Új privát üzeneted érkezett!

Tengdi

Hogy mikorra kapsz időpontot nem tudom,de azt igen,hogy mire sorra kerülsz az uh-on este lesz,igy apa is odaér simán :wink:

Tesóm 2 hete volt..1-re ment és majdnem 7-kor jött el,szóval készülj,hidegélelemmel,könyvvel...stb.

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt! Szép napot mindenkinek! :)

Évi!?????
Kezdek aggódni! :roll:
Merre vagy? Remélem nincs baj!?

Törpiri
Igen. Deákné Nyirkos Zsuzsát kértem fel! Miért?
Látom 23.-ra voltál kiírva! Hogyan tovább? Meddig várnak ilyenkor?
Drukkolok nektek, hogy minden "simán" menjen!

Na, rohanok. Jövő héten végre kezdjük a felújítást, még néhány dolgot be kell szerezni!
Később benézek!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


A nővérem osztáytársa volt..csak látom irtátok,hogy mennyit szokás adni..én úgy tudom Ő 25-30-at kér,de szerintem kérdezz rá nyugodtan....

Holnap kell befeküdnöm,ha csak el nem indul addig.
Kapok holnap egy kis oxitocin infúziót hátha beindul ,ha nem reagál rá akkor kedden burkot repesztenek ..aztán meglátjuk.

De már tűkön ülök :oops: :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Sziasztok

Törpiri drukk hogy meginduljon magától. Annó én is túl hordtam Rékát 5 nappal, de aztán még indítás előtt megindult magától.

4 D uh. Én a PRaxisba szoktam menni. Ott adnak egy 20 perces dvd-t, 1 képet, és én most kértem cd-t is. Így fizettem 10 ezer ft-ot. 11 lett volna, de ha van babanetes kódotok. Itt lehet regisztrálni akkor adnak 1000 ft kedvezményt. A Györffyhez szoktam menni, szerintem nagyon rendes lelkiismeretes.
Én voltam a 17. héten a genetikait ott csináltattam meg, illetve voltam most a 26. héten. És majd megyek a 30. héten szintén nagy uh-ra. Utána szerintem megyek még majd a 36. hét környékén is.

Viszont most voltam a savoyaban a kenguruban, na oda az életbe többet nem megyek, de már a múltkor leírtam a tapasztalatomat, nem akarom még egyszer, és mellé nagyon drága is. Főleg hétvégén mert felárat számolnak fel. Külön kell fizetni a vizsgálatért 10 ezer, + a dvd 3 ezer, + a cd 2 ezer. És ha hétvégén mész akkor még plusz 3 ezer.

Tengdi én a nagy uh-ra a 17. hétre már a 12. heti uh-on bejelentkeztem, Kardos mondta mikorra kérjek időpontot.
De most pl mondta Kardos hogy ha úgy is akarok menni a 4 D uh-ra a 30. héten akkor inkább oda menjek, mert a kórházban 2 perc alatt lezavarják és feleannyira se nézik meg rendesen.Így ő elfogadja azt a vizsgálatot. És a kórházba nem is megyek uh-ra.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Törpiri:

NAgyon drukkolok,és remélhetőleg jövő héten már boldog anyuka leszel.még az is meglehet bent találkozunk,nagyon szeretném ha nem kéne még 2 hetet várnom Hannára.

Viccvucc:
neked megjöttek már a családis,tgyásos pénzek.kb mennyi idő?
Ha kijövünk a kórházból lehet menni a lakcímkártyáért és a születési kivonatért igaz? azzal meg egyből tűz az oepbe és államkincstárba.
annyira gáz,hogy addig egy fizetésből kell gazdálkodni,az meg szinte lehetetlen,hisz majdnem teljesen elmegy a lakáshitelre,szemét világot élünk és még a gyedet egy évre visszavennék,na szép lenne.persze bölcsibe sem biztos hogy fel veszik,hisz várólisták vannak.és nekem nincs nagyszülő akire hagyhatnám.
szóval elég elkeserítőek ezek a dolgok.na ez csak úgy kifakadt belőlem,bocsi érte.

Gőzerővel takarítottam,most pihi jön.

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, lehet hogy nagy hülyeséget fogok kérdezni (ismét) :shock:
Az ágynemüket és vastagabb takarókat, pokrócokat ti hogy mostátok ki? Kézzel vagy mosógépben?! Nagyon kezdő vagyok :oops:

Gabi, kb. egyidősök vagyunk, neked jól látszódott minden a 4d-s UH-n? Keddre kaptunk időpontot, de már tiszta ideg vagyok, hogy nem lesz-e késő? Azt hallottam, hogy nagyon későn már nem látszik belőle semmi. A kórházira meg hiába várunk (ápr.8.) mert az valóban csak 2 perc. A 20 hetesen sem vizsgáltak meg rendesen. Fél 10-re volt időpontunk, 10-re már otthon voltunk. :roll: Képzelhetitek mennyire figyelmesen megvizsgáltak, sírva jöttem el :?

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Crissy:

Én gépben mostam ki mindnet kimélő programon.semmi bajuk nem lesz,

és ne aggódj jól fog látszani a 4d-n emma én is 28 hetesen voltam.
és gyönyörűséges volt,bár aludt és úgy kellett felébreszteni,de azért lettek jó képek,és jól látták a vesét,szív,végtagok stb.
még ásítós képünk is lett.majd megpróbálom feltenni.

szóval irigyellek,mert nagyon jó élmény lesz hidd el.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


milyen formátumú képet lehet feltölteni?

hiába méreteztem kisebbre jpeget nem enged.

tud valaki segíteni?

köszi

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


SZiasztok!!!

bocsi az eltűnésért, de ha ideülök a gép elé (próbálom úgy tenni hogy Hanna ne vegye észre :lol: és pnt aluszukáljon) Hanna amint megérzi hogy nem vagyok mellette elkezd sírni, azt meg nem bírom hallgatni mert megszakad a szívem. Ráadásul a cicim is folyni kezd olyankor, reagálva a gyerekem hangjára. Ez nagyon érdekes jelenség! Persze fejni kell vagy szopiztatni. Meg közben főzni is el kellett kezdenem mert asszony vagyok vagy mi fene!

NA de most a férjemet befogtam! Bár közben lomtalanítás miatt a kidobandókat is össze kel készíteni. :lol:

Na de a lényeg hogy megint gőzerővel próbálok hsz-t gyártani!

Törpiri
Nem semmi a túlhordás. Szegénykék! Már biztos nagyon nagy nehézségek árán éled túl a napokat! Bár biztos hamarosan egymás karjaiba adhatjátok át magatokat az élet csodájának! :D

Csak győzd kivárni!!!! :?
Amúgy nekem is volt oxitocin infúzió egy nappal a szülés elött, de hiába folyt két óráig belém és az nst gép hiába mutatott 100-as fájásokat, én magam nem éreztem semmit (reménykedtem is hogy nekem a szülés kutya füle lesz :lol: ). Ez volt 12-én este 19 óra tájban...bár vége 21:30-kor lett. Majd 13-án hajnali fél 1-kor fájásokra ébredtem! 13-án Hanna meg is mutatta magát teljes szépségében 18:58-kor! :lol: :lol: :lol:
Micsoda boldogság!

Petra
Én is határozott elképzelésekkel indultam neki a szülésnek! Még két oldalas szülési tervet is kreáltam....MINEK...
Benne volt minden ami ideális a szülés során...gátvédelem, oxitocin nuku...., burokrepesztés ohne..., köldökzsinórt elvágni csak a pulzálás leállása után!!!... és persze sok hasonlatos gondolat, eda soha!!!!!!. De engem mikor jöttek a fájások aztán nem érdekelt semmi csak múljanak el, fájdalomcsillapítás...JÖHET...AKAROM, burokrepesztés....HA HAMARABB VÉGZÜNK MIÉRT NE...gátvédelem...MINEK UGYIS EL VAGYOK ZSIBBADVA, köldökzsinór...CSAK ARRA EMLÉKEZTEM HOGY A FÉRJEM VÁGJA EL!!!!
Tudom mindenki máshogy reagál a fájdalomra de belőlem a teljes "feladást" hozta ki.
DE ÍGY IS ÉLETEM LEGMEGHATÁROZÓBB ÉLMÉNYE VOLT ÉS BÁRMIKOR ÚJRA ÁTÉLNÉM! Nem érdekel hogy a gátsebbel hetekig kínlódtam, sírtam a fájdalomtól. Majd a második babánál már talán nem ér a "fájdalom" annyira felkészületlenül, mert fejben hiába tettem mindent a helyére, azok mégis más polcon végezték.


:?
remélem ti ügyesebbek lesztek és mindent úgy csináltok ahogy eltervezitek, de ha nem azt se bánjátok majd mert a lényeg mégis az hogy a fájdalom elmúlik, a seb begyógyul, és a gyermeked ott sír a cicidre áhítozva! NA EZ AZ AMI SZÁMÍT!!!

Judit

Aranyos volt az ajándékozással kapcsolatos hsz-od! Mi most egyébként a 6 hetes kontroll vizsgálatra a DOKIMNAK (minden tisztelet és elismerés az övé!!!) egy fényképet viszünk Hannáról (Hanna nevében megköszönve a világrajövetelénél tett nagy segítségét). Szerintem szép gesztus lesz, és ha van a dokinak egyfajta "munkám büszkeségei" fala, vagy táblája akkor a többi kép mellé teheti Hannáét is!
:lol:

Békefiné

Kórházból mi kedden jöttünk el és csütörtököm már minden papírunk meg volt (gyerek születésije és lakcímkártyája az önkoritól, majd utána a taj kártya a teve oeptől), ezt követően lazán (Pató Pál módjára) csak rá köv hét szerdáján lett a tgyás igénylés és a csp plusz az anyasági beadva! Az anyasági kb 15 nap múlva jött is, a többi meg most aktuális. De ha te dolgoztál és most tp-en vagy akkor a szülést követően sem kell egy fizuból meglennetek mert a tp-t utólag fizetik ki tehát kapod még a szülést követően! Én is márciusban a januári tp-t kaptam és most áprilisban majd a fél havi tp-t (febr 13-án szültem így a tgyás onnantól jár, addig tp) és a 13-tól hó végéig aktuális tgyás összeget! remélem érthető amit leírtam!
Nem kell a papír ügyintézéstől megijedni, csak időben elő kell készíteni mindent(azokat a papírokat amit már korábban átküldtem azt hiszem neked is), én előre amit tudtam fénymásoltam hogy ne kelljen a férjemnek ezen összegabajodnia, mondjuk nekem ez a munkám során amúgy is mindennapos feladatom volt az ügyfeleinknek!

Marcsi
Mint látod újra itt! Nem tűntem el de annyira felpörögtek itt az értekezések hogy mire elolvastam mindent már Hanna követelt így mehettem mellé vissza már a korábban említett okok miatt!
:lol:
Meg egyébként is olyan furi hogy itt mindenki babát vár és én már nem. Kicsit irigykedem rátok! :oops:
Remélem jól vagytok.

Szép napot mindenkinek!!
Ja és ne feledjétek, holnap egy órával előre kell állítani az órát és ezért kevesebbet alszunk! Bajban is vagyok mert Hanna biológiai órácskája fel fog borulni pedig olyan szépen beállt az étkezések és az alvások éjszakai rendje!!!! Nem tudom hogy fogja viselni, amikor felköltöztünk Pestre pár hete akkor is megbolydult az addig beállt éjszakai rendszere! :roll:

na tényleg megyek mert segíteni kell pakolászni a lomtalanítás miatt!

ja egy kérdésem lenne és aki tud segíteni annak köszi előre is! Szülés utáni vérzés meddig tart normális esetben és mikortól számít abnormálisnak! Próbáltam utánaolvasni de annyi féle infót találtam és nem tudom mi a frankó! Bár gondolom ez is egyénfüggő! Csak mert nekem bár egy hétre elmúlt a vérzés majd újra elég intenzíven visszatért és tart már több mint egy hete! Esetleg a szoptatás alatt megjöhetett a mesim (azt hallottam hogy amíg szoptat az asszonyka addig nincs havibaj)? Bár nem jár akkor alhasi görcsökkel! :shock: Csak mert már elég uncsi a vérzés, bár örüljek, mert kilenc hónapig meg hála ezt lehetett nélkülözni (ezt imádtam még a terhesség alatt).


Vigyázzatok magatokra
Kép
viccvucc
 
 


Szia Nikilány

Küldtem privit.
viccvucc
 
 


Szia Évi!

Örülök, hogy előkerültél, és nincs semmi baj!
:)
Én majd jövő hét szerdától nem tudok ennyit jönni, mert "szétverik a fél házat! :roll:
Törpiri!
Drukkolok neked, hogy beinduljon magától, de ha esetleg be kell indítani akkor se ess kétségbe! Gondolj arra, hogy nemsokára megláthatod, karjaidban tarthatod Lili babát!
Aztán, ha kipihented magad, beáll a napirendetek és időd is engedi várunk a beszámolóval!! És képekkel!!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Tengdi

A beosztásnál hogy érsd: a dokik neve rövidítve a bal oldal elején található, a kockákba meg az É az éjszaka, 8 az a napi 8 órás normál kb16 óráig beosztás, a H az a hosszú 12 órás műszakot jelenti tehát reggeltől estig , a piros rublika a szabit jelenti. Most hirtelen nem emlékszem milyen többi jelölés van benne.
:lol:
Remélem segítettem a feltárásban!

Szia
Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok

Crissy na nekem is így volt ahogy neked. Nekem tökéletesen látszódott most a 26. héten. Az igaz, hogy ilyenkor már a teljes méretét egészben nem látod, de ez legyen a legkevesebb. A 4 D uh mindig először 2 D-vel kezdődik és ott olyankor megmérik, és megnézik hogy minden rendben van e. Majd utána jön a 4 D része. Egyébként amikor már nagyobb főleg a 36. hét környékén már tökéletesen látszik az arcformája. Sőt mi a Réka lányunknál azt is láttuk hogy nagy hosszú haja van. És tényleg úgy született.

Viccvucc szülés után a 6. hétre kell hogy elmúljon a vérzés. Addig váltakozhatnak úgy a hetek, napok hogy hol van hol nem. Ennek az az oka, hogy a méh folyamatosan húzódik össze a normál méretre. És amit 9 hónap alatt tágult, azt most 6 hét alatt kell összehúzódni normál méretre, így folyamatosan löki ki a vért, váladékot. Ha 6 hét után még mindig van vérzés akkor lehet az hogy a méh nem húzódott vissza normál állapotba valami miatt, ekkor szoktak adni méhösszehúzó cseppeket.

Nem emlékszem hogy ide feltettem volna, de akkor felteszem, legfeljebb már láttátok a 26. heti 4 D uh képeket.
Crissy most látom hogy köztünk csak 2 hét van, még az is lehet hogy egyszerre szülünk.
Kép Kép Kép

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Andy, köszi a tanácsot. Én is úgy gondoltam, hogy gépben mosok ki mindent. Én is alig várom már, hogy menjünk az ultrahangra, olyan régen láttuk már :D de én is irigyellek ám téged, mert már nem sok van hátra és kibújik a baba :lol: azt sajnos én sem tudom, hogy hogy tudsz képet feltenni, nekem sem sikerült

Gabi, nagyon jók a képek, tök jól látszik rajta :D jó lenne, ha együtt szülnénk, szeretnék már ott tartani!!!!!

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Szia viccvucc!
Én 4 hét után hívtam fel aggódva a dokimat a vérzés miatt, mert nem csillapodott még és a védőnő szerint már nem kellett volna véreznem. Doki szerint viszont 6 hétig nem baj. (Aztán másnap már kezdett abbamaradni, és 1-2 nap múlva vége is lett a vérzésnek.)
kamilka
 
 


Sziasztok Csajok! :)

Sziasztok Csajok! :)

Hogy vagytok? :)

Marcsi!
Szerintem, amikor megkérdeztétek a Zsuzsát, hogy mennyiért vállalja, akkor azért lehetett zavarban, mert én úgy vettem észre, hogy neki nem ez a legfontosabb! Nekem nagyon lelkiismeretesnek tűnik, és nem pénz orientáltnak! Amúgy én is olyan 20-25-re gondoltam! Szerintetek az jó, vagy...?

Viccvucc!
Hannus hogy van? :)
Nagyon tündér a képeken! :)

Sziasztok!
További szép napot!
szilviamarosi
 
 


SZiasztok

Szilvi
Köszönjük Hannus nagyon jól van. Egyébként az anyatejtől elég sok kis piros pöttyöcske lepte el a fejecskéjét, de valószínű hogy a bőrgyógyász által, a pattanásaimra felírt (terhesség alatt ment tönkre a bőröm és a szoptatás alatt sem múlt) ecsetelő hatása, mert a gyógyszerész is csak pislogott hogy szoptatós anyukának ilyet felírni, ja meg a védőnő is! Valószínű kiválasztódik az anyatejben, de most leálltunk és a gyerek popsikrémjével kezeljük (Sudocrem), mert elvileg az is jó rá.
Remélem elmúlnak a pöttyök, bár azt mondják azért az normális de olyan sok van rajta!
:?

Egyébként egy hatalmas baba anyukája vagyok! :lol: Ma este 5330gr-t mértem. pedig csak a hatodik hétben jár. Mi lesz ha 6 hónaposak leszünk? Remélem nem éri el az ovi súlycsoportot.!!!! :lol: :lol: Na persze nagyon szépen eszik, még éjszaka is 3szor eszünk, bár én már teljesen kipurcanok, mert egy egy éjszakai etetés eltart egy órán át is, peluscsere, etetés, maradék tejcsi fejése! És mire ezekkel végzek persze rögtön nem tudok vissza szunnyadni, így mire elalszom kelhetünk újra mert a kisasszony megint jelez!!!:lol:
A hajacskája meg elkezdett két hete kihullani, kikopni, már tejesen elképedtem, mert olyan szép hajacskája volt születéskor! Remélem hamarosan visszanő!!!
:lol: :?

Na búcsúzom.

Jó éjszakát mindenkinek!

ÉVa és Hanna
Kép
viccvucc
 
 


SZiasztok

Szilvi
Köszönjük Hannus nagyon jól van. Egyébként az anyatejtől elég sok kis piros pöttyöcske lepte el a fejecskéjét, de valószínű hogy a bőrgyógyász által, a pattanásaimra felírt (terhesség alatt ment tönkre a bőröm és a szoptatás alatt sem múlt) ecsetelő hatása, mert a gyógyszerész is csak pislogott hogy szoptatós anyukának ilyet felírni, ja meg a védőnő is! Valószínű kiválasztódik az anyatejben, de most leálltunk és a gyerek popsikrémjével kezeljük (Sudocrem), mert elvileg az is jó rá.
Remélem elmúlnak a pöttyök, bár azt mondják azért az normális de olyan sok van rajta!
:?

Egyébként egy hatalmas baba anyukája vagyok! :lol: Ma este 5330gr-t mértem. pedig csak a hatodik hétben jár. Mi lesz ha 6 hónaposak leszünk? Remélem nem éri el az ovi súlycsoportot.!!!! :lol: :lol: Na persze nagyon szépen eszik, még éjszaka is 3szor eszünk, bár én már teljesen kipurcanok, mert egy egy éjszakai etetés eltart egy órán át is, peluscsere, etetés, maradék tejcsi fejése! És mire ezekkel végzek persze rögtön nem tudok vissza szunnyadni, így mire elalszom kelhetünk újra mert a kisasszony megint jelez!!!:lol:
A hajacskája meg elkezdett két hete kihullani, kikopni, már tejesen elképedtem, mert olyan szép hajacskája volt születéskor! Remélem hamarosan visszanő!!!
:lol: :?

Na búcsúzom.

Jó éjszakát mindenkinek!

ÉVa és Hanna
Kép
viccvucc
 
 


Bocsi kétszer küldtem el!

Marcsi

Örülök hogy sikerült megfelelő szülésznőt választanod!
Remélem vele együtt Bogi születése fantasztikus élménnyé avanzsál!

Mikor kezdődik a lakásfelújítás végül (jöv hét szerda?)! Mit kell csinálni rajta? Te vigyázz magadra, remélem csak megfigyelő szerepet töltesz majd be!

Köszönöm a hsz-et a vérzéssel kapcsolatban. Hát jelenleg ott tartunk hogy nem múlik pedig pénteken volt 6 hete hogy szültünk. Remélem mire a dokihoz megyünk elmúlik. Azzal tisztában vagyok voltam hogy a méhösszehúzódások okaként jelentkezik a vérzés, és hogy hat hét alatt kell az eredeti méretét visszanyerni de én annyit szoptatok és fejek hogy reméltem annak eredményeként időben lezajlik a folyamat! :?

Na sebaj csak vége lesz egyszer!

Na tényleg búcsúzom!
SZiasztok
Kép
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Évi

Örülök, hogy jól vagytok és Hannus ilyen szépen fejlődik! :)
Igen, jövő héten szerdán kezdünk! Szerdán, csütörtökön nyílászárókat cserélnek. Ápr. 7.-én kezdenek a festők, ők egy hétig lesznek itt. Húsvét után, 14.-én jönnek lerakni a laminált lapot, állítólag ők 2 nap alatt végeznek. Aztán jön a nagytakarítás, visszapakolás a szobákba. (3 szobáról és egy folyosóról van szó)
Szerencsére párom hívott egy takarítónőt, hiszen ezt én már nem tudom csinálni! Furcsa lesz mert még soha senki nem dolgozott helyettem, nem végezte az én munkámat! Én maximum port törlök! :roll:
Próbálok csak megfigyelőként részt venni, de mint háziasszonyok ti is tudjátok, hogy megy ez! De Bogira nagyon vigyázok!
Jó éjszakát minden mamának és babának!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok

Marcsi azért vigyázz magadra.
Mi tegnap szedtük le a földszinten a függönyöket, és ment a mosásba, anyu meg az ablakot pucolta. Még az emelet hátra van. Eddig én takarítottam, de amióta ide költöztünk a nagyházba, már nem tudom egyedül így nekem is van segítségem és hetente 2x jön akkor ő takarít, de még az is kevés, a többi napon én csinálom. Nekem is először fura volt hogy más csinálja helyettem, de meglehet szokni. Meg ez most természetes hogy nem te sikálod a festéket. Bár ha szépen dolgoznak akkor nem hagynak maguk után nagy koszt. Nekünk van egy nagyon szupi festő gárdánk, mert mi házakat építünk eladásra és ők nagyon profik, és szépen dolgoznak, na és a legfontosabb hogy tisztán.
Most nálunk tesómék nálunk laknak, de kb 4 hét múlva költöznek a sajátjukba, addigra les készen. Akkora én is annyi hetes leszek majdnem mint te. Mi is akkor állunk neki a szobának. Igaz hogy mi 1 éve költöztünk, de azért csak tesómék laktak a szobában meg nekik kutya is van, aki velük van a szobába. Na meg szoba csere is lesz. A mi dolgozónk a hálónkból nyílik, szép nagy szoba, azt a cuccot átrakjuk abba a szobába ahol most a nővéremék vannak, és a mostani dolgozóból lesz a gyerek szoba. Oda belehet menni a mi szobánkból is, és a folyosóról is meg lehet közelíteni mind két szobát. És a másik szempont hogy így a lehető legközelebb van, és akkor nem tesszük a mi hálónkba hanem a sajátjában, de nekem is lesz ott egy ágy ahol ha nagy sírás van akkor még sem ébresztek fel senkit. HA meg nyugodtan alszik akkor is rögtön meghallom. Szóval kiakarom tapétáztatni és kifestetni hogy szép tiszta legyen. Aztán még a cuccokat sem lesz egyszerű áthordani, mert elég sok írat van meg dvd, cd. Úgy hogy az utolsó hetekben nem fogok unatkozni az tuti.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Lili baba hajrá! Törpiri kitartást, és erőt, de lehet már túl is vagytok rajta!

t.petra! Szerintem nem baj, ha van elképzelésed, hogy mit szeretnél szülés alatt, de ahogy Évi írta, majd úgyis a helyzet adja. A beöntéstől viszont egyáltalán ne tars! Nekem volt már egyszer, és egyáltalán nem éreztem, csak a hideg vizet a beleimbe. Aztán úgy éreztem, hogy rohannom kell, de mire a kórterembe értem, és összepakoltam, mert utána le kell fürödni... és a WC-t is körbetörölni, meg előtte "megágyazni", akkora már elmúlt az érzés, és szórakozottságomba leültem az ágyamra, de arra se jött vissza az érzet. De utána kb fél órát a mosdóban voltam :oops:

Évi! köszi a privit! sokat segítettél, de én még mindig félőske vagyok...

Toldi doki szuper! A szívem csücske lett! Kaptam tőle képet a Babóról! Az első képek! Igaz elég bénák, mert olyan homályosan sikeredett a nyomtatás... viszont az ultrahangon a képernyőn mindent láttunk! és mindent megmutatott, és hagyta hogy nézzem mennyit mozog! Akkorákat rúgott, és még ebből én semmit nem érzek... A keze ott volt a fejénél! De még ufófejű, mert nem nőttek össze az arccsontjai. Pedig azt hittem már ott tartunk... majd utánanézek. A doki nagyon alapos volt, az elején mindent megkérdezett, átbeszéltük, átnézte az összes papíromat, mindegyikre ő is elmondta a véleményét, aztán az ultrahang is eltartott egy darabig. Párom végig bent volt, és megint láthatta a Babót! Szóval tök jó volt! Elmondta mi lesz a kövi vizsgálat, mit mondjak az sztk-s orvosnak, akinél már afp-re időpontom, de a BAjcsyban 1 héttel később megcsinálják, így ott le kell majd mondanom, de a táppénzért be kell menni.
Viszont a pénzről egy szó sem esett. Nem várta, nem kérte, végig mosolygott, megmondta hogy hívjam nyugodtan a vizsgálatok előtt estefelé! Mert akkor fel is veszi :) De ha nem venné, akkor is visszahív, szóval egy tündér! Köszönöm, hogy ajánlottátok!
Boris! hivatkoztam rád, mert kérdezte, honnan terjed a híre!
Hol vagy? már rég voltál itt.
Én sem kérdeztem rá az anyagiakra, de össze fogom szedni a bátorságom, és rá fogok kérdezni. Egy ilyen dokinak érdemes adni!

Legyetek jók! most már dolgozni is kéne...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Marcsi! Gabi! ekkora melót vállaltok ilyen nagy pocival? Nekem már a főzés is megerőltető! :D
Gyakoroljátok inkább a parancsnoki szerepet! itt egy kis kosz, ott is maradt egy kicsi! :lol:
vicceltem. úgyis annyit dolgoztok, amennyit bírtok.

Ennél szebb napot kívánok, mint ami most van...

Kép
Kép
nikilány
 
 


Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy aggódtok értünk! Köszönöm! Ígérem, hogy nagyon fogok vigyázni! Annyit vártunk Bogira, hogy nem veszélyeztetném semmivel!

Gabi
Szinte ugyan azt csináljuk mi is! :wink: A mi szobánk mellet most párom kamasz fia lakik, (tőlünk és a folyosóról is be lehet menni mind két szobába)ez lesz Boglárka szobája. A srác költözik apósom jelenlegi hálószobájába, ami szintén itt van az emeleten! Apósom pedig megy a földszintre, ahol van egy "rumliszoba" ami az ő nappalijából nyílik. Tényleg! Akkor nem is 3, hanem 4 szobáról van szó! :? Te jó ég!!!
Szóval ez is jó nagy ház! Még jó, hogy apósom nappaliját és konyháját ő maga takarítja! (már amikor takarítja :))
Én is úgy gondoltam, hogy beteszünk egy ágyat a babaszobába, ha szükséges én ott alszom!

Szóval nem fogunk unatkozni! (Ti sem, mi sem) :wink:
Te is vigyázz magadra, hiszen neked még ott a 3 gyerek is!
Nikilány
Örülök, hogy ilyen lelkiismeretes, kedves orvost sikerült "találnod", és hogy minden rendben van!
Boris!
Merre vagy???

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

MArcsi
Hagyd a munkát másra, főleg ha a párod ennyire rendes hogy fogad egy takarítónőt! Biztos nagyon jól megcsinálják, és neked úgyis lesz dolgod a babaruhák kimosásával vasalásával, a szoba csinosításával!
Tényleg óvd magad és Bogit!!!!Most ti vagytok a legfontosabbak!

Nikilány!
Örülök hogy tetszett a doki! A legjobb orvos akivel találkoztam, azért is követtem őt a kistarcsai kórházból a szülés előtt pár héttel a Bajcsyba! A szülésnél is szuper! Csak jól jártok vele!
Hogy hogy rákérdezett arra hogy terjed a híre! Bár az igaz hogy nem te voltál az első akinek őt ajánlottuk! :lol:

Mindenki!!!
Április 25-én lesz kismama bababörze ismét!!!Akit érdekel!! Én biztos megyek!
Bár akkor már Marcsi neked is csak egy hónapod lesz hátra!

További szép estét mindenkinek!
Sziasztok

Kép
viccvucc
 
 


Borisnak talán a gépe ment tönkre mert korábban említette hogy rosszalkodik!
Azért jó lenne ha újra itt lenne köztünk!
Legenyb is "gyógyulgat".

Na sziasztok
:-)
viccvucc
 
 


Sziasztok!
Évi! azt kérdezte, hogy honnan hallottam róla. én meg mondtam, hogy ismerősöktől :) és hogy Boristól tudom a telszámát. Amikor annak idején elküldte nekem priviben, akkor mondta, hogy hivatkozzak rá.
De ennél többet nem kérdezett.

A következő komoly választásom a szülésznő választás lesz... :)
Lelkesen olvasgatom a neveket, akiket írtok :)

Jó éjszakát!
Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


Sziasztok!

Hanna nem akar kibújni,hiába mondta a doki,hogy hát márciusi babám lesz,nem úgy néz ki,lehet tényleg a nyuszi hozza?

rengeteget keménykedem és néha görcs is kiséri,de nincs rendszer,előtejem is tegnap óta jobban megindult.hátfájás régóta van,de amúgy semmi jel,dugó sem ment el.hát elég szomorú,pedig örültünk volna a márciusi babának.csak ne hogy bolondok napján támadjon kedve kibújni:)szóval várunk.

viccvucc,hol lesz a börze?

gabi: segítenél,hogy tudok képet feltenni?

szép napot!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


köszi s egítséget a táblázathoz, de úgyis az lényeges nyár végén mikor lesz szabin az orvos, s Kardos doktor úgysem szerepel. Az már biztos, hogy Mosonyit nem fogadom meg, hatalmas csalódás volt pénteken.

Nekem rémálmomban ne jöjjön elő lakásfelújítás és hasonló, várandósságom végén készítettem elő a házat az eladásra, aztán Máté 4 hónapos, majd 7 hónapos korában is költöztünk, mindkét alkalommal bútorral mindennel együtt, tehát kompletten. Előtte persze mindkét ház/lakás nagytakarítása...évekre elég volt!!!!

Jaj már megint elcsúsztam az idővel, anniyra megzavar pár napig ez az óra átállítás!!!!

Andy ismerem az érzést! Én május ötre voltam kiírva, de március elején azt mondták jó, ha egy hónapig még kihordom Mátét. Onnantól kedzve állandó készenlétben voltunk a férjemmel, ráadásul nekem 6 héttel szülés előtt már elment a nyákdugó egy része és folymataosan távozott, és jóslófájásaim voltak, mindig azt hittem 1-2 nap és szülök.
A végére már teljesen ki voltam. Nem lett volna gond, ha végig úgy készülök, hogy május elején szülök, de így arra felkészítve, hogy lehet koraszülött lesz...annyira belefáradtam a végére a várakozásba, hogy elmondhatatlan! Egy nappal a kiírás előtt született Máté.

na megyünk a kismamaruhámért.

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok

Marcsi azért pihenjél, majd megcsinálják helyetted a takarítást.
tengdi KArdos azért nem szerepel a szabadságos listán mert ő külsős. De mindenképpen megfogom kérdezni tőle ha megyek majd 20.-án.

Andy jpg képnek kell lennie, 600x400-ra szoktam lekicsinyíteni. És ahol írni kell az üzit ott alul van kékkel írva hogy melléklet feltöltése ott rákatt, kiválasztod a képet és ennyi, után a üzenet elküld.

Nálunk minden ok. Jól vagyunk. Növögetünk. Megérkezett a kád állvánnyal. Most már nagyjából majdnem minden megvan. Már csak szekrény kell, meg pelenkázó a gyereknek.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Andy

A börze a szokásos helyen, a Hungexpo területén 8-15 óráig. bár ha jól látom te már a babáddal a kezedben nem biztos hogy börzézni fogsz. Annál jobb "móka" úgysem adatik. Sürgetni meg nem érdemes, mert bent úgysem marad! :-) Az orvos nekem is említett hogy hamarabb is érkezhet Hanna mert nekem a terhességi toxémia miatt alakulhatott volna így. Kórházba is feküdtünk a 36 héten ami januárban volt és azt hittük hogy 28-ig (még jó is lett volna ha addig jön, bár akkor nem a BAjcsyban szülünk ha nem Kistarcsán) mindenképpen megszületik Hannus (még a méretei is nagyok voltak), de aztán kivárt a kiírt dátumot és még egy napocskát rá is húzott! Úgyhogy a baba majd tuja mikor bújjon ki, az meg nagyon jó hogy ő ott bent a nedves melegbe jól érzi magát! te meg pihenj nagyon sokat és akkor könnyebb lesz elviselni a plusz "terhet".

nem tudom ki szeretett volna Huggies pelust venni a legutóbbi börzén de most kiállító lesz ez a márka így biztos jutányos áron lehet majd a termékeihez hozzájutni!

A képeket meg tényleg le kell kicsinyíteni csak úgy fog menni a felrakásuk. Mi ACD programmal kicsinyítjük le, de más is alkalmas rá. Szólj a párodnak hátha ő jobban ért hozzá, az elején nekem is a férjem segített.

sziasztok

Kép
viccvucc
 
 


Köszi az infókat!

nagyon fáj a hátam,most nem tudok írni.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok Kismamik! :D Én még új lennék itt, de szeretnék csatlakozni , ha lehet. DR Toldyról szeretnék érdeklődni. Elérhetőség, illetve rendelési idő érdekelne. Akár privit is küldhettek. Köszönöm a segítséget. :wink:
cunci
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nem tüntem el, csak elromlott a gépünk, de amint tudok jövök! :-(
Most a Tesóméknál vagyunk, innen írok Nektek! Sokat gondolok Rátok, nagyon hiányoztok!
Mindenkinek jó pocaknövesztést, illetve jó babázást!

Millió puszi: Boris

Kép
boris13
 
 


Próba!
cunci
 
 


sziasztok!

cunci
Üdv közöttünk! Első baba? Sajnos Dr. Toldyról nem tudok semmit, talán a többiek!?!

Évi
Én már nem megyek börzézni, már minden megvan Boginak. Sőt ruhákból már kicsit többet is vásároltam össze a kelleténél! :roll:

Boris
Örülök, hogy "csak" a gép romlott el, és veletek minden rendben!
Várunk vissza!

Andy
Kitartás! Nem sokára babázhatsz!

Törpiri már biztos babázik!?!

Most két-három napig nem lesz gépem, de aztán jövök! Addig is vigyázzatok magatokra!
Jó éjszakát!

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Boris!! NAgyon örülök Neked! Kár hogy nem tudsz a gép miatt jönni!

Cunci
Küldtem privit a dokival kapcsolatban.

Marcsi
Várunk vissza! Remélem az eltűnésednek nincs komoly oka! Egyébként nekünk is sok rucink volt, de már annyit kinőtt a kisasszony hogy kell a pótlás!!! :lol: :lol: :lol:

SZép álmokat
Éva

Kép
viccvucc
 
 


Jó reggelt lányok, asszonyok! :D Évi! Köszönöm a privit. Örülök, hogy befogadtok ebbe a kis csapatba. Nagyon régóta olvaslak Titeket és sok hasznos információt gyűjtöttem már össze. Nekem ez a baba lesz a második. Az elsőt egy másik kórházban szültem, amiről inkább nem nyilatkoznék. Remélem a Bajcsyban jobbak a körülmények. Marcsi! Köszönöm az üdvözlést. Jó munkát a lakásalakításhoz, és vigyázz magadra. Évi, még egyszer, köszi!
cunci
 
 


Tudom Gabi, hogy amiatt nincs rajta Kardos épp azt írtam én is. Lehet, hogy 20-ig eljutok hozzá, még nem tudom, mert gondolom akkor már úgy lenne értelme, hogy viszem az afp meg genetikai uh leletet.

Üdv Cunci! Még nincs dokid, vagy váltasz? Itt csak jókat írtak Toldi dokiról. Nagyobb gyermeked mennyi idős?

Dia

Kép
Kép
tengdi
 
 


Üdv Tengdi! A nagyobbik gyermekem 3 éves ovis. Orvosból keresem az "igazit",mert eddig sajnos nem jártam szerencsével. :cry: De majd most. :D
cunci
 
 


Sziasztok!
Üdv Cucni! A Toldit én is ajánlom, bár még csak 1szer voltam nála, de az felemelő volt! :) bár biztos olvastad...
Ha megkaptad Évitől a telszámát, akkor csak annyit mondanék, hogy nyugodtan hívd estefelé, nekem is azt mondta.

Kérdésem van: telefonon ajánlottak egy dashöfferes kiadványt, amit havonta küldenek, a bemutatkozó csomag 1000 ft a többi sem drága, tele mindenféle sok tudnivalóval a várandóságról és a kisbabákról. Találkoztatok már ezzel a kiadvánnyal?
Én kapásból utasítom el ezeket, még a Reiders Dagestes időre emlékeztet... De ha esetleg nektek van, és jónak találjátok, akkor megrendelném. Vélemény?

Évi! Köszi az infót a Bababörzéről, mindenképpen el szeretnék menni, de csak a barátnőmmel... párom inkább Mátrabércre megy, ahelyett hogy velem pénztköltene :)

Niki

Kép
Kép
nikilány
 
 


SZiasztok


Nikilány
A pasik már csak ilyenek! Bár az enyém szereti költeni, de olyan ritkán teszi és engedi a mostani gazdasági helyzet miatt. Persze ez érthető. Na mindegy mert 25-én együtt megyünk a kis családdal, talán Hannát is visszük.

Ja tegnap voltunk hallásvizsgálaton a kisasszonnyal (minden Bajcsyba született gyermeknek lehetőséget biztosítanak 6 hetes korában erre a vizsgálatra fent a 4 emeleti audiológián) és szerencsére minden rendben. Nagyon gyorsan végeztünk, és irtó kedves volt az a fiatal orvosnő aki csinálta. Ma meg én voltam audiológián (korábbi okok miatt) és most már tényleg "papírom" van róla hogy a jobb fülem szinte siket, annyit romlott 2007 óta mikor a műtétem volt a mi nem sikerült. Fel kell hívnom egy Bajcsyban dolgozó fülspecialistát, hátha lehet még korriglni. Bár nem hajt a dolog, legalább minden csendesebb, és ez eddig sem zavart!

:lol:

Most búcsúzom mert a Hannusi cincog hogy éhes.
:shock:
Ma egyébként bár 6 hetes mégis több hónaposnak nézték. Hát mit tesz az anyatejes jóltápláltság!!!

Cunci
Nincs mit a segítséget. Remélem neked is beválik az orvosválasztásnál!!!
Teszek fel néhány friss képet, csakhigy dicsekedjem Hannával. A középső a kedvencem, ott olyan mint egy alvó angyalka! SZinte művész az arcocskája!!!
From: egy büszke anyuka



Kép
Kép
Kép
Kép :lol:
viccvucc
 
 


Sziasztok!

Viccvucc, gratulálok, legyél is büszke anyuka!! Nagyon édes kiscsaj!! :D

Mi tegnap voltunk 4D uh-n, de nem nagyon akarta megmutatni magát a kisasszony. Szinte ahogy elkezdtük máris két kézzel takarta az arcát. :lol: De az a lényeg, hogy mindene rendben volt, 1300 gr. És azóta is bőszen rugdalódzik odabennt!!! :D

Andy, mi újság veletek? Hanna baba még nem akart kibújni?

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Viccvucc: nagyon aranyos a kis Hanna baba.

crissy: az én kis hannám is mindig takarta magát a 4d-n van egy csomó boxolos kép róla,csak nehezen tudtak elkapni jó képet.
hisz csajok szégyenlősek.

ma voltam nst-semmi jele ,hogy ki akarna bújni.
éjjel volt erős görcsöm,rengeteget keménykedik,de más semmi.
szóval nem tudom mikor akar jönni,én csak várakozom-

jpeget hiába kicsinyítettem le azt írja ki,hogy a fájl nem megfelelő,nem tudom miért nem tudok képet feltenni,
azért nem adom fel

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


NA valahogy csak sikerül feltenni képeket,elsőn sárga volt eredetileg a kis hanna lak majd találtunk rózsaszínt.
meg pár 4d.s kép.
19 hetes és 28 hetes ultrahangon készült képek,
most már legalább tudom,hogy kell és majd a csajsziról is tudok feltenni képeket,

most is nagyon kemény a hasam,elég kellemetlen.

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Kép

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


hát nem sikerült mindent feltenni,majd legközelebb,elfáradt a hátam,

mindenkinek nyugis éjszakát kívánok!

Andy

]Kép[/url]
békefiné
 
 


Sziasztok!

Andy! Szép nagyon a babasarok, klasszak a színek, reméljük Hanna is hamarosan útnak indul :wink:
A lányom a 38. héten született, előtte 4 nappal a nyákdugó kezdett el foszlányokban távozni...

viccvucc!
Milyen szép a kislányod! Nagyon édik a képek,amiket feltettél! :D

viccvucc, nikilány!
Köszönöm a véleményeiteket! Valóban a helyzet majd hozza, én egyenlőre az előző szülésemből indulok ki, ahol teljesen ura voltam a helyzetnek miután nem háborgattak, minden ment szépen a maga útján! Homeós bogyókat kaptam a dúlámtól, muskotályzsályás borogatásokat készített,amiket a férjem cserélgetett a pocakomon, és masszírozta a derekam, így teljesen elviselhető volt a fájdalom, nem is jutott eszembe más fájdalomcsillapítót kérni!
Azért azzal is tisztában vagyok, hogy minden szülés más, de azért szeretnék most is minden tőlem telhetőt megtenni :wink:
Ja a beöntéstől azért irtózom, mert én fenekem mindenki számára tabu, oda senki nem dug semmit :oops: Nekem a vajúdsá során kétszer ment a hasam, szóval tök felesleges lett volna a beöntés! Nem értem, hogy ezt miért nem az adott szitutól függ (pl. annál adhatnák, aki az nap nem volt wc-n...), és miért kötelező sok helyen??? :roll:

Van itt egy érdekes link a napokban olvastam:
http://www.babazo.hu/9honap/20090327-wh ... eshez.html

Jó éjt: Petra
t.petra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: