Új privát üzeneted érkezett!

Logi!
Egyszerűen gyönyörű a kislányod! Marcinak meg a tengerkék szeme. Nagyon szépek!
M.
mircike
 
 


ZSóka!

Tünemények a gyerekek! Gyönyörűek és édesek!
Apa hol vette a sapikat? Ilyet keresek Balának már mióta, de sehol nem leltem. :evil: Nagyon tetszik. Bori kalapja meg álomszép! Gondolom tetszik neki! S milyen jól áll neki!

Reni!
Mi van veletek! Nagyon eltűntetek!

Jó éjszakát mindenkinek, talán könnyebben alszunk, így hogy 20 C-t (!!!) hűlt a levegő.

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így eltüntem, de a gépünk bolondozik és állandóan lefagy, így csak olvasni volt időm, azt is csak gyorsan. De jól kijöttem a gyakorlatból, mert most szállt el fél oldal, amit írtam, de megpróbálom újra.

Zsóka - tünemények a gyerekek, Bori kalapja... igazi nőcis és Marci szeme pedig... óvakodjanak a lányok! A felvevéssel én is így vagyok, nem hagyom sírni Márkot. Mert ha el van félórát egyedül a szőnyegén, akkor nyilván valamit jelezni akar a nyügivel (büfi, unatkozom már, vagy csak vegyél fel) és ez eddig be is jött. Igaz most már egyre jobban szeret kézben lenni, mert onnan jobban látja a világot és az nagyon izgi. Annyira, hogy már enni sincs nagyon kedeve napközben (tegnap 1/2 12 és este 6-kor evett), de ezt éjjel bepótolja. Kb 5x kelek ebből háromszor eszik is. Kaki helyzet nem javult, van csak nagyon nehezen. Így ma kpróbáljuk a barackot. Kíváncsi leszek. A kengyelt jól bírja, igaz nem is akadályozza, csak nem tudja kinyújtani a lábát teljesen. Este fürdés után kicsit türelmetlen, míg ketten "rászereljük".

Edus - üdv közöttünk. Megnéztem a képeidet nagyon édik a gyerkőcök.

Zsófi - kitartás. Drukkolok Neked, hogy minél előbb (azat a maga idejében) a karodban tarthasd Samut. Sajnos nem tudlak a sáját várakozási tapasztalataimmal gazdagítani, mert Márk farfekvéses volt és már előre tudtuk a születése napját. Igaz egy fél délelőttöt még gondolkoztak, hogy mikor legyen a császár, de maradt az eredeti időpont. De ezt már kibírtam, mert már befektettek és látszott a hosszú út vége.

Tettem fel pár új képet az albumba is.

http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... &p=1413388

Reni, Judy merre vagytok? Remélem nyaraltok!

További jó pihit mindenkinek és éljen a hűs fuvallat!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 

 
 

Panni Márk naaaaaaaaaaaagyon édes, szép baba!!!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Elaludtak a gyerekek + apa is sziesztázik, így benézek egy kicsit... :shock: Remélem nem tűnik el megint amit írok :twisted:
Először is köszönöm mindenkinek a dícséretet, nagyon jól esik, hogy ilyen aranyosak vagytok! :)

Panni, megnéztem a képeket, nagyon cuki Márk. Azon a mosolygós képen valami gyönyörűség a fiad, zabálni való!

mircike, szopiról csak annyit, hogy mint már tudod, Bori hároméves koráig szopizott. Meg is kaptam a magamét, ha valakinek elmondtam, ezért az utolsó hónapokban már csak a mi közös titkunk volt, hogy néha összebújunk. Én imádtam és imádok szoptatni, a gyerekek is szeretik, miért kellett volna megfosztanom Borit ettől a gyönyörűségtől? (és ahogy látom Marci is eléggé orális tipus :lol: ) Ja, itt jut eszembe, Marci elkezdte szopni a hüvelykujját!
Én is féltem, mi lesz az oviban, főleg az alvásnál, mert ugye itthon mindig cicivel aludt el. Hát semmi problémát nem okozott, és egy hónap múlva szépen le is szokott róla. Na jó, az én kezdeményezésemre, mondtam neki, hogy ő már nagy óvodás, nem kéne már szopizni. Egy pár napig még kérdezgette, mi van a cicivel, esetleg beteg lett, vigyük el a doktor bácsihoz :lol: , de aztán hamar elfelejtette. Számomra is meglepő módon, gyorsan elfelejtette. Most, hogy megint szoptatok, poénból megkérdeztük, kér-e egy kortyot, a válasza: FÚÚÚÚÚÚÚÚj, dehogy kérek!

Az óvodai beszoktatásnál meg nekem fájt a legjobban az elválás, többet sírtam, mint Bori.
Szóval ne izgulj, simán abba fog maradni a szopizás nálatok is, majd meglátod! A bölcsiben meg nem fogja hiányolni, mert látja, hogy a többi gyerek sem szopival alszik el.

Timi, a kalapokat Apa az Auchan-ba vette. Nem szoktunk ott ruhaneműt vásárolni, de ezek tényleg jópofák, és 200 Ft volt darabjuk. :wink:

Képzeljétek, jövő vasárnap elutazunk egy hétre Bükfürdőre! Már alig várom. Remélem nem akkor lesz viharos esős idő!

KépKép
logi
 
 


RENI, JUDY, KRISZTA, VERA???????? Hol jártok????? :roll:
logi
 
 


Logi! Jó volt olvasni, amit írtál. Az is megnyugtató, hogy a társakat látva nyilván szocializálódik, fel se fogtam ezt még. Köszi szépen!!! :)

Tegnap mesélte egy barátnőm, akinek tizenéves fiai vannak, hogy a szopi elhagyása utáni következő durva időszak az volt, amikor már az utcán nem akarták megfogni a kezét, hogy nade anyaaa ez olyan cikiii nemáár. Azt mondta, nyelte a könnyeit... :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Panni, Zsóka, hűűű de jól esik, hogy ránk is gondoltok, ebben a nagy melegben :D
Mi ma ugrottunk haza Szolnokról. Álom jó volt ott, nagy alvások, evések, pancsi, játék, tejcsi is kicsit beindult, biztos a homeobogyótól :P Remélem még legalább 1 hónapig kibirja így. Barackot mostanában nálunk is kiköpi, kicsit izgulok is mi lesz ha el kell kezdeni a hozzátáplálást, hogy fog viszonyulni az új dolgokhoz. Cumira egyébként tökre pikkel - mármint kajcsis cumira - korábban még bevette a szájába, az utóbbi 3 hétben még a kamilla teát sem hajlandó meginni belőle, csak a mélyhűtött tejet. Ma ette meg az utolsót.

Holnap megyünk labor kontrollra mert baromi alacsony volt 2 hete a vasa, és most megnézik hatnak-e a gyógyszerek, remélem minden ok lesz. Aztán utána tűzűnk le Fehérvárra a szüleimhez dőzsőlni :mrgreen:

Rájöttem haza felé jövet, hogy baromira utálom Budapestet, úgylátszik így gyerekesen nem igen viselem el ezt a bűzt meg tömegnyomort. Alig várom, hogy vidékre mehessünk :P

Teszek fel pár képet a fotóalbumba.

puszi és szép napokat
Judy
judy1
 
 


Bocsi, Judy1:Zsombor alatt vannak a fotoalbumban a képek, de azért küldök linket is.

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=8125

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Aludtunk 5 órát egyben! Juhéééééééééééééé! :D Három hét után. Mennyei érzés.

Még jövök, ha Márk visszaaludt.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Jó reggelt, Sziasztok!

Judy, nagyon jók a képek, kedvencem a pancsolós, tündéri rajta Zsombor!! 8) Nagyon sokat nőtt, mióta nem láttam, kész pasai már! :D

Hú de jó Panni!! Csak elmúlnak a rossz éjszakák egyszer! Most Marci kezd egy kicsit rosszabbul aludni, elég sokszor ébresztett éjjel. És jön a foga!! Az alsó ínyén egy kis helyen vöröses keretben fehér csík!!!!Ez már összetéveszthetetlenül FOG!
Követi nővére korai fogzását, tegnap megnéztem, Borinak pontosan 5 hónaposan és 3 naposan bújt ki az első foga.(Bár Marci, ahogy elnézem, nem fogja megvárni az 5. hónapot)

Délre jön a Doki bácsi, ma kapja a fiam a 4. hós oltását :? !

puszi, még én is jövök...most lemegyünk egy kicsit sétálni, útbaejtjük a közértet is, még nincs olyan hőség.

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Ja, és szokás szerint megint elfelejtettem valamit. Szóval azt szerettem volna kérdezni, hogy tudjátok-e, mitől van az, hogy ha popsiban mérem a lázat, jóval több(nem csak 0,5 fokkal),mint hónaljban mérve. Marcit tegnap kicsit melegnek éreztem, megmértem popsiban 38,7 volt(-0,5= 38,2), hónaljnál meg csak 36,7 volt!
Az lehetséges, hogy ha melegük van a csecsemőknek, emelkedik a hőmérsékletük? Mert egyébként teljesen jól volt, evett, nem nyügősködött.

Na, most már tényleg indulunk..... :lol:
logi
 
 


Sziasztok!

Visszaaludt. Persze egy nagy evés után.

Judy - Jó hogy tudtál pihenni egy kicsit. Ennél jobbat nem is tehet az ember lánya magával és a kis babájával. Zsombin is látszik jókedv, a képek nagyon aranyosak. A kádas kép - olyan édi, ezek a fiúcskák nagyon szeretnek dagonyázni a vízben. Igazi kis halacskák. Drukkolok a labor miatt.

Zsóka - nálunk még nyoma sincs a fogaknak. Lázméréshez nem nagyontudok hozzászólni. Nekünk fülhőmérőnk van, összevissza mér, de amikor láza volt rendesen mutatta a 38 fokot. Amikor normális a hőmérséklete 35,2 - 36,5-ig bármilyen hőmérsékeletet tud produkálni. Szóval lehet, hogy csak a meleg.

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


szia Judy, nekem is a fürdőkádas kép tetszik a legjobban, de az összes többin nagyon aranyos, igazi Zsombor-os ő is!!!!!!! Ja igen Panninak akartam már annyira írni, hogy náluk meg a mosolygos kép tetszeik a legjobban. Tipikus "mindent elérek mosoly, elolvadok tőled mosoly!
privik mennek, csak szét vagyok esve, mert egész este fent voltunk apával, mindkét gyerek nyűgölt. Ráadásul én is megfázhattam a vonaton a túl erős légkondi miatt...
Zsófi bizti ctg-n, már alig várom, hogy írjon.
Mangó, erre már talán válaszoltam. Még nem tudjuk igazán, mikor legyen a kiscsaj. Agyalunk ezerrel, mind az anyagi részén, mind a korkülönbséget nézve (kicsi/nagy, pro és kontra). Gyerekeknek és nekünk is jó legyen. Az biztos, hogy ez a kicsivel több 2 év bejött. néha vannak nehezebb pillanatok, de összességében nem rossz! Ja igen, és a fő titok: hogyan kell lányt csinálni? apa mindig ezt kérdezi a lányos apáktól...
Kata! nagyon klassz a kép, amit feltettél! Mi a 2. babánál voltunk 4d uh-n. Én meg voltam elégedve a dokim uh-jával, de annyi minden volt akkor, hogy jobbnak láttuk elmenni, de ez a kis gazember eltakarta az arcát. Ott mondta a genetikus dr-nő, ő még ilyen humorgyáros gyerekkel nem találkozott, aki ennyire altakarta volna magát. Felhúzta a két kis lábacskáját, és még a kezecskéit is odarakta!!!!!!!!!!
na puszi neketek, vár a vasalás!meg az ebédkészítés, még benézek:Edus
mazsolák
 
 


megint egyszerre írtunk Edus!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Mégis ittragadtunk Bp-en, lehet, hogy egész héten itt maradok mostmár, hogy így alakult. Ugyanis holnap utánig kell várni a vas eredményre, mert csak 2 hetente lehet vasat nézni - ez egy új rendelet - úgyhogy hiába vették le ma a vért :evil: Mindenesetre a sima labor vizsgálat eredménye az Ok :D

Szegénykémet a kis fején szúrták meg, úgy üvöltött hogy az nem igaz, azt hittem megszakad a szívem és úgy tűnt, hogy ezer évig kell várnom rá, míg befejezik a vérvételt, ezt mindig utálom, dehát ez van.

Köszönjük a dícséreteket, nekem is fürdőkádas a kedvencem :P

Panni, gratula az 5 órához! Végre legalább te is tudtál pihenni egy jót! Márk egyébként se éjjel se nappal nem alszik ennyit egyben?

Zsóka, nem semmi ez a fog ügy. Nálatok hogy kezdődött? Zsombi már kb 2 hete rendületlenűl nyálaz és kis buborékokat fúj belőle. Ez lehet nálunk is a fogacskák jele?
Marci mit szólt az oltáshoz? Remélem nem vette nagyon zokon...
Elég nagy az eltérés a két hőmérőzés között, nekünk csak popsi van, én mondjuk kb. 1 hete mértem, akkor is dög meleg volt, ő is izzadt, de normális volt a hőmérséklete,ez a 38,7 viszont láz gyanús nekem...nem tudom. Jó a hőmérőd?

Szerintetek a barackot kis kekszel meg lehet próbálni? A tápszert semmi kép nem akarja megenni, de úgy érzem naponta 1x kéne neki egy kis tejcsi pótló. VAgy próbáljam a krumplit vagy répát anyatejjel??? Szerintetek??? Ma is meg tegnap is 2 óránként etettem a picit, nem tudom lehet, hogy éhes marad mindig, nem tudja a pocit telerakni? Néha megőrülök ettől az - eleget eszik-e vagy sem dilemmától :evil: Meg tegnap elég nyűgi is volt, mondjuk ma is. Lehet, hogy az is betett neki, hogy két hetente máshol van szegénykém? Ilyenkor egyébként már felismerik a picik ha hazajönnek?

Na, lehet, hogy én is túlmelegedtem..

puszi
J

ui. a babafalvás csíkot hogyan kell ide beilleszteni? le tudná valaki írni a lépéseket?
judy1
 
 


Sziasztok!!!

Nem volt netem, azért nem írtam eddig :evil:
Bedöglött a modem és a kedves internetszolgáltatóm elfelejtette kicseréltetni :evil:
De mostmár végre ismét tudok netezni :lol:

Most viszont Niki nem hagy írni... Nagyon nyűgös ma

Majd írok ha megengedi :lol:

Üdv. mindenkinek!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Reni, végre te is megkerültél :D

Zsombi tegnap nyűglődött sokat, meg ma délelőtt, szinte 1-2 óránként cicizett, csak azon tudott megnyugodni a kis drágám. Ma du fél 4 óta húzza a lóbőrt, többször is meg kellett simogatnom, mire 8-kor nagy nehezen kinyitotta a szemét. Rám mosolygott aztán szopi egy nagyot és már aludt is vissza, úgyhogy ma még az esti pancsi is elmarad.
Biztos valami front hatás van, mert én is dög fáradt vagyok, megyek is aludni.

Jó éjt!
Judy
judy1
 
 


Bocsi csak próbálgatom a csíkot...[/url]

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!
Zsóka!
Köszi hogy gondolsz rám :)
a hőmérséklet tud produkálni magas értéket ha sokat hancúroznak ....én már kipróbáltam ezt a fiúknál és ha nagy ugribugri után melegnek érzi az emebr akkor olyan mintha lázas lenne pedig valójában nem az...csak fel van hevülve a teste..ne aggódj :wink:
Nem nagyon van időm jönni csak este mert már dolgozom és ha hazaesek akkor szétszednek a srácok plusz a második műszak ...de rendesek voltak a fiúk mert csak mosogatni valóm volt ....amúgy nem csináltak kupit ...amúgy a szobájukat maguk rakják rendbe..... :wink: :wink: :wink:
Mindenkienk puszi
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Összevissza irok ...bocs :(
Elfelejtettem hogy tündériek a kalapok :D és a gazdájaik is :D
Pusz Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Reni - jó hogy jelentkeztél. Várjuk a híreket.

Judy - alvás - napközben Márk mostanában max. 1 órát alszik egyszerre, ha egy és felet az már soknak számít. Általában délelőtt alszik 2x1 órát, és délután is, de du. néha csak 1 órát. hétvégén többet alszik, mert akkor megyünk kocsival és a hordozóban kb. 5perc után már alszik is. Éjszaka már volt, hogy aludt 6 órát is egyben, de kb. 3 hete elromlott az alvókája (talán a hőségtől), de a tegnapi már halvány remény volt. Hátha ma is, nem akarom elkiabálni.

Zsóka - Marci hogy bírta az oltást?

Jó éjt mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Na itt vagyok végre.

Hát én nem tudom mi van Nikivel... Ilyen nyűgös már régen volt. És este, -amit még sohasem csinált- felébredt vagy 25-ször minimum. Húszig számoltam :oops: Elkezdett sírni és ahogy bedugtam a szájába a cumit, már aludt is vissza. Ezt ismételgettük egész este. Most alszik, de már egyszer felsírt... Remélem ma nem fogjuk azt játszani mint tegnap :oops: Három hónapos kora óta egyszer sem kelt fel így éjszaka, szépen aludt este 9-től reggel 5-6-ig, evett és aludt tovább 9-10-ig. Lehet, hogy a foga nől :?: Hát passz...

A barackot mostmár szépen megeszi! Egy egészet bevág egyszerre :lol: Adtam neki főttkrumpli, tejcivel megspékelve. Hát azt nagyon imádta! Csak úgy tolta be a kanalat a szájába :lol:

Mit lehet még adni neki enni és milyen sorrendben????

Ja, egyébként kakink ugyanúgy nincs!! Hiába eszi a barackot. Mostmár kezdek aggódni, hogy valami baj lehet az emésztésével....

Niki egyébként alig alszik napközben 2x 1/2 vagy 1órát...

Tündériek a gyerkőccök!!!


Kép SZÉP AZ ÉLET :-) !!!!


Kép FÚÚÚJ BARACK ....


Kép SZÉP A FRIZURÁM?!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni, Niki gyönyörű kislány!!!!!!!!! Nagyon szép, nagyon édes mindegyik képen!!! (otthon nekünk is ilyen etetőszékünk van, nagyon jó, szerintem, én is nagyon szerettem, meg a gyerköcök is, harc ment érte, ki üljön bele. főleg, ha jött valaki. Hiányzik is most! ezt akartam venni a hétvégén, találtunk egy hasonlót..., ma hozzák ki, kíváncsi leszek rá.../Zsókának válasz egyben, nem sikerült bemennem a központba, mert Zsiga átszerkesztette a napomat.)
Ja Reni, Zsiga monta: "Tetszik Baba!"
Ha jól emlékszem Zsombor úgy 4-5 hónaposan kezdte ezt csinálni...., tudom, nagyon fárasztó! Kitartást!
Hogy vagy ma Zsófi?
na még benézek, üdv mindenkinek: Edus
ja apa meglepiben tett fel új képeket!
mazsolák
 
 


Zsóka, oltás? Jól van a kiskrapek?
puszi: Edus
mazsolák
 
 


Sziasztok Anyukák!

Reni, Niki valóban csodálatos!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Edus, bocsi, akkor figyelmetlen voltam, de köszönöm, hogy újra leírtad :oops: :oops:
Megnéztelek Titeket, nagyon édesek a srácok!!!!! :) Zsiga olyan nagyfiús!!! :)

M.
mangó
 
 


Sziasztok!

Niki cukiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! nagyon szép!!

Edus minden ok- tegnap naaagyot sétáltunk. ma intenzíven suvickolok majd, és iszom a teát.
kerekpocak
 
 


Edus olyan szép fiaid vannak! annyira büszke lehetsz rájuk! sugárzik belőlük a huncutság, az értelem és a jóindulat! annyira jó nézni a képeket, a hangulatuk fantasztikus!

ennyi ! egy rakáson...
kerekpocak
 
 


Sziasztok Lányok!

Holnap jövök, most dili van itthon. :roll:
Marcinak kibújt reggelre a fogacskája!!!!!!!!!
Sajna belázasodott (oltás+foga). Szóval nyűgösség a köbön!!

puszi
Niki gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Reni - Niki nagyon édi és úgy látszik a kamerába is szeret nézni, azokkal a gyönyörű szemeivel.

Zsóka - remélem az éjszakátok már jobban telt. Isten hozta az első fogacskát! Nyűgösség nálunk is volt fog és oltás hiányában is. Semmi nem volt jó Márknak, néha még a karomban is nyafizott, pedig azt nem szokott. Viszont éjszaka 2x4 órát aludt kelés nélkül és most is alszik.

Ma megyünk csípő kontrollra, úgyhogy csak késő délután leszek.

Hurrá itt a hüsi!!!!!!!!! (Na de ennyire?) Na nem panaszkodom, nagyon kellemes, csak az eső ne essen, hogy lehessen menni sétálni.

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!
Hát elég rossz éjaszakánk volt. Nagyon sokszor felsírt Marci, ami már régóta nem volt jellemző. lehet, hogy nálunk is megvolt a 20 ébredés :( .
Láza már szerencsére nincsen, enni eszik rendesen, de jóval nyűgösebb az átlagnál. Ahogy visszaolvastam, látom nem csak nálunk van ez a nyugtalanság. Ez az idő biztos kikészíti szegényeket!
Szóval kibújt az első fogacska (alsó bal metsző). Nálunk ez a korai fogzás családi vonás, Borinak 5 hósan, nekem 4 hónaposan jött ki az első fogam. Szóval várható volt, hogy Marcus is hamar kezdi :o
A szomszédunkban van egy kislány,neki 3 hónaposan jött ki az egyik szemfoga!
Most kenegetem Marci ínyét a Dentinox géllel (napi 3X), ezt nektek is ajánlom, nekem nagyon bevált, már Borkánál is ezt használtuk. Egy kicsit lezsibbasztja az ínyét és tényleg megnyugszanak tőle.Meg kamilla is van benne.

Edus, tényleg nagyon helyesek a fiaid, a strandolós képek szuper jók lettek. 8)

Jó ez a hüsi, de azért vasárnapra javuljon egy kicsit! Nem kell hőség, csak eső ne essen és ez a viharos szél is múljon el. Véééééégre megyünk nyaralni no!!! :wink:

Panni, nagyon drukkolok!! Írjál, ha megjöttetek!

puszi:Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Reni, Niki nagyon gyönyörűűű :D Nehogy vigyem Zsombit csajozni :mrgreen: Örülök, hogy sikerült barackozni. Mikor adod neki és csak leveztek még? Mostmár esetleg ki is váltotok vele egy kajcsit?
Kipróbáltam a krumplit tejcsivel, hát az nálunk is nagyon bejött, igaz csak pár kanálnyit kapott belőle, szépen elcuppogott vele.
Mennyire jön be az etetőszék? Niki szereti? Szoktad napközben is benne tartani, amikor a konyhában vagy, vagy csak akkor amikor eteted? Menyi időt bír ki benne a pici?
A védőnő és a drnő is azt mondta, hogy amikor már kb. 40-50 ml megeszik egy gyümölcsléből, akkor lehet adni nekü a gyümölcshúst is. Tehát előszőr gyümölcslevek, aztán gyümölcspürék, zöldségek, és 6 hós kortól a főzelék.

Zsóka, gratula az első foghoz, jól sejtetted, hogy már útban van kifelé. Nálunk még semmi, csak nyáladzás, meg állandóan az öklét rágcsálja, ez nem tudom jelent-e valamit?

Hú hát asszem én szerencsés vagyok ezekkel az éjszakákkal, Zsombi hál, istennek egyáltalán nem kel fel reggel 4-ig, és általában 8-9 körül fekszik. Reggel is arra ébredek, hogy veszettűl szopizza az úját, tehát éhes. Nálunk ha nyűgi, az hál isten nappal van, van hogy semmit nem alszik, vagy csak 1-2 órát, de eddig az éjszaka az "szent" volt/van. :mrgreen:

Panni, mi volt a csípő kontrollon? Van már javulás, vagy ez még korai?

puszi
Judy

KépKép
judy1
 
 


SZiasztok!

Nem tűntem el, csak egyszerűen Bala mellett leülni a gép mellé lehetetlen :lol: (Most be kellett jönnöm Óbudára ablakcsere miatt, így tudok írni nektek, s Anyum pörög vele otthon.) Balát elneveztük Duracell nyuszinak. Egész nap megy, csak megy, pakol, locsol, rámol, ... Állandóan a sarkában kell lenni. Pedig nem is egyedül vagyok vele. :oops: A legújabb szokásunk, hogy mindenért visítunk, mit egy kis cica. Ha valamit nem ér el, ha valami nem tetszik neki, ha valami nem úgy történik, ahogy Őfelsége azt kigondolta. Tulajdonképpen folyamatosan nyávog. Pedig nem is lány :shock: Remélem rövid korszak lesz nála ez a folyamatos visítósdi :? Egyébként tündér mackó a Prücsök :lol:.
"Itthon annyira élvezem én a pancsit!"
Kép
"Kissé kiáztam!"
Kép

Zsóka!
Tényleg jó korán kezditek a fogzást!

Panni!
Mi volt a csípőkontrollon? A kengyel tényleg hasznos, s szépen korrigálja a csípődeformitást! Csak kitartás kell hozzá, meg elsőre brutálnak tűnik.
Hány blökitek van még?

Reni!
Niki tündéri! Ezek a szemek!

Judy!
Zsombi tünemény! Az a kádas mosoly! :lol:

Edus!
Igazi huncutak a fiúk! Nagyon édesek!
Apa valahol ott jár a közeletekben! Londonban van egy tanfolyamon. Vasárnap ment, s pénteken jön haza.

Puszi mindenkinek!

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Timi, csúcs ez a krapek! Komolyan, ezt az utolsó képet benevezhetnétek egy fotóversenyre. Annyira édes ez a két kiázott talpacska, legszívesebben agyon puszilgatnám!
És az a komoly pofi hozzá, olyan "úgyistudoménvagyokalegjobbpasi" pofa! :)
Na az elsőről meg nem is beszélve. Az a mosoly.............!!!

KépKép
logi
 
 


szia timi (most már tudom a választ..., a priviben lemaradt.), csak ismételni tudom zsókát, annyira igaz, amit a 2. képről írt!!!!!!!!tényleg nagyon gyönyörű kiskrapek, és tényleg, amit zsóka írt, az egy az egyban IGAZ!!!!!!!!! ha lehet vhol nevezni, érdemes lenne!!köszönöm a dícséretet, és te is büszke lehetsz Balára!!!!!!!!ja nekem 2 ilyen duracell nyuszim van, a leggyakoribb szavam a NEM!, ezt már lassan zsombesz is mondja....
jaj csajok úgy izgulok zsófiért, mintha a saját szülésem lenne!
ezek szerint Lin. nemcsak kívülről olyan..., nem szeretnék vele "úgy" találkozni...
Edus
minden elfogultság nélkül, itt gyönyörű gyerköcök vannak!!!!!!!!!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok dícséretet a lánykám nevében :-)

Nehezen jutok netközelbe, mindég van mit csinálnom amikor Niki végre elszenderedik. Most is épp alszik, de szerintem már nem sokáig, mert leültem írogatni...

Timi, haláli ez a kis pasi a kiázott tappancskáival, mint aki jól végezte dolgát :-))

Judy, én csak pár napig adtam neki a gyümilevet és azóta paszírozom és úgy adok neki mindent. A minden alatt az almát, barackot és a kruplit értem :-) Azt hiszem lassan a répát is kipróbáljuk, utánna meg vegyesen. Általában dél körül adok neki két szopi között kajcsit. Úgy eszik mintha nem kapna enni :-) Tömi a szájába a kanalat :lol: De ma kapott 11-körül almát, és 2 körül pedig krumplit is. Mát 60ml körül bevág egy alkalommal, de még nem szopi helyett.
Az etetőszéket nagyon szeretem, és Niki is! Nem merem sokáig bennehagyni a dereka miatt, de kb 10percet elvan benne. Olyankor "olvassa" a textilkönyvét :lol:

Tényleg, mikortól szabad ültetni a babát??

Zsóka, gratulálok az első fogacskához!

Edus, édesek a fiúcskák nagyon!!!

Vééégre a lakás is kezd lehülniii! Csak az eső ne essen :oops:

Üdv. mindenkinek!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


reni, ez az etetőszék úgy van kifejlesztve, hogy akár már 4 hónapos kora után beteheted a babát, tehát még ha nem ül masszívan, akkor is, szemben a többivel. de el kéne olvasni a tájékoztatót. én már zsombesznél használtam, kb 5-10 percre, amikor le kellett tennem, pl kaja melegítés..., élvezte, h. magasan lehet.
az ültetés magától jön, ha ő önállóan ül..., vagy hogyan értetted ezt a kérdést? de a gerincét nem hiszem, hogy tönkretenné, ezért is drágább ez az etetőszék..., ha összehasonlítod a többi merevebb, más kialakítás. ez egy picit hasonlít az autósülésekhez sztem. mamáéknál egy másik tipus van, azt nem szeretem annyira, de azon ritka alkalmakra megteszi!
remélem, nem voltam bonyesz...
e
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Végre sikerült belépnem. Jó sokára értünk haza. A kontrollon minden rendben volt. 85/85 helyett 90/90 lett az érték és egy lyukat állított a doktor néni a kengyelen, mert Márk annyit rugdos, hogy a bőr kinyúlik. Legközelebb csak két múlva kell mennünk. Most láttam, hogy Zsófi már a finisben van. Szerencsére engem megkíméltek a főorvosi vizsgálattól, de vannak elképzeléseim. Ilyenkor tudja meg az ember lánya, milyen jó a saját dokija.

Timi - hát igen elsőre még úgy is nehéz volt a látvány, hogy láttam már élőben is. Még négy kutyusunk van, 3 fiú és 1 lány. Mindegyik korom fekete, csak a lábuk barna. Bala képei nagyon cukik, már én is várom ezt a pancsolós korszakot. Szerintem Márk is élvezni fogja, mert ugye kis halacska :D

Zsóka - remélem ma jobb lesz az éjszaka, tegnap már csak 2x keltünk. Márk már alszik, azt hiszem ma egy kicsit elfáradt. voltunk Anyukámnál, a kórházban és mindíg amikor végre elaludt indulnunk kellett. Vagy ha kocsiban szunnyadt el, akkor pedig ki kellett szállnunk.

Edus - nagyon édik a fiúk!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Judy - már régebben kérdezted, hogy én láttam- e valamit Márk lábán. Csak egy-két héttel a kontroll előtt vettem észre, amikor elkezdte a lábát a szájába tenni. A balt simán bekapta, a jobbal meg nem foglalkozott, mert azt nem tudta olyan magasra emelni. Ekkor gondoltam, hogy itt még lesz valami. De még szerencse, hogy most észre vették. Mert később még rosszabb lett volna.

Jó éjt mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok
A főorvosi vizsgálatról :evil: :evil: :evil:
a harmadik szülést inditani kellett mert görcsölt az epehólyagom
megy a vizsgálat .....én elhúzódom amennyire tudok ....erre a főorvos :az nem létezik hogy ez ennyire fáj ....ha nem ugrálnék akkor sokkal "kellemesebb "lenne .....na gondolhatjátok ....akkora a hasam mint egy görögdinnye plusz rosszul vagyok plusz a vizsgálat :twisted: :twisted: :twisted:
Azóta borsózik a hátam amikor meglátom......annyira féltem amikor a hüvelyplasztikám volt hogy a műtét előtt ő fog megvizsgálni ...de hála istennek a helyttese a Balogh doki volt és nem fájt ....
Mindenkinek puszi ...
Zsófiéknak drukkk ezerrel ...... :wink: :wink: :wink:
Vera

Kép
Kép
vera70
 
 


Sziasztok!

Hú nem semmi Bala! Jól kiáztak a tappancsai, biztos imád fürdőzni :D Tök ari :)

Reni, a gyümit kiskanállal adod Nikinek?

Panni, örülök, hogy rendben van a pici.Láttak rajta valami változást? Mikor kezdte el bekapni a lábát? Zsombi még ezt nem csinálta.

Mi ez a "rettenetes" főorvosi vizsgálat? Ki ez? Valaki engem is megvizsgált anno, de majdnemhogy ráüvöltöttem, hogy ezt ne csinálja mégegyszer!

puszi
j

KépKép
judy1
 
 


Judy,
ha visszamész kicsit feljebb, a legutóbb felrakott képeknél az etetőszékesnél látszik , hogy milyen kanállal etetem. Szerintem nagyon jó! Szilikonból van, akár rágcsálhatja is a baba.

Egyébként Niki még csak meg sem fogja a lábát, nemhogy bekapja :oops:

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Reni, de vak vagyok tényleg ott van :oops:

Képzeljétek el a mai nap szerzeménye egy etetőszék, ugyanolyan mint a Nikié. Úgyhogy mostmár Zsombinak is megvan. Egyébként én is használtat vettem, teljesen jó állapotban van és az ára is jó volt :D

Ma Zsombi is bevágott egy barackot :mrgreen:

judy

KépKép
judy1
 
 


Sziasztok!

Judy, akkor már hármunknak ban ilyen szupi etetőszéke. Ja, meg Eduséknak is ez a tipus van. Hol vetted és mennyiért? Nekem is nagyon tetszik ez a modell.
Én még nem tettem bele Marcust, mivel még nem eszik semmit. Egyszer próbáltam adni neki barackot, de mindenhova ment, csak a szájában nem maradt belőle semmi. Edus is írta, de én is úgy látom, hogy már simán bele lehet tenni a mi négyhónaposainkat. :wink: (lefelé kerekítettem).

Eltűnt az avatar képem oldalról. :?: Nem tudom, mi lett vele. A Profilomban is üres a kép helye. Nem tudok kicsinyíteni, segítség!!!
Panni, Reni, átküldhetném valamelyikőtöknek?

puszi:Zsóka

KépKép
logi
 
 


sziasztok!
Röviden, mert ahogy mangó írta, pörgés van...!!!!!!
Panni a kórházban nem mondtak semmit a csípővel kapcsolatosan? ill. amikor hazamentetek a kórh.-ból, és kiment a gyerekorvos, akkor még nem vettek észre semmit? (bocsi, csak később csapódtam hozzátok, és szidő hiányában még nem tudtam felzárkózni.) minket újpestre küldtek, mert nekem volt kengyelem, azt mondják az az egyik legjobb, én is hasonlókat tudok mondani. bár minden rendben volt, azért visszahívtak! nagyon rendes volt a dokibá! GRATULA a szép értékekhez, így tovább!!! a többire majd később reagálok!
halihó, még benézek! zsóka ha estére nem tudod megoldani, akkor segítek! de addig nem tudok, sajna. ja , ti meg mentek nyaralni! készülödsz már?
edus
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Zsóka - küldd el a képet nyugodtan. Vajon hova tűnt?

Edus - a kórházban annyit mondtak, hogy korai csípő szűrés javasolt, de külön nem hívták fel a figyelmemet, hogy ez milyen fontos (farfekvés miatt). Itthon nem látszott az elején semmi. Aztán 6 hetesen elmentünk szűrésre, de csak kézzel nézték meg ugyanis senki nem hívta fel a figylememet, hogy a farfekvés miatt jó lenne egy komolyabb vizsgálat. Szóval 6 hetesen azt mondta a doki, hogy kicsit kötött, tornáztassam, éjszakára adjak rá terpesz pelust és 2-3 hónap múlva kontroll. Pedig megkérdezte, hogy faros volt-e. Ekkor tovább küldhetett volna. Ezeket én mind betartottam, majd eljött az ideje és elmentünk a kontrollra. De még itt sem javasolta senki, hogy komolyabb helyre menjünk, csak én gondoltam, hogy jó lenne megnézni UH-val is. A Budai Gyermekkórházba mentünk, itt megnézték kézzel (rángatás), majd UH-val is. Itt mondta a doktornéni, hogy jobb nem tetszik neki, de látja pontosan, ezért menjünk le a röntgenre. Itt pontosan látszott, hogy jobb oldalon hiányzik egy kis rész és már meg is kaptuk a kengyelt. De szerencsére Márk nagyon jól viseli, ugyanúgy alszik hason és nagyokat rugdos egész nap.

Ma sem volt jó éjszakánk(kelés 11,1,3, 1/2 6), sőt tegnap egész délután nem volt semmi alvás csak nyügi. Remélem ma behozzuk a lemaradást.

Szép napot mindenkinek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


szia Panni! Köszi a gyors, és kimerítő infot! Azért kérdeztem, (mint írtam fent) mert mivel az én kiskönyvemben az is benne van, hogy viseltem kengyelt ezért mindkét babát alaposan kivizsgálták, és egyből küldtek újpestre, ahol manual+UH! nagyon jó!csak 1-1,5 hónap, míg időpontot kapsz, de a mi házi dokinénink rendes, így mindjárt szól, így mire aktuálissá válik, megvan az időpont! A jánosban nekem sem mondott senki semmit. azt mondják, a lányok jobban öröklik, de eddig csak pöcsöseim vannak! ja meg ez is plussz info, hogy a faros babáknál, biztos az elhelyezkedés miatt!
na mennem kell, még benézek, még egyszer köszi az infot! de latom, most mindenki pang egy kicsit. a babások a lurkok miatt fáradtak, a pocakosok, meg a pici lakók miatt!
csók nektek:e
lehet, hogy a fogacskák készülődnek? Panni, illetve Márk? Látod dagadni a kis ínyét?
mazsolák
 
 


Sziasztok! Jó régen nem jártam már megint itt.

Timtom! MIrcike!!

SEGÍTSÉG!!!-re lenne szükségem.

Babuci arcán elég sok a kiütés. Van bőrszínnóHel megegyező apró sűrű kis területen és van pattanásszerű nagyobb, aminek fehér a közepe, azok elvétve egy-egy. a többség a szája körül van, de van a halántékán, egy kevés az arcán, az orrán. Nem durva még a dolog, de nem is szeretnék oda eljutni. Valszeg a fogzásnak igen erős szerepe van, 8 darab fogunk van és most növeszt még +2-t, iszonyatosan nyálas, 2-3 óránként átöltöztetem, de a homlokán lévő patira ez akkor sem magyarázat. Van nálatok vmi hasonló? Ötletek? a dokinő szerint az új fürdetőtől lehet - akkor viszont nem értem, hogy a testén miért nincs sehol??? a védőnő szerint túl sok a fehérjebevitel. Mindkettő szerint kenjem popokenőccsel.

Várom a megnyugató véleményeket!
köszönöm előre is, puszi
szmercsa
szmercsa
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is csak nem nagyon van időm írni.

Farkas már három hónapos, nagyon aranyos, szerintünk már jön a foga mert patakokban folyik a nyála. Másfél hete egyik éjszaka hasra fordult, azóta jókat alszik, 6-7 órát éjszakánként. Csak én nem alszom azóta mert állandóan figyelem hogy lélegzik-e. Bár a védőnő azt mondta, hogy ha ő fordul hasra akkor hagyjam, mert akkor neki az kényelmes, de én mégis nyugodtabb vagyok ha hanyatt alszik. Ti hogy vagytok ezzel, a ti Babáitok hason alszanak éjszaka?

Mircike, Julcsi hívott ma, és kért, hogy kérdezzem meg Tőled, hogy te elvitted-e a Balog doktorhoz a Babádat fél éves korában, hogy megnézze. Mert a Julcsi beszélt régebben az orvossal a Barnus fütyijéről (amivel egyébként minden rendben van), és akkor azt mondta neki a Balog, hogy majd szeptemberben megnézi. De Julcsi nem tudja, hogy elvigye-e hozzá Barnust szeptemberben a magánrendelőjébe, és ott külön ezért fizessen-e.
Hú, remélem érthető voltam. :)

Julcsiék egyébként jól vannak (elköltöztek, és ott nincs internetjük) és üdvözöl mindenkit itt a fórumon!

Én egyébként szoktalak olvasgatni titeket, csak írni nincs időm, illetve kedvem mert a múltkor is írtam egy fél oldalt és elszállt, a gyerek meg itt üvöltött a fülembe....

A képeket is meg szoktam nézni, és mindenki nagyon édes :)! És ezt most nem csak úgy írom, mert élőben, séta közben például nem szoktam ennyi szép babát látni, mint akik itt a fórumon vannak. :) Úgyhogy gratulálok mindenkinek! :)

Kerekpocaknak akarom még írni, hogy nekem is pozitív lett a tenyésztésem, és ha igaz az összefüggés eközött és gyors szülés között, akkor ezt én is alá tudom támasztani, mert az enyém 1 és 3/4 óra volt. Előtte gyorsan kaptam két injekciót, így a Babát nem kellett megszúrni. Nem tudom időben írtam-e még ezt...?

Judy, Zsombinak hogyhogy megnézték a vas és a D vitamin szintjét? Volt valami jele hogy kevés? Remélem a hányásos dolog megoldódott. A fürdőkádas kép tényleg nagyon tuti, meg a fürdőkád is!:)

Na, eldugulok, puszi

Nóri és Farkas
nóri8
 
 


Panni, Edus! illetve a többiek is!
Szeretném kérdezni, hogy mennyire igaz az, ha nekem is volt kengyelem, akkor az orvos elküld egy ortopédushoz és az megállapítja, hogy lehet-e sima szülés, vagy császár? Ez így van? Ti hogy szültetek természetes úton, vagy császárral?
Köszönöm a válaszokat! :)

Zsóka!!!! Jó nyaralást Nektek, mindjárt itt a jó idő!!!!

Mangó
mangó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: