Új privát üzeneted érkezett!

Judit!

Hát egy pontos babának sokkal jobban örülnék, mint egy később jövőnek, mert már annyira nem tudok mit kezdeni magammal! :wink:

Ez a Gréti beszólás naggggyon jóóóóó!!!!! :lol: :lol: :lol:

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Lányok!
Köszi a gratulációkat! :)
Tudtok valamit Fannáékról??

Swen!
Már csak egy nap?! :shock: :)

Elin!
Gratulálok Lilcsinek a felálláshoz! Tökéletes volt az időzítés!! :wink: Mint a születése!
Szerintem tud, ez a lány valamit! :wink: :lol:
Annyian áradoztak Lilcsiről a másik topikban, hogy muszály volt nekem is megnéznem!!!! :D Iszonyat jó buli lehetett. Nekem is tortafalós kép a favorit!! :mrgreen:

Judit!
A te leánykádon én mindig csak ámuldozok, hogy milyen szép!
:)
szilbee
 
 


swen,úgy izgulok már most érted,mintha én mennék!(ki az orvosod?)Nem emlékszem rá pedig már bizti hogy kérdeztem :oops: Kép

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Swen!

Nekem is mindig eszemben vagy!

A barátnőm most vann benn a kórházban, ő már betöltött 41 hetes!
Szegényt, kétnaponként amnioszkópiázzák, uh-ra is sokat kell mennie. Ha a héten nem indul be nála a spontán szülés, megindítják. Ráadásul felfordulás van és a nőgyógyászatra fektették be.
Meddig kell bent lenni a kórházban? Ahány babát szültem eddig mindig más volt!
A végén meg a kezedbe nyomják a számlát!Érdekes az összeg!

Balwin!

Holnap kb. 9,30 és 10,00 körül megyünk be a városba, szerintem a Kossuth téri buszmegállóban találkozhatnánk. Az Édes Titok Cuki előtt. Biztos megismersz minket, én egy nagyon jóképű 2,5 éves pasival leszek.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az NST-ről meg vizsgálatról. Enikével minden rendben, most is szuper görbét produkált, fájás visszont nulla. A doki szerint is inkább ráhúzunk még egy kicsit, mert szerinte még elég magasan van a buksija. De a lényeg, hogy nagyon jól érzi benn magát. Pénteken újabb NST, sajna szombaton amnio, mert azt mondta, hogy inkább ellenőrizzük, hogy minden rendben van-e. Úgyhogy szorítsatok nagyon, hogy addig kibújjon mert bevallom egyáltalán nem szeretnék ilyen vizsgálatot. Persze a baba érdekében muszáj, de jobb lenne inkább szülni helyette.

Szilbee! Hát látod úgy tűnik, hogy inkább még több nap. Persze azért a dokim azt mondta, hogy legyek készenlétben, úgyhogy azért még reménykedem. :wink:

Katlina! Nagyon aranyos vagy, hogy így szorítasz! A dokink ugyanaz! :lol:

Ildikó! Neked is köszönöm, hogy gondolsz ránk, próbálj már egy kis szülésbeindító energiát is küldeni, ha lehet! :lol:

Balwin, Olga merre jártok?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Ildikó!

Te milyen számlára gondolsz?

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Majd küldök fényképet az én táskámról, de még nem jutottam odáig, hogy tudd, milyenre gondoltam.
Egyébként 4 napig kell bent maradni, ha minden ok, feltéve, ha 16h-ig szültél. És a végén tényleg kapsz elszámoló számlát. Ha jól emlékszem én 89, Leti pedig 47E Ft.-ba kerültünk a kórháznak. Én csak a Letijén lepődtem meg igazán. Azért ennyire nem számítottam.

Swen!
Próbálj ki egy kis házi praktikát, hátha bejön. Lépcsőzés, ez az amaz. Biztos Te is olvastál már ilyeneket, de azért módjával, nehogy valami probléma legyen!

Sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Mellesleg a rendszergazda rossz fele állította az órát nem előre, hanem visszafele. Így most őszerinte 14:30 van, sztem meg 16:30

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ja számla úgy tudom hogy áprilistól már az is bejön hogy fizetned kell a kórháznak ha fogadott orvosod van és nem ő az ügyeletes amikor szülsz!De erről még nem nagyon tudogatok dolgokat,majd megkérdezem a védőnőt mert nekem is ő mondta,mi még nem esünk bele mert mi már a végét járjuk :D

swen!
Akkor még kíváncsibb leszek a szüléstörténetedre,és főleg az orvosra,habár én még mindíg megvagyok vele elégedve! Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Hali Lányok!

Swen!
Judit is írta már, hát a kórházi ellátás után, a távozás előtt kapsz egy elszámoló számlát, hogy menniybe kerültél az egészségügynek!

Katlina!
Én úgy tudom, most már több helyről, hogy csak akkor kell április 1-től fizetni a szülésért, ha nem a helyileg illetékes kórházban szülsz, hanem pl. Pesten, vagy Szegeden...
Kavarnak ezzel a fogadott orvossal is, de hát ha szóban megállapodsz az orvossal, hogy lehetőleg nála szeretnél szülni, akkor nem jön létre semmilyen szerződés, tehát senki nem tudja, hogy ki a fogadott orvosod. Így bárki levezetheti a szülést.
Remélem jól gondolom. De pénteken okosabb leszek, Zoboki doki azt mondta, addigra minden kiderül.

Balwin!

Reggel talizok, ha elindulunk.

Álmodjatok szépeket, Swen, te pedig babázz le az éjszaka!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Elin, nem volt az a pocak olyan kicsi szerintem...olyan kis praktikus :D És hát Lilcsi jól elvolt benne, ez a lényeg :)
Gratulálok a kicsi lány nagy tettéhez! :D

Judit, Gréti nem csak szép, de az esze is a helyén van :lol: Hihetetlen milyen szó – és fogalomkapcsolatokat tudnak produkálni :D

Katlina, június 30-ig lehet a fogadott dokinál szülni ingyen és bérmentve, de csak ha már tavaly is ő “terhesgondozott”.

Ildi, akkor 10-re kimegyek a buszmegállóhoz, jó így neked és a fess fiatalembernek? :)

Swen, én nagyon szorítok, hogy Enike meglegyen szombatig! Málnalevél teát próbáltad? :wink:
Itten szokok lenni, csak ha a párom itthon van, nem akkor férek a géphez, amikor akarok :D

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezek, hogy még egyben, s egyelőre úgy tűnik így is maradunk, ugyanis semmiféle szülési előrejelzéseket nem érzek sajna. :cry:

BbJudit! A házipraktikákban nem igazán hiszek, sőt nemrég olvastam azt hiszem itt az orvosi rendelőben egy dokitól, hogy a lépcsőzés tévhit és akár ártalmas is lehet a babára. Azt nem tudom miért. Azért pár guggolást megcsináltam...de egyelőre semmi. Igaz arról is azt hallottam, hogy inkább a már megindult szülést gyorsítja, nem magát a folyamatot indítja be.

Jó talizást a talizóknak!

A dokim azt mondta, hogy csak július 1-től kell fizetni a fogadott orvosért! Mármint a kórháznak külön.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!
Az a legjobb amikor mindenki mást hall,és így senki sem okosabb!De végülis a lényeg hogy minél több pénzt huzzonak le az emberről!

Kép

Kép
katlina
 
 


Swen!! Nekem is szombat reggel csinálták az amniót, és hétfőn megszültem :lol: :lol: !

Ildikó! Én nem kaptam semmilyen szánlát!! :shock:

Képzeljétek, most szült egy ismim, 59 cm-es és 4650 gr-os kisfiút. SZEGÉNYKÉM!! :shock: Baba jól van. ő nem annyira, dehát....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

Tavaly még nem adtak számlát! :P

Balwin!

Képzeld visszamentünk a csomagért, hát még mindig nem volt ott a futár. Össze vissza telefonált a nőci, de azt mondták neki, hogy négy- öt között érkezik a csomag. Hát mi nem vártuk ki, hazajöttünk. Szegény Imikét úgy vonszoltam végig a városon. felvettem néha, de azon imátkoztam, ne aludjon el a vállamon!
A buszon sem aludt el, mert a fáradt fiatalembernek annyi esze sem volt, hogy legalább a kisgyerknek adjon helyet, az meg pláne nem, hogy a kismamának, vagyis nekem. Na meg volt egy szintén kismama babakocsival, úgy kellett rászólni a srácra, hogy segítsen feltenni a kocsit a buszra. Utánna a szemünk láttára ült le.
Ilyenek az emberek!
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Hú szegény csajszi! Mi még most is csak 53 cm, és 3600 g-osak vagyunk! Ma szinte egész nap aludt a drágám, lehet a hülye idő miatt azt hitte, hogy még mindig éjszaka van, olyan sötét van, hogy el van borulva! Ja, és 1/2 4-kor keltünk először, a 1/2 10-es szopi, és alvás után! Fantasztikus! Ha két éve ezt nekem mondja valaki, nem is hittem volna el, hogy léteznek ilyen babák is!

Katlina!
Én is egy sokadik változatot tudok, ami még itt nem hangzott el, úgyhogy inkább le sem írom, mert csak bezavarnák vele.Habár így is elég kaotikus az egész! És elszomorító, hogy az a doki, akire rábízod a Te, illetve születendő gyermeked életét, nem lehet ott, csak bizonyos összeg letétele után! A Horváth Ágnest jól megütöttem volna, amikor kb. 2-3 hónapja nyilatkozott a házon kívülben, erről. Nem egy hálás állása van, de gondolom jó pénzt kap azért, hogy ilyen lelketlen legyen!

Na sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Katlina, én ezt első kézből tudom, az EÜM ügyfélszolgálatát hívtam fel :)

Tyűh, Elin...ez aztán a titáni méret...természetes úton szülte? Gondolom van benne pár öltés... :oops:
Tudom, hogy általában hülyeség vezetéknév alapján családi gyökerekre következtetni, de nincs véletlenül salgótarjáni érdekeltséged? :)

Ildi, akkor mégiscsak úgy kellene működtetni a rendszert, hogy rádcsörögnek, amikor már ott a csomag. Terhesen, kisgyerekkel nem várhatják el tőled, hogy "hátha" alapon odamenj.
Imike tényleg jól kifáradt. Olyan aranyos kisfiúcska! :D Jó volt az a kis sétálgatás, beszélgetés :)
Szerencsére nem vagyok tömegközlekedésre utalva, de ha buszoznom kellene, már biztosan gutaütést kaptam volna a "kedves" emberektől :? Most miért kell sajnálni azt a hülye ülést?! Főleg gyerektől, kismamától, idős embertől.

Judit, én eljutottam arra a pontra, hogy ha meghallom annak a nemíromlemilyen nőnek a nevét, a plafonon vagyok :evil: Nem hiszem, hogy csak a pénz miatt ilyen; aki pénzért képes ilyen f@szkalap lenni, abban már eleve benne volt a hajlam.
Nah, kidühöngtem magam, bocsi :)

Szép estét
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Teljesen igazad van Bbj!

Gondolom, ha a csajnak vannak gyerekei, akkor biztosan nem az ügyeletes orvosnál szülte.
Mindenhol kell fizetni, még azért is, hogy az anyatejgyűjtőben ne a legtrébb tejet kapjad!
Na ehhez mit szóltok?

Swen? Hogy vagytok?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Judit! Nincsen :) ! Apám Jászapátiból származik...
Nem tudom, hogy szülte, csaszival-e, vagy simán...de szerintem, ha csaszival szülte volna, írja.

Ildi! Az anyatejgyűjtőben nem öntik össze az összes tejet és felforralják?? Mert én úgy tudom.... Ezért is nem kapaszkodtam annak idején érte, mert a forralástól meg pont azok a tápanyagok tűnnek el belőle, ami a lényeg. Háztól akartam szerezni, de csak fagyasztott volt, de az nem kellett.

Swen??

Anna! Már biztosan otthon vagytok....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Elin!
Miért nem jó a fagyasztott anyatej? Ahogy nekem az anyatejgyűjtőbe belefolyik, aztán a hűtőbe teszem, majd egy nap után már összegyűlt egy "feles", azt meg a fagyóba? Merthogy azt is melegíteni kell?

Ildi!
Hát csak tömegközlekedni nem kelljen! Ez már lassan olyan, minthogy "csak beteg ne legyen az ember". Borzasztó, hogy az embereknek semmi toleranciájuk.
Erre nekem is van egy példám, gondolom már Ti is szembesültetek vele egy párszor. Nagyon vagány HVCS megelőz bennünket fajintosul feltunningolt kiszuperált opeljával. Na mondom ok, ettől nem ébred fel Leti a babakocsiban, Gréti meg legfeljebb gyorsan megfogja a kezem. Hát erre nem megáll, vagy 5 házzal arrébb, a haverjával csacsogni az élet nagy kérdéseiről. Na gondoltam egy gyorsat, mondom Grétinek gyorsítsunk a tempón. Hát mire odaérünk beszáll az isten barma a kocsiba, és kerék koptató csikorgatással, akkor induló tüc-tüc zenével, természetesen sport kifugóval elindul, majd hanyagul rámtekint. Na mondanom sem kell, hogyha leolvasta a számról amit üzentem az anyjának, akkor lehet hogy egy kicsit elgondolkodott a dolgokon. Bár kétlem, de az anyja felcsuklott az tuti. Az ilyennek kívánom, hogy úgy ijesszenek rá a gyerekére, hogy visítson, akárhányszor meglát egy autót. Lehet, hogy gonosz vagyok, de az ilyentől a gyomrom felfordul!

Swen!
Mi újság?

Fanna!
Már biztos otthon vagytok! Írjál mi volt! Képeket is kérünk!

Na sziasztok!
Judit

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Rakok fel egy pár képet, tegnapról. Gyorsan kiszaladtunk, amikor egy kicsit kisütött a nap, és megörökítettem a magnóliát, olyan szép! Na meg Gréti is kellett, mint modell. Kép Kép Kép Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

A helyzet továbbra is változatlan, kicsi lányom nem kíváncsi a kinnti világra. :cry:

Elin! Megírnád az amnio-s élményedet? Fájt? Én eléggé tartok tőle, bár a doki szerint nem fáj...dehát ugye ő "csak" csinálja. Az ismerősöd babája nem semmi méretekkel született! Nagy gratula nekik!!! :) Lilcsi azóta is álldogál?

Ildikó! Én is szerdán éltem át a mostani állapotomban először, hogy egy nő! átadta a helyét a buszon. Pedig gondolhatjátok, hogy kigombolt kabátban azért már látszik a pocakom. A legszörnyűbb szerintem, hogy az iskolából hazafelé tartó középiskolások lazán keresztülnéznek rajtam...mármint a pocakomon. Hála az égnek jól birom magam, de amikor beteg voltam, bizony kellett kapaszkodnom. Meg a buszon attól a levegőtlenségtől eleve rosszul vagyok. Viszont kocsival meg már nem nagyon merek menni, mert ahhoz meg túl figyelmetlenné váltam az utóbbi két hétben. :oops:

BbJudit! Én is láttam azt a bizonyos házon kívült, na azóta nekem is a bicska kinyílik a zsebemben, mikor meglátom azt a tyúkot! :evil: Egyébként szerintem ebben az a hülyeség, hogy attól, hogy a kórháznak leperkálod azt a nem kevés pénzt, attól a fogadott dokidnak ugyanúgy kifizeted azt az összeget, amit eddig adtál a szülésért. Úgyhogy ezzel nemhogy kiváltanák a hálapénzt, hanem rólunk nyúznak le még egy adag lóvét.

Leti baba nagyon rendes kislány!!!! Remélem Enike is ilyen lesz! :wink:

Judit! Örülök, hogy veletek is minden rendben! :)

11-re megyek NST-re, talán vizsgálat is lesz, majd jelentkezem.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Judit!
Teljesen igazad van, nincs tolerancia az emberekben!
Nagyon ritka, ha valaki átadja a helyet a buszon.

Minket tavaly majdnem a zebrán ütött el egy idióta!
Ancsit minden reggel kikisértük a buszmegállóba, mert olyan forgalom van itt a 442-en, hogy én sem tudok átmenni rajta, nemhogy egy gyerek!
Szóval ott állunka zebránál, hogy átmenjünk a túloldalra, Ancsi mellettem, Imike meg a babakocsiban. Jobbról nem jött semmi, balról meg elengedett egy pasi. Alig, hogy a zebra közepére értünk előttünk elszáguldott egy piros kocsi, de alig bírt minket kikerülni. Úgy megilyedtem, hogy elkezdtem mutogatni az üres fejére utalva. Erre meg amögött a kocsi mögött, amelyik elengedett, egy pasi piszkosul sietett, és nyomta a dudáját, hogy siessek át a zebrán. Még ki is szólt az ablakon, hogy a zebra nem sétálgatásra való.
Na én sem hagytam anyukámban a nyelvem, odaordítottam neki, habzó szájjal, hogyha nem ütnének el a zebrán, akkor talán át is tudnánk menni. Utánna úgy remegtem, mint a kocsonya. Képzelheted!

Elin!
Szerencsére nekem sem volt dolgom az anyatejgyűjtővel.
Mi a férjem uncsitesójáéktól hordtuk a tejet, legalább tudtam, hogy nem dohányoznak stb...

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Swen!

Lehet, hogy te is áprilisi babát szülsz? Enyém lányom nemsokára tíz éves. Még nem sejt semmit a szülinapi kooperációból. Tegnap felhívta az apukája, de ő sem mondott neki semmit a szombattal kapcsolatban. Már az ajándék is itthon van. A tortát is megrendeltem!

Judit!
Szép a fátok! Nekem is nagyon tetszik, nálunk is van ilyen az utcába több háznál. Nem tulipánfának hívják? Lehet, hogy csak a hétköznapi neve ez?
Hogy lehet szaporítani?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Swen!

Kívánom, hogy a nyuszi ilyen szép babucit hozzon nektek is.
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Judit! Én csak azért nem akartam a fagyasztott tejcsit, mert 5 l volt, és mi van, ha nem issza meg a kisasszony? Nagyon sok anyukától hallottam, hogy amit lefagyasztott, azt sem itta meg utána a babája, akkor lehet, hogy én is csak az ablakon dobtam volna ki a pénzt. Ezért mondtam le róla...

Én meg a donorjelölt motorosokat szoktam szidni, hogy csatlakozzak én is a klubhoz... Itt a Barosson, előttünk, nagyon jó kis egyenes szakasz van nekik a gyorsulásra, meg az egykerekűzéshez. Persze itt a rendőrség előtt. Szegény Lilcsi csak néz ki a fejéből. Ha meg fent vagyunk a lakásban, néha még a játék is megáll a kezében, úgy figyel.

Amnio?? Hááát...nem fáj, tulajdonképpen olyan, mint egy rákszűrés vizsgálat. De Tornyi eléggé siethetett, vagy nem tudom, de elég durva volt. Amúgy seperc alatt megvolt. Szerintem, ha a saját dokid csinálja, nem olyan kellemetlen.
Lilcsi azóta is álldogál, de leginkább este gyakorolja. Napközben más dolga van :lol: .

Az utolsó hónapban 2 hétig én is buszoztam, de rosszabb volt, mint vezetni. Volt, hogy nekinyomtak a karónak, mert nem látták a hasamat (24-esen). Aztán volt 1-1 gyors kanyar, amikor szintén alig győztem 2 kézzel kapaszkodni, na, az sem volt kellemes. De ha valaki udvarias volt és átadta a helyét, akkor meg felállni alig tudtam utána. Úgyhogy az utolsó 2 hétben visszatértem az autóhoz. Abból is bajos volt a ki-beszállás, de legalább nyöghettem kedvemre :lol: .

Tényleg Ildi! Az uncsitesó! Meséltél róla valamit tavaly ilyenkor (ami felzaklatott, tudod), azóta mi van vele?
Így én is jártam a zebrán, mint te, csak én a szecskán, pocakosan...persze akkor is a buszmegállóba mentem.

Szóval én ezekért a kellemetlen élményekért tértem vissza a kocsihoz.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Helló lányok!

Swen! mizujs?

Volt nálunk a védőnő. Rendicsek volt nagyon, jól elbeszélgettünk. Azt mondta, ne hagyjam magam a kórházban, ha valami nem tetszik tegyem szóvá, mert ilyenkor abban lelki állapotban az anyukák hajlamosak arra, hogy sírdogáljanak, ha nem úgy szólnak hozzá.
igaza van, nem egy büntetésvégrehajtási intézmény, minden jogod megvan a tisztességes ellátáshoz.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na megint itt vagyok, apósom most vitte el Ancsit vásárolni.
Egész délután főzőcskéztem, ha beindulok, egy hétre is képes vagyok megfőzni.
Amúgy semmi kedvem holnap főzni, ezért csináltam meg most. Vasárnap meg lomtalanítás lesz, úgyhogy kipucolunk mindent.

Bbj!
Köszi, hogy bejelöltél az iwiw-en, visszaigazoltalak. A másik topikban, a Szolnoki kismamikban is van egy Miklósi csajszi.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés: továbbra is egyben, 8-ra megyek amniora. Utána majd jelentkezem.

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


swen!
Izugulunk értetek!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Swen, mesélj, milyen volt? :?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Halvány lila gőzöm, hogy hogyan kell szaporítani, mi 5.000.- ért vettük a tövet, olyan 40-50 cm-es volt, három éve. Ha jól tudom, nem egészen ugyanaz, mint a tulipánfa. Először mi is azt hittük, hogy az ugyanaz, de mégsem.

Swen!
Mi újság? Csak nem bent is marasztaltak a szülőszobán?

Elin!
Nálunk sem itta meg Gréti a fagyasztottat, még főzelékbe sűrítve sem. Mi is megkóstoltuk, hát egy kicsit tényleg borzalmas volt az íze. Olyan volt, mintha szöget rágcsáltam volna, legalábbis az enyém nagyon vas ízű volt. Most, hogy már Lilcsi áll, próbálkozik az elindulással? Hívogatod magadhoz?

Ha minden igaz, ma lesz Leti első shopingolós élménye. Megyünk a corába, mert ma kell levásárolni utoljára a tavalyi pontokat, és miért ne az utolsó napra hagynánk, habár már húsvétra is készülni kell. Kitaláltam, hogy mit fogok főzni, sütni, meg már a locsolkodóknak szánt tojások mintáit is megálmodtam. Jobban mondva mindig az éjszakai szoptatások alkalmával jönnek elő a legjobb gondolataim.

Hahó többiek! Balwin, Betty, Fanna, Katlina, Vica! Ha valakit kihagytam bocs! Tessék megírni, kivel mi van!!!

Na sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Kicsi lánykám úgy látszik nagyon jól érzi odabenn magát, ugyanis hiába mentem az amniora, a doki nem tudta megcsinálni, mivel a belső méhszáj még annyira zárt, hogy inkább nem feszegette. Úgyhogy nagyon úgy néz ki van még jó pár napunk a nagy találkozásig! :D Kapott a kórház egy új, szuper uh gépet, ezzel is megvizsgáltak, tök szuper képet kaptam Enikéről! :) Most már végül is felkészültem egy későbbi szülésre, így már nem is türelmetlenkedem, inkább Botondozok jó sokat. :)

Most megyek ledőlök!

Elin, Katlina, BbJudit, Ildikó köszönöm az aggódást, de úgy látszik még izgulhatunk egy ideig! :wink:

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok :)

Olvasó üzemmódban voltam (vagyok...) :oops:

Swen, legalább tudsz már valami "biztosat" :wink: Ma éjjel meg majd jól bejelentkezel ide, hogy mentek szülni 8) :lol:
Akkor várunk veled együtt türelmesen! :)

Ildi, nagyon boldog születésnapot kívánok a nagylánynak!

Tegnap óta nagyon virgonc a jányom, annyira élvezem :D Remélem nincs köze ehhez a körömfestés közben óhatatlanul belélegzett körömlakknak... Bár annak inkább bágyasztó hatása lenne, nem? :)

Végre megint jó idő van, de a páromat ma sem élvezhetem, kosármeccsre utazott a szentem. Nem baj, annyit melózik, megérdemli :)

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Fanna??

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Judit (bbj)! Örök harag! Engem kihagytál a felsorolásból! :evil:
Egyébként ma mi is voltunk a Corában, igaz bébi nélkül, 3/4 1-1 körül értünk oda. Meg is érdemelted, hogy elmentünk egymás mellett! :twisted:
Amúgy meg sajnállak, mert rengetegen voltak a beváltóhelynél. Mi vagy másfél hónapja beváltottuk a pontokat, kapott a bébi egy majd négyméteres garázst! :lol:
Én az éjszakai szoptatásoknál rendszerint elbóbiskolok, amikor felriadok meg megijjedek, hogy nehogy kiessen a kezemből Balázs. Sokszor felriadok éjszaka, hogy a kiságyába van- Balázs, vagy mellettem, mert elejtettem. Tudom, hogy hülyén hangzik, meg nevetségesen, de tényleg így van...

Swen! Nagyon ügyik vagytok a kislányoddal! Hadd pihizzen még ő is bent!

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Halihó mindenkinek!

Jó volt a szülinapi buli, Ancsi nem sejtette, hogy az apukájáékkal fogunk ünnepelni. A torta is nagyon finom volt, és nagyon örült a biciklinek!
Holnap ismétlés, jönnek a mamák.
Tegnap libanyak levest főztem, olyan volt a szaga, mint az ázott zokninak. Apósom azt mondta, ilyennek kell lennie. Ma megkóstoltuk, ízre nem rossz. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Jaj Olga, ezer bocs! Egyébként annak idején én is így voltam Grétivel. Na, azóta alszik velünk! Ez mind az én fáradtságomnak volt köszönhető! Voltunk a corában. A lányok fantasztikusak voltak: Leti végigaludta az egész vásárlást, meg a majd 1 óra hosszas várakozást, Gréti pedig tűrte azt, hogy most kiszorult a kocsiból, mert nem volt szabad testvérkocsi. Nem akarta az egész boltot belepakolni a kosárba, mert most ugye minden a keze ügyébe került. Végül is sikerült arra beváltanunk a pontokat, amiket szerettünk volna kapni.

Ildi!
Sok boldog szülinapot a lányodnak még így előre is, és jó bulizást holnapra. Libanyakat én is szoktam venni, meg pulykát, kacsát is, éppen melyiket lehet kapni, a husi levest szereti a férjem, Gréti is elcsipegeti, bár én kihagynám. Sokkal jobban szeretem a zöldségleveseket.

Swen!
Egy kis biztatásnak mondom, hogy nekem csütörtökön, még teljesen zárt volt a méhszájam, a hétfői NST sem mutatott semmit, aztán szerdán hajnalban meg lett Leti, úgyhogy lehet, hogy jön az sms!

Na sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát Swen, rendesen lógva hagy itt minket Enike! :lol: Reméljük, ilyen nyugis babóca lesz idekint is...
Az az UH-os képet nem tudod felrakni ide???

Eldurrant az agyam!! Nekem is van egy csomó Corás pontom, ezek szerint csak volt... :evil: Nem is tudtam, hogy megint le kell vásárolni. Tavaly abból vettem Lilcsi evőkészletét...amiből a kanál Ildiéknél van. Igaz, kicsi is az már Lilcsinek...

Ildi! A bicikli volt a nagy titok?

Olga! Nagyon el vagy veszve!! Balázs nem lázas már, ugye?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Olga, én attól (is) parázok így előre, hogy kiejtem majd babucit a kezemből, meg hogyha éjjel magam mellé veszem szopizni és bealszok, akkor rágurulok alvás közben :oops:

Elin, én kétszáznyolcvanakárhány pontot hagytam veszni, mindig csak halogattam a beváltást... :?
Lányok, csak hogy egyen a fene: pl. mire tudtam volna ennyi pontot elhasználni?...

Sütöttem nemrég mákos gubát, isteni az illata, és csorog a nyálam...szerintem nem fogom kibírni...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Balwin!
Menj rá a cora honlapjára, és nézd meg a pontkatalógust. Elvileg ott rajta kell, hogy legyen. Tényleg nagyon sokat álltunk sorba, mert volt aki akkor akarta eldönteni, hogy mit kér, mikor odaért a hölgyekhez. Ja, meg persze, amit nagy nehezen kiválasztott a kis buta az persze, hogy nem volt! Mi nem vacakoltunk, amit kinéztünk, azt megrendeltük, meg elhoztunk egy fényképalbumot. Az úgy is mindig kell!

Na sziasztok! Kezdődik a nap!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jó reggelt mindenkinek!


Remélem ma is szép napunk lesz!
Kép Kép


Ma van a bolondok napja!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönjük szépen az érdeklődést és a jókívánságokat :D :!: :!:

Na csak eljutok végre hogy írjak is......a szándék megvolt,de amikor épp ráértem vmi miatt nem ment a babanet.

Szóval
Drága Nimród kisfiam márc.24-én du. 15.05-kor született 3650g-al és 52cm-rel. Sokáig gondolkodtam hg lehiggadok és csak azután írok nektek.........talán lejjebb is higgadtam de nem teljesen és csak nyomdafestéket nem tűrő hangnemben írnék legszívesebben!!! Ami abban a kórházban folyik,hát......

Inkább nem is.....
Egyedül az orvosom Dr. Erdődi az akiről csupa szépet és jót tudok írni,akinek mindig hálás leszek hg világra segítette Nimit :lol: :lol: :lol: .Az ő tudása és hozzáállása tette széppé számunkra a születést!Mindenben segített és olyan magabiztosan "vezényelt" ami engem nagyon megnyugtatott!

Inkább csak erről írok.Mert mind a vajúdóban mind a gyermekgyas osztályon dolgozók munkája egyenlő a nagy nullával!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nemhogy nem segítettek semmiben de még halálra frusztrálták az embert amikor amúgyis olyan fáradt és segítségre szorul szülés után.
Hajnal egykor mentünk be, és du egykor készítettek elő,akkor kaptam oxitocint amivel 2 óra alatt 4,5 újjnyira tágultam.A végén a férjem kiment kicsit megmosakodni,"gondolom annyira ordíthattam" már 2 órája hg szegényke nem bírta tovább és fel kellett frissülnie:))) Három nyomásra jött az én Babucim és azonnal felsírt telitorokból.Papi is felsírt,rámhajtotta a fejét és szipogva köszönte meg nekem életünk értelmét.Azután ő ment vele a vizsgálatokra és a kezében hozta hozzám szopizni. Két órát töltöttünk hármasban.Abban a pillanatban mikor megszületett elkezdett a napsütésben zuhogni az eső és én örömmel néztem az ablakból......


Picit fogytunk mert nem indult meg rendesen a tej és még most is nagyon küzdök. Fáj a mellem,forró és olyan kemény mint egy szikla.Semmire nem reagál, a masszírozástól és a melegvíztől rosszabb.Kézi fejővel csinálom egyelőre szopi előtt és után de nagyon fáj amikor rácuppan, majd bepisilek.Éjjelente 1,5-3 óránként változó mikor ébredünk.Tud vki bíztatni hg elmúlik a fájdalom és mikor vagy mitől?

béna vagyok,nem tudom hg kell képet felrakni.le kellene hozzá kicsinyíteni???

Üdv: Nimród
Anna

fanna3
 
 


Sziasztok!

Fanna!
Még egyszer gratula! Végre hogy írtál, már teljesen kétségek között tipródtunk!
A melled fáj, vagy a mellbimbód? Én a mellbimbómra bepanthent használtam, a mellem pedig majd elmúlik, nekem inkább a hideg víz esett jól, a vizes borogatás.
A képet le kell kicsinyíteni, hogy fel tudd rakni, de azt írja is, hogy mekkorára kell, max. Próbáld meg, mert roppant kiváncsi vagyok a picurkára! De gondolom, a többiek is!
Írj még!

Sziasztok

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Halihó Fanna!

Nagy nagy gratuláció Nektek!
Kép

Az elején szerintem mindenkinek kisebesedik a mellbimbója, de elmúlik egy kis idő múlva. Tudom nagyon kellemetlen, állítólag akkor is lehet szoptatni, ha sebes. Kérj tanácsot a védőnőtől, hátha van valami készítmény ami enyhítené a fájdalmad.

Majd elmúlnak a rossz élmények a kórházról,ne is emlékezz rá. Az a abaj, hogy az ápoló személyzet azt gondolja, hogy valami büntetévégrehajtási intézményben dolgoznak, és csak úgy lehet csinálni, ahogyan ők mondják. Pedig a szülés az nem betegség, pont attól baba-mama barát egy kórház, ha az első pillanattól együtt lehet a baba a mamával, és az háborítatlan.


KépNimród!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Fanna, gratulááálok! :lol:
A kórházi élményekkel most már ne törődj, az a lényeg, hogy együtt a kis családod :D
Alig várom a képeket :wink:

Swen, nálatok nincs változás? :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Fanna! Hatalmas gratula!!!!

Borogassad a melledet MELEGGEL! Nem is kell, hogy vizes legyen, csak tegyél oda összehajtott pelust. Az még a csöpögés ellen is jó. Nekem is ilyen volt kb. 5-6 napig, de azért nem ennyire, mint neked. Szopi előtt meleg zuhany rá? A mellbimbódról a seb is elmúlik idővel, arra jó a tejcsi is. Szopi után kend be, hagyd rászáradni. Valamelyik tipp majdcsak bejön. De remélem, lázas nem vagy!!?

A kórházi ápolószemélyzetről nagyon egyezik a véleményünk! -- Sajnos :cry: Én is alig vártam, hogy hazaengedjenek, az ő segítségük tényleg egyenlő a nullával!

A képeket 500 pixelesre kicsinyítsed! [/b]Várjuk nagyon őket!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Fanna! Ezen az oldalon van egy csomó telefonszám, ők tudnak neked segíteni biztosan!! Hívd fel valamelyiket, hogy ne legyen szenvedés a szoptatás!!
http://www.lll.hu/telefon

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés, mert megyek NST-re. Továbbra sincs semmi változás, még mindig egyben. :wink:

Fanna! Nekem a legjobban a forró pelenkás borogatás jött be a bedurrant mellemre. Vasalóval melegítsd fel a ruhapelust amilyen forróra csak el tudod viselni, s azzal borogasd a melled. Az feloldja a csomót, s Nimród jobban ki tudja szívni a tejcsit. Meg ami még bejött, hogy váltogattam a szopipózokat, ilyenkor nekem a legjobb az volt, ha négykézláb föléhajoltam a babának, akkor az alul meg felül lévő csomók is eltűntek! Kitartás, idővel tényleg csak jobb lesz, ezen szerintem mindenki átesik, de még most is emlékszem, mennyire tud fájni! :(

Többiek puszi!

Botond Kép
EneseKép
swenson
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen!!!
Igazából a mellbimbóm nem fáj,igaz sebes de az elviselhető, ez a legkevesebb,ami igazán fáj hg be van forrósodva és szikla kemény az egész.Masszírozni már nem merem mert még keményebb lett.Akkor kipróbálom a meleget,hátha.
A baj az, hg mivel ebből a mellemből nem azonnal jön a tej,hanem meg kellene küzdeni érte Nimi nem akarja szívni és a rácuppanás egy kín ha sikerül. Gondolom szűkek a csatornáim és ki sincs szívva rendesen. Azt hittem csak én vagyok így ezzel :cry: de akkor elmúlik??!! Vettünk egy komolyabb mellszívót is mindjárt izgatottan kipróbálom.
a képeken dolgozunk :lol:
Ja és éjszaka 1.5 óránként kelünk,hamarosan változik ugye?? :roll:

fanna3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: