Új privát üzeneted érkezett!

Nehéz igy nnyit fog adni az előre megmondani, hogy mennyit fog adni az ember. Lehet annyira boldog leszel, hogy adsz neki egy százast, de lehet annyira csalódott, hogy nem is adsz semmit. Remélem ez azért nem következik be.
Én úgy gondolom, hogy min. 50 e. megérdemel igy látatlanba is, de lehet többet érdemel.
Szerintem ő nem kimondottan a pénzre megy, fontosabb neki a kariere, jóhire. Nem hiszem, hogy más módon fogadja majd a 6 hetes vizsgálaton azt aki 50e adott, mint aki 100e.
Én véletlenszerűen jutottam hozzá, de nem bántam meg, eddig általában szerencsém volt a nőgyógyászokkal, csak sajnos egyet sem tudtam megtartani, mert hol itt hol ott laktam. Költözés során, nőgyógyász is változott. És megint elköltöztünk.

Még egy jó hónapom van hátra a fiam születéséig, és már nagyon izgulok.

Van valaki aki szept. közepére vagy végére van kiirva?

Heni
KépKép
heni81
 
 


Végre átugrott a 12 oldalra!!!!!!!!!! :D

Heni
KépKép
heni81
 
 


Csaju
hihetetelen jóképű :wink: a kis Barni :)))) szívből gratulálok !

Andalka
bizony én is ezt tapasztaltam, és mi is a sejtbank mellett döntöttünk. Bár valószínűleg én a 20e-s megoldást választom amikor nincs szükség 4 hónap múlvai ismétlésre a vizsgálatnak mert a 20e-s árban benne van, hogy Belgiumban egy csepp vérből megcsinálnak mindent,tehát ez 2e-rel drágább csak és nem kell 4 hónap múlva visszamenni és újra vért adni.
Nálunk is a kétéves szerződés lép majd életbe mert én sem bocsájtanám meg magamnak ha ezen múlna később bármi is....ne adja Isten hogy bárkinek vissza kelljen hivni a mintát ! tényleg szivből ezt kivánom ! inkább "szórjuk ki az ablakon".... :wink: :lol:

Bogi,
igazad van, és én is nagyon szivesen adnék mindenkinek aki a kórházban majd egy jó szót is szól hozzám csak nem engedhetem meg magamnak sajnos jelen állapotban- és igy erős lelkiismeretfurdalással megyek neki a szülésnek mert milyen ciki hogy én nem tudok annyit adni ami úgymond a tarifa lenne.... és nagyon kellemetlenül is fogom magam érezni, abban biztos vagyok....szóval nagyon nehéz dolgok ezek.

Heni,
a vonalzó tényleg frissül :) már látom :)

na puszi mindenkinek ![/b]

Bogár
Kép
bogárka78
 
 

 
 

Bogár, nyugi, nem kell kellemetlenül érezned majd magad!!!!mindenki annyit ad amennyi telik, nem hiszem hogy az orvosok azt kivánnák, hogy a gyerktől esetleg vonjunk meg valamit azért, hogy nekik 30ezerrel több jusson, ha tényleg csak a pénzről szólna elrőre elkérnék a pénzt, vagy megmondanák a pontos összeget.
Régen is hálálkodtak az emberek, csak nem pénzt adtak, hanem kacsát, libát....és anak is örültek.

Szerintetek a kórházban majd fognak felirni hazára popsivédő krémet, fürdetőt,köldökápolót.... meg ezeket a dolgokat, vagy ezt majd nekünk itthon kell feliratni a gyerkorvossal előre, hogy legyen ha hazajövünk a kórházból?
Nagyon nem vagyok jártas ebben.

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Bogár! Igaza van Heninek, nehogy rosszulérezd magad emiatt! Nekem is volt parám, de nem az orvos (ő kapott), hanem a többi dolgozó miatt. Sok szülésznő és csecsemős volt, aki végtelenül kedves volt hozzánk, és tett értünk. De sajnos nem tehetem meg, hogy mindenkinek adjak szívem szerint (Az minimum negyed millámba kerülne). Ha ötösöm lesz a lottón, akkor igen.
Sőt, akkor az egész kórházat megveszem! :)

Heni! Nekünk a körzeti dokinéni írta fel az összes kencét másnap, miután hazajöttünk. Addig köldökápolásra Betadint használtunk, amit a kórházban is, de recept nélkül is tudsz venni 70%-os alkoholt és hintőport. Popsikrémnek Bepantent vettünk. Fürdetőkrém nélkül pedig szintén meglesztek egy napig. Az első fürcsinél nem is tudtam volna elképzelni, hogy még krémet is használjunk, akkora volt a visítás. :) Inkább csak ismerkedés volt a káddal, meg a vízzel.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Judit!

Nagyon szép Barnabás! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Tekiroll köszi az infókat, szóval nem kapunk semmit a kórháztól haza :( akkkor inkább feliratom előre, mert mi van ha hétvégén jövünk haza, betadint éppen most vettem, de akkor még veszek bepantent is, biztos ami biztos. De azénák kár hogy nem adnak, legalább felirhatnák ők.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Újra itt :)

köszönöm a biztatást, a legjobb tudásom szerint igyekszem majd osztogatni :)

igen, Heni , a gyerekorvos irja fel, nekem a védőnöm most jön 16-án és ő már hozza a recepteket, mert feliratja a gyerekorvossal... hogy mire hazajövünk már meglegyenek. Szerintem te is szólj a védőnődnek, hogy segitsen és irassa fel a dokival. Úgyis kell még addig találkozzatok , hozza el szépen neked amikor látogatóba megy :) szerintem a normálisabbja ezt magától mondja is.

Ha ötösöm lesz a lottón elküldöm a dokit olyan helyre ahol még nem volt :) !.. bár azt nehéz lesz úgy látom a honlapján :lol:

Dolli,
neked nincs képed a kisfiúról, nem raksz fel ? hadd gyönyörködjünk amig a saját nem bújik ki..... :lol: :lol:
légyszi légyszi :)

Ja, most rendeltem meg a köldökzsinorvér csomagot :) szerdán hozzák, addigra az apasági nyilatkozatot is talán megkapjuk, szóval utána már mehetünk is részemről ... :)

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

Bogár: szívből kívánom, hogy ne kelljen nektek sem használni majd a levett köldökvért, soha-soha-soha.

A hálapénzről pedig csak annyit, hogy ilyenkor szeretném a legjobban, hogy az egészségügyre valamilyen olyan rendszert vezessenek be (akár privatizáció, akár más), amelyben adott (vállalható) tarifáért elvárható és biztos szolgáltatást kapsz. Így elkerülhető lenne az, hogy bárki is rosszul érezze magát azért, mert esetleg más összeget adott az orvosának "hálapénzként", mint amit szoktak vagy esetleg elvárna a doki.
Amúgy meg azt gondolom, utólag adja az ember, tehát gyakorlatilag örüljön a doki annak, amit kap, s ne reklamáljon... márcsak a Hippokratészi eskü miatt sem. :)

Mellesleg egy infó a frontokról: tegnap éjjel folyamatosan 10-20 perces fájásaim voltak, egész éjjel nem aludtam, s mérlegeltem, mikor keltsem a férjemet, hogy cipeljen be a kórházba. Aztán mégsem tettem, mondván bírjuk még ki legalább egy hétig, de minimum reggelig, amikor is a Mecsér dokihoz mentem felülvizsgálatra.
A gond csak az, hogy nem volt ma bent, mert reggel 2 szülése lett, majd még a kora reggeli órákban becsúszott neki még kettő, abból egy műtét is. Tehát kicsit bepánikoltam, hogy a ma reggel az Uzsokiban ezek szerint min. 4 szüléssel kezdődik, egyetlen orvosnál... mi várható még? Tekintve, hogy pénteken meg erős melegfrontot mond... Vigyázzon mindenki magára, főleg, aki 2-4 héttel van a kiírás előtt, mert zsúfolt 20-i hétvégének nézünk elébe a szülőszobán. :)

Kép
andalka
 
 


Csaju: gratulálok a legifjabb családtaghoz, igazán gyönyörű kisbaba. Nehéz megállni elérzékenyülés nélkül, így nem olyan sokkal a szülés előtt. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok,

Mi még egyben vagyunk, csak nem történt semmi különös velünk, meg nem tudtam semmi hasznos tanáccsal hozzá szólni a fórumhoz, de minden nap olvastam, és számomra is hasznos gondolatok merültek fel.

Judit! Tényleg nagyon szép Barnabás! Nagyon helyes kisfiú! :)

Tudja esetleg valaki, hogy lehet még a gyógyszertárban kapni, olyan betétet, ami kimutatja a magzatviz szivárgást? (régen lehetet) (most nem tudom
Kicsit aggódom, mert tegnap este, és ma délelött hazafelé jövet a kórházból tapasztaltam, hogy vizes a fehérneműm, de tudom nem szabad "farkast kiálltani" mert könnyen össze lehet téveszteni a vizeletszivárgással.
Valaki tud esetleg pár egyértelmű jelet írni, ami magzatviz szivárgásra utal. Olvastam a szakirodalmat, meg próbáltam a netten keresgélni, de hátha ti is tudtok még valamit a témában.
Köszi.

Metrum, mi a helyzet veletek? Rég jelentkeztél? Egyben vagy még vajon?

Üdv: magdi.

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok,

Mi még egyben vagyunk, csak nem történt semmi különös velünk, meg nem tudtam semmi hasznos tanáccsal hozzá szólni a fórumhoz, de minden nap olvastam, és számomra is hasznos gondolatok merültek fel.

Judit! Tényleg nagyon szép Barnabás! Nagyon helyes kisfiú! :)

Tudja esetleg valaki, hogy lehet még a gyógyszertárban kapni, olyan betétet, ami kimutatja a magzatviz szivárgást? (régen lehetet) (most nem tudom
Kicsit aggódom, mert tegnap este, és ma délelött hazafelé jövet a kórházból tapasztaltam, hogy vizes a fehérneműm, de tudom nem szabad "farkast kiálltani" mert könnyen össze lehet téveszteni a vizeletszivárgással.
Valaki tud esetleg pár egyértelmű jelet írni, ami magzatviz szivárgásra utal. Olvastam a szakirodalmat, meg próbáltam a netten keresgélni, de hátha ti is tudtok még valamit a témában.
Köszi.

Metrum, mi a helyzet veletek? Rég jelentkeztél? Egyben vagy még?

Üdv: magdi.

Kép
magdalena
 
 


Magdelane,

Csak annyit mondhatok, amit nekem is mondtak, hogy figyeljem... az pedig a következő: a magzatvíz folyása teljesen olyan, mintha bepisilnél, vagyis pisilnél, csak semmilyen befolyásoló hatásod nincs a dologra... Tehát folydogál, folydogál (mennyiség változó), s nem tudod elállítani.
Nővérem tapasztalata ezzel kapcsolatban az volt, hogy hallott/érzett egy kisebb pukkanást, majd lett egy nagy tócsa körülötte. A WC-n naívan azt hitte, egy sima menstruációs betét majd felfogja a dolgot, de ahogy felállt, belátta, hiú remény volt, úgyhogy jobb híján törölközőt használt. Az ő esetében pl. egyáltalán nem volt fájás előtte.

Persze, a már szült nők, akiknek magától indult meg a magzatvíz, biztosan tudnak ennél tárgyilagosabb leírást is adni... mindenesetre én a fentieket figyelem, jobb híján. S igyekszem majd nem összetéveszteni a hígabb hüvelyfolyással vagy vizeletszivárgással. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok,

Andalka, köszi az infot, ha még esetleg valaki tudna valamit ezzel kapcsolatban irni megköszöném, mert most eléggé foglalkoztatt ez a téma.
Meg van még egy: ti szoktatok jóval intenzivebb magzatmozgást érezni alkalmanként? Mert ma hajnali kettőkor a babocám rákezdett, jó másfélórán keresztül, és nagyon furcsálom, igy a vége felé, mert ilyet nem csinált soha elötte, rugkapált eröteljessen, eddig elégé nyugodt baba volt a terhesség egész ideje alatt. Azért is szokatlan számomra, mert már nincs olyan sok helye, ezért gondoltam, hogy talán valami jelzés lehet, hogy nem oké valami odabent.

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a bókokat :lol:

Az első éjszakánk nem igazán volt pihentető, bár gondoltam, hogy ha napközben állandóan alszik BArni, akkor éjszaka nem fog és így is lett :o
Csak azt nem tudtam mi legyen, mert a kezemben, cicin jó volt neki, ahogy az ágyába került felébredt és nem volt hajlandó aludni. Így a cicim is kilett a 3 óra alatt...
De legalább utaán reggel fél 8-ig aludtunk :)

Magda!
Azt hallottam már nem lehet olyan betétet kapni, de akinek szivárgott már azt mondják nem lehet összetéveszteni semmivel. Szóval ha nem vagy biztos benne, akkor sztem nem az :)

Egyébként még annyit akartam Neked mondani,hogy jó kezekben leszek, maximálisan meg voltam elégedve a dokival és a feleségével is, amíg bent voltunk minden nap bejöttek külön-külön is megnézni minket, tök jól esett :wink: :lol:

Megyek hajat mosni, mert jön majd a védőnő!

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok !

jön valaki holnap az Uzsokiba nst-re 10 óra környékére ? :) én 10.15-re vagyok betáblázva.... :lol:

Én is attól tartok egyébként hogy nem fogom rögtön észrevenni mikor kell menni.... merthogy anyukám is azt mondta, semmi fájás előtte, rögtön minden tört rá egyben még a magzatvíz sem folyt el csak a szülőszobán....szóval meglepi volt igy nekem is talán meglepi lesz amikor a gyerkőc a világra kivánkozik... :lol:

Ha valakit érdekel, akkor egy nagyon rendes szülésznő ismerősöm szokott cikkeket irni mindenféle általunk vásárolt lapban-- :lol: --az együttszülésről , a gátmetszésről, az epidurálásról....meg ilyesmiről, ha adtok e-mail cimet nagyon szivesen eljuttatom nektek is. Szerintem hasznos anyag...nekem mostanában ez a szépirodalom :lol:

Képzeljétek el, voltunk most Dobogókőn a Táltosokkal Nagyboldogasszony napján (vasárnap) és visszafelé bementünk a nagymamámat meglátogatni mert mi régen, ő még most is Pomázon lakik. És kérdezte, hogy mi lesz a neve a gyereknek...és a többi....mondtuk neki ,hogy Erik....mire a nagyi megkérdezte : "és ha fiú lesz ? " ...először kikerekedett a szemem utána meg elkapott a röhögés :lol: ebből látszik hogy jó pár év különbség van köztünk... :)
gondoltam, megosztom veletek, hogy lehet mégsem jó túl extrém nevet választani mert a régi öregek nem tudják követni a "divatot" :lol: :lol:

na , megyek zuhanyozni mert megválok a szőrjeimtől hogy egy darabig lelegyen a gond,....ha nem jelentkeznék akkor ott helyben a fájdalomtól megszültem,....... :lol: :lol: :lol: de akkor majd élménybeszámolóval térek vissza---

puszi mindenkinek

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Szia Bogár!
Én megyek holnap 9.30 ra NST, meg UH ra és laborra is. Szóval mozgalmas egy délelőttöm lesz holnap!Elméletileg szóval össze kellene futnunk, de sajnos egyikünkről sincs kép fenn, igy nehéz lesz felismernünk egymást. :(
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Heni,

most , hogy irod az időpontot, van egy aranyos lány,aki nagyjából mindig velem egyidőben van a váróteremben meg a labor előtt. Kis mosolygós, fekete kb. vállig érő haja van és barna szeme. Mindig a párjával jön. Nem te vagy ? :)

megpróbálok képet felrakni tényleg....

én holnap valszinűleg egy fekete alapon fehér apró virágmintás térdig érő ruhában leszek....ha rámismersz akkor kiálts egyet :)

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Judit! Jó, hogy itt vagy újra köztünk. Sokat gondoltam rátok, kár hogy, amikor utóljára találkoztunk a kórházban (én nst-n), olyan rossz kedved volt, de végül is nem kellett sokat várnod a császára. Megnyugtató amit írtál a dokival kapcsolatban, én is valami hasonlóra gondoltam, valahogy azt érzi az ember. Ezt bizonyítja a mai nap is. Nem hagyott nyugodni a gondolat a magzatviz szivárgás + intenzív magzatmozgás miatt, és bementem a kórházban. ( Persze elötte ötször átgondoltam, hogy mit csináljak, nem e ciki, hátha felesleges stb. )Pont bent volt az orvosom, elmondtam a nyüggömet, ő megvizsgált, és nagyon türelmes volt hozzám. Persze minden oké, nem észlelt szivárgást, és feleslegesen mentem be, de megnyugodtam. Legalább nem parázok feleslegesen.
Judit, ha esetleg mesélnél még valamit a kórházi élményeiddel kapcsolatban az tök jó lenne. Mégis mire számíthatunk?Csecsemősök? Sokan voltak bent a kórházban, nagy a tumultus?
Este veletek maradt a pici?

üdv.magdi

Kép
magdalena
 
 


nem sikerül a kép feltöltése :(

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Kép na, talán így sikerül, szóval ez volnék én :oops:

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Szia Bogár!
HA felismerlek, rögtön megszólitalak az tuti. A leirás illik rám a barna szem kivételével, nekem kék van. Lehet nem engem láttál.De az is lehet hogy igen. Én holnap barna cuccban leszek szerintem, legalább is abban tervezek menni.
Bátran szólits meg, a férjemmel leszek, neki pedig nissanos kulcstartó lóg a nyakában állandóan, nem tudtam most hirtelen jobb ismertetőjelet kitalálni.

:)

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Heni,

ok ! :)
az enyém meg ha jön 2m magas, hosszú hajú és szemüveges :lol:
....ő feltűnőbb jelenség mint én :)))))

majd erősen nézegetem a barna cuccos kismamákat ! :) csak nehogy aztán átvigyenek az idegosztályra..... :lol:
akkor holnap.....? :lol: szerintem nem jutsz olyan gyorsan be a dokihoz hogy elkerüljük egymást, de minden lehetséges :)

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár!

Átküldtem az email címem privátba a cikkek miatt.

Köszi.
Magdi

Kép
magdalena
 
 


Magdi, Andi ,

mindkettőtöknek átküldtem, szóljatok ha valamiért nem ment volna át ! ok ?
olvassátok haszonnal és egészséggel :lol:
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár,

nagyon jók a cikkek, amiket átküldtél, már este áttanulmányoztam őket, tényleg szuperek. :lol:

nagyon köszi.

magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok,

A cikkek, amiket kaptam, nagyon hasznosak, jól összefoglalják a dolgokat, kicsit helyre is teszik ember lányának fejében. Már csak azon gondolkodom, hogyan vegyem rá Apát is, hogy elolvassa, mert férfiember részére is nagyon sok infót tartalmaz. :-)

Bogár, köszönöm még egyszer.

Kép
andalka
 
 


Andalka,

Én este felolvasóestet tartottam, amig a párom a másik gép elött ült, és dolgozott (rendszergazda) kimazsoláztam a számára is hasznos infokat, és elolvastam neki, ő pedig fél fülel rám figyelt. Pár dolgot át is beszéltünk.
Nagyon jó kis esti program volt!!! :D

Próbáljátok ki ti is, mondjuk szerintem, hogy közeledik az idő, azóta érdekli őt is jobban, elötte csak a videós vetitéssel tudtam némi sikert elérni.
(Pedig szerett olvasni.)

Magdi

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok,

ezt az oldalt ismeritek?
Ingyenes online szülésfelkészítő tanfolyam.
Ha, érdekel valakit bemásolom a linket, mindenféle témában van cikk, és video. Szüléssel, csecsemő ápolással kapcsolatos.


http://www.babazo.hu/9honap/20070514szu ... zites.html

Kép
magdalena
 
 


Sziasztok,

szívből örülök, hogy nektek is hasznosnak bizonyult az iromány :)

Heni,
sajna ma úgy látszik elkerültük egymást, báááár, az nst-ről kijött egy lány a párjával akire talán azt gondoltam volna ti vagytok, a lányon barna felső, hátulkötös, a fiún narancsszínű póló volt.

Ma olyan kurta-furcsa napom volt. Odamentem, pisi lead, lelet elkér, nst-re beülés...aztán jött a doki és még ilyet nem tapasztaltam, viccelődött a másik lánnyal - akivel egyszerre vagyunk kiirva és sűrűn látom a magánrendelésen és az uzsokiban is,- velem meg olyan "foghegyről" beszélt....furcsa volt nagyon és egy kicsit meginogtam....vagy nem ismert meg, vagy a másik lány már évtizedek óta jár hozzá vagy ismerőse...csak érdekes volt a "megkülönböztetés" mert ilyet még nem tapasztaltam, meg ennyire leplezetlenül pláne....mindegy. Csak ki akartam beszélni magamból mert ez nagyon meglepett és nem is esett annyira jól, hiszen nem csináltam semmi rosszat......... :?

egyre inkább úgy érzem, mintha a gyerek nyomulna lefelé :) de mindenki azt mondja, még "fennt van a hasam" lehet augusztusban már meg sem szülök, de lehet szept.1-re sem.....én meg csak várok ,csak várok.... :lol: bár még mindig tartom az aug.21-et :) csak a kiirással nem egyezik :lol:

ti hogy vagytok ?
dög meleg van megint....és a reggeli rosszul léteimből itélve csak rosszabb lesz :( ami a 9 hónap alatt elkerült most a végére bejön...reggeli émelygés, gyengeség... :lol: már már hasmenés... :lol: állati, nem? )

vigyázzatok magatokra !
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


szia Bogár! Véletlenül nem a Csapó az orvosod?

Kép
nyafi
 
 


Szia Bogár!!!
Lehet mi voltunk, én is nagyon el voltam tegnap varázsolva, nem tett jót ez a meleg.
Tegnap nagyon jó kedve volt a Csapónak :) még viccelődött is az UH.
Jövő héten mikor mész?
Én csütörtökön, CTGre és utánna magánrendelésre is.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

de ,Nyafi, ő a dokim :) Mért kérdezed ?

Heni,
csütörtökön megyek én is a magánra 18-ra, de én szerdánként járok nst-re...azt hiszem jövő héten 10.30-ra kell mennem....ha nem kerülök be előbb :)

hú, ma nem számoltam már hányszor leizzadtam, iszonyat ez az idő...

most nyomtam be a vacsit ...állati hogy mennyire éhes vagyok pár napja...eddig szinte semmit nem ettem, vagy legalább is normál adagot,most meg hűtőszekrény fosztogató lettem... sokszor éjszaka felébredek és mardos az éhség... idáig csak +8 volt rajtam de szerintem ha igy folytatom akkor napi +1 kg :) szülésig :)

most már olyan érzésem van mintha lennének fájásaim :) néha belenyilall ... ott lennt :) ,de azt mondta a védőnő ma hogy lehet csak a gyerek nyom egy ideget...ki tudja... :)

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Szia Bogár,

akkor a jöv.héten is elkerüljük egymást. Én általában egy nap alatt szeretem intézni ezeket a dolgokat azért megyek majd csüt. nstre is meg magánra is.

Néha belém is nyilal alul, de én úgy gondolom, hogy a pisihólyagomat nyomja meg olyankor a gyerek.

Ma igen csak bedagadt a lábam is, biztosan a nagy melegtől. mert eddig még nem csinált ilyet. Remélem holnapra elmúlik.

Te voltál már megnézni a szülőszobát?

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Mi ez a csend csajok?

Mindenki nyaral?????? :(

Heni
KépKép
heni81
 
 


Hello Lányok!

Elintézte már valaki a TGYÁS-t? Kell valamilyen dokumentumot leadni az adatlap mellé? Próbáltam a neten utánanézni, de nem írtak semmit, ezek szerint csak az adatlap kell?

Köszi előre is :)
Kismamáknak kitartás, jövő héten kicsit hűvösebb lesz már :wink:
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Elég sűrűek a napjaink így a két gyerkőccel, most a nagyok elmentek csavarogni, a pici alszik, így gondoltam benézek :)

Magdi!
Nekem már Máténál is pozitív élményeim voltak a kórházzal és a személyzettel kapcsolatban, ez most még erősödött. Én éppen akkor szültem, amikor tumultus volt, rengeteg mama és baba, a csecsemősök mégis nagyon segítőkészek voltak, ha az ember kedvesen és nem követelőzően szólt hozzájuk.
Az egyik szobatársam állandóan problémázott, nem is nagyon szerették, de ha nem töröd rájuk az ajtót, tiszteletben tartod, hogy millió dolguk van, mindenben segítenek.

Uezt elmondhatom a nővérkékről, szülésznőkről is, amíg az örzőben voltam is nagyon segítőkészek voltak és utána is.

Szóval nekem pozitív emléknek marad meg mindkét szülésem, de a mostani még jobban :)

Teszek fel egy képet a fiúkról :)

Kép

Kép

Kép
csaju
 
 


Csaju gratulálok a gyönyörű babákhoz.!!!!!

Ha lesz egy kis időd ird meg kérlek, hogy popsitörlőn kivül kell e vinni valamit a kórházba.

Köszike

Heni
KépKép
heni81
 
 


Csaju! Nagyon szép nagyfiad van. A picúr már most igazi vasgyúró! :lol:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Heni,
majdnem két napig nem sikerült bejelentkeznem az oldalra...azért a nagy csend :)

Magdi,
te még köztünk vagy ? :) vagy már csak később hallunk rólad a babával együtt ? Hogy vagytok ?

Csaju,
Nagyon büszke lehetsz a fiúkra, helyesek :)

hát, az álltalam felállitott dátum ugrani látszik, merthogy ma van 21-e... :roll: és én azt állitottam hogy ma már szülni fogok...nos ezidáig nem úgy néz ki, bár a petefészkem körül néha először nyomás érzése van, utána egy nagyon picit fáj, bár nem nevezném fájásnak....ez lehet szerintetek már esetleg jóslófájás ? ( bár ezt tudom ebből annyira könnyű megmondani, mintha azt kérném mondjátok meg hány kráter van a holdon... :lol: ) azért örülnék, ha valakinek ismerős ez az érzés akkor leirná mi is ez.. :lol: :lol:

előre is köszönöm !
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Lányok a dícséreteket, aranyosak vagytok :)

Heni!
Nem kell mást vinni a popsitörlőn kívül, pelust, popsikrémet, ruhát, textilpelust adnak a csecsemősök :)

Bogár!
Én nem tudok segíteni, sztem nekem egyik gyereknél sem volt jóslófájásom, ill. fájt, itt-ott, de mivel a méhszáj helyzetén egyik sem változtatott, nem hiszem, hogy jóslók voltak :o

Magdi!
Még egyben vagytok? Ha megszülsz küldetnél egy sms-t, megadom a számom, jó?

ÜDv
Judit

Kép

Kép
csaju
 
 


Sziasztok!

Beszámolnék néhány élményről a kórházzal kapcsolatban, ugyanis vasárnap este óta bent feküdtem, jóslófájásokkal. De a kiscsaj csak ijesztgetett, bármennyire is reménykedtem, hogy egyszercsak átmehetek a szülőszobára. :-)

A szülésznők egytől-egyik nagyon kedvesek, még akkor is, ha látszólag csak "hisztis" kismama vagy, aki nem tud megkülönböztetni egy jóslófájást a valóditól (hozzáteszem, 4-6 órán keresztül, stabilan ismétlődő, kb. 5 perces tankönyvszerű fájások... honnan tudhattam volna, hogy csak vaklárma??? :))).
Persze, van közöttük nagyon mosolygós és kevésbé, kicsit mogorva nőszemély is, de azt gondolom, szülés közben maximálisan ember lányával vannak. :)
Úgyhogy, ezzel kapcsolatban elmúltak a félelmeim, igazán csak bátorítani tudok mindenkit.

S még valami. Megkérdeztem, nem kell SEMMI a babának, csak POPSITÖRLŐT kérnek. ÚGyhogy szülés előtt álló anyukák, csak ezzel készüljetek. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Köszönjük szépen a jó tanácsokat és az élménybeszámolókat, nagyon jó olvasni. MÉG MÉG MÉG

Tudni hogy most mennyi időt kell eltölteni benn szülés után?

Andalka sok az anyuka benn vagy nincs nagy tumultus?

Én már nagyon izgulok!!!!

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

Andi,
köszi hogy megosztottad velünk a tapasztalatod és élményed ! :)


Én ma voltam nst-n és bizony voltak a folyosón szép számmal anyukák, babák, látogatók...szerintem telt ház van.... egy kicsit érezni is a túlhajtottságot a dolgozókon ami teljesen érthető, mert állandó rohanásban és készenlétben vannak a plusz munkák (kórházi osztályok) miatt amit ez a kiváló egészségügyi reform rájuk rakott...( hogy az dolgozna ott 12 órában aki kitalálta...!!! ) :evil:

Egyébként tényleg : meddig kell átlag bennt lenni....3-4 nap ? ha mondjuk minden ok. volt...

én ma már úgy mentem be, hogy haza se jövök de nyoma sincs a készülődésnek....már nagyon türelmetlen vagyok. :cry: úgy szeretnék túl lenni mindenen... babázni , itthon lenni...

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

tud valaki nekem abban segíteni, hogy lesz-e a közeljövőben szülésfelkészítő????
A kórházat nem könnyű telefonon elérni.
Én október második felében fogok szülni (reményeim szerint), addig talán még van idő arra, hogy 1-2-szer eljussak.

Előre is köszönettel
Kinga
rkinga
 
 


Igen lesznek különböző foglalkozások a faházban szeptemberben, én láttam a múlt héten ezzel kapcsolatban kiirva valamit az UH nál, ha benn jársz olvasd el. Én holnap megyek be, próbálom majd megjegyezni és megirni neked.

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok lányok!

Egy kicsit intim, kényes témát érintek, de hát mire való a fórum, ha nem arra, hogy ezeket felvesse az ember. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni.
Tegnap - egy alaposabb szôrtelenítés után - felfedeztem egy visszeret az egyik szeméremajkamon. Kb. 4 centi hosszú, és hát nem valami szép. Nem tudjátok ez probléma lehet szülésnél, elmúlik utána, kell egyáltalán csinálni vele valamit. 2-3 hét múlva megyek csak dokihoz, meghát mégiscsak férfi az orvosom, gondoltam véleménykutatok elôszôr nôi körben.
elôre köszönöm!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Tusimi: szerintem itt az a kérdés, hogy szülés közben mikor erőlködsz, okozhat-e problémát....a doki biztos megmondja majd, mit kell tenni, lehet, felír rá valami krémet.....talán más többet tud segíteni, nekem még sose volt ilyen gondom.

Szülés előtt álló kismamák: Igen, csak popsitörlő kell, semmi más. A nővérek meg a csecsemősök is kedvesek szerintem, mindent megtesznek, amit csak tudnak. Az a lényeg, hogy hallgatni kell rájuk, mert bölcs és jó tanácsaik vannak szerintem. Akár szülés közben akár a babával kapcsolatban. Ha látják, hogy igyekszel és nem hagyod el magad, akkor nem lesz gond. A csecsemősöknél is szokott lenni egy pici idő, amikor ráérnek, akkor körbejárnak mindenkint és szívesen megmutatnak bármit a pelenkázástól kezdve a szoptatásig. :)

Szeptembertől lesz újra szülésfelkészítő és kismamatorna is. Én mindkettőt ajánlani tudom nektek. A torna eddig hétfőnként volt, 1 órás és ingyenes. Szilvi tartja, aki szintén a kórházban dolgozik, nagyon kedves és segítőkész, bármilyen kérdésre tud válaszolni. A szülésfelkészítő is jó, ott szerencsés esetben a szülőszobát is megmutatják, ha épp nincs szülés és apukák is mehetnek :)

Na, én meg eleget locsogtam, vigyázzatok magatokra, kitartás :)

Tekiroll, Brinza veletek mi van? El vagytok havazva ti is igaz? Rajtam is egész nap lóg a kiscsaj :wink:
Barbi

Kép
barbara_75
 
 


Sziasztok,

tegnap voltam nst, hát mint aki már direkt csinálja, meg sem mozdult a kis lurkó, persze előtte utánna folyamatosan mozgott. Lehet megilyed a tappancsoktól? Jöv.hétem már jobban felszerelkezem csokival. Vagy estetleg van valami tippetek a babóca megmozgatására?
Tegnap már kitöltöttük a TAJ kártya és a szül. anyak. kiv. igénylő lapot, csak még a baba nevét nem irta rá a szülésznő, pedig mondtam neki, hogy irja rá, mert hogy már nehogy meggondoljam magam, erre ő és mi van ha kislány lesz? Rögtön elsápadtam. Vicces lenne, ha tényleg lány lenne. Remélem csak viccelt.
Az orvos is már felkészitett, hogy ha elfolyik a magzatviz, vagy ha fájások jönnek rögtön kórház. Valahogyan most előbb jönnek a babócák, habár ha belegondolok, csak a lányok. Két 40. hetes kismamával voltam tegnap NST. és mindketten kisfiút várnak.
Amúgy nekem nem tűnt túl zsúfoltnak a kórház.

Jön valaki jöv. héten szerdán 10.30 körül NSTre?

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: