Új privát üzeneted érkezett!

cseriani!

Aha, nekem is azt mondták, hogy 7-kor egyek meg egy zsemlét felvágottal és csak vizet ihatok, tej kizárva, majd 8-ra érjek be Szekszárdra a dokihoz. Remélem találkozunk.

Kép
timesz
 
 


Ha te is nyolcra jössz,kizárt,hogy ne találkozzunk... :D
A hétvégi találkozóhoz ki mit szól?
Vendég
 


Timesz,
nektek jó a talira a most szombat???

És többiek??? Természetesen mindenki meg van hívva aki írni szokott ide! Férjek jöhetnek! Gyerekeknek kötelező! Van homokozó, hinta, labda, kisbicikli, nagy udvar...

Cseriani,
nekem nem lesz benzinköltségem (mint mindenki másnak) így az üdcsiket én állom!

Gyorsan döntsük el jó-e ez a szombat, aztán lehet arról szó mit főzünk a bográcsban :wink.
Vendég
 

 
 

és arról,hogy mikorra is menjünk...
Vendég
 


Nekünk hétvégén sajnos családi ünnepség lesz mindkét nap (házassági évforduló anyuéknál - születésnapi kaja anyósnál a másik nap) úgyhogy nálam nem jó, de attól ti még nyugodtan talcsizzatok, ne rajtam múljon, ha a többségnek jó....

Kép
timesz
 
 


a buli hajnaltól pitymallatig tart :lol:
Hát kinek mikor kel a gyerkőc, összecuccol, és jön! Ki meddig tud, addig marad (este 11 körül fekszünk :P ) Megadom a mobilszámom és címem, nem nehéz idetalálni! Valaki hozzon Activity-t! Pocakosan még többet lehet röhögni rajta! haha :lol:
Vendég
 


Activitink sajna nincs...
timesz,nagyon sajnálom,hogy neked nem ok..de remélem a többieknek igen..
Vendég
 


áfonyaaa akkor mi olyan 9-fél 10 körül mennénk,viszont Kristóf még alszik délután,ezért olyan 2 körül el kell jönnünk,különben elég nyafis lesz..persze,ha annyira jól érzi magát,úgysem tudom elráncigálni..majd meglátjuk.
Mostmár csak a többieket kellene meginterjúvolni.
Vendég
 


Cseriani,
az nagyon rövid időőő! :(
Én lányom is alszik délután, letesszük őket itt együtt! Van kiságy is ha az kell, meg van gyerekheverő is szabad!!!
Vendég
 


heverőn alszik,de kétlem,hogy elalszik máshol,ha lehet játszani is...
De majd meglátjuk. Mikor pécsen voltunk,ott sem aludt,kibírta,aztán fél hétkor beájult az autóba...,aludt reggelig.
Ez nála mind azon múlik,mennyire van lefoglalva,és hogy kelt reggel.
Vendég
 


Lányok! :)

Nekem jó a szombat! :) Az viszont, hogy mikor megyünk és mikor jövünk az én kis (ma 4 hetes!) Mókuskámon múlik! :) :roll:

Kép Kép
kismokus
 
 


Móóókuliii!!!
:D :D :D
de örülök!!! Ugye hogy lehet tutujgatni meg dögönyözni meg mondani hogy "de éééédees"?! Épp 3 perce mondtam a Zuramnak hogy lehet hogy lesz egy kisbaba is :D
Vendég
 


a tengelici kismama orvosa a Kőszegi volt,hozzá jártak 9 hónapig. Hogy szülésnél miért a Huan volt bennt,azt nem tudom...
Halljátok,rendesen be vagyok tojva... :cry:

kismókus,nagyon örülök nektek!!!
Vendég
 


Sziasztok! Nekem se jó a most hétvége mert a tesómék jönnek hosszúhétvégére. Ti érezzétek jól magatokat aztán majd itt is meséljetek hogy milyen volt esetleg képet is rakhatnátok fel. A kismókusról feltétlenül :D
josi
 
 


Ja ......jól értettem Cseriani hogy a Bonyhádi Kiss doki Szekszárdon van??????????
josi
 
 


én azt hallottam legutóbb a cukorgondozóban egy bonyhádi kismamától,hogy átjött-vagy átjön??(mármint a Kiss doki).

Áfonyaaa egyre fogyatkozunk sajnos. :cry:
Ne keressünk inkább másik hétvégét? Akkor a hétvégén mi befejeznénk a munkát itthon,és utána lehetne itt is,akkor már nem lesz ekkora felfordulás.
Vendég
 


Cseriani,
attól te és Kismókus (meg akinek még jó) átjöhettek!
Az a baj, hogy a férjem 3 műszakban dolgozik, és nagyon ritkán ér rá hétvégén a beosztása miatt. Tehát ha más hétvégén lesz a tali pl nálatok, én nem tudok eljutni oda, mert (ne röhögjetek :D ) nem férek a volán mögé, túl nagy a hasam. Ha meg hátra tolom az ülést, nem tudok kuplungolni :oops: Szóval nekem ez a gondom :?
Vendég
 


ok,akkor legyen. Aki tud az jön. De majd ha tudod,hogy mikor szabad még életed párja,akkor szólj,és lehet mégegy találka felőlem,ok?
Akkor mi megyünk,ha addig le nem esik a hó,stb... :D
Vendég
 


Cseriani,
bárhány találkában benne vagyok :D És általában mobil is vagyok, csak már kinőttem a vezetőülést :oops:
Vendég
 


Hellóka

Én úgy tudom, a bonyhádi Kiss doki nem Szekszárdra ment, hanem egy távolabbi kis kórházba. a Bruncvik ment át Szekszárdra Bonyhádról, nekem ő a dokim.

cseriani!
Akkor holnap találkozunk a cukorbeteggondozóban! (Amúgy a mai cukormérésem 6,9 lett 2 órával reggeli után.)

Kép
timesz
 
 


akkor bocsi timesz,én is csak úgy hallottam...

Holnap akkor.Az biztos,hogy bordó felső lesz rajtam,de hogy szoknya vagy nadrág-e,azt még nem tudom.De ha így hül az idő,akkor kabát :lol:
Kiváncsi vagyok,hogy mit mondanak neked a gondozóban. Nekem a legmagasabb,kaja után 1.5 órával eddig 6.1 volt-itthoni mérés szerint.


áfonyaaa te nem ma voltál-vagy-uh-n? Kiváncsi vagyok!!!!
Vendég
 


Sziasztok,
megjöttünk dokitól.
A jó hír hogy jól vagyunk, 1600 gramm a súlyunk, ez egy héttel nagyobb a számítottnál, szóval nem vészes, csak szép stramm gyerek. :)
És akkor most a rossz hír: még mindig faros. Ha nem volna is nagy volna az esélyem a császárra. Így garantált. Elég a helye és a magzatvize, nem tudni miért nem fordult meg. Tudom hogy mindenkinek van legalább 1 ismerőse akinek a harmincsokadik héten fordult be a baba, de valahogy nem reménykedem. A doki közölte: majd befektet úgy 10 nappal korábban, és mivel új vezetése van a kórháznak, és az új főnök nem engedi hogy bejöjjenek ügyelet után, így majd megindítjuk a szülést mikor mindenkinek jó, és ha 1-2 ujjnyira kitágultam szépen megcsászároz.
Egyetlen mondatával sem értek egyet, de nem tehetek semmit, és most nagyon el vagyok keseredve. :( :( :(
Képet kaptam, de nagyon rossz minőségű, majd holnap felteszem ha tudok belőle valami értékelhetőt kreálni.
Vendég
 


Kisfiam:
Kép
Vendég
 


áfonyaaa ezt nem igazán értem..miért fektet be korábban 10 nappal? Akkor miért nem mond inkább egy napot,és aznap meg is indítja?
De látom,mindenkit ezzel a hülye befektetéssel riogatnak.Röhej. :twisted:

Én meg voltam cukorgondozóban és találkoztam meg beszélgettem a timesszel :D

A cukoreredményem több,mint jó,5.0 volt. Nem volt a Kun,csak a Tornóczki,aki nagyon-nagyon szimpatikus :D

Kiváncsi vagyok,nekem mit mond a Kun majd a kórházi dolgokról. Jövő hétfőn beszélek vele,miután végeztem NST-n.
Vendég
 


áfonyaaa ne akadj ki és kérlek ne haragudj,de rossz hírem van: le kell mondjam a hétvégét. Rokonok jelentkeztek be,rég nem találkoztunk,erre járnak,bejönnek szombaton. Sajnos nem mondhattam le,muszáj itthon lennem. :cry:
Kérlek,kérlek,ne haragudj :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Lányok! :)

Ezek után nem lenne jobb más időpontban tartani a találkozót???
Mi általában ráérünk!

Kép Kép
kismokus
 
 


szerintem is,kismókus..
Nagyon bánom,higgyétek el,sajnálom :cry: :oops:
Vendég
 


Hát ezek után majdnem elfogytunk :D akkor legyen máskor a tali!
Cseriani,
dehogy haragszom!
A befektetés tényleg nevetséges... nem is megyek, nem kell aggódni.
Örülök hogy jó a cukrod!!! :)
Vendég
 


ne is menj,én sem megyek,ha nem muszáj..
Vendég
 


Szia lányok!

Most találtam csak rátok :)de jöhetek én is néha :roll: ?

Én is szekszárdon szültem lassan 2 hónapja és Paks mellől vagyok! Ti honnan?

Kép
Kép
petra78
 
 


Szia Petra! Én Paksi vagyok, van egy 6 éves lányom, most29 hetes vagyok valószínű ez is lány lesz. Minnél többen vagyunk annál jobb :D
josi
 
 


Szia Petra,
én is Paks mellől vagyok.
Most szültél? Megoszthatnád velünk a tapasztalataidat, sokan közülünk még a nagy esemény előtt vagyunk.
Ki volt az orvosod? Császár volt vagy hüvelyi szülés? Milyenek a tapasztalataid? Babamamás szobában voltál?
Ha van kedved és időd mondd el légyszíves mi hogy volt veletek!
Vendég
 


Örülök, hogy befogadtok :) !

június 5-én szültem, másodszor is császárral a Bakónál.Az első babánk rossz szívfreki miatt lett császározva, a másodszori pedig amiatt lett műtét, mert az első az volt (és állítólag nem fordult be rendesen a csajszi). :? Hát a műtét az nem volt olyan nagy dolog, azon kívűl, hogy a hipohondriám végett végigparáztam az egészet nehogy fellépjen valami hirtelen szövődmény (vészhelyzetnéző szindróma :wink: ).A felépülés az első után naon lazán ment, nem úgy a másodiknál....hát pfúúúúúúúú.azthittem, hogy örökre a haskötő lesz az én társam....DE nem, ma már minden rendben, csak hosszadalmasabb és fájdalmasabb volt a dolog, mint emlékeztem rá korábbról.

...ígérem folytatom csak most szopi igénnyel állt elő a csöpség :)

kérdezzetek, úgy könnyebb mesélni

sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,
kérdezek én, egész nap ha kell :wink:
Császár után mi történt pontosan? Toltak az akutba? Meddig voltál ott? Ha kértél kaptál külön fájdalomcsillapítást (nekem is császár volt az első pokoli fájdalmakkal, és most is arra készülünk :( ) Spinális érzéstelenítés volt, vagy altatás? Mikor kerültél ki az akutból? Milyenek a csecsemőosztályos körülmények? Milyenek a csecsemősnővérek? Mi ott a napirend? Babamama szoba? Mikor kaptad meg császár után a babát? Éjjelre is? Hány napot töltöttél benn?
Ha ezekre válaszoltál majd még folytatom :lol:
Vendég
 


Nnnnna, megint vagyok egy szusszra....

Igen, műtét után, az akutban voltam....a köv nap reggel felkelni, kicsi kaja, aztán este hashajtás, ha volt produktum másnap le a gyerekágyra.
Gerincszuris voltam én is mindkétszer, ezt nem viseltem nehezebben most sem.Neked mi fájt nagyon? A seb maga, vagy a szuri miatt a fejed?
Az akutban változatlanul nagy figyelemmel vannak a betegre, és talán emiatt volt nagyon sivár a gyerekágyon a nővérek figyelme..vagyis figyelmetlensége velünk szemben.Biztos ez a normális, de nem nagyon volt velünk foglalkozva.A csecsemősök ugyanazok, akik cca 3éve voltak.akkor -mivel első baba volt, tele voltam görcsökkel és a szopi sem ment- nagyon nehezen éltem meg a bentlétet és alig találtam sebzett lelkemnek megfelelőt köztük :) de most már nyugisabb voltam és majd' minddel beszélgettem és szimpatizáltam.
Végül is babamama szobában voltam, mert rengeteg hely volt, de a császár miatt első napokra nem is akartam kérni a kicsit, aztán meg besárgult :( úgyhogy mintha simába kerültem volna.Mi 8 napig voltunk bent, de csak azért, mert kásőn sárgult be és várni kellett egy toxoplazmával kapcsolatos vérredményemre is (mivel arra szedtem gyógyszert az egész terhességem alatt).
A kaja változatlan... :? a dokik változóak.Nekem a Bakó a műtét utáni napon elutazott és egy másik doki vette ki a csövet.....hát, fájt na!biztosan máshogy kezel, ha az ő betege vagyok....

Neked ki a dokid?Miért volt korábban a csaszi,Most is annak néz ki? Hova valósi vagy Paks mellett, Én Nagydorog....

A tengelici-hencsei kismama esete tényleg megdöbbentő :shock: ! Annyira sajnálom őket, hogy egy 4kiló fölötti, makk egészséges babának meg kellett halnia a főorvos császár-visszaszorítási törekvései miatt :evil: :evil: :evil: :evil: !

majd még jövök, csak most cikket is kéne írnom, míg anyu sétál a nagyfiammal és a kicsi békésen szuszog a hasamon a kendőben :)!

sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,
az a helyzet hogy én első babámat nem itt szültem, ezért ennyi a kérdésem, abszolút nem ismerem az itteni szokásokat.
A nagylányom azért lett császár mert az NSTk rosszak lettek, méhen belüli oxigénhiány fenyegetett, 2 nap kórházi megfigyelés után (mivel nem javult a helyzet) kiszedték belőlem a babát a 38. héten, 4 kilósan. Most meg azért néz ki császár mert ez a baba is nagyobbacska az átlagnál, az előző császár ugye tovább ront a helyzeten, és még farosak is vagyunk...
Dunaszentgyörgyi vagyok, az orvosom Varga doktor.
Én örülök egyébként ha a babával békén hagynak. :) De kissé lassan kerültél a babádhoz... felhordták szoptatni az akutba? Vagy amíg nem kerültél ki onnan (másfél napig :shock: ) addig hogy volt, mi volt a babával?
Nekem egyébként a seb fájt borzalmasan az első császárnál, a fejem szerencsére nem fájdult meg a spinál miatt. Ezért kérdeztem hogy ha erős fájdalmai vannak valakinek, kap repi-fájdalomcsillapítót?
Vendég
 


szia Petra,üdvözöllek én is...
Én Őcsényi vagyok,és,ha a kiscsaj még mindig faros-talán kedden kiderül-akkor nálam is császár lesz. Első szülésem hüvelyi volt,kis komplikációval-köldökzsinór 3-szor a nyakon,2x szívófogó..de nincsenek rossz tapasztalataim se a kórházról,se a szülésről... :D
Én a Kun doktorúrhoz járok,a vizsgálatokkal és a babával kapcsolatban 100%-ig meg vagyok vele elégedve. :D
Szerintem a cukordolgom kicsit túlspirázza,de lehet csak túlzottan elővigyázatos?? :? (gondolom beleolvastál az eddigi irományinkba is)..


áfonyaaa akkor te most felkérted a Vargát a szülésre is??
Remélem lelkileg kicsit jobban vagy már,a dokitól hallottak miatt. :cry:
Vendég
 


lányok,hogy működik az a haskötő dolog,amit császár után kell használni? Orvos írja fel és ki kell váltani? Vagy csak simán lehet venni? És kb.mennyi?
Vendég
 


Cseriani! :)
Én a felkészítő tanfolyamon rákérdeztem a haskötőre. Azt monták, hogy előre ne vegyem meg, ha kell, azt majd mondják a kórházban, és ők segítenek lemérni szükséges adatokat, hogy mekkorát kell venni. És ezután az apuka simán megveheti gyógyászati segédeszköz boltban!

Josi! :)
Én is paksi vagyok (pontosabban egy már Pakson lakó "gyüttment", ahogy itt mondják :? :evil: )

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus köszi az infót...
hogy vagytok ebben a melegben?(igaz,most nincs is olyan meleg :D )
Milyen a Klári baba? Szopizik? Mekkora már? Szent ég,nemrég még pocakosan írtál ide,aztán kicsit eltüntél,és már 1 hónapos a kicsilányotok...repül az idő :)
Vendég
 


Lányok! :)

Mivel elmarad a hétvégi találka, és nem láthatjátok a mi kis Mókuskánkat, gondoltam felteszek pár képet! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


kismókus ismét sikerült könnyeket csalni a szemembe :oops:
Nagyon édes a kislányotok,és nem éhezik,látszik rajta :lol:
De komolyan,tényleg nagyon szép baba..főleg az a kép tetszik,amelyiken mosolyog :D
És rengeteg haja van,meg jó kis hurkás...jajj...de irigyellek benneteket :oops:
Bárcsak már én is babaképeket tehetnék fel :(
Amelyik képen a hátán fekszik és alszik..tiszta nagylány már,nem :)
Vendég
 


timesz nagyon eltüntél... mesélj ám majd jövő héten,hogy mi volt a cukorgondozóban...
Kioktatott rendesen a diétás-csaj?
Vendég
 


Cseriani,
köszi hogy kérded, jobban vagyok lelkileg, próbálom a helyzetből majd a legjobbat kihozni... terveim közt szerepel valahogy még szülés előtt megkeresni azt, aki felelős a babák elhelyezéséért, és beszélni vele.
Kismókus,
nagyon nagyon szép Klári baba!!! :D De sajnálom hogy nem sikerült látni titeket! :(
Vendég
 


Kismókus, tünemény ez a lány!!! Én se vagyok ám törzsgyökeres Paksi én is a "gyütment" tábort erősítem :D. Nagyon jó ez a mozgó kép.
josi
 
 


áfonyaaa ha beszéltél vele,tájékoztass részletesen,légyszi..kiváncsi vagyok.
Bár elég jó dolgokat hallottam erről a dologról mostanában-lást a barátnőm,aki nemrég szült császárral...
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nem tűntem el, csak tegnap már nem jutottam gép közelbe.

kismókus! Nagyon édes a Klári baba. Hogy csináltad ezt a mozgó képet?

cseriani! A diétás nővér kb. 10 perc alatt végzett velem, csak sokat kellett rá várnom. Odaadta a táblázatot, meg a papírokat, együtt átfutottuk őket, megkérdezte van-e kérdésem, aztán lelépett. Nem volt nagy szám. Ma is mértem reggeli után: 4,9 lett és én vagyok cukros? Azért mert egy eredményem rossz lett? Na mindegy, nem árt az óvatosság, végül is a családban van cukorbeteg.

Isten hozott Petra közöttünk! Én Bonyhádi vagyok, és az első babámat várom, aki kisfiú lesz. Eddig úgy néz ki koponyafekvéses, már csak nem fordul át teljesen??!!

Kép
timesz
 
 


Kismókus! Tegnap a lányommal voltunk a Pluszban a húsosnál és mögénk beállt egy lány kékszínű babakocsival a kislánya nagyon hasonlított a tiedre ráadásul őt is klárinak hívják!! Nem ti voltatok azok??? :) Kicsit beszélgettünk is.
josi
 
 


Josi! :lol:

MI VOLTUNK AZOK!!! :lol: :lol: :lol:
Kicsi a világ! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Hurrá!!!Legközelebb szólíts le ha nem vennélek észre,de ezután nyitott szemmel járok! :D
josi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: