, és majd írok
A héten T. nem volt, azért voltak olyan sokan.
Menni akarsz hozzá?? :wink:
Én szombat után ( bár tudom furcsán hangzik) nem igazán szeretnék menni. Félek, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítok neki, és utána koppanok akkorát.....

Gigi! Amiket felsoroltál , szinte már félelmetes volt így.
Megnéztem a profilod :D

Kjaja! Hirtelen kaptál annyi infót, hagyd hogy leülepedjen.
Csináld meg a kért vizsgálatokat, menj el a konzura, és mindent bele, hajrá!
A készítményeket amiket fentebb írtunk, bármelyik drogériában beszerezhetők.

Timi?? Ebba?? Többiek??

Mindenkinek további szép napot
Legyetek jók, puszi
árnika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: