Új privát üzeneted érkezett!

no meg mi köze az önkormányzatnak ehhez???A családit a z államkincstár utalja,az adókedvezmény meg apeh ügy!nyugi mindenki ez tuti nem igaz!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Ez nem igaz. Meg hiába akarják az önkormányzatok nem lesz belőle semmi. Nem csinálhatják meg.

Elégedjenek meg azzal, hogy eltörölték az adókedvezményt 1-2. gyereknél.

Mi végülis bővitjük a házat összesen 50 négyzetméterrel. Plusz egy szoba és terasz. A ház alapterülete már amúgy is 90 négyzetméter körül volt.
tucsinke
 
 


Lányok!

A múltkor már érdeklődtem, hogy akinek megadtam a 4D emailcímét, arra reagáltak egyből?

Tünde
tucsinke
 
 

 
 

ez a szocpol dolog engem is érdekelne, mert látom t elég tájékozottak vagytok. a mi helyezünk azért más.
szegedtől nem messze a páromnak van egy háza, azaz a nevén van egy ház, amiben az anyja lakik, de a ház hitelét a párom, azaz mi fizetjük.
egyébként fehérváron lakunk albérletben...
nem nagyon éri így meg, ezért el szeretné adni azt a házat, mert az már bizonyossá vált, hogy a délalföldön nincsen munka. meg jól is érezzük magunkat itt fehérváron.

a kérdésem pedig az lenne, ha most születik gyerekem (1-2 hét), hogyan lehet megoldani, hogy mégis kapjunk szocpolt, miután eladtuk azt a házat (nem rögtön gondoltam). mik ennek a szabályai? vagy egyáltalán lehetséges? mert jó lenne inkább egy olyan lakáshitelt fizetni, ami a MIENK!!!

kérlek írjatok!

köszi!
Vendég
 


Én a gyesnél halottam azt, hogy az összeg maradna, de két év alatt is kifizetnék a három évi összegét, ha úgy kérik.

De éppen ez a gond, amíg olyanokat íratnak alá az anyukával, akinek a legkisebbik gyereke most kezdi az ovit, ha beteg a gyerek nem megy vele táppénzre, addig ennek aztán semmi ösztönző ereje nem lesz!
hettuli
 
 


Sarmon

még csak felvetés az egész az igaz, de próbálkoznak, persze ezek borsodi önkormányzatok, gondolom elég ennyi!

az APEH és az államkincstár meg nincs túl messze egymástól, beszedi az állam bevételeit, az adókat
hettuli
 
 


anyany,mindenképp kell a gyermek születési anyakönyvi kivinata,tehát majd csak utána intézkedjetek.A házat el tudjátok adni,annak a jelzálogát ráterhelni egy fehérvári ingatlanra,amit majd megvesztek.nagyjából ennyit értek az egészhez.puszi sok sikert.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Szia Tucsinke!

Én végül mégis telefonon jelentkeztem be 4D-re, mikor már éppen feladni készültem egyszercsak felvették a telefont. Úgyhogy végülis az e-mail címet nem kellett kipróbálnom.

Szösz

KépKép
szosz
 
 


tucsinke

Végül nekem sem kellett az emil cím, mert nem Fehérváron megyek 4D-re. 23-án lesz a nagy nap, remélem megtudom picúr nemét. :)
Hogy vagy?

anyany
Veled mizu? Jóslófájások vagy egyéb?

Ki hogy érzi magát? Én kicsit kivirultam ebben a hűvösebb időben.
zsula
 
 


Igazából azért kérdezem, mert egy darabig reagáltak az emailjeimre, de utoljára, nem erősítették meg a 9-e dátumát. Írok nekik egy utolsó mailt és ha nem reagálnak rá, akkor rájuk csörgök telefonon.

Köszi amúgy jól vagyok. Mi már tudjuk a nemét, de szeretnék már biztos lenni benne.

Jobb is ez a hűvös kis szellő.
tucsinke
 
 


Tucsinke

Szerintem el vannak havazva, rengeteg mostanában a kismama. Lépten-nyomon pocakos társainkba botlok. :)

Nagyon izgat a picúr neme, de az a legfontosabb, hogy egészséges!

Lassan bandukolok haza.
Vége a mai napnak!
zsula
 
 


köszi Sarmon!
az eládásból talán jövőre lesz valami... van még munka azon a házon...

zsula!
amúgy hanyadik héten vagy? majd írd meg, fiú, vagy kislány!

én jól vagyok, élvezem, hogy nem akar szétfolyni a testem az izzadástól. a hidegfront nem indította meg a szülést. de végre jót aludtam...
:)
ma voltam dokinál, azt mondta, hogy lassan lehetne szülni. szeretnék én, mert bálnásan vonszolom magam.
jóslófájások már a 28. héttől vannak. voltak félórások meg negyedórások is, nyitogatták a méhszájamat, de mostanában csak a keményedések vannak, akár óránként 10szer is.
de úgy várom már....
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma voltam afp, és vércsoport meghatározáson. Nektek mennyi idő alatt lettek meg ezek az eredmények?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


szosz

Nekem 10 nap múlva lett meg az eredmény. Ennyit ígértek és be is tartották.

anyany

25. hetet betöltöttem. Már csak két hét és ha minden igaz megtudom, hogy mi a picúr! :)
Ráhúztál már vagy még épp határidős vagy? Amúgy jön a melegfront.. :) Hátha

Szép napot Nektek!
zsula
 
 


anyany van egy jó módszer ami megmutatja hogy kell e indulni a kórházba szülni vagy sem,nekem mindkét gyerekemnél bevált.Ha sűrűsödnek a fájások,de bizonytalan vagy,hogy itt e az idő,engedj egy kád jó meleg(nem forró) vizet és feküdj bele!ha gyengülnek a fájások és ritkábbak lesznek ,akkor ráérsz még,ez csak vaklárma volt,de ha a meleg víz hatására erősödnek,sűrűsödnek a fájások,készülj lassan indulni kell!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


zsula! betöltöttem a 38. hetet, maximum két hét még. a doki szerint már nyugodtan szülhetek. manóka azonban nagyon jól érzi magát odabenn, pedig végre minden meg van a fogadásához.

sarmon! ezt majd kipróbálom, köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Eléggé pang a fórum a hétvégén.

anyany!

Majd kibújik ha megnőtt a körme. :) Nekem mindig ezt mondták. :)

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Volt már valaki a Park Centerbe a Kenguru Kid boltban?

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Vonalzó próba. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


tücsinke én ezt úgy tudom hogy kibújik majd ha "megérett" a körme! :lol:
Nem voltam még a park centerben egyátalán de már készülünk meglesni. :wink:

Csajok haldoklik a topic,mizu veletek? :roll:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


megérett a körme? ezt még nem hallottam.
viszont nemrégen olyat hallottam, hogy ha nincsen a kismamának gyomorégése, akkor nem lesz haja a babának.
ugye nem így van?
Vendég
 


anyany!nam hát ezek csak bugyuta népi mondások.Az se igaz hogy a has formájáról meg lehet állapitani h milyen nemű lesz a gyerek,nekem pl. mindegyiknél egyforma volt mégis külömböző neműek a gyerekeim.Én ilyenbe nem hiszek,csak jókat mosolygok ezeken. :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


háááááttt...
néha szégyellem magam, mit összeaggódok. a gyerek nem maradhat bennem, ha vágnak úgyis begyógyul, a 6hetet is kibírjuk valahogy... a gyerek meg felnő.
meg már annyian végigcsinálták előttem, nehogymár pont nekem ne sikerüljön...


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Szia anyany!
Nekem egyáltalán nem égett a gyomrom mégis akkora nagy hajal született a lányom és meg is maradt.
Kép
Kép
s. zsófia
 
 


Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

A Park Center nem nagy szám. Még nincs is minden bolt feltöltve rendesen, ráadásul valami még meg sem nyilt. Babakocsit akartunk nézni a kenguru kid boltban, de még alig van választék, mert most töltik fel még az árukészletet. Na meg a kislányom is nyügi volt.

Az én gyomrom első terhességnél is nagyon égett és tök kopasz volt szinte 1 éves korági a lányom. :)
Mondjuk nekem más formája van a hasamnak. De pont az elsőnél mondták, hogy fiús hasam van és most a másodiknál, hogy lányos. Elég rosszul látják, mert pont az ellenkezője jön be. De szerinem ezek hülyeségek.

Ma megyek 4D-re. Már tök várom. Remélem ott is még fiút mondanak. Bár nem lenne baj, ha közben kislány. :) Nekem mindegy.

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy még visszatérek a félszocpolra, de érdekelne létezik-e megoldás. Szóval a házunk úgy 4 szobás, hogy mi is bővítettük két szobával. Mindegyik 12,5 nm, tehát egy-egy szobának számít. Papíron még nem fejeztük be, és visszamenőleg szeretnénk megkapni a támogatást.
Mit lehet tenni?

Köszi, ha valaki válaszol.
jaffa4
 
 


jaffa.Fogod a tervrajzot és ahány gyerek van mindegyik születési anyakönyvi kivonatát és bemész egy legközelebbi takarékszövetkezetbe.Ezen kivül még kell egy költségvetés az épitkezés költségeiről amit egy kőmives aláir.egyenlőre ennyi.elöször is kérvény lesz aztán kb egy hónap múlva ha elfogadják akkor lesz szerződés,erre kellett nekünk 10 ezret fizetni szerződés kötési dijat.Ja még a házassági anyakövi kivonat meg adókártya ,személyi is kell.és innen ha a ktg vetés 80 százaléka be van épitve akkor lehet a számlákkal beballagni amit kezdenek fizetgetni.Mi a két gyerekre 1,2 milliót fogunk kapni félszocpolt.ha kérdésed van szivesen válaszolok ha tudok.

Zsófi csuda szép a hajas baba!
Anyany ez csak természetes hogy izgulsz mivel első gyermeked.Én a 3dikat várva is izgulok.minden terhesség más és más minden szülés is.Csak talán annyiból másabb nekem hogy nagyjából tudom mi vár rám.pusz.

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


s.zsófia! nagyon szép kislány! és ez a hatalmas haja! ámulok!

amúgy fiús formájú pocakom van, benne egy kislánnyal, de még a kislány sem biztos, mert csak egyszer mutatta meg magát, akkor is azt mondta a doki, hogy valószínűleg kislány. de már annyira beleéltem magam, hogy lányom lesz!

izgulok, nagoyn izgulok, de úgy érzem, hogy elfogadtam, hogy nem maradhat odabenn. de ez a várakozó üzemmód sem valami kellemes.

éjszaka többször is felébredtem, hogy fáj, tanakodtam is magaman, hogy ez most az, vagy nem? de 2-3 10perces után abbahagyta.
12 napom van még a kiírt időpontig.
Vendég
 


anyany
Kitartás, most már közel a vége! Gondolom most a legnehezebb. Nagy már a pocak és már várod, hogy a karodban tartsd a picit is. :)
Az izgalom meg tök érthető, én is tiszta para vagyok, pedig nekem van még majd három hónapom... :oops: :oops:
Drukkolok neked! Aztán majd írj ám szülés beszámolót!! Készíts fel engem is majd! :)

s.zsófia
Elképesztő hajrengetege van a picinek! :)

tucsinke
Jó mozizást mára!!

ZsuLa
zsula
 
 


zsula! pont ahogy mondod. :lol: :lol: :lol:
de végre eljutottam arra a szintre, hogy elogadom, hogy szülni kell, meg úgyis tudom majd azonosítani a szülés jeleit, ha odaérek. para van, izgulok rendesen, de hát...
majd leírom. remélem, olyan ügyes lesz a manóka, mint eddig.
egyébként szerintem a terhesség a közepétől a legnagyszerűbb. de azért vigyázz a meleg miatt!
Vendég
 


tucsinke képet kérünk!!!

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sziasztok!

Majd rakok fel képet, igérem. Jó sokat kellett várnunk, mert tegnap majdnem minden időpontra kettőt írtak be. :)
Bár nem sikerült olyan jóra, mert mindig ott van a keze meg a lába a feje előtt. Olyan hajlékony lesz úgy néz ki mint a lányom.

Tuti most már hogy kisfiú, látszottak a kis golyók. :D

És már befordult fejjel lefelé. 1 kg körüli a súlya. És úgy látom hogy az én orromat és apa száját örökli.

Azon nevettünk a dokival, hogy a fejkörfogat alapján a kiirt időpont a jó. Viszont ha a combcsontot nézzük, akkor csak szeptember közepén szülnék, majdnem egy hónappal később. De hát mi is alacsonyak vagyunk és rövid lábuak. :)

Remélem amúgy mindenki jól van. :wink:

Tünde

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok!

Zsófi: Gyönyörű kislányod van! :) Barnika is nagy szöszi hajjal született, mindig punkot fésültek belőle a kórházban :)

Tucsike: Mi is tegnap voltunk 4D-n. Mi voltunk az elsők, szóval nekünk nem kellett várni :)
Szóval minden rendben van az szupi :)

Úgy néz ki nekünk kislányunk lesz. Rengeteget mozgott (végig és folyamatosan), és minden rendben van.
Bácskai doktor úr mutatta a nunit, remélem belőle nem lesz kisfiú mint a Barnikából. :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündi!

Csak nem nől ki közben a kuki. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Tucsinke: Remélem bár a Barninak kinőtt :) Mondjuk vele Deák doktornál voltunk, aztán Bácskai dokinál. Bácskai doktorúr meg mutatta hogy az ott bizony nuni :)
Nagyon örülök neki, de később majd mégegyszer elmegyünk megnézetni :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tuncsinek gratula a kisfiúhoz trundinek a kislányhoz!!!nagyon szuper hogy mindenki pont azt vár amit szeretne. :lol: Nagyon jó egészséget kivánok mindenkinek. :lol:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Köszi Sarmon.

Tényleg ti most mit szeretnétek vagy mindegy?

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Trundike!
Én a lányommal Bácskaihoz jártam nála is szültem és a lányomból nem lett fiú. Ö csak akkor mondja meg ha tuti idáig még egy ismerösömnél sem tévedett.

Kép

Kép
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

Én 14 hetes terhes voltam, amikor a Bácskai doki megmondta, hogy kislányunk lesz. Nem mondta 100%ra akkor, de szerintem nem mondta volna, ha nem lett volna biztos benne.
Mikor megkérdeztük később, hogy tuti?. akkor azt válaszolta, ha megszületik és fiú, akkor valószínűleg nem lesz kukija. :lol:

Sajna 4D alatt nálunk is állandóan a keze az arca előtt volt, de ez a mai napig megmaradt. Ha elalszik, akkor mindig oda rakja.

Kérdezném a csecsemős anyukákat, hogy bírják a gyerkőcök ezeket a frontokat? mi eléggé szenvedünk tőle... :?
jaffa4
 
 


bácskait nagyon dícsérik, de mi végülis kihagytuk a 4D-s utlrahangot. a sima ultrahangon is csak egyszer mutatta magát, pedig a kötelezőknél többször nézték.
elvileg kislány lesz. valahogy csalódott lennék, ha fiú lenne mégis. párom örülne...

jaffa! nekem még nem született meg, de érzem, hogy reagál a frontokra. máshogyan rugdos, ha meleg van, inkább meg sem moccan, csak ha macerálom, mert megijedek, hogy 1 órája nem mozdult. (39, hét közepe).
Vendég
 


Sziasztok!

Sarmon: Köszi :)

Zsófi: Megnyugtattál. Én is bízom Bácskai dokiban. Barnus nála született, sajnos már nem vállal szülést de UH-ra hozzá járok :)

Jaffa: :D Ez aranyos volt.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


anyany!

Szerintem legkésőbb hétvégéig valószínű megszületik a babód, jön egy kisebb hidegfront. :)

Kép
Kép
tucsinke
 
 


Sziasztok,szeretném megosztani veletek mekkora fájdalmat érzek a szívemben.Rettenetes az űr.Hajnalban meghalt a 2,5 éves rottweilerünk,Terka.Tegnap ugyanis oltásra vittük amit az a barom állatorvos rosszul adott be neki. :evil: Ezt leírni nem lehet,mennyire hiányzik.A szívemből téptek ki egy darabot,óriási nagy fájdalom....Ő nekünk nem csak egy "kutya" volt,ő a családunk része.borzasztó ,nem találom a helyem.Nagyon hiányzik!!! :cry: :cry: :cry:

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Kép

sarmon
]Kép[/
]Kép[/
Kép
sarmon
 
 


Sarmon!

Fogadd részvétemet! Sokan néha bolondnak, hülyének nézik az embert, hogy mennyire lehet szeretni és ragaszkodni egy háziállathoz, főleg egy kutyához. Teljesen át tudom érezni, hogy min mehettek keresztül. Annyira az ember szívéhez tudnak nőni...
Nálunk a kutya családtag. Amikor az előző meghalt, tiszta depressziós voltam. Napokig csak sírtunk anyukámmal. A fájdalom idővel enyhül, beszéljetek róla sokat! Mi is állandóan történeteket idéztünk fel sírva, és egy idő után már nevetni is tudtunk azokon.
Na abbahagyom, mert bennem is felidéződtek a régi dolgok... :oops:
jaffa4
 
 


tunicske! várom azt a frontot, ami kicsalogatja a manókámat. :)
Vendég
 


sarmon! nem vagyok egy nag yvigasztaló, de részvétem.

az egyik nagynénémnek nincsen gyereke, de van egy agyonkényeztetett kutyája, szinte családtag. és egyetértek jaffával, egy ilyen kutya valóban egy család része lehet, és nagyon fáj elveszíteni.

:( :( :( :( :(
Vendég
 


Jaj Sarmon!
Nagyon-nagyon sajnálom! De hogy történhet ilyen??? Mit csinált az az állatorvos???
hettuli
 
 


Vidámabb témákra evezve: én meg tudom állapítani a pocak alapján a kisbaba nemét. Nem is a pocak formája a lényeg, hanem akinek hátulról nem látszik a pocakja, megmarad a dereka annak fia lesz. Akinek szépen kigömbölyödik oldalra is és látszik hátulról, annak lánya. Akit ismertem pocak nélkül is annak mindig eltaláltam a poronty nemét. Főleg a végén jellemző ez, az elején még lehet tévedni.

Nekem is határozottan fiús pocakom volt, azóta a férjem messziről kiszúrja a fiús kismamákat. Neki is bejön ez a módszer. :lol:

Most is nagyon izgulok, mert félidősen egy kislányos anyukának fiút jósolok, de még nem merem határozottan mondani. De remélem jól látom!!!

Anyany! Ügyesek legyetek!!! Nálam a hidegfront meghozta a kisbabát :lol:
hettuli
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?